PDA

View Full Version : Optimi CL 2004-2005



IlMILAN
17th December 2004, 13:29
1. Real Madrid vs. Juventus
2. FC Porto vs. Inter (bulanosilor :no: )
3. Barcelona vs. Chelsea
4. Werder vs. Lyon
5. Liverpool vs. Leverkusen
6. PSV vs. AS Monaco
7. Manchester vs. AC Milan
8. Bayern vs. Arsenal

inter
17th December 2004, 13:36
meci de pregatire pt. noi ... sa vedem cu cine cadem in sferturi !

ar fi interesanta o finala cu verisorii ... si sa-i batem anul asta :D:D

Zebrone
17th December 2004, 13:37
cu Juve! :drak:

inter
17th December 2004, 13:39
poate nu-i omorati pe galactici !
sa nu mai comentati pe aici daca va fac aia vreo figura!

dupa mine cel mai interesant meci este Chelsea-Barca

Zebrone
17th December 2004, 13:41
lasa ca ii omoram stai linistit; o sa ne faca o figura...de stil:D

Sasuke Uchiha
17th December 2004, 14:07
parerea mea e k urmatoarele echipe vor ajunge in sferturi:
juventus
inter
chelsea
lyon
liverpool
monaco
manchester
arsenal

dar pana atunci mai este destul timp si se poate intampla orice... :drak:

Zebrone
17th December 2004, 14:11
eu cred ca asa vor arata sferturile:
Juventus
milan
inter
chelsea
werder
leverkusen
arsenal
monaco

Catalanul
17th December 2004, 15:24
mama ce derby-uri in optimi :o: Barça are un meci greu :D dar sunt sigur ca o sa mearga mai deaparte ;) celelalte care se vor califica cred ca sunt:
Juve
Milan
Inter
Lyon
Leverkursen
Arsenal
Monaco

uti2102
17th December 2004, 15:27
Meciuri extraordinare! Pacat ca nu se joaca un meci / zi.
Io zic ca se califica Bayern. Restul nu mai conteaza. :D

diablo20
17th December 2004, 17:42
ce optimi :o: fenomenalll. cel putin 4 meciuri sunt fff tari, in care fiecare echipa au sanse egale
Real Madrid vs. Juventus
Barcelona vs. Chelsea
Manchester vs. AC Milan
Bayern vs. Arsenal
/hello /hello /hello /hello :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:
in aceste meciuri este greu de vb de pe acuma de favorite

OwenSkeet
17th December 2004, 20:53
Super meciuri....astea da meciuri!!:D

Mihai
17th December 2004, 20:58
Ma oftic pentru ca sigur o sa pierd doua din cele 4 meciuri pe care le consider eu (si mai toti) TARI! Pacat! Nici nu stiu ce sa zic ca as alege daca as avea eu posibiliatea de a alege...

realmadrid.com
17th December 2004, 21:06
Mai, mai, mai, voi torinezilor va credetzi deja calificatzi:D
Inter, regret ca nu am picat cu voi, mi-ar fii placut mai mult un Real - Inter, decat un Real - Juve, Juve imi provoaca amintiri neplacute, din cauza ultimei semi-finale jucat de Real

Real Madrid
Inter
Barcelona
Werder
Leverkusen
AS Monaco
AC Milan
Bayern

CosminS
19th December 2004, 19:12
Real Madrid
Inter
Barcelona
Lyon
Liverpool
Monaco
????
Arsenal

ADelPiero
20th December 2004, 01:35
Real Madrid vs. Juventus 1-3 :yeah:

Marquise MGP
20th December 2004, 02:02
sper sa se califice juventus.in rest nu prea conteaza pentru mine da o sami dau totusi cu parerea.
1.juventus
2.inter
3.barca
4.lyon
5.liverpool
6.psv
7.ac milan
8.arsenal

OwenSkeet
20th December 2004, 07:55
Juventus, Inter, Barcelona, Lyon, Liverpool, Monaco, Milan, Arsenal...:D

Il Fenomeno
30th December 2004, 22:41
Sper sa nu se califice Juventus sau cum o fi o fi si in urmatoarele optimi...:
Real Madrid vs. Juventus 1
FC Porto vs. Internazionale 2
Barcelona vs. Chelsea 1
Werder Bremen vs. Lyon 2
Liverpool vs. Leverkusen 1
PSV Eindhoven vs. AS Monaco 2
Manchester Untd vs. AC Milan 1
Bayern Munchen vs. Arsenal 1

Zebrone
5th January 2005, 12:04
speri mata, dar vorba aia, speri degeaba :D

Catalanul
5th January 2005, 15:29
poate sa se ia de mana cu siteul: realmadrid.com (ex-Ionutz :D)

Il Fenomeno
5th February 2005, 13:23
Sperati voi la caificare degeaba.Juventus o sa piarda in ambele meciuri!

alejandro
5th February 2005, 17:38
Astea se vor califica:
1. Juventus :yeah:
2. FC Porto
3. Barcelona :yeah:
4. Werder
5. Liverpool
6. AS Monaco
7. Manchester
8. Arsenal

MethoD MaN
5th February 2005, 17:55
Cred k o sa mearga mai departe :
Juventus :)
Inter
Barcelona:(
Lyon
Liverpool
AS Monaco
Manchester
Bayern

Catalanul
22nd February 2005, 23:42
Rezultate Marti 22 februarie ---> OPTIMI TUR

Real Madrid 1-0 Juventus
Bayern Munchen 3-1 Arsenal
PSV Eindhoven 1-0 AS Monaco
Liverpool 3-1 Bayer Leverkursen

OwenSkeet
23rd February 2005, 07:51
Cele mai mari surprize in aceasta etapa au fost Bayer Muchen si Liverpool...care dupa pararea mea zic ca sunt deja calificate.

Doctor_Satan
23rd February 2005, 07:53
Ai facut o mica greseala! Rezultatele arata asa:

Real Madrid 1-0 Juventus :headbang:
Bayern Munchen 3-1 Arsenal :)
PSV Eindhoven 1-0 AS Monaco
Liverpool 3-1 Bayer Leverkursen

uti2102
24th February 2005, 00:09
M-a surprins placut Bayern. Iar azi Lyon-ul, care a invins fara drept de apel la Bremen. Ce drak or fi facut Klose&Co ?! :o: Vedem acum la rezultate :D

Catalanul
24th February 2005, 00:20
Rezultate: Miercuri, 23 februarie, OPTIMI CL

FC Porto - Internazionale 1-1
Barcelona - Chelsea 2-1 /hello
Werder Bremen 0-3 Lyon
Manchester Untd. - AC Milan 0-1

Marquise MGP
24th February 2005, 00:35
unde ai vazut tu catalane 2-0 pt milan?

OwenSkeet
24th February 2005, 08:17
Ce victorie a reusit Lyon la Bremen :o: !!Barcelona a fost la inaltime ca de obicei...;)

Sorin Blaj
24th February 2005, 09:57
1. Juventus
2. Inter
3. Barcelona
4. Lyon
5. Liverpool
6. AS Monaco
7. Manchester
8. Bayern

uti2102
24th February 2005, 11:22
1. Real
2. Inter
3. Barcelona
4. Lyon
5. Leverkusen
6. AS Monaco
7. Milan
8. Bayern

alejandro
25th February 2005, 19:55
1. Juventus
2. Inter
3. Barcelona
4. Lyon
5. Liverpool
6. PSV
7. Milan
8. Bayern

remus
8th March 2005, 17:28
urmeaza meciul serii : Chelsea - Barca. va reusi spiritul incredibil al Barcei sa invinga tenacitatea proverbiala a lui ( Mauriniu - cum zicea Giovanni ) Mourinho , un om care este cel mai ciudat antrenor strain posibil ( arogant peste masura , extrem de talentat , foarte organizat ).
Sper sa fie cat mai echilibrat si mai dramatic . Si sa bata Barca . :ok:

Lyon - Werder e decis dupa parerea mea.

Milan - Manchester e un pic dezechilibrat dupa prima mansa, Milan nu ar trebui sa aiba probleme intr-un meci in care se va apara .

diablo20
8th March 2005, 18:07
Chelsea-Barca: cred ca chelsea se va califica. are un joc care-i pune in dificultate pe catalani extrem de organizat si fff ofensiv sau defensiv in functie de dorintele lui mourinho. 1
Lyon-werder: cred ca dupa rezultatul din tur calificarea este decisa dar zic ca va fi X,2
milan-manchester: chiar daca au castigat in tur milanul va avea mari probleme daca luam in considerare meciurile bune pe care man la face pe pamant italian. X,2

crista
8th March 2005, 18:41
In seara aceasta la Chelsea-Barcelona la una din tuse va fii Pisacreta,tusierul ce a comis 2 mici greseli nevinovate care au dus la cele 2 goluri marcate de Juve in mecuil cu Roma.Nu stiu de ce,dar am o presimtire ca acest arbitru va conduce fara greseala demonstrand tuturor ca sambata a avut doar o zi mai slaba. Se intampla oricui.Abia astept meciul si prestatia exceptionala a lui Pisacreta.

Angelina Jolie
8th March 2005, 22:57
Prima repriza a meciului Chelsea-Barcelona a fost una dintre cele mai frumoase pe care le-am vazut de cand ma uit la fotbal. De golul lui Ronaldinho ce sa mai zic. Senzational. Sper sa fie la fel de frumos si in continuare si sa se califice barcelona.

Corrado*
8th March 2005, 23:04
Lyon are 4-1! incredibil cum joaca echipa asta! are 3 titluri consecutive in Ligue 1 si in CL rupe tot ce prinde! Cel putin semifinale anu' asta! Bravo lor!

Mihai
8th March 2005, 23:08
5-2 pt lyon! A dat si Milan gol! Si bineinteles: Chelsea - Barca 3-2

Corrado*
8th March 2005, 23:12
e na ca e 6-2! in cre di bil!

Mihai
8th March 2005, 23:28
7-2 cred ca macelul s-a mutat la Lyon :D

Corrado*
8th March 2005, 23:30
frate... 7-2 (10-2!) in optimile CL cu campioana Germaniei, e ceva nu? (HATTRICK WILTORD)

ADelPiero
8th March 2005, 23:56
real, pregateste`te sa`i urmezi pe Barca ;)

JUVE 3-1 REAL

JUVE /OLE/ JUVE !!! :yeah:

Catalanul
9th March 2005, 00:27
se poate spune ca astazi, toti cei care au urmarit partida chelsea - Barça 4-2, au asistat la unul dintre cele mai frumoase meciuri din ultimii ani, poate chiar mai frumos decat Manchester - real 4-3 :ok:

Iata rezultatele celorlalte meciuri disputate azi:

Chelsea - FC Barcelona 4-2 (in tur 1-2)
Milan - Manchester 1-0 (in tur 1-0)
Lyon - Werder Bremen 7-2 (in tur 3-0)

* echipele cu bold merg mai departe

BlueEnergy
9th March 2005, 01:59
Imi pare rau ca nu s-a calificat Barcelona! E echipa mea de suflet! I-am urat in 1999 pe Manchester United pentru ca au castigat Liga Campionilor cu Bayern Munchen cu 2-1. Cine isi mai aduce aminte stie ca Bayern a condus cu 1-0 pana in min 89 si a dat Manchester 2 goluri in ultimele 2 minute si au castigat Liga Campionilor. Ei bine din seara asta Chelsea imi este cea mai antipatica echipa. Pentru antifotbalul jucat acasa la Barcelona si pentru ca nici in meciul de acasa nu au fost peste Barcelona. In primele 20 de minute apararea Barcelonei a luat 3 goluri si asta a decis meciul. Asta e... sper ca in sferturi Chelsea sa ia o bataie crunta indiferent cu cine pica! /hello

sickboy
9th March 2005, 02:20
Sunt un fan al echipelor engleze,dar dupa cum a jucat Chelsea la Barcelona(au pierdut si ajutati de arbitri),aroganta lui Mourinho,multimea de jucatori "englezi" si milioanele lui Abramovici,m-au intors ca suporter al Barca-ei pt. retur...dar,declaratia lui Ronaldinho ca toate echipele engleze vor fii eliminate ma enervat si azi am tinut cu Chelsea.
Primele minute cind Chelsea a ajuns la 3-0,mi-au adus aminte de un alt meci memorabil,din Liga,jucat prin 91-92,parca,cind dupa 0-3 la Stuttgart,Leeds(cu Cantona in echipa) bate cu 4-1 pe teren si 3-0 la masa verde pt. ca in disperare de cauza la 3-0 pt. Leeds,antrenorul nemtilor,C.Daum,introduce un al 4-luea jucator strain(pe atunci maxim erau 3).La meciul de baraj,jucat la Barcelona,Leeds cistiga cu 2-1...zic toate astea ca prea vremea aia in 'Fotbal Plus',TRU a scris un articol memorabil cum ca englezii prin ploaia de centrari si lupta pina la capat au adus fotbalul englez acolo unde-i e locu...
Asa ca Mourinho si Ronaldinho,lasati ingimfarea si alergati ca Duff si Lampard.

PS.Catalane,acu tre sa-ti schimbi avatarul...
:evil:

diablo20
9th March 2005, 11:14
nu cred si nu vad o echipa care ar putea sa opreasca pe chelsea sa ajunga macar in finala, poate doar milan in rest celelalte nu prea au sanse. chiar daca este fff antipatic multora si chiar si mie la inceput tre sa recunosc ca acest mourinho este un mare antrenor si face el ce face si castiga, castiga.....
meciul de aseara a fost unul de vis in care cred ca chelsea a meritat sa castige si sa se califice.
am ceva dubii la penalty-ul lui barca: mi s-a parut ca la duelul din careu eto i-a cam pus mana in fata lui ferreira in timp ce era in aer lucru care a dus la lovirea mingii cu mana neintentionat!!!???

Mihai
9th March 2005, 11:21
Imi pare rau ca nu s-a calificat Barcelona! E echipa mea de suflet! I-am urat in 1999 pe Manchester United pentru ca au castigat Liga Campionilor cu Bayern Munchen cu 2-1. Cine isi mai aduce aminte stie ca Bayern a condus cu 1-0 pana in min 89 si a dat Manchester 2 goluri in ultimele 2 minute si au castigat Liga Campionilor. Ei bine din seara asta Chelsea imi este cea mai antipatica echipa. Pentru antifotbalul jucat acasa la Barcelona si pentru ca nici in meciul de acasa nu au fost peste Barcelona. In primele 20 de minute apararea Barcelonei a luat 3 goluri si asta a decis meciul. Asta e... sper ca in sferturi Chelsea sa ia o bataie crunta indiferent cu cine pica! /hello



Despre meciul cu Man U din 1999 cred ca isi aminteste toata lumea :ok:
Cat despre meciul de pe Camp Nou... Ce voiai sa joace Chelsea! E clar ca Barca are super atac si nu avea cum sa joace pe atac la Barca acasa! Eu zic ca toata mansa tur-retur a fost gandita perfect! Chelsea a avut ghinion cu eliminarea (discutabila) a lui Drogba! Daca nu era eliminat Drogba, vedeai o victorie mult mai clar a lui Chelsea!

Cat despre anti-joc ce sa mai zicem despre echipele italiene???

PS: Chelsea nu are cum sa ia "o bataie crunta" de la nici o echipa din Europa in acest moment!

jhon_goodboy
9th March 2005, 12:02
Ce s-a schimbat fotbalul in zilele noastre! Sa conduci cu 3-0 si sa ai o posesie a mingii in jur de 30%.Barcelona a fost echipa care a construit mai mult si a dat impresia ca ea este echipa care se va califica in sferturi.
Spatiile libere lasate in aparare au dat oportunitate englezilor de a marca pe contraatac.
Chelsea a jucat simplu,fara complicatii prea mari si a marcat la primele actiuni catre poarta adversa. :no:
Poate ca daca nu primea Barcelona in primele 20 de minute atatea goluri altfel s-ar fi jucat calificarea.
Cred ca in sferturi Chelsea nu va mai avea sansa pe care a avut-o cu Barcelona chiar si cu revenirea lui Drogba. :evil:
Acolo vor fi echipe care joaca un fotbal de mare clasa care o va depasi pe Chelsea la capitolul invincibilitate.
______________________________
In sufletul meu e Real Madrid! /hello

Picasso
10th March 2005, 02:04
Mie mi se pare ca in momentul de fata chelsea este in primele 6-7 echipe din europa ca valoare fotbalistica, organizare, resurse,etc. Alaturi de ea mai vad Real Madrid, Barcelona, Juve, Ac Milan, Manchester United si poate Bayern Munich, dar cam atata.Dintre astea, au mai ramas in cursa AC Milan, Juve si Bayern, deci de ele se poate impiedica chelsea in lupta pentru titlu. Celelalte echipe nu mi se par a emite pretentii in fata lui Murinho si a albastrilor.
Ca suporter al echipei chelsea de cand Dan Petrescu juca acolo, sunt foarte satisfacut de evolutia lor de ieri seara :yeah: si increzator ca pot sa castige titlul, mai ales cu Roben si Drogba in echipa, in locul lui Joe Cole(care totusi a jucat fantastic) sau Kezman(dezamagitor).
In rest, nu m-a impresionat nici AC Milan, care a inghetat jocul, nici Juventus, calificata in prelungiri si nici Bayern, care totusi a pierdut in Londra. In schimb, astept sa vad daca Lyon vor fi la fel de infometati dupa gol si-n meciurile viitoare.
Dar inca o data, consider ca in momentul de fata, si mai ales cu Robben si Drogba reveniti in echipa, Chelsea se poate bate de la egal la egal cu orice echipa din europa si din lume. Si nu spun asta doar ca sunt fan, este realitatea dovedita de rezultatele echipei din ultimul an!
/hello /hello /hello /hello chelsea

ADelPiero
10th March 2005, 02:45
daca JUVENTUS nu... atunci CINE ? :evil:

Catalanul
10th March 2005, 13:52
Rezultatele de ieri:

Juventus - Real Madrid 1-0 (2-0 dupa prelungiri) (in tur 0-1)
Arsenal - Bayer Munchen 1-0 (in tur 1-3)
AS Monaco - PSV 0-2 (in tur 0-1)
Bayer Leverkursen - Liverpool 1-3 (in tur 1-3)

astfel, echipele care merg mai departe, in sferturi, sunt urmatoarele:

Chelsea
Lyon
Milan
Juventus
Bayer Munchen
PSV
Liverpool
Inter sau Porto

alejandro
10th March 2005, 19:39
Acum ca Barca a iesit nu mai am nici o dilema,juve sa castige CL:D :yeah:

Mihai
10th March 2005, 22:01
Tu ai uitat de Chelsea :P O sa-i calce pe cei de la Juve in picioare! O sa vezi tu!

stelistu^
11th March 2005, 14:24
io zic ca chelsea nu o ajunga in finala .. finala o sa fie juventus - lyon .. amandoua joaca bine .. in sferturi lyon o sa cada cu chelsea ... si lyon se califica .. si juve o sa cada cu inter si ii bate pe inter ..

doamne ajuta sa ia lyon sau juve champions league .. ca echipele astea 2 joaca cel mai frumos fotbal la ora actuala .. si milanu joaca frumooos ... chelsea numai aparare si contra atac stie .. atat .. n`ai sa vezi pe barcelona sau real madrid sa se apere tot meciul .. niciodata .. echipele care nu joaca nimic fac asha ... aparare si contra atac ... nu o sa ajunga departe chelsea ... ca o sa dea de juve .. si juve il are pe ibrahimovic ala .. cred ca e printre cei mai buni atacantzi ...

Stelistul89
13th March 2005, 05:17
eu zic ca finala o sa fiie Chelsea-Juventus , sper sa joce MUTU in acel meci ,sa le dia goluri la Chelsea ...si sa i vad pe Mourinho cum sa trage de par ! lol :)

claudio25ro
16th March 2005, 11:51
hmm..greu..finala va fi Juventus-Chelsea...si bate Juve
sau macar asa as vrea...

ADelPiero
18th March 2005, 13:08
pt cei interesati... LIVE acuma pe EUROSPORT !! tragerea la sort: Quarter-finals ;) .... ultima tragere la sort in acest sezon!

p.s. the games:



Liverpool - Juventus Torino
Milan Ac - Internationale
Lyon - PSV
Chelsea - Bayern

alejandro
18th March 2005, 20:17
bine ca am scapat de chelsea:D

Catalanul
18th March 2005, 23:01
de ce mah? :confused: era cel mai accesibil adversar pe care puteati sa-l intalniti in sferturi :evil: :D oricum exista sanse sa va intalniti cu ''ingamfatii'' in semifinala, deci inca nu ati scapat de ei :rolleyes:

ADelPiero
20th March 2005, 12:40
eu i`as fi dorit in finala... dar e bine si in semi ;)

realmadrid.com
21st March 2005, 15:05
Milan va castiga finala...
De Inter eu zic ca va trece...cu gol in deplasare sau la penalty-uri, dar sigur va trece...apoi vine meciul cu PSV/Lyon...care cred ca va fii doar unul de antrenament inaintea finalei..
In schimb, Juve cred ca va trece de Liverpool, iar in disputa Bayern M./Chelsea, eu zic ca, sansele sunt 50/50...Bayern joaca bine in prezent, nu mai sunt cei de anul trecut...
Iar in semifinala, sansele sunt 50-50 pt Juve, daca joaca cu Chelsea, si 40-60 daca vor intalni pe Bayer...si asta deoarce Chelsea este o echipa care se apara si marcheaza pe contraatac...ceva in genul lui Juventus...asta daca e sa vorbim despre CL unde lucrurile stau total diferit fata de campionat. Iar cu Bayern Munchen, o echipa care stie sa si atace, dar sa se si apere...o echipa cred, mai buna decat Real Madrid in prezent...Juve are mai putine sanse de a-si impune jocul..
Iar in finala...Milan va castiga in fata lui: Juventus/Chelsea...iar cu Bayern, probabil ca se va chinui ceva

Il Fenomeno
29th March 2005, 14:02
Milan nu o sa joace nici macar finala nu va mai faceti sperante milanezilor!Finala o sa fie Inter-Bayern.

alejandro
3rd April 2005, 16:55
da ce le stii tu pe toate:D
Se vede ca esti nou-venit:D