PDA

View Full Version : Cea mai tare galerie romaneasca



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Cra10veanu
22nd September 2006, 01:07
lolo ti-am mai spus, voi aveti cea mai tare galerie :D pacat ca sinteti 3 aia

lolo_grupa_c
22nd September 2006, 01:12
nebunule...!!!!o sa ne vezi la craiova nene si astept o comparatie intre voi(acasa) si noi(deplasare)....dar stiu ca nu poti fi obiectiv...asa ca nu are rost...

inter
22nd September 2006, 01:14
ce comparatii visezi tu pe aici mah?
voi acasa nu sunteti cati sunt ai nostrii in deplasare ...
sunteti 10-12 care puneti suflet .. dar asta nu inseamna ca tre sa delirati pe aici!

Cra10veanu
22nd September 2006, 01:16
deci lolo, primisi explicatia :D
si sa fiti cuminti ca la Craiova nu e deplasare la constanta sau stiu eu ce, poate plecati si in suturi :D

Red-Castorryy
22nd September 2006, 01:20
Dinamo

Cra10veanu
22nd September 2006, 02:34
peluza sud : http://www.youtube.com/watch?v=mQRlXRxWUfc&mode=related&search=
cu dedicatie pt caini :evil:
deplasare la timisoara : http://www.youtube.com/watch?v=Kllijk63VTw&mode=related&search=

Aurel.D
22nd September 2006, 10:22
Nu pot sa spun care este cea mai tare galerie.
Legat de coregrafii, imi plac galeriile lui Dinamo (atat ideile cat si coregrafiile sunt bine realizate), Timisoarei si Rapidului..
Coregrafia galeriei Steliste poate ca este misto acasa, dar stiu ca in meciurile cu Dinamo in ultimii ani a avut coregrafii saracacioase.....chiar si alaltaieri.

Legat de felul in care pun suflet in scandari, pot sa spun ca cele mai tari sunt galeria lui Rapid si a lui Poli.
Dintre toate galeriile care au venit pe Dinamo, cel mai tare m-a impresionat galeria Rapidului, prin forta si loialitatea cu care isi incurajau echipa, indifrerent de scor.
Imi place si galeria lui Dinamo, dar Elias se chinuie cam mult sa ii convinga pe pustii din galerie sa strige la un meci obisnuit.

yang
22nd September 2006, 16:20
S-a vazut ca fosta "Armata Ultra" e nr. 1 !!!

Sezione
23rd September 2006, 01:33
:sleep: daca tu crezi ca galeria craiovei e cea mai tare dupa ce il injura pe Lacatusi(care pana cand si la a Ceahlaul face treaba)si se omoara inte ei...sau cu staicu eu atat am sa iti zic :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep:

N-ai cum sa intelegi tu asta un Nobody!!! Aici la Craiova nu e lok pentru stelisti si catzei!!! Aici se iubeste si se uraste la maxim !!! Poli iasi ?/ galerie tare?? Ma faci sa rid...

Sezione
23rd September 2006, 01:44
1. Armata Ultra
2. Los Platanos
3. Commando Viola
4. Blue Lions
5. Legione Granata

Esti penibil..Asta numai daca nu glumesti...Los Platanos???)))))))))))))))))))))))

Sezione
23rd September 2006, 01:48
Cea Mai Tare Galerie O Are Industria Campia Sarma Turzei

MAre betiv...si mare retardat

Cra10veanu
23rd September 2006, 01:50
Los Platanos, cu liderul galeriei care are 100 de ani si este poreclit "Copilul" :D

Triphat
23rd September 2006, 02:41
La Craiova se huiduie mai mult decat se canta...

lolo_grupa_c
23rd September 2006, 04:59
la craiova mai multa plagiatura decat originalitate
la craiova mai multe biss_uri decat continuitate
la craiova mai multi samantari decat suporteri
la olteni ---- ,la olteni ----

Cra10veanu
23rd September 2006, 08:08
la olteni ca la moldoveni nu prea ai ce sa vezi. Tu lolo cam visezi noapte de noapte de Craiova :D

kain
23rd September 2006, 13:57
Rapid Bucuresti

tuxie
23rd September 2006, 17:33
Dintre toate galeriile care au venit pe Dinamo, cel mai tare m-a impresionat galeria Rapidului, prin forta si loialitatea cu care isi incurajau echipa, indifrerent de scor.


Pai "ei vine mai multi ca sta aproape", implicit si efectul. Dar nu le poate reprosa nimeni rapidistilor ca nu pun suflet pentru echipa, indiferent de numarul lor la un meci.

Cristian
24th September 2006, 10:50
deci lolo, primisi explicatia :D
si sa fiti cuminti ca la Craiova nu e deplasare la constanta sau stiu eu ce, poate plecati si in suturi :D


Cine sa dea suturile alea ma ? femeile alea desuporteri olteni ???
Iar tu in america ce sa vezi in afara de un steag in stelute si cu dungi ???

lolo_grupa_c
24th September 2006, 18:38
din pacate acei suporteri minunati ai craiovei nici nu au intrat pe stadion,doar vreo 500-600 imprastiati....ce sa ne faca astia craiovene??acuma chiar ma faci sa rad...

m4st3r
24th September 2006, 18:56
Cvucs

aaa si imi place fff mult galeria Rapidului, nu k suntem infratzitzi, dar majoritatea din peluza au o mentalitate apox 100% ultras si stiu ce e aia si cu ce se mananca...bv /hello

pytzy
25th September 2006, 17:41
Pai "ei vine mai multi ca sta aproape", implicit si efectul. Dar nu le poate reprosa nimeni rapidistilor ca nu pun suflet pentru echipa, indiferent de numarul lor la un meci.
Stam nu stam aproape ne ducem pentru Rapid oriunde, important este efectul pe care-l exercita galeria asupra echipei. Iar in privinta sufletului depus de suporteri este enorm, dar mai este loc pentru de mai mult. Pana la urma fiecare galerie are si parti bune si mai putin bune :ok: .

christiano_29
25th September 2006, 19:06
Cam asa ar arata clasamentul galeriilor in vizziunea mea:
1. Legione Granata
2. Commando Viola
3.Armata Ultra

Triphat
25th September 2006, 23:55
Cam asa ar arata clasamentul galeriilor in vizziunea mea:
1. Legione Granata
2. Commando Viola
3.Armata Ultra

Commando Viola Ultras Curva Sud poate..

si ce e Armata Ultra ?

:headbang:

U|L|T|R|A|S|
26th September 2006, 01:52
Cam asa ar arata clasamentul galeriilor in vizziunea mea:
1. Legione Granata
2. Commando Viola
3.Armata Ultra

Asta e topul din anul 96? Acum suntem in 2006 cumetre:evil:

Elphax
26th September 2006, 08:14
da, 2006, voi tot nu apareti pe acolo...

SORENSEN
26th September 2006, 11:30
Lasa ca vedeti diseara cea mai tare galerie din ROmania...vedeti ce inseamna galerie ...ce inseamna spectacol in tribune.

pytzy
26th September 2006, 12:02
In primul rand ar trebui sa o faceti pentru clubul pe care-l sustineti nu pentru a arata care-i mai tare. Chestia cu noi suntem cei mai tari este apa de ploaie. La meciul asta da la alt meci poate o sa fie alta galerie si tot asa. Uni apar alti dispar si tot asa.

Lup_Galben
26th September 2006, 12:51
da, 2006, voi tot nu apareti pe acolo...



:ras-plans: bestiala replica....

Triphat
26th September 2006, 14:16
In primul rand ar trebui sa o faceti pentru clubul pe care-l sustineti nu pentru a arata care-i mai tare. Chestia cu noi suntem cei mai tari este apa de ploaie. La meciul asta da la alt meci poate o sa fie alta galerie si tot asa. Uni apar alti dispar si tot asa.

In meciul cu voi de exemplu...galeria Stelei a cantat tot meciul. Atmosfera mai buna ca Steaua in Ghencea nu face nimeni. O sa vedeti in seara asta. Si stadionul ajuta, o peluza de 6000 de locuri foarte aproape de teren. La voi peluza e mult mai mica..

micutzu
26th September 2006, 15:22
In cupele europene cam toate echipele romanesti au avut galerii deosebit nu doar Steaua. Faptul ca Steaua are mai multe prezente in Europa e alta chestiune.
Am mai vazut pe aici o confuzie destul de mare : ULTRAS=GALERIE.
Complect eronat.
Galeria e formata nu doar din ultrasi ci si din simplii suporteri.
De ex : la un meci important cand canta tot stadionul dupa mine tot stadionul e o galerie atunci, insemna ca toti de pe stadion sunt ultrasi.
Intr-o galerie pot fi mai multe grupari ultras dar si suporteri care nu vor sa faca parte din gruparile ultras dar vor sa cante in galerie.
daca gresesc rog sa fiu corectat dar cu argumente.

lolo_grupa_c
26th September 2006, 15:23
nop....aici ai mare dreptate....de obicei doar brigazile (unele) sunt ultras...

micutzu
26th September 2006, 15:35
Ar mai fi o treaba : nu am vazut postat de cineva (poate mi-a scapat) ceva criterii dupa care se poate considera o galerie "mai tare".
Poate ar fi interesant sa se faca un astfel de grup de cerinte si infunctie de asta sa ne dam cu parerea.
Asa oricine poate sa zica ca e cel mai tare.

lolo_grupa_c
26th September 2006, 15:44
o galerie poate fi considerata mai "tare" ca cealalta prin mai multe motive:
1-dupa felul in care se manifesta la fiecare meci(daca canta absolut tot meciul)
2-dupa mentalitate(asta inseamna originalitate,coregrafii,mesaje,idei de viitor,comportament)
3-arsenal(tobe,steaguri,fulare,torte,fumigene,etc..)
4-nr. de membrii(o galerie formata din 3-40 de persoane nu poate fi comparata cu una de 2000-3000.....in cel mai rau caz acea galerie mica se poate numi brigada...)
5 -dupa independenta (o galerie dependenta 100% de club nu poate striga impotriva clubului,ca altfel ea nu mai este "spijinita"....in schimb una care depinde de club in proportie de 20-30% de club se poate manifesta mult mai liber....astfel libera exprimare este totala)
...cam asta ar fi parerea mea....alte idei,comentarii??...

san33
26th September 2006, 15:51
cea mai tare galerie? este acea galerie care isi sustin echipa in momentele cele mai grele

pytzy
26th September 2006, 15:55
cea mai tare galerie? este acea galerie care isi sustin echipa in momentele cele mai grele

Foarte bine spus 'san' :ok: . Asta este cea mai adevarata galerie.
/OLE/

SORENSEN
26th September 2006, 16:21
Doar cu materialele promoţionale!
Azi s-a hotărīt ca īncepīnd cu 2 octombrie să nu mai fie permis accesul cu bannere pe stadion, mesaje ale galeriei. O să fie permise doar materialele cu insemnele clubului.

Ce pm e asta...ii e frica MinciNASULUi ca e injurat sau ce ..nenorocitul ataca ...unele din partile frumoase sunt msj si bannerele..

:rosu:

pytzy
26th September 2006, 16:33
Trec la represali ce va asteptati ? Doar nu or sa stea cu mainile in san.

micutzu
26th September 2006, 16:45
Probabil i-a deranjat solidaritatea mai multor grupari din cadrul diverselor galerii. Le e frica de miscari de solidaritate care le-ar putea compromite pozitiile.


cea mai tare galerie? este acea galerie care isi sustin echipa in momentele cele mai grele
Ce zici tu e foarte corect dar reprezinta doar o calitate din multe altele ca o galerie sa fie "tare" si adevarata.
Pentru primul post al unui user e super la obiect si te asteptam cu mai multe postari de genul asta. :ok: :yeah:

Triphat
26th September 2006, 17:51
Fara bannere si mesaje ? Pai astia sunt nebuni ? Au murit atatia oameni la revolutie ca sa avem noi libertate si acum isi bat astia joc de suporteri ?!

Rusine frf! :rosu: :no:

Elphax
26th September 2006, 18:04
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=820764&postcount=6

lolo_grupa_c
27th September 2006, 02:29
dupa ultimele noutati in materie de curente plagiate din "vest"...galeria celor de la PREFABRICATE 05 MODELU' ar fi cea mai indicata ...

yang
27th September 2006, 10:59
Ne apropiem de comunism ... O sa ajungem sa venim imbracati ca acei suporteri FIFA care zambesc mereu cand sunt filmati si o sa mancam cate 2 pungi de floricele pe meci ... Cel putin asta vor ei...

Cat despre galerii am un respect imens ptr. Los Platanos "Fani autonomi niciodata supusi" ! Oricum s-a vazut aseara cine e nr. 1 !

blandu
27th September 2006, 11:24
1. CRAIOVA
2. Poli Timisoara
3. F.C. Caracal :evil:
si alti......

pytzy
27th September 2006, 12:51
1. CRAIOVA
2. Poli Timisoara
3. F.C. Caracal :evil:
si alti......
Ooooaaaauuuuuu asta da clasament :o: :o: :o: . In ce an preconizezi ca se va intampla lucru asta :D .

yang
27th September 2006, 13:11
E vizionar omu' !/hello

SORENSEN
27th September 2006, 14:50
Ne apropiem de comunism ... O sa ajungem sa venim imbracati ca acei suporteri FIFA care zambesc mereu cand sunt filmati si o sa mancam cate 2 pungi de floricele pe meci ... Cel putin asta vor ei...

Cat despre galerii am un respect imens ptr. Los Platanos "Fani autonomi niciodata supusi" ! Oricum s-a vazut aseara cine e nr. 1 !
S-a vazut fara discutii...

blandu
27th September 2006, 18:32
Pytzy am facut referire la cele mai tari galerii, nu la clasament.
Voi nu ati vazut coregrafia celor de la Caracal.
Se misca si plopii din parc !
De Craiova se stie iar de fratii din Banat ai curaj sa te legi ?

aetius
27th September 2006, 21:46
desi nu cred ca astea sunt titulaturile lor...
1.Commando Viola
2.Blue Lions
3.Rechinii ( cei de la Farul CTA)
4.Galeria lui FC Arges , nu stiu cum ii cheama...)
5. Armata Ultra
6.Legione Granata
7.Sepcile Rosii
8. Peluza Catalin Haldan ( asa cred ca se numeste...)

Elphax
27th September 2006, 21:49
daca muti 3. si 4. cu 3-4 locuri mai jos, e ok ;)

aetius
27th September 2006, 21:54
dar peste toate cea mai tare galerie nu este din romania, este galeria lui manchester , grupare ce nu a fost de acord cu preluarea lui MU de catre Glazer si au infiintat o noua echipa FC United of Manchester in al 9-lea nivel de liga din Anglia. deja dupa primul sezon au promovat in divizia imediat superioara. Stadionul din avatar este inchiriat de ei - Gigg Lane, capacitate cu 11000 locuri+ nocturna.
echipa propietara Burton ,joaca in League 2, al 4 nivel, si are aprox 500 spectatori pe cand FC United of Manchester are o medie de aprox 1300 !!! sunt meciuri cand vin 4500 !!! in romania nu o sa vezi atatia la un meci de judeteana sau zonala niciodata !!!

Elphax
27th September 2006, 21:57
bine mai, sa revenim in Romania

aetius
27th September 2006, 22:00
ok ! cand se face un poll cu cea mai huliganica comportare , sectiuni oficiali de cluburi si galerii?

