PDA

View Full Version : Etapa 15: Gloria - CFR Cluj



delaparis
6th November 2006, 00:13
Duminica, 12.11.2006
Gloria - CFR Cluj (TELESPORT) - 14.00

Discutii inainte si dupa meci aici.

Rossi
6th November 2006, 07:51
1X CFRul revine cu picioarele pe pamant

noir_desir
6th November 2006, 08:20
Eu zic ca bate CFR-ul... 0-1.

m8k
6th November 2006, 08:41
Meci de 2 solist!!!nu de faptul ca jucam fotbal frumos, ci doar suntem preteni buni cu cei de la bisnita:D

Ess
6th November 2006, 09:43
Meci de 2 solist!!!nu de faptul ca jucam fotbal frumos, ci doar suntem preteni buni cu cei de la bisnita:D

mda...mai ales cu aia greco-catolici...
meci de x2. Daca continuam sa jucam...

grande
6th November 2006, 18:28
Va fi un meci interesant cu un rezultat final de 1-1 .

crissis
7th November 2006, 01:14
Cred ca CFR-ul va cistiga la Bistrita
Gloria-CFR 2

Cipus
7th November 2006, 01:40
Atunci cine a postat celelalte 4 voturi pentru Gloria daca numai unul dintre cei ce au postat mai sus cred ca bate Gloria? Unii voteaza o echipa dar pledeaza pentru cealalta? Gloria e greu de invins acasa, au aratat ca a fost accident la Rapid, CFR-ul mai mult de 1-1 nu scoate. Decat daca exista vreo relatie de prietenie intre cele 2 echipe, asta nu am de unde sa stiu tocmai din Luxemburg.

chinezu
7th November 2006, 12:41
1-0.

forza_CFR
7th November 2006, 19:29
nu cred ca se pune problema ca CFR sa piarda cele 3 puncte...FORZA CFR 0-2

Cipus
9th November 2006, 12:03
Va fi un meci interesant cu un rezultat final de 1-1 .

Prietene, dar tu numai 1-1 prevezi peste tot? si vezi ca 1-1 era pronosticul meu da? de ce mi-ai furat pronosticul? vezi ca te zic lu' mama :rosu: :headbang:

BAK
10th November 2006, 09:00
0-1, ca muresan si padurean is tovarasi

Ammadeus
10th November 2006, 09:25
1-3

King of Hell
10th November 2006, 09:27
Daca va fi blat (nu prea cred) va fi 2 solist. Daca se joaca pe bune va fi 1 solist. Daca va fi reciprocitate...evident 1 solist si Gloria pierde in Gruia la anu.

tuxie
10th November 2006, 09:34
1X, cam asa vad eu jocul asta.

Pepsi-Cola
10th November 2006, 14:59
x2 Bate Clujul cu 1-0

m8k
10th November 2006, 18:58
1X, cam asa vad eu jocul asta.

Eu prevad un xxx solist, adica un meci sexy!:D

six
10th November 2006, 20:35
1 solist...:drak: :drak: :drak:

AdyPopa
11th November 2006, 10:26
Prietenul la nevoie se cunoaste.....2 solist , poate un 1-2 sau ceva de genul asta......Oricum observ ca timisorenii ne prevad mereu numai infrangeri....cam ofticati sunteti voi banatenii si digerati greu ca sunteti sub noi in clasament ( sub noi ati terminat anul trecut , sub noi sunteti de 14 etape anul asta , asa o sa terminati si turul si campionatul , chit ca voi ne pronosticati numai infrangeri ) Ce prostii mai auzeam ....Chelsea din Banat....si ei is vai de mama lor..... Hai CFR..!!!...

m8k
11th November 2006, 10:33
Avem nevoie de victorie!!!
Ady pe noi nu ne intereseaza ce face poli TM! Ar fi bine macar sa nu ne jignim, si sa fim uniti in lupta aceasta surda cu cei din capitala!
Trebuie sa castigam neaparat daca vrem ca obiectivul echipei sa fie real!!!
0-1! Gol cadu in min 90+6!:D

forza_CFR
11th November 2006, 12:06
Avem nevoie de victorie!!!
Ady pe noi nu ne intereseaza ce face poli TM! Ar fi bine macar sa nu ne jignim, si sa fim uniti in lupta aceasta surda cu cei din capitala!
Trebuie sa castigam neaparat daca vrem ca obiectivul echipei sa fie real!!!
0-1! Gol cadu in min 90+6!:D

Tot pronosticul asta il dai :happy :evil:

resita
11th November 2006, 12:16
bate gloria :ok:

acasa gloria este greu de invins.

Luis Garcia10
11th November 2006, 13:11
Sper sa piarda ,,gloria"

kain
11th November 2006, 16:12
1x

Cra10veanu
11th November 2006, 22:22
ar fi bine sa bata cfr, gloria deja a ajuns prea sus in clasament.

Blaugrana_shark
12th November 2006, 11:34
ar fi bine sa bata cfr, gloria deja a ajuns prea sus in clasament.

pai mie mi se pare ca si CFR e cam prea sus.....oricum bate Gloria 1-0 sau 2-1......e foarte greu sa castigi acolo

Chriss34
12th November 2006, 14:33
bate CFR cu 2-1

Chriss34
12th November 2006, 14:49
pauza si e 2-0 pentru CFR , Coroian si Surdu

ddpurple
12th November 2006, 15:22
Va doresc sa terminati si anul acesta un loc peste noi.Cu o singura conditie : sa terminati pe primul loc:) Si stati linistiti ca nu va doresc timisorenii raul doar ca suntem in lupta directa pt acelasi loc cred eu,locul 3.Si ca sa va intep o tzara nu avem cum sa ne simtim frustrati v-am ars de doua ori intr-o luna:P Numa' bine clujeni cfr-isti

t.b.
12th November 2006, 15:34
Era clar ca o sa bata astia din deal, ca doar nu le-au imprumutat jucatori din marinimie.

Blu3red
12th November 2006, 15:41
Era clar ca o sa bata astia din deal, ca doar nu le-au imprumutat jucatori din marinimie.

Nu ii chiar asa de clar :happy
2-2

t.b.
12th November 2006, 15:44
nu-i stres ca se gata 2-3
sper totusi sa ma insel :)

ddpurple
12th November 2006, 15:47
urmeaza inca o reeditare t.b. :D conduce gloria

t.b.
12th November 2006, 15:47
Ce chestie :D

Moment important al partidei la aceasta vaza in care Chihaia se tranteste in careul bistritenilor iar arbitrul acorda fara ezitare penalty in favoarea lui CFR. Asistentul intervine si nu se mai acorda penalty, ci lovitura libera din marginea careului de 16 metri. Fara rezultat insa



urmeaza inca o reeditare t.b. conduce gloria

:)

chiar ca-i o surpriza placuta asta

Blu3red
12th November 2006, 15:48
nu-i stres ca se gata 2-3
sper totusi sa ma insel :)

sau 3-2 :happy :happy :happy

Blu3red
12th November 2006, 15:51
Ce meci :ok: 3-2 bravo bistrita

tu26dor
12th November 2006, 15:53
asti de la bistrita au reusit sa-mi strice pronosticul. cred ca cei de la cluj s-au vazut castigatori la pauza si au crezut ca meciul s-a terminat dupa 45 minute. inca odata se dovedeste ca 2-0 este cel mai periculos scor.

t.b.
12th November 2006, 15:57
ce-as vrea sa-i vad fata lui iuliu la sfarsitul meciului :lol:

eu tot cred ca a fost ceva suspect in meciul asta :)

Bine c-au pierdut astia din deal si locul de cupa europeana e tot mai departe :D

Super Bergodi :lol::lol::lol: :yeah:

resita
12th November 2006, 16:06
bravo gloria :ok:

revenire spectaculoasa a gloriei care confirma ca acasa este greu de batut.

JJ
12th November 2006, 16:06
Astept sa vad rezumatul. Evolutia scorului e fenomenala.

King of Hell
12th November 2006, 16:08
Ma nu cred ca pot sa spun asta...dar...Bravo Gloria =)) =)) =)) hahaha, ce bine mi-o picat meciu asta la suflet asa direct

m8k
12th November 2006, 16:13
Avem oaspeti negri !!!:jerk: :happy
Ce blat am facut!:happy
Tata jean cred ca s-a suparat pe noi!:happy
Macar a fost spectacol!:happy
Bravo CFR!!! Felicitari pentru prima repriza!:happy

Ulysses
12th November 2006, 16:37
1-3

bravo , bravo , cum de le stii tu pe toate...:happy :happy :happy

Luis Garcia10
12th November 2006, 17:50
S-a demonstrat inca o data ca Bistrita cand vrea joaca! :rosu: :rosu: :headbang: :headbang: :headbang: Oare cand va retrograda aceasta rusine a fotbalului romanesc!? NCIODATA! Tata Jean stie de ce!

Parazitu'1919
12th November 2006, 17:51
ole ole multumim NELUTULE !!! 3-2::lol:

razvan68
12th November 2006, 17:56
Se confirma zicala Proshti au fost, proshti sunt inca
Hai ai noshtrii :headbang:

m8k
12th November 2006, 18:15
E bine totusi ca arbitrul nu a mutat acel penalty in careul nostru!!!
Acest arbitru a fost ba cu noi, ba cu ei, ba hilar!!!:happy
Pe linga aceasta infringere Macar echipa si condurea au demonstrat ca nu se ocupa cu blaturi!!!:ok: Raman numai Rapidul!:no:
Inca un plus! Cand jucam intotdeauna este spectacol pe teren!!!:ok:

gtibi
12th November 2006, 18:53
Daca va fi blat (nu prea cred) va fi 2 solist. Daca se joaca pe bune va fi 1 solist. Daca va fi reciprocitate...evident 1 solist si Gloria pierde in Gruia la anu.

Reciprocitate...:rosu: Jenant!

Rossi
12th November 2006, 19:01
Reciprocitate...:rosu: Jenant!

adik ati facut blat ? :o:

six
12th November 2006, 19:06
1 solist...:drak: :drak: :drak:nu!!!???:happy :D :drak:

gtibi
12th November 2006, 19:12
adik ati facut blat ? :o:

Eu asa cred:headbang:

m8k
12th November 2006, 19:21
Motive???

YoYoyOi
12th November 2006, 19:21
Eu nu mai inteleg ce se mai intimpla in campionatul asta. Nici nu mai stii ce sa spui, cine cistiga, cine pierde. O echipa cistiga cu alta mai buna, apoi pierde cu alta mai slaba. Deja e prea de tot. Daca nici aste nu-s aranjamente apoi nu mai stiu ce sint. As fi inteles daca i s-ar fi intimplat unei echipe, dar s-a intimplat aproape fiecarei echipe. Si mi-e greu sa mai cred in coincidente.
Nu am vazut meciul, dar din ce am citit, blatul a fost cit casa. Si ne mai asteptam sa facem figuri frumoase afara. Facem pe dracul. Mai bine am sta acasa si ne-am vedea de patiserie ca e mai profitabila afacerea. E valabil si pt Steaua si pt Rapid si pt Dinamo si pt Cluj si pt Otelul si pt ceilalti.

delaparis
12th November 2006, 19:32
Eu nu mai inteleg ce se mai intimpla in campionatul asta. Nici nu mai stii ce sa spui, cine cistiga, cine pierde. O echipa cistiga cu alta mai buna, apoi pierde cu alta mai slaba. Deja e prea de tot. Daca nici aste nu-s aranjamente apoi nu mai stiu ce sint. As fi inteles daca i s-ar fi intimplat unei echipe, dar s-a intimplat aproape fiecarei echipe. Si mi-e greu sa mai cred in coincidente.
.

Asta ori e campionatul cel mai rusinos ori cel mai spectaculos din lume :o:
Rasturnari de scor ca la meciul asta mai rar vedem :cool:

m4st3r
12th November 2006, 19:50
nu a fost blat....dar se mai poate o varianta :) ! maybe, jucatorii clujului nu se inteleg cu antrenoru` si vor sa`l sape :D...parerea mea ! dar eu nu cred k a fost blat sau ceva de genu` asta ! cluju` sa lasat pe o ureche dupa pauza si se vede in rezultat

m8k
12th November 2006, 19:57
Daca eu nu am spus inainte de meci ca va fi blat, atunci cred ca nimeni!!!
La 2-0 stateam in canapea ca boierul crezand ca facem si scor, nu de alta dar asa e intelegerea!!! Ce s-a intimplat dupa imi de inteles doar atat ca probabil a fost blatul la care nu m-am gandit, adica cel in care trebuia sa castige Gloria!!! Dar inca nu m-am lamurit, si cred in continuare ca am pierdut pe bune, si cum am adormit eu pe canapea asa au adormit jucatorii pe teren in repriza a doua!!!

danpuric78
12th November 2006, 20:25
Eu nu mai inteleg ce se mai intimpla in campionatul asta. Nici nu mai stii ce sa spui, cine cistiga, cine pierde. O echipa cistiga cu alta mai buna, apoi pierde cu alta mai slaba. Deja e prea de tot. Daca nici aste nu-s aranjamente apoi nu mai stiu ce sint. As fi inteles daca i s-ar fi intimplat unei echipe, dar s-a intimplat aproape fiecarei echipe. Si mi-e greu sa mai cred in coincidente.
Nu am vazut meciul, dar din ce am citit, blatul a fost cit casa. Si ne mai asteptam sa facem figuri frumoase afara. Facem pe dracul. Mai bine am sta acasa si ne-am vedea de patiserie ca e mai profitabila afacerea. E valabil si pt Steaua si pt Rapid si pt Dinamo si pt Cluj si pt Otelul si pt ceilalti.

Sincer eu m-am saturat sa tot vad blaturi peste tot. poate a fost poate nu. Oricum ma bucur ca a pierdut cfr-ul asta, ca prea nee bagat pe gat in ultima vreme. Un pic de revenire cu picioarele pe pamant nu le strica.
Ce nu prea inteleg eu cu gloria asta,e ca de ani de zile toata lumea se bate in piept cu corectitudinea lor. Tot de ani de zile bistrita e vazuta ca centrul blaturilor, ca si cum steaua dinamo si rapid si celelalte echipe ar fi niste ingerasi, iar zicala "pestele de la cap se impute" nu ar fi valabila in fotbalul romanesc. In tot acest timp de "maestrii ai blatului", bistrita infirma toate teoriile despre efectele aranjamentelor si ale blaturilor, intrucat ei incurca pe ce echipa vor si cand vor.
Nu stiu ce sa cred despre aceasta echipa, e clar ceva bizar.

t.b.
12th November 2006, 20:44
Daca eu nu am spus inainte de meci ca va fi blat, atunci cred ca nimeni!!!
La 2-0 stateam in canapea ca boierul crezand ca facem si scor, nu de alta dar asa e intelegerea!!! Ce s-a intimplat dupa imi de inteles doar atat ca probabil a fost blatul la care nu m-am gandit, adica cel in care trebuia sa castige Gloria!!! Dar inca nu m-am lamurit, si cred in continuare ca am pierdut pe bune, si cum am adormit eu pe canapea asa au adormit jucatorii pe teren in repriza a doua!!!

Pai anul trecut v-au dat meciul de la Reghin (in care ati recuperat punctele date Rapidului), asa ca le erati datori :D Da` totusi eu credeam ca datoria aia a fost platita prin imprumutul jucatorilor, si avand in vedere faptul ca gloriosii n-au probleme cu retrogradarea si nici obiective de preamarire ma asteptam ca punctele sa fie castigate de cei din deal, care au obiective (mult prea) marete.
Ciudat meci, nu stiu ce sa cred. Da-i bine ca au pierdut verisorii din deal.
Si ca fapt divers, au pierdut cu o echipa antrenata de un "U"-ist si in care au jucat 5 fosti jucatori de-ai lui "U" :D

m8k
12th November 2006, 21:27
Ciudat meci, nu stiu ce sa cred.


Mai nene!!! Daca nu stii ce sa crezi atunci la ce ti-au folosit primele 3 randuri pline de habar n-ai!!!:headbang:
Va asteptam in liga 1 ca sa va arate Gloriosii fotbal, acum e usor de comentat pe dinafara!!! Dar mai e mult pina acolo pentru voi, si vad ca prindeti aere de suporter de Liga 1!!! E cam devreme!!!:ok:

t.b.
12th November 2006, 21:30
Pentru ca logic era sa castigati voi, atunci era un blat corect :D asa nu vad rostul reciprocitatii. Da` no, incurcate-s caile blatistilor :drak:

chinezu
12th November 2006, 21:47
forza ,,u,,!

oaspetele
13th November 2006, 00:42
inclin sa cred ca nu a fost blat, cel putin nu unul aranjat dinainte. probabil ca la pauza s-a intamplat ceva.
am eu motivele mele, dar nu prea le pot publica pe forum.
:P

Cipus
13th November 2006, 06:45
Frumos meci, felicitari invingatorilor, au crezut pana la capat. Si uite asa Gloria a urcat pe un neasteptat loc 5, depasind Otelul in clasament. Nu stiu de ce dar nici anul asta nu se va sparge monopolul echipelor din Bucuresti. Podimul va arata la fel ca si in sezonul trecut, se va schimba doar ordinea: Dinamo, Steaua, Rapid sau Dinamo, Rapid, Steaua.

Ess
13th November 2006, 09:01
Blaturi, reciprocitati, teoria conspiratiei, gauri negre, shit 'n stuff...ma rog...chestii familiare
CFR-u' a jucat 45 de minute avea 2-0 la pauza dupa care s-a culcat pe o ureche. Si asta e o chestie familiara.
N-am inteles cum se poate acorda un penalty, se da galben, si dupa ce fac scandal gazdele se acorda lovitura libera, dar asta e. Probail o noua lege UEFA: ,,daca jucatorii care protesteaza pot depasi n decibeli si se spun concomitent 140 de cuvinte, inseamna ca arbitul a gresit"Arbitrajul a fost de domeniul SF-ului. Macar pe dinamo i-am batut cu arbitri cu tot.
Felicit Bistrita pt mentalitate.

Aurel.D
13th November 2006, 15:54
Jenant pt. Muresan sa acuze arbitri cand echipa lui este invinsa desi avea 2 goluri avantaj...chiar asa nu se poate analiza intai jocul echipei si pe urma arbitrajul?:rosu:

m8k
13th November 2006, 20:02
Qiuttaro te inseli!!!
Muresan a criticat dur echipa, dar nu a uitat nici de penibilitatea arbitrului!!!
hai sa fim seriosi, ce s-a intimplat la acea faza cu "penalty-ul" cred ca si in curtea scolii ar fi starnit hohote!!!
Intr-adevar e f dureros sa avem o echipa f frumoasa si sa avem o defensiva ce a primit mai multe goluri decit cel clasast pe ultimul loc!!! Jiul 18 primite, noi pe locul 4 22!!! Este un semnal de alarma f evident!!! Rusine fundasilor nostri!!!

P.S. Personal as fi fost fericit daca la faza aceea arbitrul ii dadea cartonas rosu (o parere prea stupida) lui Chihaia, macar stiam ca nu va juca etapa urmatoare!!!