PDA

View Full Version : Cea mai tare galerie romaneasca



Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

FANATIC_SUD_VEST
14th October 2003, 03:08
Blue lasa-i pe tigani , ca ei nu stiu decat sa faca cazane , sa fure prin autobuze , sa nu se spele cu anii , si sa se creada si ei suporteri de fotbal .

ALO The_big cred ca stiu cine esti , chiar tu mi-ai aratat anu trecut o poza in care erai in galeria inaripatilor, esti tigan ma , si asta se vede nu numai pe fatza ta , ci mai grav in atitudinea ta .

Blue
14th October 2003, 04:07
Blue lasa-i pe tigani
:D :D :D eu am devenit paravan aici mah? :D :D :D nu ma mai obosesc ca inainte sa dau replici la tot felul de retardatzi. Intradevar mi-e necaz ca ne ataca timisoreni si rapidisti.Nu exclud deloc posibilitatea sa fie gayul mascat, daca ala a fost in stare sa astepte doi ani ca sa atace, e in stare de multe. Cum s-ar putea sa fie si un rapidist . Vad ca are cine sa raspunda :D :D :D Pur si simplu in loc sa ne ciocnim cu dusmanii dintotdeauna ,********ii si apevistii, avem atentzia distrasa de ciocniri fara rost.

deep purple
14th October 2003, 04:58
E ceva ce n-o sa-nteleg niciodata. Adica, daca echipa mea preferata practica un joc ca in Divizia H2O sau Divizia Ceai ca sa fiu mai explicit si retrogradeaza pe bune ce am eu sa sar la galeria adversarilor? Adica sa sar cu cutitul la un biet copil de 14 ani care crede in fotbal si iubeste echipa orasului sau natal? Asta depaseste orice imaginatie. Cu ce au fost vinovati rapidistii ca Poli nu a resuit sa bata pe Rapid in ultima etapa si-a facut doar 1-1? Daca e sa fim suparati pe cineva sa fim pe proprii jucatori ca n-au putut mai mult sau sa-i lasam in pace ca asta le e valoarea.
Vad si pe siturile stelistilor si dinamovistilor invitatii la marginea orasului unde sa se dezbrace la bustul gol si sa si-o traga sa se vada care-i mai tare. Parca era vorba de fotbal nu de antrenamente pentru Legiunea Straina. :? :? :?

oaspetele
14th October 2003, 07:41
sper ca moderatorii acestui forum sa se sesizeze "din oficiu", si sa inceapa in sfarsit sa modereze!
nu se poate ca titlul topicului sa se refere la "cea mai tare galerie", in sensul de cei mai tari mardeiasi.
refuz sa cred acest lucru.

suporter = sustinator al echipei favorite. nicidecum bodyguard, sau mai rau, adversar al celor care nu "tin" cu echipa favorita.

daca eu ma insel, imi cer scuze.

Novac
14th October 2003, 08:06
din pacate asa au stat lucrurile intre cele doua galerii. Tu bistritene nu trebuie sa bagi capu in tarana ca strutu ,sint lucruri reale care nu trebuie repetate. Tocmai de aia trebuie spuse mai ales cand un alt giulestean ne ataca. Nu face pe mimoza prafuita. S-au povestit doar niste intamplari,nimic rau in asta. Iar cei care au inceput razboiul atunci chiar faceau parte din lumea interlopa a Giulestiului deci etnia lor se stie. N-ai fost atent la discutie, ca vorbeai altfel, bineinteles daca nu esti rau intentionat.

the_big
14th October 2003, 09:27
Pacala te pacalesti singur ,cat despre tiganie va tradeaza faptele de acum doua trei saptamani........oricum cred ca stii ca cel mai inteligent dintre noi cedeaza primul......si acesta voi fi eu ! succes in continuare ! aveti grija sa nu retrogradati !
fanaticule nu stiu ce poza ai vazut tu si chiar nu ma intereseaza ! sau esti si tu vreun roman din ala care asculta manele ........ma plictisiti ....voi o sa suferiti mereu de un singur lucru .......ora exacta,cartela de metrou,scara rulanta si alte treburi pe care din pacate voi nu le aveti la voi acolo la tara !

oaspetele
14th October 2003, 14:42
din pacate asa au stat lucrurile intre cele doua galerii. Tu bistritene nu trebuie sa bagi capu in tarana ca strutu ,sint lucruri reale care nu trebuie repetate. Tocmai de aia trebuie spuse mai ales cand un alt giulestean ne ataca. Nu face pe mimoza prafuita. S-au povestit doar niste intamplari,nimic rau in asta. Iar cei care au inceput razboiul atunci chiar faceau parte din lumea interlopa a Giulestiului deci etnia lor se stie. N-ai fost atent la discutie, ca vorbeai altfel, bineinteles daca nu esti rau intentionat.

in primul rand, incearca sa te exprimi cu o urma de bun simt.
nu cred ca am jignit prin postul meu, asa ca nu o fa nici tu.

nu am facut decat sa-mi exprim o parere, vizavi de rostul si rolul galeriei.
sportul e guvernat, sau ar trebui sa fie, de sintagma fair-play.
asta trebuie sa se rasfranga asupra tuturor celor care sint implicati, intr-un fel sau altul.
daca noi toleram astfel de iesiri, inseamna ca sintem impotriva sportului.


s-au povestit doar niste intamplari...............
:?
cum ar fi sa povestesc cum am dat io foc la un autocar de suporteri veniti sa-si sustina echipa la Bistrita ??
tot o banala intamplare ar fi, nu ??

si doar pentru tine : acum 20-21 de ani, am inceput sa sustin Stiinta....
8)

ady_azzuro
14th October 2003, 21:36
si doar pentru tine : acum 20-21 de ani, am inceput sa sustin Stiinta....
8)

Si ce te-a facut sa ti cu STIINTA?
Daca esti intr-adevar sustinator al CRAIOVEI atunci vin-o frate mai des pe forumul nostru ca sa discutam "en detail"
8) 8) 8)

Blue
15th October 2003, 00:52
the big, scandalul a inceput de la voi, atunci cand atzi retrogradat.Asa ca ,ciocu mic . In rest, orice discutzii sint de prisos. Va vom raspunde cu aceiasi moneda dar suplalicitam ca sa fie mai palpitant. :D :D :D

Nu te agita cu metroul ala al vostru :D :D :D Am locuit doi ani in Bucuresti, iar la viatza mea mea, am locuit cu anii (deci cunosc bine) doar in trei orase:Montréal, Craiova si Bucuresti. Am boala pe bucuresti, recunosc. Acolo mi-am paradit masina intr-unul din craterele voastre celebre, saracia si mizeria de acolo au alte dimensiuni,sint altfel, ceva indescriptibil pentru cine n-a vazut.Tot acolo, era sa ma mancance o haita de caini (din aia adevaratzii) langa cinematograful Drumul Sarii . In doi ani, liftul a mers doua saptamani adunate zi cu zi, iar cand mergea , un stelist presupun(stateam pe Margeanului deci in aria lor) avea grija sa se cace zilnic in lift. :D :D :D Asa ceva n-am vazut, accentul vostru are inflexiuni tziganesti, sa stii si tu.Daca un ardelean sau moldovean nu va sesiza asta(au ei accentul lor) un oltean(chair daca noi folosim si perfectul simplu, dar avem accentul literar) observa imdiat.Voi sintetzi pe cale sa-l pierdetzi, mai ales tanara generatzie. Nu spun ce senzatzie aveam cand dadeam sa intru la metrou si erau acele cete de cersetori insistentzi ca parca imi era mie rusine de insistentza lor. Aleea care ducea spre bloc era plina cu gunoaie luate de vant. N-am mai vazut niciodaa atatea gunoaie. Am parcat masina ani de zile in Craiova si n-am dat stergatoarele si oglinda jos niciodata. Nu mi-a spart nimeni masina, in Bucuresti coboram cu surubelnitza in mana sa montez oglinda , m-au invatzat vecinii. Erau noptzi cand veneau baietzii veseli in vizita si spargeau toate masinile din parcare, citeva zeci doar.Asta da productivitate.Sa stii ca am intradevar boala pe voi, desi stiu foarte bine ca bucuresteanul de rand n-are saracul nici o vina ,dar sa stii si tu ca n-ai de ce sa te mandresti, crede-ma pe cuvant. Si mi-e mila de voi ,in nici un caz nu mi-a trecut vreodata prin minte sa va invidiez.Esti nebun ? :D :D :D cine saracie sa va invidieze pe voi, mai ales aia din cartierul tau. Daca stateai in primaverii , cine stie :D :D :D poate :D :D :D Asa ca prefer sa fiu "tzaran si prazar"in Craiova sau "Yeti, omul zapezii "prin Canada , numai bucurestean nu. Asta crede-ma pe cuvant, ca nu te mint :happy :happy :happy

Echipele de fotbal iar nu-mi plac pentru ca sint sustzinute politic sa castige ca sa nu va rasculatzi ca va sticlesc ochii de foame. Zici de tzara? sa stii ca la tzara ai ce manca.
Inainte erau steaua si dinamo, echipele armatei si securitatzii care trebuiau sa castige oricum prin decret prezidentzial de la Moscova , nici macar de la nea nicu. Te-ai intrebat vreodata de exemplu de ce dinamo se gaseste ca nume de echipa in toate tzarile din lagarul comunist. Internatzionala bolsevica. In ultimii ani atzi intrat si voi in cercul asta si facetzi exact ce fac ei.

Asculta mah lautare, nu-tzi mai cheltui banii de internet , fa si tu economii sa scape si batranele prin metrou nebuzunarite :D :D :D

P.S.: oaspete, exagerezi. Nu fi si tu mai catolic decat papa :D :D :D

oaspetele
15th October 2003, 07:40
blue, mi-a placut tirada ta ....nu as zice antibucuresteana.
as zice ....... probucuresteana, ca arata megalopolisul (sic) asa cum este el, in toata splendoarea.

dar trebuie sa recunosti ca novac a cam exagerat. nu-mi place sa fiu luat peste picior, mai ales ca nu i-am adresat nici o vorba.


ady : la ora actual sint destul de scarbit de oamenii care se invart in jurul Stiintei. mi-e ciuda cumva ca o echipa ca Gloria are constant rezultate mai bune decat ea. si asta in ciuda unor puncte facute cadou celor care "merita".

UNIONE
15th October 2003, 08:07
Pacala cred ca ai si putina vocatie de prozator... Ceea ce ai scris tu nu este in totalitate adevarat. S-o luam pe rand:

Cand am retrogradat in vara lui '89 noi stateam si la mana rezultatelor, deci nu era necesara o victorie asupra voastra. La acel meci intr-adevar a iesit cu bataie, dar nu fi asa sigur ca au fost oamenii cu cutite si sabii... Poate iti place sa-i dai o anumita tenta povestirii tale.

Cand s-a jucat cu Constructorul Craiova eu stiu ca nu a iesit cu bataie, dar nu sunt foarte sigur si de aceea nu voi continua sa scriu aiurea...

La Pitesti in '90:
Este cea mai mare minciuna care am putut s-o aud, cum ca v-ati infiltrat voi la argeseni ca sa-i instigati si sa iasa macel. Minciuni. Atunci a iesit cu scandal deoarece cativa suporteri au sarit gardul, pe teren, pentru ca in timpul meciului s-a creat un meleu intre jucatori, antrenori si toti cei care erau pe teren. Totul a fost premeditat. In acel moment Dumitru Pelican care era comentator la radio si culmea avea si acces la statia de amplificare a stadionului a anuntat ca cei din galeria Rapidului sunt "huliganii" de la Universitate, care vor sa rastoarne Guvernul FSN care era atunci. Era pe gard un steag al Italiei si acest Pelican le-a spus celor din tribuna ca noi suntem aia care vrem sa ne vindem tara, deoarece am afisat steagul Ungariei. Cum in acel moment Pitestiul (la fel ca alte orase) era sub "patronajul" minciunilor FSN-iste oamenii au sarit sa ne ia gatul si a iesit rau de tot. Numai un miracol a fost posibil sa nu iasa genocid... Chestia asta nici in gluma nu trebuie spusa, a fost o "manevra" la fel ca la Targu-Mures, numai ca la alta scara. Nu va doresc nici voua si nici altora sa treaca prin asa ceva si mai ales la tensiunile din tara care au fost la vremea respectiva.

Cand am pierdut campionatul la Craiova, a iesit cu bataie dupa meci si asta din cauza voastra ca ati inceput sa ne injurati si sa va bucurati ca ne-ati scos titlul de campioni. Nici noi n-am fost sfinti, dar la starea de nervozitate si frustrare care o aveam orice provocare ducea la scandal. Dupa aceea am jucat la Bucuresti finala cupei si am vazut ce "prieteni" buni erati cu stelistii, la sfarsitul meciului iesind cu bataie intre voi si ei... Nu comentez actiunile la nivelul conducerilor celor 2 cluburi in privinta vanzarii meciului ca sa luam noi campionatul. Cum unii de la voi au jucat pentru noi, tot asa si unii de la noi au jucat pentru steaua... Trist, dar adevarat...

In anul urmator, parca, in semifinala cupei, meciul tur de la Craiova, a iesit la fel cu scandal cand la parasirea arenei ne-ati bombardat cu pietre, stiu pe propria piele... In meciul retur la fel am procedat si noi, din pacate...

Una peste alta la nivelul conducerii celor 2 galerii si la nivelul multor dintre membrii lor e liniste si pace si ne intelegem perfect, disensiuni sunt pe internet. Am si eu multi prieteni in galeria Craiovei si am rezolvat de mult orice orgolii prostesti pe care le aveam. De certat ma cert doar cu voi, aici pe forum... :P

Bafta si sper ca vom termina cu jignirile, credeam ca si voi aveti aceeasi dusmani ca si noi...

the_big
15th October 2003, 08:16
Unnione ,vezi alta data sa ma lasati sa-i bat pe taranii astia cand vin ca milogii prin Bucuresti !La meciul cu Danemarca s-a bagat Gigi cand am vrut sa-i dau una in gura lu' taranu ala blond !

the_big
15th October 2003, 08:23
Blue pasarica acum pe unde esti !?
Prin Canada !? din cauza asta esti asa PLIN DE TUPEU !?
Orice ati face si ati zice tot niste tarani complexati ramaneti !
ai inceput sa o dai ca aurolacii cu tigani,cu buzunareala si alte chestii ,vino si tu cu ceva nou, si eu pot sa ma laud ca am vazut multe capitale europene, dar cine ma crede ! asa ca iesi din lanul cu porumb .......nu te mai crede in Canada ......

Pacala
15th October 2003, 08:31
unione, un mesaj mai mincinos ca al tau rar se vede

In Giulesti in 89 ne-ati atacat cu sabii ninja si cutite.Voi ati inceput.
si zici ca nu s-a intamplat nimic in Lunca Jiului? :D inseamna ca ai 10 ani :D
aberanta poanta cu FSN si galeria rapidista din piata universitatii . Esti ceva de speriat .
Pe net tot voi ati inceput , noi doar am raspuns. Dupa mesajul tau vine fratiorul tau big pig sa-si faca curaj . L-am intrebat cine este dar n-are curajul sau n-are ce spune, e doar un mucea care daca-i dai o palma il plange toata satra. :D

Pacala
15th October 2003, 08:35
o dai ca aurolacii cu tigani,cu buzunareala si alte chestii ,vino si tu cu ceva nou
cu ce nouatate sa vina, este ceva nou pe acolo? :D


si eu pot sa ma laud ca am vazut multe capitale europene, dar cine ma crede ! asa ca iesi din lanul cu porumb .......nu te mai crede in Canada ......
te cred, ai cersit si ai furat prin toate capitalele europene
:very very mad:

Pacala
15th October 2003, 08:57
Blue .......nu te mai crede in Canada ......
:D bigule, tu esti cazut in cap :D

the_big
15th October 2003, 09:05
esti demn de mila !
prostia te roade !
ti-ai ales bin nickul !
dar cine esti tu sclavule !? sa-ti spun eu cine sunt ,oi fi, fiu de militian ! iar tu corditule nu te mai da asa mare ca nu ai mai multe de 25 de ani !
Cand vedeam noi meciuri ,tu arai pe ogor !
ptr cultura ta generala am abonament pe Giulesti din 84 ! am pierdut doar 10-15 meciuri jucate de Rapid din 84 pana in prezent ! am fost la toate deplasarile jucate de Rapid in Europa ! am peste 500 de meciuri live !

