PDA

View Full Version : Ronaldinho, cel mai bun fobalist din lume



delaparis
6th November 2006, 22:14
"Starul Barcelonei a fost votat de fotbalistii profesionisti din lume drept cel mai bun jucator al sezonului 2005-2006."
ols

http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/international/index.php?meniuId=38&viewCat=370&viewItem=11216

Clar parerea mea ... mai putin prestatia la CM :rolleyes:


PS. nu e thread de scandal :D

BoboCosta
6th November 2006, 22:52
Daca fotbalistii l'au votat inseamna k a meritat :P
Are si votu meu :D

Sergiu
6th November 2006, 23:24
Ronaldo nu merita, da ma rog fiecare cu parerea lui.
Dar premiul dat camerunezului pentru lupta impotriva rasismului e strigator la cer. Fotbalistul cu gesturi de maimuta nu poate sa suporte niste fluieraturi si vrea sa iasa de pe teren. Intrerupe un meci de capu lui si apoi mai e si premiat.
Rusine tuturor jucatorilor care l-au votat.

BoboCosta
7th November 2006, 00:37
Ce drastic esti cu Eto'o...totusi pune'te in situatia lui.Nu cred k ti'ar conveni ;)

Sergiu
7th November 2006, 01:16
Sa castig cateva milioane de euro, sa ma aduleze milioane de oameni, sa imi permit sa fac orice(sa fac ca o maimuta cand dau gol, sau sa parasesc terenul cand am chef). Si sa nu fiu criticat ba mai mult sa mi se dea si premiu pentru asta.
Pai fi sigur ca as vrea sa fiu in situatia lui.

Liviu
7th November 2006, 01:23
Ronaldinho este cel mai bun fotbalist din lume (încă) . Trofeele de anul ăsta pentru cel mai bun jucător chiar nu au avut niciun suspans . Chiar şi cu evoluţiile din ultima perioadă , Ronaldinho tot nu avea cum să nu fie desemnat cel mai bun . Evoluţiile mai slabe din ultimul timp i le pun pe seama faptului că acum este marcat permanent pe teren , fiind foarte greu să mai facă artificii tehnice şi pe seama stresului care cred că acum este mare la el . Ca să poate mulţumi suporterii , acum e necesar să facă show în fiecare meci , altfel fanii sunt nemulţumiţi .

... Fotbalistul cu gesturi de maimuta nu poate sa suporte niste fluieraturi si vrea sa iasa de pe teren. Intrerupe un meci de capu lui si apoi mai e si premiat.
Rusine tuturor jucatorilor care l-au votat.
Să înţeleg că eşti de acord cu acei spectatori ?

Sergiu
7th November 2006, 10:32
http://www.youtube.com/watch?v=snH6J3LXyT8
Bine ca bani din reclama poate sa scoata cu tipete de maimuta.
http://www.youtube.com/watch?v=nJx_fX04CB0
Aici nu el e rasist? Adica uraste madridul asa fara motiv.

Plus ca el e singurul negru din fotbal, nici intr-un caz. Ceea ce i s-a intamplat e doar din cauza gesturilor lui.

Da sunt de accord cu acei spectatori, se vede clar cum spectatorii il fluiera pe el si nu pe negrii.

Sasuke Uchiha
7th November 2006, 22:49
nu merita ronaldinho asa ceva, driblinguri inutile la mijlocul terenului, un meci bun din 5 , acu se vede cine facea tot la barsa, nu mai e eto.o si ma tem ca nici pe levski nu o vor invinge

Celso
27th November 2006, 15:35
dupa ultiumul gol, ce mai poti zice:D ..tHe King!:cool:

Datenshi
7th January 2007, 15:13
henry ii da clasa...

Laur_Farul
28th January 2007, 23:28
Cu siguranta !

limbricu
1st March 2007, 15:28
Parerea mea este ca Ronaldinho este cel mai tare de pe glob asa ca NO COMENT la acest jucator

kain
1st March 2007, 17:36
In momentul de fata, el e :P Singurul care poate sa-i ia locul si e foarte aproape de el, este unul dintre Kaka sau Cristiano Ronaldo.

Cappone
10th March 2007, 23:53
a fost gata!!!
nu o sa mai fie vreodata.

rocky_da_pebble
20th March 2007, 16:18
Ronaldinho nu e cel mai bun din lume ... dar nici Canavarro :D. Poate Messi sau Kaka ...

maldini
20th March 2007, 16:28
Marmota Rulz :ok: De la vara astept si mai multe momente de magie de la el alaturi de cealalta marmota Ronaldo si Kaka la Milan :D

rocky_da_pebble
20th March 2007, 23:57
Marmota Rulz :ok: De la vara astept si mai multe momente de magie de la el alaturi de cealalta marmota Ronaldo si Kaka la Milan :D

marmota? :confused:

fiscu
21st March 2007, 14:36
E printre cei mai buni da nu se poate sti daca e cel mai bun. Daca se juca fotbalu de acum 20-30 de ani cu siguranta era cel mai bun. Ca aia se juca atunci ce incearca sa joace el astazi. da nu mai are cu cine