PDA

View Full Version : Bilete 2006 - 2007 © Dudubetwin & HotIce



Dudubetwin
7th November 2006, 14:43
Vrem sa facem un fel de easy money mergand all in de la suma de 8 euro (4 eu & 4 HotIce) pana la "cat o sa ne iasa" :D..

1. strategia e doar pe meciuri de NHL
2. cate un meci pe zi
3. durata strategiei: 1 saptamana
4. cota .. noi am socotit ~1.5 pe fiecare meci


Primul bilet l-am pus aseara dar numai azi ne-am hotarat sa postam:

Pasul 1: TOR MAPLE LEAFS - PHI FLYERS 1 @ 1.59 - rezultat: 4-1

Fond nou: 12.72

http://img141.imageshack.us/img141/5394/capture2rv5.jpg

Dudubetwin
7th November 2006, 21:26
Pasul 2:

http://img72.imageshack.us/img72/334/capture3uj8.jpg

dj_jaxxx
7th November 2006, 21:44
Hehe ce misto sa vad ca si altii pariaza pe NHL :)

Iese sigur asta, Los Angeles sunt slabi de tot. Au scazut mult in ochii mei dupa ce si-au luat 6 goluri de la Phoenix care sunt cei mai prosti din liga la ora actuala alaturi de Philadelphia.

Succes baieti! :)

Vraciul
7th November 2006, 21:56
nu au cota cam mare daca e asa sigur?

dj_jaxxx
7th November 2006, 22:43
1.5 este cota destul de mica in NHL. Este cota cea mai mica din seara asta.

Ieri doar 2 cote au fost sub 1.5, adica 1.48 si respectiv 1.46.
Sambata, doar 3 meciuri din 12 au avut cota sub 1.5, si doar unul dintre ele a fost sub 1.3.

In alta ordine de idei, nu am vrut sa zic, ca e sigur din cauza cotei, ci pur si simplu din cauza diferentei de talent.

Scuze daca mer gun pic off topic dar eu mereu incerg strategii noi, etc. Si am inceput sa ma uit mai ales la statistici si la circumstante care influenteaza meciurile.

Cateva statistici:

-Colorado in meciuri jucate dupa 2 zile de pauza: 2-0-0
-Los Angeles in meciuri dupa o infrangere in meciul precendent: 2-5-1
-Los Angeles a castigat doar 2 din ultimele 10 meciuri.
-Jose Theodore, portar la Colorado, ultimele 3 meciuri: 3-0-0, 2 goluri acordate pe meci, 94.2% din suturi aparate
-Cei doi portari de la Los Angeles in ultimele 4 meciuri: 1-1-1, peste 3.5 de goluri acordate pe meci, sub 86% din suturi aparate.

Logica inainte de orice duc spre o victorie Colorado :)

Un anumit algoritm de predictii pe net a prezis ca Toronto aveau 74% sanse sa castige meciul de ieri cu Philadelphia, cu cota fiind cam la 1.6.

In acelasi timp, Anaheim aveau o cota de 1.46 aseara, dar 72% sanse sa castige. Deci sanse mai mici de castig si in acelasi timp si cota mai mica, deci riscul mai mare.

Acelasi algortim prezice ca, Colorado are 72% sanse sa castige.

In acelasi timp Montrealul cica are 63% sa castige si cota este mult mai mare, aproape 1.7.

Imi cer scuze din nou ca plictisesc lumea cu teoriile si statisticile mele, zic si eu ce cred ca doar de aia suntem pe forum sa ne dam fiecare cu parerea :)

Kainsashiki
7th November 2006, 23:38
ba da destept esti sa mor :D

mai bagai o integrala si-o derivata si einstein erai :D

dj_jaxxx
7th November 2006, 23:57
Pai na, incerc si eu sa sparg avantajul caselor de pariuri cu ajutorul numerelor, insa nu prea am gasit formula castigatoare pana acum cu exceptia sistemului NHL pe care ma abtin sa-l evaluez pana nu se termina sezonul si vad rezultatele finale :)

Dudubetwin
8th November 2006, 21:27
din pacate cu toate ca a fost meciul "clar" l`am pierdut .. aici se opreste strategia noastra pentru moment :D o sa revenim :D

dj_jaxxx
8th November 2006, 21:34
Mda, Colorado a jucat bine. Scorul a fost 2-1 in prima repriza si 3-1 in a 3a repriza pentru Colorado. Problema a fost in a 2a repriza cand portarul de la Colorado a acordat 4 goluri din 10 suturi la poarta. Aiurea...

Oricum dupa meciul pierdut de Man U cu echipa de pe ultimul loc din Div B, nu ma mai surprinde nimic.