Pacala
15th October 2003, 09:21
Limbajul folosit de tine la acest topic , mai ales la ultimul mesaj , dovedeste ca esti las , nu reusesti sa-ti stapanesti nervii si limbajul , n-ai minte , esti un gunoi.Mesajul de la topicul cu Zoli Crisan dovedeste ca nu esti om.
Nu conteaza cati ani ai, indiferent de varsta ta ,meriti s-o incasezi.

the_big
15th October 2003, 09:29
la primul meci chiar ca te bat fraiere ,te cunosc pisaciosule !
sa ce sabie ninja iti vei lua pe carca aia de taran prost !
chiar ca m-ai enervat .........te prind si te fuck fraiere !

Pacala
15th October 2003, 09:37
Fac pariu ca ai sa mori de tanar cu nervii astia pe tine. Spune-mi cine esti , foloseste pm, stabilim o intalnire si sa-i scutim pe cei de pe forum de limbajul tau tiganesc.

the_big
15th October 2003, 09:54
ptr toti forumistii stiti ca taranul asta e cel mai prost copil din oltenia !
nu stie nici macar sa injure !

Pacala
15th October 2003, 10:00
ptr toti forumistii stiti ca...
asta nu e limba romana, mananci cuvinte. Vad ca esti las si n-ai curajul sa spui cine esti. Esti un nimeni. Doar injuri cu ochii beliti in calculator. N-are rost sa-mi pierd timpul.

the_big
15th October 2003, 10:06
ptr injuraturile astea copilaresti pe care mi le-ai adresat cacaciosule ,o sa fac tot posibilul sa pun mana pe tine ,ultima data cand am fost la Craiova cand ne-a chemat Cimino am mai batut vreo doi tiganusi plini de tupeu ,daca locuiesti in Craiova ai pus-o nu stii fraiere cu cine vorbesti !
te ascunzi in spatele tastelor ! am crezut ca e caterinca sa ne mai enervam si noi pe forum dar tu ai stricat-o,nu te iert ! m-ai injurat de familie si ai gresit ! roaga-te sa nu ne intalnim vreodata ! e ultima data cand iti mai raspund ! o sa fac tot posibilul sa te fac sa regreti ca te-ai bagat in seama cu mine ! daca vrei sa ma cunosti sunt in fiecare noapte la Union Jack ! te astept !

Pacala
15th October 2003, 10:17
Cimino n-a chemat bucuresteni tantalaule. Si zici ca-l cunosti pe Cimino? :D
cum se face ca in in pm-ri esti fricos si aici te dau balena in ibric :D ti-am explicat eu in pm , cine esti si cat valorezi. Ce caterinca? tu injuri pe forum , asta la tine este distractie?

bluescorpion
15th October 2003, 11:25
Cand am retrogradat in vara lui '89 noi stateam si la mana rezultatelor, deci nu era necesara o victorie asupra voastra. La acel meci intr-adevar a iesit cu bataie, dar nu fi asa sigur ca au fost oamenii cu cutite si sabii...

Cand s-a jucat cu Constructorul Craiova eu stiu ca nu a iesit cu bataie, dar nu sunt foarte sigur si de aceea nu voi continua sa scriu aiurea...

Bafta si sper ca vom termina cu jignirile, credeam ca si voi aveti aceeasi dusmani ca si noi...

Am fost la acel meci. Noi eram la peluza, iar cand Neagoe a dat golul, majoritatea galeriei rapidiste a parasit tribuna a doua, cu gand de razbunare, nemaiasteptand finalul meciului. Intr-adevarar dupa meci a iesit macel.... Mult timp dupa aceea toti suporterii Universitatii stiau ca o persoana a decedat din cauza bataii..... Asa ca acest zvon ne-a ''radicalizat'' foarte mult... Lucrul acesta s-a lamurit abia dupa Revolutie.
Am fost si la meciul din toamna al acestora de la Craiova. Ei aveau meci la matineu cu Electroputere pe Tineretului, iar Universitatea avea cu Petrolul. Ei au fost in numar de vreo 150 de oameni. Au fost ''incidente'' izolate (pe drumul de la gara pana la stadion, in incinta stadionului) dar in principiu li s-au luat cateva steaguri, esarfe, nu au fost lasati sa arboreze nici un insemn al clubului si bineinteles ca nu au fost lasati sa strige nimic. Venisera si militieni mai multi printre spectatori pentru a mai calma spiritele. Pe final de meci am plecat peste drum, pe Central deoarece incepea partida. Unii ceva mai indarjiti au ramas si stiu ca au iesit incidente ceva mai serioase dupa meci.
Cert este ca la intoarcerea spre Bucuresti, am avut tren comun cu rapidistii.
Au incercat sa vina spre suporterii din Caracal ce mergeau spre casa, dar nu le-a reusit. In schimb in apropierea Bucurestiului, au ''rascolit'' tot trenul in cautarea suporterilor Stiintei din Capitala (fuseseram vreo 10 in acea deplasare...), insa fara nici un rezultat.

EDMOND_
15th October 2003, 11:52
the_big , de fapt esti un mare complexat... Esti un nimeni in viata de zi cu zi si vii pe internet sa te refulezi , poate asa vei creste macar in ochii tai...ce ma distreaza cel mai mult este ca vorbesti de "cultura generala"..
Stii cumva si ce inseamna asta!?

Glamdringer
15th October 2003, 11:58
La meciul cu Danemarca s-a bagat Gigi cand am vrut sa-i dau una in gura lu' taranu ala blond !

Iti dadea "taranu ala blond" una de n-o puteai duce

viole(n)t
15th October 2003, 14:17
Pentru totzi "bataushii":

Din tziganie/
Voi suntetzi din tziganie/
Din tziganiiiiiie
Voi suntetzi din tziganiiiie!

UNIONE
15th October 2003, 15:42
Cred ca e timpul sa ne oprim din aceste declaratii... Si eu am fost implicat intr-un incident la Craiova, la Romania-Bosnia si am trecut pana la urma peste asta... Sincer, am impresia, ca unii de pe aici sunt stelisti sau dinamovisti care se dau olteni sau altceva si incearca sa inflameze spiritele... Din spatele calculatorului toti suntem huligani... Respectele mele insa pentru cei care in afara de vorbe aruncate pe net au si o constanta in a merge cu galeria peste tot si care stiu ce inseamna acest lucru. Pe acest forum, care este neoficial al craiovenilor (dupa parerea mea), se injura tot timpul dar numai in directiile: craioveni-rapidisti si craioveni-timisoreni. De ce se intampla asta??? V-am spus, am impresia ca unii sunt altceva decat ceea ce par! De ce intra prea putini stelisti sau dinamovisti si de ce pentru ei nu se face asa mare caz, de ce nu sunt injurati sau alte "chestii" de care beneficiem noi si timisorenii (unii)??? Interesul este altul... Se doreste ca aceste legaturi dintre galeriile Rapidului, U Craiova si a Politehnicii Timisoara sa se rupa si sa devenim dusmani. Cine are acest interes???

Gerson
15th October 2003, 17:13
unione si eu banuiesc asta, dar nu se afla la noi.E cineva care se da cind timisorean ,cand rapidist. Dar si tu ai fost unul dintre cei care ne-au atacat fara sa va spuneam nimic .Deci poate fi si altceva.Pentru ce zice the_big merita jucat in picioare. Si daca se adeveresc banuielile noastre chiar o va lua-o urat. Cred ca stii si tu despre ce vorbim. Ostilitatile voi le-ati inceput in tribune, in 89. Iar aici eu banuiesc ori un dinamovist platit ,ori dementul ala din brasov ori intradevar este un rapidist.

UNIONE
15th October 2003, 17:36
In legatura cu ce s-a intamplat din '89 incoace eu zic ca suntem chit. Fara discutie!!!

In legatura cu ce s-a intamplat pe acest forum nu pot spune cine a inceput cu exactitate, dar il inteleg pe The_big ca a rabufnit. Iti aduc aminte ca si tu m-ai injurat fara sa-ti aduc injurii, eu am preferat sa nu incep sa te injur la randul meu. Cand vi se "pune pata" pe unu' sariti toti pe el. E normal sa avem si alte opinii fata de ale voastre, dar asta nu inseamna sa ne jigniti. Eu nu v-am atacat special pe voi, am povestit ce s-a intamplat in iunie la Craiova si pana la urma am trecut peste asta. Toti suntem orgoliosi, fara discutie, dar ca sa fi respectat trebuie ca la randul tau sa respecti pe celalalt.

jay
15th October 2003, 17:41
Gerson, cu tot respectul, cred ca ai gresit numind dement pe unul dintre cei 3 brasoveni care acceseaza uneori acest forum. Eu nu am nimic impotriva ca moderatorii sa spuna clar daca de la IP-urile pe care le folosesc s-a mai postat si sub alt nume/pseudonim sau nu. Mai mult, pentru a se evita confuziile, chiar ii rog sa faca acest lucru!

Dupa cum probabil ai observat, imi rezerv dreptul de a replica doar acelor persoane pe care le consider decente. Am evitat sa intru in polemici inutile doar de dragul de a "combate". De data asta a trebuit sa pun punctul pe "i"!

Voi, oltenii, ar trebui sa va resemnati la ideea ca echipa voastra nu este iubita de toata lumea, ca sint unii care chiar au motive de a nu simpatiza Craiova sau pe unii dintre suporterii acestui club.

Gerson
15th October 2003, 17:51
unione ,eu nu te-am injurat. Daca il intelegi pe big inseamna ca esti de acord cu el . Poti verifica foarte usor cine a inceput citind ultimele mesaje pe acest thrend.Simplu. Iar banuilile la adresa brasoveanului sint legate si de momentul in care raspunde ,de exemplu acum. Poate fi coincidenta, dar e posibil sa fie si altceva. Toate acele momente evocate s-au intamplat pe stadioane pe fondul provocarilor altora. Noi nu am atacat pe nimeni fara motiv, intotdeauna a fost o replica.Si cu brasovenii a fost la fel.Ei ne-au injurat inainte de a-i ataca,asta in cel mai greu moment. Noi n-am atacat niciodata pe nimeni daca nu am fost atacati. Noi doar ne-am aparat.
Inclusiv pe forum, daca voi nu ne jigniti ,nici noi nu o sa va atacam.

EDMOND_
15th October 2003, 20:19
Ma mir ca nu v-ati dat seama mai devreme.... dar chiar daca exista provocari "intentionate" ati putea trece peste ele ..daca una din tabere ar avea inteligenta sa nu mai raspunda , ar lasa-o pe cealalta fara obiectul muncii... In fiecare tabara sunt si oameni care ar dori sa nu se termine acest conflict si contribuie la mentinerea lui.. Ar trebui sa faceti un armistitiu pentru o saptamana , sa vedeti cum este.....

EDMOND_
15th October 2003, 20:37
UNIONE , i-ai luat apararea unui "nimeni" , presupus suporter rapidist!...citeste ce " condoleante" a prezentat pe pagina dedicata lui Zoli Crisan... la asemenae reactii nu va fi pace niciodata...

apparte
15th October 2003, 22:38
Poza de final cu galeria Stelei leganand fularele in cel mai englezesc stil cu putinta(fapt care l-a facut pe D.Petrescu sa exclame "Incredibil")e imaginea acestei saptamani!O imagine pe care n-am mai trait-o la nivel international de mult timp. :yeah: :yeah: :yeah:

tudoor
15th October 2003, 22:53
E cineva care se da cind timisorean ,cand rapidist. Iar aici eu banuiesc ori un dinamovist platit ,ori dementul ala din brasov ori intradevar este un rapidist.

dak ar fi sa raspund la ce a zis Gerson, iar o sa sara toti oltenii la mine si o sa zica ca-i provoc.... asa ca mai bine ma abtin! 8)

Intr-adevar galeria stelei a fost super la meciul cu englezi! se auzea la TV de parca eram prin tribuna! Respect baieti!!!!

viole(n)t
16th October 2003, 08:55
"Incidentele" de pe acest forum au aparut ca urmare a incapacitatzii unora de a purta o polemica. Intotdeauna exista un "punct critic" de la care incep injuriile shi totul degenereaza.
Scenariul continua cu mesajele "pacifishtilor", cei care, probabil, se cred mai nobili daca intervin shi indeamna la concilierea partzilor.

Dupa parerea mea, ideea de baza a unui forum este schimbul de idei. Prin urmare daca avem ceva de zis, nu cred ca trebuie sa ne autocenzuram doar pentru a nu deranja pe unii mai suparacioshi (sau mai paranoici uneori). Solutzia salvatoare ar putea fi "fair-play-ul" din discutzii. Daca s-ar combate opinia shi nu individul care o formuleaza, altfel ar sta lucrurile pe aici.

UNIONE
16th October 2003, 10:40
Edmond, una e sa te certi doar cu o persoana (utilizator) pentru niste mesaje si alta e sa-i injuri sau sa-i jignesti pe toti ceilalti suporteri (in cazul asta cei rapidisti).

the_big
16th October 2003, 11:15
as fi vrut sa nu mai raspund la aceste provocari ,dar mesajul de la Gerson m-a zgandarit putin ! daca ai fi stiut ce injuraturi mi-a transmis pacala fi sigur ca m-ai fi inteles ! cat despre calcat in picioare nu cred ca esti in masura sa vorbesti fara sa ma cunosti !! nu vorbi fara sa sti !
eu unul nu am suportat si nu o sa suport oltenii fiindca au dat dovada de perversitate crasa ! nu vreau sa provoc scandal,polemici,nu sunt din Brasov paia chiar nu ii inghit deloc ,nu sunt nici stelist ,nici caine spurcat ,sunt rapidist ,nu sunt nici unnione eu sunt the_big !
Respect Craiova Maxima ,cred ca va ramane cea mai frumoasa echipa din istoria fotbalului romanesc ,dar nu o sa uit niciodat cum va bucurati cand am facut egal cu voi 2-2(98) ! de ce !? m-am intrebat mereu !?
ati pierdut calificarea in Uefa
a castigat steaua campionatul
Craiova aproape ca s-a desfiintat

Cum sa va suport vreodata !? sunteti niste tarani greu de inteles !

Forza Rapid ! anti-sistem !

ady_azzuro
16th October 2003, 11:26
Bey bigule tu esti cazut din luna baiatule.
Tu taran si tigan in acelasi timp indraznesti sa jignesti O GRATIE DIVINA.
FARA NOI SPIRITUL FOTBALULUI ROMANESC NU AR MAI EXISTA .
ESTI INCONSTIENT!!! :D :D :D

the_big
16th October 2003, 11:31
[quote="ady_azzuro"]Bey bigule tu esti cazut din luna baiatule.
Tu taran si tigan in acelasi timp indraznesti sa jignesti O GRATIE DIVINA.
FARA NOI SPIRITUL FOTBALULUI ROMANESC NU AR MAI EXISTA .
ESTI INCONSTIENT!!! :D :D :D[/q

si chiar se cred cei mai destepti dintre romani !chiar ca sunteti olteni !

ady_azzuro
16th October 2003, 11:34
Si ai ceva impotriva acestei afirmatii? 8) 8) 8)
Inca nu vad argumentele....

the_big
16th October 2003, 11:37
e greu ptr tine sa intelegi ! doar esti cel mai destept (oltean) dintre romani !

ady_azzuro
16th October 2003, 11:39
Esti catastrofa!!! :fuck_off: :jerk: :cya:

the_big
16th October 2003, 11:44
ma plictisesti taranila ! nu esti capabil sa citesti printre randuri ! inteligenta va tradeaza ! raspunde la desteptii tai ca m-am plictisit de tine mirosi a praz ! sa-ti scoti unghiile din gat ca nu mai ma obosesc sa-ti explic ,esti sub nivelul ....chiar si al unui oltean(suca,garcea si alti destepti)

ady_azzuro
16th October 2003, 11:49
BEY biG ESTI O APA SI UN PAMANT!!

EDMOND_
16th October 2003, 12:33
""Subiect ptr dn profesor !
Poate asa o fi ........tu stii mai bine cum sunt eu ! du-te la catedra dn profesor !
esti domnul concluzie ! scuza-ma daca faci parte dintr-cei mai destemti dintre romani ,nu toti suntem destepti (olteni) parca si cele mai multe bancuri tot cu destepti sunt ! uita-ma oltene ! ""

Nu trebuie sa fac eforturi , the_big ! Prin mesajul pe care l-ai lasat pe pagina dedicata lui Zoli Crisan ai aratat cine esti... Nici un om normal nu ar fi putut sa procedeze astfel... Ce sa uit ? Esti un nimeni..Nici macar nu existi...

EDMOND_
16th October 2003, 12:33
Noroc ca am prieteni rapidisti si pot face comparatii... si-mi place si echipa!

bluescorpion
16th October 2003, 13:35
the_big, vad ca o tii langa, cu tarani, prosti, etc.
Problema e, cum de-i poti suporta pe cei doi prosti Soava si Lutu ? :? Fa si tu un banner de protest in care sa ceri indepartarea ''prostilor'' de la echipa... Esti de admirat cum de l-ai suportat atata vreme pe Razvan Rat, un alt ''prost'', nascut la Slatina, judetul Olt.... :o
Si chiar asa, cum de il accepti pe Marian Rada.... doar a jucat la juveti...poate s-a contaminat....acolo a mirosit si el ca jucator ce inseamna cupele europene.... Ptiu, ce chestie...daca-mi aduc bine aminte in perioada aceea ''prostii'' astia administrau 7 boabe rapidului...tz, tz, tz :P
Cum de l-ati acceptat pe Nae Ungureanu in potcoava.... culmea este ca-i scandati numele pana raguseati.... deh, pe vremea aia un asemenea jucator in Grant.....
Apropos, Ganea este considerat ca un fost jucator de marca in Giulesti ? :)
Si chiar asa, cum de l-ati acceptat pe Cartu antrenor ? Hmmm... nu v-a dus decat in finala Cupei.... dar lasa ca deznodamantul partidei a fost ''rezolvat'' de ''onestii'', ''cinstitii'' si atat de ''singuri impotriva tuturor'' jucatori alb-visinii..... :D
Chiar, cum va simtiti voi, cei ce ati fost in deplasarea de la Brasov, in care conform spuselor oficialilor vostrii, ati vandut meciul ? :jerk:

ady_azzuro
16th October 2003, 14:10
CELE MAI ADEVARATE IMAGINI ALE UNEI ECHIPE DE FOTBAL DIN ROMANIA:

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_iarba_200.jpg

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_leu1_200.gif

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_leutzi3_200.jpg

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_haioltenii1_200.gif

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_maxima1_200.jpg

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_uste_200.jpg

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_blueblack_200.jpg

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_paradis_200.jpg

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_peisaj1_200.jpg

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_peisaj4_200.jpg

FANATIC_SUD_VEST
16th October 2003, 14:48
Nici nu v-ati apropiat de poarta de 2 ori si v-a si dat un penalty care NU A FOSt , dupa cum majoritatea oamenilor de bun simt au recunoscut .

COPOS si LUCESCU SE FACEAU PREA DE KkAT , iar cel care a inventat cooperativa in fotbal a fost chiar Lucescu , CIOARA din BUKALE divinizata de toti peste tot .

UNIONE
16th October 2003, 14:51
Nani, nani... Noapte buna!!!

the_big
16th October 2003, 14:52
oltean adica prost !
uitati-va cine il jigneste pe Lucescu !
no comment !

Gerson
16th October 2003, 15:24
cioara, tu nu esti numai un big prost, dar ai si un caracter infect ca aproape toti tiganii. Sa nu uiti cum ne bucuram pentru campionatul pe care oricum nu-l meritati. S-a vazut diferenta dintre voi si aurolaci in cupele europene din acel an. Toate transferurile voastre au fost urmate de scandaluri, copos a transformat arbitrii in arbitrii samsung. Eu m-am bucurat atunci ca n-ati luat titlul pentru ca nu suport tiganii si nici echipa voastra. Tu nu uiti ca ne-am bucurat. vierme? Noi vom uita ca ati inceput razboiul impotriva noastra in 89 cand v-am retrogradat. Tine minte cioara un refren:
Neagoe, Neagoe,
A bagat rapidu-n B
Stim cine esti si iti jur ca vei plati toate aceste mizerii pe care ni le-ai strigat tu aici in dubla ipostaza. Tu esti fotograful galeriei rapidiste si iti vei inghiti aparatul la prima intalnire.

the_big
16th October 2003, 15:40
unnione ai grija sa nu te bata taranii ! mie o sa-mi sugeti poola !

bluescorpion
16th October 2003, 15:44
PANARAMA AIA E ??? fotograful ? Esti sigur ?
HA, HA, HA !!! 8)
Si imi mai dadea si ''intalnire'' face to face !!! :D
Fratilor, daca informatia este corecta, IGNORATI-L ! Nu merita efortul, pe cuvant.... E pierdere de timp....

the_big
16th October 2003, 15:51
care fotograf ma tarane !? cine e ala sa-i bag si lu ala ceva in gura !

FANATIC_SUD_VEST
16th October 2003, 16:07
Eu zic ca e papalapte din poza : http://domino.kappa.ro/PaginiPersonale/edyca.nsf/Toate/Rc03/$File/Dsc000121.jpg
E ala in tricou cu lazio , si-a acoperit fata de ciumat (fata i se zareste pe prima pagina la http://www.rhp.ro/unione/ e ala care are pancarta aia in mana , sau poate e fotograful in fine , daca e de ceva interventii se rezolva , cu toate ca ei au toti tiganii in spate .
[/url]

FANATIC_SUD_VEST
16th October 2003, 16:12
ala care sta pe bara , e rapiduletz (parca l-am mai vazut in niste poze ), care vad ca se afiseaza . Deci Unione umbla cu Rapiduletz asta , care nu cred ca e greu de gasit , din moment ce nu se teme .

Daca e de vreo interventie , vin dar sa nu vina tiganii cu sabi .

Eu am 1,86 m inaltime si aproape 89-90 kg cred ca ma bat si cu asta si cu rapidulet odata .

FANATIC_SUD_VEST
16th October 2003, 16:50
CRAU CRAU va trec transpiratiile sau care e problema ?
Il sunarati pe Corsicanu sa sune adunarea ?
imi scrisa un mesaj pe privat , cu toate cuvintele din vocabularul unui rapidist adevarat .

Suntem ANTIbucuresti suntem ANTIbucuresti
ANTIcaini , militari si TIGANI!

bluescorpion
16th October 2003, 17:08
:evil: Eugen Neagoe 1989 :evil:

http://usr.rhp.ro/4-bbbb/127717.jpg

:headbang: Neagoe, Neagoe,
Ai bagat rapidu'-n B ! :headbang:

Copacul
16th October 2003, 17:31
Sunteți duși !
Nu pricep ce cautați aici. Mergeți tată că se organizează tot felul de concursuri de frumusețe. Poate aveți acolo șanse. Olteni, rapidiști sau banațeni... sunt specimene in fiecare gașcă care seamana ca două picături de apă. Diferit colorate. Liber fraților...mergeți la bibliotecă dacă nu e prea tarziu.

PS UNIONE te salut. Sper sa pui și tu osul să inchidem cumva subiectul asta penibil.

Hai Craiova

ady_azzuro
16th October 2003, 18:39
Tot infect ramai big.
In sfarsit mi-am dat seama de caracterul rapidistilor :happy :happy :happy

ady_azzuro
16th October 2003, 18:50
Sa mai pun niste poze 8) 8) 8)

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_udin_200.jpg

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_leutzi1_200.jpg

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_leutzi4_200.jpg

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_haioltenii2_200.gif

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_craiova1_200.jpg

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_maxima2_200.jpg

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_credinta_200.jpg

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_imagini2_200.jpg

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_eclipsa_200.jpg

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_craiova_prefectura_200.jpg

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_peisaj2_200.jpg

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_peisaj5_200.jpg

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_leu2_200.jpg

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_leutzi2.jpg

ady_azzuro
16th October 2003, 18:57
http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_craiova2.jpg

ady_azzuro
16th October 2003, 18:59
http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_toba.jpg

ady_azzuro
16th October 2003, 19:00
http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_galerie.jpg

ieppy
16th October 2003, 19:01
misto pozele insa nu le mai pune ca se incarc greu la unii. Pe mine nu ma deranjeaza insa ma gandesc ca altii nu au o super conexiune.

ady_azzuro
16th October 2003, 19:01
http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_plaja.jpg

ady_azzuro
16th October 2003, 19:04
misto pozele insa nu le mai pune ca se incarc greu la unii. Pe mine nu ma deranjeaza insa ma gandesc ca altii nu au o super conexiune.
Merci.
Parerea mea este ca majoritatea forumistilor au conexiunea foarte buna :happy :happy :happy

Mai am 2 si termin :D :D :D

http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_peisaj3.jpg

ady_azzuro
16th October 2003, 19:06
http://www.craiova-maxima.com/imgwall/wpcrvmax_peisaj6.jpg

Am terminat.
:) :) :)

Scuze pt spatiul pe care l-am ocupat , dar topicul se cheama "cea mai tare galerie" :thinkso: :thinkso: :thinkso:

ieppy
16th October 2003, 19:07
PAREREA TA! :) :happy :) :happy

inter
16th October 2003, 19:08
Ady vrei sa concurezi la vreun concurs de fotografii?
mai bine ia legatura cu Fane jeg :thinkso:

Sorin
16th October 2003, 19:15
big-pig, nu valorezi nici cat o pereche de ciorapi folositi
:D

ady_azzuro
16th October 2003, 19:19
Nu inter merci.
Am incercat sa sterg si cearta aia cu buretele dintre rapidisti si olteni.

P.S
stai linistit inter ca nu am nimic cu tine :bere: :ok: /hello

UNIONE
16th October 2003, 20:34
Si eu te salut Copacule!!! Incerc si eu cat pot sa linistesc apele pe aici, dar asta e valabil doar pentru cei care inteleg acest lucru...

Pentru ceilalti care vor sa ma faca ii anunt ca poate ne cunostem, ultima oara intalnindu-ne la Dinamo-Craiova (1-0) de anul trecut. Asa ca nu-i problema, va astept. Nu trebuie sa va agitati sa ma cautati...

EDMOND_
17th October 2003, 05:11
Inter , vezi ca s-ar putea sa ai probleme daca se supara Azzuro pe tine....
Azzuro , ma faci sa zambesc cand spui ca ai incercat sa stergi "cu buretele cearta".... Pai cum sa faci tu una ca asta cand tu de fapt intretii la foc mic orice conflict de pe forum? ))

the_big
17th October 2003, 08:29
gata ,ma acum daca v-ati dat seama cine sunt mi s-a facut frica de voi !
o sa ma ascund ,nu mai pot ma ,mi- e frica rau de tot ! gata am cedat am terorizat niste tarani ,care o sa muriti complexati ca nu o sa castigati niciodata nimic ! ptr voi nu sunt ba ala in tricou cu Lazio !
brigada aia care sta la balcon e o brigada mai tanara ,eu sunt din Brigada veche care v-am terorizat in 89,in 95 la 5-3 ptr voi sunt ala care a tras semnalul in Giulesti si v-au turnat Baietii ......dar acum mi s-a facut frica de voi !
Forza Rapid ! by oh.forever

ady_azzuro
17th October 2003, 11:29
EDMOND_ inter imi trimisese un pm prin care crezuse ca ma refeream la cearta dintre noi 2.
Dar i-am explicat ca a fost vb de cearta dintre OLTENII si rapidisti.

Oricum pozele acelea arata foarte bine printre certurile alea :thinkso: :thinkso: :thinkso:

EDMOND_
17th October 2003, 13:06
In ceea ce priveste cearta dintre craioveni si timisoreni raman la parerea mea < exista suporteri de amandoua partile care o intretin aici pe internet!.. in relitate nu cred ca exista.. Galeria Timisoarei ( cam o suta de persoane , daca nu or mai veni ) trece chiar in aceste momente
dinspre gara spre centru ...Este singura galerie care face acest lucru fara sa fie insotita de politie... si fara sa aiba pobleme ( din ce am vazut eu ) chiar daca scandeaza incurajari pentru echipa adverasa...

cristianc
17th October 2003, 13:29
In ceea ce priveste cearta dintre craioveni si timisoreni raman la parerea mea <: exista suporteri de amandoua partile care o intretin aici pe internet!.. in relitate nu cred ca exista:.. Galeria Timisoarei ( cam o suta de persoane , daca nu or mai veni ) trece chiar in aceste momente
dinspre gara spre centru ...Este singura galerie care face acest lucru fara sa fie insotita de politie... si fara sa aiba pobleme ( din ce am vazut eu ) chiar daca scandeaza incurajari pentru echipa adverasa...

ma bucur sa aud chestia asta :)

Timisoreanul
17th October 2003, 13:30
Or mai veni, Edmond. Mai vin cu autobuzele + masini personale. Cred ca o sa fie pina pe la 400. Comando Viola nu a facut si nu va face niciunde scandal, nu va injura, si nici nu va raspunde la provocari (daca vor fi?).
:yeah: CVUCS :yeah:

UNIONE
17th October 2003, 18:30
http://domino.kappa.ro/PaginiPersonale/Rapiduletu.nsf/Attachments/F18B8BEADF42764CC2256C8400419E98/$File/ATTSSU9N.jpg

UNIONE
17th October 2003, 18:31
http://domino.kappa.ro/paginipersonale/Rapidulet.nsf/Attachments/A0BB22082D228E7CC2256C5E00065045/$File/8wallpaper.jpg

ady_azzuro
17th October 2003, 18:46
http://www.peluzasud.as.ro/imagini/intra.jpg

Rapidulet
17th October 2003, 18:47
Viole(n)t , manifestari in stil "ultra" sa stii ca existau la Rapid cu mult inainte de 89 . Doar ca galeria Rapidului nu a copiat stiluri din afara ,nu va acuz pe voi de plagiere , dar vedem cu totii ce se intampla acum si ca suporterul roman este un imitator made in Italia , Anglia si altele. Avantajul apropierii de Europa v-a asigurat o libertate mai mare de exprimare si insasi o deprindere mai rapida a acestora.
Si pentru suporterul oltean sa intrebe mai bine prin batrani, un al de Ciuca din galeria Craiovei si-o sa primeasca raspunsul de care era cam singura galerie din tara care mergea in deplasari. Impropriu spus galerie ,pentru ca era vorba de un grup de suporteri uniti ce mergeau cu orice pret la toate meciurile Rapidului . Galeria Craiovei nu reuseste nici acum sa ne depaseasca numeric ,fiind foarte slab reprezentati altundeva decat in Oltenia !!

inter
17th October 2003, 18:58
Rapidulet vorbesti din carti :evil: :evil: :evil: , la finala cupei de acum 2 ani am invadat bucurestiul cu 20.000 de suporteri :yeah: :yeah: :yeah:
Nu mai spune prostii pe forum pt. ca unii s-ar putea sa te creada :thinkso:


Apropo in ce deplasare ati fost mai mult de 2000 (cu ingaduinta :thinkso: ) , exceptand bucurestiul? :drak: :drak: :drak:

ady_azzuro
17th October 2003, 19:17
http://romanianultras.tifonet.it/photos/craiova%20photos/images/at%20Steaua%20stadium_jpg.jpg

http://romanianultras.tifonet.it/photos/craiova%20photos/images/romania%20started%20with%20us_jpg.jpg

http://romanianultras.tifonet.it/photos/craiova%20photos/images/offensive%20message_jpg.jpg

NU AVEM TERMENI DE COMPARATIE!!! :yeah: :yeah: :yeah:

inter
17th October 2003, 19:22
/hello /hello /hello ce parere ai rapidulet? sau ai terminat carbunii :drak: :drak: :drak: :drak:


Ady ai postat imaginile la fix :ok:

Gerson
17th October 2003, 19:27
Alo, trenuletu ! la ultimul meci de pe Lia Monoliu, galeriile au fost aproape numeric egal. Daca numaram rapidistii si suporterii olteni din Bucuresti iar sintem la egalitate.Craiova a avut 30 000 de suporteri la meciuri in afara Olteniei, voi n-ati avut niciodata peste 1000.
In tara nu prea aveti suporteri ,in Oltenia nici atat. Inainte de 89 sporadic voi ati facut citeva deplasari dar in realitate galeria Universitatii Craiova era cam sigura care i-si insotea echipa in deplasari .

EDMOND_
17th October 2003, 19:41
In ceea ce priveste galeriile mie imi plac amandoua ...dar , Rapidulet , daca va fi sa jucam un meci decisiv cu voi , in Bucuresti si cu trofeul pe masa in mod sigur vom fi mult mai multi ca voi...
Trebuie sa tii cont si de faptul ca voi sunteti atat cat sunteti in conditiile in care in ultimii ani echipa voastra a luptat pentru titlu... Daca va fi ca Universitatea sa revina in lupta pentru un trofeu la nici unul din meciuri nu va fi loc pe stadion , iar la multe meciuri din deplasare vom fi mai multi decat voi la majoritatea partidelor acasa... Asta nu inseamna ca nu va simpatizez , dara asta este adevarul.... Acum scuzati-ma , plec spre stadion...

inter
17th October 2003, 19:46
:ok: Edmond

lasa-i sa viseze :thinkso: , ei care la un meci blatuit cu echipa noastra au fost invinsi de Ganea (caruia i-au sarutat apoi ghetele :D ) pierzand un titlu de campioana.......

Noi am demonstrat ca am fost corecti, voi inca nu :drak: :drak: :drak:

bluescorpion
17th October 2003, 20:47
Doar ca galeria Rapidului nu a copiat stiluri din afara ,nu va acuz pe voi de plagiere , dar vedem cu totii ce se intampla acum si ca suporterul roman este un imitator made in Italia , Anglia si altele. Avantajul apropierii de Europa v-a asigurat o libertate mai mare de exprimare si insasi o deprindere mai rapida a acestora.

....Da, sigur....... Cat de ''orginale'' erau cantecele cu Hai rapidu', Hai Realu'...... Real giulesti....... scandarea Real-Real dupa numele fiecarui jucator la prezentarea echipei.....''din giulesti pan' la Madrid s-a dus faima de rapid''......
Era o obsesie cu Real Madrid...... din pacate starnea zambete ironice..... cam mult de la o divizionara B sau cel mult de la o echipa ce se lupta mereu cu evitarea retrogradarii.........
Sa nu mai spun de ''forza, forza ennere !'' ce inspirata era... de ce nu strigati acum de exemplu : Forza, Forza La Dorna ! ar fi acelasi lucru... :happy


Si pentru suporterul oltean sa intrebe mai bine prin batrani, un al de Ciuca din galeria Craiovei si-o sa primeasca raspunsul de care era cam singura galerie din tara care mergea in deplasari.

....de curiozitate, exact la ce perioada te referi ?

viole(n)t
18th October 2003, 00:04
Unde a stat galeria Craiovei la meciul de azi???? Nu s-a vazut la TV. Shi-a schimbat locatzia? Ori poate s-au speriat "ultrashii" olteni de ploaie???

Blue
18th October 2003, 04:42
V-am tot observat zilele astea, sincer m-am plictisit.Nu facem altceva decat sa raspundem unui timisorean, unui rapidist si unui brasovean care este evident ca din anumite motive urasc echipa, urasc oltenii etc.Ei ne-au atacat tocmai pentru ca sintem multzi pe aici si asta ii scoate din minti. Mesaje gen big (:D :D :D eu bag mana in foc ca big e tigan) sau uitatzi-va la violent de cate ori a incercat sa puna fitile.Lasatzi-i in pace.Violentule , daca tu esti sanatos din toate punctele de vedere, inseamna ca toti cei de aici sintem bolnavi si tu esti unicul om normal :D :D :D

DAR RETZINETZI TOTUSI :
nucleul galeriei rapidiste este totusi alcatuit din tigani.Indiferent ce ar spune unii sau altzii ,asta este adevarul.Indivizi gen oh forever sau the big, nu potzi niciodata sa-i consideri oameni , prieteni nici atat. Dar nu vorbesc de asta aici, vorbesc de gestul facut de ei in 89, cine a facut asta fiind o galerie prietene nu poate fi numit om.

Si inca o chestie, ducetzi-va in tribuna I rapidista si vetzi vedea despre ce vorbesc.Tribuna I la ei este 100 % de tzigani, din astia de varsta a -2-a , care au un comportament cum nu va imaginati.

Iar pe rapid nu pot sa-i iert niciodata pentru acel moment cand au venit sa cumpere acel meci.Craiova nu se daduse inainte de aia la o parte. Veneau steaua sau dinamo , aveau meci foarte greu oricat ar fi fost de puternic sustzinute de Moscova.Sa stiti si voi, de la acel meci, n-a mai fost niciodata liniste la Craiova, totul a inceput cu incercarea de mituire a echipei din partea tiganilor de rapid

UNIONE
18th October 2003, 04:58
Apropo in ce deplasare ati fost mai mult de 2000 (cu ingaduinta :thinkso: ) , exceptand bucurestiul? :drak: :drak: :drak:

Pai cand am pierdut campionatul la Craiova, cam cati crezi ca am fost??? Vreo 500 de oameni??? Stii???

Blue nu stiu cum sa-ti raspund... Esti plecat acum, dar cand vei veni in tara esti invitatul meu la un meci al Rapidului ca sa vezi si tu cati tigani sunt si in felul asta sa nu mai vorbesti in necunostinta de cauza... Cat priveste cumpararea acelui meci, nu cred ca e cazul sa ne bagi pe noi suporterii in aceeasi oala cu Coposel, nu are nici o legatura. Fii si tu mai realist!

Edmond_ am jucat impreuna o finala de cupa si am vazut cati ati venit la Bucuresti. Dar si atunci am fost mai multi...

Viole(n)t - la televizor s-a vazut si auzit doar galeria lui Poli! Ce s-a intamplat, frati olteni?

Blue
18th October 2003, 05:31
Unione, eu te consider un tip de treaba .Sint total impotriva celor care sint pornitzi impotriva ta. Si sint convis ca sint multzi rapidisti ,suporteri de treaba. Stiu ca er un tip foarte simpatici din Australia pe prosport, Adrian. Dar anumite persoane la voi dau tonul in galerie si nu sint cele care trebuie, e clar. Nu vreau sa insist pentru ca nu prea am envie, sa discut acum. Mai ales dupa faza cu Crisan sau cu egalul cu poli etc. Dar in tribuna I la voi e de groaza,nu ma contrazice aici.Iar Mincea si altzii ,au stat o saptamana in Craiova atunci sa aranjeze meciul, inclusiv sa perieze galeria noastra. Nu pot sa fac abstractzie ca razboiul voi l-atzi inceput. Nu se fac chestii din astea intre galerii prietene.Ma refer la 89, de atunci...
iar pe forumul asta, hai ca ne-am mai balacarit o perioada dar se mai plictiseste omul .Zau ca nu mai are farmec. Nu prea mai avem ce sa ne spunem. Fiecare ramane cu parerea lui.
Toate cele bune

Ieseanul
18th October 2003, 17:09
http://www.politehnicaiasi.go.ro/Galerie%20furtunoasa1.jpg

Stiu ca nu ne putem inca compara cu cele mai tari galerii din tara dar asa arata o galerie de Divizia B si in momentul cand vom intra pe prima scena a fotbalului romanesc ne vom putea compara!!!

alt.core
18th October 2003, 19:01
am facut si eu ochi dupa o deplasare destul de dificila (mai ales prin prisma timpului - absolut cainos). CVUX a pornit spre Craiova inca de dimineata de la 5.30, cand ~160 de suoprteri au plecat dn Gara de Nord. La 10.30 trebuiau sa plece 3 autocare, care din pacate s-au transformat in unul singur (in care am fost si eu), restul suporterilor (~ 160) plecand la gara unde la 13,30 era un alt tren. In total, cam 300 de suporteri au plecat organizat, lor alaturandu-se si cei veniti cu masini personale (in total la meci am fost cam 350-400). In Craiova am ajuns cam la 19 si am intrat imediat pe stadion unde am facut jonctiunea cu cei deja ajunsi. Cum spuneam, timpul a fost infect, ploand neincetat pana la ora 23 cand s-a terminat meciul. de cealalta parte, peluza craioveana a fost goala (ulterior am inteles ca era un protest - dar facut intr-un moment prost, dupa parerea mea, tinand cont de moartea lui Zoli Crisan si schimbarile de la club). In tribune - maxim 1.500 de spectatori. Galeria lui Poli a renuntat la coregrafia pregatita din cauza decesului lui Crisan. Ca o parere personala, nu am avut cea mai buna prestatie (s-a resimtit lipsa unui lider, Alin nu a putut sa vina), dar ne-am descurcat onorabil! Cum stiam, relatii de amicitie intre polisti si suporterii craioveni care au trecut prin peluza noastra.
Meciul a inceput cu o ora intarziere, data fiind starea gazonului (a existat riscul amanarii cu 24 de ore, dar din fericire pt noi nu s-a intamplat asa). Jocul in sine a fos unul de mare lupta (gazonul nepermitand altceva), in care am vazut o Poli foarta bataioasa si motivata, care mi-a adus aminte de meciurile de la inceputul sezonului trecut. Un mare plus pentru Silvasan (a alergat extraordinar si s-a luptat de unul singur cu apararea adversa) si Grigore (foarte sigur si chiar providential la unele faze)!!
Am ajuns in Timisoara la 6 dimineata uzi leoarca, rupti de frig dar cu sperante mari pentru vremurile care vor veni!

viole(n)t
18th October 2003, 23:31
uitatzi-va la violent de cate ori a incercat sa puna fitile

Daca e asha, inseamna ca doar tu ai "mushcat" de data asta. :D :D :D :D :D :D :D Fraiere!!!

Pt. ceilaltzi olteni:

Nu am nimik cu oltenii (am doar anumite antipatii: Blue, Gerson, in special), nu am nimik cu Shtiintza (dimpotriva, chiar imi place), nu am nimik cu galeria shi nici cu publicul oltean. Probabil ca m-am lasat dus de val de unele dispute cu anumite persoane pe aici shi de aceea v-am lasat impresia asta.

Prin urmare, singurul lucru pe care il pot face pentru a va dovedi ca nu am nimik cu voi e sa nu mai intru in nici o polemica cu voi. Deci, am sa va ignor pentru ca doar asha conflictul poate fi aplanat.

Va asigur ashadar ca ma voi feri de orice referire la olteni, la galeria voastra shi la echipa voastra.

Va asigur, de asemenea, ca imi voi tzine promisiunea (spre deosebire de altzii).

Exceptzie: cazurile in care voi fi acuzat de ceva neadevarat (Gerson, you know...)

Blue
19th October 2003, 00:48
violentule, daca ai fi avut o parere buna despre bine, asi fi inceput sa-mi fac griji :D :D :D In rest, ma abtzin sa-ti raspund ca sa nu continuam discutziile

EDMOND_
19th October 2003, 19:43
Este un pas inainte....dupa cum am mai spus intre galeriile Stiintei si lui Poli..sunt cel putin relatii de simpatie si amicitie... si vreau sa remarc gestul suporterilor timisoreni care au venit la inmormantarea lui Crisan...
In ceea ce priveste neparticiparea galeriei noastre deocamdata nu ma pronunt... remarc doar ca Badita ar fi meritat altceva la debutul lui ca antrenor!!Si asa a avut ghinion cu vremea si cu un arbitru tampit care a fost singurul care a vazut ca terenul era in stare buna... Vad ca si meciul Stelei s-a amanat cu o ora si probabil se va juca maine...

Timisoreanul
20th October 2003, 09:25
S-a dovedit inca o data ca Timisoara are o galerie adevarata, pentru ca asta inseamna galerie, sa-ti susti echipa indiferent de vreme, indiferent de locul ocupat in clasament. Si la Craiova, galeria timisoreana a dominat atit prin prezenta, cit si fundalul fonic, bravo CVUCS, ati demonstrat din nou ca sinteti "cea mai tare galerie romaneasca". :yeah:
Alte comentarii sint de prisos! 8)

the_big
20th October 2003, 10:43
U Craiova _ Poli Aek 0-0
spectatori 700
galerie Poli 300

ady_azzuro
20th October 2003, 14:41
S-a dovedit inca o data ca Timisoara are o galerie adevarata, pentru ca asta inseamna galerie, sa-ti susti echipa indiferent de vreme, indiferent de locul ocupat in clasament. Si la Craiova, galeria timisoreana a dominat atit prin prezenta, cit si fundalul fonic, bravo CVUCS, ati demonstrat din nou ca sinteti "cea mai tare galerie romaneasca". :yeah:
Alte comentarii sint de prisos! 8)

Sunt de prisos timisorene , fiindca noi suntem cu mult peste voi.
O SPUN TOATE SONDAJELE, SI COREGRAFIILE :happy :happy :happy
NU POTI SA SPUI CA VOI SUNTETI MAI BUNI DOAR FIINDCA V-ATI PREZENTAT MAI BINE LA ACEST MECI :thinkso: :thinkso: :thinkso:

JJ
20th October 2003, 14:51
Oltenilor, aveti galerie, ca si Timisoara, dar de ce joaca echipele voastre atat de prost???

ady_azzuro
20th October 2003, 14:54
Asta-i problema.
Conducerea este principala cauza :( :( :(

Timisoreanul
20th October 2003, 15:11
Ba da tocmai, ca ne-am prezentat la acest meci IN DEPLASARE, mai bine decit voi ACASA, pentru ca noi ne prezentam la toate meciurile la fel, pentru ca noi la meciul cu Bacaul in aceleasi conditii am ramas 10.000 de suporteri pe stadion, pentru ca am ramas alaturi de echipa dupa 9 infringeri consecutive, pentru ca sintem suporteri adevarati. :yeah:
Nu poti fi numit suporter doar atunci cind ai conditii propice pentru a fi suporter, adica: vreme frumoasa, meciuri impotriva unor echipe considerate "puternice" sau "dusmani", cind echipa merge bine sau cind intrarea este gratis. /nope/
Bineinteles ca nu ma astept sa-mi dai dreptate, pentru ca se vede ca de altfel ca multi altii iti iubesti mult echipa, dar citeodata nu strica sa fi si putin obiectiv. :D

gicu
20th October 2003, 15:15
...sau ploaia e de vina? :P

Parca erau unii care nu acceptau motivul "conducerea e de vina", ca o galerie "adevarata" se poate manifesta si in astfel de conditii ? Vedeti ca se poate si la voi???
Intr-adevar e frustrant sa vezi cum conducerea unui club manifesta dezinteres la adresa echipei (rezultate, etc.) dar cred ca daca suporterii si-ar arata simpatia fata de echipa si in aceeasi masura dispretul fata de conducatori, poate s-ar mai schimba ceva in bine. Asta e valabil si in ceea ce priveste atitudinea galeriilor fata de Nasu' & Mitica. M-asteptam la proteste generalizate ale tuturor suporterilor...dar se pare ca incetul cu incetul uitam :(

ady_azzuro
20th October 2003, 15:17
Sa sti si tu ca spiritul OLTEAN nu poate fi comparat niciodata cu cel banatean.
Yo raman la parerea ca noi suntem cei mai buni.
SI MAJORITATEA ROMANIEI STIE ASTA MAI PUTIN VOI TIMISORENII :D :D :D

ady_azzuro
20th October 2003, 15:26
...sau ploaia e de vina? :P

Parca erau unii care nu acceptau motivul "conducerea e de vina", ca o galerie "adevarata" se poate manifesta si in astfel de conditii ? Vedeti ca se poate si la voi???
Intr-adevar e frustrant sa vezi cum conducerea unui club manifesta dezinteres la adresa echipei (rezultate, etc.) dar cred ca daca suporterii si-ar arata simpatia fata de echipa si in aceeasi masura dispretul fata de conducatori, poate s-ar mai schimba ceva in bine. Asta e valabil si in ceea ce priveste atitudinea galeriilor fata de Nasu' & Mitica. M-asteptam la proteste generalizate ale tuturor suporterilor...dar se pare ca incetul cu incetul uitam :(

Ia uite cin vb un suporter al unei echipe care are cu indulgentza media de 1000 de spectatori la meciurile de acasa :D :D :D
Pacat de echipa , e foarte buna, la ce fani aveti , se face de rusine :P :P :P
La noi din pacate e invers.
Asta e....

Timisoreanul
20th October 2003, 15:28
Ady nu vreau sa intru in polemica cu tine, eu am scris aici fapte reale, tu mi-ai raspuns cu acea cunoscuta doza de subiectivism. In rest, trebuie sa recunosc ca sinteti cei mai buni dintre romani....la debitul verbal. :thinkso:
Cit despre comparatia dintre banateni si olteni, ai dreptate nu ne putem compara niciodata, si ma opresc aici pentru ca nu vreau sa mi se interpreteze unle cuvinte sau sa se nasca din nou polemici care nu-si au rostul aici.
Bafta in continuare! si ne vedem in retur! :happy

gicu
20th October 2003, 15:33
Ia uite cin vb un suporter al unei echipe care are cu indulgentza media de 1000 de spectatori la meciurile de acasa :D :D :D
Pacat de echipa , e foarte buna, la ce fani aveti , se face de rusine :P :P :P
La noi din pacate e invers.
Asta e....

Ady, si eu care te banuiam un suporter din umbra a echipei mele preferate, ntz, ntz... :)

Blue
21st October 2003, 01:02
gicule, te-ai hotarat sa devii suporter al Stiintzei? :D :D :D

ady_azzuro
21st October 2003, 09:37
Ma bucur gicule ca ai devenit suporterul echipei noastre.

Timisorene voi ati avut noroc cu carul in Banie , daca era o vreme acceptabila nu stiu daca scapati fara gol.
La Tmisoara fi tu linistit ca o sa va batem. :thinkso: :thinkso: :thinkso:
Partea proasta este ca o sa va adancim si mai mult in zona retrogradarii :evil: :evil: :evil:

gicu
21st October 2003, 10:19
Blue & ady_azzuro, n-ati ghicit :P

ady_azzuro
21st October 2003, 10:23
Ce pacat...
Dar oricum timpul nu-i pierdut :thinkso: :thinkso: :thinkso:

Timisoreanul
21st October 2003, 11:37
In primul rind imi cer scuze ca scriu acum, aici, dupa mult timp despre regionalizare si bugete, insa tot aici cu mult timp in urma am avut unele polemici cu unii bucuresteni, sau din alte regiuni referitor la bugetele alocate de statul roman si am spus atunci ca voi reveni cind voi avea date mai exacte. Iata ca acum pot veni cu date exacte pentru bugetul ce va fi alocat pe 2004 si aici ma refer la judetul Timis (de precizat ca Timisul este cel mai mare judet al tarii):
"Sumele alocate judetului Timis prin proiectul de buget pentru 2004 schitat de guvern sint un afront la adresa bunului simt”, a declarat, luni, vicepresedintele CJT, PD-istul Constantin Ostaficiuc. De exemplu, Timisul a primit drept sume defalcate pentru echilibrarea bugetului 211 miliarde de lei, in timp ce Suceava a obtinut 450 de miliarde, iar Vasluiul, 331 de miliarde. Ostaficiuc sustine ca sumele alocate judetului nu vor acoperi nici macar inflatia prognozata de guvern."
Mai este ceva de spus? :rolleyes:
Multumesc!

deep purple
22nd October 2003, 01:38
Pi nu stim sa ne dam bine pe langa PSD ca sa primim mai multi bani. Deci in conluzie suntem cei mai rai dintre romani. :D

viole(n)t
22nd October 2003, 11:51
Lasa ca se compenseaza cu bugetul CL (in mare parte colectat din taxe, shi nu primit de la centru) .

Am auzit de curand ca acesta se ridica undeva la 70 milioane de Euro (adica aproximativ 2700 de miliarde).

Din pacate, cei mai afectatzi vor fi locuitorii din zonele rurale ale judetzului.

Timisoreanul
22nd October 2003, 12:02
Asa mult, doar din amaritele de taxe locale, mie cam greu sa cred, dar asa o fi.

viole(n)t
22nd October 2003, 12:52
Stiu de la un inspector al primariei, deci... sursa sigura!! Nu shtiu daca taxele locale reprezinta singura sursa de venit, probabil ca nu, dar oricum cea mai importanta.

redmaniac
23rd October 2003, 14:24
Pentru fanii Fulgerului Bragadiru, veti simti galerie in cupa Romaniei, o sa picati cu Dinamo si atunci o sa vedeti voi galerie, nu vrajeli. Galeria voastra am vazut cand a jucat Dinamo cu UMT, si am fost pe Dan Paltinisan sau cum s-o numi stadionul vostru si juca Poli cu Campia Turzii, la peluza nu era nici o persoana.

Timisoreanul
23rd October 2003, 14:45
pt micutzul maniac: v-am aratat ieri galerie, si am vazut vrajeala, pardon galeria dinamovista anul trecut la Timisoara, asa ca nu te mai obosi. Nu sinteti cu nimic mai presus decit "mentorii" vostri bucuresteni, in afara de injuraturi nu va duce mintea mai mult. Ati fost si veti fi tot timpul in umbra Timisoarei, asta este singurul motiv care va macina. :yeah:

inter
23rd October 2003, 18:44
red maniac esti hilar.....poate maniac :D :D :D

SVensson
24th October 2003, 00:01
Am fost, suntem si vom fi mereu campionii Moldovei, nici o echipa din Moldova nu va putea sa ne ia locul. Fortza Otelul!!! Fortza Galati.

SVensson
24th October 2003, 00:10
Mai suporteri inraiti ai lui POLI AEK, de ce va sprijiniti echipa numai cand e in Divizia A? Acum 2 sezoane cand Poli nu era asociata cu AEK si era pe ultimul loc in clasament nu era nici un spectator la meciurile echipei voastre "favorite". Si acum tot o dati mare si tare cu Poli AEK. Stati cuminti acolo la peluza voastra si fiti cu echipa si la bine si la rau. Pe tot forumul numai discutii despre Poli AEK : Poli castiga cupa, campionatu, etc, etc............Nu uitati pe ce loc sunteti in campionat. Pa pa si va astept la Galati, sau ne gasim la Timisoara.

bluescorpion
24th October 2003, 00:12
..... noroc cu fuziunea de la Ploiesti..... nu-i asa ?

viole(n)t
24th October 2003, 08:55
Nu prea shtii ce vorbeshti SVenson....

Poli a stat 5 sezoane in B, iar in primele 4 media spectatorilor a fost pe undeva pe 4-5000 de oameni, adica dublu decat media voastra in A. Ce-i drept, spectatorii s-au imputzinat in al 5-lea sezon, cand jucau juniorii...

Inutil sa-tzi mai zic ca la meciurile cu UTA din B au fost pana shi 18-20.000 de oameni (in oct 2000...)

Asha ca nu mai vorbi fara sa cunoshti realitatea...

Timisoreanul
24th October 2003, 09:51
Pai mai Svenson, sint timisorenii de vina daca sint mai multi pe acest forum, iar tu esti cam unicat de la Galati. Ce vrei sa vorbim despre Bacau sau Galati. Nimeni de la Timisoara nu a spus ca vom cistiga campionatul, cit despre Cupa toate echipele au sanse, odata ce au ajuns pina aici.
Despre Poli nu cred ca esti tu in masura sa vorbesti, mai ales cind nu stii ce a fost la Poli, atita timp cit am fost in B. Cit despre asocieri, iti propun sa te uiti in gradina ta, la noi a fuzionat o echipa din Timisoara cu AEK-ul din Bucuresti, voi ati primit locul inapoi prin mila, la un moment dat chiar ati vrut sa-l cumparati ca vecinii vostri de la Bacau. :rolleyes:

redmaniac
24th October 2003, 09:59
pt micutzul maniac: v-am aratat ieri galerie, si am vazut vrajeala, pardon galeria dinamovista anul trecut la Timisoara, asa ca nu te mai obosi. Nu sinteti cu nimic mai presus decit "mentorii" vostri bucuresteni, in afara de injuraturi nu va duce mintea mai mult. Ati fost si veti fi tot timpul in umbra Timisoarei, asta este singurul motiv care va macina. :yeah:
Nici nu am stiut de meci sau de fapt nu am fost curios, eu calc pe stadion doar la echipe mari. Sunteti prea mici si aveti gura cam mare,cand veti avea echipa din Timisoara in divizia A mai vorbim. Am auzit ca poli este in divizia D, este adevarat? Voi sunteti anonimi si aveti o echipa anonima.

redmaniac
24th October 2003, 10:06
Pai mai Svenson, sint timisorenii de vina daca sint mai multi pe acest forum, iar tu esti cam unicat de la Galati. Ce vrei sa vorbim despre Bacau sau Galati. Nimeni de la Timisoara nu a spus ca vom cistiga campionatul, cit despre Cupa toate echipele au sanse, odata ce au ajuns pina aici.
Despre Poli nu cred ca esti tu in masura sa vorbesti, mai ales cind nu stii ce a fost la Poli, atita timp cit am fost in B. Cit despre asocieri, iti propun sa te uiti in gradina ta, la noi a fuzionat o echipa din Timisoara cu AEK-ul din Bucuresti, voi ati primit locul inapoi prin mila, la un moment dat chiar ati vrut sa-l cumparati ca vecinii vostri de la Bacau. :rolleyes:
In al 5-lea an media de spectatori era de 30/meci, si cred ca ati "castigat tot la scor"dar voi scrieti doar ce va place voua. Eu nu mai stiu dar cate puncte ati facut in campionatul respectiv? Si Aek-ul s-a asociat cu o echipa de divizia C din Timisoara. :happy A fost dreptul Otelului sa ramana in Divizia A pentru ca era un loc liber, se intampla asa si in Italia, Spania, Anglia.

Timisoreanul
24th October 2003, 10:35
Mai maniacule, chiar ca ti-ai ales bine nick-ul. Pai sa le luam pe rind, acuzi timisorenii ca au fost 30 de spectatori in ultimul an de divizia B, in acel ultim an am jucat cu juniorii si spre surpinderea ta eram cam 300-400, am ajuns la -33 la adevar, dar eu si alti suporteri mergeam la meci chiar daca eram ciuca batailor spre diferenta de tine care dupa cum spui tu: "eu calc pe stadion doar la echipe mari" - sa inteleg ca asta inseamna la Arad sa fi suporter adevarat sau pardon, tu esti mai mult dinamovist.
Sintem prea mici la ce, in comparatie cu voi? aveti stadionul mai mare? aveti spectatori mai multi? sintem in B si voi in A? sint jucatori mai mici decit ai vostri?
La voi care sint mari aradeni din echipa? Manta? Damian? Panaitescu? sau poate era vedeta din urma cu doi ani - Miculescu? pina si Boruga sta in Timisoara. mai, mai, dar voi chiar iubiti timisorenii. :D pai atunci care-i baiu'?

Sergio
24th October 2003, 10:59
Baiu-i ca nu iubim noi aradenii. :D

redmaniac
24th October 2003, 11:17
Intr-un fel sa stii ca ma trag de la Timisoara, am stat mult pe acolo si am neamurile pe acolo. Tin cu DINAMO si nu cred ca va puteti compara cu ei chiar daca voi tot incercati. Campionate, cupe, semifinala in CC si CCE si de aceea nu cred ca se poate face comparatie intre noi si voi. Pe Panaitescu l-am vazut si este un jucator bun, de ce nu-l ia poli daca este timisorean?

redmaniac
24th October 2003, 11:46
Mie imi sunt la fel de indiferente si poli si uta, putin imi pasa de razboiul vostru aradeano-timisorean, mai citesc prin ziare ca a mai avut loc cate un meci poli-uta si s-a ajuns la cafteli. Ei stau cuminti ca si de ei m-as lua, dar voi sunteti cu nasul pe sus. La fel de mult stiu despre echipa voastra cat si despre a lor.

Timisoreanul
24th October 2003, 12:06
Mai da vad ca toti aradenii se trag din Timisoara, mai erau vreo doi sau sinteti unul si acelasi? Vad ca o tot intorci ba ca esti mare UTA-ist, ba ca nu cunosti echipa prea bine, ba ca esti dinamovist, ba ca te tragi din Timisoara.
Cit despre dinamo, pai scuza-ma dar nici nu as vrea sa compar Poli cu dinamo. Doamne fereste. :shock:
Sint curios daca fara ajutorul partidului si mai nou fara ajutorul unor "oameni de afaceri", borceni, netoieni si alte personaje de genul: procurori, comandanti, samd, dinamo era o echipa de pluton citi suporteri mai avea? nu trebuie sa-mi dai raspuns cred ca-l stie toata lumea. Iar tu nu cred ca mai erai dinamovist, poate stelist ca si aia au cistigat multe CC si CCE. Interesant ca nimeni din tara nu este suporter al Nationalului. :?
Daca UTA era campioana in ultimul an si avea vreo 10 titluri de campioana, in ultimii 15 ani erai cu UTA si nu mai erai dinamovist, nu?

redmaniac
24th October 2003, 12:16
Auzi dupa ce a castigat Dinamo cupa eu umblam prin Arad imbracat in echipamentul lui Dinamo si atunci toti s-au trezit ca nu tin cu Dinamo. In Arad sunt destui timisoreni si multi in Timisoara sunt din Arad. Daca si cu parca, sper ca stii si continuarea. Si la voi daca nu era Dobos (stelist de altfel si voi urati si pe Steaua) voi nu aveati echipa decat in divizia... sincer nu stiu,dar daca vrei poti sa-mi spui si mie in ce divizie este poli. Tu esti purtator de cuvant sau ai si tu mici probleme de memorie? Si poate daca poli castiga titlul in Romania si ii vedeam ca joaca cu Hamburg pe un stadion plin cu 60.000 de oameni poate ca as fi acum polist.

redmaniac
24th October 2003, 12:20
Si inca ceva cunosc niste dinamovisti si prin Timisoara care nu tin cu poli desi sunt nascuti acolo, dar ce sa mai zic in Lugoj, acolo majoritatea tin cu DINAMO

ady_azzuro
24th October 2003, 12:24
Auzi dupa ce a castigat Dinamo cupa eu umblam prin Arad imbracat in echipamentul lui Dinamo si atunci toti s-au trezit ca nu tin cu Dinamo. In Arad sunt destui timisoreni si multi in Timisoara sunt din Arad. Daca si cu parca, sper ca stii si continuarea. Si la voi daca nu era Dobos (stelist de altfel si voi urati si pe Steaua) voi nu aveati echipa decat in divizia... sincer nu stiu,dar daca vrei poti sa-mi spui si mie in ce divizie este poli. Tu esti purtator de cuvant sau ai si tu mici probleme de memorie? Si poate daca poli castiga titlul in Romania si ii vedeam ca joaca cu Hamburg pe un stadion plin cu 60.000 de oameni poate ca as fi acum polist.

Nu esti suporter adevarat , caine /nope/ /nope/ /nope/
Doar o umplutura :P :P :P

Cipangoo
24th October 2003, 12:28
Si inca ceva cunosc niste dinamovisti si prin Timisoara care nu tin cu poli desi sunt nascuti acolo, dar ce sa mai zic in Lugoj, acolo majoritatea tin cu DINAMO
Aici tinere nu pot decat sa te contrazic.De fapt nu numai aici. Esti pe langa. Da sti cum??? Incredibil de.... :P

the_big
24th October 2003, 12:38
cred ca sunt vreo 22 mil. de dinamovisti ......sunt multi rau ....pacat ca nu vin si la stadion mai multi de 2-3000!

redmaniac
24th October 2003, 12:39
Cipangoo stii ca in Timisoara si in Lugoj sunt fan-cluburi ale lui DINAMO.

ieppy
24th October 2003, 12:40
Oricum sunt mai multi decat sunteti voi. Asa ca liniste si ne vedem duminica seara pe forum sa imi explici ce nu a inteles Copos. :D :D :D

Timisoreanul
24th October 2003, 12:40
Vezi reactiile suporterilor adevarati. :yeah: Mai are rost sa-ti spun si eu ceva? Da, de fapt, poate eu am probleme de memorie, dar tu ai probleme de exprimare, in idei, nu esti coerent. Nu am inteles nimic din chetia cu: "Auzi dupa ce a castigat Dinamo cupa eu umblam prin Arad imbracat in echipamentul lui Dinamo si atunci toti s-au trezit ca nu tin cu Dinamo" ??? sau "In Arad sunt destui timisoreni si multi in Timisoara sunt din Arad" (a fost o intrebare sau o constatare???) sau "Si poate daca poli castiga titlul in Romania si ii vedeam ca joaca cu Hamburg pe un stadion plin cu 60.000 de oameni poate ca as fi acum polist" (decit sa aibe Poli un suporter ca tine, mai bine ramai dinamovist).
Baiatule tu esti doar un suporter de situatie (adica tu tii cu ala care-i mai bun la momentul T - patetic) :no:

redmaniac
24th October 2003, 12:49
cred ca sunt vreo 22 mil. de dinamovisti ......sunt multi rau ....pacat ca nu vin si la stadion mai multi de 2-3000!
Nu a zis nimeni ca suntem 22 mil. dar suntem destui. Voi cati ati fost la meciul cu Bihor? Dar la meciul cu Steaua? Daca as avea bani as veni la fiecare meci, dar personal eu unul nu-mi permit.
Timisoreanule cu Dinamo am tinut de atunci, pana atunci nici nu stiam ce este fotbalul, eram prea mic. Exista multe persoane care locuiesc in Timisoara care s-au nascut in Arad si invers, acum ai inteles?
Eu la meciul ala m-am indragostit de Dinamo si au trecut mai bine de 20 de ani.

redmaniac
24th October 2003, 14:34
Un suporter adevarat isi incurajeaza echipa 90 de minute indiferent de rezultat, nu-i intoarce spatele, nu-si injura proprii jucatori, nu parasesc stadionul la un anumit scor, vin la stadion, respecta echipa si galeria(fanii)echipei adverse. Nu voi mai scrie pe forumul asta pana cand Dinamo nu va pierde primul meci. Cati din cei care posteaza aici stiu de ce tin la echipa lor favorita. Daca vreti facem un topic nou si veti vedea ca multi nu stiu de ce tin la o echipa. Daca aveti alte pareri despre atitudinea unui suporter puteti sa o faceti aici sau daca nu mai deschidem un topic nou. Eu de aceea tin cu DINAMO ca a existat acel meci, si asa am ajuns sa-mi placa fotbalul.

Sorin
24th October 2003, 14:35
:D sinteti asa de multi suporteri dinamovisti ca geme groapa de garci . :drak:

MorpheuS
25th October 2003, 01:07
Nici un dubiu galeria cea mai frumoasa este a Universitatii Craiova.

SVensson
25th October 2003, 02:42
Timisoreanule, eram beat mai tata cand am postat acel mesaj cu prezenta voastra la stadion in divizia B, si eram si putin nervos ca am pierdut un pariu la Fifa2003, Nici acum nu stiu de ce am postat. Si vreau sa te contrazic, daca am citit bine pe Forum: nu cunosti atat de bine alte ehipe fata de cum o cunosti pe a ta, dar nici altii pe Poli. Apropo vii la Galati?

alt.core
25th October 2003, 12:04
Svensson, ce o tot dai atata cu venirea la Galati??? Poate in sezonul viitor, ca anul asta a fost deja meciul dintre noi in orasul vostru! Catastrofal pentru noi, din pacate!

viole(n)t
25th October 2003, 12:11
Un suporter adevarat isi incurajeaza echipa 90 de minute indiferent de rezultat, nu-i intoarce spatele, nu-si injura proprii jucatori, nu parasesc stadionul la un anumit scor, vin la stadion, respecta echipa si galeria(fanii)echipei adverse.

Pana una alta tu eshti cel care a atacat Timishoara:

1.
Sunteti prea mici si aveti gura cam mare,cand veti avea echipa din Timisoara in divizia A mai vorbim. Am auzit ca poli este in divizia D, este adevarat? Voi sunteti anonimi si aveti o echipa anonima.

2.
In al 5-lea an media de spectatori era de 30/meci, si cred ca ati "castigat tot la scor"dar voi scrieti doar ce va place voua. Eu nu mai stiu dar cate puncte ati facut in campionatul respectiv? Si Aek-ul s-a asociat cu o echipa de divizia C din Timisoara.

gicu
25th October 2003, 17:47
:D sinteti asa de multi suporteri dinamovisti ca geme groapa de garci . :drak:

Sorin, oi fi si tu d-ala care v-a risipit ploaia la ultimul meci? De multi ce erati :D

EDMOND_
25th October 2003, 20:20
grobari , poate omul va invita la o bere , nu la meci! Sau la o partida de pescuit la Dunare...

calin19
25th October 2003, 21:16
CEEA MAI FRUMOASA GALERIE DIN TOTEAUNA RAMANE LEGIONE GRANATA INDIIFEREND DE CEEA CE SA INTAMPLAT GALERIA A RAMAS ALATURI DE ECHIPA IUBITA :D :D

alt.core
25th October 2003, 23:28
grobari , poate omul va invita la o bere , nu la meci! Sau la o partida de pescuit la Dunare...

Na, uite ca la asta nu m-am gandit! :D :D :bere:

Ce-ati facut mai la Alba de v-au evacuat de pe stadion?

ady_azzuro
25th October 2003, 23:44
grobari , detalii despre incidentele de la alba iulia poti afla pe forumul nostru :thinkso: :thinkso: :thinkso:

Mariusmadmax
26th October 2003, 04:47
/jaw drop/ /jaw drop/ /jaw drop/ /jaw drop/ /jaw drop/ /jaw drop/ /jaw drop/ /jaw drop/ /jaw drop/ /jaw drop/ /jaw drop/ /jaw drop/ /jaw drop/ /jaw drop/ Steaua Bucuresti :happy Steaua Bucuresti :happy /jaw drop/ /jaw drop/ /jaw drop/ /jaw drop/ /jaw drop/ /jaw drop/ /jaw drop/

red_f
26th October 2003, 13:01
Sincer , cea mai tare galerie din tara o are POLI AEKK!!!! :ciocan: :shit:

miki
26th October 2003, 15:03
Imi cer scuze daca adaug informatii care au mai fost puse pe forum dar inca nu am avut timp sa citesc toate mesajele.

http://www.ro-tifo.pisem.net/

la adresa de sus se face o comparatie intre galerii

La capitolul deplasari apar urmatoarele:

Finala Cupei (1997-1998) Rapid - U Craiova 19000 - 21000
Finala Cupei (1998-1999) Dinamo - U Craiova 23000 - 25000
Pitesti – 2001 (in cupa cu Dinamo) 9000 - 11000

Cifrele de dupa fiecare meci sun numarul de olteni care s-au deplasat la Bucuresti si la Pitesti.

Uitati-va si la celelalte galerii si veti vedea ca cea mai mare deplasare de suporteri a unui alt club este 2200 de suporteri rapidisti la craiova.

Cu stiinta pana la moarte (dar fara dinel).

deep purple
26th October 2003, 20:56
miki, dar trebuie sa te intrebi si de cati olteni fani Stiinta locuiesc in Bucuresti si Timisoara de exemplu. Aia sunt de ordinul zecilor de mii.

ady_azzuro
26th October 2003, 21:19
Si care-i problema ?, foarte bine ca sutem multi.Asta nu inseamna ca fanii olteni din CRAIOVA nu insotesc echipa in Bucuresti in numar mare.

miki
26th October 2003, 22:34
deep purple probabil vrei sa spui ca de fapt suporterilor veniti din Craiova si din celelalte orase din Oltenia li s-au adaugat si suporteri care stau in Bucuresti si practic ei nu pot fi considerati ca ar fi facut deplasarea . Deci ca cifrele mentionate sunt prea mari. Aici ai dreptate.

Dar de oriunde ar fi fost , ei au venit in galeria Universitatii si deci cel putin din punctul de vedere al numarului de suporteri din galerie cea a Universitatii este cea mai tare.

Forza Stiinta!
Sorin Cartu cel mai tare!!!

Sir
27th October 2003, 00:43
Nu voi mai scrie pe forumul asta pana cand Dinamo nu va pierde primul meci.
he he he redmaniac n-ai avut parte de o pauza consistenta pe forumul acesta.te asteptam sa te intorci :drak: ...............dar sa gandesti inainte de a scrie :oops: ..............sau sa citesti ce ai scris inainte de a posta ceva :D .
aaaaaaaaaa.....era sa uit :Dinamo-Rapid 3-4 :D
nu ca am ceva cu Rednic...sa-l scoti pe Nita dupa cateva minute de la introducere de frica....nu se face :oops: .

redmaniac
27th October 2003, 12:15
Nu voi mai scrie pe forumul asta pana cand Dinamo nu va pierde primul meci.
he he he redmaniac n-ai avut parte de o pauza consistenta pe forumul acesta.te asteptam sa te intorci :drak: ...............dar sa gandesti inainte de a scrie :oops: ..............sau sa citesti ce ai scris inainte de a posta ceva :D .
aaaaaaaaaa.....era sa uit :Dinamo-Rapid 3-4 :D
nu ca am ceva cu Rednic...sa-l scoti pe Nita dupa cateva minute de la introducere de frica....nu se face :oops: .
M-am intors, am vazut ca nu am putut sa am o pauza consistenta. Felicitari Rapidului desi o sa-mi pun in cap fanii lui Dinamo, imi pare rau ca am luat bataie, dar infrangerile fac parte din viata si cred ca trebuie sa le acceptam ca atare. Am vazut primul meci a lui poli, nu vreau sa comentez meciul, dar un lucru m-a suparat intr-un fel si de asemenea nu vreau sa-mi sariti timisorenii in cap, sa spuneti ca am ceva cu voi, dar vreo 20 de minute galeria nu si-a incurajat echipa, la Dinamo galeria si-a facut datoria si cand erau condusi, si cinste lor.

redmaniac
27th October 2003, 12:19
Sir incerc sa citesc ce scriu, dar din pacate nu am destula rabdare, si de aceea uneori iese ce iese.

viole(n)t
27th October 2003, 13:38
ai dreptate, red maniac, au fost vreo 20 de minute in care CVUCS nu prea a cantat (de fapt a cantat, dar la un nivel sonor scazut)...

Neputintza celor din teren probabil ca a fost de vina...

Oricum e prima oara in acest sezon cand s-au luat astfel de pauze.

Sergio
27th October 2003, 15:40
Sigur de vina a fost neputinta jucatorilor. In cupa de exemplu s-a cantat tot meciul. Sper totusi ca pauzele astea vor fi tot mai rare. :thinkso:

ady_azzuro
27th October 2003, 15:52
Dar unde a disparut sondajul? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Sau s-a lamurit toate lumea ca PELUZA SUD e cea mai buna :thinkso: :thinkso: :thinkso:

redmaniac
27th October 2003, 16:04
ai dreptate, red maniac, au fost vreo 20 de minute in care CVUCS nu prea a cantat (de fapt a cantat, dar la un nivel sonor scazut)...

Neputintza celor din teren probabil ca a fost de vina...

Oricum e prima oara in acest sezon cand s-au luat astfel de pauze.
Stii ce se intampla daca esti condus si-ti incurajezi echipa, si joci in deplasare? Iti dau spectatorii m***, de aceea ar trebui sa le dovediti ca nu va pasa, si daca echipa favorita este condusa cu 10-0 lasa-i sa se oftice. Cantati si incurajati echipa la care tineti, indiferent de divizie, pozitie in clasament sau rezultatul unui meci.

rasheedkpenny
27th October 2003, 16:57
Usor de spus... mai greu de facut! Vrei sa spui ca suporterii dinamovisti "erau" cu Dinamo dupa cele 7 meciuri consecutive???

Parca nu...

the lion king
27th October 2003, 17:19
fratilor,desi scriu din bucuresti,trebuie sa recunosc ca galeria craiovei e impresionanata.poli timisoara e pe locul 2,e bun si asta.oricum ei sunt prietenii nostrii.pupici forza stiinta

EDMOND_
27th October 2003, 20:15
grobari ...au venit cativa fani in sectorul galeriei noastre ( jandarmii din Alba le-au facut culoar! ) au aruncat cu pietre..noi nu am stiut ca trebuia sa-i sarutam si uite asa jandarmii ne-au pedepsit spunand ca altadata sa stim... Probabil o sa-i sarutam la Craiova...

Pe de alta parte jandarmii astia ai lor nu prea citesc ziarele si nu stiau ca suntem in razboi cu conducerea pentru ca nu dorim schimbarea stemei... pe undeva prin zona a fost nu stiu ce congres legat de federalizare sau alte aiureli de genul asta sui cand au vazut banner-ul nostru prin care avertizam ca nu vom permite schimbarea stemei au crezut ca ne referim la alta stema , nu la cea a clubului... Cam asta este...

Sergio
27th October 2003, 21:18
Dar unde a disparut sondajul? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Sau s-a lamurit toate lumea ca PELUZA SUD e cea mai buna :thinkso: :thinkso: :thinkso:

Poate fara el se vor mai potoli orgoliile exacerbate ale unora si, implicit, discutiile vor avea un alt nivel de civilizatie. Parerea mea.

the_big
28th October 2003, 10:22
http://domino.kappa.ro/PaginiPersonale/ultras.nsf/Toate/d_R03/$File/dR12.jpg
torte .....
http://domino.kappa.ro/PaginiPersonale/ultras.nsf/Toate/d_R03/$File/dR02.jpg :evil:

the_big
28th October 2003, 10:24
ce reprezinta dinamo:
prezenta ilegala
istorie mincinoasa
coregrafii copiate
http://domino.kappa.ro/PaginiPersonale/ultras.nsf/Toate/d_R03/$File/dR10.jpg

ady_azzuro
28th October 2003, 13:59
Poate fara el se vor mai potoli orgoliile exacerbate ale unora si, implicit, discutiile vor avea un alt nivel de civilizatie. Parerea mea.

Corect.
Dar totushi statea bine acolo.... :) :) :)

dage
28th October 2003, 15:10
Forza VIOLA!!!!

POLI Timisoara reprezentata prin CVUCS este CEA MAI FRUMOASA din tara!

Doar de aia am primit si titlul! Oricum cei mai originali! Intotdeauna am fost copiati de celelalte galerii din tara.

Timisoreanul
28th October 2003, 16:08
Bine ai venit dage pe online! :ok:

Sergio
28th October 2003, 22:38
Corect.
Dar totushi statea bine acolo.... :) :) :)

Daca nu erati pe primul loc mai ziceai asta? :drak:

ady_azzuro
29th October 2003, 15:09
Pai tocmai de asta am si zis :thinkso: :thinkso: :thinkso:
Cred ca ayrton a scos sondajul , se ofticase ca galeria craioveana si cea timisoreana erau pe primele locuri :evil: :evil: :evil:

MATRIX98
29th October 2003, 15:52
back, va era dor de mine?:)))))) . Bah nu ati mai incetat cearta ?:)) gicule , noi suntem aia de ne-a imprastiat ploaia ...si ca sa iti explic , nu neaparat ploaia , ptr ca nici nu s-a stiut sigur daca mai e meciul sau nu, asa ca au fost destui care au plecat acasa , mai ales ca ploua de 2 zile fara oprire... da in locul tau nu as vb ,banuiesc ca ejti dinamovist .. adica tii cu dinamo , echipa aia care are stadionu cu 12 mii de locuri si nu se umple nici la derby-uri ....
dage , arata si mie o coregrafie de-a craiovei in care v-am copiat !

dankressman
29th October 2003, 16:07
Poli Timisoara nu e prin Divizia C?
De ce tot vorbitzi de Poli ca fiind in Divizia A? Echipa care joaca acum in Divizia A nu e Rocar Bucuresti?

ady_azzuro
29th October 2003, 16:20
:D :D :D
Saracul de tine...
Prost informat mai esti.
Rocar s-a desfiintat demult.
Iar poli i-a luat locul lui aek bucuresti.
Lasa-i pe rocar...

Sergio
29th October 2003, 16:22
:ok: ady

Sondajul nu stiu cine l-a scos, probabil a crezut ca de le el au plecat toate discutiile. E bine si asa, plecam toti din nou de la egalitate, doar ca nu se mai tine scorul. :drak:
Oricum stelistii si dinamovistii nu prea s-au inghesuit la vot. :oops:

MATRIX98
29th October 2003, 16:30
dankressman , tu te antrenezi sa fii asa prost ??

ady_azzuro
29th October 2003, 16:37
:ok: ady

Sondajul nu stiu cine l-a scos, probabil a crezut ca de le el au plecat toate discutiile. E bine si asa, plecam toti din nou de la egalitate, doar ca nu se mai tine scorul. :drak:
Oricum stelistii si dinamovistii nu prea s-au inghesuit la vot. :oops:

Sa fie asa cum zici tu :) :) :)
La ce galerii au stelistii si cainii mare mi-ar fi mirarea sa se inghesuie
:thinkso: :thinkso: :thinkso:

MATRIX98
29th October 2003, 16:41
ady hai sa fim seriosi ma , ca steaua are galerie tare tare , nu ai vazut ca body-guardu lu becali s-a apucat serios de treaba :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) , astia da suporteri adevarati sa se lase condusi de un body-guard :>>, daca facea si netoiu cu noi , cum face becali cu suporterii stelei era dezastru .. ..apropo, dankressman sa-l invatati si pe ala de va conduce galeria care e echipa cu care tineti :))

UNIONE
29th October 2003, 17:14
Dankressman, tu, Claudiu Raducanu, "Jiji" si in general toata tigania care este pe acolo va reprezinta! Sunteti jalnici!

viole(n)t
29th October 2003, 22:47
imi amintesc acum o luna cand "ultrasii" stelishti i-au cerut voie lui jiji sa participe la un protest (impotriva arbitrajului lui urs meyer)

:D :D :D :D :D :D :D

Ashtia da ultrashi!!!

Blue
30th October 2003, 00:49
:D :D :D :D

dage
30th October 2003, 15:50
Mersi 'Timisoareanul' pt. urari.

La inceput am vrut sa ripostez la 'dankressman' dar cum ati fost altii inaintea mea care ati facut-o, poate mai bine decat as fi facut-o eu, nu imi mai ramane nimic de zis. Oricum prin astfel de aprecieri se face de ras...pe langa faptul ca nu cunoaste istoria fotbalului.

POLI TIMISOARA este una , fie ca acum are si 3 litere in plus (temporar zic eu). POLI este infiintata in 1921 si nu moare asa usor, chiar daca vor unii sau altii. Si mai stim ca cei din Bucuresti sunt 'cei mai tari...' iar restul chiar daca suntem din Timisoara sau Craiova , noi suntem numiti provincia. :evil:

Timisoreanul
30th October 2003, 15:59
Cea mai faina faza care mi-a placut vis-a-vis de "sustinerea" echipei favorite: steaua, a fost nu cu prea mult timp in urma, parca era campionatul trecut, erau prezentati la o televiziune la stirile sportive niste "ultrasi" stelisti care ii asteptau pe jucatori dupa terminarea antrenamentelor sa le ceara "socoteala" pentru unele rezultate. :rolleyes:

ady_azzuro
30th October 2003, 16:16
Cea mai faina faza care mi-a placut vis-a-vis de "sustinerea" echipei favorite: steaua, a fost nu cu prea mult timp in urma, parca era campionatul trecut, erau prezentati la o televiziune la stirile sportive niste "ultrasi" stelisti care ii asteptau pe jucatori dupa terminarea antrenamentelor sa le ceara "socoteala" pentru unele rezultate. :rolleyes:

Parca ii asteptau cu niste securi si lanturi daca imi aduc yo bine aminte :D :D :D

Timisoreanul
30th October 2003, 16:43
neh, /nope/ , aia era pe vremuri, acuma au sponsor puternic, sint dotati, aveau...bite de "beizbol". :P

MATRIX98
30th October 2003, 16:53
;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) l000000000000000l , bah sunteti fenomene :))))
ce aveti cu "saracii" stelisti, nu`s ei "temuta" armata ultra ?:))))))Adevaru` este ca`s unici , si nimeni nu o sa mai fie ca ei.(condusi de body-guarzi :D )

ady_azzuro
30th October 2003, 17:12
neh, /nope/ , aia era pe vremuri, acuma au sponsor puternic, sint dotati, aveau...bite de "beizbol". :P

Mai sa fie...
M-a lasat memorie , deh ce sa-i faci :P :P :P
Si ce le-a dat jij in schimb ca sa nu se atinga de jucatori?
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Ca pana la urma totusi nu s-a intamplat nimic....

Rapidulet
31st October 2003, 17:57
Timisorene , vorbesti prostii si daca te iei dupa emisiuni numai e mare distanta pana sa te uiti la ce se intampla prin alte campionate si sa iti imaginezi asemenea lucruri si in Romania .

paicosan
6th November 2003, 15:27
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: In toata lumea
si-n toata tara
nu e niciunde
ca la Timisoara
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: si sa se stie
in lung si-n lat
ca-ntotdeauna
fruncea-i in Banat! :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Timisoreanul
6th November 2003, 15:40
Asa paicosan :happy ! Bine ai venit pe forum, dar te asteptam si pe cel oficial: www.poliaektimisoara.ro - forumul polistilor adevarati. :yeah:

inter
6th November 2003, 15:45
dar fcpoli.net, nu e al polistilor? :thinkso:

Timisoreanul
6th November 2003, 15:55
Ba da Inter, sint mai multe dar numai unul este cel oficial! :)

apparte
8th November 2003, 00:24
Da.s-a vazut aseara....din nou originalitate..Smiley Ed pe toata peluza.

Mariusmadmax
11th November 2003, 06:04
Cred ca avem loc toti suporterii ( indiferent de ce echipa simpatizam ) sub soare .
Este impresionant cum Steaua incearca sa-si mentina un blazon in Europa .
:happy

Mariusmadmax
12th November 2003, 01:27
Ce parere aveti de cum a aratat Stadionul Steaua ?
Ma refer la tribunele pline de suporteri si coregrafia acestora ( NU LA GAZON !!!!!!!!
Senzational !

John
13th November 2003, 18:41
FORZA DINAMO :yeah:

MATRIX98
14th November 2003, 16:19
mariusmadmax , mijto coregrafia, serios, chiar mi-a plakut. Insa am afisat noi un banner la un meci cu voi de acum 3 sezoane , care reflecta perfect realitatea : Coregrafiile voastre sunt mai rare decat lecturile lu` Raducan ! :))))))))
Prietenii stiu de ce ...
F0RZA STIINTA !!!

ady_azzuro
14th November 2003, 16:22
Am fost si yo la acel meci si ce distractie am avut... 8) 8) 8)
Mai ales ca am invins lejer.... :thinkso: :thinkso: :thinkso:

MATRIX98
16th November 2003, 17:51
:)))) yeap , cum o sa fie si ce-a de peste 2 etape din ghencea _:))))))
La meciul cu oradea nu o sa avem coregrafie ... ne pregatim ptr ce-a cu steaua !:))
Forza Stiinta !!

Roby
17th November 2003, 16:10
CVUCS cea mai tare galerie din tzra
Publicul din TM cel mai tare public din tzara .....nici miticii nu au putut nega chestia asta.....ce altceva mai vreti??? (craiova pe 2 )

AgreSSoR
19th November 2003, 23:25
CVUCS cea mai tare galerie din Romania...toata lumea stie asta,cea mai frumoasa galerie pe cel mai frumos si mai mare stadion (de club..ca lia manoliu ii mai mare da na)
:yeah: :yeah: :yeah: :happy

the lion king
20th November 2003, 13:00
DACA VOI ZICETI........eu zic ca e a CRAIOVEI :happy

dage
20th November 2003, 13:32
Un lucru este cert : CVUCS este CEA MAI ORIGINALA! CEA MAI FAIR-PLAY (exceptie la meciurile cu clubul ROSU, nu ii pronunt numele...cel din bucuresti) . NOI NU NE_AM FLUIERAT FAVORITII niciodata !!!

Noi chiar si dupa cele 9 infrangeri de anul trecut, am continuat sa venim la stadion sa incurajam echipa, sa aplaudam !!! Spune-ti-mi cine a mai facut asta. Fara suparare dar nici CRAIOVA nu are asa ceva. Poate aveti o galerie numeroasa, dar COREGRAFII, CANTECE...mai putin...

the_big
20th November 2003, 13:48
in ce an ati facut prima deplasare ? intrebarea e valabila ptr olteni,timisoreni,stelisti si dinmovisti !

dage
20th November 2003, 15:47
Nu are legatura cu GALERIILE dar ce ziceti de mesajul de mai jos. As completa ASTA E dinamo !!!! Huoooooo!!!!


CinX


Data inscrierii: 31/Iul/2003
Mesaje: 12

Trimis: Joi Nov 20, 2003 12:43 pm Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

Nu stiu daca ati aflat arbitrii partidei dinamo - POLI.
Este vorba de Farcas la centru, iar unul dintre asistenti, nimeni altul decat daniel b u r l o i u, respectiv rezerva fratele acestuia (nici nu vreau sa-i scriu numele), care ne-a nenorocit anul trecut.
Auzind acestea, la 12:30 la RADIO TIMISOARA am ramas socat. Oare am de ce? Voi ce parere aveti.

Timisoreanul
20th November 2003, 16:17
Lasa dage, nu noua trebe sa ne fie frica, ci dinamovistilor. Pai anul trecut de la noi a dat pe merit 4 jucatori afara, dar lor nu le-a acordat un penalty clar. Lor ar trebui sa le fie frica, doar pe ei i-au furat, nu? :D

MATRIX98
20th November 2003, 16:31
in ce an ati facut prima deplasare ? intrebarea e valabila ptr olteni,timisoreni,stelisti si dinmovisti !

the_big, Craiova facea deplasari de prin anii 70 si in afara tarii. Noi in 70 aveam galerie. Restul echipelor au galerii de prin 96,97. Stiu ca rapidu a facut deplasari(doar in tara) de prin anii 40 daca nu ma insel, insa la scara mica.


Noi chiar si dupa cele 9 infrangeri de anul trecut, am continuat sa venim la stadion sa incurajam echipa, sa aplaudam !!! Spune-ti-mi cine a mai facut asta. Fara suparare dar nici CRAIOVA nu are asa ceva. Poate aveti o galerie numeroasa, dar COREGRAFII, CANTECE...mai putin

dage se vede ca nu ai stat in viata ta in peluza. Craiova nu are coregrafii?? Pe ce lume traiesti omule?? Tot respectul ptr Poli, e prima echipa care a adus fenomenul ultra` in Romania, insa acum .... de fapt de câtiva ani , nu se mai ridica la acelasi nivel. Aveti cam rar coregrafii. Craiova are aproape la fiecare meci. Nu mai afirma prostii destea ca devii penibil, zau.
Roby, eu pana acum nu am auzit ca a afirmat cineva de Timisoara ca are cel mai tare public din tara. De Craiova de multe ori, chiar de catre stelisti si dinamovisti. Nu zic ca nu aveti public "tzava" insa noi, OLTENII , exercitam mult mai multa presiune. La noi e INFERNUL !!! Si nu exagerez !!
Forza STIINTA !!!

Timisoreanul
20th November 2003, 16:57
Matrix, nu are rost sa deschizi din nou aceste discutii, au fost multe si nu cred ca-si mai au rostul, nu-i asa Ady? In final am hotarit ca sintem la egalitate si asta o spun cu toata sinceritatea. :yeah: Nu are rost sa cream polemici, pentru ca sint multe de spus si multe au fost spuse, hai sa nu dezgropam mortii. /nope/
Bafta oltenilor pentru simbata. 8)

MATRIX98
20th November 2003, 17:40
Corect. Si voua !:)) Oricum , am spus-o si o repet, am tot respectul ptr Poli si ptr fanii ei. Da ma deranja faptul ca unii afirmara ca nu avem coregrafii. Banuiesc ca sunt copii care nu se prea pricep la fotbal :P

MATRIX98
20th November 2003, 18:14
Suporterii olteni se aflã și ei pe ultima sutã de metri a turului de campionat. "Tifosi" olteni mai au de trecut trei hopuri, dintre care cel mai important este cel cu Steaua, de duminica viitoare. "Pentru meciul cu Oradea nu ne facem probleme, pentru cã nu avem rivali în tribunã, iar pe teren cred cã va exista o singurã echipã, Universitatea", a declarat ieri «Gabi Blondu'», unul dintre liderii suporterilor din Bãnie. Acesta a dezvãluit însã cã fanii au demarat pregãtirile pentru derby-ul cu Steaua. "Vrem sã arãtãm țãrii întregi cine este Craiova și ce reprezintã acest oraș la nivel de galerii", a spus Blondu'. Acesta a adãugat: "În ultimii trei ani i-am cam umilit pe steliști. Sper din tot sufletul ca și de data aceasta Universitatea sã fie peste «militari». Trebuie sã-i batem și pe teren, la fotbal, dar și în tribunã, la coregrafie". Oficialii Universitãții s-au înțeles deja cu omologii lor bucureșteni pentru o reciprocitate de 1.500 de suporteri, dar susținãtorii olteni cred cã vor fi 2.000 de suporteri "alb-albaștri" pe stadionul "Steaua".

Editie Speciala.

De abia astept coregrafia ! Pana nici mie nu mi-au spus sigur ce pregatesc ... sa vezi ce ii impusk pe toti cand ma intorc :)))))

MATRIX98
20th November 2003, 18:32
Derby-ul marilor iubiri,asa cum este autointitulat de suporterii lui Poli cat si de cei ai lui Rapid a fost unul special da aceasta data.
Fiind cunoscuta infratirea dintre cele 2 galerii,rapidistii au fost surprinsi atunci cand au vazut un mesaj pe gardurile stadionului pe care scria:"**** RAPID",banner apartinand probabil unor suporteri anti rapid din timisoaram,totusi galeria viola nu a reactionat deloc.De asemenea galeria polista nu a mai raspuns nici la scandarea "Poli si Rapid se iubesc la infinit" singurii care au cantat-o fiind cei 800 de rapidisti.Totusi la sfarsitul meciului echipa polista a venit la galeria rapidului si a fost aplaudata www.ro-tifo.pisem.net

Se pare ca se cam racesc relatiile dintre Poli si Rapid

Sorin
20th November 2003, 22:24
Fara suparare dar nici CRAIOVA nu are asa ceva. Poate aveti o galerie numeroasa, dar COREGRAFII, CANTECE...mai putin...
fara suparare, dar cantece adevarate in Romania doar galeria Craiovei are. Si nu unul, avem 5 sau 6. In rest, nimeni nu are cantece.
Daca n-ai auzit de cantecele si imnurile Craiovei, inseamna ca esti nou venit in lumea fotbaluluil.

Blue
21st November 2003, 03:06
:happy :happy :happy

albrosu69
21st November 2003, 11:01
Tin cu o echipa adversara lui Poli, dar timisorenii au galerie frumoasa, poate am sa ajung si eu la un meci al Craiovei cu o echipa de mitici, cred ca U Craiova are cea mai originala galerie. Bafta la meciul cu Steaua!!, restul nu cred ca au mare importanta. Cea mai mare deplasare de public a facut-o Aradul la meciul de baraj cu mitici rocarieni, au fost peste 10.000 care au plecat din Arad, iar in Alba am fost intariti cu Guardia Rosso-Nera, Corbii Albastrii, chiar si membrii ai CVUCS. Si Aradul totusi este un oras mic.

albrosu69
21st November 2003, 11:09
Am vrut sa scriu "rivala", ca adversarii ii intalniti la fiecare meci, iar despre prieteniile cu mitici eu cred ca nu-si au rostul, bine au facut timisorenii.

Gerson
21st November 2003, 11:14
In tara noastra recordul este de peste 30 000 de suporteri la meciuri in deplasare, l-a realizat de 9 sau 10 ori Craiova in ultimii 20 de ani in diferite finale de cupa Romaniei, singura finala in care au fost sub 30 000 a fost cea cu Bistrita. Nu cred ca va reusi o alta echipa din Romania sa egaleze macar o
singura data recordurile Craiovei in meciurile din deplasare.

phil
21st November 2003, 19:39
in ce an ati facut prima deplasare ? intrebarea e valabila ptr olteni,timisoreni,stelisti si dinmovisti !

the_big: pentru raspunsul la intrebarea ta in ceea ce priveste galeria timisoreana intra te rog pe site-ul oficial al echipei Poli, acceseaza meniul "Commando Viola" si apoi click pe "Istorie." Vei gasi un emotionant articol semnat de Radu Cosasu in "Sportul" dupa finala Cupei Romaniei din 1974, intitulat "Raiul de duminica" si dedicat galeriei timisorene prezente la meciul disputat la Bucuresti contra Jiului Petrosani si pierdut de timisoreni cu 2-4. am incercat sa copiez si sa pastez articolul aici dar nu se poate. te-as ruga deci sa te convingi personal ca galeria polista face deplasari organizate de foarte mult timp.

MATRIX98, tu sustii ca in afara Craiovei, care avea galerie organizata inca din anii 70, restul echipelor "au galerii de prin 96, 97." acceseaza te rog adresa:

http://www.rasterpoint.ro/reinhart/video/foto/galeria.jpg

pentru a vedea o fotografie a galeriei poliste de la sfarsitul anilor 70 (dupa cum sugereaza si tunsoarea celor surprinsi acolo) care infirma exagerarea ta cum ca timisorenii n-ar fi avut galerie organizata decat foarte tarziu. e pacat ca nu ti-ai dat seama ca, daca avea cineva galerie inainte de 1989, atunci erau in primul rand echipele studentesti (motivele cred ca sunt evidente). asta nu inseamna ca alte echipe nu aveau galerii ci doar ca e absurd sa sugerezi ca o echipa studenteasca dintr-un oras cosmopolit si occidental ca Poli Timisoara si-ar fi "tras" galerie doar in anii '90 cand moda "ultras" a invadat Romania. pentru cultura ta generala, inaintea ultrashilor la Timisoara au existat druckerii (termen venit din limba germana si de care toti timisorenii isi amintesc iar unii chiar il folosesc curent).

Gigel Sportul
21st November 2003, 19:43
Cele mai adevarate galerii: U CLUJ si SPORTUL STUDENTESC!!! As vrea sa-l vad pe ala care poate tine cu o echipa aflata in situatia financiara a Sportului sau a "Sepcilor Rosii".

AVANTI BIANCO-NERI.

MaPaX
21st November 2003, 21:10
Cea mai tare galerie este GALERIA RAPIDULUI !
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

alt.core
21st November 2003, 21:57
phil, se rezolva!

Radu Cosasu
ziarul Sportul dupa finala Cupei Romaniei 1974
Jiul - Poli Timisoara 4 - 2
************************************************** *************************Raiul de duminica

Nu cred ca noi inca am inteles prea bine minunea care a avut loc sub ochii si in auzul nostru duminica dupa-amiaza, la ultimul meci al stagiunii, la ultima scena a piesei noastre tragi-comice. NU AM INTELES prea bine si nici nu aveam cum sa intelegem totul, deodata, in intreaga-i frumusete, fiindca acel fenomen era in afara ordinarului, in afara a ceea ce stim, as spune ca ne depasea intelegerea concentrata in cu totul alte directii - se stiu ele care - acum, la spartul targului (si inca ce targ!). A fost ceva frumos pana la lacrimi - si nu exagerez, dovada ca prietenu-mi doctor, om rece si nesentimental, ca toti doctorii, mi-a spus ca si el a lacrimat. Luni, un corespondent din Brasov, un superior spirit sportiv, Stelian Ionescu, mi-a dat telefon din urbea sa sa-mi comunice sa nu scriu despre nimic altceva decat despre galeria lui "POLI" Timisoara. L-am asigurat ca nici nu am de gand sa scriu despre altceva, ca si eu sunt incredintat ca fotbalul nostru n-a dat nimic mai nobil si mai patetic in ultimii ani, nici nu pot spune de cand...
SA CANTI UN MECI INTREG cu placere si bucurie - placerea si bucuria jocului - ca niste copii ai soarelui; sa canti la incasarea unor goluri intr-adevar copilaresti, pentru care greu i-ai putea ierta pe ai tai, intr-o finala de CUPA; sa gasesti in plina infrangere idei uimitor de generoase si surazatoare ca acestea "POLI, noi suntem cu tine, zau, si la bine si la rau" - acest "ZAU" fac$nd toate paralele poetice! ; sa vezi cu ochii mari infrangerea caci, vai, "POLI", "echipa mult iubita" ar trebui sa stie fotbalul lui Cruyff pentru a fi *la inaltimea suporterilor ei (si e foarte greu deocamdata sa stii fotbal cat Cruyff); sa vezi pe tabela 1 - 4 si atunci sa explodezi in minutul 80, intr-un asonat dar coplesitor: "POLI noi iti multumim ca-n finala ai ajuns!" - toate acestea tin de-o viziune paradisiaca a vietii de suporter si acea galerie se poate spune ca ne-a adus paradisul pe terenul de fotbal. Si daca toate aceste minuni nu sunt suficiente pentru a ne deschide mintea, mintea celor care stam tot timpul si ne pierdem in tot felul de acuzatii mai mult sau mai putin meschine la adresa adversarilor, in calcule perfide si rele, in blesteme si vorbe grele la adresa celor "ne-au mancat meciul" sau a celor care "n-au vrut sa ne dea meciul..." sau "le-au dat meciul", in ura si gura mare - atunci sa mai respiram adanc si in fata acestei extraordinare "realizari" a timisorenilor: ovationarea adversarului, lipsa oricarei idei injurioase la adresa lui, lipsa oricarei ironii urate si descurajatoare - frumusetea suprema!
Ca se vor gasi "lucizi" si nerozi care sa sustina ca nu vom csstiga nici campionatul european, nici macar Cupa UEFA cu asemenea "fair play" si acte "gratuite" - cu atat mai trist pentru acela. Eu as vrea sa stiu cu ce ne vom alege noi sufletistii, de pe urma acestei minuni, izbucnita cand nu te asteptai, la capatul unui campionat care mai are nevoie de comisii de ancheta! Chiar sa nu ramana nimic de pe urma acestui eveniment? Tot la "huo!" si "ati mancat bataie" si "la oase!" si la pumni, si la "spanzurati-l pe Valcarescu!" - o sa ram$nem ? Macar un "POLI ITI MULTUMIM!" sa murmuram si noi, ca N-OM FI DE PIATRA...

http://www.rasterpoint.ro/reinhart/video/foto/galeria.jpg

phil
22nd November 2003, 00:07
grobari, nu pot decat sa-ti multumesc :ok:. Cosasu merita felicitari pentru modul inconfundabil in care incearca sa redea ceea ce, pentru majoritatea suporterilor romani la ora respectiva (si chiar si la ora asta in cazul multora), parea sa tina de domeniul miracolului: fair-play-ul absolut al unei galerii frumoase intr-un meci capital pe care echipa favorita, atentie!, nu-l castiga, ci il pierde. si daca Poli a pierdut o finala, suporterii ei au castigat ceva mult mai important: un rang de noblete de care nimeni nu-i poate deposeda. spiritul Timisoarei NU E UN MIT, ci o realitate cat se poate de palpabila. chiar daca debil (nici nu-i de mirare dupa atatea decenii de brainwashing) supravietuieste inca. poate ca galeriile succesive ale lui Poli (incluzand aici si CVUCS) n-au fost cele mai tari din tara la vremea lor: asta nici nu conteaza la urma urmei. ceea ce le-a fosat caracteristic insa de-a lungul timpului a fost starea de absoluta gratie (nicidecum divina) la care au avut acces din cand in cand si pe care au stiut s-o transmita restului de spectatori. fie doar si pentru atat ar trebui sa fim mandri si impacati iar lor recunoscatori.

PS: nu vi se pare ciudat ca ziarele accentueaza mereu faptul ca echipa timisoreana este sub publicul ei, sub site-ul ei oficial (vezi Prosportul de azi care acorda site-ului timisorean nota maxima) s.a.m.d.? oare cand o sa cada invers accentul, intr-un comentariu de genul: astazi echipa Dinamo/Steaua/Gloria Bistrita/etc... a fost cu mult peste spectatorii de pe stadionul propriu, apatici si prezenti intr-un numar infim?

deep purple
22nd November 2003, 01:45
Primul grup de suporteri care faceau deplasari cu echipa preferata s-a numit "Garda Ripensia" si a fost infiintzat ca societate de sine statatoare prin '34 ... si culmea aveau un mod de organizare foarte asemanator galeriilor de azi. Normal ca nu existau coregrafii si alte chestii dar a existat acel grup de suporteri care se autofinantzau.

amadeus
22nd November 2003, 02:08
Intrebare pentru olteni

E adevarat ca taraful de taragotisti din anii '85 din Scornicesti ai lui FC Olt cinta acum pe stadionul vostru?
Eu unul n-am fost niciodata la Craiova la meci, dar am auzit ca astia-s nucleul de baza al galeriei...

Blue
22nd November 2003, 02:44
nu, acu' canta oaspetzii ,da' la .... oboi . :D :D :D

Mariusmadmax
25th November 2003, 05:08
Frumos !
Cinta la oboi ...
Dar este adevarat ??????
:thinkso:

the lion king
25th November 2003, 13:07
Nu va mai certati!!!!! :x Ce dreaq aveti? E clar,Craiova are mai multi suporteri decat POLI si ma refer in tara nu in oras,e adevaratsi ca POLI a fost prima care a introdus fenomenul ultra in tara si mai este adevarat ca are Cea mai fair galerie...Sunt 2 galerii pe seama carora se poate discuta o saptamana, sunt galerii care impun respect :yeah:

07Ex
25th November 2003, 14:35
Intrebare pentru olteni

E adevarat ca taraful de taragotisti din anii '85 din Scornicesti ai lui FC Olt cinta acum pe stadionul vostru?
Eu unul n-am fost niciodata la Craiova la meci, dar am auzit ca astia-s nucleul de baza al galeriei...

:D

Pacala
25th November 2003, 20:58
singura galerie din Romania capabila sa rivalizeze cu cei din occident este galeria Universitatii Craiova. Ceilalti ,in loc sa se oftice, pot sa ia notite . E valabil pentru galeriile mai mari ca Poli, Rapid, poate si Steaua. Cei de la Dinamo, Sportul, Onesti, Urziceni , Sulina si alte cluburi cu galerii invizibile n-are rost sa incerce , poate doar sa admire :D

gabilove
25th November 2003, 22:15
DE CATE ORI A IESIT GALERIA CRAIOVEI IN EUROPA???????????????????????????????????????????? ??????????????????????????????????????? evil evil evil evil evil evil evil shock shock shock shock shock shock shock

Pacala
25th November 2003, 22:24
dar a stelei?
ce conteaza, vorbesc de atmosfera

ady_azzuro
26th November 2003, 00:05
http://www.universitateacraiova2.as.ro/cradin08.jpg

Ultras
26th November 2003, 19:17
Cea mai "tare" galerie din Romania este cea a Universitatii Cluj. Din toate punctele de vedere!

http://usr.rhp.ro/Ultras%202/61540.jpg

Este de la un meci in Divizia B, cand "U" se lupta sa nu retrogradeze!

Ultras
26th November 2003, 19:21
http://ultrasgrigorescu.go.ro/images/cfru/a5.jpg

Ultras
26th November 2003, 19:25
Intodeauna este nevoie de pompieri ca sa-i tempereze
http://ultrasgrigorescu.go.ro/images/ucfr/ucfr099.jpg

Ultras
26th November 2003, 19:27
Foto de la meciul U Cluj - U Craiova din sezonul 1995 -1996
http://ultrasgrigorescu.go.ro/images/galfoto/ucraio96.jpg

Ultras
26th November 2003, 19:28
In 1997 la un meci cu Dinamo
http://ultrasgrigorescu.go.ro/images/galfoto/udinamo.jpg

Ultras
26th November 2003, 19:29
Meci cu Steaua in sezonul 1997 -1998
http://ultrasgrigorescu.go.ro/images/galfoto/ust5.jpg

Ultras
26th November 2003, 19:31
Asta este o galerie care se poate compara cu cele din Europa!
Fara suparare!

ady_azzuro
26th November 2003, 21:05
Nu se compara cu cea a CRAIOVEI sau Timisoarei , fara suparare :thinkso: