PDA

View Full Version : Seria B_Etapa 15: FC Caracal - Auxerre



Bogdann
6th November 2006, 18:36
Discutii inainte si dupa meci.

Bogdann
6th November 2006, 18:39
Victorie Auxerre:yeah: Trebuie sa mai urce putin in clasament.

Wily_B.L.U
6th November 2006, 20:02
bogdan sper sa ai dreptate !!!!!!!!!! :yeah: azi vb de deplasare :cool: sa vad c rezolv !!!!!!!!!!!!

m8k
6th November 2006, 20:19
Wowowowow!!! Exisa si suporteri de la Auxere pe aici?:D
sper sa Castige Auxerre desi am votat X, acesta doar pentru suporterul de lugoj!!!:D 0-4!:D

Wily_B.L.U
6th November 2006, 20:23
m8k ms :yeah: so infiintzat la Lugoj Blue Linx Ultra' de vrio 2 luni /hello acus e gata si site-ul ;) sa fie cum zici u 0-4 :cool:

YodaRo
6th November 2006, 22:03
Caracalul joaca in Cupa Romaniei deci teoretic o sa fie obosita.
Eu cred ca o sa bata la 2 goluri FC Caracal 2-0 sau 3-1.

juventinu88
6th November 2006, 22:28
1-2 Pt AUXERRE.....PE EI PE MAMA lor......sper intr-un rezultat favorabil/hello /hello :yeah: :yeah:

blandu
7th November 2006, 10:08
Caracalul teoretic nu are cum sa scape victoria in acest meci.
Auxerre inca nu s-a obisnuit cu Liga a II-a.
Alterneaza meciurile bune cu unele surpinsator de slabe.
FC CARACAL va invinge la doua glori diferenta.
FORTA CARACAL !!!

juventinu88
7th November 2006, 12:07
Teoretic da.....practic nu e chiar asa sigur....un punct tot cred ca scoatem....FORZZA AUXERRE!!!

ALLINN
7th November 2006, 12:43
Sper si eu sa le luati oltenilor puncte, atat pt voi, cat si prin prisma faptului ca ne-ati putea ajuta si pe noi.

Sommerset Hateg
7th November 2006, 21:23
Sanse putine,dar, hai Lugojul...

juventinu88
7th November 2006, 22:35
Caracalu' a obosit azi in cupa:P....sigur batem :P

LittleOne
7th November 2006, 22:36
nu-mi vine a crede cati suporteri ai altor echipe din liga II (seria 2) sustin si Lugojul....multumim si speram sa aiba mai mult noroc cu caracal.....macar de un egal ( echipa trebuie sa stranga puncte in deplasare macar acum in ultimele etape din tur)...... eu una va multumesc k sunteti alaturi de echipa lugojeana.....bafta si echipelor voastre.......

blandu
8th November 2006, 10:18
nu-mi vine a crede cati suporteri ai altor echipe din liga II (seria 2) sustin si Lugojul....multumim si speram sa aiba mai mult noroc cu caracal.....macar de un egal ( echipa trebuie sa stranga puncte in deplasare macar acum in ultimele etape din tur)...... eu una va multumesc k sunteti alaturi de echipa lugojeana.....bafta si echipelor voastre.......

Naiva fata !
Cei din Hunedoara doresc sa castige Lugojul petru ca echipa Corvinul sa urce in clasament si de ce nu sa promoveze (succes).
Prin victoria Lugojului Caracalul scade in clasament.
Priceput ? :evil:
Forta Caracal !
PS: Ca sa invingi trebuie sa si poti !

King of Hell
8th November 2006, 10:32
Caracal va invinge la o diferenta de 4-5 goluri. E un meci intr-o echipa care acasa a castigat 6 din 7. Lugoj o echipa care a pierdut 5 din 6 in deplasare. Caracal echipa care a dat 12 goluri acasa si a primit 2 (in infrangerea cu Resita 1-2) in rest doar victorii la 0. Lugojul a dat 3 goluri si a primit 9. Pe scurt, intr-un clasament al jocurilor de ACASA, Caracal ocupa locul 1, iar intr-un clasament al jocurilor din deplasare, Lugoj ocupa locul 17 (din 18). Asa ca are mai multe sanse sa scoata Deju' puncte cu noi decat sa scoata Lugoj puncte cu Caracal. Pronostic 5-0

juventinu88
8th November 2006, 21:16
Bine zici "a castigat"...nu se stie niciodata.Cine credea ca Rennes o va bate pe LYonnais , anu trecut rennes i-au batut si acasa si in deplasare...asa ca nu se stie...poate noi vom fi "calaul" Caracalului:P :P

Slater
9th November 2006, 19:23
Ce comparatii frate, te doare capu'. De cand aveti net in Lugoj ? :D

King of Hell
9th November 2006, 21:16
Bine zici "a castigat"...nu se stie niciodata.Cine credea ca Rennes o va bate pe LYonnais , anu trecut rennes i-au batut si acasa si in deplasare...asa ca nu se stie...poate noi vom fi "calaul" Caracalului:P :P

daca tot iti plac comparatiile...sa zicem ca echipa din Caracal e Lyon si voi sunteti Istres sau ca voi sunteti Foggia si ei is AC Milan.

juventinu88
10th November 2006, 14:37
Oricum AC Milan is catastrofa acu...i-au bataie si acasa si in deplasare....sa zicem atalanta-milan 2-0:ok: :ok:

Wily_B.L.U
10th November 2006, 22:46
Slater mai usor cu gesturile astea cu netul !!!!!!!!! Nimeni nu te-o jignit sau o avut treaba ta :no: de parca u ai inventat gaura in macaroana sau apa calda

YodaRo
11th November 2006, 01:21
dar asa nume fioros eset Auxerre asta...zicic a suntem in campionatul francez. Cum ar fi sunat Olimpique Caracal.
BTW de unde si pana unde Auxerre?

