PDA

View Full Version : Etapa 15: FC Vaslui - Pandurii Tg Jiu



delaparis
6th November 2006, 00:10
Sambata, 11.11.2006
FC Vaslui - Pandurii - 14.00

Discutii inainte si dupa meci aici.

Balaci
6th November 2006, 00:30
Batem pe agricultori si ii trimitem acolo unde e locul-in B!

cosimo1
6th November 2006, 00:37
Batem pe agricultori si ii trimitem acolo unde e locul-in B!

parca asa spune-ai si in campionatul trecut:headbang:
va castiga vasluiul ca va avea aportul galeriei dupa 2 etape de protest

Cra10veanu
6th November 2006, 01:24
mare galerie a vasluiului va fi prezenta ?? :o: clar, deci bate vasluiu sa inteleg.

noir_desir
6th November 2006, 08:14
Bate Vasluiul cu 1-0... e un meci echilibrat, intre doua echipe care joaca bine in ultimul timp.

*Coco*
6th November 2006, 09:03
Batem pe Vaslui 100% daca nu ii batem 4 etape s`ar putea sa nu mai luam nici un punct...
Aveam cu Steaua acasa ,Deplsare ARges si primele 2 din retur(daca se joaca) Rapid(d) si Dinamo(a)
Trebuie sa batem neaparat:D

fc_vaslui
6th November 2006, 10:18
http://coregrafieradu5ql
ai dreptate cu "marea galerie"/hello bine ca au oltenii.....2-0 bate vs :ok:

Lordliv
6th November 2006, 10:19
pandurii au un program foarte greu pana la pauza competitionala,asa ca trebuie sa lupte pentru un rezultat favorabil!
o lupta intre doi potenti ai ligii lui mitica ,porumboiu si condescu.

TaciAcolo
6th November 2006, 11:29
Bate Pandurii continua seria buna de jocuri :P 1-2 le da Voika din lovitura libera la agricultori de nu vad mingea:evil:

fc_vaslui
6th November 2006, 12:23
:happy :happy cine vb :jerk: minerii is vai de mama lor 2-0 vs :ok:

Zauri
6th November 2006, 13:00
Batem pe agricultori si ii trimitem acolo unde e locul-in B!

Acolo trebuia sa jucati acum daca Mircea Sandu nu va invita din nou la hora.:headbang: Avand in vedere cum ati ajuns IAR sa jucati in A eu nu prea as mai posta.Dupa ce anu trecut ne-ati plictisit cu fotbalul jucat si dupa ce anu asta ati avut 4-5 victorii veniti si ne spuneti acum ca bateti pe "agricultori".Dar nu-i nimic asa au venit si galatenii si au plecat cu 3 boabe.:ok:. Batem cu siguranta/hello /hello /hello

*Coco*
6th November 2006, 13:08
Auuu doamne lesin ... cine vb de fotbalul practicat anul trecut tocmai Vasluienii:happy
Vai doamne
Va batem 100%:P
1-2/hello

tuxie
6th November 2006, 16:30
Meci de 1X.

grande
6th November 2006, 18:23
Bat moldovenii cu 2-0 .

Zauri
6th November 2006, 21:18
Auuu doamne lesin ... cine vb de fotbalul practicat anul trecut tocmai Vasluienii:happy
Vai doamne
Va batem 100%:P
1-2/hello

noi de bine de rau am ramas in A datorita acelui joc prestat.Voi... Dar hai ca aceasta discutie nu-si are rostu.Batem restu e in plus

crissis
7th November 2006, 00:45
Bat vasluienii
Vaslui - Pandurii 3-1

Cipus
7th November 2006, 03:24
Cel mai greu meci, pentru ca Vasluiul a aratat ceva in atac pana acum si mai putin in aparare, la Pandurii este invers. Cu Pandurii m-am pacalit etapa trecuta, au batut si fara Vranjkovic si au ajuns pe locul 9 (cred), mult peste asteptari. Si Vasluiul se tine tare, insa de data asta vor intalni o aparare foarte buna. Pana la urma cred ca o sa castige gazdele cu 2-1, dar va fi un meci strans.

fc_vaslui
7th November 2006, 12:28
pe forumul asta is numai amatori de fotbal care spun despre orice meci ca e blat...etc si cand colo ei sunt suporteri de tastatura care nici nu stiu ce e fenomemul fotbalistic.....cat despre meciul cu minerii batem sigur....3-1 si minerii vor lasa ciocu' mic :ok:

