PDA

View Full Version : Etapa 15: FC Arges - Ceahlaul



delaparis
5th November 2006, 23:53
Sambata, 11.11.2006
FC Arges - Ceahlaul (TELESPORT) - 14.00

Discutii inainte si dupa meci aici.

noir_desir
6th November 2006, 08:09
Cu toate ca tin cu moldovenii mei de la Ceahlaul, pronosticul nu poate fi decat 1. Argesul s-a trezit, Dorinel face o treaba buna si nu vor pierde puncte acasa. Un 2-1.

scorpiuta
6th November 2006, 13:21
2-0 pentru Ceahlaul!

JJ
6th November 2006, 14:46
Argesul bate.

grande
6th November 2006, 18:25
Merg pe mana lui Dorinel ,deci pronostic 1 solist.

crissis
7th November 2006, 01:11
Ambele echipe in etapa trecuta au scos rezultate bune
1X2 cine stie...

Cipus
7th November 2006, 02:14
Ceahlaul a avut ghinion cu Steaua, caci putea castiga. La Pitesti insa cred ca vor pierde, incepe sa se vada mana lui Dorinel care stie ca daca mai pierde puncte acasa retrogradarea il asteapta la colt cu bata sa-i dea in cap. Cu victorii acasa si egaluri in deplasare Argesul scapa lejer in retur. Deocamdata doar 1-0, gol Bilasco

chinezu
7th November 2006, 12:39
0-2(doicaru,serban)

UrsMeier
7th November 2006, 20:06
meci de 1 clar

Sezione
7th November 2006, 21:36
2-0!!
Argesul sper sa nu retrogradeze. E o echipa care a insemnat ceva in fotbalul romanesc, care a dat atatia fotbalisti... Ceea ce nu cazul cind vorbim de Ceahlaul si altii vecini de-ai lor.

danpuric78
7th November 2006, 22:44
2-0!!
Argesul sper sa nu retrogradeze. E o echipa care a insemnat ceva in fotbalul romanesc, care a dat atatia fotbalisti... Ceea ce nu cazul cind vorbim de Ceahlaul si altii vecini de-ai lor.
Pai atunci hai sa mergem la FRF sa cerem sa dea hotarare ca argesul sa nu retrogradeze niciodata pentru ca acum 30 de ani castigau campionate impingand dacii la adversare.
Si asa l-au adus pe dorinel munteanu care se are bine pe la frf si la liga......
De-ar retrograda naibii odata ei si cu timisoara si clujul si alte fanrome de echipe.

UrsMeier
8th November 2006, 07:20
De-ar retrograda naibii odata ei si cu timisoara si clujul si alte fanrome de echipe.

s-a auzit o voce din canal....................:headbang: :jerk: :ciocan:

Lauryca
8th November 2006, 23:22
Am votat X....dar mai bine ar bate Ceahlaul...sa bata toti moldovenii!!!!:) :ok:

Cipus
8th November 2006, 23:56
Nu stiu de ce dar am impresia ca etapa asta nu castiga niciuna dintre echipele din Moldova, poate doar Vasluiul sa scoata un punct cu Pandurii si Otelul un punct la Dinamo, s-ar putea sa ma insel totusi ca nu sunt Nostradamus sa le ghicesc pe toate...

luciano_1644
9th November 2006, 21:39
Victorie clara a Pitestiului,care inca mai spera la salvare!

Pepsi-Cola
10th November 2006, 15:00
x1 Bate Argesul cu 2-1

six
10th November 2006, 20:48
1 pe fata(solist):ok:

4za_Lazio
10th November 2006, 22:01
Chiar dak ceahlaul a scos X cu steaua nu cred ca se vor apara shi la Pitesti...vitorie pt Arges :D

Cipus
10th November 2006, 22:13
castiga echipa lui Dorinel, insa trebuie sa fie atent ca sunt multe probleme in aparare, Daouda, Badea, Crivac si Chirita vor lipsi, si tare mi-e teama ca nu prea are cine sa-i inlocuiasca, decat sa joace 3-4-3, si sa-l retraga pe Rednic pe linia de fund alaturi de Bazzi si Chita. Nici nemtenii nu stau prea grozav, Alistar e accidentat insa se pare ca sunt sanse sa fie recuperat, C si M Ilie si Purica accidentati, deci 3 -2 pentru pitesteni.

resita
11th November 2006, 11:54
bate arges 1-0

atat si nimic mai mult

bobycox
11th November 2006, 12:06
Pai atunci hai sa mergem la FRF sa cerem sa dea hotarare ca argesul sa nu retrogradeze niciodata pentru ca acum 30 de ani castigau campionate impingand dacii la adversare.
Si asa l-au adus pe dorinel munteanu care se are bine pe la frf si la liga......
De-ar retrograda naibii odata ei si cu timisoara si clujul si alte fanrome de echipe.


Ai perfecta dreptate ; am dat Dacii cu nemiluita ,ca sa scoatem fotbalisti adevarati ca Mutu , Neaga , Dica , Coman , Barbu , Schumacher , V. Popa , V. Nastase , P. Codrea...............:rosu::jerk:
Doamne ,cat de prosti sunt unii .................

Alberto
11th November 2006, 12:13
Castiga Argesul....

bobycox
11th November 2006, 13:38
3-0 suna mai frumos si este si mai aproape de adevar.

Alberto
11th November 2006, 14:42
Gol Prepelita............1-0 Arges......

danpuric78
11th November 2006, 14:55
Ai perfecta dreptate ; am dat Dacii cu nemiluita ,ca sa scoatem fotbalisti adevarati ca Mutu , Neaga , Dica , Coman , Barbu , Schumacher , V. Popa , V. Nastase , P. Codrea...............:rosu::jerk:
Doamne ,cat de prosti sunt unii .................

Auzi spuer inteligenta :headbang: :headbang: :headbang:
Ce legatura are scoala de fotbal de la Pitesti cu clubul care se chinuie de ani de zile prinA? Ce daca a vandut jucatori talentati scosi de scoala de fotbal la 18-19 ani, inseamna ca ar trebui sa ne inchinam in fata argesului?

Unde-s tata fotbalistii aia adevarati pe care i-ati scos? Ce fac acum pentru arges? Pun pile in drepata si in standa?
Daca sunteti asa mare echipa de ce aveti nevoie de antrenor bine vazut la frf si liga? Sa va ajute, nu?

Alberto
11th November 2006, 15:53
Castiga Argesul....


F.C. Arges - Ceahlaul 1-0.....si argesul mai strange 3 puncte...;)

Zauri
11th November 2006, 16:24
Se vede mana lui Dorinel.

dan
11th November 2006, 18:46
rezultat previzibil.
i-a facut dorinel sa joace,pt ca jucatori buni sunt destui la pitesti.

edit:ce de voturi in favoarea argesului,asta pt ca pool-ul inca nu s-a inchis...chiar nu stiam de ce avea argesul 16-1

Lauryca
11th November 2006, 19:10
Eu bat pariu ca si etapa viitoare îl fura arbitrii pe Stefan... :) :) ;)

DanJuve
11th November 2006, 22:57
forza viola!bravo baietii!!!

dannymoga
13th November 2006, 01:00
Bravo Dorinel!!!!
O sa-i scapi de la retrogradare pe Argeseni!!! si asta e bine!!! Tine-o tot asa!!!
Succes Fc Arges!

Cipus
13th November 2006, 06:30
Deocamdata doar 1-0, gol Bilasco
si doar am vrut sa spun Prepelita :headbang:, data viitoare poate nimeresc si cine da gol. Si uite asa a predat Argesul "lanterna" Jiului, iar in retur preda si locul retrogradabil pe care sa afla acum, poate chiar Ceahlaului

bobycox
13th November 2006, 14:04
[QUOTE=danpuric78;899595]Auzi spuer inteligenta :headbang: :headbang: :headbang:
Ce legatura are scoala de fotbal de la Pitesti cu clubul care se chinuie de ani de zile prinA? Ce daca a vandut jucatori talentati scosi de scoala de fotbal la 18-19 ani, inseamna ca ar trebui sa ne inchinam in fata argesului?

Unde-s tata fotbalistii aia adevarati pe care i-ati scos? Ce fac acum pentru arges? Pun pile in drepata si in standa?
Daca sunteti asa mare echipa de ce aveti nevoie de antrenor bine vazut la frf si liga? Sa va ajute, nu?[/QUOTE}]

Cred ca daca ar durea prostia , ai fi internat pe viata intr-un spital de nebuni. Pai cumetre , in ce tara ai auzit tu, ca juniorii sunt deja fotbalisti fara sa joace pe la echipa mare . Daca ar fi sa ma iau dupa tine , pustii aia de 10-12 ani pe care-i cumpara Manchester , Real , Barca etc ,sunt dupa capul tau viitoare mari vedete . :jerk: De expresia " Te-ai nascut talent si ai murit speranta" ai auzit ? Cam asa e si cu juniorii . Degeaba ai tu Juniorii de nota 10 daca ei nu au unde sa se afirme , sau daca selectia la echipa mare ,se face pe pile si pe relatii.
Apropo cand vb de antrenori cu relatii la FRF si LPF, da si exemplu cu ce am fost ajutati pana acuma de catre astia. Ai tu vre-un exemplu de ajutor pe care l-am primit de la acestia si noi nu stim ?:ciocan:

danpuric78
13th November 2006, 23:23
[QUOTE=danpuric78;899595]Auzi spuer inteligenta :headbang: :headbang: :headbang:
Ce legatura are scoala de fotbal de la Pitesti cu clubul care se chinuie de ani de zile prinA? Ce daca a vandut jucatori talentati scosi de scoala de fotbal la 18-19 ani, inseamna ca ar trebui sa ne inchinam in fata argesului?

Unde-s tata fotbalistii aia adevarati pe care i-ati scos? Ce fac acum pentru arges? Pun pile in drepata si in standa?
Daca sunteti asa mare echipa de ce aveti nevoie de antrenor bine vazut la frf si liga? Sa va ajute, nu?[/QUOTE}]

Cred ca daca ar durea prostia , ai fi internat pe viata intr-un spital de nebuni. Pai cumetre , in ce tara ai auzit tu, ca juniorii sunt deja fotbalisti fara sa joace pe la echipa mare . Daca ar fi sa ma iau dupa tine , pustii aia de 10-12 ani pe care-i cumpara Manchester , Real , Barca etc ,sunt dupa capul tau viitoare mari vedete . :jerk: De expresia " Te-ai nascut talent si ai murit speranta" ai auzit ? Cam asa e si cu juniorii . Degeaba ai tu Juniorii de nota 10 daca ei nu au unde sa se afirme , sau daca selectia la echipa mare ,se face pe pile si pe relatii.
Apropo cand vb de antrenori cu relatii la FRF si LPF, da si exemplu cu ce am fost ajutati pana acuma de catre astia. Ai tu vre-un exemplu de ajutor pe care l-am primit de la acestia si noi nu stim ?:ciocan:

Lasa nene lasa. Ce treaba are evitarea retrogradrii cu presupurii mari fotbalisti care au trecut pe la arges. Eu asta nu inteleg.
APoi, Am zis ca v-ati luat antrenor cu pile la FRF si LPF. Atat deocamdata.
Ca are pile e evident, altfel nu inteleg cum regulamentul nu se aplica pentru Dorniel Munteanu.

UrsMeier
13th November 2006, 23:35
...si ce legatura ai tu cu fotbalul........chiar habar n-am

bobycox
14th November 2006, 07:55
[QUOTE=bobycox;903282][B]

Lasa nene lasa. Ce treaba are evitarea retrogradrii cu presupurii mari fotbalisti care au trecut pe la arges. Eu asta nu inteleg.
APoi, Am zis ca v-ati luat antrenor cu pile la FRF si LPF. Atat deocamdata.
Ca are pile e evident, altfel nu inteleg cum regulamentul nu se aplica pentru Dorniel Munteanu.
Pai pt cine s-a aplicat regulamentul si noi ceilati Muritori de rand nu stim ? Cumva pt Steaua ,Dinamo ,sau Rapid ....? Nu CRED.:jerk: