PDA

View Full Version : Valencia-Steaua



Pages : [1] 2 3 4

Vadim
17th December 2004, 15:11
Tragerea la sorti de vineri a saisprezecimilor Cupei UEFA a decis vineri ca Steaua sa intalneasca pe Valencia. Steaua va susžine primul joc īn deplasare, pe 16/17 februarie, returul fiind programat pe 24 februarie, īn Ghencea. Invingatoarea din dubla mansa Steaua-Valencia va intalni invingatoarea dintre Dinamo Kiev - Villarreal.

Comentarii despre aceasta dubla mansa, aici.

Profetu
17th December 2004, 15:12
Am avut noroc ...

uti2102
17th December 2004, 15:17
Daca trece de Valencia echipa rosh-albastra va juca cu Dinamo Kiev sau Villareal.

PS : Unitzi threadurile, ca-s vreo 3 !!!

Stelistul89
17th December 2004, 15:17
aoleo...cu cine am picat :ciocan: :headbang: :headbang: :headbang:

uti2102
17th December 2004, 15:18
Avem ocazia sa aratam ca shtim fotbal. /hello FORZA STEAUA !!!

ady_azzuro
17th December 2004, 15:19
Cred ca steaua va manca bataie rau de tot.

Catalanul
17th December 2004, 15:20
:yeah: in sfarsit mai vad si eu o echipa romaneasca :D si inca pe Steaua :lol: va urez succes dar cred ca va fi in zadar... va rupe Valencia :evil:

armin
17th December 2004, 15:20
Greu de spus cine se califica :)
Usor de spus cine va fi pe stadion /hello
Mare dezavantaj ca Steaua vine dupa pauza dintre sezoane, iar Valencia vine incalzita...

Forza Steaua!

Vietnam
17th December 2004, 15:22
va fi greu al dracului. Dar poate ca stelistii vor gasi resurse pentru a invinge si pentru a se califica mai departe. Bafta multa ca aveti nevoie! :ok:

tanita
17th December 2004, 15:23
Cred ca steaua va manca bataie rau de tot.
crezi prost.
GT

fia
17th December 2004, 15:24
Va fi un meci greu, dar din cate imi aduc eu aminte acum ceva timp National i-a batut pe Valencia :evil: De ce nu :D? Steaua a dat 5-0 lui National anul asta.

P.S. Pentru cine nu se prinde acest post are un pic de umor nu luati chiar totul in serios

ady_azzuro
17th December 2004, 15:26
crezi prost.
GT
Bineinteles, doar lotul stelei e mult peste cel al valenciei...iar antrenorul vostru Zenga ii da clasa la orice ora lui Ranieri...

Vadim
17th December 2004, 15:27
Cel mai greu adversar din urne a picat cu Steaua. Fara nici un pic de pesimism, Steaua se opreste in 16-imi. E drept ca Valencia nu mai este echipa care a cistigat campionatul Spaniei si Cupa UEFA, gratie lui ranieri, insa tot e un nume

tanita
17th December 2004, 15:27
Bineinteles, doar lotul stelei e mult peste cel al valenciei...iar antrenorul vostru Zenga ii da clasa la orice ora lui Ranieri...
vezi-ti de craiova ta...
GT

uti2102
17th December 2004, 15:28
Sunt curios ce fatza o sa faca anti-stelishtii dak realizam surpriza :yeah: Ce e cert e ca nimeni nu o va lua "la greu" pe coaja. Steaua nu pierde niciodata la scor in Europa, sau ma rog, o face foarte rar :D (ashtept sa-mi amintitzi de 0-5 la Paris :p ).


Pentru cine nu se prinde acest post are un pic de umor nu luati chiar totul in serios
Pai ca sa fi luat in serios trebuie sa ai mai mult de 20 de meciuri in Europa in ultimii 15 ani. Cam greu la tine :evil:

tanita
17th December 2004, 15:29
am picat poate cel mai nasol posibil. desi in CL, Valencia n-a prea jucat fotbal, in campionat are 4 victorii consecutive la zero.
par mai vulnerabili acasa...
FORZA STEAUA !
sa vina dinamo kiev...
GT :evil:

dyuletz
17th December 2004, 15:30
Mai prost nu puteam pica, sa speram doar in 1-1 la ei si 0-0 la noi ca altfel nu vad cum sa ne calificam, dar sa speram ca baietii nu se vor lasa si poate cu putin noroc... oricum Forza STeaua!!!

bob
17th December 2004, 15:36
stadionul Mestalla va fi transformat in cimitir. o sa-i ingroape spaniolii! ce jucatori: corradi, di vaio, baraja, marchena, vicente, aimar, albelda, etc. condoleante tuturor stelistilor. v-ati laudat? ei, acum vom rade si vom numara de cite ori trece steaua de mijlocul terenului!
p.s.: si nu va amagiti ca valencia nu e in forma! a-ti cacarisit-o!

Zebrone
17th December 2004, 15:37
va fi foarte greu pentru steaua, valencia oricum e o echipa mai buna decat bilbao. sa speram la o calificare, dar trebuie foarte mult noroc. E sansa lui zenga sa arate intr-adevar ce poate.

cipriann28
17th December 2004, 15:38
daca joaca asa ii spargem cu trei in fata(neaga+oprita+cristea) curg tata ocaziile :)

tanita
17th December 2004, 15:39
stadionul Mestalla va fi transformat in cimitir. o sa-i ingroape spaniolii! ce jucatori: corradi, di vaio, baraja, marchena, vicente, aimar, albelda, etc. condoleante tuturor stelistilor. v-ati laudat? ei, acum vom rade si vom numara de cite ori trece steaua de mijlocul terenului!
p.s.: si nu va amagiti ca valencia nu e in forma! a-ti cacarisit-o!
vizionare placuta la TV
GT

ADelPiero
17th December 2004, 15:39
ii nenorocim :p si ne calificam :yeah:

ieppy
17th December 2004, 15:45
Cred ca bate Valencia. E mai buna ca Steaua. Asta e. :)

fia
17th December 2004, 15:47
Sunt curios ce fatza o sa faca anti-stelishtii dak realizam surpriza :yeah:
Eu unul m-as bucura :) Poate aduce Steaua suficiente puncte si reusim si noi sa prindem loc de UEFA de pe locul 3 in campionat... Ca mai sus... D-zeu cu mila, la cat de bine jucam (mai ales in deplasare)


Ce e cert e ca nimeni nu o va lua "la greu" pe coaja. Steaua nu pierde niciodata la scor in Europa, sau ma rog, o face foarte rar :D (ashtept sa-mi amintitzi de 0-5 la Paris :p ).

Adu-ti aminte de meciul cu PSG :evil:

Pai ca sa fi luat in serios trebuie sa ai mai mult de 20 de meciuri in Europa in ultimii 15 ani. Cam greu la tine :evil:Eu vorbeam din prisma mea nu a echipei mele favorite, nu voiam posturi de genul "Dar nationalul a jucat acum 2 ani etc... etc". Daca ajung sa fac eu, fia 15 meciuri in Europa, cred ca inseamna ca sunt tare nu? :yeah:

uti2102
17th December 2004, 15:50
:happy Dinamovishtii frizeaza ridicolul !!! Las' ca de voi nu rade nimeni, ca suntetzi la televizor ! Va ashteptam la tragerea la sortzi pentru turul II prin 2015, ca mai sunt doar 11 ani. :drak:

ieppy
17th December 2004, 15:53
Alpopa, iar incepi? Nu mai generaliza ca iar o dam in garduri. Vorbeste de sansele stelei nu de dinamovisti.

tanita
17th December 2004, 15:53
:happy Dinamovishtii frizeaza ridicolul !!! Las' ca de voi nu rade nimeni, ca suntetzi la televizor ! Va ashteptam la tragerea la sortzi pentru turul II prin 2015, ca mai sunt doar 11 ani. :drak:
stai linistit ca maine- poimaine se trage cupa romaniei.. :ok:
GT :evil:

uti2102
17th December 2004, 15:53
Eu unul m-as bucura :) Poate aduce Steaua suficiente puncte si reusim si noi sa prindem loc de UEFA de pe locul 3 in campionat... Ca mai sus... D-zeu cu mila, la cat de bine jucam (mai ales in deplasare)

Indiferent cate puncte mai aduce Steaua, anul viitor Romania va avea doar 3 echipe in cupele europene. Eventuala schimbare o sa aiba loc la anu'.

fia
17th December 2004, 15:56
Eventuala schimbare o sa aiba loc la anu'.
E bine si atunci :) Ca la Rapid nu cred ca vine schimbarea pana la anu :D

Oricum promit ca o sa fiu pe stadion la meciul cu Valencia :)

uti2102
17th December 2004, 15:57
Nu mai generaliza ca iar ...bla bla
Pai dak asha suntetzi voi nu inseamna ca generalizez. Se spune ca "relatez" un adevar.
Ahhh, era sa uit : vizionare placuta !

ieppy
17th December 2004, 16:00
Vezi, la asta ma refeream, te simti atacat desi jnu sa luat nimeni de tine. Tii mortis sa ma ironizezi pe mine desi eu nu ti-am spus decat sa nu generalizezi. Esti genul de suporter care in 20 de ani o sa ajunga daca nu se calmeaza ca SOS sau Gica Chioru. O spun cu parere de rau. :)

uti2102
17th December 2004, 16:00
Oricum promit ca o sa fiu pe stadion la meciul cu Valencia :)
Te-ash invita langa mine, dar am loc central la T2, unde e sector cu abonamente. Shi in afara de asta sunt superstitzios, nu suport pe altzii pe langa. E verificat la returul cu Zeleznik. :D

ullyse
17th December 2004, 16:03
... Celta Vigo - FC Arges ? .... sper sa nu ...

tanita
17th December 2004, 16:04
... Celta Vigo - FC Arges ? .... sper sa nu ...
buna dimineata! :headbang: :headbang: :headbang:
GT :evil:

uti2102
17th December 2004, 16:06
Ieppica, nu ma simt atacat deloc. Ma simt bine, zambesc, rad uneori, vin sarbatorile, scapam incet-incet de comunishti...Iar faptul ca Steaua s-a calificat in primavara nu constituie decat un mare bonus la toate astea! V-ash dori shi voua sa va simtzitzi macar la fel de bine ca degetul meu stang, insa vad pe mesaj ce trece ca devenitzi tot mai rai, ca sa parafrazez nishte baietzi din underground. :evil:

ullyse
17th December 2004, 16:09
indiferent de rezultatul care o sa fie in dubla mansa ... Steaua a aratat ca e singura echipa care misca ceva ... singura echipa care a mai si castigat cu echipe din afara ... si asta e oke .... FORZA STEAUA

ieppy
17th December 2004, 16:10
Nu prea se pare mai alpopa, din moment ce eu nu m-am luat de tine. daca tu crezi ca eu sufar si crezi ca am nevoie sa ma simt ca degetul tau stang atunci poate nu esti in cea mai buna stare psihica. Dar lasa ca poate iti trece tie. Bafta. :)

Xilviu
17th December 2004, 16:11
E greu, dar sa avem totusi incredere, un egal la ei si o victorie(bineinteles a Stelei ") ) la noi nu e chiar imposibil.