Sommerset Hateg
11th November 2006, 12:09
...si portarul Tibi Lung a fost pacalit...1-1:happy ..ce comentariu

Wily_B.L.U
11th November 2006, 12:57
Scorul a fost 1-1 pana in minutul 90 cand Caracalul a dat gol:headbang: la Auxerre Lugoj a dat gol B.Petre

blandu
11th November 2006, 12:58
Victorie !!!!! :d
Forta Caracal !!!

LittleOne
11th November 2006, 13:00
Naiva fata !
Cei din Hunedoara doresc sa castige Lugojul petru ca echipa Corvinul sa urce in clasament si de ce nu sa promoveze (succes).
Prin victoria Lugojului Caracalul scade in clasament.
Priceput ? :evil:
Forta Caracal !
PS: Ca sa invingi trebuie sa si poti !

naiva ? bine....dar pe mine nu intreseaza substratul pt care hunedorieni vor sa castige Lugoj ci ma bucur k vorbesc frumos de echipa mea ........si apropo a castigat caracalu.....:P.....
P.S. De putut poate echipa lugojeana ....problema e de lot si de bani....:P

LittleOne
11th November 2006, 13:03
Ce comparatii frate, te doare capu'. De cand aveti net in Lugoj ? :D

scoate unghia din gat k e pacat de tine.......

blandu
11th November 2006, 13:05
naiva ? bine....dar pe mine nu intreseaza substratul pt care hunedorieni vor sa castige Lugoj ci ma bucur k vorbesc frumos de echipa mea ........si apropo a castigat caracalu.....:P.....
P.S. De putut poate echipa lugojeana ....problema e de lot si de bani....:P


????????
Si eu despre ce am scris ? :P
Bafta in continuare ptr. Lugoj.

YodaRo
11th November 2006, 14:26
mda victorie Caracal asa cum estimam. Suntem pe 2 la 6 pcte de U Cj...pe care i-am batut cu 4-0.
A fost meciul greu ptr ca noi am jucat in cupa un meci cu prelungiri.

King of Hell
11th November 2006, 15:02
ma iti recomand sa-ti faci o tomografie...ti-o ramas acolo in creier partea cu 4-0 . Abia astept returu sa va dam 7-0 ca sa nu te mai aud cu povestile pescaresti

YodaRo
11th November 2006, 15:05
oi fi tu satana dar lasa-te de predictii. vorbim de ce s-a intamplat si ce se intampla acum. si s-a intamplat asta FC Caracal - U CJ 4-0 !!!!
Ce-o mai fi om mai vedea...dar se pare ca apulum si caracalul sunt echipe f bune din moment ce au ajuns cel mai departe in cupa. Unde a fost U CJ in cupa romaniei?

King of Hell
11th November 2006, 15:57
cand o sa intelegi cat de irelevanta este cupa asta a romaniei, atunci om mai putea povesti. si dinamo a iesit, si uita-te la ei unde is. n-ati facut altceva decat sa va obositi jucatorii...da nu-i stres...faceti acum inca vreo 3 pct si aveti de unde vinde in retur.

YodaRo
11th November 2006, 16:08
cum sa nu aiba relevanta cupa romaniei? e competitia ce pune fata in fata echipe de A cu cele de B. Isi masoara fortele echipele de B cu cele de A. Caracal a eliminat Gloria Bistrita si a pierdut greu in prelungiri cu FC Natioal pe terenuri neutre. La fel si apulum cu Steaua. Deci demonstreaza ca sut echipe de valoare. Ce a facut u cj in cupe? Imi e teama ca faceti blaturi. de aia spun ca acel rezultat FC Caracal - U Cj spune multe. sa vedem ce va fi in retur.
Despre FC caracal am puterea sa recunosc ca nu are fatza de A. Dar si multe echipe de A au fatza de B.
Despre dinamo spun ca daca nu confirma in europa inseama ca face blaturi in campionatul lui mitica. iar faptul ca a luat bataie de la rezervele pandurilor jucand cu titularii spune multe....De ce a jucat cu titularii Dinamo in cupa daca nu o interesa? Se poate spune ca pe pandurii o interesa mai putin ndin moment ce a jucat cu rezervele.
la fel si U Cj... inca n-am vazut-o sa faca ceva maret in afara sa bata pe la echipe anoste de B...unde la o adica poate ca a si facut blaturi. Astept sa o vad fata i fata cu echipe de A si atunci pot spune "jos palaria"...sau "rusine" U Cj. !

Sorin Blaj
11th November 2006, 16:26
Ce comparatii frate, te doare capu'. De cand aveti net in Lugoj ? :D
Doua sfaturi:

1. Nu vorbi de locuri pe care nu le cunosti.
2. Poate ar fi timpul sa te dai jos din copac.

King of Hell
11th November 2006, 16:45
Ce a facut u cj in cupe? !

a eliminat Steaua acum 2 ani, si la ce bun? a...stiu stiu, facem blaturi...uneori tre sa accepti adevarul chiar daca te doare...noi maturam cu toate anu asta in B. daca o facem prin blaturi? n-ai decat sa crezi asta, cui ii pasa?

Slater
11th November 2006, 17:21
Hai ca v-am atins la coarda sensibila, pacat, puteati raspunde in scarba ca a venit un rds si aveti o infrastructura de toata frumusetea. Hai ca se pare ca le aveti cu tastatura, "poate ar fi timpul sa va dati jos din copac" si sa faceti niste deplasari.

Parazitu'1919
11th November 2006, 18:04
FC Caracal - U CJ 4-0 !!!!
Ce-o mai fi om mai vedea...dar se pare ca apulum si caracalul sunt echipe f bune din moment ce au ajuns cel mai departe in cupa. Unde a fost U CJ in cupa romaniei?

esti culmea ma omule !!!:rosu: ce nu intelegi din cuvantul ACCIDENT ? daca ne interesa cupa atacantul nostru cel mai bun juca din primul minu nu din min 65 !!!
cum sa facem blaturi ?? ar accepta cfru sa facem blat cu echipa a2a a lor sau mioveniul care vor sa proomoveze??:rosu:
fi tu fericit ca ati ajuns in cupa pana nush unde si noi suntem fericitzi ca vom promova !! nici nu stiu ce ii mai important:))

t.b.
11th November 2006, 18:06
oi fi tu satana dar lasa-te de predictii. vorbim de ce s-a intamplat si ce se intampla acum

si acum se intampla ca noi avem 6 puncte avans ;)



Ce-o mai fi om mai vedea...dar se pare ca apulum si caracalul sunt echipe f bune din moment ce au ajuns cel mai departe in cupa. Unde a fost U CJ in cupa romaniei?

Incredibil, super echipe Caracalul si Apulum :)
Ce-i asa mare performanta sa ajungi in optimile cupei Romaniei? Ati batut la penalty-uri Gloria Bistrita, orice victorie la penalty-uri e una cu noroc, si ati fost eliminati de National, o echipa codasa din L1, care atunci cand au dat golul jucau in 10. Acuma pe bune, tu chiar crezi ce zici? Noi am jucat in cupa cu 6 rezerve, ori daca ne interesa catusi de putin cupa iti dai seama ca nu bagam o echipa de rezerva la un meci cu o echipa din L1.
Petrolul ce-a rezolvat ca a ajuns pana in semifinale sezonul trecut? Iti spun eu ca orice suporter petrolist ar fi preferata sa promoveze si sa iasa din primul tur in cupa decat sa rateze promovarea si sa ajunga in semifinalele cupei.



unde la o adica poate ca a si facut blaturi

Tu cred ca ai o obsesie cu blaturile. :rolleyes: Poate stii ceva ce noi nu stim, spune un meci de-al nostru care tu consideri ca nu a fost corect, spune-ne si motivele care te fac sa crezi asta, si dup-aia mai discutam, ca asa si eu pot sa acuz de blaturi orice echipa doar pentru ca asa am visat noaptea. Nici macar prin presa nu au fost zvonuri despre vreun meci al nostru ca nu a fost corect, si sunt cativa ziaristi in presa locala care abia asteapta ocazia sa faca asta. Deocamdata avem un avans de sase puncte in serie, etapa trecuta am batut clar in deplasare, la Mioveni, echipa care a fost mult timp pe locul 1 (chiar, voi ce-ati facut acolo?).

YodaRo
12th November 2006, 03:48
Tu cred ca ai o obsesie cu blaturile. :rolleyes: Poate stii ceva ce noi nu stim, spune un meci de-al nostru care tu consideri ca nu a fost corect, spune-ne si motivele care te fac sa crezi asta, si dup-aia mai discutam, ca asa si eu pot sa acuz de blaturi orice echipa doar pentru ca asa am visat noaptea.
daca ai fi mai apropiat de conducerea din cj ai sti ce sfori se trag pentru a promova. asta stie si conducerea celor din caracal....daca vrei se stii se lucreaza pe mai multe fronturi pentru a promova cj inclusiv politic...daca nu stii atunci inseamna ca te uiti de ieri la fotbal.

Ozzy76
12th November 2006, 09:29
MAN_US, eu iti recomand sa te apuci de facut politica! Esti un adevarat as in a lansat acuzatii, apoi a o da la intors, a gasi niste explicatii care spun in cuvinte intortocheate.. "nimic". Si cu ocazia asta ai putea si sa tragi pe front politic pentru promovarea Caracalului :). Sau ai putea sa ma inveti si pe mine cum poti, prin mijloace politice, sa faci sa mearga struna combinatiile si pasele intr jucatori, cum poti sa sudezi coeziunea echipei, cum poti aduce niste juniori anonimi la o calitate a jocului ce ii aduce deja in vizorul nationalei. Pentru ca eu (si nu numai eu, parerile astea le poti vedea si in presa, in ultimele etape) cam asta vad in jocul echipei noastre de cateva etape bune.

King of Hell
12th November 2006, 12:35
daca ai fi mai apropiat de conducerea din cj ai sti ce sfori se trag pentru a promova. asta stie si conducerea celor din caracal....daca vrei se stii se lucreaza pe mai multe fronturi pentru a promova cj inclusiv politic...daca nu stii atunci inseamna ca te uiti de ieri la fotbal.

Afla ca sunt apropiat de conducere si ca nu facem nici un blat. ne confuzi cu ceva sateni la vreo 400 km de Cluj NApoca, sau la cati ii situat Caracalu ca nici pe harta nu-l gasesc.

blandu
12th November 2006, 13:10
Afla ca sunt apropiat de conducere si ca nu facem nici un blat. ne confuzi cu ceva sateni la vreo 400 km de Cluj NApoca, sau la cati ii situat Caracalu ca nici pe harta nu-l gasesc.

Poate te uiti spre Nord ! :D

Slater
12th November 2006, 14:29
Contre peste contre. Axa, stop wasting your time. Inceteaza !:P

t.b.
12th November 2006, 15:31
daca ai fi mai apropiat de conducerea din cj ai sti ce sfori se trag pentru a promova. asta stie si conducerea celor din caracal....daca vrei se stii se lucreaza pe mai multe fronturi pentru a promova cj inclusiv politic...daca nu stii atunci inseamna ca te uiti de ieri la fotbal.

Eu te-am rugat sa-mi zici un meci, din sezonul asta, care tu consideri ca nu s-a jucat corect. Sa vorbim pe fapte concrete, nu pe aiureli. Si nu mi-ai zis nici ce-ati facut voi la Mioveni, noi am batut cu 3-1, in caz ca ai uitat :D Sau vrei sa zici ca si-ala a fost blat :)



E plin de sefi olteni la voi in ardeal. Asta ar trebui sa va spuna ceva.

In primul rand nu vad ce legatura are treaba asta cu discutia :rolleyes:
Si in al doilea rand, asta ne spune ca aia au fost baieti destepti si au venit in Ardeal, pentru ca nivelul de trai e mult mai ridicat decat in Oltenia. Probabil majoritatea dintre ei sunt fosti studenti, care o data ce au descoperit Ardealul n-au mai vrut sa se intoarca in Oltenia lor.
Chiar oare de ce vin atatia olteni la studii in Cluj? Ca doar si Craiova e centru universitar. :)

YodaRo
12th November 2006, 16:40
Sa vorbim pe fapte concrete, nu pe aiureli. Si nu mi-ai zis nici ce-ati facut voi la Mioveni, noi am batut cu 3-1, in caz ca ai uitat :D Sau vrei sa zici ca si-ala a fost blat :)

ok se vehiculeaza de sume de genul a zecilor de mii de euro platite de U pentru punct la vreo 5 meciuri. Asta se stie in anturajul unor oameni de fotbal si lucvrurile astea se spun f rar presei. Stii bine ca dedesupturile astea nu sunt facute public niciodata. Plus presiunile politice facute asupra liderilor locali ai echipelor adverse facute de primul om si fotbalist al cj...stii care De aia spun sa o vedem pe U Cj in meci cu echipe de A...si atunci putem spune ca joaca fotbal adevarat.
Noi am pierdut pe Mioveni pentru ca am jucat CORECT! Si mai spun ca CFR Cj, un club condus de persoane private merita tot respectul. Despre Mioveni Caracal...asta e ..a fost mai bun Mioveniul in acel meci. La fel si voi ati pierdut la Caracal echipa de pe locul 2 cu 4-0!!!! Si sigur nu a fost meci aranjat.

Despre olteni si ardeleni se poate vorbi mult. Sunt oameni diferiti in principiu. Se spune ca bogatia omului consta in minte si suflet. E perfect adevarat. Oltenii sunt oameni simpli, modesti, aprigi la manie dar buni la suflet. Si se spune ca sunt f isteti. Ardelenii sunt ranchiunosi, mandri si gurile rele spun ca incetzi la minte. Si dah mandri.... se socot superiori celorlalti.
Da sunt olteni care merg in ardeal...dar taman aia care nu se pot descurca in Oltenia. De obicei oltenii sunt legati de glie. Despre facultatile din ardeal spun doar ca oltenii pleaca din craiova numai cand vad ca acolo nu reusesc..

YodaRo
12th November 2006, 16:58
king of hell, iar mi-ai sters un mesaj...trasformi acest forum public in unul privat in care suprimi dreptul la exprimare publica si replica. Esti un moderator subiectiv. Vezi ca sunt o gramada de mesaje postate de clujenii tai ba off-topic ba cu atac la persoana pe care nu le stergi ptr ca sunt "de ai tai".
Ar trebui sa iti analizezi comportametul si sa lasi oamenii sa isi exroime public ideile...atata timp cat e in limita bunului simt, fara ofense personale si atat la persoana... nu vad de ce le-ai sterge. Vezi ca in absolut nici un post de al meu nu fac referiri la un nick sau altul...nici nu imi perimit sa judec oamenii dupa nick-uri ci numai dupa ideile exprimate...si nici nu jignesc. Imi exprim ideile liber evident cu o doza de subiectivitate.