King of Hell
28th September 2006, 11:11
* Sepcile rosii nu au ratat ocazia sa se faca de ras

Asa-zisii ultrasi ai Universitatii nu au auzit Inca de fair-play

In timpul partidei dintre Olympique Lyon si Steaua Bucuresti, contand pentru etapa a II-a a UEFA Champions League, aproximativ 50 de asa-zisi suporteri ai Universitatii Cluj au invadat Piata Avram Iancu pentru (surpriza!) a sarbatori victoria francezilor.

www.ziuadecj.ro/sport.php

Steaua nu e Romania

Hard
28th September 2006, 11:23
poate erau francezi :ras-plans:,ca la cluj la nimeni ....

aetius
28th September 2006, 11:35
gresesti , la cluj ca la timisoara...

micutzu
28th September 2006, 11:50
Pai daca exista dintre cei care sa iasa pe strazile orasului de domiciliu si sa sarbatoreasca victoriile stelei de ce nu ar exista si din aceia care sa se bucure la infrangerile ei. Ce vi se pare asa de anormal, e ceva firesc si natural.
Pai vb aici de cea mai tare galerie. Pai dupa mine un criteriu ar fi si acesta, suporter adevarat cel care tine doar cu echipa sa si echipa nationala.
De ce sa ma bucur eu de victoriile Stelei?
Nu vad sensul. Sunt suporter al UTA-ei de cel putin 20 de ani, tin cu ea, ma mai bucur de victoriile nationalei si eventual de victoriile echipei Gloria Arad care este satelitul echipei mele de suflet.
De ce sa iasa pe strazile Aradului si in fata Primariei si sa se bucure suporterii stelisti din Arad? Sa se bucure acasa, sa iasa pe balconul lui sau in curte la el, sau sa se duca la Bucuresti, unde e sediul clubului Steaua (eu nu stiu nici un club Steaua la Arad), si sa se bucure in Piata Universitatii unde se bucura suporterii stelisti.
Aradul are echipa ei iar in fata Primariei din Arad se bucura suporterii acestei echipe. Treaba cu echipa nationala se intelege de la sine.
Si asta e valabila si pentru restul echipelor (Dinamo, Rapid, Craiova, ....) Nu inseamna ca daca am vb despre Steaua restul nu intra in calcul. Pentru mine toti sunt o apa si-un pamant.

Hard
28th September 2006, 11:55
mi se pare normal sa te bucuri la victoriile echipei tale,dar si la infrangerile altora? mi se pare frustrare...in fine,asta arata ce echipa domina romania.ma intreb daca si la o posibila infrangere a dinamo iesiti in strada?

pytzy
28th September 2006, 12:40
Pai daca exista dintre cei care sa iasa pe strazile orasului de domiciliu si sa sarbatoreasca victoriile stelei de ce nu ar exista si din aceia care sa se bucure la infrangerile ei. Ce vi se pare asa de anormal, e ceva firesc si natural.
Pai vb aici de cea mai tare galerie. Pai dupa mine un criteriu ar fi si acesta, suporter adevarat cel care tine doar cu echipa sa si echipa nationala.
De ce sa ma bucur eu de victoriile Stelei?
Nu vad sensul. Sunt suporter al UTA-ei de cel putin 20 de ani, tin cu ea, ma mai bucur de victoriile nationalei si eventual de victoriile echipei Gloria Arad care este satelitul echipei mele de suflet.
De ce sa iasa pe strazile Aradului si in fata Primariei si sa se bucure suporterii stelisti din Arad? Sa se bucure acasa, sa iasa pe balconul lui sau in curte la el, sau sa se duca la Bucuresti, unde e sediul clubului Steaua (eu nu stiu nici un club Steaua la Arad), si sa se bucure in Piata Universitatii unde se bucura suporterii stelisti.
Aradul are echipa ei iar in fata Primariei din Arad se bucura suporterii acestei echipe. Treaba cu echipa nationala se intelege de la sine.
Si asta e valabila si pentru restul echipelor (Dinamo, Rapid, Craiova, ....) Nu inseamna ca daca am vb despre Steaua restul nu intra in calcul. Pentru mine toti sunt o apa si-un pamant.

Nu-ti cere nimeni sa te bucuri de victoriile altor echipe. Dar la fel cum tu ai dreptul sa te bucuri de succesele echipei tale favorite asa si alti vor sa se bucure. Prin faptul ca tu nu i-ai lasa sa sarbatoreasca o eventuala victorie le-ai ingradi dreptul la libertate si libera exprimare. Nu putem sa condamnam pe nimeni pentru ca srbatoreste victoria unei echipe. Singuri care ar putea ar fi politia sau jandarmi. Adica tu sa te bucuri in piata sau pe strada iar alti prin subsoluri, cum vine asta ?:mda:

lolo_grupa_c
28th September 2006, 14:28
va rog frumos sa nu uitati de pasnica galerie a echipei modelu' 05

pytzy
28th September 2006, 15:53
Nu uitam 'lolo_grupa_c'. Cum sa uitam tocmai de modelu'05:ok: le facem si galerie.../OLE//OLE//OLE/

micutzu
28th September 2006, 16:13
Nu-ti cere nimeni sa te bucuri de victoriile altor echipe. Dar la fel cum tu ai dreptul sa te bucuri de succesele echipei tale favorite asa si alti vor sa se bucure. Prin faptul ca tu nu i-ai lasa sa sarbatoreasca o eventuala victorie le-ai ingradi dreptul la libertate si libera exprimare. Nu putem sa condamnam pe nimeni pentru ca sarbatoreste victoria unei echipe. Singuri care ar putea ar fi politia sau jandarmi. Adica tu sa te bucuri in piata sau pe strada iar alti prin subsoluri, cum vine asta ?:mda:


Libera exprimare nu i-o ingradeste nimeni, are balcon la apartament sau curte la casa dar sa lase centrul aradenilor si sa se duca in centrul Bucurestiului are acolo libera exprimare neingradita cat cuprinde.
Subsoluri? Daca vrei acolo du-te nu te tine nimeni.
Ce ai zice daca niste suporteri dinamovisti ar venii sa se bucure de victoria lui Dinamo in Giulesti. Iti spun eu ca ar iesi nasol. Si acolo nu ar fi ingradire?
Gandeste-te bine la ce am vrut eu sa zic si la ce ai inteles tu.

pytzy
28th September 2006, 17:06
Eu am inteles ce ai postat tu acolo. Cred ca tu nu vrei sa intelegi decat ce iti convine tie. Am spus si o sa spun in continuare oricine se poate bucura unde vrea el si cu ori ce echipa ar tine si chestia cu dinamovisti in bucuresti, daca se bucura se duc in stefan cel mare stai linistit dar daca ar fi din arad sa zicem nu cred ca ar veni la buc. sa se bucure cum nici tu daca ai fi in bucuresti nu cred ca te-ai duce la arad (vb in cazul ca ai sta in bucuresti) sa sarbatoresti victoria lui uta. Asa ca nu mai monopolizati voi orasu.

Elphax
28th September 2006, 18:45
ar fi culmea sa se bucure stelistii in arad, sa nu mai zic de timisoara!
in '89 au murit sute de oameni pe strazi, iar acum, pe aceleasi strazi sa fie sarbatorita o echipa creatie comunista? (ca sa nu zic mai mult...)

Elphax
28th September 2006, 21:35
ce tare e galeria catzeilor, urla unu' nonstop in portavoce si din cand in cand se mai trezesc si aia de langa el sa il ajute 20-30 de secunde...

blandu
28th September 2006, 22:12
desi nu cred ca astea sunt titulaturile lor...
1.Commando Viola
2.Blue Lions
3.Rechinii ( cei de la Farul CTA)
4.Galeria lui FC Arges , nu stiu cum ii cheama...)
5. Armata Ultra
6.Legione Granata
7.Sepcile Rosii
8. Peluza Catalin Haldan ( asa cred ca se numeste...)

Aetius este OK clasamentul tau
Sincer /hello /hello /hello

SORINULTRA
29th September 2006, 08:17
argesu pe 4 nu? :happy

micutzu
29th September 2006, 09:28
Eu am inteles ce ai postat tu acolo. Cred ca tu nu vrei sa intelegi decat ce iti convine tie. Am spus si o sa spun in continuare oricine se poate bucura unde vrea el si cu ori ce echipa ar tine si chestia cu dinamovisti in bucuresti, daca se bucura se duc in stefan cel mare stai linistit dar daca ar fi din arad sa zicem nu cred ca ar veni la buc. sa se bucure cum nici tu daca ai fi in bucuresti nu cred ca te-ai duce la arad (vb in cazul ca ai sta in bucuresti) sa sarbatoresti victoria lui uta. Asa ca nu mai monopolizati voi orasu.

Tu sa fi instare sa comanzi in orasul tau. Deocamdata in Arad utistii fac legea si cu asta sa te obisnuiesti. Nimeni nu te obliga sa-ti placa dar asta e situatia.
De acum in colo in Arad manifestarile de simpatie fata de alte echipe din alte orase va fi ingradita la fel ca la Timisoara si Cluj.

lolo_grupa_c
29th September 2006, 09:48
Tu sa fi instare sa comanzi in orasul tau. Deocamdata in Arad utistii fac legea si cu asta sa te obisnuiesti. Nimeni nu te obliga sa-ti placa dar asta e situatia.
De acum in colo in Arad manifestarile de simpatie fata de alte echipe din alte orase va fi ingradita la fel ca la Timisoara si Cluj.

...foarte bine asa ...foarte bine..../hello /hello

Aurel.D
29th September 2006, 10:41
Nu stiu care este cea mai tare galerie, insa stiu ca doua din cele mai folosite scandari, de catre multe galerii, "Pana la moarte...." si "Cine sare...." provin de la galeria lui Dinamo care inca de prin 1998 scanda celebrele "Cine sare, este caine" si "Caine pana la moarte":ok:

vlad1607
29th September 2006, 10:46
aetius esti praf

Dadoman
29th September 2006, 11:26
Ma eu nu inteleg ceva, poate ma lamureste cineva.La Craiova nu arata niciodata la televizor suporteri olteni iesind in strazi sa bata stelistii in extaz.Si totusi, nu se bucura nimeni acolo.De ce oare?Sa fie doar "universitari" in Craiova?N`as prea crede...

lolo_grupa_c
29th September 2006, 12:44
Ma eu nu inteleg ceva, poate ma lamureste cineva.La Craiova nu arata niciodata la televizor suporteri olteni iesind in strazi sa bata stelistii in extaz.Si totusi, nu se bucura nimeni acolo.De ce oare?Sa fie doar "universitari" in Craiova?N`as prea crede...

...sa stii ca intotdeauna,la actiuni de genul asta, e mai bine fara aparate foto si camere de luat vederi...:evil:
...la partea a 2 a sa stii ca sunt si sclavi dar nu au tupeu sa iasa,baietii din peluza si_au facut bine "datoria"...

pytzy
29th September 2006, 13:34
Tu sa fi instare sa comanzi in orasul tau. Deocamdata in Arad utistii fac legea si cu asta sa te obisnuiesti. Nimeni nu te obliga sa-ti placa dar asta e situatia.
De acum in colo in Arad manifestarile de simpatie fata de alte echipe din alte orase va fi ingradita la fel ca la Timisoara si Cluj.
Frate eu raman cu orasul meu iar tu cu al tau si visele voastre neindeplinibile pe plan fotbalistic. Eu zic sa umblati cu parul pe strada dupa victoria vreunei echipe din alt oras ca nu cumva sa aiba curaj careva sa se bucure. Cred ca va ghidati dupa :Tot ce nu este cu noi este in potriva noastra. :no: Nu o sa fiti decat o echipa de jumatatea clasamentului, d ar sa nu cadeti in jos aveti grija...;)

micutzu
29th September 2006, 13:49
Vise neindeplinite?
Hm, nu stiu de unde ai scos chestia asta dar in fine (mai trebuie sa va chinuiti de 3 ori sa ne ajungeti si dupa cum se observa nu o sa avem emotii vreo 5 ani de acum inainte).
Cu parul am sa ies de cate ori va fi nevoie pentr a "calma" "emancipati".
Treaba deranjanta cu "suporterii" astia ai echipelor din Bucuresti e ca ei sunt mari suporteri ai echipelor locale si cand se intampla ceva prin cupele europene hop si ei pe strada.
Treaba e ca tu crezi ca o data promovat ajungi imediat campion. Deocamdata v-am luat 3 puncte asa ca ... . Nu mai continui ca imi iau si pe altii in cap (unii stie cine :D)

Benny
29th September 2006, 14:33
Cred ca va ghidati dupa :Tot ce nu este cu noi este in potriva noastra. :no: Nu o sa fiti decat o echipa de jumatatea clasamentului, d ar sa nu cadeti in jos aveti grija...;)

Si mie imi place "democratia originala" in care traim. Astia de prin Arad sunt niste epigoni. De aia nu au iesit aseara sa sarbatoreasca Rapidul. In alte tari cu traditie insa asa se face. Imi amintesc cum oamenii din Berlin au iesit in strada cand Bayern München respectiv Borussia Dortmund au castigat Champions League. La fel cum se bucurau oamenii in Picadilly Square cand Manchester Utd a luat CL.

Tot asa in tari cu traditie, suporterii din orasele provinciei nu indraznesc sa le raspunde celor din capitala, cand acestia le spun: "Nu o sa fiti decat o echipa de jumatatea clasamentului, dar sa nu cadeti in jos aveti grija." Asta e. Uita-i pe utisti. Niciodata nu vor avea atatea titluri ca Rapidul.

micutzu
29th September 2006, 16:55
Asta e. Uita-i pe utisti. Niciodata nu vor avea atatea titluri ca Rapidul.

Eventual am sa te uit pe tine cu necunostinta ta.
Noi avem 6 titluri fata de 3 ale Rapicului asa ca mai documenteaza-te sa nu te faci de ras.
Lasa-ma cu suprematia suporterilor din capitala. Du-te tu in Germania si lasa-ma pe mine in Romania.
Apropos tu cu ce echipa ti sau ti-e rusine de ea de nu o afisezi. Sau te bagi in seama de dragul de a auzi si cineva de tine. Probabil daca erai roman ti s-ar fi spus Benny Anonimus.

Benny
29th September 2006, 18:05
Du-te tu in Germania si lasa-ma pe mine in Romania.

Sau in Anglia, ca aveam exemplu si de acolo. Ai 30 de ani si nu-ti amintesti cum se bucurau suporterii din Londra de succesul celor din Manchester?! Tz, tz, ... Nu mai stiu sigur, dar parca asa era. Sau erau cei din Liverpool, care se bucurau? Ma rog, totuna.



Apropos tu cu ce echipa ti sau ti-e rusine de ea de nu o afisezi. ...

Mi-e rusine.


Probabil daca erai roman ti s-ar fi spus Benny Anonimus.
M-ai prins.

maxx1923
29th September 2006, 19:09
Atunci,cum de la meciul cu noi,erau prin tribuna cu tricouri cu echipa de langa cimitir?Eu iti dau dreptate ca trebuie sustinuta echipa locala,dar cand am vazut prin arad atiti stelisti defilind prin oras cu tricourile ros albastre pe ei ,cred ca va cam domina.Ce am vazut la arad ,sunt convins ca n-o sa vad la Timisoara,craiova sau ploiesti.Ei chiar domina in orasul lor.

reseter
29th September 2006, 19:20
Ma intreb in afara de STIINTA, politehnica timisoara, rapid si steaua.....celelalte..ce rost mai au!!?????????

titi13
1st October 2006, 23:39
nicaieri nu exista fani mai mari ca la galati! ori ca pierde ori castiga echipa, fanii sunt alaturi de ei! am pierdut 3 meciuri, fanii au ramas langa echipa si echipa a castigat 7 meciuri!

OTELUL:yeah:

yang
2nd October 2006, 00:03
In istoria voatsra ati afisat 3 mesaje si 4 coregrafii..

Sezione
2nd October 2006, 00:59
nicaieri nu exista fani mai mari ca la galati! ori ca pierde ori castiga echipa, fanii sunt alaturi de ei! am pierdut 3 meciuri, fanii au ramas langa echipa si echipa a castigat 7 meciuri!

OTELUL:yeah:

MAi mari?? Ce medie de inaltime au?? 2,22 ccm??? ))))))) MA faci sa rid... :happy

Sezione
2nd October 2006, 01:13
Ma eu nu inteleg ceva, poate ma lamureste cineva.La Craiova nu arata niciodata la televizor suporteri olteni iesind in strazi sa bata stelistii in extaz.Si totusi, nu se bucura nimeni acolo.De ce oare?Sa fie doar "universitari" in Craiova?N`as prea crede...

E greu sa intelegi nu ?? Uite iti explik eu. Nu sint numai suporteri ai Craiovei aici... Dar ceillalti t putini ...si citi sint sint cu cioku mik ( stiu ei de ce) . Aici Stiintza e iubita la maxim... pentru ca are istorie... pentru ca ne reprezinta pe noi Oltenii ... pentru ca nu sintem ca altii care daca nu ne incinta ce avem in ograda devenim fanii altor echipe din capitala... oare de ce nu tzin cu Barcelona ca e acelasi lucru??? De 20 de ani nu mai avem rezultate..si totusi la nivel de suporteri sintem sus ... De ce ?? pentru ca avem constiinta, mindrie , mentalitate... nu sintem perfecti ...dar sintem undeva unde altii privesc cu invidie chia daca nu recunosc. Daca am avea jumatate din rezultatele stelei sau ale lui dinamo am avea nevoie de un stadion de 50000 de locuri. IN FINAL CONCLUZIA: NU SINTEM SUPORteri de CONJUNCTURA !!! SI Nici nu o sa fim vreodata!!

Sezione
2nd October 2006, 01:15
Atunci,cum de la meciul cu noi,erau prin tribuna cu tricouri cu echipa de langa cimitir?Eu iti dau dreptate ca trebuie sustinuta echipa locala,dar cand am vazut prin arad atiti stelisti defilind prin oras cu tricourile ros albastre pe ei ,cred ca va cam domina.Ce am vazut la arad ,sunt convins ca n-o sa vad la Timisoara,craiova sau ploiesti.Ei chiar domina in orasul lor.

DA...Cam astea ar fi locatiile...RESTUL NISTE SCLAVI!!!!

SORINULTRA
4th October 2006, 07:55
MAi mari?? Ce medie de inaltime au?? 2,22 ccm??? ))))))) MA faci sa rid...
era o gluma? daca da nu prea ai umor , sincer nu te mai screme ca nu-ti iese

danidog83
4th October 2006, 08:28
Dinamo Singurii Ultra`

:)

/hello

blandu
4th October 2006, 14:33
Cea mai tare galerie o are FC CARACAL se stie !


Iubesc galeriile care au hingheri in ele si sunt antimitici !!! :evil: :evil: :evil:

pytzy
4th October 2006, 16:58
Atunci,cum de la meciul cu noi,erau prin tribuna cu tricouri cu echipa de langa cimitir?Eu iti dau dreptate ca trebuie sustinuta echipa locala,dar cand am vazut prin arad atiti stelisti defilind prin oras cu tricourile ros albastre pe ei ,cred ca va cam domina.Ce am vazut la arad ,sunt convins ca n-o sa vad la Timisoara,craiova sau ploiesti.Ei chiar domina in orasul lor.
Astia din arad probabil tin cu cate 2-3 echipe odata. Si mie mi sa parut la fel ' maxx' dar poate ne inselam noi. Atunci cand au iesit in strada pentru steaua probabil ca aveau aprobare de la ' micutzu ' ca altfel nu se explica cum de nu a aparut el acolo cu 'paru' sa-si faca dreptate.

guevarax
4th October 2006, 22:05
mircea sandu si rubedeniile lui - cea mai tare galerie

poate dak il laudam isi da demisia si pleaca la puscarie

pytzy
5th October 2006, 10:46
mircea sandu si rubedeniile lui - cea mai tare galerie

poate dak il laudam isi da demisia si pleaca la puscarie
Nu pleaca el asa dar daca il mai si lauzi chiar nu mai pleaca deloc. Sau poate sunt alesi in functie pe viata si el si 'mitica' si noi nu stim lucrul asta :no: .

*Coco*
5th October 2006, 12:33
Ma eu nu inteleg ceva, poate ma lamureste cineva.La Craiova nu arata niciodata la televizor suporteri olteni iesind in strazi sa bata stelistii in extaz.Si totusi, nu se bucura nimeni acolo.De ce oare?Sa fie doar "universitari" in Craiova?N`as prea crede...
Nu exista mai prin Craiova asemena specimente care sa tina cu SDR...
Si daca e sa fi nu au tupeu sa iese sa se bucure in strada sau se iese prin oras cu tricou cu echipa respectiva pe ei

Hard
5th October 2006, 13:14
am prieteni stelisti din craiova, asa ca nu va mai "laudati" atata !

micutzu
5th October 2006, 15:28
Astia din arad probabil tin cu cate 2-3 echipe odata. Si mie mi sa parut la fel ' maxx' dar poate ne inselam noi. Atunci cand au iesit in strada pentru steaua probabil ca aveau aprobare de la ' micutzu ' ca altfel nu se explica cum de nu a aparut el acolo cu 'paru' sa-si faca dreptate.

De altfel nu ma puteam astepta la mai mult de la tine, nu poti mai mult.
La ceea ce te referi tu (adica iesirea stelistilor la Arad dupa meciul de la Kiev) s-a intamplat pe 14.09.2006 iar eu am postat treaba ai ... , sau mai bine ia de aici : http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=825545&postcount=5569

Daca nu poti mai mult lasa pe altii sau nu te baga in discutii doar ca sa te aflii in treaba. O vorba pe la romani zice cam asa " Nu te baga si tu ca musca-n ***** calului". Asa ca ai grije pe unde "zbori". :evil:

ULTRAS_TAVY
5th October 2006, 21:12
Eu sunt mandru de peluza mea;)...suntem maxim 100 de insi ...dar aia suntem faristi adevarati...restu sclavi;)...suntem o minoritate din pacate...dar sunt mandru k fac parte din ea

*Coco*
5th October 2006, 22:24
am prieteni stelisti din craiova, asa ca nu va mai "laudati" atata !

Ai avea ma da poate nu sunt nascuti in Craiova sau nu au copilarit in Craiova:P
Dar zic in general de cei care sunt nascuti si crescuti in Craiova ca nu tin cu SDR`u:P
Asa sunt oameni in Craiova din toate colturile tarii si poate tin

pytzy
6th October 2006, 10:10
O vorba pe la romani zice cam asa " Nu te baga si tu ca musca-n ***** calului". Asa ca ai grije pe unde "zbori".

Eu zic sa-ti revizuesti limbajul si nu mai face aluzi (daca sti ce inseamna binenteles..).:mda:

Sergio
6th October 2006, 11:47
cea mai tare galerie? este acea galerie care isi sustin echipa in momentele cele mai grele
aici dinamo e lider detasat. :drak:

micutzu
6th October 2006, 14:05
Eu zic sa-ti revizuesti limbajul si nu mai face aluzi (daca sti ce inseamna binenteles..).:mda:
Am dat un citat cu o expresie pur romaneasca si nu vad unde trebuie sa-mi revizuiesc limbajul. Eu sunt de vina ca tu nu iti faci temele si nu te documentezi?

On topic : galeriile in ziua de azi se bazeaza pe grupari ultras, fenomen care la noi e inca la inceput. Ceva mai rasarit fenomenul apare la peluze SDR-urilor.
In restul tarii e mai timid deoarece echipele trebuie mai intai sa aiba rezultate si sa atraga formarea de grupari. O adevarata grupare ultras, odata formata, nu se destrama sa isi imputineaza nr-ul membrilor la primele rezultate slabe sau chiar mai rau la o retrogradare. Poate pe undeva gresesc pentru ca sunt la inceputul cunoasterii fenomenului (sunt membru intr-o grupare doar de jumatate de an) si imi cer scuze anticipat.

Nu stiu daca sunt multi ultras pe aici, poate am sa incerc crearea unui thread pe aceasta tema.

BlahBluh
6th October 2006, 15:33
Cei mai originali sint cei de la steaua. Dupa 'steluta noastra chiar daca este furata/ este la suflet curata", "steaua, clubul nostru drag", la celalalt meci vor canta '1947, s-a nascut un mit" :happy

chipy_1923
7th October 2006, 15:12
Cei mai originali sint cei de la steaua. Dupa 'steluta noastra chiar daca este furata/ este la suflet curata", "steaua, clubul nostru drag", la celalalt meci vor canta '1947, s-a nascut un mit" :happy

ne-au furat o groaza din versuri....si cel mai nou cantec al nostru ole ole ole ole ola....si p-asta l-au luat..incapabili...:rosu:

chipy_1923
7th October 2006, 15:24
ar fi culmea sa se bucure stelistii in arad, sa nu mai zic de timisoara!
in '89 au murit sute de oameni pe strazi, iar acum, pe aceleasi strazi sa fie sarbatorita o echipa creatie comunista? (ca sa nu zic mai mult...)

dar c s-au bucurat la Arad....mai ceva decat dc ar fi castigat Uta...

ULTRAS_TAVY
7th October 2006, 17:25
ne-au furat o groaza din versuri....si cel mai nou cantec al nostru ole ole ole ole ola....si p-asta l-au luat..incapabili...:rosu:

Cantecul cu clubul nostru drag lati luat voi de la Gruppo Sud FARUL.....shi asta cu ole ola era p site la ultras.ro de 1 an jumate asha ca:headbang:

ULTRAS_TAVY
7th October 2006, 17:27
Ps toate cantecele sunt luate din Italia...sa nu imi spui ca lati compus voi p ala cu ole ola:ras-plans: .....cantecul ala il canta Sampdoria Ascoli shi Roma...hai k deja te iau prea tare...lasa voi sunteti cei mai originali...cu cle mai nasoale coregrafii...aia de la meciul cu Hertha a fost penala:ras-plans:

six
8th October 2006, 11:40
Eu sunt mandru de peluza mea;)...suntem maxim 100 de insi ...dar aia suntem faristi adevarati...restu sclavi;)...suntem o minoritate din pacate...dar sunt mandru k fac parte din ea:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: doar citez ....:happy :happy :happy

ULTRAS_TAVY
8th October 2006, 12:06
C ai mah?..iar vb singur?

yang
8th October 2006, 18:24
Mari va mai dati :) Baaaaaaaa ole ole ole ola e cantat de fanii argentinieni (ai nationalei) de peste 2 decenii si voi habar n-aveti. Asa ca mai inchideti "ciocurile"... Daca-s putea ce v-as spune...

Sezione
8th October 2006, 19:15
:happy
Cei mai originali sint cei de la steaua. Dupa 'steluta noastra chiar daca este furata/ este la suflet curata", "steaua, clubul nostru drag", la celalalt meci vor canta '1947, s-a nascut un mit" :happy


am prieteni stelisti din craiova, asa ca nu va mai "laudati" atata !

Nu contesta nimani ca sint si copilasi cu tatiku maior in MAPN sau la Seku...asa ca ramai sanatos cu prietenii tai. Astepatam sa-si faca un fan club ...Le dau eu o sgestie pentru locatie : UM 0663((((( . Acolo ar fi bine paziti ...:happy

BlahBluh
8th October 2006, 19:46
Mari va mai dati :) Baaaaaaaa ole ole ole ola e cantat de fanii argentinieni (ai nationalei) de peste 2 decenii si voi habar n-aveti. Asa ca mai inchideti "ciocurile"... Daca-s putea ce v-as spune...

E vorba de versuri, de cuvinte pe care le copiati necritic. Inlocuiti doar Rapid cu steaua si aveti si voi cantece. Ai uitat 'steluta noastra chiar daca este furata/ este la suflet curata"--cantec rapidist din anii '70, tocmai la adresa echipei steaua. Aia cu clubul noastru drag de unde ati luat-o? Pana si "ca sa stie toata tara/ sintem frati cu Timisoara" l-ati transformat in "ca sa stie toata tara/ sintem frati cu TSKA'--va rimeazaz si ca draq.
Aveti un repertoriu bogat/ Locul 1 la plagiat! :rosu:

Poli Timisoara
9th October 2006, 01:26
Cea mai tare galerie din tara este....GALERIAAA ECHIPEIII NATIONALEEE !!! :evil:

blandu
9th October 2006, 10:00
Danny22TM ai dreptate ceea mai tare galerie este a echipei nationale.
S-a vazut in meciul cu Belarus...
Lume multa, oameni putini...

nemilosul
9th October 2006, 10:08
E vorba de versuri, de cuvinte pe care le copiati necritic. Inlocuiti doar Rapid cu steaua si aveti si voi cantece. Ai uitat 'steluta noastra chiar daca este furata/ este la suflet curata"--cantec rapidist din anii '70, tocmai la adresa echipei steaua. Aia cu clubul noastru drag de unde ati luat-o? Pana si "ca sa stie toata tara/ sintem frati cu Timisoara" l-ati transformat in "ca sa stie toata tara/ sintem frati cu TSKA'--va rimeazaz si ca draq.
Aveti un repertoriu bogat/ Locul 1 la plagiat! :rosu:

am auzit ca vrem sa va furam si cunoscuta scandare "in padurea cu alune,aveau casa 3 pitici,vine pupaza si spune,.........."
cred ca daca era o scandare din asta la noi io nu mai calcam pe stadion de rusine


cred ca e cea mai penibila "jignire" din istoria fotbalului romanesc
dar la ce dezacorduri fac aia prin bannerele voastre scandarea asta de clasa a 1a e deja ceva normal pt nivelul "norvegienilor"

blandu
9th October 2006, 15:01
Dupa galeria echipei nationale ceea mai tare galerie o are FC Caracal !
Nu am auzit de galeriile echipelor steaua, dinamo si rapid
In ce comuna activeaza ?

BlahBluh
9th October 2006, 21:17
am auzit ca vrem sa va furam si cunoscuta scandare "in padurea cu alune,aveau casa 3 pitici,vine pupaza si spune,.........."
cred ca daca era o scandare din asta la noi io nu mai calcam pe stadion de rusine


cred ca e cea mai penibila "jignire" din istoria fotbalului romanesc
dar la ce dezacorduri fac aia prin bannerele voastre scandarea asta de clasa a 1a e deja ceva normal pt nivelul "norvegienilor"

Inseamna ca n-ai nici o treaba cu steaua. Trebuie sa fi de pe alta planeta daca n0ai auzit respectivele scandari.

yang
9th October 2006, 22:25
Frustrarea antistelistilor intrece limita sportivitatii chiar si pe acest forum !
Muriti ...

ULTRAS_TAVY
10th October 2006, 09:18
NUmai bagati in seama p toti cei care isi dau cu parerea despre galerii shi nu au fost vreodat intro peluza:rosu:

micutzu
10th October 2006, 11:39
Sunt multi ultrasi de tastatura pe aici, care nu au habar cu ce se mananca fenomenul. Ar trebui sa vb cei in masura.

B4 Felix
10th October 2006, 11:54
Forza RAPID !!!
Singuri impotriva tuturor !

micutzu
10th October 2006, 12:12
Cu aprobare de la Vadim va postez urmatorul link :

www.sport-production.ro

Eu zic ca poate venii in intampinarea gruparilor ultras si galeriilor.
E un coleg de galerie de la noi, garantez pentru seriozitatea lui.

Forzza UTA !!!

BlahBluh
10th October 2006, 22:56
Frustrarea antistelistilor intrece limita sportivitatii chiar si pe acest forum !
Muriti ...


Concluzia ta: "ce te intereseaza pe tine ca noi copiem?" nu? Aveti o echipa mincinoasa cu radacini la Moscova, titluri mincinoase luate prin ajutor de la PCR sau mai nou prin invarteli gen 'Vaslui", niste suporteri pe care nu-i respecta nimeni, de la patron la manager si voi sinteti ultrasi :happy

Matrixone
12th October 2006, 14:30
"Rapid nu-i nascut din mizerii" bla, bla, bla, ati uitat cand jucati cu secera si ciocanul pe tricouri:)))
Dar asa sunteti voi "lebedele" stiti numai sa injurati jucatori, conducatori ai altor echipe. totusi e de inteles la ce 'elemente" se gasesc in galeria acestei echipe autointitulate de catre marele lor capitan "prostii satului":))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

yang
13th October 2006, 10:19
Concluzia ta: "ce te intereseaza pe tine ca noi copiem?" nu? Aveti o echipa mincinoasa cu radacini la Moscova, titluri mincinoase luate prin ajutor de la PCR sau mai nou prin invarteli gen 'Vaslui", niste suporteri pe care nu-i respecta nimeni, de la patron la manager si voi sinteti ultrasi :happy


La Moscova ati fost voi cand v-ati facut tricourile cu secera si ciocanul... probabil ca nu traiai cand se facea propaganda comunista la meciurile voastre cand inca Romania era regat si nu se scria cu 2 de r ! Iar daca cel ce ne-a infiintat nu traia Romania avea granita astazi cu Tinutul Secuiesc sau Maghiar... cine stie ???

Dar voi sunteti prea mici sa intelegeti...

Era sa uit : Cea mai mare performanta eliminarea in fata noastra !

Sezione
13th October 2006, 21:28
La Moscova ati fost voi cand v-ati facut tricourile cu secera si ciocanul... probabil ca nu traiai cand se facea propaganda comunista la meciurile voastre cand inca Romania era regat si nu se scria cu 2 de r ! Iar daca cel ce ne-a infiintat nu traia Romania avea granita astazi cu Tinutul Secuiesc sau Maghiar... cine stie ???

Dar voi sunteti prea mici sa intelegeti...

Era sa uit : Cea mai mare performanta eliminarea in fata noastra !

??? Mari ineptii poti sa debitezi. Daca tu traiai pe vremea aia in mod sigur ai fost unul dintre cei care sutineau ca poporul roman are origini slave si care il blamau pe iorga ca fiind duamnaul poporului. Nu ti-ar sta rau cu o carte de istorie in fata. Asa esti o rusine. In rest numai de bine...

yang
14th October 2006, 17:58
Varsta nu te face mai inteligent asa ca... nu ma mai chinui sa-ti explic... !!!

"Oltenia si Banatul nu sunt in Romania !" Asta ai prins-o ???

blandu
14th October 2006, 21:25
Varsta nu te face mai inteligent asa ca... nu ma mai chinui sa-ti explic... !!!

"Oltenia si Banatul nu sunt in Romania !" Asta ai prins-o ???

Yang tot asa si te dezintegrezi...
Tu intelegi ce spui ca zici ? :headbang:

brandon
15th October 2006, 01:44
Stiu cu siguranta ca cea mai numeroasa e cea a stelei,dar multa lume e de acord in mod obiectiv ce galeria Rapidului e cea mai patimasha!:yeah:

blandu
15th October 2006, 14:00
Stiu cu siguranta ca cea mai numeroasa e cea a stelei,dar multa lume e de acord in mod obiectiv ce galeria Rapidului e cea mai patimasha!:yeah:

Brandon nu cred ca numarul suporterilor Stelei este chiar asa de numeros. Multi sunt suporteri de tranzitie. Cand va fii o alta echipa pe val vor migra.
Cele mai patimase galerii sunt:
1."U' CRAIOVA
2. Rapid
3.Poli Timisoara
4. FC Caracal (se stie)

chipy_1923
15th October 2006, 16:06
am auzit ca vrem sa va furam si cunoscuta scandare "in padurea cu alune,aveau casa 3 pitici,vine pupaza si spune,.........."
cred ca daca era o scandare din asta la noi io nu mai calcam pe stadion de rusine


cred ca e cea mai penibila "jignire" din istoria fotbalului romanesc
dar la ce dezacorduri fac aia prin bannerele voastre scandarea asta de clasa a 1a e deja ceva normal pt nivelul "norvegienilor"

sunteti penibili...niste ***...nu sunteti in stare sa compuneti cantece noi si furati versuri de la altii...aveti vreo 4 cantece in care aveti versuri "imprumutate" de la noi...e ceva normal..c sa te astepti de la niste oameni care au ca imn tap tap tap tar tar tap tap tap...:happy :happy..am auzit si eu incercarile voastre de imn pe Lia anul asta cand am fost la meci...c prapaditi..c versuri..ce melodii...:)))...:)))

chipy_1923
15th October 2006, 16:13
Cantecul cu clubul nostru drag lati luat voi de la Gruppo Sud FARUL.....shi asta cu ole ola era p site la ultras.ro de 1 an jumate asha ca:headbang:

asta cu ole ole ole ola e luat din Italia...am filmuletul cu acea galerie...nu am copiat nimic de la voi stai calm...dar papagalii aia nu s-au rezumat doar la un vers..au furat mai multe...in afara de europa steaua ...restul...cantece si versuri furate..mari ultrasi c sunt ei...:happy :happy :happy

chipy_1923
15th October 2006, 16:28
Nu pot sa spun care este cea mai tare galerie.
Legat de coregrafii, imi plac galeriile lui Dinamo (atat ideile cat si coregrafiile sunt bine realizate), Timisoarei si Rapidului..
Coregrafia galeriei Steliste poate ca este misto acasa, dar stiu ca in meciurile cu Dinamo in ultimii ani a avut coregrafii saracacioase.....chiar si alaltaieri.

Legat de felul in care pun suflet in scandari, pot sa spun ca cele mai tari sunt galeria lui Rapid si a lui Poli.
Dintre toate galeriile care au venit pe Dinamo, cel mai tare m-a impresionat galeria Rapidului, prin forta si loialitatea cu care isi incurajau echipa, indifrerent de scor.
Imi place si galeria lui Dinamo, dar Elias se chinuie cam mult sa ii convinga pe pustii din galerie sa strige la un meci obisnuit.

de un lucru sunt sigur..ca avem cele mai frumoase cantece si ca punem foarte mult suflet...din pacate nu mai vine chiar asa multa lume p stadion ca acum 5-6 ani(nu ma refer aici la peluza care e mereu plina)...probabil ca atunci eram cea mai tare galerie..cand era voie cu torte p stadion..era ceva de nedescris in Giulesti...nu stiu d c a scazut din nr. celor care vin pe stadion...era mai iubit Rapidul cand nu avea performante decat este acum...din c am aflat de prin carti si de la taica-miu...am fost si prin anii 80 cea mai tare galerie alaturi de olteni...insa nu pot sa vb...pt. ca nu existam p atunci...

chipy_1923
15th October 2006, 16:36
Mari va mai dati :) Baaaaaaaa ole ole ole ola e cantat de fanii argentinieni (ai nationalei) de peste 2 decenii si voi habar n-aveti. Asa ca mai inchideti "ciocurile"... Daca-s putea ce v-as spune...

stiu rasistule stiu ca ne-ai zice,dar aici nu esti la stana...p.s. cu Banel langa tine sa ne zici k?nici nu am zis ca l-am compus noi mah...noi l-am "promovat" in Romania....noi l-am cantat primii....intelegi?eu l-am auzit in Italia..ma rog..nu conteaza..Argentina ,Italia....de ce nu l-ati luat voi de la inceput din Italia sau Argentina si l-ati cantat,dc stiati de el?esti penibil si u si fratele tau suporter al Farului Constanta...ati asteptat sa il cantam noi..ati vazut ca e un cantec frumos...si hop si papagalii,c sa faca si ei...hai ca il cantam si noi...p.s. nici steluta noastra chiar dc este furata...si steaua clubul nostru drag c mult t iubim....nu sunt luate de la noi?:rosu: :rosu: :rosu:

yang
15th October 2006, 18:43
N-am frati la Constanta...iar daca tu chiar crezi ca a copia cu ce e afara e altceva fata de a copia de aici te inseli amarnic...!

Oricum noi am cantat acel ole ola la o zi dupa voi si stati linistiti ca nu l-am preluat de sub pod.

Sergio
16th October 2006, 19:52
"Oltenia si Banatul nu sunt in Romania !" Asta ai prins-o ???
oricat de mult as dori lucru asta deocamdata nu prea e posibil... iti dai seama ca or sa vrea si moldovenii independenta si ce o sa iasa...:drak:

Bancaru
16th October 2006, 20:02
Dispar granitele si singura opreliste va fi SAAAAAAAARMAAAAAAAAA!!

Cra10veanu
17th October 2006, 00:33
bancaru: striga si tu mai incet sa nu se aplece toti :D

Red-Castorryy
17th October 2006, 01:08
Cele mai patimase galerii sunt:
1.Dinamo
2. Dinamo
3.Dinamo
4. Dinamo

Cra10veanu
17th October 2006, 03:17
asta ar fi clasamentul in liga lui corpodean red-castorryy :D

offline
17th October 2006, 08:38
patimase la primit bulane? si la asta va iau stelistii :D

yang
17th October 2006, 12:49
oricat de mult as dori lucru asta deocamdata nu prea e posibil... iti dai seama ca or sa vrea si moldovenii independenta si ce o sa iasa...:drak:


O sa muriti si pOLI n-o sa mai joace in A sau liga I cum ii place sa-i zica lui mitica !

Livio_
19th October 2006, 07:02
ole ole ole ole ole ole olaaaa oooooo Timisoaraaaaaaaa te iubiiiimmmmmm la la la la !!! ce ma....e mai tare galeria lu` dinamo decat a lu` rapid?...hahaha asta niciodata...dinamo intr-un top 5 al galeriilor...iese clar pe ultimul loc ha ha...poate doar Craiova Poli sau Steaua sa castige trofeul...doar dintr-un singur motiv...ca au stadionul mai mare decat al lu` rapid...de aia...ca altfel ne-am bate numai cu rapid...la spectacolu` din tribuna /OLE/

grande
20th October 2006, 13:31
Dupa spectocolul oferit aseara de galeria Rapid, cred ca nu avem contracanditate la acest poll !
10000 de oameni au cantat timp de 90 min fara intrerupere ,lucru care numai in Giulesti se poate intampla !

Sunchase
20th October 2006, 16:01
Galerie cu vechime, avem cantece care sunt cantate de 50 de ani.Nu ca altii care au nevoie de melodii house sau de indemnul crainicului pentru a incepe o scandare.
Minuna atmosfera..prin prima repriza mi-au dat si lacrimile.

pytzy
20th October 2006, 17:53
Dupa spectocolul oferit aseara de galeria Rapid, cred ca nu avem contracanditate la acest poll !
10000 de oameni au cantat timp de 90 min fara intrerupere ,lucru care numai in Giulesti se poate intampla !
Bine spus 'grande'.... si sa o tinem tot asa.../OLE//OLE//OLE/

matei_viola
21st October 2006, 10:01
Dupa spectocolul oferit aseara de galeria Rapid, cred ca nu avem contracanditate la acest poll !
10000 de oameni au cantat timp de 90 min fara intrerupere ,lucru care numai in Giulesti se poate intampla !
Si jucatori daca coboara la nivelul galeriei

Zauri
21st October 2006, 19:03
De departe cea mai frumoasa galerie si cea mai inventiva e a echipei Dinamo.Detasat conduce in clasament.Priviti derby-ul Dinamo-Steaua si Dinamo -Rapid.E singura galerie din tara care se poate mandri cu ce au facut pana acum, (aici facand referire la spectacolul oferit).Pe locul II vine Timisoara desi aici lupta e stransa (merita si Rapid acest loc).Galeria Timisoarei e monotona plictisitoare meci de meci avand trei patru "repertorii" .Strigatul ala "Tiiimiiissoaaaraaa" atinge apogeul platitudinii a monotoniei .In fiecare meci de 10 ori "Tiimiissoaaaaraaa" Boring. Rapid se afla si ea pe podium la locul trei .Spectacolul dat la Rapid -PSg nu va da dreptu sa va numiti cea mai frumoasa galerie din tara

lolo_grupa_c
21st October 2006, 23:02
sunt 100% anti bucuresti...dar la acest capitol nu am cum sa nu recunosc:pch este cea mai organizata peluza din tara...

Red-Castorryy
22nd October 2006, 12:01
Suporteri stelisti prinsi in galeria lui Dinamo!
La meciul de la Bistrita dintre Gloria si Dinamo, doi localnici, suporteri ai lui Steaua, au nimerit printre fanii dinamovisti. Cei doi au fost reperati de ros-albi si au fost scapati cu greu de jandarmi din mainile ultrasilor dinamovisti. Nu inainte ca cei doi sa treaca printr-un veritabil "tunel al groazei."

N-or fi avut bani de bilet ? :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Sezione
22nd October 2006, 15:20
Suporteri stelisti prinsi in galeria lui Dinamo!
La meciul de la Bistrita dintre Gloria si Dinamo, doi localnici, suporteri ai lui Steaua, au nimerit printre fanii dinamovisti. Cei doi au fost reperati de ros-albi si au fost scapati cu greu de jandarmi din mainile ultrasilor dinamovisti. Nu inainte ca cei doi sa treaca printr-un veritabil "tunel al groazei."

N-or fi avut bani de bilet ? :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Iar va laudati ca ati batut niste adversari 50 contra unul ??? Jegoshilor!!!

Elphax
22nd October 2006, 15:36
sunt 100% anti bucuresti...dar la acest capitol nu am cum sa nu recunosc:pch este cea mai organizata peluza din tara...

pai nici nu e greu sa organizezi cateva sute de oameni pe banii lui borcea&co ...

Sergio
22nd October 2006, 22:08
Dispar granitele si singura opreliste va fi SAAAAAAAARMAAAAAAAAA!!
ba sa nu dispara nimic ca si asa ne-au invadat destui... ar trebui si viza pt unii da nu mai intru in amanunte ca iar o sa sara o suta... :mad:

O sa muriti si pOLI n-o sa mai joace in A sau liga I cum ii place sa-i zica lui mitica !
hai bashti. :jerk:

Nico21
23rd October 2006, 14:32
"Rapid nu-i nascut din mizerii" bla, bla, bla, ati uitat cand jucati cu secera si ciocanul pe tricouri:)))
Dar asa sunteti voi "lebedele" stiti numai sa injurati jucatori, conducatori ai altor echipe. totusi e de inteles la ce 'elemente" se gasesc in galeria acestei echipe autointitulate de catre marele lor capitan "prostii satului":))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


sa ne amintim de declaratia lui Stoica..."70% din etnia rroma tine cu Steaua"...astia sunteti puradeilor de langa cimitir...noroc cu Peluza aia Sud,ca sunt baieti k-lumea...ca in rest Ghencea este un stadion po****t 80% de tigani...sper sa imi raspunda la acest post,un suporter care da prin Ghencea,si nu cine stie ce moldovean,de nu a vazut un semafor la viata lui,daramite un meci la Bucuresti !

blandu
23rd October 2006, 16:36
sa ne amintim de declaratia lui Stoica..."70% din etnia rroma tine cu Steaua"...astia sunteti puradeilor de langa cimitir...noroc cu Peluza aia Sud,ca sunt baieti k-lumea...ca in rest Ghencea este un stadion po****t 80% de tigani...sper sa imi raspunda la acest post,un suporter care da prin Ghencea,si nu cine stie ce moldovean,de nu a vazut un semafor la viata lui,daramite un meci la Bucuresti !

Mustata iti raspund eu :
Pe stadionul din Giulesti sunt mai multi tigani decat pe stadionul Ghencea
P.S. Am fost la mai multe meciuri in Bucuresti decat tine in Pitesti !

Dreak
23rd October 2006, 23:05
nici nu incape indoiala,Rapid e pe primul loc in aceasta privinta!
este singura galerie care are meritul de a fi tinut clubul iubit in viata!
orice alta galerie din Romania pusa intr-o astfel de situatie parasea de mult corabia si mergea acolo unde medalia era mai stralucitoare!
offtopic:vecine,sa nu te recunosc,drace!:drak:

grande
24th October 2006, 16:56
Mustata iti raspund eu :
Pe stadionul din Giulesti sunt mai multi tigani decat pe stadionul Ghencea
P.S. Am fost la mai multe meciuri in Bucuresti decat tine in Pitesti !

Daca ai numarat tiganii din cele doua galerii ,atunci spune -ne si noua ,cati sunt pe ghencea si cati pe Giulesti !:ciocan:

rockeru88
24th October 2006, 20:37
sunt 100% anti bucuresti...dar la acest capitol nu am cum sa nu recunosc:pch este cea mai organizata peluza din tara...

intr'un fel ai dreptate,in alta n'ai...adica Sud'ul Dinamovist e mai bine organizat ca PCH...acolo st numai ultrasi,in PCH mai sunt si cetateni(care ar trebui inlaturati)
pe de alta parte,PCHul are cele mai longevive grupuri si cele mai numeroase(cu cateva exceptii):NG(1996),MAD MEN(1997),SUPRAS(2001),ENRG(2003-nu sunt de mult dar au 100 de membrii),FRONT 48(2005-200 de membrii),DoW(2003-150 membrii),TIFOSI(2001-100 de membrii),PANZER(2004-80 de membrii)...daca mai e o peluza cu atatea grupuri cu traditie si cu ''palmares''(coregrafii,capturi si oameni in deplasare) spuneti'mi si mie...

rockeru88
24th October 2006, 20:43
Suporteri stelisti prinsi in galeria lui Dinamo!
La meciul de la Bistrita dintre Gloria si Dinamo, doi localnici, suporteri ai lui Steaua, au nimerit printre fanii dinamovisti. Cei doi au fost reperati de ros-albi si au fost scapati cu greu de jandarmi din mainile ultrasilor dinamovisti. Nu inainte ca cei doi sa treaca printr-un veritabil "tunel al groazei."

N-or fi avut bani de bilet ? :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

nu..au vrut sa fure steagul NG...saracii,nu au decat sa viseze...armata ultra,ultras,tk si mai sunt si altele:noi le'am luat..ei noua,nimic!!!

Nico21
24th October 2006, 23:40
Mustata iti raspund eu :
Pe stadionul din Giulesti sunt mai multi tigani decat pe stadionul Ghencea
P.S. Am fost la mai multe meciuri in Bucuresti decat tine in Pitesti !


interesanta rasa....oltean cu lana...

oltene stiai (ca tot vorbim de tiganisme) ca Oltenia este a doua regiune din Europa,dupa o zona din Macedonia,la numarul de tigani ?....v-au furat-o pe Mercedesa bre.../hello /hello /hello

leulcraiovei
25th October 2006, 17:36
forzza stiintza

blandu
25th October 2006, 21:11
Mustata asta este nume sau defect ?
Timisoara nu este in Oltenia !
Asa se vede de la Pitesti ?
Cunoasti unde se afla stadionul Rapidul sau ai vazut tabela din tren ?
Dupa trenurile gri stam noi majoritatea,
puradeii....

Nico21
25th October 2006, 21:21
Nu ai tu meciuri in Banie,cate deplasari am eu pt Rapid...chiar si prin strainatate...Nick-ul este cu tenta ironica....cu tinta spre cimitir...:cool:

Cra10veanu
26th October 2006, 07:54
rapidist din pitesti, ai loc de dinamovisti si stelisti ? esti tare :D numai argeseni nu mai gasesti pe acolo, or fi ramas pe la mioveni.

chipy_1923
26th October 2006, 11:23
Rapid se afla si ea pe podium la locul trei .Spectacolul dat la Rapid -PSg nu va da dreptu sa va numiti cea mai frumoasa galerie din tara

pai stai tu linistit ca galeria noastra a facut spectacol la toate meciurile....vezi meciurile de pe Giulesti din Cupa Uefa de anul trecut...20000 de rapidisti au facut o atmosfera mult mai frumoasa decat 50000 de stelisti pe Lia Manoliu...asa ca spectacolele astea ne dau un oarecare drept...ca nu suntem noi tari in coregrafii...asta asa e...Dinamo si Steaua sunt peste noi la capitolul asta...insa la restul...sunt sub noi...cu mult...

chipy_1923
26th October 2006, 11:25
Mustata asta este nume sau defect ?
Timisoara nu este in Oltenia !
Asa se vede de la Pitesti ?
Cunoasti unde se afla stadionul Rapidul sau ai vazut tabela din tren ?
Dupa trenurile gri stam noi majoritatea,
puradeii....

:rosu:...domnii moderatori nu il vedeti pe nenea asta cu puradeii?:rosu:...dc tot zici ca ai fost si in Ghencea si pe Giulesti si ai numarat tiganii si tot spui ca la noi sunt mai multi..inseamna ca nu stii ce inseamna tigan..sau tu vezi alb in loc de negru...sunt mult mai multi tigani la Steaua..gasesti si pe la tribuna a doua...ca majoritatea tiganilor din tara tin cu Seaua nici nu mai vb...

chipy_1923
26th October 2006, 11:32
N-am frati la Constanta...iar daca tu chiar crezi ca a copia cu ce e afara e altceva fata de a copia de aici te inseli amarnic...!

Oricum noi am cantat acel ole ola la o zi dupa voi si stati linistiti ca nu l-am preluat de sub pod.

bine ma bine...nici steluta noastra chiar dc este furata...sau steaua clubul nostru drag c mult te iubim...nimic nu ati furat ...asa e...oricum aveti 2 cantece si alea vai de capul lor...cand o sa aveti si voi un imn decent...si macar un cantec care sa sa compare cu 2 dintre cantecele noastre...atunci vb...uite exemple:
La sfarsit de saptamana\Se aduna in tribuna\Galeria cea mai buna\Din intregul Bucuresti\Pt. noi e sarbatoare\Azi joac-o echipa mare\E Rapidu' din Giulesti\O echipa ca-n povesti....

C-asa sunt eu rapidist\Niciodata nu sunt trist\Si la bine si la rau\Rapid este clubul meu\Cu echipa noastra draga\Colindam tara intreaga\Ca sa vada lumea toata\Dragoste adevarata\Ca sa vada toti stelistii\Cat de-ai dracu-s rapidistii\Ca sa vada toti oltenii\Cum iubim noi giulestenii...sau in loc de ult. 2 versuri..De n-ar fi arbitrii hoti\Rapid i-ar bate pe toti...bis pt. toate versurile....voi aveti un cantec ceva de genul pt. Steaua ne dam viata...am vazut ce va dati viata...l-ati injurat pe Dica ...cel mai bun jucator al vostru fara de care ati fi morti...a prins o zi mai proasta..si l-ati injurat de mama focului...pai din cate rahaturi v-a scos ala ..ar trebui sa il pupati in....ati uitat ca el a castigat meciul de la Kyev si nu numai...vai de steaua voastra...la meciurile cu Real Madrid cica a fost atmosfera incendiara....oooo da..de unde atat....a cantat doar peluza si aia cu pauze lungi...singurul lucru bun a fost ca ati cantat si cand va conduceau aia pe care spuneati ca o sa ii bateti...rar mi-a fost dat sa vad asa ceva la voi...dar v-ati stricat cand i-ati fluierat la schimbari...de tribuna a doua nu mai vb ca nu are rost...oricum..10000 de rapidisti cu PSG au facut o atmosfera mai frumoasa decat 25000 de stelisti cu LYon sau Real Madrid....asta spune tot....

pytzy
26th October 2006, 12:13
Si asa va fi in tot deauna 'chipy_1923' niciodata nu se vor ridica la nivelul nostru oricat ar incerca ei.

yang
26th October 2006, 12:23
Si asa va fi in tot deauna 'chipy_1923' niciodata nu se vor ridica la nivelul nostru oricat ar incerca ei.

Si va credeti singuri impotriva tuturor nu ?

BlahBluh
26th October 2006, 21:05
Si asa va fi in tot deauna 'chipy_1923' niciodata nu se vor ridica la nivelul nostru oricat ar incerca ei.


Mai pytzi, tu esti rapidistul care a tinut cu steaua in meciul cu Real?


bine ma bine...nici steluta noastra chiar dc este furata...sau steaua clubul nostru drag c mult te iubim...nimic nu ati furat ...asa e...oricum aveti 2 cantece si alea vai de capul lor...cand o sa aveti si voi un imn decent...si macar un cantec care sa sa compare cu 2 dintre cantecele noastre...atunci vb...uite exemple:
La sfarsit de saptamana\Se aduna in tribuna\Galeria cea mai buna\Din intregul Bucuresti\Pt. noi e sarbatoare\Azi joac-o echipa mare\E Rapidu' din Giulesti\O echipa ca-n povesti....

C-asa sunt eu rapidist\Niciodata nu sunt trist\Si la bine si la rau\Rapid este clubul meu\Cu echipa noastra draga\Colindam tara intreaga\Ca sa vada lumea toata\Dragoste adevarata\Ca sa vada toti stelistii\Cat de-ai dracu-s rapidistii\Ca sa vada toti oltenii\Cum iubim noi giulestenii...sau in loc de ult. 2 versuri..De n-ar fi arbitrii hoti\Rapid i-ar bate pe toti...bis pt. toate versurile....voi aveti un cantec ceva de genul pt. Steaua ne dam viata...am vazut ce va dati viata...l-ati injurat pe Dica ...cel mai bun jucator al vostru fara de care ati fi morti...a prins o zi mai proasta..si l-ati injurat de mama focului...pai din cate rahaturi v-a scos ala ..ar trebui sa il pupati in....ati uitat ca el a castigat meciul de la Kyev si nu numai...vai de steaua voastra...la meciurile cu Real Madrid cica a fost atmosfera incendiara....oooo da..de unde atat....a cantat doar peluza si aia cu pauze lungi...singurul lucru bun a fost ca ati cantat si cand va conduceau aia pe care spuneati ca o sa ii bateti...rar mi-a fost dat sa vad asa ceva la voi...dar v-ati stricat cand i-ati fluierat la schimbari...de tribuna a doua nu mai vb ca nu are rost...oricum..10000 de rapidisti cu PSG au facut o atmosfera mai frumoasa decat 25000 de stelisti cu LYon sau Real Madrid....asta spune tot....

De asta nu-s respectati suporterii stelisti nici de patron, nici de jucatori. Paote ai vazut cum explica Becali la "Nasul" cum a pus el seful de galerie pe care l-a vrut :happy --si exprimari de genul "ba sufla galeria in fata mea?' :happy

taptaptaptararaptaptap ---steaua e, numai una :ras-plans:

pytzy
27th October 2006, 10:41
Mai pytzi, tu esti rapidistul care a tinut cu steaua in meciul cu Real ?

Nu de ce :o: ? A si apropo se scrie 'pytzy'...... :D

blandu
27th October 2006, 12:49
:rosu:...domnii moderatori nu il vedeti pe nenea asta cu puradeii?:rosu:...dc tot zici ca ai fost si in Ghencea si pe Giulesti si ai numarat tiganii si tot spui ca la noi sunt mai multi..inseamna ca nu stii ce inseamna tigan..sau tu vezi alb in loc de negru...sunt mult mai multi tigani la Steaua..gasesti si pe la tribuna a doua...ca majoritatea tiganilor din tara tin cu Seaua nici nu mai vb...

Ai dreptate majoritatea tiganilor din tara tin cu Steaua
Dar cei din Bucuresti tin cu voi :D

blandu
27th October 2006, 12:52
Nu ai tu meciuri in Banie,cate deplasari am eu pt Rapid...chiar si prin strainatate...Nick-ul este cu tenta ironica....cu tinta spre cimitir...:cool:

In care orase din strainatate ai facut deplasarea ? :rolleyes:
Timisoara, Arad, Baia Mare...... ? :evil:

blandu
27th October 2006, 12:54
Mustata asta este nume sau defect ?
Timisoara nu este in Oltenia !
Asa se vede de la Pitesti ?
Cunoasti unde se afla stadionul Rapidul sau ai vazut tabela din tren ?
Dupa trenurile gri stam noi majoritatea,
puradeii....

:rosu: :drak: :rosu:

chipy_1923
27th October 2006, 13:47
Ai dreptate majoritatea tiganilor din tara tin cu Steaua
Dar cei din Bucuresti tin cu voi :D

bine ma bine..cum zici tu...:headbang: ..u cred ca nu stii care e Giulestiul si care e Ghencea...

chipy_1923
27th October 2006, 13:50
Si va credeti singuri impotriva tuturor nu ?

si c ai vrut sa spui...?:ciocan:...ti-am inchis gura cu post-ul ala nu?e dureros ca 10000 de oameni fac o atmosfera mult mai frumoasa decat 25000...in competitii de o importanta diferita...in privinta cantecelor nu mai vb. ca sunteti patetici...

remy
29th October 2006, 11:17
Ce se intampla pe forumul asta ?
Oare se poate compara galeria asta http://www.dinamomania.net/ev_central/fullnews.php?id=1438 cu oricare alta ?
O stie si un copil de ţâţă ca e no. 1 !
E mica, dar cu suflet mare !
Auziti voi, Steaua, cea mai buna galerie, dar asta doar ca au jucat si ei in Ch. League, in locul adevaratei castigatoare a titlului: RAPIDUL.

Hard
29th October 2006, 11:38
bai,tu ai ce ai cu mm si gigi dar vad ca acum telegi si de cea mai tare galerie din Romania!
Doar noi contam,voi va strangeti pe stadionul ala doar cand borcea arunca cu banii unde nu trebuie.rusine !

remy
29th October 2006, 12:13
Ca sa se vada cat de iubita e Steaua, aproape la fiecare meci e huiduita de proprii suporteri, unii chiar nemai vrand sa tina cu asa echipa care-i condusa de cine se stie ! Se uita ca v-au batut si pe voi, chiar aveti mintea scurta ???
Nu poti tine cu o echipa "murdara", patata de zeci de ani, nu numai in prezent.
GALERIA CEA MAI MICA, DAR CEA MAI FRUMOASA, DINAMO, MERITA MACAR RESPECT !

Hipgnosis
29th October 2006, 14:37
E mica, dar cu suflet mare ! .


Cea mai tare caracterizare a galeriei lu dinamo :happy :happy :happy

Asta e ca in banculo ala ... nu se scoala, dar ia uite ce frumos atarna :evil: :evil:

Elphax
29th October 2006, 15:00
pai e mica pentru ca o echipa care traieste din blaturi si aranjamente nu poate avea multi suporteri...

ar trebui facute 2 poll-uri, sa castige dinamovistii locul 1 la galerii mici, desi poate le fac emotii astia de la vaslui

yang
29th October 2006, 22:28
si c ai vrut sa spui...?:ciocan:...ti-am inchis gura cu post-ul ala nu?e dureros ca 10000 de oameni fac o atmosfera mult mai frumoasa decat 25000...in competitii de o importanta diferita...in privinta cantecelor nu mai vb. ca sunteti patetici...


Nu mi-ai inchis gura era doar singurul lucru pe care uitase-i sa-l spui... Aveti acelasi discurs toti cei ce simpatizati echipa de sub Podul Grant la adresa Stelei. L-am invatat deja... Il stiu mai bine decat multi dintre voi... :no:
Uiti insa ca din 25000 doar 7-8000 sunt suporteri adevarati insa daca tu chiar crezi ca atmosfera de pe Giulesti se poate compara cu ce e in Ghencea atunci ai o mare problema de perceptie a sunetelor.:rosu:
Sa stii ca si pe mine ma deranjeaza cei peste 10000 care vin la meciuri ca sa ii vada pe Juninho sau Beckham... :headbang:
Sa-ti mai spun ceva : in galeria aia a voastra la meciurile din primavara in UEFA au fost prezenti destul de multi stelisti si dinamovisti veniti tot pentru a vedea jucatori ca Van der Vaart sau RADOI! :evil:
ANTI NUTLINE

remy
29th October 2006, 22:47
... de parca acum cativa ani, la meciul lui Dinamo cu Manchester n-au venit 60.000 de oameni ! Cei mai multi de pana acum in romania la un meci !
Si, totusi, n-au venit doar pt. Dinamo, ci, mai ales sa-i vada pe englezi !
Asa si cu Steaua, Rapid, etc., suporterii vin mai mult sa-i vada pe jucatorii celebri de la echipele alea din Occident.
Nu va mai laudati, ca nu-i putem intreba pe toti daca vin doar pt. Steaua, Dinamo, Rapid, etc. ! Nu se poate masura asta, asa ca lasati-o moale, ca macane !

yang
29th October 2006, 22:50
Nu va mai laudati


Tu ai inteles ceva din ce am scris eu acolo ???

Colonelul
30th October 2006, 01:14
Brigada neagra de la Ploiesti :P.........Forzzza Petrolul

SAMM
30th October 2006, 11:46
dinamo ultima :D

nu e de mirare, blaturile nu atrag suporteri

Sergio
30th October 2006, 19:02
pai vad ca meciu cu vaslui de anu trecut a atras foarte multi stelisti asa ca ipoteza ta nu sta in picioare.

reseter
31st October 2006, 22:20
Blue Lions
Fara indoiala....

reseter
31st October 2006, 22:25
craiova frate

chipy_1923
1st November 2006, 18:04
Nu mi-ai inchis gura era doar singurul lucru pe care uitase-i sa-l spui... Aveti acelasi discurs toti cei ce simpatizati echipa de sub Podul Grant la adresa Stelei. L-am invatat deja... Il stiu mai bine decat multi dintre voi... :no:
Uiti insa ca din 25000 doar 7-8000 sunt suporteri adevarati insa daca tu chiar crezi ca atmosfera de pe Giulesti se poate compara cu ce e in Ghencea atunci ai o mare problema de perceptie a sunetelor.:rosu:
Sa stii ca si pe mine ma deranjeaza cei peste 10000 care vin la meciuri ca sa ii vada pe Juninho sau Beckham... :headbang:
Sa-ti mai spun ceva : in galeria aia a voastra la meciurile din primavara in UEFA au fost prezenti destul de multi stelisti si dinamovisti veniti tot pentru a vedea jucatori ca Van der Vaart sau RADOI! :evil:
ANTI NUTLINE

esti dus rau de tot..vai c sa iti spun ca la voi din 25000 numai ultrasi sunt...vai de capul tau..nu mai vb. ca sa te afli in treaba..am vazut si la meciul cu Real c mai ultrasi...isi fluierau proprii jucatori... diferenta dintre atmosfera de pe Giulesti la meciurile mari si cea de pe Ghencea e una mare....iti spun eu...sunteti penibili...auzi...cica nu se compara...:happy :happy..esti indoctrinat rau de tot ...iar la faza cu dinamovistii si stelistii pe Giulesti care au venit sa il vada pe Radoi:happy :happy :happy ...no comment...fix pt. Radoi au venit oamenii,care in nici un caz nu erau stelisti sau dinamovisti...si dc au fost asa si au fluturat steaguri visinii(ca sa stii si tu ca aproape fiecare suporter a avut steag sau fular cu Rapid la meciurile alea...inseamna ca sunteti de kko si voi si cateii...dar bineinteles ca nu a venit nici un dinamovist sau stelist in Giulesti..da vb si tu ca sa nu taci...oricum,atmosfera din Giulesti e cu mult peste cea din Ghencea...dc nici cand jucati in Liga nu sunteti in stare sa faceti atmosfera...nu mai e nimic de zis....cu 10000 de oameni dintre care 4000 stelisti si 3000 dinamovisti am facut o atmosfera mai frumoasa decat voi in meciurile din Liga..apropo Noni c e?stelist sau dinamovist?esti rupt rau...stiam ca de la voi stelistii pot sa ma astept la orice dar credeam ca aveti o limita..sau poate nu...
noi nu avem suporteri de conjuctura cum aveti voi...ca asa sunt jumatate din suporterii vostri,dc nu mai bine...nici nu stiu bine toata echipa multi dintre ei...dar pai sa mai mearga la meciuri....suporteri din astia veniti ca sa vada pe unu' si pe altu' aveti voi...la noi lumea vine ca sa vada Rapidul intr-un meci cu o echipa cat de cat buna din Uefa...l-am vazut pe Ronaldinho cand nu juca cine stie ce si nu era asa mare vedeta ca acum...la voi de asta vin "suporterii" sa vada alta echipa sau alti jucatori,nu vin pt. Steaua...asta spune multe despre "ultrasii" cu care te tot mandresti tu...oricum..lasa..pt. tine Steaua are cei mai tari suporteri...e cea mai buna echipa..nu a furat campionate...si galeria nu a furat versuri sau cantece sau repertoriul ei nu se limiteaza la 3 cantece...sunteti de vis...fiti mandri ca jucati in Liga...mare echipa...

Sergio
2nd November 2006, 16:20
craiova frate
fara numar.

Sergio
2nd November 2006, 21:19
cata nesimtire pe dinamovistii astia... dupa ce ca galeria lor e formata din unu cu portavoce care zbiara tot meciu, mai si plagiaza alte galerii... bravo, sunteti tari.

yang
4th November 2006, 15:47
esti dus rau de tot..vai c sa iti spun ca la voi din 25000 numai ultrasi sunt...vai de capul tau..nu mai vb. ca sa te afli in treaba..am vazut si la meciul cu Real c mai ultrasi...isi fluierau proprii jucatori... diferenta dintre atmosfera de pe Giulesti la meciurile mari si cea de pe Ghencea e una mare....iti spun eu...sunteti penibili...auzi...cica nu se compara...:happy :happy..esti indoctrinat rau de tot ...iar la faza cu dinamovistii si stelistii pe Giulesti care au venit sa il vada pe Radoi:happy :happy :happy ...no comment...fix pt. Radoi au venit oamenii,care in nici un caz nu erau stelisti sau dinamovisti...si dc au fost asa si au fluturat steaguri visinii(ca sa stii si tu ca aproape fiecare suporter a avut steag sau fular cu Rapid la meciurile alea...inseamna ca sunteti de kko si voi si cateii...dar bineinteles ca nu a venit nici un dinamovist sau stelist in Giulesti..da vb si tu ca sa nu taci...oricum,atmosfera din Giulesti e cu mult peste cea din Ghencea...dc nici cand jucati in Liga nu sunteti in stare sa faceti atmosfera...nu mai e nimic de zis....cu 10000 de oameni dintre care 4000 stelisti si 3000 dinamovisti am facut o atmosfera mai frumoasa decat voi in meciurile din Liga..apropo Noni c e?stelist sau dinamovist?esti rupt rau...stiam ca de la voi stelistii pot sa ma astept la orice dar credeam ca aveti o limita..sau poate nu...
noi nu avem suporteri de conjuctura cum aveti voi...ca asa sunt jumatate din suporterii vostri,dc nu mai bine...nici nu stiu bine toata echipa multi dintre ei...dar pai sa mai mearga la meciuri....suporteri din astia veniti ca sa vada pe unu' si pe altu' aveti voi...la noi lumea vine ca sa vada Rapidul intr-un meci cu o echipa cat de cat buna din Uefa...l-am vazut pe Ronaldinho cand nu juca cine stie ce si nu era asa mare vedeta ca acum...la voi de asta vin "suporterii" sa vada alta echipa sau alti jucatori,nu vin pt. Steaua...asta spune multe despre "ultrasii" cu care te tot mandresti tu...oricum..lasa..pt. tine Steaua are cei mai tari suporteri...e cea mai buna echipa..nu a furat campionate...si galeria nu a furat versuri sau cantece sau repertoriul ei nu se limiteaza la 3 cantece...sunteti de vis...fiti mandri ca jucati in Liga...mare echipa...


Exact ceea ce ma asteptam sa scrii... Oricum n-ai cum sa intelegi.
Stiu am furat 22 de titluri,vreo 15 cupe (restul le-am luat pe merit), 5 supercupe si 2 trofee internationale.
Atat stiti despre fotbalul mondial...
As vrea sa iti pun o singura intrebare... : Voi chiar credeti ce afirmati sau doar vorbiti pentru a fi bagati in seama de cele 2 cluburi care chiar au jucat fotbal in tara asta.
Cat despre suporteri esti prea dezinformat ca sa iti mai spun ceva...

n0ni,c0rsi... back to the roots

Nico21
4th November 2006, 19:07
bv natafleata....te pricepi...stiai tu ca in 1990 in returul de campionat de pe Ghencea,rapidistii au fost 16.000 de insi pe stadionul de la cimitir?...voi erati 2 sectoare...AM FOST,SUNTEM SI VOM FI MIEZUL in materie de galerie...noi,oltenii si timisorenii...dar ce putem sa intelegem de la unii care ii au ca idoli pe Adi de la Valcea si Copilu' de Aur?...si canta pe stadion un tap tap tap tararap tap tap,in loc de imn ?!...ca sa iti dai cu parerea despre titlurile voastre multe,trebuia sa traiesti timpurile alea ...remember Mateianu...

BoboCosta
4th November 2006, 19:55
Knd o sa vad si eu 20.000 de rapidisti in piata Universitatii...cand o sa vad suporteri ai lui rapid cum au fost cei ai stelei la madrid.....atunci poate o sa ma gandesc de 2 ori inainte sa afirm k suntem cei mai multi din romania ;)
Dar din cate imi aduc aminte dupa succesul cu hamburg erati vreo 2-3 mii prin piata universitatii...asa k No Comment

Nico21
4th November 2006, 20:41
La Madrid au fost romani...nu stelisti...aici te inseli...sunteti cu adevarat cei mai multi...dar niciodata nu poti pune semnul egal intre cantitate si calitate...vorba lui Lapusneanu...prosti,prosti,dar multi...:rosu:...plus ca am auzit ca a doua zi dimineata,multi spanioli prezenti la meci au depus reclamatii pe la politie,pt faptul ca au ramas fara portofele...deh,obiceurile ros-albastre nu se uita nici departe de casa(cort)....

SORINULTRA
5th November 2006, 08:07
lebedele din viena stiu de ce.......

BoboCosta
5th November 2006, 13:35
Opa cine s'a gasit sa vb de furat si de bunurile maniere.....pt asta iti dau eliminare de la incalzire ;)
Intr'adevar suntem multi in romania si nu numai(crezi u k daca nu erai stelisti mai veneau ei pe bernabeu?)....din pacate pt tine suntem nascuti invingatori.

Tony_Viola
5th November 2006, 14:16
Opa cine s'a gasit sa vb de furat si de bunurile maniere.....pt asta iti dau eliminare de la incalzire ;)
Intr'adevar suntem multi in romania si nu numai(crezi u k daca nu erai stelisti mai veneau ei pe bernabeu?)....din pacate pt tine suntem nascuti invingatori.

cunosc destui stelisti care sunt nascuti loseri

andrei1921tm
5th November 2006, 19:41
cunosc destui stelisti care sunt nascuti loseri

eu cunosc cativa, e adevarat putini, care nu sunt nascuti looseri...

Sergio
6th November 2006, 22:50
ce legatura are echipa favorita cu asta? loseri sunt peste tot, si la madrid si la londra... cunosc directori de banci stelisti deci se poate. :D

Nico21
6th November 2006, 22:59
ce legatura are echipa favorita cu asta? loseri sunt peste tot, si la madrid si la londra... cunosc directori de banci stelisti deci se poate. :D


unde?...la Banca Internationala a Religiilor?...:happy :happy :happy

ayo
7th November 2006, 20:19
"U" Craiova a castigat ceva ce este mult mai important dekat 1 titlu sau o cupa....a castigat un renume
CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI
:kiss:

chipy_1923
7th November 2006, 22:32
Opa cine s'a gasit sa vb de furat si de bunurile maniere.....pt asta iti dau eliminare de la incalzire ;)
Intr'adevar suntem multi in romania si nu numai(crezi u k daca nu erai stelisti mai veneau ei pe bernabeu?)....din pacate pt tine suntem nascuti invingatori.

:happy :happy ..sunteti nascuti invingatori...:happy ..vrei sa spui ca v-a facut Ceasca invingatori...si in prezent.. Beeecali...

chipy_1923
7th November 2006, 22:36
Knd o sa vad si eu 20.000 de rapidisti in piata Universitatii...cand o sa vad suporteri ai lui rapid cum au fost cei ai stelei la madrid.....atunci poate o sa ma gandesc de 2 ori inainte sa afirm k suntem cei mai multi din romania ;)
Dar din cate imi aduc aminte dupa succesul cu hamburg erati vreo 2-3 mii prin piata universitatii...asa k No Comment

degeaba sunteti cei mai multi...oricum jumatate sunt suporteri de conjunctura...poate esti in stare sa recunsoti asta..sau poate nu...chestia asta cu bucuratul e relativa...in primul rand ca noi de obicei nu sarbatorim acolo victoriile...probabil ca dc va eliminam p voi ai fi vazut mai mult de 20000 de oameni in Giulesti...

chipy_1923
7th November 2006, 22:44
Exact ceea ce ma asteptam sa scrii... Oricum n-ai cum sa intelegi.
Stiu am furat 22 de titluri,vreo 15 cupe (restul le-am luat pe merit), 5 supercupe si 2 trofee internationale.
Atat stiti despre fotbalul mondial...
As vrea sa iti pun o singura intrebare... : Voi chiar credeti ce afirmati sau doar vorbiti pentru a fi bagati in seama de cele 2 cluburi care chiar au jucat fotbal in tara asta.
Cat despre suporteri esti prea dezinformat ca sa iti mai spun ceva...

n0ni,c0rsi... back to the roots

mda...ma nu stiu sigur cate campionate ati furat in total...inainte de 90 din c am citit si eu,am vazut pe la tv si din c mi-a spus multa lume..ati furat destul d mult....ce stiu sigur si ce stie toata lumea e cum ati furat campionatul trecut...pe asta l-am vazut...Becali a recunoscut..nu mai am nevoie si de aprobarea ta... oricum,la cat esti de ingust la minte,ai fi in stare sa zici ca Becali glumea sau mai stiu eu ce...apoi...trofeele internationale au fost castigate p merit normal..insa si cu mult noroc avand in vedere echipele cu care ati jucat pana sa ajungeti in finala..se pare ca erati norocosi si in trecut,nu numai acum...apoi dc nu facea Ceasca o echipa alcatuita din cei mai buni jucatori din tara adusi cu japca...nu ati mai fi castigat nimic...asa ca pana la urma totul se reduce la Ceasca..si acum la Becali...fara ei nu ati mai fi avut voi trofeele astea in mare parte murdare...cat despre Dinamo,dc la ei te-ai referit ca fiind cea de-a doua echipa care a jucat fotbal in tara asta...la fel ca voi...sau poate chiar mai rau a furat.. clonele comuniste...p.s. vezi ca pe corsicanu o merge sa il trimiti in origini...da noni e mai alb de felul lui...tzeapa...

remy
8th November 2006, 01:05
Chiar ca nu stiu de ce te certi cu stelistii astia ingamfati, carora li s-a urcat celebritatea la cap doar ca au vazut si ei ca au luat titluri cu japca !
Oricum, anul asta, cea mai frumoasa galerie e cea a clubului Dinamo, chiar daca e cea mai mica, dar face un show incredibil !

SORINULTRA
8th November 2006, 09:13
sidexplozia-ultra

blandu
8th November 2006, 10:25
Chiar ca nu stiu de ce te certi cu stelistii astia ingamfati, carora li s-a urcat celebritatea la cap doar ca au vazut si ei ca au luat titluri cu japca !
Oricum, anul asta, cea mai frumoasa galerie e cea a clubului Dinamo, chiar daca e cea mai mica, dar face un show incredibil !


Da, Da :D :D
Super galerie ! :happy

remy
8th November 2006, 11:43
Da, Da :D :D
Super galerie ! :happy
Da, sa stii ca asa e ! Cel putin la meciul U Craiova-Dinamo 0-4, nu se auzea decat galeria lui Dinamo, care canta si facea show, ca toti acei zeci de mii de olteni amutisera, unii chiar aplaudau noua campioana si altii isi huiduiau propria echipa !
De ce amutiserati atunci, dragi craioveni ? Puteti sa ne dati explicatii, daca tot va laudati ca aveti zeci de mii de suporteri la fiecare meci ?
Si, nu-i asa ca e bine sa mergeti la Caracal ?
Ce rusine pt. un oras asa mare ! :evil:

Jardel
8th November 2006, 13:23
Amutisera craiovenii?!? Eu cred ca surzisera dinamovistii! :rosu:

Dreak
8th November 2006, 14:29
SA fiu scurt:steaua are cei mai multi "samantari" si telespectatori,nu insa si o galerie!
dinamo are cei mai multi ultrasi/loc de scaun si astfel mai multe galerii,fiecare cu "mentalitatea" ei!:happy
este asa zisa "unitate prin diviziune"!:evil:
la Rapid este corul,care indiferent de numar domina pe orice stadion din tara!
la Iasi exista cel mai mare numar de SDR-ISTI intr-o galerie organizata!
la Craiova este pasiunea
la Timisoara este spiritul,poluat de ideile separatiste!

TYPI-STIINTA
8th November 2006, 18:56
Da, sa stii ca asa e ! Cel putin la meciul U Craiova-Dinamo 0-4, nu se auzea decat galeria lui Dinamo, care canta si facea show, ca toti acei zeci de mii de olteni amutisera, unii chiar aplaudau noua campioana si altii isi huiduiau propria echipa !
De ce amutiserati atunci, dragi craioveni ? Puteti sa ne dati explicatii, daca tot va laudati ca aveti zeci de mii de suporteri la fiecare meci ?
Si, nu-i asa ca e bine sa mergeti la Caracal ?
Ce rusine pt. un oras asa mare ! :evil:



::happy :happy nu mai pot de ras...tu te auzi ce zici? :happy cica se auzea numai galeria lui dinamo ..sincer eu nu v-am auzit deloc; acu` lasand gluma la o parte, chiar ca nu v-am auzit. nici cand ati dat golurile, pt ca noi ne-am incurajat in continuare echipa chiar si cand mingea era in poarta. daca vrei dovezi poti sa te uiti pe youtube.com la golurile inscrise de voi si o sa observi ca si atunci tot noi ne auzeam...ati fost prea putini ca sa ne "acoperiti" voi pe noi ...uite aici cateva dovezi http://www.youtube.com/watch?v=mQRlXRxWUfc . DATA VIITOARE TE ROG SA GANDESTI INAINTE DE A SPUNE CEVA :)
nu-i rusine pt stiinta ca a jucat in alt oras, si anume la caracal , deoarece UNIV CRAIOVA inseamna OLTENIA , nu numai CRAIOVA..indiferent de perioada prin care STIINTA trece ea mereu va fi iubita aici. daca voi ati retrograda multi din suporterii vostri ar deveni stelisti, si invers

BoboCosta
8th November 2006, 19:32
Chipy vad k prinsesi aripi dupa victoria de la galati.Chiar asa mai sunteti un cor tot stadionu??? :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
Atunci iti trimit eu niste filmulete de la meciurile Stelei din Ch.League sa vezi atmosfera :yeah:
Asa k::cya:

chipy_1923
8th November 2006, 20:24
Chipy vad k prinsesi aripi dupa victoria de la galati.Chiar asa mai sunteti un cor tot stadionu??? :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
Atunci iti trimit eu niste filmulete de la meciurile Stelei din Ch.League sa vezi atmosfera :yeah:
Asa k::cya:

du-te mah si behaie in alta parte..si lasa-te de glumite din astea cu "prins aripi" nebunule....atmosfera in CL:happy :happy ...fii frate serios..aia a fost atmosfera ma?pai noi pana si cu 10000 de oameni la meciul cu PSG v-am facut...sunteti paraleli cu fenomenu'....poate da Doamne Doamne si jucam si noi la anul in grupe...sa vezi atunci atmosfera..nu ce ati facut voi...p.s. :"intelighentule" vezi ca nu eu am zis ca suntem un cor tot stadionul....chiar dc asa e...oricum suntem mai aproape de a fi un cor decat sunteti voi...samantarii aia de la a doua se apuca si ei sa cante abia cand conduceti cu 2-0...e bine dc se apuca si atunci...oricum...nu ma mai cert cu voi ca nu iese nimic..nu sunteti in stare sa recunoasteti nimic...sa stii si u ca dc sunteti cei mai tari in coregrafii...asta nu inseamna ca sunteti cea mai tare galerie...la restul capitolelor sunteti la pamant...mai ales la sustinerea echipei in momentele grele...am vazut niste tresariri la meciul cu Lyon...ca la meciul cu Real v-ati stricat..v-ati fluierat proprii jucatori...rar am vazut si eu sa va sustineti echipa cand e condusa..deh,va vedea o lume intreaga si ati zis si voi sa faceti impresie...in orice caz... atmosfera de pe Ghencea nu se compara cu cea de pe Giulesti...poti sa behai tu pana maine ca degeaba...tot asa ramane...:jerk: :jerk: ..dc vrei iti dau niste niste filmulete de anul trecut din Uefa..ca sa vezi galerie...nu kterink aia de galerie a voastra plina de "ultrasi"...:jerk:

Tony_Viola
8th November 2006, 20:51
du-te mah si behaie in alta parte..si lasa-te de glumite din astea cu "prins aripi" nebunule....atmosfera in CL:happy :happy ...fii frate serios..aia a fost atmosfera ma?pai noi pana si cu 10000 de oameni la meciul cu PSG v-am facut...sunteti paraleli cu fenomenu'....poate da Doamne Doamne si jucam si noi la anul in grupe...sa vezi atunci atmosfera..nu ce ati facut voi...p.s. :"intelighentule" vezi ca nu eu am zis ca suntem un cor tot stadionul....chiar dc asa e...oricum suntem mai aproape de a fi un cor decat sunteti voi...samantarii aia de la a doua se apuca si ei sa cante abia cand conduceti cu 2-0...e bine dc se apuca si atunci...oricum...nu ma mai cert cu voi ca nu iese nimic..nu sunteti in stare sa recunoasteti nimic...sa stii si u ca dc sunteti cei mai tari in coregrafii...asta nu inseamna ca sunteti cea mai tare galerie...la restul capitolelor sunteti la pamant...mai ales la sustinerea echipei in momentele grele...am vazut niste tresariri la meciul cu Lyon...ca la meciul cu Real v-ati stricat..v-ati fluierat proprii jucatori...rar am vazut si eu sa va sustineti echipa cand e condusa..deh,va vedea o lume intreaga si ati zis si voi sa faceti impresie...in orice caz... atmosfera de pe Ghencea nu se compara cu cea de pe Giulesti...poti sa behai tu pana maine ca degeaba...tot asa ramane...:jerk: :jerk: ..dc vrei iti dau niste niste filmulete de anul trecut din Uefa..ca sa vezi galerie...nu kterink aia de galerie a voastra plina de "ultrasi"...:jerk:

intrebati hunedorenii de la meciul din cupa:D in rest no commnet (sa se certe dinamovistii cu stelistii care sunt mai buni:drak: )

Cra10veanu
8th November 2006, 20:55
Da, sa stii ca asa e ! Cel putin la meciul U Craiova-Dinamo 0-4, nu se auzea decat galeria lui Dinamo, care canta si facea show, ca toti acei zeci de mii de olteni amutisera, unii chiar aplaudau noua campioana si altii isi huiduiau propria echipa !
De ce amutiserati atunci, dragi craioveni ? Puteti sa ne dati explicatii, daca tot va laudati ca aveti zeci de mii de suporteri la fiecare meci ?
Si, nu-i asa ca e bine sa mergeti la Caracal ?
Ce rusine pt. un oras asa mare ! :evil:

nu mai dezinforma, asa sa te vezi in treaba, esti ridicol si sint convins ca nici n-ai fost la meci. Cateva cateluse crezi c-au dominat 40 de mii de olteni ? pai inseamna ca ti-a sarit ceva la capatana :D cateii erau langa tribuna oficiala de unde filma televiziunea, e si normal ca de la tv sa ti se para ca, cateii fac mai mult zgomot.:drak: dinamo = ras de echipa, ras de galerie, rasul lumii pe alte cuvinte :ok:

Sezione
8th November 2006, 22:30
Da, sa stii ca asa e ! Cel putin la meciul U Craiova-Dinamo 0-4, nu se auzea decat galeria lui Dinamo, care canta si facea show, ca toti acei zeci de mii de olteni amutisera, unii chiar aplaudau noua campioana si altii isi huiduiau propria echipa !
De ce amutiserati atunci, dragi craioveni ? Puteti sa ne dati explicatii, daca tot va laudati ca aveti zeci de mii de suporteri la fiecare meci ?
Si, nu-i asa ca e bine sa mergeti la Caracal ?
Ce rusine pt. un oras asa mare ! :evil:

Ca de obicei ma faci sa rid... Dar la voi ce aude pe stadion cind dinamo e condusa?????? Cind aveati 500 de oameni pe stadion... Sau cind noi eram 1500 iar voi la fel ( tii minte nu )??? Ma repet nu stiu pe cine dracu ai vazut tu sa va aplaude la Craiova ... Azi de pilda numai voi va auzeati pe Lia Manoliu... Se auzea ceva de PAndurii parca... ANul trecut am fost pe Giulesti cind v-au higherit rapizii cu 3-0 ...taceati milc de la al doilea gol.. .NU va mai umflati atat... Daca voi ati fi retrogradat nu ati mai fi avut 20000 de spectatori in B in 3 sezoane... Asa ca scuteste-ne de clasicele texte despre suporterii lui dinamo... Sinteti in mari figuri cind sineti sus..dupa 7 infringeri consecutive va evaporaserati cu totul. Aveti o echipa mai valoroasa ca noi ( chit ca cei mai buni sint olteni ) aveti resurse de toate felurile peste noi( financiare , relationale - ca de cine se pune cu Ministeru ) dar asta nu va face pe voi ca si suporteri deosebiti... dimpotriva. Aveti o galerie in care s-au investit o gramada de bani din partea clubului din 95 incoace( pina in 89 nici nu se punea problema sa numim galerie cei 50 indivizi cindusi de Nicu -galerie). SI acum cind sinteti pe val nu puteti stirni pasiunea pe care o stirneste o amarita de echipa ca a noastra.

Sezione
8th November 2006, 22:32
SA fiu scurt:steaua are cei mai multi "samantari" si telespectatori,nu insa si o galerie!
dinamo are cei mai multi ultrasi/loc de scaun si astfel mai multe galerii,fiecare cu "mentalitatea" ei!:happy
este asa zisa "unitate prin diviziune"!:evil:
la Rapid este corul,care indiferent de numar domina pe orice stadion din tara!
la Iasi exista cel mai mare numar de SDR-ISTI intr-o galerie organizata!
la Craiova este pasiunea
la Timisoara este spiritul,poluat de ideile separatiste!

De acord cu tine ...ai dreptate

Sezione
8th November 2006, 22:39
Knd o sa vad si eu 20.000 de rapidisti in piata Universitatii...cand o sa vad suporteri ai lui rapid cum au fost cei ai stelei la madrid.....atunci poate o sa ma gandesc de 2 ori inainte sa afirm k suntem cei mai multi din romania ;)
Dar din cate imi aduc aminte dupa succesul cu hamburg erati vreo 2-3 mii prin piata universitatii...asa k No Comment

20000 ???????? Dupa Kaiserslautern in 83 la Craiova au fost 100000 sw oameni in strada... Nu te mai umfla atat

BoboCosta
9th November 2006, 13:05
du-te mah si behaie in alta parte..si lasa-te de glumite din astea cu "prins aripi" nebunule....atmosfera in CL:happy :happy ...fii frate serios..aia a fost atmosfera ma?pai noi pana si cu 10000 de oameni la meciul cu PSG v-am facut...sunteti paraleli cu fenomenu'....poate da Doamne Doamne si jucam si noi la anul in grupe...sa vezi atunci atmosfera..nu ce ati facut voi...p.s. :"intelighentule" vezi ca nu eu am zis ca suntem un cor tot stadionul....chiar dc asa e...oricum suntem mai aproape de a fi un cor decat sunteti voi...samantarii aia de la a doua se apuca si ei sa cante abia cand conduceti cu 2-0...e bine dc se apuca si atunci...oricum...nu ma mai cert cu voi ca nu iese nimic..nu sunteti in stare sa recunoasteti nimic...sa stii si u ca dc sunteti cei mai tari in coregrafii...asta nu inseamna ca sunteti cea mai tare galerie...la restul capitolelor sunteti la pamant...mai ales la sustinerea echipei in momentele grele...am vazut niste tresariri la meciul cu Lyon...ca la meciul cu Real v-ati stricat..v-ati fluierat proprii jucatori...rar am vazut si eu sa va sustineti echipa cand e condusa..deh,va vedea o lume intreaga si ati zis si voi sa faceti impresie...in orice caz... atmosfera de pe Ghencea nu se compara cu cea de pe Giulesti...poti sa behai tu pana maine ca degeaba...tot asa ramane...:jerk: :jerk: ..dc vrei iti dau niste niste filmulete de anul trecut din Uefa..ca sa vezi galerie...nu kterink aia de galerie a voastra plina de "ultrasi"...:jerk:



Vb de noi ma???:rosu:
Ai uitat knd va fugareati suporterii pe sinele de tren???Ai uitat cum in camp trecut dupa meciu de la galati park mai aveati putin si va luati jucatorii la bataie???
Poa ai auzit u la meciu cu real huiduieli...eu am fost pe stadion si nu am auzit nimic.Iar de meciu cu lyon....tresarire zici ah?Ceea ce s'a intamplat la 0-3 nu am mai vazut decat la real-barca de anu trecut knd tot stadionu il aplauda pe ronaldinho. :ok:
Iti mai dau sa citesti ceva si te las in pace:
Jucătorii giuleşteni au fost aşteptaţi la finalul meciului de mai mulţi fani care le-au reproşat că nu au cīştigat meciul cu PSG. "Ne-am săturat să ne bucurăm doar atunci cīnd Steaua pierde īn cupele europene, īn loc să sărbătorim victoriile Rapidului. Am ajuns să ţinem cu Real Madrid şi Lyon, adversarele steliştilor. Nu mai jucaţi nimic!", le-au reproşat suporterii.
Concluzia o tragi u :ok:

caine19
9th November 2006, 15:04
Atmosfera ca la meciu cu manchester Utd. nu a fost pe nici un stadion din Romania si probabil ca nu va mai fi./hello /hello /hello
Dinamo are ce-a mai inventiva galerie aici nu cred ca ma contrazice nimeni.
An de an va facem de ras prin coregrafii si si cantece. Noi le concepem voi le copiati . Inainte de 2000 noi aveam scris pe toata peluza Ultras si voi(a se intelege zdelistii) va prezentati cu 2 baloane.
Exemplele pot continua la nesfarsit...
Noi reprezentam fenomenul ultras din Romania , voi doar luati parte la el!!!
Dinamo e nr.1!!:yeah: :yeah:

Sezione
9th November 2006, 23:02
Atmosfera ca la meciu cu manchester Utd. nu a fost pe nici un stadion din Romania si probabil ca nu va mai fi./hello /hello /hello
Dinamo are ce-a mai inventiva galerie aici nu cred ca ma contrazice nimeni.
An de an va facem de ras prin coregrafii si si cantece. Noi le concepem voi le copiati . Inainte de 2000 noi aveam scris pe toata peluza Ultras si voi(a se intelege zdelistii) va prezentati cu 2 baloane.
Exemplele pot continua la nesfarsit...
Noi reprezentam fenomenul ultras din Romania , voi doar luati parte la el!!!
Dinamo e nr.1!!:yeah: :yeah:

Cite meciuri ai vazut omule in 18 ani de viata???

BoboCosta
10th November 2006, 00:09
Probabil k s'a uitat pe cartoon network :))

remy
10th November 2006, 00:54
Probabil k s'a uitat pe cartoon network :))
Uite cine vorbeste ! Tu ai cu 2 ani mai mult, si te dai barbat ?
Tu cate meciuri ai vazut pana acum ?
Stii macar istoria Stelei, care, in anii '80, era echipa de suflet a lui Ceausescu, care a "investit" acolo, si voi cu asta va laudati (nu uit cand mai mult de 1/2 de stadion pe Ghencea era plin cu militari in termen, sa se para ca e arhiplin stadionul !) :jerk:

Sezione
10th November 2006, 00:58
Uite cine vorbeste ! Tu ai cu 2 ani mai mult, si te dai barbat ?
Tu cate meciuri ai vazut pana acum ?
Stii macar istoria Stelei, care, in anii '80, era echipa de suflet a lui Ceausescu, care a "investit" acolo, si voi cu asta va laudati (nu uit cand mai mult de 1/2 de stadion pe Ghencea era plin cu militari in termen, sa se para ca e arhiplin stadionul !) :jerk:

Asta cu militarii cam asa e... Nu o sa uit niciodata un meci de pe Gehncea cu MTK Budapesta pe care l-am vazut live unde era o peluza intreaga plina cu verzi. In alta ordine de idei Doris draghe... Nu uit un lat meci cu dinamo prin 86 parca cind noi ma fost in Groapa vreo 4000 -5000 .

Sunchase
10th November 2006, 10:02
cel mai mare castig din acest campionat e ca au ajuns stelistii si dinamovistii sa ne copie mai toate cantecele si linia melodica.practic ne dovedesc inferioritatea chiar daca acest lucru poate fi rusinos la un anumit punct.

e si de inteles..atunci cand ai doar o melodie house pe care o topai la comanda trebuie sa faci si tu ceva :D

caine19
10th November 2006, 15:22
cel mai mare castig din acest campionat e ca au ajuns stelistii si dinamovistii sa ne copie mai toate cantecele si linia melodica.practic ne dovedesc inferioritatea chiar daca acest lucru poate fi rusinos la un anumit punct.

e si de inteles..atunci cand ai doar o melodie house pe care o topai la comanda trebuie sa faci si tu ceva :D

Pai nu avem cum sa va copiem pt ca voi nu aveti NIMIC.. nici nu existati :rosu:

chipy_1923
10th November 2006, 22:23
Vb de noi ma???:rosu:
Ai uitat knd va fugareati suporterii pe sinele de tren???Ai uitat cum in camp trecut dupa meciu de la galati park mai aveati putin si va luati jucatorii la bataie???
Poa ai auzit u la meciu cu real huiduieli...eu am fost pe stadion si nu am auzit nimic.Iar de meciu cu lyon....tresarire zici ah?Ceea ce s'a intamplat la 0-3 nu am mai vazut decat la real-barca de anu trecut knd tot stadionu il aplauda pe ronaldinho. :ok:
Iti mai dau sa citesti ceva si te las in pace:
Jucătorii giuleşteni au fost aşteptaţi la finalul meciului de mai mulţi fani care le-au reproşat că nu au cîştigat meciul cu PSG. "Ne-am săturat să ne bucurăm doar atunci cînd Steaua pierde în cupele europene, în loc să sărbătorim victoriile Rapidului. Am ajuns să ţinem cu Real Madrid şi Lyon, adversarele steliştilor. Nu mai jucaţi nimic!", le-au reproşat suporterii.
Concluzia o tragi u :ok:

nebunule...stai calm...lasa-ma cu incidente d-astea ...ca si voi cate aveti...uite sa iti spun 2 recente...unul anul trecut cand v-a eliminat Rapid 2 din cupa..si la sfarsitul meciului v-ati intors cu spatele la jucatorii vostri si i-ati huiduit...asta nu am mai vazut pana acum....apoi,pe Dica fara de care ati fi vai de voi ,l-ati injurat in fel si chip...si exemplele pot continua...astfel de iesiri sunt peste tot...si oricum la noi cand s-au intamplat lucrurile astea echipa juca f prost si suporterii aveau dreptate..la voi se intampla sa va injurati jucatorii si sa ii fluierati cand joaca mai prost in campionat dar totusi sunt in C.L...asa ca voi va apucati sa va luati de ei fara motive intemeiate...p.s. oricum ma bucuram dc lua bataie Steaua,chiar dc batea Rapid cu 10-0...pt. ca sunt prea multi "suporteri" din astia ca tine...pe care nu ii suport...si mai e si MM..pe care tineti sa il copiati in prostie... si nu mai face comparatii din astea Real-Barca..ca diferenta e f mare...s-a vazut cand ati jucat cu ei :)))...oricum cand 10000 de oameni o sa faca atmosfera aia de la meciul cu PSG pe Ghencea...sa ma anunti si pe mine...

chipy_1923
10th November 2006, 22:26
cel mai mare castig din acest campionat e ca au ajuns stelistii si dinamovistii sa ne copie mai toate cantecele si linia melodica.practic ne dovedesc inferioritatea chiar daca acest lucru poate fi rusinos la un anumit punct.

e si de inteles..atunci cand ai doar o melodie house pe care o topai la comanda trebuie sa faci si tu ceva :D

/hello /hello mda lasa-i mah...ca ei au compus cantecele....cainii mai sunt cum mai sunt...dar lanosii sunt de kko...

Dreak
10th November 2006, 23:05
/hello /hello mda lasa-i mah...ca ei au compus cantecele....cainii mai sunt cum mai sunt...dar lanosii sunt de kko...

aseara stelistii au atins apogeului plagiatului:
"steluta noastra are sufletul curat........":happy
am impresia ca sef de galerie e MOGA!:happy

Cra10veanu
10th November 2006, 23:09
sau adi de la valcea :D

caine19
10th November 2006, 23:13
Probabil k s'a uitat pe cartoon network :))

vaffancullo'
Imi faci interistii de ras, nu avem nevoie de oi:no:

Nico21
10th November 2006, 23:19
Am stelistii de elita,de nimenea nu imi e frica....:happy :happy :happy

link


:))))))))

Cra10veanu
10th November 2006, 23:59
si sa nu deviem de la subiect, parca vorbeam de cele mai tari galerii :D
vizionare placuta :D http://www.youtube.com/watch?v=mQRlXRxWUfc&mode=related&search=
asta pt ca spunea remi ca la meciu cu dinamo, 1000 de catelusi au facut mai mult zgomot :evil:

Nico21
11th November 2006, 00:13
o deplasare obisnuita a galeriei Rapidului prin Moldova...la Iasi mai precis :

http://www.youtube.com/watch?v=6yNluDmrq9M


enjoy it !...priviti ce galerie avem intr-o deplasare la sute de km de Bucuresti....

bada_otelul
11th November 2006, 12:39
o deplasare obisnuita a galeriei Rapidului prin Moldova...la Iasi mai precis :

http://www.youtube.com/watch?v=6yNluDmrq9M


enjoy it !...priviti ce galerie avem intr-o deplasare la sute de km de Bucuresti....

da la galati unde erau toti aia de la rapid?:rosu:

BoboCosta
11th November 2006, 14:29
vaffancullo'
Imi faci interistii de ras, nu avem nevoie de oi:no:

T dai si interist acuma???Nu te'am vazut vreodatape threadu nostru :rolleyes:
Nici noi nu avem nevoie de t.....:rosu:

Lyzah
11th November 2006, 18:51
*S*T*E*A*U*A... logik :P

chipy_1923
12th November 2006, 13:52
da la galati unde erau toti aia de la rapid?:rosu:

la voi in oras sunt mai multi stelisti decat suporteri ai Otelului..asa ca n-as vb in locul tau...

yang
12th November 2006, 16:25
@chipy_1923


Asa e...

remy
12th November 2006, 19:53
Galerie mica, dar cea mai sufletista si spectaculoasa ! Cel mai clar si bun show a fost la meciul Dinamo - Steaua 1-0 !
Cu Otelul, vedeti aici cum traiesc cu totii, suporteri si jucatori, placerea fotbalului cu basica:

VIDEO / Peluza "Catalin Hildan" la Dinamo - Otelul Galati
==========================================

http://www.youtube.com/watch?v=kgBwOOCVJEo&eurl=

http://www.youtube.com/watch?v=FYrgEFW_ZVQ&eurl=


VIDEO / Jucatorii lui Rednic sarbatoresc alaturi de fani victoria cu Otelul
================================================== ==

http://www.youtube.com/watch?v=ZAmdMDfpX84&eurl=

http://www.youtube.com/watch?v=1sdViggw6MU&eurl=

http://www.youtube.com/watch?v=BRJoOE6otV8&eurl=

EU CRED CA NU MAI SUNT DISCUTII DESPRE CARE CLUB ARE GALERIA CEA MAI TARE !
MICA, MICA, DAR RIDICA !

m4st3r
12th November 2006, 19:57
POLI TIMISOARA

pytzy
12th November 2006, 19:59
la voi in oras sunt mai multi stelisti decat suporteri ai Otelului..asa ca n-as vb in locul tau...
Astia sunt mercenari nu suporteri..:evil: :evil: :evil: Galerie ca cea a Rapid-ului nu are nimeni.....scuze doar Poli Timisoara mai are asa galerie...../OLE/ /OLE/ /OLE/

m4st3r
12th November 2006, 20:06
;) ms pytzy

pytzy
12th November 2006, 20:16
;) ms pytzy
Nu ai de ce. Asta este realitatea doar ca uni nu vor sa recunoasca. Forza Poli si Forza Rapid /OLE/ /OLE/ /OLE/

remy
12th November 2006, 20:23
Astia sunt mercenari nu suporteri..:evil: :evil: :evil: Galerie ca cea a Rapid-ului nu are nimeni.....scuze doar Poli Timisoara mai are asa galerie...../OLE/ /OLE/ /OLE/
Da, dar n-are echipa Timisoara, si suporterii nu prea mai au sperante, si de-asta nu prea-i vedem pe la meciuri.

bada_otelul
12th November 2006, 20:39
la voi in oras sunt mai multi stelisti decat suporteri ai Otelului..asa ca n-as vb in locul tau...

ai facut tu vreun sondaj si nu stiu eu,depinde ce intelegi tu prin suporteri,ca asa or fi si rapidisti prin galati,dar daca ii intrebi cine joaca la echipele lor favorite abia nimeresc 2 jucatori,si aia nu-s suporteri.iar in caz ca n-ai inteles ce am vrut sa zic,si probabil nu ai inteles,era ca la iasi au fost mult mai putini rapidisti decat la iasi desi e mai departe iasiul decat galatiul de buc,iar la galati rapididstii chiar nu s-au auzit,chiar si la 0-5,0-6,0-7 galeria noastra canta,iar ai vostri cu chiu cu vai mai scoteau cate un cuvant:rosu: ,am si dovezi daca esti interesat

Sunchase
12th November 2006, 21:02
acum in ghencea.

" steaua clubul nostru drag ce mult te iubim , la bine ... la rau......"
" steluta noastra are sufletul curat... . " :happy


mor de ras :happy

nu mai stiu cine e seful vostru de galerie acum ? :happy Moga poate :yeah: :happy

Sergio
12th November 2006, 21:09
Craiova nu prea mai are galerie. Azi i-am dominat clar fonic si numeric.

bada_otelul
12th November 2006, 21:25
acum in ghencea.

" steaua clubul nostru drag ce mult te iubim , la bine ... la rau......"
" steluta noastra are sufletul curat... . " :happy


mor de ras :happy

nu mai stiu cine e seful vostru de galerie acum ? :happy Moga poate :yeah: :happy

faci misto sau chiar asta canta?:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Sunchase
12th November 2006, 21:32
fara nici un misto , poate sa confirme si un stelist.ar fi trebuit sa se rezume la tap tap tap.macar erau originali atunci :D :ras-plans:

caine19
13th November 2006, 00:14
fara nici un misto , poate sa confirme si un stelist.ar fi trebuit sa se rezume la tap tap tap.macar erau originali atunci :D :ras-plans:

Nici atunci nu erau originali , il copiau pe scooter:happy
Da era mult mai bine decat muzica asta tiganeasca :evil: :evil:

nemilosul
13th November 2006, 10:50
STELUTZA NOAAAASTRAAA
ARE SUFLETUL CURAT..
NU CAAAA Dinamo SPURCAAAT
STELUTZA NOAAAASTRAA
O IUBIM SI O STIMAM
SPRE VIICTORI O PURTAAM

si ce ti se pare asa de ras???

mie cea mai penala scandare din istoria fotbalului romanesc ramane "in padurea cu alune aveau asa 3pitici vine pupaaa si spune .........."
nu pot sa uit imaginea cand ii filmau pe "norvegieni" cum stateau la coada la bilete(a se intelege erau in stol emigrau spre casa de bilete) iar al mai tuciurliu dintre ei da tonu la strigarea asta iar apoi unu cate unu au croncanito cu mandrie

doamne ce fete puteau sa aiba aia care cantau nu o sa uit nici 1 data imaginea demna de filmu` gadjo dilo

revenind la scandare as vrea sa stiu si io daca la noi mai nou e marius moga lider de galerie la voi e ALBA ca zapada lider de galerie????(atat dupa culoare cat si dupa povestea draguta cu pupaza din padurea cu alune)