PDA

View Full Version : Etapa 15: Steaua Bucuresti - FC National Bucuresti



Pages : [1] 2

delaparis
6th November 2006, 00:22
Duminica, 12.11.2006
Steaua - FC National (TVR 1) - 20.30

Discutii inainte si dupa meci aici.

WOLF_ULTRAS
6th November 2006, 00:25
5-0 vladoiu stie dc :P

Cra10veanu
6th November 2006, 00:40
bate nationalul.

Rossi
6th November 2006, 07:50
X2 Bancarii mereu le-au pus probleme

noir_desir
6th November 2006, 08:22
1 solist, Nationalul joaca destul de slab ca sa puna probleme Stelei. E drept ca si Steaua a jucat slab in meciul cu Ceahlaul, dar nu cred ca vom avea o surpriza acum. Un 3-1.

Bancaru
6th November 2006, 10:17
Biaco-rossi, eu stiu ca tu ai o slabiciune pentru noi, dar cauta ultimele 2 meciuri in Ghencea ale Nationalului si o sa vezi un golaveraj care se apropie de partidele pe care le-a castigat Dinamo la rand. Pentru ei...

miril
6th November 2006, 10:36
Nu putem profita de forma indoielnica a Stelei. N-avem cum si, mai ales, nu avem cu ce.

dede
6th November 2006, 14:30
nationalul nu o duce prea bine in campionat si nu are cum sa-i puna probleme Stelei, oricat de slab ar juca

2-0

miril
6th November 2006, 15:33
Vrei sa spui "oricat de bine ar juca", caci slab spre foarte slab este tot cam ce am prestat in ultima vreme.

YoYoyOi
6th November 2006, 15:37
Daca Steaua nu bate pe National, poate sa-si faca bagajul si sa mearga in vacanta vreo 5 ani.
Dar cred ca va bate totusi. Asta daca nu copiaza modelul Ceahlaul de aparare aglomerata si autobaza in poarta.

tuxie
6th November 2006, 16:24
Eu cred ca vine surpriza de la National. 2-2.

herculis
6th November 2006, 17:17
Iar eu cred in norocul incepatorului, plus un puseu de ambitie al Nationalului, asa ca X. Asta daca nu ne rezolva Banel si pe noi, dupa cum urmeaza:

DEDICATIE

"De la Cleopatra Stratan pentru Banel Nicolita, cu mesaju: Te astept la cealalta portita!".

Dar nu la meciul cu National :-)))

grande
6th November 2006, 18:14
Un X m-ar satisface ,dar nici cu un 2 nu as fi suparat !

tataleone
6th November 2006, 19:37
Eu cred ca vine surpriza de la National. 2-2.

Dar care e surpriza aici?
Si eu cred intr-un egal, dar nu 2-2 ca nu poate Steaua sa inscrie asa multe goluri, mai degraba 0-0.

YoYoyOi
6th November 2006, 20:14
Cu Steaua nu prea poti sa bagi gol si sa faci egal. Singura modalitate de a face egal cu Steaua e sa incurci jocul si adversarul si sa nu-l lasi sa miste. Se pare ca stelistii sint cam limitati in ultimul timp, cind nu li se lasa spatii. Daca National joaca pe atac sint pierduti. Dar daca se baga toti pe linia portii, pot obtine punctul mult visat.

Platanu
6th November 2006, 21:30
Bate Steaua fara doar si poate.

Vladek
6th November 2006, 22:49
Nu cred sa faca Steaua mare branza nici in meciul asta. Unica noastra sansa e ca Nationalul sa joace mai prost decat noi. Daca se baga cu nadejde in poarta si alearga bine, pot scoate un 0-0. Si daca le mai si facem vreo 2-3 cadouri ca la Piatra Neamt n-ar fi deloc exclus sa pierdem.

Si pana la urma ... chiar daca o infrangere ne-ar scoate din lupta pt titlu, care oricum e in mod clar aranjat pt Dinamo, pierderea unui titlu ar fi un pret mic, daca o infrangere l-ar face pe marele "Oli" sa-si dea dracului demisia, sa-i ia cu el pe copiii sai iubiti, Petre si Coman si sa se duca incotro o vedea cu ochii.

Liviu
6th November 2006, 23:58
X2 Bancarii mereu le-au pus probleme
2003-2004 : Steaua-FC Naţional 2-0
2004-2005 : Steaua-FC Naţional 5-1
2005-2006 : Steaua-FC Naţional 4-0

2006-2007 : Steaua-FC Naţional - un 1-0 amărât şi chinuit .

crissis
7th November 2006, 01:07
In mod normal Steaua ar trebui sa cistige si nu cred ca la acest meci vom avea surprize mai ales ca Nationalul nu mai joaca nimic in ultima vreme.
Steaua - National 1

Cipus
7th November 2006, 01:23
Nationalul a facut meciuri bune in deplasare la Farul, Poli si UTA, toate incheiate cu acelasi scor 1-1. Ar fi culmea sa faca 1-1 si cu Steaua, dar nu si imposibil, daca continua Goian seria meciurilor slabe nu se stie... Na va ganditi la Vladoiu ca la un fost stelist ca va veni cu saru' mana sa stea capra. Nationalul vine din postura lupului flamand si haituit care are nevoie de puncte ca de aer, un 0-0 ar fi cel mai plauzibil, la forma atacantilor stelei nu m-as mira deloc.

Liviu
7th November 2006, 01:35
Vlădoiu e unul din puţinii jucători care au jucat la toate cele 3 mari rivale din Bucureşti . Steaua , Rapid şi Dinamo . Dar aşa cum a recunoscut , cel mai bine s-a simţit la Steaua şi asta cred eu , pentru performanţele obţinute acolo şi poate şi din cauză că la Dinamo , cum se apropia de pragul de 15 goluri , care îi aducea un bonus financiar substanţial , devenea rezervă...
Îmi aduc aminte că Vlădoiu a avut două perioade la Steaua , una prin 92-94 , din care îmi aduc aminte că la un moment dat îşi accidentase un coechipier la antrenament , ceva în genul incidentului Carabaş-Neşu . Nu ştiu dacă aia a dus însă la prima despărţire de Steaua .

Rămâne cum va reuşi Vlădoiu în cariera de antrenor , ca jucător a fost foarte bun . Cu tot respectul pentru el , totuşi nu înţeleg cum un club din Liga 1 poate angaja un antrenor care are experienţă doar câteva meciuri la lanterna roşie din Liga 2... Mai ales în situaţia Naţionalului . Şi nu numai el , sunt multe cazuri în Liga 1 în care antrenori fără experienţă ajung să antreneze deşi un rodaj în B ar fi util .

Bancaru
7th November 2006, 10:55
Asta ar trebui declarat topicul depresatilor si al pesimistilor. Fiecare se lamenteaza ca echipa favorita pierde. Ba noi o sa pierdem, nu voi!

chinezu
7th November 2006, 12:29
0-1(b.nicolita autogol)

Bancaru
7th November 2006, 12:37
Exista in istoria fotbalului vreun jucator care sa isi fi dat 2 autogoluri in acelsi meci? Ca tot discutam de d'astea.

Rossi
7th November 2006, 14:36
2003-2004 : Steaua-FC Naţional 2-0
2004-2005 : Steaua-FC Naţional 5-1
2005-2006 : Steaua-FC Naţional 4-0

2006-2007 : Steaua-FC Naţional - un 1-0 amărât şi chinuit .

asa e , in deplasare bancarii nu prea i-au incurcat pe stelisti ...doar pe teren propriu ...

dar totul are un inceput ... bancarii au onoare si sunt convins ca or sa joace corect ...deci X2

remy
7th November 2006, 15:27
Nu cred sa faca Steaua mare branza nici in meciul asta. Unica noastra sansa e ca Nationalul sa joace mai prost decat noi. Daca se baga cu nadejde in poarta si alearga bine, pot scoate un 0-0. Si daca le mai si facem vreo 2-3 cadouri ca la Piatra Neamt n-ar fi deloc exclus sa pierdem.

Si pana la urma ... chiar daca o infrangere ne-ar scoate din lupta pt titlu, care oricum e in mod clar aranjat pt Dinamo, pierderea unui titlu ar fi un pret mic, daca o infrangere l-ar face pe marele "Oli" sa-si dea dracului demisia, sa-i ia cu el pe copiii sai iubiti, Petre si Coman si sa se duca incotro o vedea cu ochii.
Odata ce spui Nu cred sa faca Steaua mare branza nici in meciul asta. Unica noastra sansa e ca Nationalul sa joace mai prost decat noi., te contrazici flagrant cu chiar daca o infrangere ne-ar scoate din lupta pt titlu, care oricum e in mod clar aranjat pt Dinamo.
TE STIAM MAI CALCULAT IN CEEA CE SCRII AICI. NU VEZI CA SE BAT FRAZELE CAP IN CAP ? SI DA DOVADA CA DINAMO NU MERITA SA IA CLAR CAMPIONATUL ASTA ! ALTFEL ESTI PENIBIL.
Nationalul, oricat de slaba ar fi anul asta, tot ar putea scoate un egal, adica obisnuitul Stelei, 0-0 (nimic la nimic).
Oare vom vorbi dupa meciul Steaua-National, ca si dupa meciul Ceahlaul-Steaua 0-0, si vom avea articole de-astea ?
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=893067&postcount=249
Oare vom vorbi si dupa meciul asta, cam asa: Steaua ar trebui sa isi depuna cererea de retragere din Liga Campionilor dupa evolutia rusinoasa de la Piatra Neamt (acum, din Ghencea). :evil: Jucatorii „antrenati“ de Cosmin Olaroiu au terminat la egalitate, 0-0, dupa un meci in care efectiv au dormit pe teren.
Eu cred ca asa vom vorbi si atunci. Ca la Steaua totul e umflat cu pompa !

dede
7th November 2006, 15:29
Vrei sa spui "oricat de bine ar juca", caci slab spre foarte slab este tot cam ce am prestat in ultima vreme.

ma refeream la "oricat de slab ar juca Steaua"...

CrAzY92
7th November 2006, 16:45
6-0 pt Steaua :yeah:

Aurel.D
7th November 2006, 17:43
Nationalul a mai incurcat Steaua, dar de data asta nu va reusi, pt. ca nu au cu ce si mai ales cu cine. Iar Steaua nu isi va mai permite un esec dupa egalul de la Ceahlaul.
1 solist, la 3 goluri diferenta.

Pepsi-Cola
7th November 2006, 17:54
x1 Bate Steaua diferenta de cel putin 2 goluri !!!

Luis Garcia10
7th November 2006, 19:55
Steaua bate doar daca joaca fotbal!

remy
7th November 2006, 20:05
Stelisti, parca acelasi lucru spuneati si inainte de Ceahlaul-Steaua.
Steaua va fi si mai obosita si derutata, si, daca nu-i ajuta arbitrul, n-au nicio sansa, oricat s-ar forta.

delaparis
7th November 2006, 20:07
Stelisti, parca acelasi lucru spuneati si inainte de Ceahlaul-Steaua.
Steaua va fi si mai obosita si derutata, si, daca nu-i ajuta arbitrul, n-au nicio sansa, oricat s-ar forta.


Ce ar fi sa-i lasam pe stelisti sa-si vada de meciul lor si sa vorbim dupa ? :rolleyes:

Cred ca e mai bine asa ... am dreptate ? :cool:

remy
7th November 2006, 20:20
Ce ar fi sa-i lasam pe stelisti sa-si vada de meciul lor si sa vorbim dupa ? :rolleyes:

Cred ca e mai bine asa ... am dreptate ? :cool:
Cand vezi ca mai sunt oameni care fac ce fac si ating alte echipe (acum dinamo, anul trecut Rapidul), in loc sa-si vada de clubul lor jenant in tara si in Europa, poti sa nu le replici ?
Asa-i ca Dinamo are deja acontat titlul asta inca din vara? :mda:
Mai sunteti multi de-astia cu aberatii fara numar ? :rosu:
Vezi aici de ce nu pot fi lasati sa acuze aiurea, fara sa fie ceva mai realisti, nu frustrati de ceva anume: http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=893349&postcount=27

delaparis
7th November 2006, 20:26
Da ... am vazut !

Deci iti citezi un post in care esti off-topic , post in care ai citat pe cineva care e on-topic :D

Trolling :cool:

Avertisment :no:

YoYoyOi
7th November 2006, 20:32
Da ... am vazut !

Deci iti citezi un post in care esti off-topic , post in care ai citat pe cineva care e on-topic :D

Trolling :cool:

Avertisment :no:

/hello /hello /hello
In sfirsit putina atitudine pe aici.

remy
7th November 2006, 22:19
Daca scriu (citez) un articol care arata despre jocul sub orice critica al Stelei, inseamna trolling, tradare de tara, blasfemie ? Dar ce, suporterii stelisti se oftica si de asta, ca ziaristii rad de ei in fiecare saptamana ?
Ce naiba, mai, e un forum, si, cum si stelistii radeau acum un an de Dinamo sau Rapid, asa radem si noi de jocul lor slab si de scandalurile de acolo.
E voie, dragi moderatori, sa respir macar ?
Repet: Steaua, dupa cum joaca, nu poate castiga cu Nationalul decat cu ajutorul arbitrilor !
Nu mai are suflu, si nu poate altfel !

YoYoyOi
7th November 2006, 22:38
E voie, dragi moderatori, sa respir macar ?


Nu

Sau daca insisti ai putea sa respiri pe acest thread doar daca faci eforutl ca "respiratia" ta sa contina si numele FC Natoonal. Ca de respiratiile tale rasuflate s-a cam saturat lumea. Imi pare rau totusi ca te-am scos de la ignore, dar vad ca te ceri inapoi.

OT: Steaua nu are cum sa piarda cu National. Ar trebui sa aiba o zi extrem de proasta ca sa se intimple acest lucru. Sper ca jucatorii au inteles unde au gresit cu Ceahlaul si isi vor repara erorile.

remy
7th November 2006, 22:51
Macar recunosti ca Steaua nu e ceea ce pare si cu care se dau mari stelistii ?
Daca n-au batut o echipa cu joc de B, Ceahlaul, oare pot bate tot o echipa chiar de C, dupa cum joaca, ma refer la National ?
Eu cred ca nu, si asta doar pt. ca jucatorii Stelei sunt "umflati cu pompa" de cei doi ciudati care fac echipa, plus unul aerian cu antrenoratul, Olaroiu.
Vom trai si vom vedea ! Mai ales ca asa spuneau stelistii si inainte de meciul de la Piatra Neamt.

crissis
8th November 2006, 00:04
Anul acesta Nationalul din pacate nu prea mai poate incurca pe nimeni si cred ca daca o continua in ritmul asta au sanse mici de a se salva .
Acest meci e de 1 solist

be@
8th November 2006, 00:19
0-1(b.nicolita autogol)


:drak:


1-1 si olaroiu isi ia zborul.:cya: :great:

Noi am facut meciuri destul de bune la Constanta, Arad sau Timisoara, asa ca speranta moare ultima.
Sper sa nu se simta oboseala la noi, pentru ca in timp ce Nationalul a jucat Cupa pe teren neutru, Apulum s-a prostituat, si a acceptat sa evolueze pe terenul vostru.
RUSINE !!!!!!

starsteel
8th November 2006, 00:21
Anul acesta Nationalul din pacate nu prea mai poate incurca pe nimeni si cred ca daca o continua in ritmul asta au sanse mici de a se salva .
Acest meci e de 1 solist
Sunt doua echipe ranite oricum Nationalul nu e de neglijat asa ca trebuie sa dam totul pe teren nu cum am facut in ultimele partide.

crissis
8th November 2006, 00:30
In ultimele partide Steaua a cam facut-o de oaie dar si Nationalul azi in cupa cu Caracalul nu prea a aratat ceva deosebit au cistigat undeva in prelungiri cu o echipa din esalonul doi .
Cred tousi ca stelistii se vor impune. Nationalul nu mai este echipa de acum citiva ani cind se batea la titlu .

remy
8th November 2006, 15:00
Nu te lua dupa meciurile de Cupa.
O echipa poate sa-si revina, sau sa decada subit !
Poate vor face meciul vietii lor, mai ales ca sunt amenintati cu retrogradarea la alte Divizii !

pinki
8th November 2006, 15:56
daca o infrangere ar insemna sa plece oli... :evil: as prefera-o :D

totusi, daca jucam si noi ceva, sau daca intra pe teren jucatori, nu bombe... avand in vedere cat de bine joaca si nationalul, poate facem un 1-0...

afonlafotbal
8th November 2006, 19:52
sunt curios cat de mult o sa insemne ptr jucatori, amenintarile lui becali.
sper intr-o revenire de forma a stelei macar de frica :evil:

asta e singurul post al lui doris in care nu ne da citatele lui celebre

Nu te lua dupa meciurile de Cupa.
O echipa poate sa-si revina, sau sa decada subit !
Poate vor face meciul vietii lor, mai ales ca sunt amenintati cu retrogradarea la alte Divizii !

bai tataie tu ai de 3-4 ori mai multe postari pe thread-urile cu steaua decat pe cele cu dinamo, daca te dai asa de mare in ale fotbalului nu ai obs ca toate echipele au perioade bune si rele sau uiti ca dinamo are mereu un start bun in campionat ca apoi sa o ia in freza? iar meciurile din cupa nu sunt meciuri de antrenament asa cum crezi tu, sau asta e scuza voastra?:happy

YoYoyOi
8th November 2006, 21:20
asta e singurul post al lui doris in care nu ne da citatele lui celebre


Trebuie sa-l intelegem ca e suparat. Dar nu fiti necajiti ca-si revine imediat, si o sa ne incinte din nou cu replicile lui hilare:D
Are totusi dreptate, cind spune ca o echipa poate sa decada subit. Este si situatia Stelei intr-un anume fel, si noi tot asteptam sa-si revina.
National in schimb este constanta. Nu e nici prea-prea nici foarte-foarte. Dar nu se stie niciodata ce se poate intimpla intr-un meci. Depinde cit de mult doresc stelistii sa cistige acest meci.

be@
8th November 2006, 23:01
Mergem sa luam trei puncte. Asa a zis boss-ul. :D

herculis
9th November 2006, 09:46
Boss-ulica a mai spus asta de multe ori, ultima oara inaintea meciulu cu Vasluiul.

Tot ce putem spera esta sa obtinem un nou rezultat de egalitate, si asta in conditiile in care Steaua nu joaca prea bine in ultima perioada.

Daca invingem le facem insa un bine. Poate il da afara pe D(olaroiu) care sincer, nu este antrenor de talie europeana. Sau pentru echipa cu pretentii in cupele europene.

dede
9th November 2006, 10:00
parca vad ca nationalul vine in Ghencea sa se apere si sa se bage cu fundu'n poarta, asa cum au obiceiul echipele meci sa o faca :jerk:
daca va fi asa, intr-adevar va fi greu pt Steaua sa castige :mda: asa pot spera si cei de la national la un 0-0 amarat...

Cipus
9th November 2006, 10:30
Sigur Nationalul se apara cu toti jucatorii si cu rezervele, pentru ca nu are alta solutie, daca iese la joc ia gol, e ca la vanatoare, scoate vulpea capul din vizuina si-a luat-o in freza. Si cum jucatori de contraatac Nationalul nu prea are, e greu de crezut ca vor iesi la joc, doar daca Steaua inscrie repede atunci vor fi obligati. Pana la urma cred ca va castiga Steaua, am facut niste observatii si am constatat ca pana acum Nationalul a primit gol de la toate echipele, exceptand acasa cu Jiul si Ceahlaul. A primit cel putin un gol in toate deplasarile, si e greu de crezut ca vor reusi in premiera sa nu ia gol chiar cu Steaua. Vom vedea

SAMM
9th November 2006, 10:39
bate Steaua pt ca e cea mai buna echipa din Romania la ora actuala si cea mai buna echipa romaneasca in ultimii 10 ani

Bancaru
9th November 2006, 10:59
Eu cred ca bate steaua pentru ca acum 20 de ani au luat cupa campionilor. Daca nu inving duminica, pe Artimon il asteapta zile grele. Deja cred ca s-a fazut rezervare pe numele Cosmin Aurelian O. la Intercity Bucale - Timisoara. Cu data deschisa.

Platanu
9th November 2006, 11:47
Eu cred ca bate steaua pentru ca acum 20 de ani au luat cupa campionilor.:happy
Eu cred ca bate Steaua,si nu pentru ca ar juca foarte bine,ci pentru ca noi jucam foarte slab.

Bancaru
9th November 2006, 12:21
Diferentele intre ei si noi sunt uriase, la orice capitol. Nu vad cum naiba putem sa ii incurcam. Cred ca e posibil sa il bata Zmarandescu pe Iacov. Si fara conducator suntem ca si morti. Si asa suntem cam lesinati.

SAMM
9th November 2006, 14:44
s-ar putea insa sa aveti si avantaje, un arbitraj pro-dinamo
martis asta e exact genul celui care se manjeste

apropo martis il chema si pe tusierul care a anulat un gol la cluj ?

herculis
9th November 2006, 15:09
Un arbitru care sa favorizeze pe National? Asta este precum gaina cu doua capete a lui Cristoiu.

La meciul asta Steaua nu se poate impiedica decit singura.

Vladek
9th November 2006, 15:37
Un arbitru care sa favorizeze pe National? Asta este precum gaina cu doua capete a lui Cristoiu.

La meciul asta Steaua nu se poate impiedica decit singura.

Pai Steaua e experta la capitolul asta. Si daca mai intram pe teren cu Lovin si Paraschiv, ca nu cumva sa riscam ceva, Doamne-fereste sa nu ramana vreo pata in CV-ul curat si placut al lui Oli, parca vad ca urmeaza un meci urat si complet anost. Doar daca, asa cum s-a mai zis, dam gol repejor (poate mai prinde Goian un cap la corner, ca in rest...)

SAMM
9th November 2006, 17:13
Un arbitru care sa favorizeze pe National? Asta este precum gaina cu doua capete a lui Cristoiu.

La meciul asta Steaua nu se poate impiedica decit singura.

pai nu sa ajute direct nationalul, sa ajute pe dinamo si sa dezavantajeze Steaua si indirect sa avantajeze Nationalul

YodaRo
9th November 2006, 17:16
antrenament cu public pentru Steaua. Batem cu 3-0 cu rezervele in teren.

Cipus
9th November 2006, 22:03
Daca e 1-1 la pauza cu Apulum e clar ca Steaua are probleme mari, la fel o sa se chinuie si cu Nationalul.

danpuric78
9th November 2006, 23:37
In mod normal steaua trebuie sa bata. In mod anormal, cum unii vad probabila victoria otelului in groapa, o eventual si improbabila infrangere a stelei ar insemna doua lucruri:
1. La Steaua nu numai ca este criza dar e si foarte grava.
2. S-ar putea sa se lase cu demiteri si scoateri din lot, iar la cat de multa lume vrea sa colaboreze cu gigi si ai lui mi-e greu sa vad ce antrenor si jucatori ar putea veni pe termen scurt ca sa mai salveze ceva din sezonul asta. Numai daca nu are MMlucul norco din nou sa gaseasca vreun antrenor strain sa le mai faca inca o echipa.
Daca steaua va castiga, ceea ce ar fi normal, aparentele se vor prelungi.

remy
10th November 2006, 03:29
bate Steaua pt ca e cea mai buna echipa din Romania la ora actuala (???) si cea mai buna echipa romaneasca in ultimii 10 ani
Saracutul de tine, tot nu ti-ai revenit din vis ? Te crezi in 1986, cand Ceausescu facea echipa, sau acum 1 an, cand Steaua era printre primele in Europa ?
Alo, desteptarea, nu mai dormi pe tine ! Steaua e sub locul 40 in Europa, la 11 puncte de locul 1, Dinamo, in Romania, deja eliminata din Ch. League, posibil si din Cupa UEFA ! :evil:
CUM DOAMNE IARTA-MA, STEAUA E CEA MAI BUNA DIN ROMANIA ? :drak:
ESTI CHIAR OBSEDAT, NU FANATIC !
Ce m-as rade sa nu castige Steaua nici acum, ce mai zic fanaticii stelisti de pe aici, care ne fac sa radem la fiecare post ?

SAMM
10th November 2006, 09:52
noi avem istorie - voi doar momente

iti zic eu in derbyul dinamo-STEAUA se termina cu victoria Stelei dar s-a jucat dinamo+corpo+nagy - STEAUA si ati batut cu 1-0 norocos

imi mentin parerea ca Steaua e cea mai buna echipa din Romania acum, mai pun ca joaca si in UCL de altfel singura echipa romaneasca ajunsa vreodata in aceasta competitie suprema a fotbalului european

deci nationalul are sanse mici la victorie, la fel ca alba-iulia

Cipus
10th November 2006, 10:18
parerea mea este ca ideea de "cea mai buna echipa din Romania" este variabila. Adica ierarhia se poate schimba foarte repede. daca facem abstractie de pozitia din clasament, arbitrii, blaturi, conducatori, etc, cea mai buna echipa este Rapid (referindu-ne strict la jucatori ca valoare), urmeaza indeaproape Dinamo si apoi Steaua si CFR Cluj, aceasta este ordinea dupa parerea mea. Acei factori mentionati mai sus, nu fac decat sa creeze o impresie falsa despre o echipa (anul trecut Steaua nu era ce mai buna echipa si a luat campionatul). Desigur ca intervin anumiti factori negativi si ierarhia se schimba din nou, Copos cu zgarcenia lui providentiala la Rapid, la Steaua este de vina subtirimea lotului, la Dinamo se adauga si scandalurile dintre actionari (care se vor relua in curand ca acolo oamenii aia nu pot rezista fara sa se certe intre ei). la noi mai dureaza pana sa avem un campionat curat care sa fie bazat strict pe valoare. Valoarea adevarata se observa in meciurile internationale, chiar si in cupa UEFA.

SAMM
10th November 2006, 10:30
pai tocmai asta am spus ca nu vorbim de un moment

vb de o evolutie pe termen scurt adica in 2-3 ani

si in ultimii 2-3 ani Steaua e cea mai buna

Bancaru
10th November 2006, 10:30
Vedeti ca ati gresit topicul.

miril
10th November 2006, 10:45
Atentie la off topic, fratilor! Nu am iluzii in meciul nostru cu Steaua.

herculis
10th November 2006, 11:00
... si cu atat mai mare va fi bucuria unui echitabil rezultat de egalitate :-)))

Sunchase
10th November 2006, 11:11
Atentie la arbitraj !

YoYoyOi
10th November 2006, 11:17
Eu inteleg ca o echipa se chinuie intr-un meci, cind este dominata si cind nu trece de mijlocul terenului decit foarte rar. In momentul cind domina meciul si joaca aproape tot timpul in careul advers, nu cred ca se chinuie.

herculis
10th November 2006, 11:24
Atentie la arbitraj !

Da, mare atentie!! La un astfel de derby care decide soarta campionatului, si cu repercusiuni in tot universul, trebuie sa aducem arbitrii straini (preferabil roboti) si sa rugam NASA sa monitorizeze comunicatiile in timpul meciului.

remy
10th November 2006, 12:13
Atentie la arbitraj !
Sa stii ca e posibil sa se faca orice ca Steaua sa termine campionatul pe locul 2, sa aiba sanse pt. Ch. League !
Iar vom vedea un 11 metri pt. Steaua, sau iertarea stelistilor de faulturi clare, de cartonase (si-asa iau meci de meci cartonase girla ! :rosu:) ?
Ca se pare ca atacantii lor nici macar nu exista, decat pe hartie !

starsteel
10th November 2006, 12:19
Mai Remy ce tot vorbesti de ce vezi tu la meciurile Stelei ca altceva inafara de rosu nu vezi nimic. Hai recunoaste, cate televizoare ai spart pana acum?.....tot cu capul bandajat esti? :D

SAMM
10th November 2006, 12:43
Sa stii ca e posibil sa se faca orice ca Steaua sa termine campionatul pe locul 2, sa aiba sanse pt. Ch. League !
Iar vom vedea un 11 metri pt. Steaua, sau iertarea stelistilor de faulturi clare, de cartonase (si-asa iau meci de meci cartonase girla ! :rosu:) ?
Ca se pare ca atacantii lor nici macar nu exista, decat pe hartie !

dak nu arbitreaza corpodean, lajos, deacounu, serea eu sunt multumit

remy
10th November 2006, 13:34
Mai Remy ce tot vorbesti de ce vezi tu la meciurile Stelei ca altceva inafara de rosu nu vezi nimic. Hai recunoaste, cate televizoare ai spart pana acum?.....tot cu capul bandajat esti? :D
Uite cine vorbeste, unul care este exaltat pt. 2 echipe: Steaua si Otelul ! :rosu:
Halal suporter ! :mda:
Oare ce-or zice suporterii galateni cand te vad in tribune ? Nu te iau la goana cand te vad stelist pana la moarte ? Sau nici nu te duci la meci de frica, ori nu porti nimic ros-albastru ?
Hotaraste-te odata, ca asa si eu as pune 10 echipe la preferinte, cum facea unul ciudat pe aici, Universal pe nume !
Ori Steaua, ori Otelul ! Nu admitem decat o echipa, daca esti galatean, tine doar cu Galatiul, sa ai respect in orasul tau si pe Forum ! :ok:

ON-TOPIC:
CATI BANI A COTIZAT OARE JIJI LA MECIUL ASTA, MAI ALES PT. ARBITRI ? SAU MACAR PT. UNUL DINTRE "BANCARI", SA SI-O DEA IN POARTA PROPRIE ?
DACA SI NATIONALUL FACE EGAL CU STEAUA, EU ZIC SA VA ASCUNDETI, NU GLUMA, LA CAT DE SLAB E FC NATIONAL, APROAPE RETROGRADATA !
Daca nu ajuta arbitrul pe Steaua, normal tot 0-0 ar trebui sa fie, scorul lor obisnuit (nimic la nimic !).

SAMM
10th November 2006, 13:41
remy nu confuda practicile dinamoviste, ele sunt aplicate doar acolo la militie

in nici un caz nu sunt aplicate de o fosta regina a Europei, Steaua Bucuresti

Aurel.D
10th November 2006, 13:53
Poate vreti sa lasati trollingul deoparte.
Iar reveniti la aceleasi discutii?:headbang:

alamar
10th November 2006, 14:16
remy nu confuda practicile dinamoviste, ele sunt aplicate doar acolo la militie

in nici un caz nu sunt aplicate de o fosta regina a Europei, Steaua Bucuresti

Despre practici? Ultimile doua campionate au fost cumparate. Daca Zenga nu a vrut sa se murdareasca a fost dat afara si a venit Titi Dumitriu ca avea experienta. Iar de ce s-a intamplat in primavara ar trebuie sa va rusinati si voi. Asta daca ati fost pe aproape cand s-a impartit rusinea si bunul simt. Daca nu...nu. Sper sa vad o surpriza, duminica seara. Daca ati luat gol de la Apulum de ce sa nu va dea si Nationalul. Hai Jeane, baga carbuni.

Bancaru
10th November 2006, 14:25
Alamar, ca de obicei bubui de optimism, dar Apulum nu e National. Sau invers. Noi ne taraim. Aia nu aveau nimic de pierdut. Nici noi, dealtfel, dar inca nu au realizat. Si nici nu cred ca o vor face. Avem o serie de meciuri in care trebuie sa jucam cu mintea limpede. Steaua, Arges, Rapid si Dinamo (1 etapa din retur). Daca pierdem cu Argesul suntem ca si retrogradati. Sau mai bine zis daca nu castigam. Iar de la SRD putem sa luam puncte daca nu ne cacam in chiloti de frica. E bine ca joci afara toate meciurile cu astia cu bani.

superchumbo
10th November 2006, 14:29
Alo, desteptarea, nu mai dormi pe tine ! Steaua e sub locul 40 in Europa, la 11 puncte de locul 1, Dinamo, in Romania, deja eliminata din Ch. League, posibil si din Cupa UEFA

ia o pastila de cap si uita-te la coeficientul pe ultimii 5 ani sau daca vrei pe ultimii 17 ani!!!!

NU va mai dati de rotunzi pe baza coeficientilor facuti cu amatori maltezi cand noi jucam cu Lyon si Real. Om fi noi praf sezonul asta, dar nici daca-i clonati pe cei trei batrani din atac de 100 ani impreuna nu veti avea experienta noastra europeana. Sau la voi sezonul dureaza doar 14 etape ????

Bancaru
10th November 2006, 14:36
Bai! Off topic!!!! Aloooooooooooooooooo... Sa vorbim de meciul asta in care vom face si noi act de prezenta.

danpuric78
10th November 2006, 14:47
remy nu confuda practicile dinamoviste, ele sunt aplicate doar acolo la militie

in nici un caz nu sunt aplicate de o fosta regina a Europei, Steaua Bucuresti
Jalnic si penibil. Nu inteleg ce au a face romantismele astea ieftine cu meciul cu nationalul.
Chiar nu mai scapam de disputele stea fara sens.

herculis
10th November 2006, 14:55
ON-TOPIC:
CATI BANI A COTIZAT OARE JIJI LA MECIUL ASTA, MAI ALES PT. ARBITRI ? SAU MACAR PT. UNUL DINTRE "BANCARI", SA SI-O DEA IN POARTA PROPRIE ?
DACA SI NATIONALUL FACE EGAL CU STEAUA, EU ZIC SA VA ASCUNDETI, NU GLUMA, LA CAT DE SLAB E FC NATIONAL, APROAPE RETROGRADATA !


Nu este nevoie sa plateasca pe nimeni, ca Panc este acolo la datorie, si o face din placere, nu pe bani.

remy
10th November 2006, 15:21
Alamar, ca de obicei bubui de optimism, dar Apulum nu e National. Sau invers. Noi ne taraim. Aia nu aveau nimic de pierdut. Nici noi, dealtfel, dar inca nu au realizat. Si nici nu cred ca o vor face. Avem o serie de meciuri in care trebuie sa jucam cu mintea limpede. Steaua, Arges, Rapid si Dinamo (1 etapa din retur). Daca pierdem cu Argesul suntem ca si retrogradati. Sau mai bine zis daca nu castigam. Iar de la SRD putem sa luam puncte daca nu ne cacam in chiloti de frica. E bine ca joci afara toate meciurile cu astia cu bani.
De unde stii ca nu vor face meciul vietii lor, mai ales ca sunt in foame de puncte, si ca Steaua e groggy de 2 luni ?
Doar se stie ca Iacov mereu a "jucat" la sacrificiu cu Steaua, fiind satul de mafia de acolo ! :evil:

Cipus
10th November 2006, 15:57
Daca Steaua inscrie in prima reprize cel putin un gol, va castiga cu 4-0, daca nu inscrie pana la pauza, se va termina 1-0. La National am inteles ca lipsesc Rusu (suspendat) si Ghindeanu (accidentat), ar trebui reprimit Mozacu ca doar si el ia bani, ca o sa fie greu pentru National sa joace cu Ninu si cu Marcu si sa spere intr-un rezultat bun.

[QUOTE=doris2001;897754]
Hotaraste-te odata, ca asa si eu as pune 10 echipe la preferinte, cum facea unul ciudat pe aici, Universal pe nume !

Am inteles ca nu la mine te referi, dar fii atent ca m-as simti lezat, eu sunt brasovean si pana o sa aiba si Brasovul o echipa in A, am tot dreptul sa nu tin cu nicio echipa in mod deosebit :D Referitor la "Universal" are voie omul sa tina cu 2 echipe ce ai cu el? ce tu nu ai avut niciodata 2 gagici :kiss: :kiss: in acelasi timp?
P.S. Delaparis te rog sa nu-mi stergi mesajul, am scris ontopic putin mai sus :ok:

remy
10th November 2006, 16:54
Apropo de Universal, el avea vreo 4 echipe la preferinte, si mai scria in continuare ... si inca alte 18 echipe ???!!!
Cipus (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=22843), pana la urma n-am inteles cu cine mai tii in afara de Forex, pt. ca nu vad alta ?
Nationalul cati are accidentati sau suspendati, cine stie ?
Vreau sa dati si numele, sa vad ce sanse au.
Totul depinde de Iacov si de Vladoiu, cat de bine ii mobilizeaza, mai ales ca pot fi dati afara, dacanu scot nici un punct nici cu Steaua, oricat ar fi de greu.
CU STEAUA TREBUIE SA JOCI CA EI, BAZAT MAI MULT PE APARARE, SI APOI CU CONTRAATACURI UCIGATOARE.
Daca stii sa joci asa, cu Steaua nu ai probleme (vezi Dinamo, Ceahlaul, Iasiul si Galatiul anul asta, National, FC Arges, Gloria Bistrita, etc., campionatul trecut)

Benny
10th November 2006, 17:41
ia o pastila de cap si uita-te la coeficientul pe ultimii 5 ani sau daca vrei pe ultimii 17 ani!!!!

NU va mai dati de rotunzi pe baza coeficientilor facuti cu amatori maltezi cand noi jucam cu Lyon si Real.
Cu alte cuvinte Rumenigge avea dreptate! Punctele facute cu maltezii nu ar trebui sa valoreze atat cat punctele facute cu Real sau Lyon.


Eu inteleg ca o echipa se chinuie intr-un meci, cind este dominata si cind nu trece de mijlocul terenului decit foarte rar. In momentul cind domina meciul si joaca aproape tot timpul in careul advers, nu cred ca se chinuie.
Chiar daca ar fi sa piarda printr-un gol la singurul sut la poarta al adversarului?

Pronostic: S-N 2-1

Aurel.D
10th November 2006, 17:42
Steaua are un joc din ce in ce mai plafonat in ultima vreme. La inceput am zis ca este doar o intamplare dar vad ca se perpetueaza.
Ar fi o chestie o surpriza la meciul asta!:D

afonlafotbal
10th November 2006, 18:21
Steaua are un joc din ce in ce mai plafonat in ultima vreme. La inceput am zis ca este doar o intamplare dar vad ca se perpetueaza.
Ar fi o chestie o surpriza la meciul asta!:D

corect! si se pare ca totul se datoreaza lui Olaroiu, a reusit sa faca din steaua o echipa previzibila si fara orizont. Cred ca la antrenamente fac altceva decat ar trebui, jucatorii nu mai stiu sa paseze, preluarile sunt ca din coltul mesei iar asezarea in teren nu le confera avantaj nici in atac nici in aparare, e jenant ce se intampla mai ales ca celelalte echipe din campionat isi imbunatatesc jocul pe masura ce timpul trece.

Cipus
10th November 2006, 18:54
Apropo de Universal, el avea vreo 4 echipe la preferinte, si mai scria in continuare ... si inca alte 18 echipe ???!!!
Cipus (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=22843), pana la urma n-am inteles cu cine mai tii in afara de Forex, pt. ca nu vad alta ?
scrie undeva ca trebuie sa am o alta echipa preferata in afara de cea din orasul meu? mai ales ca nu sunt in tara. Asta nu inseamna ca nu simpatizez cu Steaua, Rapid, Dinamo, Otelul sau Farul (ordinea e intamplatore):ok:


Nationalul cati are accidentati sau suspendati, cine stie ??

am spus tot eu mai sus pentru cine are ochi sa citeasca, ce stiu si eu, de L.Rusu nu sunt sigur ca e suspendat, am gasit informatii contradictorii, in rest sunt toti ok, mai putin Ghindeanu accidentat.:ok:


Vreau sa dati si numele, sa vad ce sanse au.?
nu inteleg ce vrei prin aceasta afirmatie intrebatoare, numele cui? si sanse la ce sa aiba la ce? sa joace? :headbang: :ciocan:

Ulysses
10th November 2006, 18:57
mai alde doris1900toamna musca-ti mainile FIINDCA MIREL RADOI E APT DE JOC!batem nationalul la pas

six
10th November 2006, 20:39
In meciul asta castiga toti "aia"de sub s*****.parerea mea ....nu!!??;) :ok: :P

georgemp
10th November 2006, 20:59
Mâine se pun în vânzare biletele


FC Steaua a anunţat că preţurile biletelor la meciul cu FC Naţional, programat duminică, la ora 20.30, în etapa a XV-a a Ligii I, sunt cuprinse între 3 şi 30 de lei, la fel ca la partida cu Apulum Alba Iulia, din optimile Cupei României.

Astfel, potrivit site-ului oficial al FC Steaua, biletele vor costa 3 lei la peluze, 5 lei la tribuna a doua, 10 lei la tribuna întâi şi 30 de lei la tribuna zero. Acestea vor fi puse în vânzare sâmbătă, la ora 12.00, la casele de bilete de la stadionul Steaua. Posesorii de abonamente pentru sezonul 2006/2007 vor avea acces la meci pe baza acestora.

dede
10th November 2006, 21:10
Cu alte cuvinte Rumenigge avea dreptate! Punctele facute cu maltezii nu ar trebui sa valoreze atat cat punctele facute cu Real sau Lyon.
s-au dat doar jumatate din punctajul normal, deoarece erau preliminarii...
dar si asa se pare ca e prea mult...deja unii au inceput sa se creada cei mai tari din Europa dupa aceste meciuri :ras-plans:


Daca stii sa joci asa, cu Steaua nu ai probleme (vezi Dinamo...
pai si cred ca n-ai probleme cu Steaua daca stii sa faci ca dinamo...traisca corpodean :jerk:

Platanu
10th November 2006, 21:41
Nationalul n-are sanse cu Steaua,mai ales ca joaca pe Ghencea.
Asta-i crudul adevar.....

georgemp
10th November 2006, 21:46
Ba are!
II batem de le suna apa in cap!
5-0 Le dam!
Nu joaca excelent Steaua!

dede
10th November 2006, 21:48
las' ca jucati voi extraordinar de bine :happy

Platanu
10th November 2006, 21:48
Una e sa postezi coerent,si alta e sa postezi niste opinii de-a dreptul utopice,si doar de dragul de a posta.

georgemp
10th November 2006, 21:50
Una e sa postezi coerent,si alta e sa postezi niste opinii de-a dreptul utopice,si doar de dragul de a posta.
La cine te referi?

Platanu
10th November 2006, 21:51
Ghici ciuperca la cine?
Hai sa fim realisti!

YoYoyOi
10th November 2006, 21:54
Lasa-l mai pe om daca el crede ca bate National pe Steaua cu 5-0. Care-i problema? Sint o gramada de stelisti care credeau ca bat Realul cu 3-0. Si n-au murit. Decit poate de rusine.:D

Zax
10th November 2006, 21:55
nu stiam ca fc national are atatia suporteri :D

dede
10th November 2006, 21:58
dupa cum se stie, speranta moare ultima... :evil:

georgemp
10th November 2006, 22:02
Ghici ciuperca la cine?
Hai sa fim realisti!Asta e parerea mea.
Am fost offtopic?M-am luat de tine:P?

Platanu
10th November 2006, 22:03
nu stiam ca fc national are atatia suporteri :DNici nu m-astept la mai mult din partea unor suporteri ai Stelei.Daca atata poate sa proceseze creieru',n-ai ce sa faci.
Ontopic:Bate Steaua.

Zax
10th November 2006, 22:09
a fost o gluma, nu pune la suflet bancare ;)

Cipus
10th November 2006, 22:27
Radoi ar fi bine sa nu forteze, poate bate Steaua pe National si fara Radoi, mai sunt 3 etape, poate sta linistit si sa revina in primavara refacut 100%, Steaua mai are un singur meci important, cu Dinamo Kiev, in care e bun si un egal. Daca apar complicatii e de rau iar o sa mearga sa se opereze cand are Steaua mai multa nevoie de el.

Platanu
10th November 2006, 22:28
Asa o fi,dar glume d-astea le-am auzit de la tipuri de persoane pe care le-am mentionat in mesajul meu anterior.

be@
10th November 2006, 23:16
Mai Remy ce tot vorbesti de ce vezi tu la meciurile Stelei ca altceva inafara de rosu nu vezi nimic. Hai recunoaste, cate televizoare ai spart pana acum?.....tot cu capul bandajat esti? :D

Ba eu am vazut cateva penalty-uri ale lui Goian nesanctionate, am mai vazut in schimb un penalty gratuit pe care l-ati primit la meciul cu Gloria... Da, ai dreptate. Sunteti cea mai dezavantajata echipa. Saracii de voi...


remy nu confuda practicile dinamoviste, ele sunt aplicate doar acolo la militie

in nici un caz nu sunt aplicate de o fosta regina a Europei, Steaua Bucuresti

Esti plictisitor, mai baiatule. Si mai schimba placa, ca aici discutam despre meciul cu National. Ok?

@ remy:
stai linistit, ca nu trebuie sa-i plateasca ciobanul pe jucatorii nostri. Au avut baietii grija sa-si puna omul lor de casa, Martis.

YoYoyOi
10th November 2006, 23:29
Ba eu am vazut cateva penalty-uri ale lui Goian nesanctionate, am mai vazut in schimb un penalty gratuit pe care l-ati primit la meciul cu Gloria... Da, ai dreotate. Sunteti cea mai dezavantajata echipa. Saracii de voi...


Esti plictisitor, mai baiatule. Si mai schimba placa, ca aici discutam despre meciul cu National. Ok?

@ remy:
stai linistit, ca nu trebuie sa-i plateasca ciobanul pe jucatorii nostri. Au avut baietii grija sa-si puna omul lor de casa.

Ai dreptate, despre meciul Steaua-National se discuta aici:drak: lucru pe care tu nu-l faci.

Un meci pe care Steaua il va cistiga, daca National va juca fotbal si nu se va baga in careul propriu. Dar chiar si asa Steaua, poate a invatat din greseli si va sti sa rezolve meciul.

Liviu
10th November 2006, 23:52
Meciurile Steaua-National au fost mereu interesante . De la scoruri de 6-0 sau 5-1 pentru Steaua la victoria Nationalului lui Zenga cu 1-0...
Dintre aceste meciuri , cel din turul campionatului 94-95 a fost de departe cel mai frumos si interesant . Pe atunci , Nationalul se numea inca Progresul si venea in Ghencea prin etapa a 15-a , nu mai stiu exact , in postura de lider neinvins . Progresul era atunci pe val si era condus de Lita Dumitru . Tin minte ca meciul , la care am fost si eu pe stadion , venea dupa (sau inainte?) cateva zile de la victoria de la Split din CL . Steaua era pe 2 , Progresul pe 1 , practic aceea era un fel de finala campionatului , pentru ca Steaua acelor ani castiga titluri la diferente de puncte astronomice iar in acel an doar Progresul parea sa puna probleme Stelei .
În acel meci Steaua a spulberat Progresul cu 6-0 , intr-unul dintre cele mai bune meciuri ale acelei generatiei steliste . De la Steaua nu lipseau Ad.Ilie , Lăcă , Gâlcă , Ilie Stan , Prodan , Filipescu...ce mai...mare parte din generatia de aur...in acele vremuri Steaua cand juca acasa nu se punea decat problema scorului...o echipa aproape la fel de mare ca cea de la sfarsitul anilor 80 dar care an de an a fost slabita de transferurile jucatorilor in strainatate . Spectacolul era garantat la meciurile Stelei . M-am indragostit de fapt de Steaua nu pentru performantele obtinute de generatia anilor 80 ci pentru ceea ce putea sa faca cu mingea Ad.Ilie , pentru omul peste care nu trecea nimeni-Prodan pentru loviturile libere ale lui Galca sau Il.Stan sau pentru spiritul de lupta al lui Laca...Pentru mine , Steaua acelori ani ramane cea mai frumoasa...pe cea de azi o sustin din tot sufletul dar e evident ca desi poate a dat stelistilor la fel de multe bucurii , este sub cea de atunci...

Alt meci de referinta al intalnirilor Steaua-National a fost cel din 1997 , din etapa a 33-a , cand Steaua si Nationalul se luptau pentru titlu , iar meciul decisiv a fost in Ghencea in care Steaua a castigat titlul 19 la implinirea a 50 de ani de la infiintarea clubului . Scor 3-1 , titlul a revenit Stelei iar dupa cateva zile a urmat si finala cupei castigata tot de Steaua dupa un meci cu acelasi FC National , intr-un an dominat de explozia lui Sabin Ilie .

Un nou meci care sa se inscrie in acelasi tipar il astept si duminica . Va fi greu pentru Steaua , echipa si-a pierdut increderea dar nici National nu sta mai bine . Va fi poate meciul Steaua-National cel mai slab din ultimul deceniu , care gaseste echipe care nu sunt in forma si demoralizate . Poate si pentru aceea va iesi un meci frumos . Dorinta de victorie , de ambele parti , este poate cea mai mare dintre ultimele confruntari directe .

Luci@n333
11th November 2006, 00:02
BATEM!!! Rupem, stoarcem, facem, dregem le bagam, le scoatem, le indesam, ii ia boala, le ies ochii, le culcam sprancenele si le fumam urechile.
P.S.: tabela aia bengoasa o sa arate 0-8

YoYoyOi
11th November 2006, 00:04
Tabela aia bengoasa inca n-a aparut, dar imi place ca esti optimist :D

Luci@n333
11th November 2006, 00:27
Meciurile Steaua-National au fost mereu interesante . De la scoruri de 6-0 sau 5-1 pentru Steaua la victoria Nationalului lui Zenga cu 1-0...

foarte interesant (desi inexact) ce spui tu acolo dar parca mai frumoase au fost victoriile Nationalului in 97-98 cu 4-2 sau in '99-'00 cu 3-2 sau din '02-'03 cu 2-0 si ups.......astea toate la voi acasa

starsteel
11th November 2006, 00:27
Ba eu am vazut cateva penalty-uri ale lui Goian nesanctionate, am mai vazut in schimb un penalty gratuit pe care l-ati primit la meciul cu Gloria... Da, ai dreptate. Sunteti cea mai dezavantajata echipa. Saracii de voi...
Ai mancat ceva stricat?..... unde am spus eu ca suntem cea mai dezavantajata echipa, asta se intampla in campionatul trecut acum nu am sustinut asa ceva. Ce sa ma astept din partea variantei feminine a lui Remy voi aveti amandoi o obsesie care poarta numele,
Steaua Bucuresti No.1 in Romania

Luci@n333
11th November 2006, 00:28
Tabela aia bengoasa inca n-a aparut, dar imi place ca esti optimist :D

inseamna ca merg mai des pe ghencea decat tine..si crede-ma este acolo.

starsteel
11th November 2006, 00:31
Ai baut in seara asta, unde ai vazut tu tabela bengoasa?

YoYoyOi
11th November 2006, 00:34
Ai baut in seara asta, unde ai vazut tu tabela bengoasa?

Poate in parcul cu platani:happy
Se refera la cea inchiriata si folosita in meciurile din CL, si in citeva din campionat. Dar el stie mai bine ca merge pe Ghencea:D

Liviu
11th November 2006, 00:35
foarte interesant (desi inexact) ce spui tu acolo dar parca mai frumoase au fost victoriile Nationalului in 97-98 cu 4-2 sau in '99-'00 cu 3-2 sau din '02-'03 cu 2-0 si ups.......astea toate la voi acasa
Ce este inexact ? Sunt date din memorie dar istoria Stelei o stiu foarte bine !
Am mai scris ca si Nationalul a batut , chiar cu Zenga cu 1-0 , dar cele din 94 si 97 au fost cele mai importante . In 94 , infrangerea cu 6-0 a prabusit pur si simplu liderul Progresul care a mai luat apoi doar vreo 10 puncte in tot campionatul iar Lita a fost inlocuit cu Hizo... Iar partida din 97 a hotarat titlul . Daca e sa luam fiecare meci ...

Luci@n333
11th November 2006, 00:40
Ai baut in seara asta, unde ai vazut tu tabela bengoasa?

nu stau sa mananc pe paine stiri despre steaua...da' stiu ca a fost pusa o tabela si sta acolo de prin septembrie...a fost si la meciul Romaniei rezulta ca ar fi tabela care sa ramana piatra de RIP pt. cazanul ala dar de unde sa stiu eu ca nici o tabela nu puteti cumpara acolo si ca totul este inchiriat..scuzoaiele mele.

YoYoyOi
11th November 2006, 00:47
nu stau sa mananc pe paine stiri despre steaua...da' stiu ca a fost pusa o tabela si sta acolo de prin septembrie...a fost si la meciul Romaniei rezulta ca ar fi tabela care sa ramana piatra de RIP pt. cazanul ala dar de unde sa stiu eu ca nici o tabela nu puteti cumpara acolo si ca totul este inchiriat..scuzoaiele mele.

Asa e, sa ne fie rusine, ca nu putem cumpara o tabela ca lumea sa se vada mare scorul cu care va pierde National in Ghencea.:happy

Cra10veanu
11th November 2006, 01:11
e momentul potrivit pt national sa castige cele 3 puncte

Ammadeus
11th November 2006, 04:19
2 echipe mediocre, 1-1

Ulysses
11th November 2006, 07:41
2 echipe mediocre, 1-1

bate steaua lejer. apropos, folosesti des acest cuvant fiindca te caracterizeaza perfect?

AxinTe
11th November 2006, 10:08
e un meci important pentru ambele echipe.. steaua trebuie sa bata ca sa nu piarda pasul cu Dinamo, iar Nationalul trebuie sa bata ca sa iasa din zona aia urata..

Hard
11th November 2006, 10:17
nationalul va ramane in zona aia urata si dup acest meci.vladoiu nu este antrenor.

Platanu
11th November 2006, 12:05
nationalul va ramane in zona aia urata si dup acest meci.Aici sunt de aceeasi parere cu tine.

SORENSEN
11th November 2006, 12:11
nu stau sa mananc pe paine stiri despre steaua...da' stiu ca a fost pusa o tabela si sta acolo de prin septembrie...a fost si la meciul Romaniei rezulta ca ar fi tabela care sa ramana piatra de RIP pt. cazanul ala dar de unde sa stiu eu ca nici o tabela nu puteti cumpara acolo si ca totul este inchiriat..scuzoaiele mele.

TAbela aia e inchiriata si de ex. la meciurile de cupa a nu a fost prezena..sau cel putin la meciul cu Forex...
Acum nu stiu daca in campionat va fi la fel...
Vladoiu zice ca ii e frica de arbitrii...mie mi-ar fi frica de forma de 2 lei pe care o are echipa lui...

Luis Garcia10
11th November 2006, 13:06
Hai Steaua sa jucam si noi fotbal.. demonstrati ca aveti valoare si reveniti-va pentru ca ni se scurg printre degete toate obiectivele..!

miril
11th November 2006, 13:52
MisterLiviu, ai pomenit meciuri cu...cantec dintre cele doua echipe. Meciul din 97 de...aniversare a fost cu...vocalize, din corul bocitorilor facand parte actualul antrenor secund al Nationalului, Sburlea, Gino si Ha-ha-lagian. O stie toata lumea, cupa+campionatul, capisci? On topic, sanse mici sa venim si cu un punct. Mi-e teama ca Steaua isi va recapata moralul. Dar cum speranta...

remy
11th November 2006, 14:59
IACOV: "MERGEM IN GHENCEA SA LUAM TREI PUNCTE"
Antrenorul bancarilor, Ion Vladoiu si presedintele lui FC National au apreciat ca echipa lor pot sa cistige Cupa Romaniei cit si trei puncte in meciul cu Steaua.
Antrenorul formatiei FC National a apreciat ca echipa sa poate cistiga Cupa Romaniei si trei puncte in meciul cu Steaua, din etapa a XV-a a Ligii I, asa cum isi doreste Constantin Iacov.
"Mergem in Ghencea sa luam trei puncte si speram ca le vom lua. Nici Steaua nu joaca mai bine decit noi, insa are un avantaj pentru ca meciurile de cupa le joaca acasa. Nu inteleg astfel de lucruri, Steaua, Dinamo sunt avantajate..., insa noi ceilalti trebuie sa ne deplasam in alta parte", a spus, marti, Constantin Iacov.


Vladoiu nemultumit de delegarea lui Martis si Savu la meciul cu Steaua
Antrenorul lui FC National s-a declarat nemultumit de delegarea arbitrului Marius Martis si a asistentului Catalin Savu la partida cu Steaua, deoarece acestia ar fi apropiati ai managerului stelist, Mihai Stoica.
"Vazind arbitrii de duminica, cunosc relatia lor cu domnul Stoica si chiar ma ingrijoreaza, pentru ca cu asemenea arbitru, care face parte din delegatia Stelei la anumite meciuri, sper sa nu am probleme. Mi-as dori sa fim arbitrati corect, iar cel mai bun sa cistige", a spus, vineri, in cadrul unei conferinte de presa.

Antrenorul bancar a afirmat ca se confrunta cu multe probleme de efectiv. "Ne-am dori foarte mult sa nu pierdem acest meci. Suntem constienti de pozitia noastra, care nu este una tocmai roza. Nu vom merge sa ne aparam in Ghencea. Daca vom pierde nu va fi niciun fel de problema. In momentul de fata suntem cam decimati. Daca va trebui sa fac o schimbare, nu stiu in ce fel sa o fac. O sa ma bazez pe copii de 16, 17, 20 de ani si mergem in Ghencea sa cistigam", a completat Vladoiu.

Jean Vladoiu nu va putea conta, in partida cu Steaua, pe Daniel Ghindeanu, accidentat, Liviu Rusu, suspendat, dupa eliminarea din meciul de Cupa cu FC Caracal, si Claudiu Dragan, care va fi operat, vineri, de apendicita.

Vladoiu a mentionat ca nu va avea niciun fel de probleme daca va fi injurat de suporterii Stelei. "Daca ma vor injura, nu va fi niciun fel de problema pentru mine. Nu stiu daca am gresit cu ceva fata de suporterii Stelei. Incepind de duminica trebuie sa facem orice sacrificiu pentru a aduna puncte in perioada ce urmeaza", a adaugat Vladoiu.

Intrebat ce parere are despre decicizia FRF ca doua etape din retur sa se dispute in luna decembrie, Vladoiu a raspuns "La LPF si la federatie birourile sunt foarte calduroase. Caldura, viata buna, deci nu se gindesc ca, Doamne fereste, vom avea parte de inghet sau zapada. Trebuie sa ne conformam programului. Nu mi se pare corect sa jucam in decembrie doua meciuri, foarte importante pentru noi. In primavara am fi avut timp sa pregatim meciurile", a spus tehnicianul bancar.

Mijlocasul Erik Lincar, care timp de cinci sezoane a evoluat la Steaua, a declarat ca pentru el nu este un meci special. "Un meci greu, asa cum sunt toate. Sper sa jucam bine si sa obtinem puncte. Ne punem mari sperante in acest meci. Nu e un meci special ca revin pe Steaua. Am stat cinci ani in Ghencea si stiu unde este vestiarul Stelei si unde e cel al oaspetilor. Nu o sa le incurc", a afirmat Lincar.
Stelisti, iar va acuza cineva de frauda, chiar un fost stelist (VLADOIU) ?
Iar va ajuta arbitrii lui Constantin, stelist pe viata ?
CUM SA PUI TU ARBITRII PRIETENI CU UN OFICIAL DE LA STEAUA ???
Chiar va e frica de un club slab rau, ca Nationalul de anul asta ?
Un 11 metri, ceva ?

miril
11th November 2006, 15:41
Doris, hai sa ramanem in topic si sa nu dam curs speculatiilor, o moda perpetuata de ceva vreme pentru a pune, chipurile, presiune pe adversari si arbitrii. Eu daca as fi conducator la National mi-as vedea de...saracie si neam. HAI PROGRESUL!

remy
11th November 2006, 16:03
Doris, hai sa ramanem in topic si sa nu dam curs speculatiilor, o moda perpetuata de ceva vreme pentru a pune, chipurile, presiune pe adversari si arbitrii. Eu daca as fi conducator la National mi-as vedea de...saracie si neam. HAI PROGRESUL!
Dar tu urmaresti meciurile Stelei, mai ales de anul asta, cand sant impotenti rau (ma refer mai ales la atac !), si nu pot castiga decat cu ajutorul arbitrilor sau al "satelitilor", ca UTA, Farul, Urziceni (mai bine zis Dan Petrescu, prieten cu Olaroiu), si echipele "miniere" ca Jiul si Pandurii ?
Eu zic sa spunem totul pe sleau, ca Steaua nici locul 2 nu-l merita, ca nu joaca pe teren !
Oricat de slabi ar fi cei de la National, Jiji trebuie sa faca ceva sa ajute Steaua sa castige, nu conteaza cum !
Odata ce se stie ca seful arbitrilor a fost mereu stelist, ... NO COMMENT !

miril
11th November 2006, 16:10
Nu sunt de acord cu rationamentul tau, dar nu vreau sa pepetuez discutia off topic. Sper sa luam macar un punct, in Ghencea.

remy
11th November 2006, 17:24
Nu sunt de acord cu rationamentul tau, dar nu vreau sa pepetuez discutia off topic. Sper sa luam macar un punct, in Ghencea.
Dar nu esti de acord nici cu "rationamentul" celor de la National, mai ales Vladoiu, care e mai in tema, si mereu a zis-o pe sleau ?
Dar de Porumboiu, Iancu, Penescu, si multi altii, ce rationament zici ca au ? Si aia sunt nebuni ca acuza pe Jiji si, implicit, pe Steaua de magarii ?
Eu acum n-am spus faza cu arbitrii de la mine, am vazut stirea asta, e si normal ca-l cred pe Vladoiu, ca doar arbitrii aia sunt prieteni cu Meme, nu era nebun sa acuze aiurea.
Fotbalul nostru nu se mai insanatoseste, cu nepotismul asta ! De ce nu schimba arbitrii, daca sunt suspiciuni de favorizare a Stelei ? Era mai cinstit asa.
Steaua, dupa cum joaca, numai cu ajutorul arbitrilor ar putea s-o bage in poarta. Iar daca nu poate, mai dau un autogol adversarii (acum nu e blat, cred, cu National, pt. ca aia au nevoie de puncte), mai vine Jiji cu sacosele cu bani ...
Nationalul poate face o surpriza, dar asta nu datorita faptului ca sunt valorosi, ci doar pt. ca Steaua are un atac impotent. A dovedit-o tot cu o echipa jalnica, Ceahlaul !
Sper ca arbitrii sa nu-i ajute pe stelisti sa dea gol sau sa castige aiurea !

Ulysses
11th November 2006, 17:29
mai doris 1900toamna la p.neamt am fost dupa un meci in ucl!! voi dupa meci in uefa ati furat-o de la PANDURII TG JIU IN BUCURESTI!!!:jerk:

Liviu
11th November 2006, 17:36
Vladoiu face si el un razboi psihologic inaintea meciului...E intr-o situatie foarte grea...
L-am vazut pe Martis arbitrand Steaua si in acel meci chiar a parut ca vrea sa dezavantajeze Steaua , ca tot asa se spunea ca e prieten sau finul lui MM...

@Miril : N-am inteles chestia aia cu meciul "cu cantec" din 97...

Platanu
11th November 2006, 19:45
Daca Steaua are atac impotent,noi suntem impotenti si-n atac,si la mijloc,si-n aparare.Nationalul n-are cum sa ia vreun punct.Poate doar cu un mare noroc.

miril
11th November 2006, 20:17
A fost trantit! Stie toata lumea (care stie)! Luam punct cu mare noroc, mai ales ca avem si ceva indisponibili dintre titulari. Practic, nu am jucat cu aceiasi echipa macar doua etape la rand. Asta a propos de arbitrii.

Ammadeus
12th November 2006, 08:54
bate steaua lejer. apropos, folosesti des acest cuvant fiindca te caracterizeaza perfect?

Sa explic propozitzia simpla pe care am folosit-o, citesc si ratzionez ca esti cam slabutz: pronostic 1-1, joc slab calitativ intre 2 echipe de valoare sensibil egala si situata in zona mediocrului. Bineintzeles, pronosticul il suport doar daca meciul se desfasoara cinstit. Ma astept insa ca s.b. sa fie avantajata de arbitri. Este clar acum?

resita
12th November 2006, 10:16
steaua - natianal = 2-0

daca nici cu national nu castiga atunci .......................:happy

Blaugrana_shark
12th November 2006, 11:31
Steaua-National 4-0, ca sezonul trecut.Din pacate FC National e intr-o continua scadere de forma

Dreak
12th November 2006, 12:06
Steaua E La Pamant,nationalul Sub!
Se Vor Anula Reciproc!

JJ
12th November 2006, 13:42
Daca Steaua are atac impotent,noi suntem impotenti si-n atac,si la mijloc,si-n aparare.Nationalul n-are cum sa ia vreun punct.Poate doar cu un mare noroc.

Deci diseara e meciul impotentilor? :evil: :evil:

Platanu
12th November 2006, 14:06
Cam asa ceva....

georgemp
12th November 2006, 15:43
Pana acum Steaua a avut evolutii cu mult peste noi.
In seara asta sper sa intoarcem roata si sa va batem!

tu26dor
12th November 2006, 16:02
ar trebui sa bata steaua fara discutie. egal in cazul in care nu s-au trezit din betia de la piatra neamt. (off topic: sambata trecuta ma aflam in clubul in care au baut stelistii toata noaptea inaintea meciului cu ceahlaul. nu aveau nici o scuza. asa pregateau ei meciul?sa le fie rusine. )

JJ
12th November 2006, 16:19
Pai si tu ce cautai ma sa bei toata noaptea cot la cot cu ei? :D

Sunchase
12th November 2006, 16:21
Atentie la arbitraj !

grande
12th November 2006, 16:42
Atentie la arbitraj !

Te referi aici la National ?;)

Ulysses
12th November 2006, 16:42
Sa explic propozitzia simpla pe care am folosit-o, citesc si ratzionez ca esti cam slabutz: pronostic 1-1, joc slab calitativ intre 2 echipe de valoare sensibil egala si situata in zona mediocrului. Bineintzeles, pronosticul il suport doar daca meciul se desfasoara cinstit. Ma astept insa ca s.b. sa fie avantajata de arbitri. Este clar acum?

hahahahaha cam greu te prinzi la ironiile fine kreier de gaina...hahahahaha

Liviu
12th November 2006, 16:48
Sper ca oricare va fi scorul , suporterii Stelei il vor aplauda pe Jean Vladoiu pentru ceea ce a facut la Steaua , chiar daca a jucat si la "dusmani" si va fi adversar in aceasta seara .

Ion Vladoiu la Steaua :
1990-1991 : 16 jocuri / 9 goluri
1991-1992 : 18 / 4 ; UEFA 4 / 0
1992-1993 : 29 / 10 ; CUPA CUPELOR 6 / 3
1993-1994 : 14 / 1 ; UCL 4 / 2
..........................
1995-1996 : 33 / 25 ; UCL 8 / 0
..........................
2000-2001 : 13 / 10
2001-2002 : 2 / 0

Patru titluri . Doua cupe .

danpuric78
12th November 2006, 17:29
Sper ca oricare va fi scorul , suporterii Stelei il vor aplauda pe Jean Vladoiu pentru ceea ce a facut la Steaua , chiar daca a jucat si la "dusmani" si va fi adversar in aceasta seara .
Care din ei, cei dinainte de 2001, sau cei care vin la stadion pentru pomana lui Becali?
Vrei sa vezi lista fostilor jucatori ai stelei fluierati in ghencea? E lunga.

Liviu
12th November 2006, 18:01
E o speranta . Sunt oameni si oameni . Multi sunt copii care nu l-au prins jucand la Steaua , poate doar in ultimul "descalecat" . Oricum , omul asta nu ca a fost decisiv , dar a avut o mare contributie la titlurile din 1996 si 2001 . Deci tot respectul . Vladoiu - gol pentru Steaua (http://www.youtube.com/watch?v=PkoxxbR2vPU)

N-am inteles chestia cu oameni care vin la stadion pentru pomana lui Becali...pe oamenii aia chiar nu-i plateste nimeni sa vina...poate te referi la cei care ii cer bani lui Becali cum il prind...

Steaua-FC National 1-0 ( Badea '69 )

danpuric78
12th November 2006, 18:36
E o speranta . Sunt oameni si oameni . Multi sunt copii care nu l-au prins jucand la Steaua , poate doar in ultimul "descalecat" . Oricum , omul asta nu ca a fost decisiv , dar a avut o mare contributie la titlurile din 1996 si 2001 . Deci tot respectul . Vladoiu - gol pentru Steaua (http://www.youtube.com/watch?v=PkoxxbR2vPU)

N-am inteles chestia cu oameni care vin la stadion pentru pomana lui Becali...pe oamenii aia chiar nu-i plateste nimeni sa vina...poate te referi la cei care ii cer bani lui Becali cum il prind...

Steaua-FC National 1-0 ( Badea '69 )

Suporterii Stelei, sau ma rog o parte din ei, au o adevarata traditie in a-si fluiera fostii jucatori. Si fenomenul s-a accentuat dupa venirea lui Becali, intrucat "fluieratorii" nu sunt neaparat stelisti ci loiali lui Becali, care le permite sa intre moka pe stadion, le plateste deplasarile, banii de seminte etc.

Rossi
12th November 2006, 18:58
meci de 1X2 ... daca arbitrajul o sa fie corect , steaua o sa aiba viata grea contra bancarilor

dar parca vad ca fluierasii or sa mai castige alte 3 puncte pt steaua :rosu:

YoYoyOi
12th November 2006, 19:05
Asa sa fie:D

m4st3r
12th November 2006, 19:29
bate steaua

six
12th November 2006, 19:32
bate steauabate national.....:D :evil: :drak:

grande
12th November 2006, 19:58
bate national.....:D :evil: :drak:

Nici un X nu ar fi rau !:ok:

Liviu
12th November 2006, 20:32
Cica face nocturna figuri...poate sa termina naibii 0-3 la " masa verde " . Doamne fereste !
Mana criminala ? ... Copos o fi implicat cu ceva ??? :P

duru2000
12th November 2006, 20:40
Daca Steaua are atac impotent,noi suntem impotenti si-n atac,si la mijloc,si-n aparare.Nationalul n-are cum sa ia vreun punct.Poate doar cu un mare noroc.

.un suporter adevarat, din trabantul lui Iacov:drak:
Steaua nu are cum sa piarda azi, a revenit Cristocea, Radoi e pe banca deci probabil au alt moral cu capitanul langa ei.
Pe de alta parte Oli joaca impotriva fostei sale echipe de suflet(si micro-afaceri) de aceea l-a bagat titular pe ....... OPRITZA !!!:rosu:

Zax
12th November 2006, 20:44
Nationalu are alt echipament la fiecare meci?

milanezu
12th November 2006, 21:00
cristocea inscrie golul descatusarii.

giovanni BV
12th November 2006, 21:00
Eu zic , ca in acest meci , un rezultat de victorie pentru Steaua , la limita (1-0 sau 2-1) , nu va afecta prea mult pozitia in clasament a celor doua echipe , poate putin pe National , care trebuie sa vina cu ceva puncte din urmatoarele meciuri !!!

Zax
12th November 2006, 21:04
Gooool Thereau :D

windycity
12th November 2006, 21:06
golul 2 fault in atac

remy
12th November 2006, 21:06
ARBITRAJ PRO-STEAUA CLAR !!! AFARA CU TRISORII DIN CAMPIONATUL ROMANIEI ! DOAR PRIN FAULTURI DATI GOL ? RUSINE, STELISTI ! ASA GOLANIE PE FATA, RAR AM FAZUT !!! Exact ce am spus eu, ca arbitrul va fura ! Sa vedeti ce scandal va fi ! Sa castigi asa cu o echipa amarata ca Nationalul !

Sunchase
12th November 2006, 21:07
moga seful galeriei in ghencea.

sunteti de rasul curcilor. cautati pe net melodii house mai bine.


arbitrajul era asa cum ma asteptam.prieten de pahar cu meme

duru2000
12th November 2006, 21:07
macel. National poate sa-si ia adio de la liga 1, cei 3 suporteri vor plange si vor da vina pe mitica dragomir...
Oli scoate-l pe opritza si baga-l dreq pe mirel !

YodaRo
12th November 2006, 21:08
ARBITRAJ PRO-STEAUA CLAR !!! AFARA CU TRISORII DIN CAMPIONATUL ROMANIEI ! DOAR PRIN FAULTURI DATI GOL ? RUSINE, STELISTI ! ASA GOLANIE PE FATA, RAR AM FAZUT !!! Exact ce am spus eu, ca arbitrul va fura ! Sa vedeti ce scandal va fi ! Sa castigi asa cu o echipa amarata ca Nationalul !

remy, nimic de jiji si meme de data asta? ma dezamagesti....

Zax
12th November 2006, 21:08
sunchase ce meci ai vz prietene? de doris nu mai vb-esc ca stie toata lumea ca-i cam dus cu pluta

milanezu
12th November 2006, 21:09
ARBITRAJ PRO-STEAUA CLAR !!! AFARA CU TRISORII DIN CAMPIONATUL ROMANIEI ! DOAR PRIN FAULTURI DATI GOL ? RUSINE, STELISTI ! ASA GOLANIE PE FATA, RAR AM FAZUT !!! Exact ce am spus eu, ca arbitrul va fura ! Sa vedeti ce scandal va fi ! Sa castigi asa cu o echipa amarata ca Nationalul !

:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

milanezu
12th November 2006, 21:11
puteti da din gura cat vreti.
important ii scorul.

Zax
12th November 2006, 21:11
ia zi ..... doris, de panc ca i-a dat cu cotu in spate lui Thereau nu mai zici nimic

....

Zax
12th November 2006, 21:14
Gooooool Thereauuuu

duru2000
12th November 2006, 21:17
din ciclul "am intalnit si francezi fericiti"... Thereau o mai vara o data. Se pare ca meme nu are chiar ochi rai, oricum un bun antrenament pentru steaua azi.

Zax
12th November 2006, 21:17
Thereau, Hat-Trick Hero :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

duru2000
12th November 2006, 21:19
si'nco data mai baietzi!!! (garcons) hop si'asha sh'asha. Iacob Victorash = rezerva!

milanezu
12th November 2006, 21:19
se pare un pic de cearta nu le strica.
oricum national habar nu au ce sa faca in fata lui el magnifico thereau.

YoYoyOi
12th November 2006, 21:21
e blat:D

apparte
12th November 2006, 21:21
.
oricum national habar nu au ce sa faca in fata lui el magnifico thereau.

Pardon,c'est le magnifique Thereau!

remy
12th November 2006, 21:22
sunchase ce meci ai vz prietene? de doris nu mai vb-esc ca stie toata lumea ca-i cam dus cu pluta
Flacau, tu te uiti la aragaz, sau ai ecranul TV-ului negru, sau ii fileaza lampa ? Poate ai televizor cu lampi !
Golul 2 n-a fost fault clar in atac ? Numai sa-i impinga din spate arbitrii pot castiga !
Nu uit faza cand unul de la National era faultat si arbitrul a lasat jocul sa continue ! Regulamentul scrie clar ca trebuie sa opresti meciul !
Au mai fost multe faze dubioase in primele 20 de minute, cand Bancarii erau calare pe Steaua !
Oricum, sa dai un gol ca al doilea, in halul ala de dubios, rar am vazut !
NORMAL CA NATIONALUL A PICAT DE LA GOLUL ALA, MAI ALES CA JOACA CU REZERVELE MAI MULT ! CE APARARE DE RAHAT AU AIA DE LA NATIONAL !
AU PICAT RAU, CA N-AU VALOARE ! E NORMAL CA STEAUA SA PROFITE DE ANONIMII DE LA NATIONAL, DUPA CE N-AU JUCAT MAI NIMIC PRIMELE 20 DE MINUTE, CAND NUMAI IN OUT DADEAU !
Dar cu Dinamo Kiev nu mai sunt arbitrii romani prieteni cu MEME sau Jiji, fiti siguri !

Vladek
12th November 2006, 21:24
Am prins si noi o echipa varza rau in aparare si bagam toate golurile care n-au intrat cu Otelul si Iasiul.

Jocul echipei este destul de bun, s-ar putea insa si mai bine. Mai ales daca fundasii nostri ar mai exersa ... pasa la portar. Am renuntat sa ma mai intreb ce cauta Coman pe teren (ma rog, hai sa zicem ca Oli are 2 scuze - Nesu, accidentat Marin suspendat), iar Oprita, va rog frumos sa nu-l scoateti erou dupa 1 pasa de gol. Parerea mea despre baiatul asta e stiuta demult ... la revedere ..... drum bun ...:cya: :cya:

PS : Allez, Thereau !:yeah: :yeah:

Zax
12th November 2006, 21:26
Dar cu Dinamo Kiev nu mai sunt arbitrii romani prieteni cu MEME sau Jiji, fiti siguri !


asa ai zis si cand am jucat la Kiev....:ok:

Toshiro
12th November 2006, 21:31
Flacau, tu te uiti la aragaz, sau ai ecranul TV-ului negru, sau ii fileaza lampa ? Poate ai televizor cu lampi !
Golul 2 n-a fost fault clar in atac ? Numai sa-i impinga din spate arbitrii pot castiga !:D Nu uit faza cand unul de la National era faultat si arbitrul a lasat jocul sa continue ! Regulamentul scrie clar ca trebuie sa opresti meciul !
Au mai fost multe faze dubioase in primele 20 de minute, cand Bancarii erau calare pe Steaua !:happy :happy Oricum, sa dai un gol ca al doilea, in halul ala de dubios, rar am vazut !:headbang: :headbang:
NORMAL CA NATIONALUL A PICAT DE LA GOLUL ALA:P , MAI ALES CA JOACA CU REZERVELE MAI MULT ! CE APARARE DE RAHAT AU AIA DE LA NATIONAL !
AU PICAT RAU, CA N-AU VALOARE ! E NORMAL CA STEAUA SA PROFITE DE ANONIMII DE LA NATIONAL, DUPA CE N-AU JUCAT MAI NIMIC PRIMELE 20 DE MINUTE, CAND NUMAI IN OUT DADEAU !
Dar cu Dinamo Kiev nu mai sunt arbitrii romani prieteni cu MEME sau Jiji, fiti siguri !/hello

Sa nu ne lasi, bre!
Scrie-nainte... Suferinta ta ne bucura.:ok:
Esti cul!!!:happy

duru2000
12th November 2006, 21:32
singura sansa a Nationalului sa revina e sa inscrie Coman 4 goluri ... in propria poarta, si inca unul Ov. Petre tot acolo.
asta se termina minim 6 - 0 ochiroshii vrem sa vedem!!!

chinezu
12th November 2006, 21:32
daca faultul in atac de la golul stelei nu s-a vazut, atunci am mari rezerve asupra corectitunii arbitrilor vizavi de meciul ,,campionilor(la ce?) in aceasta seara. este o faza clara cand arbitrul favorizeaza echipa cu mai multe relatii si bani.

YoYoyOi
12th November 2006, 21:34
E groasa treaba rau cu bancarii astia. Eu nu tin minte sa fi vazut ca un jucator sa-si loveasca in halul ala portarul. Noroc cu Thereau ca s-a bagat intre ei. Dovada de mare caracter. Dar, oricum e nasol ce se intimpla la National.

remy
12th November 2006, 21:36
asa ai zis si cand am jucat la Kiev....:ok:
Te rog eu, arata-mi unde am postat eu la macar 3 zile dupa meciul Dinamo Kiev - Steaua 1-4 !
Daca tu mai gasesti o postare de-a mea (in afara de cea de azi) privitoare la faptul ca "Cu Dinamo Kiev nu mai sunt arbitrii romani prieteni cu MEME sau Jiji, fiti siguri !", eu ma retrag de pe Forum !
Daca tot vorbesti, adu dovezi ! Cautare sprancenata ! Ca n-o sa gasesti nimic in privinta asta !
........
Si mai vreau sa-mi raspunda stelistii clar: GOLUL 2 AL STELEI A FOST DAT CORECT ???
JURATI-VA VOI CA ARBITRUL NU I-A AJUTAT CLAR ACUM !
UN FAULT MAI CLAR CA ALA NU CRED CA EXISTA, IL VEDEAU 99,9% DIN 100% DINTRE ARBITRI SI NU NUMAI !
PANA SI UN COPIL DE MAXIM 10 ANI VEDEA FAULTUL ALA CLAR !
CE INSEAMNA ASTA ? NU AU FOST FURATI BANCARII ?
CHIAR DACA STEAUA CASTIGA PANA LA URMA SI FARA AJUTORUL ARBITRULUI, DE CE A FOST NEVOIE SA NE DAM SEAMA CA ARBITRUL A FOST PUS SPECIAL SA CASTIGE STEAUA CU ORICE PRET, SA FIE MAI SIGURI ?
DEJA NU A MAI AVUT ROST SA NE MAI UITAM DUPA GOLUL ALA, CA SI CEI DE LA NATIONAL SI-AU DAT SEAMA CA NU FAC FATA SI ARBITRAJULUI !

danpuric78
12th November 2006, 21:37
Hai mai, fiti seriosi. Nationalul e cea mai slaba, alaturi de Jiul, echipa din Liga. Sunt total depasiti de acest campionat, iar therreau i-a macelairt in prima repriza.
La scorul asta chiar nu mai are rost sa discutam de arbitri. Cei ce pun scorul pe seama arbitrilor sunt la fel de penibili cu cei care au acuzta de arbitrii la meciul din groapa cu Otelul.
Si daca era vlafoiu sau iacob arbitru steaua tot in avantaj ar fi fost.

Zax
12th November 2006, 21:38
Te rog eu, arata-mi unde am postat eu la macar 3 zile dupa meciul Dinamo Kiev - Steaua 1-4 !
Daca tu gasesti o postare de-a mea privitoare la faptul ca "Cu Dinamo Kiev nu mai sunt arbitrii romani prieteni cu MEME sau Jiji, fiti siguri !"", eu ma retrag de pe Forum !
Daca tot vorbesti, adu dovezi ! Cautare sprancenata ! Ca n-o sa gasesti nimic in privinta asta !
ASTA E DOVADA CA ESTI VERIGA SLABA DE PE FORUM ! VORBESTI DOAR SA TE AFLI IN TREABA !
Si mai vreau sa-mi raspunda stelistii clar: GOLUL 2 AL STELEI A FOST DAT CORECT ???
JURATI-VA VOI CA ARBITRUL NU I-A AJUTAT CLAR ACUM !
UN FAULT MAI CLAR CA ALA NU CRED CA EXISTA, IL VEDEAU 99,9% DIN 100% DINTRE ARBITRI SI NU NUMAI !
PANA SI UN COPIL DE MAXIM 10 ANI VEDEA FAULTUL ALA CLAR !
CE INSEAMNA ASTA ? NU AU FOST FURATI BANCARII ?
CHIAR DACA STEAUA CASTIGA PANA LA URMA SI FARA AJUTORUL ARBITRULUI, DE CE A FOST NEVOIE SA NE DAM SEAMA CA ARBITRUL A FOST PUS SPECIAL SA CASTIGE STEAUA CU ORICE PRET, SA FIE MAI SIGURI ?
DEJA NU A MAI AVUT ROST SA NE MAI UITAM DUPA GOLUL ALA, CA SI CEI DE LA NATIONAL SI-AU DAT SEAMA CA NU FAC FATA SI ARBITRAJULUI !

ai scris dupa meci ca Gigi a facut blat cu Surkis ....ia-te de urechi si cauta postul daca nu mai stii ce scrii

YoYoyOi
12th November 2006, 21:40
E perfect adevarat ca OV Petre a impins la faza golului 2, dar Thereau oricum marca. Infractiunea s-a petrecut in spatele lui Thereau si nu a influentat cu nimic faza. Chiar daca nu era faultat bancarul oricum nu putea impiedica golul.
Dar de aici si pina sa spui ca arbitrul a influentat jocul si rezultatul e cale foarte lunga. Doar inadaptatii pot spune asta.

YodaRo
12th November 2006, 21:46
Dar cu Dinamo Kiev nu mai sunt arbitrii romani prieteni cu MEME sau Jiji, fiti siguri !
asa doris...thanks..ma ingrijorai ca nu pomeneai nimic de jiji si meme in mesajele tale...ti-ai revenit...keep on going...

Sasuke Uchiha
12th November 2006, 21:47
bravo Thereau /hello

Blaugrana_shark
12th November 2006, 21:53
5-0 se termina...mai da o boaba si ochirosii:D

Nexus
12th November 2006, 21:55
Serios acuma, unii trebuie banati de pe forum. Efectiv sunt cazuri de targa.

duru2000
12th November 2006, 21:57
mai baietzi, deja era 1-0 pentru Steaua, cu ce putea sa schimbe cursul jocului golul 2 cand stim clar din scrierile strabunilor de la gsp/prosport/onlinesport ca 2-0 e cel mai periculos scor :rosu:
... parerea mea ca arbitrul de fapt a vrut raul stelei validand golul!
Bine ca am batut ieri cu 3 - 0 !

AxinTe
12th November 2006, 22:17
a dat gol Radoi :O

remy
12th November 2006, 22:18
DE 3 ORI RUSINE STEAUA !!!
N-am vazut faza de 11 metri, doar am auzit pe comentatori cum spuneau: un 11 metri care n-a fost, clar ! Arbitrii carora li s-a pus ceata pe creier, dar asta numai in favoarea Stelei ! Abia astept sa revad faza in care s-a dat aiurea 11 metri !
Victoria asta, oricat de clara e, e mincinoasa !
NATIONALUL A PICAT DUPA GOLUL 2, CAND SI-AU DAT SEAMA CA MECIUL ASTA ERA FACUT PT. A RIDICA MORALUL STELEI !
SI-ACUM ABEREAZA SI COMENTATORII ? TOTI SUNT NEBUNI PT. VOI ?
Nationalul s-a demoralizat dupa golul 2, si a fost ca si inexistenta !

Zax
12th November 2006, 22:18
de 5 ori rusine Steaua ! :D

Zax
12th November 2006, 22:22
pardon de 6 :))

YoYoyOi
12th November 2006, 22:26
N-a fost penalty:D

duru2000
12th November 2006, 22:26
:headbang:
singura sansa a Nationalului sa revina e sa inscrie Coman 4 goluri ... in propria poarta, si inca unul Ov. Petre tot acolo.
asta se termina minim 6 - 0 ochiroshii vrem sa vedem!!!

am nimerit-o.
...alo domnu' cu trabantu' va rugam nu blocati intrarea la stadion ca vrea fotbalishstii sa iasa. cum? daca imi spune ceva numele dvs? Iacov? nu dom'le eu nu ma uit la OTV ...

Vladek
12th November 2006, 22:29
Victorie lejera, fara discutie. Cateva observatii :

- am primit in seara asta primul penalty care intr-adevar nu prea a fost ;
- Petre a impins la golul 2, insa inghionteli de genul asta sunt zeci intr-un meci ;
- Herea e jucator realmente bun, si incep sa cred ca daca Steaua a stricat 1 milion de euro pentru Ov. Petre, ar putea sa scoata aceeasi suma pentru Herea, cu mentiunea ca mai bine sa dai 1 milion pentru un jucator din campionatul intern, pe care il poti urmari meci de meci, decat pe cine stie ce "vedeta" adusa dupa ce a urmarit-o Oli pe 3 DVD-uri si Stoica la 2 meciuri "live" ;
- e perfect ca s-a intors Mirel Radoi !!:yeah: :yeah: :yeah:

PS : Remysor draga, usurel, ca mai ai putin si faci vreun atac de cord. Si zau ca ar fi pacat, ar ramane OLS fara bufonul sau nr 1 ...

Ulysses
12th November 2006, 22:30
DE 3 ORI RUSINE STEAUA !!!
N-am vazut faza de 11 metri, doar am auzit pe comentatori cum spuneau: un 11 metri care n-a fost, clar ! Arbitrii carora li s-a pus ceata pe creier, dar asta numai in favoarea Stelei ! Abia astept sa revad faza in care s-a dat aiurea 11 metri !
Victoria asta, oricat de clara e, e mincinoasa !
NATIONALUL A PICAT DUPA GOLUL 2, CAND SI-AU DAT SEAMA CA MECIUL ASTA ERA FACUT PT. A RIDICA MORALUL STELEI !
SI-ACUM ABEREAZA SI COMENTATORII ? TOTI SUNT NEBUNI PT. VOI ?
Nationalul s-a demoralizat dupa golul 2, si a fost ca si inexistenta !

campioni am fost ,campioni vom fi, pana vom muri-STEAUA BUCURESTI!/hello /hello /hello /hello

danpuric78
12th November 2006, 22:40
PS : Remysor draga, usurel, ca mai ai putin si faci vreun atac de cord. Si zau ca ar fi pacat, ar ramane OLS fara bufonul sau nr 1 ...
Deja a ramas fara mascariciul no. 1 de cand nu mai posteaza guevarax. Dar e mai plictisitor fara el.

georg40
12th November 2006, 22:41
Un 6-0, chiar daca un gol din penalti , cum sustin mai multi foristi, nu a fost regulamentar, nu solicita prea multe explicatii.Steaua si-a razbunat se pare insuccesele sau semi-succesele din ultima vreme si se arata bine pregatita pentru importantul meci cu Dinamo Kiev, singurul important in zilele ce urmeaza.
Lupta Steaua !!

YoYoyOi
12th November 2006, 22:44
Pe mine, una, acest meci nu m-a convins. Ma bucur pt victorie, dar nu pot sa spun ca e cea mai mare victorie. Pentru ca se putea mai mult. Chiar daca 6-0 e un scor mare, eu zic ca se putea mai mult. In a doua repriza 30 de minute am frecat-o aiurea, la trecerea timpului, intr-un joc de pase fara orizont si fara concentrare. Cred ca baietii erau multumiti si asteptau fluierul de final sa mearga la caldurica.
Introducerea lui Mirel e binevenita. Cu toate astea insistenta lui Oli ca el sa execute penatiul a fost mai mult pt imagine si ca sa-l treaca pe Mirel pe lista marcatorilor Stelei din tur.
Cu ocazia asta l-am mai vazut putin la treaba pe Ochirosii, care sper sa prinda mai mult prima echipa. Poate va lua putin locul lui Dica in primul 11, ca nu prea mai da randament.

Vladek
12th November 2006, 22:45
Deja a ramas fara mascariciul no. 1 de cand nu mai posteaza guevarax. Dar e mai plictisitor fara el.

Off-topic : N-as zice .. eu as prefera sa lipseasca amandoi.

On-topic (oarecum) : Am auzit ca nea Piti a chemat iar cuplul GG la nationala ... mai bine i-ar lasa acasa ca amandoi sunt oarecum crispati de la Real incoace. Plus ca Ghionea si Goian sunt buni la jocul de cap si interceptii, dar sufera la capitolul viteza .. iar spaniolii sunt rapizi. Basca eternele probleme cu spatele ale lui Goian.

remy
12th November 2006, 22:47
Victorie lejera, fara discutie. Cateva observatii :

- am primit in seara asta primul penalty care intr-adevar nu prea a fost ;
- Petre a impins la golul 2, insa inghionteli de genul asta sunt zeci intr-un meci ;
- Herea e jucator realmente bun, si incep sa cred ca daca Steaua a stricat 1 milion de euro pentru Ov. Petre, ar putea sa scoata aceeasi suma pentru Herea, cu mentiunea ca mai bine sa dai 1 milion pentru un jucator din campionatul intern, pe care il poti urmari meci de meci, decat pe cine stie ce "vedeta" adusa dupa ce a urmarit-o Oli pe 3 DVD-uri si Stoica la 2 meciuri "live" ;
- e perfect ca s-a intors Mirel Radoi !!:yeah: :yeah: :yeah:

PS : Remysor draga, usurel, ca mai ai putin si faci vreun atac de cord. Si zau ca ar fi pacat, ar ramane OLS fara bufonul sau nr 1 ...
.... ai vazut sau auzit declaratiile celor de la National (la REALITATEA SI LA TVR 1), care recunosc jocul lor slab, dar si FURTUL CLAR AL ARBITRILOR, EXACT CUM AM ZIS EU (PARCA IACOV MI-A COPIAT POSTARILE DE MAI INAINTE DE PE TOPICUL ASTA), CARE A FACUT PE NATIONAL, CARE JUCASE EXCELENT PANA IN PRIMELE 20 DE MINUTE, SA PICE DEFINITIV, MAI ALES CA SUNT MULTI CARE NU AU CE CAUTA IN DIVIZIA A.
O sa vedeti declaratia lui Iacov in presa, care-mi da dreptate, oricat de slab au jucat dupa golul 2 Bancarii, arbitrul a facut totul pt. Steaua, safie iar discutii !
Recunoasteti macar ca Steaua aproape in fiecare meci castigat a fost ajutata de cineva !
Cum naiba poti da 6 goluri intr-un meci, dupa ce pierzi cu Otelul Galati, o echipa de pluton (1-13 in 3 meciuri), si joci penibil cu Ceahlaul, fara un sut pe poarta macar !
Vladek, cine e bufonul acum, poti zice sincer ?
Cu ce n-am avut dreptate ca arbitrul a ajutat cu 2 goluri ultra-dubioase pe Steaua ?
Numai asa merge Steaua ?

CrAzY92
12th November 2006, 22:48
6-0 pt Steaua :yeah:

BAIETI AM ghicit scorul :yeah:

be@
12th November 2006, 23:02
La golul 3, fault in atac. De penalty, nici vorba. N E S I M T I T I !

Sasuke Uchiha
12th November 2006, 23:05
:happy :happy

6-0 !!!! :yeah:

:happy :happy

YoYoyOi
12th November 2006, 23:05
La golul 3, fault in atac. De penalty, nici vorba. N E S I M T I T I !

vezi ca fratii tai au dat dovada de bun simt si au iesit. Du-te dupa ei, poate iesiti la o bere si va calmati.
Si era la golul 2 fault in atacnu la al treilea. Si da nici n-a fost penalty. Insa victoria este indiscutabila.

Toshiro
12th November 2006, 23:06
- am primit in seara asta primul penalty care intr-adevar nu prea a fost ;
- Petre a impins la golul 2, insa inghionteli de genul asta sunt zeci intr-un meci ...

Daca penalty-ul n-a fost, la golul 2 nu sunt de acord cu tine. E tipic pentru ceea ce se petrece in careuri. Linkar cadea oricum, ca s-a repezit cam aiurea pentru a-l bloca pe Petre. In schimb, in stanga lor, un aparator progresist (capitanul echipei) il impiedica mult mai clar pe Ghionea sa sara la minge. Pe care sa-i vada (si sa-i sanctioneze) arbitrul?

Diodude
12th November 2006, 23:16
1.Victorie fara probleme,plus ca steaua a obtinut si penaltiul pentru care trebuia sa isi faca norma.
2. Spectacol jalnic azi pe ghencea.Mi-am adus aminte de Cantarea Romaniei.Tot circul cu intrarea marelui capitan,paraschiv ii ofera banderola,radoi nu prea vrea sa o accepte,dar in final la insistentele patriotice ale coechipierilor si-o pune pe mana.Toti se dau la o parte ca capitanul sa execute 11 m,si in uralele fanilor radoi inscrie un gol istoric!!!:rosu: Cultul personalitatii unui jucator terminat(din punct de vedere medical,ca asa ca fost jucator era bun),identic ca pe vremea lui ceausescu.De ras!
3.cristocea a ajuns idol in ghencea!!!!!!!!!!!!!!Daca as fii stelist as fi foarte ingrijorat pentru viitorul echipei mele,cand acest NIMENI ,de aceeasi culoare,prezenta,dar mai putin tehnic decat un alt mare fost fotbalist stelist,ilustrul aliuta,a ajuns conducatorul de joc al echipei steaua :happy
4.Ov.Petre este cea mai mare teapa care a dat-o iancu in fotbalul romanesc dupa cele de la rafinarii.
5.Imi "place" de steaua ca se infierbanta repede dupa o victorie si incep sa creada iar ca sant buni,dar uita ca peste 2 saptamani vine kievul si apoi Lyonul :yeah:
6.nu santeti cu nimic peste otelul galati ca valoarea la ora actuala!!!!

YoYoyOi
12th November 2006, 23:19
1.Victorie fara probleme,plus ca steaua a obtinut si penaltiul pentru care trebuia sa isi faca norma.
2. Spectacol jalnic azi pe ghencea.Mi-am adus aminte de Cantarea Romaniei.Tot circul cu intrarea marelui capitan,paraschiv ii ofera banderola,radoi nu prea vrea sa o accepte,dar in final la insistentele patriotice ale coechipierilor si-o pune pe mana.Toti se dau la o parte ca capitanul sa execute 11 m,si in uralele fanilor radoi inscrie un gol istoric!!!:rosu: Cultul personalitatii unui jucator terminat(din punct de vedere medical,ca asa ca fost jucator era bun),identic ca pe vremea lui ceausescu.De ras!
3.cristocea a ajuns idol in ghencea!!!!!!!!!!!!!!Daca as fii stelist as fi foarte ingrijorat pentru viitorul echipei mele,cand acest NIMENI ,de aceeasi culoare,prezenta,dar mai putin tehnic decat un alt mare fost fotbalist stelist,ilustrul aliuta,a ajuns conducatorul de joc al echipei steaua :happy
4.Ov.Petre este cea mai mare teapa care a dat-o iancu in fotbalul romanesc dupa cele de la rafinarii.
5.Imi "place" de steaua ca se infierbanta repede dupa o victorie si incep sa creada iar ca sant buni,dar uita ca peste 2 saptamani vine kievul si apoi Lyonul :yeah:
6.nu santeti cu nimic peste otelul galati ca valoarea la ora actuala!!!!

asa este :happy
ai dreptate :happy
Ps: acum ti-ai facut norma si te poti retrage:evil:

remy
12th November 2006, 23:21
Daca penalty-ul n-a fost, la golul 2 nu sunt de acord cu tine. E tipic pentru ceea ce se petrece in careuri. Linkar cadea oricum, ca s-a repezit cam aiurea pentru a-l bloca pe Petre. In schimb, in stanga lor, un aparator progresist (capitanul echipei) il impiedica mult mai clar pe Ghionea sa sara la minge. Pe care sa-i vada (si sa-i sanctioneze) arbitrul?
Poti sa lasi fanatismul deoparte, si sa fii cateva secunde realist si echidistant ?
Bine, asa e, la 6-0, n-ar mai trebui sa discutam, dar, arbitrul, care strica un meci, la 1-0, cum se numeste asta ? Arbitrul a fost pus clar sa castige lejer Steaua (dupa golul 2, National n-a mai jucat nimic), pentru a fi cu moralul ridicat pt. meciul cu Dinamo Kiev !
Dovada a fost si 11 m (al catelea a fost dat usor pt. Steaua ???) dat extrem de usor, express pt. a da gol si Radoi, sa-i creasca moralul.
Tu oare vezi in mass-media, cum aproape toti specialistii spun ca golurile 2 si 6 au fost incorecte ? Si aia sunt nebuni, tradatori, sau cum mai vrei sa le spui ?
Nu pot crede ca mai exista unii sa scuze arbitrajul si la scorul asta ! Cand mai multi iti spun sa te culci, o faci ! Nu am spus eu astea, au spus-o comentatorii si specialistii din fotbal !!!

Hard
12th November 2006, 23:22
cine rade la urma rade mai bine:daca borcea si-a cam terminat banutzul de dat in stanga si in dreapta,acum e randul lui gigi:D.Hai Gigi arata-i lui borcica cine e seful.Lupta Steaua!

delaparis
12th November 2006, 23:22
Victorie la limita Steaua ..... :happy

YoYoyOi
12th November 2006, 23:24
Victorie la limita Steaua ..... :happy

asa este, cu un penalty gratuit si cu un gol invalid, batea doar cu 4-0:happy la limita:happy

remy
12th November 2006, 23:34
asa este, cu un penalty gratuit si cu un gol invalid, batea doar cu 4-0:happy la limita:happy
Draguta, era doar 1-0, dupa ce Nationalul era calare pe Steaua, dupa aprox. 30 de minute !
Daca era 1-0 pana la pauza, altul poate era rezultatul, cine stie ?
Cu golul 2, s-a schimbat total cursul jocului.
Si arbitrul a contribuit la asta !
A fost un scor si un meci mincinos, cu o echipa ca si retrogradata !
Ce rusine ca Steaua tot cu arbitrii castiga, chiar daca s-a terminat 6-0 !
Astia si cand castiga la scor, sunt dubii dovedite !

Kainsashiki
12th November 2006, 23:35
astia cu blatu, cu ajutatu, cu vicierea, credeti in ce spuneti ? sau macar recititi inca o data?

nationalu sa zica mersi ca s-a oprit la 6 steaua..ca daca steaua juca la fel ca in prima repriza si repriza a doua plecau cu 12 goluri!

Thereau, cum am mai zis, mare fotbalist !!

Dica e cam suparat in ultima vreme, dar isi revine el cu prietenii lui de la Dinamo Kiev.

Dudubetwin
12th November 2006, 23:37
:happy :happy loloi .. cum sa zici ca e blat cand bati cu 6-0 :happy

Toshiro
12th November 2006, 23:40
Poti sa lasi fanatismul deoparte, si sa fii cateva secunde realist si echidistant ?... Nu pot crede ca mai exista unii sa scuze arbitrajul si la scorul asta ! Cand mai multi iti spun sa te culci, o faci !!! Bine, hai, urmeaza-ti sfatul...:sleep:

YoYoyOi
12th November 2006, 23:40
:happy :happy loloi .. cum sa zici ca e blat cand bati cu 6-0 :happy

Pai aici se poate. Cind a batut Rapid cu 7-0 n-a fost blat. Dar daca Steaua a batut cu 6-0 e blat.
A fost blat, si ne-a ajutat si arbitrul.:happy

Toshiro
12th November 2006, 23:44
A fost blat, si ne-a ajutat si arbitrul.:happy
Pai, cum sa nu ne-ajute cand "Nationalul era calare pe Steaua, dupa aprox. 30 de minute"... :ras-plans:

afonlafotbal
12th November 2006, 23:48
YoYoyOi - ai perfecta dreptate jocul nu a fost convingator, sper si eu sa il vad mai des pe Ochirosii in echipa si nu doar pe final asa la misto, cat despre penalty e clar ca nu a fost dar asta e - Oprita e unul din marii pacalici ai fotbalului nostru si ei se intalnesc la multe echipe de ex. Danciulescu - mare actor...

Diodude - daca tu zici ca tot ce ai vazut azi a fost o mare mascarada ce poti sa spui de steagul vostru cu Haldan? Nu vreau sa-mi raspunzi dar poate mai trece-ti putin prin filtru ce scrieti pe aici chiar daca nu puteti suferii suporterii echipelor adverse.

remy
12th November 2006, 23:49
N-o dati in diverse si nu mai aberati !
Aratati pe cineva care a spus ca a fost "blat" cu Nationalul, ca ma ingrijorez pt. voi !
Arbitrul doar a fost de la inceput, chitit sa ajute Steaua !
Nu uit nici faza in care unul de la National era serios accidentat, la pamant timp de peste 1 minut, si a lasat faza, fara sa opreasca meciul, pt. ca era Steaua in atac, si trebuia sa dea gol neaparat ! ORICE ARBITRU, CUM SPUNE LA REGULAMENT, OPREA JOCUL !
Ce se mai poate spune ?
E clara tenta arbitrului PRO-STEAUA.
Cum naiba sa dea Steaua 6 goluri dupa meciurile penibile cu Otelul Galati si Ceahlaul ?Uite ca Steaua e ca Pasarea Phoenix, exact inainte de meciul cu Dinamo Kiev !
Chiar ca e ciudat !
Si ce slab jucase steaua primele 20-30 de minute, cand in cateva minute, numai pe afara o dadeau ! Nationalul juca chiar foarte bine si avantat.
Dar cu Steaua se joaca mai atent in aparare, nu lasi spatii mari in aparare !

YoYoyOi
12th November 2006, 23:52
Eu am spus ca e blat.
Chiar asa cum si-au permis sa dea 6 goluri..... numai:D Trebuia sa fie o victorie a Nationalului ca doar i-a calarit pe stelisti:D

Toshiro
12th November 2006, 23:52
...Arbitrul doar a fost de la inceput, chitit sa ajute Steaua !
Da' s-a hotarat greu, ca "Nationalul era calare pe Steaua, dupa aprox. 30 de minute"... :headbang:

Liviu
12th November 2006, 23:53
Nationalu are alt echipament la fiecare meci?
Probabil ca au ales acel verde ca tricourile lor sa semene cu cele de la "Straini de fotbal" . Din pacate (pentru ei) , au inceput sa semene si la joc .

Culmea , cei mai buni jucatori ai oaspetilor au fost fostii stelisti Lincar si Dumitru .

Sunt nervi mari de tot la National , o echipa care nu e obisnuita cu lupta pentru evitarea retrogradarii . Stanev si Panc insa s-au facut de ras luandu-se la harta desi sunt coechipieri . Desi a luat 4 goluri in prima repriza , schimbarea lui Stanev de la pauza cred ca s-a datorat si acelui incident . Cine stie ce-o fi fost in vestiarul Nationalului la pauza ? :ciocan:

YoYoyOi
12th November 2006, 23:55
Sau poate Stanev a fost schimbat ca era cumparat de Becali:D ca doar "Nationalul era calare pe Steaua, dupa aprox. 30 de minute" :D

danpuric78
12th November 2006, 23:56
astia cu blatu, cu ajutatu, cu vicierea, credeti in ce spuneti ? sau macar recititi inca o data?

nationalu sa zica mersi ca s-a oprit la 6 steaua..ca daca steaua juca la fel ca in prima repriza si repriza a doua plecau cu 12 goluri!

Thereau, cum am mai zis, mare fotbalist !!

Dica e cam suparat in ultima vreme, dar isi revine el cu prietenii lui de la Dinamo Kiev.

1. Nici vorba de blat sau viciere. Victorie clara a stelei in fata unui adversar care probabil va juca de la anul la matineu.
2. 12-0 imposibil, cea mai mare victorie a stelei a fost 11-0 prin 88-89, cand adversarii se dadeau la o parte de frica armatei. In schimb 6-0 e un scor real pt ce a fost pe teren.
3. therreau - cam repede laudat. Steaua nu a mai avut un mare fotbalist-atacant mai exact, de la Adi Ilie incoace. Cei care i-au urmat au fost umflati repede dupa primyul meci in are au reusti cate doua goluri, dar au ramas vesnice sperante (Catalin Munteanu, Denis Serban, Claudiu Raducanu, Neaga, Cristea - cateva exemple de "mari fotbalisti"). Hai sa-l lasam un pic pe therreau asta sa joace si apoi sa mai vedem.

afonlafotbal
13th November 2006, 00:04
Cred ca asta a fost primul meci in care Thereau a fost titular si a jucat tot meciul

remy
13th November 2006, 00:08
CA SA VEDETI CINE ABEREAZA, ATAT VA SPUN: REVEDETI REZUMATUL DAT ACUM PE ANTENA 1, CARE CONFIRMA CEEA CE SPUN EU: CELE DOUA GOLURI AU FOST DATE PE 2 GRESELI GRAVE DE ARBITRAJ, RECUNOSCUTE DE TOTI.
Bucurie fara suport, asa ca Steaua iar a fost ajutata de arbitri chiar si la scorul asta !
Nu poate tine la infinit asta !
Daca au fost asa greseli grave, de ce nu e suspendat arbitrul Martis, prieten cu MEME Stoica ?
Odata ce Vladoiu a spus ca stia ca va fi furat Nationalul, n-are rost sa va mai agitati, ca se face totul pt. Steaua, au vazut toti !
AL CATELEA 11 METRI DAT USOR PT. STEAUA A FOST IN TURUL ASTA ?
Macar daca aveau decenta sa schimbe arbitrii, sa nu mai fie dubii !
Asa ... n-are rost sa mai discutam !

YoYoyOi
13th November 2006, 00:14
Pai cind sa fie suspendat Martis? Ca n-au trecut nici 3 ore de la meci. Sau trebuia intrunita comisia de urgenta la 12 noaptea sa-l suspende?

afonlafotbal
13th November 2006, 00:16
Esti tare comic doris, chiar daca esti putin expirat (2001), cu-i crezi tu ca ii foloseste toata aceasta tirada? eu zic ca numai tie. Pacat ca cei de la federatie nu te iau in seama asa ar fi aflat si ei de blaturile stelei...

starsteel
13th November 2006, 00:17
....Daca au fost asa greseli grave, de ce nu e suspendat arbitrul Martis, prieten cu MEME Stoica ?


女人,永远不要忽视年龄差异。只有两种人会对姐弟恋着迷。一种是缺乏母爱的男子。一种是母性激素被提前激发 的女子。没有几个女子能玩得起姐弟恋。非要试一番,也不过是在不长的人生里多品尝一次苦涩罢. .....e clar sper! :happy

Liviu
13th November 2006, 00:17
Imi pare rau pentru Vladoiu dar chiar nu are cu cine ... Cel putin in aparare , Nationalul a fost catastrofal . A lasat o impresie sub Apullum . Vladoiu va ramane pana la iarna dar nu vad cum Nationalul ar putea scoate asa de multe puncte pana atunci incat sa-l convinga pe Iacov ca merita sa continue . Vremuri grele pentru National si asta i se trage numai de la Iacov , care in vara a gestionat gresit situatia , preferand sa nu continue cu Bergodi .

Esti tare comic doris...Pacat ca cei de la federatie nu te iau in seama asa ar fi aflat si ei de blaturile stelei...
Mai e varianta greva foamei sau legarea cu lanturi in fata sediului FRF (sau al Ligii) .

starsteel
13th November 2006, 00:23
Inainte de marcarea primului gol Steaua a avut 6-8 pase inapoi la portar....e inadmisibil asa ceva!

remy
13th November 2006, 00:29
女人,永远不要忽视年龄差异。只有两种人会对姐弟恋着迷。一种是缺乏母爱的男子。一种是母性激素被提前激发 的女子。没有几个女子能玩得起姐弟恋。非要试一番,也不过是在不长的人生里多品尝一次苦涩罢. .....e clar sper! :happy
Aici mai e Forum de discutii, sau e circ, facut de moderatori ?
Ce e legat de topicul asta aici ? Pe langa ca e OFF-topic, e si trolling, cum tot ei spun si penalizeaza. Daca n-ai replica la ce spun eu, nu baga hieroglifele astea, nu se poate mai mult de-atat ?
Si ce ma distreaza, apar acei stelisti care pana acum n-aveau replica, si stateau ascunsi, cand Steaua se facea de cacao !
Unde fuserati pana acum, nu sunteti si la greu cu echipa voastra ?
O victorie cu o echipa retrogradata, si aia cu ajutorul arbitrilor, e un motiv de mandrie ?
Bucurati-va cat mai aveti timp, cu o floare nu se face primavara !

dannymoga
13th November 2006, 00:32
CA SA VEDETI CINE ABEREAZA, ATAT VA SPUN: REVEDETI REZUMATUL DAT ACUM PE ANTENA 1, CARE CONFIRMA CEEA CE SPUN EU: CELE DOUA GOLURI AU FOST DATE PE 2 GRESELI GRAVE DE ARBITRAJ, RECUNOSCUTE DE TOTI.
Bucurie fara suport, asa ca Steaua iar a fost ajutata de arbitri chiar si la scorul asta !
Nu poate tine la infinit asta !
Daca au fost asa greseli grave, de ce nu e suspendat arbitrul Martis, prieten cu MEME Stoica ?
Odata ce Vladoiu a spus ca stia ca va fi furata Nationalul, n-are rost sa va mai agitati, ca se face totul pt. Steaua, au vazut toti !
Macar daca aveau decenta sa schimbe arbitrii, sa nu mai fie dubii !
Asa ... n-are rost sa mai discutam !


pai la scorul asta nu se mai comenteaza...daca era 1-0 chinuit poate...dar steaua e steaua...

starsteel
13th November 2006, 00:38
Remy hai sa vad daca ai invatat ceva...sunt sau nu hieroglife?

http://img224.imageshack.us/img224/1696/nedenumitqj2.png (http://imageshack.us)

asta e o hieroglifa iar mai jos ai un text intreg

remy
13th November 2006, 00:45
pai la scorul asta nu se mai comenteaza...daca era 1-0 chinuit poate...dar steaua e steaua...
Valoarea reala a Stelei e cea din meciurile cu: Rosenborg, 'Boro, plus, anul asta, cu Dinamo, Rapid, Poli Timisoara, Poli Iasi, Otelul si Ceahlaul !
MAI ALES LA ULTIMELE 3 !
Dar victoria asta cu National, la scorul asta, e mincinoasa !
Mai ales ca National e o echipa de Divizia B, nu se merita si ajutorul arbitrilor !


Remy hai sa vad daca ai invatat ceva...sunt sau nu hieroglife?
Sa stii, ca porti discutii inteligente, exact pe subiectul topicului !
Daca ai ceva de zis, fa-o pe privat, nu devia de la subiect, crezi ca poate-poate lumea nu va vedea ca Steaua iar a trisat, cum prevazuse Vladoiu, care e un baiat sincer, cu o moralitate nepatata !
Daca nu ne avertiza el, eu nu prea mai comentam ! Si dovada a fost cu arbitrul Martis, ca nu mai ziceam nimic daca nu erau greselile alea incredibile !
Pana si Argaseala a recunoscut greselile arbitrului la Antena 1 !

dannymoga
13th November 2006, 00:54
[QUOTE=doris2001;902705]Valoarea reala a Stelei e cea din meciurile cu: Rosenborg, 'Boro, plus, anul asta, cu Dinamo, Rapid, Poli Timisoara, Poli Iasi, Otelul si Ceahlaul !
MAI ALES LA ULTIMELE 3 !
Dar victoria asta cu National, la scorul asta, e mincinoasa !
Mai ales ca National e o echipa de Divizia B, nu se merita si ajutorul arbitrilor !

mah baiatule, dar de ce esti asa de negativist? de ce vezi lucrurile negative de la viata?
De ce te enerveaza cand zic ca steaua e steaua? te supara adevarul?
valoarea reala a Stelei a fost in meciul cu Real Madrid... si totusi nu arbitrul a dat 6 goluri!!!

Cra10veanu
13th November 2006, 00:56
starsteel nu uita sa-ti stergi mesajele, ca la altii esti expert.
ot: nationalul, cu parere de rau, cred ca ne va parasi incepand cu sezonul urmator.

starsteel
13th November 2006, 00:59
Un off-topic educativ nu strica niciodata....studiaza cateva sfaturi pe RA.
Nationalul are sanse serioase insa inainte de inceputul campionatului am pronosticat ca alaturi de ei poate fi inca o echipa de traditie din fotbalul romanesc. Cine oare?....ajutor printr-o ghicitoare "cine a jucat acasa si nu a avut nici macar o ocazie de gol etapa asta?"