PDA

View Full Version : Cea mai tare galerie romaneasca



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Carlos Gambino
4th August 2005, 15:20
(panza aia imensa pe care erau desenatzi 2 caini si un cazan cu smoala in care ardea diavolul lui manchester utd)
Intr-adevar, a ars rau diavolul... :rolleyes:

Cristy
4th August 2005, 17:58
Jesse_James
.Ro Join Date: Jun 2004
Age: 20
Posts: 1,249

salut

--------------------------------------------------------------------------------

pe cine faci tu terminat ba? fmm de ***** imputit ... jegosu draq .. fmm de rupt, inapt etc.. jet
__________________
Speciale Coppe 97-98:Coppa Uefa Dinamo Bucarest(ROM) - KNATTSPYRNUFELAG REYKJAVIK(ISL) 0-2,1-2
10.04.2005 Steaua 1-0 Dinamo LA MULTI ANI DINAMO!!!!
24.04.2005 National-Dinamo 5-1 Don't worry...there is no Serea!
15.05.2005 Dinamo-Rapid 2-2 Sa vina la noi titlul nr. 22

se vede ca e stelist un idiot care da mesaje private cu injuraturi ahahaahahah
se vede ca esti terminat daia te-am facut

t.b.
4th August 2005, 21:09
Presupun ca nu ai vazut acum doi ani cand veneau cate 20 de mii de oameni dupa 9 infrangeri consecutive, sau cand Poli avea , la unele meciuri din Div B, mai multi spectatori decat dinamo in 10 meciuri de Divizia A.
Si echipa din divizia C....aceeasi si aceeasi placa....deveniti plictisitori :no:

Aici tre` sa te contrazic, la ultimul meci Poli - U din divizia B de la Timisoara cand ambele echipe erau practic retrogradate in C nu au fost mai mult de 1000 de spectatori pe stadion, din care 200 am mers de la Cluj....

La noi insa in C veneau cate 10.000 de spectatori la unele meciuri...


@ Cry, nu-i frumos sa publici mesajele private ;)

be@
4th August 2005, 21:12
Suporterii Stelei sunt acuzaţi de rasism

Polonezul Michal Listkiewicz, observator din partea UEFA la meciul Steaua 4-1 Shelbourne, a notat în raport că publicul de pe stadionul Ghencea a avut un comportament rasist. La rândul său, Pat Fenlon, antrenorul irlandezilor a declarat că nu a mai întâlnit un asemenea comportament în cupele europene. "Nu este posibil ca în cupele europene, cei doi jucători de culoare din echipa mea să fie agresaţi verbal de spectatori", a spus Fenlon.

:rosu:
prosport

Cristy
4th August 2005, 21:20
pai l-am pus sa se vada cu ce galerie se mandreste stiaua...

Kainsashiki
4th August 2005, 21:45
@ Cry .. ai dreptate :))))) galeria lu` Steaua e reprezentata de Jesse James, nu ?:))))


exista tot felu de oameni in toate galeriile.

Triphat
4th August 2005, 21:58
pai l-am pus sa se vada cu ce galerie se mandreste stiaua...

Eu te pun sa citesti regulamentul forumului.
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1516

Cristy
4th August 2005, 22:00
da ma stiu si trebuia sa ma injure in halul ala ?
e doar o oaie ce sa-i cer.
daca tu il sustii pe oitza ala e clar ....

Triphat
4th August 2005, 22:03
Eu nu sustin pe nimeni. Am vrut doar sa iti zic ca nu sunt permise cuvintele gen: dinamu, stiaua, rrapid etc. ;)

Kainsashiki
4th August 2005, 22:06
nu-l sustzin dar ti-am zis ca exista tot felu de oameni. ce la rapid in galerie nu-s oameni cu un limbaj ca al lui ?

Carlos Gambino
4th August 2005, 22:41
Aici tre` sa te contrazic, la ultimul meci Poli - U din divizia B de la Timisoara cand ambele echipe erau practic retrogradate in C nu au fost mai mult de 1000 de spectatori pe stadion, din care 200 am mers de la Cluj....




Poti sa-l contrazici, dar asta nu inseamna ca ai si dreptate. Au fost meciuri si meciuri...in care Poli a avut si 500 de spectatori, dar si 40000. Am senzatia ca am mai spus asta, dar ma vad obligat s-o fac inca odata: nu mai vorbiti doar ca sa va aflati in treaba !

be@
4th August 2005, 22:43
Ieri seara, pentru o ora, restaurantul Yanni's din apropierea campusului Tudor Vladimirescu a rasunat de scandarile galeriei lui Poli (hitul fiind "Popa, te rugam, Popa, te rugam / In Banat sa cistigam), care a aniversat oficializarea Ligii Suporterilor ieseni alaturi de presedintele gruparii, Marius Stan, antrenorul Ionut Popa si jucatorii Marc, Miclea, Ilie si Onut.
"Viaţă lungă!", le-a urat susţinătorilor dl Stan, încercînd în acelaşi timp să smulgă şi promisiunea că din tribunele ieşene nu se vor auzi scandări obscene sau atacuri la adresa adversarilor. "În momentele grele, jucătorii au nevoie de susţinerea voastră", a menţionat preşedintele, promiţînd la rîndul său că "împreună vom trăi şi vremuri bune, pentru că acum sînt doar bunişoare". Următorul pas pe care îl vizează iniţiatorii "Ligii Suporterilor Iaşi 2005": "Să ne strîngem într-un grup unit, să nu mai existe mai multe grupuri de susţinători, adică să formăm o galerie mare, la tribuna A".

ceau
4th August 2005, 22:51
Mie mi-a placut "puhoiul" de lume ce s-a aflat in Ghencea la meciul cu Shelbourne.
Cred ca ati plecat cu 5 ore inainte ca sa prindeti un loc pe stadion. :drak:
9 000 e un record greu de egalat pt orice echipa, mai ales pt Poli :drak: ( cred ca 9000 de oameni erau deja cu 3-4 ore inainte sa inceapa meciul cu Juve)

PS. t.b. eu am scris "la unele meciuri", nu m-am referit la toate, cum a spus si Carlos...au fost meciuri si meciuri.

Triphat
4th August 2005, 23:22
Ceau... 9000 de oameni dai vocal au fost la acelasi nivel cu ce-i 35.000 de violeti. Ceau ;)

ceau
5th August 2005, 01:02
Probabil ca injuraturile s-au auzit mai bine pe ghencea, ca altceva nu pot sa-mi explic.
Si daca ar fi vorbit in soapta cei 35 000 , tot ar fi facut o galagie mai mare decat "imensa" multime ce nu incapea pe stadionul lui steaua.

Kainsashiki
5th August 2005, 03:20
Mie mi-a placut "puhoiul" de lume ce s-a aflat in Ghencea la meciul cu Shelbourne.
Cred ca ati plecat cu 5 ore inainte ca sa prindeti un loc pe stadion. :drak:
9 000 e un record greu de egalat pt orice echipa, mai ales pt Poli :drak: ( cred ca 9000 de oameni erau deja cu 3-4 ore inainte sa inceapa meciul cu Juve)

PS. t.b. eu am scris "la unele meciuri", nu m-am referit la toate, cum a spus si Carlos...au fost meciuri si meciuri.


nu va mai laudatzi atat. Steaua mereu a jucat acasa cu minim 12 mii ... dar fiind vacanta...caldura.

Si despre galeria voastra impresionanta, e asa de impresionanta incat femeilor si copiilor le-a fost interzis accesul in galerie pe motiv ca veneau cu popcorn si seminte la stadion si nu cantau. asa ca ciocu` mic si faceti`va voua ordine`n galerie si dup`aia vorbiti de altii..

H3adache
5th August 2005, 12:13
Si despre galeria voastra impresionanta, e asa de impresionanta incat femeilor si copiilor le-a fost interzis accesul in galerie pe motiv ca veneau cu popcorn si seminte la stadion si nu cantau. asa ca ciocu` mic si faceti`va voua ordine`n galerie si dup`aia vorbiti de altii..

nu este interzis accesul in galerie. Poate la voi s-ar intampla asa...
Si voi vorbiti de ordine in galerie: ce e cu zmarandescu si gasca lui de gorile care vin la meciuri in galerie la voi si va confisca mesajele, bannerele si va scot de pe stadion? si ne mai zici noua ciocu mic... :o: :headbang: :drak:

Kobiy
5th August 2005, 12:58
Cea mai tare galerie Armata Ultra /OLE/

deep purple
5th August 2005, 15:32
Si despre galeria voastra impresionanta, e asa de impresionanta incat femeilor si copiilor le-a fost interzis accesul in galerie pe motiv ca veneau cu popcorn si seminte la stadion si nu cantau.

Iar la voi erau luati la bataie ca nu injurau. :D
Totusi, eu n-am auzit sa se faca diferenta de varsta sau sex in peluza timisoreana. Cred ca asta ai citit-o pe situl Stelei.

P.S. Citeste editorialul lui Ioanitoaia care nu de mult ne facea in toate felurile!

Benny
5th August 2005, 17:16
Ieri seara, pentru o ora, restaurantul Yanni's din apropierea campusului Tudor Vladimirescu a rasunat de scandarile galeriei lui Poli (hitul fiind "Popa, te rugam, Popa, te rugam / In Banat sa cistigam)
La repezeala am crezut, ca e vorba despre Poli T si Marius Popa. Dar ma rog, e bine si asa.

Kainsashiki
5th August 2005, 18:06
Pt H3adache si Deep Purple: am postat mai de mult un articol din pro sport referitor la asta.

be@
6th August 2005, 10:05
“Gino, tu când te transferi la Timişoara?”

Micuţa galerie a Naţionalului, amplasată la tribuna a II-a,a afişat la mijlocul primei reprize două bannere adresate preşedintelui Gino Iorgulescu. “Valori vândute pe nimic. Refuzaţi adoptaţi= zero performanţe”, “De cinci ani nu sunt abonamente la peluze... De ce?”, “Participarea la meciul lui Poli de prezentare... Pentru Naţional - o mare dezonoare” şi “Gino, tu când te transferi la Timişoara?”, au fost cele patru bannere afişate de Grupul FANS, care au vrut astfel să atace exodul jucătorilor valoroşi din Cotroceni spre Timişoara. La începutul meciului s-a ţinut un moment de reculegere în memoria arbitrului Cătălin Corcescu, decedat într-un accident de maşină, şi a lui Marin Moraru, antrenorul de la Centrul de copii şi juniori al “bancarilor”.

H3adache
6th August 2005, 11:09
“Gino, tu când te transferi la Timişoara?”

Micuţa galerie a Naţionalului, amplasată la tribuna a II-a,a afişat la mijlocul primei reprize două bannere adresate preşedintelui Gino Iorgulescu. “Valori vândute pe nimic. Refuzaţi adoptaţi= zero performanţe”, “De cinci ani nu sunt abonamente la peluze... De ce?”, “Participarea la meciul lui Poli de prezentare... Pentru Naţional - o mare dezonoare” şi “Gino, tu când te transferi la Timişoara?”, au fost cele patru bannere afişate de Grupul FANS, care au vrut astfel să atace exodul jucătorilor valoroşi din Cotroceni spre Timişoara. La începutul meciului s-a ţinut un moment de reculegere în memoria arbitrului Cătălin Corcescu, decedat într-un accident de maşină, şi a lui Marin Moraru, antrenorul de la Centrul de copii şi juniori al “bancarilor”.

Se pare ca tot nu intelegeti ca jucatorii vin, pleaca la ale echipe, etc. Sunt profesionisti! Si nu va ajung 3 mil $ buget? :drak:

be@
6th August 2005, 14:10
Se pare ca tot nu intelegeti ca noi , cu mici exceptii , va dorim DESFIINTAREA ! :drak: :D

Carlos Gambino
6th August 2005, 14:20
va dorim DESFIINTAREA ! :drak: :D
Vad ca vorbesti la plural ! Alooo ! Cine-i acolo ?! :drak: Be@ ieseanca sau Be@ progresista ? Amandoua ne doriti acelasi lucru sau numai una dintre voi ?! :drak:

vlad1607
6th August 2005, 14:23
macar ea desi tzine cu 2 echipe amandoua exista pe bune si joaca in A pe merit nu din mila altora....de fpat si altzii joaca pe merit da in Ceeeeee :drak:

Carlos Gambino
6th August 2005, 14:28
macar ea desi tzine cu 2 echipe amandoua exista pe bune si joaca in A pe merit
Echipele ei da, dar a ta nu ! :drak:

vlad1607
6th August 2005, 14:29
pe langa ca de obicei esti :drak:

hai sa-i punem punct ca suntem offtopic.

be@
6th August 2005, 14:29
Vad ca vorbesti la plural ! Alooo ! Cine-i acolo ?! :drak: Be@ ieseanca sau Be@ progresista ? Amandoua ne doriti acelasi lucru sau numai una dintre voi ?! :drak:

Noi ,adica majoritatea fanilor Nationalului ! Acum ai inteles ? :drak:

Carlos Gambino
6th August 2005, 14:33
pe langa ca de obicei esti :drak:


Vorbesti de parca ai fi Yoda ! :D Dinamo in div.B ar putea merge... :drak:

Carlos Gambino
6th August 2005, 14:39
Acum ai inteles ? :drak:
Pai da, dar ce faci cu cei ieseni ? Ce greu trebuie sa fie... :drak: singura ta consolare e ca au aceleasi culori si nu risti o situatie penibila. :drak: Hai, recunoaste ca fularul tau nu are inscriptionat nimic pe el...e simplu, ca sa-l poti folosi in ambele situatii ! :drak:

Ginxler
7th August 2005, 03:23
LOL :) I like what do i see.
Anyway , sa nu deviez de la subiect , i vote CVUCS (POLI , sa nu se mai bage ala cu CUCS in seama). Cat despre cum ii Poli in A , ma doare-n cuc si cineva sa calmeze phudelul ala ce tot schizeaza latratul , VLAD esti complexat mai baiatule , veze-ti de echipa ta (care nu o obiectez ca as sta pana maine sa tot scriu) si lasa-ne.
Si Be@ , jucatorii ai fost achizionati pe bani , legat , cu contracte si toate cele, asa ca nu vad de ce te oftici :)
Si nu aveti de ce sa va ofticati si pe Gino , ca a scos clubul din saracie si nu o sa o duceti rau nici cu jucatorii ce-i aveti acuma.

Ginxler
7th August 2005, 03:24
A , azi ii ziua mea ... sa skimbe cineva la Age : 18 sa puna 19 :P

deep purple
7th August 2005, 03:51
Eu ii urasc pe cei din conducerea lui Poli Timisoara ca au dat bani cu sacul Nationalului si i-au scos din WC. Trebuiau lasati sa se desfiinteze si apoi sa luam jucatorii pe gratis. Prosti mai sunt unii. :headbang: :headbang: :headbang:

Ginxler
7th August 2005, 06:44
Deh ... si daca ramaneau in buc la alte echipe ? sau cine stie pe unde ajungeau ?
Si in + , scormoneau geniul de Gino ceva si tot scapa de belele pt un timp :P

Wittmann
7th August 2005, 14:35
Be@ chiar nu-ti inteleg frustrarea! Jucatorii care au venit de la National au fost CUMPARATI! S-au platit sume frumoase de bani pe ei, numai McKain a costat peste 1 milion de dolari. Cred ca te-ai fi bucurat mai mult daca s-ar fi dus toti pe gratis la blatistii de la dinamu(salutari vladutz1607).

vlad1607
7th August 2005, 15:30
Wittmann : cand o sa luatzi si voi un punctuletz in fata noastra atunci sa "salutzi" pana atunci cioc mic :D :drak:

be@
7th August 2005, 15:39
Be@ chiar nu-ti inteleg frustrarea! Jucatorii care au venit de la National au fost CUMPARATI! S-au platit sume frumoase de bani pe ei, numai McKain a costat peste 1 milion de dolari. Cred ca te-ai fi bucurat mai mult daca s-ar fi dus toti pe gratis la blatistii de la dinamu(salutari vladutz1607).

Si ce bucurie e pe capul nostru ca v-am facut voua echipa , nici nu pot sa-ti explic !
Hai , lasa-ma, ca McKain nu a costat peste 1 milion.Cu doua milioane v-am dat treisferturi de echipa.

:jerk: tradatorilor si retrogradare placuta! !

Carlos Gambino
7th August 2005, 16:52
A fost data oficial suma cu care a fost transferat McKain (sau cea care se apropie de realitate): 1100000 $. S-a si stabilit ca este cel mai scump transfer din istoria transferurilor interne. Deci orice frustrari in privinta asta, nu-si mai au rostul...

Wittmann
7th August 2005, 16:59
Nu Mckain nu a costat un milion, a costat 1,1 milioane! Cu banii astia cumperi o groaza de jucatori!
Se pare ca nu ti-ai dat inca seama ca fotbalul modern este o afacere. O afacere simpla: cine are bani cumpara, iar echipele mai slabe financiar vand jucatori! Si noi am fost ani intregi in situatia de a vinde jucatori pentru a supravietui!
Iar treaba cu retrogradarea arata inca o data ca nu ai nici o legatura cu fotbalul! :rosu:

be@
7th August 2005, 17:10
A retrogradat ea Craiova,care acum un an tot asa spunea ca se bate la titlu, si a carei jucatori sunt numai buni acum la dinamo.
Asa ca speranta moare ultima ... :drak:

ultras3
7th August 2005, 17:13
Am votat CRAIOVA

Wittmann
7th August 2005, 17:15
Vad ca nu prea esti la curent cu ce jucatori abordeaza Poli campionatul! Spun un singur nume, Osei. Il vei vedea azi la lucru, iar dupa meci mai faci o comparatie cu Craiova! :drak:

jos
7th August 2005, 19:22
Mie mi-a placut "puhoiul" de lume ce s-a aflat in Ghencea la meciul cu Shelbourne.
Cred ca ati plecat cu 5 ore inainte ca sa prindeti un loc pe stadion. :drak:
9 000 e un record greu de egalat pt orice echipa, mai ales pt Poli :drak: ( cred ca 9000 de oameni erau deja cu 3-4 ore inainte sa inceapa meciul cu Juve)

PS. t.b. eu am scris "la unele meciuri", nu m-am referit la toate, cum a spus si Carlos...au fost meciuri si meciuri.
Pt. timisoreni... si restul oamenilor ca ei...

1. am jucat cu Shelbourne... eu personal nu am auzit de echipa asta pana anul acesta.
2. au fost cel putin 12-13 mii de oameni.
3. s-a tot scris ca nu mai sunt bilete si multi nu au mai venit la stadion din cauza asta.

voi veniti multi pt ca aveti parte numai de noutati... jucati in div. A, atacati titlul, amical cu Juve... pt voi astea inseamna ceva... pt noi este ceva obisnuit. nu zic ca este normal sa avem jumatate de stadion plin si nu incerc sa scuz pe nimeni, pt ca numai iubirea fatza de club ar trebui sa ajunga pt a fii prezent meci de meci acolo, dar cred k si la voi sunt multe persoane care vin doar la meciurile importante... plus ca in weekend jumatate de Bucuresti este la mare...
iar la meciul din Supercupa.., unde iar am fost putini... va zic ca au fost probleme... eu eram plecat si am ajuns cu mai ptin de o ora inainte de inceputul meciului la stad Cotroceni... bilete nu mai erau.. nici bisnitzari nu am gasit... am avut un noroc incredibil pt ca am gasit pe cineva cu un sg bilet in plus, pt ca nu ii mai venea un prieten la meci. si pe tipul asta l-am gasit dupa ce am evitat 2 cordoane de jandarmi si am reusit sa ajung al portile de intrare :cool: acum poate imi explica si mie de ce stadionul nu a fost plin nici 90% si nu se mai gaseau bilete...

Probabil ca injuraturile s-au auzit mai bine pe ghencea, ca altceva nu pot sa-mi explic.
nu pot sa va inteleg.. voi vb de bucuresteni.. ca se cred cei mai tari.. ca au aere... plm.. dar oameni mai plini de ei decat timisoreni nu am vazut... voi vorbiti fara sa stiti nimic... te rog sa intrebi p oricine a fost la Steaua-Poli cam ce a scandat tot meciul mult prea civilizata galerie a voastra... 90 de min numai injuraturi... pana si PN a injurat mai putin..
ma simt dator sa zic ca nu sunt de acord cu injuraturile decat la meciurile directe, dar cel putin la Steaua ar trebui sa remarcati ca se mai raresc cazurile astea... SUD-ul incepe sa schimbe incet, incet mentalitatea intregului stadion...


Si voi vorbiti de ordine in galerie: ce e cu zmarandescu si gasca lui de gorile care vin la meciuri in galerie la voi si va confisca mesajele, bannerele si va scot de pe stadion? si ne mai zici noua ciocu mic... :o: :headbang: :drak:
gigele... poate imi explici si mie ce ai vrut sa spui... ca din cate imi aduc aminte, noi cand am avut gorilele lui jijel la noi in peluza am rezistat si am afisat toate mesajele. mai mult.. am intrat pe stadion desi stiam f bine ce ne asteapta. eu cred k ai incurcat personajele... Steaua cu Dinamo si gorilele lui Jijel cu cele ale lui Borcea... dar ce imi bat eu capul cu tine? fac pariu ca habar nu ai despre ce vb... in cel mai bun caz o sa cauti pe internet, o sa intelegi si pe urma o sa te dai mare cunoscator.. in cel mai rau caz o sa-mi zici ca galeria lui Poli e cea mai tare pt ca la scorul de 8-1 canta...


pt toti oamenii care se cred superiori, civilizati, etc... nu ar strica sa va obositi sa scrieti numele echipelor cu litera mare.. putin respect! si inca ceva... nu mai vb fara sa stiti, pt ca va dati de gol... si va faceti de rusine.

PS: intrati si voi pe forumuri ale ultrasilor si o sa vedeti ce crede lumea din toata tara, nu numai din Bucuresti, despre marea voastra galerie

H3adache
7th August 2005, 23:45
gigele... poate imi explici si mie ce ai vrut sa spui... ca din cate imi aduc aminte, noi cand am avut gorilele lui jijel la noi in peluza am rezistat si am afisat toate mesajele. mai mult.. am intrat pe stadion desi stiam f bine ce ne asteapta. eu cred k ai incurcat personajele... Steaua cu Dinamo si gorilele lui Jijel cu cele ale lui Borcea... dar ce imi bat eu capul cu tine? fac pariu ca habar nu ai despre ce vb... in cel mai bun caz o sa cauti pe internet, o sa intelegi si pe urma o sa te dai mare cunoscator.. in cel mai rau caz o sa-mi zici ca galeria lui Poli e cea mai tare pt ca la scorul de 8-1 canta...


"gigele" ii zici vanzatorului de spanac din piata de dupa bloc. In toata presa s-a vorbit despre incidentele cu bodyguarzii si tu vii si imi zici ca am incurcat personajele. Foarte bine ca ati rezistat, desi eu la tv am vazut stelisti plecand de pe stadion. Partea cu cautatul pe internet...se vede ca nu esti in stare de altceva decat de jigniri.
Acel 1-8 nu il vei intelege niciodata, ca si nimeni din aceasta tara. Cauta pe internet! :rolleyes:

p.s.: ne vedem in etapa 3. Vii? vad ca esti mare ultras! :ok:

jos
8th August 2005, 03:13
eu vin.. sa vdm dk o sa fii si tu p acolo!
nu stiu ce ai citit tu in presa, dar toti au scris despre cum am rezistat si afisat toate mesajele de protest
am plecat din 2 motive...

1. k protest fatza de ce s-a intamplat, si tine minte.. cand am plecat gorilele nu mai erau in peluza!!
2. meciul era unul "ciudat"

am zis bine ce am zis... pt ca daca esti asa cunoscator... stii bine ca ZEL a fost desfiintzata de Borcea.. pe cand SUD-ul inca mai exista...
acum nu ramane decat sa cauti ca sa afli ce inseamna ZEL... ca de Borcea cred ca ai auzit

despre cantatul la 8-1... frumos, dar 0 barat dpdv ultra...

deep purple
8th August 2005, 04:56
La 1-8 trebuia sa aruncam cu coktailuri Molotov din tribune ca sa fie "ultra". Jos, noi suntem apreciati de jucatori, antrenori, conducerea clubului si presa. Asta e mai important decat parerea stelistilor sau a altor suporteri. Cred ca esti de acord cu mine.
Apoi, eu imi aduc aminte de o singura strigare in Ghencea la un meci Poli - Steaua (n-a fost in ultima etapa). CVUCS striga "Timisoara" iar AU punea celebra zicala "M__e" inainte. Absolut nimic altceva nu am auzit de la ei timp de 90 de minute. Probabil se canta ceva frumos in general, dar nu s-a intamplat la acel meci.
In ultima etapa nu am fost atent la public si nu pot sa spun daca s-a injurat sau nu (desi unii recunosc pe acest forum ca Mansour a fost trimis in origini). Am vazut doar c-a fost plin stadionul, dar era normal din moment ce jucati pe o miza asa mare.

Benny
8th August 2005, 09:55
Se pare ca tot nu intelegeti ca noi , cu mici exceptii , va dorim DESFIINTAREA !
Pai, o sa ai satisfactie in curand. Prezic, ca "Poli Timisoara" Dragasani se va desfiinta in curand.

jos
8th August 2005, 14:56
La 1-8 trebuia sa aruncam cu coktailuri Molotov din tribune ca sa fie "ultra". Jos, noi suntem apreciati de jucatori, antrenori, conducerea clubului si presa. Asta e mai important decat parerea stelistilor sau a altor suporteri. Cred ca esti de acord cu mine. .
daca nu puneai si presa totul era ok.. depinde fiecare ce vrea sa faca si in ce mod vrea sa isi incurajeze echipa... eu am vb doar din punctul meu de vedere. iar la faza cu cocktail-ul Molotov exagerezi :D

Apoi, eu imi aduc aminte de o singura strigare in Ghencea la un meci Poli - Steaua (n-a fost in ultima etapa). CVUCS striga "Timisoara" iar AU punea celebra zicala "M__e" inainte. Absolut nimic altceva nu am auzit de la ei timp de 90 de minute. Probabil se canta ceva frumos in general, dar nu s-a intamplat la acel meci.
In ultima etapa nu am fost atent la public si nu pot sa spun daca s-a injurat sau nu (desi unii recunosc pe acest forum ca Mansour a fost trimis in origini). Am vazut doar c-a fost plin stadionul, dar era normal din moment ce jucati pe o miza asa mare.
am zis ca nu sunt de acord cu injuraturile in general... poate la meciurile directe sa mearga, dk nu se exagereaza... faza cu Timisoara.. e frecventa.. nu prea stiu echipa care sa nu faca chestia asta... si noi o patim de la Dinamo si Rapid.. si ei de la noi... acum vb de PN, nu de PS. si dupa cum am mai zis... la ultimul meci cu noi ati injurat si voi o gramada..

mi-am adus aminte de ceva... crezi ca este normal ca la meciurile Romaniei sa stirgati atat de des "Timisoara, Timisoara"..? cred k dk era invers si strigam noi ceva de Bucuresti... va plangeati si ne luati la misto a doua zi, k si asa nu prea ne aveti la inima:)

M_i_f
9th August 2005, 03:37
Ce pot as zic??...Priviti sondaju...e destul...unde sunt echipele cu cei mai multi suporteri din tara??....stelisti...dinamovisti...nu va vad.

Benny
9th August 2005, 10:02
cred k dk era invers si strigam noi ceva de Bucuresti... va plangeati si ne luati la misto a doua zi, k si asa nu prea ne aveti la inima:)

Ai dreptate. Exista probabilitatea insa ca unii din bucuresteni sa nu fii strigat "Bucuresti, Bucuresti" ci "Dinamo, Dinamo", "Steaua, Steaua", "Rapid, Rapid" sau poate "M... una din astea trei". Prin comparatie "Bucuresti, Bucuresti" ar fi fost o strigare acceptabila, asa ca am hotarat sa nu ma supar, daca veti apela vreodata la ea.

micutzu
9th August 2005, 13:59
E clar pentru toata lumea !
Orice galerie depinde de rezultatele de moment ale echipei. Cei de la timisoara stiu foarte bine lucrul acesta. Acum cativa ani nici nu vedeai (anul in care au retrogradat 2002)un fular alb-violet, acum au o galerie de 7-10 mii (daca gresesc imi cer scuze).
Si noi cand am avut rezultate am fost numerosi (ex. barajul de la Alba Iulia cu Rocar-ul din 1999, au fost 10-12 mii de suporteri; sau la meciul castigat la Timisoara din 2002 din toamna)
Un exemplu foarte clar : Poli in primavara lui 2002 nu avea mai mult de 1000 de spectatori pe stadion; in toamna dupa preluarea de catre Dobos a echipei la Timisoara erau 20.000-30.000.
Asa ca sa nu se mai laude nimeni ca daca cei de pe teren nu fac treaba se cam duc suporterii.

jos
9th August 2005, 18:08
Ai dreptate. Exista probabilitatea insa ca unii din bucuresteni sa nu fii strigat "Bucuresti, Bucuresti" ci "Dinamo, Dinamo", "Steaua, Steaua", "Rapid, Rapid" sau poate "M... una din astea trei". Prin comparatie "Bucuresti, Bucuresti" ar fi fost o strigare acceptabila, asa ca am hotarat sa nu ma supar, daca veti apela vreodata la ea.
s-au jucat o gramada de meciuri in Bucuresti si nu cred ca ai auzit asa ceva... prin deplasari mai apar probleme din cate stiu, dar acasa chiar nu au fost scandari de genul asta..

Ginxler
10th August 2005, 03:43
mi-am adus aminte de ceva... crezi ca este normal ca la meciurile Romaniei sa stirgati atat de des "Timisoara, Timisoara"..? cred k dk era invers si strigam noi ceva de Bucuresti... va plangeati si ne luati la misto a doua zi, k si asa nu prea ne aveti la inima:)[/QUOTE]
LOL , dar strigati , cine va opreste ? Nu ii vorba ca nu avem la inima , nu va avem pe majoritatea , pe unii ii avem (se stiu ei care-s).
Si pe langa Timisoara , se mai striga ... multe si bune :)

vlad1607
10th August 2005, 08:34
Eraclis, unul dintre liderii fanilor ciprioti este de parere ca suporterii dinamovisti au coregrafii care poat rivaliza oricind cu cele ale suporterilor marilor echipe europene, nu de putine ori intrecindu-le.

Hard
10th August 2005, 11:47
cand au coregrafii? in meciurile cu Steaua si rapid...chiar de putine ori.in schimb,in franta,echipe ca Lens si OM au coregrafii in fiecare etapa care sunt mult mai frumoase decat cele ale echipelor romanesti...si asta e doar un exemplu.V-au mangaiat si cipriotii putin ca sa ii primiti cat mai civilizat.

vlad1607
10th August 2005, 11:54
fals

oricum tortzele si celelate surprize le pastram pt "ploaia"din meciul cu voi.....intrebatzi rapidistii si timisorenii ...ca ei stiu cel mai bine :D

Hard
10th August 2005, 13:05
da, in fine, sunteti mari...coregrafia de la Steaua-poli tm ai vazut-o?

vlad1607
10th August 2005, 13:07
vezi ca stii :drak:

UNDE ESTI TU JANE CU 4 BALOANE? :D :drak:

n.r. :D : Jane=Jan Pavel

alt.core
11th August 2005, 16:27
oricum tortzele si celelate surprize le pastram pt "ploaia"din meciul cu voi.....intrebatzi rapidistii si timisorenii ...ca ei stiu cel mai bine :D

mah, tata ultraseriei! :D
ai fost la meciul ala?
ok, s-au aruncat 3 torte, din afara stadionului. mare eroism, stiau ca nu avem cu sa ripostam de inauntru! extraordinar curaj!
din alea 3, una abia a ajuns la noi in sector... dar aia ne-a lovit pe toti in cap! :D
vrei poze cu bombardamente? cauta de la meciul de aici de acum 3 ani... :D

esti degeaba mah! spaima tastaturilor! :D

old lord
12th August 2005, 16:39
in sondajul ala la care poli va referiti?

votez cu galeria dinamovista

Carlos Gambino
12th August 2005, 16:53
in sondajul ala la care poli va referiti?


La aia care-o sa va umileasca-n ultima etapa...ghiceste tu care...

Paul
12th August 2005, 16:55
bre , Poli joaca in Divizia C , si nu stiu ce galerie or fi avand ei ...

Mai este o Poli Iasi ...

cat despre Poli Tim o stire bomba ...s-au vandut 835 de abonamente , pana acum /OLE/

In curand o sa atinga 1000 de abonati , record pentru provicie !

9800 Steaua anu trecut
5700 pana acuma , insa se mai vand abonamente

old lord
12th August 2005, 16:56
visezi frumos
am mai vazut eu echipe cu tranferuri de exceptie si se bateau sa scape de retrogradare

Paul
12th August 2005, 16:58
... si aveam pe tricou culoarea alb , si o nuanta de albastru mai inchis si un public destul de patimas :yeah:

Carlos Gambino
12th August 2005, 17:14
cat despre Poli Tim o stire bomba ...s-au vandut 835 de abonamente , pana acum /OLE/

In curand o sa atinga 1000 de abonati , record pentru provicie !


Nu te mai ocoshi atat ! S-au vandut doar atatea pt ca s-a schimbat sistemul si pt ca cei din conducere au fost birocrati...deci e doar vina lor ! Suporterii stau de dimineata pana seara la cozi si nu reusesc sa ajunga... :jerk:
Probabil ca nici nu vor fi 1000 de abonati daca vor continua in stilul asta... :rosu:
Bomba cea mai mare, se pare ca a explodat la voi...jumatate de stadion l-a huiduit pe presedintele bataus, iar cealalta i-a scandat numele ! :o: Acum hotarati-va: va plac pumnii in freza sau nu ?!... :drak:

Paul
12th August 2005, 17:17
ce`i asa greu mah de inteles ...
tribuna I si a II -a + Peluza Sud unde stau suporterii cu coloana certebrala , care ii huiduie pe Jiji , MM , Cristea , DIca (chiar daca si-a revenit , nu uitam gestul cand a scuipat spre suporteri , si are aceeasi valoare ca si pumnul lui MM );

Mai este peluza nord , conduse de Mustata din pacate , scalvul lui Jiji.
Si in nord sunt unii anti -Jiji , insa e mustata acolo si rezolva problemele.

Ce`i asa greu de inteles ...

Carlos Gambino
12th August 2005, 17:21
visezi frumos
am mai vazut eu echipe cu tranferuri de exceptie si se bateau sa scape de retrogradare
Nu stiu despre ce echipe vorbesti, atata timp cat aduci vorba despre "transferuri de exceptie" ?! Eu stiu ca transferurile de exceptie se fac cu bani grei...tinand cont de asta, nu-mi aduc aminte ca vreun club din RO sa fi cumparat jucatori in valoare de 3,5 milioane de euro si sa le asigure pe langa asta salarii de 100000 de euro anual, si sa "se fi batut sa scape de la retrogradare"... :rolleyes:

Sergio
12th August 2005, 17:33
am mai vazut eu echipe cu tranferuri de exceptie si se bateau sa scape de retrogradare
Daca te pun sa dai exemple concrete o dai la intors. Ce bine ne pricepem sa vorbim generalitati, dar cand vine vorba de lucruri precise, mai bine nu deschidem gura.

brandacadabra
13th August 2005, 19:04
NG Brigate DOW Mad Men Supras Panzer ...

simplu :galeria lui DINAMO :drak:

Al Dracu
14th August 2005, 10:47
Trofeul fair-play pentru Farul
Înaintea startului partidei Farul - Sportul, observatorul de arbitri, Dan Petrescu, a înmînat gazdelor două cupe. Una pentru cea mai fair-play echipă în sezonul trecut, clasament făcut pe baza cartonaşelor galbene şi roşii, şi a doua pentru galeria constănţeană, desemnată cea mai frumoasă din Divizia A. Primul trofeu a fost primit de Ion Barbu, iar cel de-al doilea de liderul suporterilor Farului, Sorin Mihăilescu.
:D Au revoir! Good Bye! Aloha! Sayonara! Etc si altele! :drak:

Triphat
14th August 2005, 19:07
Galeria Farul cea mai frumoasa din tara ? Ma faci sa rad... cine a decis asta se pare ca habar n-are..;)

Sergio
15th August 2005, 00:46
Trofeul este acordat de FRF. Probabil au cautat o echipa care sa nu-l huiduie pe nasu cand ia loc in tribune la meciurile nationalei. :jerk:

t.b.
15th August 2005, 01:26
Ma mir cu nu le-a dat la "galeria" gloriei ca aia n-au strigat niciodata impotriva lu` Nasu`, pentru ca nu are cine :D

philos
15th August 2005, 03:29
Doar in galeria Stelei am fost si e normal sa spun ca e cea mai tare, celelalte le-am vazut doar la TV.

Pacala
15th August 2005, 08:59
cea mai tare este galeria bodyguarzilor lui giovani becali

Sergio
15th August 2005, 11:49
Ma mir cu nu le-a dat la "galeria" gloriei ca aia n-au strigat niciodata impotriva lu` Nasu`, pentru ca nu are cine :D
Era prea batator la ochi. Farul are totusi ceva galerie si mai nou vad ca e gazda pt echipa nationala. Bravo nasule, tine-o tot asa!

SORENSEN
15th August 2005, 12:14
Trofeul este acordat de FRF. Probabil au cautat o echipa care sa nu-l huiduie pe nasu cand ia loc in tribune la meciurile nationalei. :jerk:
Asa ca nu e o surpriza ca nationala va juca urmatoarele 3 meciuri de acasa la Constanta .
E un premiu ca nasul a fost primit cu o oarecare bunavointa de catre fanii de acolo. :evil:

vlad1607
15th August 2005, 12:35
NG Brigate DOW Mad Men Supras Panzer ...

simplu :galeria lui DINAMO :drak:


cine stie...cunoaste :D

Hard
15th August 2005, 14:01
voi si cu talibanii ce aveti nume de jumatate de kilometru:happy.mai puteti?

Sergio
15th August 2005, 15:02
Asa ca nu e o surpriza ca nationala va juca urmatoarele 3 meciuri de acasa la Constanta .
E un premiu ca nasul a fost primit cu o oarecare bunavointa de catre fanii de acolo. :evil:
:ok: Nimic nu e intamplator in fotbalul mioritic. :rosu:

jos
15th August 2005, 15:46
NG Brigate DOW Mad Men Supras Panzer ...

simplu :galeria lui DINAMO :drak:

daca nu puneai si Supras poate mai mergea... ca la cum s-au jucat de-a alba-neagra cu desfiintarea... mutarea, reintoarcerea...

Sergio
15th August 2005, 16:12
Chiar ca e cea ma tare galerie... La bataie. :D Daca se iau la harta si cu Giovani, au tupeu baietii. :P

desdemona
16th August 2005, 07:06
Asa ca nu e o surpriza ca nationala va juca urmatoarele 3 meciuri de acasa la Constanta .
E un premiu ca nasul a fost primit cu o oarecare bunavointa de catre fanii de acolo. :evil:
Eh, poate l-au convins prestatiile suporterilor din alte meciuri care s-au mai jucat aici... :rolleyes: Pe durata mandatului sau, Constanta a gazduit un amical al nationalei cu Cipru (in 2000), unul cu Ucraina si unul cu Grecia (ambele in 2002). Si sa nu uitam si meciul cu Armenia, de acum aprox. 2 luni, prima partida oficiala a nationalei pe Gheorghe Hagi :evil:

desdemona
16th August 2005, 10:32
Cu cine vorbesti, vlade? :)

Luci@n333
16th August 2005, 11:49
Cea mai tare galerie este cea a timisoarei ... mereu prezenta in deplasarile care exclud Bucurestiul ... cu ceva mai putin de 2 autocare.
Un comportament admirabil din partea suporterilor de a face deplasarile pe banii clubului ... un adevarat suporter nu ar da niciodata de la el 30 de lei pentru deplasare si apoi sa zica ca nu are nevoie de mila clubului.
Pentru detalii suplimentare ... deschideti ochii si gura si intrebati ce sa intamplat cu galeria timisoarei la intoarcerea de la Bacau ... aceasta galerie care in conceptia celor 309 persoane care au votat cu ea , este cea mai tare.

Renuntand la ironie... Cea mai tare galerie nu inseamna si cea mai numeroasa... nu inseamna nici cea mai violenta , nu inseamna nici cea mai fanatica....
E destul de greu sa stabilesti un top al galeriilor , in special sa mai stabilesti si un lider al acestora dar daca ar fi sa se stabileasca o galerie care sa fie considerata cea mai tare , in primul rand ar trebui ca aceasta sa fie TOTAL AUTONOMA si prezenta peste tot , altfel cum mai poti avea credibilitatea ca mesajele si incurajarile tale iti reprezinta si conceptia.
Dragoste cu sila nu se poate dar din pacate , pe multe stadioane , multi suporteri se duc ca la servici.
Pentru a fi considerata : o galerie adevarata ... ar trebui ca membri ei sa fie interpretati ca fiind ultrasi si de aici va las sa va documentati din ,,lectura de specialitate"

Carlos Gambino
16th August 2005, 12:05
Cea mai tare galerie este cea a timisoarei ... mereu prezenta in deplasarile care exclud Bucurestiul ... cu ceva mai putin de 2 autocare.
Un comportament admirabil din partea suporterilor de a face deplasarile pe banii clubului ... un adevarat suporter nu ar da niciodata de la el 30 de lei pentru deplasare si apoi sa zica ca nu are nevoie de mila clubului.
Pentru detalii suplimentare ... deschideti ochii si gura si intrebati ce sa intamplat cu galeria timisoarei la intoarcerea de la Bacau ... aceasta galerie care in conceptia celor 309 persoane care au votat cu ea , este cea mai tare.

De ce vorbesti daca nu cunosti ?! Chiar simti nevoia sa te bagi in seama ca si musca-n kr calului si sa dezinformezi lumea cu tampeniile si frustrarile tale ?! :rosu:
Autocarele puse la dispozitie pt galerie sunt o sponsorizare venita din partea Regiei Autonome de Transporturi Timisoara, prin bunavointa directorului acestei institutii. Dar chiar si asa, suporterii platesc o suma de bani pt combustibil, care-i stabilita in functie de distanta. Clubul Poli Timisoara nu are nici o implicare financiara sau de alt fel, in activitatea suporterilor !
Tu ai impresia ca suporterii timisoreni sunt ca si dinamovistii si stelistii, sa aiba alocate sume de bani de la club, de ordinul sutelor de milioane? Daca esti prost macar nu semnaliza, pt ca te faci de kakao ! :jerk:

Luci@n333
16th August 2005, 12:36
De ce vorbesti daca nu cunosti ?! Chiar simti nevoia sa te bagi in seama ca si musca-n kr calului si sa dezinformezi lumea cu tampeniile si frustrarile tale ?! :rosu:
Autocarele puse la dispozitie pt galerie sunt o sponsorisare venita din partea Regiei Autonome de Transporturi Timisoara, prin bunavointa directorului acestei institutii. Clubul Poli Timisoara nu are nici o implicare financiara sau de alt fel, in activitatea suporterilor !
Tu ai impresia ca suporterii timisoreni sunt ca si dinamovistii si stelistii, sa aiba alocate sume de bani de la club, de ordinul sutelor de milioane? Daca esti prost macar nu semnaliza, pt ca te faci de kakao ! :jerk:

Daca te consideri atat de destept incat sa incerci sa musamalizezi intentia pentru care am incercat sa-mi exprim parerea despre cum ar trebui sa arate o galerie adevarata , te inseli.
TOT POMANA SE CHEAMA

Si daca intentia mea e sa ma fac de kakao ... care e problema ta ... poate culoarea pielii mele este asemanatoare cu cea pe care o mentionezi.
Mai de kakao esti tu ca ti-ai ales functia neoficiala de ,,aparator al bragadirului" si incerci ... penibil ... sa raspunzi tuturor celor care incearca sa-ti spuna ca echipa orasului tau este in divizia C.

Hai sictir.

Sergio
16th August 2005, 12:42
Bey Carlos, nu-ti mai pierde timpul cu toti frustratii ca n-are rost. Tot nu rezolvi nimic. Hai sa ne vedem de-ale noastre ca suntem mai castigati. Ne irosim energiile aiurea in loc sa ne concentram pe ce-i cu adevarat important: meciul cu stelutza. :evil:

Carlos Gambino
16th August 2005, 12:48
Pai bine mah zevzecule, tu crezi ca suporterii din Italia, Germania, Spania nu beneficiaza de asemenea sponsorizari din partea autoritatilor locale ?! Mai ales daca respectiva localitate are o singura reprezentanta care evolueaza in prima liga !
E o chestie cat se poate de normala ! Anormal e sa vina din partea clubului aceasta "bunavointa"...atunci intr-adevar acei suporteri nu mai sunt independenti si pot fi usor mani****ti.
Dar ce sa stii tu, marele suporter de tastatura... :headbang:

Luci@n333
16th August 2005, 12:50
Bey Carlos, nu-ti mai pierde timpul cu toti frustratii ca n-are rost. Tot nu rezolvi nimic. Hai sa ne vedem de-ale noastre ca suntem mai castigati.

Exact asta spuneam si eu ... poate vreti sa vedeti cum arata lumina soarelui ca de cand a aparut onlinesport.ro nu ati avut parte decat de radiatiile monitorului

Sergio
16th August 2005, 12:54
Vai de capul tau. Sa stii ca nu toti sunt suporteri de tastatura. Unii chiar mai fac si altceva decat sa se dea bengosi din spatele monitorului.

Discutia asta nu-si are rostul. Diferenta dintre Poli si National e evidenta din mai multe puncte de vedere. Mai ai pana sa dai lectii altora.

vlad1607
16th August 2005, 12:57
O Diferentza e ca cei mai buni de la National au ajuns la ................:D :D

Sergio
16th August 2005, 13:02
Sunt mai multe. Cunoscatorii stie. :D

Luci@n333
16th August 2005, 13:03
Vai de capul tau. Sa stii ca nu toti sunt suporteri de tastatura. Unii chiar mai fac si altceva decat sa se dea bengosi din spatele monitorului.

Discutia asta nu-si are rostul. Diferenta dintre Poli si National e evidenta din mai multe puncte de vedere. Mai ai pana sa dai lectii altora.

Mda ... scuza-ma ca am promovat aceeasi idee pe care ai inceput si tu cu atata entuziasm s-o explici

,,Diferenta dintre Poli si National e evidenta din mai multe puncte de vedere."

Aici am glumit... vroiam sa spun ca daca incepeai si tu o discutie despre cum ar trebui sa arate o adevarata galerie ... taceam ... ascultam ... eventual comentam ... da asa ... m-am bagat si eu in seama aiurea ...

Cat despre :
,,Unii chiar mai fac si altceva decat sa se dea bengosi din spatele monitorului."
Ai mare dreptate ... tu cu 4000 de posturi si eu cu 40 ... am intr-adevar si altceva de facut!!!

Carlos Gambino
16th August 2005, 13:09
... am intr-adevar si altceva de facut!!!
Sunt sigur de asta ! Si sunt la fel de sigur ca nici la meciuri nu mergi... :drak:

Luci@n333
16th August 2005, 13:12
Sunt sigur de asta ! Si sunt la fel de sigur ca nici la meciuri nu mergi... :drak:
Doar cand i-au bani de la club.

Carlos Gambino
16th August 2005, 13:15
Da ?! Deci acolo au mers banii veniti de la Timisoara pt transferuri !... :drak:

Luci@n333
16th August 2005, 13:22
Da ?! Deci acolo au mers banii veniti de la Timisoara pt transferuri !... :drak:
Pai ar fi asa:

3 becuri inlocuite la nocturna... acuma sa ars siguranta si ar mai fi ceva de lucrat pe la ea...
37 tricouri sh ... si cateva imprimeuri ...
4 sticle de apa minerala la 1.5 L
54 L motorina pentru masina lu' gino
8 pachete de servetele
tastatura asta
ceva atza pentru cusut ciorapii si sorturile

DA TOT VA BATEM DE VA SUNA APA'N CAP ... :drak:

Sergio
16th August 2005, 13:32
,,Unii chiar mai fac si altceva decat sa se dea bengosi din spatele monitorului."
Ai mare dreptate ... tu cu 4000 de posturi si eu cu 40 ... am intr-adevar si altceva de facut!!!
In ritmul asta o sa ma intreci in cateva luni... :cool: Mai bine te-ai apuca de alte lucruri, ca vad ca stai cam prost cu gramatica.

Cat despre galerii, e inutil sa explic unuia care tine cu National. Punct

Carlos Gambino
16th August 2005, 13:33
DA TOT VA BATEM DE VA SUNA APA'N CAP ... :drak:
Ne bateti la fel ca-n primavara... :drak:

Luci@n333
16th August 2005, 13:39
In ritmul asta o sa ma intreci in cateva luni... :cool:

Cat despre galerii, e inutil sa explic unuia care tine cu National. Punct
Mda.... Carlos sau sergio .... what ever ....

M-as bucura nespus sa trimiti private message la toti ceilalti 10000 de membri si sa ma excluzi pe mine ... EXPLICALE TU CUM E SA SUSTII O ECHIPA CUMPARATA.
DACA SUNTEM PUTINI ASTA NU INSEAMNA CA NU EXISTAM SAU NU CONTAM

Fa tu ce fac baietii aia de la FANS si dupa aia mai vorbim.

Luci@n333
16th August 2005, 13:43
Ne bateti la fel ca-n primavara... :drak:

Nu mai da atata LOG OUT si LOG IN ca sa tin si eu pasu ... ramai cu un id .

kakamarin a dat gol ..... si pe urma arata semne obscene ..... mentalitate de jucator ...... a ajuns unde ii era locul.

Probabil sa-ti amintesti de un 1-4.

Carlos Gambino
16th August 2005, 13:55
Mda.... Carlos sau sergio .... what ever ....

M-as bucura nespus sa trimiti private message la toti ceilalti 10000 de membri si sa ma excluzi pe mine ...
Nu stiu cine trimite cui PM-uri...in nici un caz eu tie ! In schimb am primit eu unul de la tine mai demult, ti-l amintesti ? A fost un mesaj plin de...emfaza ! :rosu:

Luci@n333
16th August 2005, 14:02
Nu stiu cine trimite cui PM-uri...in nici un caz eu tie ! In schimb am primit eu unul de la tine mai demult, ti-l amintesti ? A fost un mesaj plin de...emfaza ! :rosu:

N-am fost eu ... a fost fratimiu ... cred ca stiu ce ti-a scris ... e mai irascibil

Sergio
16th August 2005, 14:04
Mda.... Carlos sau sergio .... what ever ....

M-as bucura nespus sa trimiti private message la toti ceilalti 10000 de membri si sa ma excluzi pe mine ... EXPLICALE TU CUM E SA SUSTII O ECHIPA CUMPARATA.
DACA SUNTEM PUTINI ASTA NU INSEAMNA CA NU EXISTAM SAU NU CONTAM

Fa tu ce fac baietii aia de la FANS si dupa aia mai vorbim.
Ce mesaje private mah, iar vorbeste frate-tu in locul tau? Stai linistit ca nu caut sa-mi fac de lucru inutil.

Iar de baietii din FANS n-am auzit, nici macar nu stiu cu ce se ocupa. E vreun SRL sau ce?


kakamarin a dat gol ..... si pe urma arata semne obscene ..... mentalitate de jucator ...... a ajuns unde ii era locul.

Din cate imi amintesc, golul victoriei l-a dat Moldo. Oricum, cat a jucat la voi l-ati ridicat in slavi pe "kakamarin". Mentalitate de "suporter", ce sa-i faci?

Luci@n333
16th August 2005, 14:09
Ce mesaje private mah, iar vorbeste frate-tu in locul tau? Stai linistit ca nu caut sa-mi fac de lucru inutil.

Iar de baietii din FANS n-am auzit, nici macar nu stiu cu ce se ocupa. E vreun SRL sau ce?

Si .............. tu ai legatura cu fenomenul fotbalistic?:rosu:
Ti-a spus cineva ca ai petrecut prea mult timp in fata monitorului?
Banuiesc ca da , inca o data nu strica.
Ai petrecut prea mult timp in fata monitorului. :rosu:

vlad1607
16th August 2005, 14:10
[QUOTE=Luci@n333]

EXPLICALE TU CUM E SA SUSTII O ECHIPA CUMPARATA.

[QUOTE]

asta incerc si eu sa aflu de un an de la baietzii ce locuiesc in TM ! :happy :happy

Sergio
16th August 2005, 14:13
Carlos, la unii le-ar trebui niste lectii de MENTALITATE, daca stii la ce ma refer. :drak:

Luciane, crede-ma, chiar nu ma intereseaza de asa zisele galerii din bucale, asa ca nu te mai umfla atata in pene.

vladutz, idem. :D

Luci@n333
16th August 2005, 14:14
Ce mesaje private mah, iar vorbeste frate-tu in locul tau? Stai linistit ca nu caut sa-mi fac de lucru inutil.

Iar de baietii din FANS n-am auzit, nici macar nu stiu cu ce se ocupa. E vreun SRL sau ce?

Din cate imi amintesc, golul victoriei l-a dat Moldo. Oricum, cat a jucat la voi l-ati ridicat in slavi pe "kakamarin". Mentalitate de "suporter", ce sa-i faci?

Bine .... How about I show you the finger dupa ce mi-ati facut mesaj de apreciere si de recunoastere a timpului petrecut la voi .......Mentalitate de ,,jucator" al timisoarei ...... ce sa-i faci !?

Sergio
16th August 2005, 14:16
Pana acuma ne scoteati ochii ca avem numa jucatori din bucale. Acuma o intoarceti si il faceti jucator al Timisoarei pe unul care n-are nici o treaba cu orasul asta. Cand ajungeti la un verdict, sa ne anuntati si pe noi ca sa stim un lucru.

vlad1607
16th August 2005, 14:18
sergiucu eu nu ma grabesc putetzi sa-mi zicetzi cand avetzi puterea sa o facetzi :D
hai respiratzi adanc :D nici o graba :D

dc e asa cu zice Lucian e f urat gestul lui Caramarin

Luci@n333
16th August 2005, 14:22
Pana acuma ne scoteati ochii ca avem numa jucatori din bucale. Acuma o intoarceti si il faceti jucator al Timisoarei pe unul care n-are nici o treaba cu orasul asta. Cand ajungeti la un verdict, sa ne anuntati si pe noi ca sa stim un lucru.

Cand am spus al timisoarei m-am referit la echipa care timisoara pretinde ca o are in divizia A

Credeti-ma ... probabil ca a fost ca o descarcare nervoasa cand a dat golul ... excluzand faptul ca a fost pentru prima oara cand si-a dat tricoul jos si a sprintat spre galeria sa ...

Macar ca o forma de respect ..... putea sa fie mai retras in manifestare .....

vlad1607
16th August 2005, 14:24
...

Macar ca o forma de respect ..... putea sa fie mai retras in manifestare .....

asa ar fi fost decent,frumos.

Sergio
16th August 2005, 14:35
probabil ca a fost ca o descarcare nervoasa cand a dat golul ... excluzand faptul ca a fost pentru prima oara cand si-a dat tricoul jos si a sprintat spre galeria sa ...

Macar ca o forma de respect ..... putea sa fie mai retras in manifestare .....

Ai uitat sa spui ca a facut gestul ala dupa ce tot meciul a fost injurat de spectatori. 50-60 cati erau. Asa faceti voi, luati doar ce va place.

Am si eu o nelamurire. Cum se numesc suporterii Nationalului? Nationalisti? Parca suna mai fain progresisti. :happy

Hmmm... Delicios. :evil: :drak:

Luci@n333
16th August 2005, 14:51
Ai uitat sa spui ca a facut gestul ala dupa ce tot meciul a fost injurat de spectatori. 50-60 cati erau. Asa faceti voi, luati doar ce va place.

Am si eu o nelamurire. Cum se numesc suporterii Nationalului? Nationalisti? :happy

Hmmm... Delicios. :evil:

Cum se spune !? ..........A DA!!!
GOOOOOOOOOL ...... asa e capu' tau ....
Din galerie nu l-a injurat nimeni ... SIGUR ... Din cetateni ,trompetisti .........tot ce se poate ............... fiecare cu frustrarea lui.

Ca sa-ti raspund la nelemurire cu o alta .... Suporterii timisoarei cum se numesc polisti sau pulisti??? Nu de alta da par a fi din aceeasi familie de cuvinte! :drak: Aici sunt chiar rau ...
Adevaru e ca unii oameni nu au nici o vina .... voi sunteti buba ... laudarosii ...
Voi astia dornici de scandal ... :evil:

Carlos Gambino
16th August 2005, 14:53
Vorba lui Sergio, cred ca azi il sari din schema la numarul de mesaje... :drak:

Sergio
16th August 2005, 14:57
Taci mah, ca s-au auzit si la teveu huiduielile si injuraturile. Nu mai o tot da dupa cires ca devii penibil. De fapt, esti deja. :ciocan:

Carlos, m-am razgandit. Vreau sanatos.. :drak:

Carlos Gambino
16th August 2005, 15:03
Carlos, m-am razgandit. Vreau sanatos.. :drak:
Asta s-o crezi tu ! :D Marfa vanduta nu se schimba...si pana la urma tot dracu ala e ! :drak:

Luci@n333
16th August 2005, 15:07
Taci mah, ca s-au auzit si la teveu huiduielile si injuraturile. Nu mai o tot da dupa cires ca devii penibil. De fapt, esti deja. :ciocan:

Carlos, m-am razgandit. Vreau sanatos.. :drak:

Mda ... bine subliniat teveu ...
PARTICIPANTI ACTIVI LA MECIURI ... Mai miscati si picioarele ca ati mucegait in fata monitorului.

Sergio
16th August 2005, 15:11
Nu toti pot fi prezenti precum altii la toate meciurile de acasa si din deplasare. Unii mai au si alte lucruri de facut. Poate ne inveti tu ce inseamna a fi suporter, ca noi se pare ca suntem pe langa fenomen. :headbang:
Tu chiar vrei sa ma depasesti azi la numarul de mesaje? :ciocan:

Carlos, pai daca tot dracu ala e, atunci de ce nu pot s-o schimb? :evil:

Carlos Gambino
16th August 2005, 15:19
Carlos, pai daca tot dracu ala e, atunci de ce nu pot s-o schimb? :evil:
Pai n-ai vazut ca nici fetitza aia n-a mai primit nimic dupa ce a ales ? Chiar daca a constatat asemanarea. Ce ? Tu esti mai cu motz ?!... :drak:

Sergio
16th August 2005, 16:06
Pai n-ai vazut ca nici fetitza aia n-a mai primit nimic dupa ce a ales ?
Parintii sunt de vina pt asta. :evil:

Tu chiar ai ramas marcat. :drak:

Carlos Gambino
16th August 2005, 16:55
Tu chiar ai ramas marcat. :drak:
Ihi... :D

vlad1607
16th August 2005, 16:57
si nu e singurul :D

Mishumacher
16th August 2005, 21:03
Lupii Galbeni sunt cei mai tari!

O sa auziti in curand de ei!

O sa ne intoarcem ...

Triphat
16th August 2005, 21:04
Oare de ce toata lumea zice ca galeria echipei lor e cea mai tare ?

Mishumacher
16th August 2005, 21:06
Trebuie sa va aduc aminte ca galeria Lupilor a fost prima galerie cu coregrafie!

Asa ca ciocul mic.... :jerk:

Mishumacher
16th August 2005, 21:07
din Romania

Triphat
16th August 2005, 21:11
Da ? Asta n-o stiam. Bravo lor...dar nu conteaza cine a facut prima coregrafie. Conteaza cine a facut cele mai tari coregrafii. Toata tara stie.. Steaua. Dinamo este departe prin faptul ca au copiat o coregrafie de la Salernitana, si una de la Fiorentina. :no: Mishumacher Lupii Galbeni nu sunt cei mai tari din tara...poate de la voi din judet..

Mishumacher
16th August 2005, 21:16
Recunosc ca Petrolul nu mai e o echipa tare.Dar oricum a fost una din cele mai tari echipe din provincie.

Sa-ti amintesc Petrolul Steau 5-1 si Steaua-Petrolul1-4 in acelasi campionat.NU mai stiu exactin ce an.Parca in 2000!!

Sper ca macar anu asta sa promoveze!!! :bere:

Triphat
16th August 2005, 21:18
Parca threadul asta era despre "cea mai tare galerie romaneasca"

Mishumacher
16th August 2005, 21:24
Sorry ca am deviat de la subiect!!!
Da astept la anu' o confruntare intre lupi si ultrasii stelisti

vlad1607
16th August 2005, 21:28
Toata tara stie.. Steaua. ..
:happy tu de LAzio ai auzit? baietzii ce se ocupa de coregrafie la voi sigur :D si le place asa de mult incat ..... :happy

Triphat
16th August 2005, 21:50
Auzi... daca la Steaua au existat coregrafii copiate nu stiu.. dar toata lumea stie cum marea galerie alb rosie a copiat alea 2 coregrafii. Nu m-ar surprinde daca toate coregrafiile lor sunt copiate. ;)

vlad1607
16th August 2005, 21:52
pai dc nu stii de ce vorbesti??????? :rosu: doar asa sa te afli in treaba? stiu si eu faza cu "electrocardiograma" relax nu am zis nu!

Triphat
16th August 2005, 22:10
Baga poza si data...

t.b.
16th August 2005, 22:32
Meciuri de divizia B...

http://www.fcu1919.as.ro/u-cfr11.JPG

http://www.fcu1919.as.ro/u-cfr9.JPG

http://www.fcu1919.as.ro/cor1.JPG

Asta-i din deplasare
http://www.fcu1919.as.ro/cfr-U14.JPG

desdemona
16th August 2005, 22:40
Trofeul fair-play pentru Farul
Înaintea startului partidei Farul - Sportul, observatorul de arbitri, Dan Petrescu, a înmînat gazdelor două cupe. Una pentru cea mai fair-play echipă în sezonul trecut, clasament făcut pe baza cartonaşelor galbene şi roşii, şi a doua pentru galeria constănţeană, desemnată cea mai frumoasă din Divizia A. Primul trofeu a fost primit de Ion Barbu, iar cel de-al doilea de liderul suporterilor Farului, Sorin Mihăilescu.

"Nu-l vom huidui pe Sandu"

Circulă zvonul că la meciul de mîine seară, responsabilii clubului dobrogean ar organiza, împreună cu Legione Marina, o regie pigmentată cu scandări şi bannere pro-Mircea Sandu.

Şeful galeriei Farului, Sorin Mihăilescu, a explicat: "Noi, suporterii constănţeni, sîntem prea mici pentru războiul împotriva preşedintelui Federaţiei. Aşa că nu sîntem nici pro, nici contra lui Mircea Sandu. Nu sînt lingăul nimănui. Noi încurajăm echipa naţională şi nu intrăm în jocuri de culise. Nu-i vom înjura nici pe dinamovişti, singurii noştri duşmani. Cine crede că patronul Gheorghe Bosînceanu s-ar preta la astfel de scenarii se înşală. Nu e omul care să facă asta". Mihăilescu a mai spus: "Chiar dacă la Constanţa nu vin prea mulţi spectatori, galeria Farului creează în timpul partidei o atmosferă cum nu au făcut, spre exemplu, 20.000 de craioveni la meciul cu Macedonia. Îl vom susţine şi pe Victor Piţurcă, chiar dacă vom pierde 5-0 meciul cu Cehia, dar cu condiţia să înceapă reconstrucţia".

Scenariul
Surse din interiorul FRF au explicat pentru Gazeta Sporturilor că n-ar fi fost întîmplătoare premierea galeriei Farului. "Sîmbătă, suporterii echipei de pe Litoral au primit premiul <> din partea federaţiei. Numai că un astfel de trofeu trebuia oferit de Liga Profesionistă, cea care organizează Divizia A". Premiul a fost înmînat şefului galeriei de Dan Petrescu -Fibră -, adică omul de casă al lui Mircea Sandu. Toată această poveste ar fi fost pusă la cale de Corneliu Costinescu, vicepreşedintele FRF, şi "Pilă" Stoica şi ei oamenii de încredere ai preşedintelui Sandu. (GSp)

:jerk:

Sergio
16th August 2005, 23:46
si nu e singurul :D
Tu esti marcat de alte lucruri. :drak:

t.b., pozele sunt de la derby-ul cu CFR?

t.b.
16th August 2005, 23:50
Iti plac :D primele trei sunt de pe Moina, iar ultima din gruia

Sergio
16th August 2005, 23:54
Cum sa nu-mi placa? Cand vezi ce public are Bistrita sau National, ti se rupe inima ca echipe cu traditie si suporteri precum U sau UTA se zbat in anonimat.

Cea cu inimioarele am tinut-o minte dar nu stiam exact de la ce meci era. Si UTA a avut o coregrafie asemanatoare la meciul de la TM din 2002.

jos
17th August 2005, 01:18
nu vreau sa fiu rau... dar pun si eu niste poze.. cred k stii ce reprezinta:)
http://www.vacarm.3x.ro/photo/inedit_captura-ucluj_05.jpg
http://www.vacarm.3x.ro/photo/inedit_captura-ucluj_06.jpg
http://www.vacarm.3x.ro/photo/inedit_captura-ucluj_11.jpg

Sergio
17th August 2005, 01:22
Nu ti le-a sters nimeni, sunt pe pagina anterioara. Probabil s-au mai sters unele mesaje si s-au decalat paginile. Dar nu strica sa le mai vedem, ca sunt foarte reusite. :D

t.b.
17th August 2005, 01:29
Pozele astea-s facute la vreo luna dupa meciul de cupa, dupa ce-au iesit din spital imbecilii aia... si mai au tupeu sa se laude :degete:

Luci@n333
17th August 2005, 09:00
Cum sa nu-mi placa? Cand vezi ce public are Bistrita sau National, ti se rupe inima ca echipe cu traditie si suporteri precum U sau UTA se zbat in anonimat.

Cea cu inimioarele am tinut-o minte dar nu stiam exact de la ce meci era. Si UTA a avut o coregrafie asemanatoare la meciul de la TM din 2002.
Daca fotbalul din Romania se juca numai pentru spectatori si clasamentul se facea in functie de suporteri ... mai intelegeam ... nu cred ca e necesar sa ne specifici ca ti se rupe tie inima.
Respecta daca vrei sa fi respectat.

alamar
17th August 2005, 10:00
Luci@n333, nu te mai obosi degeaba pentru ca nu ai nici pentru ce si nici cu cine.
Asta este tipul de suporter care are un prieten, care are un var, care are un vecin, care are un cumnat, care are pe cineva care se duce la meci si ii povesteste si lui.
Nu vezi ca vorbesc de traditie unii care au clubul si echipa cumparate en-gros de la supermarket.
Lasa-i in plata Domnului.

Carlos Gambino
17th August 2005, 10:13
Asta este tipul de suporter care are un prieten, care are un var, care are un vecin, care are un cumnat, care are pe cineva care se duce la meci si ii povesteste si lui.

Vezi ca te dau in judecata pt incalcarea proprietatii intelectuale ! :drak:

Sergio
17th August 2005, 12:07
Daca fotbalul din Romania se juca numai pentru spectatori si clasamentul se facea in functie de suporteri ... mai intelegeam ... nu cred ca e necesar sa ne specifici ca ti se rupe tie inima.
Respecta daca vrei sa fi respectat.
Evident ca nu se joaca dupa suporteri. Doar mi-am exprimat o parere de rau... Sau trebuie sa cer voie? :cool:

politim
17th August 2005, 16:31
cea mai tare galerie este cea a Uzinelor Textile de langa Timisoara :drak: :drak: :drak:

micutzu
18th August 2005, 10:22
Cum sa nu-mi placa? Cand vezi ce public are Bistrita sau National, ti se rupe inima ca echipe cu traditie si suporteri precum U sau UTA se zbat in anonimat.

Cea cu inimioarele am tinut-o minte dar nu stiam exact de la ce meci era. Si UTA a avut o coregrafie asemanatoare la meciul de la TM din 2002.

Pai, sergio, noi am venit cu ideea aceasta prima data. La vremea respectiva s-a scris despre coregrafia aceea si in presa din zona

Triphat
18th August 2005, 13:24
Pai, sergio, noi am venit cu ideea aceasta prima data. La vremea respectiva s-a scris despre coregrafia aceea si in presa din zona

Si coregrafii de genul asta se mai vedeau prin italia in urma cu 10 ani... :jerk:

Mishumacher
18th August 2005, 17:07
Lupii Galbeni!!!!!!!!

junior
18th August 2005, 17:22
Nuova Guardia of course!!!

Triphat
18th August 2005, 17:42
Nuova Guardia of course!!!

NG ? Aia cu buget primit de la club ? Aia nu e galerie omule...

Sergio
18th August 2005, 23:29
Pai, sergio, noi am venit cu ideea aceasta prima data. La vremea respectiva s-a scris despre coregrafia aceea si in presa din zona
Stiam ca voi ati facut-o primii si dup-aia au preluat-o si clujenii.

Si coregrafii de genul asta se mai vedeau prin italia in urma cu 10 ani... :jerk:
Si de ce nu le-ati preluat voi in urma cu 10 ani? Poate pentru ca pe atunci Mustata al vostru era pe la scoala de corectie. :evil: :drak: :happy

Triphat
19th August 2005, 00:19
Si de ce nu le-ati preluat voi in urma cu 10 ani? Poate pentru ca pe atunci Mustata al vostru era pe la scoala de corectie. :evil: :drak: :happy

Pentru ca noi avem coregrafii originale si nu tre preluate din italia ;)

Sergio
19th August 2005, 00:47
Hai ca m-ai spart. Culca-te si poate maine iti revii. :sleep:

Triphat
19th August 2005, 01:34
Te-am spart, la cap, si se pare ca ti-a curs creierul afara si nu-l mai folosesti. Mai bine taci daca n-ai nimic de zis...

Sergio
19th August 2005, 01:57
Hai lasa ciocu mai mic. In 95 cand la Timisoara se faceau coregrafii, ghencea era po****ta de militari. Intreaba pe altii mai in varsta, ca tu nu mai stii nimic din ce a fost inainte de 2000. Nici n-ai cum sa stii.

Triphat
19th August 2005, 02:40
Ma eu am vazut pe situri, am citit, m-am documentat... stiu aproape tot din inainte de 2000. Esti cu 4 ani mai mare ca mine si deja stii tot?! in 95 tu aveai 10 ani... erai mare ultras atunci ? stiai ce inseamna cuvantul ? stiai ce e aia o coregrafie ? participai activ in galerie ? erai in stare sa tii in mana o torta ? ti-ai facut steaguri pe 2 bete, steaguri ceva ? intelegeai mentalitatea ultra ? veneai cu idei pentru coregrafii ? inventai cantece, scandari ? NU... tu probabil la varsta aia te uitai la tom si jerry pe cartoon network. Au existat coregrafii acolo... a fost o pauza lunga, deoarece suporterii sunt la nivel numai cand joaca echipa bine, in prima liga. Au aparut iar acei suporteri ca ciupercile dupa ploaie dupa ce a fost creat un club nou, iar acum se cred cei mai buni din tara. Io cand am fost cu Unirea Dej in deplasare la TM n-au fost nici 100 de oameni in peluza. Acuma sunt 40.000 tata ca joaca echipa in prima liga si au bani de n-au ce face cu ei. Daca erai tu mare suporter acum incurajai echipa din C. Sunt curios daca retrogradeaza Poli AEK cati dintre voi o sa va mai declarati cei mai buni suporteri din tara... Noroc... poate o sa vad maine la meci o coregrafia de nivel inalt... ca n-am vazut-o niciodata la timisoara ;)

poza e din 94 :D

Corrado*
19th August 2005, 02:44
Word trippy. Asta e pt toti "ultrasii" . Am mai obs eu ceva la polisti. Un banner cu ultras langa unul cu supras. Mda...

Sergio
19th August 2005, 03:02
Ma eu am vazut pe situri, am citit, m-am documentat... stiu aproape tot din inainte de 2000. Esti cu 4 ani mai mare ca mine si deja stii tot?! in 95 tu aveai 10 ani... erai mare ultras atunci ? stiai ce inseamna cuvantul ? stiai ce e aia o coregrafie ? participai activ in galerie ? erai in stare sa tii in mana o torta ? ti-ai facut steaguri pe 2 bete, steaguri ceva ? intelegeai mentalitatea ultra ? veneai cu idei pentru coregrafii ? inventai cantece, scandari ? NU... tu probabil la varsta aia te uitai la tom si jerry pe cartoon network. Au existat coregrafii acolo...
Mai am vazut si eu inregistrari de atunci, mi-au povestit altii, ce naiba, tu de unde stii ce bine a aparat Duckadam? Ai fost acolo? Nu vezi ca o dai in copilarii? N-ai vazut coregrafii la TM? Uita-te la meciul cu Iasi ca vad ca ai memorie scurta. Si stai linistit ca am fost si in B si ma duc si in C daca va fi cazul. Te gasisi tu sa dai lectii de ultras la 3 dimineata.

Eu sunt curios cati ar veni la stiaua in B, daca in CL e jumate gol. Si cu asta am spus tot.

Triphat
19th August 2005, 03:17
Coregrafii la voi au fost... dar nu la nivel inalt. Hai ca tu deja o dai pe campuri ca un agricultor. Noroc.

ps. Se zice Steaua nu stiaua. Mai citeste regulamentul forumului...

desdemona
19th August 2005, 03:48
Chiar asa.... parca erau motive de ban toate pocirile de nume ale echipelor.... Daca nu s-au luat masuri, unii abuzeaza.... Pacat! :no:

Pacala
19th August 2005, 03:59
cele 100 de gorile ale lui giovani? :evil:
sau gorilele lui gigi?
galeriile cu care se confrunta, slabute :D

micutzu
19th August 2005, 09:36
Si coregrafii de genul asta se mai vedeau prin italia in urma cu 10 ani... :jerk:

Asa. Si..? Ti-e ciuda :headbang:
Deobicei asta suna a invidie. :mda: Dar in fine... :sleep:

Sergio
19th August 2005, 11:59
Chiar asa.... parca erau motive de ban toate pocirile de nume ale echipelor.... Daca nu s-au luat masuri, unii abuzeaza.... Pacat! :no:
Nu e nici o pocire, eu scriu exact cum se pronunta. Sa nu mai zicem de cei cu hibridu... Ce facem cu ei, ii banam pe toti?

desdemona
19th August 2005, 13:36
Nu e nici o pocire, eu scriu exact cum se pronunta. Sa nu mai zicem de cei cu hibridu... Ce facem cu ei, ii banam pe toti?
Ma lasi? Unde se pronunta ma asa? Intr-o pronuntie corecta (in limba romana, nu in banatzeana, nu cu tot felul de accente - in functie de zone), se pronunta Steaua. Recunoaste ca scrii asa din placere, mi-e greu sa cred ca tu scrii cuvintele dupa cum se pronunta. Cum se face ca restul le scrii corect?Cauta alte scuze.

P.S. Nu am zis ca esti singurul care scrie asa si.. slava domnului, nici primul. Dar de la tine aveam pretentii.. si nu doar pentru ca esti moderator :no:

Sergio
19th August 2005, 13:47
stiaua si dinamu, asa se zice la noi in Banat. O sa incerc sa scriu corect, ca sa nu se mai supere nimeni. ok?

desdemona
19th August 2005, 13:55
As aprecia asta ;)

Carlos Gambino
19th August 2005, 14:09
Sper ca de la mine nu te astepti la asemenea concesii !? :evil: Eu nici macar nu sunt moderator si in plus imi plac foarte mult "pauzele" lungi cauzate de banari ofticoase si pline de naduf... :drak:

desdemona
19th August 2005, 14:15
:) Nu era vorba de o concesie, ci de o chestie de bun simt :P Macar din respect fata de suporterii care nu va intorc gestul intr-o maniera asemanatoare. Sa stii ca sunt si dintr-astia, chiar daca nu se baga in contrele astea fara sens si fara nici un rezultat pe care le duceti voi zilnic pe forum :)
Daca vreti sa realizati ceva - se poate si cu argumente serioase (daca le aveti), nu prin jigniri fortate sau pociri de genul celor de mai sus :)
Vorbesc la modul general, nu in cazul tau particular :)

Sergio
19th August 2005, 14:54
Carlos, ia ceva gustos si sa vezi cum o sa-ti schimbi viziunea asupra lucrurilor... :drak:

Daca unii pot face concesii, atunci sa faca toti. Asa mi se pare normal... :cool: Si aici nu ma refer la Carlos. :cool:

Carlos Gambino
19th August 2005, 15:26
Carlos, ia ceva gustos si sa vezi cum o sa-ti schimbi viziunea asupra lucrurilor... :drak:


Azi vreau sanatos... :drak: gustos/delicios am servit aseara, din halba-n halba pana la 4 dimineata. :drak:

Triphat
19th August 2005, 15:33
Asa. Si..? Ti-e ciuda :headbang:
Deobicei asta suna a invidie. :mda: Dar in fine... :sleep:

Ce invidie ma ? Ce a facut Steaua la Arad n-o sa se vada nici in 50 de ani. ;)

Sergio
19th August 2005, 15:38
Mai ai multe viziuni pe termen lung? :ciocan: Ia zi, peste 50 de ani va mai exista steaua? Sau va reveni la denumirea de CCA? :happy

Carlos Gambino
19th August 2005, 15:38
Ce a facut Steaua la Arad ?! :o: Mizerie ? :D

Sergio
19th August 2005, 15:54
Prapad. :headbang:

micutzu
19th August 2005, 16:45
Ce invidie ma ? Ce a facut Steaua la Arad n-o sa se vada nici in 50 de ani. ;)

Asa... Siii...? :sleep:
Putin fum, un pic de mizerie si a luat bataie cu 2-0 :yeah:
Sti cum se zice? Si batut :ciocan: si cu banii luati :evil: .
Adica au plecat ... ofticati.
Precum in teren asa si in trebune...necsam valoare :headbang:

desdemona
20th August 2005, 15:10
Apopo de galerii si de sefii de galerie :happy

Şeful galeriei Farului, invitat la nunta lui Mutu

Sorin Mihăilescu se numără printre invitaţii de la cununia religioasă şi la petrecerea nunţii dintre starul lui Juventus, Adrian Mutu, şi aleasa inimii sale, Consuelo Matos Gomez (Republica Dominicană ). Cei doi au efectuat cununia civilă în ţară la Consuelo, iar partea a doua e evenimentului, la care va participa şi şeful ultraşilor constănţeni, în virtutea prieteniei dintre el şi Mutu, se va desfăşura în România, la Piteşti, în luna septembrie. (Cuget Liber)

Cainele
20th August 2005, 15:14
ntz ntz ntz ce smecher e asta de pe la faru' :D...merge la nunta si da tot familionul lui faliment :) ...ca doar nu o merge moka...dar mai e o alternativa: banii de corgrafii :D

Mishumacher
20th August 2005, 16:53
ntz ntz ntz ce smecher e asta de pe la faru' :D...merge la nunta si da tot familionul lui faliment :) ...ca doar nu o merge moka...dar mai e o alternativa: banii de corgrafii :D
am auzit ca vine si adi minune la nunta si iti dai seama ca o dedicatie de la ala costa transportul la toata galeria cateva etape.Daca nu dai macar o dedicatie te-ai dus degeaba!nu?

sarmak
21st August 2005, 05:34
Timisoara, Steaua, Dinamo, Rapid, Iasi, ... :D

Sergio
21st August 2005, 20:00
S-a vazut si ieri daca mai era nevoie ca la Timisoara gasesti de toate. Public, galerie, atmosfera... Mai trebuie si echipa sa mearga ca sa fie totul perfect.

stefanm14
21st August 2005, 21:11
craiova....clar....se stie cine facea deplasari inainte de 89...si dupa 90 la toate meciurile a fost la inaltime....timisoara e un fenomen care va trece, daca ii baga la zdup pe alde balkan petroleum...si cade in B...sa vezi cum nu mai vine lumea la stadion.. :D

Sergio
21st August 2005, 22:55
Bine ca e la Craiova stadionul plin. :happy

Triphat
22nd August 2005, 01:41
Frumoasa coregrafie.. nimic special.. dar .. ce vor sa zica prin Fiat Poli ?

ceau
22nd August 2005, 02:00
Referitor la tematica aleasa pentru coregrafia de la acest meci, COMMANDO VIOLA vrea sa faca unele precizari. Chiar daca in mesajul coregrafiei apare un cuvant care ar putea fi asociat cu numele unei marci cunoscute, CVUCS nu face publicitate mascata, ideea coregrafiei fiind urmatoarea: asa cum in Biblie, in Genesa 1.3 “Dumnezeu a zis: FIAT LUX ( Sa fie lumina!)”, tot asa, galeria alb-violeta doreste ca la sfarsitul campionatului Poli sa fie deasupra echipelor din Bucuresti, asa cum s-a dorit si la infiintarea clubului, in anul 1921.
Ideea coregrafiei apartine unei grupari din cadrul CVUCS-ului si a fost adoptata in totalitate de ultrasii violeti si concretizata in mesajul: “Genesa 19:21- FIAT POLI”.
La fel ca si celelalte coregrafii, si aceasta a fost realizata din fonduri si resurse proprii, neimplicand in nici un fel cunoscuta marca auto
cvucs.ro

PS bannerul cu mesaju Geneza 19:21 nu se distinge in poza asta...e deasupra materialului cu FIAT POLI

Sergio
22nd August 2005, 11:48
Deci nu e reclama mascata. :D

Aici se vede mai bine Genesa.

vlad1607
22nd August 2005, 12:03
craiova....clar....se stie cine facea deplasari inainte de 89...si dupa 90 la toate meciurile a fost la inaltime....


:happy :happy

deplasari cu ZERO persoane k la Piatra Neamtz si multe altele cu 7,8 persoane :happy

micutzu
22nd August 2005, 12:41
Felicitari pentru prestatia galeriei poliste, din meciul de sambata

be@
22nd August 2005, 16:28
Poli în atenţia Consiliului pentru Combaterea Discriminării
Preşedintele Consiliului Naţional pentru Combaterea Discriminării, Csaba Ferenc Asztalos, a anunţat astăzi că Poli Timişoara riscă o amendă după ce jucătorul echipei Steaua, Bănel Nicoliţă, a fost numit "ţigan" de fanii bănăţeni la meciul direct de sîmbătă, scor 0-0

t.b.
22nd August 2005, 16:37
Astia chiar n-au de lucru de la consiliul lui peste... O gramada de consilii de-astea platite din banii nostri care nu au nici un rost. Nu sunt la noi mai multe discriminari decat in alte tari membre ale UE, de exemplu Spania, Grecia, Italia... In Italia sunt galerii care scandeaza impotriva propriilor jucatori doar pt ca sunt negrii. Si culmea ca si-au gasit tocmai una dintre galeriile civilizate, asa-i romanul vrea tot timpul sa se bage inutil in seama

ceau
22nd August 2005, 21:12
Referitor la coregrafia din repriza a doua, cea facuta din mesaje, care a fost opera celor de la Ultra Nativ... iata ce scria pe mesaje:
"gigi,razboinicul luminii,fauritorul dreptatii.....mascariciul societatii"
"daca diplomatia'ti era un atu nu ajungeai mascariciu' nr unu"
"daca eram pompier te lasam sa arzi in casa si tu si m.m si bodyguarzii tai repetenti in prima clasa"
"daca eram invatator te'vatam cat faca 2x2,dar nici atat nu'ti trebuie la oi"
"daca eram pilif de la c.n.a. iti interziceam sa'ti deschizi gura"
"daca eram consilier u.e. ,ramaneam socat:presedinte?cultivat doar de'o carte de colorat?"
"daca eram scriitor facem pamflet,ca sa'nteleaga orice orice analfabet"
"daca eram garcea eram uimit,chiar am gasit unul mai tampit?!"
"profanator de eram ,pe karl benz il dezgropam,masina inapoi ti'o luam"
"daca la u.t.b. eram muncitor nu te bucurai nici macar pe'un tractor"
"daca eram ziarist ,atentie nu'ti dadeam,sa fierbi in propria prostie te lasam"
"si'ntr'un final decat cu tine presedinte,mai bine ne sapam singuri morminte"
-si pe ultimul de jos scria ultranativ in litere cubice
:D

@bea nu ai absolut nici o treaba, nici tu nici cel de la consiliul impotriva discriminarii.

Sergio
23rd August 2005, 01:04
Poate sunt una si aceeasi persoana. :drak:

Coraz
23rd August 2005, 02:42
La meciul dintre POLI si Craiova de anu` trecut era un banner la noi in galerie unde zicea : "Prin curajul si devotamentul vostru ati castigat respectul nostru ". Mesajul se referea la galeria Craiovei care din mai multe puncte de vedere se asemana cu noi C.V.U.C.S. Intrebarea ramane daca acum in Divizia B echipa lui Mititelu` va mai avea galerie mai mare de max. 500 de oameni ! In fine FORTZA VIOALA si MUMU la Dinamo

Kainsashiki
23rd August 2005, 03:36
Referitor la coregrafia din repriza a doua, cea facuta din mesaje, care a fost opera celor de la Ultra Nativ... iata ce scria pe mesaje:
"gigi,razboinicul luminii,fauritorul dreptatii.....mascariciul societatii"
"daca diplomatia'ti era un atu nu ajungeai mascariciu' nr unu"
"daca eram pompier te lasam sa arzi in casa si tu si m.m si bodyguarzii tai repetenti in prima clasa"
"daca eram invatator te'vatam cat faca 2x2,dar nici atat nu'ti trebuie la oi"
"daca eram pilif de la c.n.a. iti interziceam sa'ti deschizi gura"
"daca eram consilier u.e. ,ramaneam socat:presedinte?cultivat doar de'o carte de colorat?"
"daca eram scriitor facem pamflet,ca sa'nteleaga orice orice analfabet"
"daca eram garcea eram uimit,chiar am gasit unul mai tampit?!"
"profanator de eram ,pe karl benz il dezgropam,masina inapoi ti'o luam"
"daca la u.t.b. eram muncitor nu te bucurai nici macar pe'un tractor"
"daca eram ziarist ,atentie nu'ti dadeam,sa fierbi in propria prostie te lasam"
"si'ntr'un final decat cu tine presedinte,mai bine ne sapam singuri morminte"
-si pe ultimul de jos scria ultranativ in litere cubice
:D

@bea nu ai absolut nici o treaba, nici tu nici cel de la consiliul impotriva discriminarii.


PENIBIL !

Carlos Gambino
23rd August 2005, 09:51
Daca era scrisa de confratii celor trei inotatori stelisti, era "geniala"...problema e ca Mustata&Co sunt cam certati cu stiloul. :drak: Nu-i nimic, aveti timp destul sa va faceti de ras... :D

brandacadabra
23rd August 2005, 13:33
coregrafie DINAMO nr 1
incidente DINAMO nr.1
deplasari DINAMO nr.1
inventivitate nr.1 DINAMO

kosmoPOLIt
23rd August 2005, 14:43
CVUCS e cea mai tare galerie din Romania...

problema e ca unii nu vor sa recunoasca... Timisoara e "peste" voi la toate capitolele

FORZA POLI
/hello

vlad1607
23rd August 2005, 14:45
la vise de marire este peste :D

Luci@n333
23rd August 2005, 16:10
Referitor la coregrafia din repriza a doua, cea facuta din mesaje, care a fost opera celor de la Ultra Nativ... iata ce scria pe mesaje:
"gigi,razboinicul luminii,fauritorul dreptatii.....mascariciul societatii"
"daca diplomatia'ti era un atu nu ajungeai mascariciu' nr unu"
"daca eram pompier te lasam sa arzi in casa si tu si m.m si bodyguarzii tai repetenti in prima clasa"
"daca eram invatator te'vatam cat faca 2x2,dar nici atat nu'ti trebuie la oi"
"daca eram pilif de la c.n.a. iti interziceam sa'ti deschizi gura"
"daca eram consilier u.e. ,ramaneam socat:presedinte?cultivat doar de'o carte de colorat?"
"daca eram scriitor facem pamflet,ca sa'nteleaga orice orice analfabet"
"daca eram garcea eram uimit,chiar am gasit unul mai tampit?!"
"profanator de eram ,pe karl benz il dezgropam,masina inapoi ti'o luam"
"daca la u.t.b. eram muncitor nu te bucurai nici macar pe'un tractor"
"daca eram ziarist ,atentie nu'ti dadeam,sa fierbi in propria prostie te lasam"
"si'ntr'un final decat cu tine presedinte,mai bine ne sapam singuri morminte"
-si pe ultimul de jos scria ultranativ in litere cubice
:D


/hello
Inutil in proportie de 90% ... crezi ca gigi stie sa citeasca?!
:D
totusi ... pentru mesaje ... :ok:

Sergio
23rd August 2005, 16:13
coregrafie DINAMO nr 1
incidente DINAMO nr.1
deplasari DINAMO nr.1
inventivitate nr.1 DINAMO
A facut INSOMAR vreun sondaj, sau de unde ai datele astea? :o:

vlad1607
23rd August 2005, 16:14
nu Insomar ci CURS :D sau DAEDALUS nu mai stiu exact :D

Sergio
23rd August 2005, 16:17
CURS nu e relevant, ca a lui Voiculescu si ala il sapa pe jiji. :happy

vlad1607
23rd August 2005, 16:19
mi-am amintit : era tocmai INSOMAR ! :D

Sergio
23rd August 2005, 16:27
Sa mi-l trimiti si mie ca sunt curios cat mai avem ca sa va ajungem la coregrafii si alea alea. :drak:

vlad1607
23rd August 2005, 16:30
vezi ca sondajul a analizat galeria adevaratei poli tm....rezultat ZERO ! mai avetzi enorm de studiat copii !:D :drak:

Sergio
23rd August 2005, 16:38
Galeria a ramas aceeasi, vladutz, care era si in anii 90. Aici n-ai ce comenta. Doar jucatorii s-au schimbat.

vlad1607
23rd August 2005, 16:40
eu doar ti-am zis ce spunea sondajul :D curios 2 echipe diferite dar o singura galerie :D

Sergio
23rd August 2005, 16:48
Pai si voi aveti doua echipe si nici o galerie. :drak:

ceau
23rd August 2005, 16:56
Ba au ....uite-o aici :drak: ...mai precis Brigada Supreme

vlad1607
23rd August 2005, 17:11
caterinca ieftina :drak:

uite-o aici de exemplu :

Sergio
23rd August 2005, 19:09
Astea de cand sunt? Ca vad ca Lia Manoliu nici n-avea scaune pe vremea aia... :drak:

Uite ceva mai recente. Ultima e cu dedicatie pt vlad. :D

vlad1607
23rd August 2005, 19:20
uite si mai noi ...am zis ca vrei sa invetzi de la A la Z :D :drak:
a 3-a e cu timishoreni pusi la frigare :drak: in Stefan cel MAre :drak:

bob
23rd August 2005, 20:11
CVUCS e cea mai tare galerie din Romania...

problema e ca unii nu vor sa recunoasca... Timisoara e "peste" voi la toate capitolele

FORZA POLI
/hello

s-a mai discutat! unii polisti au recunoscut: galerie nu inseamna tot stadionul! ca e plin e una, altceva inseamna fenomen ultras!

bob
23rd August 2005, 20:13
sergio, vrei sa incepem concurs de poze cu coregrafii? eu si cu vlad iti putem pune la dispozitie poze, sa nu mai trebuiasca sa mergi la mare sa faci poze! ti le pui pe ale noastre pe perete!

bob
23rd August 2005, 20:18
poate ingamfatzii care acum un an ii ziceau lui nicolita, sperantza, iar acum il fac "tzigan"! de parca semintzele nu de la tzigani le cumpara!

Carlos Gambino
23rd August 2005, 20:20
Hai ciocu' mic, ca nu vreau sa-mi aduc aminte cum il faceati voi pe Danciulescu... :rosu:

bob
23rd August 2005, 20:27
compari cazurile? nicolita a plecat de citeva luni de la voi si n-am auzit sa aiba treaba cu galeria. danciulescu a fost la dinamo, apoi steaua. cind juca cu noi si dadea gol, au fost cazuri cind ne facea semne obscene! soarta l-a adus la dinamo si si-a primit portzia! invatzatura de minte pentru altzii! pascovici vad ca nu s-a lecuit!

Carlos Gambino
23rd August 2005, 20:36
nicolita a plecat de citeva luni de la voi si n-am auzit sa aiba treaba cu galeria.
Vorbesti si tu fara sa stii. A dat destule declaratii la posturile locale, privitoare la atasamentul lui fata de echipa si suporteri. In momentul in care era pe picior de plecare a inceput s-o dea la intors (tipic gipsy) si totul a culminat cu declaratia care a facut-o cand a semnat cu Steaua. :jerk:

vlad1607
23rd August 2005, 20:38
pai de unde sa stie el de ce se zice la Tv Timisoara?

si totusi asa procedeaza "minunatul public timishorean" injura si e rasist?

apparte
23rd August 2005, 20:39
Recunoaste ca va innebunea cand,dupa ce dadea gol isi scotea tricoul si il flutura in fata galeriei!

vlad1607
23rd August 2005, 20:43
apparte my friend uite ce ne mai "innebuneste" pe noi cu dedicatzie :D :D :drak: :drak:

Sergio
24th August 2005, 00:42
sergio, vrei sa incepem concurs de poze cu coregrafii? eu si cu vlad iti putem pune la dispozitie poze, sa nu mai trebuiasca sa mergi la mare sa faci poze! ti le pui pe ale noastre pe perete!
Nu fac nici un concurs, pur si simplu incerc sa fiu in concordanta cu topicul in discutie. Daca tu vrei sa-i iei ca pe un concurs,n-ai decat.

vlade, vad ca mai nou va mandriti cu petarde aruncate inspre adversari si incendieri de stadioane. Adevarati ultrasi, n-am ce zice. :mda:

rradur
24th August 2005, 09:21
Un articol pe un site dinamovist, scris de un suporter cipriot. O parte din traducere (ce suporta hartia) o gasiti si in Sport Plus, pentru pariurile la Astra.
Parerea suporterului cipriot despre galeria lui dinamo, bucuresti si Romania.

http://www.dinamomania.net/forums/index.php?act=Search&CODE=simpleresults&sid=03f4904459426b47946ef2e29ddbea68&highlite

Mishumacher
24th August 2005, 09:29
Un articol pe un site dinamovist, scris de un suporter cipriot. O parte din traducere (ce suporta hartia) o gasiti si in Sport Plus, pentru pariurile la Astra.
Parerea suporterului cipriot despre galeria lui dinamo, bucuresti si Romania.

http://www.dinamomania.net/forums/index.php?act=Search&CODE=simpleresults&sid=03f4904459426b47946ef2e29ddbea68&highlite

A exagerat super mult!!
Si in plus nici Cipru nu e o Elvetie!!!!

Delt@
24th August 2005, 16:42
GALERIA Gloriei Bistrita este cea mai tare..... sunt numai vreo 30 oameni si nu injura niciodata......

vlad1607
24th August 2005, 16:48
si in deplasari catzi sunt? :D

t.b.
24th August 2005, 16:54
GALERIA Gloriei Bistrita este cea mai tare..... sunt numai vreo 30 oameni si nu injura niciodata......

Cum se numeste galeria aia atat de numeroasa :)

vlad1607
24th August 2005, 17:12
Ultras tata Jean :D

Ginxler
25th August 2005, 03:56
Galeria aia intra la "Cea mai penibila galerie" ... nu ii ea pe primu loc , da acolo se claseaza :)

WILD WEST
26th August 2005, 09:27
Poate sunt colegii de generatzie a lui nea Jenica si nu pot sa-si incurajeze echipa cu voce.... prea tare.In tzara sunt putine galerii adevarate, CVUCS de departe cea mai faina.

t.b.
28th August 2005, 17:06
http://img224.imageshack.us/img224/991/cg8wn.jpg

Entuziasta galerie a cfr-ului, pe langa faptul ca stau pe scaune si ca majoritatea manaca seminte, se observa o stare de relaxare totala, astia cred ca fac terapie de grup, se observa si cel mai importante element din coregrafia cfr-ista, nu este vorba de bannerul pictat cu vopsea lavabila, ci despre porta-voce & statia de amplificare. :evil:


poza e luata de pe gsp.ro

Pacala
29th August 2005, 05:00
DIVIZIA "B"
CRAIOVA................12 000 UNIVERSITATEA - caracal

DIVIZIA "A"
Iasi ......................10 000 poli iasi - dinamo
Bucuresti Giulesti.......8 000 Rapid - Poli Tim
Bucuresti Ghencea.... 7 000 steaua - otelul
Cluj Gruia.................5 000 c.f.r.- pitesti
Constanta................2 000 farul - jiul
Bacau.................... 1 500 bacau - pandurii
Bucuresti Regie.........1 500 sportul - vaslui
Bistrita................... 1 500 gloria - national

no comment

WILD WEST
29th August 2005, 08:32
Ce multi a-ti fost!!!! (intrarea gratis?) :drak:

Pacala
29th August 2005, 08:45
se scrie : ATI ..mai grav e ca diploma ta este "gratuita" :no:
cunosc o echipa ai carei suporteri se duceau 200 la meciuri prin B,C, pe urma au renuntat la echipa lor si au luat alta ;) care or fi? :rolleyes:
:D

WILD WEST
29th August 2005, 09:01
Nu rade de altii ca daca nu intrati anul asta o fi rau de voi :ciocan: , sau poate va place in B ca sunteti mari si tari.Crezi ca intratzi sau speri :drak: ? Oricum bafta :ok: ,eram ceva mai multi impotriva miticilor!

Mishumacher
29th August 2005, 09:07
Stai linistit ! Craiova nu o sa intre in A cat timp joaca in aceeasi serie cu ploiestenii

Pacala
29th August 2005, 09:16
Nu rade de altii ca daca nu intrati anul asta o fi rau de voi :ciocan: , sau poate va place in B ca sunteti mari si tari.Crezi ca intratzi sau speri :drak: ? Oricum bafta :ok: ,eram ceva mai multi impotriva miticilor! noi vrem sa intram dar cu Universitatea Craiova aia originala :D sa moara de necaz mishulicaschumacher :D ca doar n-or bate ei in toate meciurile ca pe poienitza de la min 95 in sus :rolleyes:

Mishumacher
29th August 2005, 09:19
Cu Poiana a fost o exceptie ca e echipa de-a noastra,prahoveana!!!

Pacala
29th August 2005, 09:21
exceptie, da :D sa speram :D

be@
29th August 2005, 10:41
Cred ca la Iasi au fost mai mult de 10.000 de spectatori. Mai corect ar fi 11.000,in conditiile in care stadionul are capacitate de 12.500 de locuri si trebuieste lasata marja de siguranta.

In schimb, am citit ca "fruncea" a fost reprezentata in Giulesti de 100 de persoane. :D

WILD WEST
29th August 2005, 11:26
Ai idee cati spectatori sunt la TM la un meci cu cainii(capacitate stadion dupa modernizare 32.000)? Ai tu ce ai cu noi!!! Cumva ai ,suferit, din cauza unui banatzean? :drak:

Sergio
29th August 2005, 11:52
Daca 6 autocare inseamna 100 pt tine, incep sa cred ca te-a lasat vreun banatean cu buza umflata si de atunci te razbuni pe tot ce prinzi. :ciocan:

WILD WEST
29th August 2005, 12:22
Ce zici Sergio, cati au fost ei la TM?( la cum numara vreo 200) :D

be@
29th August 2005, 12:31
Daca 6 autocare inseamna 100 pt tine, incep sa cred ca te-a lasat vreun banatean cu buza umflata si de atunci te razbuni pe tot ce prinzi. :ciocan:

Mai sergio, fii putin mai atent.Am zis ca am citit.Mai precis, asa scrie in Prosport.
"Doar 100 de bănăţeni au ales să urmărească pe viu evoluţia favoriţilor la prima lor deplasare în Bucureşti din acest sezon. "

WILD WEST
29th August 2005, 12:53
Dupa ce batem Bistrita si o sa fim la stadion mai multi decat ati fost voi cu dinamo ce motive,oare,o sa gasesti sa te legi de noi? Daca si atunci mai bati campii cu ce citesti in ziare,clar ai ceva probleme :headbang: !(expulzare cumva din zona....oare?) :happy

Sergio
29th August 2005, 16:36
Mai sergio, fii putin mai atent.Am zis ca am citit.Mai precis, asa scrie in Prosport.
"Doar 100 de bănăţeni au ales să urmărească pe viu evoluţia favoriţilor la prima lor deplasare în Bucureşti din acest sezon. "
Fii desteapta si nu te mai lua dupa tot ce citesti. :ok:

In comentariu s-a zis de 4-500. Chiar n-am idee cati au fost, dar 100 in nici un caz. :cool: