PDA

View Full Version : K1 Final elimination Seoul 2 Octombrie 2010



Lordul
19th September 2010, 20:11
2 romani se bat pentru calificarea in finala K1 Tokio din Decembrie....

Catinas se va lupta cu Andrey Arlovski in timp ce Daniel Ghita se va lupta cu Erol Zimmerman......

atisha
26th September 2010, 15:45
si gala e in direct sambata la ora 9 pe Sport.ro. cool.

NTM
26th September 2010, 20:39
Catinas poate sa treaca de Arlovski, greu de crezut, dar cine stie...are lovituri puternice si arlovski nu e un bun "incasator". Pe Ghita nu prea il vad sa treaca de Zimmerman. Dupa Hari, eu il vad pe Zimmerman al doilea ca valoare in circuit... Oricum, faptul ca au ajuns aici e de apreciat !

Lordul
26th September 2010, 21:37
Catinas cred ca trece de Arlovski....nu are o experienta mare Arlovski in stil K1...a avut in MMA ....oricum duel echilibrat...

Ghita...hmmm greu cu Zimmerman..dar cred ca il poate invinge

TeBat
26th September 2010, 22:01
Mai degraba il vad pe Catinas la Tokyo.

Sorin Blaj
26th September 2010, 22:46
Este o competitie de anduranta. Nu castigi un meci si gata, te-ai calificat. Sper ca Raul sa reziste fizic.

Cipri
26th September 2010, 23:31
Ghita eu cred ca o sa aiba un meci infernal cu Zimmerman . Cum a zis si NTM Zimmerman e d p d v al valorii cam al 2 lea dupa Badr Hari .
Catinas sper sa fie foarte bine pregatit fizic si sa reziste . Eu pe mana lui merg pentru o calificare la Seoul .
Succes ambilor !

Sorin Blaj
29th September 2010, 20:37
Arlovski s-a retras si va fi inlocuit de Mighty Mo.

TeBat
29th September 2010, 20:45
Ce sa mai zici la asa ceva...:)

Lordul
29th September 2010, 22:05
se complica treaba...Mighty Mo e bun

NTM
29th September 2010, 22:21
se complica treaba...Mighty Mo e bun

glumesti :) mi se parea un adversar mult mai tare AA, daca Catinas are pretentii de luptator bun nu are voie sa nu treaca de mighty mo

Lordul
29th September 2010, 22:26
nu glumesc de loc...ca pierdut cu Morosanu si Ciobanu ii alta poveste...acolo a fost pt bani....era in vacanta Mo dar acum va lupta la adevarata lui valoare pentru in loc in piramida de 8 de la Tokio

Sorin Blaj
29th September 2010, 22:27
Ce sa mai zici la asa ceva...:)

Ce sa zici? Ai impresia ca poti sa ajungi la nivelul asta si sa ai parte de meciuri usoare. Daca esti bun, esti bun, daca nu, stai acasa.

TeBat
29th September 2010, 22:34
Subscriu la ce a zis NTM.

NTM
29th September 2010, 23:15
nu glumesc de loc...ca pierdut cu Morosanu si Ciobanu ii alta poveste...acolo a fost pt bani....era in vacanta Mo dar acum va lupta la adevarata lui valoare pentru in loc in piramida de 8 de la Tokio

noi am ramas cu teoria conspiratiei de la fotbal :) bani, pariuri, blaturi..nu cred ca a fost cazul, poate s-a prezentat intr-o forma mai slaba sa isi ia suma pentru meci, dar forma aia slaba il cam urmareste pe grasun.

dupa un inceput bunicel in circuit, mo s-a cam stins..in afara de hook-ul ala gen ray sefo sau mark hunt, nu mai e nimic de el. isi termina benzina repede, nu are tehnica, nu are viteza, ramane doar cu forta ( si cu burta :) ). cu arlovski ar fi stat altfel lucrurile, era un adversar cu adevarat puternic pentru catinas, desi si el traverseaza o perioada slaba.


Ce sa zici? Ai impresia ca poti sa ajungi la nivelul asta si sa ai parte de meciuri usoare. Daca esti bun, esti bun, daca nu, stai acasa.

corect, daca esti bun, nu te uiti la numele adversarului, intri in ring sa castigi. dar am impresia ca si tu il vezi pe mo ca pe un adversar puternic... catinas e norocos ca i-a iesit mo in cale, parerea mea. putea sa cada cu zimmerman, cum a patit ghita :D.

e sansa lui sa arate ce poate ( daca poate :D )

l.e : un comentariu care spune totul despre intrarea lui mo in locul lui AA, cand erau atatea posibilitati ( manhoef, poate iggy ):

' lol

Mighty Mo.

Christ.' ( dave walsh, headkicklegend.com)

Sorin Blaj
29th September 2010, 23:46
Catinas este bun. A crescut in valoare si poate realiza ceva maret. L-am vazut recent si spune ca se simte puternic.

Mo? De invins.

Cipri
30th September 2010, 11:43
Si mie mi se pare Mo un adversar mult mai usor de abordat decat Arlovski.

Sorin Blaj
30th September 2010, 17:07
Programul galei:


FINAL 16:

Ray Sefo (Noua Zeelanda) vs Tyron Spong (Surinam)
Mighty Mo (Samoa Americana) vs Raul Catinas (Romania)
Gokhan Saki (Turcia) vs Freddy Kemayo (Franta)
Errol Zimmerman (Olanda) vs Daniel Ghita (Romania)
Ewerton Texeira (Brazilia) vs Peter Aerts (Olanda)
Semmy Schilt (Olanda) vs Hesdy Gerges (Egipt)
Jerome Le Banner (Franta) vs Keijiro 'Kyotaro' Maeda (Japonia)
Alistair Overeem (Olanda) vs Ben Edwards (Australia)


Super Fight-uri:

Min Ho Song (Coreea de Sud) vs Hyun Man Myung (Coreea de Sud)
Sergei Kharitonov (Rusia) vs Takumi Sato (Japonia)
Chalid "Die Faust" (Germania) vs Dzevad Poturak (Bosnia)

NTM
30th September 2010, 20:01
Programul galei:


FINAL 16:

Ray Sefo (Noua Zeelanda) vs Tyron Spong (Surinam)
Mighty Mo (Samoa Americana) vs Raul Catinas (Romania)
Gokhan Saki (Turcia) vs Freddy Kemayo (Franta)
Errol Zimmerman (Olanda) vs Daniel Ghita (Romania)
Ewerton Texeira (Brazilia) vs Peter Aerts (Olanda)
Semmy Schilt (Olanda) vs Hesdy Gerges (Egipt)
Jerome Le Banner (Franta) vs Keijiro 'Kyotaro' Maeda (Japonia)
Alistair Overeem (Olanda) vs Ben Edwards (Australia)


Super Fight-uri:

Min Ho Song (Coreea de Sud) vs Hyun Man Myung (Coreea de Sud)
Sergei Kharitonov (Rusia) vs Takumi Sato (Japonia)
Chalid "Die Faust" (Germania) vs Dzevad Poturak (Bosnia)

Tyrone via decision
Catinas via k.o :D
Saki via k.o
Zimmerman via k.o ( sper sa ma contrazica Ghita si sa faca surpriza )
Aerts via decision
Schilt via decision
Kyotaro via decision
Overeem via k.o

pronosticurile mele pentru final elimination :)

si mi-ar placea o victorie pentru chalid arrab in superfighturi.

Lordul
1st October 2010, 20:24
Programul galei:


FINAL 16:

Ray Sefo (Noua Zeelanda) vs Tyron Spong (Surinam)
Mighty Mo (Samoa Americana) vs Raul Catinas (Romania)
Gokhan Saki (Turcia) vs Freddy Kemayo (Franta)
Errol Zimmerman (Olanda) vs Daniel Ghita (Romania)
Ewerton Texeira (Brazilia) vs Peter Aerts (Olanda)
Semmy Schilt (Olanda) vs Hesdy Gerges (Egipt)
Jerome Le Banner (Franta) vs Keijiro 'Kyotaro' Maeda (Japonia)
Alistair Overeem (Olanda) vs Ben Edwards (Australia)


Super Fight-uri:

Min Ho Song (Coreea de Sud) vs Hyun Man Myung (Coreea de Sud)
Sergei Kharitonov (Rusia) vs Takumi Sato (Japonia)
Chalid "Die Faust" (Germania) vs Dzevad Poturak (Bosnia)

sa incerc si eu niste pronosticuri :

R.Sefo b.p
Mighty Mo b.p
Gokhan Saki KO
Daniel Ghita b.p
Peter Aerts KO
Samy Schilt KO
Jerome le Banner b.p
A.Overeem b.p

Sorin Blaj
1st October 2010, 21:31
Tyron Spong (Surinam)
Raul Catinas (Romania)
Gokhan Saki (Turcia)
Errol Zimmerman (Olanda)
Ewerton Texeira (Brazilia)
Semmy Schilt (Olanda)
Jerome Le Banner (Franta)
Alistair Overeem (Olanda)

Giorgian
2nd October 2010, 09:25
NU e nimeni treaz :D pareri etc!? :D Eu personal ma uit pe net cu comentariul original in engleza, sunt prea tari aia doi.

TeBat
2nd October 2010, 09:33
Acum am deschis TV-ul. Ceva surprize?

Giorgian
2nd October 2010, 09:36
Nimic, inca sunt la superfight

TeBat
2nd October 2010, 10:19
Tyron Spong a castigat la decizie prima lupta.

El Pistolero
2nd October 2010, 10:19
Sefo eliminat.Meritat,oricum nu a aratat nimic.

El Pistolero
2nd October 2010, 10:34
Ce bataie a luat Kemayo.:shocked:

De ce s-a sarit peste meciul Catinas-Mo?Nu trebuia sa fie al doilea meci?

Giorgian
2nd October 2010, 10:47
Ii rupe piciorul de sprijin sa vedeti, il termina Ghita cu low kick-urile.

EDIT: BA ESTI NEBUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUN!!!!!!!!!!!! GHITA!!!!!!!!!

Cipri
2nd October 2010, 10:50
Victorieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeee

Ghitaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

PRIN KO !

Radu
2nd October 2010, 10:50
Asta e ma...Bravo Daniele!
Go Raul!

Cipri
2nd October 2010, 10:52
La cum a decurs prima repriza eram convins ca Daniel o sa ii faca fata lui Zimmerman , dar nu sa il faca KO ! :D
Bravo DANIELEEEEEEEEEEEEEEE !

El Pistolero
2nd October 2010, 10:53
Chiar vroiam sa zic ca nu prea da drumul la brate Ghita.:D
Pana la urma l-a terminat repede.Bravo!

TeBat
2nd October 2010, 10:54
Bine maaaaaaa!!!!

Am urlat in fata televizorului. :D

Celso
2nd October 2010, 10:56
i-a dat perversa de romania:drak:

Cipri
2nd October 2010, 10:58
Ghita devine primul roman care participa la o gala finala K1 . :)

Cristy RVD
2nd October 2010, 11:06
fuck, m-am luat cu tenisul si am uitat e meci.

sper sa mai dea astia o reluare a meciului.

Catinas - Mo cand incepe ?

Cipri
2nd October 2010, 11:15
Ce decizie a luat Jerome Le Banner :o:o:o

El Pistolero
2nd October 2010, 11:16
A avut dreptate francezul.Japonezii astia is tampiti.

Giorgian
2nd October 2010, 11:18
Cel mai cool mod sa te retragi din circuit ....GO LeBanner!!

El Pistolero
2nd October 2010, 11:47
Bonjaski de ce nu participa la gala?

Cipri
2nd October 2010, 11:51
Bonjaski de ce nu participa la gala?
E calificat direct in finala . Si Schilt la fel .

Giorgian
2nd October 2010, 11:52
E calificat direct in finala . Si Schilt la fel .

B0njaski inca nerefacut dupa o accidentare, si Hari pentru problemele cu legea!

Nu exista direct calificati, sunt doar 8 finalisti, adica cei din meciurile de azi. Schilt are meci dupa Catinas!

Catinas la inlocuit pe Hari, Sefo pe Karaev, Mighty Mo pe Arlovski dupa ce au fost anuntati indisponibili.

Cipri
2nd October 2010, 12:02
B0njaski inca nerefacut dupa o accidentare, si Hari pentru problemele cu legea!

Nu exista direct calificati, sunt doar 8 finalisti, adica cei din meciurile de azi. Schilt are meci dupa Catinas!

Catinas la inlocuit pe Hari, Sefo pe Karaev, Mighty Mo pe Arlovski dupa ce au fost anuntati indisponibili.
Eu asa am inteles din comentariu ... :D
... se pare ca am inteles prost :lol:.

Cipri
2nd October 2010, 12:18
Catinas nu trebuie sa stea la bataie cu Mo ... :(

Giorgian
2nd October 2010, 12:19
Ce dracu face asta ma!? omg il macelareste ala...asta are stil de Morosan....nu stie tactic

El Pistolero
2nd October 2010, 12:31
Era clar ca va pierde.A luptat cu Mo, nu cu oricine.

Giorgian
2nd October 2010, 12:56
lol, la casele de pariuri era favorit omule, era un meci simplu pe care-l termina cu maxim 10 low kick-uri pe piciorul de spriijin a lui Mo, atat! Nu-mi spune ca e simplu de zis si greu de facut, caci nu e cu Mo, asa a si facut 1 minut in prima repriza si deja Mo schiopata, nu inteleg ce oameni avea asta in colt, de ce nu i-au spus sa stea lejer. De fapt stiu care e problema, nu e prea istet cred, e genu golan, bataus, fara disciplina. Uite-te la Ghita, tactic, calm, garda stransa, era in stare sa-l termine si pe Zimmerman cu low kicks daca nu-i dadea pumnii aia in barba. NU are viitor catinas, nu e prea inalt, nu are minte, si nici tehnica. Asta a fost sansa vietii lui si a ratat-o. Sper sa cada Ghita cu Mo la finala din decembrie sa-i rupa genunchiul din 5 lovitri de picior.

Radu
2nd October 2010, 13:05
Ce l-a omorat Alistair pe Edwards :D

El Pistolero
2nd October 2010, 13:06
Frumos.:D

NTM
2nd October 2010, 13:47
Ghita, ce surpriza ! Superb, felicitari.

Catinas, lame.

NTM
2nd October 2010, 14:00
lol, la casele de pariuri era favorit omule, era un meci simplu pe care-l termina cu maxim 10 low kick-uri pe piciorul de spriijin a lui Mo, atat! Nu-mi spune ca e simplu de zis si greu de facut, caci nu e cu Mo, asa a si facut 1 minut in prima repriza si deja Mo schiopata, nu inteleg ce oameni avea asta in colt, de ce nu i-au spus sa stea lejer. De fapt stiu care e problema, nu e prea istet cred, e genu golan, bataus, fara disciplina. Uite-te la Ghita, tactic, calm, garda stransa, era in stare sa-l termine si pe Zimmerman cu low kicks daca nu-i dadea pumnii aia in barba. NU are viitor catinas, nu e prea inalt, nu are minte, si nici tehnica. Asta a fost sansa vietii lui si a ratat-o. Sper sa cada Ghita cu Mo la finala din decembrie sa-i rupa genunchiul din 5 lovitri de picior.

Word, nu avea voie sa piarda in fata lui Mo !!! Asta e nivelul lui la ora actuala, poate pe viitor isi imbunatateste tactica, tehnica...are multe de lucrat. As fi pariat pe el, dezamagitor.

Ghita, in schimb, ce meci !! Zimmerman e un luptator de top 5, sa-i iei presu` de sub picioare in halul ala....Nu i-am dat sanse inaintea meciului dar a aratat tuturor ca isi merita locul in finala !

Lordul
2nd October 2010, 14:33
felicitari Daniel Ghita , primul roman in finala World K1

pacat de Catinas...dar Mo e mai tare....

a surprins decizia lui le Banner...care a parasit meciul dupa decizia arbitrilor de a acorda un extra round....

un meci frumos a fost Aerts vs Teixeira..castigat de tapinar...

iar Overeem si-a pulverizat adversarul...

cat despre Bonjaski e o problema mai delicata...s-a operat in vara...urmeaza un control peste 3 luni unde se decide daca este nevoie de o noua operatie sau daca Remy va putea lupta din nou

Sorin Blaj
2nd October 2010, 14:41
Daniel Ghita?

Extraordinar. Nu ma asteptam. Sincer. Dar a reusit sa-l faca KO pe Zimmerman. Asta spune multe. In prima repriza a stat foarte bine pe picioare. A raspuns la fiecare lovitura a olandezului.
Daca stam sa ne gandim bine, anul trecut a rezistat in fata lui Schilt. Anul asta a facut pasul in finala. Meritat.
Ghita sta bine pe picioare, a dat burta jos, a crescut in brate. Este in forma maxima. BRAVO LUI!!! Este cel mai bun luptator roman in acest moment.
Sper sa reuseasca o performanta si mai mare in finala. Are tot ce-i trebuie pentru asta. :ok:


Raul Catinas?

Il cunosc pe baiatul asta de mic copil. Era "raul" cartierului. :) Imi aduc aminte cu placere de momentele in care linistea cartierului era sparta de bunica acestuia: Rauuuuul, semn ca iar a facut o boacana. :) A avut noroc de un antrenor MARE, Marcel Dragan, care l-a vazut, l-a dus in sala ade antrenament, a reusit sa-i canalizeze energia intr-o directie benefica si in cinci ani a ajuns unde a ajuns.
Cred ca viitorul ii poate aduce multe. Este tanar si are potential. A evoluat mult. De la un pachet de grasime, ca sa spun asa, la un pachet de muschi. N-avea habar de loviturile de picior.
Astazi a adoptat o tactica gresita. A insistat pe piciorul de atac al lui Mo, iar acesta l-a terminat cu loviturile de pumn din apropiere. A intrat in clinciuri, cand poate trebuia ori sa fie un uragan in prima repriza si sa incerce sa-l faca KO, sau sa stea in asteptare si sa-l lase pe samoan sa oboseasca si sa incerce sa-l termine in ultima repriza.
La prima intalnire o sa-l intreb despre tactica, dar s-a vazut cu ochiul liber ce a avut in minte.
Oricum. BRAVO pentru ce a reusit pana acum!!! :ok:

TeBat
2nd October 2010, 14:44
Subscriu la tot ce ai spus, Sorin. :)

Nu sariti pe Catinas, inca nu ne-a aratat tot. ;)

NTM
2nd October 2010, 14:46
felicitari Daniel Ghita , primul roman in finala World K1

pacat de Catinas...dar Mo e mai tare....

a surprins decizia lui le Banner...care a parasit meciul dupa decizia arbitrilor de a acorda un extra round....

un meci frumos a fost Aerts vs Teixeira..castigat de tapinar...

iar Overeem si-a pulverizat adversarul...

cat despre Bonjaski e o problema mai delicata...s-a operat in vara...urmeaza un control peste 3 luni unde se decide daca este nevoie de o noua operatie sau daca Remy va putea lupta din nou

mo e mai tare in burta? a abordat gresit meciul Catinas, singur si-a facut viata grea. trebuia sa se miste mai mult in ring, sa-l toace cu low-kickuri, si in a 3 a repriza cerea time-out mo, pentru odihna !

Le Banner, un gest unic, respect...Kyotaro e un fel de Musashi, trebuie sa-i rupi filmul, daca o lasi pe mana arbitrilor..

Mai bine ca lipseste Remy, cine dracu l-ar fi vrut in finala ???

Overeem m-a speriat sincer ( nu vreau sa fiu rautacios si sa ating si eu subiectul cu prietenii gradati, dar cum a ajuns in halul ala? e un fel de king kong ) ....Nu stiu cine ar putea sta in calea lui in finala..daca era Hari, ar fi avut adversar.

O gala frumoasa, frumos si comentariul lui Michael Schiavello : "Daniel freakin`Ghita you are awesomeeee " :)

Lordul
4th October 2010, 14:59
Ghita va lupta in Japonia cu Gokhan Saki , celalte sferturi sunt : Mighty Mo vs Peter Aerts , Samy Schilt vs Kojiro Maeda si Alistair Overeem vs Tyron Spong

El Pistolero
4th October 2010, 15:01
Da.Si daca trece va juca cel mai probabil cu Overeem.:D

Lordul
4th October 2010, 15:15
si daca trece si de acesta va lupta in finala cu Schilt

Cipri
4th October 2010, 16:05
In mod normal il bate pe turc , iar apoi vom mai vedea ( sper sa ajunga in finala ) . :)
Multa bafta !
Kyotaro are curaj sa se prezinte la meciul cu Schilt ? :cry:

zebe
6th October 2010, 22:02
Inca nu ma satur de clipul cu KO-ul lui Ghita. Cu comentariu in engleza!

65WK2fi5KKs

Cica "Daniel freakin' Ghita, YOU ARE AWESOME!" :D

aroane
7th October 2010, 13:44
cand e finala de la tokio ?

Sorin Blaj
7th October 2010, 14:02
Pe 11 decembrie: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=564912

Sir. Eko
4th November 2010, 22:07
L-au scos ala pus de tine Zebe....

ZkfN-NwXWsA