PDA

View Full Version : Cea mai tare galerie romaneasca



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

chipy_1923
27th February 2007, 14:12
Sa iti zic un lucru , doar ultimul cantec e asemanator cu cel al lui Dinamo , dar nu este copiat de la voi deoarece la noi s-a cantat prima data:ok: .


iar primele cantece nu le cunosc si nu e nimic la Dinamo care sa fie macar asemanator .
Cantecele noastre sunt de inspiratie italiana:) .

Iar la coregrafie las-o moarta ca sunteti cu 2 clase in urma;) .

p.s. nu poti sa zici ca ar putea fi copiat un cantec de la voi, deoarece ale voastre sunt inspirate din cantece din folclor , care ar putea fi o sursa de inspiratie pt. ceilalti ( aka steaua)

mai e un cantec de-al vostru care e copiat dupa al nostru..l-am auzit la meciul cu Benfica,dar nu mai tin bine bine minte:(...ultimul cantec c pot sa zic,e copiat asa mai voalat decat cele copiate de stelisti,cuvant cu cuvant...oricum cantecele pe care le canta galeria noastra au multi ani vechime..nu stiu dc 50 dar oricum sunt vechi..la coregrafie nici nu am zis ca am fi mai buni decat voi sau Steaua...desi dupa ultima coregrafie a magicei Steaua de la meciul cu Sevilla..:happy ...incep sa cred altceva..fii serios mah cu folclorul..ca astia au copiat cantecele cuvant cu cuvant de la noi..auzi si tu cantec fara ritm..vai steaua lui: Steluta noastra are sufletul curat\ Nu ca Dinamo spurcat\Steluta noastra,o iubim si o stimam\Spre victorie o purtam...dc asta nu e copiat dupa cantecul nostru...yo nu mai zic nimic...si mai sunt...au copiat si partea de inceput a cantecului...niste papagali,dar din aia prosti,voi macar ati copiat cu stil...e aiurea ca ne canta altii cantecele..:rosu: :mda:

TYPI-STIINTA
27th February 2007, 15:04
Culmea, singura oara cand am fost lovit, a fost pe stadionul faru, cu 2-3 zile inainte de faru-Steaua, de cativa retarzi din galeria farului, pe motiv ca eu n-am ce cauta pe domeniul public, ca e al faristilor.


Bine ti-au facut...aia suporteri adevarati. Un sfat pt tine: sa te muti in bucuresti, daca tot nu ti cu echipa locala!! :ok:

TYPI-STIINTA
27th February 2007, 15:09
ce galerie a avut steaua ieri :) 3 sferturi din stadion si se auzeau aradenii.. respect uta pentru ce ati facut ieri, si in teren si in tribune! :ok:

pai prietene, normal ca s-a auzit galeria aradului mai mereu ca multi din ei tzin doar cu acea echipa cu un nume mare in fotbalul romanesc...pe cand cei din oradea care au venit la meci , sunt doar suporteri din astia de televiziune, care tin cu echipa fara a sti mai nimic de istoria stelei, anul infiintarii acestui club, si multi din ei chiar nu stiu ce-i ala un offside daca ii intrebi... acest lucru se datoreaza si massmediei care mereu le-a facut o publicitate prea mare , si in ziua de azi , chiar daca nu te pricepi la fotbal, spui ca tzi cu steaua :happy


au venit buluc "suporterii" stelisti. pe final la 0-0 cum jocul nu mergea a inceput sa se auda rusine sa va fie si demisia :lol: :happy

asa-i!! aia nu-i poti numi "suporteri"... am explicat mai sus de ce nu ...


...de fapt voi si cu gigeii ne-ati copiat cele mai frumaose cantece la modul cel mai nesimtit ...:mda: :headbang: ...cuvant cu cuvant,in loc de Rapid ati pus Dinamo sau Steaua...sunteti zero pt. faza asta.....

aoleuu, nu-mi aminti si mie de asa ceva ca mi s-a luat.. si azi noapte la meciul jucat de dinamo cu jiul am auzit unul din cantecele cantate pe oblemenco de ceva ani : Forza Stiinta ale...! Lumea se-ntreaba de ce..Noi pt tine am face oriceeeee ... si dinamovisti , ieri , au copiat , din nou, un alt cantec. Sa nu mai zic de galeria stelei care copiaza multe cantece ale altor echipe, ea dovedind ca e cea mai slaba galerie dintre cele 5 mari echipe ( stiinta, poli tm, dinamo, rapid , steaua)

TYPI-STIINTA
27th February 2007, 15:38
In ce priveste imnul rapidist, ala chiar nu vi se potriveste. Unde draq e primit rapidul cu bratele deschise ? In afara de timisoara, ca sunteti infratiti cu ei in comportament, in rest unde ?
In ce priveste pasiunea pt culori, voi chiar nu ati avut noroc.

imnul acela e vechi, compus in jurul anilor `80, atunci cand universitatea craiova si rapid aveau cei mai multi suporteri din Romania ,iar Steaua si Dinamo (echipele comuniste) erau cele mai urate in toata tara...mai documenteaza-te si tu inainte sa scri ceva :sleep:
in privinta culorilor lor, nu stiu ce sa zic, dar tu mai bine ai tacea, ca rosu si cu albastru e cea mai urata combinatie posibila.. parca am fi naibii la rromi cu combinatia aia de culori


La coregrafii, sincer, nu am vazut nimik care sa egaleze macar pe cele ale galeriei Stelei.
nu prea mergi pe stadioane, se vede lucru asta (poate doar pe ghencea ai fost si atat..si ceva constanta) ... in bucuresti sunt mai tari dinamovistii decat voi la capitolu asta, iar galeriile Timisoarei si cele ale Universitatatii Craiova sunt cu mult peste voi la coregrafii ..uite aici : http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=8545&page=4

Dax_CT
27th February 2007, 16:43
Bine ti-au facut...aia suporteri adevarati. Un sfat pt tine: sa te muti in bucuresti, daca tot nu ti cu echipa locala!! :ok:

:rosu:
Salutare comunistule! Uite, vezi tu, asta ne deosebeste pe noi de voi, adica oameni cu educatie de tzarani. Inteleg ca pentru tine un suporter adevarat trebuie sa fie un retardat mintal care daca vede pe unul purtand alte culori decat ale echipei lui favorite, sa sara pe el sa-l bata, ca sa-i dovedeasca ca uite cu ce echipa tine el. Eu nu sunt ca tine. Am educatie, am mai umblat si prin lumea asta, respect dreptul celorlalti la libera alegere. N-am obligat pe nimeni sa tina cu Steaua. Chiar am vazut un meci Steaua - rapid alaturi de un rapidist, si nu ne-am omorat. Am baut bere si ne-am uitat la meci. Chiar daca voia scandal, n-avea sanse. Era singur impotriva tuturor. Nici nu l-a agasat cineva din bar, chiar daca tinea cu echipa adversa. Asta inseamna civilizatie, nu proasta educatie ca la voi.

Tatal meu e dinamovist (ex membru M.I.), dar eu sunt stelist. Nu m-a batut niciodata pt ca tin cu Steaua. Nici n-ar fi reusit sa ma convinga sa tin cu dinamu. Nici pe frate meu n-a reusit sa-l converteasca, nici cu dulciuri sau altele. Daca eventualii (nefericitii) copii ai tai vor tine cu o alta echipa, ce-ai sa le faci ? Ai sa-i bati in fiecare zi ? Ai sa-i omori? Daca ai cu ce (adica un dram de minte si de bun simtz), analizeaza un pic situatia.

Si apropo, ca sa tin cu echipa mea favorita nu trebuie sa ma mut in Bucuresti. Stiu ca tu nu stii cum e sa tii cu o echipa mare, care are suporteri in toata lumea, nu numai la nivel local ca in cazul tau (orash sau cartier).
Si inca ceva : se scrie corect "tii" , "scrii". Banuiesc ca ai doar cateva clase mai mult ca rapidul, dar daca tot postezi, incearca sa scrii corect.

Cele mai iubite unde ? In ce cartier ? giulesti ?

Daca rosu+albastru ti se pare tie combinatie naspa, chiar ca esti retard. Iar tiganii prefera argintiul, uita-te la ce isi pun pe case. Banuiesc ca alb cu visiniu iti provoasca orgasme.

Deci, nu numai ca ai probleme cu educatia, gramatica si logica, dar ai probleme si cu cromatica. Anything else ?

TYPI-STIINTA
27th February 2007, 17:23
esti dus...no comment!!!

caine19
27th February 2007, 17:55
mai e un cantec de-al vostru care e copiat dupa al nostru..l-am auzit la meciul cu Benfica,dar nu mai tin bine bine minte:(...ultimul cantec c pot sa zic,e copiat asa mai voalat decat cele copiate de stelisti,cuvant cu cuvant...oricum cantecele pe care le canta galeria noastra au multi ani vechime..nu stiu dc 50 dar oricum sunt vechi..la coregrafie nici nu am zis ca am fi mai buni decat voi sau Steaua...desi dupa ultima coregrafie a magicei Steaua de la meciul cu Sevilla..:happy ...incep sa cred altceva..fii serios mah cu folclorul..ca astia au copiat cantecele cuvant cu cuvant de la noi..auzi si tu cantec fara ritm..vai steaua lui: Steluta noastra are sufletul curat\ Nu ca Dinamo spurcat\Steluta noastra,o iubim si o stimam\Spre victorie o purtam...dc asta nu e copiat dupa cantecul nostru...yo nu mai zic nimic...si mai sunt...au copiat si partea de inceput a cantecului...niste papagali,dar din aia prosti,voi macar ati copiat cu stil...e aiurea ca ne canta altii cantecele..:rosu: :mda:

mah eu vorbeam de Dinamo :ok:.

Lasa mah ca si voi aveti destule antecedente in greseli de genul asta.

"Diavolii visini" iti zice ceva :happy???

caine19
27th February 2007, 18:00
aoleuu, nu-mi aminti si mie de asa ceva ca mi s-a luat.. si azi noapte la meciul jucat de dinamo cu jiul am auzit unul din cantecele cantate pe oblemenco de ceva ani : Forza Stiinta ale...! Lumea se-ntreaba de ce..Noi pt tine am face oriceeeee ... si dinamovisti , ieri , au copiat , din nou, un alt cantec. Sa nu mai zic de galeria stelei care copiaza multe cantece ale altor echipe, ea dovedind ca e cea mai slaba galerie dintre cele 5 mari echipe ( stiinta, poli tm, dinamo, rapid , steaua)

cand ai auzit tu cantecul asta la meciul de aseara:shocked: ??


Cantecele care au fost cantate aseara au multi ani vechime:) si nu avem un cantec asemantor cu cel scris de tine;) .

Astept sa ma lamuresti despre ce cantec e vorba , chiar sunt curios...

TYPI-STIINTA
27th February 2007, 18:45
ba asa este...la tv s-a auzit clar : Forza Dinamo( acolo era Stiinta) ale..!! Lumea se-ntreaba de ce .... etc ..iar apoi , cand ati vazut ca nu prea cam tine ati bagat-o iar pe aia cu "cine suntem?!"...vad ca si argesenii ne-au copiat : http://youtube.com/watch?v=bD0HE0LRVo4

caine19
27th February 2007, 18:50
Acum am aflat despre ce era vorba... sa te lamuresc.


Forza Dinamo ale
lupta deoarece
O sa te sustinem
La rau si la bine
Ooooo...
LaLaLaLa..


Chiar nu are nici o legatura:ok:

TYPI-STIINTA
27th February 2007, 18:53
posibil , ca asta sa fie... dar suna cam la fel ca al nostru. numai ca ati mai schimbat ceva cuvinte pe acolo. de cand cantati voi asa ceva pe stadion, ca eu ieri l-am auzit prima oara? :D

caine19
27th February 2007, 19:12
Adevarul e ca ai fost si la multe meciuri ale lui DInamo:lol: !

Alta nu vad care sa fie si cum ti-am zis nu are nici o legatura cu ce cantati voi. Am schimbat cateva cuvinte...??? Sigur ca da...

TYPI-STIINTA
27th February 2007, 20:01
uita-te mah si tu ca rimeaza la fel:
fortza stiinta ALE ( Forza Dinamo ALE)
lumea se-ntreaba de CE (lupta deoareCE)
noi pt tine am face ORICE (O sa te sustinem
La rau si la bine )
Ooooo...( Ooooo...)

Nu cam pare la fel? :D

Sa sti ca am fost la ceva meciuri de-ale lu` dinamo :) mai ales la derbyuri, si nu prea am auzit asa ceva..si nici la tv nu am auzit PCH-ul sa strige asa ceva pana acu` :)

caine19
27th February 2007, 20:12
Ar fi trebuit sa fi mai atent:ok: .

Mie unul nu mi se pare ca seamana si iti garantez ca nu este copiat de la voi ;)

TYPI-STIINTA
27th February 2007, 20:14
ok..atunci inseamna ca e copiat din afara de catre ambele galerii:lol:

caine19
27th February 2007, 20:36
100% CORECT:ok:

chipy_1923
28th February 2007, 10:54
imnul acela e vechi, compus in jurul anilor `80, atunci cand universitatea craiova si rapid aveau cei mai multi suporteri din Romania ,iar Steaua si Dinamo (echipele comuniste) erau cele mai urate in toata tara...mai documenteaza-te si tu inainte sa scri ceva :sleep:
in privinta culorilor lor, nu stiu ce sa zic, dar tu mai bine ai tacea, ca rosu si cu albastru e cea mai urata combinatie posibila.. parca am fi naibii la rromi cu combinatia aia de culori



:ok: ...ms Typy pt. ajutor...Dax mai citeste si tu carti,ziare..o sa afli foarte multe despre istoria "glorioasa" a magicei tale echipe...noi,asa cum spune Typy,am fost la un moment dat echipa cea mai iubita alaturi de ei...s-au dus vremurile alea...dar noi pe vremea aia eram iubiti,aveam suporteri adevarati,strangeam 20000 de oameni la un meci de divizia B..ma intreb dc ati retrograda,ipotetic vorbind,cati dintre suporterii actuali ar mai tine cu Steaua?:mda:,,,suporterii vostri sunt de conjunctura si nu dau 2 bani pe ei...v-a dominat galeria Utei clar la meciul asta si la multe altele la care vin toti suporterii astia creati de presa si rezultate...mai bine cu 1500-2000 de suporteri cati au fost la Craiova,decat cu 10000-15000 de samantari sau cati au fost la Oradea...

Jus7M3
28th February 2007, 11:40
cam asa e .. cantitatea nu tot timpul echivaleaza cu calitatea .. oricum exceptand meciurile mai importante si de cele europene nu am remarcat sa se inghesuie lumea pe ghencea ..

eu as fi curios altceva .. dc steaua sau orice alta echipa trecea prin ce a trecut Universitatea Craiova in ultimii 10- 15 ani (era ilinca, netoiu, staicu - culminand cu retrogradarea) cati suporteri mai avea .. sau dc ar mai fi existat ca echipa !!

ce are steaua acum in majoritatea oraselor din provincie exceptand Craiova si poate Timisoara se numesc simpatizanti nu suporteri .. eu prin suporter inteleg mult mai mult decat sa zici "eu tin cu x sau y"

chipy_1923
28th February 2007, 11:43
cam asa e .. cantitatea nu tot timpul echivaleaza cu calitatea .. oricum exceptand meciurile mai importante si de cele europene nu am remarcat sa se inghesuie lumea pe ghencea ..

eu as fi curios altceva .. dc steaua sau orice alta echipa trecea prin ce a trecut Universitatea Craiova in ultimii 10- 15 ani (era ilinca, netoiu, staicu - culminand cu retrogradarea) cati suporteri mai avea .. sau dc ar mai fi existat ca echipa !!

ce are steaua acum in majoritatea oraselor din provincie exceptand Craiova si poate Timisoara se numesc simpatizanti nu suporteri .. eu prin suporter inteleg mult mai mult decat sa zici "eu tin cu x sau y"

:ok: ...good point:D

caine19
28th February 2007, 14:22
In Bucuresti sunt 3 echipe importante , pe cand in timisoara si craiova este doar una reprezentativa :)

Elphax
28th February 2007, 14:27
pai da, dar bucurestiul e de 8 ori cat timisoara sau craiova ...

cirdois
28th February 2007, 14:30
@caine....
:rosu: desteptule,si ce po****tie are bucurestiul?craiova si timisoara au sub 400000 fiecare,bucurestiul are vreo 2 mil. si ceva.cam cat revine fiecarei echipe de aici??aud?si nu ma lua cu prostii ca mai sunt national,sportul,etc.la aia e cam pustiu pe stadioane.deci din cateva sute de mii de posibili suporteri, la dinamo pe stadion vin cateva mii(in cazuri fericite).trage tu concluzia.

Elphax
28th February 2007, 14:35
@caine....
:rosu: desteptule,si ce po****tie are bucurestiul?craiova si timisoara au sub 400000 fiecare,bucurestiul are vreo 2 mil. si ceva.cam cat revine fiecarei echipe de aici??aud?si nu ma lua cu prostii ca mai sunt national,sportul,etc.la aia e cam pustiu pe stadioane.deci din cateva sute de mii de posibili suporteri, la dinamo pe stadion vin cateva mii(in cazuri fericite).trage tu concluzia.

i-ai uitat pe aia din balcoanele spitalului ...

caine19
28th February 2007, 14:42
bai desteptilor...

Cati oameni sunt originari sin Bucuresti si cati au venit din alte orase ??

Oricum majoritatea rromilor tin cu steaua ( ceea ce nu e mare paguba:D ) , iar multi nu au timp de fotbal pentru ca sunt prea obositi dupa o saptamana de lucru.

Nu vreau sa scuz pe nimeni , stiu ca ar trebui sa fie pline stadioanele dar asta e situatia:( .

La Dinamo e un mare minus stadionul:sleep:

cirdois
28th February 2007, 14:53
bai desteptilor...

Cati oameni sunt originari sin Bucuresti si cati au venit din alte orase ??

Oricum majoritatea rromilor tin cu steaua ( ceea ce nu e mare paguba:D ) , iar multi nu au timp de fotbal pentru ca sunt prea obositi dupa o saptamana de lucru.

Nu vreau sa scuz pe nimeni , stiu ca ar trebui sa fie pline stadioanele dar asta e situatia:( .

La Dinamo e un mare minus stadionul:sleep:

mah baiatule,tu ai impresia ca bucurestiul este singurul loc de pe planeta asta in care se munceste?hai sa-ti spun atunci un secret: englezii o fac si ei,nemtii la fel,francezii la fel,spaniolii la fel(si aia chiar muncesc,nu dau doar impresia asta).si la aia stadioanele sunt destul de pline meci de meci.asa ca las-o balta.:rosu:

caine19
28th February 2007, 14:59
nu-ti convine ,spune pauza si iesi din joc.

Pa!:ok:

Acum ce vrei sa le fac??

cirdois
28th February 2007, 15:23
sa nu mai cauti scuze,ci sa pui capul in pamant si sa taci,din punctul asta de vedere.

caine19
28th February 2007, 16:33
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avand in vedere ca merg la fiecare meci pe stadion nu cred ca mai sunt nevoit sa iti dau tie vreo replica:happy .

Elphax
28th February 2007, 16:39
mai caine, ce te tot agiti aiurea pe threadul asta?

locul tau e aici:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=14138

sau aici:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=10490

:cya:

Leo
1st March 2007, 09:54
cea mai tare galerie din tara la distanta mare de celelalte este CVUCS
STIU SA SI INCURAJEZE ECHIPA SI ATUNCI CAND PIERD EX 8 - 1 CU STEAUA

caine19
1st March 2007, 13:26
mai caine, ce te tot agiti aiurea pe threadul asta?

locul tau e aici:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=14138

sau aici:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=10490

:cya:
Vorbele tale inseamna zero pentru mine, am vazut ca nu prea esti capabil de mare lucru:ok: .

Dinamo e numarul 1 !

Elphax
1st March 2007, 13:31
Vorbele tale inseamna zero pentru mine, am vazut ca nu prea esti capabil de mare lucru:ok: .

Dinamo e numarul 1 !

noroc ca esti tu capabil, impreuna cu ai tai maxim 1000 de suporteri dinamovisti care va credeti ultras

Dax_CT
1st March 2007, 14:38
Remember 2005 :

Dinamo, echipa fara suporteri

Sursa: Curentul, Ormuz Bogdan, 29 Aprilie 2005

Dinamo a revenit pe locul doi al clasamentului Diviziei A, dupa ce a invins pe teren propriu la un scor de forfait pe FCM Bacau. Bucuria victoriei a fost umbrita de numarul mic (aproximativ 600) de spectatori prezenti in tribunele stadionului din Stefan cel Mare. Pe toata durata partidei, fanii "cainilor" nu si-au incurajat deloc echipa favorita, rezumandu-se la scandari impotriva conducerii si a lui Bogdan Stelea.
"Cristi Borcea esti o mizerie!",
"Cristi Borcea, ne faci un blat!"
"Indiferent de rezultat/Acest Dinamo este de...",
"Stelea si cu Semeghin, spaima sticlelor de vin",
"Ne-am saturat de voi!",
"In tot acest campionat, voi nici un derbi nu ati castigat"
aufost doar cate din cuvintele adresate presedintelui executiv al dinamovistilor, precum si celor care imbraca tricoul alb-rosu.

Unde este catzelushul ala care zicea ca vai ce galerie are dinamo ?

Dax_CT
1st March 2007, 15:28
http://www.youtube.com/watch?v=U6oN6n5R6B8&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Esuportersteaua%2Ero%2Fshow thread%2Ephp%3Fp%3D218112

http://www.youtube.com/watch?v=myZLeb8OS8U&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Esuportersteaua%2Ero%2Fshow thread%2Ephp%3Fp%3D218112

TYPI-STIINTA
1st March 2007, 17:21
al doilea filmulet de pe youtube merge ,ai cat de cat ce vedea, dar la primu` video m-am plictisit.. mai mult de 1 minut nu am rezistat sa ma uit la el , ca mi se luase

SORINULTRA
2nd March 2007, 12:27
cea a farului care canta pt steaua

chipy_1923
2nd March 2007, 13:41
cea a farului care canta pt steaua

si la voi e cam la fel,sau cel putin era:ok: ..

kerosene
2nd March 2007, 13:54
peste tot e asa.

Cristian
2nd March 2007, 13:58
si la voi e cam la fel,sau cel putin era:ok: ..


Te inseli, vino tu sa auzi galeria Otelara cantand pentru steaua :happy


peste tot e asa.

Ca la voi nu e nicaieri, poate doar la Oradea.

rick
2nd March 2007, 14:41
Te inseli, vino tu sa auzi galeria Otelara cantand pentru steaua :happy





CAND AM FOST LA GALATI CAMPIONATUL TRECUT (A BATUT STEAUA CU 3-0) TOT STADIONUL A SARIT IN SUS LA GOLURI:happy :happy :happy

Jus7M3
2nd March 2007, 14:41
peste tot e asa.

peste tot = oradea si constanta ?! dc da .. ai dreptate !!

Cristian
2nd March 2007, 14:45
CAND AM FOST LA GALATI CAMPIONATUL TRECUT (A BATUT STEAUA CU 3-0) TOT STADIONUL A SARIT IN SUS LA GOLURI:happy :happy :happy


Am mai explicat cum sta treaba... otelarii au lasat pe ultima suta de secunde venirea la stadion... si astfel 50 % din cei care erau pe stadion erau veniti de prin braila. Sunt 15 Km intre Galati si Braila. Anul asta s-a mai intamplat asa ? iti spun eu ca nu. Astfel otelarii adevarati cu steaguri si fulare au ramas la poarta stadionului, i-am vazut cu ochii mei.

bada_otelul
2nd March 2007, 15:41
CAND AM FOST LA GALATI CAMPIONATUL TRECUT (A BATUT STEAUA CU 3-0) TOT STADIONUL A SARIT IN SUS LA GOLURI:happy :happy :happy

poate o treime pustiu adik braileni(comuna aflata la 15 km de gl) tulceni focseneni si unii scl... galateni,dar in toamna cum de n-au mai sarit la golul echipei dintre cimitire?aaaaaaa nu mai erau de aia:rosu: :rosu: :rosu:

Dax_CT
2nd March 2007, 17:18
In Bucuresti sunt 3 echipe importante , pe cand in timisoara si craiova este doar una reprezentativa :)

La nivel de capitala - 3.
La nivel national - 2.
La nivel international - 1.

Cappone
2nd March 2007, 20:14
brailenii aia care canta ca braila lor este ros-albastra.
ei tin cu steaua pentru ca ros-albastra rimeaza cu "braila noastra" nu de alta.
altceva nici nu stiu sa cante.

Ulysses
2nd March 2007, 21:51
poate o treime pustiu adik braileni(comuna aflata la 15 km de gl) tulceni focseneni si unii scl... galateni,dar in toamna cum de n-au mai sarit la golul echipei dintre cimitire?aaaaaaa nu mai erau de aia:rosu: :rosu: :rosu:

pai anul asta a fost stadionul gol ca cica aveti multi concediati la SIDEX:no:

Sezione
2nd March 2007, 22:23
peste tot e asa.

MAi ales la Craiova... O sa vezi ce frumos o sa cintam pentru ei la meciul cu Pitestiul...

Sezione
2nd March 2007, 22:26
Asa de mult o sa le placa stelistilor..ca o sa vrea sa joace numai la Craiova...

Sevilla86
2nd March 2007, 22:33
MAi ales la Craiova... O sa vezi ce frumos o sa cintam pentru ei la meciul cu Pitestiul...

Or sa fie tribunele goale cum au fost si la meciul Poli - Rapid. Poate o sa va strangeti cateva zeci, da' nu o sa faceti mai nimic. Asa ca stai tu linistit ;)

Cristian
2nd March 2007, 22:36
S-a auzit la Craiova imnul ala cu: suntem peste tot acasa... acum urmeaza Scuter - Maria :ras-plans:

Cra10veanu
2nd March 2007, 23:12
l-au auzit rapidistii, pe la gara si pe langa stadion :evil:

arian18
2nd March 2007, 23:23
In legatura cu sclavia din Cta, as vrea sa intreb pe cei care ati vazut meciul de aseara din cupa daca a fost afisat vreun banner apartinand vreunui grup constantean. Pentru ca din cate inteleg, numele subiectului este cea mai frumoasa galerie din tara nu? Se refera la galerie nu la public in general, vreun semn ceva de baieti care sustin doar pe Farul in galeria stelei aseara? Si daca cumva ar exista o asa zisa prietenie intre stelisti si faristi (dar repet, nu exista) totusi ar fi o prietenie intre romani, nu intre rromi si sarbi, romani si alte nationalitati ca in peluza vestica sunt toate minoritatile. In plus, in ce galerie ati vazut ca grupul respectiv sa aibe o sectiune in Cta, din cate stiu eu numele orasului nostru nu sta afisat in nicio galerie cum as putea spune de un banner Galati in galeria rapidului, Timisoara in galeria stelei si exemplele pot continua. De cate ori a jucat steaua in provincie pe stadionul vostru impotriva unei alte echipe care sa nu fi fost cea locala? Nu confundati lucrurile, aseara daca juca impotriva Farului stati calmi ca era alta atmosfera.
Excluzand Craiova, Timisoara orase unde echipele au avut performante, mai mult ca sigur stadionul se umplea de stelisti. Nu incercati sa veniti cu scuze cum ca sunt din orase invecinate ca si in cazul nostru am putea spune ca au venit din orase precum Megidia, Mangalia, Cernavoda care sunt de ex. cam de marimea Galatiului (aprox.). Am incercat sa nu scriu pe teama acestui subiect pentru simplul fapt ca nu sunt baieti cu mentalitate de peluza. Pana atunci spargeti seminte, votati basescu, si dansati cu buricul inainte pe muzica orientala. Nu am vrut sa jignesc pe nimeni dar sunt nevoit sa o fac atunci cand vad o gramada de persoane vorbiind fara sa stie nimic despre Cta. Un salut roman la toti.

TYPI-STIINTA
2nd March 2007, 23:47
La nivel de capitala - 3.
La nivel national - 2.
La nivel international - 1.

la nivel de capitala - doar una adevarat , adica rapidul ( sd echipe comuniste)
La nivel national - 5 ( sdr, stiinta, poli tm) ...inainte erau si arges si uta, dar s-au dus :(
La nivel international - 0 (nu poti sa zici ca steaua e tare in europa...poate la incasat goluri :happy )

vad ca pt tine exista doar steaua..vino in oltenia sau in banat ca sa vezi cu cine tine majoritatea locuitorilor de acolo

TYPI-STIINTA
2nd March 2007, 23:51
S-a auzit la Craiova imnul ala cu: suntem peste tot acasa... acum urmeaza Scuter - Maria :ras-plans:

bag ceva in ei cu rahatul ala de "imn"...macar ala ar rapidistilor e frumos, dar behaitura aia de imn chiar e o porcarie. sper sa nu bage kkt-ul ala de asa zis imn pe oblemenco :mda:


Or sa fie tribunele goale cum au fost si la meciul Poli - Rapid. Poate o sa va strangeti cateva zeci, da' nu o sa faceti mai nimic. Asa ca stai tu linistit ;)

poate o sa va luati si voi bataie in craiova, cum si-au luat-o acum 1 sapt aia de la ultas huligans , sau cum naiba ii cheama :D

Sevilla86
2nd March 2007, 23:58
la nivel de capitala - doar una adevarat , adica rapidul ( sd echipe comuniste)
La nivel national - 5 ( sdr, stiinta, poli tm) ...inainte erau si arges si uta, dar s-au dus :(
La nivel international - 0 (nu poti sa zici ca steaua e tare in europa...poate la incasat goluri :happy )


La nivelul Bucurestiului doar Rapid, pe tara si Steaua cu Dinamo :groggy:
Se referea la echipe reprezentative si nu poti sa spui ca Steaua este reprezentativa pt Romania, dar nu si pt Bucuresti... e reprezentativa pt tara, dar nu si la nivel local? :galben:
La nivel international nu se refera doar la sezonul asta, ci la toata istoria clubului. Steaua este echipa reprezentativa pt Romania avand in palmares doua trofee Europene.

Dax_CT
3rd March 2007, 00:01
Ariane, lasa-i frate, ca sunt complexati rau. Eu am fost aseara in peluza 2 si nu era nici un membru de la faru. Astia nu inteleg nimik din fenomenul fotbal. Degeaba le explici, ca ei au ochelari de cal pe nas si nu vad decat ce li se zice sau ce vor ei sa vada. Asta e. Comunismul asta e de vina. Unora nu le place democratia.

La meciul Romaniei cu Bulgaria, stadionul a fost mai plin, dar s-a cantat f putin. Eu m-am dus cu prieteni stelisti din Constanta si din Bucuresti, care venisera pt meci. Dupa ce a inceput meciul, la un moment dat au aparut langa noi vreo 20-30 de insi. Abia dupa ce l-am vazut pe Sorin de la galeria farului mi-am dat seama cine sunt indivizii. In timp ce eu si restul scandam pt Romania, cel din spatele meu se apuca sa ma jigneasca si sa injure echipa mea preferata pt ca purtam un trening marca Steaua. Uite-l si pe asta de la Steaua, ce draq cauta aici ? M-am intors la el si l-am intrebat : care este problema ? Stii cine joaca pe teren ? S-a uitat la mine si n-a zis nimik, dar fatza lui spunea totul. Presupun ca era "ultras" adevarat. L-am intrebat din nou daca stie cine joaca pe teren. Surprins si putin blocat a zis ca Romania. Si de ce injuri pe Steaua si pe ceilalti ? Pai, e stadionul farului, ei nu au ce cauta aici. Eu : "Nu zau! Si ce componentza are echipa Romaniei, stii ?" N-a zis nimik. Are si jucatori de la Steaua, si de la dinamo, si de la rapid si de la alte echipe, dar de la farul nu are nici unul. In cazul asta, tu ce cauti aici ? El : Pai am venit cu galeria. Eu : Si Sorin nu ti-a spus si pentru ce ati venit aici cumva ? Daca nu, iti zic eu. Acum joaca echipa nationala, si asta ne reprezinta pe toti. Daca tot ai venit, lasa draq injuraturile si sustine echipa nationala sau pleaca. Dupa aia a inceput Sorin sa dea tonul la scandari si nu l-am mai bagat pe ala in seama.

Banuiesc ca asta s-ar intampla pe orice stadion, poate chiar mai rau. La Timisoara, pe giulesti, in groapa, sau la craiova, daca as fi fost in peluza la un meci al nationalei, probabil as fi fost omorat in bataie. N-ar fi contat ca sunt si eu roman.

Am vazut ca aici pe forum multi se declara ultrasi 100%. Multi sunt sigur ca n-au nici cea mai mica treaba cu fenomenul. Pt ei, ultras o insemna sa-i urasca pe altii mai mult decat sa-si sustina echipa. E pacat ca nu se incearca o civilizare a membrilor de galerie. Pentru mine fotbalul e un spectacol. Pentru altii, doar o modalitate de refulare.

In Constanta nimeni nu e sclavul Stelei, insa exista destui suporteri si simpatizanti ai Stelei. Daca am fi fost sclavi, probabil am fi tinut cu Farul, pentru ca este echipa locala si am fi fost obligati sa tinem cu ea. Dar nu suntem, pentru ca fiecare a ales cu ce echipa sa tina. Sclavi sunt cei care tin cu echipa locala pt ca asa considera ei ca trebuie. Voi tineti pentru ca asa vi s-a impus sau pentru ca asa credeti ca trebuie, nu pentru ca v-ati ales voi. Daca e sa fim sclavii cuiva in Constanta, atunci suntem sclavii primarului mazare. Ca pe asta nu ni-l alegem noi, ci il aleg mosii si babele pentru un kil de orez, malai si ulei.

Sclavi sunteti voi pentru ca sustineti o echipa doar pentru ca locuiti in orasul ala, nu pentru ca v-a atras ceva la ea. Daca va mutati din oras, ce se intampla ? Renuntzati la ea si tineti cu echipa din noul oras de resedintza ?

