PDA

View Full Version : Wanted: moderatori



Vadim
20th December 2004, 19:54
Perioada de sarbatori va aduce pe forum doi moderatori noi. Sectiuni vizate: Alte sporturi si Diverse. La a doua, cineva care sa faca echipa cu Utilizator, de preferat o fata. Cei care doresc, ii rog sa scrie aici.

Sasuke Uchiha
20th December 2004, 21:34
cei care vor sa devina moderatori,trebui sa aiba un anumit numar de posturi,sau un anumit timp vechime,sau pot sa devina moderatori chiar si cei cu putine posturi k mine???

inter
20th December 2004, 21:48
la alte sporturi ... il "vizez" pe gonzo (ca Pacala nu se poate :rosu: ) !

Vadim
20th December 2004, 21:57
cei care vor sa devina moderatori,trebui sa aiba un anumit numar de posturi,sau un anumit timp vechime,sau pot sa devina moderatori chiar si cei cu putine posturi k mine???
Trebuie sa aiba o implicare destul de mare pe forum. Nu exista o regula de numar minim de mesaje sau o vechime oarecare, insa nici nu se pun moderatori cu 50 de mesaje sau o luna de zile vechime. Ideal ar fi ca moderatori sa fie oameni cu peste 4-5 luni vechime pe forum si cu macar 200-300 de mesaje, care in acelasi timp sa aiba si o imagine buna (sa nu vorbeasca urit, sa nu se certe de dragul certurilor etc).

inter
20th December 2004, 22:02
:D:D:D idilic vadime ceea ce propui :D

in cazul asta merg pe mana lui "maximus" :p
daca si lui ii gasesti vreun defect ... e grav :mda:

Vadim
20th December 2004, 22:06
Maximus s-a retras, citez, "din motive personale". Adica nevasta, cred eu. :D

ady_azzuro
20th December 2004, 22:13
Si pe cine pui in locul lui?

inter
20th December 2004, 22:15
nu mai intreba Adriano .. conform noii oranduiri geopolitice s-ar putea sa avem "placerea" ca baronul sa fie moderator la noi! :no:

ady_azzuro
20th December 2004, 22:21
conform noii oranduiri geopolitice s-ar putea sa avem "placerea" ca baronul sa fie moderator la noi! :no:
:headbang: nici s.o.s. nu e de lepadat.... :ciocan:

Vadim
20th December 2004, 22:23
Deocamdata ramine EDMOND_ singur.

Gonzo
21st December 2004, 01:25
vad ca am fost adus in discutie aici... vreau sa va spun pozitia mea: la o eventuala propunere de moderare in viitor al sectiunii suporter Craiova as raspunde categoric nu, pt ca sunt deja moderator pe cel mai puternic forum al suporterilor Universitatii si nu tin sa acaparez si sa induc opiniile mele peste tot, asa cum fac altii. Sunt destui suporteri ai acestei echipe, cu idei solide care sunt in stare sa conduca demn acesta sectiune.

in ceea ce priveste sectiunea alte sporturi, daca veti considera ca aveti nevoie vreodata de mine va stau la dispozitie, asta daca sunteti in stare sa treceti peste eventualele conflicte care au aparut zilele acestea... oricum forumul era mort si trebuia dinamizat putin.

tin sa precizez ca imi e indiferenta decizia care o veti lua, faceti cum credeti ca e bine.

i

EDMOND_
21st December 2004, 01:35
Maximus s-a retras, citez, "din motive personale". Adica nevasta, cred eu. :D


Si nevasta probabil,dar mai ales, cred eu, faptul ca trece printr-o perioada mai aparte la locul de munca ... Imi pare rau , a fost propunerea mea...

Maximus
21st December 2004, 07:11
Nevasta n-are nici o vina :) M-am retras deoarece nu mai pot sta mult pe forum si cred ca nu pot aduce o contributie importanta la dezvoltarea lui, atributie importanta a unui moderator. Decizia a fost consolidata si de faptul ca exista certuri majore intre moderatori, mai ales pe RA, certuri cu care eu nu sunt de acord. De altfel, ce mi-a fost dat sa citesc zilele astea acolo, m-a impins definitiv catre aceasta solutie.
Am dorit ca retragerea mea sa fie facuta in liniste, fara tam-tam si plinsete pe umar. Dar vad ca nu se poate nici asa... QED

Vadim
21st December 2004, 11:57
Maximus, pe RA nu mai sint certuri. Au incetat in urma cu 36 de ore. Daca a fost asta motivul, mai ai timp sa te razgindesti, tot discret. Dupa cum vezi inca esti moderator si poti ramine.

Darkslowstar
21st December 2004, 18:29
Eu as fi interesat. Cred ca o sa discutam maine :)

Vadim
21st December 2004, 18:34
Interesat unde?

fia
21st December 2004, 18:38
Citeste la FM13, ca si-a anuntat prezenta :)

@Vadim, uite ca ai trecut si tu de 5000 ;)

ady_azzuro
22nd December 2004, 01:01
Se referea la ce sectiunea vrea sa fie moderator.

Darkslowstar
22nd December 2004, 12:15
Grea intrebare :). M-am tot gandit de aseara si cred ca as prefera Alte Sporturi, dar ar fi oki si la Diverse, mai ales ca ambele ma intereseaza si postez destul de frecvent pe acolo.

Zapada
22nd December 2004, 12:24
daca vadim e seful, atunci sa propuna el 4-5 forumisti ponderati (si care sa nu fie fanatici unei echipe) si apoi sa se aleaga dintre ei

asta cu cine vrea parca nu prea suna a bine!

Vadim
22nd December 2004, 12:39
Zapada, sef e la servici. Aici pe forum nu e nici un sef. Ca eu am un merit in mentinerea acestui forum, asta e alta discutie. Se prefera insa alegerea dintre cei care se propun, in general. Insa deocamdata am gasit moderator la Alte Sporturi (a revenit Mihaela), iar la Diverse este Utilizator si probabil va mai fi o fata. Am retinut cererea lui Darkslowstar, vom vedea daca se mai gaseste vreun loc liber in viitor.

Pacala
22nd December 2004, 19:57
Ca sa spunem lucrurilor pe nume, Mihaela este mult mai potrivita ca mine sa fie moderatoare la Alte sporturi ...... eu n-aveam nici o taina, cu sporturile alea...poate putin la halbere....eram chiar contrariat ca intra lumea si scrie..nici n-aveam habar ca se joaca camp de handbal ...am aflat atunci si ma pufnea rasul cand scriiam cate un mesaj ... :D

peste gimnastica nici atat.....stiu ca imi place de Catalina Ponor dar imi trec multe ganduri nesportive ....

Mihaela e in cunostiinta de cauza, scrie articole despre aia pe acolo, e cu totul altceva, de fapt n-am priceput de ce n-a fost moderatoare acolo o perioada, in fine.....

despre alte chestiuni, prietenii si "prietenii" stiu despre ce e vorba cu adevarat deci
n-are rost sa vina unul sau altul si sa dea vrajeli cu linistea bla bla bla...astept macat putina demnitate din partea lor....alte comentarii sint de prisos.

Lui Vadim imi permit sa-i dau niste sfaturi:
- foloseste cu incredere avertismente si banari inclusiv pentru mesajele scrise pe RA, ce este acolo ......
-incearca sa ai mai multa incredere in tine si mai putina in cei de care esti inconjurat ;)

Sarbatori fericite la toata lumea! :ok:

corinutza_88
22nd December 2004, 21:50
vreau si eu daca nu e prea tarziu!este ca nu am prea mai intrat de mult pe forum dar stiti voi cum e cu scoala asta!acum sunt libera!daca e ok eu sunt dispusa sa devin moderator!
dar nu este nimik daca nu se poate!Merry Christmas!

Darkslowstar
24th December 2004, 11:11
Eh si tu acuma, trebuia sa despici firul in 4. Chiar le-ai numarat ;)?

ieppy
24th December 2004, 15:18
Jesse, si ce te doare pe tine cate zile are?

ieppy
24th December 2004, 18:02
Atunci sa cresti mare.

ady_azzuro
24th December 2004, 18:33
Desdemona cate zile are pe forum??? :drak: :drak: :drak: 20... :drak: :drak: :drak: :drak: :drak:
Vrei si tu?

Corrado*
25th March 2005, 13:50
mai trebuie la diverse? :D i propose... myself :D vadime plz read my message

Sharkie
25th June 2005, 12:21
Vreau si io sa fiu moderator ! :D :))

P.S.-am glumit.(bene,daca vrea Vadim nu ma supar..... :D )