King of Hell
12th November 2006, 17:24
king of hell, iar mi-ai sters un mesaj...trasformi acest forum public in unul privat in care suprimi dreptul la exprimare publica si replica. Esti un moderator subiectiv. Vezi ca sunt o gramada de mesaje postate de clujenii tai ba off-topic ba cu atac la persoana pe care nu le stergi ptr ca sunt "de ai tai".
Ar trebui sa iti analizezi comportametul si sa lasi oamenii sa isi exroime public ideile...atata timp cat e in limita bunului simt, fara ofense personale si atat la persoana... nu vad de ce le-ai sterge. Vezi ca in absolut nici un post de al meu nu fac referiri la un nick sau altul...nici nu imi perimit sa judec oamenii dupa nick-uri ci numai dupa ideile exprimate...si nici nu jignesc. Imi exprim ideile liber evident cu o doza de subiectivitate.

posturile tale sunt un constant BLA BLA BLA prin care intariti userii de pe forum...asta se numeste trolling. asa ca taci si fi fericit ca te tolerez fara avertisment. daca nu-ti convine, da-i mesaj la vadim sau scrie o cerere la Guvern.

t.b.
12th November 2006, 17:38
ok se vehiculeaza de sume de genul a zecilor de mii de euro platite de U pentru punct la vreo 5 meciuri. Asta se stie in anturajul unor oameni de fotbal si lucvrurile astea se spun f rar presei. Stii bine ca dedesupturile astea nu sunt facute public niciodata. Plus presiunile politice facute asupra liderilor locali ai echipelor adverse facute de primul om si fotbalist al cj...stii care De aia spun sa o vedem pe U Cj in meci cu echipe de A...si atunci putem spune ca joaca fotbal adevarat.
Noi am pierdut pe Mioveni pentru ca am jucat CORECT! Si mai spun ca CFR Cj, un club condus de persoane private merita tot respectul. Despre Mioveni Caracal...asta e ..a fost mai bun Mioveniul in acel meci. La fel si voi ati pierdut la Caracal echipa de pe locul 2 cu 4-0!!!! Si sigur nu a fost meci aranjat.




Ce legatura are cefereul cu discutia asta? daca ar avea legatura ti-as spune mai multe despre cat de sfinti sunt, dar imi dau seama ca ii aduci in discutie doar ca sa ne provoci. Stai flex ca nu-s genul care sa se aprinda doar pentru ca-i lauzi pe ei :)

Se aude, se zvoneste.... blablabla, ma da` concret zi despre care meciuri ce-ai auzit . Se aud lucrurile astea in SUA si aici ba :D tare interesant. Hai ma, fii serios, vorbesti si tu ca sa te afli in treaba, sa pari mai interesant. Pentru informatia ta, "primul fotbalist" al Clujului tocmai ne-o alocat doar jumatate din suma care se lauda ca o sa o dea, si la meciuri mai des il vezi in deal decat pe Moina, asa ca nu tine, prin afirmatia asta imi demonstrezi ca habar n-ai de ceea ce se intampla in Cluj, pe plan politic si sportiv. N-avem noi zeci de mii de euro pentru a cumpara meciuri, noi nici bani de transferuri nu avem, luam doar jucatori liberi de contract, daca ne scaldam in bani am fi adus un antrenor consacrat nu am fi riscat cu un antrenor debutant, mai multi bani invart cei care sustin Caracalul (Nicu Gheara?)



Despre olteni si ardeleni se poate vorbi mult. Sunt oameni diferiti in principiu. Se spune ca bogatia omului consta in minte si suflet. E perfect adevarat. Oltenii sunt oameni simpli, modesti, aprigi la manie dar buni la suflet. Si se spune ca sunt f isteti. Ardelenii sunt ranchiunosi, mandri si gurile rele spun ca incetzi la minte. Si dah mandri.... se socot superiori celorlalti.


Asta chiar merita sa-l citez :D E adevarat, oltenii sunt toti pui de Einstein in timp ce ardelenii sunt toti retardati. :lol: Despre indivizii care se iau dupa stereotipuri dintr-astea am o parere tare buna :D

Oameni destepti si oameni prosti se gasesc peste tot, si in Ardeal si in Oltenia si in Moldova, la fel si "oameni simpli, modesti, aprigi la manie, buni la suflet, ranchiunosi, mandri". Eu din cate stiu sunt mai multe bancuri cu olteni decat cu ardeleni, oare de ce? :D



Da sunt olteni care merg in ardeal...dar taman aia care nu se pot descurca in Oltenia. De obicei oltenii sunt legati de glie. Despre facultatile din ardeal spun doar ca oltenii pleaca din craiova numai cand vad ca acolo nu reusesc..

Inca una tare :D Am si eu un coleg de facultate oltean, si mi-a zis care-s motivele pentru care dupa terminarea facultatii nu vrea sa se intoarca in Oltenia :D si in nici un caz nu pentru ca acolo ar fi plin de oameni geniali, ci mai degraba din ratiuni economice. Si mi-a spus si de ce nu a mers la facultate la Craiova si a venit in Cluj, dupa cum probabil ghicesti, motivul nu-i acela ca acolo nu a intrat.


Chiar tu de ce ai plecat in America, daca tot sunt oltenii asa legati de glie? :D sa fie oare pentru ca nu te-ai putut descurca in Oltenia :lol:



citat Mitica Dragomir din gsp:

"Ardealul m-a educat extraordinar. După doi ani, ştiam să mă îmbrac frumos, să dansez frumos, să mănînc frumos, cum să ţin o lingură în mînă. Am învăţat de ce e bine să faci baie în fiecare zi, să te speli pe dinţi, să-ţi faci pantofii, să porţi o cravată frumoasă. Era altceva faţă de Oltenia noastră."

Te las pe tine sa-l comentezi pe asta

LittleOne
12th November 2006, 19:12
????????
Si eu despre ce am scris ? :P
Bafta in continuare ptr. Lugoj.

puiut...eu am confirmat intr-un fel (dar nu total :P) ce ai zis...:P .......si ma bucur k stii ce e ala ,,fair-play,, (NU interpreta in sens ironic sau sa nu crezi k am scris asta k sa declansez o ,,cearta,,, ci la modul serios....)....si sa fie tot ,,fair-play,, bafta si oltenilor (caracal+craiova...:P )..........

YodaRo
12th November 2006, 19:26
posturile tale sunt un constant BLA BLA BLA prin care intariti userii de pe forum...asta se numeste trolling. asa ca taci si fi fericit ca te tolerez fara avertisment. daca nu-ti convine, da-i mesaj la vadim sau scrie o cerere la Guvern.

f bine. Baneaza-ma ca imi expun liber ideile. Nu ai nici cea mai mica idee de a modera un forum. Tot ce e impotriva U stergi. Mesajele tip atac la persoana le tolerezi daca sunt scrise de suporterii U Cj...nu si de altii insa.
Deci poti sa ma banezi ...do it! :rosu:

YodaRo
12th November 2006, 19:32
Se aude, se zvoneste.... blablabla, ma da` concret zi despre care meciuri ce-ai auzit . Se aud lucrurile astea in SUA si aici ba :D tare interesant. Hai ma, fii serios, vorbesti si tu ca sa te afli in treaba, sa pari mai interesant.
concret.
1.U Cj a venit cu bani la caracal inaintea jocului din tur. Atunci caracalul nu era angrenata in lupta pentru promovare si avea ca obiectiv doar lupta pentru mentinerea in B. Caracalul v-a flituit cu banii vostri cu tot si mai mult decat atat v-a batut cu 4-0 cu niste pusti adunati de prin satele vecine caracalului... .!!! Au existat si presiuni politice ....si la fel au fost tratate cu flit.
2. nu sunt oltean.
3. tin legatura cu clubul din caracal...si stiu mai multe despre caracal decat stiti voi despre u poate.
Multumit?
PS sorry dar nu am timp sa raspund la toate intrebarile tale. alta data...daca marele moderator king of..dreams imi va da ocazia. ca aici vad ca e ograda u cj si a suporterilor lor.

t.b.
12th November 2006, 20:35
Daca s-a intamplat asta, nu vad ce motiv ar fi avut cei din Caracal sa nu ne dea in vileag, daca erau baieti destepti faceau un flagrant, pe noi ne retrogradau in C si caracalenii aveau drum liber spre liga I. :) ca doar nu se impiedica ei de echipa ca Mioveni sau Resita :evil:
Noi daca am fi vrut sa promovam prin blaturi, am fi facut-o anul trecut, trebuia doar sa cumparam meciurile cu ISCT, echipa care ne-a luat 4 puncte, cum erau din judet inseamna ca mergeau si presiunile politice :D Dar nu, noi am vrut sa mai ramanem un an in B, numa` asa de-a naibii ca sa promovam prin blaturi sezonul asta, sa ii nedreptatim pe sarmanii caracaleni :D

Concluzia: vorbesti prostii

YodaRo
12th November 2006, 21:29
Daca s-a intamplat asta, nu vad ce motiv ar fi avut cei din Caracal sa nu ne dea in vileag, daca erau baieti destepti faceau un flagrant, pe noi ne retrogradau in C si caracalenii aveau drum liber spre liga I. :)

ar fi si culmea ca un suporter sa recunoasca blaturile echipei sale. Ai fi unicul si primul...in acelasi timp. Si poate si ultimul.
deci un delegat al vostru s-a dus la hotel restaurat "primavera" si s-a intalit cu presedintele Fc Caracal si i-a intins un plic. Cat era in plic numai delegatul poate spune ptr ca i s-a returnat frumos inapoi.
a doua zi o echipa de pustani adunata de prin satele invecinate caracalului umilea marele u cj cu 4-0. Orice comentariu e de prisos.

Despre prins in flagrant,,,retrogradat si alte asemenea figuri...e cazul sa iti reamintesc ca asta se intampla in romania..

YodaRo
12th November 2006, 21:34
Chiar tu de ce ai plecat in America, daca tot sunt oltenii asa legati de glie? :D sa fie oare pentru ca nu te-ai putut descurca in Oltenia :lol:

Parintii mei si eu am plecat inainte de 90 din motive politice. Deci asta e motivul pentnru care nu ne-am putut "descurca" in romania. dar aici nu trebuie sa pomenin de persoanele noastre. pe mine personal nu ma intereseaza cine posteaza aici, cat e de bogat sau cat de destept. Nu sunt eu in masura sa judec oamenii. Incerc sa exprim liber ideile si in limita bunului simt. atat tot.



citat Mitica Dragomir din gsp:

"Ardealul m-a educat extraordinar. După doi ani, ştiam să mă îmbrac frumos, să dansez frumos, să mănînc frumos, cum să ţin o lingură în mînă. Am învăţat de ce e bine să faci baie în fiecare zi, să te speli pe dinţi, să-ţi faci pantofii, să porţi o cravată frumoasă. Era altceva faţă de Oltenia noastră."

Te las pe tine sa-l comentezi pe asta
nu-mi spune ca motii vostri din ardeal sau oamenii din mediul rural se imbraca frumos, danseaza sau stiu sa manance frumos. Sau sa foloseasca periuta de dinti samd...astea sut chestiuni de igiena si educatie personale si depind de educatia primita in familie. mitica dragomir este un fost melitian nascut pe undeva prin dealurile cu vii din valcea.

Cunosc si eu o multime de ardeleni kiar si aici in america... in afara de faptul ca sunt mandri si ingamfati ca s-au nascut in ardeal nu ies cu nimic in evidenta...oameni ca si restul.

Ozzy76
12th November 2006, 21:34
Hmm.. presiuni politice de la PD asupra unei primarii conduse de un mebru PSD. Mai sa fie, eu ma mir cum naiba au rezistat la presiuni politice si aproape la santaje prin care nu li se alocau fonduri necesare dezvoltarii locale primarii astia de la psd, doar ca sa treaca la PD, dar ar fi trebuit sa le tremure pantalonii doar ca sa influenteze niste chestii care aveau numai foaaarte tangential treaba cu ei (recte un meci de fotbal al echipei locale). Grow up, man! Teorii ale conspiratiei apar destul de des, dar de ce oare le scot numai cei slabi, care numai astfel isi pot acoperi incompetenta lor??

Pe bune ca posturile tale numai ne intarata, mai ales cand scornesti astfel de aberatii. Asa ca sa nu te mire ca o sa raspundem ori de cate ori e nevoie sa demontam niste vorbe goale. Nu aveam nimic daca te limitai la a ne tachina cu rezultatul meciului direct, chiar daca ala a fost pentru noi un accident, dar acuma vad ca o dai rau de tot pe ulei, mai mult, muti discutia chiar si in plan social, care nu are deloc legatura cu fotbalul (cel putin in cazul de fata).


Despre prins in flagrant,,,retrogradat si alte asemenea figuri...e cazul sa iti reamintesc ca asta se intampla in romania..
Si? Nu s-a mai intamplat? Da pe google o cautare dupa "afacerea haina de piele"... sau intreaba-i pe suporterii utisti de chestia asta, si o sa iti readuci poate aminte,

YodaRo
12th November 2006, 21:43
Hmm.. presiuni politice de la PD asupra unei primarii conduse de un mebru PSD. Mai sa fie, eu ma mir cum naiba au rezistat la presiuni politice si aproape la santaje prin care nu li se alocau fonduri ,
ai dreptate....din aista cauza a si aparut plicul cu bani in acest caz...si adresat nu primarului si presedintelui de club direct.
Insa la alte echipe din seria B merge si santajul politic...
Ma bucur sa promovati...cu ocazia asta vi se va vedea valoarea adevarata.

Despre mesaje care incita din partea meea ..nu inteleg. Adica postez la echipa mea favorita in limitele bunului simt si inseamna ca incit? Daca nu sunt de partea unei echipe anoste de altfel...ca U cj...inseamna ca incit?

King of Hell
12th November 2006, 22:13
MAN_US, scrie tata pana te plictisesti, ca doara is si alti moderatori p'aci...daca tu esti fericit si te baga altii in seama, go ahead.

blandu
12th November 2006, 22:40
Hei baieti ! M-am linistit eu si ati inceput voi ?
Mie mi se pare off topic.
Ce are scula cu prefectura ?
Postati pe forumurile echipelor parerile voastre despre cele mai bune doua echipe din Liga II ! :)
King incearca doar sa fii putin mai obiectiv.
Daca Caracalul promoveaza, asta rasturnare de...
FORTA CARACAL
Man lasa-i tata !
Is multi ...
.....dar multi !

t.b.
12th November 2006, 22:45
ar fi si culmea ca un suporter sa recunoasca blaturile echipei sale. Ai fi unicul si primul...in acelasi timp. Si poate si ultimul.
deci un delegat al vostru s-a dus la hotel restaurat "primavera" si s-a intalit cu presedintele Fc Caracal si i-a intins un plic. Cat era in plic numai delegatul poate spune ptr ca i s-a returnat frumos inapoi.
a doua zi o echipa de pustani adunata de prin satele invecinate caracalului umilea marele u cj cu 4-0. Orice comentariu e de prisos.

Am facut blaturi cand eram in A, si recunosc asta la orice ora, am mai facut si de cand suntem in B, dar numai am dat meciuri (ex. un meci celebru cu Olimpia SM). Daca am fi facut 2 blaturi anul trecut am fi promovat 100% si atunci cum iti explici ca anul trecut nu am cumparat meciuri in timp ce anul asta

"sume de genul a zecilor de mii de euro platite de U pentru punct la vreo 5 meciuri"

Raman la impresia ca vorbesti prostii, doar ca sa pari mai interesant :)



Despre prins in flagrant,,,retrogradat si alte asemenea figuri...e cazul sa iti reamintesc ca asta se intampla in romania..
Chimica Tarnaveni - Drobeta Tr. Severin iti spune ceva?




nu-mi spune ca motii vostri din ardeal sau oamenii din mediul rural se imbraca frumos, danseaza sau stiu sa manance frumos. Sau sa foloseasca periuta de dinti samd...astea sut chestiuni de igiena si educatie personale si depind de educatia primita in familie. mitica dragomir este un fost melitian nascut pe undeva prin dealurile cu vii din valcea.

Cunosc si eu o multime de ardeleni kiar si aici in america... in afara de faptul ca sunt mandri si ingamfati ca s-au nascut in ardeal nu ies cu nimic in evidenta...oameni ca si restul.

Ideea era alta, Dragomir n-a ajuns in Ardeal cand era copil

YodaRo
13th November 2006, 00:08
1. deci nu vorbesc de anul trecut ...cand n-ati promovat ci de anul asta.
2. la faza cu plicul presedintele de la caracal a fost absolut surprins...ce flagrant? ca banii erau oferiti doar de delegatul vostru la un pahar de vorba inaintea meciului..ca asa sunt oltenii primitori. A dat dovada de caracter..si e un om de mare valoare presedintele caracalului Jean Nitzulescu.
3. al vostru primar incearca sa va promoveze ca atu in a lui campanie electorala. ptr asta apeleaza inclusiv la santaj politic daca stii ce este ala.
4. folositi in loc de sunt pe "is" like English...va rog, respect pentru limba romana. Evalabil si ptr tine king...un moderator ar trebui sa fie mai atent la ce si cum vorbeste.
5. astept sa fiu banat...

King of Hell
13th November 2006, 00:12
nu te baneaza nimeni omule

blandu
13th November 2006, 10:24
Intarata-i drace ca si mie-mi place !!! :drak:
/hello :yeah: /hello

Ozzy76
13th November 2006, 13:44
Incep sa cred ca avem parte de un caz de "delirium tremens". Scoate o aberatie, i se cer dovezi, zice ceva in sprijinul a ceea ce afirma, daca i le demontam, o da la intors. Pana acuma toate acuzatiile tale au fost niste acuzatii fara nici o dovada (presiuni politice, sume de ordinul miliardelor etc etc). Singura unde vii cu ceva date concrete e cea cu plicul. Te rog din suflet daca ai dovezi concrete, sa vii cu ele, sa le dai presei, pe bune ca ne-ai face un serviciu. Dar altfel, las-o mai moale cu vorbele in vant, ca asa si eu pot lansa zvonuri de genul "presedintele echipei X e homosexual", ca nu ma doare gura sa vorbesc fara mine. Eventual m-as discredita pe mine ca persoana serioasa, dar se pare ca pe tine nu te intereseaza aspectul asta.

Cand o sa vii cu ceva date concrete, pe care sa le poti proba, o sa ma bucur sa port un dialog cu tine, dar pana atunci vad ca nu are rost sa ducem o munca ce e infinit mai grea decat a-l convinge pe VC tudor ca trebuie sa isi ia aspirina.

YodaRo
13th November 2006, 17:21
stai ca asta e topicul meciului cu FC Caracal. Victorie pe final a FC Caracal care s-a resimtit dupa meciul de cupa cu nationalul. Mai bine ca am luat bataie in cupa ca ne putem concentra pe campionat.

PS 1. daca vreti sa vorbim de U Cj se poate face pe topicuri ale acestei echipe... asa ca ne putem (va puteti) muta acolo. Aveti destule topicuri despre U CJ ca doar aveti pile si alte alea.
PS 2. Ce date concrete mai vreti la faza cu plicul? cat era in plic...ei dah asta numai delegatul u cj poate sti...
PS 3. Nu ar enimic de a face nicu gheara cu fc caracal... Balaci care cica ar fi prieten bun cu acel om...eibine Balaci e doar presedinte onorific... investitorii sunt consiliul local caracal si inca 2 oameni de afaceri din craiova..

t.b.
14th November 2006, 19:19
1. deci nu vorbesc de anul trecut ...cand n-ati promovat ci de anul asta. .

Alo, pai daca anul asta avem bani de blaturi :) anul trecut de ce n-am avut? Deci vorbesti prostii.



3. al vostru primar incearca sa va promoveze ca atu in a lui campanie electorala. ptr asta apeleaza inclusiv la santaj politic daca stii ce este ala.

al nostru primar mai des merge la meciurile echipei din deal si n-au trecut 2 luni de cand a alocat echipei doar jumatate din banii promisi. Ba mai mult, cel mai probabil el nu o sa mai candideze pentru inca un mandat si o sa mearga la Bucuresti.




4. folositi in loc de sunt pe "is" like English...va rog, respect pentru limba romana. Evalabil si ptr tine king...un moderator ar trebui sa fie mai atent la ce si cum vorbeste.


"is"-ul e de fapt "îs", si-l folosim pentru ca suntem mandrii de graiul nostru ardelenesc :yeah:


Stiu ca-i topicul meciului dintre Caracal si nu stiu cine, dar tu ai inceput cu acuzele si n-ai vrea sa te lasam sa aberezi despre echipa noastra fara sa-ti raspundem. Eventual poate muta King-ul toate mesajele intr-un thread nou, sa nu mai fim offtopic.

King of Hell
14th November 2006, 19:39
sau nu poate pentru ca ii prea lenes

pinki
14th November 2006, 19:47
:evil: eu cred ca o sa castige auxerre :D

Parazitu'1919
14th November 2006, 20:07
:evil: eu cred ca o sa castige auxerre :D


s-a jucat meciu:))

pinki
14th November 2006, 20:10
hahahahaha!!! si care a fost scoru'? :D

Wily_B.L.U
14th November 2006, 21:12
Scorul a fost 2-1 la Caracal :headbang: au dat gol in minutul 90

pinki
14th November 2006, 21:30
naspa.. :(

blandu
16th November 2006, 16:07
Scorul a fost 2-1 la Caracal :headbang: au dat gol in minutul 90

A castigat Caracalul ?
Pe bune ?
URA URA URAAAAA !!!!! :D