PDA

View Full Version : Etapa 9. U Cluj - CFR Cluj : 1-1



Pages : [1] 2

Razvan T.
18th September 2010, 19:16
Vineri 24.09.2010, ora 16:30 Digi Sport

PS. Avand in vedere ca meciul ii vineri deschid azi thread-ul ;)

Razvan T.
18th September 2010, 19:21
Meci greu, dar sper sa scoatem un rezultat bun :cool:

zebe
18th September 2010, 19:24
Nu ma prea intereseaza ce iasa, vreau, in schimb, sa vad un meci fain.

Denis
18th September 2010, 19:35
In fiecare saptamana sunt meciuri vinerea. Se asteapta pana luni deschiderea noii etape.

Dar daca tot ai deschis, va fi un meci imprevizibil. Meci de x2 totusi.

corello
18th September 2010, 20:00
Chiar nu ii inteleg pe cei de la digi. Se vede de la o posta ca U trebuie sa joace in zile lucratoare ca sa nu fie multi pe metereze. Pana aici totul ok dar la meciul asta...pai le aducea audienta. Deja s-au vandut 2500 de bilete
P.S. Batem cfr de data asta

Linoge
18th September 2010, 20:47
Cum nu exista optiunea X2, am votat 2.

Denis
18th September 2010, 21:48
Chiar nu ii inteleg pe cei de la digi. Se vede de la o posta ca U trebuie sa joace in zile lucratoare ca sa nu fie multi pe metereze. Pana aici totul ok dar la meciul asta...pai le aducea audienta. Deja s-au vandut 2500 de bilete
P.S. Batem cfr de data asta

Lafel ne-a facut si noua. Primele 4 etape le-am jucat lunea si vinerea. Abea apoi am jucat si noi in weekend.

Trim0b
18th September 2010, 21:50
sper sa castige "U"

Razvan T.
18th September 2010, 21:52
sper sa castige "U"

Si votezi 2 ??? :happy

Lordul
18th September 2010, 22:03
bate Cfr-ul ....e in forma cu Cartu antrenor

m8k
19th September 2010, 11:35
Chiar nu ii inteleg pe cei de la digi. Se vede de la o posta ca U trebuie sa joace in zile lucratoare ca sa nu fie multi pe metereze. Pana aici totul ok dar la meciul asta...pai le aducea audienta. Deja s-au vandut 2500 de bilete
P.S. Batem cfr de data asta

Nu ai cum sa intelegi aceste lucururi! Acest hiper-super mega derby se joaca vineri pentru ca noi avem martea un amical amarat cu satenii din Roma!
Oare ce s-a intimplat cu bbb? E greu de crezut ca acest thread a aparut deja de 5 ore si el inca nu a scris despre echipa noastra de 2 lei, suporterii CFR-lui care sunt in numar de 3 (unul cu piciorul amputat, celalalt orb, iar al treilea intreg la fizic dar ramas fara suflu dupa un accident cu un uist), sa ne relateze ceva noutati de la fan cluburile uistilor din Mexic, Insulele Faeroe, Cuba etc.
Deasemeni astept sa ne zica cum v-a arata acest meci dupa "calculul hartiei"!:happy

Bobi Cearton
19th September 2010, 12:11
nu stiu de partea cui sa fiu in aceasta disputa. intre o echipa dinamovizata si una latino ungarizata.

BBB
19th September 2010, 12:14
Deasemeni astept sa ne zica cum v-a arata acest meci dupa "calculul hartiei"!:happy

Inainte invata sa scrii, imi cade prost sa discut cu analfabetii ;)

Uncle Ben
19th September 2010, 12:23
nu stiu de partea cui sa fiu in aceasta disputa. intre o echipa dinamovizata si una latino ungarizata.
Deci esti gata sa te dai cu iredentistii?! Ma miram de ce are UDMR-ul atatea procente mereu, la alegeri... :happy
Ontopic: Egal! Cartu baga locomotiva in depoul de pe linia portii!

Bobi Cearton
19th September 2010, 12:33
Deci esti gata sa te dai cu iredentistii?! Ma miram de ce are UDMR-ul atatea procente mereu, la alegeri... :happy
Ontopic: Egal! Cartu baga locomotiva in depoul de pe linia portii!

nu's de lepadat udemeristii. Ceche, calul panonic troian din guvern, anunta 2000 de noi posturi in sanatate. vine timpul cand un job de sora medicala:D devine bulgare de aur.

revenind la fotbal, ceferistii au 65% sanse.

BBB
19th September 2010, 12:35
E prea devreme sa discutam despre meciul cu suboamenii din deal. De miercuri in colo ne putem amuza pe seama retardismului lor :D

zebe
19th September 2010, 12:37
BBB, io nu stiu de ce simti nevoia sa jignesti. Si vezi ca "in colo" ii, de fapt, "incolo".

Razvan T.
19th September 2010, 12:47
Amuitatcasuntempeforumulacademieiromane.

Uncle Ben
19th September 2010, 13:00
nu's de lepadat udemeristii. Ceche, calul panonic troian din guvern, anunta 2000 de noi posturi in sanatate. vine timpul cand un job de sora medicala:D devine bulgare de aur.

revenind la fotbal, ceferistii au 65% sanse.
Cseke-it-up, Cseke-it-up, uite asa se insanatoseste Romania! Ministrul are drept crez selectia naturala, asa ca cei care vor supravietui mandatului sau sunt 99,9% capabili sa cotizeze la bugetul de pensii pana la varsta de 65 de ani!
Ontopic: Bate ...Alba Iulia! :happy

m8k
19th September 2010, 13:07
Inainte invata sa scrii, imi cade prost sa discut cu analfabetii ;)


E prea devreme sa discutam despre meciul cu suboamenii din deal. De miercuri in colo ne putem amuza pe seama retardismului lor :D

Inteligentule!:happy
Din cate (nu prea) ai inteles, eu nu am discutat cu tine, eu am vorbit de tine!

Razvan T.
19th September 2010, 13:13
Am inteles ca suporterii cfristi vor viziona saptamana asta dvd-uri cu Usain Bolt :D

BBB
19th September 2010, 13:13
BBB, io nu stiu de ce simti nevoia sa jignesti. Si vezi ca "in colo" ii, de fapt, "incolo".

Pentru ca mai mult decat sa batem cfr-ul imi doresc ca m8k sa faca un atac cerebral cand da Claugol prima boaba. Fiecare cu ce-l doare. Sa-mi fie iertat, dar am boala pe prosti, iar cand astia vin la pachet cu epitetul de franar, e psihedelica treaba

zebe
19th September 2010, 13:36
iar cand astia vin la pachet cu epitetul de franar, e psihedelica treaba

Uite, aici gresesti.

Ulysses
19th September 2010, 13:56
am o mare dilema, nu ma hotarasc cine sa piarda, asa de urate imi sunt echipele astea din orasul second-hand (au zis-o elvetienii, nu eu :D)

parca totusi cefereii sunt mai boccii+ ca au patron ungur + ca au furat in trei ani cat altii in 25!!!:thinkso:

zebe
19th September 2010, 14:00
Ohooo, deci de la oras de categoria a treia am ajuns second-hand. Nu-i rau, avansam. :)

Razvan T.
19th September 2010, 14:03
Ohooo, deci de la oras de categoria a treia am ajuns second-hand. Nu-i rau, avansam. :)

Pe langa altii suntem avansati:D ... daca Cluj-Napoca ii oras second-hand, cum plm putem cataloga un oras din Ialomita ??? :thinkso:

Ulysses
19th September 2010, 14:08
Pe langa altii suntem avansati, daca Cluj-Napoca ii oras second-hand, cum plm putem cataloga un oras din Ialomita ??? :thinkso:

Ba " studentule", se stie ca esti de rahat dar inceraca sa eviti cacofoniile, doar ai luat bacul fara sa copiezi, nu?:happy:happy:happy

zebe, second-hand e un termen generic , nu inseamna ca ati avansat in cateva zile:o:

White Shadow
19th September 2010, 14:09
se va lasa cu bataie ? :yes:

dble13
19th September 2010, 14:26
nu stiu cum e mai rau sa castige ungurii sau dinamovistii sub acoperire?

1 ics

zebe
19th September 2010, 14:27
nu stiu cum e mai rau sa castige ungurii sau dinamovistii sub acoperire?

1 ics

Ia argumenteaza-ti afirmatia.

Uncle Ben
19th September 2010, 14:28
Ia argumenteaza-ti afirmatia.
Ce, n-au "acoperire" studentii?! :D

zebe
19th September 2010, 14:31
Sa raspunda dble... :D

Aaa, eu nu ziceam de pronostic, ci de afirmatia care-l preceda.

Razvan T.
19th September 2010, 14:34
Ia argumenteaza-ti afirmatia.

Ii pe minte cu ulysses ... cred ca ii ceri prea mult :D



Ba " studentule", se stie ca esti de rahat dar inceraca sa eviti cacofoniile, doar ai luat bacul fara sa copiezi, nu?:happy:happy:happy

zebe, second-hand e un termen generic , nu inseamna ca ati avansat in cateva zile:o:

Vezi sa nu`ti puste vreo vena ... ar fi pacat sa nu mai avem de cine rade :happy

White Shadow
19th September 2010, 14:36
Razvane...se va lasa ma cu bataie...ceva....alea alea ?

sau nimic ?

Razvan T.
19th September 2010, 14:37
White io nu ma bat cu toti amaratii :D

zebe
19th September 2010, 14:39
Du-te ma si nu mai minti, tu de-abia astepti meciul ca sa dai niste ciocane. :D

Uncle Ben
19th September 2010, 14:44
Unchiule...
Ontopic: Bate Clujul! :ok:

Razvan T.
19th September 2010, 14:47
Razvane...se va lasa ma cu bataie...ceva....alea alea ?

sau nimic ?

Nush ... io sincer nu particip la asa ceva, din partea mea sa faca ce vor :D.

Io il bat numa pe Ess :D

delaoltenia
19th September 2010, 16:07
derby judetean,1 solist. :D

Trim0b
19th September 2010, 16:45
Si votezi 2 ??? :happy

votez la nimereala:ok:

michai
19th September 2010, 17:38
da ce agitatie deja pe aici:groggy:
2-1 pt ''U"':yeah:

six
19th September 2010, 20:00
4-1 ;)

Razvan T.
20th September 2010, 00:29
o zis Zebe ca spera sa castige "U" Cluj ...

newcool
20th September 2010, 01:07
Am inteles ca suporterii cfristi vor viziona saptamana asta dvd-uri cu Usain Bolt :D

Asta-i misto:cry:
revenind on topic, am impresia ca la cum joaca si privind clasamentul U Cluj e prima data favorita intr-un meci cu CFR. Si cand zic prima data ma refer la ultima perioada, aia de glorie pt CFR.

corello
20th September 2010, 09:40
Eu zic ca la fotbal ii batem de kk prune. Cu scarztu pe banca cel mai avansat jucator va fi Nuno Claro

zebe
20th September 2010, 11:22
o zis zebe ca spera sa castige "u" cluj ...


nu ma prea intereseaza ce iasa, vreau, in schimb, sa vad un meci fain.

:P

preaputinecaractere

Razvan T.
20th September 2010, 11:24
Meri ma de aci :D

Tyler Durden
20th September 2010, 11:55
M-am decis sa tin cu CFR-ul. Pe de-o parte nu-mi place deloc afinitatea studentilor pentru canide, pe de alta parte ma dezgusta rromanverzimea acefala care tot baga placa cu bozgorii. Am votat x, dar sper la un 2.

BBB
20th September 2010, 12:11
M-am decis sa tin cu CFR-ul. Pe de-o parte nu-mi place deloc afinitatea studentilor pentru canide, pe de alta parte ma dezgusta rromanverzimea acefala care tot baga placa cu bozgorii. Am votat x, dar sper la un 2.

Pai sincer acum, din variantele de mai jos care ti se pare mai acceptabila? :happy

corello
20th September 2010, 12:46
Pai sincer acum, din variantele de mai jos care ti se pare mai acceptabila? :happy

:happy:happy:happy

boshcUtza
20th September 2010, 13:42
1 solist
desfiintam autobaza

Razvan T.
20th September 2010, 21:42
Cica nu le inchiriaza nimeni autocare cfr`istilor ... oare de ce ??? :D

boshcUtza
20th September 2010, 22:07
Cica nu le inchiriaza nimeni autocare cfr`istilor ... oare de ce ??? :D

simplu ma. fiind specie pe cale de disparitie nu mai investeste nimeni in ei.:lol:
oare o sa vina toti aia 10? :yeah:

BBB
20th September 2010, 22:12
Cica nu le inchiriaza nimeni autocare cfr`istilor ... oare de ce ??? :D

Am urmarit si eu emisiunea, in care tristii nu au venit. Va fi extrem de trist la alba iulia fara galeria lor de 150 de ochelaristi rahitici

six
20th September 2010, 23:12
Forza U :yeah::yeah::yeah:;)

m8k
20th September 2010, 23:36
Cica nu le inchiriaza nimeni autocare cfr`istilor ... oare de ce ??? :D

E simplu!
1. Stie lumea ce descreierati sunteti!
2. Chiar trebuie sa fii descreierat sa te mandresti cu asta!

cryrad1975
20th September 2010, 23:41
Cica nu le inchiriaza nimeni autocare cfr`istilor ... oare de ce ??? :D

voi in loc sa va ganditi la cum vor juca echipele, cautati numai tampenii. ba sa vizioneze casete cu Usain bolt, ba se fac pariuri ca pe cati o sa bateti, ba ca vin 150 de "ochelaristi"...ati tot amenintat cu bataia jucatorii, ati zis ca le rupeti picioarelor antrenorilor si jucatorilor de nenumarate ori, ati dat cu bordura in cap la cameramanul ala, ce mai trebuie sa se intample sa va uitati si voi la fotbal, macar acum cand il aveti in prima liga?
Dupa cele 2 loturi cat si cei 2 antrenori CFR ar trebui sa castige la pas meciul, dar orice se poate intampla. pronostic 1-3

Razvan T.
21st September 2010, 00:27
No ma ... glume bune, armonie :D

Rossi
21st September 2010, 01:44
Forza "U" !!!

zebe
21st September 2010, 06:01
Cica nu le inchiriaza nimeni autocare cfr`istilor ... oare de ce ??? :D

Au deja autobaza, cum de ce?

Razvan T.
21st September 2010, 14:48
:happy

Uite ce atmosfera ok :D

Razvan T.
21st September 2010, 15:32
SC FC Universitatea Cluj SA - SCS FC CFR 1907 Cluj SA

A: Deaconu Alexandru (București - București)
A1: Șovre Octavian (Oradea - Bihor)
A2: Mudura Dorin (Oradea - Bihor)
R: Prodan Gheorghe Mihai (Cluj-Napoca - Cluj)
Obs: Petrescu Dan (București - București)

m8k
21st September 2010, 15:50
Ne-am calmat! Cu brichete nu mai puteti arunca!!!:happy

Gontel
21st September 2010, 16:30
Sper sa castige Universitatea. Si sper sa nu mai vad caramizi si picioare in cap. Inteleg fenomenul ultras, nu sunt contra lui, dar nu ii agreez pe smecherii care in grup sunt tari in pumn, dar singuri se pisa pe ei si o iau la fuga.

Ess
21st September 2010, 17:47
batem la scor. :groggy: nuno claro pe post de atacant venit din spatele portii => cel putin 5 goluri.

ot: unde vedem meciul, noi astia ultrasii de carton? ramane in hasdeu?
bbb/m8k> nu participati?

m8k
21st September 2010, 18:00
Ess, ne ascundem linga Bin Laden si vedem meciul cu el!:D

Razvan T.
21st September 2010, 21:05
Ramane in Hasdeu ;)

BBB
21st September 2010, 21:34
ot: unde vedem meciul, noi astia ultrasii de carton? ramane in hasdeu? bbb/m8k> nu participati?

sunt prea redus ca sa inteleg glumele tale :D

Ess
21st September 2010, 22:35
perfect, bbb-ule. oligofrenii si retarzii se inteleg de minune :D
razvan> ok.

Ferdininho
21st September 2010, 23:16
Am vazut astazi meciul din cupa al CFR-ului, la cum joaca la ora actuala cred ca vor castiga studentii fara probleme.
Pronostic victorie "U".

racovita
22nd September 2010, 12:08
Jenant moment,
sa fi maghiar si sa vrei sa vezi la stadion
cum echipa ta Kolosvary Vassas Utas pe care bunicii tai au infintat-o si Paskany a renascut-o,
incearca sa bata echipa studentilor romani din Cluj,
problema nu-i ca KVSC -ul ar avea fotbalisti mai slabi ca romanii,
ba din contra,
dar problema e mersul si venitul de la meci,
cum bossom sa-ti pui tricoul, sapca si fularul in alte culori decat cele alb-negre ale studentilor
si "sa te amesteci" in euforia generala a galeriei U-iste in drum spre Alba Iulia ?

http://www.youtube.com/watch?v=THLCAFm-ROY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JAm8v05ugxc&feature=related

LEGENDELE TINERETII STUDENTESTI NU MOR NICIODATA

http://www.youtube.com/watch?v=b9QS195pvyg&feature=more_related

zebe
22nd September 2010, 12:13
:happy?

Razvan T.
22nd September 2010, 12:18
@racovita
:great::great::great::great:

"U"nici!!! http://img18.imageshack.us/img18/2878/haideu.gif

http://www.ziuadecj.ro/editorial/batalia-pentru-cluj-se-da-la-alba-iulia--51148.html

Razvan T.
22nd September 2010, 12:38
La cererea lui Zebe


Bătălia pentru Cluj se dă la Alba Iulia

Clujul freamătă. Ardealul așteaptă marea încleștare. Doi ani de la ultima întâlnire între marile rivale. Celebrul meci de o frumusețe unică, al cărui scor nici măcar nu mai contează. Un meci de Cartea Recordurilor.

Un meci în care lumea a plecat de la stadion cu gândul că nu doar Cetatea eternă are Roma cu Lazio, nu doar Cetatea finanțelor italiene și a modei transfrontaliere, Milano, are derby-ul Internazionale - AC Milan. Un adevărat “derby de la capitale” între bianco-celesti și Giallorossi, un adevărat derby "della Madonnina" între nero-azzuri și rosso-neri.

Nu doar în portul genovez se găzduiește bătălia între grifonii de la Genoa Calcio și Sampdoria. Nu doar la Torino, în orașul gigantului Fiat, există Juve cu AC Torino. Nu doar bavarezii găzduiesc, la Allianz Arena, pe Bayern cu München 1860. Nu doar Madridul are bătălia capitalei între Real și Atletico. Dar, poate, comparația cea mai potrivită, mai ales în acest moment, pentru derby-ul Clujului este bătălia de la Manchester, un oraș-simbol al fotbalului britanic, un oraș care își dispută supremația cu docherii din Liverpool și cu marea capitală de pe Tamisa pentru punctul de referință al fotbalului total. Pentru a înțelege ce înseamnă un meci “U” cu CFR, acest derby nebun al Clujului, trebuie să te uiți spre încleștarea dintre Manchester City și United. Două echipe, același oraș, bani mulți, marketing uluitor la United și tradiție nebună împletită cu bani de șeici la City. Manchester City, echipa “cetățenilor”, cu o istorie parcă lipită, sigur la alte dimensiuni, de cea a Universității Cluj.

Când în Premier League, când în Liga a doua, când pe locul de retrogradare și, cu toate acestea, cu un oraș în care “cetățenii” domină. Dincolo, la United, poate cea mai iubită echipă din Marea Britanie, cu un marketing și o soliditate financiară uluitoare, dar care acasă nu domină așa cum o face la nivel național. În bătrânul Manchester, iubirile au două culori: bleu-celeste sau roșu aprins. Îi unește doar albul și faptul că pot conviețui în același oraș. În România, CFR Cluj este revelația ultimilor 4-5 ani, însă acasă, în capitala Ardealului, CFR își împarte fanii cu nebunii frumoși ai marelui oraș. Cei bolnavi de un simbol. Cei pătrunși și cuceriți încă de copii de marea iubire. Unica iubire. Sunt aceia care cântau atunci când echipa lor de suflet era biciuită în noroaiele Ligii a treia sau batjocorită de arbitrajele ticăloase ale Ligii a doua. Sunt aceia care au privit ani la rând cu o ușoară invidie, mulți și cu admirație, mașina de fotbal creată în Gruia. Sunt cei care astăzi speră poate mai mult decât oricând în ultimii ani.

Mai mult decât oricând în ultimele confruntări. CFR are un lot de o valoare incontestabilă. Un lot care însă nu și-a găsit cadența la acest început de campionat. Cu doar opt puncte din opt partide, cu o schimbare inopinată de antrenor, CFR suferă încă, însă e asemeni unui gigant adormit, astăzi încă rănit, dar tocmai de aceea mai periculos decât oricând. CFR trebuie să-și apere gloria câștigată în ultimii ani. De partea cealaltă, nebunia frumoasă în alb și negru a renăscut asemeni unei flăcări olimpiene. Debutul de campionat și revenirea în Liga I au adus mai multe puncte Universității decât sperau și cei mai optimiști dintre talibanii exilați ai tribunelor de pe “Cetate”. Trupa nebună a lui Pană e condusă asemeni batalioanelor de luptă ale bătrânului rege Priam la asediul Troiei. Cu un Claudiu Niculescu în rolul lui Ulise, cu un Gabi Boștină pe post de Agamemnon și cu un Lemnaru în locul lui Ahile, Universitatea încearcă să doboare zidurile până acum apărate magistral de Cadu, Tony, Alcantara și Gabi Mureșan. Dar bătălia pentru Cluj e uriașă. Lemnaru va fi față în față cu Stăncioiu, iar Emil Dică va încerca să-l păcălească pe gigantul Matache.