Dax_CT
3rd March 2007, 00:04
la nivel de capitala - doar una adevarat , adica rapidul ( sd echipe comuniste)
La nivel national - 5 ( sdr, stiinta, poli tm) ...inainte erau si arges si uta, dar s-au dus :(
La nivel international - 0 (nu poti sa zici ca steaua e tare in europa...poate la incasat goluri :happy )

vad ca pt tine exista doar steaua..vino in oltenia sau in banat ca sa vezi cu cine tine majoritatea locuitorilor de acolo

Mai tipi-tip, ce sa-ti mai zic ? Ca n-ai minte nici cat un bob de orez ? Asta stie tot forumul. Nici nu ma mai obosesc sa-ti mai explic.

TYPI-STIINTA
3rd March 2007, 00:05
dax_ct , cine crezi frate ca citeste tot ce ai scris tu acolo ? :happy

Dax_CT
3rd March 2007, 00:06
dax_ct , cine crezi frate ca citeste tot ce ai scris tu acolo ? :happy

Pai, n-am scris pt tine, ca daca era pt tine, as fi scris doar propozitii scurte, si putine la numar, ca sa nu-ti suprasolicit neuronii. Pardon, neuronul.

TYPI-STIINTA
3rd March 2007, 00:07
Mai tipi-tip, ce sa-ti mai zic ? Ca n-ai minte nici cat un bob de orez ? Asta stie tot forumul. Nici nu ma mai obosesc sa-ti mai explic.

du-te bah stelistule de aici! numai steaua visezi toata ziua... tu esti in stare sa zici ca ieri steaua a jucat mai bine decat otelul , la cat de subiectiv esti :D ... mi s-a luat de voi, si sti de ce?pt ca sunteti prea increzuti :no: va credeti marii europei, cand de voi nici draqu nu stie in europa :happy

Dax_CT
3rd March 2007, 00:09
du-te bah stelistule de aici! numai steaua visezi toata ziua... tu esti in stare sa zici ca ieri steaua a jucat mai bine decat otelul , la cat de subiectiv esti :D ... mi s-a luat de voi, si sti de ce?pt ca sunteti prea increzuti :no: va credeti marii europei, cand de voi nici draqu nu stie in europa :happy

Rog moderatorii sa-i dea BAN pentru prostie manifestata in mod repetat !

TYPI-STIINTA
3rd March 2007, 00:11
ce mah, nu e asa? :D nu sunteti cam increzuti de la o vreme? :confused: incep sa va urasc mai mult decat pe dinamovisti, cu toate ca acu` 5-6 ani nu aveam nimic cu voi...dar cu timpu`, multi din voi ati devenit prea increzuti asa dintr-o data...aici si presa este de vina :mda:

Cra10veanu
3rd March 2007, 07:44
Rog moderatorii sa-i dea BAN pentru prostie manifestata in mod repetat !

sclvex nu esti tu in masura sa zici cine e prost si cine e destept aici, deci lasa moderatorii ca e mai bine pt tine.

Ulysses
3rd March 2007, 08:30
sclvex nu esti tu in masura sa zici cine e prost si cine e destept aici, deci lasa moderatorii ca e mai bine pt tine.

dupa avatar arati cam rau... eu zic sa te pregatesti:no:

blandu
3rd March 2007, 14:01
Mai tipi-tip, ce sa-ti mai zic ? Ca n-ai minte nici cat un bob de orez ? Asta stie tot forumul. Nici nu ma mai obosesc sa-ti mai explic.

Si totusi te-ai obosit putin...!
Doar putin, atat cat poti !

TYPI-STIINTA
3rd March 2007, 14:22
Si totusi te-ai obosit putin...!
Doar putin, atat cat poti !

ba s-a cam obosit :D nu vezi cate randuri a scris mai sus.. mai are putin si face si un roman :lol:

PS: Blandu, vi azi la meci? daca da, ne vedem acolo :ok:

ASP
3rd March 2007, 15:44
bey dax-ct ziceai in polologhia aia de text ca s-au luat aia de la farul de tine ca esti cu stea*a iar tu le-ai raspuns ca joaca Romania si ca de ce te injura pe tine. pai daca juca Romania ce cautai la meci in trening cu stea*a? de ce nu aveai trening cu Romania, s-au un trening normal si un steag al Romaniei? te-ai dus in trening cu stea*a ca sa faci pe smecherul la meciul nationalei. evident ca mi-am dat seama ca minti atunci cand spui ca aia nu ti-au raspuns cand in realitate ti-ai luat 3 palme si cateva flegme.

TYPI-STIINTA
3rd March 2007, 15:50
bey dax-ct ziceai in polologhia aia de text ca s-au luat aia de la farul de tine ca esti cu stea*a iar tu le-ai raspuns ca joaca Romania si ca de ce te injura pe tine. pai daca juca Romania ce cautai la meci in trening cu stea*a? de ce nu aveai trening cu Romania, s-au un trening normal si un steag al Romaniei? te-ai dus in trening cu stea*a ca sa faci pe smecherul la meciul nationalei. evident ca mi-am dat seama ca minti atunci cand spui ca aia nu ti-au raspuns cand in realitate ti-ai luat 3 palme si cateva flegme.

"ti-ai luat 3 palme si cateva flegme" :happy :happy
HAI ROMANIA!!! :D

chipy_1923
3rd March 2007, 15:54
:mda:
In legatura cu sclavia din Cta, as vrea sa intreb pe cei care ati vazut meciul de aseara din cupa daca a fost afisat vreun banner apartinand vreunui grup constantean. Pentru ca din cate inteleg, numele subiectului este cea mai frumoasa galerie din tara nu? Se refera la galerie nu la public in general, vreun semn ceva de baieti care sustin doar pe Farul in galeria stelei aseara? Si daca cumva ar exista o asa zisa prietenie intre stelisti si faristi (dar repet, nu exista) totusi ar fi o prietenie intre romani, nu intre rromi si sarbi, romani si alte nationalitati ca in peluza vestica sunt toate minoritatile. In plus, in ce galerie ati vazut ca grupul respectiv sa aibe o sectiune in Cta, din cate stiu eu numele orasului nostru nu sta afisat in nicio galerie cum as putea spune de un banner Galati in galeria rapidului, Timisoara in galeria stelei si exemplele pot continua. De cate ori a jucat steaua in provincie pe stadionul vostru impotriva unei alte echipe care sa nu fi fost cea locala? Nu confundati lucrurile, aseara daca juca impotriva Farului stati calmi ca era alta atmosfera.
Excluzand Craiova, Timisoara orase unde echipele au avut performante, mai mult ca sigur stadionul se umplea de stelisti. Nu incercati sa veniti cu scuze cum ca sunt din orase invecinate ca si in cazul nostru am putea spune ca au venit din orase precum Megidia, Mangalia, Cernavoda care sunt de ex. cam de marimea Galatiului (aprox.). Am incercat sa nu scriu pe teama acestui subiect pentru simplul fapt ca nu sunt baieti cu mentalitate de peluza. Pana atunci spargeti seminte, votati basescu, si dansati cu buricul inainte pe muzica orientala. Nu am vrut sa jignesc pe nimeni dar sunt nevoit sa o fac atunci cand vad o gramada de persoane vorbiind fara sa stie nimic despre Cta. Un salut roman la toti.

adica u vrei sa imi spui ca din toti constantenii aia prezenti la meci nu tinea niciunul si cu Farul?erau toti numai stelisti???trebuiau sa vina cu vreun banner al galeriei ??

arian18
3rd March 2007, 20:22
adica u vrei sa imi spui ca din toti constantenii aia prezenti la meci nu tinea niciunul si cu Farul?erau toti numai stelisti???trebuiau sa vina cu vreun banner al galeriei ??


Cred ca n-ai inteles ce am scris. O sa incerc sa iti explic mai babeste. Subiectul e cea mai tare galerie romaneasca. A fost vreun grup din Cta la meci? Si pe stadion normal ca au fost suporteri care tineau si cu Farul si cu steaua, dar astia nu fac parte din peluza constanteana, iar acesti suporteri de carton nu cred ca sunt doar in Cta. Asa pot si eu sa dau o explicatie cum ca erau suporteri stelisti din imprejurimi asa cum a spus un cetatean galatean in pagina anterioara dar nu o fac pt ca nu imi place sa mint.

Jus7M3
4th March 2007, 00:52
bey dax-ct ziceai in polologhia aia de text ca s-au luat aia de la farul de tine ca esti cu stea*a iar tu le-ai raspuns ca joaca Romania si ca de ce te injura pe tine. pai daca juca Romania ce cautai la meci in trening cu stea*a? de ce nu aveai trening cu Romania, s-au un trening normal si un steag al Romaniei? te-ai dus in trening cu stea*a ca sa faci pe smecherul la meciul nationalei. evident ca mi-am dat seama ca minti atunci cand spui ca aia nu ti-au raspuns cand in realitate ti-ai luat 3 palme si cateva flegme.

hahaha .. prea taree !! :ok:

dax ce viteji "este" unii din gura !!

me
5th March 2007, 21:37
peluza timisoareana aseara la meciul "copiii vs marii campioni"

http://www.youtube.com/watch?v=vsUCLZONsIY

luciano_1644
5th March 2007, 22:49
peluza timisoareana aseara la meciul "copiii vs marii campioni"

http://www.youtube.com/watch?v=vsUCLZONsIY

Da,mai ales modul in care v-ati bucurat voi intre voi la golul lui Niculescu!:happy :happy :happy :happy :happy

Dax_CT
6th March 2007, 11:57
bey dax-ct ziceai in polologhia aia de text ca s-au luat aia de la farul de tine ca esti cu stea*a iar tu le-ai raspuns ca joaca Romania si ca de ce te injura pe tine. pai daca juca Romania ce cautai la meci in trening cu stea*a? de ce nu aveai trening cu Romania, s-au un trening normal si un steag al Romaniei? te-ai dus in trening cu stea*a ca sa faci pe smecherul la meciul nationalei. evident ca mi-am dat seama ca minti atunci cand spui ca aia nu ti-au raspuns cand in realitate ti-ai luat 3 palme si cateva flegme.

Minte de oltean sadea. Nu mi-am luat nici o palma si nici macar o flegma. Nici macar de la cei din galeria rapidului care venisera sa sustina nationala romaniei (cam vreo 16 insi, stateau in stanga galeriei farului). Ce-mi pare rau e ca cele doua mai mult se concurau in scandari, in loc sa colaboreze.
M-am dus in trening cu Steaua pentru ca nu am cu Romania, iar Steaua este emblema Romaniei in materie de rezultate sportive in fotbal, si nu alta echipa. Culorile Stelei se regasesc si pe steagul romanesc, in caz ca nu stiai. Iar multi din galeria farului care au venit sa sustina Romania venisera pentru ca i-a tarat Sorin acolo, nu pentru ca aveau ei vreo treaba cu nationala.

Eu stiu ca voi aveti creiere netede si ca pentru voi iubirea pt un club inseamna mai mult ura fatza de celelalte, manifestata printr-un comportament total neadecvat intr-o societate de secol 21. Nu sunt eu vinovat ca voi aveti o lipsa totala de educatie (e vina voastra, a parintilor vostri, a mediului in care traiti si care va incurajeaza sa va comportati asa).

Daca voi va complaceti in groapa societatii, inseamna ca asta e nivelul vostru. Ar fi si greu sa iesiti din ea, ce-i drept.

Frustrare placuta ! :rosu:

TYPI-STIINTA
6th March 2007, 13:21
M-am dus in trening cu Steaua pentru ca nu am cu Romania, iar Steaua este emblema Romaniei in materie de rezultate sportive in fotbal, si nu alta echipa. Culorile Stelei se regasesc si pe steagul romanesc, in caz ca nu stiai.

Explicatie tampita :rosu: . te-ai dus de nesimtit la meciul jucat de nationala la constanta in trening cu steaua :mda:. Mai bine te duceai imbracat normal daca nu aveai trening cu Romania... daca mai juca nationala pe ghencea, mai te intelegeam cat de cat :no: . Ma mir cum de nu s-a luat nimeni de tine :confused:

Jus7M3
6th March 2007, 13:26
M-am dus in trening cu Steaua pentru ca nu am cu Romania, iar Steaua este emblema Romaniei in materie de rezultate sportive in fotbal, si nu alta echipa. Culorile Stelei se regasesc si pe steagul romanesc, in caz ca nu stiai.

eh hai lasa-ma .. pe bune ?! poate pt tine steaua e emblema romaniei mah .. pt mine steaua este,a fost si va ramane emblema comunismului .. clubul de casa al ceausestilor .. asa ca scuteste-ma de fraze de genu "steaua e emblema romaniei" ca ma ia greata !!

SORINULTRA
6th March 2007, 13:31
Minte de oltean sadea. Nu mi-am luat nici o palma si nici macar o flegma. Nici macar de la cei din galeria rapidului care venisera sa sustina nationala romaniei (cam vreo 16 insi, stateau in stanga galeriei farului). Ce-mi pare rau e ca cele doua mai mult se concurau in scandari, in loc sa colaboreze.
M-am dus in trening cu Steaua pentru ca nu am cu Romania, iar Steaua este emblema Romaniei in materie de rezultate sportive in fotbal, si nu alta echipa. Culorile Stelei se regasesc si pe steagul romanesc, in caz ca nu stiai. Iar multi din galeria farului care au venit sa sustina Romania venisera pentru ca i-a tarat Sorin acolo, nu pentru ca aveau ei vreo treaba cu nationala.

Eu stiu ca voi aveti creiere netede si ca pentru voi iubirea pt un club inseamna mai mult ura fatza de celelalte, manifestata printr-un comportament total neadecvat intr-o societate de secol 21. Nu sunt eu vinovat ca voi aveti o lipsa totala de educatie (e vina voastra, a parintilor vostri, a mediului in care traiti si care va incurajeaza sa va comportati asa).

Daca voi va complaceti in groapa societatii, inseamna ca asta e nivelul vostru. Ar fi si greu sa iesiti din ea, ce-i drept.

Frustrare placuta ! :rosu:

esti cel mai penipil om de pe planeta asta

Dax_CT
6th March 2007, 13:31
Explicatie tampita :rosu: . te-ai dus de nesimtit la meciul jucat de nationala la constanta in trening cu steaua :mda:. Mai bine te duceai imbracat normal daca nu aveai trening cu Romania... daca mai juca nationala pe ghencea, mai te intelegeam cat de cat :no: . Ma mir cum de nu s-a luat nimeni de tine :confused:

Lumea este mai civilizata la Constanta, fatza de orashele gen craiova. De aia m-am si mutat aici si nu in Bucuresti. Nivelul de trai este mai ridicat decat in restul tzarii, la fel si nivelul de educatie. Orasul este frumos si cat de cat curat, este prosper, are strazi bune si iluminate noaptea, de nu iti este frica sa mergi noaptea singur pe strada, ca sa nu mai zic ca vara e o adevarata placere sa ai marea la doi pasi. Pana si clima e mai blanda aici.

Uneori regiunea din care vii spune multe despre tine. Aici lumea e mai diversa, si fiecare a trebuit sa invetze sa respecte pe ceilalti care nu sunt de aceeasi credintza ca si el (de exemplu). Aici putem sta stelisti, dinamovisti, rapidisti, faristi la aceeasi masa si sa urmarim un meci de fotbal fara sa ne omoram intre noi. La craiova sigur asa ceva n-ar fi posibil.

TYPI-STIINTA
6th March 2007, 13:31
eh hai lasa-ma .. pe bune ?! poate pt tine steaua e emblema romaniei mah .. pt mine steaua este,a fost si va ramane emblema comunismului .. clubul de casa al ceausestilor .. asa ca scuteste-ma de fraze de genu "steaua e emblema romaniei" ca ma ia greata !!

pe vremea lu` nea nicu ceausescu era "emblema" romaniei.. s-au cel putin asa incerca ceausescu

Jus7M3
6th March 2007, 13:35
Aici putem sta stelisti, dinamovisti, rapidisti, faristi la aceeasi masa si sa urmarim un meci de fotbal fara sa ne omoram intre noi. La craiova sigur asa ceva n-ar fi posibil.

sa fi sigur de asta !! :ok: (p.s. exagerezi folosind cuvinte de genul "ne omoram intre noi" .. stai lejer ca nu omoara nimeni pe nimeni .. deja exagerezi aiurea)

este vorba de mandrie .. si de iubire neconditionata pt Universitatea Craiova .. nu ai cum sa intelegi asta sunt sigur !!

Dax_CT
6th March 2007, 13:36
Stiu ca am lovit in multi frustrati. Asta si intentionatm, dar speram ca totusi cativa dintre voi sa se deshtepte si sa evolueze. Sunt dezamagit ca perseverati in acelasi ton ca si pana acum. Refuzati sa evoluati, complacandu-va in mediocritate.

Nu va doresc decat sa aveti parte exact de ce meritati !

Dax_CT
6th March 2007, 13:39
sa fi sigur de asta !! :ok:

este vorba de mandrie .. si de iubire neconditionata pt Universitatea Craiova .. nu ai cum sa intelegi asta sunt sigur !!

Se scrie corect asa : "sa fii sigur !". Dar eu te inteleg pe tine, esti din craiova, e mai grea limba romana acolo.

Iar iubirea de care vorbesi tu, din ce ati scris voi pana acum, cam este conditionata.

Jus7M3
6th March 2007, 13:40
amice nu e vb de nicio frustrare .. care e pan` la urma problema ta ?! ca la Craiova ura pt echipele din bucuresti este inca foarte mare si ca toleranta pt suporterii altor echipe este 0 ?!

ti-am mai spus este vorba de mandrie si iubire neconditionata .. dar nu ai cum sa intelegi chestiile astea !!


Se scrie corect asa : "sa fii sigur !". Dar eu te inteleg pe tine, esti din craiova, e mai grea limba romana acolo.

Iar iubirea de care vorbesi tu, din ce ati scris voi pana acum, cam este conditionata.

pfaa m-ai dat gata .. vrei sa stau sa caut prin posturile tale greseli gramaticale sau greseli de tastatura ?! n-am timp nici chef ..
p.s. lasa glumele pe seama celor care pot sa le faca .. tie nu prea iti ies ;)

TYPI-STIINTA
6th March 2007, 13:45
Uneori regiunea din care vii spune multe despre tine. Aici lumea e mai diversa, si fiecare a trebuit sa invetze sa respecte pe ceilalti care nu sunt de aceeasi credintza ca si el (de exemplu).

Bine zis :D Dar la tine nu vad acel RESPECT fata de ceilalti din constanta... tu venind la meciul Romaniei in trening cu stea*a nu i-ai respectat pe ceilalti suporteri care au venit la meci ...
PS: nu mai incerca sa te scuzi, ca incerci degeaba... te invarti in acelasi cerc :D

Dax_CT
6th March 2007, 13:47
amice nu e vb de nicio frustrare .. care e pan` la urma problema ta ?! ca la Craiova ura pt echipele din bucuresti este inca foarte mare si ca toleranta pt suporterii altor echipe este 0 ?!

ti-am mai spus este vorba de mandrie si iubire neconditionata .. dar nu ai cum sa intelegi chestiile astea !!

La fel cum tu nu ai poti intelege vreodata democratia ! Si se mai intreaba unii de ce tzara asta se afla intr-o continua degradare morala si culturala !

Care e problema mea cu voi ? Ma deranjeaza ca sunteti asa de inculti, needucati si ingusti la minte. Si daca nimeni nu va lua atitudine, nici macar dintre moderatori (culmea e ca unii din ei chiar incurajeaza promovarea lipsei de educatie si fanatismul extrem), am zis ca macar eu, din pur simtz civic, sa o fac.

Ca voi sunteti copii mici si nu va doriti sa fiti civilizati (ca nu este COOL), e de fapt problema intregii societati, nu numai a voastre.

TYPI-STIINTA
6th March 2007, 13:48
La fel cum tu nu ai poti intelege vreodata democratia ! Si se mai intreaba unii de ce tzara asta se afla intr-o continua degradare morala si culturala !

Care e problema mea cu voi ? Ma deranjeaza ca sunteti asa de inculti, needucati si ingusti la minte. Si daca nimeni nu va lua atitudine, nici macar dintre moderatori (culmea e ca unii din ei chiar incurajeaza promovarea lipsei de educatie si fanatismul extrem), am zis ca macar eu, din pur simtz civic, sa o fac.

Ca voi sunteti copii mici si nu va doriti sa fiti civilizati (ca nu este COOl), e de fapt problema intregii societati, nu numai a voastre.

amice, vezi ca ai gresit forumul :D ..aici se vorbeste de fotbal

Dax_CT
6th March 2007, 13:49
amice, vezi ca ai gresit forumul :D ..aici se vorbeste de fotbal

Esti tu sigur ca despre fotbal se vorbeste aici ? Ca din scrieti voi nu prea are nici o tangentza cu fotbalul.

Jus7M3
6th March 2007, 13:51
La fel cum tu nu ai poti intelege vreodata democratia ! Si se mai intreaba unii de ce tzara asta se afla intr-o continua degradare morala si culturala !

Care e problema mea cu voi ? Ma deranjeaza ca sunteti asa de inculti, needucati si ingusti la minte. Si daca nimeni nu va lua atitudine, nici macar dintre moderatori (culmea e ca unii din ei chiar incurajeaza promovarea lipsei de educatie si fanatismul extrem), am zis ca macar eu, din pur simtz civic, sa o fac.

Ca voi sunteti copii mici si nu va doriti sa fiti civilizati (ca nu este COOl), e de fapt problema intregii societati, nu numai a voastre.

mah tu cazush in basme .. si o arzi foarte aiurea .. consider dialogul asta cu tine terminat .. este o mare pierdere de timp .. bine ca suntem noi restul inculti, needucati si ingusti la minte .. culmea e ca inca nu am vazut pe cineva sa zica de tine ca esti vr`un pui de geniu .. cred ca doar tu ai impresia asta .. lauda de sine etc etc etc .. papa :cya:

TYPI-STIINTA
6th March 2007, 13:51
Dax_CT, vad ca nu mi-ai dat nici o replica la faza aia cu RESPECTUL fata de ceilalti suporteri :D

Dax_CT
6th March 2007, 13:58
Dax_CT, vad ca nu mi-ai dat nici o replica la faza aia cu RESPECTUL fata de ceilalti suporteri :D

Degeaba ti-as fi raspuns. Mintea ta nu poate sa priceapa !

Salvati toate posturile astea, si dupa ce reusiti sa va luati Bacalaureatul (daca reusiti), recititi-le. Daca veti gandi la fel ca acum, asta e. Imi pare rau mie ca mi-am pierdut timpul cu voi.

TYPI-STIINTA
6th March 2007, 14:08
Degeaba ti-as fi raspuns. Mintea ta nu poate sa priceapa !

Salvati toate posturile astea, si dupa ce reusiti sa va luati Bacalaureatul (daca reusiti), recititi-le. Daca veti gandi la fel ca acum, asta e. Imi pare rau mie ca mi-am pierdut timpul cu voi.

ti-am zis-o , nu? :D ...pai sa sti ca asta e adevarul. daca tu vi imbracat la meciul Nationalei in trening cu Stea*a inseamna ca nu ai RESPECT fata de ceilalti suporteri :rosu: ..aici , orice ai incerca sa zici, tot degeaba incerci ca nu ai dreptate :evil:

ASP
6th March 2007, 14:34
Minte de oltean sadea. Nu mi-am luat nici o palma si nici macar o flegma. Nici macar de la cei din galeria rapidului care venisera sa sustina nationala romaniei (cam vreo 16 insi, stateau in stanga galeriei farului). Ce-mi pare rau e ca cele doua mai mult se concurau in scandari, in loc sa colaboreze.
M-am dus in trening cu Steaua pentru ca nu am cu Romania, iar Steaua este emblema Romaniei in materie de rezultate sportive in fotbal, si nu alta echipa. Culorile Stelei se regasesc si pe steagul romanesc, in caz ca nu stiai. Iar multi din galeria farului care au venit sa sustina Romania venisera pentru ca i-a tarat Sorin acolo, nu pentru ca aveau ei vreo treaba cu nationala.

Eu stiu ca voi aveti creiere netede si ca pentru voi iubirea pt un club inseamna mai mult ura fatza de celelalte, manifestata printr-un comportament total neadecvat intr-o societate de secol 21. Nu sunt eu vinovat ca voi aveti o lipsa totala de educatie (e vina voastra, a parintilor vostri, a mediului in care traiti si care va incurajeaza sa va comportati asa).

Daca voi va complaceti in groapa societatii, inseamna ca asta e nivelul vostru. Ar fi si greu sa iesiti din ea, ce-i drept.

Frustrare placuta ! :rosu:


esti drogat sau iti lispeste partea dreapta din creier? adica ce vrei sa spui? ca esti atat de fomist incat nu ai decat un trening cu stea*a si pe ala il porti tot timpul? emblema Romaniei ... stea*a :happy ... asta a fost bancul saptamnii.
Creier neted ai demonstrat ca ai si tu si tovarasii tai de joaca (galetusa si lopatelele ca sa faceti castele de nisip pe plaja la modern), pentru ca altfel nu ai cum sa faci c*aiele mari pe aici cand tu te duci la meciul nationalei in treningul unei echipe de club si te mai intrebi de ce te scuipa lumea pe stadion.
Nu suntem noi vinovati ca ai avut niste parinti denaturati care nu au avut altceva de facut decat sa te creasca. Prostiile alea hippy de la sfarsit sa le fumezi tu cu tovarasii tai la un tabinet.


La fel cum tu nu ai poti intelege vreodata democratia ! Si se mai intreaba unii de ce tzara asta se afla intr-o continua degradare morala si culturala !

Care e problema mea cu voi ? Ma deranjeaza ca sunteti asa de inculti, needucati si ingusti la minte. Si daca nimeni nu va lua atitudine, nici macar dintre moderatori (culmea e ca unii din ei chiar incurajeaza promovarea lipsei de educatie si fanatismul extrem), am zis ca macar eu, din pur simtz civic, sa o fac.

Ca voi sunteti copii mici si nu va doriti sa fiti civilizati (ca nu este COOL), e de fapt problema intregii societati, nu numai a voastre.

ia canta tu democratia si simtul civic la alta masa. Pufulete tu vorbesti de incultura cand toate posturile tale debordeaza de cretinisme? Emigreaza "bengosule" daca nu-ti convine! Au nevoie de intelectuali ca tine in Togo.
Esti sigur ca ai depasit prima faza a pubertatii? Daca nu ai facut-o probabil ca e vina societatii...




Salvati toate posturile astea, si dupa ce reusiti sa va luati Bacalaureatul (daca reusiti), recititi-le. Daca veti gandi la fel ca acum, asta e. Imi pare rau mie ca mi-am pierdut timpul cu voi.

milog e asta. el vorbeste de bac si din ce scrie se vede ca a repetat clasa a IV a de 3 ori.

caine19
6th March 2007, 14:56
Ma dax , tu faci parte din categoria aia care crede ca sTEAUA reprezinta Romania :happy . Suturile in fund luate la Cta ti-au demonstrat contrariul :ok: .

yang
7th March 2007, 15:35
Ma dax , tu faci parte din categoria aia care crede ca sTEAUA reprezinta Romania :happy . Suturile in fund luate la Cta ti-au demonstrat contrariul :ok: .


rRomania e reprezentata de echipa nationala :Mutu,Lobont,Contra s.a.m.d..
Oameni seriosi... Nu de Steaua. Oameni care i-au tras-o Laurei prizand(nu prinzand) cate ceva...

Steaua reprezinta doar vreo 15000 de romani...

ASP
7th March 2007, 16:51
si aia numai la cupe si ... flori

danutzz_sb
7th March 2007, 21:46
Degeaba ti-as fi raspuns. Mintea ta nu poate sa priceapa !

Salvati toate posturile astea, si dupa ce reusiti sa va luati Bacalaureatul (daca reusiti), recititi-le. Daca veti gandi la fel ca acum, asta e. Imi pare rau mie ca mi-am pierdut timpul cu voi.

bai baiatule nu stiu ce e in capul tau si sincer nu vreau sa aflu. politica nu are nici o legatura cu fanatismul pt o ekipa. tot bagi in fata kestia ca suntem intr-o tara democratica. tu nu ai de unde sa stii ce inseamna iubirea pt o ekipa anume pentru ca nu traiesti alaturi de ea, nu stai in peluza la fiecare meci si iti sustii ekipa si la bine si la rau. cu toata stima si respectul esti penal.(asta e sunt un "taran" si nu m-am putut abtine) :yeah: :yeah:

hamsterutz
8th March 2007, 01:04
Degeaba ti-as fi raspuns. Mintea ta nu poate sa priceapa !

Salvati toate posturile astea, si dupa ce reusiti sa va luati Bacalaureatul (daca reusiti), recititi-le. Daca veti gandi la fel ca acum, asta e. Imi pare rau mie ca mi-am pierdut timpul cu voi.

tu credi ca esti vadim tudor sau daca nu macar un mircea badea (desi ala mi-e simpatic) al forumului....vai bre ma lasi? de cand steaua reprezinta romania?pt mine steaua nu repr nimik si nu v-a reprezenta niciodata :)...nu pt co urasc nu pt ca nu-mi place ci pt ca e pur si simplu o echipa de fotbal!! nu uita asta DOAR O ECHIPA DE FOTBAL :)

ASP
8th March 2007, 12:59
si ia zi Dax_CT, la ce filiala a PNG esti presedinte? ca l-a dat limbi intre fese esti as.
ai abonament l-a luat pumni de la mm? esti din brigada lu' mustata?

SORINULTRA
8th March 2007, 13:23
e in celula cu mustata:happy " idealul vostru n viata e un lider zis mustata"

lolo_grupa_c
8th March 2007, 13:36
...aia nu ai in cap decat pamant...
...pana si niste copii de 15 ani cunosc mai multe...
...dar....asta e,va reveniti voi...nui asa ?...=))))))))

worship_my_ass
8th March 2007, 14:47
mUSTATA nu a fost niciodata adevaratul lider al ULTRASILOR STELISTI!!
la acest sondaj ar trebui sa se ia in considerare , si lucrurile "nasoale" pe care le-au facut galeriile noastre in tribune si in afar acestora.....
spre exemplu galeria rAPIDULUI ne face cel mai mult de ras in afara tarii....(:( )
in mare parte taximetristi cu ochiul format dupa "ciordeala" ...(ASTA o stiu chiar de l;a nishte baieti din galeria lor) ....oricum e frumos sa colinzi prin europa , si sa -ti sustii echipa in UCL!! pe marile stadioane ale lumii, si aici nu ma refer doar la ultimul sezon ...vb. si din trecut..

hamsterutz
8th March 2007, 15:51
mUSTATA nu a fost niciodata adevaratul lider al ULTRASILOR STELISTI!!
la acest sondaj ar trebui sa se ia in considerare , si lucrurile "nasoale" pe care le-au facut galeriile noastre in tribune si in afar acestora.....
spre exemplu galeria rAPIDULUI ne face cel mai mult de ras in afara tarii....(:( )
in mare parte taximetristi cu ochiul format dupa "ciordeala" ...(ASTA o stiu chiar de l;a nishte baieti din galeria lor) ....oricum e frumos sa colinzi prin europa , si sa -ti sustii echipa in UCL!! pe marile stadioane ale lumii, si aici nu ma refer doar la ultimul sezon ...vb. si din trecut..

a fost n-a fost da era lideru vostru nu?l-ati acceptat asa cum e ;)

Elphax
8th March 2007, 15:53
acuma si-au gasit sa se lepede de el ...

SORINULTRA
8th March 2007, 16:17
liderii vostrii de galerie fac cu randul la puscarie:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Elphax
8th March 2007, 16:19
liderii vostrii de galerie fac cu randul la puscarie:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

text bun de banner :)

Charon
8th March 2007, 16:28
mUSTATA nu a fost niciodata adevaratul lider al ULTRASILOR STELISTI!!
la acest sondaj ar trebui sa se ia in considerare , si lucrurile "nasoale" pe care le-au facut galeriile noastre in tribune si in afar acestora.....
spre exemplu galeria rAPIDULUI ne face cel mai mult de ras in afara tarii....(:( )
in mare parte taximetristi cu ochiul format dupa "ciordeala" ...(ASTA o stiu chiar de l;a nishte baieti din galeria lor) ....oricum e frumos sa colinzi prin europa , si sa -ti sustii echipa in UCL!! pe marile stadioane ale lumii, si aici nu ma refer doar la ultimul sezon ...vb. si din trecut..

am auzit,stiu de la baieti din galerie,mi-a spus o pasarica........:happy
as paria ca nu ai calcat in viata ta prin peluza,apai sa faci deplasari prin Europa!:happy

si intr-adevar Mustata nu a fost NICIODATA liderul ultrasilor stelisti,pentru ca aia stau la SUD!
El a fost liderul celor de la Nord!:lol:

lolo_grupa_c
8th March 2007, 16:31
sefi de galerie...auzi la ei.....
la steaua puscariasi...la rapid niste afaceristi.....
...stati dreaq in banca voastra...brigazile fac legea ultra in ziua de azi...

