PDA

View Full Version : UEFA CUP -noul format pt.2004-05



inter
10th July 2003, 17:54
Una Coppa Uefa formato Champions League
10/07/2003 14:35.31

Approvata la riforma per la stagione 2004/05

La Coppa Uefa cambierą formula a partire dalla stagione 2004/05, diventerą quasi un Champions League di seconda serie. Infatti, dopo il primo turno ad eliminazione diretta, saranno creati otto gruppi da cinque squadre con gare di sola andata. Le tre migliori di ogni gruppo pił le otto ripescate dalla Champions League si qualificheranno per i sedicesimi di finale ad eliminazione diretta, che continuerą fino alla finale in gara unica.


se pare ca va fi mult mai interesanta :happy :happy :happy

Dorin
10th July 2003, 19:56
Era si de asteptat cind altfel isi cam pierduse interesul :yeah: Dorin

Ayrton
11th July 2003, 13:03
Hai si in romaneste:
"Incepind din sezonul 2004-2005, Cupa UEFA se va juca intr-o noua formula, asemanatoare Ligii Campionilor. Comitetul Executiv al forului european a decis ieri, la Nyon, ca echipele inscrise in cea de-a doua competitie intercluburi a continentului sa se intreaca intr-o noua formula, care sa cuprinda grupe. Cele 80 de formatii aliniate la start vor disputa un tur eliminatoriu, dupa care invingatoarele vor fi repartizate in opt grupe a cite cinci echipe. Primele trei clasate din fiecare grupa se vor califica mai departe. Incepind din cea de-a treia faza, se va reveni la sistemul eliminatoriu. Cele 24 de grupari calificate si cele opt eliminate din prima faza a grupelor Ligii Campionilor vor intra in saisprezecimi."

Dorin
16th July 2003, 12:27
O noutate importanta .O elvetianca (adica femeie ) va arbitra la centru un meci de Uefa in august !Este prima data cind asta se intimpla la asa nivel !Ea e un fel de Collina la femei .AIK Stockholm-Fylkirk (Islanda ) e meciul.. :yeah: Dorin

inter
16th July 2003, 12:34
adica nu are par ???? :D :D :D :D :D
si acum serios o sa te duci la meciul ala?
daca da sa ne povestesti si noua cum sa descurcat

riva
16th July 2003, 13:49
mah, da te rog nu mai scrie in italiana ca sa inteleaga tot omu` ce zici tu! grazie, arivederci :)

inter
16th July 2003, 16:30
am citit ca tipa are 36 de ani, dar nu i-am vazut poza :thinkso:

Dorin
16th July 2003, 18:32
Pe www.aftonbladet.se te duci un pic in jos pe pagina si vezi poza tipei .Are o banda albastra pe cap .Sta scris sport deasupra . Dupa cum vezi nu prea ai ce sa visezi la noapte cu ea .... :yeah: Dorin

inter
17th July 2003, 15:25
dorine si tu chiar intelegi limba aia?, dupa 10 min. ma dureau ochii :(

Dorin
18th July 2003, 16:12
E o performanta ca ai putut sta pe pagina 10 minute !!!Cei drept articolele sint foarte interesante si bine scrise plus o multime de imagini si filme si link-uri dar limba e cum e ... :yeah: Dorin

FatFrumos
21st December 2003, 17:41
eu cred ca e o sa fie mai corecta decit multi arbitrii.....

JJ
22nd December 2003, 09:51
eu cred ca e o sa fie mai corecta decit multi arbitrii.....

:happy :happy
S-a jucat deja din iulie.

N0_NaM3
1st February 2004, 02:23
MDa...

maryuss_mau
26th February 2004, 11:24
referitor la faza cu calendarul uefa sa speram ca macar anul acesta macar o echipa de la noi sa prinda primavara europeana

Swordlord
4th March 2004, 04:31
Interesanta propunerea, dar de ce nu fac Cupa UEFA cum e si Liga Campionilor? Numai tur? Ce-i asta?... Astia vor sa elimine meciuri, porcii dracului!
Toti vor mai multi bani, mai putine meciuri, mai multe pauze competitionale si mai putin spectacol pentru suporteri! :mad:

JJ
4th March 2004, 18:43
Ar fi culmea sa nimereasca o echipa romaneasca, una din Bulgaria si sa zicem Inter si Dortmund. Si noi sa jucam acasa doar cu bulgarii..

maryuss_mau
6th March 2004, 14:41
la norocul romanilor s-ar putea sa se intample asa ceva!! oricum ideea e sa nu ne impotmolim in tururile preliminare, si sa ajungem in faza grupelor!!

Swordlord
9th March 2004, 00:38
Usor de zis...

iulian
13th March 2004, 10:38
FIFA anunta ca din sezonul viitor, in meciurile amicale internationale nu se vor putea face mai mult de sase schimbari Noua limita a schimbarilor este un compromis intre seful FIFA Sepp Blatter, care a vrut numai cinci schimbari, si asociaitia engleza, care a cerut un numar nelimitat de schimbari In ultimii ani, selectioneri precum Sven Goran Erikson si Luis Scolari au schimbat toti jucatorii in meciuri amicale

Tot FIFA a hotarat ca de la 1 iulie nu vor mai exista goluri de aur si nici de argint FIFA a modificat din nou regulamentul pentru meciurile care trebuie sa aiba un invingator Astfel, in caz de egalitate dupa 90 de minute, se revine la formula celor 30 de minute de prelungiri, si eventual, la nevoie, loviturile de departajare

Il Fenomeno
29th March 2005, 15:25
Nu cred ca o sa ajungem vreodata ca locul 1 in romania sa se duca direct in grupele UEFA Champions League.