PDA

View Full Version : Seria B_Etapa 15: Corvinul - Dacia Mioveni



Bogdann
6th November 2006, 20:04
Derby-ul Seriei Vest, Liga II: Corvinul - Dacia Mioveni, sambata, 11.11.2006

-ultima etapa:
Gaz Metan - Corvinul 3-1
Dacia Mioveni - U Cluj 1-3

-pozitia in clasament:
...
3. DACIA MIOVENI 14 7 4 3 17-09 25p +4
...
5. CORVINUL HUNEDOARA 14 5 6 3 25-16 21p +0
...

Discutii inainte si dupa meci aici.

Wily_B.L.U
6th November 2006, 21:14
Victorie CORVINUL :cool: haidetzi ca putetzi sa batetzi !!!!!!!! trebuie sa promovatzi neaparat ;)

King of Hell
6th November 2006, 21:18
dc neaparat? asta e intrebarea

Dadoman
6th November 2006, 22:47
Din acelasi motiv pentru care tre` sa promovati si voi neaparat;)

juventinu88
6th November 2006, 23:30
2-0 Corvinu'... ii bateti sigurrr:evil: :evil:

bIG bROTHER
6th November 2006, 23:47
Acum o sa vedem daca chiar se vrea ceva cu echipa asta sau o sa vindem meciuri tot returul...

Ozzy76
6th November 2006, 23:58
1 solist. Cei de la Mioveni au ajuns printr-o conjunctura acolo sus.

King of Hell
7th November 2006, 00:18
Din acelasi motiv pentru care tre` sa promovati si voi neaparat;)

pentru ca suntem de 2 secole in divizia B si ne-am plictisit? :D

ALLINN
7th November 2006, 00:23
E un meci dificil, dar daca U Cj a batut chiar la Mioveni... spun ca si noi ii putem bate la Hunedoara. Bate iarna la usa si trebuie sa mai adunam puncte...

King of Hell
7th November 2006, 01:08
ii bateti fara probleme

blandu
7th November 2006, 11:12
Imi doresc sa invinga Corvinul ! :D
1-0

corello
7th November 2006, 14:44
1-5...sa speram

Sommerset Hateg
7th November 2006, 16:32
1-5?..hm...ce face bautura din om....

resita
7th November 2006, 18:57
2-0 :ok:

atat si nimic mai mult.

Bogdann
7th November 2006, 19:38
Meciul nu e usor, dar daca intr-adevar se doreste victoria sunt convins ca se poate obtine. Pronostic 2-0 Corvinul!

Sommerset Hateg
7th November 2006, 22:20
Echipa pare in pierdere de turatie,nici acum nu pot sa cred ce-am vazut la Medias.Ala n-o fost Corvinul.Sper sa fi fost un accident,si crescatorii de oi sa plece steagul sambata la Hunedoara,altfel intram in zona minata...

Ozzy76
8th November 2006, 00:13
De ce crescatorii de oi? Sa stii ca (pentru unii e un fapt paradoxal) am fost mai bine primiti si respectati la Mioveni decat in multe din "marile" orase din Ardeal. Sau poate o fi fost prea subtila gluma ta si nu m-am prins... :)

Sommerset Hateg
8th November 2006, 12:31
De ce crescatorii de oi? Sa stii ca (pentru unii e un fapt paradoxal) am fost mai bine primiti si respectati la Mioveni decat in multe din "marile" orase din Ardeal. Sau poate o fi fost prea subtila gluma ta si nu m-am prins... :)

Nu-i nici o gluma de data asta,este specificul zonei si al locuitorilor care au infiintat Mioveniul.Cred ca si aia de la bloc cresc cate 25-30...:)

P.S. Sa fi cumsecade,prietenos,respectuos...o fi bine?:drak:

bIG bROTHER
9th November 2006, 13:56
Am o presimtire cam "neagra" pt. meciul asta... tare mi-e teama ca ai nostri vor repeta "experienta" Targoviste (cu otelul) si Medias (am informatii ca si aici meciul a fost jucat dinainte)...
Sper totusi ca meciul sa se joace in teren....
FORZA CORVINUL

bihoreanul
9th November 2006, 13:58
Pai voi orice meci pierdeti il considerati blat 'galacticilor' :D

King of Hell
9th November 2006, 15:01
Pai si la noi nu vezi? Cand batem o fost blat, cand pierdem am fost slabi. Ce ne-am face fara arbitrii si fara "spatele" asta ce-l avem la FRF

CrAzY92
9th November 2006, 18:34
0-3:yeah:

Sommerset Hateg
9th November 2006, 19:13
Mitica Dragomir: 'Ardealul m-a invatat de ce e bine sa faci dus in fiecare zi'

Asta-i treaba ta si a lui,pe mine m-o invatat ca trebuie sa gandesc ce spun,in fiecare zi...:rosu:

Slater
9th November 2006, 20:12
Doua echipe invinse in ultima etapa, merg pe un x2.

ALLINN
9th November 2006, 20:15
Am o presimtire cam "neagra" pt. meciul asta... tare mi-e teama ca ai nostri vor repeta "experienta" Targoviste (cu otelul) si Medias (am informatii ca si aici meciul a fost jucat dinainte)...
Sper totusi ca meciul sa se joace in teren....
FORZA CORVINUL

Povesti de astea am auzit si inainte de meciul cu U... Cred ca ai nostri ar trebui sa fie motivati, deoarece au sansa de a reintra in lupta pentru podium...
Mioveniul este o echipa buna a seriei, iar victoria cred ca s-ar impune. Bafta baieti!

bihoreanul
10th November 2006, 15:05
"Am fost profund surprins să văd ataşamentul hunedorenilor faţă de Poli şi am decis să ne implicăm financiar pentru refacerea terenului de joc, a vestiarelor şi a celorlalte dependinţe. Dacă vom avea terenul suspendat sau eventuale partide amicale, aş dori să le jucăm la Hunedoara, pentru că nicăieri, în afara Timişoarei, n-am văzut o astfel de susţinere faţă de Poli. Hunedorenii iubesc pur şi simplu această echipă" Jenant :rosu:
PS: pe mine m-a invatat Ardealul sa nu bag in seama toti 'intelectualii' :jerk:

Sommerset Hateg
10th November 2006, 15:06
Sa promovam,noi?La ce-am vazut aseara in cupa,Alba ii mult peste noi si peste Cluj...Lasati-o jos,ca incepe sa macane...

Sommerset Hateg
10th November 2006, 15:12
PS: pe mine m-a invatat Ardealul sa nu bag in seama toti 'intelectualii' :jerk:

Apai ma "XU-doare",nici nu prea poti tu sa te bagi in seama,ca ai mintea odihnita si ti-o luxezi...

gabi94
10th November 2006, 19:46
Nu-i nici o gluma de data asta,este specificul zonei si al locuitorilor care au infiintat Mioveniul.Cred ca si aia de la bloc cresc cate 25-30...:)

P.S. Sa fi cumsecade,prietenos,respectuos...o fi bine?:drak:

Chiar ne uimesti cu cunostintele tale...cred ca ar fi mai bine sa te uiti in propria ograda inainte de face afirmatii gratuite ...

On topic :scorul va fi 1-1

PS :Daca tot a-ti sters mesajul original a lui Sommerest de ce nu l-ati si avertizat pentru ceea ce a scris ??????

blandu
11th November 2006, 14:01
0-0
Rezultat care imi place, personal.

corello
11th November 2006, 14:09
0-0
NIIICCCEEE !!
Intr-adevar Alba ii mult peste voi De aia va promova Alba si noi cu mult peste Alba in clasament
"U" Cluj 34
........
voi 22
........
Alba 21
hahahaha

Sommerset Hateg
12th November 2006, 23:57
Pierdut pofta de gol.O declar nula.Gasitorul s-o pastreze...

ALLINN
13th November 2006, 22:05
Dupa ce ca pierdem puncte in prelungiri, ne mai si fura federalii cu arbirii... Deja observ ca sistematic cineva incearca sa puna piedici Corvinului... Avem o ploaie de ocazii... si tot nu marcam; ne mai refuza si penalty-uri... Dezgust...

Sommerset Hateg
15th November 2006, 16:21
Dupa ce ca pierdem puncte in prelungiri, ne mai si fura federalii cu arbirii... Deja observ ca sistematic cineva incearca sa puna piedici Corvinului... Avem o ploaie de ocazii... si tot nu marcam; ne mai refuza si penalty-uri... Dezgust...

Stai sa vezi ce-o sa urmeze,ca mai jucam cu echipe "disperate"...

Bogdann
15th November 2006, 17:00
Degeaba sunt multe echipe care sunt deranjate de arbitraje pt ca asta e noul regulament FRF. Una din noile reguli este: arbitrii nu mai dau 5% gazdelor ci le iau vreo 40-50%, depinde de caz. Jenant, trebuie o schimbare majora la FRF!

Ozzy76
15th November 2006, 21:19
Pai daca e asa, nu ramane decat sa va bucurati cand jucati in deplasare :)

King of Hell
15th November 2006, 21:56
mai aveti de mancat cateva vagoane de sfecla pana promovati. am plecat la timisoara. ne revedem luni

blandu
16th November 2006, 17:09
mai aveti de mancat cateva vagoane de sfecla pana promovati. am plecat la timisoara. ne revedem luni

Vii la Timisoara ?
Pi Bune ? :D
Te astept la intrare ! :drak:
Caracalul va bate din nou Clujul ! :happy