PDA

View Full Version : Cupa Romaniei.Editia 2010-2011.



delaoltenia
22nd September 2010, 11:57
16-imi:Gaz Metan Craiova - Steaua
Joi,23.09.2010,de la ora 20:30,la Craiova.
Discutii despre acest meci,ne calificam sau nu?

dede
22nd September 2010, 14:00
nu :happy

moty
23rd September 2010, 00:40
nu, pentru ca nu ne intereseaza.

Shinnok
1st April 2011, 03:20
Se apropie meciul cu Brasov (miercuri, 20 aprilie la 20:45). Returul va avea loc pe 11 mai.
Credeti ca putem sa-i eliminam dupa infrangerea din campionat ? :D Ar fi interesanta o finala Steaua - Dinamo, de mult nu am mai avut rezultate bune in Cupa.

delaoltenia
1st April 2011, 10:52
Avem un alt antrenor,ii putem elimina.

aLLiin
1st April 2011, 11:06
Vorbim de brasov ca si cum ar fi inter?

Snake_21
2nd April 2011, 20:14
Din pacate cam atat de rau am ajuns ca sa vorbim de brasov ca de inter...

Shinnok
22nd April 2011, 18:38
Steaua - Brasov 0-0

Echipele de start :
Steaua:
Stanca - Bonfim, Martinovici, Geraldo, Brandan - Nicolita, Ricardo, Radut, Tanase - Surdu, Maicon

Rezerve: Tatarusanu, Emeghara, Onofras, Bilasco, Galamaz, Bicfalvi, Marinescu

Brasov:
Kajcsa - I. Voicu, Ad. Rusu, Oros, Majernik - Viveiros, Ilyes, Toloza, M. Cristescu, Cr. Ionescu - Chipciu

Rezerve: Haisan, Distefano, Williams, Hadnagy, Nastasie, Martinovici, Fl. Stanga

Despre meci :
Suturi ~ 11-4
Suturi pe poarta ~ 2-0
Cartonase galbene ~ 1-1
Cartonase rosii ~ 0-0
Faulturi ~ 16-13
Cornere ~ 9-3
Offside-uri ~ 0-0
Bare ~ 0-0
Posesie ~ 54%-46%

Returul pe 11 mai.

MariusMihalache
26th April 2011, 16:34
Ai de capul nostru.
Si aseara am mai fost si la meciul cu DInamo. Poate avem bafta sa ne scoata brasov sa nu mai fim nevoiti sa luam inca o umilinta de la Dinamo

Gabi23
26th April 2011, 16:47
Inca o umilinta cu dinamo ar fi prea mult....poate o revansa ...sa isi ia steaua revansa in finala .......

icex
29th April 2011, 15:20
e greu sa-si ia steaua revansa....nu e greu sa nu primim gol, dar e foarte greu sa inscriem, poate sa-si dea ei autogol:))

cocostegar
30th April 2011, 00:34
http://kronsport.ro/sporturi/fotbal/fotbal-liga1/5151-ioan-neculae-qindignat-de-modul-in-care-procedeaza Gigi Becaliq.html

cocostegar
3rd May 2011, 16:58
Bilete la FC Brasov - Steaua, Cupa Romaniei http://kronsport.ro/sporturi/fotbal/cupa-romaniei/5171-bilete-la-semifinala-cupei-fc-brasov-steaua-din-11-mai-.html

cocostegar
12th May 2011, 12:17
FC Brasov - Steaua 1-1, 42 Foto http://www.kronsport.ro/component/content/article/5227/5227.html

delaoltenia
12th May 2011, 15:29
Editia 2010-2011/Finala
Steaua - Dinamo
Partida se va juca la Brasov,pe 25 mai 2011.

delaoltenia
12th May 2011, 15:34
Nu se pune problema celei de-a doua finaliste,blatistii din bistrita au hotarat cu mult timp in urma sa stea capra.Deci,tot cu aia vom juca.

Hingherul
12th May 2011, 15:45
@cocostegar, mai subtire baiatu` cu link-urile alea ca daca bag un vin dupa bere s-ar putea sa le interpretez ca spam ;)

sa vedem ce iese de aici. inca o rusine cu soricarii sau o cupa

MariusMihalache
12th May 2011, 15:48
de cand asteptam o finala din asta de cupa. Dar parca vad ca iara ne bat astia......

Hingherul
12th May 2011, 15:53
adevarul ca 21 de ani e cam mult de la ultima intalnire Steaua - dinamo in cupa.

delaoltenia
12th May 2011, 16:01
Aceleasi probleme le au si ei.Vor incerca sa salveze un sezon ratat prin castigarea cupei.Au si ascendentul moral al celor doua victorii din campionat.Eu cred ca sansele sunt egale.Avem plusuri si minusuri ca si ei.Ei o aparare de *****,noi un atac cam din acelasi "material".Un meci de care pe care.
Sper sa fim noi cei care le plangem de mila la sfarsit.:ok:

Snake_21
12th May 2011, 21:21
E cam timpul sa mai batem si noi ;)

delaoltenia
13th May 2011, 08:45
Snake,tot la Brasov i-am batut pe astia,in 1989.Atunci a marcat Hagi.
Acum va marca Dica,lovitura libera din preajma careului.
Imi doresc sa-i dea si putina mu*e ciobanului,posibil ca din sezonul viitor sa nu mai apuce.

Dexter30
13th May 2011, 14:17
Aceleasi probleme le au si ei.Vor incerca sa salveze un sezon ratat prin castigarea cupei.Au si ascendentul moral al celor doua victorii din campionat.Eu cred ca sansele sunt egale.Avem plusuri si minusuri ca si ei.Ei o aparare de *****,noi un atac cam din acelasi "material".Un meci de care pe care.

Va fi un duel extraordinar intre Bilasco si Moti :)) Sa vedem care e mai penibil.

Snake_21
15th May 2011, 13:01
Snake,tot la Brasov i-am batut pe astia,in 1989.Atunci a marcat Hagi.
Acum va marca Dica,lovitura libera din preajma careului.
Imi doresc sa-i dea si putina mu*e ciobanului,posibil ca din sezonul viitor sa nu mai apuce.

Ce sa mai zic daca marcheaza Dica nici nu trebuie sa i arate vreun semn ceva ii da carnitza asa implicit prin faptul ca a marcat desi a fost criticat chiar inainte sa vina la Steaua desi nu jucase nici un minut ca sa poate sa si dea parerea mare tactician, pardon singurul,unicul si cel mai de neinlocuit tehnician al Stelei ;) Ar fi perfect sa castigam cu 1-0 cupa printr un gol al lui Dica :D

Razvan T.
15th May 2011, 14:08
Parca acest trofeu era prea mic pentru Steaua, acuma sa nu fie Steaua prea mica pentru acest trofeu. :D

Hingherul
26th May 2011, 03:11
ATAT

http://www.diviziasport.ro/templates/diviziasport/imagepool/cupa-romaniei1.jpg

delaoltenia
26th May 2011, 18:23
Aceleasi probleme le au si ei.Vor incerca sa salveze un sezon ratat prin castigarea cupei.Au si ascendentul moral al celor doua victorii din campionat.Eu cred ca sansele sunt egale.Avem plusuri si minusuri ca si ei.Ei o aparare de *****,noi un atac cam din acelasi "material".Un meci de care pe care.
Sper sa fim noi cei care le plangem de mila la sfarsit.:ok:


Snake,tot la Brasov i-am batut pe astia,in 1989.Atunci a marcat Hagi.
Acum va marca Dica,lovitura libera din preajma careului.
Imi doresc sa-i dea si putina mu*e ciobanului,posibil ca din sezonul viitor sa nu mai apuce.

Bai fratilor,parca-s mama omida.Pe 12 si 13 mai am avut o premonitie.
Astept felicitari bai campionilor...oare nu sunt prea modest? :D

Ce sa va mai spuna nenea Dario,am baut si-am haulit cu mai multi amici pana spre dimineata.M-au facut amicii mei mai tinerei sa fug acasa sa-mi iau steagul Stelei si sa fac o tura cu el.Jur ca nu va mint.:yes:
Azi a fost un chin,am fost la munca,mi-au picat ochi-n gura de somn si m-a durut capul de-mi plesnea.N-am baut decat vin si bere,stiti voi,vinul dupa bere e placere.:happy
Bai,ce sa va mai spun,sunt mandru ca sunt suporter al celei mai iubite si galonate echipe din RO.Veti zice ca exagerez,dar atunci cand ii bati pe aia cum ai putea fi,poate ca daca aveam un alt adversar nu eram asa de fericit.

Multumim Dica,multumim Oli,respect stelistilor de pretutindeni.

Snake_21
28th May 2011, 11:56
ATAT

http://www.diviziasport.ro/templates/diviziasport/imagepool/cupa-romaniei1.jpg

Si de restul caramele :P:P

@Dario: Felicitari;) :P asta imi doream si eu sa marcheze Dica :D nu conteaza daca din actiune sau din lovitura libera :)