PDA

View Full Version : Etapa 8: Otelul Galati - Unirea Urziceni 4-1



delaoltenia
12th September 2010, 22:58
Sambata 18 septembrie,ora 17.00, Gsp TV
Discutii inainte si dupa meci.

Trim0b
12th September 2010, 23:45
2 solist daca joaca maftei

delaoltenia
13th September 2010, 00:02
1 solist

Shinnok
13th September 2010, 01:17
1.

Ferko
13th September 2010, 09:52
Otelul ar trebui sa se teama de ambitia jucatorilor de la Urziceni.

stiintacv
13th September 2010, 14:00
bate Otelul.

emil_bv
13th September 2010, 15:30
Nu cred ca Otelul face greseala Stelei de a-i subestima pe cei din Urziceni.
Cred ca va fi o victorie muncita dar meritata a galatenilor

Denis
14th September 2010, 02:39
Daca jucam ca la Vaslui pierdem lejer si cu Unirea. Depinde numai de noi. O remiza ar fi super!

Leo
14th September 2010, 09:51
Pt prietenul de la Galati, votez X................dar cine stie ce iese?

Redboy
14th September 2010, 10:09
Bine ar fi sa spalam rusinea de ieri...

Linoge
14th September 2010, 14:20
In mod normal, acesta ar trebui sa fie meci de 1 solist. Otelul este foarte puternica pe propriul teren..

Denis
14th September 2010, 15:29
Eram puternica si in deplasare pana ieri, si uite ce s-a intamplat.:D:P Nu conteaza unde esti puternic ci felul cum te prezinti. Ieri parca am avut 14 jucatori care nu s-au mai vazut niciodata pana atunci, si care au mers la o nunta nu la un meci de fotbal. Daca nu ne trezim pierdem si cu Urziceni cu vreo 3-0.

Linoge
16th September 2010, 12:43
Cu Vasluiul, Otelul a facut doar un singur joc slab printre 5-6 alte partide destul de bune. Foarte important este, sa-si mentina consecventa..

Denis
17th September 2010, 07:19
Hai un refresher pentru tine Linoge:

13.09.2010 Liga 1 FC Vaslui 4 - 0 Otelul Galati
17.05.2010 Liga 1 Otelul Galati 1 - 0 FC Vaslui
06.12.2009 Liga 1 FC Vaslui 1 - 1 Otelul Galati
08.04.2009 Liga 1 FC Vaslui 2 - 1 Otelul Galati
31.08.2008 Liga 1 Otelul Galati 0 - 1 FC Vaslui
15.03.2008 Liga I Otelul Galati 0 - 3 FC Vaslui
02.09.2007 Liga I FC Vaslui 2 - 0 Otelul Galati

Cam astea sunt ultimele rezultate directe dintre cele 2.:( Macar din retur sa mai culegem ceva.

Urziceniul, inca o echipa care nu joaca nimic in acest moment dar care ne poate pune probleme. HAI OTELUL!!!!!

Linoge
17th September 2010, 08:46
Denis, ma refeream strict la partidele din sezonul 2010-2011 care s-au disputat pana acum, nu la cele cu Vasluiul:D. Iar in acest sezon, Otelul s-a descurcat..

Denis
17th September 2010, 09:01
Pai daca jucam bine la Cluj puteam castiga, dar am jucat foarte slab. Ehh, noi sa fim sanatosi, poate ne revenim in retur.

Cert e ca inca nu ne atingem potentialul.

Linoge
17th September 2010, 15:41
Da, cel mai important este ca aveti potential, un lot omogen.. eu pe Otelul o vad in primele 3-4 echipe la finalul acestui campionat. Doar daca in retur nu se va intampla ceva neplacut, cu vanzari pe banda rulanta, alt antrenor etc.

eSteven
17th September 2010, 18:54
m-am facut de ras cand am pronosticat 2 la vaslui... nu mi-am putut inchipui un asemenea dezastru... chiar vedeam otelul pe locul intai.

dar nimic nu e pierdut.... cu urziceni sper sa faca un meci mare.. cu ocazii, joc bun.. si nu ma va supara un egal. eu totusi cred ca au forta necesara ptr a invinge.

Razvan T.
17th September 2010, 19:59
un X ii bun :D

cryrad1975
17th September 2010, 23:34
un X ii bun :D

pentru cine e bun pentru U Cluj? cu tot respectul dar cu refuzatii de la Dinamo in echipa, U Cluj pare ca nu mai e U Cluj, echipa cu propria lor identitate .
Urziceni nu cred ca are multe sanse la Galati

Linoge
18th September 2010, 07:51
Orice alt rezultat decat 1 solist, eu zic ca este o mica-mare surpriza.

Datenshi
18th September 2010, 12:29
Bate Otelul aici.

Denis
18th September 2010, 12:52
6 puncte consecutive pe teren propriu cu Unirea si Steaua ar fi ceva incredibil!

FORZA OTELUL!!! /hello

Linoge
18th September 2010, 13:56
... Dar in nici un caz imposibil.

edy001
18th September 2010, 14:54
Pronostic X

El Pistolero
18th September 2010, 17:18
1-0 din min. 5 pentru Otelul.

Telespan
18th September 2010, 17:23
Aici meciul www.sportpenet.com
11m pt urzika

Hingherul
18th September 2010, 17:24
1-1 :ok:

Telespan
18th September 2010, 17:25
1-1

Denis
18th September 2010, 17:57
Cand jucam bine suntem furati de arbitri.:headbang:

Un penalty foarte clar neacordat la 5 minute dupa penalty-ul dat corect Urziceniului.
Eliminarea lui Iorga, individ care merita doar galben, dar in nici un caz rosu. S-a vazut clar la reluare cum a incercat sa joace mingea.

Chivulete merita torturat pentru greselile astea!!!!

Hingherul
18th September 2010, 17:59
Eliminarea lui Iorga, individ care merita doar galben, dar in nici un caz rosu. S-a vazut clar la reluare cum a incercat sa joace mingea.

la ce am vazut eu i-a cam jucat "mingiutele"

Denis
18th September 2010, 18:01
Hai mai, sa fim serios, nu era de rosu! Galben, da, dar nu rosu. A fost un galben spre portocaliu, dar nu putea sa dea direct rosu. E incredibil!

Hingherul
18th September 2010, 18:03
nu a avut nicio intentie sa evite sau sa atenueze lovitura. rosu meritat dupa parerea mea.

Denis
18th September 2010, 18:17
Nici nu-l vazuse. In fine, parerea ta.

Avem 3 de Gabrieli pe teren.

Gabriel Paraschiv
Gabriel Giurgiu
Gabriel Viglianti


LE: GOOOOOOOOOOOLLLLLLLL. Sfantul Gavriil e cu noi!

Gabriel Viglianti '05
Gabriel Giurgiu '59

Urmeaza Gabriel Paraschiv?:D

Important e sa stim sa aparam acest rezultat de data asta! HAI OTELUL!!!!

Razvan T.
18th September 2010, 18:23
LE: GOOOOOOOOOOOLLLLLLLL. Sfantul Gavriil e cu noi!


Tu esti Gigi ??? :happy

Io vreau X :D

El Pistolero
18th September 2010, 18:25
Eu vreau 2.:D

Denis
18th September 2010, 18:28
GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!

Gavril Viglianti!! 3-1

Denis
18th September 2010, 18:48
GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!

Gavril Giurgiu!! 4-1

delaparis
18th September 2010, 18:51
Excelenta executie ...
Felicitari Otelul pt victorie.

Denis
18th September 2010, 18:54
Nici nu zici ca am jucat in 10 oameni. Am dominat clar si la capitolul posesie. Bravo OTELUL!!! /hello

El Pistolero
18th September 2010, 18:54
Trist.:D

Razvan T.
18th September 2010, 18:56
O dat si NICU gol :groggy:

Foarte trist!!! :D

Denis
18th September 2010, 19:01
Hai mai, ca ati asistat la un meci frumos, de ce trist?:D Otelul n-a stat cu curu in poarta, desi a fost cu un om in minus a atacat si a mai dat 3 goluri.

Trim0b
18th September 2010, 19:03
bravo Otelu:ok:
@Denis cum e pe primu loc?:D

Razvan T.
18th September 2010, 19:03
Nu m`am uitat la meci, dar imi urmaresc interesul :D

Hingherul
18th September 2010, 19:06
se pare ca pana luni, Otelul o sa fie liderul :D

Trim0b
18th September 2010, 19:07
se pare ca pana luni, Otelul o sa fie liderul :D

daca Rapid iese campioana poate sa fie lider si steaua pana in ultima etapa ca nu ma deranjeaza:rolleyes:

Hingherul
18th September 2010, 19:08
rapid are probleme cu inotul. se ineaca de obicei :D

Razvan T.
18th September 2010, 19:09
rapid are probleme cu inotul. se ineaca de obicei :D

Pe voi va ajuta SF. Romeo ??? :D

Denis
18th September 2010, 19:10
se pare ca pana luni, Otelul o sa fie liderul :D

Va urma meciul direct cu voi Duminica. Ala va fi si mai interesant. Un egal ar fi super.:ok:


@Trim0b - e foarte bine.:D

Hingherul
18th September 2010, 19:11
Pe voi va ajuta SF. Romeo ??? :D

poate ca in campionatul asta sf. Ilie o sa fie ala care ineaca rapidistii.

Denis
18th September 2010, 19:14
poate ca in campionatul asta sf. Ilie o sa fie ala care ineaca rapidistii.

Tot nu se compara cu Sf. Gavril.:D A contribuit la toate cele 4 goluri ale Otelului astazi. /hello

Razvan T.
18th September 2010, 19:14
poate ca in campionatul asta sf. Ilie o sa fie ala care ineaca rapidistii.

Ete dedicatie pentru Ilie :D

http://www.sport.ro/europa-league/super-video-le-am-dat-unu-ne-au-dat-patru-asculta-balada-lui-ilie-poezie.html

Hingherul
18th September 2010, 19:15
Tot nu se compara cu Sf. Gavril.:D

Unde n-a reusit satana poate reuseste gavril :D

Redboy
18th September 2010, 19:33
Doamne, ce meci ! :groggy: Pot spune ca deja am uitat rezultatul de la Vaslui. Totusi, ma rog sa nu mai existe astfel de prestatii pe viitor...

Clar, n-am primit un penalty care a fost. Plus ca acel rosu, cum spunea si Denis, parca nu trebuia acordat... era spre portocaliu, dar ramane prea indrazneata decizia. Evident insa ca numai de proteste nu e loc acum.

Oricum, felicitari pentru Dorinel. Am facut spectacol in 10 oameni. Si ce goluri... Pacat ca n-a inscris si al treilea Gabriel (Paraschiv), pentru ca merita, mai ales ca s-a vazut cum s-a schimbat jocul in bine dupa intrarea sa. Si ce inchidere frumoasa de meci, pe masura a ceea ce au prestat galatenii, cu executia lui Giurgiu... :)

Avem un moral bun pentru intalnirea viitoare cu Steaua, dar atunci ne va fi mai greu, clar. Sa speram ca stadionul plin va reprezenta un plus (desi preturile biletelor vor fi exagerat de mari, presimt...).

PS - Hai cu victoria si maine, FC Vaslui ! :D

TeBat
18th September 2010, 19:35
rapid are probleme cu inotul. se ineaca de obicei :D

...ca stelistul la pauza. :drak:

Razvan T.
18th September 2010, 19:38
Ba Cata nu esti normal :cry:

Denis
18th September 2010, 19:38
Oricum, felicitari pentru Dorinel. Am facut spectacol in 10 oameni. Si ce goluri... Pacat ca n-a inscris si al treilea Gabriel (Paraschiv), pentru ca merita, mai ales ca s-a vazut cum s-a schimbat jocul in bine dupa intrarea sa. Si ce inchidere frumoasa de meci, pe masura a ceea ce au prestat galatenii, cu executia lui Giurgiu... :)



A fost foarte aproape. Daca Balgradean nu plonja atat de bine la sutul lui Para de la 20 de metri, sau daca Para tragea 5 metri mai sus, putea fi gol si pentru Para.

Redboy
18th September 2010, 19:41
Da... ma zgariam si eu pe fata cum se zgaria si el dupa acea executie... :)

Denis
18th September 2010, 19:50
Oricum, o atitudine la polul opus fata de etapa precedenta. S-a vazut clar.

Mi-ar placea sa renuntam la Borbely, si sa jucam deacum cu Paraschiv in atac de-acum, si cu Viglianti in spatele lui. Da randament ideea asta.

Razvan T.
18th September 2010, 19:53
pentru cine e bun pentru U Cluj? cu tot respectul dar cu refuzatii de la Dinamo in echipa, U Cluj pare ca nu mai e U Cluj, echipa cu propria lor identitate .
Urziceni nu cred ca are multe sanse la Galati

Bine ma ... cum zici tu :happy

Redboy
18th September 2010, 19:56
@Denis - O fi dand randament, dar nu e o solutie ce poate ramane definitiva. Noi avem nevoie clar, de un atacant de clasa (care din pacate, nu prea cred ca o sa vina curand pe la Otelul), caci nu prea ne putem baza deloc pe Borbely si Pena, din ce-am observat.

Hard
18th September 2010, 20:06
Va urma meciul direct cu voi Duminica. Ala va fi si mai interesant. Un egal ar fi super.:ok:


@Trim0b - e foarte bine.:D

ati luat etapa asta puncte si pentru etapa viitoare. sper sa ma bucur la sfarsitul meciului de duminica viitoare :D
oricum, otelul are o echipa frumoasa anul asta.