P.S. Cei care rad acum si isi bat joc de Steaua nu prea gandesc...

Saber Rider
17th December 2004, 16:12
Au tot incercat ei sa ne vorbeasca de rau, sa moara si capra vecinului, cum se zice. Au tot vazut ca nu tine. Acuma ce sa faca si ei ?! Doar am dat peste campioana en-titre a Spaniei.

Dar dracul nu e asa de negru precum pare. Poate dupa intarirea lotului din iarna asta si cu putin noroc, Steaua va putea trece de Valencia. Poate nu. Dar in orice caz nu se va face de ras, asta e clar.

Zapada
17th December 2004, 16:12
DE CE MI-A FOST FRICA NU AM SCAPAT si Steaua a cazut cu Valencia!

Eu nu sint stelist dar daca asta a fost "pohta" lui Jiji ca steluta lui sa cada cu valencia de ce sa ne kk in pohta lui.

Pacat ca mai acumulam 3 puncte la zestrea slaba de puncte UEFA din ultimi 5 ani.

E posibil ca Steaua sa scoata un egal acasa dar nici vorba de calificare cu echipa de azi!

scoopy
17th December 2004, 16:18
stelistilor e bine sa fiti optimisti
dar nu cred ca e cazul
Steaua nu are nici o sansa oricat ar vrea Jiji sa demonstreze ca Steaua este o echipa importanta in Europa. O sa vedeti scorul cred ca returul nici nu o sa trebuiasca jucat.
O sa vedetzi meciurile pe Becali TV :evil:

remus
17th December 2004, 16:19
facem egal acolo si ne batem joc de retur

remus
17th December 2004, 16:26
totusi ,cine ne dadea sanse cu Besiktas , Bilbao si Parma ?
Nimeni.

vom avea sanse daca :
1.Nu pleaca NIMENI (mai ales Khamutovski,Radoi si Neaga)
2.Dam 2 goluri din singura faza de pe Mestalla
3.Dam 3 goluri din 3 atacuri in Ghencea
4.Nu luam gol nicaieri
5.GIGI da bani la 100 de manastiri

dodi
17th December 2004, 16:30
Iubire alb-albastra , ne-iubire alb-albastra....Plesan tot la STEAUA vine :drak: ...Valencia-Steaua e ca o finala...dc trece de astia poate sa bata pe oricine !!! :great: /OLE/ FORZA STEAUA

fia
17th December 2004, 16:31
Sau altfel zis, Steaua prinde cel mai bin meci al ei, air Valencia cel mai prost :D

Zapada
17th December 2004, 16:34
Oare sa dus Jiji la biserica si sa rugat ca sa i se indeplineasca "pohta" si Steluta lui sa cada cu cea mai tare echipa posibila din UEFA ca asa se lauda el prin GS?

FcPoliFan
17th December 2004, 16:36
Pot sa ramana acasa stelistii. :rolleyes:

Saber Rider
17th December 2004, 16:38
Poti sa ramai si tu acasa ... Noi ne ducem pe stadion.

madridista
17th December 2004, 16:51
steaua-valencia!!!au avut ghinion si o sa le fie foarte greu stelistilor!!!!:(
dar speranta moare ultima nu???
FORTA STEAUA!!!!

Darkslowstar
17th December 2004, 16:55
Nasol de tot. Steaua are sanse slabe sa se califice. Acum au si spaniolii sanse se se razbune pt. toate tepele cu romani pe care l-au luat, Sabin Ilie, Dennis Serban, etc., nota bene majoritatea stelisti :D.

cip_81
17th December 2004, 17:11
Asta este,pentru o echipa care si-a propus sa joace finala cupei UEFA :o: ,trebuia sa intalneasca pe parcurs si astfel de echipe.Dupa ce se anunta ca fiind o zi incarcata pentru steaua si al sau patron (finala Cupei UEFA si finala cupei Romaniei...era o mare dilema pentru ciobanoid..nu stia cum sa se imparta),s-ar putea ca de acum in colo sa fie o zi libera in calendarul Stelei.

Cipangoo
17th December 2004, 17:13
Slabe sanse. Chiar cu intariri in iarna valoarea lotului va fi mai mica decat cea a Valenciei. Oricum rar s-au vazut jucatori care sa joace foarte bine in primele meciuri de la venirea la o noua echipa. Oricum, BAFTA!!

Cucu
17th December 2004, 17:14
orice am zice ... e bine ca a picat cu Valencia,
daca se califica va fi o surpriza, daca nu nimeni nu ii va condamna pe stelisti
succes steaua

Deluxe
17th December 2004, 17:16
Hard rival, but not impossible. Good luck! Hai Steaua!

vladi
17th December 2004, 17:32
Sunt curios ce fatza o sa faca anti-stelishtii dak realizam surpriza :yeah: Ce e cert e ca nimeni nu o va lua "la greu" pe coaja. Steaua nu pierde niciodata la scor in Europa, sau ma rog, o face foarte rar :D (ashtept sa-mi amintitzi de 0-5 la Paris :p ).




Nu iti amintim de PSG, iti amintim de acel 0-5 cu Montpellier...la general a fost 0-8.

Cum care Montpellier? Aia din Ligue 2 :-D

Steaua nu pierde acasa. Parerea mea :)

tanita
17th December 2004, 17:51
meciul cu Montpellier a avut loc in contextul in care toata echipa mare a Stelei se transferase in occident...
nu stiu cu cine ar fi trebuit sa picam ca doar e primavara europeana si aici sunt numai ECHIPE ADEVARATE, nu?
GT :evil:

don_denver
17th December 2004, 17:54
cam nasol cadoul facut de ziua mea de catre uefa..sper sa-l infrumuseteze steaua la primavara cu o calificare...sper...pana atunci: FORZA STEAUA!!

vladi
17th December 2004, 17:56
meciul cu Montpellier a avut loc in contextul in care toata echipa mare a Stelei se transferase in occident...
nu stiu cu cine ar fi trebuit sa picam ca doar e primavara europeana si aici sunt numai ECHIPE ADEVARATE, nu?
GT :evil:


OK, atunci meciul cu Montpellier nu se pune :-)

Chiar, era mai greu sa pice cu U Cluj :-)

Eu zic ca se putea si mai rau.....cu Ajax chiar nu vad cum se putea califica Steaua. Plus ca stelistii au avut probleme cu echipele mici, nu cu alea mari (de exemplu Liverpool)

tanita
17th December 2004, 18:03
meciul se pune. eu doar ti-am zis cum s-a desfasurat partida, desi cred ca stiai si tu foarte bine. sa nu ne amintim de meciul argesului cu golul inscris de... ilie dobre... :ok:
daca am fi cazut cu ajax am fi avut sanse 50-50.
valencia este favorita, dar STEAUA poate sa se califice. cu putin noroc si cu o mobilizare exemplara si mai ales cu mult TUPEU.
nu cred ca are rost sa bagam meciul cu u cluj in discutie.
GT :evil: :ok:

Pustoai-k
17th December 2004, 18:26
Logic ca nu se califica Steaua...

Mariusmadmax
17th December 2004, 18:40
Oricum jucam unde altii nici nu viseaza ...
:happy

fia
17th December 2004, 18:43
Ia uite cine a revenit dupa aproape o luna....
Unde jucati :D pe Ghencea?

ninimihca
17th December 2004, 18:49
E GREU.
Daca isi intareste linia de fund si cu mobilizare totala,se poate.
Eu am incredere in EI.

Rechinul Ucigas
17th December 2004, 19:10
sa dea Dumnezeu ca Steaua sa treaca de valencia ! si daca jucam bine cum am jucat cu standard sau besiktas sunt sigur ca ne calificam !!! si valencia zic eu ca este o echipa care poate fii invinsa daca jucam cu cap ! un pronostic : valencia 1-1 steaua si steaua 2-1 valencia !!! HAI STEAUA !!! HAI ROMANIA !!!
FARUL SUSTINE STEAUA !!!

Diodude
17th December 2004, 19:36
Ca orice adevarat dinamovist nu pot decat sa fiu supermultumit de tragerea la sorti.Urez mult succes echipei Valencia si victorii in dubla mansa(daca se poate la scor).
In alta ordine de idei sper din tot sufletul sa vad Poli Timisoara si U Craiova jucand in matineu incepand cu sezonul 2005-2006.

Saber Rider
17th December 2004, 19:46
Nu ca "orice adevarat dinamovist", ci ca orice alt .... stii tu ... incepe cu p se termina cu t (sa moara si capra vecinului - cea mai veche zicala a omului "super dăştept :p) ....
Uf ... cum poti sa fii atat de rau , decat daca semeni cu vreunul din cainii pe care ii reprezinti.

tanita
17th December 2004, 19:50
Ca orice adevarat dinamovist nu pot decat sa fiu supermultumit de tragerea la sorti.Urez mult succes echipei Valencia si victorii in dubla mansa(daca se poate la scor).
In alta ordine de idei sper din tot sufletul sa vad Poli Timisoara si U Craiova jucand in matineu incepand cu sezonul 2005-2006.
CIOCU MIC si ochii pe televizor... :degete:
GT :evil:

chico
17th December 2004, 19:51
pierdem in valencia la diferenta de un gol si castigam in bucuresti la diferenta de doua...suna bine nu...si toti din PSD se sinucid in masa. Scenariu frumos nu? :)

Steaua merita macar sa-i dam o sansa...

baiatul
17th December 2004, 20:07
Desi sunt dinamovist ma bucur din tot sufletul de reusita Stelei. Felicitari.
Din pacate nu cred ca va reusi mai departe chiar daca banuiesc ca va avea un rezultat bun acasa. Probabil o va incasa zdravan in deplasare. Totusi urez succes Stelei.

Mihai
17th December 2004, 20:32
Sper sa se califice steaua desi o sa fie foarte foarte greu! Dar daca iau bataie sper sa nu aud cunoscuta fraza: "nu ne-am calificat dar macar am facut o figura frumoasa" Pentru mine imi este indiferent daca pierde cu 1-0 sau cu 8-0 tot necalificata ramane!

OwenSkeet
17th December 2004, 20:37
Doamene AJUTA!!....sa speram intr-un joc bun!!

BoboCosta
17th December 2004, 20:38
Asta va fi un adevarat examen pentru jucatori...daca ar reusi un scor strans pe mestalla ar fi ceva nemaipomenit

ADY19
17th December 2004, 20:58
"Ca orice adevarat dinamovist nu pot decat sa fiu supermultumit de tragerea la sorti.Urez mult succes echipei Valencia si victorii in dubla mansa(daca se poate la scor)."

Tu mori de ciuda ca Steaua joaca in UEFA si dinamo sta si freq banca acasa. Uita-te pe Becali TV k e se vede mai frumos :degete: . O sa fie extrem de greu sa invingem o echipa de talia Valenciei dar exista o sansa , intotdeuna este. De mobilizare sunt sigur ca baietzii se vor prezenta bine. Este nevoie de f multa sansa dar se poate. HAI STEAUA!!! :yeah:

Mihai
17th December 2004, 21:03
Ca orice adevarat dinamovist nu pot decat sa fiu supermultumit de tragerea la sorti.Urez mult succes echipei Valencia si victorii in dubla mansa(daca se poate la scor).
In alta ordine de idei sper din tot sufletul sa vad Poli Timisoara si U Craiova jucand in matineu incepand cu sezonul 2005-2006.

Esti pe langa rau de tot! Daca tie nu-ti convine ca steaua ia puncte si poate poate o sa avem si noi mai multe echipe in cupele europene foarte bine ia-l pe borcia de manuta si antrenati-va pt CL! Pt craiova si Poli exista alte sectiuni ale forumului in care poti sa ne delectezi cu desteptaciunea ta!
PS: Eu sunt rapidist deci nu sunt subiectiv! Doar mi se pare un lucru extraordinar ce a facut steaua!

scoopy
17th December 2004, 21:05
Oricum jucam unde altii nici nu viseaza ...
:happy


Si Dinamo a jucat pe Old Trafford, si Rapid a jucat la Liverpool deci... nu e chiar asa nu e Estadio Mestalla cel mai tare stadion din lume

ADY19
17th December 2004, 21:06
Felicitari MihaiF27 pentru ganduri. Sper ca Mos Craciun sa-ti aduca ceea ce vrei( dar nu titlul cu Rapid :P ). Oricum esti deasupra multora de pe aci

Vand vise
17th December 2004, 21:30
Snsele sunt egale, 50%-50% :) Forza Steaua!

realmadrid.com
17th December 2004, 21:38
Sanse egale ????, cat de optimist esti Jesse James:D
Sanse 90% - 10% in favoarea Valenciei, sa fitzi fericitzi daca le datzi macar un gol:D

gicu
17th December 2004, 21:43
Oricum jucam unde altii nici nu viseaza ...
:happy
Visam ca faceati egal la Valencia. Cred ca era Piturca antrenor :D

Vand vise
17th December 2004, 21:53
Sanse egale ????, cat de optimist esti Jesse James:D
Sanse 90% - 10% in favoarea Valenciei, sa fitzi fericitzi daca le datzi macar un gol:D

In 98/99 le-am dat 3 :p

Pacala
17th December 2004, 22:00
unul dintre cei mai grei adversari, cred ca Ajaxul era cel mai greu nu e locul sa spun de ce
sanse are si steaua , depinde insa cat sint de mari...va conta si forma de moment a echipelor, felul in care va pregati zenga meciul, tactic si PSIHIC elementul cel mai important
valencia nu e in forma acum. are un stil defensiv, daca steaua va juca foarte bine in aparare si agresiv la pressing poate profita de greseli ale alora cu ceva noroc
meci greu, adversar dificil, dar orice e posibil, mai ales inainte de a se juca :)
mi-ar place sa se duca steaua dar n-as paria pe asta...

vasile314tzurka
17th December 2004, 22:02
lasa mai pavcala ca batem inclusiv covaore:) ce a facut inter putem sa facem si noi:)

Pacala
17th December 2004, 22:06
mai ramane doar ca steaua sa joace ca inter ....

Paul
17th December 2004, 22:32
Cel mai greu adversar din urne a picat cu Steaua. Fara nici un pic de pesimism, Steaua se opreste in 16-imi. E drept ca Valencia nu mai este echipa care a cistigat campionatul Spaniei si Cupa UEFA, gratie lui ranieri, insa tot e un nume


Vadime iti inchizi site`ul si forumul daca se califica Steaua ???
Eu fac pariu pe alocatia mea pe trei luni (Decembrie , Ianuarie si Februarie ) ca se califica (la agentie ) , dar tu faci pariu cu USER-ul si PAROLA ta daca Steaua se califica .

Ia-ta cateva argumente :

1. Meciurile cu Liverpool (si avem echipa mai tare ca atunci )
2. Comportarea de anul asta (sa nu uitam ca am batut Besiktas fara Fl.Dumitru , fara Paraschiv ) , iar cu Bilbao am pierdut din ghinion.
3. Valencia nu mai este ce a fost ... e in picaj

Apropo , care va pricepeti la fotbal
Stiu ca au fost incidente la meciul Valencia -Werder Bremen , niste cartonase rosii , stadion suspendat , etc ..
confirma careva ?

Catalanul
17th December 2004, 23:36
@paul... singura sanctiune a fost suspendarea lui Angulo pentru 7 etape in competitiile europene :ok:

ady_azzuro
17th December 2004, 23:36
Vadime iti inchizi site`ul si forumul daca se califica Steaua ???
Eu fac pariu pe alocatia mea pe trei luni (Decembrie , Ianuarie si Februarie ) ca se califica (la agentie ) , dar tu faci pariu cu USER-ul si PAROLA ta daca Steaua se califica .
Ba da tare esti tu ma...si ia zii cam cat e alocatia aia ta, mai mult de un milion? Daca e mai mica de un milion lasa-ne cu pariu ca nu merita.

cip_81
17th December 2004, 23:53
Auzi la el,pune pariu pe alocatia lui pe 3 luni ca se va califica stiaua.Pai,nu te mai primesc ai tai in casa...nu stiu pe ce ai cheltuit banii.S-a gasit sa-si puna la bataie si banii pe lunile de iarna,cand e intretinerea mai mare.O sa mori si de frig si de foame.Patreaza-ti banutii la ciorap,ia-ti d'ale gurii,ia-ti un abonament la meciurile echipei dintre cimitire,si lasa pariurile..ca le pierzi.

Adrian 23
18th December 2004, 00:37
mare deranj daca se califica Steaua pt toti anti-stelistii!!!sper ca la ora jocului zenga sa-i pregateasca psihic f.bine pe baieti si cu ceva (mai mult) noroc sa ne calificam.FORZA STEAUA!!!!

andreiush
18th December 2004, 01:14
Paul vezi ca se mareste alocatia de la 210.000 la 225.000 :headbang:

RomanianPunk
18th December 2004, 02:17
valencia!..eu cred ca multi care cred in victoria stelei sunt destul de naivi...sa fim seriosi....!...va faceti iluzii degeba ca vor bate valencia ...vai de capul lor stelisti...dupa ce o sa va dea 3-0 o sa va vina mintea la cap...offff....! :mda:

Deluxe
18th December 2004, 02:43
Why? This is football. Greece won the Euro, remember?

paranghele
18th December 2004, 05:50
Steaua va bate in Ghencea si se califica.
Succes!

gpfeiffe
18th December 2004, 06:51
Publicitatea, pina si uni suporteri, nu au incredere in fotbaul Romanesc.
Exact asta este problema, baietii de cind ii cunosc intra pe Stadion cu capul in pamint.
Va doresc un jucator ca Hagi - "in zile bune", care punea mingea la mijlocul terenului in jocul cu Argentina, si prin camera apropiata i se pute citi de pe buze:
"hai ca-i f**em".
O intrbare pt. stelisti: Impotriva cui a-ti cistigat voi Champions League?
Nu e vorba de realist, sau pesimist, e vorba de incredere, si asta se pare a lipsi genetic(aua). :headbang:
Cu ce sint mai buni aia din Valencia? Tot 11 sint.

fia
18th December 2004, 08:14
In 98/99 le-am dat 3 :p
Dar ce echipa aveati atunci.... Si oricum ati luat 4 parca nu (2 Adi Ilie si 2 Angulo)?

dvarlan
18th December 2004, 09:50
eu ma bazez pe "pohta" lui Gigi. :))
HAI STEAUA!!!

inter
18th December 2004, 10:01
si Inter si Werder au facut instructie cu spaniolii asa ca si Steaua are sansa ei.

cip_81
18th December 2004, 10:16
Pai,Steaua daca vrea sa urmeze exemplul lui Inter,sa aiba grija sa faca 0-0 la pauza...sa vezi in repriza a doua dezlantuire din partea lui Rica Neaga,Oprita,Nesu,P.Marin sau Lovin (autorii golurilor).

Sir
18th December 2004, 10:21
din nefericire Steaua are sanse doar teoretice de calificare.nu este vorba de incredere si atitudine in joc;este vorba de faptul ca valoarea individuala a jucatorilor si sa nu vorbim de valoarea echipei Steaua in ansamblu, este net inferioara Valenciei.nu sariti cu gura pe mine ca nu are rost;sper ca dupa returul de la Bucuresti sa-mi aduceti aminte ca n-am avut dreptate.Bafta multa! :rolleyes:

armin
18th December 2004, 11:26
Si Dinamo a jucat pe Old Trafford, si Rapid a jucat la Liverpool deci... nu e chiar asa nu e Estadio Mestalla cel mai tare stadion din lume

Ce-a jucat Dinamo pe Old Trafford? :headbang:

Sir
18th December 2004, 12:34
o septica in vestiar :drak:

andy_larkynn
18th December 2004, 12:48
Da apicat destul de rau Steaua dar sper sa bata totusi macar intr-un meci dak nu se califica
FORZA STEAUA!! :yeah: :yeah:

rain_man1973
18th December 2004, 12:54
nu sunt stelist ,dar cred ca-i incurcam rau pe spanioli si jucam cu dinamo kiev mai departe

don_denver
18th December 2004, 13:30
interesant..toti se bat in a ne ura succes....ma rog..unii mai mult..unii si "mai mult"..le multumesc celor care ne ureaza succes..cu toate ca stim si noi ce echipa vom intalni..dar macar sa speram..pana va fii meciul..si vom vedea acolo daca ne scoatem noi ochii..sau si-i scot spaniolii....cu toate ca as vrea sa batem...si nu ca sunt stelist..ci ca sa le inchidem gura celor care tin sa moara capra vecinului si nu-si vad barna din ochii lor...dedicatie: cateodata imi aduceti aminte de ce imi e rusine ca sunt roman..

uti2102
18th December 2004, 16:32
Logic ca nu se califica Steaua...
Cele 2 manshe inseamna ca o sa fie sub semnul ilogicului... :drak:
Cornel Dinu a intrat intr-o noua perioada de depresie.....Ultimele lui declaratzii ilustreaza disperarea unui om care a scos o singura data capul afara in 12 ani de zile :o:

Mariusmadmax
18th December 2004, 17:02
Ia uite cine a revenit dupa aproape o luna....
Unde jucati :D pe Ghencea?
... ca la nebuni ...


Si Dinamo a jucat pe Old Trafford, si Rapid a jucat la Liverpool deci... nu e chiar asa nu e Estadio Mestalla cel mai tare stadion din lume
asa e , da eu plusez si zic ca (,)conteaza si anotimpu' ...
Astia de la Dinamo si Rapid joaca numai vara , toamna se antreneaza pentru marile derby-uri dela ... Stefanesti , iarna chefuiesc , iar primavara stau la Tv ... ca joaca STEAUA !

Paul
18th December 2004, 17:26
Personal am deschis acum doua luni un thread gen "Cate puncte face Steaua in grupa B a UEFA "
Stelistii raspundeau 6-7 , aia mai optimisti 8,9,:)
Si borceii ne gratulau cu 0 , 1 sau meseje : Maxim 2 puncte , minim 15 goluri luate :)

Si parca vad cum alde Pustoai-k si altii numa pronosticuri gen "Pancu va da 3 " , "Zicu va face " :)

Nu are rost sa caut threadurile sa va arat cat de pesimisti erati !

Referitor la pariu ,anuntz ca suplimentez pariul !
Astfel la cele 3 alocatii adaug 2 pungi de seminte pentru rapidisti ca o sa aiba nevoie sa meciurile din primavara (cu Valencia ... jucam iarna ... februarie e iarna ... ) , iar pentru dinamovisti am vorbit cu Borcea sa va dea cateva butelii la pret redus ca va incalziti si sa nu`i plangeti pe aia care au o iarna linistita si dorm linistit :)

Apropos , daca tovarasu` Borcea era baiat gigel trebuia sa sara cu 50.000 $ la nea JJ , daca va amintiti pariul pus la TV Sport !

Mariusmadmax
18th December 2004, 17:38
cred ca 1-0 in Ghencea - pentru Steaua
si 2-1 in Spania - pentru Steaua ... normal ! :evil:

Zapada
18th December 2004, 17:42
vad ca s-au inmultit optimisti si au preluat comanda cu peste 52% sanse de calificare pentru steaua!

si eu doresc ca steaua sa se califice, dar hai sa fim seriosi si realisti!

steaua are doar 15-20% sanse de calificare

Black_B
18th December 2004, 21:26
faza cu : nu puteam pica mai nasol de atat am zis-o si prima data cand am auzit valencia...dar sa ne aducem aminte ce a facut in UEFA CL. a luat de 2 ori bataie nasol acasa 1-5 cu inter si 0-2 cu Bremen si s-a vazut clar ca nu are forta sa le lupte pt optimi intrucat a terminat cu 7 puncte in timp ce celelate doua cu 13 si 14.
intr-adevar a batut pe anderlecht si acasa si in deplasare dar acum sa fim seriosi! cat de greu putea fi, anderlecht a terminat grupa cu un rusinos 0 puncte!... si plus un egal cu inter acasa... parca aducea un pic aminte de valencia ce ajungea in finala in sezonul 2000/2001 si se lupta pana in ultimul moment pt trofeu!...
oricum.. in Liga merg ok, dar tot sunt la 10 puncte de echipa in mare forma Barcelona!.. au meci azi.. la 22:00, si avand in vdr diferenta de punctaj si ca joaca in deplasare poate ii mai bat nitel sa le mai strice moralul..dar oricum mai e mult pana departe (adik pana in februarie!)
cineva spunea la un moment dat ca steaua o sa fie neincalzita si aia o sa aiba forte proaspete! de ce??... ce?, noi nu o sa avem un turneu preparativ ceva... bine ca macar taranul de becalli a zis ca cica nu mai pleaca nimeni!.. "cum sa batem valencia daca ne pleaca si aia care ii avem??" - citez din clasici! whowww, cate inteligenta, a cugetat noaptea in vila lui de sute de para si a tras aceasta concluzie MAIASTRA.... poate face o stea ca soarele sfant de pe cer!...loooll...
macar sa le dea niste prime de joc "atractive" sa-i motiveze p bune!
si apropo! are cineva idee cam cat o sa fie biletul la meci..ca la capitolul asta nu prea sunt in tema!...
10x

OwenSkeet
18th December 2004, 21:32
cred ca biletu osa fie in jur de 300 la peluze...ca daca cu beskitasi a fost 200 asa ar trebui sa fie akum 300...:D

ADY19
18th December 2004, 21:47
O fi 300..dar Jiji si cu MM au spus ca vor elibera noi abonamente asadar cine are putina minte o sa-si ia. Decat 2000 de mancatori de seminte mai bine 1000 de fani :yeah:

Black_B
18th December 2004, 22:16
pey si abonamentul cat e?... pt ca recunosc ca de anul acesta a inceput sa-mi placa steaua. pana acum nu prea ma pasiona divizia a!

Stelistul89
18th December 2004, 23:52
mie an convine un score 0-0 la noi si 1-1 la iei...si ne calificam mai departe

sickboyTM
18th December 2004, 23:52
Cred ca cu Dinamo Kiev o sa jucam in optimi...

Marquise MGP
19th December 2004, 01:32
sper sa se califice steaua dar stand un pic, reflectand si observand ca nam baut destul azi miam dat seama ca nu are decat vro 5% sanse de calificare(ca tot iam vazut in direct pe valencia in meciul cu barcelona) asa ca meditati si voi un pic si sperati la meciul cu dinamo kiev abia atunci cand veti avea destul noroc (nu ca la tragerea la sorti ) incat sai depasiti pe ibericii astia.BAFTA STEAUA.

N0_NaM3
19th December 2004, 03:22
N`aveti nici o shansa...va rupe Valencia...0-1 la Bucuresti shi 3-0 in Spania ....:D

Saber Rider
19th December 2004, 03:52
In Ghencea Steaua sigur nu o sa ia bataie. Sansele sunt 50-50 pentru ca asa e la inceput. Vor juca 11 jucatori contra 11 jucatori. Aia nu au 4 picioare si 7 plamani, asa ca nu vad de ce n-ar avea sanse reale Steaua.

Din ce am vazut pana acum la Valencia pe TV Sport, n-a rupt gura la nici un meci din Primera Division. Au jucat mai mereu mediocru (pe alocuri destul de slab), si totusi sunt pe podiumul spaniol. Hmm ...

In Ghencea e posibila o victorie la limita sau un egal, gen 1-1, iar in Spania se prea poate inca un egal, de preferinta mai mic sau la fel cu cel de la Bucuresti, asa ca ... Steaua se va califica mai departe.

Mihai
19th December 2004, 04:25
Ma bucur ca esti optimist! Teoretic sansele sunt 50-50 (ca la orice disputa)! Dar trebuie sa fim realisti, eu zic ca sansele sunt undeva pe la 70-30! Nu poti compara campionatele intre el! Spania e CLAR superioara!

MARCELC
19th December 2004, 05:16
Ca orice adevarat dinamovist nu pot decat sa fiu supermultumit de tragerea la sorti.Urez mult succes echipei Valencia si victorii in dubla mansa(daca se poate la scor).
In alta ordine de idei sper din tot sufletul sa vad Poli Timisoara si U Craiova jucand in matineu incepand cu sezonul 2005-2006.

Si noi speram ca dinamo sa se dizolve complet in acelasi sezon [...]

mateisn
19th December 2004, 10:20
Cred ca dinamovisti sau oricare alt fan al oricarei alte echipe, in afara de Steaua, n-ar trebui sa fie bucurosi de tragerea la sorti.... ca Steaua joaca cu Valencia, detinatoarea trofeului, deoarece totusi in primavara Steaua reprezinta Romania, nu numai un club care are profitul de 10 ori mai mic decat al Valenciei....
Cand Dinamo a jucat contra Manchesterului, am fost (pentru prima data) fan Dinamo, chiar daca sunt un fan al Stelei..... asa ca FORTZA STEAUA
Sper sa se califice Steaua cu un 2-1 in Ghencea si un egal de genul 0-0 sau 1-0 in Spania.....
Daca se califica sunt aproape sigur ca va jucacu Dinamo Kiev..... dar sa nu mergem prea departe, mai este mult pana acolo, intai sa trecem de Valencia /hello /hello /hello

the hulk
19th December 2004, 10:29
Daca nu va juca Di Vaio,Aimar sau Baraja poate vom castiga.Altfel n-avem sanse.

RedBaron
19th December 2004, 13:28
Sper ca Steaua sa treaca de Valencia si am votat in consecinta. Insa... va fi foarte greu. Daca nu... imposibil.

Rechinul Ucigas
19th December 2004, 15:12
fiti si voi mai optimisti ! valencia este o echipa de batut ! steaua stie fotbal au experienta si daca vor juca cu cap se vor califica ! pronostic : valencia 1-1 steaua ; steaua 2-1 valencia . IAR PT TOTI CEILALTI SUPORTERI FIE EI OLTENI , MOLDOVENI , ARDELENI , DOBROGENI SA NU UITE CA SUNT ROMANI IAR STEAUA IN MOMENTUL DE FATA REPREZINTA ROMANIA HAIDE-TI SA II SUSTINEM PE STELISTI SI SA VENITI LA STADION IN GHENCEA LA MECIU CU VALENCIA SI SA FACEM O ATMOSFERA PE CARE NUMAI NOI O STIM ! E PACAT CA AU AJUNS PANA AICI ,DECI HAIDE-TI SA II INCURAJAM IAR PE STADIONUL GHENCEA SA SE AUDA DOAR STEAUA si ROMANIA !!! EU SUNT FARIST DAR NU POT SA NU TIN CU STEAUA CAND JOACA IN UEFA !


FARUL SUSTINE STEAUA !!!

Zapada
19th December 2004, 16:17
a fi optimist e bine
a dori, a vrea, a spera ca steaua sa se califice mai departe e tot bine.

poti sa le ai pe toate acestea de mai sus dar daca esti realist nu votezi aici ca steaua se califica!

a vota aici ca steaua se califica e lipsa de respect pentru valorile fotbalistice!

Ar fi o mare surpriza ca steaua sa se califice mai departe si eu sint printre aceea care doresc o surpriza dar de la dorinta pina la a vota cu calificarea stelei este prea de tot.

Nici Jiji nu mai crede in calificarea stelutei, desi mai baga ceva bani pentru intarirea lotului

tanita
19th December 2004, 17:05
pey si abonamentul cat e?... pt ca recunosc ca de anul acesta a inceput sa-mi placa steaua. pana acum nu prea ma pasiona divizia a!
un abonament pt returul campionatului si cupa UEFA va costa 150.000 ( la peluza).
se vor pune in vanzare in februarie...
GT :evil:

CosminS
19th December 2004, 18:31
Sper sa castige STEAUA.
Chestia este ca in retur pe Ghencea tre' sa avem gazon bun ca altfel nu ne putem face jocul.

Sasuke Uchiha
19th December 2004, 18:37
chiar daca steaua nu se califica,sper sa faca un meci frumos(2 meciuri)
totul este posibil,poate Valencia are 2 zile proaste si reusim sa nE calificam../OLE/

Mariusmadmax
19th December 2004, 21:12
Am luptat cu seriozitate peste tot !

