PDA

View Full Version : Etapa 7: Sportul Studentesc - Victoria Branesti 2-2



Cristina
30th August 2010, 22:19
discutii inainte si dupa meci

SAMBATA 11.09, ora 17:00 GSPTV

Trim0b
30th August 2010, 23:25
x.

Shinnok
31st August 2010, 01:56
1.

stiintacv
31st August 2010, 18:12
1 solist.

silviu1989
31st August 2010, 18:35
2-0 sportul

cosmincosmin
1st September 2010, 19:54
2-0 Branesti sa fim seriosi

Mr3lyp
1st September 2010, 22:08
sportul castiga lejer mai ales ca sportul joaca bine acasa

VILLARREAL
1st September 2010, 22:17
2-0 Branesti sa fim seriosi

Bate Sportul la scor.;)

rhadoo
1st September 2010, 22:23
sportul este favorita in meciul asta,pronostic 1

Lordul
1st September 2010, 22:54
1 solist..dar sper ca Branestiul sa produca supriza

delaoltenia
4th September 2010, 07:50
1 solist

cosmincosmin
7th September 2010, 09:46
Ce bine k a plecat Cernea de la Branesti, acum va apara Stoicescu cel mai bun portar din sezonul trecut liga2. Din pacate el nu a aparat din cauza ca s-a certat cu Ilie tot din cauza lui Cernea.

BBB
7th September 2010, 13:43
Ii spulbera Sportul pe necunoscutii astia: 7-1

cosmincosmin
7th September 2010, 13:54
In liga 2 Sportul Studentesc - Victoria Branesti 1-2
Victoria Branesti - Sportul Studentesc 3-2

Mr3lyp
8th September 2010, 01:31
aia a fost liga a 2 cand nu erau Varga si Balan la Bucuresti nu bateti Sportul dar va spun eu ce faceti la sfarstiul sezonului inapoi in liga 2.

cosmincosmin
8th September 2010, 18:19
Hai Branestiu lupta pentru noi he lupta pentru noi hei
Vrem victorie si daca retrogradam sa dea domnu sa retrogradam cu Steaua cea mai mafioata echipa din liga 1

Cipri
10th September 2010, 01:06
Probabil 1 .

UnReaL-Pum
10th September 2010, 09:59
nu m-as supara sa retrogradeze Branesti de mana cu Steaua..

Bate Sportul cu cel putin 3 goluri marcate 3-1,3-2,4-1..

Razvan T.
11th September 2010, 17:03
1-0 :happy min. 1

Hingherul
11th September 2010, 17:05
normal ca au luat gol in minutul 1. branestii sunt debusolati. azi e sambata nu LUNI :D


2 penalty-uri pana acum. hai ca e misto meciul :)

2-1

UnReaL-Pum
11th September 2010, 17:57
Sportul a jucat bine in primele 15 minute ,apoi s-au retras nu stiu de ce si au inceput sa insiste cu degajarile fundasilor si portarului direct peatacant ...aiurea trebuiau sa construiasca cu mingea jos.

Acum sa vedem repriza a2a sper sa le mai dam doua victoriei si sa stam linistiti

Razvan T.
11th September 2010, 18:52
Final: 2-2 Curelea C., Varga D. (Penalty) / (Penalty) Olariu V., Popa D.

YoNuTzz
11th September 2010, 18:59
2-2 :(

cosmincosmin
11th September 2010, 20:42
Hoti noroc cu AVRAM vai de mama lui de arbitru
ATI AVUT NOROC BAI . AVETI ECHIPA DAR D.P.M.D.V. ar trbui mutata in alt oras.
multumim FCVB

Razvan T.
11th September 2010, 21:29
Hoti noroc cu AVRAM vai de mama lui de arbitru
ATI AVUT NOROC BAI . AVETI ECHIPA DAR D.P.M.D.V. ar trbui mutata in alt oras.
multumim FCVB

:cry::cry::cry:
Hai, serios ???

Datenshi
11th September 2010, 23:46
Copilul cu sindromul Down pus sa arbitreze acest meci a reusit sa-si dea in petic. Ignor aberatiile lui Cosmin de mai sus, care probabil a stat in galerie si era obisnuit cu furaciunile mult mai mari ale Branestiului din sezonul trecut, arbitrajul a fost unul favorabil oaspetilor. Totusi, Sportul a pierdut in primul rand din cauza ratarilor proprii.

UnReaL-Pum
12th September 2010, 10:53
Copilul cu sindromul Down pus sa arbitreze acest meci a reusit sa-si dea in petic. Ignor aberatiile lui Cosmin de mai sus, care probabil a stat in galerie si era obisnuit cu furaciunile mult mai mari ale Branestiului din sezonul trecut, arbitrajul a fost unul favorabil oaspetilor. Totusi, Sportul a pierdut in primul rand din cauza ratarilor proprii.

Asa e.As vrea ,daca se poate, sa il rog pe cosmin sa imi spuna o faza cand arbitrul a gresit in favoarea Sportului.

cosmincosmin
12th September 2010, 16:10
Asa e. As vrea ,daca se poate, sa il rog pe cosmin sa imi spuna o faza cand arbitrul a gresit in favoarea Sportului.

Ok prima greseala
- La golul lui Varga din penalty inainte ca mingea sa ajunga in careu iesise in aut.
- La penalty d.p.m.d.v a fost prea plonjat. Am stat in spatele portii si am vazut tot.
- Ati avut lovitura libera imediat dupa 1-0 in repriza a doua la aceiasi poarta mai clar noua s-a facut ca nu vede poneiul de Avram.
- A fost o faza clara la Nicoara in a doua repriza cand a scapat pe partea dreapta singur si in spate a venit unu de la voi care pierdu-se mingea s-a aruncat si fara sa-i faca nimic a dat fault in atac.
- Nu mai zic de faulturi. La Nicoara in prima repriza cand i-a dat galben pt proteste, ce nu a fost fault in coltul careului?
- A fost un meci facut varza impotriva noastra. Cei care au stat la tv bine merci sa isi vada de treaba lor. A fost un meic ganditbine de ponei. Ori de cate ori Branestiul avea posesie si presa acorda fault in atac.
- Ma bucur de remiza nici Sportul nu a jucat prost chiar imi place aceasta echipa, dar pacat ca in tribuna au fost mai multi branesteni. Ceea ce nu este normal. Daca vreti si tot spuneti ca satele nu au ce cauta in liga 1. Sportul are ce cauta? Cu 200 de suporteri. Au o echipa fantastica dar ar trebui sa joace in alt oras. Nu e normal sa ai 4 echipe din Bucuresti si hai k la alea 3 mai sunt cum mai sunt dar la Sportul. Pacat! Giurgiu nu are echipa in liga 1 putea sa se mute acolo. Castigau din bilete, consiliul judetean etc...

Razvan T.
12th September 2010, 16:12
Cosmine spre deosebire de voi, Sportul are un trecut in spate si nu se pot muta dintr-o localitate in alta ;)

cosmincosmin
12th September 2010, 16:18
Da sunt de acord si cum am zis sincer si Branestiul a jucat bine. Noi este o ambitie si pe mine unu chiar ma bucura k la mine in comuna banii merg catre sport. Cu aceasta echipa atragem investitii in zona etc. Imi pare rau dar am dreptate la faza cu suporterii. Am fost la meciul Sportul - Cfr la un asemenea scor mai ales la 3-0 saream si eu ca nebunul, dar pacat k nici atunci nu au fost mai mult de 500 de persoane. Eu vin la Sportul mai des la meciuri si cand era mai de mult in liga 1. Pentru ca acolo e liniste nu sunt tampiti sa arunce cu torte etc.

Datenshi
12th September 2010, 16:28
- A fost un meci facut varza impotriva noastra. Cei care au stat la tv bine merci sa isi vada de treaba lor. A fost un meic ganditbine de ponei. Ori de cate ori Branestiul avea posesie si presa acorda fault in atac.


Am vazut si eu cum s-a comportat galeria Branestiului, tocmai de-aia am pomenit de ea. Pai voi huiduiati si la faulturile evidente, deasemnea cereati fault pentru toate simularile. Ca idee, prima repriza am vazut-o de pe gazon, a doua din tribuna. Tu vorbesti de un penalty usor acordat pt Sportul la un falut clar, dar nu pomenesti nimic de penalty-ul inventat pentru Branesti. Lovitura libera pt golul doi, iarasi acordata aiurea. Pai Sportul a mai avut doua faze mai evidente de penalty decat aia in care copilul cu sindromul Down s-a decis ca e nevoie sa puna umarul la revenirea Branestiului.

Repet insa, daca Sportul facea macar 3-1 la cate ocazii au avut, arbitrul nu mai avea ce sa le faca.

cosmincosmin
12th September 2010, 17:27
Am vazut si eu cum s-a comportat galeria Branestiului, tocmai de-aia am pomenit de ea. Pai voi huiduiati si la faulturile evidente, deasemnea cereati fault pentru toate simularile. Ca idee, prima repriza am vazut-o de pe gazon, a doua din tribuna. Tu vorbesti de un penalty usor acordat pt Sportul la un falut clar, dar nu pomenesti nimic de penalty-ul inventat pentru Branesti. Lovitura libera pt golul doi, iarasi acordata aiurea. Pai Sportul a mai avut doua faze mai evidente de penalty decat aia in care copilul cu sindromul Down s-a decis ca e nevoie sa puna umarul la revenirea Branestiului.

Repet insa, daca Sportul facea macar 3-1 la cate ocazii au avut, arbitrul nu mai avea ce sa le faca.

Sigur ai vazut alt meci. Va dominat Branestiul mai ales din minutul 15 pana in minutul 70 si pe final.

cosmincosmin
12th September 2010, 17:32
Toata lume critica Branestiul. Nu uitati ce ati facut anul trecut la Branesti in cupa. Aveti noroc cu PONEIUL ala. Daca tot ai fost pe gazon de ce nu recunosti ca tactic Branestiul a fost peste voi si nu numai. Va dominat si la lovitura libera nu a fost faul?Uita-te la reluare pe gsp tv si vezi ce zice comentatorul. Va facut de ras Branesti la ultima faza. La Sportul conteaza doar Varga si Balan

Datenshi
12th September 2010, 18:44
Pai critica Branestiu' pentru ca a promovat cu arbitrii si acum se pare ca isi pastreaza practicile, mai si vii sa deplangi arbitrajul dupa un meci in care ati fost avantajati clar. Nu stiu cum a jucat Branestiul foarte bine tactic, eu am vazut doua suturi pe poarta din doua faze fixe dubioase, de partea cealalta vazand o gramada de ratari monumentale. Faptul ca tu crezi ca doar Varga si Balan conteaza la Sportul arata cat te pricepi la fenomen. Balan a stricat ieri cel putin trei faze pe final de pilda. Cu CFR omul meciului a fost Patrascu, un jucator care a evoluat foarte bine cativa ani buni in Italia. Curelea deasemnea e unul dintre atacantii foarte buni din prima divizie. Mai sunt si alti jucatori buni. Pe cand la Branesti, in afara de providentialul Stoicescu si pe alocuri Nicoara, nu am remarcat pe nimeni. A, ba da, am remarcat ca eternele sperante Marincau si Vali Negru sunt rezerve. :D

cosmincosmin
12th September 2010, 19:50
O sa moara lumea de oftica. Nicoara este un jucator formidabil si Popa. Dar asta e asa e cand esti echipa mica te fura toti. Uita lumea ce a facut Draganescu cu noi la Cluj, Coltescu la Steaua. Se uita. Daca zici k ai fost pe gazon de ce critici jucatorii??????