Balaci
7th November 2006, 13:16
Bine bai agricultorilor,vedem noi care bate pe cine!Deocamdata sunteti pe pozitie retrogradabila si noi pe 8,asa ca...lasati-ne sa ne pregatim pentru Champions League:P

Cra10veanu
7th November 2006, 16:03
pe forumul asta is numai amatori de fotbal care spun despre orice meci ca e blat...etc si cand colo ei sunt suporteri de tastatura care nici nu stiu ce e fenomemul fotbalistic.....cat despre meciul cu minerii batem sigur....3-1 si minerii vor lasa ciocu' mic :ok:

1. n-am spus ca va fi blat, iti intra porumbu-n ochi si nu stii sa citesti ?
2. amatori de fotbal mai degraba sinteti voi, avand in vedere ca la voi in sat fotbalul exista de vreo 2 ani max :drak:
3. bat pandurii

*Coco*
7th November 2006, 19:26
Hizo: "Nu mai am jucători pentru primul 11"


Antrenorul echipei FC Vaslui, Viorel Hizo, a declarat că pentru meciul cu Pandurii, programat sāmbătă, īn etapa a XV-a a Ligii I, are la dispoziţie doar 13 jucători, īn urma accidentărilor suferite de unii fotbalişti īn etapa precedentă.

Hizo a menţionat că are la dispoziţie 13 jucători, după ce la meciul cu FC Naţional, din etapa a XIV-a, s-au accidentat Apostol şi Ljubinkovici. Pentru meciul cu FC Naţional, Hizo a putut deplasa la Bucureşti doar 15 jucători.

"Īn momentul de faţă pot spune că situaţia este critică, deoarece nu mai am jucători cu care să formez primul 11. Sunt nevoit să apelez la tot felul de improvizaţii. Singurul post pe care nu sunt descoperit īn acest moment este cel de portar. Dacă la Naţional am mers cu 15 jucători, pentru meciul de sāmbătă cu Pandurii, voi avea pe banca tehnică un singur jucător de cāmp şi un portar de rezervă. Sper să trecem peste această perioadă critică", a spus tehnicianul.

Ceilalţi jucători accidentaţi din lot sunt Ionuţ Voicu, Bukvici, Sabou, Marian Alexandru, Gheorghiu şi Nuno Gomez.


P.S. Pai mai agricultorilor voi nu aveti sa treceti pe foaia de joc nici 14 jucatori si mai vb ca ne bateti:happy

Sezione
7th November 2006, 21:27
parca asa spune-ai si in campionatul trecut:headbang:
va castiga vasluiul ca va avea aportul galeriei dupa 2 etape de protest

Care ga:happy lerie ???

Sezione
7th November 2006, 21:30
Daca e sa vorbim de blaturi ar fi bine sa faci ciocu mic! Se stie f.bine cum a promovat mititelu sezonul trecut. In rest...4-0.

Cum e chinezu si pistolu!! HAi spune tu cum a promovat mititelu ca unii sint lipsiti de cultura generala!

Sezione
7th November 2006, 21:32
Merg pe victoria Pandurilor... Nu pentru ca imi sint mai dragi.. efectiv joaca mai bine.

Zauri
7th November 2006, 22:16
Bine bai agricultorilor,vedem noi care bate pe cine!Deocamdata sunteti pe pozitie retrogradabila si noi pe 8,asa ca...lasati-ne sa ne pregatim pentru Champions League:P
*** si Otelu erau pe locul 3 daca nu ma insel si au cam luat bataie asa ca adu alte argumente:ok: Am auzit-o si pe asta voi si Champions League:happy :happy

Zauri
7th November 2006, 22:24
Care ga:happy lerie ???

http://85.17.40.9:88/21a/full/479/4 http://images1.imagefap.com/full/get.img19?img=531331341.jpg79923291.jpg http://85.17.40.9:88/14a/full/136/1367710418.jpg Asta piciule:ok:

Zauri
7th November 2006, 22:28
Da cum e aia ma in ultima etapa 4-0 cu steaua:happy Nici ala nu a fost?:happy
Acuma la meciul cu Dinamo de acasa ati afisat "Cu banii de la Blat in Belgia te`ai distrat":happy

Acuzand VAsluiul ca a facut blat cu Steaua inseamna ca te-ai asteptat la mai mult din partea primei echipe.Inseamna ca te-ai asteptat sa facem un egal sau chiar sa batem.Eu nu inteleg chiar nu putea sa bata Steaua Vasluiul fara sa faca blat??

chinezu
8th November 2006, 08:27
Bine bai agricultorilor,vedem noi care bate pe cine!Deocamdata sunteti pe pozitie retrogradabila si noi pe 8,asa ca...lasati-ne sa ne pregatim pentru Champions League:P

Pai bine mai ,,***,,: ce aveti voi contra agricultorilor? Dupa meciul de la Vs veti lua tarnacoapele in carca si inapoi in sut! Auzi la el...Champions League! Cred ca ti s-a stricat lampasu...

Sergio_D
8th November 2006, 20:19
Aşadar... Pandurii au eliminat astăzi pe Dinamo din Cupa Romāniei... Jucătorii fericiţi... conducerea de asemenea. Urmează meciul de la Vaslui: Pandurii vor juca de parcă ar fi vedete şi vor pierde... Acesta ar fi cel mai rău scenariu.

P.S.: DOAMNE SĂ NU FIE AŞA! Asta pentru că... valoric, sincer să fiu, suntem peste vasluieni :)

Īntrebare: nu cred că e vreun agricultor sau vreun miner, la sensul propriu al cuvāntului, pe forum. Aşa că... ciocul mic! :cool:

*Coco*
8th November 2006, 20:28
Daca Pandurii eliminara pe dinamo cu o echipa alcatuita in marea majoritate din rezerve sambata la Vasli cu echipa de baza nu cred ca putem sa aveam probleme
Dar ...Nici un meci nu seamana cu altul totusi...

Lauryca
8th November 2006, 23:12
P.S.: DOAMNE SĂ NU FIE AŞA! Asta pentru că... valoric, sincer să fiu, suntem peste vasluieni :)

:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

Sincer sa fii este doar parerea ta si doar atat!!! Vom vedea pe teren, olteni frustrati!!!!!

Frunza verde de cicoare / Cate o sa va dam oare????? :ok:

Later edit: Sunteti unde sunteti in clasament pentru ca nu ati jucat cu Dinamo, Steaua si Rapid...programul v-a avantajat si v-a facut iluzii..

*Coco*
8th November 2006, 23:42
Later edit: Sunteti unde sunteti in clasament pentru ca nu ati jucat cu Dinamo, Steaua si Rapid...programul v-a avantajat si v-a facut iluzii..


Tu esti batut in cap ma ...
Am jucat cu Rapid in etapa I la Tg-jiu scor 1-1
Am jucat cu Dinamo etapa II la bucuresti am luat bataie 1-0
Si cu steaua o sa jucat dupa meciul cu voi...


Asa ca dute si plimba superboul:happy

Cipus
9th November 2006, 01:36
pe forumul asta is numai amatori de fotbal care spun despre orice meci ca e blat...etc si cand colo ei sunt suporteri de tastatura care nici nu stiu ce e fenomemul fotbalistic.....cat despre meciul cu minerii batem sigur....3-1 si minerii vor lasa ciocu' mic :ok:

Mai sunt si oameni fair play daca citesti cu atentie ce scrie fiecare si nu doar mesajele in care se scrie despre blaturi :bere:

Sergio_D
9th November 2006, 02:21
:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

Sincer sa fii este doar parerea ta si doar atat!!! Vom vedea pe teren, olteni frustrati!!!!!

Frunza verde de cicoare / Cate o sa va dam oare????? :ok:

Later edit: Sunteti unde sunteti in clasament pentru ca nu ati jucat cu Dinamo, Steaua si Rapid...programul v-a avantajat si v-a facut iluzii..

Of of... Laurică... după cum a spus şi Coco, am jucat cu Rapid şi Dinamo. Īncă n-am jucat cu febleţea ta, Steaua... Dar stai... tu ţii cu Vaslui ? :o: Sau cu Steaua ? :headbang:

Păi mă omule, din moment ce avem rezultate mai bune decāt Vasluiul, am eliminat pe Dinamo din cupă, cum poţi spune că lotul Pandurilor nu e mai valoros decāt al Vasluiului ???

Dacă spuneai că... vezi Doamne, mingea e rotundă, orice se poate īntāmpla bla bla bla... te mai credeam.
Ah... şi... te simţi bine cānd foloseşti cuvāntul "frustrat" ? :) Te-ai interesat să vezi ce īnseamnă ? Cānd oi avea motive să fiu frustrat, privitor la disputa dintre Vaslui şi Pandurii, am să te anunţ. Ciao.

Lauryca
9th November 2006, 07:53
Pentru a-ti mai elimina din dileme:

Echipa favorita: Fc Vaslui, Steaua, Valencia

ordinea chiar conteaza aici.........

Cat despre prima problema imi fac mea culpa pentra ca citit in fuga postul de aici (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=891423&postcount=6)...

Chiar pot sa zic ca lotul Pandurilor e mai mai slab...depinde pe ce termen privesti problema. Iar frustrarea vostra mi-a ramas adānc īn minte de aici (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=12978&);

Zauri
9th November 2006, 10:15
Va fi o atmosfera cum de mult nu am mai fost la Vaslui.Vremea se anunta frumoasa, pretul biletelor au scazut, rezultatele de pana acum ne imping sa mergem la stadion.Din toate astea rezulta ca vom bate:ok:

Cipus
9th November 2006, 10:48
Pentru Vaslui se anunta un meci foarte greu, mai ales ca au multi accidentati si vor alcatui o echipa improvizata. E de ajuns un jucator sa joace foarte slab si atunci degeaba sunt buni ceilalti 10, ati vazut ce a patit Otelul cu Semeghin. Pandurii sunt pe val, au scos Dinamo din cupa cu 7 rezerve in teren, mi-e tot mai greu sa cred ca vor pierde la Vaslui data fiind situatia de fata. un 1-1 e mai credibil

TaciAcolo
9th November 2006, 11:30
Bate Pandurii la 2 goluri diferentza cam asta e diferentza de valoare intre noi si moldoveni .

Zauri
9th November 2006, 21:04
Bate Pandurii la 2 goluri diferentza cam asta e diferentza de valoare intre noi si moldoveni .

:ok:

Diferenta dintre mine si tine e ca eu nu fac glume proaste.Meciul va fi mai lejer decat se asteapta unii.

luciano_1644
9th November 2006, 21:30
Pandurii par favoriti,dar dupa meciuri mari,cum au facut ei cu Dinamo,se intampla sa mai dai rateuri. 1X,desi mi-as dori un 2!

cif2004
9th November 2006, 21:32
4-0 pt. Vs. Cine nu crede e onanist !

Balaci
9th November 2006, 21:47
Bai cif,iarasi te uitasi prin dictionar si invatasi cuvinte mari?Daca esti destept ia zi etimologia cuvantului folosit de tine,bai flatulentule!:D
OT:Bat Pandurii!

Zauri
9th November 2006, 21:55
Pandurii par favoriti,dar dupa meciuri mari,cum au facut ei cu Dinamo,se intampla sa mai dai rateuri. 1X,desi mi-as dori un 2!

In sfarsit am dat peste un oltean obiectiv realist si sincer.Nu credeam ca voi gasi.Ai tot respectul meu :ok:

Zauri
9th November 2006, 21:59
Bai cif,iarasi te uitasi prin dictionar si invatasi cuvinte mari?Daca esti destept ia zi etimologia cuvantului folosit de tine,bai flatulentule!:D
OT:Bat Pandurii!

DAca la tine in oltenia cuvantul onanist e considerat un cuvant mare atunci :ok: Restul romanilor nu se uita in dictioanar pt a folosi asemenea cuvant.Cu siguranta batem. Cati olteni vor contribui la scaderea IQ-ului Moldovei timp de cateva ore????

Balaci
9th November 2006, 22:12
IQ-ul Moldovei?Ma faci sa rad!Te asigur eu ca pentru cif ala e un cuvant mare,plus ca habar n-are nici macar etimologia cuvantului!Ma indoiesc sa se inghesuie sa vina la Vaslui suporterii,ca au auzit ca pe acolo se merge organizat la meciuri,cu coase si greble!

Zauri
9th November 2006, 23:54
IQ-ul Moldovei?Ma faci sa rad!Te asigur eu ca pentru cif ala e un cuvant mare,plus ca habar n-are nici macar etimologia cuvantului!Ma indoiesc sa se inghesuie sa vina la Vaslui suporterii,ca au auzit ca pe acolo se merge organizat la meciuri,cu coase si greble!

bravo ba baiatule tara e mandra de tine:ok: .Batem cu siguranta

Aurel.D
10th November 2006, 13:31
Hai, reveniti la subiect.
Va rog important!:D

Cipus
10th November 2006, 21:37
Fratilor olteni si moldoveni spuneti-va si voi cu parerea despre meci nu despre coeficientul de inteligenta al Moldovei si al Olteniei ca nu prea intereseaza pe nimeni. Moldoveni, explicati si voi de ce credeti ca bate Vasluiul, cine joaca, cine e accidentat sau suspendat, cine e in forma, cine nu. La fel si pentru olteni referitor la echipa Pandurii.
Eu pana acum in tot ce am scris m-am referit la partea tehnica a meciurilor, nu m-am legat de nimeni, si nimeni nu s-a legat de mine, nu e mai bine asa? suporterii invinsilor baga coada intre picioare si o saptamana nu-i mai vezi online, va simtiti mai bine asa?

Zauri
10th November 2006, 21:45
Fratilor olteni si moldoveni spuneti-va si voi cu parerea despre meci nu despre coeficientul de inteligenta al Moldovei si al Olteniei ca nu prea intereseaza pe nimeni. Moldoveni, explicati si voi de ce credeti ca bate Vasluiul, cine joaca, cine e accidentat sau suspendat, cine e in forma, cine nu. La fel si pentru olteni referitor la echipa Pandurii.
Eu pana acum in tot ce am scris m-am referit la partea tehnica a meciurilor, nu m-am legat de nimeni, si nimeni nu s-a legat de mine, nu e mai bine asa? suporterii invinsilor baga coada intre picioare si o saptamana nu-i mai vezi online, va simtiti mai bine asa?

Je te compris (:mda: ) Avem 9 accidentati in lot antrenorul nu e optimist biletele se vand bine vreme urata.Cu toate astea cu totii speram sa batem .

*Coco*
10th November 2006, 22:07
La Pandurii tot lotul este valid in afara de fundasul Alin Rus care este suspendat si era titular meci de meci
Din cate se pare antrenorul nu cam stie pe cine sa bage in teren ca toti sunt in forma si au demosntrat ca merita sa joace titulari:D

Cipus
11th November 2006, 00:07
E un inceput, asa e mai bine, vedeti ca se poate? faceti comparatii si in final ajungeti la o concluzie, pana acum nu am auzit vreun Vasluian sa spuna ca Pandurii este favorita si nici invers. Eu mi-am permis, neutru fiind, sa spun ca Vasluiul din nefericire abia poate aduna 11 jucatori sa poata juca cu Pandurii nu poate emite prea multe pretentii. Pandurii au o singura problema, A.Rus, insa poate juca in aparare Ursu sau cu Mandrean. Deci pana la urma Pandurii au prima sansa, insa avand in vedere ca meciul se joaca la Vaslui si vremea se anunta nefavorabila, 50% meciul se va termina egal. 30% sanse ca meciul sa se incheie cu victoria Pandurilor si 20% victorie pentru Vaslui.

fc_vaslui
11th November 2006, 09:33
1-0 pt vaslui la ora 9:32 e soare ;)

resita
11th November 2006, 13:01
sa castige cel mai bun.:ok:

Other_39
11th November 2006, 14:20
Bat Pandurii cu 3-1 !

rio81
11th November 2006, 14:49
IQ-ul Moldovei, etimologia cuvantului
cuvinte mari baiete pentru voi...folositzi si voi de exemplu: sapa...tirnacop....lampa...salopete....cuvinte caractersitice voua...
la cate funduri atzi pupat sa revenitzi in A sa traitzi bine...

Alberto
11th November 2006, 15:00
Vasluiul conduce cu 1-0 la pauza.... prin autogolul lui Popete 5'

rio81
11th November 2006, 15:58
cam asta fusera stimatzi olteni.... coada intre picioare si capul sus...

noir_desir
11th November 2006, 16:09
Bate Vasluiul cu 1-0... e un meci echilibrat, intre doua echipe care joaca bine in ultimul timp.

Ce-mi place sa am dreptate!
Bravo FC Vaslui! :ok: Mai aveti putin si ne depasiti in clasament...:D

Zauri
11th November 2006, 16:18
da meci greu cu oaspetii exasperati de arbitru...E incredibil cu protestau minerii.Aere de vedete ce sa-i faci.Meci dificil trebuia sa se termine cel putin 3-0.GAleria oaspetilor alcatuita din bunici veterani de razboi.Hizo si-a cam luat revansa.Neagoe ala parca era Capello.CE impresii de vedeta Doamne...Aia protestau si daca zbura un porumbel pe deasupra stadionului.

*Coco*
11th November 2006, 16:30
Ba acuma o mai dai in prosti ca trebuia sa se termine 3-0 bla bla bla...
Ziceti mersi ca iti baga ala mingea in poarta si castigarati cele 3 pct ca daca nu cel mai probabil 0-0 se termina
Ca nici una din echipe nu prea avu ocazii clare de gol

Lauryca
11th November 2006, 17:17
Cei drept 3-0 nu cred ca se termina... a fost un joc echilibrat..Pandurii au jucat mult mai bine decat alte echipe cu pretentii care au venit la Vaslui: Farul, Dinamo, Otelul. Mi-a placut mult nr. 10 de panduri....ala tine toata echipa...pacat ca nu prea ati avut varfuri..a fost numai unul lipit de tusa dreapta (parca avea nr. 11); daca era cineva înainte poate altfel se termina meciul.. Stupida eliminarea lui Cornea din final, dar e bine ca s-a terminat asa...

@coco; nu cred ca ai vazut meciul decat on-line dar ambele echipe au avut cate o ocazie mare...cei drept la a noastra parca a fost offside....

fc_vaslui
11th November 2006, 17:31
meci fata prea mari ocazii de poarta ...da e bine ca am castigat.....;)

cif2004
11th November 2006, 17:54
IQ-ul Moldovei?Ma faci sa rad!Te asigur eu ca pentru cif ala e un cuvant mare,plus ca habar n-are nici macar etimologia cuvantului!Ma indoiesc sa se inghesuie sa vina la Vaslui suporterii,ca au auzit ca pe acolo se merge organizat la meciuri,cu coase si greble!

daca vrei sa -ti explic pe intelesul tau, o sa-ti folosesc chiar numele: "labaci" asta vrea sa insemne onanist. Ori dupa cat interes ai manifestat in cautarea explicatiilor, se pare ca tu chiar ejti un mare onanist (labagiu).

Acum citeste si etimologia: [Cuvāntul onanie vine de la personajul biblic Onan. Acesta refuza īmplinirea responsabilitatii leviratului, a carui datorie era sa īnsamānteze pe vaduva fratelui sau cu care, conform rānduielii, se casatorise pentru a asigura continuarea neamului acestuia (fiii nascuti cu vaduva erau deci considerati fii ai celui raposat). Onan, īnsa, refuza sa o lase īnsarcinata pe femeia fratelui sau decedat, el varsa samānta jos, ca sa nu ridice urmasi fratelui sau (Facere 38, 9) ceea ce atrage mānia lui Dumnezeu care-l omoara. Deci, pacatul lui Onan nu este nici masturbare, nici chiar ceea ce azi se numeste coit īntrerupt sau ejaculare ante-portas. Pacatul sau consta īn nesupunerea fata de legea leviratului. De aceea masturbarea este numita impropriu onanie.]
MULTUMIT ???

*Coco*
11th November 2006, 18:10
Asta e atat am putut:ciocan:
Eu unul cred ca oboseala de pe parcursul acestei saptamani si`a spus cuvantul deplasare lunga la Vaslui ,la mijlocul saptamanii meci de 120 de min in cupa cu dinamo(ce`i drept doar 5-6 jucatori au evoluat astazi si in meciul de cupa)
Asta e batem saptamana viitoare pe steaua:drak:

Zauri
11th November 2006, 18:36
Ba acuma o mai dai in prosti ca trebuia sa se termine 3-0 bla bla bla...
Ziceti mersi ca iti baga ala mingea in poarta si castigarati cele 3 pct ca daca nu cel mai probabil 0-0 se termina
Ca nici una din echipe nu prea avu ocazii clare de gol

Da cand ai ajuns acasa??Pt ca fiind asa sigur pe tine dai impresia ca ai fost pe stadion .Asa impresii care au rezultat din citirea unui site sau ascultarea unui radio nu sunt tocmai corecte.:ok:

*Coco*
11th November 2006, 19:15
Din ce vazui si eu pe net la desfasurarea partidei:ciocan:

fc_vaslui
11th November 2006, 23:55
Vasluienii au cīştigat un meci pe care l-au dominat de la un capăt la celălalt, părăsind pentru moment zona retrogradabilă


Veniţi īn Moldova după ce detonaseră bomba "optimilor" Cupei, īn care au bătut pe Dinamo, gorjenii lui Eugen Neagoe nu au intrat foarte motivaţi pe teren. Pe acest fond, Bukvici (3) a irosit o mare ocazie, apoi, după alte 5 minute, "răzeşii" lui Porumboiu au deschis scorul, Popete deviind īn proprie poartă centrarea lui Apostol.


Pīnă la pauză, jocul a curs īntr-o singură direcţie, către poarta lui Guso, principalul "vinovat" că diferenţa de scor n-a devenit astronomică. Īn minutul 43, galben-verzii au cerut penalty după ce Ionuţ Dragomir a făcut henţ īn propriul careu, īnsă "centralul" Bratu a făcut semn că jocul poate continua.


Acelaşi scenariu şi īn partea secundă, numai că salvatorul moldovenilor din alte partide, Viorel Frunză, a fost ieri un veritabil campion al ratărilor. Pīnă la urmă, a rămas 1-0, suficient pentru trupa "Dulăului" Hizo să scape de locurile ce duc la matineu. Oltenii au dezamăgit groaznic, lăudata echipă din urmă cu 3 zile făcīnd efectiv figuraţie.
SURSA: GSP

Cipus
12th November 2006, 02:31
Nu se poate ca un jucator care joaca in liga 1 sa dea un asemenea autogol, e adevarat ca si McKain si Apostol au "reusit" performanta asta, insa ei au facut in rest meciuri bune. La faza autogolului, efectiv mingea se ducea in aut de poarta, era clar aut, la reluare se vede perfect, insa Popete care are in general a facut numai meciuri slabe s-a gandit ca e mai bine sa inscrie si el un autogol ca de gol in poarta adversa nu poate fi vorba. Vasluiul a meritat victoria pana la urma, si ar fi inscris un gol oricum chiar si fara acel autogol. Frunza si Vranjkovic raman 2 jucatori care pot trage echipa dupa ei si la final ambele echipe sa evite retrogradarea. Felicitari ambelor echipe, isi merita locul in A, sunt echipe mult mai slabe

Lauryca
12th November 2006, 08:50
Fără emoţii
Cristian Lapa (Vaslui)


Vasluienii au cîştigat un meci pe care l-au dominat de la un capăt la celălalt, părăsind pentru moment zona retrogradabilă

Veniţi în Moldova după ce detonaseră bomba "optimilor" Cupei, în care au bătut pe Dinamo, gorjenii lui Eugen Neagoe nu au intrat foarte motivaţi pe teren. Pe acest fond, Bukvici (3) a irosit o mare ocazie, apoi, după alte 5 minute, "răzeşii" lui Porumboiu au deschis scorul, Popete deviind în proprie poartă centrarea lui Apostol.

Pînă la pauză, jocul a curs într-o singură direcţie, către poarta lui Guso, principalul "vinovat" că diferenţa de scor n-a devenit astronomică. În minutul 43, galben-verzii au cerut penalty după ce Ionuţ Dragomir a făcut henţ în propriul careu, însă "centralul" Bratu a făcut semn că jocul poate continua.

Acelaşi scenariu şi în partea secundă, numai că salvatorul moldovenilor din alte partide, Viorel Frunză, a fost ieri un veritabil campion al ratărilor. Pînă la urmă, a rămas 1-0, suficient pentru trupa "Dulăului" Hizo să scape de locurile ce duc la matineu. Oltenii au dezamăgit groaznic, lăudata echipă din urmă cu 3 zile făcînd efectiv figuraţie.

Iar niste cronici de rahat pe gsp-ul asta...nu mi s-a parut ca pandurii au facut figuratie..au jucat mai bine decat alte echipe cu pretentii...nu's ce meci a vazut Lapa asta...