Bud îl va avea în față pe cel reîntors la marea lui dragoste, Alex Păcurar, Culio va încerca să se anuleze cu Delgado, Ungurușan se va observa de la distanță și, poate, admirativ cu Rada, Hora se va lovi de Cvirik, Mendi se va uita cu colțul ochiului spre jocul lui Panin, Ungurușan îl va anula pe Bastos, iar super- Balde, cea mai mare surpriză a acestui început de campionat și, poate, cel mai în formă jucător din Cluj la această oră, va fi, din nou, absolut magistral. Dar liderii se observă de la distanță, asemeni unor conducători de oști, la fel cum se vor observa și se vor studia și se vor bate ca doi gladiatori magicianul Claudiu Niculescu și regele din Gruia, Cadu.

Va fi un meci de povestit nepoților, va fi meciul care poate hotărî vineri cine va domina în următorii ani Clujul. “U” freamătă să-și ia o revanșă așteptată mai mult decât orice de fanii în alb și negru, iar CFR trebuie să confirme că nu a fost doar un curcubeu de primăvară. Mai sunt doar două zile până la momentul adevărului. Un moment unic pentru Cluj, un moment așteptat pentru Ardeal, un moment special în bătrâna cetate a Unirii. Sunt convins că fanii celor două formații vor înțelege că trebuie să conviețuiască oricare ar fi rezultatul de vineri seară în orașul de referință al Ardealului. Sper ca oficialii și conducătorii celor două cluburi să aibă puterea și înțelepciunea de a liniști, de a calma, de a raționa și, în nici un caz, Doamne ferește, de a incita prin presiuni suplimentare!

Până la urmă, e un meci de fotbal, e o întrecere sportivă și chiar și Troia a căzut. Clujul se mută vineri la Alba Iulia, iar pe cei de acasă îi invit pe www.ziuadecj.ro și pe NCN Cluj pentru a simți de aproape atmosfera. Noi, ceilalți, ne vedem la Alba Iulia.

Rares Bogdan, Ziua de Cluj

racovita
22nd September 2010, 12:54
La Alba Iulia nu se da nici o batalie pentru Cluj,
Universitatea e a clujenilor iar KVSC-ul al fratilor nostrii maghiari,
clujenii nu au cum sa o piarda pe Universitatea iar maghiarii nu au cum sa castige Clujul.

Tyler Durden
22nd September 2010, 12:58
Jenant moment,
sa fi maghiar si sa vrei sa vezi la stadion


Ce ciudat, cunosc maghiari care respecta mai mult decat tine LIMBA ROMÂNA!

zebe
22nd September 2010, 13:11
Nu-i place litera "i", ce mai...


infintat-o

Racovita, tin sa te anunt ca atat "U", cat si CFR sunt ale clujenilor. Ca nu-s ale tale, asta-i alta poveste.

Razvan T.
22nd September 2010, 13:11
De la ziuadecj.ro trecem la FTR.ro


Ce ați făcut cu echipa Clujului?

Polojenie

Cu opt puncte după tot atîtea etape, echipa Clujului nu mai sperie decît propriii suporteri, și aceia pierduți în marea de scaune goale. Cîrțu, despre care statistica spune că este autorul ultimelelor două eșecuri pe teren propriu ale echipei din Gruia, trebuie să știe că înfrîngerea de duminică e mai dureroasă decît pare pentru că s-a produs în fața unei contracandidate la retrogradare.

Se știe despre echipa Clujului că, începînd de la nea Gică Ciorceri și continuînd cu Șunda plus ceilalți, își angajează antrenorii în funcție de obiectiv, iar pînă acum nu a dat greș. Aducîndu-l pe Cîrțu, un specialist al încercărilor de salvare de la retrogradare (cu eșecuri doar la Mioveni, FC Argeș și Pandurii!), CFR lansează un mesaj clar pentru cei care vor să îl citească: e anul căutărilor și poate al regăsirilor.

Va regăsi CFR la finalul ediției divizia „B”? Greu de spus. Un singur lucru e cert: al 8-lea trofeu va fi pentru fair-play-ul peluzei goale sau nu va fi deloc!

Mihai Hossu, Foaia Transilvana

racovita
22nd September 2010, 13:31
Zebe,
KVSC-ul nu-i al meu in schimb Universitatea, da !

Grinco
22nd September 2010, 13:40
Nu-i place litera "i", ce mai...
Te inseli, mai Zebe:D


iar KVSC-ul al fratilor nostrii maghiari,

zebe
22nd September 2010, 13:41
Scuze! :happy

CFR1907
22nd September 2010, 13:43
Astea sunt rezultatele de pana acum la meciurile CFR - U din liga 1. Si sigur vineri vom mai adauga o victorie in palmares.

1946-19471: 1 decembrie 1946: Universitatea Cluj – Ferar 1-3 (0-1)
1946-19478: 8 iunie 1947: Ferar Cluj - Universitatea 3-0 (0-0)
1947-19487: 7 decembrie 1947: Ferar Cluj – Universitatea 1-3 (0-1)
1947-1948: 9 mai 1948: Universitatea Cluj - CFR 2-4 (2-2)
1948-1949: 5 septembrie 1948: Universitatea Cluj – CFR 0-1(0-1)
1948-1949: 27 martie 1949: CFR Cluj – Universitatea 1-0 (1-0)
1969-1970: 18 octombrie 1969: Universitatea Cluj – CFR 0-0
1969-1970: 28 iunie 1970: CFR Cluj – Universitatea 1-0 (0-0)
1970-1971: 25 octombrie 1970: CFR Cluj – Universitatea 2-1 (1-1)
1970-1971: 9 mai 1971: Universitatea Cluj – CFR 1-1 (1-0)
1971-1972: 24 octombrie 1971: CFR Cluj – Universitatea 0-1(0-1)
1971-197: 3 mai 1972: Universitatea Cluj - CFR 1-0 (0-0)
1972-1973: 22 octombrie 1972: CFR Cluj – Universitatea 2-1 (0-0)
1972-1973: 13 mai 1973: Universitatea Cluj – CFR 2-2 (1-1)
1973-1974: 7 octombrie 1973: Universitatea Cluj – CFR 2-2 (0-0)
1973-1974: 5 mai 1974: CFR Cluj - Universitatea 3-3 (0-1)
1974-1975: 15 septembrie 19747: Universitatea Cluj – CFR 0-0
1974-1975: 9 aprilie 1975: CFR Cluj – Universitatea 0-0
1975-1976: 28 septembrie 1975: CFR Cluj – Universitatea 0-0
1975-1976: 25 aprilie 1976: Universitatea Cluj – CFR 0-1 (0-1)
2007-2008: 2 decembrie 2007: CFR Cluj – Universitatea 2-0 (2-0)
2007-20087: 7 mai 2008: Universitatea Cluj – CFR 0-1 (0-0)

zebe
22nd September 2010, 13:45
Si sigur vineri vom mai adauga o victoria in palmares.

Hmmm... :)

Razvan T.
22nd September 2010, 13:50
Hmmm... :)

Dupa cum spuneam :D ... Zebe ii "U"ist :cool:

superchumbo
22nd September 2010, 13:52
de data asta cine va mai da meciul ?

Tyler Durden
22nd September 2010, 13:56
...cica Digi tv.

m8k
22nd September 2010, 14:04
Au trecut 38 de ani de la singura victorie a lui U pe teren propriu în fața CFR-ului, cu 1-0, meci disputat pe 3 mai 1972!

Walter: "E meciul anului" :happy
Paszkany: "Partidă normală" :ok:

Razvan T.
22nd September 2010, 14:07
1976-2004 Cfr prin B si C ;) ... ce zici franare ??? :D

BBB
22nd September 2010, 14:09
Au trecut 38 de ani de la singura victorie a lui U pe teren propriu în fața CFR-ului, cu 1-0, meci disputat pe 3 mai 1972!

Walter: "E meciul anului" :happy
Paszkany: "Partidă normală" :ok:

Sa-ti explic eu cum sta treaba cu meciurile astea inainte de 90, in speta intre anii '60 si '80. Noi mai mereu eram in prima jumatate a clasamentului, iar voi erati la retrogradare in fiecare sezon. In tentativa de a tine doua echipe in Liga I, partidul dadea comanda ca echipa care are nevoie de puncte cel mai mult sa invinga. Meciul acela din 1972 e probabil singurul meci care s-a jucat pe bune intre "U" si cfr, nu prea te poti mandri cu victorii obtinute prin directive de partid

m8k
22nd September 2010, 14:18
Sa-ti explic eu cum sta treaba cu meciurile astea inainte de 90, in speta intre anii '60 si '80. Noi mai mereu eram in prima jumatate a clasamentului, iar voi erati la retrogradare in fiecare sezon. In tentativa de a tine doua echipe in Liga I, partidul dadea comanda ca echipa care are nevoie de puncte cel mai mult sa invinga. Meciul acela din 1972 e probabil singurul meci care s-a jucat pe bune intre "U" si cfr, nu prea te poti mandri cu victorii obtinute prin directive de partid

Partidul dadea comanda ca voi sa repezentati Clujul in aceea perioada si noi sa evoluam in esaloanele inferioare! :rosu:
Partidul nu dadea la aceste meciuri nici o comanda, altfel erau reciprocitati pe care voi le cunoasteti foarte bine cu victorii acasa si infringeri in deplasare!

BBB
22nd September 2010, 14:32
Partidul nu dadea la aceste meciuri nici o comanda, altfel erau reciprocitati pe care voi le cunoasteti foarte bine cu victorii acasa si infringeri in deplasare!

Daca nu as fi vorbit cu jucatori prezenti in acele momente pe teren care mi-au marturisit ca jucau dupa cum le canta partidul, n-as fi zis nimic. Daca vrei sa te lauzi cu ceva, lauda-te cu victoriile de dupa 2000, ca restul sunt irelevante

zebe
22nd September 2010, 14:50
La anu', tur-retur. :D

http://img130.imageshack.us/img130/449/14702772.jpg

http://img694.imageshack.us/img694/8343/19661949.jpg


http://www.shrinkpictures.com/processed/phpy9jJFIAM.jpg

http://cfrmania.gsp.ro/uploads/modules/news/4302/stadion_site31.jpg

Razvan T.
22nd September 2010, 14:52
La anu', tur-retur. :D


De unde stii ca nu retrogradeaza Cfr :happy

m8k
22nd September 2010, 14:58
Nu ar fii bine! La anu' nu o sa aveti "meciul anului"!:D

Razvan T.
22nd September 2010, 15:05
Nu`i bai ... la anu se ocupa Ariesul de voi :D

m8k
22nd September 2010, 15:12
Numai vezi sa nu iesiti campioni! Clujenii sunt deja plictisiti de atatea trofee!
Hmmm ce vremuri: un derby cu Ariesul sau ICST! ...povesteste-ne sa nu ne prinda momentul pe nepregatite!:D

Calandrinon
22nd September 2010, 15:27
de data asta cine va mai da meciul ?

CFR-ul, nu ti`e clar ?

Razvan T.
22nd September 2010, 15:37
Numai vezi sa nu iesiti campioni! Clujenii sunt deja plictisiti de atatea trofee!
Hmmm ce vremuri: un derby cu Ariesul sau ICST! ...povesteste-ne sa nu ne prinda momentul pe nepregatite!:D

Asa repede uitati :D

Razvan T.
22nd September 2010, 20:57
No ma nici un fan din gruia pe aici? :D

corello
22nd September 2010, 21:19
No ma nici un fan din gruia pe aici? :D

Pai in gruia locuiesc doar uisti, plus, aia care fac plangeri, ca de la stadion le strica sexul cu Mos Ene

m8k
22nd September 2010, 21:20
Tu nu te uiti la clubul mama cum deseneaza in cupa?:D
bbb e fericit acum ca arbitrul nu a acordat golul nemtenilor!


P.S. Am scris postul cu nr.100 pe acest thread, astept premiul de la Smiley TV!:ras-plans:

corello
22nd September 2010, 21:26
Tu nu te uiti la clubul mama cum deseneaza in cupa?:D
bbb e fericit acum ca arbitrul nu a acordat golul nemtenilor!


P.S. Am scris postul cu nr.100 pe acest thread, astept premiul de la Smiley TV!:ras-plans:

Ghinion!!!!!
primesti un premiu cu filmul "101 Dalmatieni"...da' in alb-visiniu

m8k
22nd September 2010, 21:33
Ce naiv sunt, chiar nu am crezut ca un uist ca tine o sa se lege exact de aceea fraza!
E de inteles, esti inca in febra jocului cu Ceahlaul!

J.Bond
22nd September 2010, 21:53
Meci interesant. Prevad un meci echilibrat, deci X.:)

JoeDirt
22nd September 2010, 21:56
Haide "U"! :D. Ce ne-a facut noua Claudiu va va face si voua :D

m8k
22nd September 2010, 21:59
Pai Claudiu face de unul singur mai mult decat intreaga echipa a Vasluiului! Dar macar la Slatina va umilit?:D

Nightwish
22nd September 2010, 22:04
La Alba Iulia nu se da nici o batalie pentru Cluj,
Universitatea e a clujenilor iar KVSC-ul al fratilor nostrii maghiari,
clujenii nu au cum sa o piarda pe Universitatea iar maghiarii nu au cum sa castige Clujul.

Asta chiar e cretin sau doar se face?

superchumbo
23rd September 2010, 09:52
CFR-ul, nu ti`e clar ?

Ce jucator de la "U", dooh ???

Razvan T.
23rd September 2010, 10:41
+1


mai mult ca un derby

„u” - cfr nu e un meci ca oricare altul în românia. Șefii grupării campioane sunt mai versați și au învățat șmecheria asta: Atunci când îți pregătești asaltul final, spui că nu-ți pasă. Mai noi în fenomen, conducătorii „șepcilor roșii” au spus-o de-a dreptul: E cel mai important joc al anului. Așa e, după bătăliile dintre marile echipe ale capitalei, „u” - cfr are cea mai mare încărcătură în fotbalul românesc. Istorică, dar și actuală. Ecourile rivalității din inima transilvaniei ajung estompate la bucurești, dar asta nu înseamnă că nu există.
Derby-ul clujului se joacă la alba iulia. Asta da ciudățenie, o rivalitate de aproape 100 de ani să se tranșeze pe teren neutru! E chiar posibil ca în meciul de mâine să intre pe gazon mai mulți fotbaliști străini decât români. Dar nici măcar detaliul ăsta nu e important. Mâine se înfruntă două povești.
Cfr e, de vreo cinci ani, cea mai importantă echipă din românia. Dar nu și din cluj. Banii lui arpad paszkany au dat o dimensiune europeană clubului din gruia. în inimile localnicilor, ierarhia e însă alta.
Poveștile despre meciurile cu scântei dintre „u” (înființată în 1919, ca reprezentantă a românilor) și cfr (percepută ca fiind echipa comunității maghiare) îmbină legenda cu realitatea. Unele au răzbătut în paginile cărților. Altele au rămas la stadiul de folclor. Toate la un loc explică de ce arpad paszkany n-a putut deveni patron la „u” cluj, de ce cfr a luat șapte trofee în cinci ani, dar nu depășește un anumit prag de po****ritate, de ce construcția stadionului din gruia a generat apariția unei noi arene ultramoderne în locul bătrânului „ion moina”.
Până la urmă, toată rivalitatea asta a generat două echipe care, cel mai probabil, se vor bate în acest sezon la cupele europene. Ar fi pentru prima oară când două formații din același oraș, altul decât bucurești, ar aspira la un asemenea trofeu.

Matei udrea, prosport

red-bull
23rd September 2010, 11:05
Zebe,
KVSC-ul nu-i al meu in schimb Universitatea, da !

Sa mori tu?Poate esti fiul lui Busca si nu stiam noi....Ia uite bah ce de personalitati avem pe aici.
Sunteti cretini cu fitilele astea pe tema etnica.Ce vreti sa demonstrati?
Duceti-va frate si spargeti-va capetele, ca altceva nu sunteti in stare sa faceti.Oricum observ ca unii privesc fotbalul ca o ocazie sa isi umfle piepturile in fata altora si nu ca pe un spectacol sportiv.

Pronostic, bate U Cluj.

PS Udrea de la Prosport mananca ce nu trebuie.Ala e un articol de doi lei.Cam de cand e intre U si CFR o rivalitate de 100 de ani?Astea sunt aberatii...niciodata nu a avut U Cluj vreo rivalitate extraordinara cu CFR-ul...nici nu prea avea cum...nedisputandu-se prea multe meciuri intre cele doua echipa iar CFR-ul neavand pana acum 7 ani mai mult de 100 de fani.
Constructia stadionului Ion Moina nu are legatura cu arena din Gruia.Ion Moina era o arena veche, care nu mai indeplinea cerintele de securitate si trebuia daramat.Iar faptul ca Boc si PDL-ul au ajuns la putere a costituit o sansa ca Ion Moina sa se reconstruiasca.

zebe
23rd September 2010, 12:31
articol blablabla

Ideea cu "rivalitatea veche de aproape 100 de ani" mi se pare dubioasa. Se da de inteles ca tot timpul ar fi fost situatia de astazi, ceea ce nu e adevarat. Normal ca exista si o rivalitate, dar una care se discuta la bere intre galeriile celor doua echipe, si nu cu bata in Avram sau Matei, cum se mai intampla in prezent.

In rest, is partial de acord cu ideea care zice ca proiectul CFR, cu tot ce a venit el (investitii, stadion, performanta, masa de fani care o venit odata cu rezultatele) o fost principalul imbold in dezvoltarea Universitatii din ultimii ani (schimbarea conducerii, investitii si stadion).

m8k
23rd September 2010, 12:47
Peste 350 de jandarmi, 120 de polițiști și 2 câini, la Universitatea Cluj– CFR Cluj :happy
http://www.clon.ro/stiri/ucluj/articol/peste-350-de-jandarmi-120-de-politisti-si-2-caini-la-universitatea-cluj-cfr-cluj/cn/news-20100923-11052011

@red-bull! Boc nu are prea multe merite in stadion, proiectul a fost aprobat pe cand era el primar de catre Consiliul Judetean! Acel stadion o sa fie a judetului e drept ca o sa fie construit pe un loc prost! Sanatatea Cluj cand o sa joace o semifinala de CL nu o sa intrebe niciun uisti daca pot juca sau nu, o sa ceara aprobare de la consiliul judetean, propretarul stadionului! uistii in sfarsit o sa cotizeze la bugetul local ca pina la venirea lui walter au trait pe banii ceferistilor si a clujenilor!

Andrei_23
23rd September 2010, 12:49
1 caine la peluze, 1 caine la tribune

BBB
23rd September 2010, 13:04
Sanatatea Cluj cand o sa joace o semifinala de CL

Eventual 16-imi de Cupa Romaniei :D
PS: Cat crezi ca e chiria la stadion, 100.000 euro pe meci?

Ferko
23rd September 2010, 13:20
Mare meci, mare la Cluj. U trebuie sa profite de faptul ca la CFR antrenor este un "neica" slabut ca antrenor. Cartu nu mai este antrenorul care a castigat campionatul candva, a devenit un antrenor de "duzina", a ramas numai numele de el. Eu vad pe U castigatoarea acestui meci.

m8k
23rd September 2010, 13:30
@Ferko, mare meci, mare dar la Alba!:D
@BBB Nu stiu si sincer nici nu ma intereseaza! Din partea mea poate sa va dea si gratis!

bbb-ule ai auzit cine o sa-ti stranga oula inainte sa intrii pe stadion? TRANS GUARD SECURITY - MIERCUREA CIUC -
....secuii!:ras-plans:
Sa le zici kezit csokolom ca altfel nu te inteleg!:D

BBB
23rd September 2010, 14:47
Las' ca pui tu o vorba buna :P

Elphax
23rd September 2010, 15:29
aia sunt cea mai de kkt firma de "paza" din Ardeal, intai dau cu parul si apoi intreaba cine are dreptate ...

am inteles ca la meciul asta isi revine cfr-ul si incepe ascensiunea spre varful clasamentului ...
;)

red-bull
23rd September 2010, 15:58
aia sunt cea mai de kkt firma de "paza" din Ardeal, intai dau cu parul si apoi intreaba cine are dreptate ...

am inteles ca la meciul asta isi revine cfr-ul si incepe ascensiunea spre varful clasamentului ...
;)

Ai inteles?Ai linie directa cu Nasu - Frf?Sau de unde ai inteles?
Eu cred ca bate U Cluj.Anul asta chiar are trupa buna.Cu putina concentrare si tupeu pot face multe.

m8k
23rd September 2010, 16:23
@red-bull iar vorbesti tampenii! Poate imi arati cand am primit ultima oara un penalty, sau daca anul trecut cartonasul rosu si etapa iti spune ceva! Te uiti prea mult la televizor si nu prea stii despre ce vorbesti! Chiar si anul asta am avut multe meciuri in care am fost dezavantajati, dar asta nu le observi ca nu iti pune presa pe tava in fata!
Asa ca vezi-ti borcea si ai tai!

racovita
23rd September 2010, 18:00
De la 1907 am fost primii puși pe fapte
Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.

Nightwish tu chiar aveai sperante
ca datorita victoriilor lui Paskany
o sa poata si KVSC-ul sa depaseasca Universitatea in sufletele noastre ale clujenlor?
Nightwsk ca si clujean tu simti
ca degeaba ati fost voi primii pusi pe fapte si ati infiintat Koloszvary Vass Utas Sport Club inca din 1907 ,
filmul vostru s-a rupt definitiv in anul 1919 cand studentii clujeni si-au infiintat clubul lor “U” ,
asa ca din 1919 echipa Clujului poarta doua culori alb si negru si un U mare pe piept.
E drept existati si voi in Cluj
dar nu puteti fii subiectul unei discutii referitoare la care
este echipa iubita a Clujului –santeti tare putini unguri in Cluj,
in schimb is convins ca sunteti cea mai iubita
echipa in orasele voastre unguresti, stadionul vostru se umple in proportie de 20-50% cu maghiari veniti la meciuri din alte zone.


Normal ca Universitatea e echipa mea doar placerea,
de a apartine familiei U-iste nu dispare dupa ultima ora de curs.

http://www.youtube.com/watch?v=jC8IhoObVeY&feature=related




Doar n-am terminat faculta la depoul de locomotive, ciocanind la franele trenurilor imbracat in alb si visiniu

http://www.kvsc1907.ro/hun/cefihun.html


Cantecelul lui m8k este valabil poate doar in Miercurea Ciuc dar nicidecum in Cluj

De la 1907 am fost primii puși pe fapte
Cu echipa Ciucului, mândria un-gu-ru-lui
Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.


Abia astept sa-i vad pe Roma si Bayern, am o mare placere cand ii bateti pe Steaua & Dinamo, puteti castiga "n" Ligi ale Campionilor dar nu o sa fiti niciodata echpa Clujului cel putin nu atata timp cat Clujul este universitar si romanesc.

comisaru
23rd September 2010, 18:20
Tema de concurs: de cate ori si-a schimbat echipa CFR culorile?
Orice ceferist care spune ca a purtat de cand se stie alb si visiniu (dupa cum zice "celebrul" lor imn) se deconspira :-) E clar ca e suporter de rezultat, de cand a venit nenea Arpi (sau poate e foarte tanar, are cativa anisori :-) )

On topic: meci foarte greu, dar rezultatul conteaza mai putin pentru mine, important e ca echipa sa arate determinare si sa joace frumos.

PS
Tema de concurs 2 (doar pentru cunoscatori): De cate ori si-a schimbat echipa CFR numele in "istoria" ei de 100 de ani, si de cate ori a fuzionat cu alte echipe?

m8k
23rd September 2010, 18:25
Parca anul trecut nu ati fost atat de multi pe acest forum sa nu mai zic pe stadion! Oare daca aveti voi si ceva rezultate (sunt doar temporare sa va calmez) credeti ca voi nu va inmultit acum ca ciupercile dupa ploaie? Oare cati dintre voi erau la meciurile CFR in anii anteriori???
Raspunsul poate fii doar unul: anul acesta a crescut numarul de locuri la facultati?!

BBB
23rd September 2010, 19:23
Parca anul trecut nu ati fost atat de multi pe acest forum sa nu mai zic pe stadion! Oare daca aveti voi si ceva rezultate (sunt doar temporare sa va calmez) credeti ca voi nu va inmultit acum ca ciupercile dupa ploaie? Oare cati dintre voi erau la meciurile CFR in anii anteriori???
Raspunsul poate fii doar unul: anul acesta a crescut numarul de locuri la facultati?!

Tu mai bine ti-ai face griji cu ce echipa o sa tii in doi ani. Eu cred ca te reorientezi pe hochei :D

m8k
23rd September 2010, 19:29
In 2 ani nu pot sa fac o facultate, sau poate fac una din aia pe care o aveti majoritatea la FF cu multi bani!:ras-plans:

BBB
23rd September 2010, 19:31
In 2 ani nu pot sa fac o facultate, sau poate fac una din aia pe care o aveti majoritatea la FF cu multi bani!:ras-plans:

Hai ma sa fim seriosi, la ce conteaza facultatea in ziua de azi? Poti sa fii prost si fara diploma. Numa de nu esti scolit cumva la Sorbona sau Oxford

m8k
23rd September 2010, 19:39
Tocmai asta incerc sa iti explic, e mai grav sa fii prost cu diploma!:D

TeBat
23rd September 2010, 19:43
bbb-ule ai auzit cine o sa-ti stranga oula inainte sa intrii pe stadion? TRANS GUARD SECURITY - MIERCUREA CIUC -
....secuii!:ras-plans:
Sa le zici kezit csokolom ca altfel nu te inteleg!:D

:happy:cry:

Uncle Ben
23rd September 2010, 19:58
Hai ma sa fim seriosi, la ce conteaza facultatea in ziua de azi? Poti sa fii prost si fara diploma. Numa de nu esti scolit cumva la Sorbona sau Oxford
Dar la Buda, nu se pune? :D

corello
23rd September 2010, 21:10
m8k
Sincer, cand pui si tu un alt avatar?
Echipamentul ala e facut aproape din 1907

Sherlock
23rd September 2010, 21:55
Eu mi-as dori un meci frumos, dinamic, cu multe faze bune de gol. Si vreo 4-5 goluri marcate de "U". Apoi vreo 2 zile in care mnyolck (erm.. m8k) nu dispare si raspunde cu darzenie tuturor mingilor ce-i vor fi ridicate la fileu. De preferinta, fara sa abuzeze de ":ras-plans:". Ia sa vedem, imi iese pasienta?

ensic
23rd September 2010, 21:58
m8k
Sincer, cand pui si tu un alt avatar?
Echipamentul ala e facut aproape din 1907

Te legi de tineri? :D

BBB
23rd September 2010, 22:22
m8k
Sincer, cand pui si tu un alt avatar?
Echipamentul ala e facut aproape din 1907

Ba, poate e de ala care apreciaza fotbalul romantic :cry:

m8k
23rd September 2010, 22:43
Eu mi-as dori un meci frumos, dinamic, cu multe faze bune de gol. Si vreo 4-5 goluri marcate de "U". Apoi vreo 2 zile in care mnyolck (erm.. m8k) nu dispare si raspunde cu darzenie tuturor mingilor ce-i vor fi ridicate la fileu. De preferinta, fara sa abuzeze de ":ras-plans:". Ia sa vedem, imi iese pasienta?

Mai, nu vine mos craciun ca tu sa iti doresti ceva! :ras-plans:(la cerere)
bbb-ule cum e fotbalul ala romantic?

keluba
23rd September 2010, 23:12
aici sper sa piarda impostorii

Razvan T.
23rd September 2010, 23:14
Bre vezi ca se supara M8K pe tine :D

keluba
23rd September 2010, 23:16
las ca-i trece. promit sa-i inapoiez lopatica de la groapa cu nisip.

edit: si asa zicea pe steaua astra (parca) ca vrea sa ajunga pe un loc de retrogradare:D

m8k
23rd September 2010, 23:46
Mai keluba, tu l-ai vazut vreodata pe bicfalvi live? O turcana din bihor ne face pe noi impostori! Faci de rusine Ardealul bre!

delaparis
23rd September 2010, 23:54
CFR nu castiga aici deoarece nu vrea Cartu :)

m8k
24th September 2010, 00:00
Treaba lui, lista lui Muresan e lunga!:D

PerVersion
24th September 2010, 00:15
La situatia in care se afla echipa, e chiar lipsit de importanta ca jucam cu 'U', Steaua sau Cimentul Fieni. Punctele sunt mai importante acum decat orice rivalitate. Ramane de vazut daca suntem in stare sa le si luam.

delaparis
24th September 2010, 00:23
Treaba lui, lista lui Muresan e lunga!:D
... de antrenori? :D
Mai incapatanat ca asta nu ati gasit :)
Voi decideti ... praz sau gulyás :D

m8k
24th September 2010, 00:33
...de antrenori!
E bun gulasu' cu praz! Lovesti mustele cu prazul sa nu-ti pape gulasu'!:D

BBB
24th September 2010, 08:43
Mai, nu vine mos craciun ca tu sa iti doresti ceva! :ras-plans:(la cerere)
bbb-ule cum e fotbalul ala romantic?

Adica fotbalul ala din anii 60-80, cand jucatorii jucau de placere, erau platiti cu cate un pahar de jinars la victorii si in tribune toata lumea era prietena cu toata lumea

red-bull
24th September 2010, 10:58
@red-bull iar vorbesti tampenii! Poate imi arati cand am primit ultima oara un penalty, sau daca anul trecut cartonasul rosu si etapa iti spune ceva! Te uiti prea mult la televizor si nu prea stii despre ce vorbesti! Chiar si anul asta am avut multe meciuri in care am fost dezavantajati, dar asta nu le observi ca nu iti pune presa pe tava in fata!
Asa ca vezi-ti borcea si ai tai!

Hai mai las-o in p**a calului.Nu imi spune ca voi sunteti dezavantajati....Am vazut toate aproape toate meciurile voastre, la tv evident.Si am vazut un joc destul de dur al vostru, pentru care de multe ori ati scapat nepedepsiti.Nu va plangeti ca ati fost tinuti in brate pana acum.
Voi chiar nu aveti dreptul sa comentati arbitrajele.Toiata tara a vazut cum ati castigat campionatele alea...

m8k
24th September 2010, 12:16
Înfruntarea titanilor. Highlander vs Robocop (exercițiu de imaginație)

Tată, care e mai tare, Superman sau Spiderman? Cunoașteți genul acesta de întrebare, la care tații se scarpină la ceafă și dau răspunsuri în doi peri. E greu să îi spui unui copil că nu poți compara mere cu pere și un personaj de film zburător cu altul cățărător. Dar, totuși, care e mai tare: Highlander sau Robocop? Cu puțină imaginație…

Highlander ar putea fi Universitatea Cluj. Nu vă spun o poveste: ”U” a învins în fiecare bătălie cu propriul său destin, chiar dacă nu a câștigat niciodată campionatul. Înființat în 1919, clubul studențesc a rezistat până acum aproape miraculos. Deși a fost mereu sărac, nu a capotat în anii de pionierat ai fotbalului românesc, precum Ripensia, Chinezul, Carmen sau Ciocanul, a făcut față perioadei comuniste, chiar dacă asta a însemnat să stea o vreme atârnat la cingătoarea lui Dinamo, și a reușit să țină obloanele deschise în ultimii 20 de ani, în care au ieșit din joc destule echipe cu pedigree. I s-a spus la un moment dat ABBA, după frecvența cu care schimba diviziile, dar asta nu i-a afectat reputația sau relația cu suporterii. Aceștia i-au rămas devotați și nu au cerut nimic în schimb. Nici măcar rezultate. La 91 de ani, ”Highlander” este mai pus pe fapte ca niciodată – poate și pentru că acum pune preț pe rezultate mai mult ca niciodată.

CFR ar putea fi Robocop – un mecanism perfect, construit pe un trup părăsit de viață. Vechiul CFR mai avea două rânduri de echipament în 2001 și rămăsese fără mingi de joc. Clubul nu își mai permitea nici măcar un paznic, care să îi oprească pe copiii din cartier să ”chelească” gazonul. În calea dispariției s-a pus însă Paszkany Arpad, care a avut banii necesari și încăpățânarea să ajungă până în Champions League. A pus Clujul pe harta Europei, cum îi place lui Iuliu Mureșan să spună. Mașinăria CFR-ului a luat șapte trofee și a dat puține rateuri în opt ani, devenind spaima granzilor. De fapt, devenind ea însăși unul dintre granzi. Poate cea mai importantă sincopă este cea din prezent. După un start de campionat dezastruos, ”Robocop” nu mai este inexpugnabil, ci pare dezarticulat și vulnerabil.

Deci, care e mai tare, Highlander sau Robocop? La întrebarea asta e, totuși, mult mai ușor de răspuns, dacă te întreabă copilașul. Tot ce trebuie să îi spui este, ca în piesa celor de la Compact, ”așteaptă și ai să vezi”. Înfruntarea e astăzi, de la 16.30, la Alba Iulia.

Kainsashiki
24th September 2010, 12:22
smardoiasilor, se lasa cu sange?

m8k
24th September 2010, 12:27
Greu de crezut! E prea mare atentia prin oras! Acum pleaca ceferistii din Cluj.

red-bull
24th September 2010, 12:28
smardoiasilor, se lasa cu sange?

Da.Sunt cateva fane clujene la ciclu si au plecat la Alba fara tampoane.

Celso
24th September 2010, 12:43
Da.Sunt cateva fane clujene la ciclu si au plecat la Alba fara tampoane.

:happy:happy

sper sa iasa un meci frumos ...Hai U:D

MT
24th September 2010, 12:44
Acum pleaca ceferistii din Cluj.

Cred ca au luat-o pe ocolite, pe la Timisoara (http://www.youtube.com/watch?v=TGxC24yY2IQ&feature=related) :cool:

red-bull
24th September 2010, 12:45
Palmares intalniri U Cluj-CFR Cluj in prima liga : 3 victorii U Cluj, 8 egaluri si 11 victorii CFR
Sursa : http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/derby-de-cluj-adio-reciprocitati-208322.html

Bobi Cearton
24th September 2010, 12:47
negociati cu Videanu un set de borduri proaspete. d'alea de spart capete.:D

red-bull
24th September 2010, 12:51
negociati cu Videanu un set de borduri proaspete. d'alea de spart capete.:D

Lasa ca a luat 6 ani ala cu bordura.Se merita sa stai 6 ani la bulau?nu mai vorbim de gestul de lasitate de a-i da unuia in cap cu caramida pe la spate.Si nu unui jandarm cu ****n ci unui cameraman fara aparare.

nayram
24th September 2010, 13:03
bat clujenii pe unguri. 1 :)

za_horse
24th September 2010, 13:06
Merg pe mana alb-negrilor si-n teren si-n tribune :)

m8k
24th September 2010, 13:16
Cred ca au luat-o pe ocolite, pe la Timisoara (http://www.youtube.com/watch?v=TGxC24yY2IQ&feature=related) :cool:

Cocalari unguri!:headbang:

Dar totusi, CFR inseamna mult mai mult!
http://www.youtube.com/watch?v=WcdW6s4Hpao&feature=related


Si o mostra din spiritul universitar:
http://www.youtube.com/watch?v=dPozpCUkjPY&NR=1

Razvan T.
24th September 2010, 14:08
Si o mostra din spiritul universitar:
http://www.youtube.com/watch?v=dPozpCUkjPY&NR=1

Aia era o filmare la misto cu Don Seriff care ii crainicul de la stadion, nu seful galeriei :happy

Razvan T.
24th September 2010, 14:10
De azi :D

http://www.youtube.com/watch?v=gJ8oEGpEab0&feature=player_embedded#!

http://www.youtube.com/watch?v=bv24Yyuru8w&feature=player_embedded

m8k
24th September 2010, 14:20
Ati plecat frumos, dar sa vedem cum va intoarceti!:D

Razvan T.
24th September 2010, 14:22
Ati plecat frumos, dar sa vedem cum va intoarceti!:D

La fel de frumos se intorc :D

telespectatorul
24th September 2010, 16:40
Ce comentator obosit: "putem spune ca la acest meci Clujul este impartit in 2, jumatate alb-negru, jumatate visiniu, desi statisticile spun ca U are mult mai multi suporteri decat CFR".

Atunci cum mama ta poti spune ca sunt 2 jumatati in Cluj pentru acest meci daca STATISTIC U-istii sunt mult mai multi decat franarii? :groggy:

Tyler Durden
24th September 2010, 16:40
Superba galeria studentilor. ;)

Celso
24th September 2010, 16:45
asta e ma Clau Gol:yeah:

telespectatorul
24th September 2010, 16:47
GOOLLL niculescu /OLE/:cheer:

Nico21
24th September 2010, 16:48
De senzatie galeria universitarilor...si ca numar si ca prestatie...

Bumbescu
24th September 2010, 16:50
O sa fie si mai misto cand va fi gata stadionul.

telespectatorul
24th September 2010, 16:52
Asa e, trec in fiecare zi pe langa el insa niciodata nu m-am uitat cu atentie la el. Ieri am vazut ca incepe sa se contureze un stadion foarte frumos. Cred ca va fi cel mai frumos din tara.

SwedishMafia
24th September 2010, 16:52
O sa fie si mai misto cand va fi gata stadionul.
Va fi o nebunie..:D Frumos golul lui niculescu.:ok: Eu am pus la pariuri,ca se da gol in a 2 a repriza.:lol:

riva
24th September 2010, 16:52
ce galerie frumoasa are U

SwedishMafia
24th September 2010, 16:56
Vad bannerul VECCHIA Guardia,nu asta-i bannerul pe care l-au capturat stelistii?:)
1-1 Lacina

ensic
24th September 2010, 17:01
Goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool!

delaoltenia
24th September 2010, 17:02
in derbyul judetului este egal? :D

Tyler Durden
24th September 2010, 17:03
La cum se joaca se mai dau goluri.

ensic
24th September 2010, 17:04
Si eu is convins ca nu se termina 1-1!

SwedishMafia
24th September 2010, 17:06
in derbyul judetului este egal? :D

Azi mai este un derby al judetului: unirea dej - sanatatea cluj!Acum a inceput!Te tin la curent.;)
Mai,da surorile alea blondine ultrasaroaice cfr-iste,or fi mers la alba iulia?:cheer:
ensicule,da,in a 2 a repriza,ca-i am la pariuri.no matter who!!!
comentatorul asta,cred ca-i dinamovist sau...oltean!:D e a 2 a oara cand il aud,ca mentioneaza afirmatia lui cartu "daca niculescu era mai serios,devenea cel mai bla bla bla"

delaoltenia
24th September 2010, 17:07
Azi mai este un derby al judetului: unirea dej - sanatatea cluj!Acum a inceput!Te tin la curent.;)....
esti foarte amabil,iti multumesc :)

Radu
24th September 2010, 17:10
Vad bannerul VECCHIA Guardia,nu asta-i bannerul pe care l-au capturat stelistii?:)
1-1 Lacina

Si-au facut altul!

SwedishMafia
24th September 2010, 17:12
radu: am inteles:ok:
astia de la bwin,fac livebet de pe stream.:D
goooooooooooooooooooooooooooooool Unirea!!!!Hai virusii verzi!hei,hei!:yeah:
Un tovaras a luat pe cfr la pariuri,in victorie si x2:)
pauza x,hai cu golul in a 2 a repriza!

ensic
24th September 2010, 17:19
Uite ma Swedish ca tin astia la biletul tau! :)

SwedishMafia
24th September 2010, 17:22
Oricum mai am alte evenimente pe bilet.Eu sper sa iasa,da mai stii ce se poate intampla...:rolleyes:
Golurile sunt sarea si piperul fotbalului.Asadar,hai cu golurile!:drak:

m8k
24th September 2010, 17:25
Ce comentator obosit: "putem spune ca la acest meci Clujul este impartit in 2, jumatate alb-negru, jumatate visiniu, desi statisticile spun ca U are mult mai multi suporteri decat CFR".

Atunci cum mama ta poti spune ca sunt 2 jumatati in Cluj pentru acest meci daca STATISTIC U-istii sunt mult mai multi decat franarii? :groggy:

Jucati acasa! Ce dracu vrei spectacol cu 200 de bilete primite!

SwedishMafia
24th September 2010, 17:27
m8k,mai,da alea 2 barbie de la voi aka surorile,sunt sau nu prezente la meci?:D

ensic
24th September 2010, 17:31
Ce tari comentarii au tampii astia de la fanatik show, zic ca era culoar liber pe partea stanga a clujenilor! :headbang:

SwedishMafia
24th September 2010, 17:35
define care "clujeni",ca-s 2 !:happy:

PerVersion
24th September 2010, 17:39
m8k,mai,da alea 2 barbie de la voi aka surorile,sunt sau nu prezente la meci?:D

Sunt la scoala mai. :)

N-am jucat rau in prima repriza, insa am tratat superficial unele faze de atac. Una peste alta meci bun, atmosfera frumoasa si in tribune. :ok:

SwedishMafia
24th September 2010, 17:41
scoala?pai,ce,sunt inca liceene?!:| Sau isi dau rere-urile...:happy
Cum se joaca?Sunt ceva sanse de gol sau cad la pace 1-1?:headbang:

Rossi
24th September 2010, 17:41
Dupa ce U a deschis scorul ... Bricheta si-a schimbat atitudinea ... La orice contact dicteaza lovitura libera pt CFR ...

SwedishMafia
24th September 2010, 17:43
rossi,normal,o bricheta nu e folosita numai de o persoana.ieri a fost la steaua,azi e la cfr, maine la dinamo,samd!:yeah:

ensic
24th September 2010, 17:50
Mama ce o putut rata Traore! :headbang: :headbang: :headbang:

red-bull
24th September 2010, 17:51
Prea prosti sunt astia de la CFR.Parca vad ca pierd meciul dupa atatea ratari...

Hingherul
24th September 2010, 18:03
bai ce-ar merge un egal... :D

SwedishMafia
24th September 2010, 18:05
taci mah,ca mie imi trebuie un gol!:D

Elphax
24th September 2010, 18:08
:happy

mesaj de la uisti :

"toti va f*** si toti va-njura
toti va baga p***-n gura"

PerVersion
24th September 2010, 18:09
taci mah,ca mie imi trebuie un gol!:D

La cat rateaza, se pare ca acesta nu va veni din partea CFR-ului. :)

SwedishMafia
24th September 2010, 18:23
mda...invatura de mine sa nu mai pariez pe mizeria asta de campionat!:D

Rossi
24th September 2010, 18:23
1-1 ... imi pare rau ca nu a castigat U ... dar rezultatul este echitabil

Elphax
24th September 2010, 18:25
am vazut doar repriza a 2-a, si as spune ca U a castigat 1 punct azi ...

PerVersion
24th September 2010, 18:26
Singurul lucru imbucurator e ca n-am luat decat un gol, insa echipa nu se prea regaseste. Nu cred ca vom iesi prea curand din situatia asta.
Felicitari ambelor echipe, a fost un meci frumos.

keluba
24th September 2010, 18:28
O turcana din bihor ne face pe noi impostori! Faci de rusine Ardealul bre!

ce-i bace? ai tensiune? scoate capu din pamant si mai trage o gura de aer curat in piept sa-ti mai revii. sunteti impostori ma! cu toti clujenii cu care am stat de vb erau cu U, "pt ca U e echipa clujului", au zis ei... numa tu si inca o mana de oameni va credeti echipa orasului. zi multam ca ati scos un punct:D. o zi buna.

Rossi
24th September 2010, 18:29
Etapa 9. U Cluj 1-1 CFR Cluj
Etapa 8. CFR Cluj 1-2 Târgu-Mureș
Etapa 7. Rapid 2-0 CFR Cluj
Etapa 6. CFR Cluj 2-1 Pandurii
Etapa 5. Sportul 3-0 CFR Cluj
Etapa 4. CFR Cluj 2-2 Astra
Etapa 3. Timisoara 3-2 CFR Cluj
Etapa 2. CFR Cluj 2-0 Branesti
Etapa 1. Craiova 0-0 CFR Cluj

doua victorii in 9 etape pt cfr-isti ...

ensic
24th September 2010, 18:40
cu toti clujenii cu care am stat de vb erau cu U, "pt ca U e echipa clujului", au zis ei...

Amandoi au zis asa? :D

delaoltenia
24th September 2010, 18:42
rezultat echitabil,felicitari ambelor echipe.

El Pistolero
24th September 2010, 18:44
Rezultat echitabil!:ok:
andrei_x, delaparis, Denis, drughi, ensic, leodacin, Mario375, mateiasi, noir_desir, petru, Raul, Razvan T., stiintacv, Tyler Durden, White Shadow

MT
24th September 2010, 18:48
Cam de pe la ora asta ar trebui sa inceapa asaltul media: geamuri sparte, batai, guma de mestecat lipita in par, urechi mancate de vii :D, etc.

Daca nu-i asa insemana ca Sagan a avut dreptate si sunt sanse sa asistam - la scara cosmica - la un fenomen unic: giganta portocalie care a atras in ultimii eoni (gravitational apud Kepler) o parte insemnata din banii lui Arpi sa fi colapsat intr-o gaura neagra care nu mai lasa nimic sa scape.

cosmincosmin
24th September 2010, 18:50
ce meci plictisitor. Merita U sa castige dupa parerea mea.

six
24th September 2010, 18:50
mesaj de la uisti :

"toti va f*** si toti va-njura
toti va baga p***-n gura" :happy:happy:happy

delaoltenia
24th September 2010, 18:54
Cam de pe la ora asta ar trebui sa inceapa asaltul media: geamuri sparte, batai, guma de mestecat lipita in par, urechi mancate de vii :D, etc.

Daca nu-i asa insemana ca Sagan a avut dreptate si sunt sanse sa asistam - la scara cosmica - la un fenomen unic: giganta portocalie care a atras in ultimii eoni (gravitational apud Kepler) o parte insemnata din banii lui Arpi sa fi colapsat intr-o gaura neagra care nu mai lasa nimic sa scape.
pentru cine are urechi de auzit :ok:


..ai omis insa un alt aspect,fundamental in opinia mea,faptul ca un anumit partid este acum in cadere libera.
Posibil sa ma insel,astept sa ma contrazici. :)

MT
24th September 2010, 19:01
@Dario: Doamne Feri' de contraziceri. Eventual o completare ipotetica, desigur: daca tu ai vrea sa albesti in romanika (si asta mai multi ani la rand) cateva milioane de iepuroi pe care i-ai aruncat deja in Cosmos (ca sacrificiu lui Zeus, normal) spre o gaura (la) neagra ...nu ar fi o idee extraordinara sa iei exact aceleasi sume in mod legal si pe fata de la niste straini de prin Geneva de exemplu, sub forma de drepturi cuvenite celor ce joaca in sempio...? mai bine lasa.:D
Hai Clujul.

comisaru
24th September 2010, 19:22
Fanii CFR-ului au dat foc la scaune :-) (http://www.ziuadecj.ro/sport/fanii-cfr-ului-au-aprins-scaunele--51421.html)

m8k
24th September 2010, 19:46
Smecheriile organizatorice la acest meci i-au scos pe cei din galeria CFR-lui din sarite! Inca in drum spre Alba-nia, jarndarmii i-au interzis sa fluture steaguri, fulare pe geamul autocarelor pe motiv sa nu provoace! La intrarea in stadion au fost confiscate bannere, steaguri etc.! Pe langa cele 250 de bilete primte nu avea cum sa iasa galeria CFR-lui in evidenta!
Au fost ei gazda acum dar in retur altfel o sa-i vedem!

Hingherul
24th September 2010, 19:52
Fanii CFR-ului au dat foc la scaune :-) (http://www.ziuadecj.ro/sport/fanii-cfr-ului-au-aprins-scaunele--51421.html)

mai stiu eu niste handicapati care isi dau foc singuri si apoi gasesc in asta motiv de sarbatoare.

Bravo U Cluj, ADEVARATA REPREZENTANTA A CLUJULUI SI ROMANIEI! :ok:

Novac
24th September 2010, 20:12
Norocosi tare ungurasii campeoni daca au reusit sa-si mareasca zestrea cu inca un punct. Bravo ba!

Ulysses
24th September 2010, 21:16
Chiar asa a picat forintul de nu mai are trecere paskany la arbitri?:thinkso:Cand joaca pe bune, reprezentanta conlocuitorilor abia se descurca in compania unor nou-promovate:cool:

m8k
24th September 2010, 21:45
"Ce dor ne-a fost de voi, ne-am săturat să tot batem la oi"

ecristiano
24th September 2010, 21:52
Cine sunt cei care iau la misto eforturile si meritele unui club? Cine sunt cei care sunt cei mai bravi in spatele PC-ului aici pe site? Cine? Niste obezi puturosi, neica nimeni in lume ce se scarpina in buric dand commenturi razboinice la adresa unei echipe de fotbal cu meritele ei in sportul romanesc. Cine sunteti voi si cine sunt cei pe care ii spurcati voi cum vreti din clubul CFRului. Voi sunteti oameni crescuti din alocatie si salar minim pe economie, voi traiti de pe o zi pe alta, oameni care ies in strada si fac greva pentru ca nu le ajunge painea, astia sunteti voi. Nimicuri necunoscute si nebagate in seama. Cine sunt cei de la CFR? Oameni care si-au facut un rost in viata, care au ajuns cineva, care si-au dobandit respectul fata de oamenii puternici ai europei. Oameni cu bani, oameni cu faima, oameni cu scopuri in viata, oameni care daca ii cauti pe google ii gasesti. In proportie de 95% dintre voi nici macar nu ati fost pe un stadion de fotbal, nu stiti ce inseamna ala fenomen sportiv. Sunteti "microbisti" dupa ceea ce ati vazut si vi sa prezentat la TV si in massmedia. Si totusi cine sunteti voi ca acuzele si jignirile voastre sa fie luate in considerare?
Nobady

Trim0b
24th September 2010, 21:57
Chiar asa a picat forintul de nu mai are trecere paskany la arbitri?:thinkso:Cand joaca pe bune, reprezentanta conlocuitorilor abia se descurca in compania unor nou-promovate:cool:

voi vorbiti ma?:happy

White Shadow
24th September 2010, 22:02
faina poza :happy

@ BBB...tu care esti ? :happy:happy

http://img580.imageshack.us/img580/5028/capture45.jpg (http://img580.imageshack.us/i/capture45.jpg/)

BBB
24th September 2010, 22:43
faina poza :happy

@ BBB...tu care esti ? :happy:happy

http://img580.imageshack.us/img580/5028/capture45.jpg (http://img580.imageshack.us/i/capture45.jpg/)

Io-s ala cu sticla. Dar cum zice si mesajul SAN "Pinguinul pseudo-universitar, cosmarul oricarui franar".

Astazi s-a decis: "U" Cluj, ca suporteri, nu se mai poate compara cu cfr-ul. I-am dominat intr-un mod jenant pentru ei, in conditiile in care din 325 bilete pe care clubul nostru era obligat sa le dea galeriei lor, au venit doar 100. Au avut ceva tentativa penibila de coregrafie, asta cu japonezele cu pinguinii putin amuzanta. Nici nu inteleg de ce ne mai chinuim sa ne masuram puterile cu ei, pur si simplu nu exista ca galerie si suporteri.

PS: Foarte civilizat gestul lor de final, cand au dat foc stadionului, niste gusteri demni de tot "respectul". Umilitii de serviciu, altfel nu se pot numi

Cat despre meci nu imi pasa, ce mai conteaza rezultatul cand i-am umilit in asa hal in tribune.

PPS: La golul lor s-a bucurat doar sectorul lor de galerie, asta ca sa ne lamurim cati de multi au fost infiltrati in restul stadionului

PPPS: M8k, tu nu fii suparat, ca n-ai nici o vina :)

m8k
24th September 2010, 22:49
bbb-ule iar ai simulat o deplasare!:D Tot ce ai scris pe aici e luat de pe ziuadecluj.ro!!! Citesti prea mult in loc sa iesi la iarba verde! Pentru curiozitatea ta am primit doar 260 de bilete si cam atatia au fost!
Daca tot ai fost, pune si tu o poza , poti sa ne zici ce sat e inainte de alba-iulia sa te credem si noi!

P.S. Daca erai acolo stiai ca nu la stadion a fost dat foc ci la sutienul tau cu inscriptia de pinguin!;)

ecristiano
24th September 2010, 23:07
Io-s ala cu sticla. Dar cum zice si mesajul SAN "Pinguinul pseudo-universitar, cosmarul oricarui franar".

Astazi s-a decis: "U" Cluj, ca suporteri, nu se mai poate compara cu cfr-ul. I-am dominat intr-un mod jenant pentru ei, in conditiile in care din 325 bilete pe care clubul nostru era obligat sa le dea galeriei lor, au venit doar 100. Au avut ceva tentativa penibila de coregrafie, asta cu japonezele cu pinguinii putin amuzanta. Nici nu inteleg de ce ne mai chinuim sa ne masuram puterile cu ei, pur si simplu nu exista ca galerie si suporteri.

PS: Foarte civilizat gestul lor de final, cand au dat foc stadionului, niste gusteri demni de tot "respectul". Umilitii de serviciu, altfel nu se pot numi

Cat despre meci nu imi pasa, ce mai conteaza rezultatul cand i-am umilit in asa hal in tribune.

PPS: La golul lor s-a bucurat doar sectorul lor de galerie, asta ca sa ne lamurim cati de multi au fost infiltrati in restul stadionului

PPPS: M8k, tu nu fii suparat, ca n-ai nici o vina :)

Vai de capul vostru, cu ce ne-ati fost superiori? sunteti patetici ca de obicei, oameni frustrati de CFR obsedati. No sa faceti voi niciodata ce a facut CFR pt Cluj, asta va roade si va arde. Noi am trecut numele Clujului pe harta sportului european voi l-ati trecut la matineu.

Ce ati facut ma voi pt Cluj? Noi am adus puterile europei la Cluj , Chelsea, Roma, Bayern, Bordeaux,.. Voi ati adus Minerul Lupeni, Simleul Silvaniei, Himenul Rozaliei. Sunteti nimicuri pt sportul Clujean. Doar pt ca strigati Lupta "o" in loc de Lupta "U" si ca va legati de fetele si copii ce poarta inscripti cu CFR asta nu va face superiori noua. Sunteti frustrati ca nu ne veti ajunge niciodata si ca nu ne-ati batut de 40 de ani.

Ps. Omul merge la stadion ca sa vada fotbal. Daca vrea sa vada circ merge la circ sau pe moina. Au venit taranii din alba sa va sustina echipa ca voi prin cluj nu mai aveti fani. Daca va dati mari ca ati avut 6000 de tarani in meciul cu noi, vedem in retur cand vor fi 22 000 de CFRisti si de la voi vor fi vreo 2 sau 3 care sa strige lupta "o". =)) sunteti penibili =)) dupa ce a fost pe teren daca era 4-1 pt CFR nu era un scor mare. vai de capul vostru =))

BBB
24th September 2010, 23:13
bla bla bla

tu probabil esti schizofrenicu de pe cfronline, ecristiano18. :happy putem vedea mai nou ca franarii traiesc in dimensiuni paralele :happy 100 de copii retardati care au strigat astazi de 3 ori cfr-cfr au pretentii sa domine galeria Universitatii Cluj. Hahahahahahahaha

PS: Sobolane, tin sa te informez ca la tribuna II s-au vandut bilete doar la Cluj. Si ca toti au venit cu masinile personale, pe ruta normala, nu ca femeile escortate de mascati prin Oradea :happy Dupa ce ca sunteti prosti, miniori si nespalati, mai sunteti si impertinenti.

m8k
24th September 2010, 23:20
Mai, tu nici pe cfronline nu ne lasi in pace? Esti obsedat rau de noi!:headbang:

Voi ati fost escortati mai ca papa Benedict al IX-lea sau cum ii zice chiar daca ati mers ca la nunta la meci!

P.S. Aia cu nespalatii las-o a tine in familie!

BBB
24th September 2010, 23:23
Mai, tu nici pe cfronline nu ne lasi in pace? Esti obsedat rau de noi!:headbang:

Singurul motiv pentru care va urmaresc este ca lucrez momentan la un tratat de psihiatrie, studiu de caz pe schizofrenici. O sa fie un best seller :happy

m8k
24th September 2010, 23:38
Singurul motiv pentru care va urmaresc este ca lucrez momentan la un tratat de psihiatrie, studiu de caz pe schizofrenici. O sa fie un best seller :happy

Dupa cum razi, cred ca o sa fie un succes!:headbang:

BBB
24th September 2010, 23:42
bla bla bla bla bla bla blai

acum vad blondo ca tu ai urmarit meciul din fata monitorului.

PS: toti care asculta rammstein sunt homosexuali

ecristiano
25th September 2010, 00:01
Interviu cu Drogba:

Rep: Hi Drogba.
Drogba: Hi.
Rep: Have you ever heard of U?
Drogba: No. What about U? U what? Cow make mUuuu and train Uuuuu. I never heard anything about U. ha ha ha
Rep: But you know anything about Cluj?
Drogba: Aaaaa Cluj? I know that Chelsea played with CFR Cluj in UCL. We cant beat them in Cluj. CFR is a good team. Yes. CFR is Cluj.

Sa mai luam interviuri si de la Totti, Lampard, Anelka, Gourcuff, De Rossi??
Nuuuuuu!
Mai bine mergem la matineu si luam interviuri de la Mineriul Lupeni, Luceafarul Oradea sau Unirea Dej ca sa aflam ceva despre U.

BBB
25th September 2010, 00:13
Mai bine mergem la matineu si luam interviuri de la Mineriul Lupeni, Luceafarul Oradea sau Unirea Dej ca sa aflam ceva despre U.

Noapte buna, se da stingerea la orfelinat si vreau sa te las sa te odihnesti, maine ai de la ora 9:00 curs de desenat la scoala speciala Transilvania. :happy Ce sa mai...o conversatie cu o maimuta e de 10 ori mai productiva. La retardati ca tine n-are nici un rost sa incerci sa le explici nimic. JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEET

@M8K, unde esti? Nu ma lasa singur cu parameciu' asta

m8k
25th September 2010, 00:14
Nu-l mai necajii pe BBB! El saracul e inca in febra meciului! E cam acelasi lucru cum avem deja noi pentru meciul cu Roma! El a trait la maxim pina acum clipe de acest gen doar alaturi de CFR! El e convins ca atmosfera din cocioaba albaiuliana e unica!


bbb, tu nu explici, tu injuri! Daca esti chiar asa de ingust la minte sa nu realizezi ca nu ai fost inca jignit fa bine si evita un asemenea comportament "studentesc"!!! JEEEET se foloseste in spatele blocului parca!

comisaru
25th September 2010, 00:40
Doua poze care spun totul despre ce a fost azi la Alba.

http://img830.imageshack.us/img830/416/imagine22259.jpg

http://img243.imageshack.us/img243/6260/imagine22191.jpg

Restul pe site-ul lui Relu (http://r3lu.sepcile-rosii.com/imagini.php?sportID=1&sezonID=15&meciID=536)

Nightwish
25th September 2010, 01:33
Fanii CFR-ului au dat foc la scaune :-) (http://www.ziuadecj.ro/sport/fanii-cfr-ului-au-aprins-scaunele--51421.html)
Asa sunt fanii CFR, mai periculosi :D

Dupa ce ca sunteti prosti, miniori si nespalati, mai sunteti si impertinenti.

Auzi, las-o mai moale cu generalizarile, bai vita incaltata, raton cu pretentii ce esti :rosu::D

corello
25th September 2010, 06:02
Atmosfera superba. S-a cantat 90 de minute fara incetare. Am auzit ca pana si Horea Ivanovici a ramas masca la ce o vazut :happy
@m8k
Ma Csikszereda, de curios, tu stii unde-i stadionul din gruia? Defapt, tu stii unde-i Clujul? :lol:

delaoltenia
25th September 2010, 09:07
Marian Pana: "Ma declar multumit si cu acest egal"
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/67644/marian-pana-ma-declar-multumit-si-cu-acest-egal.htm

Daca astia zic ca-s multumiti voi ce aveti de impartit?

BBB
25th September 2010, 10:42
raton cu pretentii ce esti

Io-s pinguin pseudo-universitar, nu raton :rosu:

Razvan T.
25th September 2010, 12:32
Felicitari echipei si galeriei!!! :ok:


Jucati acasa! Ce dracu vrei spectacol cu 200 de bilete primite!

Atatea ati cumparat, restul de 150 nu au fost cumparate :ok:, dar nu ma mira avand in vedere ca si la meciul din cupa romaniei (celebrul 13-14) ati primit 500 si ati venit 300. :rolleyes:

corello
26th September 2010, 02:21
Tipic...cand ii bai nu mai vezi pe aici nici picior de m8k sau de alt ceferist
Viata merge mai departe :lol:

m8k
26th September 2010, 08:05
Normal ca e tipic, avem meci cu Roma si nu avem timp de toti impiedicatii! Dar ai dreptate, e bai, unul chiar mare, nu aveam voie sa nu castigam! Celalalt bai e ca l-ati scos pe Muresan pentru meciul cu Roma!
Razvane, am primit 260 de bilete si s-au epuizat toate! Acum am auzit ca microfoanele de fond au fost oprite in zona rezervata galeriei noastre, iar la voi date la maxim! Asa cum am zis, smecheriile organizatorice v-au scos in evidenta!:rosu:

corello
26th September 2010, 09:07
Normal ca e tipic, avem meci cu Roma si nu avem timp de toti impiedicatii! Dar ai dreptate, e bai, unul chiar mare, nu aveam voie sa nu castigam! Celalalt bai e ca l-ati scos pe Muresan pentru meciul cu Roma!
Razvane, am primit 260 de bilete si s-au epuizat toate! Acum am auzit ca microfoanele de fond au fost oprite in zona rezervata galeriei noastre, iar la voi date la maxim! Asa cum am zis, smecheriile organizatorice v-au scos in evidenta!:rosu:

In primul rand nu "avem" meci cu Roma ci cfr are meci cu Roma. Tu n-ai nici o treaba. Dupa cum spuneam, tu nici nu stii unde-i Clujul, darmite gruia.
In al doilea rand tin sa te anunt ca noi nu l-am scos pe Muresan. Noi am cantat doar pentru U in tribuna. Probabil in timpul jocului unul dintre jucatorii nostri l-au faultat mai dur, ca prin tribuna nu l-am vazut.
In al treilea rand, cheferistii au primit 325 de bilete si nu 260(Nush de unde dreq ai scos tu numarul asta. Normal ca ii mai mic ca doar nu ai fi spus mai mult), iar la stadion au ajuns 150(numar confirmat de jandarmerie). Banuiesc ca restul pana la 325 au ramas blocati in trafic ca altfel nu imi explic absenta lor :happy
Iar in al patrulea rand, faza cu microfoanele ii tare. Ce sa-ti povestesc, v-au sabotat...pardon, le-au sabotat microfoanele ca nu cumva cei 150 de cheferisti sa depaseasca sonor pe cei 6-7000 de pinguini pseudo-universitari :happy:happy:happy
Iar ca sa pun si cireasa pe tort, felicit cu aceasta ocazie galeria chefereului care au dat dovada ca is capabili de orice. Sa arzi tu o amarata de carpa si sa iti ia foc tribuna...:lol:. Ii ca si cum ai incerca sa aprinzi aragazul si ti-ai da foc la apartament
In rest, hajra Csikszereda!!!!...traiasca crosul si puca!!!!

m8k
26th September 2010, 10:44
Carpa???:shocked: Totusi eu l-am denumit mai decent "sutien cu inscriptie de pinguin", desi nu sunt uist!

BBB
26th September 2010, 10:46
Razvane, am primit 260 de bilete si s-au epuizat toate!

Ati primit 325 si ati fost 153, cifra oficiala de la jandarmerie. Ba acum serios, luati-va medicamentele ca e periculos delirium tremensul asta care va macina

m8k
26th September 2010, 11:03
Am primit 1000, dar nu am fost interesati de voi!:D

BBB
26th September 2010, 11:35
Am primit 1000, dar nu am fost interesati de voi!:D

La Roma cand o sa fiti 30 tot acelasi lucru o sa ziceti? :D Las ca stiu eu, asteptati si voi un meci cu Real Madrid, mai pe egalul vostru, ca sa mergeti 10.000 in deplasare :happy

corello
26th September 2010, 11:57
Am primit 1000, dar nu am fost interesati de voi!:D
Ia da-mi tu mie pe privat un id de mess sa te intreb cateva mici detalii despre stadionul din gruia, mai mare ceferist. Imposibil sa nu poti raspunde la intrebarile mele daca ai calcat vreodata pe acolo. Discutia noasta(daca va avea loc) va fi postata de mine aici pe forum
P.S. Google nu te ajuta. Ce te intreb eu o vazut orice chindar prost si pe goagle nu gasesti

m8k
26th September 2010, 12:11
Zii un link unde sa pot pune un filmulet de pe telefon! E o filmare total aiurea dar la ala jur ca eu am filmat! Cauta acolo inainte un upload cu un fisier Video 0003.3gp sa nu zici ca nu eu l-am urcat! Garantat nu gasesti pe net un filmulet atat de nereusit cum e asta!:D

P.S. am si poze din aceea pozitie!:D

m8k
26th September 2010, 12:25
Pina aici ai fost viteaz?? Lasa ca eu nu iti cer dovezi!

corello
26th September 2010, 12:39
Ia mai nene poze facute de orcine din peluza. Care parte din "da-mi un id de mess sa te intreb ceva " nu ai reusit sa o asimilezi la sinapse?

m8k
26th September 2010, 12:43
Pune intrebarile aici si iti raspund intr-un minut dupa ce ai postat! Nu folosesc mesenger!

corello
26th September 2010, 12:45
Sa fii sanatos!!!

Razvan T.
26th September 2010, 12:49
Ba amu stam sa comparam "U" Cluj cu Cfr ??? :happy

m8k
26th September 2010, 12:51
O campioana nu se compara niciodata cu o nou noupromovata!:D

@corello, idem si tu!