PDA

View Full Version : Etapa 7: Unirea Urziceni-Steaua 1-0



Pages : [1] 2

Cristina
30th August 2010, 22:24
discutii inainte si dupa meci

SAMBATA 11.09 ora 20:30 antena1 - evident! :)

Trim0b
30th August 2010, 23:22
unirea mai are jucatori?:shocked:

Shinnok
31st August 2010, 01:56
2.

solaris
31st August 2010, 05:22
As fi profet in tara lui sa dau acum un pronostic...sa vedem 'lotul de dupa furtuna de nisip' al Unirii...si pe urma ma pronunt. Oricum ma intreb ca prosta-n balci : daca aia de la FRF erau profesionisti...de ce nu au verificat inainte sa inceapa campionatul ce se intampla cu bugetul ?! Si tot eu raspund : pai asa merg lucrurile...taca-paca...daca ar fi pe bune aceste verificari am avea Liga 1 cu vreo 8 echipe si Liga 2 cu 10...

Leo
31st August 2010, 11:00
Se cunoaste deja deznodamantul acestei partide. 0-2 va coafeaza?

ichigo
31st August 2010, 11:19
As fi profet in tara lui sa dau acum un pronostic...sa vedem 'lotul de dupa furtuna de nisip' al Unirii...si pe urma ma pronunt. Oricum ma intreb ca prosta-n balci : daca aia de la FRF erau profesionisti...de ce nu au verificat inainte sa inceapa campionatul ce se intampla cu bugetul ?! Si tot eu raspund : pai asa merg lucrurile...taca-paca...daca ar fi pe bune aceste verificari am avea Liga 1 cu vreo 8 echipe si Liga 2 cu 10...

eu cred ca domnul duru, de la FRF ar trebui sa ne lamureasca, cum cei de la urziceni au primit licenta. si, e foarte interesant ca cei de la unirea au fost lasati sa joace in preliminarii, desi sunt in faliment, iar mallorrca a fost exclusa din competitie de uefa.

Elgorriaga
31st August 2010, 16:18
Aici deja miroase a scor de neprezentare ...

Bobi Cearton
31st August 2010, 16:26
duca-se pe pustii Dorel Stoica! prazaru i-a trantit deja 2 meciuri lu Iliuta: cu Branesti si Zurich.

Sezione
31st August 2010, 16:46
duca-se pe pustii Dorel Stoica! prazaru i-a trantit deja 2 meciuri lu Iliuta: cu Branesti si Zurich.

Gata ati gasit vinovatul pentru jocul penibil de la Zurich al intregii echipe... Daca elvetienii nu ratau 10 ocazii de gol ) dintre care 4 cit roata carului ) nu va mai impaunati acum cu mareata echipa a lui Iliutza calificata in grupele Europa League ( unde cu toate transferurile voastre o sa castigati UN PUNCT maxim ) ... Lasa va vine vremea sa va lamuriti ca e zero barat ca antrenor " mister " ( numai gura e de el ...a fost dat afara de la AEK ca dupa cum mergea echipa ajungeau grecii in liga 2-a si el se umfla cu modul in care a gestionat vestiarul acolo :)) . Deocamdata l-a salvat Tatarusanu ... o sa vedem daca am sau nu dreptate in scurt timp. La prima infringere isi revine si oierul la comportamentul obisnuit...

Legat de meci ... nu vad cum poate castiga Unirea vreun punct fara 10 titulari...da vorba lui Mitica " NU SE STIE IN FOTBAL"!!:))

Bobi Cearton
31st August 2010, 16:49
gata ati gasit vinovatul pentru jocul penibil de la zurich al intregii echipe... Daca elvetienii nu ratau 10 ocazii de gol nu va mai impaunati acum cu mareata echipa a lui iliutza calificata in euopa league ( unde cu toate tranferurile voastre o sa castigati un punct maxim ) ...lasa va vine vremea sa va lamuriti ca e zero barat ca antrenor " mister " ( numai gura e de el ...a fost dat afara de la aek ca dupa cum mergea echipa ajungeau grecii in liga 2-a si el se umfla cu modul in care a gestionat vestiarul acolo :)) . Deocamdata l-a salvat tatarusanu ... O sa vedem daca am sau nu dreptate in scurt timp.

ai dreptate:D:)

six
31st August 2010, 18:50
piliuta....out dupa acest meci :D

UCV
31st August 2010, 20:57
Sunt chiar curios ce cota are steaua la pariuri sau deja este blocat meciul....
Totusi mizez pe un 1x.

Remember Buzau - Steaua ? =))

1-1 Bunica batut si retorgradat prin nu stiu ce liga .

Ess
31st August 2010, 22:28
se mai tine meciul asta?
btw: ce se'ntampla cu pct pierdute/castigate cu echipa asta, in cazul in care se retrage?
castiga toate cu 3-0 sau nu se pune nici un pct nici uneia din echipe :o:

Datenshi
31st August 2010, 22:34
Castiga cu 3-0 alea care nu au jucat inca. Asa cred.

Lordul
31st August 2010, 22:37
2 solist...Unirea a tras obloanele..

nayram
1st September 2010, 08:54
Castiga cu 3-0 alea care nu au jucat inca. Asa cred.

Castiga toate cu 3-0

Elgorriaga
1st September 2010, 09:04
se mai tine meciul asta?
btw: ce se'ntampla cu pct pierdute/castigate cu echipa asta, in cazul in care se retrage?
castiga toate cu 3-0 sau nu se pune nici un pct nici uneia din echipe :o:

Depinde cînd se retrage. Dacă o face acum, pare-mi-se că toate rezultatele de pe teren se anulează și toate celelalte 17 echipe cîștigă 3-0 și 3-0 cu Urziceniul.

Dacă o fac mai tîrziu (unde e punctul de inflexiune, asta nu mai știu) rezultatele existente în acel moment rămîn, și doar echipele care mai au meciuri cu ei cîștigă cu 3-0.

Parcă așa țin eu minte regula.

BBB
1st September 2010, 11:55
se mai tine meciul asta?
btw: ce se'ntampla cu pct pierdute/castigate cu echipa asta, in cazul in care se retrage?
castiga toate cu 3-0 sau nu se pune nici un pct nici uneia din echipe :o:

Articolul 19. Retragerea sau excluderea echipelor din campionat
1. În cazul în care în cursul desfăsurării unui campionat, o echipă sau mai multe
echipe se desfiinŃează, se retrag, sunt retrogradate sau excluse din activitatea
competiŃională, se procedează astfel:
a) dacă această situaŃie intervine înainte de sfârsitul turului, rezultatele
jocurilor disputate se anulează si nu vor mai apărea în clasament;

ADICA, se anuleaza rezultatele echipelor de pana acum cu Urzicile si restul vor STA un meci. Sper sa nu se retraga totusi :D

laurdog
1st September 2010, 14:21
Oare vor evolua cu rautate cei de la *****2 in fata primei echipe a lui......."ilie vijjelie rrrrrespect"?

Lloyd Banks
1st September 2010, 15:09
Aici se vor castiga bani frumosi la pariuri, sa vedem daca va fi in oferta :D

Oaia Dolly
1st September 2010, 15:15
Mda...final trist al unei echipe frumoase. As fi ipocrit daca as spune ca s revoltat de aceasta masinatiune si ca as fi preferat sa nu vina nici un jucator de al Unirii in Ghencea.

Cat despre meciul direct....decat cu juniori adunati la repezeala, mai bine contra unei echipe de B plus cativa jucatori mai experimnetati gen Tudor, Ionescu sau Onicas. Imi pare bine pentru tinerii de la Steaua 2, astfel vor acumula o experienta de nesperat in alte conditii.

Cristy RVD
1st September 2010, 17:11
Oare vor evolua cu rautate cei de la *****2 in fata primei echipe a lui......."ilie vijjelie rrrrrespect"?

cred ca vor fi fortuiti sa o faca :D

Charon
1st September 2010, 19:50
e clar,Ilie va subordona un nou adversar!:D

Hingherul
1st September 2010, 21:05
imi pare rau dar la meciul asta o sa facem FRATERNICID :D

rhadoo
1st September 2010, 23:05
daca nici in meciul asta steaua nu invinge,atunci inseamna ca se repeta meciul U cu dinamo

moty
1st September 2010, 23:24
Comparatia e mai mult decat fortata.

Lordul
1st September 2010, 23:41
aici e blat

J.Bond
1st September 2010, 23:49
aici e blat

Corect.:D

philos
2nd September 2010, 00:16
deci p'astia daca-i batem e blat...daca nu, e prostie... cam aceleasi lucruri s-au spus si despre dinamo - ucj :)

Rossi
2nd September 2010, 00:28
Etapa viitoare ... mai contorizam inca un BLAT in contul Stelei ... E logic pt toata lumea ca dupa permutarile ce au avut loc in aceasta saptamana, singurul obiectiv al Urziceniului este ca steaua sa castige campionatului ... pana unde s-a ajuns ... pe fata, cu satelitul in aceasi divizie ...

Pana si Emeric Ienei e socat si rusinat de ce se intampla la steaua ... omu' a zis'o pe fata, direct ... "ce blat, asta e aranjament pe fata" ...

Datenshi
2nd September 2010, 00:31
E urat, dar Steaua nu prea are vreo vina in povestea asta. Mizeria aia de Bucsaru, in schimb...

Denis
2nd September 2010, 00:34
Sa se termine 0-0, sa vada toata lumea ca nu a fost vorba de nici un blat.:D

philos
2nd September 2010, 00:38
bine zis, datenshi...
chiar ma amuza cum pt unii tot universul se invarte in jurul stelei...
in afacerea asta e vb doar de oportunism...si atat... sa nu-mi spuneti ca e vreo diferenta intre unirea cu 9/10 din lot dat si unirea cu jucatori de la steaua2... ma mir chiar cum de nu s-a spus ca transferul en masse dinspre urziceni catre noi nu e de fapt tot vreo incercare de a slabi vicecampioana in vederea meciului direct :D
io cred ca aia vor da tot ce pot... nu de alta... dar un ionescu sau onicas au tot interesul sa arate ca pot mai mult... acuma e alta discutie despre cat pot :D

Rossi
2nd September 2010, 00:43
Daca Urziceniul se retragea din campionat ... pierdea toate celelalte meciuri cu 0-3 la masa verde, inclusiv cel cu steaua ... si era fairplay ...

Dar Fecali vrea satelit in prima divizie ... Sa incurce contracandidatele la titlu si steaua lui sa aiba 6 puncte garantate ... Bucsaru e fericit pt ca incaseaza si drepturile tv (daca se retragea din campionat, nu mai primea drepturile tv) ... ce sa mai, toata suflarea fecaliota e fericita ....

Rossi
2nd September 2010, 00:52
As fi ipocrit daca as spune ca s revoltat de aceasta masinatiune ...

Daca Unirea se desfinta ... toate rezultatele erau 3-0 ...
Asa, Unirea o sa piarda lejer cu Steaua si o sa-si dea sufletul cu contracandidatele...
FairPlay nu?! ...

ps: mai bine erai doar ipocrit ...

moty
2nd September 2010, 00:58
Daca Unirea se desfinta ... toate rezultatele erau 3-0 ...
Asa, Unirea o sa piarda lejer cu Steaua si o sa-si dea sufletul cu contracandidatele...
FairPlay nu?! ...

ps: mai bine erai doar ipocrit ...

Cu exceptia meciurilor jucate pana acum.

Datenshi
2nd September 2010, 01:00
Nu, nu, daca se desfiinta acum le pierdea si pe-alea cu 3-0. Dar pierdea Bucsaru si banii din TV, ceea ce un tepar ca el nu putea face.

Rossi
2nd September 2010, 01:01
eu nu pot sa-mi dau seama cum de steaua ciobanului mai are sustinatori ...
nu le este rusine sa sustina creatia fecaliotului ?

Hingherul
2nd September 2010, 01:17
lasa ma, daca voi n-ati murit sustinand hotia in forma pura n-om muri nici noi sustinand Steaua (care e numai una!).

intre noi fie vorba, parca e mai nasoala umilinta la care va supune porcica. tribune urat mirositoare si umilinte la fiecare pas prin ieuropa. cat sa ma indurati si voi....

Rossi
2nd September 2010, 01:19
@Hingherul ... bine mah becaliotule, bafta multa la meciul cu Unirea ...

Hingherul
2nd September 2010, 01:24
merci porceane. la cat mai multe umilinte in ieuropa asa cum ne-ati obisnuit! stiu ca nu o sa ne dezamagiti :D
si ai grija mare cu echipa aia a ta fragila. vezi ca acum ti-o cumparam ne stergem pe crampoane cu ea. ca asa vrea gigi, na :P

Oaia Dolly
2nd September 2010, 08:47
Daca Unirea se desfinta ... toate rezultatele erau 3-0 ...
Asa, Unirea o sa piarda lejer cu Steaua si o sa-si dea sufletul cu contracandidatele...
FairPlay nu?! ...

ps: mai bine erai doar ipocrit ...

Mai bine erai informat...daca Unirea se retragea trebuia sa plateasca toti banii pe drepturile TV primiti pentru acest an.


P.S oare ai fost la fel de deranjat in 2005 cand in ultima etapa Craiova( formata in marea majoritate din jucatori deja vanduti lui dinamo) a invins Nationalul si a trimis titlul in Stefan cel Mare?

Macar Bucsaru a luat bani( sau i au fost sterse datoriile). Netoiu a primit actiuni la dinamo:drak:

laurdog
2nd September 2010, 09:33
Din punct de vedere strict sportiv no comment. E normal ca echipa lui "ilie vijelie rrrrespect" sa se impuna in fata unor desculti de care Snagovul si-a batut joc, eu n-am nicio problema, dimpotriva, ma bucur ca nu vom evolua impotriva lui Galamaz&co cand vom juca impotriva lor, dar echipele ce au pierdut deja puncte cu Urziceniul mare ce ar trebui sa faca, cum se simt? Rapidul a pierdut doua puncte pentru ca aveau in fata pe Galamaz, Brandan, Bilasco, etc, sunt convins ca le-ar fi convenit si lor sa evolueze impotriva lui.........nici macar nu stiu cum ii cheama.
Asta e competitie curata?
Sa avem pardon.

superchumbo
2nd September 2010, 10:17
Daca se intampla un accident gen manchester united 1958, rapidistii ce-ar fi vrut, sa-i trezeasca din mormant pe jucatori ??? Ce-ar fi ca fiecare echipa sa trimita 11-le de start al adversarului, asa sa fie dupa preferinte !!!
Nu mai puteti voi de grija rapidistilor! Au fost incompetenti, nu i-au batut. Punct.

Puneti intrebarile lui Bucsaru, sau daca va dati fecioare virgine, platiti-i voi datoriile. Ciobanul a scos ce a putut dintr-un caz de insolventa, dar a sacrificat viitorul Stelei. Pentru Steaua pare o afacere pe termen scurt, dar pe termen lung e un dezastru in conditiile in care in fotbalul romanesc al urmatorilor 10 ani, jucatorii vor proveni doar din productia interna.

laurdog
2nd September 2010, 10:32
Daca mayasii au dreptate..........:sleep:
Comparatie de toata jena. Adica oierul samaritean s-a oferit sa salveze de fapt Unirea nicidecum sa faca intr-un fel sa-si recupereze datoria de la bucsaru, datorie din alte afaceri!!!
Ma p*s pe bucsaru si pe oier, nu eu si nici altii nu trebuie sa-i platim datoriile, asta e o tampenie spusa pentru a acoperi mizeria.
Daca Liverpool joaca impotriva lui Napoli cu juniorii si pierde, iar impotriva echipei de la periferia Capitalei cu toata crema si castiga inseamna ca...aia au fost incompetenti iar napoletanii zmei???:shocked:
Fractura de logica si daca mai spui ca te cheama...Popescu Ion totul e clar.:ok:

J.Bond
2nd September 2010, 10:41
Urziceniul moare urat, infectat fiind cu virusul ciobanesc.:rosu:
Va dati seama ca la o echipa de traditie din Romania nu s-ar fi intamplat niciodata asa ceva. Suporterii i-ar fi urcat pe garduri pe conducatori, antrenori, jucatori.:ok:

superchumbo
2nd September 2010, 13:00
Daca mayasii au dreptate..........:sleep:
Comparatie de toata jena. Adica oierul samaritean s-a oferit sa salveze de fapt Unirea nicidecum sa faca intr-un fel sa-si recupereze datoria de la bucsaru, datorie din alte afaceri!!!
Ma p*s pe bucsaru si pe oier, nu eu si nici altii nu trebuie sa-i platim datoriile, asta e o tampenie spusa pentru a acoperi mizeria.
Daca Liverpool joaca impotriva lui Napoli cu juniorii si pierde, iar impotriva echipei de la periferia Capitalei cu toata crema si castiga inseamna ca...aia au fost incompetenti iar napoletanii zmei???:shocked:
Fractura de logica si daca mai spui ca te cheama...Popescu Ion totul e clar.:ok:


1. Nu s-a oferit sa salveze unirea, a gasit o metoda sa-si recupereze banii in conditiile in care bucsaru e FALIT. Ce face bucsaru mai departe e problema lui bucsaru. Daca voi traiti intr-o lume utopica unde banul n-are nici o influenta e problema voastra. Ce solutie ii propuneai tu lui bucsaru atat timp cat are datoria de cel putin de 1 an de zile si nu poti sa zici ca jucatorii unirii sunt la mare cautare inafara ?? De unde scoteai 10 mil EUR din toatea echipa ? Tu daca ai marfa pe stoc ce preferi ? Sa vinzi doar 1 jucator din 10, sau sa vinzi 10 la jumatate de pret ?? Si sa mai primesti alti 10 ca sa poti sa incasezi drepturile TV. Ca exit din afacere, ialomiteanul a facut ce trebuia. Scopul afacerilor e profitul, nu multumirea frustratilor.

A facut cineva vreo oferta pe bani pentru jucatorii de la Urziceni ???? Nu, tata, lasa ca-i luam moca... De-asta va ofticati!

2. Inseamna ca liverpool au fost incompetenti punct. Continuarea iti apartine..... Si aceeasi problema ne-o punem si noi cu bistrita in fiecare an, de ce cu noi sunt zmei , iar cu alti capre.

laurdog
2nd September 2010, 13:44
N-ai inteles.
1.Datoria catre oier era din cu totul alte domenii. Daca la licentierea echipelor s-ar cere garantii bancare, ca in toata lumea civilizata, nu s-ar ajunge in situatia ca dupa numai 6 etape o echipa, campioana in 2009, sa se desfiinteze practic doar pentru ca patronul nu si-a platit factura la mobil sau intretinerea acasa!!! Apoi, tin sa te informez ca Unirea are echipe de juniori nu era necesara fuzionarea cu echipa a doua a oierului.
2.Inseamna ca Gillet sau Hicks au datorii la mafia napoletana? Nu stiu ce problema va puneti voi cu Bistrita, insa si noi ne intrebam cum dracu nu reusim sa-i batem de vreo trei ani in schimb voi ii rupeti!!!:cool:

philos
2nd September 2010, 14:21
laure... tocmai faptul ca unirea are juniori dar prefera totusi sa ia echipa a doua de la noi demonstreaza ca manevra e inainte de toate o inginerie financiara...my 2 cents...

superchumbo
2nd September 2010, 14:42
Lasa ultimii 3 ani de cand au preluat-o franarii sub aripa. Daca te uiti pe anteriorii 15 ani, nu prea vezi motive sa va plangeti voi de Bistrita.

laurdog
2nd September 2010, 14:51
laure... tocmai faptul ca unirea are juniori dar prefera totusi sa ia echipa a doua de la noi demonstreaza ca manevra e inainte de toate o inginerie financiara...my 2 cents...
phil, daca tu ai avea masina ta ai mai inchiria de la altii?
Financiara zici a?
Pai, echipele de juniori te costa nu-i asa?
Buun, daca ai tai te costa, mult-putin nu conteaza, de ce sa dai bani in plus pe jucatori luati de la altii?
Daca nu el ii plateste pe aia imprumutati, ci cel de care apartin atunci e si mai mare problema! Cum o dai, tot ca dracu iese.

Lasa ultimii 3 ani de cand au preluat-o franarii sub aripa. Daca te uiti pe anteriorii 15 ani, nu prea vezi motive sa va plangeti voi de Bistrita.

O singura echipa din Bucuresti nu a fost deranjata de Bistrita vreodata, una al carei patron ne spune cum se scufunda planeta.:ok:
Deci, tot n-ai nemerit-o.

superchumbo
2nd September 2010, 16:52
O singura echipa din Bucuresti nu a fost deranjata de Bistrita vreodata, una al carei patron ne spune cum se scufunda planeta.:ok:
Deci, tot n-ai nemerit-o


Inseamna ca te-ai nascut prea tarziu si te uiti la fotbal doar de 3 ani. Nu aruncati pisica pe rapid, ca dinamo-bistrita este "el clasico" de mult timp.

Datenshi
2nd September 2010, 17:03
laure, ia mai cauta totusi prin rezultate.

nayram
2nd September 2010, 17:43
Avem meci greu la vicecampioana dar sper sa batem:happy.

z.alex
2nd September 2010, 19:12
Era nevoie de poll la meciul asta? :groggy:

VILLARREAL
2nd September 2010, 22:09
Cred ca bate Steaua II.

philos
3rd September 2010, 02:24
phil, daca tu ai avea masina ta ai mai inchiria de la altii?
Financiara zici a?
Pai, echipele de juniori te costa nu-i asa?
Buun, daca ai tai te costa, mult-putin nu conteaza, de ce sa dai bani in plus pe jucatori luati de la altii?
Daca nu el ii plateste pe aia imprumutati, ci cel de care apartin atunci e si mai mare problema! Cum o dai, tot ca dracu iese.


laure, pui gresit problema...din toata combinatia, al' mai scos e jiji, nu bucsa... ialomiteanul oricum si-a redus cheltuielile...

delaparis
3rd September 2010, 02:29
Daca am inteles bine salariile jucatorilor imprumutati sunt platite de Bucsaru. Nu?

TheIceMan
3rd September 2010, 03:52
Daca am inteles bine salariile jucatorilor imprumutati sunt platite de Bucsaru. Nu?

Da, asa zicea, max 1,000 € pe luna.
Pe Pamant nu se stie cat.

tataleone
3rd September 2010, 10:18
Astia mici din Liga a II-a vin motivati sa ajunga la prima echipa si matura pe jos cu "vedetele" antrenate de "marele" Ilie. Cei 7 de la Unirea nu vor confirma niciodata la Steaua, unde nu au aceleasi conditii de a face performanta care erau la Urziceni.
Pronostic: 1

laurdog
3rd September 2010, 13:05
laure, ia mai cauta totusi prin rezultate.
Cautam impreuna Dane, dar............:o:

Daca am inteles bine salariile jucatorilor imprumutati sunt platite de Bucsaru. Nu?
Asa se pare, dar nu sunt proprietatea lui.

laure, pui gresit problema...din toata combinatia, al' mai scos e jiji, nu bucsa... ialomiteanul oricum si-a redus cheltuielile...

De ce phil? bucsaru si-a redus cheltuielile, ca rost ar mai avea altele in plus?
felix grigore spunea ca cei 10-11 pe care ii mai are plus juniorii lor si ce mai au imprumutati sunt deajuns.:cool:

Datenshi
3rd September 2010, 15:54
Si, ai gasit doar victorii pe linie? :)

Poate il dam pe Raduta la schimb cu Rusescu si da vreun hattrick cu Steaua. :cry:

Lexus.
4th September 2010, 03:49
Meciul asta este ca un meci de box intre argaseala si nea jiji...care se termina cu buzele umflate ale lui argaseala, nu neaparat de la pumni primiti de la bovinul machedon lat in umeri si cu pieptul umflat ca o gaina de Crevedia, ci de la cat l-a pupat in c*r:happy

O sa fie un meci "dur", o sa-i doara rau buzele pe aia de la urziceni:mda:

In sfarsit, nea jiji, nu trebuie sa mai plateasca arbitrii etapa asta...desi la valoarea echipei din ghencea nu ar strica sa-si ia asigurare:happy

delaoltenia
4th September 2010, 07:43
2 solist

J.Bond
5th September 2010, 18:19
2 solist.;)

Denis
6th September 2010, 14:25
Si, ai gasit doar victorii pe linie? :)

Poate il dam pe Raduta la schimb cu Rusescu si da vreun hattrick cu Steaua. :cry:

Mi-a placut cum a jucat Raduta in amicalul cu Sahtior. Are glezna fina dar trebuie sa invete s-o bage si-n ate.

Ontopic: 1-1.

Bobi Cearton
6th September 2010, 16:39
meciurile de acest tip nu fac cinste fotbalului. nici nu trebuie sa se joace.

xisco
6th September 2010, 17:52
probabil ca rresspecctabilul domn ilie dumitrescu va subordona adversarul ca de obicei.el chiar si cand pierde subordoneaza adversarii.

Ferko
8th September 2010, 11:17
Meciul asta chiar se joaca degeaba. Se stie cine o sa invinga. Ce rost mai are ?

superchumbo
8th September 2010, 18:29
pai n-ar fi problema ca e deja vu gen alba iulia, international, bistrita
voi stiti mai bine

dble13
8th September 2010, 23:27
Daca Unirea se desfinta ... toate rezultatele erau 3-0 ...
Asa, Unirea o sa piarda lejer cu Steaua si o sa-si dea sufletul cu contracandidatele...
FairPlay nu?! ...

ps: mai bine erai doar ipocrit ...

tzi frica ca va da steaua 2 vreo 4 boabe?
:(

dble13
8th September 2010, 23:36
N-ai inteles.
1.Datoria catre oier era din cu totul alte domenii. Daca la licentierea echipelor s-ar cere garantii bancare, ca in toata lumea civilizata, nu s-ar ajunge in situatia ca dupa numai 6 etape o echipa, campioana in 2009, sa se desfiinteze practic doar pentru ca patronul nu si-a platit factura la mobil sau intretinerea acasa!!! Apoi, tin sa te informez ca Unirea are echipe de juniori nu era necesara fuzionarea cu echipa a doua a oierului.
2.Inseamna ca Gillet sau Hicks au datorii la mafia napoletana? Nu stiu ce problema va puneti voi cu Bistrita, insa si noi ne intrebam cum dracu nu reusim sa-i batem de vreo trei ani in schimb voi ii rupeti!!!:cool:

pentru ca suntem cei mai tari:yeah::yeah::yeah::yeah:

dble13
8th September 2010, 23:43
probabil ca rresspecctabilul domn ilie dumitrescu va subordona adversarul ca de obicei.el chiar si cand pierde subordoneaza adversarii.

cand a pierdut?

:groggy:

Lexus.
9th September 2010, 03:05
Meci egal:D

...glumesc, jucatori ca Bunica (ma refer la caracter) se nasc odata la 100 de ani, iar in romania odata la 2,000 de ani;)

Sir. Eko
9th September 2010, 11:34
Meci greu pentru Steaua asta...

racovita
9th September 2010, 16:38
Casa pariurilor
eTicket: 7849180

1 379 Urziceni - Steaua 09.11. 20:30 2 1.27
2 3061 Italy - Hungary 09.09. 21:45 X2 1.26 la polo
3 1105 USA - Russia 09.09. 18:00 1 1.01 la baschet
Miză :
1904.76
Cota :
1.62
Câștigator :
3078.48




Fara impozite = 6 bilete x
Casa pariurilor
eTicket: 2197740

1 379 Urziceni - Steaua 09.11. 20:30 2 1.27
2 3061 Italy - Hungary 09.09. 21:45 X2 1.26
3 1105 USA - Russia 09.09. 18:00 1 1.01
Miză :
370.38
Cota :
1.62
Câștigator :
598.61


risti 3,9 pentru 6 sau 2 pentru 3

Cipri
10th September 2010, 01:04
Orice rezultat cu exceptia victorie Stelei este exclus .
2 solist !

Lexus.
11th September 2010, 00:46
Orice rezultat cu exceptia victorie Stelei este exclus .
2 solist !
Care steaua? steaua 1 sau steaua 2?:D

El Pistolero
11th September 2010, 13:31
http://blogsport.gsp.ro/andries/2010/09/10/17-echipe-si-o-fantoma/ :ok:

Charon
11th September 2010, 15:34
sa curga banii,ca am ramas fara licoare!:yeah:

J.Bond
11th September 2010, 17:03
Care steaua? steaua 1 sau steaua 2?:D

Tot una e.:D

Hingherul
11th September 2010, 17:06
parca ai fi dinamovist. asa frumos spui STEAUA e numai una :D

Van Halen
11th September 2010, 17:45
Eu zic sa bata Urziceniul ca sa va bucurati toti cei ce sunteti antiSTEAUA!
Propun chiar sa ne dam la o parte sau sa nu ne prezentam ca sa se bucure CATEII si ceilalti!
Forumul asta nu mai are oameni seriosi care si gandesc?
Peste tot numai CHILDRENS OF GUTZA?
In alta tara nici nu s-ar comenta atata un simplu meci!
LA noi la ROMANICA bineintelesc numai prostii! Ca am pierdut doua puncte mari atunci cu BUNICA nu mai spune nimeni? SI culmea toti ati spus ca va bate sigur STEAUA! CA va fi BLAT! Si cand colo ce sa vezi? Am pierdut campionatul probabil la acel egal!
Iar aceeasi comentatori cu muci la nas, iar vad BLAT!
Da ca naiba nu putem sa batem intr-un meci? Suntem FC MAMA NAIBII sau suntem STEAUA BUCURESTI?
Daca batea DInamo pe U CLUJ era BLAT! Asa toti lauda U CLUJ! Dar cand? Dupa razboi! Cand stim cine se arata!
MAi bien uitati-va la ALTE CAMPIONATE! Daca nu va PLACE!

superchumbo
11th September 2010, 18:08
tara asta nu mai e demult tara oamenilor rationali. cel putin nu la sud de carpati

Melcyah
11th September 2010, 19:39
Da Van Halen dar ce a patit Bunica dupa meciul ala, a cam aratat cea ce trebuia sa fie...din pacate. Normal acum orice echipa ar trebuii sa bata Unirea Urziceni, chiar si noile promovate, daca ne uitam U Cluj si Targu Mures s-au intarit anul asta, singurii care cred ca o sa aibe ceva probleme sunt Branesti ( care nu prea au aparare ), Sportul ( imprevizibili ) si Pandurii ( nu am vazut sa joace ceva pana acum ).
Pacat de Rapid ca nu s-a desfintat Unirea mai devreme :D dar nu e bai :D daca batem Steaua de 2 ori anu asta suntem peste voi in clasament ;)

Hingherul
11th September 2010, 19:55
Unirea Urziceni: Cernea - Mușat, Nicu Epaminonda, Maftei, Toșca - Muzac - Semedo, Todoran, Păduretu, Lupu - Rusescu

Steaua: Tatarușanu - Emeghara, Geraldo, Galamaz, Latovlevici - Onofraș, Anghelov, Brandan, Răduț - Stancu, Bilașco

Rossi
11th September 2010, 20:02
O sa se joace pe bune ? O sa vedem dorinta si ambitie la cei 22 de jucatori ? Cartonase galbene ? O sa fie un meci asemanator cu Rapid - CFR ? ...

Sa fim seriosi ... nici macar blat ... asta o sa fie (vorba lu Ienei) PE FATA ... fara nici o jena ...

Lexus.
11th September 2010, 20:16
In tara blaturilor, hotiilor, manelelor si furaciunilor, unde steaua (steaua lui nea jiji din ghencea) este echipa fanion a acestei tari...unul dintre cocalarii din sistem a spus tot ce era de spus inainte de meci:


Bucșaru: "Steliștii sînt proștii proștilor dacă nu ne bat"

Forza steaua 2003:cry: (din ghencea) echipa fanion a tarii descrise mai sus:yeah:

Ulysses
11th September 2010, 20:20
Ma rossi, in meciul asta STEAUA se va antrena pentru ca are meci pe Anfield Road cu FC Liverpool! In timp ce dinamo si alte echipe de doi bani se vor uita spumegand la tv cum STEAUA reprezinta IAR de una singura Romania in Europa:ok:

TheIceMan
11th September 2010, 20:23
nu chiar de una singura, in UCL este alta echipa :)

Ulysses
11th September 2010, 20:26
nu chiar de una singura, in UCL este alta echipa :)

la cum se prezinta aia din toate punctele de vedere chiar(ar fi bine ) sa nu reprezinte Romania :cool:

six
11th September 2010, 20:31
Peste tot numai CHILDRENS OF GUTZA?
:ras-plans::ras-plans::ras-plans::cry::cry::cry:

Hingherul
11th September 2010, 20:40
ce face baietii....tot frustrati? :D

Razvan T.
11th September 2010, 20:45
Steaua joaca ca Barca ??? :D

Trim0b
11th September 2010, 20:45
ce le face semedo! :happy

Hingherul
11th September 2010, 20:51
intarzie cam mult golul :(

racovita
11th September 2010, 20:57
Buuuuuuuuniiiiiica !!!!!!!!!!
v-ati cam udat

BBB
11th September 2010, 20:58
Steaua joaca ca Barca ??? :D

Tot ca Barca sa joace! Meci de meci, ca cel cu Hercules de azi :happy. Eram sigur ca Steaua bate azi, dar cand am vazut primul 11 al Unirii, m-am lamurit ca totul a fost un foc de paie. Daca bate, bate chinuit azi, dar sa speram ca nu :D

Razvan T.
11th September 2010, 20:58
Stati linistiti ... daca Steaua nu rezolva nimic pana la pauza, rezolva ciobanul :D.

Razvan T.
11th September 2010, 20:59
Tot ca Barca sa joace! Meci de meci, ca cel cu Hercules de azi :happy.

La asta ma refeream si io :D

racovita
11th September 2010, 21:00
O baga Cernea in minutul 92 direct din degajare de pe 6m.

racovita
11th September 2010, 21:02
prim plan cu Dumitrescu
e cam vanat baiatul asta
parca-i faraon egiptean

Hingherul
11th September 2010, 21:03
are rude in giulesti, ce vrei :(

o bagam in ate in curand

BBB
11th September 2010, 21:04
prim plan cu Dumitrescu
e cam vanat biatul asta
parca-i faraon egiptean

Asta-i cea mai buna replica din ultima saptamana :happy Faraonii Lacatus si Ilie Dumitrescu :happy

MitzGym
11th September 2010, 21:07
cine comenteaza?
am zis eu ca nu o sa scriu pe vre-un thread pe footbal niciodata,dar de data asta am fost interesata

Razvan T.
11th September 2010, 21:09
cine comenteaza?
am zis eu ca nu o sa scriu pe vre-un thread pe footbal niciodata,dar de data asta am fost interesata

Vochin si Samuila

YoYoyOi
11th September 2010, 21:09
Imi vine greu sa cred ca exista pe lumea asta idioti care sa creada ca o echipa cu Musat, Tosca, Muzac si Lupu, poate sa bata o echipa cu Bilasco, Stancu, Onofras, Latovlevici si Galamaz.

Hingherul
11th September 2010, 21:11
si cu toate asta inca nu le-am dezvirginat poarta.

danpuric78
11th September 2010, 21:12
mai grav decat toate e ca mascarada asta e perfect regulamentara.
ca becali vrea 2 echipe in aceaisi liga e de asteptat. lui n-ai ce sa-i ceri. daca ar fi dupa el ar face un campionat cu 18 stele si s-ar bucura cand castiga titlul.

problema e ca acum n-are nimeni ce sa-i faca, ca e regulamantar. cel putin dupa regulamentele din liga 1 totul e in regula.
asta e cel mai grav. ca regulamentele romanesti permit trasferuri pana in etapa a n-a, ca permit sa se inscrie echipe in prima liga fara un buget serios, permit sa ai in prima liga echipe cu baze sportive si stadioane ca echipele de cartier din burkina fasso.
astea-s problemele. nu ca becali si-a mai tras o echipa,

Hingherul
11th September 2010, 21:13
ca dinamovist ar trebui sa-ti fie rusine sa pomenesti despre asa ceva. uiti jaful facut Craiovei in era netoiu?
joc de glezne moralistule, te rog!

dar stii ce e amuzant, noi cand facem miscari d`astea mai pupam o europa ceva, voi...pupati tot poala popii :D

Elgorriaga
11th September 2010, 21:16
Ma rossi, in meciul asta STEAUA se va antrena pentru ca are meci pe Anfield Road cu FC Liverpool! In timp ce dinamo si alte echipe de doi bani se vor uita spumegand la tv cum STEAUA reprezinta IAR de una singura Romania in Europa:ok:

Eu cred că ar fi bine ca Steaua să se reprezinte doar pe sine în Europa ... să se afilieze separat la UEFA, să joace pe punctele de coeficient proprii, dacă sînt buni să înscrie 5-6 echipe în Europa (așa se va revitaliza și fotbalul de prin Buzău, cred), no problem.

Noi ceilalți (Dinamo și alte echipe de doi bani, cum le numești tu, slăvit moderator) sîntem prea mici pentru acest brand gigant al Europei, care cacă apăsat pe urmele lăsate de alt uriaș, Barcelona.

danpuric78
11th September 2010, 21:21
ca dinamovist ar trebui sa-ti fie rusine sa pomenesti despre asa ceva. uiti jaful facut Craiovei in era netoiu?
joc de glezne moralistule, te rog!

ce bah - am zis eu ca regulamentul nu trebuie sa aiba o prevedere ca "toti cei care au fost actionari la o echipa sa nu mai poata avea actiuni la o alta echipa timp de 5 ani"
daca era un articol ca asta netoiu nu punea mana pe craiova, sau cel putin nu in prima liga.
in campionatele civilizate liga vegheaza la "conflictele de interese" - cum e cazul steaua urziceni sau orice alta situatie in care echipele isi imprumuta pre multi jucatori.

la noi in schimb toata lumea lauda "ingeniozitatea" lui becali fara sa realizeze absurdul situatiei.

PS. netoiu a plecat de la craiova de peste 6 ani. multe ar fi trebuit sa se schimbe de atunci.
doar ca oltenii n-au reusit inca sa repete performantle din era netoiu

racovita
11th September 2010, 21:22
ca dinamovist ar trebui sa-ti fie rusine sa pomenesti despre asa ceva. uiti jaful facut Craiovei in era netoiu?
joc de glezne moralistule, te rog!

dar stii ce e amuzant, noi cand facem miscari d`astea mai pupam o europa ceva, voi...pupati tot poala popii :D

E pe naiba :happy:happy:happy
doar nu credeti ca faceti mai multe puncte ca franarii in grupe

Lexus.
11th September 2010, 21:22
In tara blaturilor, hotiilor, manelelor si furaciunilor, unde steaua (steaua lui nea jiji din ghencea) este echipa fanion a acestei tari...unul dintre cocalarii din sistem a spus tot ce era de spus inainte de meci:


Bucșaru: "Steliștii sînt proștii proștilor dacă nu ne bat"

Forza steaua 2003:cry: (din ghencea) echipa fanion a tarii descrise mai sus:yeah:

Concluzia dupa prima repriza: indiferent de rezultat, steaua (echipa lu' nea jiji din ghencea...ca sa nu fie confuzii) sut prostii prostilor:happy:happy:happy asa joc de kkt numai in liga a 3 a mai vezi:cry:

Lloyd Banks
11th September 2010, 21:24
Rezolva nea jiji la pauza, stati linistiti, castiga blatistii lejer.

Razvan T.
11th September 2010, 21:25
Concluzia dupa prima repriza: indiferent de rezultat, steaua (echipa lu' nea jiji din ghencea...ca sa nu fie confuzii) sut prostii prostilor:happy:happy:happy asa joc de kkt numai in liga a 3 a mai vezi:cry:

Io in locul tau nu as rade, la ce panarame aveti si voi in aparare. :D

racovita
11th September 2010, 21:28
Pana o sa faca stelistii 8 puncte in grupe, ......... o sa ninga cu biscuiti !

six
11th September 2010, 21:28
Piliii :D stai linistit....se termina 75 la zero :happy

Lexus.
11th September 2010, 21:30
Totusi sa revenim on topic: cred ca nea jiji, cel mai mare stelist al tarii, va rezolva meciul in pauza, sa vedeti voi galacticii din ghencea cum vor zdrobi pe extraterestrii din baragan in repriza a doua:D

VILLARREAL
11th September 2010, 21:39
Piliii :D stai linistit....se termina 75 la zero :happy

75-1 . Urziceniului o sa i se faca mila de stana si o sa-i lase sa dea golul de onoare.:happy

Hingherul
11th September 2010, 21:48
na dracie. uite unde era bunica :)

Razvan T.
11th September 2010, 21:48
:happy:happy:happy:happy

rhadoo
11th September 2010, 21:48
gol urziceni!

Trim0b
11th September 2010, 21:48
hopa:D

YoYoyOi
11th September 2010, 21:49
no de-amar :D

rhadoo
11th September 2010, 21:49
e,rusinea nu e asa mare,doar joaca in deplasare!:happy

zebe
11th September 2010, 21:49
:happy

Van Halen
11th September 2010, 21:50
acuma sa ii azui pe aia de spuneau ca e blat
acuma se intorc 180 grade si uita ce au spus
acuma nu mai e blat?

six
11th September 2010, 21:50
ttttiiiiiikkkiiiii-tttttaaaakkkkkaaaa :great::bere::happy

Celso
11th September 2010, 21:50
ahahahhaa:drak::D

ce fata avea fecaliotu

Hingherul
11th September 2010, 21:50
a dracu strategie. vrea sa ne tina cu sufletul la gura gigi asta. dar ca sa ma joc cu imaginatia va dati seama cam ce ar fi in sufletelul lui de cioban daca bate Urziceni? :D

Trim0b
11th September 2010, 21:51
ce moaca are cimpanzeu :happy

zebe
11th September 2010, 21:51
ttttiiiiiikkkiiiii-tttttaaaakkkkkaaaa :great::bere::happy

Taca-taca. :D

Lordul
11th September 2010, 21:51
incredibil Steaua II -Steaua 1-0 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cipri
11th September 2010, 21:51
Meciul asta seamana cu Dinamo - U Cluj d p d v al asteptarilor si deznodamantului . :)

Tyler Durden
11th September 2010, 21:52
Imi vine greu sa cred ca exista pe lumea asta idioti care sa creada ca o echipa cu Musat, Tosca, Muzac si Lupu, poate sa bata o echipa cu Bilasco, Stancu, Onofras, Latovlevici si Galamaz.

Hapciu! :D

Hingherul
11th September 2010, 21:53
sanatate! ho bre ca mai avem din meci :D

YoNuTzz
11th September 2010, 21:53
daca pierdem furam titulatura rapidului data de dinu gheorghe "prostii prostilor" si devenim prostii universului...

Sir. Eko
11th September 2010, 21:53
:happy:happy

YoYoyOi
11th September 2010, 21:53
bles iu, tailar :D

stai ca nu-i gata :D

rhadoo
11th September 2010, 21:55
daca pierdem furam titulatura rapidului data de dinu gheorghe "prostii prostilor" si devenim prostii universului...

asta stim?exista precedent(gloria bz)
revenind la fotbal................

Hingherul
11th September 2010, 21:55
daca pierdem furam titulatura rapidului data de dinu gheorghe "prostii prostilor" si devenim prostii universului...

da sau....cineva si-a triplat veniturile cu pariurile dar nu cred ca Steaua poate vreodata sa fie la fel de murdara ca dinamo sa faca asa ceva. prefer varianta ta :D

moty
11th September 2010, 21:56
vai de curu' nostru de galactici :(

Vadim
11th September 2010, 21:57
As fi pariat 1 pe meciul asta. Imi pare foarte rau ca nu am facut-o.

Trim0b
11th September 2010, 21:58
As fi pariat 1 pe meciul asta. Imi pare foarte rau ca nu am facut-o.

aveau cota 9:groggy:

Lordul
11th September 2010, 21:58
pai nu a fost blocat la unele case de pariuri

nayram
11th September 2010, 21:59
egalam curand

Lordul
11th September 2010, 21:59
da , dupa ce se termina meciul

Hingherul
11th September 2010, 22:01
cred ca principala greseala a fost ca vijelie a bagat jucatorii Unirii. pana acum e muci ca antrenor.
si sa fiu sincer nu m-ar deranja daca l-ar lua ciobanila la 13-14.

BBB
11th September 2010, 22:01
Toata tevatura creata in jurul acestui meci s-a dovedit un foc de paie. Presa a mancat ***** inca o data, asa cum ne obisnuieste, inducandu-ne in eroare pe toti. Ne-am fi asteptat sa vedem Steaua II in teren, imbracati in tricourile Unirii Urziceni, si cand colo, jucatori decenti cu 2-3 plombe mai putin decente. Chiar daca si-a dat nucleul de jucatori buni, Unirea ramane o echipa decenta, care poate termina undeva in locurile 6-10. Mie unul sa-mi fie invatatura de minte sa nu ma mai las intoxicat de cacaciosii de ziaristi, sau mai bine sa le zic viniturile din camin cu diploma de jurnalist

moty
11th September 2010, 22:02
cred ca principala greseala a fost ca vijelie a bagat jucatorii Unirii. pana acum e muci ca antrenor.

Nu ca ar fi Ilie mare antrenor, dar precis Ciobi a vrut sa vada achizitiile la lucru.

razwan_vs
11th September 2010, 22:03
jj cred ca moare acuma :ras-plans:.......era cam suparat in tribuna :))))

Hingherul
11th September 2010, 22:03
tu iti dai seama ca e a doua umilinta suprema....
poate se supara si vinde prostul :D

racovita
11th September 2010, 22:03
vai de curu' nostru de galactici :(

Va revansati cu Liverpool, utrecht si Napoli
poate scoateti si voi 5puncte.

iulian_1976
11th September 2010, 22:03
A fost la cateva case de pariuri :o:

Ar fi minunat sa piarda Steaua,cine a marcat?
Bunica?!:shocked:

YoNuTzz
11th September 2010, 22:06
jucatorii imprumutati de la cfr la alte echipe faceau blat...
cei de la steaua care s-au dus la urziceni joaca cu viata...

trageti si voi concluziile

Hingherul
11th September 2010, 22:06
incep sa cred ca daca intra echipa de la Steaua 2 o furam la scor de la ei. sunt sigur ca au boala mare pe cioban baietii si ar fi jucat la sacrificiu.
oricum, superba teapa pentru cioban :ok:

VILLARREAL
11th September 2010, 22:08
:o:

cine a marcat?
Bunica?!:shocked:

Semedo:cool:

Trim0b
11th September 2010, 22:08
jiji ce ai patit tata?:happy:happy

Hingherul
11th September 2010, 22:09
45663
s-a tirat branzaru`! NU MAI SUPORTA UMILINTA. zau ca pentru asta parca nu ma deranjeaza infrangerea.
MORI CIOBANE!

racovita
11th September 2010, 22:10
Mi-au adus astia aminte de Grasshopers cu steaua:happy:happy:happy

va tavaleau aia cum aveau chef..... cred ca totusi nu scoateti mai mult de 3 puncte din grupe.

iulian_1976
11th September 2010, 22:11
:happy...aa deci Semedo si Bunica or sa faca istorie.

Nu mi se pare corect ca Steaua sa joace cu jucatorii Urzicenilor contra Urziceniului,primesc ce merita.:ok:
Aici Ilie Vijelie nu a procedat corect,el sa sa demonstreze ca poate bate Urziceniul pe bune.

manai
11th September 2010, 22:12
jiji ce ai patit tata?:happy:happy

ce sa pateasca?a luat baiatul banii de la pariuri ca si pritenul cu sangele pe nas.
naivi sunt cei care mai pun pasiune pt o echipa de fotbal.toti sunt niste hoti.
ati vazut ce-a facut barcelona in seara asta?

VILLARREAL
11th September 2010, 22:12
:happy...aa deci Semedo si Bunica or sa faca istorie.

Nu mi se pare corect ca Steaua sa joace cu jucatorii Urzicenilor contra Urziceniului,primesc ce merita.:ok:

Sa nu-l uitam nici pe Vlaicu Catalin. Steaua - Buzau 1-1 din 2008.:D

Ted
11th September 2010, 22:13
jiji ce ai patit tata?:happy:happy

:ras-plans:
karma is a bitch :D

Gabriel28
11th September 2010, 22:14
Asta e meci aranjat la casele de pariuri clar, ca nimeni nu se astepta la asa ceva. Gigi a plecat de la stadion, o sa faca si putina galagie dupa meci ca sa nu bata la ochi si asta e, tot ei i-au banu, si au luat si juma' de echipa de la Unirea.

Hingherul
11th September 2010, 22:14
oare o sa-i dedice Bucsaru victoria lui jiji? :D
macar o dedicatie muzicala acolo...

TheIceMan
11th September 2010, 22:14
NU se poate !!!!

:no: :no:

Lipsesc un pic si ce vad ????

Grinco
11th September 2010, 22:15
Hai ba, ca si Barca a pierdut :D

Hingherul
11th September 2010, 22:16
nu le am eu cu pariurile dar pentru meciuri d`astea merita sa ma apuc de treaba.

racovita
11th September 2010, 22:16
:happy...aa deci Semedo si Bunica or sa faca istorie.

Nu mi se pare corect ca Steaua sa joace cu jucatorii Urzicenilor contra Urziceniului,primesc ce merita.:ok:

Iuliene
tu vrei sa zici ca Uniristii au acceptat sa vina la Steaua doar ca sa fie siguri ca Urziceniul castiga meciul asta ????

rhadoo
11th September 2010, 22:16
de treaba kapetanos!

Ulysses
11th September 2010, 22:17
NU se poate !!!!

:no: :no:

Lipsesc un pic si ce vad ????

Vezi o echipa adevarata, curata , in curs de formare!:cool: ORICINE in locul STELEI ar fi "castigat" meciul, vezi anul trecut cefereiii:rosu:
Pentru onoarea noastra ,e mai bine ca s-a intamplat asa avem timp berechet sa recuperam punctele astea:ok:

manai
11th September 2010, 22:18
Hai ba, ca si Barca a pierdut :D

Steaua ,Dinamo sunt niste gunoiae pe langa barca.barcelona scoate sume uriase din pariuri.

rhadoo
11th September 2010, 22:18
doar 5 min de prelungire?!

UCV
11th September 2010, 22:19
De apreciat jucatorii care au imbracat in aceasta seara tricoul celor de la Unirea Urziceni !
De apreciat tinerii jucatori veniti de la steaua !

felicitari UNIREA URZICENI !!!
Iar Vasile Maftei a fost absolut exceptional in seara aceasta!

six
11th September 2010, 22:20
Barcelona....ziceti....:happy:sleep:

ps:Pily the best :happy

Razvan T.
11th September 2010, 22:20
Felicitari Unirea!!! ... io sincer nu ma asteptam ;)

krapulax
11th September 2010, 22:20
nice game, pretty boyz!

Van Halen
11th September 2010, 22:21
acuma sa va mai aud, ca caraiti STEAUA JOACA CORECT sa moara dusmanii
CA ILIE e SLAB asta e alta mancare de peste!

iulian_1976
11th September 2010, 22:22
Iuliene
tu vrei sa zici ca Uniristii au acceptat sa vina la Steaua doar ca sa fie siguri ca Urziceniul castiga meciul asta ????

...nu ai inteles .
Ilie Dumitrescu nu trebuia sa alinieze o echipa cu jucatori de la Urziceni nu este corect,cand ei acum 2 saptamani jucau la Urziceni.
Ilie&comp are ce merita.

Hingherul
11th September 2010, 22:22
ciobanul merita fiecare caterinca, misto si bataie de joc ce or sa precede meciul asta. sper sa-i dea borsul pe nas mai rau ca finului porcea!

Trim0b
11th September 2010, 22:23
BRAVO MAFTEI:ok:!
Bravo Unirea

Cipri
11th September 2010, 22:23
1-0 Unirea !
:cry::cry::cry:

rhadoo
11th September 2010, 22:23
deci,victorie UNIREA,FELICITARI!

moty
11th September 2010, 22:24
mister, ai belit-o!

Lloyd Banks
11th September 2010, 22:24
Gigi Becali: "Ilie rămîne. Ne-au bătut copiii. Plec dacă nu luăm campionatul" Deci priviti partea plina a paharului, scapati de cioban...

manai
11th September 2010, 22:24
ciobanul merita fiecare caterinca, misto si bataie de joc ce or sa precede meciul asta. sper sa-i dea borsul pe nas mai rau ca finului porcea!
isi freaca palmele ,a scos bani frumosi in seara asta.

Lordul
11th September 2010, 22:24
bravo Uimirea !

Van Halen
11th September 2010, 22:24
...nu ai inteles .
Ilie Dumitrescu nu trebuia sa alinieze o echipa cu jucatori de la Urziceni nu este corect,cand ei acum 2 saptamani jucau la Urziceni.
Ilie&comp are ce merita.

sa il mai tina pe banel pe TUSa
MARE ANTRENOR!
Pe terenul asta era bun banel!
Dar de unde sa stie ILIEUT:happyA!

Hingherul
11th September 2010, 22:25
bravo Uniea. nu stiu daca ati castigat voi sau cine a stiut sa parieze dar ciobanila cu siguranta si-a luat o portie grozava de umilinta.

Van Halen
11th September 2010, 22:25
Gigi Becali: "Ilie rămîne. Ne-au bătut copiii. Plec dacă nu luăm campionatul" Deci priviti partea plina a paharului, scapati de cioban...

corect :lol:

Tyler Durden
11th September 2010, 22:26
God, Steaua, numele tau e Prostie!:happy:happy:happy

manai
11th September 2010, 22:26
in urmatoarele 5 meciuri urziceniul nu mai face niciun punct

Grecu_
11th September 2010, 22:26
Ma rossi, in meciul asta STEAUA se va antrena pentru ca are meci pe Anfield Road cu FC Liverpool! In timp ce dinamo si alte echipe de doi bani se vor uita spumegand la tv cum STEAUA reprezinta IAR de una singura Romania in Europa:ok:



Imi vine greu sa cred ca exista pe lumea asta idioti care sa creada ca o echipa cu Musat, Tosca, Muzac si Lupu, poate sa bata o echipa cu Bilasco, Stancu, Onofras, Latovlevici si Galamaz.

:great::great::great:

six
11th September 2010, 22:27
Blestemul SATANEI :drak:

Grinco
11th September 2010, 22:27
Vai, ce faza naspa:D Nici nu stiu ce duma sa bag, ca e de ajuns sa te uiti la rezultat si te apuca un ras isteric:D

TaciAcolo
11th September 2010, 22:28
unirea a urinat pe steaua:evil:

iuli
11th September 2010, 22:28
Super Steaua :happy :happy :happy :happy :happy

Hingherul
11th September 2010, 22:28
astept reactii la cald din staulul ciobanului.
vreau sa-i vad sangele din nari si cum inghite misturile adversarilor.
Dinu Vama, unde esti??

cip_81
11th September 2010, 22:28
Noua titulatura a stelei va fi de acum inainte Prostii Prostilor !!! :happy:happy:happy

Problema e ca Prostii Prostilor sunt inca pe primul loc. Sa vedem daca pe Anfield, Prostii Prostilor va fi prima echipa romaneasca care va marca.

Il astept pe suporterul echipei Prostii Prostilor, duba, sa ne mai explice ce si cum stau lucrurile.

V-am salutat, Prostii Prostilor!!!

Grinco
11th September 2010, 22:29
Imi vine greu sa cred ca exista pe lumea asta idioti care sa creada ca o echipa cu Musat, Tosca, Muzac si Lupu, poate sa bata o echipa cu Bilasco, Stancu, Onofras, Latovlevici si Galamaz. Ba da, exista. Musat, Tosca si restul :D

Lexus.
11th September 2010, 22:29
In tara blaturilor, hotiilor, manelelor si furaciunilor, unde steaua (steaua lui nea jiji din ghencea) este echipa fanion a acestei tari...unul dintre cocalarii din sistem a spus tot ce era de spus inainte de meci:


Bucșaru: "Steliștii sînt proștii proștilor dacă nu ne bat"

Forza steaua 2003:cry: (din ghencea) echipa fanion a tarii descrise mai sus:yeah:

Bucsaru a spus un lucru pe care toti oamenii intregi la minte il stiau de mult:happy:happy:happy

Forza steaua 2003:cry:

...urmeaza umilirea in Europa...titlul de umilitii de serviciu este antamat si anul asta in ghencea:cry:

.

manai
11th September 2010, 22:29
ati vazut pe sport ro,cum a zis ceva moraru de pariuri cum s-a basicat repede gigi.

krapulax
11th September 2010, 22:29
Imi vine greu sa cred ca exista pe lumea asta idioti care sa creada ca o echipa cu Musat, Tosca, Muzac si Lupu, poate sa bata o echipa cu Bilasco, Stancu, Onofras, Latovlevici si Galamaz.
ioi!
apropo, cum il chema pe colegul de linie al lui galamaz din echipa sportului studentesc, circa 2001?

Lordul
11th September 2010, 22:30
steaua=prostii prostilor

Hingherul
11th September 2010, 22:30
bai, va dati seama ca daca pariam o curva la meciul asta acum castigam 9 curve? :D

Lordul
11th September 2010, 22:31
da hinghi dar nu se poate paria in curva...cel putin nu deocamdata

Rossi
11th September 2010, 22:31
Semedo = Bunica II :happy

fatalaii din ghencea nu sunt capabili sa castige nici macar atunci cand e blat :happy

Hingherul
11th September 2010, 22:32
da hinghi dar nu se poate paria in curva...cel putin nu deocamdata

uite, vezi de ce nu-mi plac pariurile? :D

krapulax
11th September 2010, 22:32
apropo, cum il chema pe colegul de linie al lui galamaz din echipa sportului studentesc, circa 2001?
farmache, multumesc foarte mult, pretty boyz!

Lordul
11th September 2010, 22:32
Semedo = Bunica II :happy

fatalaii din ghencea nu sunt capabili sa castige nici macar atunci cand e blat :happy

sa vedem la ce echipa va ajunge acum Semedo pentru ca indraznit sa marcheze impotriva echipei mama

cip_81
11th September 2010, 22:33
Cica diavolu' si-a bagat coada, zise intaiul cioban.

Oare diavolu'=Semedo?!?! :rolleyes:

manai
11th September 2010, 22:34
ia pariati-va voi casele pe liverpool joi si o sa vedeti ca steaua nu pierde pe anfield.va riscati?

Razvan T.
11th September 2010, 22:34
Dracu ii de vina pentru infrangerea Stelei :cry::cry::cry:

Grinco
11th September 2010, 22:34
Cum il cheama pe poponarul ala gras cu pseudo-mustata ce ii acum pe Sport.ro?

Lordul
11th September 2010, 22:35
Umilirea" Urziceni! Steaua, la cea mai rușinoasă înfrângere de după revoluție!

Unirea" Urziceni - Steaua a rămas doar pe hârtie și noua echipă hibrid din Bărăgan a realizat una din cele mai mari surprize din istoria fotbalului românesc.

Vicecampioana a rămas fără bani, conducători, antrenor și cei mai buni jucători în mai puțin de o lună, dar a reușit să învingă Steaua cu o echipă încropită peste noapte... la propriu.

Chiar dacă scorul a avut proporții, circumstanțele în care Steaua a reușit să piardă acest meci fac ca rezultatul să intre în 'istoria neagră' a clubului.

"Dai milioane și te bate Urziceniul... adică te bați singur iar! M-au bătut copii pe care eu i-am crescut la Steaua! Sunt fraier", Gigi Becali.

ASTEA SUNT CELE MAI RUȘINOASE REZULTATE ALE STELEI DIN ULTIMII 20 DE ANI:

1. Unirea Urziceni - Steaua 1-0 (2009/2010)

2. Steaua - FCM Bacău 1-5 (1996-1997)



3. Petrolul - Steaua 5-1 și Steaua - Petrolul 1-4 (1999-2000)

4. Astra Ploiești - Steaua 3-0 (2000-2001)

5 Rapid - Steaua 5-1 (2009-2010)

Lover
11th September 2010, 22:35
uite, vezi de ce nu-mi plac pariurile? :D

nu pot sa cred ca m-am lasat prostit si am pariat pe steaua. era atat de evident ca meciul asta o sa iasa 1... mi-am dat seama abia dupa ce am pus biletul "hai sa mai cresc un pic cota cu steaua ". din pacate, ies toate celelalte meciuri :D

VILLARREAL
11th September 2010, 22:35
ia pariati-va voi casele pe liverpool joi si o sa vedeti ca steaua nu pierde pe anfield.va riscati?

Esti cam obsedat de pariuri. Steaua o sa se intoarca de pe Anfield cu minim 5 goluri primite.;)

Lexus.
11th September 2010, 22:36
Imi vine greu sa cred ca exista pe lumea asta idioti care sa creada ca o echipa cu Musat, Tosca, Muzac si Lupu, poate sa bata o echipa cu Bilasco, Stancu, Onofras, Latovlevici si Galamaz.
E adevarat ca au fost cativa "idioti" care au crezut asta...dar e mai greu de crezut ca au fost muuuult mai multi care au crezut ca va fi invers:happy:happy:happy

krapulax
11th September 2010, 22:38
Cum il cheama pe poponarul ala gras cu pseudo-mustata ce ii acum pe Sport.ro?
mi-e lene sa deschid, dar dupa cum descrii sa fie oare mario mitran?

Lordul
11th September 2010, 22:38
remember...

Gloria Buzau-Steaua 1-1 gol Romica Bunica minutul 90

U.Urziceni-Steaua 1-0 gol Semedo

VILLARREAL
11th September 2010, 22:38
Imi vine greu sa cred ca exista pe lumea asta idioti care sa creada ca o echipa cu Musat, Tosca, Muzac si Lupu, poate sa bata o echipa cu Villa, Benzema, Rooney, Cole si Vidic.

Da, si mie imi este greu sa cred asta.


remember...

Gloria Buzau-Steaua 1-1 gol Romica Bunica minutul 90

U.Urziceni-Steaua 1-0 gol Semedo Pe asta l-ai uitat.


Steaua- Buzau 1-1 gol Vlaicu Catalin.

iuli
11th September 2010, 22:38
Esti cam obsedat de pariuri. Steaua o sa se intoarca de pe Anfield cu minim 5 goluri primite.;)

Asta voiam sa-i transmit si eu. Ultimele 10 mesaje cred ca doar despre pariuri si blaturi.

In legatura cu meciul, e vina lui Mister Ilie. Acum nu a mai fost fortuit :( Totusi, cum sa joci cu toti astia de la Urziceni titulari? Dupa doar 2 saptamani de pregatire. Cam aiurea.

delaparis
11th September 2010, 22:39
Becali: "Sunt un prost, o sa iau masuri"
:D

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/67149/becali-sunt-un-prost-o-sa-iau-masuri.htm

Ilie a stricat echipa lui Piturca :ok:

Lordul
11th September 2010, 22:40
pai a zis ca is bunii bajetzii adusi de la Urziceni a.k.a galamaz ,bilasco ,brandan , onofras , marinescu , apostol si gomez...ma rog gomez nu a jucat.....

Hingherul
11th September 2010, 22:42
cum ziceam, mi-e frica de prostia de care e capabil vijelie. acum nu imi mai e! am inceput sa ma obisnuiesc.

Lexus.
11th September 2010, 22:42
Inca odata s-a dovedit ca steaua (aia din ghencea, echipa lu' nea jiji) oricate transferuri ar face fara blaturi cu arbitri sau fara hotii nu poate castiga un meci:D

Cea mai penibila echipa din fotbalul penibil romanesc...echipa fanion a penibilului romanesc:cry:

nayram
11th September 2010, 22:43
Capu sus! Trebuie sa ne revenim. Locu:no1 al nostru e

VILLARREAL
11th September 2010, 22:44
Cine stie, cunoaste.:D
Felicitari acestor cunoscatori ai fenomenului : cosmincosmin, Iluzionist, Riddler, STEEL, tataleone, Uimirea, VILLARREAL, ZEROSASE


deci astia sunt noii milionari ai forumului? :D

Cei 7, posibil. Eu nu m-am dus la pariuri.

Razvan T.
11th September 2010, 22:44
ce-i cu tine? incepi sa-mi devii simpatic :D

Sa-si vada de America lui ca deja ma scoate din pepeni.

iuli
11th September 2010, 22:44
Sper sa ramana Ilie cel fortuit la Steaua macar pana in iarna

YoNuTzz
11th September 2010, 22:44
threadul asta ar trebui sa fie inchis

suntem prostii prostilor, ai universului si tot ce mai vreti voi...

pentru steaua umilinta din seara asta va fi prezenta mereu...

Hingherul
11th September 2010, 22:44
Cine stie, cunoaste.:D
Felicitari acestor cunoscatori ai fenomenului : cosmincosmin, Iluzionist, Riddler, STEEL, tataleone, Uimirea, VILLARREAL, ZEROSASE

deci astia sunt noii milionari ai forumului? :D

Trim0b
11th September 2010, 22:45
vai de steaua lu jiji :cry:

Elgorriaga
11th September 2010, 22:45
Iată ce scrie la știrile OLS:

""Nu sunt suparat pe jucatorii mei, si-au facut meseria. Sunt suparat pe mine pentru ca sunt fraier si m-am batut singur", a completat Becali."

Măi tată, citatul de-acolo e rupt rău din context ... precizați că Becali vorbea de cei 3-4-5 jucători de la Steaua 2 care au jucat pentru Unirea, nu de jucătorii din unsprezecele Stelei ...

Vadim
11th September 2010, 22:47
deci astia sunt noii milionari ai forumului? :D

Cred ca ei au votat cu inima, nu cu capul. :D

Trim0b
11th September 2010, 22:48
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/67151/mitica-pe-culmile-fericirii-premiez-urziceniul.htm

six
11th September 2010, 22:49
Cine stie, cunoaste.:D
Felicitari acestor cunoscatori ai fenomenului : cosmincosmin, Iluzionist, Riddler, STEEL, tataleone, Uimirea, VILLARREAL, ZEROSASEmerci :D :happy

Lexus.
11th September 2010, 22:49
Sa-si vada de America lui ca deja ma scoate din pepeni.

Ce are America cu umilinta ghecistilor in meciul cu steaua 2? :D

Ia ceva de cal-mare, daca esti "furios":happy

Trecand peste bazaielile maneliste sa ne intoercem on topic:

Ce face nea jiji? ca si-a bagat toti banii in transferuri si nu mai are pentru arbitri...astia or sa ajunga rau, in ritmul asta se bat la retrogradare:happy:happy:happy

Hingherul
11th September 2010, 22:51
ce cere apatridu` flegme...

Vadim
11th September 2010, 22:51
Ce face nea jiji? ca si-a bagat toti banii in transferuri si nu mai are pentru arbitri...astia or sa ajunga rau, in ritmul asta se bat la retrogradare:happy:happy:happy

Si-a dat ultimii bani la Pandurii, ca sa joace cu Craiova. :drak:

Hingherul
11th September 2010, 22:53
"Sunt fraier, m-am bătut iar singur"
PRICELESS

Black_Mamba
11th September 2010, 22:54
Ilie Dumitrescu : "Ne-au subordonat adversarii" ! :ok:

Janghinoșii României față-n față cu Umilința ! :happy

Lexus.
11th September 2010, 22:54
Becali: "Sunt un prost, o sa iau masuri"
:D



:happy:happy:happy Sa-i dea cineva un telefon lui nea jiji si sa-i spuna ca prostia e incurabila:happy:happy:happy

...nu de alta dar sunt multi care-l aduleaza si chiar cred ce zice asta:D

moty
11th September 2010, 22:55
Ce atata umilinta? Ne-a batut in deplasare vicecampioana, si doar la limita.
Sa fim optimisti! :happy!

Hingherul
11th September 2010, 22:55
Ilie Dumitrescu : "Ne-au subordonat adversarii" ! :ok:

Janghinoșii României față-n față cu Umilința ! :happy

repede mai uiti meciul trecut si meciurile in care ati fost bataia de joc a intregii europe! putina decenta si eventual niste capatani in pamant nu v-ar strica! ce dracu, doar reprezinti RASII ROMANIEI!

Grinco
11th September 2010, 22:55
Becali: "Sunt un prost, o sa iau masuri"
Sa-i zica cineva ca se pot face teste de masurat IQ, dar il salvez eu de la efort. Vreo 60-70 e la el:D

Black_Mamba
11th September 2010, 22:55
Si-a dat ultimii bani la Pandurii, ca sa joace cu Craiova. :drak:

La finu' Borcea ai vrut să spui.Erau bani in avans pentru un viitor blat in meciul direct cu Pandurii.
...acum vom vedea de' vor fi in stare să câștige un blat. :sleep:

racovita
11th September 2010, 22:57
suntem prostii prostilor, ai universului si tot ce mai vreti voi...

pentru steaua umilinta din seara asta va fi prezenta mereu...

Foarte bine punctat, scurt si cuprinzator .