Saber Rider
20th December 2004, 00:18
chiar daca steaua nu se califica,sper sa faca un meci frumos(2 meciuri)
totul este posibil,poate Valencia are 2 zile proaste si reusim sa nE calificam../OLE/

Valencia oricum a avut pana acum in campionat mai mult de 2 zile proaste. Am inteles ca Angulo nu o sa joace, e suspendat dupa meciul de la Bremen. Poate se accidenteaza si un Baraja ceva, ca ala e creierul, si gata ... :) Totul e posibil. Trebuie totusi gandit cu optimism, ca doar e fotbal, nu e Mercedes contra Trabant pe pista. E doar o minge rotunda si 22 de jucatori intr-un teren standard de fotbal.

Daca pleaca si jucatorii cu rezervele astea in minte ca ei sunt mai slabi oricum si se duc acolo (in Spania) cu ganduri de genul asta , sa fiti sigur ca nu o sa faca mare branza. Mare greseala psihologica.

Ei (ca si mine, de altfel) trebuie sa creada tot timpul in sansa lor , ca pot face un meci foarte bun, sa dea tot din ei in alea cele aproape 200 de minute (90 + 90 + eventualele prelungiri ale fiecarei reprize), sa alerge pana lesina pe teren, sa gandeasca tot timpul calm si lucid, sa nu se precipite in fata portii adverse (cum am patit-o la Bilbao), sa judece la rece, sa nu mai fim naivi in atac (cum bine a punctat un ziar spaniol dupa meciul cu Athletic Bilbao).

Asta e sansa noastra, eventual coroborata cu o zi mai proasta a spaniolilor, cu vreo accidentare la vreo piesa importanta a lor, cu SUPER PUBLICUL care sper sa fie in Ghencea la meciul retur.

Dar cel mai important pentru ca ei sa izbandeasca este sa aiba psihicul TARE, sa fie increzatori ca se poate face un rezultat bun chiar si contra ultra-faimoasei Valencia, echipa de sute de milioane de dolari, plina de vedete care joaca mereu cu restul vedetelor de prin Spania de la egal la egal.
Nu sa plece de la premisa ca n-are rost, ca aia oricum sunt mai buni si asta e, sa se resemneze aiurea (ceva de genul cand vrei sa joci la egal si normal ca vei lua mai mereu bataie).

bob
20th December 2004, 09:14
OWENSKEET, arunca-ti avatarul ala pt. ca e de pe un banner capturat de alta galerie!

tot citesc ca valencia nu e in forma, ca a luat bataie de la inter si werder, etc. pai steaua a batut pe "steaua" sofia, standard(despre care cunoscatorul gigi spunea ca "veti vedea voi ca standard ii va incurca pe ceilalti" :1-7 cu bilbao) si besiktas(care sunt varza). se tot vorbeste de punerea unui gazon nou, dar cind sa-l puna ca iarna nu au cum. in plus valencia are meciuri in dec. si ian., iar steaua daca nu face un turneu in tarile calde o va lua rau de tot( coboara angulo din tribuna).


fiti si voi mai optimisti ! valencia este o echipa de batut ! steaua stie fotbal au experienta si daca vor juca cu cap se vor califica ! pronostic : valencia 1-1 steaua ; steaua 2-1 valencia . IAR PT TOTI CEILALTI SUPORTERI FIE EI OLTENI , MOLDOVENI , ARDELENI , DOBROGENI SA NU UITE CA SUNT ROMANI IAR STEAUA IN MOMENTUL DE FATA REPREZINTA ROMANIA HAIDE-TI SA II SUSTINEM PE STELISTI SI SA VENITI LA STADION IN GHENCEA LA MECIU CU VALENCIA SI SA FACEM O ATMOSFERA PE CARE NUMAI NOI O STIM ! E PACAT CA AU AJUNS PANA AICI ,DECI HAIDE-TI SA II INCURAJAM IAR PE STADIONUL GHENCEA SA SE AUDA DOAR STEAUA si ROMANIA !!! EU SUNT FARIST DAR NU POT SA NU TIN CU STEAUA CAND JOACA IN UEFA !


FARUL SUSTINE STEAUA !!!

de ce nu tii si cu otelul, rapid, ceahlaul, poli ? suporterii lui lazio sunt infratiti cu cei ai lui inter, dar nu i-am vazut la meciurile lui inter din cupele e.!

dand
20th December 2004, 09:49
aoleo...cu cine am picat :ciocan: :headbang: :headbang: :headbang:
nu-i nimic ca am picat cu valencia; bine ca vine echipa buna la Bucuresti nu orice jeg. Sper ca Becali nu o sa vanda jucatori si putem spera la o calificare.

muthantu
20th December 2004, 10:51
Eu nu cred intr-o surpriza a Stelei. Asta este. Au ajuns pana aici... dar ajunge... o vor lua rau de tot de la Valencia.

suporterita
20th December 2004, 11:29
mai este destul pina atunci,pot interveni multe,singura problema este starea terenului din Ghencea.n-am votat din superstitie,este greu dar Steaua s-a intarit mult in acest sezon si inca o mai face.

opus21
20th December 2004, 12:22
Sa fie doua meciuri spectaculoase, Altceva nu mai conteaza cand joci cu Valencia

viorel 31
20th December 2004, 13:20
Tragerea de sorti a adus la Bucuresti detinatoarea titlului in Spania si a Cupei UEFA in anul 2004 -Valencia-
Mai rau de atat nu se putea dar...sa fim optimisti. Bineinteles ca am votat pt calificarea Stelei desi va fi greu. In aceste faze superioare ale competitiei nu mai sunt adversari slabi sau accesibili. Asta e mergem inainte si daca vom juca bine vom trece mai departe daca nu putem spune ca am cazut de pe un "cal mare".BAFTA STEAUA :ok:

solo
20th December 2004, 15:03
Poate n-am remarcat eu, dar nu am vazut comentarii referitoare la ironiile lui Copos. E (poate cea mai) valoroasa echipa Valencia, dar nici sa cazi mereu cu Anderlecht, bunaoara, nu e posibil. Ar fi vrut si stelistii probabil sa cada cu echipe slabe, dar, din pacate, in faza asta, cu greu poti gasi asa ceva.
Dar oferta cu stadionul e cea mai haioasa! Si putea merge cu generozitatea pana la capat, adica daca tot e dispus sa le dea stadionul, de ce nu le-ar da si echipa?

Gerson
20th December 2004, 16:55
stiaua va fi umilita

Saber Rider
20th December 2004, 17:21
[...] valencia are meciuri in dec. si ian., iar steaua daca nu face un turneu in tarile calde o va lua rau de tot( coboara angulo din tribuna).

Las' că-i bine că Valencia are meciuri īn perioada aceea. De abia vor fi mai obosiţi şi sunt şanse mult mai mari de accidentări.

Şi oricum, ei au cel mai mult de pierdut din aceste două jocuri, nu Steaua. Pentru ei ar fi o catastrofă să nu se califice mai departe, dar pentru Steaua nu se poate spune acelaşi lucru.

Aşa că eu cred că ei vor fi mult mai crispaţi īn joc, mai nervoşi şi mai predispuşi la greşeli decāt ai noştri.

ieppy
20th December 2004, 17:26
Ce marfa, ne rugam sa se accidenteze juma de echipa de la aia ca sa jucam cu ei.

Ozzy
20th December 2004, 17:27
ca si cum daca Valencia ar juca cu echipa a doua n-ar fi acelasi lucru
nu, nu bateam apropouri la Dinamo-Manchester :happy

acum, sincer, stelistii n-au de ce sa fie suparati, daca se califica ar fi o mare bomba, daca pierd, nimeni n-o sa rada de ei pentru ca i-a scos Valencia
cu Sahtior rushinica ar fi fost mai mare :)

bogho
20th December 2004, 17:48
adica, Steaua nu a putut bate echipa a doua a Parmei si are de gand sa treaca de Valencia!?

uti2102
20th December 2004, 18:41
Adik oltenii sa faca ciocu' mic shi sa se uite la ei in ograda. Mai ales aia trecutzi peste garla. Shi nu ma refer la Olt.
Fara a fi deloc super-optimist sunt sigur ca dubla mansha va fi echilibrata. Cu putzin noroc Steaua se poate califica mai departe.

RomanianPunk
20th December 2004, 23:39
Valencia 5 - 0 Steaua ( overall ).......vai de capul vostru.....voi CHIAR CREDETI ce scrieti??????.....unde va e creierul? :no:

Saber Rider
21st December 2004, 00:29
De parca tu ai stii ce e ala ! Pfu ...

Nici la televizor n-ar trebui sa ai voie sa te uiti la meciurile astea cu Valencia.




Ce marfa, ne rugam sa se accidenteze juma de echipa de la aia ca sa jucam cu ei.
Eu nu ma rog sa se accidenteze juma de echipa, ci doar Baraja sau Vicente.

Zapada
21st December 2004, 12:23
steaua nu se califica si asta chiar daca Jiji mai aduce inca 5-6 jucatori dintre cei mai buni din campionatul intern

Delia
21st December 2004, 12:39
Fara a fi deloc super-optimist sunt sigur ca dubla mansha va fi echilibrata. Cu putzin noroc Steaua se poate califica mai departe.

Iti inteleg punctul de vedere... Valencia e peste Steaua ca lot, vine dintr-un campionat situat la mare distanta, figurat vorbind, fata de Divizia A a noastra si, chiar daca n-a facut o figura frumoasa in CL, sa nu uitam ca a infruntat adversari foarte puternici... Insa daca Steaua joaca bine, cu mult curaj si mai are si noroc cu carul, se poate califica. Poa' sa faca un 1-1 la Valencia si 0-0 acasa.

ady_azzuro
21st December 2004, 13:58
Insa daca Steaua joaca bine, cu mult curaj si mai are si noroc cu carul
Delia, steaua are sanse de calificare numai daca experimenteaza zenga mai adanc la antrenamente schema autogolului dat de adversari! :lol:

alejandro
21st December 2004, 15:02
Hai ady las-o balta. :sleep: Pana la urma daca adversarul isi da gol inseamna ca e sub presiune,ca nu-si da gol atunci gand joaca la poarta Stelei.Ai inteles :ok: Din cele 4 goluri numai unul a fost autogol.Nu ziceati cu totii ca Steaua nici din grupa nu va iesi?Ce face Pancu acum?Tace? :evil: Sa taca si sa joace in campionatul turciei,ca-n Uefa :sleep: Auzi,cica besiktas favorita,iaca :degete: ce fel de favorita :D Steaua a mai jucat bine si cu Athletic care si-au batut joc de belgieni.Asa ca Delia zis mai bine,daca spaniolii nu-si vor respecta adversarii(asa cum au facut-o si turcii :D ) Steaua n-are cum sa nu mearga mai departe! :happy

ady_azzuro
21st December 2004, 15:39
Hai ady las-o balta. Pana la urma daca adversarul isi da gol inseamna ca e sub presiune,ca nu-si da gol atunci gand joaca la poarta Stelei.
:D frumoasa logica, bravo! :ok:

alejandro
21st December 2004, 16:18
Gracias :D Vezi ca ma pricep si eu la fotbal,vorba patronului :D

DD-Viola
21st December 2004, 16:48
...Steaua a ajuns in faza asta cu putin fotbal si...mult noroc , dar vorba lui Dumitrache..." decat o bara frumoasa , ...mai bine un gol nasol ! " , ...daca Steaua i-si intareste lotul , s-ar putea califica , pentru ca nici Valencia nu mai e ce a fost . Bafta !

tanita
21st December 2004, 17:01
Valencia 5 - 0 Steaua ( overall ).......vai de capul vostru.....voi CHIAR CREDETI ce scrieti??????.....unde va e creierul? :no:
:degete: :degete:CIOCU'MIC :degete: :degete:
GT :evil:

Hoffa
21st December 2004, 17:57
nu e frumos pentru o fetita dulce sa vorbeasca asa
oricum ,steaua va fi umilita de Valencia

OwenSkeet
21st December 2004, 18:52
Poate in visele tale o sa fie Steaua umiltia de Valencia...orikum pana akum nu a fakut de rusine aceasta tara..ESTE SINGURA MANDRIEE A ROMANIEI!!

vlad1607
21st December 2004, 19:43
sTeau va fi umilita de Valencia...hai ca a fost frumos pana acum in UEFA...autogol,gol din offside ....Besiktas in cea mai slaba forma de n ani.....GLUMEAM :O sa castige UEFA stelutza :happy :D :happy

tanita
21st December 2004, 20:10
sTeau va fi umilita de Valencia...hai ca a fost frumos pana acum in UEFA...autogol,gol din offside ....Besiktas in cea mai slaba forma de n ani.....GLUMEAM :O sa castige UEFA stelutza :happy :D :happy
vad ca ai stat cu ochii pe tv anul acesta, nu gluma...
vizionare placuta si anul viitor.
cu respect,
GT :evil:

Saber Rider
22nd December 2004, 04:22
sTeau va fi umilita de Valencia...hai ca a fost frumos pana acum in UEFA...autogol,gol din offside ....Besiktas in cea mai slaba forma de n ani.....GLUMEAM :O sa castige UEFA stelutza :happy :D :happy

Īn locul tău mai bine tăceam din gură atāta timp cīt Dinamo, campioana Romāniei, A FOST DEJA umilită cu vārf şi īndesat de echipa a doua a lui Manchester.

Oricum, e mai bine să speri acelaşi lucru şi despre rivală, nu ?! Că poate aşa se va mai şterge din umilirea echipei tale favorite. pfuu :no: :rosu:


Mda, eternul slogan al prostimii din Romānia : mai bine să moară şi capra vecinului. :ciocan:
Nu mai rămāne decāt să te iei de mānă cu Borcea şi să vă antrenaţi īmpreună pentru Champions League. :happy

vlad1607
22nd December 2004, 11:42
Īn locul tău mai bine tăceam din gură atāta timp cīt Dinamo, campioana Romāniei, A FOST DEJA umilită cu vārf şi īndesat de echipa a doua a lui Manchester.

Oricum, e mai bine să speri acelaşi lucru şi despre rivală, nu ?! Că poate aşa se va mai şterge din umilirea echipei tale favorite. pfuu :no: :rosu:


Mda, eternul slogan al prostimii din Romānia : mai bine să moară şi capra vecinului. :ciocan:
Nu mai rămāne decāt să te iei de mānă cu Borcea şi să vă antrenaţi īmpreună pentru Champions League. :happy

Echipa a doua da da cu vreo 5 titulati certi da ma rog....
Nu e vorba de capra vecinului aici prietene e vorba de parerea mea despree ceea ce se va intampla..om trai si om vedea Iar cu Porcea sa te iei tu de mana :happy ca dc tu nu ai aflat afli acuma : coducerea lui Dinamo nu e iubita absolut de nici o culaore de dinamovisti! pricepi prietene?

Zapada
22nd December 2004, 11:52
lasatio mai moale cu calificarea!

eu sper doar ca Steaua sa nu se faca de ris si asi fi tare bucuros daca Steaua ar lua 3 puncte, dar pina la urma e bun si 1 punct (un meci egal acasa) ca la calificare nu sint sanse prea mari (poate 15%)

bravo steaua!

adi_cta
23rd December 2004, 01:46
Mai devreme sau mai tarziu Steaua trebuia sa dea de o echipa de top cu care sa-si masoare fortele. Surprize in fotbal vezi aproape in fiecare zi. In felul asta Steaua isi formeaza o reputatie.

desdemona
24th December 2004, 02:43
O bucata din revista presei facuta in seara asta:

Adrian Ilie spune că dacă ar fi să aleagă să joace la Valencia sau la Steaua pentru meciul din Cupa UEFA, i-ar alege pe spanioli datorită prieteniei cu antrenorul lor.
[..]
Cum era şi firesc, subiectul īntīlnirii dintre Valencia şi Steaua a fost la ordinea zilei. “Am citit ceea ce a declarat Ranieri despre mine şi m-a bucurat aprecierea lui. Chiar o să-i dau un telefon pentru a-i mulţumi”, a precizat “Cobra”, care intenţionează să-l invite pe fostul său antrenor la Ruia. “Mi-ar face mare plăcere dacă ar putea veni pentru cīteva zile aici, la Poiana Braşov”, a adăugat el. Adi a recunoscut că dacă ar fi să aleagă acum īntre Valencia şi Steaua, pentru acest meci din Cupa UEFA, ar opta pentru Valencia. “Mă simt foarte ataşat de acest club”, a mai declarat el, adăugīnd că īn cazul īn care Ranieri īl va solicita să-i furnizeze anumite informaţii despre Steaua, o va face necondiţionat.

remus
4th January 2005, 14:41
Fara Vicente ?? :yeah:

Ne calificam daca :

1.Borcea isi arunca pe fereastra televizorul
2.Arbitru nu va fi Kim Milton Nielsen
3.Infimeria de pe Mestalla va mai "recruta" jucatori. :yeah:
4.Copos devine presendintele tarii. (a Swazilandului bineinteles ) :drak:
5.Ranieri isi da demisia cu 2 zile inainte de tur.( vezi Piturca ).
6.Zenga ii arata "semnele" din meciul cu Apulum lui Ranieri.


:evil: It`s coming... :evil:

Profetu
4th January 2005, 15:00
Pe 4 ianuarie ... Steaua se califica ... 66-61 ...

suporterita
4th January 2005, 15:23
cine este Adrian Ilie ?vorba lui Murinhio:pentru mine nu exista decit campionii, restul sunt fotbalisti.stimatul domn Adrian Ilie a jucat pentru VALENCIA doua sezoane si pina la cinci de contract a luat banii degeaba.este normal sa-l stimeze pe Ranieri, ca nu la pus pe liber,l-a tinut pe banca de rezerve crezind ca-si va reveni din ameteala faptului ca este supranumit cobra.nu se va compara niciodata cu un Belodedici sau Stelea care au ramas cu bani neprimiti de la Steaua dar nu au aruncat cu noroi.

suporterita
4th January 2005, 15:26
O bucata din revista presei facuta in seara asta:

Adrian Ilie spune ca daca ar fi sa aleaga sa joace la Valencia sau la Steaua pentru meciul din Cupa UEFA, i-ar alege pe spanioli datorita prieteniei cu antrenorul lor.
[..]
Cum era si firesc, subiectul īntīlnirii dintre Valencia si Steaua a fost la ordinea zilei. “Am citit ceea ce a declarat Ranieri despre mine si m-a bucurat aprecierea lui. Chiar o sa-i dau un telefon pentru a-i multumi”, a precizat “Cobra”, care intentioneaza sa-l invite pe fostul sau antrenor la Ruia. “Mi-ar face mare placere daca ar putea veni pentru cīteva zile aici, la Poiana Brasov”, a adaugat el. Adi a recunoscut ca daca ar fi sa aleaga acum īntre Valencia si Steaua, pentru acest meci din Cupa UEFA, ar opta pentru Valencia. “Ma simt foarte atasat de acest club”, a mai declarat el, adaugīnd ca īn cazul īn care Ranieri īl va solicita sa-i furnizeze anumite informatii despre Steaua, o va face neconditionat.
cine este Adrian Ilie ?vorba lui Murinhio:pentru mine nu exista decit campionii, restul sunt fotbalisti.stimatul domn Adrian Ilie a jucat pentru VALENCIA doua sezoane si pina la cinci de contract a luat banii degeaba.este normal sa-l stimeze pe Ranieri, ca nu la pus pe liber,l-a tinut pe banca de rezerve crezind ca-si va reveni din ameteala faptului ca este supranumit cobra.nu se va compara niciodata cu un Belodedici sau Stelea care au ramas cu bani neprimiti de la Steaua dar nu au aruncat cu noroi.

vlad1607
4th January 2005, 16:26
Pe 4 ianuarie ... Steaua se califica ... 66-61 ...


MAMaaaa cat optimism..... :happy :happy
Sa vedem in februarie dupa meciul tur....cam care mai e rezultatul sondajului..oricum nu joaca VICENTE si AYALA ceea ce e un mare avantaj!....pt stelisti:D

R9
4th January 2005, 19:16
Am votat cu Steaua.
Valencia anul asta sa lase si pe altii sa castige.


:rosu:

Rechinul Ucigas
4th January 2005, 19:59
eu cred ca steaua se califica mai departe ! HAI ROMANIA !!!

Mariusmadmax
4th January 2005, 20:32
MAMaaaa cat optimism..... :happy :happy
Sa vedem in februarie dupa meciul tur....cam care mai e rezultatul sondajului..oricum nu joaca VICENTE si AYALA ceea ce e un mare avantaj!....pt stelisti:D
bey rascoala 10-4
tot fenta aia cu cercu' o practici ?
Incurabil :D

vlad1607
4th January 2005, 20:56
bey rascoala 10-4
tot fenta aia cu cercu' o practici ?
Incurabil :D

stimabile tu esti dus cu cercu' :D

inter
4th January 2005, 22:56
vladutze ia viteza ca esti strain de fenomenul asta!
de cand existi tu (facand umbra pamantului ) ai vazut vreun meci din primavara europeana live?

sigur NU! ( din cauza asta nici nu poti percepe performanta ... si nu arbitreaza Serea!)

vlad1607
5th January 2005, 19:24
Intere esti asa de "inteligent" si cand e vorba de activitati extra-fotbalistice?Bine ca vorbitzi voi de performantza..de fapt da..evitarea retrogradarii e telul vostru in viata.

on topic:stelutza a scapat de Vicente si Ayala...

inter
5th January 2005, 21:10
bey , tu in afara de a te lua de suporterii a 4-5 echipe , a balacari (reiei la 3 posturi odata aceleasi mesaje :p) , altceva nu poti sa postezi ... dar nici nu e de mirare ... ai ramas ultimul aparator al lui Dinamo pe acest forum ... ceilalti "colegi" ai tai se implica in threaduri mult mai interesante ... dar pt. tine asta e limita de sus a ta! :D:D

GeKuRA
5th January 2005, 22:52
S T E A U A ! ! !
sigur nu o sa faca cum a facut Dinamo cu Manchester ...

Rechinul Ucigas
5th January 2005, 23:21
eu zic : valencia 1-1 steaua iar retur steaua bate cu 2-1 ! :) hai ROMANIA !!!

GeKuRA
5th January 2005, 23:34
eu zic : invers (adica egal la noi si batem la ei) ! :) hai ROMANIA!!!

adi_cta
6th January 2005, 00:36
Eu prefer si doua egaluri dar numai sa ne calificam.

GeKuRA
6th January 2005, 01:08
:) hai R O M A N I A !!!

Gardfield
6th January 2005, 19:31
ba e camgreu de spus cine se califica si desi sunt suporter steaua nu cred ca o sa reusim sa trecem de Valencia!!!
E pra tare echipa!!
Ati vazut ce a facut la Barcelona acasa
Ne cam omoara !!
Oricum poare avem noroc si ne ajuta si arbitrii

Marquise MGP
6th January 2005, 19:37
neajuta ei ,da nu anu asta.
cand ai vazut tu ekipa romaneasca ajutata de arbitri.
cei corect la nationala neau mai ajutat, da nu mult doar un pic....:D

Gardfield
6th January 2005, 19:50
Ba Marquise MGP sa fim seriosi ca in meciurile din grupa au cam tinut astia cu noi !!!
Oricum Steaua are cea mai buna echipa din ultimii ani si are totusi o sansa da una mica de tot!

Astept cu nerabdare meciu FORTZA STEAUA !!!!!!!

Marquise MGP
6th January 2005, 19:55
pai sa aiba mare grija daca e asa de mica sa no uite acasa sau sa nu cumva sa aiba buzunarele sparte so piarda definitiv :D

GeKuRA
6th January 2005, 22:21
Valencia - STEAUA : 1-1.
STEAUA - Valencia : 0-0.
ghici cine se califica ...

bogdan30
7th January 2005, 04:50
din nefericire va bate steaua cu 0-3 acasa si vreo 0-4 in deplasare :o:

elias
7th January 2005, 05:15
Fara Vicente, Valecia e mancata impotriva marilor echipe.

Sa speram ca va profita si Steaua de acest lucru.

Apropo.

A scapat si de Pellegrino, care a plecat la Liverpol. :rosu:

Mariusmadmax
7th January 2005, 21:22
Romani ... si stelisti - in special - eu zic sa credem in Steaua noastra !

vlad1607
7th January 2005, 21:49
a spera e una...a avea putere e alta..iar a reusi.....

Mariusmadmax
7th January 2005, 22:01
a spera e una...a avea putere e alta..iar a reusi.....
... iar a reusi este credinta in care am fost educati :
Sevilla 1986
Monaco 1987
:yeah:

vlad1607
8th January 2005, 11:07
credinta voastra=stana lui jijiiiiiiiiii.Sa vezi acolo educatie .
Voi chiar credetzi ca puteti elimina Valencia? :happy

ADY19
8th January 2005, 11:12
Vlad voi nu credeati ca ii bateti pe M.U.? Daca a-ti jucat ca niste cizme ce sa va fac? V-ati facut de ras si in UEFA asa ca mai usor cu ironiile. Acuma stati si va uitati cum joaca Steaua cu Valencia. Exista o sansa(oricat de mica ar fi ea) si Steaua trebuie sa incerce sa profite.

vlad1607
8th January 2005, 16:55
mai bine ar profita de speculatiile cu branza cas si urda :happy
A bate pe M.U.e una a elimina...

Mihai
8th January 2005, 17:20
Vlad eu cred ca tu scrii aici din oftica si frustrare ca echipa ta favorita nu a ajuns la fel ca departe de Steaua... cat despre "A bate pe M.U.e una a elimina... " exista destui nesimtiti (asta ca sa le zic in cel mai frumos mod posibil) pe forum... vrei sa te bagi si tu in grupul lor??? sper ca nu....

vlad1607
8th January 2005, 17:24
nu Mihai aici te inseli..bravo lor sa fie sanatosi....nu ma intereseaza....ma distreaza in schimb ca vor sa castige UEFA...adica oierul suprem zice asta :D (jijiii beeeecali=o varianta mai putin evoluata decat porcea!)

fia
8th January 2005, 17:32
Lasa-i mah sa viseze... Au dreptul :D

ADY19
8th January 2005, 17:55
Da. Asa-i avem dreptul si avem si motive pentru a visa. Dar tu? Te gandesti de unde sa-ti procuri seminte si bere ;)

vlad1607
8th January 2005, 18:01
ce motive??????

ADY19
8th January 2005, 18:06
Echipa si in primul rand mentalitatea pe care incep sa o capete, moralul bun pe care il au jucatorii. Lipsurile de la Valencia care nu pot fi date uitarii...

vlad1607
8th January 2005, 18:10
PAi mentalitate e net inferioara celei pe care o au jucatorii Valenciei..de echipa(chiar si fara Vicente si Ayala)...ce sa mai vb...

ADY19
8th January 2005, 18:15
Nu ma refer la mentalitatea lor in comparatie cu Valencia pentru ca este o diferenta, dar nu insurmontabila, ci fata de rapid in special acel meci cu Anderlecht(sper ca am scris bine)

vlad1607
8th January 2005, 18:25
eu vb de meciul stelutzei cu Valencia...lasa rapidu'in pace ..sa fim realisti nu o sa eliminatzi Valencia cum nici noi nu aveam cum sa eliminam Manchester United(adica erau ffffffffffffff mici sansele!)

ADY19
8th January 2005, 21:04
Pai totul a plecat de la ceea ce a spus fia...de asta m-am legat de rapid.

Mariusmadmax
8th January 2005, 23:53
Lasa-i mah sa viseze... Au dreptul :D
daca nu-l vedeam pe zambarila ala la coada mesajului tau as fi zis :
Uite d-le un baiat cu bun simt !
Da' acu nu mai zic ca pina la bun mai ai mult , asa ca zic :
Lasati-ne sa visam ! Avem dreptul !

remus
10th January 2005, 20:34
seamana dubla M.U - Dinamo .Nu?

Echipa din CL - echipa din liga lu` Mitica

Nu va mai certati in legatura cu sansele Stelei. :rosu:
Am vazut ieri la retrospectiva anului trecut de pe Tv Sport ce zicea M.Lucescu:

"sa fim seriosi , Grecia NU VA CASTIGA CAMPIONATUL EUROPEAN " :ok:
mda...asta era si parerea mea. :D
Atata timp cat exista o sansa , adica nu pierdem la mai mult de un gol acolo , sa speram. :ok:

these clouds were seen , their explosion in the sky...

Cosmin777
11th January 2005, 12:42
Eu sper pt ca anul trecut am fost foarte aproape sa ii eliminam pe Livepool. Iar diferenta dintre Valencia si Livepool nu e foarte mare.

fia
11th January 2005, 12:56
Ai dreptate, e foarte posibil ca si anul asta sa fiti foarte aproape sa eliminati pe Valencia.
Si eu acum cateva saptamani am fost foarte aproape sa castig la loto... mi-au lipsit doua numere....

Cosmin777
11th January 2005, 13:03
Daca nu am spera de ce am mai merge la meci? Cum spunea cineva : Cine credea ca Grecia va castiga CE? Cine credea ca Porto va castiga UCL?

Vietnam
11th January 2005, 13:09
Eu sper ca Steaua sa faca o figura frumoasa. Sa ne socheze ca in 1986! Parca atunci ne dadea cineva sanse? Asa ca Stelisti ignorati aberatiile lui Becali dar faceti-l fericit pentru ca asa vom fi si noi.( restul romanilor care nu tinem in mod normal cu voi) Succes baieti!!! Macar o victorie mica acolo...asa un 2-0 pentru noi? /hello Acolo vedeti voi ce faceti! :ok:

fia
11th January 2005, 13:42
Si eu sper din tota inima ca Steaua sa se califice si sa merga cat mai sus.... chiarin finala, da e frumos sa speri, dar mi se pareau ridicole argumentele de genul: anul trecut am fost APROAPE sa eliminam pe Liverpool .....

Bafta Steaua (cu Valencia) /hello

Vietnam
11th January 2005, 13:51
Argumentele citeodata pot fi usor puerile..important este sa avem si noi din nou o echipa printre echipele de top ale Europei. :ok:

Cosmin777
11th January 2005, 14:28
Si eu sper din tota inima ca Steaua sa se califice si sa merga cat mai sus.... chiarin finala, da e frumos sa speri, dar mi se pareau ridicole argumentele de genul: anul trecut am fost APROAPE sa eliminam pe Liverpool .....

Bafta Steaua (cu Valencia) /hello


Argumentul era menit sa arata ca Steaua se poate lupta cu echipele mari ale europei. Iar daca Steaua are noroc la ei acasa (mah gandesc la un egal sau o infrangere la un gol diferenta) si joaca bine acasa, sprijiniti de public, se poate califica. In ultima etapa in Spania Valencia a facut un 2-1 cu Levante, golul 2 fiind mai mult decat suspect. Eu zic ca o sa fie 1-0 la Valencia si 2-0 la Bucuresti. :ok:

adi_cta
11th January 2005, 16:14
Va ganditzi numai la victorii, nu vedetzi cu cine joaca? Eu mi-as dori sa se califice si cu 2 egaluri.

remus
11th January 2005, 16:25
Steaua A FOST APROAPE SA ELIMINE PE LIVERPOOL .
in tur , in Ghencea s-a jucat pe orezarie (mlastina sau teren desfundat) .Se putea intampla orice ( chiar si un 3-0 ).
in retur,Raducanu a ratat singur cu Dudek in minutul 3.Deci am fost destul de aproape.

oricum , pana acum Steaua ne-a dat emotii:
1.cu Zelezik, batem cu 4-2 dupa 4-0 in tur , si in retur suntem condusi cu 2-0
2.cu TSKA Sofia ne chinuim cu un 2-1 acasa , si acolo suntem egalati dupa 2-0
3.in grupa ne calificam inaintea ultimului meci desi am pierdut la Bilbao.

Cred ca dubla nu va fi pentru cardiaci (not for the faint of heart , that`s for sure).

Cosmin777
11th January 2005, 16:59
Va ganditzi numai la victorii, nu vedetzi cu cine joaca? Eu mi-as dori sa se califice si cu 2 egaluri.

Pai eu am zis ca ne bat ei cu 1-0 la Valencia.

ADY19
11th January 2005, 22:03
Nu ma intereseaza cum se califica Steaua, ca a avut noroc , ca si-au dat aia autogol , ca s-o stins nocturna :evil: Numai sa se califice :yeah:

adi_cta
11th January 2005, 22:08
Daca vrei ca Steaua sa se califice, indiferent cum or face dar numai sa se califice, atunci trebuie sa te adresezi conducerii cainilor, ei stiu niste metode.

fia
11th January 2005, 22:14
Daca aveti nevoie de aranjarea nocturnei puteti sa intrebati si pe la noi la Rapid... avem experienta :yeah:

adi_cta
11th January 2005, 22:25
Pai da dar chestia cu nocturna nu a mers pana la urma. Cam ce alte metode ar mai fi?

fia
11th January 2005, 22:29
Sa joace bine Steaua si sa aiba incredere in ei.... Asta e singura solutie "normala"....

La capitoul SF-uri ar mai fi ca Valencia sa foloseasca un jucator suspendat de exemplu...

tanita
11th January 2005, 23:04
totzi catzeii isi dau cu parerea despre sansele echipei STEAUA... cum ca n-avem nici cea mai mica sansa in meciul cu cea mai buna echipa din lume in anul 2004.
vorba lui M.M. aveti grija de razboiul vostru , ca NOI mai avem cateva lupte de dat prin EUROPA...
vorbim peste 36 de zile.
GT :evil:

tudi
11th January 2005, 23:15
Steaua are sansa ei si o sa o joace daca ne aducem putin aminte acum nu mult timp
fc national a batut Valencia iar acum vreo 4-5 ani ceahlaul facea egal cu Juventus tur retur

uti2102
12th January 2005, 20:34
Se pare ca levantinii presimt cine se va califica :evil:

vlad1607
12th January 2005, 21:24
si tu crezi in povesti ? :D au votat fanii Barcelonei si ai Realului la greu probabil :D

uti2102
13th January 2005, 00:23
Nu, nu cred in poveshti. Eu sunt infipt in realitate, n-am vise ca va ajunge vreodata CL in Groapa. :evil:

adi_cta
13th January 2005, 01:15
Chiar nu-mi explic rezultatul acelui poll. Cred ca marea majoritate a fanilor Valencia nu dau nici o sansa Stelei.

Cosmin777
13th January 2005, 01:28
Chiar nu-mi explic rezultatul acelui poll. Cred ca marea majoritate a fanilor Valencia nu dau nici o sansa Stelei.

Eu nu stiu daca marea lor majoritate a auzit de Steaua. Dar vor auzii. :drak:

ADelPiero
13th January 2005, 02:03
Sa joace bine Steaua si sa aiba incredere in ei.... Asta e singura solutie "normala"....

La capitoul SF-uri ar mai fi ca Valencia sa foloseasca un jucator suspendat de exemplu...

sau ... in retur ... OPRIM NOCTURNA :evil:

tudi
14th January 2005, 06:32
chestia cu sondajele poate sa fie numai mani****re
dar cred in sansa stelei oricum.....doua dorinte greu de realizat......
-cupa UEFA 2005 in Ghencea
-si salvarea de la retrogradare a Unirei

Saber Rider
14th January 2005, 12:20
Steaua a primit ieri īncă o veste bună din tabăra viitoarei adversare din Cupa UEFA. Titularul postului de fundaş dreapta, Curro Tores, a fost operat la glezna dreaptă şi va lipsi de pe gazon o lună şi jumătate, el urmīnd să rateze astfel dubla cu roş-albaştrii. Torres este cel de-al 5-lea jucător din prima echipă care nu va putea să joace contra Stelei, după Vicente (accidentat), Angulo (suspendat), Pellegrino şi De los Santos, ultimii doi părăsind campioana Spaniei.


Dan Udrea, Gazeta Sporturilor, 14.01.2005 (http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=33403)

adi_cta
14th January 2005, 18:24
La cate accidentari se aduna in echipa lor sper sa aiba soarta tricolorilor de la armeni.
Egal la ei si victorie la noi.

Cosmin777
14th January 2005, 18:43
Sa nu ne facem iluzii cu accidentarile. Baraja, Di Vaio, Corradi, Mesta, Rufete tot vor juca.

Saber Rider
15th January 2005, 12:37
Sa nu ne facem iluzii cu accidentarile. Baraja, Di Vaio, Corradi, Mesta, Rufete tot vor juca.

Da, dar asta inseamna doar jumatate de echipa, ca ceilalti 5 sunt accidentati. Mai ramane portarul si sunt 11.

Din pacate nici la noi nu cred ca va juca Florentin Dumitru, care nu va fi refacut complet pana la ora acestor meciuri cu Valencia.

Mihai
15th January 2005, 12:44
Imi place de tine... Tu chiar il compari pe Florentin Dumitru cu accidentatii Valenciei? Daca era vorba de Radoi mai ziceam dar asa....

cip_81
15th January 2005, 12:49
Ia uite ce calcule fac ei.Reveniti cu picioarele pe pamant...ca orice rezerva de la Valencia care va intra in meciul cu Steaua va fi cu o clasa peste "varfurile" din campionatul nostru.Totusi,vorbim de o echipa care joaca intr-unul din cele mai puternice campionate din lume,iar echipa asta a fost declarata cea mai buna din lume pe 2004.Asa ca nu va mai faceti voi "griji" in privinta problemelor de efectiv ale Valenciei.

ciucurel
15th January 2005, 17:05
daca steaua va trata cu seriozitate meciul cu valencia sunt sigur ca poate castiga.insa cred ca stelisti nu au incredere in ei si de aceea s-ar putea sa piarda,si o spun cu multa parere de rau.am inteles ca si patronul,Gigi Becali va paria intre 20000 si 50000 de dolari ca steaua va face egal.inseamna ca nici el nu are incredere in propria echipa.

Mihai
15th January 2005, 17:10
@Ciucurel: "insa cred ca stelisti nu au incredere in ei" pai daca nici steaua nu are increderea in ea dupa ce a ajuns atat de sus in uefa si pe deasupra a mai jucat si bine... atunci e rau. Dupa parerea mea Steaua avea cea mai buna mentalitate din campionat...

ciucurel
15th January 2005, 17:11
cei mai buni jucatori de atac de la steaua cred ca sunt neaga si cristea,cu toate ca andrei cristea nu are foarte multa tehnica.este inca lainceput,este tanar si cred ca o sa aibe un viitor stralucit in fata lui.
mijlocas-florentin dumitru si dorinel munteanu sunt primii pe lista,iar ceilalti cred ca sunt cam de aceeasi clasa.

Cosmin777
15th January 2005, 17:12
Imi place de tine... Tu chiar il compari pe Florentin Dumitru cu accidentatii Valenciei? Daca era vorba de Radoi mai ziceam dar asa....

Dumitru e un jucator de baza la Steaua. De asta vorbea de absenta lui. Pt Steaua e un mare dezavantaj ca nu joaca Piticu.

Mihai
15th January 2005, 17:17
Eu cred ca o sa se descurce si fara el! Nu e chiar asa de plans dupa el...

Mariusmadmax
16th January 2005, 00:00
Eu cred ca o sa se descurce si fara el! Nu e chiar asa de plans dupa el...
:mda:
esti bun !
bravo , te pricepi ... si totusi am avea dupa cine sa plangem ... sau oricum "nu e buni nici unu' " ?

Dumitru este poate cel mai important jucator de la mijlocul terenului !

Saber Rider
16th January 2005, 12:03
Imi place de tine... Tu chiar il compari pe Florentin Dumitru cu accidentatii Valenciei? Daca era vorba de Radoi mai ziceam dar asa....

Eu nu am comparat nici un stelist cu vreun spaniol.
Eu doar am expus indisponibilitatile din fiecare echipa. La ei 5 insi pana acum, la noi unul.
La ei poate s-o simti ceva (eu asta sper), poate nu. Dar la noi sigur se simte.
Florentin Dumitru este unul dintre oamenii de baza ai Stelei, iar daca nu stiai asta pana acum, degeaba mai insisti pe acest subiect. Mai bine las-o balta.

Mihai
16th January 2005, 12:25
Mie nu mi se pare Dumitru un jucator importatnt pt Steaua adik e important dar nu e de neinlocuit! Nu se compara ce face Vicente pt Valencia cu ceea ce face Dumitru pentru Steaua! Din punctul meu de vedere la Steaua jucatori importanti sunt: Radoi, Neaga si cateodata Oprita! Parerea mea:ok:
Am voie la asa ceva nu?

Cosmin777
16th January 2005, 13:21
Ai voie. Dar trebuie sa iti aduc aminte cate meciuri a castigat Dumitru pentru Steaua prin centrarile lui. Iar intr-un meci in care Steaua se va apara si va incerca sa iasa pe contraatac, un jucator rapid cum e Dumitru ar putea face diferenta pee teren.

Mihai
16th January 2005, 13:28
Eu stiu ca in ultimele meciuri in care a jucat nu a mai jucat atat de bine cu cat eram eu obisnuit! Sa joace, sa nu joace important e sa se califice Steaua!

Mariusmadmax
16th January 2005, 16:11
Este parerea ta ... o respect ... dar Dumitru este un jucator esential !

remus
16th January 2005, 17:06
Daca joaca Nicolita in locul lui Dumitru , e bine.
Era normal sa jucam si cu echipe mari .

De exemplu: anul trecut , Marseille a jucat cu Liverpool , Inter si Newcastle
pana sa ajunga la finala cu Valencia.

Saber Rider
17th January 2005, 13:31
Eu stiu ca in ultimele meciuri in care a jucat nu a mai jucat atat de bine cu cat eram eu obisnuit! Sa joace, sa nu joace important e sa se califice Steaua!

Una din cauze a fost chiar accidentarea pentru care acum este indisponibil. El acuza dureri mai demult, dar a fortat sa joace si uite ca a ajuns sa fie operat si sa lipseasca mult timp. Daca se oprea din joc la primele dureri si urma un program de recuperare (care oricum dura mult mai putin ca perioada de dupa operatie), el era disponibil acum pentru meciul cu Valencia.
Multi au zis atunci ca e din cauza formei slabe, dar de fapt era vorba de probleme medicale.

Asta e, sper ca inlocuitorul lui in echipa sa se ridice cat de cat la valoarea lui. Sper ca acest Nicolita nu e doar umflat de presa si are valoare de Steaua. Ar fi spre binele tuturor, si al echipei, care nu ar mai fi descoperita cand e indisponibil Fl.Dumitru, si pentru el personal, o cale de afirmare destul de importanta si rapida, si chiar si pentru Fl.Dumitru, care va vedea astfel in el un concurent serios si va incerca sa dea chiar si mai mult.

Asa ca, tot raul spre bine.

:ok: Magica STEAUA :cool:

adi_cta
17th January 2005, 16:52
Se pare ca Valencia are numai ghinioane. Pe langa multele accidentari care au decimat lotul sa mai abatut o alta nenorocire, moartea fiicei fundasului portughez Marco Caneira.
Mai multe in www.prosport.ro

Rechinul Ucigas
17th January 2005, 17:00
Pai E Bine Pt Steaua !!! (ma Refer La Accidentari , Nu La Moartea Ficei Lui Caneira)

alejandro
18th January 2005, 11:28
Nu stiu!daca Valencia joaca cu rezervele si Steaua nu se califica?[MODERATED] vor lua fok:D

DIXX
21st January 2005, 16:18
Va bate Valencia cu oamenii de ordine.