PDA

View Full Version : Cea mai tare galerie romaneasca



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

alb.albastru
14th April 2006, 14:04
http://www.prosport.ro/index.php?c=50&a=103317
RADU DRAGUT DE LA PROSPORT E UN MANCATOR DE KAKAT , SI SUNT SIGUR CA E dinamovist, pt. ca el ce face acolo, nu face altceva decat sa prinda fluturi, sau nu a avut ce sa scrie:ciocan: ."Când au fost scoşi din stadion în ritmul loviturilor de bastoane, au cântat." abeareaza rau de tot baiatu ala vere'. Singurul cantec pe care il cantau atunci creca era ceva de genu' :"auuuuuuuuuuuuuuuuu spianarea mea, ho ba jandarme nu mai da:(( / auuuuuuuuu vaide viatza mea, imi rupsara fatza :((/ cat traiesc nu'o sa mai cant :(( / achit amenda si plang:((" .:ok:

Triphat
14th April 2006, 14:54
Pt k noi suntem UNICI. Ne sustinem echipa shi la bine shi la rau pe cand la voi...sunteti langa echipa numai la bine...Noi ne iubim echipa in orice divizie... pe cand la voi dak cadeti in B va-ti imparti jumate cu rrapid shi jumate cu dinamo .

La Steaua se joaca fotbal si de aia n-o sa picam niciodata in B. Chiar daca picam.. nu cred ca o sa existe stelist adevarat care sa tina cu dinamo sau rapid. :headbang:

Baga niste poze cu galeria Craiovei din acest sezon si o sa bag dupa aia niste poze cu galeria Steaua, sa vezi o galerie adevarata.

grande
14th April 2006, 18:49
Baga niste poze cu galeria Craiovei din acest sezon si o sa bag dupa aia niste poze cu galeria Steaua, sa vezi o galerie adevarata.

poti sa bagi niste poze la meciul cu Poli Iasi ? :headbang: unde a-ti fost in jur de 55000 de spectatori :happy
Pardon ,am vrut sa spun 1500 :happy

GuN Dj iBass
15th April 2006, 23:51
Tare tampiti mai sunteti toti cu tot cu galeriile voastre. Muje steaua,muje dinamo, muje rapid, muje politehnica, muje universitatea si muje si la alta(mentionati). proshtilor.
"prostimea trebuie dresata"
"prostul, nu-i spune prostului ca e prost, daca vrei sa-l folosesti"( adica sa nu fie prost degeaba.
Hai "Scanteia" Potcavioara sa aprindem toata tzara. ia mai manatzi maaaaaai: haaaaaai-haaaaai. aho aho

Andy1987
15th April 2006, 23:57
Cred ca merita un avertisment pt. ce a facut mai sus.

Triphat
16th April 2006, 00:02
poti sa bagi niste poze la meciul cu Poli Iasi ? :headbang: unde a-ti fost in jur de 55000 de spectatori :happy
Pardon ,am vrut sa spun 1500 :happy

Dar voi cati ai fost la meciul cu Dinamo ma ?? 10k ? Pentru un derby ? Penibil. La rapid nu exista coregrafii, sunteti de toata rusinea. :rosu:

---

pentru dinamovisti, cum ramane cu "fie vreme buna fie vreme rea caini pana la moarte si dincolo de ea" .. ?!?! unde ati fost cu Gloria ? Galeria de tot kktul. :headbang:

Tony_Viola
16th April 2006, 19:24
mai oameni buni, chiar nu e loc de indoiala. CVUCS rulez/hello . mai lasati-ma cu trivialitatile galeriilor din bucuresti:rosu:

Mihai
16th April 2006, 19:28
Asta cam asa e din pacate in Bucuresti se injura mult! La timisoara mai rar auzi injuraturi... daca auzi:P

Triphat
16th April 2006, 19:38
mai oameni buni, chiar nu e loc de indoiala. CVUCS rulez/hello . mai lasati-ma cu trivialitatile galeriilor din bucuresti:rosu:

Iti dau niste nume de echipe ai caror galerii isi injura rivalii

milan
inter
genoa
roma
lazio
st.ettiene
psg
marseille
steaua rosie belgrad
legia varsovia
....si mai sunt

asta inseamna ca galeriile lor nu sunt bune ?! :rosu:

viole(n)t
17th April 2006, 00:49
Triphat, aia mai si canta printre injuraturi...

Triphat
17th April 2006, 00:57
Si la Steaua numai injuraturi sunt ?? Exagerezi prea mult....

La meciul cu Rapid nu s-a injurat deloc... la Dinamo foarte putin.

viole(n)t
17th April 2006, 01:08
nu ma prea uit la meciurile stelei, ce-i drept.... dar la meciul Poli-Steaua din sezonul asta am stat oarecum aproape de stelisti

Crede-ma, scandari de genul "m... timisoara", "m.... dinamo" sau "pe ei, pe mama lor" au ocupat cam 70% din scandari; in rest cantece monosilabice :)

viole(n)t
17th April 2006, 01:09
uita-te pe antena1... e despre fanii lui Palace

Triphat
17th April 2006, 01:44
uita-te pe antena1... e despre fanii lui Palace

Despre fanii lui Palace ? Serios ? Despre ce era vorba... ?

danyelu
17th April 2006, 17:09
Cu siguranta CVUCS este cea mai tare din tara! Trebuie sa recunosc ca galeria stelei si a rapidului sunt si ele aproape.Cred ca giulestenii dak ar avea un stadion mai mare ar face mult mai mult spectacol. Sunt curios cum o sa se comporte galeria timisoreana dak POLI va juca intr-o cupa europeana sau dak va lua chiar titlul... Abia astept zilele alea...:ok:

Sergio
17th April 2006, 22:56
Asta cam asa e din pacate in Bucuresti se injura mult! La timisoara mai rar auzi injuraturi... daca auzi:P
mai auzi, nu e nimeni perfect... dar nu chiar meci de meci. Doar cand se apropie marile meciuri. :D

Mihai
17th April 2006, 22:57
Cu steaua si dinamo presupun:D ca noi suntem prieteni:D

Tony_Viola
18th April 2006, 02:11
Principalul scop al galeriei este sa-si incurajeze favoriti! corect? nu cred ca a injura in mod organiza repet in mod organizat e un mod de a-ti incuraja favoriti. prind fortza cand aud m..e la adversar? am ramas mut cand la ultimul meci cu jiul n-am auzit cred ca o injuratura pe tot parcursul meciului. mai putin la ratarile lu mansi:drak: haideti sa facem stadionele un loc mai buns si sa incercam sa injuram mai putin. pentru inceput schimbati-va liderii aia de galerie suspecti:rosu:

Universal
18th April 2006, 20:56
CEa mai tare galerie: Steaua Bucuresti si Poli Timisoara

raja_bell
18th April 2006, 21:18
poli timisoara nu are galerie!!!
timisorenii au ales sa sustina aek rocar bucuresti!
on topic: romania-steaua, europa-steaua, oriunde-steaua, campionii din ghencea! si la galerie! :D

Universal
18th April 2006, 21:21
Timisoara are o civilizatie care nu seaman cu Romania,iar galeria este foarte frumoasa,intrece pe foarte multe inclusiv Dinamo.

raja_bell
18th April 2006, 21:26
asta cu civilizatia timisoarei este o mare vrajeala! e de ajuns sa vezi cum se comporta la meciurile cu steaua si dinamo, sau cum au inceput sa-si fluiere favoritii de indata ce jocul echipei a inceput sa lase de dorit!
galeria lui dinamo? care galerie? aia care arunca cu banane in jucatori? aia care isi injura favoritii? aia care numara 1000 de membri? sa fim seriosi, dinamo nu are galerie!

Universal
18th April 2006, 21:31
Stiu,insa ..cred ca am gresit,poate Timisoara nu mai are galeria de acum 2 ani,de obicei vafd meciurilöe din divizia a, insa nu stau in Rom,dar pot spune ac,fata de alti oameni cunosc realitatea sportului romanesc,nu aburesc pe nimeni.
Poate ma insel cu Timisoara,imi cer scuze,nu ma vrut sa discreditez pe nimeni.
Dar Steaua are echipa si galerie,am vazut ce hram poarta.

axel
18th April 2006, 22:17
asta cu civilizatia timisoarei este o mare vrajeala! e de ajuns sa vezi cum se comporta la meciurile cu steaua si dinamo, sau cum au inceput sa-si fluiere favoritii de indata ce jocul echipei a inceput sa lase de dorit
cei care isi huiduie jucatorii nu sunt cu adevarat fanii lui POLI . . . . degeaba o dai tu cu vrajeala dar suporterii timisoreni sunt mult mai civilizati decat atlii

Universal
18th April 2006, 22:25
Iubesc Timisoara ,pot spune ca m-am simtit cat am stat in Romania in 10 locuri faorte bine,unul afost in Timisoara.
Frumos oras,buni jucatori,frumoasa si civilizata galerie, ramane la parerea voastra cre e mai buna- eu nu stiu

ceau
19th April 2006, 02:14
poli timisoara nu are galerie!!!
timisorenii au ales sa sustina aek rocar bucuresti!
on topic: romania-steaua, europa-steaua, oriunde-steaua, campionii din ghencea! si la galerie! :D
:happy :happy :headbang:
Bine ca are PNG-ul galerie :happy

Mihai
19th April 2006, 02:18
on topic: romania-steaua, europa-steaua, oriunde-steaua, campionii din ghencea! si la galerie! :D

adevarul asta e, sunteti cei mai tari din ghencea. Usor usor din 89 incoa ati reusit sa fiti mai multi voi fanii stelei decat militarii in termen care erau adusi la stadion, dehh domne sa dea la numar:rolleyes:

raja_bell
19th April 2006, 02:27
Bine ca are PNG-ul galerie

apreciez umorul! :D :D :D
chiar, in timisoara voteaza cineva cu png? :D

ps: mihai, lasa vraja! :drak:

ceau
19th April 2006, 02:38
Spre nefericirea ciobanului-sef nu il voteaza nici :drak: aici.
Apropo de galerii....cam cat timp v-o luat sa compuneti imnul ?....aaaa sau voi nu aveti asa ceva....voi aveti o maimutareala pe post de imn :evil:
Mi-l si imaginez pe cioban: dăb dăb dăb....dărărăb :happy :happy

raja_bell
19th April 2006, 03:12
oho, steaua avea deja imn pe vremea cand echipa ta juca inca intr-un alt oras! :D :D :D

Mihai
19th April 2006, 03:26
Da avea un imn :D ii zicea 3 culori :D :drak: Acu fara misto, care e imnul oficial al stelei? nu stiu daca l-am auzit vreodata, il stiu doar pe al lui Dinamo cu banica parca, aia cu: Hai dinamo hai dinamo hai dinamo bucuresti:P si nu mai stiu cum.
SI despre care echipa vorbesti ca nu juca in orasul ei:D ca sunt mai multe:P

raja_bell
19th April 2006, 03:46
cine a pomenit de imn oficial? ;)
era ceva neoficial de gaz pe foc, parca! sau bere gratis! nu sunt sigur! :D
lipsa imnului sa fie cea mai mare problema a stelei si sunt multumit! :D :D

si cum, nu stii ce echipa a fost mutata din stanga-n dreapta acu vreo cativa ani? :D :D :D

il cappo
19th April 2006, 05:18
sa fie oare vorba de AEK Atena ???:evil:

On topic: Cred' ca cea mai tare galerie e a Timisoarei

ceau
19th April 2006, 16:58
cine a pomenit de imn oficial? ;)
era ceva neoficial de gaz pe foc, parca! sau bere gratis! nu sunt sigur! :D
lipsa imnului sa fie cea mai mare problema a stelei si sunt multumit! :D :D

si cum, nu stii ce echipa a fost mutata din stanga-n dreapta acu vreo cativa ani? :D :D :D
din stanga-n dreapta adica din Moscova-n Bucuresti,nu? :drak:

WOLF_ULTRAS
19th April 2006, 17:06
SIDEXPLOZIA-ULTRA

grande
19th April 2006, 18:09
SIDEXPLOZIA-ULTRA
Ve-ti fi prezenti in Giulesti ?;)

Sunchase
19th April 2006, 18:15
0 sanse sa se faca remarcati

grande
19th April 2006, 18:19
0 sanse sa se faca remarcati
Din cate am inteles le ajung doua taxi-uri :happy :happy

raja_bell
19th April 2006, 18:29
din stanga-n dreapta adica din Moscova-n Bucuresti,nu?

nu stiu cum e cu steaua, dar am auzit ca niste infratiti de-ai vostri au si ei un tiz prin rusia: lokomotiv moskva! :D :D :D

Cristy
19th April 2006, 18:33
tu auzi prost ca deobicei ;) cum zice unu ceva cum il crezi ;)

georgemp
19th April 2006, 18:40
Fans

raja_bell
19th April 2006, 18:45
na ca si-a schimbat cristi avatarul!!! :D :D :D
no offense, dar asta denota frustrare!!! ;)

on topic: exista lokomotiv moskva? exista locomotiva bucuresti? :ok:

Cristy
19th April 2006, 18:48
exista doar in mintea ta ;)

raja_bell
19th April 2006, 18:48
bun, atunci ii zice cfr bucuresti! e ok?

grande
19th April 2006, 18:49
na ca si-a schimbat cristi avatarul!!! :D :D :D
no offense, dar asta denota frustrare!!! ;)

on topic: exista lokomotiv moskva? exista locomotiva bucuresti? :ok:
Nici una ,nici alta :headbang:
Mai ai mult de studiat :ciocan:

Cristy
19th April 2006, 18:53
mai incearca =))

Universal
19th April 2006, 20:15
cine a pomenit de imn oficial? ;)
era ceva neoficial de gaz pe foc, parca! sau bere gratis! nu sunt sigur! :D
lipsa imnului sa fie cea mai mare problema a stelei si sunt multumit! :D :D

si cum, nu stii ce echipa a fost mutata din stanga-n dreapta acu vreo cativa ani? :D :D :D
/hello /hello /hello ERa desigur melodia trupei Gaz pe foc,imi maintesc de ea, suna destul de bine, am uitat inssa titlul din pacate.

Dar am dansat mereu pe el cand batea Steaua. Era cred prin 2000

Triphat
20th April 2006, 00:08
Fans

Nu... galeria Bacaului e cea mai tare :ok:

Un top...

1.Steaua
2.Poli
3.Dinamo
4.Rapid
5.Craiova
6.Vaslui
7.Petrolul
8.U Cluj
9.Farul

Universal
20th April 2006, 19:10
Eu zic alt top:

1: Steaua
2: Poli Timisoara
3: Craiova
4:Arges
5:Dinamo
6:Farul

maciu
20th April 2006, 19:16
1.Poli Timisoara
2.Rapid
3.Dinamo
4.National
5.Steaua

Cristy
20th April 2006, 20:24
Poli si Rapid , restu ....

Sergio
21st April 2006, 01:02
si Steaua are ceva coregrafii, dar doar in uefa si la derby-uri... in rest cam pauza. De dinamo nu mai zic. :happy

Triphat
21st April 2006, 01:18
si Steaua are ceva coregrafii, dar doar in uefa si la derby-uri... in rest cam pauza. De dinamo nu mai zic. :happy

Cateva coregrafii ? Prietene mai este pana Poli o ajunge pe Steaua la coregrafii. :ok:

raja_bell
21st April 2006, 05:35
hihi. e chiar haios sa compari galerie stelei cu o galerie de "infratiti" care tot isi schimba favoritii! ;)
galeria rapidului? :D :D :D hahaha! un corsican care se tot agita la megafon, iar in rest pauza!

Angelina Jolie
21st April 2006, 06:07
Dinamo!:D

raja_bell
21st April 2006, 06:09
pardon! noi vorbim de galerii cu minim 500 de membri! :D :D

Angelina Jolie
21st April 2006, 06:10
Putini da ultra'!:D Adica putini vorba vine, ca daca ii comparam cu altii is o gramada.

mblue
21st April 2006, 07:59
1. poli
2. steaua
3. ????

geilon
21st April 2006, 09:26
Nu... galeria Bacaului e cea mai tare :ok:

Un top...

1.Steaua
2.Poli
3.Dinamo
4.Rapid
5.Craiova
6.Vaslui
7.Petrolul
8.U Cluj
9.Farul

pe ce baza ai facut clasamentul?
poate ca sunt si alte echipe?
hai sa ne luam si dupa clasamentul facut de prosport, cu fair-play? ce zici?

Lup_Galben
21st April 2006, 09:47
1. Poli
2. Steaua
3. Dinamo
4. Rapid
5. Craiova
6. Petrolul
...........
restul numara sub 1000 de membrii !

Sergio
21st April 2006, 10:47
Putini da ultra'!:D Adica putini vorba vine, ca daca ii comparam cu altii is o gramada.
putini da aia 500 fac cat 5000 in alte cazuri. :drak:

nr.zece
21st April 2006, 11:18
1 poli
2 craiova
3 steaua
4 rapid
5 dinamo
6 uta
7 u cluj
8 cfr cluj
9 petrolul

be@
21st April 2006, 12:04
Niste filmutele luate de pe site-ul oficial:

1. Galeria urca Copoul :

http://www.dailymotion.com/SUPER_MOLDAVIA/video/127049

2. Coregrafie :

http://www.dailymotion.com/SUPER_MOLDAVIA/video/127024

3. Daniel Pancu saluta galeria Politehnicii .

http://www.dailymotion.com/SUPER_MOLDAVIA/video/127031

Triphat
21st April 2006, 14:00
pe ce baza ai facut clasamentul?
poate ca sunt si alte echipe?
hai sa ne luam si dupa clasamentul facut de prosport, cu fair-play? ce zici?

Pe baza coregrafiilor, atmosferei, deplasarilor, numerelor etc. Cea mai fair play nu inseamna si cea mai BUNA. Plus ca prosport din moment ce a zis "ultrasii lui boro au aterizat la Bucuresti" inseamna ca nu au treaba ;)

banderras
21st April 2006, 14:10
1.Poli Timisoara
2.Rapid
3.Dinamo
4.National
5.Steaua


esti penibil.....si...pentru toti rapidistii:
1.Cum se face ca sunteti:"Singuri impotriva tuturor!" dar sunteti infratiti cu Timisoara si din cate mai stiu si cu Craiova....????
2.National pe 4...????...prea subtila gluma.....
3.Dinamo are o galerie cu o traditie.......ei stiau la fel si noi ce inseamna fenomenul ultras....in timp ce timisorenii nici echipa nu aveau,,,,iar voi..rapidistii faceati bannere de analfabeti...de genu "IRRIDUCIBILLI"....penal.....

JH
21st April 2006, 14:27
POLI-Petrolul
http://www.youtube.com/watch?v=0YQuSA8XT7w&search=CVUCS%20galerie%20coregrafie

JH
21st April 2006, 14:30
esti penibil.....si...pentru toti rapidistii:
1.Cum se face ca sunteti:"Singuri impotriva tuturor!" dar sunteti infratiti cu Timisoara si din cate mai stiu si cu Craiova....????
2.National pe 4...????...prea subtila gluma.....
3.Dinamo are o galerie cu o traditie.......ei stiau la fel si noi ce inseamna fenomenul ultras....in timp ce timisorenii nici echipa nu aveau,,,,iar voi..rapidistii faceati bannere de analfabeti...de genu "IRRIDUCIBILLI"....penal....
eu zic sa te mai documentezi...

banderras
21st April 2006, 14:40
eu zic sa te mai documentezi...

scuze////in 1998////cand a aparut fenomenul ultras la noi in tara...(ma refer la steaua)...timisoara avea echipa////poli.,....si parca erau in b sau in c????...sau te referi la rocar???

Cristy
21st April 2006, 14:51
scuze////in 1998////cand a aparut fenomenul ultras la noi in tara...(ma refer la steaua)...timisoara avea echipa////poli.,....si parca erau in b sau in c????...sau te referi la rocar???

esti penibil , in 98 cred ca abia ati scapat de militarii care va faceau galerie si voi vorbiti de fenomnu ultras :happy

ceau
21st April 2006, 15:00
scuze////in 1998////cand a aparut fenomenul ultras la noi in tara...(ma refer la steaua)...timisoara avea echipa////poli.,....si parca erau in b sau in c????...sau te referi la rocar???
Cand CVUCS facea coregrafii steaua inca avea galeria colorata in kaki....asa ca las-o mai moale cu fenomenul ultras ;)

JH
21st April 2006, 15:02
scuze////in 1998////cand a aparut fenomenul ultras la noi in tara...(ma refer la steaua)...timisoara avea echipa////poli.,....si parca erau in b sau in c????...sau te referi la rocar???
aberezi:sleep: ...mai documenteaza-te.
uite, te ajut eu daca vrei:




ROMANIAN ULTRAS



First of all we have to mention that the Romanian ultra’ movement is very young, as before1989 the communist regime made it impossible for any form of organized supporters groups to exist. 1990 was a very weak year in what regards the number of the spectators at the football games, but it was also the year the first ultras appeared. However, by 1991 there were no organized groups. In that times people were going to terraces and singing the name of the club or of players. They even went in away trips to support their team. Some of them heard in different ways about what is happening in other countries with the ultras movement and began to show great interest to bring this kind of support in Romania.

It was in 1992 that the first Romanian ultras group: Ultras Farul appeared. This was a rather small group (20-30 members) and that is why it did not have a big influence.

The second important moment in the history of the Romanian ultras scene was represented by the period ‘94-‘95- the years of COMMANDO VIOLA ULTRA’ CURVA SUD. This was the ultra’ group of Politehnica Timisoara. As long as their team played in the first league C.V.U.C.S. severely dominated all adversaries. They were also the first ones to realize coreographies. When they have relegated to the second division this group practically disappeared. However, their originality and strong ultra mentality are still examples for all Romanian ultras. In this year (2002) we have again heard this group, they had a strong re-start because their team is once again in the first league.

In 1995, the small ultra groups of Steaua Bucharest united to create the first major group in Bucharest: ARMATA ULTRA’. It soon became the leading group for all Steaua ultras and was also the largest ultras group ever to exist in Romania (up to 4000 members). AU has been an active group until 2001. The group dissolved itself because of internal organization problems, and its place was taken by a number of smaller groups: ULTRAS, INSURGENTII, TITAN BOYS, TINERETULUI KORPS, SKINS etc. Nevertheless, we will have to wait to see how things proceed, because there are certainly a large number of ultras who still feel they belong to AU.

1996 was the year in which the supporters of Dinamo put the basis of their NUOVA GUARDIA. Even if in the first year they had a small number of members, by ‘97-’98 season they became the second largest group. Right from the start, they showed great interest in coreographies, but over the years, they have alternated the very original ones with the replicas of Italian coreographies. Now, along with NG there are also other small groups: MAD MAN, BOYS and BRIGATE PANTELIMON.

In the same year, 1996, appeared the new ultra’ group of Farul Constanta: LEGIUNEA MARINA ULTRAS FARUL. This group, that replaced the ULTRAS FARUL, still exists today.

The following year a new important group of supporters was founded: LEGIONE GRANATA of Rapid Bucharest (Later the name was to change to LEGIUNEA VISINIE, the same meaning only that in Romanian). Although this was their first important group, the fans of Rapid had a long story behind, including a brotherhood with CVUCS Timisoara (very active even today).

Meantime in Craiova, "ATOMIC LIONS" was founded. This was the ultras group of ‘U’ Craiova and it tuned out to be one of the strongest Romanian groups and maybe the strongest outside Bucharest. The names of this group changed in time (current name COMMANDO ULTRA CURVA SUD) but its status remained the same.

Of course these are only a few of the groups that po****ted the Romanian ultra’ scene in the last 10 years. There were others like: Yellow Wolves (Petrolul); Legiunea Nordica( Foresta Suceava); Red Fighters(UTA); Guardia Rosso-nera (Resita); Violet Eagles (Pitesti); Garda de Vest(Astra); Forza Carpatica(Brasov); Commando Zebras(Cluj).

However, the first ones: CVUCS, ARMATA ULTRA’, NUOVA GUARDIA, LEGIONE GRANATA, LEGIUNEA MARINA & AROMIC LIONS are by far the most important and representative for the Romanian ultra’ scene.

www.ultrasworld.com

te ajut sa-l si traduci?

Cristy
21st April 2006, 15:10
prima oara a aparut in 1988, la Rapid, nu era insa cine stie ce dar aici a aparut in tara prima oara ;)

Triphat
21st April 2006, 20:25
prima oara a aparut in 1988, la Rapid, nu era insa cine stie ce dar aici a aparut in tara prima oara ;)

Ultrasi in 1988 la rapid ?? Nu prea cred.. poate doar o galerie.

Steaua facea coregrafii in 1994... din 1995 a aparut Armata Ultra, si de acolo a inceput totul.

Timisoara avea cele mai multe coregrafii pe vremea aia...inspiratie venita de la vecinii din sud ;)

Dar de atunci pana acum ce dracu ati facut ???????????????

:no: :rosu:

Cristy
21st April 2006, 20:55
am zis a aparut, daca tu in 1998 faceai coregrafii si alte chestii erai smecher ...

JH
21st April 2006, 21:28
Ultrasi in 1988 la rapid ?? Nu prea cred.. poate doar o galerie.

Steaua facea coregrafii in 1994... din 1995 a aparut Armata Ultra, si de acolo a inceput totul.

Timisoara avea cele mai multe coregrafii pe vremea aia...inspiratie venita de la vecinii din sud ;)

Dar de atunci pana acum ce dracu ati facut ???????????????

:no: :rosu:
Ulras Rapid 1988, intr-adevar a existat, dar nu se putea vorbi de un fenomen ultra` atunci. Thriplat, arata-mi poze cu coregrafiile voastre din `94, prima coregrafie in tara a facut-o CVUCS in `95, inspirati de la vecinii din sud-vest poate vroiai sa zici (sarbii).

Triphat
21st April 2006, 21:57
Ulras Rapid 1988, intr-adevar a existat, dar nu se putea vorbi de un fenomen ultra` atunci. Thriplat, arata-mi poze cu coregrafiile voastre din `94, prima coregrafie in tara a facut-o CVUCS in `95, inspirati de la vecinii din sud-vest poate vroiai sa zici (sarbii).

Inseamna ca atunci Steaua a facut prima coregrafie, in 1994. Am postat poza pe threadul ala mai demult. Un meci in deplasare, la Portul Cta parca. O pun aici daca o gasesc.

Lup_Galben
21st April 2006, 23:00
Pe baza coregrafiilor, atmosferei, deplasarilor, numerelor etc.

si cum ai ajuns u la concluzia aia incat sa pui in topul "galeriilor" vasluiul inaintea petrolului, probabil k te-ai grabit cand ai scris.......

1. Poli Tim.
2. Steaua
3. Dinamo
4. Rapid
5. Craiova
6. Petrolul

....RESTUL AU SUB 1000 DE SUPORTERI (IN PELUZA)!

Triphat
22nd April 2006, 00:48
si cum ai ajuns u la concluzia aia incat sa pui in topul "galeriilor" vasluiul inaintea petrolului, probabil k te-ai grabit cand ai scris.......

1. Poli Tim.
2. Steaua
3. Dinamo
4. Rapid
5. Craiova
6. Petrolul

....RESTUL AU SUB 1000 DE SUPORTERI (IN PELUZA)!

Vasluiul m-a impresionat recent... au facut coregrafii bune pana acuma. Nu au o galerie rea. La ora actuala au galerie mai buna ca voi, din ce am vazut. Poate imi dai niste poze sa vad cu adevarat care e mai buna, poze recente.

Sunchase
22nd April 2006, 01:30
steaua prima coregrafie :sleep: la succese se aduna matusile si bunicele iar la primul rezultat raman 100 pe stadion restul cer banii pe bilete si striga rusine sa va fie :cya:

ULTRAS-CT
22nd April 2006, 12:01
Petrolu auzi .. aia sant 1000 pe tot stadionu si zice " restul au sub 1000 de suporteri (in peluza) .. a stat el si i-a numarat draq

ParazitU 1919
22nd April 2006, 14:17
si cum ai ajuns u la concluzia aia incat sa pui in topul "galeriilor" vasluiul inaintea petrolului, probabil k te-ai grabit cand ai scris.......

1. Poli Tim.
2. Steaua
3. Dinamo
4. Rapid
5. Craiova
6. Petrolul

....RESTUL AU SUB 1000 DE SUPORTERI (IN PELUZA)!
"U" este incurajata de peste 1000 de suporteri si avem coregrafii si in div B !!! suntem cei mai tari din adreal /hello /hello

arian18
22nd April 2006, 15:57
Ce tari sunt timisorenii...sunt ultrasi doar de DivA, in divB,C uitasera unde era si stadionul, pai ce sa incurajeze ei o ekipa de divizie inferioara, par n.ar avea rostul. lor le place sa apara la TV, au dat dovada k nu au orgoliu, atata ura cat spun ei k au fata de bucuresti, dar au uitat din ce oras era ekipa cu care au fuzionat. Adevarata poli e in divC. Cat despre Craiova, ce sa spun, sunt si de extrema dreapta si de stanga, ei flutura de zori steaguri cu Che Guevarra, dar au si un banner cu stema sudului. Pe pagina web al celor de la sezione este unul care saluta de tip fascist(dar cu mana stanga) alaturi de statuia de ceara al lui HITLER, si pe alta poza la un meci ei il pupa pe N´Jock(care este negger). Cei de la stiaua, au facut o gramada de coregrafii pe seama lipsei de originalitate a celor de la dinamo, probabil erau in pana de idei. Ashtia de la dinamo, nazistii romaniei, atat de conservatori sunt ei k copie coregrafiile din italia. Rapidul, ei sustin de zori ca in 88 au afisat un banner pe care punea ultras, sau nush ce, ma rog, nu cred k rromii aveau nivelul prea ridicat de inteligenta sa afiseze un banner cand ei nush sa scrie. In sezonul trecut am vazut mesajul timisorenilor pt cei de la stiaua, ceva cu ATI UITAT CAND NU CONTATI? nu mai imi aduc bine aminte, e rusinos sa afisezi un astfel de mesaj cand ei nu existau in diviziile inferioare. Se pare k la noi in Romania e la moda sa fii ultras, nazist, dar in fond prea putini stiu cu ce se mananca, care e ideologia. Si timisorenii ashtia mai lasati afirmarea asta ca voi sunteti primii ultrasi din Romania. Dupa 3 ani v.ati trezit voi ultrashi cand din 1992 era afisat un banner Ultras Farul.

Lup_Galben
22nd April 2006, 16:26
Vasluiul m-a impresionat recent... au facut coregrafii bune pana acuma. Nu au o galerie rea. La ora actuala au galerie mai buna ca voi, din ce am vazut. Poate imi dai niste poze sa vad cu adevarat care e mai buna, poze recente.

pai ai ajuns la concluzia asta fara sa vezi poza cu suporterii nostrii........
ma mir cum de vine ala de tine cu faru sa-si dea el cu parerea cand nu se uita la el in "curte".....
parazitule intr-adevar dupa petrolu, U este echipa care are suporteri peste 1000, scz k am omis-o......

JH
22nd April 2006, 19:38
Ce tari sunt timisorenii...sunt ultrasi doar de DivA, in divB,C uitasera unde era si stadionul, pai ce sa incurajeze ei o ekipa de divizie inferioara, par n.ar avea rostul. lor le place sa apara la TV, au dat dovada k nu au orgoliu, atata ura cat spun ei k au fata de bucuresti, dar au uitat din ce oras era ekipa cu care au fuzionat. Adevarata poli e in divC. Cat despre Craiova, ce sa spun, sunt si de extrema dreapta si de stanga, ei flutura de zori steaguri cu Che Guevarra, dar au si un banner cu stema sudului. Pe pagina web al celor de la sezione este unul care saluta de tip fascist(dar cu mana stanga) alaturi de statuia de ceara al lui HITLER, si pe alta poza la un meci ei il pupa pe N´Jock(care este negger). Cei de la stiaua, au facut o gramada de coregrafii pe seama lipsei de originalitate a celor de la dinamo, probabil erau in pana de idei. Ashtia de la dinamo, nazistii romaniei, atat de steliistii conservatori sunt ei k copie coregrafiile din italia. Rapidul, ei sustin de zori ca in 88 au afisat un banner pe care punea ultras, sau nush ce, ma rog, nu cred k rromii aveau nivelul prea ridicat de inteligenta sa afiseze un banner cand ei nush sa scrie. In sezonul trecut am vazut mesajul timisorenilor pt cei de la stiaua, ceva cu ATI UITAT CAND NU CONTATI? nu mai imi aduc bine aminte, e rusinos sa afisezi un astfel de mesaj cand ei nu existau in diviziile inferioare. Se pare k la noi in Romania e la moda sa fii ultras, nazist, dar in fond prea putini stiu cu ce se mananca, care e ideologia. Si timisorenii ashtia mai lasati afirmarea asta ca voi sunteti primii ultrasi din Romania. Dupa 3 ani v.ati trezit voi ultrashi cand din 1992 era afisat un banner Ultras Farul.
mda... uite cine vorbeste de ultraserie, fain sa aplauzi pe steaua, sa cante oile in mijlocul orasului tau si tu sa scri ce ai scris mai sus? ...si ce vrei sa zici cu bannerul ala, la Rapid a aparut banner cu inscriptia "ultras" in `88, la Poli in `90, la voi in `92, si cei cu asta?:sleep:

Lup_Galben
22nd April 2006, 19:56
lasa-l JH k asta nu stie de capu lui, sti cum e.... ii critici pe altii da' nu te uiti la tine.......faristule noi vrem FAPTE, nu vorbe! te-ai atacat k n-am pus faru inaintea lu petrolu in ceea ce priveste suporterii......... pai chiar nu aveti peste 1000 de suporteri in peluza asa k nush de ce incerci sa pari altfel decat se vede......

axel
22nd April 2006, 20:26
Ce tari sunt timisorenii...sunt ultrasi doar de DivA, in divB,C uitasera unde era si stadionul, pai ce sa incurajeze ei o ekipa de divizie inferioara, par n.ar avea rostul. lor le place sa apara la TV, au dat dovada k nu au orgoliu, atata ura cat spun ei k au fata de bucuresti, dar au uitat din ce oras era ekipa cu care au fuzionat. Adevarata poli e in divC. Cat despre Craiova, ce sa spun, sunt si de extrema dreapta si de stanga, ei flutura de zori steaguri cu Che Guevarra, dar au si un banner cu stema sudului. Pe pagina web al celor de la sezione este unul care saluta de tip fascist(dar cu mana stanga) alaturi de statuia de ceara al lui HITLER, si pe alta poza la un meci ei il pupa pe N´Jock(care este negger). Cei de la stiaua, au facut o gramada de coregrafii pe seama lipsei de originalitate a celor de la dinamo, probabil erau in pana de idei. Ashtia de la dinamo, nazistii romaniei, atat de conservatori sunt ei k copie coregrafiile din italia. Rapidul, ei sustin de zori ca in 88 au afisat un banner pe care punea ultras, sau nush ce, ma rog, nu cred k rromii aveau nivelul prea ridicat de inteligenta sa afiseze un banner cand ei nush sa scrie. In sezonul trecut am vazut mesajul timisorenilor pt cei de la stiaua, ceva cu ATI UITAT CAND NU CONTATI? nu mai imi aduc bine aminte, e rusinos sa afisezi un astfel de mesaj cand ei nu existau in diviziile inferioare. Se pare k la noi in Romania e la moda sa fii ultras, nazist, dar in fond prea putini stiu cu ce se mananca, care e ideologia. Si timisorenii ashtia mai lasati afirmarea asta ca voi sunteti primii ultrasi din Romania. Dupa 3 ani v.ati trezit voi ultrashi cand din 1992 era afisat un banner Ultras Farul.
da mah tu pe toti ii desfintezi . . . . toti is pe langa fenomen numai ULTRASII DIN CONSTANTA sunt baza,dap orasul constanta care a umplut stadionul knd a jucat steaua in cupa uefa. . . . . aaah da te asigur k drumul catre stadion nu il voi uita niciodata . . . . lasa k voi in div. B atzi umplut stadionul :headbang: pe dreq

Elphax
22nd April 2006, 20:26
arian, ar trebui sa iti dai seama cat mai repede cat de departe esti de adevar, cred ca nici nu stii macar ce este ala suporter.
(timisoara a avut in divizia B medie de spectatori mai mare decat are farul in A, au fost meciuri cu peste 20.000, chiar peste 30.000 in derby-ul cu uta)
nu mai manca din wc, dauneza grav sanatatii ...

Elphax
22nd April 2006, 20:28
a, uitasem, tot in B, ultrasii timisoreni au fost prezenti in cel putin 80% din deplasari, in nici un caz nu se poate spune asa ceva despre voi

arian18
24th April 2006, 17:59
lasa-l JH k asta nu stie de capu lui, sti cum e.... ii critici pe altii da' nu te uiti la tine.......faristule noi vrem FAPTE, nu vorbe! te-ai atacat k n-am pus faru inaintea lu petrolu in ceea ce priveste suporterii......... pai chiar nu aveti peste 1000 de suporteri in peluza asa k nush de ce incerci sa pari altfel decat se vede......
Eu nu am criticat ultrasii petrolului asa k nu ai de ce sa te bagi in seama si nici nu am laudat galeria farului, eu nu am criticat pe nimeni in parte, ci doar un colectiv, nu inteleg de ce te bagi in seama, ii lingi in c^r pe polisti, vrei o infratire cu "marea galerie" a timisoarei care abia se aude pe stadion?


mda... uite cine vorbeste de ultraserie, fain sa aplauzi pe steaua, sa cante oile in mijlocul orasului tau
La meciul lu stiaua din cupa uefa, o singura factiune a strigat pt stiaua,acei pirates care saracii sunt marginalizati de societate, care au fost pusi sa strige, in rest stadionul sa umplut cu suporteri stelisti din ctza si din tara, si pe stadionul vostru dak se juca se umplea si nu nega pt k e adevarat.

Voi timisorenii, cand vine vb de discutii despre cele mai tari galerii sunteti cei mai interesati sa discutati despre acest lucru, dar in skimb forumul despre ekipa voastra e cam lipsit de subiecte. Sunteti mai interesati sa va auziti/vedeti la TV decat sa incurajati ekipa din suflet, pt voi galeria e doar pt a va face reclama.
Forumul e pt a spune parerea despre cea mai tare galerie din tara, suporterii unei ekipe nu ar trebui sa spuna despre propia galerie k e cea mai frumoasa ci sa spuna de restul. Pt mine este si va fi galeria celor de la UTA care mi se pare mult superioara fata de a voastra, asta e parerea mea si cei care critica sunt de joasa SPETZA.

arian18
24th April 2006, 18:05
Lup Galben din pozele care le.ai pus tu aici nu reiese k sunteti superiori celor de la Vaslui.

Sergio
24th April 2006, 19:00
ei las ca nici voi nu sunteti departe. :drak:

JH
24th April 2006, 21:55
Eu nu am criticat ultrasii petrolului asa k nu ai de ce sa te bagi in seama si nici nu am laudat galeria farului, eu nu am criticat pe nimeni in parte, ci doar un colectiv, nu inteleg de ce te bagi in seama, ii lingi in c^r pe polisti, vrei o infratire cu "marea galerie" a timisoarei care abia se aude pe stadion?


La meciul lu stiaua din cupa uefa, o singura factiune a strigat pt stiaua,acei pirates care saracii sunt marginalizati de societate, care au fost pusi sa strige, in rest stadionul sa umplut cu suporteri stelisti din ctza si din tara, si pe stadionul vostru dak se juca se umplea si nu nega pt k e adevarat.

Voi timisorenii, cand vine vb de discutii despre cele mai tari galerii sunteti cei mai interesati sa discutati despre acest lucru, dar in skimb forumul despre ekipa voastra e cam lipsit de subiecte. Sunteti mai interesati sa va auziti/vedeti la TV decat sa incurajati ekipa din suflet, pt voi galeria e doar pt a va face reclama.
Forumul e pt a spune parerea despre cea mai tare galerie din tara, suporterii unei ekipe nu ar trebui sa spuna despre propia galerie k e cea mai frumoasa ci sa spuna de restul. Pt mine este si va fi galeria celor de la UTA care mi se pare mult superioara fata de a voastra, asta e parerea mea si cei care critica sunt de joasa SPETZA.
cu riscul de a fi de "joasa SPETZA", te critic:drak: ....deci in primul rand nu cred ca ai tu vreo deplasare la Timisoara ca sa-ti poti permite sa spui ca "abia se aude pe stadion" ...in al doilea rand Steaua nu va juca niciodata la Timisoara atata timp cat exista Constanta:jerk:, am fost singurii care am luat atitudine fata de imigrantii care ne murdareau orasul, deci asta cu stiaua nu prea merge ...in al treilea rand UTA nu va fi niciodata superioara din punctul asta de vedere, intreaba-i pe ei daca nu crezi:drak: ...si nu in ultimul rand roagate ca stiaua sa nu se califice daca nu sunteti in stare sa faceti ceva.

PS noi macar facem reclama clubului si orasului nostru, fata de voi...

Lup_Galben
25th April 2006, 11:35
Lup Galben din pozele care le.ai pus tu aici nu reiese k sunteti superiori celor de la Vaslui.


4 din cele 5 poze pe care le-am pus sunt din deplasari..............uimeste-ma si pe mine cu galeria aia a vasluienilor k imi provoci rasete cand te vad k ne poti compara pe noi cu cei de la vaslui....

arian18
25th April 2006, 17:20
4 din cele 5 poze pe care le-am pus sunt din deplasari..............uimeste-ma si pe mine cu galeria aia a vasluienilor k imi provoci rasete cand te vad k ne poti compara pe noi cu cei de la vaslui....
Probabil k dak ar fi si ei ajuns intr.o semifinala mergeau si ei multi in deplasare, asa nu avem cum sa stim.

axel
25th April 2006, 19:46
Probabil k dak ar fi si ei ajuns intr.o semifinala mergeau si ei multi in deplasare, asa nu avem cum sa stim.
imi place gramatica ta . . . .:mda: :drak:

il cappo
26th April 2006, 03:46
PS noi macar facem reclama clubului si orasului nostru,...
...ai de gand sa te muti in Bucuresti :happy :happy

JH
26th April 2006, 09:59
...ai de gand sa te muti in Bucuresti :happy :happy
Nu.:pace:

Universal
26th April 2006, 20:51
Steaua este in acest moment , am vaztzut niste statistic: are dei mai numerosi suporteri,are cea mai buna galerie si este pe locul 2 la cea mai bogat echipa

Elphax
26th April 2006, 22:29
Forumul e pt a spune parerea despre cea mai tare galerie din tara, suporterii unei ekipe nu ar trebui sa spuna despre propia galerie k e cea mai frumoasa ci sa spuna de restul. Pt mine este si va fi galeria celor de la UTA care mi se pare mult superioara fata de a voastra, asta e parerea mea si cei care critica sunt de joasa SPETZA.

Baiatul asta este din ce in ce mai penibil... Nu stiu din ce 'gaura' a iesit, dar oricum , e clar ca traieste intr-un univers paralel. Si se contrazice cam mult.

Auzi? baietzel... Am inteles, tu vrei sa lauzi pe uta si farul, dar mai lasa-ne in pace, nu vorbi despre ce nu cunosti, mai ales legat de Timisoara

arian18
27th April 2006, 14:14
imi place gramatica ta . . . .:mda: :drak:

Scz pt greselile de ortografie, dar din pacate am facut prea putini ani de scoala in tara.

Am inteles, tu vrei sa lauzi pe uta si farul

Nu laud pe nimeni, nici pe Farul nici pe UTA, am spus doar k primul grup ultras in tara a fost la ctza. Si am afirmat k pt mine cea mai frumoasa galerie e cea a utei, este parerea mea si nu e o lauda. Probabil k daca nu ar fi atata rivalitate intre Timisoara si UTA nu mai fi criticat.


nu vorbi despre ce nu cunosti, mai ales legat de Timisoara

Nu as vorbi niciodata fara sa cunosc. Am auzit si lucruri bune, dar mie imi place sa critic.

CHITU
27th April 2006, 15:44
Lup Galben din pozele care le.ai pus tu aici nu reiese k sunteti superiori celor de la Vaslui.

yo cunosc destul de bine galeria farului..am neamuri in constanta exact pe langa stadion si am fost la multe meciuri..am vazut yo ce fel de galerie aveti voi pai e adevarat ca vaslui are galerie mai mare ca noi dupa vb tale ca u vb de alti ca sa nu spuna ceilalti de voi ceva....voi sunteti cat galeria lu sportu...si va unflati la altii..intra pe www.lupii.as.ro si uitate la pozele cu galerie si daca tie ti se pare cavaslui sau voi aveti galerie mai mare ca a lupilor at yo nu mai zic nimic si te las sa-ti pastrezi parerea pana ne vom intalni..

Universal
30th April 2006, 04:13
Cea mai antipatica echipa? hm..ca joc..fc arges , ca mentalitate fc dinamo ca fair play scazut fc vaslui

Universal
30th April 2006, 04:16
Imi cer scuze, am gresit topic-ul-voiam sa scriu pe celalat forum-aici hm... cred ca Steaua si Poli Timisoara

SORINULTRA
30th April 2006, 10:37
sidexplozia ultra, forza otelul

ANTI-CCA
30th April 2006, 22:34
S-a vazut astazi care este cea mai tare echipa.
RAPID GIULESTI !

Universal
1st May 2006, 03:10
Da.Rapid,acest lucru nu il neaga nimeni,insa nu intotdeaunsa castiga cine este mai bun. Pacat..dar adevarat

Sergio
1st May 2006, 10:08
S-a vazut astazi care este cea mai tare echipa.
RAPID GIULESTI !
aici se discuta de galerii.

be@
1st May 2006, 13:00
http://www.youtube.com/watch?v=mW3jbPrDqeY

Un mic filmulet cu galeria Politehnicii la meciul cu TM . Puneti-l de doua ori , ca sa mearga mai bine .

grande
1st May 2006, 16:49
Asta da ,galerie 13640 /hello /hello

arian18
2nd May 2006, 16:31
Universal dupa semnatura ta imi dau seama k esti unul dintre milioanele de oameni prostiti de istorie ce crede in existenta holocaustului.

Lup_Galben
2nd May 2006, 21:20
am promis k pun cateva poze de la meciul de cupa cu Rapid .........si intr-un final m-am tinut de cuvant....:)

inter
2nd May 2006, 21:28
Universal dupa semnatura ta imi dau seama k esti unul dintre milioanele de oameni prostiti de istorie ce crede in existenta holocaustului.

ariene esti stranepotul lui heydrich sau al lui himmler ?
dute pupalash sa te delectezi in niste lagare de concentrare sa vezi ce a fost pe acolo si apoi sa vii sa faci pe "arianul" pe aici !

Lup_Galben
2nd May 2006, 21:29
si astea ... :
http://img254.imageshack.us/my.php?image=pic00262kc.jpg

http://img254.imageshack.us/my.php?image=pic00250ss.jpg

Universal
2nd May 2006, 22:16
Universal dupa semnatura ta imi dau seama k esti unul dintre milioanele de oameni prostiti de istorie ce crede in existenta holocaustului.


Nu sunt nationalist, nu neg Holocaust ,adevarta..apropo,conduc o societate Ebraica si am fost in 17 locuri, inclusiv in Brelsau ..crede-ma la atatea dovezi ,teebuie sa fii orb sa nu crezi in ce s-a intamplat..si daca tot nu crezi....uita-te bine in cateva documentare ..saa vezi cum aratau unii evrei ...bine aratau,nu? sau peste 70.000 de oameni care scriu despre ceea ce au trait in Auschwitz sau in Olanda....Enschede...etc ,

in alta ordine de idei, aici se discuta despre sport,nu despre istorie,du-te pe un foirum istoric si manifesteaza-te acoolo,aici avem nevoie de competente ,nu de nationalism .

Cu bine, sper sa nu fii avertizat,fii insa destept si nu te lasa influentat dea alltii,doar ai 18 ani...:cool:

geilon
4th May 2006, 14:48
sa stiti ca imi pare rau, poate si alte galerii din tara, au mai mult de 1000 de insi in peluza, si poate fenomenul ultras a aprut si la ei mai de mult.
de exemplu la galati aparea pe gard bannerul "SIDEXPLOZIA ULTRA", si totodata se infiinta si grupul prin anii 96-97.
poate ca nu am fost prea bine intelesi de celelalte galerii din tara, dar mai avem un pic si implinim 10 ani.
va atasez si cateva poze numai din returul acesta. sunt in ordine cronologica.

si, poate mai umblati si putin la clasamentul acela.

Sergio
4th May 2006, 14:54
ariene esti stranepotul lui heydrich sau al lui himmler ?
dute pupalash sa te delectezi in niste lagare de concentrare sa vezi ce a fost pe acolo si apoi sa vii sa faci pe "arianul" pe aici !
o fi discipolul capitanului. :drak:

Triphat
4th May 2006, 20:42
Asta da ,galerie 13640 /hello /hello

reply-ul e mult mai tare ;)
http://img338.imageshack.us/img338/2694/mesaje2061267554f0uc.jpg

Asta da, galerie /hello /hello

Triphat
4th May 2006, 20:49
Coregrafie comuna PTM, Tradizione si Infanterie ;)

http://img77.imageshack.us/img77/8702/img895614463738765fdbe95ade166.jpg

Sunchase
4th May 2006, 21:16
Pana la urma se pare ca umilinta a fost de partea voastra ! :D

Triphat
4th May 2006, 22:32
Pana la urma se pare ca umilinta a fost de partea voastra ! :D

Pe teren. Dar in tribune trebuie sa recunoasteti ca suntem peste voi! :ok:

Aaetius
4th May 2006, 23:05
cand aud aberatii de genu' ca timisoara are cea mai frumoasa galerie din tara sau ca stelistii au ceva in comun cu fenomenul ultras...hai amh fiti seriosi cea mai tare galerie din tara o are DINAMO...sa va intre bine in cap!
spre deosebire de fanii timisoreni noi dinamovisti cantam ca disperatii!!!
www.pentru-dinamo-traim.piczo.com
- REMEMBER 10.05.97 -

Aaetius
4th May 2006, 23:05
cand aud aberatii de genu' ca timisoara are cea mai frumoasa galerie din tara sau ca stelistii au ceva in comun cu fenomenul ultras...hai amh fiti seriosi cea mai tare galerie din tara o are DINAMO...sa va intre bine in cap!
spre deosebire de fanii timisoreni noi dinamovisti cantam ca disperatii!!!
www.pentru-dinamo-traim.piczo.com
- REMEMBER 10.05.97 -

Sunchase
4th May 2006, 23:49
Pe teren. Dar in tribune trebuie sa recunoasteti ca suntem peste voi! :ok:

Consider ca ai glumit altfel nu inteleg o astfel de aberatie :ok:

Triphat
5th May 2006, 01:37
Consider ca ai glumit altfel nu inteleg o astfel de aberatie :ok:

Nu e o gluma. Gluma e galeria voastra penibila care face coregrafii pentru boro, nu pentru rapid....

Triphat
5th May 2006, 01:40
cand aud aberatii de genu' ca timisoara are cea mai frumoasa galerie din tara sau ca stelistii au ceva in comun cu fenomenul ultras...hai amh fiti seriosi cea mai tare galerie din tara o are DINAMO...sa va intre bine in cap!
spre deosebire de fanii timisoreni noi dinamovisti cantam ca disperatii!!!
www.pentru-dinamo-traim.piczo.com
- REMEMBER 10.05.97 -

lol

Iti aduci aminte ce s-a intamplat la ultimul derby dinamo - Steaua ? Faza cu reply la fiecare mesaj aratat de maidanezi, 4 coregrafii care v-au dat clasa.... cum poti sa zici ca stelistii nu au nimic in comun cu fenomenul ultras ? Vb prostii mai mare ca tine...:headbang:

CHITU
5th May 2006, 03:20
LUPI LUPI LUPI LUPI LUPI LUPI...toti stelistii, rapidistii si dinamovistii stiu ce ne poate noua pielea...si aici ma refer la cei care au venit la ploiesti si la meciurile cand noi l-eam avut la ei.../hello

Triphat
5th May 2006, 15:11
Lupi... au doar cantece despre Steaua, dinamo si rapid...

Sergio
5th May 2006, 15:19
si stelistii depsre ce mai au? :cool:

banderras
5th May 2006, 15:44
cand aud aberatii de genu' ca timisoara are cea mai frumoasa galerie din tara sau ca stelistii au ceva in comun cu fenomenul ultras...hai amh fiti seriosi cea mai tare galerie din tara o are DINAMO...sa va intre bine in cap!
spre deosebire de fanii timisoreni noi dinamovisti cantam ca disperatii!!!
www.pentru-dinamo-traim.piczo.com
- REMEMBER 10.05.97 -


adevarata sarbatoare!!!....mai tii minte cat a fost scorul?...3-1?..nu pt dinamo...pt steaua////...."unii sarbatoresc incendii intamplatoare, altii sevilla, cea mai mare realizare"...iti spune ceva acest banner????....m-am uitat pe siteu` pe kre l-ai pus....stiam de mult k dinamo avea niste coregrafii tari.....dar ultrasii stelisti nu sunt mai prejos.....si..k tot nu va place sa vorbiti de trecut ca va faceti de rusine in comparatie cu steaua....--in prezent unde sunt acei suporteri magnifici ai echipei dinamo...PREZENT=2004-2006....sau....e o epidemie in galeria dinamovista de 2ani de zile....Ultrasi adevarati.....de 2 ani nu mai vin la meciuri....pacat...:))

Triphat
5th May 2006, 17:28
si stelistii depsre ce mai au? :cool:

Despre STEAUA. Injuraturile sunt eliminate deja in proportie de 95%. :)

Hard
5th May 2006, 17:41
toate sunt o apa si un pamant

Pantak
5th May 2006, 19:13
Galeria lu' Steaua e cea mai tare si cea mai mare;).

Cristy
5th May 2006, 21:50
Despre STEAUA. Injuraturile sunt eliminate deja in proportie de 95%. :)

sau "galeria" stelei injura 90 % din meci.
ultimu exemplu, Rapid steaua, tot meciu au cantat am avut si vom avea mereu boala pe lacatus, banel, vasilica, dumitrescu, si au fluierat.
:ciocan:

Cantece vechi, folosite in repertoriul galeriei rapidiste de mai bine de 30 de ani, sunt copiate fara nici o rusine de galeriile celor doua clone comuniste, cea a Stelei si cea a lui Dinamo. De ani de zile, stelistii si dinamovistii fura de la galeria noastra cantece vechi, multe dintre ele din perioada in care suporterii celor doua echipe aproape ca nu existau.

Galeria lui Gigi Becali sau "Armata Ultra", exersa anul trecut in peluza din Ghencea prin intermediul fostului lor lider de galerie(in prezent in inchisoare), inlocuirea cuvantului Rapid din vechile "hit-uri" rapidiste cu cel al Stelei. O indeletnicire des folosita de cei ce isi atribuie orice din dorinta de a deveni faimosi si po****ri precum este galeria noastra. Din pacate pentru ei, "Suntem frati cu Timisoara", nu poate fi inlocuit si nu are aceeasi conotatie cu imitatiile ieftine ale stelistilor de genul "Suntem frati cu CSKA-ul".
Galeria tuturor si a nimanui sau "Nuova Guardia" arata ca sunt ceva mai sentimentali. Aleg sa ne imite cantatele de suflet, melodii a caror intonatie si ale caror versuri demonstreaza in cazul dinamovistilor cat de dragi le sunt suporterilor conducatori ca Netoiu, Badea, Borcea, etc..
Supararile ratarii unui campionat in care nu au putut face prea multe blaturi au transformat cantecul nostru "Si la bine si la rau, Rapid este clubul meu", intr-o versiune populista prin simpla inlocuire a cuvantului Rapid cu cel al militienilor de la Dinamo. Continuarea cantecului rapidist " Cu echipa noastra draga, colindam tara intreaga - Ca sa vada lumea toata dragoste adevarata", desigur fiind vorba in varianta cantata de fanii dinamovisti despre "colindul" pe care il faceau inainte de '90 pe la toate cluburile de unde isi procurau jucatorii si neavand nici o legatura cu dragostea si atasamentul fanilor rapidisti ce isi insotesc echipa inca de la infiintarea acesteia.
Culmea este ca aceste cantece sunt folosite de catre fanii nostri ca o arma impotriva lor, iar cum inainte de '90 Rapid era dezavantajata de arbitrajele pro Dinamo si Steaua, suporterii nostri cantau "De n-ar fi arbitrii hoti, Rapid i-ar bate pe toti", in timp ce varianta corecta ce ar trebui sa fie imitata de dinamovisti ar fi "De ar fi arbitrii hoti, Dinamo i-ar bate pe toti".
Din graba cu care au copiat aceste cantece au uitat chiar sa umble si la refrenele acestor cantece, iar improvizatiile facute de ultrasii stelisti si dinamovisti ne fac sa ne amuzam teribil de repetarile fortate sau de cuvintele copiate ce nu au nici o rima cand se folosesc numele celor doua, Steaua sau Dinamo.
Dar pentru ca presa din Romania retraieste si vorbeste ca pe vremea lui Ceausescu de eternul, fascinantul si neimaintalnitul derby al fotbalului romanesc si bineinteles de cele mai iubite echipe, cu cei mai multi suporteri, va lasam pe voi sa deslusiti ai carei tari sunt cei care folosesc in imnul echipei lor cuvinte ca " Skibadee, skibadanger I am the rearranger" , cum este cazul celebrului "Scooter-Maria", imnul stelistilor de pretutindeni. La Dinamo ne abtinem sa le comentam imnul din lipsa evidenta de spectatori.

forzarapidro

Triphat
6th May 2006, 00:48
Lol... de cand este Scooter - Maria IMNUL Stelei ? Cata prostie sa spui asta... doamneeee.

Si de unde cantece vechi de 30 de ani ??? Cine a scris articolul ala e un idiot, un om plin de ura, si din ura scrie, si ce scrie el nu inseamna ca este adevarat.

La rapid numa "hai rapidu ale" aud.. sau ceva de gen, si mai vorbiti voi de cantece. Nu cunoasteti cantecele steliste, asta e problema. Ei au inventat cantecele... ? rapidistii ? Steaua a copiat cantece de la rapidisti ? care cantec.. ? Sa va aud desteptilor...

S-a vazut la meciu cu Steaua, cine v-a dat clasa ? Peluza Steaua... ati facut o coregrafie penibila, iar baietii v-au raspuns pe loc, prin mesaje.

Cristy
6th May 2006, 00:52
hai ca nu ma mai chinui sa-ti raspund, esti stelist deci jignesti, cam asta e .....
injurati in continuare, oricum nu-mi pasa, ramaneti niste oi :D
bagati "scuterul" si injuratii pe banel si vasilica.

cu ce ne-au raspuns ? ca din cauza lor am invatat engleza ? asta e cel mai penibil mesaj.:happy

Triphat
6th May 2006, 00:59
hai ca nu ma mai chinui sa-ti raspund, esti stelist deci jignesti, cam asta e .....
injurati in continuare, oricum nu-mi pasa, ramaneti niste oi :D
bagati "scuterul" si injuratii pe banel si vasilica.

cu ce ne-au raspuns ? ca din cauza lor am invatat engleza ? asta e cel mai penibil mesaj.:happy

Pai da ma... pentru ca noi am pierdut, voi ati multumit in engleza.. lu Boro.. :headbang: greu nu ?

nu te chinui sa raspunzi pentru ca NU POTI raspunde....

subiectul cu injuraturile e ca si inchis... se injura putin, s-a injurat putin cu rapid, dar voi ati injurat mai MULT.

hai sa-ti spun in urmatorul fel sa intelegi...

Pt ca universul vostru se`nvarte in jurul nostru
Pt ca traiti pentru noi si nu pt echipa voastra
Pt ca fara noi ati fi mereu tristi
Pt ca momentele voastre fericite ni se datoreaza
Pt ca v-am invatat sa multumiti in engleza
Invidiosilor sa strigam impreuna : Multumim STEAUA ca existi!

Cristy
6th May 2006, 01:03
am multumit si in italiana si in germana si in engleza, da tu nu ai de unde sa stii.

subiectul injuraturilor normal ca e inchis, 90 % din meci asta face galeria stelei, injura si huiduie, culmea e ca singuru, eternul derby se zice ca este intre clone, insa ei ne injura doar pe noi (de fapt sunt prea prosti ca isi injura jucatorii si simbolul care tocmai si-a luat zborul).

e chiar penibila partea : pentru ca v-am invatat sa multumiti in engleza, haha mai ramane sa zici ca mustata ne-a invatat.

Triphat
6th May 2006, 01:09
Se vede frustrarea in cuvintele tale. Esti frustrat ca STEAUA a dat clasa rapidului in tribune, la faza cu mesajele... ;) se pare ca tu inca nu le-ai inteles.. nici pe ala cu engleza.

Cu injuraturile... ce sa zic, se vede ca traiesti in trecut. Si voi injurati. Si dinamo. Toata lumea injura. Si cum dracu sa nu te huiduie lumea cand tu strigi numele timisoarei ???

"singuri impotriva tuturor"... dar infratiti cu timisoara.
"anti-bucuresti"... dar infratiti cu rapidu.

=PENIBIL

Cristy
6th May 2006, 01:21
a dat clasa pe dracu, v-am dat clasa si in tribune dar mai ales unde conteaza IN TEREN.

hai ca te las, baga "scuterul", apropo pentru toate oitele, pe la jumatatea lu mai vine "scuter" in Romania :happy

si voi frati cu clona cska si mai penibil :headbang:

Triphat
6th May 2006, 01:26
Nu mai are rost sa-mi dai reply, si eu stiu, si tu stii, ca Steaua are galerie mai buna ca rapid. Reply-uri penibile..........ma dezamagesti.

CSKA > rapid, poli, dinamo.. in tribune. Nu e deloc penibila relatia... e chiar tare. Ultras CSKA a fost prezenta cu rapid 2x, betis, heerenveen si boro. Voi cu ce grupare sunteti infratiti afara ? cu nimeni.. dupa tentativa esuata cu Boro..

Hai noapte buna, meci mare maine, mersi pentru discutie.

ps. "si voi frati cu clona cska si mai penibil" ...adica tu consider infratirea rapid - poli penibila ? mascariciule..:D

Cristy
6th May 2006, 01:34
mai baiatule, noi nu am vrut sa fi-mi frati cu nimeni de afara, voi cu asta va laudati ca sunteti frati cu clona aia ?
bravo voua, oricum nu-mi pasa.
are pe naiba galerie mai buna, voi sunteti peste toti intr-adevar, insa doar la injuraturi ;)

_Razvi_
6th May 2006, 11:18
Eu nu pricep de ce Dinamo se mandreste cu galerie,la un meci obijnuit in CVUCS iau parte atatea pesoane cate intra pe stadionul dinamo ...
Aaaa ... grozava miscare sa le vopsiti mashiniile , in ritumul asta o sa mai vina dreq la echipa ..

Universal
8th May 2006, 05:58
Cea mai cea mai fair-play galerie: Poli Timisoara ,cea mai numeroasa: Steaua Bucuresti

axel
8th May 2006, 17:07
la po****tia de 2 milioane a capitalei e normal sa fie mai numeroasa. . . . :hmm:

Aaetius
8th May 2006, 17:34
Nu mai are rost sa-mi dai reply, si eu stiu, si tu stii, ca Steaua are galerie mai buna ca rapid. Reply-uri penibile..........ma dezamagesti.

ps. "si voi frati cu clona cska si mai penibil" ...adica tu consider infratirea rapid - poli penibila ? mascariciule..:D

reply-uri penibile are galeria stelei care chiar daca se dau mari si tari ca afla coregrafiile echipelor adverse nu sunt in stare sa raspunda pe masura...acum ma refer si la DINAMO-steOAIA cand spurky astia ai tai,au raspun cu mesaje gen:ALOCATII AU ADEVARATII! la un mesaj care relata adevarul din tribunele ros-albastre:"IN gHENCEA TOTI ABONATII DEPENDENTI DE ALOCATII!":rosu: :jerk:
...ma baieti ambele infratiri sunt penibile,cra-crapidu' cu motto-ul lor de singuri impotriva tuturor si sunt infratiti cu tm iar infratirea dintre tarani (steOAIA-cska)e penibila tare...daca va infratiti cu bulgari..sunteti adevarati ultrasi :)

Universal
8th May 2006, 19:33
NU trebuie sa raspunda - a vorbi este argint, atace este aur, regula bunului simt si retragere in buna maniera cuvantului. Asa este mai bine decat sa te cobori

Triphat
8th May 2006, 21:20
reply-uri penibile are galeria stelei care chiar daca se dau mari si tari ca afla coregrafiile echipelor adverse nu sunt in stare sa raspunda pe masura...acum ma refer si la DINAMO-steOAIA cand spurky astia ai tai,au raspun cu mesaje gen:ALOCATII AU ADEVARATII! la un mesaj care relata adevarul din tribunele ros-albastre:"IN gHENCEA TOTI ABONATII DEPENDENTI DE ALOCATII!":rosu: :jerk:
...ma baieti ambele infratiri sunt penibile,cra-crapidu' cu motto-ul lor de singuri impotriva tuturor si sunt infratiti cu tm iar infratirea dintre tarani (steOAIA-cska)e penibila tare...daca va infratiti cu bulgari..sunteti adevarati ultrasi :)

Chestia e ca galeria Stelei a dat clasa cainilor in groapa, PUNCT! 3 coregrafii tari, plus reply-uri la mesaje... ce mai vrei ? Suntem SUPERIORI.

Macar noi suntem infratiti cu niste ultrasi care ne sustin la meciurile importante.. chiar daca stau in alta tara. Asta e infratire adevarata.

Tu esti din Red district Iasi cumva ?

Universal
8th May 2006, 22:41
Eu stau in alta tara si pot spune ca-s multumit ,am auzit tocmai din Arabai Saudita la stiri de Steaua si romania. Deci ma simt onorat. :)

The_Blonde
10th May 2006, 09:54
Cea mai tare galerie e cea a timisoarei.....dar SIDEXPLOZIA ULTRA vine tare din urma!!!!!!

SORINULTRA
10th May 2006, 10:39
forza otelul - forza sidexplozia ultra- lupta grupa 'c' .

Sergio
10th May 2006, 13:37
Cea mai tare galerie e cea a timisoarei.....dar SIDEXPLOZIA ULTRA vine tare din urma!!!!!!
http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/24123.gifhttp://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/24123.gifhttp://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/24123.gif

turcu.ion
10th May 2006, 14:43
C.U.C.S. vrei sa zici , daca te referi la GALERIA UNIVERSITATZII CRAIOVA

Blue Lions este doar o grupare (care de fapt nici nu face parte din C.U.C.S.)
dar se accepta confuzia pentru straini :)

la noi e unitate prin ... diversitate :D

Apropo, Blue Lions are sediul in... Bucuresti :rolleyes: :)

avem de peste 2 ani , pana si o grupare feminina

:D :D :D [/color]


Trimite si mie adresa complecta (turcu.ion@gmail.com) a fun clubului Blue Lions din Bucuresti

Gigel Sportul
10th May 2006, 18:54
Cea mai tare galerie: Sportul Studentesc, 30 de "nebuni" capabili sa merga dupa echipa printre cocenii diviziei B (si ce frumoasa era o deplasare pe la Brasov, Sacele, Tg. Jiu sau Urziceni, cu mici si bere, cu suporteri prietenosi ai echipei gazda, reveneai in Bucuresti suficient de devreme incat sa mai ai si timp de o discoteca, era placut). Stabilitatea de la lot s-a regasit si in peluza, mereu aceiasi suporteri, si atunci cand Sportul lasa Rocarul sa urce in A, si acum cand echipa trage la primul ei titlu.

Gica Chioru
10th May 2006, 19:15
http://www.dinamovisti.ro/index/Conducat

ori_de_la_Dinamo_platesc.html

Conducatori de la Dinamo platesc amenzile ultrasilor!


"Sunt unii membri ai galeriei care au fost ajutati de conducere! In momentul in care suporterilor li se da amenda iar unii dintre conducatori le-o plateste, nu mi se pare normal!" Afirmatia a fost facuta de Gigi Netoiu in cadrul emisiunii "Om la om". Netoiu i-a desfiintat pe suporteri, acuzandu-i de faptul ca Dinamo a platit daunele cauzate de ultrasi in deplasari si care s-au ridicat la 600 de milioane de lei!

Guduraii...

Gigel Sportul
10th May 2006, 19:42
1948: conform decretelor date de "gheneral" Piotr Gro(a)za, se infiinteaza cluburile armatei sovietice de ocupatie si filialei romane a NKVD.

Universal
10th May 2006, 19:48
parca era petru groza....

Triphat
10th May 2006, 19:54
Am mai auzit de chestia asta.. NG e sponsorizata de club! Le platea clubul si facturile la mobile. ...:no:

Gigel Sportul
10th May 2006, 19:56
Pai Piotr este traducerea i limba rusa a lui Petru si Groaza vine de la un banc autentic, povestit de un tataie banatean deportat in Calarasi. Dupa deportarea banatenilor in Baragan, au fost introduse culturi de bumbac in Mehedinti si in Timis. La o manifestatie de 1 mai (1959) au scos gloata in strada, la Turnu Severin, sa strige "Traiasca Petru Groza ca a adus bumbac in tara". Romanii au ascultat textul, l-au bagat si la cap, dar la final a rezultat "Traiasca Petru Bumbac ca a adus groaza in tara". Faza e autentica, din pacate mosul care mi-a povestit-o a cam decedat de cativa ani buni.

CHITU
11th May 2006, 02:23
/hello LUPII VOLVES LUPII VOLVES/hello LUPII VOLVES LUPII VOLVES LUPII /hello VOLVES LUPII VOLVES/hello

Sergio
11th May 2006, 10:37
Pai Piotr este traducerea i limba rusa a lui Petru si Groaza vine de la un banc autentic, povestit de un tataie banatean deportat in Calarasi. Dupa deportarea banatenilor in Baragan, au fost introduse culturi de bumbac in Mehedinti si in Timis. La o manifestatie de 1 mai (1959) au scos gloata in strada, la Turnu Severin, sa strige "Traiasca Petru Groza ca a adus bumbac in tara". Romanii au ascultat textul, l-au bagat si la cap, dar la final a rezultat "Traiasca Petru Bumbac ca a adus groaza in tara". Faza e autentica, din pacate mosul care mi-a povestit-o a cam decedat de cativa ani buni.
haha super tare :happy

crs13
11th May 2006, 17:28
rapidul

Elphax
11th May 2006, 21:26
Suntem tari, dar se poate mai bine. Ar fi bun un acoperis la tribune - s-ar auzi beton. sau mai bine nu - acuma se aude pana la gara...

The_Blonde
12th May 2006, 09:24
http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/24123.gifhttp://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/24123.gifhttp://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/24123.gifCe ti se pare asa amuzant dragule?vezi sa nu faci pe tine...ai vazut ultimele ispravi ale Sidexploziei?nu?atunci mai documenteaza-te!!!!!:rosu:

Sergio
12th May 2006, 11:23
ultimele ispravi? asta suna a povestile lui Creanga. :happy Hai ca sunteti simpatici oricum. :D

Universal
12th May 2006, 12:33
Fapt istoric: Otelul este pe val, Timisoara nu mai bate..

ceau
12th May 2006, 14:26
Iar tu esti off-topic :headbang:

Universal
12th May 2006, 14:28
Am glumit fratilor:) trtebuie sa rada si lumea nu numai sa se injure:) in orice caz, Steaua are galerie,dar cea mai frumoasa este cea aTimisoarei(normal)

ceau
12th May 2006, 14:44
asa mai merge :P

Universal
12th May 2006, 14:51
biNE cA esti multumit, asa trebuie sa comunice suporterii intre ei,nu trivialitati, ci prietenie si toleranta :)

Sergio
12th May 2006, 17:59
Fapt istoric: Otelul este pe val, Timisoara nu mai bate..
uita-te atent la titlu si vezi ca valu e mai la sud.

Universal
12th May 2006, 18:01
:)
uita-te atent la titlu si vezi ca valu e mai la sud.

DA uita-te si tu mai atent ca am facut un joke aici si nu te.ai prins,citeste mai sus ce am scris:)

Sergio
12th May 2006, 18:08
hai n-o mai drege ca a trecut momentul.

Elphax
12th May 2006, 18:42
vad ca lumea inca mai scrie la greu pe thread-ul asta

propun sa se stearga tot si sa reluam de la zero cand incepe sezonul 2006 -2007

si fara sa socotim meciurile din cupele europene ca se mai oftica unii degeaba...

goldeneyehd
13th May 2006, 11:53
tuptuptuptururuptuptupturururuptururuptuptup... nu se stie??? recunoasteti si voi

Sunchase
13th May 2006, 12:34
tupturup e cea mai tare galerie ? :D

Cristy
13th May 2006, 13:35
asa se numestea cum mah :D dab dab dab darapdab dab dab :D
sau galeria coca cola :D (vezi meciul cu cehia cand s-au imbracat in veste coca-cola :D )

Ursu carpatin
13th May 2006, 17:47
Am votat alta pt. că m-am gândit la suporterii echipei Naţional!
Păi voi nu ştii că ei intră cu obiecte tari, din metal la meciuri (instrumentele)?
Normal că-i cea mai tare!

Lauryca
13th May 2006, 19:55
:yeah: :yeah: Brigada Suprema: http://www.brigada-suprema.com/ :yeah: :yeah:

Sergio
13th May 2006, 20:13
tupturup e cea mai tare galerie ? :D
pai ce, n-ai auzit de ultrasii tupturup? :happy

Cra10veanu
14th May 2006, 03:13
:yeah: :yeah: Brigada Suprema: http://www.brigada-suprema.com/ :yeah: :yeah:
brigada mobila nu exista ? aia de prinde vagabonti la tv ?
s-a dus drecu si threadu asta...

Lauryca
14th May 2006, 06:33
Este si brigada mobila..... la jandarmerie...aia de capaceste prazarii din peluze...mare pacat ca veniti in A.:rosu:

Universal
15th May 2006, 03:55
Abia astept sa ia Steaua campionatul,afacerile imi merb foarte bine, abia astept sa castig si celelate 19 pariuri: Imi frec deja mainile

Cra10veanu
15th May 2006, 09:09
Este si brigada mobila..... la jandarmerie...aia de capaceste prazarii din peluze...mare pacat ca veniti in A.:rosu:
venim c-avem de bagat cativa ca voi inapoi in B :rosu:

Cristy
15th May 2006, 13:48
Abia astept sa ia Steaua campionatul,afacerile imi merb foarte bine, abia astept sa castig si celelate 19 pariuri: Imi frec deja mainile

si ce legatura asta cu topicu ?
si scoate naiba odata Rapid de la echipa favorita :rosu:

Universal
15th May 2006, 18:09
NU , nu voi face acest lucru. Fiindca imi place si Rapid :)

moxxx
15th May 2006, 22:27
craiova... 1000 de oameni in deplasare in divizia b(=liga 2 wtf fmm omg)

Lauryca
15th May 2006, 22:47
craiova... 1000 de oameni in deplasare in divizia b(=liga 2 wtf fmm omg)

Daca toti sunt niste nulitati ca asta imi explic de ce a ajuns o asa echipa in B.

venim c-avem de bagat cativa *******i ca voi inapoi in B :rosu:

inter
15th May 2006, 22:54
Laurica oi fi si tu vreun pui de ultras .. si noi habar n-aveam ... care esti din aia 10 din deplasare?

sa nu spui ca deplasari nu "servesti" ... ca nu da bine la cv ...

Lauryca
15th May 2006, 23:15
Uite cam cati au fost la Galati: http://www.brigada-suprema.com/poze/233.jpg
si la Dinamo: http://www.brigada-suprema.com/poze/247.jpg

Elphax
15th May 2006, 23:19
cat e vaslui - galati? o ora cu personalu' ? ca soseaua aia e ca dracu de rea...

Lauryca
15th May 2006, 23:21
Personalul face mai bine de ora...si nu cred ca este direct la Galati.

Elphax
15th May 2006, 23:23
foarte faine pozele... cat a costat gazonul ala nou?

Elphax
15th May 2006, 23:28
eu nu am nimic cu voi, sunteti la inceput, dar nu e cazul sa va credeti acum super suporteri...
e normal ca pentru 2 orase relativ aproape unul de celalalt sa fie deplasarile cele mai numeroase, mai ales cand echipa merge bine
va doresc si voua deplasari cum faceam noi la arad... :)

Lauryca
15th May 2006, 23:36
foarte faine pozele... cat a costat gazonul ala nou?
Nu stiu, sa-ti raspunda cineva din Galati.

SORINULTRA
16th May 2006, 11:49
galeria lui vaslui a fost varza la galati. le am dat clasa la toate capitole

Cra10veanu
17th May 2006, 19:35
n-au aia echipa, dar aminte galerie

Lauryca
17th May 2006, 23:56
Bine ca aveti voi.:no:

Cra10veanu
18th May 2006, 02:47
avem cat toata moldova voastra adunata

Elphax
18th May 2006, 11:52
numa sa nu se adune toata ca atunci e de rau ;)

Universal
18th May 2006, 19:38
imi dau seama.... :)

Balaci
19th May 2006, 14:06
Bai,moldovenii e multi dar...ahh...multi:D

Universal
19th May 2006, 16:50
dar nu asa de multi ca timisorenii sau Steaua...este un adevar

Elphax
19th May 2006, 17:46
mai multi cu steaua - rezultatele sunt de vina :)

Universal
21st May 2006, 06:21
exact...jucatorii nu au mentalitate de invingatori,Hagi nu este de vina ca nu au putut invinge, sistemul lui era f bun, dar nu a putut.Asta este :(

Triphat
21st May 2006, 14:13
Unde a fost marea galerie timisoreana ieri ?

george_g
21st May 2006, 14:59
****, galeriei din tIMISOARA, si mai ales taranilor cu glod sub unghii, din satul vASLUI.:jerk:

ULTRAS-CT
21st May 2006, 15:18
****, galeriei din tIMISOARA, si mai ales taranilor cu glod sub unghii, din satul vASLUI.:jerk:

are dreptate ..
.. dar cata ura zace-n el :o:

JH
21st May 2006, 22:09
Unde a fost marea galerie timisoreana ieri ?
in protest... dar voi unde ati fost azi?:sleep: ...era prea cald, nu?

Elphax
21st May 2006, 22:48
universal: ma refeream la rezultatele '86 - '90 - '95
ca anul asta ati facut de rusine o tara intreaga, am ajuns de rasul europei...

Lauryca
21st May 2006, 22:58
are dreptate ..
.. dar cata ura zace-n el :o:
Cum draq reusiti voi sa stati pe forum nu stiu:jerk: ..oare pe aici nu s-a auzit de ban???

ULTRAS-CT
21st May 2006, 23:54
Cum draq reusiti voi sa stati pe forum nu stiu:jerk: ..oare pe aici nu s-a auzit de ban???

ce-ai mai frate , esti frustrat ? :rosu:

Elphax
22nd May 2006, 01:10
frustrat poate, lustrat inca nu :)

Tony_Viola
22nd May 2006, 01:17
ce-ai mai frate , esti frustrat ? :rosu:
baiatul din iasi a dat dovada ca e mai frustrat ca oricine altcineva:rosu:

Universal
22nd May 2006, 01:30
Leaving on my own...sometimes i get lonely....so lonely...de atata nebunie m-am tot saturat de sa citesc prostiile scrise de unii din forum..nu spun nume...sunt un om diplomat,nu ma cert ,
galerai Stelei a fost din nou superioara celei dinamoviste.Si cea a Rapidului a fost buna azi :)

Cra10veanu
22nd May 2006, 02:37
Leaving on my own...sometimes i get lonely....so lonely...de atata nebunie m-am tot saturat de sa citesc prostiile scrise de unii din forum..nu spun nume...sunt un om diplomat,nu ma cert ,
galerai Stelei a fost din nou superioara celei dinamoviste.Si cea a Rapidului a fost buna azi :)
asta nu inseamna ca au cea mai tare galerie

Universal
22nd May 2006, 03:19
Steau are cea mai buna galerie,dara revenit Craiova..acum va fi chiar lupta..nu cum a fost in acest sezon.

Kr4zZy
22nd May 2006, 22:05
Sunt nou pe forum si vreau sa mentionez k nu avetzi cum sa punetzi superioritatea Craiovei sub semnul intrebarii....Un lucru e clar a fost nebunie la promovare la Tg-jiu!!! Bv Stiinta te iubim...sa vedem in divizia A ce echipa o sa aiba cea mai tare galerie ;))

Cra10veanu
22nd May 2006, 22:10
sezonul asta in afara de timisoara n-a aratat nimeni nimic

Elphax
22nd May 2006, 22:16
??? la te referi 2pac?

Tony_Viola
22nd May 2006, 22:33
la galerie..... la ce altceva??:ok:

Universal
22nd May 2006, 22:39
ati uitat Steaua..

ultras_punk_and
22nd May 2006, 22:50
Cea mai tare galerie e a STELEI,singura care intelege fenomenu ultra,chiar daca exista disensiuni intre membrii galeriei,conflicte de generatii s.a.,sper sa se rezolve si sa aratam ca nu avem adversar:in Romania suntem noi ,in Romania suntem noi numai noi.FORZA STEAUA. PS:cele mai tari galerii se afla in UK,cea a lu West Ham ,Celtic etc

Am citi ca a fost nebunie la Tg-jiu cu Stiinta ,ce vrajeala:evil: au fost cativa de la craiova 100 de oameni.Se vede ca nu au fost la un meci al Stelei pe Lia sau Ghencea,sa vada ce inseamna nebunie.:drak:

Tony_Viola
22nd May 2006, 23:06
Am citi ca a fost nebunie la Tg-jiu cu Stiinta ,ce vrajeala:evil: au fost cativa de la craiova 100 de oameni.Se vede ca nu au fost la un meci al Stelei pe Lia sau Ghencea,sa vada ce inseamna nebunie.:drak:
o nebunie de nedescris la steaua....:sleep:

Kr4zZy
23rd May 2006, 00:13
Asa e la tony desi sant cu Craiova marturisesc k ai dreptate in privintza lu Steaua....:ok: :sleep:

Tony_Viola
23rd May 2006, 00:19
Asa e la tony desi sant cu Craiova marturisesc k ai dreptate in privintza lu Steaua....:ok: :sleep:
ma intreb totusi ce ne mai retine sa devenim stelisti:drak: ....hmmm oare ce?

Cra10veanu
23rd May 2006, 00:49
Am citi ca a fost nebunie la Tg-jiu cu Stiinta ,ce vrajeala:evil: au fost cativa de la craiova 100 de oameni.Se vede ca nu au fost la un meci al Stelei pe Lia sau Ghencea,sa vada ce inseamna nebunie.:drak:
incepatorule, nu compara galeria craiovei cu steaua ca deja vorbim despre altceva :rolleyes: cati mergeti pe lia ? atat cat ati fost si la meciul cu sportul ? :happy

ASP
23rd May 2006, 10:08
la meciul cu sportul iar s-au batut stelistii intre ei.... oare de ce? nu vor sa imparta branza de la gigi?

ultras_punk_and
23rd May 2006, 10:28
incepator=)).niciodata nu o sa va puteti compara cu NOI.SUNTEM UNICI!ce coregrafii faceti voi?sa intrati in A sau ce?NOi facem coregrafii in cupele europene,jucam cu valencia,vilareal,betis ,etc,voi cu petrolu,valcea.asa ca ciocu mic,

Elphax
23rd May 2006, 10:52
or fi tari aia din uk, dar slabut cu coregrafiile, si cand vezi cate ceva , le organizeaza clubul (ai vazut retragerea lui shearer de la NUFC? spectaculos, dar parca ceva lipsea...)
cred ca de fapt ce luati voi de la englezi e partea aia cu bataile (cu altii dar si intre voi), gashtile de cartier, drogurile etc.

si daca tot sunteti asa unici, mutati-va pe la tulcea pe undeva ca sa nu va mai deranjeze nimeni...

Kr4zZy
23rd May 2006, 11:19
Poi nush cu ce coregrafii va laudatzi voi...venitzi la meciurile din Europa si nu neaparat stelisti vin ROMANI acolo nu sa vada pe Steaua ci niste echipe pe care le vedeau la televizor. Nu ne condamna pe noi k umplem stadioane si la meciuri cu Sibiu:ok: si dak atzi avut cartoane crezi k aia se numeste mare coregrafie:rosu:

mihai_ladaru
23rd May 2006, 11:19
cainii (http://www.caini.org) au cea mai tare galerie, vezi coregrafie, scandari originale, conflicte cu jandarmii, etc etc :drak:

Kr4zZy
23rd May 2006, 11:47
Adevarul e k la luat bataie santetzi cei mai buni suporteri...coregrafie unde? pe masinile jucatorilor? si adevarul e k stadionul ala chiar isi merita renumele de groapa cu 3 randuri de scaune:no:

ultras_punk_and
23rd May 2006, 12:08
voi veti fii mereu frustrati:timisoreni,craioveni,pt ca numai in umbra nosatra ati stat,stati si veti sta.cartoane numesti u coregrafie?ai idee cata munca e depusa?sa imparti cartoane la o peluza de 8000 de locuri?ma faci sa rad =)).voi cand faceti coregrafii dac le faceti ca nu prea aveti cand ,din ce faceti?nu din cartoane?esti clar incepator

Kr4zZy
23rd May 2006, 12:12
voi veti fii mereu frustrati:timisoreni,craioveni,pt ca numai in umbra nosatra ati stat,stati si veti sta.cartoane numesti u coregrafie?ai idee cata munca e depusa?sa imparti cartoane la o peluza de 8000 de locuri?ma faci sa rad =)).voi cand faceti coregrafii dac le faceti ca nu prea aveti cand ,din ce faceti?nu din cartoane?esti clar incepator
Poi sincer nici u nu crezi k am stat im umbra voastra ;) sa nu mai zic de Stelutza voastra care a fost un ordin comunist si nu contest performantele dar se pare k iese adevarul la iveala dak ai vazut stirile din ultimul timp:no:

be@
23rd May 2006, 15:02
Imaginile vorbesc de la sine : :P

http://www.dailymotion.com/SUPER_MOLDAVIA/video/192092

http://www.dailymotion.com/SUPER_MOLDAVIA/video/192096

http://www.dailymotion.com/SUPER_MOLDAVIA/video/192103

Tony_Viola
23rd May 2006, 16:49
voi veti fii mereu frustrati:timisoreni,craioveni,pt ca numai in umbra nosatra ati stat,stati si veti sta.cartoane numesti u coregrafie?ai idee cata munca e depusa?sa imparti cartoane la o peluza de 8000 de locuri?ma faci sa rad =)).voi cand faceti coregrafii dac le faceti ca nu prea aveti cand ,din ce faceti?nu din cartoane?esti clar incepator
noi am avut coregrafie si la meciul cu bacau:happy . asa ca nu mai spune la nimeni ca numai steaua are coregrafie....la voi e adevarata sarbatoare pe stadion cand se intampla asa ceva:jerk:

Elphax
23rd May 2006, 17:00
e mare lucru intr-adevar sa faci o coregrafie...

calculezi cate scaune ai pe sector, iti faci o schema, si cu juma' de ora inainte sa intre spectatorii pui pe fiecare scaun cartonul, steagul sau bucata de folie colorata - simplu ca buna ziua

nu stiu care e incepatorul aici... cand noi faceam coregrafii, unii patroni erau pe pashune :D

Triphat
23rd May 2006, 19:25
elphax... deci pentru tine e simplu sa faci o coregrafie ? Ia zi-mi la cate coregrafii ai participat, prin idei, bani, munca etc..

Universal
23rd May 2006, 23:26
...ee..sa vad acre are coregrafie si INternatioanl...are Dinamo asa ceva? Nu..categoric,are Craiova? Nu,,tot categoric..are Poli? NIci ea..are Rapid? Are ceva..Are Steaua? .....o are de mai bine de 16 de ani......... Prin acest lucru arat adevaratul numar.

Sergio
23rd May 2006, 23:32
elphax... deci pentru tine e simplu sa faci o coregrafie ? Ia zi-mi la cate coregrafii ai participat, prin idei, bani, munca etc..
da tu? :P

Elphax
24th May 2006, 00:08
am participat la majoritatea coregrafiilor din 1995 pana in 2002 ale cvucs, material prin cotizatie (desi noi avem deobicei sponsori la asa ceva )
nu m-am pus vreodata sa le numar (sunt inginer, nu contabil) si nici nu am facut asta ca sa ma laud cuiva ca am facut X coregrafii

de cand echipa e sus, i-am lasat pe aia mai tineri sa taie folii, cartoane, si sa faca steaguri, eu doar cu vocea.

P.S. si la noi nu erau scaune pana acum 1 an, deci era putin mai greu, pt. ca de obicei e multa lume in peluza si se sta si pe scari

Triphat
24th May 2006, 00:30
Atunci de ce spui ca e usor.. ? Nu e, mai ales cand nu ai un buget mare, comanzi ceva, si aflii ca materialele nu o sa ajunga la timp, cand nu ai destui oameni sa ajute.. etc. Nu este usor deloc. Daca era usor, vedeam 10 coregrafii pe etapa..


da tu? :P

eu da ;)

dannymoga
24th May 2006, 04:59
Se pare ca votul meu a departajat pe Craiova de Poli (adica 83 la 82)
Da nu asta vroiam sa spun... e de admirat ca si Poli Timisoara si-a format o galerie destul de frumoasa cu un viitor destul de lung se pare!!!
Insa cea mai tare galerie ramane de-a lungul timpului, ca si o deschizatoare de drumuri CRAIOVA MAXIMA !!!
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:
/hello /hello /hello /hello /hello

Elphax
24th May 2006, 13:52
Multumim pt. vot :)

in schimb puteai sa te gandesti putin inainte sa te pui sa scrii...

Tony_Viola
24th May 2006, 14:49
Atunci de ce spui ca e usor.. ? Nu e, mai ales cand nu ai un buget mare, comanzi ceva, si aflii ca materialele nu o sa ajunga la timp, cand nu ai destui oameni sa ajute.. etc. Nu este usor deloc. Daca era usor, vedeam 10 coregrafii pe etapa..



eu da ;)
se vede ca habar n-ai ce e aia o coregrafie..:headbang: .nu se pot face coregrafii fara spectatori in stadion si in peluza. deci nu avem cum sa vedem 10 coregrafii pe etapa:ciocan:

Triphat
24th May 2006, 15:19
se vede ca habar n-ai ce e aia o coregrafie..:headbang: .nu se pot face coregrafii fara spectatori in stadion si in peluza. deci nu avem cum sa vedem 10 coregrafii pe etapa:ciocan:

Am zis daca era usor. Nu este... de aceea nu se pot face coregrafii etapa de etapa... :headbang:

Universal
24th May 2006, 19:02
Am citit niste statstici si pot pune un top al galeriilor:

1: Polo Timisoara
2.Steaua
3.U Craiova
4.Farul Constanta
5.Rapid Bucuresti
6.Otelul Galati
7.Fc Arges
8.Fc Dinamo
9.Poli Iasi
10.CFR Cluj

Cra10veanu
24th May 2006, 19:08
statisticile nu-s bune Universal :D

Universal
24th May 2006, 19:15
Poli Timisoara..sunt chiar foarte bune-pe anul acesta

Elphax
24th May 2006, 19:20
Universal : aproape perfect.
probabil anul viitor Craiova va fi peste Constanta, normal, doar abia au promovat

Poate Dinamo putin mai sus: putini dar aprigi...