SORINULTRA
8th March 2007, 16:35
asa e si cea mai tare brigada e ultras jilava , pacat ca nu prea ajung pe stadion da oricum ....

m4st3r
8th March 2007, 18:34
http://img251.imageshack.us/img251/7006/36878871re9.th.jpg (http://img251.imageshack.us/my.php?image=36878871re9.jpg)
:D steaua-poli 2005-2006

magica_steaua
8th March 2007, 19:11
tu credi ca esti vadim tudor sau daca nu macar un mircea badea (desi ala mi-e simpatic) al forumului....vai bre ma lasi? de cand steaua reprezinta romania?pt mine steaua nu repr nimik si nu v-a reprezenta niciodata :)...nu pt co urasc nu pt ca nu-mi place ci pt ca e pur si simplu o echipa de fotbal!! nu uita asta DOAR O ECHIPA DE FOTBAL :)

invata mai intai sa faci acordul subiect-predicat si sa nu te sfiesti sa folosesti "VA reprezenta" ...........de judecat pe altii esti bun,te agiti pe aici dar mai bine te-ai duce sa inveti limba romana .............dar te inteleg daca "aia de la steaua e prosti" nu??????????????????trebuie sa te exprimi si tu daca in societate nu esti in stare macar pe un forum :happy :happy :happy :happy :happy

caine19
8th March 2007, 19:52
si intr-adevar Mustata nu a fost NICIODATA liderul ultrasilor stelisti,pentru ca aia stau la SUD!
El a fost liderul celor de la Nord!:lol:

Aloo ! Cand era mustata la steaua exista numai nordul :groggy: ...

lolo_grupa_c
8th March 2007, 21:53
cum?poi sudul nu isi incepea activitatea d p timpul lui j. pavel?(ex. mesajele anti paunescu smulse de jean pavel,in peluza sud.........mesajele pro lacatus??)...vad ca unii doarme paicea...

Dax_CT
9th March 2007, 03:58
invata mai intai sa faci acordul subiect-predicat si sa nu te sfiesti sa folosesti "VA reprezenta" ...........de judecat pe altii esti bun,te agiti pe aici dar mai bine te-ai duce sa inveti limba romana .............dar te inteleg daca "aia de la steaua e prosti" nu??????????????????trebuie sa te exprimi si tu daca in societate nu esti in stare macar pe un forum :happy :happy :happy :happy :happy

Cam toti sunt la fel de analfabeti ! E de-ajuns sa-i vezi cum scriu si cum se exprima ca sa-ti dai seama ca de fapt n-ai cu cine discuta. Ei apreciaza numai jignirile si mistocareala. Parca ar fi toti "ceferisti". E pierdere de vreme sa-ti bati capul cu ei. Chiar nu merita. Crezi ca le faci un bine daca ii corectezi, dar asta ii va face sa te jigneasca si mai tare. Just ignore them !

Charon
9th March 2007, 13:25
Aloo ! Cand era mustata la steaua exista numai nordul :groggy: ...
cerceteaza!:ok:

yang
9th March 2007, 13:50
liderii vostrii de galerie fac cu randul la puscarie:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Daca te crezi ULTRAS ar trebui sa nu mai citezi mesajele unor grupari din care nu faci parte caci se numeste "a copia".
Cat despre liderii de galerie... Stii foarte bine ce postere avea pe frigider Suker acum 3-4 ani... A recunoscut si in ziare(ce idiot :headbang: ).

ASP
9th March 2007, 14:27
Cam toti sunt la fel de analfabeti ! E de-ajuns sa-i vezi cum scriu si cum se exprima ca sa-ti dai seama ca de fapt n-ai cu cine discuta. Ei apreciaza numai jignirile si mistocareala. Parca ar fi toti "ceferisti". E pierdere de vreme sa-ti bati capul cu ei. Chiar nu merita. Crezi ca le faci un bine daca ii corectezi, dar asta ii va face sa te jigneasca si mai tare. Just ignore them !

Alo, Pruteanu, te trezisi din pumnii lu' mm? Scuza-ne Dax ca nu suntem toti sclavii ceauseilor! Chiar asa, ce tupeu pe noi sa nu tinem cu s****a! magica s****a!
daca s****a e magica ciciolina e virgina.
Suporterii celorlalte echipe care ati indraznit sa incurajati pe altcineva decat s****a va rog veniti-va in simtiri ca mai are putin Dax si face un atac de apoplexie, pentru ca si-a dat seama ca mai exista si alte echipe care culmea au si suporteri.
Bai, Shoko Asahara ia du-te si masoara-i capita lu' Elton si scuteste-ne de ineptiile tale "intelectuale".

Charon
9th March 2007, 14:44
Cam toti sunt la fel de analfabeti ! E de-ajuns sa-i vezi cum scriu si cum se exprima ca sa-ti dai seama ca de fapt n-ai cu cine discuta. Ei apreciaza numai jignirile si mistocareala. Parca ar fi toti "ceferisti". E pierdere de vreme sa-ti bati capul cu ei. Chiar nu merita. Crezi ca le faci un bine daca ii corectezi, dar asta ii va face sa te jigneasca si mai tare. Just ignore them !

in prostia ta apreciezi tot jignirile si mistocareala!
dar la tine e de inteles,spiritul de turma e bine intiparit!

0kdaniel4
10th March 2007, 03:24
Noi si echipa ,luptam pentru tine,oras al celor 7 coline Forzaa PoliIasi !!/OLE/ Speram un loc rezonabil(10-13)

SORINULTRA
10th March 2007, 06:24
Daca te crezi ULTRAS ar trebui sa nu mai citezi mesajele unor grupari din care nu faci parte caci se numeste "a copia".
Cat despre liderii de galerie... Stii foarte bine ce postere avea pe frigider Suker acum 3-4 ani... A recunoscut si in ziare(ce idiot :headbang: ).

eu doar am ras , nu l am aratat pe stadion . cat despre suker nu m a bag ca nu cunosc , nu pot vorbi despre el , eu pot vorbi doar de brigada din care fac eu parte g.c.

Elphax
10th March 2007, 09:00
UltraNativ - o brigada tare, peste multe 'galerii' din tara asta...

http://www.politm.com/viewtopic.php?t=3754&postdays=0&postorder=asc&start=32

SORINULTRA
10th March 2007, 14:21
numestele......

Elphax
10th March 2007, 16:25
nu mai zic nimic, poate se supara unii care se cred mari ultrasi ...

Jus7M3
10th March 2007, 16:35
chiar in peluza timisoreana sunt/erau brigazi peste UltraNativ (ex.: Drojdierii, Masseria(dc mai sunt) .. Fazione Estrema (pacat ca nu mai sunt).. parerea mea ;)

Blu3 Lion
10th March 2007, 16:37
chiar in peluza timisoreana sunt brigazi peste UltraNativ (ex.: Drojdierii, Masseria(dc mai sunt) .. fosta Fazione ).. parerea mea ;)
in Drojdierii sunt multi olteni;)

chipy_1923
11th March 2007, 22:52
UltraNativ - o brigada tare, peste multe 'galerii' din tara asta...

http://www.politm.com/viewtopic.php?t=3754&postdays=0&postorder=asc&start=32

tari pozele..:ok: ...multumim pt. suportul de aseara :D...

chipy_1923
11th March 2007, 22:52
Alo, Pruteanu, te trezisi din pumnii lu' mm? Scuza-ne Dax ca nu suntem toti sclavii ceauseilor! Chiar asa, ce tupeu pe noi sa nu tinem cu s****a! magica s****a!
daca s****a e magica ciciolina e virgina.
Suporterii celorlalte echipe care ati indraznit sa incurajati pe altcineva decat s****a va rog veniti-va in simtiri ca mai are putin Dax si face un atac de apoplexie, pentru ca si-a dat seama ca mai exista si alte echipe care culmea au si suporteri.
Bai, Shoko Asahara ia du-te si masoara-i capita lu' Elton si scuteste-ne de ineptiile tale "intelectuale".

:happy :happy :happy :happy

Colo-Colo
12th March 2007, 17:18
Cea mai frumoasa galerie din Romania,comparabila chiar cu cele tari din Italia,e galeria lui Poli Timisoara !!!

Elphax
12th March 2007, 17:29
chiar in peluza timisoreana sunt/erau brigazi peste UltraNativ (ex.: Drojdierii, Masseria(dc mai sunt) .. Fazione Estrema (pacat ca nu mai sunt).. parerea mea ;)

nu prea esti la curent:
1. drojdierii si masseria sunt intr-un permanent conflict de idei cu CVUCS, nici nu prea mai stau in peluza
2. au avut momente f.bune dar in ultima vreme sunt sub UltraNativ

Jus7M3
13th March 2007, 00:45
nu prea esti la curent:
1. drojdierii si masseria sunt intr-un permanent conflict de idei cu CVUCS, nici nu prea mai stau in peluza
2. au avut momente f.bune dar in ultima vreme sunt sub UltraNativ

da .. ai dreptate nu prea sunt la curent cu ce se intampla pe la voi ca sincer sa fiu nici nu prea ma intereseaza .. eu doar mi-am spus parerea .. poate este cum zici tu, pan` la urma ai mai multe informatii ca mine :ok:


Cea mai frumoasa galerie din Romania,comparabila chiar cu cele tari din Italia,e galeria lui Poli Timisoara !!!

amice nicio galerie din Romania nu are nici macar 20% din valoarea unei peluze din Serie B (ex. Napoli, Genoa, Cesena, Bologna etc) .. ce sa mai vb de cele mai tari peluze din Italia !!

singura tara din est care se poate compara cu Italia la nivel de peluze este Serbia .. uitati`va la atmosfera de la meciurile lu` crvena zvezda ;)

Colo-Colo
13th March 2007, 01:31
da .. ai dreptate nu prea sunt la curent cu ce se intampla pe la voi ca sincer sa fiu nici nu prea ma intereseaza .. eu doar mi-am spus parerea .. poate este cum zici tu, pan` la urma ai mai multe informatii ca mine :ok:



amice nicio galerie din Romania nu are nici macar 20% din valoarea unei peluze din Serie B (ex. Napoli, Genoa, Cesena, Bologna etc) .. ce sa mai vb de cele mai tari peluze din Italia !!

singura tara din est care se poate compara cu Italia la nivel de peluze este Serbia .. uitati`va la atmosfera de la meciurile lu` crvena zvezda ;)


esti slab pregatit daca te exprimi asa...
haha,mie imi spui de ce atmosfera e la zvezda:) ..eu am si fost pe stadion asa ca stai linistit.....

Jus7M3
13th March 2007, 01:36
esti slab pregatit daca te exprimi asa...
haha,mie imi spui de ce atmosfera e la zvezda:) ..eu am si fost pe stadion asa ca stai linistit.....

pai degeaba ai fost .. si crede`ma ca's destul de bine pregatit .. dar cand spui ca o galerie din romania se poate compara vr`odata cu cele mai tari peluze din Italia inseamna ca ori nu ai treaba cu fenomenul .. ori esti mult prea optimist !! suntem cel putin cu 10 ani in urma italienilor !!

uita`te la suporterii celor de la Napoli sau Cesena sau Genoa(echipe de divizia B in Italia) sa vezi coregrafii .. sa vezi mesaje .. sa vezi deplasari .. 60.000 de oameni acasa la un meci de Serie C spune multe despre fidelitatea napoletanilor .. etc etc .. vino cu chestii concrete cand spui ca galeria X se poate compara cu galeria Y din Italia .. ca asa din gura le dam clasa tuturor !! ;)

Colo-Colo
13th March 2007, 01:46
pai degeaba ai fost .. si crede`ma ca's destul de bine pregatit .. dar cand spui ca o galerie din romania se poate compara vr`odata cu cele mai tari peluze din Italia inseamna ca ori nu ai treaba cu fenomenul .. ori esti mult prea optimist !! suntem cel putin cu 10 ani in urma italienilor !!

uita`te la suporterii celor de la Napoli sau Cesena sau Genoa(echipe de divizia B in Italia) sa vezi coregrafii .. sa vezi mesaje .. sa vezi deplasari .. 60.000 de oameni acasa la un meci de Serie C spune multe despre fidelitatea napoletanilor .. etc etc .. vino cu chestii concrete cand spui ca galeria X se poate compara cu galeria Y din Italia .. ca asa din gura le dam clasa tuturor !! ;)

De Napoli n-am ce zice..si Genoa sunt f buni,dar ce cauta aici Cesena si Bologna....ele ,de exemplu, sunt mult sub Poli.....

Jus7M3
13th March 2007, 01:52
oooo .. pacat ca nu pot sa iti arat cateva filmulete cu Cesena .. pacat !! cauta cu youtube si o sa te convingi !!

chiar nu are rost sa facem comparatii d'astea .. n-am nimic cu baietii de la TM .. dar nu au cum sa se compare cu Italia .. repet suntem cel putin 10 ani in urma lor .. din orice punct de vedere !!

p.s. repet: vino cu chestii concrete cand spui ca peluza x say peluza y este mai buna ca peluza z !! iti zisai din gura suntem peste multi !!

p.s. am vazut niste poze cu galeria Speziei (pacat ca nu le mai am) de am ramas :shocked:

Colo-Colo
13th March 2007, 02:09
oooo .. pacat ca nu pot sa iti arat cateva filmulete cu Cesena .. pacat !! cauta cu youtube si o sa te convingi !!

chiar nu are rost sa facem comparatii d'astea .. n-am nimic cu baietii de la TM .. dar nu au cum sa se compare cu Italia .. repet suntem cel putin 10 ani in urma lor .. din orice punct de vedere !!

p.s. repet: vino cu chestii concrete cand spui ca peluza x say peluza y este mai buna ca peluza z !! iti zisai din gura suntem peste multi !!

p.s. am vazut niste poze cu galeria Speziei (pacat ca nu le mai am) de am ramas :shocked:

stiu ca Italia are si la nivel de serie C niste galerii ff tari,dar in general la meciurile importante....
Poli sta ff bine la coregrafie,numar in peluza,fond sonor .cand dadeau si cu fumigenele eu zic ca se puteau compara aproape cu oricare din Italia...

Oricum topul meu pe tari e urmatorul:

1.Argentina
2.Grecia
3.Italia
4.Serbia

Jus7M3
13th March 2007, 02:16
acum nah .. tu ai parerea ta eu pe a mea .. dar iti spun ca la coregrafie,numar in peluza,fond sonor suntem departe rau de tot de Italia .. de mentalitate nici nu mai vb. ..

eu zic sa isi spuna si ceilalti parerea .. n`are rost sa acaparam noi 2 discutia !!

si sa dau si eu un top :D :
1. Argentina
2. Italia
3. Serbia
4. Grecia

si Romania pe la coada clasamentului :D

Colo-Colo
13th March 2007, 02:27
acum nah .. tu ai parerea ta eu pe a mea .. dar iti spun ca la coregrafie,numar in peluza,fond sonor suntem departe rau de tot de Italia .. de mentalitate nici nu mai vb. ..

eu zic sa isi spuna si ceilalti parerea .. n`are rost sa acaparam noi 2 discutia !!

si sa dau si eu un topic :D :
1. Argentina
2. Italia
3. Serbia
4. Grecia

si Romania pe la coada clasamentului :D

Romania in nici un caz nu e pe la coada clasamentului,e in primele 10-15 sigur!

Sezione
13th March 2007, 12:10
Era vorba totusi de cea mai frumoasa galerie din romania... Dar daca tot ati deturnat discutia sa dau si eu un top extern :

Daca ne rezumam la atmosfera si sound

1) Anglia
2) Italia
3) Argentina

Daca ne referim la cromatica si pirotehnie :

1) Croatia
2) Serbia
3) Italia, Grecia, Turcia

Sezione
13th March 2007, 12:16
UltraNativ - o brigada tare, peste multe 'galerii' din tara asta...

http://www.politm.com/viewtopic.php?t=3754&postdays=0&postorder=asc&start=32

Frumoase poze... Da ce seaman stagurile alea cu ale noastre de la Sezione. Mult albastru...

axel
13th March 2007, 13:59
ce albastru ? :hmm:

maxx1923
13th March 2007, 23:54
forzza Rapid!

Sunchase
15th March 2007, 13:01
bebeu anti steaua&dinamo.
asa da :D

http://www.fzr.ro/stire_detaliata/MULTIMEDIA/RAPID_si_POLI__derby_ul_celor_mai_frumoase_galerii/2671.htm

St3LisT D3 MiC
16th March 2007, 10:48
Bah sincer am citit o buna parte din mesajele postate de voi....se am observat ca voi sunteti putin mai mult invidiosi....nu suportati STEAUA...okay inteleg dc...suntem peste voi la orice intelegi...performate actuale (nu vb de trecut)....suporteri(clar peste voi...STEAUA este iubita oriunde)...stadion.....etc. Asa ca CIOCU MIC SI JOC DE GLEZNE.... PS:performantele noastre macar sunt facute de noi....nu cumparate ca la stiti voi cine..:)) =)) iANCU dE JILAVA

TYPI-STIINTA
16th March 2007, 12:12
PS:performantele noastre macar sunt facute de noi....nu cumparate ca la stiti voi cine..:))

:happy esti comic. "performantele noastre macar sunt facute de noi":D ... trebuia sa o traiesc ca sa o aud si pe asta :happy. Se vede ca nu sti nimic despre echipa ta cu care simpatizezi; cred ca nici anu` infiintarii nu-l sti :sleep:

velier
16th March 2007, 13:05
Campionatul nostru ar trebui sa se dispute in sistem super liga primele 10 clasate dupa retur sa josce intre ele tur retur in felul aceste echipele tari ar disputa mai multe meciuri intre ele.cu o grupa de Liga A de 20 de echipe si o grupa de Liga B de 20 de echipe cu promovarea si retrogradarea a 4 echipe
:yeah: Incepind din Februarie pina in Noiembrie.

caine19
16th March 2007, 16:30
Bah sincer am citit o buna parte din mesajele postate de voi....se am observat ca voi sunteti putin mai mult invidiosi....nu suportati STEAUA...okay inteleg dc...suntem peste voi la orice intelegi...performate actuale (nu vb de trecut)....suporteri(clar peste voi...STEAUA este iubita oriunde)...stadion.....etc. Asa ca CIOCU MIC SI JOC DE GLEZNE.... PS:performantele noastre macar sunt facute de noi....nu cumparate ca la stiti voi cine..:)) =)) iANCU dE JILAVA

:sleep:


Trezeste-te ma !!

m4st3r
16th March 2007, 18:23
stelist de mic, esti mic ?!

St3LisT D3 MiC
16th March 2007, 19:58
HA HA HA HA chiar sunteti amuzanti sa mor yo....ma faceti sa zambesc...sincer...VOI VA CREDETI MIEJII....SUNTETI ULTRASI INRAITI....BV VOUA LSATI-MA PE MN SA FIU ALA CARE NU STIE ANU IN CARE SA INFIITAT CLUBU FAVORIT...LASATI-MA PE MN SA FIU ALA CARE E MIC DE AICI...LASATI-MA PE MN SA FIU CEL CE SUSTINE ECHIPA DE PE NET....LASATI-MA PE MN SA FIU SAMANTAR CAND SUNT PE STADION......LASATI-MA IN PACE PE MN.....am trecut prin prea multe...ca sa imi pun capu cu voi asa zici "ultrasi" adevarati.....voi stiti mai multe ca mn asa ca nu ma cert cu voi....BV VOUA va respect :))

magica_steaua
16th March 2007, 22:39
HA HA HA HA chiar sunteti amuzanti sa mor yo....ma faceti sa zambesc...sincer...VOI VA CREDETI MIEJII....SUNTETI ULTRASI INRAITI....BV VOUA LSATI-MA PE MN SA FIU ALA CARE NU STIE ANU IN CARE SA INFIITAT CLUBU FAVORIT...LASATI-MA PE MN SA FIU ALA CARE E MIC DE AICI...LASATI-MA PE MN SA FIU CEL CE SUSTINE ECHIPA DE PE NET....LASATI-MA PE MN SA FIU SAMANTAR CAND SUNT PE STADION......LASATI-MA IN PACE PE MN.....am trecut prin prea multe...ca sa imi pun capu cu voi asa zici "ultrasi" adevarati.....voi stiti mai multe ca mn asa ca nu ma cert cu voi....BV VOUA va respect :))

opreste-te ca rad astia de tine pe aici :ok: :ok: :ok:

The_Blonde
16th March 2007, 23:41
HA HA HA HA chiar sunteti amuzanti sa mor yo....ma faceti sa zambesc...sincer...VOI VA CREDETI MIEJII....SUNTETI ULTRASI INRAITI....BV VOUA LSATI-MA PE MN SA FIU ALA CARE NU STIE ANU IN CARE SA INFIITAT CLUBU FAVORIT...LASATI-MA PE MN SA FIU ALA CARE E MIC DE AICI...LASATI-MA PE MN SA FIU CEL CE SUSTINE ECHIPA DE PE NET....LASATI-MA PE MN SA FIU SAMANTAR CAND SUNT PE STADION......LASATI-MA IN PACE PE MN.....am trecut prin prea multe...ca sa imi pun capu cu voi asa zici "ultrasi" adevarati.....voi stiti mai multe ca mn asa ca nu ma cert cu voi....BV VOUA va respect :))



bai omule esti penibil mai aveai putin si ne ziceai ca te-a parasit gacica si ca ai ramas fara bani de chirie :)) stai linistit ca viata-i grea da' trece :galben:

St3LisT D3 MiC
16th March 2007, 23:47
Sincer ma doare fix in **** de cine rade....dar prea se dau astia barosani pe acilea....eu vreau sa vb de fotbal nu sa ma spurc cu ei....dar astia numai sa jigneasca si sa rada au invatat...deci nu am ce sa vb cu ei (doar uni)

St3LisT D3 MiC
16th March 2007, 23:49
Ba am zis la sanchi ca sunt samatar...ca nu stiu anu cand sa infiintat clubul...etc....LA SANCHI...dar esti prea......ca sa intelegi....

Adi Da Samraj
17th March 2007, 00:35
Comunicat Peluza Nord si Peluza SUd Steaua...

"Ca urmare a declaratiilor publice facute de patronului FC Steaua la adresa fanilor echipei, suporterii din Peluza Nord si Peluza Sud au decis, in semn de protest, sa nu efectueze deplasarea la Craiova pentru meciul din etapa a XXIII-a contra echipei FC Arges.

Dupa cum toata lumea a putut citi si auzi, patronul celui mai mare club din Romania a spus intr-un interviu acordat unui ziar de sport, ca noi, suporterii echipei, suntem cei care distrugem imaginea Stelei si ca nu are nevoie de noi. Acestea nu sunt primele declaratii de acest gen facute de-a lungul timpului, iar gravitatea este cu atat mai mare cu cat un club precum Steaua se bucura de foarte multi sustinatori in Romania, dar si in strainatate.

N-am vrea sa fim catalogati drept lasi pentru ca nu ne deplasam pentru echipa noastra.

Am facut-o in nenumarate randuri indiferent de distanta ce o aveam de parcurs
Am fost ani de zile langa niste jucatori care probabil nu meritau asta
Am inchis ochii cand meciul cu UTA a fost pus la 600 km de Bucuresti pentru ca unii din conducerea Stelei sa-si creeze o imagine buna in politica

Am facut mult prea multe pentru clubul asta. Da, pentru club, nu pentru patroni sau jucatori, personaje care vin si pleaca de aici. Nu ei sunt cei care traiesc pentru clubul acesta, ci noi. Noi suporterii stelisti de pretutindeni, de la peluza, de la tribuna, din Capitala, din provincie sau din strainatate. Dupa toate eforturile depuse de noi, nu ne-am bucurat nici macar de un salut la sfarsitul meciurilor, lucru ce ne-a pus pe ganduri si ne-a facut sa ne intrebam daca ideile expuse intr-un ziar de patronul clubului nu sunt mai vechi si n-au influentat la timpul lor si jucatorii.

Suporterul trebuie respectat pentru ca fara el nu ar exista fotbal. Noi suntem cei care fac atmosfera pe stadioane. Un steag il fluturam pentru voi, o torta o aprindem pentru voi, o deplasare o facem pentru voi.

Traim pentru clubul Steaua insa asa nu se mai poate. Fiecare om din conducere si fiecare jucator TREBUIE sa inteleaga ca fara noi, ei nu exista.

Facem apel la identitatea fiecarei persoane care doreste sa se deplaseze la Craiova, sa nu o faca. Trebuie fiecare sa deshida ochii si sa vada un lucru foarte clar :

AM FOST FOLOSITI IN DESE RANDURI PENTRU A FACE PROPAGANDA POLITICA UNORA, PENTRU A LE UMPLE BUZUNARELE, INSA NICIODATA EI NU NE-AU RESPECAT.
ESTE MOMENTUL SA ARATAM CA FARA SUPORTERI, FOTBALUL NU CONTEAZA !!! ESTE MOMENTUL CA CEI CE CRED CA SUNT STAPANII ABSOLUTI AI CULORILOR ROS-ALBASTRE SA INTELEAGA DEFINITIV CA NOI CONTAM! CONTAM INCA DIN 1947! "

Hard
17th March 2007, 00:36
bravo :ok:

m4st3r
17th March 2007, 12:11
prost e jiji asta... bv suporterilor

Elphax
17th March 2007, 12:38
si il doare pt jiji undeva ...

RazvyVG
17th March 2007, 20:42
http://www.youtube.com/watch?v=zMmzmvG78PM
un filmulet de azi...

Sezione
17th March 2007, 22:38
Bah sincer am citit o buna parte din mesajele postate de voi....se am observat ca voi sunteti putin mai mult invidiosi....nu suportati STEAUA...okay inteleg dc...suntem peste voi la orice intelegi...performate actuale (nu vb de trecut)....suporteri(clar peste voi...STEAUA este iubita oriunde)...stadion.....etc. Asa ca CIOCU MIC SI JOC DE GLEZNE.... PS:performantele noastre macar sunt facute de noi....nu cumparate ca la stiti voi cine..:)) =)) iANCU dE JILAVA

Da nu uport Steaua si Dinamo.... pentru ca de la geneza pina azi simt ca rprezinta exact ce urasc mai mult. Au aparut prin desfintarea abuziva a doua echipe de traditie Carmen si Unirea tricolor..si zeci de ani au fost sustinute dupa sistemul sovietici de armata si sekuritate... Pot sa-ti povestesc o ora de multe abuzuri legate de numele asta ... Eu de asta nu suport steaua..nu din invidie ..nu am ce sa invidiez la voi. Iubesc Stiinta in primul rind pentru ca are traditie in a da peste bot celor care se chinuie de 50 de ani sa ia tot printr-o politica de stat cu mijloace mai mult sau mai putin ortodoxe.
SI INCA CEVA : Am vazut azi cit e de iubita steaua la Craiova )))))))))))):happy

Sezione
17th March 2007, 22:40
Comunicat Peluza Nord si Peluza SUd Steaua...

"Ca urmare a declaratiilor publice facute de patronului FC Steaua la adresa fanilor echipei, suporterii din Peluza Nord si Peluza Sud au decis, in semn de protest, sa nu efectueze deplasarea la Craiova pentru meciul din etapa a XXIII-a contra echipei FC Arges.

Dupa cum toata lumea a putut citi si auzi, patronul celui mai mare club din Romania a spus intr-un interviu acordat unui ziar de sport, ca noi, suporterii echipei, suntem cei care distrugem imaginea Stelei si ca nu are nevoie de noi. Acestea nu sunt primele declaratii de acest gen facute de-a lungul timpului, iar gravitatea este cu atat mai mare cu cat un club precum Steaua se bucura de foarte multi sustinatori in Romania, dar si in strainatate.

N-am vrea sa fim catalogati drept lasi pentru ca nu ne deplasam pentru echipa noastra.

Am facut-o in nenumarate randuri indiferent de distanta ce o aveam de parcurs
Am fost ani de zile langa niste jucatori care probabil nu meritau asta
Am inchis ochii cand meciul cu UTA a fost pus la 600 km de Bucuresti pentru ca unii din conducerea Stelei sa-si creeze o imagine buna in politica

Am facut mult prea multe pentru clubul asta. Da, pentru club, nu pentru patroni sau jucatori, personaje care vin si pleaca de aici. Nu ei sunt cei care traiesc pentru clubul acesta, ci noi. Noi suporterii stelisti de pretutindeni, de la peluza, de la tribuna, din Capitala, din provincie sau din strainatate. Dupa toate eforturile depuse de noi, nu ne-am bucurat nici macar de un salut la sfarsitul meciurilor, lucru ce ne-a pus pe ganduri si ne-a facut sa ne intrebam daca ideile expuse intr-un ziar de patronul clubului nu sunt mai vechi si n-au influentat la timpul lor si jucatorii.

Suporterul trebuie respectat pentru ca fara el nu ar exista fotbal. Noi suntem cei care fac atmosfera pe stadioane. Un steag il fluturam pentru voi, o torta o aprindem pentru voi, o deplasare o facem pentru voi.

Traim pentru clubul Steaua insa asa nu se mai poate. Fiecare om din conducere si fiecare jucator TREBUIE sa inteleaga ca fara noi, ei nu exista.

Facem apel la identitatea fiecarei persoane care doreste sa se deplaseze la Craiova, sa nu o faca. Trebuie fiecare sa deshida ochii si sa vada un lucru foarte clar :

AM FOST FOLOSITI IN DESE RANDURI PENTRU A FACE PROPAGANDA POLITICA UNORA, PENTRU A LE UMPLE BUZUNARELE, INSA NICIODATA EI NU NE-AU RESPECAT.
ESTE MOMENTUL SA ARATAM CA FARA SUPORTERI, FOTBALUL NU CONTEAZA !!! ESTE MOMENTUL CA CEI CE CRED CA SUNT STAPANII ABSOLUTI AI CULORILOR ROS-ALBASTRE SA INTELEAGA DEFINITIV CA NOI CONTAM! CONTAM INCA DIN 1947! "

FELICITARI !!!:ok:

Ginxler
18th March 2007, 00:13
Bine, noi v-am zis pana acuma ca sunteti niste oi, dar nu ne-ati crezut :)

Jus7M3
18th March 2007, 00:22
au crezut mah .. stiau si ei .. dar ce draq sa mai faca .. :happy

magica_steaua
18th March 2007, 00:30
Bine, noi v-am zis pana acuma ca sunteti niste oi, dar nu ne-ati crezut :)

pana una alta poli timisoara se zbate in mocirla diviziei C,te cred ca esti suparat ati pierdut cu 3-2 acasa cu Aurora Mangalia

sau tu tii cu aia din bucuresti.......fulgerul bragadiru rocar aek bucuresti??/ar fi rusinos :happy :happy

si inca ceva vezi ca sunteti pe ultimul loc in C ......asa ca la anul jucati in liga judeteana.....

Ginxler
18th March 2007, 00:41
pana una alta poli timisoara se zbate in mocirla diviziei C,te cred ca esti suparat ati pierdut cu 3-2 acasa cu Aurora Mangalia

sau tu tii cu aia din bucuresti.......fulgerul bragadiru rocar aek bucuresti??/ar fi rusinos :happy :happy

si inca ceva vezi ca sunteti pe ultimul loc in C ......asa ca la anul jucati in liga judeteana.....

Nu scumpule, eu tin cu echipa din Timisoara, sunt suporterul unei formatii a carei patron ma respecta :)
Si-ar fi bine daca-s juca in liga judeteana, as practica ceea ce-mi place cel mai mult si-as face-o cu placere, adica sa joc fotbal intr-o liga :)

magica_steaua
18th March 2007, 00:46
Nu scumpule, eu tin cu echipa din Timisoara, sunt suporterul unei formatii a carei patron ma respecta :)
Si-ar fi bine daca-s juca in liga judeteana, as practica ceea ce-mi place cel mai mult si-as face-o cu placere, adica sa joc fotbal intr-o liga :)

aaaaaaaaa deci esti fan poli...........ma speriasem credeam ca tii cu fulgerul bragadiru.....chiar nu stiu cine e patronul lui poli????????????

hamsterutz
18th March 2007, 01:31
zicea cineva de cesena : http://www.youtube.com/watch?v=yn0v9UlE78M
si bologna: http://www.youtube.com/watch?v=dj_cwB-MBUk

iar asta e echipa de serie C: http://www.youtube.com/watch?v=dj_cwB-MBUk (Pisa)
si mai zicea cineva de spezia : http://www.youtube.com/watch?v=0vXuENFFj1k
iar de echipa asta nici n-am auzit: http://www.youtube.com/watch?v=eMvc1-WqgXI

Ginxler
18th March 2007, 01:59
aaaaaaaaa deci esti fan poli...........ma speriasem credeam ca tii cu fulgerul bragadiru.....chiar nu stiu cine e patronul lui poli????????????

Ma intrebi pe mine daca stii cine-i patronu lu Poli?
".....chiar nu stiu cine e patronul lui poli???????????"
Nu stiu de ce luam ban cand injuram astfel de oameni :)
Ar trebuii sa fim platiti sa facem caterinca de voi ..
Si da, sunt fanu fulgerului, bradagirului, steaua si dinamo ... tin cu toate penalitatzile din romania :D

St3LisT D3 MiC
18th March 2007, 10:50
Poate ca daca nu mai posteaza nimeni pe acest forum (din cei ce voi faceti caterinca) poate o sa faceti intre voi....si va carati si voi unu cate unu....sti cat mi-ar place.....lasa mah polistilor ca vb dupa meciul de cupa.....mie unu imi place ca am picat cu voi pt ca noi suntem INTODEAUANA SUPERIORI....eu unu nu va mai suport....ati ajuns la un grad de "jmecherie" incat.....cand aud de voi....mie unu m-i se scoala **** asta e....nu va mai zic nimic ca dupaia va dati prea multa importanta:drak: :drak:

cirdois
18th March 2007, 11:22
Doamneeeeeeeee............nuuuuu.....te rog.nu ne lasa!!!!!vrem sa ne dai importanta!
si acum sa revenim la lucruri serioase: cui dracu' crezi ca-i pasa de tine mah?:groggy:

Elphax
18th March 2007, 11:27
Poate ca daca nu mai posteaza nimeni pe acest forum (din cei ce voi faceti caterinca) poate o sa faceti intre voi....si va carati si voi unu cate unu....sti cat mi-ar place.....lasa mah polistilor ca vb dupa meciul de cupa.....mie unu imi place ca am picat cu voi pt ca noi suntem INTODEAUANA SUPERIORI....eu unu nu va mai suport....ati ajuns la un grad de "jmecherie" incat.....cand aud de voi....mie unu m-i se scoala **** asta e....nu va mai zic nimic ca dupaia va dati prea multa importanta:drak: :drak:

tu nici in grupa ta de la gradi nu esti superior ... :mda:

St3LisT D3 MiC
18th March 2007, 12:27
Ideea mea e sa dispareti voi mah....astia care ati facut scoala de cataerinca...oricum pt mn sunteti niste obositi....care se dau mari pe acilea si de fapt alergati coaja de salam cu furculita prin casa....si dupaia haliti o chifla beti o cana de apa si va dati doi pumni in burta...si ziceti k ati halit...(uni sunt chiar baietasidar alti...)

chipy_1923
18th March 2007, 13:11
felicit galeria stelista pt. sustinerea neconditionata a echipei..cea mai tare galerie din tara :)))...ooo da...cum nu mai castiga Steluta,cum nu mai trece nici dracu' pe la stadion,dar pai prin deplasari...sunteti penibili...la victorii toti sclavii sunt suporteri,la infrangeri e mai greu...inca o data ati dovedit ca sunteti alaturi de echipa si la bine si la rau..
lasati vrajeala asta cu Becali si c a declarat el..ca voi nu va duceati sa il sustineti pe Jiji,asa ca nu stiu de c v-a deranjat c a spus ciobanul...nu il mai votati dc nu va convine c a zis..

YoYoyOi
18th March 2007, 13:41
chipy, du-te si te culca :sleep: n-ai inteles nimic :mda:

de fapt nici nu ma asteptam sa inteleaga unii ceva :groggy:

chipy_1923
18th March 2007, 13:49
chipy, du-te si te culca :sleep: n-ai inteles nimic :mda:

de fapt nici nu ma asteptam sa inteleaga unii ceva :groggy:

am inteles d c nu ati venit voi la meci,dar mi se pare o mare prostie sincer...sa nu vii sa iti sustii echipa pt. ca a declarat Jiji nu stiu ce...d-aia nu mai pot eu dc zice Copos ceva de suporterii Rapidului...un motiv stupid oricum,mai ales ca Steaua avea nevoie se suporteri...oricum eu cred ca a fost doar un pretext declaratia lui Jiji pt. galeria voastra..

TYPI-STIINTA
18th March 2007, 14:21
am inteles d c nu ati venit voi la meci,dar mi se pare o mare prostie sincer...sa nu vii sa iti sustii echipa pt. ca a declarat Jiji nu stiu ce...d-aia nu mai pot eu dc zice Copos ceva de suporterii Rapidului...un motiv stupid oricum,mai ales ca Steaua avea nevoie se suporteri...oricum eu cred ca a fost doar un pretext declaratia lui Jiji pt. galeria voastra..

bai bine ca nu au venit... ca astfel ar fi avut probleme cu fanaticii din craiova :D . unii din rapidisti va pot spune asta :happy

Charon
18th March 2007, 15:29
bai bine ca nu au venit... ca astfel ar fi avut probleme cu fanaticii din craiova :D . unii din rapidisti va pot spune asta :happy
eu pot sa-ti spun ca a fost o deplasare frumoasa!
vorba lui Maftei "am facut caterinca"!:yeah:

chipy_1923
18th March 2007, 19:25
bai bine ca nu au venit... ca astfel ar fi avut probleme cu fanaticii din craiova :D . unii din rapidisti va pot spune asta :happy

nu stiu c a fost..dar dc ati dat, sa fii sigur ca data viitoare nu o sa ramana suporterii nostri datori..si atunci sa nu va mirati c si cum sau d c..:ok:...am vazut putin din prima repriza aseara si la ocaziile Stelei cam tipa lumea prin tribune ca si cand ar fi sustinut Steluta...oftau,fluierau arbitrul la deciziile contra Stelei..cam ciudat pt. "fanaticii' din Craiova..

Colo-Colo
18th March 2007, 21:05
Mai bine ati scoate Pollul de sus...Rezultatele sunt f mincinoase!!!:rosu: :rosu:


La cea mai frumoasa peluza din Moldova a iesit Otelul si la cea mai tare galerie din tara a iesit stiaua:happy :happy :happy (bai baieti aia sunt sklavii lu nea jiji,baga ala 5 bodyguarzi intre ei si ii desfiinteaza daca vrea)..N-ati vazut ca la Craiova nici n-au mai venit la meci????

La ce e tare galeria stelei..la sklavie :happy ?

bada_otelul
18th March 2007, 22:07
complexatule si ce treaba are una cu alta?

Colo-Colo
18th March 2007, 22:51
complexatule si ce treaba are una cu alta?

Ambele polluri dau un rezultat cat se poate de fals!

si vb frumos,ca sa nu-ti dau eu altfel de raspunsuri apoi...

Charon
19th March 2007, 00:02
Ambele polluri dau un rezultat cat se poate de fals!

si vb frumos,ca sa nu-ti dau eu altfel de raspunsuri apoi...


pai daca asta e raportul de forte pe acest forum,la ce rezultate te asteptai?:confused:

Jus7M3
19th March 2007, 02:12
nu stiu c a fost..dar dc ati dat, sa fii sigur ca data viitoare nu o sa ramana suporterii nostri datori..si atunci sa nu va mirati c si cum sau d c..:ok:...am vazut putin din prima repriza aseara si la ocaziile Stelei cam tipa lumea prin tribune ca si cand ar fi sustinut Steluta...oftau,fluierau arbitrul la deciziile contra Stelei..cam ciudat pt. "fanaticii' din Craiova..

amice sudul si nordul stelist au zis ca nu vin la Craiova .. dar asta nu inseamna ca nimeni de la bucuresti nu a facut deplasarea ;) stelisti independenti sau din diferite brigazi au fost prezenti la meci normal !! ce nu ti`e clar ? in stadion au fost cateva sute de stelisti veniti de la bucale si din tara asa ca nu mai face pe desteptu` ca nu iti iese figura ;)

voi cand ati jucat la Craiova cu Poli nu s-au auzit incurajarile rapidistilor si polistilor ?! tine minte ca in Craiova (si in Timisoara) nu a iesit nimeni pe strada sa sarbatoreasca victoriile europene ale stelei .. asa ca aberatia asta pe care o insinuezi tu este egala cu 0 !! ;)

chipy_1923
19th March 2007, 08:25
amice sudul si nordul stelist au zis ca nu vin la Craiova .. dar asta nu inseamna ca nimeni de la bucuresti nu a facut deplasarea ;) stelisti independenti sau din diferite brigazi au fost prezenti la meci normal !! ce nu ti`e clar ? in stadion au fost cateva sute de stelisti veniti de la bucale si din tara asa ca nu mai face pe desteptu` ca nu iti iese figura ;)

voi cand ati jucat la Craiova cu Poli nu s-au auzit incurajarile rapidistilor si polistilor ?! tine minte ca in Craiova (si in Timisoara) nu a iesit nimeni pe strada sa sarbatoreasca victoriile europene ale stelei .. asa ca aberatia asta pe care o insinuezi tu este egala cu 0 !! ;)

noi la Craiova am avut galerie,si Poli la fel...e cu totul altceva decat ce au reprezentat sutele de stelisti de care vb. tu...mai mult mi s-au parut suporteri neutri,dar care se manifestau din cand in cand la anumite decizii...si d-asta am crezut ca au fost si ceva olteni printre ei... stiu ca nu a iesit nimeni in strada nici la voi,nici la Timisoara..

48
19th March 2007, 10:42
amice sudul si nordul stelist au zis ca nu vin la Craiova .. dar asta nu inseamna ca nimeni de la bucuresti nu a facut deplasarea ;) stelisti independenti sau din diferite brigazi au fost prezenti la meci normal !! ce nu ti`e clar ? in stadion au fost cateva sute de stelisti veniti de la bucale si din tara asa ca nu mai face pe desteptu` ca nu iti iese figura ;)

voi cand ati jucat la Craiova cu Poli nu s-au auzit incurajarile rapidistilor si polistilor ?! tine minte ca in Craiova (si in Timisoara) nu a iesit nimeni pe strada sa sarbatoreasca victoriile europene ale stelei .. asa ca aberatia asta pe care o insinuezi tu este egala cu 0 !! ;)ups aici o comisesi pt ca in timisoara a iesit lume pe strada sa sarbatoreasca victoriile stelei....dar baietii din cvucs au iesit dupa pe strazi sa fie siguri ca nimeni nu o sa mai sarbatoreasca succesele stelei in cupele europene!

Parazitu'1919
19th March 2007, 14:10
nici in cluj nu i'am mai lasat pe stelisti sa vina sa sarbatoreasca ;)

Jus7M3
19th March 2007, 16:03
noi la Craiova am avut galerie,si Poli la fel...e cu totul altceva decat ce au reprezentat sutele de stelisti de care vb. tu...mai mult mi s-au parut suporteri neutri,dar care se manifestau din cand in cand la anumite decizii...si d-asta am crezut ca au fost si ceva olteni printre ei... stiu ca nu a iesit nimeni in strada nici la voi,nici la Timisoara..

mah in Craiova bilete la acest meci nu s-au vandut .. deci printr`o dedcutie logica suporterii care au fost pe stadion nu aveau cum sa fie din Craiova .. aa ca or fi fost 3,4,5,10 si din Craiova asta e altceva .. dar nu se poate face comparatie intre situatia din Craiova si situatiile din alte orase in care stelistii isi fac de cap !!

cunosc cazuri de polisti in Arad .. sau cazut de persoane care tin cu UTA si stau in Timisoara .. si vb serios nu fac misto .. ar fi culmea sa spun ca in Craiova nu exista niciun stelist .. chestia e ca le e frica sa se afiseze !! ;)

Elphax
19th March 2007, 18:39
CVUCS

http://www.violamania.ro/index/GSPTV__Simbata_la_Timisoara.html

YoYoyOi
19th March 2007, 18:42
nici in cluj nu i'am mai lasat pe stelisti sa vina sa sarbatoreasca ;)

:happy cand???

Colo-Colo
19th March 2007, 19:18
:happy cand???

mereu in ultimul timp,inclusiv dupa meciul cu standard,cand pana si cfr-istii au iesit la vanatoare de voi:drak:

chipy_1923
19th March 2007, 20:14
mah in Craiova bilete la acest meci nu s-au vandut .. deci printr`o dedcutie logica suporterii care au fost pe stadion nu aveau cum sa fie din Craiova .. aa ca or fi fost 3,4,5,10 si din Craiova asta e altceva .. dar nu se poate face comparatie intre situatia din Craiova si situatiile din alte orase in care stelistii isi fac de cap !!

cunosc cazuri de polisti in Arad .. sau cazut de persoane care tin cu UTA si stau in Timisoara .. si vb serios nu fac misto .. ar fi culmea sa spun ca in Craiova nu exista niciun stelist .. chestia e ca le e frica sa se afiseze !! ;)

nici nu am zis ca isi fac de cap stelistii in Craiova..nu cred ca o sa se intample asta vreodata...normal ca or fi si stelisti dar cum ai zis si tu le e frica sa se "expuna"...:ok:..ms pt. lamuriri..

fiscu
19th March 2007, 22:16
Hai k nu putem fi obiectivi. Fiecare zice k galeria din care face parte e cea mai tare. Kred k cineva neutru ar trebui sa-si dea cu parerea.

TYPI-STIINTA
19th March 2007, 22:25
Hai k nu putem fi obiectivi. Fiecare zice k galeria din care face parte e cea mai tare. Kred k cineva neutru ar trebui sa-si dea cu parerea.

asa-i. fiecare e subiectiv. dar un lucru e cert, si anume ca cele mai tari galerii din tara sunt cele ale: universitatii craiova, poli timisoara, steaua, dinamo, rapid (pacat ca nu si la meciurile obisnuite ele nu fac asa atmosfera si nu se strang multi...dar cine stie, cu timpu` :D ). Si se pare ca si galeriile celor de la Otelul si Vaslui au progresat, dar mai au mult pana sa le ajunga pe cele 5 mari galerii :P

Granata
19th March 2007, 22:30
Hai bre oltene,ce naiba....ca e si la voi un regres, de mama mama...brigazile stau despartite in peluza...fiecare brigada canta ce vrea...la ora actuala galeria Rapidului si cea a Timisoarei dau clasa oricarui adversar din tara...Unitate inainte de toate !;)

Jus7M3
19th March 2007, 22:39
nush dc crezi tu ca brigazile stau despartite in peluza.. sau ca fiecare brigada canta ce vrea .. in fine e opinia ta si chiar nu are sens sa incerc sa iti demonstrez contrariul !! (mi-e si lene si n`am nici chef)

cat despre regres .. in regres sunt toate peluzele din romania asta cred eu !!

fiscu
19th March 2007, 22:44
k bine zice dragos

Granata
19th March 2007, 22:45
Frate,nu stiu care mai e situatia la voi...dar pot sa te asigur ca in tur cam asa aratau lucrurile in Peluza Sud de pe Oblemenco..V-am vazut ultima oara la Bucuresti pe Lia Manoliu cu Rapid,si la Pitesti cu Argesu' in acest retur,si se pare ca lucrurile par sa se indrepte la voi...Felicitari,si tineti-o tot asa !

YoYoyOi
19th March 2007, 22:47
mereu in ultimul timp,inclusiv dupa meciul cu standard,cand pana si cfr-istii au iesit la vanatoare de voi:drak:

du-te ma bate-ti coasa, ca habar n-ai ce vorbesti :happy
am plecat 16 masini pline la Cluj si am facut baie in fantana arteziana din Avram Iancu dupa meciul cu Standard si cand am ajuns acolo era plin de stelisti, nici urma de cfr-isti sau u-isti :happy
hop si el se baga in zeama :ras-plans:

Granata
19th March 2007, 22:49
Pai lucrurile astea se intampla de obicei prin locuri mai ascunse...doar nu poti fi tampit sa ii ataci pe unii in centru,sa te ia Garda direct...

Jus7M3
19th March 2007, 22:53
Frate,nu stiu care mai e situatia la voi...dar pot sa te asigur ca in tur cam asa aratau lucrurile in Peluza Sud de pe Oblemenco..V-am vazut ultima oara la Bucuresti pe Lia Manoliu cu Rapid,si la Pitesti cu Argesu' in acest retur,si se pare ca lucrurile par sa se indrepte la voi...Felicitari,si tineti-o tot asa !

mah iti zisai .. e parerea ta .. dar nah parerea mea difera si crede'ma ca la meciurile de acasa(si in deplasarile in care am fost evident ca am stat cu galeria) am stat numai in peluza sud .. bine nah .. stii si tu cum e .. in general brigazile stau in dreptul bannerului de gard (nu e o regula dar asa se intampla in general) .. oricum nu vreau si nici nu incerc sa iti schimb parerea pe care ti-ai format`o .. fiecare e liber sa creada ce vrea !!

de ex. am inteles ca si intre rapidisti (pres. ca esti rapidist) exista nemultumiri in randul ultrasilor ca doar cateva randuri din fata canta pe la meciuri iar cei din spate cam someaza .. in fine sunt pareri si pareri !!

Granata
19th March 2007, 23:05
mah iti zisai .. e parerea ta .. dar nah parerea mea difera si crede'ma ca la meciurile de acasa(si in deplasarile in care am fost evident ca am stat cu galeria) am stat numai in peluza sud .. bine nah .. stii si tu cum e ca in general brigazile stau in dreptul bannerului de gard (nu e o regula dar asa se intampla in general) .. oricum nu vreau si nici nu incerc sa iti schimb parerea pe care ti-ai format`o .. fiecare e liber sa creada ce vrea !!

de ex. am inteles ca si intre rapidisti (pres. ca esti rapidist) exista nemultumiri in randul ultrasilor ca doar cateva randuri din fata canta pe la meciuri iar cei din spate cam someaza .. in fine sunt pareri si pareri !!

dap...ai dreptate cu somerii aia...:D

RazvyVG
20th March 2007, 00:23
du-te ma bate-ti coasa, ca habar n-ai ce vorbesti :happy
am plecat 16 masini pline la Cluj si am facut baie in fantana arteziana din Avram Iancu dupa meciul cu Standard si cand am ajuns acolo era plin de stelisti, nici urma de cfr-isti sau u-isti :happy
hop si el se baga in zeama :ras-plans:

si tu crezi ca cineva ii tampit sa se bage intre 300 de stelisti??
lucrurile interesante sau petrecut sau petrecut altundeva....:yeah:

YoYoyOi
20th March 2007, 07:19
in cazul asta nu mai vorbiti ca nu i-ati lasat pe stelisti sa se bucure pe strazi.
Ca ati prins 3 pustani de 15 ani intr-un colt de strada, deja e alta poveste. Dar manifestarile au avut loc :ok:

Granata
20th March 2007, 09:11
A Stelei e cea mai tare...e ceva ca in fiecare meci care il joci la Vaslui,sa pui in aplicare lozinca"an de an,sa urinam pe statuia lui Stefan"...:rolleyes:

Bumbescu
20th March 2007, 09:28
Misto versuri... ai grija sa nu(te) pisi pe tine inteligentule:D

Eu ma duc acum sa urinez(fara ma:D) pe gardul stadionului dinamo:D

Elphax
20th March 2007, 09:44
va rog sa schimbati subiectul :)

Bumbescu
20th March 2007, 13:15
N-a mai fost cazul, asta vad ca a zburat deja:D

YoYoyOi
20th March 2007, 13:19
daca l-ai stropit :happy

Bumbescu
20th March 2007, 13:20
Din cauza vantului:D

Elphax
20th March 2007, 13:22
CVUCS :ok:

http://www.youtube.com/watch?v=2Ys7Z-NkmhI

TYPI-STIINTA
20th March 2007, 14:01
CVUCS :ok:

http://www.youtube.com/watch?v=2Ys7Z-NkmhI

dap frate, tari :D . Oricum ca la craiova si timisoara nu-i nicaieri in toata tzara . Pe toate stadioanele unde am fost doar la craiova si timisoara am ramas impresionat de asa atmosfera (deaia si la craiova , de 1 an stau numai in peluza :D ).... iti inchipui ce nebunie ar fi pe stadion daca noi am fi pe primele 3 locuri? :ban:
Stai ca o sa pun si eu niste filmulete cu galeria stiintei... ca tot am vazut ca au aparut alte noi pe net :bere:

TYPI-STIINTA
20th March 2007, 14:21
ULTRAS CRAIOVA:
http://www.youtube.com/watch?v=BH08wjSCQ9k
http://www.youtube.com/watch?v=B_nmB3ZaoWI

Altele : :)
de la meciul cu steaua: http://www.youtube.com/watch?v=xAQEGz5EgWM
2007, cu steaua : http://www.youtube.com/watch?v=iefaR_RS45U
2007 , meci jucat la pitesti : http://www.youtube.com/watch?v=afrHqadwk1U

Cra10veanu
20th March 2007, 16:50
cea mai tare galerie din romania http://www.youtube.com/watch?v=u9F5GhncVOY

Elphax
21st March 2007, 03:25
typi - mai bine nu puneai clipul de la pitesti
:rosu:

TYPI-STIINTA
21st March 2007, 13:17
typi - mai bine nu puneai clipul de la pitesti
:rosu:

suntem galerie adevarata prietene, ci nu femei :( .. daca era ceva bataie, mai ziceam si eu:rolleyes:

chipy_1923
21st March 2007, 14:45
dap...ai dreptate cu somerii aia...:D

asa e...bine,acuma si cei din spate canta,numai ca nu la fel de mult ca cei pozitionati in fata..

chipy_1923
21st March 2007, 14:50
asa-i. fiecare e subiectiv. dar un lucru e cert, si anume ca cele mai tari galerii din tara sunt cele ale: universitatii craiova, poli timisoara, steaua, dinamo, rapid (pacat ca nu si la meciurile obisnuite ele nu fac asa atmosfera si nu se strang multi...dar cine stie, cu timpu` :D ). Si se pare ca si galeriile celor de la Otelul si Vaslui au progresat, dar mai au mult pana sa le ajunga pe cele 5 mari galerii :P

se pare ca in topul tau galeria noastra e pe 5...in nici un caz nu suntem pe locul ala...

TYPI-STIINTA
21st March 2007, 14:52
se pare ca in topul tau galeria noastra e pe 5...in nici un caz nu suntem pe locul ala...

nu am facut un top acolo, ci doar le-am enumerat ...deci in "topul meu" nu sunteti pe 5 :D

chipy_1923
21st March 2007, 14:55
nu am facut un top acolo, ci doar le-am enumerat ...deci in "topul meu" nu sunteti pe 5 :D

:D..da' pe cat suntem?

TYPI-STIINTA
21st March 2007, 15:04
:D..da' pe cat suntem?

in bucuresti sunteti pe locul 1. ...parerea mea. multumit? :rolleyes:

chipy_1923
21st March 2007, 18:49
in bucuresti sunteti pe locul 1. ...parerea mea. multumit? :rolleyes:

:D ..e bine si asa..:P avand in vedere ca voi si timisorenii aveti galerii frumoase...n-om fi noi la toate capitolele primii in Bucuresti in materie de galerie,dar le acoperim foarte bine pe cele mai importante..

Jus7M3
21st March 2007, 19:19
:D ..e bine si asa..:P avand in vedere ca voi si timisorenii aveti galerii frumoase...n-om fi noi la toate capitolele primii in Bucuresti in materie de galerie,dar le acoperim foarte bine pe cele mai importante..

pai depinde la ce te referi .. eu cred ca la capitolul fidelitate sunteti pe 1 loc in bucale la mare distanta de steaua si dinamo !! asta cred eu .. acu` nah .. !!

chipy_1923
21st March 2007, 19:23
pai depinde la ce te referi .. eu cred ca la capitolul fidelitate sunteti pe 1 loc in bucale la mare distanta de steaua si dinamo !! asta cred eu .. acu` nah .. !!

:) ...la partea asta suntem cu mult peste Steaua sau Dinamo..ai dreptate..cu coregrafia nu stam la fel de bine ca ei,dar in rest,suntem mult mai buni..

Sezione
22nd March 2007, 00:09
:) ...la partea asta suntem cu mult peste Steaua sau Dinamo..ai dreptate..cu coregrafia nu stam la fel de bine ca ei,dar in rest,suntem mult mai buni..

Nu ar trebui sa te simti inferior pentru ca la capitolul ala sinteti sub ei... atat timp cit ei fac ce fac cu banii conducerii si atata timp cit sint la ordinul si sub papucul patronilor. Notiunea de independenta a tribunei e mai importanta decit o coregrafie oarecare.


nu stiu c a fost..dar dc ati dat, sa fii sigur ca data viitoare nu o sa ramana suporterii nostri datori..si atunci sa nu va mirati c si cum sau d c..:ok:...am vazut putin din prima repriza aseara si la ocaziile Stelei cam tipa lumea prin tribune ca si cand ar fi sustinut Steluta...oftau,fluierau arbitrul la deciziile contra Stelei..cam ciudat pt. "fanaticii' din Craiova..

BAietas..au fost pe stadion 1500 ( 300 de argeseni ) de oameni cu tot cu oficiala..iar biletele s-au vindut la BUcuresti incepind doar de vIneri..ce te asteptai sa fie pe stadion ???


esti cel mai penipil om de pe planeta asta

Uite ca aici sintem de acord...


vreau sa clarific cateva chestii desi vad ca multi vb din imaginatie .. si habar n-au despre ce vorbesc !!

1. la meciu cu dinamo2 galeria Universitatii NU A FACUT DEPLASAREA .. e chiar asa de greu de inteles ?! uita-ti va pe pozele de la acel meci si o sa vedeti ca sunt numai copii acolo .. alta chestie la meciul respectiv 90% dintre cei care au fost atacati erau sustinatori ai Craiovei din BUCURESTI .. spre deosebire de altii noi avem sustinatori in toata tara chiar si in bucuresti !!

2. in toata lumea coregrafiile se fac cu precadere la meciurile importante la derby`uri .. nu o sa vezi niciodata suporterii unei echipe mari sa faca coregrafie la un meci cu o echipa anonima (decat dc este un caz special cum a fost de ex. la noi in div. B cand sezione a facut 5 ani de activitate si s-a facut o corgrafie de brigada la meciul cu rapid 2.. dc nu ma insel) !! uitati`va in italia de ex. Lazio - Roma .. Napoli - Juve (serie B) .. etc etc .. dc napoli de ex la meciu cu Arezzo nu a avut coregrafie si la meciu cu Juve au facut spectacol ?!!?

in fine .. din ce citesc pe aici remarc ca unii sunt total depasiti de fenomenul asta dar dau din gura de dragul de a se auzi .. eu m-am lamurit .. "cetatenilor" (nu ca as fi eu vr`un ultras) le place cel mai mult sa comenteze fenomenul asta .. iar in cazul celor de la galati sunt total depasiti de discutie .. documentati`va inainte sa deschideti gura !!

iar galeria Universitatii este un subiect care va depaseste si mai mult .. tre` sa va mai nasteti de 10-15 ori ca sa puteti macar sa comentati actiunile noastre !! uitati-va la coregrafia noastra din meciu cu dinamo ... pai cand vr-data o sa faceti voi ceva asemanator la galati ?!(p.s. intrebarea era retorica ;) ) nu mai vb voi de peluza ca sunteti praf mai bine vedeti`va de treaba voastra nu va mai bagati in seama aiurea .. p.s. pt mine peluza galateana este o peluza mediocra ..

Consuma si tu energia pentru o cauza mai nobila...CUm dracu sa compari peluza aia cu a noastra.... sau coregrafiile nosatre cu ale Otelului...si as putea continua... E de risul curcilor... Lasa-i sa caute circumstante atenunante mult si bine,,, Sint simpatikutzi ca vor sa faca ceva acolo in pleuza...ASTA E ok,,DA cind ridica pretentii sa intre in rind cu noi devin penibili. Eu spun sa oprim contrel cu ei ca le facem jocul.

chipy_1923
22nd March 2007, 18:42
BAietas..au fost pe stadion 1500 ( 300 de argeseni ) de oameni cu tot cu oficiala..iar biletele s-au vindut la BUcuresti incepind doar de vIneri..ce te asteptai sa fie pe stadion ???

:ok: ..m-a lamurit si Just_me :D

criselly_forza_
25th March 2007, 00:02
Legione Granata este cea mai tare galerie din Romania si cea mai inimoasa,urmata de fratii nostrii timisoreni!!! forza RAPID

blandu
25th March 2007, 07:52
Legione Granata este cea mai tare galerie din Romania si cea mai inimoasa,urmata de fratii nostrii timisoreni!!! forza RAPID

Stii in ce zona a tarii locuiesc fratii tai... ?
Dar numele si culorile echipei le stii ...? :D

brandacadabra
25th March 2007, 14:09
in cazul asta nu mai vorbiti ca nu i-ati lasat pe stelisti sa se bucure pe strazi.
Ca ati prins 3 pustani de 15 ani intr-un colt de strada, deja e alta poveste. Dar manifestarile au avut loc :ok:

de fiecare data cand luati norma de pumni in gura ( si de multe ori baietii de la U Cluj au grija d asta ) puneti placa cu pusti de 14 ani...penibil....relax promoveaza U CLUJ in A si iar o luati in barbaaaaaa
:lol: :lol:
:lol: :happy :happy

caine19
25th March 2007, 15:01
Adevarul e ca atunci cand ti-o iei in freza , mai bine bagi faza cu "au venit pustii la stadion":rosu: .

Penibililor ...

Parazitu'1919
25th March 2007, 15:04
du-te ma bate-ti coasa, ca habar n-ai ce vorbesti :happy
am plecat 16 masini pline la Cluj si am facut baie in fantana arteziana din Avram Iancu dupa meciul cu Standard si cand am ajuns acolo era plin de stelisti, nici urma de cfr-isti sau u-isti :happy
hop si el se baga in zeama :ras-plans:

dupa meciul cu standard am luat atitudine la porcariile care le faceti noi nu acceptam sa se bucure la noi in oras pentru o echipa care nu are nici o legatura cu orasul

YoYoyOi
25th March 2007, 15:08
mai... as intelege daca mi-ar fi povestit cineva...dar AM FOST ACOLO!!!!
asa ca shhhhhhhhhh ;)

Hard
25th March 2007, 15:10
asa e peste tot in tara,astia cu echipele din provincie vor sa ascunda realitatea.

vlad1607
25th March 2007, 15:12
ai fost acolo si cand microbuzele cu stelisti au fost atacate de cei de la U Cluj dupa meciul cu Villareal ( sper sa nu ma insel in privinta meciului ) ?? din ce stiu eu multi baieti din V G si nu numai "va iubesc enorm"pe voi si va fac trimitere parafata la stomatolg cu fiecare ocazie :drak:

YoYoyOi
25th March 2007, 16:08
nu... dupa meciul cu Villareal n-am fost, dar dupa cel cu Standard da. si am stat cateva ore bune in centrul orasului si n-a fost nici miros de U-ist sau de CFR-ist recalcitrant. Si dupa ce ne-am plictisit am plecat spre casa fara sa ne deranjeze nimeni.
Ca se lauda astia ca au motrosit pe careva pe acolo e abureala ieftina. Eventual au stat ca lasii pe al colturi si au asteptat retragerea trupelor spre case si i-au prin la vreun colt intunecat. Dar nu prea cred...

vlad1607
25th March 2007, 17:28
nu era vorba de cetateni din judet ca tine (cred :D ) ci de fanii stelei de la Bucuresti ce erau in tranzit catre stomotaologie...ma refer la zilele de dupa un meci cu villareal parca

chipy_1923
29th March 2007, 20:55
http://www.youtube.com/watch?v=jth_0MZJjKw

http://www.youtube.com/watch?v=uni7bDFc5rQ

http://www.youtube.com/watch?v=b1n_Stt1G48

http://www.youtube.com/watch?v=1-kLvNn0AAM

http://www.youtube.com/watch?v=VtVnagbNvWs

http://www.youtube.com/watch?v=4f14A9PPFKo

TYPI-STIINTA
30th March 2007, 00:01
Craiova-Dinamo 2006
http://youtube.com/watch?v=oDuxMybd6mw

chipy_1923
30th March 2007, 12:43
Craiova-Dinamo 2006
http://youtube.com/watch?v=oDuxMybd6mw

tare coregrafia,dar era si mai bine dc ar fi filmat cineva dintr-un unghi mai bun si nu s-ar fi miscat atat de mult..:ok:

TYPI-STIINTA
30th March 2007, 16:16
tare coregrafia,dar era si mai bine dc ar fi filmat cineva dintr-un unghi mai bun si nu s-ar fi miscat atat de mult..:ok:

eee ..prea multe acu :rolleyes: . nu toti se nasc mari "cameramani" :D

chipy_1923
30th March 2007, 19:08
eee ..prea multe acu :rolleyes: . nu toti se nasc mari "cameramani" :D

:) :P

TYPI-STIINTA
1st April 2007, 00:43
CLASAMENTUL CU NUMARUL DE SUPORTERI DE ACASA (sezonul acesta - pt primele 23 de etape)

http://i134.photobucket.com/albums/q92/typi85/spectatori-liga1.jpg

info: http://www.soccerstats.com/2khcrowd.asp?league=Romania&rankby=4

Sergio
2nd April 2007, 12:07
ce bine arata clasamentu... de ar fi asa si ala care conteaza... :rolleyes:

48
2nd April 2007, 12:25
CLASAMENTUL CU NUMARUL DE SUPORTERI DE ACASA (sezonul acesta - pt primele 23 de etape)

http://i134.photobucket.com/albums/q92/typi85/spectatori-liga1.jpg

info: http://www.soccerstats.com/2khcrowd.asp?league=Romania&rankby=4
spune ca noi n-am mai jucat pe "Central" de eheeeeeeeeeeeeee.....nici eu nu mai stiu de cand!:D

me
2nd April 2007, 16:12
CLASAMENTUL CU NUMARUL DE SUPORTERI DE ACASA (sezonul acesta - pt primele 23 de etape)

http://i134.photobucket.com/albums/q92/typi85/spectatori-liga1.jpg

info: http://www.soccerstats.com/2khcrowd.asp?league=Romania&rankby=4

o mica "corectie"..La Timisoara capacitatea nue de 40.000 de locuri, ci de aprox 33.000

reseter
2nd April 2007, 21:26
Universitatea Craiova....are Cea Mai Tare Galerie

MIREL6RADOI
6th April 2007, 23:40
N-avem cea mai tare galerie , avem doar cea mai tare peluza . PELUZA SUD :yeah:

Si maine o sa facem spectacol , stati cu ochii pe sud :)

caine19
7th April 2007, 08:23
O sa fim cu ochii pe sud .... psss Acolo va sta DInamo :ok: !

Radu
7th April 2007, 09:07
N-avem cea mai tare galerie , avem doar cea mai tare peluza . PELUZA SUD :yeah:

Si maine o sa facem spectacol , stati cu ochii pe sud :)
Peluza sud face spectacol la orice meci...nu numai la meciu q patrupezii...SUD RULzzzZZZZzzzz:yeah:

caine19
7th April 2007, 21:57
Sudu vostru e praf :ok: !

Tot ce faceau era sa se injure cu 2-3 de la Brigate ! Jalnici !


FORZA DINAMO !!!!! UMILINTA PENTRU VOI !!!!!!

Ole Ola Aplaudati Campioana !

Florinelu
8th April 2007, 03:02
CFR .... Galeria care ducea 5000 de oameni cand se juca la Dej :yeah:

Hard
8th April 2007, 03:03
Sudu vostru e praf :ok: !

Tot ce faceau era sa se injure cu 2-3 de la Brigate ! Jalnici !


FORZA DINAMO !!!!! UMILINTA PENTRU VOI !!!!!!

Ole Ola Aplaudati Campioana !

Brigate aia care beau pepsi :happy

Parazitu'1919
8th April 2007, 03:18
CFR .... Galeria care ducea 5000 de oameni cand se juca la Dej :yeah:

vai de tine .... cfrru no avut mai mare galerie de 500 de pers niciodata cand jucau la dej mergeau 2000 din care peste 1500 de samantari
crezi ca oamenii din dej nu mergeau la meciuri ?

vlad1607
8th April 2007, 09:18
desi nu mai era nevoie ieri cainii au demonstrat ca sunt cei mai buni

FATALAII sa taca :D :D :D :drak: