PDA

View Full Version : Resita 2010 - Intalnirea forumistilor IV



Cata_RB
24th August 2010, 00:22
Cris a iesit, asa ca deschid eu un topic, sa ne putem intinde in voie la discutii :)

Competitia: Nationalele de gimnastica artistica
Perioada: 17-19 septembrie 2010
Locul de desfasurare: Resita, cel mai probabil Sala Polivalenta

Programul nu este inca stabilit, dar in principiu se va merge pe modelul obisnuit:
vineri - echipe + AA masculin
sambata - echipe + AA feminin
duminica - finale pe aparate (maestri + sperante)

Asteptam confirmarea lui si orar, vor fi publicate pe site-ul federatiei.

Pe lista pana acum: Catalina, Mia, Auri, Andra, Alina, Mitz
Se mai gandesc: Cristina, Mihai, Anca

Lista este deschisa, mai spuneti :D

Resita s-a oferit sa ne ajute cu ce vom avea nevoie, momentan l-am rugat prin PM sa ne dea cateva recomandari de cazare si va reveni cu un raspuns in cateva zile.
Am cautat si eu pe net in ultimele saptamani, foarte multe variante nu avem si, din pacate, nu am prea gasit opinii [sau nu opinii pozitive]. Un singur hotel mi s-a parut mai de incredere, dar astept sa ne spuna Resita, el e cel mai bine informat.

resita
24th August 2010, 00:30
In mare acum, mai amanuntit zilele urmatoare

In Resita exista 6 hoteluri (http://www.camerehotel.ro/cazare_Resita_hoteluri_115.html )si cateva pensiuni, din ce stiu eu preturile la cazare sunt intre 120-180 ron/camera la hoteluri.

Nu vreau sa ma hazardez pana nu stiu exact dar recomandarea mea ar fi Hotel Boreal http://hotelresita.3x.ro/ http://www.flickr.com/photos/hotel-boreal/ (cca 120-140 camera)deoarece stiu ca e bun ca am avut prieteni care au stat acolo.

daca va permiteti mergeti la cel de 4 stele http://www.hotelrogge.ro/hotel.html dar ...

oricum o descriere amanuntita zilele urmatoare

MitzGym
24th August 2010, 14:31
dar facem si poze cu gimnasti si gimnaste?

niagara64
24th August 2010, 14:47
dar facem si poze cu gimnasti si gimnaste?

Daca esti cuminte si te duci frumos sa-i rogi poate vor face si poze cu tine !:yeah:

MitzGym
24th August 2010, 14:57
Daca esti cuminte si te duci frumos sa-i rogi poate vor face si poze cu tine !:yeah:

sunt prea timida:(
singura nu merg:( ca mi-e rusine:(
adica daca face cineva,fac si eu,daca nu face nimeni nici eu nu fac

dracsor
24th August 2010, 15:03
Mitz, sunt sigura ca reusim noi ceva. eu visez la niste interviuri :D

Din batranul si prafuitul Bucale se exista un singur tren: R 695 Bucuresti Nord Resita Nord PleSos 22:45- 07:18 08:33 ore 474km

costuri: clasa a II-a simplu - Pret (RON) 67.5
clasa aII-a cuseta 4 locuri - 102.9 Ron
clasa a II-a cuseta 6 locuri -89.9 Ron

Asta e inainte de majorarile anuntate. pfff

la intoarcere avem parte de acelasi orar si tip de tren, dar numai clasa II-a. fara cusete.

mikeyy
24th August 2010, 15:17
La intoarcere....trenul ajunge in Buc luni dimineata?
Pff...

niagara64
24th August 2010, 15:18
sunt prea timida:(
singura nu merg:( ca mi-e rusine:(
adica daca face cineva,fac si eu,daca nu face nimeni nici eu nu fac

Mai Mitz .Cei mai multi dintre ei sunt oameni normali , cu mult bun simt(uneori cu prea mult !) si care nu te vor refuza . Daca nu-i ameninti cu bataia :happy sunt sigura ca nu o vor lua la fuga !

niagara64
24th August 2010, 15:20
La intoarcere....trenul ajunge in Buc luni dimineata?
Pff...

DE ci nu cred ca puteu "sa ascunda" mai tare nationalul asta decat trimitandu-l la Resita ! Saracie , saracie dar parca nici asa !:no:

dracsor
24th August 2010, 15:24
La intoarcere....trenul ajunge in Buc luni dimineata?
Pff...


imi pare rau.. :(

am uitat sa precizez. puneti macar jumatate de ora intarziere si la dus si la intors.

MitzGym
24th August 2010, 16:06
Mai Mitz .Cei mai multi dintre ei sunt oameni normali , cu mult bun simt(uneori cu prea mult !) si care nu te vor refuza . Daca nu-i ameninti cu bataia :happy sunt sigura ca nu o vor lua la fuga !

doamne ferste,eu ii bat doar pe cei care ma enerveaza sau ma bat pe mine sau sunt rai.Nu bat oamenii fara nici un rost:).Am uitat,ii mai bat daca fac lume proaste

Mitz, sunt sigura ca reusim noi ceva. eu visez la niste interviuri :D
atunci e bine
eu vreau sa faceam si cu fostele gimnaste,cum ar fi raducan,milo,stroescu,etc
dara daca feceti,va rog insistent sa faceti sambata sau duminica:)
ca imi doresc e f mult timp sa fac poze cu ei:)

AuriB
24th August 2010, 16:19
Mitz,fii linistita,gimnastele si gimnastii nostri sint niste persoane minunate,noi am facut poze cu ei de fiecare data.Nu a fost nici unul care sa ne refuze daca i-am rugat sa -si faca poze cu noi.Asa ca fii sigura ca te vei intoarce acasa cu multe poze frumoase si chiar cu autografe de la preferatii tai.

MitzGym
24th August 2010, 16:21
ce bine!
mersi pt veste auri!
dar o sa faceti si de data asta?
eu sunt timida la sensul ca am emotii:(

resita
24th August 2010, 16:38
azi am mai adunat niste informatii despre cazare, maine o sa merg la o pensiune recomandata de un prieten sa vad cum arata si sa vorbesc cu propietara sa ne-o inchirieze pe toata daca va convine deoarece are doar 5 sau camere.

apropo, daca aveti nevoie sau vreti sa faceti vreun interviu am legitimatie de zarist si o pot pune la dispozitie etc etc

din pacate e doar un tren spre resita din bucuresti, asa cum bine ati remarcat.

MitzGym
24th August 2010, 16:41
dar puteti sa mergeti pana la caransebes,dupa aia stiu ca e un accelerat sau personal care va duce pana la resita:);)
@resita:vi si tu la concurs?

resita
24th August 2010, 16:48
MitzGym @ sincer nu ma prea omor eu cu gimnastica dar o sa fiu pe acolo zilnic, ehhhhh riscul meseriei :happy

daca tot vorbiram de transport incercati ca sunteti din bucuresti si poate cunoasteti firma ca vad ca are legatura pana in c-sebes : http://www.autogari.ro/Transport/Bucuresti-Caransebes/643-172.aspx?lang=RO ca din caransebes gasim mai usor o modalitate de transport :ok:

MitzGym
24th August 2010, 16:49
deci vi:)
e inter city pana la caransebes,faceti maxim 6 ore jumate,dupa aia inca 20-30 de min cu trenul pana la resita
costa pana la caransebes mi se pare la 80 de ron pe persiana,nu mai stiu ca nu am mai fost de anul trecut

niagara64
24th August 2010, 16:55
doamne ferste,eu ii bat doar pe cei care ma enerveaza sau ma bat pe mine sau sunt rai.Nu bat oamenii fara nici un rost:).Am uitat,ii mai bat daca fac lume proaste

)

Puiule , te-am mai auzit spunand asta decateva ori ...:no:
Ce vreau sa-ti spun este ca intr-o lume normala , un copil normal (si evidnt nici un adult )nu-si rezolva conflictele cu bataie . NU sintem nici in evul mediu si nici in jungla .
In secunda cand ridici mana sa-ti rezolvi conflictele in felul asta tu cobori trepte bune pe scara evolutiei .TE intorci la primitivitate.
Stiu ca traiesti intr-o anormalitate , ca mediul este anormal , ca modelele din jurul tau nu sunt tocmai cele pe care le-as da copiilor dar... DACA vrei sa fi altfel decat turma invata sa rezolvi conflictele fara sa ridici mana . Tu esti cea care vei castiga .

dracsor
24th August 2010, 16:55
multumim, @resita! tare mi-ar placea un interviu pentru fangymnastics. sau mai multe. :D

IC 12011 Bucuresti Nord Caransebes PleSos 07:11-14:25 07:14ore 435km - cost 72,9 Ron

de la Caransebes exista mai multe optiunii - cu personalul o ora si un pic cam 7 lei sau un accelerat 11 lei, vreo 45 de minute

vorbim de preturi nemajorate inca. :)

resita
24th August 2010, 16:57
multumim, @resita! tare mi-ar placea un interviu pentru fangymnastics. sau mai multe. :D

pregateste intrebarile ;)

MitzGym
24th August 2010, 17:00
da,e adevarat,dar unii,adica majoritaatea nu inteleg discutand
am incercat sa rezolv si discutand,dar degeaba,se fac ca nu aud,nu ma baga in seama
asa ca nu am alta modalitate,pe unii doar asa ii linistesc
am rezolvat discutand doar cu vreo 3-4 oameni de cand ma stiu

niagara64
24th August 2010, 17:28
da,e adevarat,dar unii,adica majoritaatea nu inteleg discutand
am incercat sa rezolv si discutand,dar degeaba,se fac ca nu aud,nu ma baga in seama
asa ca nu am alta modalitate,pe unii doar asa ii linistesc
am rezolvat discutand doar cu vreo 3-4 oameni de cand ma stiu

Poate trebuie sa mai "exersezi" un pic , sa incerci sa-i asculti si sa neghociezi cu ei sau poate trebuie sa intorci pur si simplu spatele oamenilor care nu stiu sa se comporte civilizat .Asta te-ar face pe tine un om mai bun nu faptul ca lovesti sau raspunzi la agresivitate .Gandeste-te .
Dar hai sa incheiem ca suntem off topic si ne alearga Mihai .

dracsor
24th August 2010, 17:30
Intrebare: cand e plecarea la Resita? al meu purtator de pantaloni nu vine, deci am loc liber pentru o colega de camera. :D

MitzGym
24th August 2010, 18:25
dar la interntionale era un nenea care a cerut autografe aproape tuturor gimnastilor si gimnastelor
am vazut avea un caiet mai mare si cu coperta mai groasa,pe care scria campionii romaniei

miafangina
24th August 2010, 18:59
Intrebare: cand e plecarea la Resita? al meu purtator de pantaloni nu vine, deci am loc liber pentru o colega de camera. :D

Noi plecam vineri foarte devreme,in asa fel incit sa ajungem la concursul baietilor,care de obicei e dupa-amiaza.
Asteptam sa vedem si programul pe ore,sper sa nu inceapa prea devreme.

Banuiesc ca te refereai la cei care pleaca din Bucuresti,noi oricum suntem doua:),dar sunt convinsa ca vei gasi o colega de camera.Oricum,pina noaptea tirziu stam gramada intr-o camera,asa-i traditia:)

@resita:cind ne spui de cazare,te rog sa faci referire si la distanta fata de sala si cum se poate ajunge.Sigur ca vei veni la sala,doar vrem sa te si cunoastem.

resita
24th August 2010, 19:00
Acum vin de la "vizitarea" a doua hoteluri.

Hotel Intim http://www.intimhotel.ro/ si Hotel Boreal http://hotelresita.3x.ro/

Am vorbit la ambele hoteluri si ultimul pret daca se face rezervare minim 4 camere este de 120 ron/camera dubla

Ambele sunt situate la cca 3 km de Sala Polivalenta, in fata ambelor hoteluri exista statie de autobuz iar autobuzul merge pana in centru, ambele hoteluri arata bine in interior.

Diferentele sunt urmatoarele: La Intim Borealpe jos e mocheta iar laIntim este gresie. De asemenea la Intim sunt camere (la acelasi pret) si cu 3 paturi pe langa cele cu pat matrimonial si cu doua paturi.

Din pacate nici unul dintre receptioneri nu m-a lasat sa fac poze la camere.

Maine o sa merg sa vad o pensiune, asta e putin mai departe de centru cca. 6 km iar autobuzele acolo circula din 30 in 30 de minute.

De asemenea daca mai aveti intrebari o sa va raspund cu cea mai mare placere iar pe perioada cat stati in resita ma ofer ghid daca aveti nevoie

miafangina
24th August 2010, 19:12
M-am uitat si eu la poze,arata ok ambele;in ce priveste mocheta-gresia,mie din poze mi s-a parut taman viceversa dar tare mult nu conteaza asta.

Eu zic la patru stele nici sa nu te duci,n-avem asa pretentii.

Si inca ceva foarte important:va trebui sa ne spui unde este cea mai gustoasa pizza,e si asta o traditie.

resita
24th August 2010, 19:18
in ce priveste mocheta-gresia,mie din poze mi s-a parut taman viceversa

sorry, greseala mea. m-am grabit sa scriu si m-am incurcat in notite


va trebui sa ne spui unde este cea mai gustoasa pizza,e si asta o traditie.

mergem mergem, nici nu se pune problema :ok:

apropo, o sa mai discutam si daca va hotarati o sa ma duc sa platesc un avans de vreo 2-300 ron ca sa aveti camerele rezervate ca momentan inca nu se stie in resita ca este acest concurs si mi-e ca atunci cand se va afla vor umfla preturile etc.

la Hotel Intim chiar am vorbit si mi-a spus ca pot linistit sa platesc, ei imi dau o chitanta etc etc, acum ramane sa va hotarati iar eu sa merg pe la alte hoteluri si pensiuni.

sincer, mai bine de atat coroborat calitate pret nu cred ca se va gasi dar o sa vad

MitzGym
24th August 2010, 19:24
dar unde e un restaurant unde se mananca mancare buna,preferabil nu cu specific romanesc

Cata_RB
24th August 2010, 20:29
Resita, iti multumim mult! Pretul pe care l-ai zis cred ca e chiar foarte bun, fata de anii trecuti, in alte orase. Cu pozele nu iti face probleme, sunt destule pe site-uri si daca le-ai si vazut ca sunt la fel ca in poze, e perfect ;)

Eu mai am o rugaminte: spune prietenilor, colegilor, cunoscutilor de acest concurs. De cele mai multe ori, lumea efectiv nu stie [ai vazut deja], publicitatea e 0 absolut, pe langa faptul ca sportul in sine nu e foarte po****r. E dezolant sa vezi campioni la concurs intr-o sala cu 20-30 de oameni. Daca circula vestea din om in om, sigur o sa se mai gaseasca interesati :)

Mitz, dupa cum ti s-a spus deja, gimnastii au fost de fiecare data extrem de amabili, chiar incantati cand vad ca lumea ii cunoaste si se pricepe un pic la acest sport. Cu emotiile stiu cum e :D:D Dupa vreo cateva concursuri mai creste cantitatea de curaj. Ai rabdare sa ajungem acolo, o sa fie timp destul pentru poze & co.

Alina, pentru imparteala pe camere mai asteptam un pic :) Sa vedem intai exact cine vine si apoi ne grupam.

MitzGym
24th August 2010, 21:30
dar cand face poze,sa fie si mitz acolo
ok?

Cata_RB
24th August 2010, 21:34
Stai linistita, poze se pot face in mai multe zile. Nu ramai fara poza :)

dracsor
24th August 2010, 22:08
ok. am inteles. sunt ok cu plecarea vineri de dimineata. chiar si joi seara. ma intereseaza ca sa pot sa anunt zilele libere. o sa imi iau vineri si luni. sper sa am colega sau coleg de camera. singura nu imi permit. :D

crisloregym
24th August 2010, 22:13
Ce bine ca ai inceput thread-ul, Catalina!!! Aseara eram rupta de somn:D
In primul rand: Resita, multumim tare mult pentru ca te-ai zbatut si ai cautat...nu mai zic pentru serviciile de ghid. Sunt convinsa ca o sa apelam la ele...dragut din partea ta:)

Ma uit si eu maine peste hoteluri si vin cu parerea mea.

Multumesc pentru trenul direct Bucuresti-Resita (m-ar tenta la intoarcere, pentru ca eu la 9 dimineata luni trebuie sa fiu la un training in Bucuresti si astfel am prinde si cat mai mult din concurs)...dar numai sa nu ma intorc singura, anul trecut am mers cu un tren de noapte si nu m-a impresionat prea mult.

Pentru dus, ma mai gandesc si eu maine la o varianta, tare mi-ar arde sa vad Clujul, daca tot ajung prin vestul tarii:P (daca ma primeste Cata:D) - sa evit o noapte de nesomn, ca in perioada 20-24 trebuie sa fiu cu ochii in PATRU la training, sa "aspir" cat mai multe cunostinte. Ma gandesc si va spun:D

Aaaa, mie imi suna bine si camera tripla:D

Cata_RB
24th August 2010, 22:53
Te primesc, Cris, cum sa nu? :D

MitzGym
25th August 2010, 14:33
dar cand o sa aflati programul exact?
si locul exact de desfasurare

Cata_RB
25th August 2010, 14:48
Cand o sa le anunte federatia.
Cred ca toata lumea isi doreste sa afle, ca sa poata sa-si faca planuri pentru drum, dar de unde sa stim cand o sa fie stabilite?

dracsor
25th August 2010, 18:57
incepem sa facem o lista cu intrebari pentru interviuri? :) nu ma gandeasc doar la B&B, ci si la ceilalti antrenori si gimnasti. :)

Cata_RB
25th August 2010, 19:21
Mi se pare cam elaborata ideea de interviu, nu stiu...gimnastii nu au prea mult timp de obicei, se pleaca repede dupa concurs.
Zic si eu, poate reusim altceva de data asta :D

dracsor
25th August 2010, 20:50
ma gandeam ca daca tot ne ajuta @resita, sa profitam pana la capat si sa facem o listuta cu cate 4-5 intrebari clare pentru anumiti oameni, gimnasti si antrenori. si asa iese un art maaaare fix inainte de mondiale. :D exclusiv pe fangymnastics! :D

niagara64
25th August 2010, 21:01
ma gandeam ca daca tot ne ajuta @resita, sa profitam pana la capat si sa facem o listuta cu cate 4-5 intrebari clare pentru anumiti oameni, gimnasti si antrenori. si asa iese un art maaaare fix inainte de mondiale. :D exclusiv pe fangymnastics! :D

Dracusor , nu prea e potrivit nationalul pentru asa ceva .In general e un obiectiv destul de stresant ptr ei ...E o selectie practic .Pana si Dragulescu (care de obicei adora sa-i fie acordata atentie :happy ) va fi destul de zgarcit cu vorbulita lui . Poate pe nevasta-sa sa o intrebati ceva ca m-am tavalit de ras la o emisiune , parca la Maruta, unde nu l-a lasat sa scoata o vorba .:happy
In fine nici la fete nu va sfatuiesc sa le abordati prea mult .B&B sunt destul de stricti la disciplina si nu prea sunt de acord cu multa pierdere de vreme .
Poze .OK .Autografe .OK. Dar nu au timp de interviuri si alte cele .

MitzGym
25th August 2010, 21:11
da,da,poze si autografe!:yeah::yeah:

dracsor
25th August 2010, 21:36
Dracusor , nu prea e potrivit nationalul pentru asa ceva .In general e un obiectiv destul de stresant ptr ei ...E o selectie practic .Pana si Dragulescu (care de obicei adora sa-i fie acordata atentie :happy ) va fi destul de zgarcit cu vorbulita lui . Poate pe nevasta-sa sa o intrebati ceva ca m-am tavalit de ras la o emisiune , parca la Maruta, unde nu l-a lasat sa scoata o vorba .:happy
In fine nici la fete nu va sfatuiesc sa le abordati prea mult .B&B sunt destul de stricti la disciplina si nu prea sunt de acord cu multa pierdere de vreme .
Poze .OK .Autografe .OK. Dar nu au timp de interviuri si alte cele .


aaaa.. pai, pe mine nu ma intereseaza neaparat B&B si nici chestii pentru mondiale, ca nu le scoti nici cu clestele. ci chestii punctuale. si mai ales sa bagam in seama si alte gimnaste si gimnasti, nu numai vedetele. nu mai spun si de antrenorii din tara, unde chiar cred ca am putea prinde un interviu mai lung. fara formulari ambigue, ci asa cum ne-ar placea noua sa citim un interviu bun.

de-aia ziceam: lista de 4-5 intrebari si cand si daca prindem momentul, de ce sa nu incercam. daca ni se spune "nu", multumim frumos, uram toate cele bune si gata. fara suparare. :)

si pentru Mitzisor poze si autografe :D

Cata_RB
26th August 2010, 04:22
Cateva intrebari punctuale cred ca se pot pune cat se face o poza, ca nu dureaza mult. Depinde cum avem noroc.
Nu-mi vin idei de intrebari, ca elemente si planuri, adica ce as vrea sa stiu, nu cred ca o sa ne spuna gimnastii :D Eu am alt "proiect" pentru nationalele astea si-mi concentrez atentia pe el :D

niagara64
26th August 2010, 04:47
In primul rand ca toti sunt patiti cu rastalmacirea cuvintelor .Asa ca nu prea si-ar spune nimic din ce vreti voi sa stiti.
Interviurile se fac mult mai civilizat si mai frumos prin email .Le dati sa citeasca inainte ptr a nu fi discutii"ce am zis si ce ai scris " si sportivul are timp sa raspunda fara stres la ce doriti voi sa stiti ... Nationalele lasati-le ptr fotografiii , autografe si frumusetea competitiei ... My 2 cents...

MitzGym
26th August 2010, 11:10
si pentru Mitzisor poze si autografe :D
asta vrea mitzilin:yeah::yeah::yeah::ok::ok:

Adeline
30th August 2010, 20:51
multumim, @resita! tare mi-ar placea un interviu pentru fangymnastics. sau mai multe. :D

IC 12011 Bucuresti Nord Caransebes PleSos 07:11-14:25 07:14ore 435km - cost 72,9 Ron

de la Caransebes exista mai multe optiunii - cu personalul o ora si un pic cam 7 lei sau un accelerat 11 lei, vreo 45 de minute

vorbim de preturi nemajorate inca. :)


Tocmai am fost cu acest tren in week-end-ul acesta, conditiile sunt ok dar INTARZIERE DE 1H SI 30 DE MINUTE PANA IN CRAIOVA DOAR.....VA IMAGINATI CAND O FI AJUNS LA CARANSEBES!!!!!:(:(:(

Cum bine spunea cineva inainte, luati in calcul cu seriozitate intarzierile pentru ca nu este de gluma, s-a intamplat si la drumul de intoarcere, tot 1 h si 30 de minute!

Nu vreau sa va intristez dar infrastructura CFR este la pamant.

MitzGym
30th August 2010, 21:10
dar nu mai vine nimeni?
doar noi astia care ne-am anuntat suntem?

niagara64
30th August 2010, 21:45
Tocmai am fost cu acest tren in week-end-ul acesta, conditiile sunt ok dar INTARZIERE DE 1H SI 30 DE MINUTE PANA IN CRAIOVA DOAR.....VA IMAGINATI CAND O FI AJUNS LA CARANSEBES!!!!!:(:(:(

Cum bine spunea cineva inainte, luati in calcul cu seriozitate intarzierile pentru ca nu este de gluma, s-a intamplat si la drumul de intoarcere, tot 1 h si 30 de minute!

Nu vreau sa va intristez dar infrastructura CFR este la pamant.

Dar ce s-a intamplat pentru o intarziere asa mare ?! Vreme proasta nu a fost ...si mai costa si o gramada de bani biletul!:no:

anna.09
30th August 2010, 22:33
programul competitiei :
http://romgym.ro/continut/uploads/2010/05/Camp.Maestri-2010.pdf

MitzGym
30th August 2010, 22:36
am fost si eu de destul de multe ori la caransebes cu trenul,dar de cand cu inter city o singura data a avut intarziere,care a fost de 15 minute
cand era rapidul/acceleratul am avut si 3-4 ore intarziere,dar acum chiar nu am avut(de cam 2 ani e inter city-ul pe ruta bucuresti-timisoara)
ma rog,eu nu am mai mers la caransebes de un an,cine stie cum o fi acum

mikeyy
30th August 2010, 22:42
Acu vreo luna un prieten a facut cu Rapidul peste 5 ore de la Buc la Brasov.....distanta ce se facea inainte in mai putin de 3 ore (2 ore si 50 min, mai exact)
CFR-ul e la pamant.
Si cand ma gandesc ca bunicul meu zicea ca iti poti regla ceasul dupa CFR....a fost odata..

Mersi Oana pentru program!
Mai rau de atat nu se putea...

Bine ca sambata sunt doar 2 ore de concurs efectiv, dar au lungit duminica pana seara....

crisloregym
30th August 2010, 22:50
Uuuuffff....multumesc pentru program, Oana. Nu puteau sa le orgnizeze si ei la Bucuresti si nu la capatul lumii?:(Tare as veni la Resita, mai ales ca sunt si sperantele!!! Uuufff, grea decizie:(

miafangina
30th August 2010, 23:01
Uuuuffff....multumesc pentru program, Oana. Nu puteau sa le orgnizeze si ei la Bucuresti si nu la capatul lumii?:(Tare as veni la Resita, mai ales ca sunt si sperantele!!! Uuufff, grea decizie:(

Daca bine-mi amintesc,cam asa a fost si la Buzau programul,era seara tirziu cind am plecat duminica.

Hai cu decizia favorabila,Cris si Mihai si ceilalti.:cheer::cheer:
Ar cam trebui sa facem rezervarile,nu?Am uitat pina cind v-ati acordat timp de gindire.

ioanavol
30th August 2010, 23:13
Eu zic, daca sunt soferi printre voi si aveti cum...luati masina...intalniti-va, mergeti impreuna pe cat puteti. Iesiti mai ieftin si ca timp si ca bani.
Faceti ca Mia si Auri, care-au reusit sa vina din Baia Mare peste tot asa.

In momentul de fata CFR-ul e atat de varza incat si caruta e mai rapida(:D).

Apropo de ce-a zis Mihai...nu-mi vine sa cred ca rapidul face pana la Constanta aproape 4 ore, cand inainte in 2 ore jumate ajungea.

Ada24
30th August 2010, 23:16
Si cu masina se face mai mult decat de obicei pt ca se lucreaza si sunt f multe semafoare.
(bine, poate termina pana atunci-pt optimisti, :D)


Melina Druta in una din echipe?! Wow!

ioanavol
30th August 2010, 23:19
Eu le am mereu pe Mia si pe Auri ca referinta - daca ele fac asta inseamna ca se poate:D
(si inca nu stiti cum merg baimarenii la mare:))

(Acum sa nu ma intelegeti gresit: cand e treaba sau oboseala sau nu sunt bani exista motiv intemeiat. Doar distanta insa nu e un impediment asa de mare, ganditi-va si cum au mers gimnastii nostri la Europenele de anul asta:))

anna.09
30th August 2010, 23:20
Melina Druta in una din echipe?! Wow!

Da....se pare ca se poarta revenirile!:)

In alta ordine de idei..Diana Chelaru la Dinamo?

Ada24
30th August 2010, 23:23
Da, sunt f surprisa, imi suna cunoscut numele si cand am dat pe yt...sunt acolo si cateva filmulete mai recente cu ea. Wow inca o data.:P


Eu le am mereu pe Mia si pe Auri ca referinta - daca ele fac asta inseamna ca se poate:D
(si inca nu stiti cum merg baimarenii la mare:))



Nu am spus ca nu se poate, ci ca se poate "incet".:D

ioanavol
30th August 2010, 23:25
Nu am spus ca nu se poate, ci ca se poate "incet".:D

Atata timp cat se poate e ok:ok:

miafangina
30th August 2010, 23:26
Abia acum am observat partea cu echipele.
Yupiiiii,vine si Irina!/OLE/

@Oana:parca scrie Dinamo+individual,nu?Probabil n-au avut unde s-o puna.Ma duc si ma mai uit.

imbo
30th August 2010, 23:31
-este cineva din Targu -Mures????(ma refer cine merge la Resita)!!!!
-momentan ma aflu la 1600 km de Romania !!daca ajung acasa mai repede tare as vrea sa vin si eu!!!:)

crisloregym
30th August 2010, 23:42
Eu le am mereu pe Mia si pe Auri ca referinta - daca ele fac asta inseamna ca se poate:D
(si inca nu stiti cum merg baimarenii la mare:))

(Acum sa nu ma intelegeti gresit: cand e treaba sau oboseala sau nu sunt bani exista motiv intemeiat. Doar distanta insa nu e un impediment asa de mare, ganditi-va si cum au mers gimnastii nostri la Europenele de anul asta:))

Pe mine ma sperie intorsul la Bucuresti, ca sa fiu sincera. Luni dimineata la 09.00 trebuie sa fiu in Baneasa, iar mijloacele de transport de la Resita catre Bucuresti sunt tare putine si la ore total nepotrivite:( Intr-adevar, daca ar fi cineva cu masina din Bucuresti, ar fi o treaba...dar in lipsa acestui mijloc de transport nu te poti lasa decat in baza CFR-ului:( Macar de puneau mai putine ore de concurs duminica...uuuf:(

Edit: pana la urma, cunoscand programul, planifica cineva sa se intoarca cu trenul de duminica noaptea in Bucuresti?

ioanavol
30th August 2010, 23:46
Cris, poate te-ar putea duce cineva cu masina pana la Timisoara, ca sa-ti fie mai usor (zic si eu).

LuisaGym
31st August 2010, 00:03
Ar mai exista si varianta Timisoara- Bucuresti cu Tarom. Din pacate acum e cam tarziu pentru a gasi un bilet cu pret convenabil. Timisoara-Bucuresti pt 19 septembrie e 70 EUR (dus).

ioanavol
31st August 2010, 00:09
Cris, inca o varianta:

9 ore cu autocarul, plecare 9 seara - ajuns 6 dimineata (costa 70 lei dus):

http://www.autogari.ro/Transport/Timisoara-Bucuresti/556-643.aspx

resita
31st August 2010, 00:09
de ce nu incercati macar un telefon http://www.autogari.ro/Transport/Bucuresti-Caransebes/643-172.aspx?lang=RO ?

ps. cu masina drumul bucuresti - resita este bun cu exceptia unor lucrari pe o portiune de cca. 25 km intre dr. turnu severin si orsova

ioanavol
31st August 2010, 00:15
Asa zic si eu (daca tot m-am bagat in lapte mai stau un pic:P): ori cu masina ori cu autocarul.
N-o fi ca la cuseta, dar sunt mult mai de incredere.

Ada24
31st August 2010, 00:17
Ar mai exista si varianta Timisoara- Bucuresti cu Tarom. Din pacate acum e cam tarziu pentru a gasi un bilet cu pret convenabil. Timisoara-Bucuresti pt 19 septembrie e 70 EUR (dus).

Nu e mai convenabil nici mai devreme luate.Ca am facut eu o simulare mai demult si tot scumpe erau.:angry:

resita
31st August 2010, 00:24
cate persoane sunteti din Bucuresti?

mai exista varianta sa inchiriati un minibus de la bucuresti la resita

Tracoromana
31st August 2010, 10:15
Nu va mai plangeti atata :P! Daca fetele pot veni de la Izvorani, puteti si voi. Taaare, ca se poate! Iar distanta Baia Mare-Buzau e la fel de mare, nu :D?

monalexa
31st August 2010, 11:07
-este cineva din Targu -Mures????(ma refer cine merge la Resita)!!!!
-momentan ma aflu la 1600 km de Romania !!daca ajung acasa mai repede tare as vrea sa vin si eu!!!:)

Da, eu sunt din Tg Mures si desi ma gandeam ca nu merg la nationale anul acesta, cineva tare drag mie m-a facut sa ma razgandesc :) Asa ca as vrea sa merg dar inca nu stiu cu ce... mai degraba cu trenul... sau daca fac rost de masina si il conving pe prietenul meu sa conduca atunci asa facem si te putem lua si pe tine. Cu autobuze, maxi-taxi-uri si de-astea nu ma bag ca mie mi se face rau pe masina si alea nu opresc cand am eu chef :D

Daca merg atunci voi merge doar de sambata, ca nu imi pot lua liber vineri.

MitzGym
31st August 2010, 12:12
pai eu sunt din bucuresti,dar plec vineri la pranz,ca nu poate mama sa plece de joi
si merg cu masina lui mama

AuriB
31st August 2010, 13:51
Nu va mai plangeti atata :P! Daca fetele pot veni de la Izvorani, puteti si voi. Taaare, ca se poate! Iar distanta Baia Mare-Buzau e la fel de mare, nu :D?


Ca bine zici Flavia!:ok:
Asa ca, la Resita cu totiiiii! Absentele nu se motiveaza:D...........doar cu cerere scrisa si semnata de parinti.

MitzGym
31st August 2010, 13:59
@cristina:sti cum poti sa faci
sa mergi doar vineri si sambata si sa nu mergi duminica la concurs(sau daca mergi sa mergi doar la juniori;))
dar ma rog,tu decizi cum faci;)

cineva_cineva
31st August 2010, 13:59
Woooow, va fi si Irina! Abia astept programul TVR, sa vedem, oare ne arata si sperantele? Ca eu vreau neaparat sa le vad!

AuriB
31st August 2010, 14:04
Woooow, va fi si Irina! Abia astept programul TVR, sa vedem, oare ne arata si sperantele? Ca eu vreau neaparat sa le vad!

Din pacate nu prea cred ca o vor face,poate simbata cind e concursul individual sa arate ceva, ca vor evolua in acelasi timp cu senioarele, dar duminica la finale sigur nu vor arata nimic de la sperante.Asa a fost tot timpul.

cineva_cineva
31st August 2010, 14:06
Ai dreptate, dar poate acum e o exceptie, pentru Irina noastra special! Sper sa o vad la tv, dar daca nu... sigur voi vedea filmuletele de la voi! Eu abia astept Nationalele Junioarelor :)

MitzGym
31st August 2010, 14:06
dar nu am gasit lista participantilor la baieti
oare va participa si juniorul muntean?

cineva_cineva
31st August 2010, 14:19
Eu cred ca da! Ramane de vazut, dar cred ca va participa!

MitzGym
31st August 2010, 14:26
deci pana acum cati vin?

Cata_RB
31st August 2010, 14:36
Ce bine ca ati redeschis discutia! :) Aveam si eu in plan asta azi, asteptam sa ma intorc acasa.
Nu mai stiam ce thread sa citesc intai...mama-mama :D

Subscriu la ce au zis Mia si Auri: hai cu decizia favorabila, absentele se motiveaza doar cu cerere semnata de parinti :D

Va rog sa incercati sa va hotarati zilele astea [cel tarziu vineri e ok?], pentru ca e tarziu si ar fi bine sa facem rezervarile, hotelurile nu sunt mari. Daca mai sunt nehotarati, sa spuna aici cand pot sa plece si cand trebuie sa se intoarca, ajut si eu la cautat variante de transport :)

Ce biiiiine arata lista de participanti!! Abia astept sa o vad si eu pe Irina :D Si ma bucur ca vine Larisa, Didi e singura care lipseste, pana la urma.
Poate apare si lista baietilor.

Arata mai interesant ca niciodata concursul asta, abia astept!!! :cheer:

ioanavol
31st August 2010, 14:52
pai eu sunt din bucuresti,dar plec vineri la pranz,ca nu poate mama sa plece de joi
si merg cu masina lui mama

Poate mai luati pe cineva cu voi;)

MitzGym
31st August 2010, 15:17
Poate mai luati pe cineva cu voi;)pai nu stiu,pt ca ea mai face opriri(cam 3-4 opriri la prietenii ei si la colegii de servici)
posivil sa se opreasca la pitesti,craiova,orsova,teregova
plus ca noi 2 dorimim in caransebes
unde o sa mearga in seara aia daca mai e timp pe la rude prin caransebes

Cata_RB
31st August 2010, 16:13
Pentru bucuresteni: la intoarcere mai aveti posibilitatea de a schimba la Caransebes, se ajunge mai devreme in Bucuresti si nu e risc sa nu fiti la timp la lucru [Cris].
- personal Resita Nord - Caransebes: 21:02 - 22:02
- rapid Caransebes - Bucuresti Nord: 22:28 - 05:37

Insa nu au cuseta / vagon de dormit...aici depinde de preferinte.

crisloregym
31st August 2010, 21:17
Nu va mai plangeti atata :P! Daca fetele pot veni de la Izvorani, puteti si voi. Taaare, ca se poate! Iar distanta Baia Mare-Buzau e la fel de mare, nu :D?

Staaai, ca o fac si pe aceea pe jumate, la dus (Cluj-Resita):P plus Iasi-Cluj:D Nu e neaparat chestia de distanta, cat e chestia de mijloc de transport. Resita - Timisoara cu trenul inseamna schimbare la Caransebes oricum...dar problema este de ore nepotrivite si de luni dimineata:D + luni sa fii fresh 100%, sa nu dormi in banca, pentru ca daca dormi ai pierdut si nu mai sta nimeni sa iti mai explice de doua ori acelasi lucru. Si cand te gandesti ca pe ceea ce inveti saptamana respectiva se bazeaza toata munca ta din anul urmator...In fine, daca o sa ma hotarasc, anunt...deocamdata caut solutii:D

Cata_RB
31st August 2010, 21:25
Atunci poate e o varianta sa pleci duminica la amiaza, dupa ce le vezi pe cele mici - prinzi 2 zile jumatate de concurs :) Ca altfel te bazezi pe dormitul pe tren, daca poti...eu de exemplu nu pot.

mikeyy
31st August 2010, 21:29
Dupa mine nu trebuie sa stati pt rezervari. Deocamdata nu stiu ce fac si nu vreau sa va incurc.
La fel ca si Cristina...caut solutii (si de asemenea e importanta saptamana de dupa Nationale....unda asta, Cris :P). Dar la cat de nebun ma stiu, nu m-ar mira ca joi, pe 16, sa zic ca plec la Resita. :)

Cata_RB
31st August 2010, 22:08
Dar la cat de nebun ma stiu, nu m-ar mira ca joi, pe 16, sa zic ca plec la Resita. :)

:ok: Acum e momentul sa iti manifesti nebunia la adevarata intensitate :D

Cris, Mona, voi cum stati, dati un raspuns pana vineri sau va hotarati mai incolo?

Altcineva? Oana, Catalin??

crisloregym
31st August 2010, 22:19
O sa incerc sa dau un raspuns pana vineri.
Mihai, asa e...unda asta...din pacate eu nu am cum sa imi manifest "nebunia" mai tarziu de 15:D

Adeline
1st September 2010, 11:47
Dar ce s-a intamplat pentru o intarziere asa mare ?! Vreme proasta nu a fost ...si mai costa si o gramada de bani biletul!:no:

pai la dus s-a defectat locomotiva

la intors a picat curentul, da! pe linia ferata, mai mare jalea:groggy:

+ o gramada de restrictii de viteza pt ca liniile sunt scadente la reparatii

iar faimosul intercity a plecat chiar cu 5 minute intarizere chiar din Bucuresti, in loc de 7.11, 7.16.

hai sa nu fiu atat de pesimista, poate am avut eu ghinion.....:rolleyes:

dracsor
1st September 2010, 18:11
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-7748178-ministrul-transporturilor-metrorex-cfr-scumpesc-biletele-8-15-septembrie.htm - o veste proasta.

a doua este ca nu mai vin la Resita. in loc sa ma regalez cu gimnastica, voi munci cu drag si spor. asa ca va rog eu mult: poze si filmulete si pentru cei batuti de soarta. :((

Cata_RB
1st September 2010, 18:16
Nu mai vii? :(
Oooof...in ritmul asta o sa fim 5 oameni :(

Inca o varianta pentru cine trebuie sa ajunga in Bucuresti cat mai repede: plecare din Resita la 15:29, se schimba la Caransebes cu legatura in <45 min si se ajunge in Bucuresti la 23:58. Se prinde doar concursul celor mici de duminica, dar se ajunge acasa la timp pentru un somn odihnitor.

MitzGym
1st September 2010, 19:00
ce pacat ca nu mai vi:(

maria_alexandra
1st September 2010, 20:28
Incerc sa vin si eu duminica, dar nu promit nimic. Am doua variante, ori cu parintii mei, ori cu doamna antrenoare. O sa aflu sigur in saptamana de dinainte, si o sa va anunt :)

Cata_RB
1st September 2010, 21:05
Super Alex, sper sa reusesti :)

crisloregym
1st September 2010, 21:13
Nu mai vii? :(
Oooof...in ritmul asta o sa fim 5 oameni :(

Inca o varianta pentru cine trebuie sa ajunga in Bucuresti cat mai repede: plecare din Resita la 15:29, se schimba la Caransebes cu legatura in <45 min si se ajunge in Bucuresti la 23:58. Se prinde doar concursul celor mici de duminica, dar se ajunge acasa la timp pentru un somn odihnitor.

Unde ai vazut trenul asta, Cata? Ca pe Mersul trenurilor nu apare nimic care sa plece dupa 16.00 si inainte de 21.00 din Caransebes:(

Cata_RB
1st September 2010, 21:32
Pe http://infofer.ro/, asta e site-ul oficial.

Singurul tren direct Resita - Bucuresti: http://infofer.ro/R3.asp?cboDeLa=16205&cboPinaLa=10017&cboVia=0&cboData=9%2F19%2F2010&PleStart=00%3A00&PleEnd=23%3A59&SosStart=00%3A00&SosEnd=23%3A59&cboSort=2&txtTrnImpSos=&txtTrnImpPle=&cboNrMaxConex=0&cboAbatere=150&txtNrInreg=10&Submit=Cautare&lng=1

Trenurile cu (maxim) 1 schimbare: http://infofer.ro/R3.asp?cboDeLa=16205&cboPinaLa=10017&cboVia=0&cboData=9%2F19%2F2010&PleStart=00%3A00&PleEnd=23%3A59&SosStart=00%3A00&SosEnd=23%3A59&cboSort=2&txtTrnImpSos=&txtTrnImpPle=&cboNrMaxConex=1&cboAbatere=150&txtNrInreg=10&Submit=Cautare&lng=1. 9164 + 594 e cel de care ziceam, Cris.
Sau pe pagina a 2-a a aceleiasi liste, 9168 + 361, care pleaca dupa ce se termina concursul si ajunge inaintea trenului direct.

cineva_cineva
1st September 2010, 21:47
Cris, nu ma pot abtine... Desi nu am nicio treaba cu ce discutati voi acolo... Chiar nu ma pot abtine! :D Cata spunea de un tren care pleaca la 15,29, daca bine am inteles eu, deci... inainte de 16,00. Si tu ziceai ca nu ai vazut in mersul trenurilor unul care sa plece dupa 16,00. Pai nu e, e inainte de 16,00 :D Cata, am ceva treaba cu tine (offtopic)

dracsor
1st September 2010, 21:51
credeti ca exista vreo sansa sa vad la tv nationalele? adica.. daca tot mi s-au stricat ploile, macar pe net sa vad ceva.

cineva_cineva
1st September 2010, 21:57
Da, transmite TVR-ul din cate stiu eu... Asa au transmis anii trecuti. Si eu tot pe baza lor stau... Ca pe mine ma tine licenta acasa:(
Si da, Cris, imi cer scuze de greseala!

crisloregym
1st September 2010, 22:00
Pe http://infofer.ro/, asta e site-ul oficial.

Singurul tren direct Resita - Bucuresti: http://infofer.ro/R3.asp?cboDeLa=16205&cboPinaLa=10017&cboVia=0&cboData=9%2F19%2F2010&PleStart=00%3A00&PleEnd=23%3A59&SosStart=00%3A00&SosEnd=23%3A59&cboSort=2&txtTrnImpSos=&txtTrnImpPle=&cboNrMaxConex=0&cboAbatere=150&txtNrInreg=10&Submit=Cautare&lng=1

Trenurile cu (maxim) 1 schimbare: http://infofer.ro/R3.asp?cboDeLa=16205&cboPinaLa=10017&cboVia=0&cboData=9%2F19%2F2010&PleStart=00%3A00&PleEnd=23%3A59&SosStart=00%3A00&SosEnd=23%3A59&cboSort=2&txtTrnImpSos=&txtTrnImpPle=&cboNrMaxConex=1&cboAbatere=150&txtNrInreg=10&Submit=Cautare&lng=1. 9164 + 594 e cel de care ziceam, Cris.
Sau pe pagina a 2-a a aceleiasi liste, 9168 + 361, care pleaca dupa ce se termina concursul si ajunge inaintea trenului direct.

Cata, asta e super!!! O sa verific la CFR ca circula, intr-adevar...
Mai ramane sa ii conving pe ai mei si vin:D Dar, Cata, s-ar putea sa vin prin Cluj, in aceste conditii:P Macar sa vad si Clujul, e argument valid:D

Cata_RB
1st September 2010, 22:15
Eu zic ca circula, dar cel mai bine e sa verifici, intr-adevar...sa nu fie cine ce trasnaie fix acum, cu trenul asta.
In cazul asta, te astept in Cluj!! :D

Tess_AN
1st September 2010, 22:52
As fi vrut mult sa ma intilnesc prima data fata in fata cu Yana si sa o vad pe Irina dar ramine pe alta data. Sper sa transmita si sa pot vedea cit mai mult in direct pe net daca se transmite (va rog sa scrieti daca aflati ceva despre asta). Altfel, SMS-urile, comentariile si filmuletele-pozele voastre. Multumesc anticipat si distractie placuta celor care merg!

@Cata: Mai adauga unu la numaratoare. Cu siguranta va fi si Mihaela P. acolo.

@celor ce considera varianta tren: daca se iau bilete pentru ambele drumuri (si dus si intors) inainte de 15 septembrie ar trebui sa fie la preturile nemajorate - cel putin asa era pe vremuri.

ioanavol
1st September 2010, 22:56
Uite ca incepeti sa va adunati:)

Off-topic: Teeeessss....vacanta placuta:)

niagara64
1st September 2010, 22:58
As fi vrut mult sa ma intilnesc prima data fata in fata cu Yana si sa o vad pe Irina dar ramine pe alta data. Sper sa transmita si sa pot vedea cit mai mult in direct pe net daca se transmite (va rog sa scrieti daca aflati ceva despre asta). Altfel, SMS-urile, comentariile si filmuletele-pozele voastre. Multumesc anticipat si distractie placuta celor care merg!

@Cata: Mai adauga unu la numaratoare. Cu siguranta va fi si Mihaela P. acolo.

@celor ce considera varianta tren: daca se iau bilete pentru ambele drumuri (si dus si intors) inainte de 15 septembrie ar trebui sa fie la preturile nemajorate - cel putin asa era pe vremuri.

Dar pe unde te plimbi doamna ?!:)
Nu te mai "vede" omul cu "anii " :no:

Cata_RB
1st September 2010, 23:09
@Tess: n-am numarat chiar, am zis 5 asa, semi-orientativ. Si daca tot insisti cu stii-tu-ce, se scria cu 2 de n :evil:
Vacanta placuta! Am promis ca mai scriu, dar am zis ca n-are rost. Cand ajungi la zi cu message queue-ul din mail si cu timpul liber, da-mi un semn ;)

Tess_AN
1st September 2010, 23:38
@Cata: Scuze pentru gresala. Totdeauna ma intreb daca e cu 1xn sau 2xn. Nu promit ca voi fi in stare sa tin minte, dar ma straduiesc. :D. Semi-orientativ se pare ca erau chiar 5 :P.
@Niagara: Calatorului ii sade bine cu drumul ;).
@Ioana: Multumesc. E vacanta mica. Cea mare, urmeaza! :ok:.
@Amalia: Bafta la licenta!

On topic: Amalia, sper ca sa poti inregistra si sa ne dai si noua ce se transmite la tvr de la Resita. Multumesc de pe acum.

cineva_cineva
2nd September 2010, 00:43
Multumesc mult si tie, Tess! Si da, desi o sa fiu cu licenta, o sa inregistrez, in limita posibilitatilor, adica... daca imi functioneaza tvr-ul online tot ce se da la tv:) Ard de nerabdare, pana incep Nationalele!

dracsor
14th September 2010, 18:19
vesti bune pt cei care se duc cu trenul la resita! http://www.hotnews.ro/stiri-esential-7789010-cfr-calatori-metrorex-amana-majorarea-tarifelor.htm

miafangina
14th September 2010, 18:21
vesti bune pt cei care se duc cu trenul la resita! http://www.hotnews.ro/stiri-esential-7789010-cfr-calatori-metrorex-amana-majorarea-tarifelor.htm

Cred ca nu merge nimeni cu trenul de data asta.:)
Veste buna,oricum.

resita
14th September 2010, 18:25
sa va las un nr. de telefon

apropo, care-i echipa finala pana la urma care vine la Resita?

Cata_RB
14th September 2010, 18:46
Nu vom fi prea multi. 6 sigur, inca 3-4 care nu s-au decis inca.

Poti sa imi lasi mie nr de telefon. Oricum cred ca o sa ne gasesti usor, sala va fi probabil goala iar noi vom fi cei galagiosi cu un banner de sustinere prin apropiere :)
Vii in toate cele 3 zile?

resita
14th September 2010, 19:01
daca n-apare nimic pana atunci va vizitez zilnic :D

miafangina
14th September 2010, 21:35
daca n-apare nimic pana atunci va vizitez zilnic :D

OK,te asteptam,nu uita ca trebuie sa ne prezinti pizzeria cea mai grozava din Resita.:)

niagara64
15th September 2010, 14:51
La ce hotel ati hotarat ptr Resita?

Cata_RB
15th September 2010, 15:18
Niagara, ti-am raspuns pe PM.

resita
15th September 2010, 19:16
daca n-apare nimic pana atunci va vizitez zilnic :D

mda, vineri deplasare la tara sa scot cartofii

ne auzim vineri seara sau in cel mai rau caz sambata dimineata

ps. mergem si la pizza sambata seara ;)

crisloregym
15th September 2010, 21:28
Se pare ca va adunati o gasca maricica:) O sa aiba cine manca papa bun de la Mia si Auri:P

niagara64
15th September 2010, 22:19
Se pare ca va adunati o gasca maricica:) O sa aiba cine manca papa bun de la Mia si Auri:P

Deci va invidiez !:confused: Capata si gimnastii din bunatati ? :evil:(uitati asta ca va alearga B&B -la baieti nu stiu dar la fete sigur va alearga ! )
Nu ma luati in seama , incerc sa scap de cateva kg si ma uit cu jind la fiecare prajitura !:happy

dracsor
15th September 2010, 23:05
Evil, Niagara! Recunoaste ca de fapt vrei ca B&B sa le puna pe fete (adica gasca, nu gimnastele) sa faca niste flotari, niste spaliere, niste tractiuni si sa nu le mai dea voie vreodata sa se mai joace pe barna si in groapa cu bureti. nici macar virtual sau in vise. Eeeevil!!! :drak:

niagara64
15th September 2010, 23:25
Evil, Niagara! Recunoaste ca de fapt vrei ca B&B sa le puna pe fete (adica gasca, nu gimnastele) sa faca niste flotari, niste spaliere, niste tractiuni si sa nu le mai dea voie vreodata sa se mai joace pe barna si in groapa cu bureti. nici macar virtual sau in vise. Eeeevil!!! :drak:

Nope ca pe asta nu-s geloasa .Am avut parte destul de sala ...dar dulciuri ?! Ai habar ca nu urc sus ca nu cumva sa deschid usa la frigider ?! Magnet parca are !:happy

MitzGym
16th September 2010, 22:09
deci pana acum care vin 100%?

crisloregym
16th September 2010, 22:18
Mitz, tu mergi pana la urma?

MitzGym
16th September 2010, 22:19
da,merg,dar merg doar sambata,iar duminica la juniore

AuriB
16th September 2010, 22:44
deci pana acum care vin 100%?

Mia,Catalina,Mona,Andra si Auri merg sigur.
Ne intilnim la sala Mitz, ne vei recunoaste usor dupa baner.

sa te uiti la tv miine, ca sa va transmite pe tvr2 de la ora 16.

MitzGym
16th September 2010, 22:50
nu o sa ma uit,pt ca o sa fiu pe drum:(
si mitz vrea cu mama ei,posibil si cu matusa ei la restaurant dupa concurs
preferatbil unul cu specific italian
si sa aibe pizze la cuptor de vatra,nu electric
sa se manance si bine,lool

AuriB
16th September 2010, 23:01
Mitz,nu-i nicio problema,pot sa vina si mama si matusa ta cu noi.

mikeyy
16th September 2010, 23:11
Drum bun spre Resita, tuturor!!!
Tinem legatura.

crisloregym
16th September 2010, 23:35
Chiar asa!!! Drum bun tuturor si sa va auzim incurajarile la TV:) Zic si eu ca Mihai: vorbim la telefon, sa ne spuneti si noua ce se intampla:)

Cata_RB
16th September 2010, 23:40
Multumim frumos! Vorbim ;)

Tess_AN
17th September 2010, 00:25
Distractie placuta! Si sa ne povestiti si noua dupa. Mi-ar fi placut sa fiu acolo cu voi! Poate la primavara la Internationale daca se vor tine (si vor fi anuntate din timp) si daca vom fi sanatosi.

Stie cienva unde se poate urmari transmisia tv on line? (multumesc).

Cata_RB
17th September 2010, 01:48
Multumim, Tess, si mie mi-ar fi placut sa fii cu noi!
S-au pus niste linkuri la threadul de pe "Competitii", dar nu le-am incercat...sper sa ai noroc cu macar unul din ele [TVR 2 sau TVR international]:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=556726
http://rotv-live.com/World-Stream/TV/romania/live.htm

miafangina
17th September 2010, 01:56
Catalina,du-te la culcare,ca de ne prinde Auri pe-aici luam bataita amindoua:)

Multumesc de urari,sigur ca vorbim.

Cata_RB
17th September 2010, 01:57
Cine vorbeste de culcare :P

cineva_cineva
17th September 2010, 02:00
Distractie placuta tuturor si din partea mea! Si drum bun! Si da, la somn, dar si tu, Mia!

miafangina
17th September 2010, 02:02
Bine,ma duc,sa nu ma spuneti lu' sefa:D
sper ca ea doarme ca e sofer miine.

Tess_AN
17th September 2010, 03:29
Catalina,du-te la culcare,ca de ne prinde Auri pe-aici luam bataita amindoua:)

:cry::cry::cry::cry::cry:

Cine vorbeste de culcare :P
:cool: :)

Edit: Multumesc de link-urile de urmarit tv on line. Iar sunt in urma cu cititul si nu stiu daca ajungeam sa citesc la cealalta sectiune inainte de azi.

resita
18th September 2010, 00:27
azi, sambata, o sa trec si eu pe la sala sa ma intalnesc cu "echipa ols" si daca doresc poate mergem si la o pizza si facem ceva poze pt. cei de acasa

din pacate ieri, vineri, am fost plecat la tara si n-am putut sa merg

Tess_AN
18th September 2010, 06:25
azi, sambata, si daca doresc poate mergem si la o pizza si facem ceva poze pt. cei de acasa
Beti si o bere pentru cei de acasa... O sa iasa pozele mai frumoase :) Distractie placuta!

resita
19th September 2010, 19:30
ziua de azi am petrecut-o impreuna cu cei care au venit in Resita, eu m-am simtit foarte bine si sper ca la fel s-au simtit si colegile de forum.

desi nu prea urmaream eu atent gimnastica de azi inainte o sa fiu si eu un mic fan :D

Tess_AN
19th September 2010, 20:04
desi nu prea urmaream eu atent gimnastica de azi inainte o sa fiu si eu un mic fan :D
Ma bucur! ca ti-a placut, ca mai avem un banatan suporter de gimnastica. Multumim pentru tot ajutorul si sper sa te intilnim si noi ceilalti la urmatoarele competitii de gimnastica!

miafangina
20th September 2010, 18:51
ziua de azi am petrecut-o impreuna cu cei care au venit in Resita, eu m-am simtit foarte bine si sper ca la fel s-au simtit si colegile de forum.

desi nu prea urmaream eu atent gimnastica de azi inainte o sa fiu si eu un mic fan :D

Confirm,si noi ne-am simtit foarte bine,esti de-al nostru deja!
Sa vedeti ce repede a-nvatat cind sa strige "hai","bravo","bine" si "stai":)

Am ajuns acasa pe la trei azi-noapte,soferita a fost grozava,la podul de pontoane n-am stat,am avut verde(oricum,nu erau prea multe masini la ora aceea} doar ca a plouat pina la Cluj si a fost destul de obositor,plus ceata pe unele portiuni.
Poveste mai incolo,cind recuperam un pic din oboseala.

niagara64
20th September 2010, 20:09
Da ! Asteptam povesti si povestiri ...In special despre cele dulci de pe acolo !

miafangina
20th September 2010, 23:24
Da ! Asteptam povesti si povestiri ...In special despre cele dulci de pe acolo !

Uite,pina vine povestea,o mostra de dulce si banerele proaspat iesite din fabrica:

Tess_AN
21st September 2010, 00:14
Uite,pina vine povestea,o mostra de dulce si banerele proaspat iesite din fabrica:
Rotite...

Edit: da... vad ca manufactura de banere s-a transformat in fabrica... nu se mai fac cercuri olimpice cu farfuria si nu se mai coloreaza litere cu mina! Frumoase banerele. Felicitari!

crisloregym
21st September 2010, 23:40
Uite,pina vine povestea,o mostra de dulce si banerele proaspat iesite din fabrica:

Yummy, chiar imi era pofta de ceva dulce in seara asta:D Multumesc, Mia!!!! :floricica::floricica::floricica:

MitzGym
27th September 2010, 18:02
@cele care ati fost la nationale:imi dati permisiunea sa pun pe facebook poze in care apareti si voi?

miafangina
27th September 2010, 20:59
@cele care ati fost la nationale:imi dati permisiunea sa pun pe facebook poze in care apareti si voi?

Cu mine poti sa pui.

MitzGym
27th September 2010, 21:33
bine,mersi mia

Tracoromana
27th September 2010, 23:06
Balul Olimpic la Londra in scopul strangerii de fonduri.

http://www1.pictures.zimbio.com/gi/British+Olympic+Ball+Arrivals+3XRus2zm4tMl.jpg

Scuze, am crezut ca sunt pe threadul off topic.

Cata_RB
27th September 2010, 23:14
Mitz, si cu mine poti sa pui, dar te rog sa nu pui tag-uri [etichete] la poze - in special nu la gimnasti, care au sute de prieteni si toata lumea ar vedea pozele.

miafangina
28th September 2010, 09:17
Balul Olimpic la Londra in scopul strangerii de fonduri.

http://www1.pictures.zimbio.com/gi/British+Olympic+Ball+Arrivals+3XRus2zm4tMl.jpg

Scuze, am crezut ca sunt pe threadul off topic.

Sau ti-ai dori o intilnire a forumistilor la Londra...:)

monalexa
28th September 2010, 14:07
Cu mine poti sa pui.

Si cu mine

AuriB
28th September 2010, 14:31
si cu mine

MitzGym
28th September 2010, 15:02
bine,multumescu pt permisiune:ok:

Tracoromana
28th September 2010, 16:16
Sau ti-ai dori o intilnire a forumistilor la Londra...:)

Bineinteles. Resita e primul pas spre Londra.

MitzGym
28th September 2010, 16:48
si eu vreau la londra,dar se mai gandeste cineva de pe forum sa mearga?in afara de flavia

crisloregym
28th September 2010, 21:52
Ma gandeam eu, dar cred ca o sa fie doar Bruxelles pentru anul respectiv:D Bruxelles si inca o tara: Japonia/ Canada/ Spania, ramane de decis:D

ancaqwe
23rd October 2010, 09:48
he he, cine sa nu vrea la londra la olimpiada...
cred numai ca preturile o sa fie cam piperate...