PDA

View Full Version : Cel mai bun român in Germania!!!



Ebbe04
29th August 2010, 19:14
Cel mai bun român in Germania!!!

Deoarece Romania are opt reprezentanti in 1. si 2. Bundesliga, am de gand sa fac la jumatatea si la finalul sezonului din Germania un clasament cu "cel mai bun român in Germania".
Iata "participantii":


Ciprian Marica (VFB Stuttgart / 1. Bundesliga)


Alexandru Ionita (1. FC Köln / 1. Bundesliga)


Maximilian Nicu (SC Freiburg / 1. Bundesliga)


Ciprian Deac (FC Schalke 04 / 1. Bundesliga)


Emil Jula (Energie Cottbus / 2. Bundesliga)


Sergiu Radu (Energie Cottbus / 2. Bundesliga)


Mihai Tararache (MSV Duisburg / 2. Bundesliga)


Florin Lovin (1860 München / 2. Bundesliga)


Cine credeti ca va deveni "cel mai bun român in Germania"?

YoYoyOi
29th August 2010, 19:17
Cred ca batalia se va da intra Ionita si Deac.

Ebbe04
29th August 2010, 19:22
In Deac am si eu mari sperante! Dar Ionita nu prea cred ca se poate impune contra Podolski, Novakovic si/sau Freis.... Jula cred ca va face din nou un sezon bun, dar Marica ii va lua fata pe sfarsit de sezon!!!!

Cipri
29th August 2010, 20:15
Eu il vad pe Deac facand un sezon foarte bun la Schalke . Lui Ionita ii va fi greu sa ii ia fata lui Novakovic . Marica nu a impresionat de cand e la Stuttgart , doar pe finalul sezonului trecut .

Cristy RVD
29th August 2010, 20:18
Marica a devenit titular la Stuttgart in fata lui Pogrebnyak.Jula are goluri multe la Cottbus si e titular incontestabil.Cam ei 2 ar fi cei mai buni.

Deac si Ionita mai au pana sa se acomodeze in Germania.

Ebbe04
29th August 2010, 22:07
Nu stiu ce sa zic de Nicu. La inceputul sezonului a fost foarte laudat de antrenorul sau de la Freiburg, Robin Dutt. Dar vad ca nu prea ii da ocazia sa se prezinte pe teren. Si Max nici nu este accidentat macar. Trebuie urmarite evolutile sale la acest club!

Ebbe04
23rd October 2010, 18:46
In momentul de fata, Marica si Jula sunt cei mai in forma romani care joaca in Germania! Marea dezamagire: Ciprian Deac, care nu mai este folosit de Magath deloc... Ghinion are si Ionita, care sufera de o accidentare cam grava!

alessia20001
15th December 2010, 16:39
Cel mai bun român in Germania!!!

Deoarece Romania are opt reprezentanti in 1. si 2. Bundesliga, am de gand sa fac la jumatatea si la finalul sezonului din Germania un clasament cu "cel mai bun român in Germania".
Iata "participantii":


Ciprian Marica (VFB Stuttgart / 1. Bundesliga)


Alexandru Ionita (1. FC Köln / 1. Bundesliga)


Maximilian Nicu (SC Freiburg / 1. Bundesliga)


Ciprian Deac (FC Schalke 04 / 1. Bundesliga)


Emil Jula (Energie Cottbus / 2. Bundesliga)


Sergiu Radu (Energie Cottbus / 2. Bundesliga)


Mihai Tararache (MSV Duisburg / 2. Bundesliga)


Florin Lovin (1860 München / 2. Bundesliga)


Cine credeti ca va deveni "cel mai bun român in Germania"?



dupa cumjoaca eu cred ca ciprian marica este un bun jucator (http://ask.famouswhy.ro/Ce-jucator-din-prezent-este-preferatul-lui-Maradona_q2390.html) si nu o sa se dea inapoi de la nimic