PDA

View Full Version : Divizia A 2003/2004 - rezultate si comentarii.



Ayrton
8th July 2003, 18:12
Astazi s-a tras la sorti programul etapelor pentru viitorul campionat, prima etapa avand loc pe 9 august. O sa caut si o sa postez si meciurile din aceasta prima etapa, insa deocamdata site-ul LPF nu e actualizat.

Ayrton
9th July 2003, 10:44
Incepind din acest sezon, Divizia A revine la sistemul de retrogradare direct. Ca urmare a restructurarii campionatului, s-a renuntat la formula cu doua echipe retrogradate direct si alte doua obligate sa dispute barajul. In editia 2003-2004 vor “pica” direct in Divizia B formatiile clasate pe locurile 14, 15 si 16. In loc vor promova cistigatoarele celor trei serii ale Diviziei B.

Etapa 1 (simbata, 9 august):

FCM Bacau - Gloria Bistrita
Petrolul Ploiesti - Univ. Craiova
FC National - Farul Constanta
Steaua - FC Brasov
FC Oradea - Rapid
FC Arges - Dinamo
Ceahlaul Piatra Neamt - Astra
Apulum Alba Iulia - “Poli” AEK

rasheedkpenny
9th July 2003, 12:13
Ayrtoane, esti rapid ca Senna... te-ai grabit sa faci topicul pentru sezonul 2003-2004! :)
Pe mine personal nu ma deranjeaza... da' ma gandeam sa fac un topic pentru sezonul 2009-2010! Oare cine va lua titlul? Dar Cupa? :D

E ok topicul asta, stai calm! Just teasing you!

viole(n)t
9th July 2003, 12:25
Am studiat shi eu putzin programul.

sper sa fie doar speculatzii, dar vad ca FC Oradea nu e prea agreata. Are un program prea dificil pentru o noua promovata

daca studiem putzin turul:
- etapa 1 Rapid acasa; etapa 2 la Dinamo (deci start ratat = demoralizare)
- pe tot parcursul turului toate deplasarile grele (p.Neamtz, Bistritza, Steaua, Brasov - adica acolo unde greu se cashtiga)

Ghici cine va fi noua GazMetan / UMT / UTA?

inter
9th July 2003, 12:38
batem la gazari in prima etapa :D :D :D

Ayrton
9th July 2003, 12:50
Hai ma Rasheed ca nu ma supar... :thinkso:
Oricum, ce parere ai de faptul ca Rapid joaca derbiul cu Steaua pe teren neutru: 23 August? Ca si meciul Steaua-Dinamo de altfel. (atat Giulesti cat si Ghencea sunt in reparatii la pana prin etapa a saptea...)

inter, cred ca bateti prin neprezentare la Petrolul ca este echipa cu cea mai incerta situatie (din pacate mai sunt si altele: National, Alba Iulia, Oradea...).

adbogdan
9th July 2003, 12:54
Cel mai de kk program il are Petrolul Ploiesti. Intre etapele 3 si 11 intalneste numai echipe care in ultimele 2 etape intalnisera pe Steaua si National, deci echipe care trebuie sa-si recupereze eventualele puncte pierdute :
et 1-3 : Brasov (Steaua - Brasov, Brasov - National, Petrolul - Brasov)
et 2-4 : Rapid (Rapid - Steaua, National - Rapid, Rapid - Petrolul)
et 3-5 : Dinamo (Steaua - Dinamo, Dinamo - Rapid, Petrolul - Dinamo)
et 4-6 : Astra (Astra - Steaua, National - Astra, Astra - Petrolul)
etc (et 5-7 PoliAEK, et 6-8 Apulum, et 7-9 Ceahlaul, et 8-10 Arges, et 9-11 Bihor)
In etapa a 12 Petrolul joaca cu Steaua iar in a 13-a cu National.
Deci, in tur+retur Petrolul are 11+11 meciuri dure. Cred ca sunt candidatii nr 1 la locul 16. Sau poate, cine stie, vrea cineva sa faca schimb de program cu ei.

adbogdan
9th July 2003, 13:04
Ba chiar as putea presupune ca nici daca vine Goicea cu bani de-acasa si tot nu se va gasi nimeni care sa accepte sa joace in locul Petrolului in prima liga. Nici chiar Otelul nu cred ca vrea sa se sinucida, ca mai bine stau un an in B fara penalizare decat sa riste o penalizare de 5-6 puncte anul urmator. Si-uite-asa se duce drak un posibil 'bizniz'

ad3an
9th July 2003, 16:34
Viole(nt) ,cam ai dreptate startul bihorenilor e destul de naspa dar daca echgipa reuseste o victorie cu rapidu sau un ecgal cu dinamo,o sa fie altfel,nu uitati ca si voi ati avut un start nasol aveati la steaua rapid si national, si in tur ati terminat pe locul 6,ramane de vazut..
Poli are mai multe sanse sa ajuga in locul Celor de la umt

FOrza bihoru111

viole(n)t
9th July 2003, 22:31
Pai asta ne-a dus la baraj. Am trecut bine de startul campionatului, dar startul returului nu a fost propice!!

Cat despreBihor, eu ii urez succes, deshi inca nu are moaca de divA. Ii mai trebuie 2-3 interventzii chirurgicale.

oaspetele
9th July 2003, 23:12
oameni buni, voi credeti ca jocurile au fost masluite ??

:?



va dati seama cat creier le-ar trebui federalilor sa scorneasca un tur-retur intreg ??
:D

ViolaBoy
9th July 2003, 23:59
so grabit, da nu so uitat ca deja e un topic facut.

Ayrton
10th July 2003, 11:09
ViolaBoy, /nope/ /nope/ /nope/ ,
Tu esti ala care ai gresit:
topicul meu e deschis pe 8 iulie ora 16.12, al tau pe 9 iulie 7.18... Asa ca tu esti ala care nu te-ai uitat :o si ai facut un topic in plus... :drak:

ss_L'p
10th July 2003, 18:45
si ce dak FC Oradea are un inceput greu....de cand se tine cont de asa ceva...ca o echipa nou promovata tre sa aiba un program mai usor....??? :? :? :? :? :?
poate ma tine si pe mine la curent cineva cu chestiile astea! pls..!!!

gelu
12th July 2003, 00:53
Clubul a facut 3 transferuri, Brujan la Rapid, Purica si Axinia la F.C. Onesti dar nu a transferat la club nici un jucator. A luat de la juniori 5 jucatori.

Albastreata
12th July 2003, 06:47
...rezultate si comentarii? :D :D :D

Ayrton
21st July 2003, 16:05
L-am vazut aseara pe la stiri pe Piturca declarand senin ca Steaua se va simti foarte bine pe stadionul "National" daca nu va putea juca in Ghencea. Eu insa cred ca ii va fi foarte greu sa-si castige punctele de pe tern propriu, ca oricat ar zice el ca e echipa bucuresteana Steaua, cel putin in meciul cu Dinamo din etapa a treia, ala e teren neutru si cresc sansele ca Steaua sa piarda un meci de campionat, considerat acasa, in fata lui Dinamo dupa 14 ani... Doamne-ajuta!

deep purple
21st July 2003, 19:34
Tinand cont ca numele stadionului inca mai e considerat a fi "23 August" cu sigurantza ambele echipe se vor simti acasa. :D

Rio
29th July 2003, 02:16
Oricum la meciul Steaua -Dinamo stelistii nu o sa piarda

Cristian
29th July 2003, 06:48
asta e sigur

viole(n)t
29th July 2003, 12:38
Campioni sunt ce din ghencea

:?

"Analfabetzi sunt ce din Armata Ultra."

deep purple
29th July 2003, 16:53
Iarta-l violentule, asa fac toti CE ce se grabesc. :D

Cristian
30th July 2003, 07:22
si prosti din timisoara

the_big
4th August 2003, 18:05
Rapid a inceput bine noul sezon inca o supercupa !
Forza Rapid !