Denis
18th September 2010, 20:17
ati luat etapa asta puncte si pentru etapa viitoare. sper sa ma bucur la sfarsitul meciului de duminica viitoare :D
oricum, otelul are o echipa frumoasa anul asta.

Te vei bucura de victoria echipei din orasul tau natal.:D Sau de un egal muncit de ambele echipe.:D

Redboy, vb. de situatia de acum. Evident, fereastra de transferuri e inchisa, poate vor aduce ceva la iarna de-acum, sau poate vor semna cu un jucator liber de contract.

bada_otelul
19th September 2010, 11:08
Ce ziceam dupa meciul de la Vaslui:"Surpriza doar pentru necunoscatori. Otelul nu are un lot de 18-20 jucatori buni ci numai 8-9 plus cativa de perspectiva. Ori cand jocul tau se bazeaza atat de mult pe mijlocasii la inchidere si iti lipsesc ambii titulari, cand mai lipseste si Salageanu, cand joci cu Viglianti pe postul ala nu te poti astepta la altceva decat la o infrangere usturatoare. In momentul in care am vazut echipa de start chiar i-am spus unui amic "ne-o luam urat tare de tot". Altul deja zisese ca luam 3...Deci printre galateni nu-i chiar asa neasteptata nici infrangerea si nici macar scorul. Meci pierdut clar la mijlocul terenului."

S-a vazut si ieri, cu Giurgiu si Neagu la inchidere, printre cei mai buni de pe teren, cu Viglianti acolo unde ii era locul si Salageanu fundas stanga am maturat pe jos cu urzicenii chiar daca am jucat mai mult de o repriza cu un om in minus. Din pacate Neagu a ajuns la 5 cartonase galbene in 7 etape in care a jucat! Pentru meciul asta as remarca si faptul ca Munteanu a facut niste schimbari foarte inspirate in timpul meciului, prin introducerea lui Para si a lui Antal. Poate n-ar fi rau sa il mai puna atacant din cand in cand pe Para pentru ca Pena si Borbely nu se descurca singuri sub nici o forma.
Acum sa vedem ce va fi etapa viitoare. Mi-e frica sa nu ni se urce iar la cap, ca dupa meciul cu rapid. Daca ramanem cu picioarele pe pamant si nu prindem o zi cu ghinion sau o brigada de arbitri cu intentii necurate sunt mici sanse sa pierdem. Dar asta numai DACA!

Uncle Ben
19th September 2010, 11:27
Felicitari pentru comentariul pertinent si pentru victoria Otelului, Bada! Se vede ca esti fan adevarat al galatenilor, dar si cunoscator al fenomenului!
Multa bafta in continuare, in special pentru meciul care urmeaza! ;)

Denis
19th September 2010, 12:24
Bada mereu a scris frumos. Ma bucur si ca in sfarsit a vazut bunul din Antal.:D Problema e ca vom juca fara Neagu etapa viitoare, el lasand in urma o gaura destul de mare acolo la inchidere. Poate vom juca cu un singur mijlocas la inchidere decat sa jucam cu Viglianti acolo. Sa vedem ce va reusi Munteanu cu resursele pe care le are la dispozitie.

bada_otelul
19th September 2010, 13:52
Bada mereu a scris frumos. Ma bucur si ca in sfarsit a vazut bunul din Antal.:D Problema e ca vom juca fara Neagu etapa viitoare, el lasand in urma o gaura destul de mare acolo la inchidere. Poate vom juca cu un singur mijlocas la inchidere decat sa jucam cu Viglianti acolo. Sa vedem ce va reusi Munteanu cu resursele pe care le are la dispozitie.

Dar mie mi-a placut cum joaca Antal inca de la inceput. Cand am zis ca e cel mai slab vorbeam strict de fizic, era un joc de cuvinte :D. Are saracul 60 kg la aproape 1,80 :))))))
Neagu joaca etapa viitoare, parca la al 6lea sau al 7lea stiam ca va sta din nou...
P.s. Bada scrie mereu frumos...uneori :))). Am avut suficiente derapaje, inclusiv pe ols:headbang:

Dregan
19th September 2010, 16:07
La al saptelea cartonas mai sta Neagu, dar in ritmul asta va ajunge sa stea o etapa la fiecare cartonas galben, ceea ce se intampla dupa ce va ajunge la cota 9.

xisco
19th September 2010, 17:35
Prea slabi urziceniul.Deci cu astia doar steaua putea sa se incurce,Otelul a batut lejer.

Denis
20th September 2010, 18:21
Sper sa impiedice si restul candidatelor la cupele europene.:evil: