PDA

View Full Version : Etapa 15: Rapid Bucuresti - Unirea Urziceni



delaparis
6th November 2006, 00:00
Sambata, 11.11.2006
Rapid - Urziceni (NATIONAL TV) - 19.00

Discutii inainte si dupa meci aici.

Telespan
6th November 2006, 07:04
Trebuie sa luam trei puncte in Giulesti...................FORZZA GIULESTINA!!!!!!!!!!!!!!

pytzy
6th November 2006, 07:45
Este imposibil sa luam bataie de la ei si acasa la noi asa ca Forza RAPID

noir_desir
6th November 2006, 08:23
Bate Rapidul... Dupa 7-0 la Galati, nu e exclus sa mai vedem o victorie la scor. Un 3-0.

Sunchase
6th November 2006, 11:12
Avand in vedere scorul si jocul de la galati am emotii pt meciul asta :D

JJ
6th November 2006, 14:43
Dupa ce am batut cu 7-0 la Galati parca vad ca se instaleaza o relaxare generala, care va rezulta intr-un egal.

grande
6th November 2006, 18:12
Ar fi un dezastru dupa acest 7-0 de la Galati ,sa nu luam cele 3 puncte in Giulesti !

christiano_29
6th November 2006, 18:50
Cred ca Rapidul se va impune in Giulesti...desi cred ca mult mai greu decat se asteapta majoritatea dintre noi dupa super meciul de la Galati.Sper intr-o victorie cu 1 sau 2-0.

FORZA RAPID!!!!/OLE/

kain
6th November 2006, 20:19
3-0

YoYoyOi
6th November 2006, 20:25
Temerile voastre in legatura cu acest meci comparativ cu cel de la Galati par intemeiate. Rapidistii pot crede acum dupa scorul de la Galati ca sint invincibili. Sper sa nu li se fi terminat rezerva de goluri.
Totusi nu va fi o victorie cu un scor fluviu, dar victorie tot va fi. Depinde de starea jucatorilor si dupa meciul din cupa.

crissis
7th November 2006, 00:28
Dupa meciul reusit de la Galati cred ca Rapid va face un pas gresit cu Urziceniul .
Desi am votat 1 cred ca mai corect ar fi fost X

Telespan
7th November 2006, 00:30
Batem pe Giulesti la vreo 3 goluri diferenta si vom bate pe oltenasi la Ploiesti(Ploiestul este stadionul nostru care am cistigat mai mereu)FORZZA RAPID!!!!!!!!!!!!!!!

Cipus
7th November 2006, 03:14
Urziceniul va fi greu de batut, odata vede nasu' puta finei, sa faca Rapidul macel, 1-0 gol Moldovan in repriza a 2-a.

pytzy
7th November 2006, 10:20
Ca om bate la unu, doua,.....cinci goluri diferenta nu stiu dar un lucru este cert si adica victoria Rapid-ului in fata urziceniului. Asta sa fie clar pentru toata lumea.......

chinezu
7th November 2006, 12:31
2-0(buga2)

grande
7th November 2006, 16:49
1-0 gol Moldovan in repriza a 2-a.

Poti sa-mi spui si prin ce minut va marca Moldo ?;)

Aurel.D
7th November 2006, 17:40
Unirea nu are echipa deocamdata, asa ca nici o problema pt. Rapid....

Pepsi-Cola
7th November 2006, 17:56
Dupa 7-0 acuma o sa fie un 2-1 sau 3-1 ..dar oricum bate Rapidul :P:P:P

Sunchase
9th November 2006, 00:31
Moldo da unele semne de oboseala :( Noroc ca avem rezerve de valoare

Cipus
9th November 2006, 00:58
Poti sa-mi spui si prin ce minut va marca Moldo ?;)

65-70, in mod normal Razvan incepe cu Zicu, Mazilu si Buga, o sa fie 0-0 la pauza si atunci intre Moldovan dupa care inscrie. zic si eu, dar cine stie, poate mai vad un scor astronomic. In mod normal Unirea sta bine in aparare, Rohat si D.Munteanu (fundasii centrali) au jucat mult timp impreuna la Otelul si daca prind o zi buna sunt greu de invins

luciano_1644
9th November 2006, 21:36
X2! Urziceniul trebuie sa aduca puncte si de afara daca mai vrea in prima liga si la anul.Si cum Rapid,vrea sa fie mare,dar nu se compara cu Steaua si Dinamo,e numai buna de jumulit puncte!

Cipus
9th November 2006, 23:55
X2! Urziceniul trebuie sa aduca puncte si de afara daca mai vrea in prima liga si la anul.Si cum Rapid,vrea sa fie mare,dar nu se compara cu Steaua si Dinamo,e numai buna de jumulit puncte!

Sincer eu nu cred ca Rapid e mai slaba decat Steaua sau Dinamo, insa Copos strica tot, da cu bata in balta cum se spune, cand ti-e lumea mai draga. Atac ca al Rapidului nu are nimeni in tara, cu Moldovan, Zicu, Mazilu, Buga, Griffiths si Burdujan, acum are Razvan de unde alege. Steaua ce atacanti are? Oprita? Badea? Dinamo are N, D si G insa atat cu doar 3 atacanti e greu sa lupti pe 3 fronturi, drept dovada Dinamo a parasit unul dintre ele. Si pana la urma scrie undeva ca Unirea e obligata sa se salveze de la retrogradare? Ca sa scape trebuie sa castige in retur meciurile cu contracandidatele la retrogradare, nu e nevoie sa-si dea viata in meciurile cu echipele mari, ci sa-si dozeze energiile pentru luptele cu echipele mici.

pytzy
10th November 2006, 17:18
Eu zic 3-1 pentru Rapid...

grande
10th November 2006, 18:51
Eu zic 3-1 pentru Rapid...

.......aici am putine dubii ,nu cred sau mai bine spus sunt sigur ca ialomitenii nu vor inscrie pe Giulesti ! ;)

Cipus
10th November 2006, 19:11
.......aici am putine dubii ,nu cred sau mai bine spus sunt sigur ca ialomitenii nu vor inscrie pe Giulesti ! ;)

Nu se stie niciodata, asa cum a reusit Craiova, Clujul, Farul si Argesul sa dea gol Rapidului in Giulesti, asa poate si Unirea sa inscrie, mai ales ca Aldea e un super jucator, si mai nou l-au descoperit in propria ograda pe Stancu, care e un bun pasator. Deci in concluzie eu zic 1-0 pentru Rapid, insa nu sunt sigur 100%, cum esti tu ca Rapidul nu ia gol :yeah:

Angel66
10th November 2006, 22:40
X2! Urziceniul trebuie sa aduca puncte si de afara daca mai vrea in prima liga si la anul.Si cum Rapid,vrea sa fie mare,dar nu se compara cu Steaua si Dinamo,e numai buna de jumulit puncte!

Rapidul nu vrea asa fie mare...Rapidul ESTE mare!!!intelegi?la ce nu se compara cu steaua si dinamo?la blaturi,la analfabeti prin conducere?aici da,ai dreptate!!urziceniul o sa faca ce a facut si craiova in cupa!stii ce,nu-i asa?:evil:

Cipus
10th November 2006, 23:32
Rapidul nu vrea asa fie mare...Rapidul ESTE mare!!!intelegi?la ce nu se compara cu steaua si dinamo?la blaturi,la analfabeti prin conducere?aici da,ai dreptate!!urziceniul o sa faca ce a facut si craiova in cupa!stii ce,nu-i asa?:evil:

Spuneam intr-un thread ca Rapid are cel mai bun lot din liga I, insa problemele cauzate de zgarcenia la bani a lui Copos :headbang:, certurile si indeciziile conducerii sunt motivele pentru care Rapidul nu este acum pe primul loc. Daca ar fi putina ordine pe acolo, Rapidul s-ar califica in CL si ar lua o caruta de bani de la UEFA. Asa daca Rapidul nu termina pe locul 1 sau 2, Copos arunca vina pe jucatori si se bucura si se lauda ca e destept ca nu a aruncat cu bani degeaba, pe contracte. Ce denota asta? ca nu are incredere in propria echipa, si fara incredere nu se face treaba. Daca lui Copos ii spune la noapte zana cea buna sa le dubleze jucatorilor contractele ca asa vor intra in CL, ar face asta cu siguranta, insa asa ceva nu se poate din pacate pentru el si pentru suporterii Rapidului... :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
Imi mentin pronosticul de 1-0 pt Rapid in meciul cu Unirea

Ulysses
11th November 2006, 07:44
hai unirea, baga-i banii lui copos inapoi in buzunar ca altfel ii crapa fierea!0-1

dede
11th November 2006, 09:59
castiga rapid, dar nu cu 7-0...doar 2-0
urziceniul nu are echipa...

LeBronJames
11th November 2006, 11:12
Rapid o sa bata si azi, cred ca o sa fie scorul des intalnit in ultimi ani pe teren propriu, 4-0.

Sunchase
11th November 2006, 12:57
Fotbal spectacol diseara ! :D

JJ
11th November 2006, 13:11
Batem clar. Apararea mai da rateuri si atacantii mai rateaza, insa din fericire pentru noi Urziceni-ul are antrenor slab.

Luis Garcia10
11th November 2006, 13:13
victorie clara a gazdelor..:D

kain
11th November 2006, 16:12
Dan Petrescu slab ? N-as zice.. mai degraba lotul lor e slab :D

grande
11th November 2006, 16:25
Dan Petrescu slab ? N-as zice.. mai degraba lotul lor e slab :D

.....sau ai nostri sunt prea buni ?;)

resita
11th November 2006, 18:59
bate rapid fara probleme.

rapid - urziceni= 3-0 :ok:

Alberto
11th November 2006, 19:07
Castiga Rapidul...dar nu in maniera in care au facut-o la Galati....un 1-0, 2-0....

YoYoyOi
11th November 2006, 19:36
1-0 gol Buga

Alberto
11th November 2006, 19:37
11111111 Rapid.....Buga 35'

Sezione
11th November 2006, 20:09
3-1

grande
11th November 2006, 20:51
3-1

Alooo,provincia scor final 1-0 !

delaparis
11th November 2006, 20:54
A fost gol la Buga acolo ? :rolleyes:

grande
11th November 2006, 20:58
A fost gol la Buga acolo ? :rolleyes:

Din moment ce mingia depaseste linia portii ,ce este ?:o:

Nico21
11th November 2006, 20:59
clar gol...pacat de ratarile monumentale din repriza a doua...care puteau sa ne coste...daca ingerul Coman nu scotea acel penalty...era si pacat...Unirea a trecut de vreo 5 ori centrul terenului in mitanul secund...si uite cum suntem peste cimitireni in clasament...Forza bancarii !

delaparis
11th November 2006, 21:00
Din moment ce mingia depaseste linia portii ,ce este ?:o:


exact ... de fapt intrebarea mai bine e : a trecut mingea linia portii ? :D

grande
11th November 2006, 21:05
exact ... de fapt intrebarea mai bine e : a trecut mingea linia portii ? :D

A trecut ,nu te-ai uitat la tele ?
Dar acum intreb eu ,a fost penalty ?;)

YoYoyOi
11th November 2006, 21:07
Victorie nu foarte convingatoare a Rapidului. Au avut noroc cu portarul ca a scos acel penalty.
Golul Rapidului a fost valabil, chiar daca Stelea a incercat sa acopere. Oricum a venit in urma unei pase pefecte al unui jucator de la Urziceni.
Una peste alta un joc slabut, poate din cauza frigului.

Nico21
11th November 2006, 21:10
pai ce vrei draga?...poate daca jucam cu Apullum,ne concentram mai bine in fata portii..:yeah: ;)

Blaugrana_shark
11th November 2006, 21:11
victorie incontestabila a Rapidului, dar oricum vreau sa remarc evolutia excelenta a lui Bogdan Stelea, care ramane si la 38 de ani un portar de valoare....poate ar fi o solutie pentru Nationala:D

delaparis
11th November 2006, 21:14
A trecut ,nu te-ai uitat la tele ?
Dar acum intreb eu ,a fost penalty ?;)

penalty ? nu ... parerea mea ... dar... la Buga a trecut mingea linia portii ? :D

YoYoyOi
11th November 2006, 21:17
Da mai a fost si penalty si gol valabil.

grande
11th November 2006, 21:18
penalty ? nu ... parerea mea ... dar... la Buga a trecut mingea linia portii ? :D

Am impresia ca faci misto de noi :rosu:

Hai pa !

delaparis
11th November 2006, 21:25
Am impresia ca faci misto de noi :rosu:

Hai pa !

Stai calm ca nu e asa ...

Ma tot uit la reluare si ma intreb :cool: am dreptul .. nu ?

Oricum golul e validat asa ca nu mai are rost sa ne certam ...;)

Era doar o intrebare ... atat

YoYoyOi
11th November 2006, 21:27
Asa si daca te tot uiti la reluare ce ai descoperit?

delaparis
11th November 2006, 21:29
Nu mai zic nimic :P nu vezi ca se supara unii pe aici ? :D

jas2002ro
11th November 2006, 21:35
Hai mai delaparis, ca asta nu e faza controversata. Se vede si de la distanta ca a intrat in poarta.
http://i14.photobucket.com/albums/a340/project_fx28/buga-gol.jpg

Alberto
11th November 2006, 21:37
Castiga Rapidul...dar nu in maniera in care au facut-o la Galati....un 1-0, 2-0....


si s-a terminat 1-0....:P

delaparis
11th November 2006, 21:39
Hai mai delaparis, ca asta nu e faza controversata. Se vede si de la distanta ca a intrat in poarta.
http://i14.photobucket.com/albums/a340/project_fx28/buga-gol.jpg

Corect nu zic ... eu stiam ca trebuie ca mingea sa treaca cu toata circomferinta de linie :) Asta nu reusesc sa disting pe imagini ...
Oricum arbitrii au vazut probabil mai bine decat eu la tv asa ca :ok:

YoYoyOi
11th November 2006, 21:43
Stiai corect. Mingea trebuie sa treaca de linie cu intreaga circumferinta. Si asa si este. Ce tot dezbatem un lucru evident?

JJ
11th November 2006, 21:45
Am batut, pentru o zi suntem pe locul 2. Sunt curios daca Copos le da 75% din prime pt. asta, sau plateste tot 50%.

kain
11th November 2006, 21:49
Sunt multumit de rezultat. 3 puncte sunt oricand folositoare. ( FORZA DANI COMAN , FORZA RAPID ) :D

YoYoyOi
11th November 2006, 21:50
Nu le da bani nici acum ca n-au cistigat convingator:P

delaparis
11th November 2006, 21:53
Stiai corect. Mingea trebuie sa treaca de linie cu intreaga circumferinta. Si asa si este. Ce tot dezbatem un lucru evident?

corect ... acum ca e evident ar fi mai bine sa dezbatem dc Rapid nu s-a desprins la scor de Urziceni ...:rolleyes:

Asta daca nu supar pe nimeni iar :evil:

YoYoyOi
11th November 2006, 22:14
Pt ca nu au fost in stare. De aia nu s-au desprins. Si sa le para bine ca a ramas asa, ca putea fi si mai rau. Dar si mai bine. Depinde pe care fereastra te uiti:D

JJ
12th November 2006, 13:35
Las' ca intra mai multe etapa viitoare. Oricum, la golul Rapidului a gresit Stelea. Iar la penalty, faultul a fost inutil: mingea fusese prelungita mult si iesea in aut de poarta.

Sunchase
12th November 2006, 16:20
Se pare ca au intrat toate in meciul cu otelul si acum urmeaza ratari incredibile.Cand am vazut acel 11 m dictat m-am gandit ca doar noua ni se poate intampla asta.
Coman a fost magistral din nou !!! de obicei jucatorul rateaza insa acum el a aparat. a ghicit coltul si a avut o parada incredibila.

Rossi
12th November 2006, 18:53
1-0 chinuit si cu bulan ... penalty ratat de oaspeti pe finalul partidei ...

pytzy
12th November 2006, 19:47
Nici o etapa nu seamana cu alta asa si meciurile. In privinta golurilor asta este, bine ca au dat si unu iar Dani Coman a fost iar magistral in poarta Rapid-ului.......asta pana se umple magazia din nou(de goluri)si porma iar le varsa in poarta la careva. Eu sper sa fie una din cele doua echipe sau poate amandoua care poarta culoarea rosie cu mandrie. Forza Rapid

Cipus
13th November 2006, 06:49
65-70, in mod normal Razvan incepe cu Zicu, Mazilu si Buga, o sa fie 0-0 la pauza si atunci intre Moldovan dupa care inscrie. zic si eu, dar cine stie, poate mai vad un scor astronomic. In mod normal Unirea sta bine in aparare, Rohat si D.Munteanu (fundasii centrali) au jucat mult timp impreuna la Otelul si daca prind o zi buna sunt greu de invins

Si aici am gresit doar marcatorul si repriza

Cipus
13th November 2006, 06:53
.......aici am putine dubii ,nu cred sau mai bine spus sunt sigur ca ialomitenii nu vor inscrie pe Giulesti ! ;)

Doar imprecizia lui Cristi Vlad, si reflexul miraculos a lui Coman a scapat rapidul de un egal rusinos. ti-am raspuns mai sus sa nu fii sigur, si ti-am mai spus ca apararea Unirii este una foarte buna, nu-si merita soarta echipa asta, insa asa se intampla cand nu ai si atacul bun.

Cipus
13th November 2006, 07:08
victorie incontestabila a Rapidului

din moment ce oaspetii au ratat un penalty in min. 85, mai degraba o victorie norocoasa as spune :mda:


dar oricum vreau sa remarc evolutia excelenta a lui Bogdan Stelea, care ramane si la 38 de ani un portar de valoare....poate ar fi o solutie pentru Nationala

si Coman ar urma sa fie rezarva lui sau invers :evil: ? parerea mea este ca avem in campionatul nostru cel putin 5 portari mai buni ca Stelea: Coman, Popa, G.Curca, M.Tudor si Branet daca nu cumva si Stancioiu