PDA

View Full Version : Etapa 15: Dinamo Bucuresti - Otelul Galati



Pages : [1] 2

delaparis
5th November 2006, 23:42
Dinamo - Otelul (ANTENA 1) - 20.45
Discutii inainte si dupa meci aici.

WOLF_ULTRAS
6th November 2006, 00:21
Daca nu se concentreaza calume si nu ajung cu picioarele pe pamant cred ca luam dublu de la astia....Oricum am incredere in GRIGORAS ca îi va monta pentru cel putin un egal......asa ca 1-1
FORZA OTELUL viata merge mai departe alaturi de OTELUL

crissis
6th November 2006, 00:37
Ar fi foarte bine ca sa piarda iarasi dinamo l-e va prinde bine pe viitor dar si un egal nu e rau
Dinamo -Otelul X

tchibos
6th November 2006, 00:48
un egal cred ca se poate.. Dinamo cred ca s-a pierdut dupa prima infrangere

e adevarat ca Grigoras vroia sa plece de la Otelu'?

Otelu_4ever
6th November 2006, 07:39
Bate Otelul cu 3-1.

Rapidul a fost doar o intamplare nefericita. Sper sa realizeze si otelarii acest lucru cat de curand si sa treaca si mai repede peste evenimentul nefericit. Capul sus ca mai sunt suficiente etape pana la sfarsitul campionatului!

FM

AxinTe
6th November 2006, 07:46
sa fim seriosi.. otelul a pierdut cu 3-0 si 7-0 cu vaslui si rapid si vor sa bata Dinamo la 2 goluri diferenta.. meciul cu steaua a fost un meci norocos..

Rossi
6th November 2006, 07:49
Dinamo - Otelu 4-0 :ok:

Otelu_4ever
6th November 2006, 08:00
sa fim seriosi.. otelul a pierdut cu 3-0 si 7-0 cu vaslui si rapid si vor sa bata Dinamo la 2 goluri diferenta.. meciul cu steaua a fost un meci norocos..

Pe vremea cand jucam la juniori la Otelul se zicea: mingea-i rotunda :)
Asa ca niciodata sa nu te mire nimic din ceea ce se intampla in fotbal. Dinamo este o echipa care are un joc mult mai slab comparativ cu locul pe care-l ocupa in campionat. Asta nu inseamna ca insinuez ca ar fi vandut meciuri sau alte prostii de acestea... doar ca asta-i realitatea.

FM.

noir_desir
6th November 2006, 08:17
Normal ar trebui sa fie 1, hai 1x... Dupa prima infrangere pt. Dinamo, ar mai putea veni si altele, dar nu cred ca o echipa ce a fost batuta etapa anterioara cu 7-0 are puterea sa produca surpriza, atat timp cat are moralul la pamant... Eu zic un 2-0.

Ess
6th November 2006, 09:49
@noir_desir. Unii cu moralul la pamant aialalti cu fizicul. Am fost pe stadion la CFR-DIN. Prin minutul 70 erau cel putin 5 jucatori terminati. Inteleg ca oboseala-i mare, da' vor in UCL??? In halu asta???lol
Bate Otelul.

vlad1607
6th November 2006, 10:45
in contextul actual o sa fie un meci interesant..dar care o sa se incheie cu victoria noastra pronostic : 3- 0

resita
6th November 2006, 14:26
0-3

vezi ca aici se discuta despre dinamo - otelul nu despre steaua - national :happy :happy :happy

Bate Otelul cu 3-1.
FM

vise placute :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep:

Red-Castorryy
6th November 2006, 14:36
0-3


Dinamo - Otelul 3-0 :ok:

JJ
6th November 2006, 14:42
Otelul va demonstra ca ce a patit cu Rapidul a fost doar un accident, iar Dinamo va confirma scaderea de forma. Drept urmare bate Otelul cu 1-0.

Red-Castorryy
6th November 2006, 15:29
Otelul va demonstra ca ce a patit cu Rapidul a fost doar un accident, iar Dinamo va confirma scaderea de forma. Drept urmare bate Otelul cu 1-0.

DINAMO va demonstra ca ce a patit la Cluj a fost doar un accident, iar Otelul va confirma scaderea de forma. Drept urmare bate DINAMO cu 3-0. :ok:

SORINULTRA
6th November 2006, 16:22
speram , luptati, nu n e dezamagiti din nou......

tuxie
6th November 2006, 16:27
1-1 si isi revine Otelul.

grande
6th November 2006, 18:20
speram , luptati, nu n e dezamagiti din nou......

Daca scapati cu 4 sa fiti fericiti !

STEEL
6th November 2006, 18:42
Daca scapati cu 4 sa fiti fericiti !

Daca luam 4 poate dam 5,asa sa ne mai inveselim si noi putin....:)

apercele
6th November 2006, 18:46
interesant sa vedem cum reactioneaza dinamovistii dupa prima infrangere...ori ies cu tupeu sa arate de ce sunt pe locul I, ori se plafoneaza si urmeaza o serie de esecuri (care nu prea cred)

merg pe victorie dinamo

starsteel
6th November 2006, 19:57
Sa fim seriosi orice infrangere crunta lasa urme iar cum Dinamo a pierdut si ea daca e nevoie o baga arbitrul in ate.....meci de 1 solist din pacate.

apercele
6th November 2006, 20:11
mda, din cauza arbitrajelor.....cata penibilitate

starsteel
6th November 2006, 20:14
Da daca discutam de arbitraje in partidele lui Dinamo suntem penibili toata lumea stie ca sunteti curatenia intruchipata in privinta asta.

apercele
6th November 2006, 20:26
deaia nu ne-au dat penalti-ul la cristea care era meritat
diferenta e ca noi nu ne plangem ce niste ****ri in timp ce altii isi ascund neputiinta prin arbitraje

starsteel
6th November 2006, 20:32
Sa inteleg ca va mancat arbitrajul....gluma anului :happy

apercele
6th November 2006, 20:45
haha, gluma anului e sa se planga stelistii de arbitraje...lasa ca anul debea a inceput, mai aveti timp de "cadouri" de la arbitru in careu....pariez ca terminati sezonul cu 20 de penaltiuri inventate
dar nici nu stiu cu cine vb acum...cu otelarul sau cu stelistul....sau te pomenesti ca otelul a pierdut ieri 34-0 din cauza arbitrului?

la dinamo, nu are cum sa ne manance arbitrajele..daca greseste arbitrul, le dam peste nas si gata...
exemplu concret: la craiova, animalul de ovidiu stanga l-a calcat pe margaritescu pe cap (ROSU DIRECT) dar echipa noastra si-a vazut de treaba si le-a bagat 4 boabe oltenilor, asa la misto

m8k
6th November 2006, 21:17
Daca pierdea Otelul cu 1-0 tot acol era ca si cu 7-0!!! Otelul e capabil sa puna inca o piedica celor de la Dinamo!!!Descultii de indienii da de si-or pune sosete la acest meci!:D

bada_otelul
6th November 2006, 21:45
dinamo a batut rapid cu 3-1,rapid pe noi cu 7-0 ... inseamna ca se va termina dinamo-otelul 1-10 :D:D:D

m8k
6th November 2006, 21:59
Bada otelul nu stiu ce calcule ai facut de a iesit 1-10, dar daca ar iesi macar 1-9 as fi si eu fericit!!!:D

Jonathan Archer
6th November 2006, 22:52
Am muscat tarana,suntem inca cu fata in noroi,prabusiti sub loviturile nemiloase ale bravilor giulesteni dar nu va faceti iluzii.Inca nu am murit asa ca nu ne cantati prohodul.Am pierdut rusinos o batalie dar razboiul nu s-a terminat.Asa cum ne-am ridicat sezonul trecut din tarana putem sa o facem si acum .Fotbalul e doar un joc si nu e totul pierdut.Hai Otelul.

Andutzu
6th November 2006, 22:54
dupa dushul asta cu gheatza :( poate vine cel cu apa calda :P
speram sa ne revenim...

Red-Castorryy
6th November 2006, 23:00
speram sa ne revenim...

dupa 0-7 o sa va reveniti si o sa luati bataie doar cu 3-0 :ok:

Alberto
6th November 2006, 23:27
nu conteaza cu cat...dar sa castigam....:ok:

Asta e important...

crissis
7th November 2006, 00:41
Alt meci greu pentru dinamo :no: si din care sper sa piarda iarasi ca sa nu mai auzim ca a fost un accident :evil:
Campionatul e lung si sigur vor mai veni si alte infringeri mai ales ca in retur are citeva deplasari destul de grele.
Hai Otelul :ok:
Dinamo- Otelul 0-1 :evil:

Cipus
7th November 2006, 01:07
Dinamo a scazut mult in ultimele 2 meciuri, poate a fost si oboseala de vina, acum au timp sa-si revina, la fel si Otelul sa-si refaca moralul. Ar fi normal ca ambele echipe sa uite etapa precedenta, sa-si pastreze doar dorinta de victorie care le-a fost furata etapa trecuta. Cred ca va fi un meci greu pentru ambele echipe pentru ca o eventuala infrangere ar insemna inceputul sfarsitului, de aceea ma gandesc eu ca se va termina egal si toata lumea va fi multumita

Red-Castorryy
7th November 2006, 04:22
sper ca baietii sa demonstreze ca meciul cu cfr a fost doar un accident.
Sper sa topim otelul. Eu zic ca le dam cel putin 3-0 ...

nr.zece
7th November 2006, 09:04
la cluj a inceput un nou serial
numai s-a apropiat comandantul de *** si gata cu performanta

chinezu
7th November 2006, 12:25
4-0(ganea3,moti)

STEELMAN
7th November 2006, 12:35
batem cu 8-0

Rossi
7th November 2006, 14:38
parca-i vad pe galateni miloginduse de Rednic sa nu le dea decat 3-4 boabe ...

daca galatenii isi mai iau 7 boabe ca etapa trecute ...se desfiinteaza pana si orasul :happy

STEEL
7th November 2006, 15:08
parca-i vad pe galateni miloginduse de Rednic sa nu le dea decat 3-4 boabe ...

daca galatenii isi mai iau 7 boabe ca etapa trecute ...se desfiinteaza pana si orasul :happy

Ce concluzie de om .......In locul tau mi-e mi-ar fi oarecum teama de partida asta,mai ales ca Otelul va incerca din rasputeri sa demonstreze ca meciul cu rapid a fost doar un accident stupid.Aminteste-ti returul din campionatul trecut 0-3 (si a-ti scapat ieftin),Otelul a lovit mereu cand lumea se astepta mai putin,poate se simt mai in largul lor atunci cand sunt considerati victime sigure.
Cu siguranta,dupa o infrangere umilitoare cu 0-7 in propriul fief,teoretic pe hartie dinamo este net favorita dar sa nu uitati,Otelul este totusi o echipa buna a ligii 1 si are capacitatea de-a castiga in fata oricarui adversar,de-altfel au si demonstrat-o.Deci aviz "amatorilor" care se grabesc sa de-a verdicte pripite,fi-ti mai circumspecti in privinta Otelului.

bada_otelul
7th November 2006, 15:20
raman la pronosticul meu de 10-1 pt otelul,am explicat mai devreme dc :))
bianco-rosii ce sa zic,vorba aia ungureasca:pupa mai in fund

dede
7th November 2006, 15:32
ambele echipe vin dupa o infrangere, asa ca probabil se vor motiva mai mult acum...
daca otelul joaca la fel ca inainte de meciul cu rapid, poate sa puna probleme lui dinamo...

1-1

tutye
7th November 2006, 16:10
Da daca discutam de arbitraje in partidele lui Dinamo suntem penibili toata lumea stie ca sunteti curatenia intruchipata in privinta asta.

starsteel esti penibil tata..nu tin partea lui dinamo sau altcuiva...dar cand vine vorba de favoruri ale arbitrilor, steaua e pe primul loc...e echipa care a fost ajutata cel mai mult...vezi meciul de la pitesti, si cu gloria acasa...si exemplele pot continua....

on topic...eu sper.....is optimist...forza Otelul!!!

Aurel.D
7th November 2006, 17:49
Si Otelul si Grigoras (cu Farul) au mai incurcat Dinamo, dar de data asta nu cred ca vor reusi. Iar infrangerea cu CFR, nu a fost un capat de tara pt. dinamovisti, asa ca asteptati-va la o noua serie....
1 solist!


Da daca discutam de arbitraje in partidele lui Dinamo suntem penibili toata lumea stie ca sunteti curatenia intruchipata in privinta asta.

In afara de "monumentala" greseala de a nu-l elimina pe Tames in meciul cu Steaua, pe care o exagerati atata, Dinamo nu a fost avantajata in nici un meci campionatul asta, nu mai vorbi prostii.

Pepsi-Cola
7th November 2006, 17:51
x2 am incredere in Otelul ca va fi a doua echipa care va bate pe Dinamo !!!

STEEL
7th November 2006, 17:58
x2 am incredere in Otelul ca va fi a doua echipa care va bate pe Dinamo !!!

Idem.

remy
7th November 2006, 20:00
Nu va mai faceti sperante, la Dinamo nu mai sunt scandalurile de anul trecut, provocate tot de un Becaliot, pe nume Giovanni Becali !
Chiar daca sunt obositi, tot au cea mai mare valoare din campionat.

apercele
7th November 2006, 20:05
Nu va mai faceti sperante, la Dinamo nu mai sunt scandalurile de anul trecut, provocate tot de un Becaliot, pe nume Giovanni Becali !
Chiar daca sunt obositi, tot au cea mai mare valoare din campionat.

aici ai zis-o cam bine :ok:

Sezione
7th November 2006, 21:20
1 solist...din pacate )))))))

megastar
7th November 2006, 22:29
Vom trai si vom vedea.Insa cred ca batem... de fapt sunt sigur.Meciul asta e singurul in care sunt 100% sigur ca batem.Noi vom fi ambitionati,dinamovistii vor avea probleme sa isi revina dupa prima infrangere in campionat.La sfarsitul meciului mi se va confirma ca am avut dreptate.Doamne ajuta.

YoYoyOi
7th November 2006, 22:50
Stan ii spunea lui MM dupa meciul cu Steaua sa stea linistit ca tot asa va juca si cu Rapid si cu Dinamo. Jumatate din promisiune si-a incalcat-o. Daca echipa respecta cealalta jumatate, Otelul va cistiga. Daca nu, Otelul va pierde. Egal nu cred ca va fi.

ULTRAS_TAVY
7th November 2006, 22:54
Bate otelul....vor demonstra ca au valoare...iar dinamo va demonstra...k a avut 13 victorii din intamplare:ok:

remy
7th November 2006, 23:20
Da, ma, dar va iau cei de la Dinamo jucatorii imprumutati, si veti pica rau de tot. Stati calmi, sa nu fie ca si in meciul cu Poli Iasi !
Sa fie toti impotriva Stelei, sa moara Jiji de necaz. Nu mai ajutati, galateni, pe stelisti, ca nu merita, la stilul lor de joc

YoYoyOi
7th November 2006, 23:25
Asta ar trebui inteleasa ca o instigare la non-combat? Chiar in halul asta ati ajuns? Va e frica de Otelul sau ce?

remy
7th November 2006, 23:32
Nu, pt. ca degeaba se agita dupa un 0-7 !
Ar bate la ochi ca a fost blat, daca vor castiga chiar cu Dinamo, prima echipa din Europa !
CUM NAIBA, ISI REVIN CA PASAREA PHOENIX IN MAXIM O SAPTAMANA ?
Oricum, cam toti urasc pe cei de la Steaua, si joaca mai tare cu ei, sa le mai cada nasul care le-a ajuns prea sus. Dovada cum au jucat Otelul, Iasiul, Timisoara, Dinamo, etc, cu Steaua.
Si-asa Otelul nu mai vrea in UEFA, de ce sa se agite acum, cand Dinamo are un program obositor ?

starsteel
7th November 2006, 23:38
Si Otelul si Grigoras (cu Farul) au mai incurcat Dinamo, dar de data asta nu cred ca vor reusi. Iar infrangerea cu CFR, nu a fost un capat de tara pt. dinamovisti, asa ca asteptati-va la o noua serie....
1 solist!

In afara de "monumentala" greseala de a nu-l elimina pe Tames in meciul cu Steaua, pe care o exagerati atata, Dinamo nu a fost avantajata in nici un meci campionatul asta, nu mai vorbi prostii.

1. Daca gandesc cei de la Dinamo asa sigur dam lovitura in "groapa"....parca incep sa-mi revin din socul de duminica.
2. Exemplu din ultimul meci: scor 1-1 min. 67...gol perfect valabil anulat clujenilor.:nah:

delaparis
7th November 2006, 23:39
Ar bate la ochi ca a fost blat, daca vor castiga chiar cu Dinamo, prima echipa din Europa !


/hello

asta e ...

:ras-plans:

starsteel
7th November 2006, 23:41
....Ar bate la ochi ca a fost blat, daca vor castiga chiar cu Dinamo, prima echipa din Europa !...
Sa dea Domnul sa fiti a 3-a din grupa UEFA Cup....prima echipa din Europa :happy
Mai Remy numai o singura echipa din Romania a fost odata prima in Europa...imi scapa numele, cum se numeste? :happy

remy
7th November 2006, 23:43
Ai prins curaj, dupa rusinile patite saptamana trecuta ?
Vreti sa dati lovitura ... tot cu un 7-0, pt. Dinamo acum ?
Ce-ar fi sa vedem si primele 2 de 11 metri si pt. Dinamo ? Asta ca sa moara galatenii de invidie !
Sa retinem tot ce spun galatenii si stelistii, si dupa meci vom rade iar !

starsteel
7th November 2006, 23:45
Otelul nu pierde oricum nimic la Bucuresti in schimb "cateii" intra in sevraj daca nu obtin toate cele 3 puncte.
FORTZA OTELUL! FORTZA GALATI!

crissis
7th November 2006, 23:48
Otelul poate fi echipa care o poate incurca pe Dinamo chiar in groapa.
In ultimele doua meciuri Dinamo a jucat slab si foarte slab si de aceea a aparut si prima infringere .Dinamo-Otelul 1x2 .
La prima vedere Dinamo e favorita iar Otelul e victima sigura dar sa speram ca nu va fi asa si ca galatenii vor face o partida mare scotind un egal si de ce nu chiar o victorie in groapa.

Hard
7th November 2006, 23:50
Bateti cainii ingamfati!

STEEL
7th November 2006, 23:51
Nu, pt. ca degeaba se agita dupa un 0-7 !
Ar bate la ochi ca a fost blat, daca vor castiga chiar cu Dinamo.

Eu imi doresc victorie,toate cele 3 puncte aduse la Galati....cat despre chestia cu batutul la ochi,sincer,ma lasa rece si indiferent.:rolleyes:

danpuric78
8th November 2006, 04:24
Bate otelul....vor demonstra ca au valoare...iar dinamo va demonstra...k a avut 13 victorii din intamplare:ok:
Incredere in Otelul. Dupa ce au fost umiliti de arges, cea mai slaba echipa din campionat si dupa ce au luat 7-0 de la rapid acasa?
Otelul a ajuns in frunte printr-o conjunctura extrem de favorabila, au avut de jucat numai cu echipe foarte slabe. Acum cand au inceput meciurile mai grele se duc la vale.

SORINULTRA
8th November 2006, 07:54
important nu e scorul ci sa i vedem ca joaca fotbal , sa vedem ca si au revenit dupa meciul cu rapid

vlad1607
8th November 2006, 10:25
speranta otelara seamana cu discursul lui jiji :D :D :D :D castgam stati linistiti

starsteel
8th November 2006, 11:58
important nu e scorul ci sa i vedem ca joaca fotbal , sa vedem ca si au revenit dupa meciul cu rapid
Prima jumatate de ora chiar si in meciul ala au jucat bine, exceptie au facut Baltoi si Marginean care in mod sigur ar trebui trecuti putin pe dreapta mai ales unul dintre ei ca doar jucam cu Dinamo.

*Coco*
8th November 2006, 23:44
Bate Otelul sau cel putin fac egal:D
dinamo incet incet o ia in jos si e bine:evil:

delaparis
8th November 2006, 23:50
Bate Otelul sau cel putin fac egal:D
dinamo incet incet o ia in jos si e bine:evil:


:D

auzi mai ce zice ? :D

"Bate fierul cat e cald..." :happy (luara 0-7 cred eu :rolleyes: )

:happy

Cipus
9th November 2006, 01:11
Otelul a ajuns in frunte printr-o conjunctura extrem de favorabila, au avut de jucat numai cu echipe foarte slabe. Acum cand au inceput meciurile mai grele se duc la vale.[/QUOTE]


Daca imi aduc bine aminte este exact invers, Otelul a luat bataie in meciurile usoare cu Unirea (in campionat), cu Arges si Vaslui si au castigat pe cele grele cu Poli, Steaua.

Cipus
9th November 2006, 01:18
Initial am spus ca ambele echipe vin dupa o infrangere, nu stiam de aici de departe ca mai sunt si meciurile din cupa. Acum doar una vine dupa o infrangere. Nu-mi explic daca Pandurii au jucat cu echipa a 2-a si la Bucuresti, atunci Dinamo cu care echipa a jucat cu a 3-a sau a 4-a? vorbesc serios poate sa imi spuna cineva in ce formula a jucat Dinamo, si daca sunt suspendati sau accidentati de la ambele echipe? Revin la meci si imi mentin pronosticul X desi nu ar fi exclus sa castige Otelul ca si sezonul trecut, mai ales ca s-a refacut D.Stan.

Cra10veanu
9th November 2006, 01:50
exact cipus, dinamo a jucat cu echipa a5-a :D
Dinamo Bucuresti: Gaev, Mihut, Galamaz, Radu St., Pulhac, Tames, Ze Kalanga, Cristea, Munteanu, Niculescu, Danciulescu.
Antrenor: Mircea Rednic.
schimbari : "la Dinamo a intrat Moti in locul lui Pulhac si Ropotan in locul lui Ze Kalanga".
"In ultimele patru minute, la Dinamo a intrat Ganea in locul lui Danciulescu"
:D:D:D

Sergio_D
9th November 2006, 02:25
Adică au jucat cu ce aveau ei mai bun, dar cu mici cârpeli pe ici pe colo... :D Pandurii chiar au jucat cu jucători din a doua echipă. Dossey, Ursu, Vătavu, Luca, Dedu sau Zamfir nu sunt titulari. :cool:

Ţin pumnii Oţelului în acest meci, sper ca Dinamo să-şi continue panta descendentă şi poate poate, prind şi Pandurii un loc de cupă UEFA :happy (joking)

Hard
9th November 2006, 04:03
dinamo sa piarda,indiferent cu cine joaca

Cipus
9th November 2006, 11:37
exact cipus, dinamo a jucat cu echipa a5-a :D
Dinamo Bucuresti: Gaev, Mihut, Galamaz, Radu St., Pulhac, Tames, Ze Kalanga, Cristea, Munteanu, Niculescu, Danciulescu.
Antrenor: Mircea Rednic.
schimbari : "la Dinamo a intrat Moti in locul lui Pulhac si Ropotan in locul lui Ze Kalanga".
"In ultimele patru minute, la Dinamo a intrat Ganea in locul lui Danciulescu"
:D:D:D

Wow!!! asta da surpriza anului, doar Mihut si Galamaz nu sunt titulari, de Pandurii stiam cu cine a jucat, si s-a mai jucat si in Bucuresti daca nu ma insel. Cred ca s-au tulburat serios apele la Dinamo si mi-e teama pentru ei ca vor pierde si cu Otelul. De aceea nu e bine sa razi de raul altuia (ma refer la eliminarea Stelei anul trecut de catre Rapid II) pentru ca se intoarce roata si soarta te loveste si mai rau. Otelul cred ca si-a revenit si din cate stiu doar Baltoi e imprumutat de Dinamo la Galati nu cred ca se lasa Otelul invinsa, Baltoi era imprumutat si anul trecut la Galati si asta nu i-a impiedicat sa bata cu 3-0 in Stefan cel Mare. Radu Stefan avea 3 galbene, a primit cumva cartonas cu Pandurii? ca daca e asa ar trebui sa fie suspendat si daca joaca Galamaz e nasol rau pentru Dinamo, 3-1 pentru Otelul

bada_otelul
9th November 2006, 12:04
niciun meci nu seamana cu altul,asa ca raman la pronosticul meu 10-1 pt otelul:D

mark111
9th November 2006, 13:18
sper ca dinamo sa mearga acum in sens invers pina ajunge la cifra 13 infringeri....curaj,se poate!!!!!

SAMM
9th November 2006, 13:46
dak se joaca pe teren X2

dak s-a jucat deja in culise 1

J.A.N
9th November 2006, 14:06
agitatilor ceaveti,ati inhalat prea mult dioxid din combinat.bat cainii*** cu 8-0.asa sa avansati si voi de la 7 la 8 goluri..........primite sarmarilor,oamenii tinichelei

danpuric78
9th November 2006, 14:19
dak se joaca pe teren X2

dak s-a jucat deja in culise 1

Da mah, sigur x2. Superechipa otelul, favorita. De tot rasul.
Dupa ce au fost umiliti de arges, cea mai slaba echipa sin campionat si dupa ce si-au luat 7 goluri de la rapid, otelul e favorita in stefan cel mare.
Urmand aceasta logica de fier inseamna ca Nationalul a castigat deja in ghencea.

bada_otelul
9th November 2006, 14:30
agitatilor ceaveti,ati inhalat prea mult dioxid din combinat.bat cainii(javrele) cu 8-0.asa sa avansati si voi de la 7 la 8 goluri..........primite sarmarilor,oamenii tinichelei

castravete:rosu:

remy
9th November 2006, 14:33
Lasa-i sa rada, ca tot cine rade la urma, rade mai bine !
si ce se mai bateau cu pumnul in piept ca Steaua va lua zeci de ani de-acum incolo titlul, luandu-se dupa cei doi maimutoi, Jiji si Meme.
Ce sa mai zic de "profetul" Corleone, care ne aburea ca Dinamo are valoare mai jos de locul 7 in Romania.
Sa bata Dinamo cu 1-0 sau 2-1, si nu ma supar.
Deja cei care nu mai aveau tupeu sa scrie pe aici dupa rusinea de 2 luni a Stelei, au revenit din pumni !
Vor tacea definitiv peste cateva etape, si sa vezi liniste atunci !

SAMM
9th November 2006, 14:37
apropo baltoi mai e jucatorul lui dinamo ?

Zax
9th November 2006, 14:37
sigur nu castiga dinamo cu otelu, vor intra intr-o criza si mai mare si va incepe declinul, duelul pe campionat se va da intre Steaua si Rapid

mateiasi
9th November 2006, 15:54
apropo baltoi mai e jucatorul lui dinamo ?
Da. E doar imprumutat la noi pentru tot sezonul 06-07 (asa cum, in primavara, a fost imprumutat pentru returul editiei trecute de campionat). Dar nu cred ca va juca sambata: in contractul anterior de imprumut (cel din primavara) a fost sti****ta o clauza conform careia Otelul nu il putea folosi pe Baltoi in meciurile directe cu Dinamo. Nu stiu daca exista aceeasi clauza si in contractul actual - probabil ca da. Oricum, ar fi mai bine sa nu joace - se elimina orice suspiciune de non-combat (la urma urmei, e finul lui Borcea).

remy
9th November 2006, 16:40
Da. E doar imprumutat la noi pentru tot sezonul 06-07 (asa cum, in primavara, a fost imprumutat pentru returul editiei trecute de campionat). Dar nu cred ca va juca sambata: in contractul anterior de imprumut (cel din primavara) a fost sti****ta o clauza conform careia Otelul nu il putea folosi pe Baltoi in meciurile directe cu Dinamo. Nu stiu daca exista aceeasi clauza si in contractul actual - probabil ca da. Oricum, ar fi mai bine sa nu joace - se elimina orice suspiciune de non-combat (la urma urmei, e finul lui Borcea).
Fara Baltoi si fara Semeghin, Otelul n-ar fi fost pe locul asta !
Tot cei de la Dinamo sa ajute si pe Otelul, pe langa altele ajutate de ei !
Dupa cate stiu, si Daniel Stan a fost dinamovist.

Liviu
9th November 2006, 16:49
...si fara Semeghin, Otelul n-ar fi fost pe locul asta !
Mai ales dupa meciul de etapa trecuta .

On-topic : Dinamo-Otelul 50%-1 30%-X 20%-2

STEELMAN
9th November 2006, 16:57
forza otelul

SAMM
9th November 2006, 17:09
Da. E doar imprumutat la noi pentru tot sezonul 06-07 (asa cum, in primavara, a fost imprumutat pentru returul editiei trecute de campionat). Dar nu cred ca va juca sambata: in contractul anterior de imprumut (cel din primavara) a fost sti****ta o clauza conform careia Otelul nu il putea folosi pe Baltoi in meciurile directe cu Dinamo. Nu stiu daca exista aceeasi clauza si in contractul actual - probabil ca da. Oricum, ar fi mai bine sa nu joace - se elimina orice suspiciune de non-combat (la urma urmei, e finul lui Borcea).

asta ca nu joaca e ok

dar poate au si ei niste prieteni intre cei care vor juca, si le transfera niste bani via porcea

e posibil

de aia ma intreb eu cum naiba dinamo are jucatori "cartita" la aproapte toate echipele din tara

plus ca dak de exemplu ar incerca sa faca Steaua blat s-ar duce repede baltoi sa dea totul in vileag

ehehe, metode comuniste, bine ca in Europa nu se poate cu de-astea

mateiasi
9th November 2006, 17:53
Fara Baltoi si fara Semeghin, Otelul n-ar fi fost pe locul asta !
Tot cei de la Dinamo sa ajute si pe Otelul ...
Care ajutor, frate ?
1. Semeghin e jucatorul Otelului, nu e imprumutat. Nici n-a fost transferat de la Dinamo, ci de la o echipa de prin Israel, la care ajunsese dupa ce a plecat de la Dinamo.
2. Baltoi a fost imprumutat nu pentru ca i s-a rupt inima lui Borcea de mila noastra, ci pentru ca nu avea loc in prima echipa (Rednic si asa se plange ca are inflatie de atacanti). In plus, ni l-au trimis serios accidentat - vreo 12 etape a stat pe tusa.

Daca stam sa numaram cati jucatori buni au plecat de la Otelul la Dinamo pe preturi de nimic, de-a lungul anilor, as zice ca noi i-am ajutat pe ei, si nu invers.

apercele
9th November 2006, 19:09
sigur nu castiga dinamo cu otelu, vor intra intr-o criza si mai mare si va incepe declinul, duelul pe campionat se va da intre Steaua si Rapid

ce duel intre steaua si rapid mai baietas? la cum joaca rapid, [edit] cu tot cu penaltiurile voastre inventate...cat o sa va mai dea arbitrii puncte pe tava? rapidul ia 2, otelul 3 si voi saracilor multumiti-va cu 4

Zax
9th November 2006, 19:12
ce se oftica [edit] asta de dinamovist :D

apercele
9th November 2006, 19:13
nu am zis dinamo....probabil pandurii

Zax
9th November 2006, 19:15
degeaba incercati sa negati, atmosfera s-a deteriorat, bocea nu mai are bani de blaturi, iar netoiu isi intra in mana ..incet dar sigur va scufundati ...pana la sfarsitul turului sa ziceti merci daca prindeti podiumul, perioada de 13 victorii se va transforma intr-una de 13 infrangeri consecutive ...cea mai neagra perioada din istoria clubului vostru patetic se apropie....desfintav-ar netoiu de tot !

apercele
9th November 2006, 19:19
cat sperati voi...jura-te ca si cand dormi nu iti e gandul la noi
din cauza noastra, vei cheli la 30 de ani si ce par iti mai ramane, va albi pana la 35

cred ca ati avut la cosmare cu dinamo...de fapt tot anul asta e un cosmar pt voi..cred ca aveti tensiunea cum o avea borcea la kiev-steaua

Zax
9th November 2006, 19:27
voi nu aveti simtul penibilului? ati uitat de I love u Boro ? nu exista anti-dinamovisti, ci doar anti-blatisti ..ma doare fix in pix de ce faceti dar imi place sa enervez dinamovisti mici si naivi :)

apercele
9th November 2006, 19:33
pai nu vezi ca tot tu te enervezi? noi doar radem de [edit]

daca nu iti blat blaturile, inseamna ca iubesti ultimele 2 campionate ale voastre luate cu japca....si anul asta tot incercati voi, dar cam slabut....daca nu aveti nici un sut pe poarta cu piatra-neamt, cam imposibil sa primiti penalty...ca daca se putea, vi-l dadea....SOTO

Zax
9th November 2006, 19:41
noi am demonstrat in Europa ca avem valoare, copilas..deocamdata voi nu v-ati mai calificat intr-o primavara europeana de vre-o 20 ani si foarte posibil sa nu o faceti nici in urmatorii 20...declinul vostru a inceput si cu greu va putea fi oprit, IL Comandante va va trimite dupa Craiova in b acolo unde va e locul si valoarea...

starsteel
9th November 2006, 19:43
Hai luptatorilor puneti punct aici.....

CrAzY92
9th November 2006, 20:54
bate Otelul!:yeah:

luciano_1644
9th November 2006, 21:29
Bate Dinamo. 8-0,sa fie continuitate la galateni!

bada_otelul
9th November 2006, 22:04
daca zici tu oltene...probabil nu o sa fie asa

YoYoyOi
9th November 2006, 23:13
Eu va dau ca circumstanta atenuanta faptul ca nici voi nu credeti ce ziceti. Echipele nu se bat pentru cupa sau campionat decit pentru posibilitatea de a accede in cupele europene. De aceea batalia la virf este mult mai accentuata acum, pentru ca vor fi mai multe echipe care vor putea juca intr-o competitie europeana.
Si atit Dinamo cit si Otelul doresc sa poata ajunge acolo. Ca daca n-ar dori aceste lucruri nu s-ar mai zbate. Mai ales Dinamo care a cistigat cele 3 puncte cu Besiktas. Daca era important pt ei doar campionatul nu se luptau sa cistige acel meci, ca mai apoi sa fie obositi si lipsiti de vlaga in meciul de la Cluj.

apercele
9th November 2006, 23:22
deci e important sa te bati pe toate fronturile.....uite de ex pt dinamo, cupa romaniei conteaza cel mai putin...ei vor cele 5-6 milioane de parai de la CL...

deci deaia vor ei campionatul, nu ca mor ei dupa orgoliu....dar miros vulturii banii

danpuric78
9th November 2006, 23:28
Eu va dau ca circumstanta atenuanta faptul ca nici voi nu credeti ce ziceti. Echipele nu se bat pentru cupa sau campionat decit pentru posibilitatea de a accede in cupele europene. De aceea batalia la virf este mult mai accentuata acum, pentru ca vor fi mai multe echipe care vor putea juca intr-o competitie europeana.
Si atit Dinamo cit si Otelul doresc sa poata ajunge acolo. Ca daca n-ar dori aceste lucruri nu s-ar mai zbate. Mai ales Dinamo care a cistigat cele 3 puncte cu Besiktas. Daca era important pt ei doar campionatul nu se luptau sa cistige acel meci, ca mai apoi sa fie obositi si lipsiti de vlaga in meciul de la Cluj.

Ai dreptate, nu 100% dar ai. Problema e ca unii vor neaparat sa separe competitile si sa minimeze importanta campionatului pentru ca asa cred ei ca isi justifica aberatiile. Campionatul vine intai, pentru ca daca nu ii dai importanta ajungi si joci la matineu cu intergaz. Si meciurile din europa sunt importante, in primul rand financiar si apoi ca reputatie. dra asta nu sustine in nici un caz caz afirmatiile de genul - noi nu ne aratam valoarea in campionat, ci in uefa sau suntem cei mai buni din romania pentru ca avem rezultate in uefa.
Rezultatele din europa sunt bune daca vrei sa te aplaude suporterii, dar competitia interna este baza oricarei echipe. acolo se construieste, acolo se creeaza tensiuneile si acolo apar problemele. de ce crezi ca sunt probleme la steaua acum, desi echipa are pana acum un sezon european onorabil?
NOrmal ca dinamo vrea sa castige si galatiul la fel. Asta e esenta fotbalului, daca nu vrei sa castigi degeaba intri in teren. pentru moment, dinamo are un avantaj important intr-o competitie si vrea rezultate si in europa. La steaua a fost invers

YoYoyOi
9th November 2006, 23:29
In acest moment pentru Dinamo cupa chiar conteaza cel mai putin. Da nu la fel era inainte de meciul cu Pandurii. Acum a mai ramas doar campionatul, pentru a putea ajunge la banii din CL.
La Steaua, problemele au aparut si din cauza presiunii. Atit a asteptat presa din Romania momentul calificarii in grupele CL, incit s-a ajuns la idolatrizarea adversarilor Stelei. Si pt ca Steaua sa dovedeasca presei si adversarilor interni ca nu a ajuns degeaba acolo, a neglijat campionatul pentru a fi apti in CL. Iar cind au ratat in campionat au fost acuzati ca si-au dat sufletul in CL si ca nu mai au aceeasi valoare in campionat. Este o chestie cu dus si intors. Si Dinamo s-a lovit de aceleasi probleme. La fel si Rapid. Nu avem inca puterea de a ne bate de la egal la egal cu granzii Europei. Trebuie sa mai bem mult laptic si sa jucam multe meciuri "europene" ca sa speram la ceva mai mult.
Problema este ca unii nu recunosc acest lucru. Diferenta este mult prea mare intre Cupa UEFA si Champions LEague. si tot mare e diferenta dintre campionatul nostru si ce se joaca in Cupa UEFA. E adevarat ca ne-am mai ridicat in ultima perioada (ma refer la toate echipele romanesti), dar mai avem mult de lucru. Acum o sa fie din ce in ce mai usor sa ajungi acolo, datorita locului in clasamentul coeficientilor. Nu o sa mai jucam meciuri preliminare cu echipele foarte valoroase.
Dar stiti cum e: nu e greu sa ajungi in virf, mai greu e sa te mentii acolo.
Ca unii tot o tin sus si tare ca am facut si am dres cu Valencia, Standar, Lens, sau mai stiu eu ce echipa, ca acum sa pierdem cu Otelul sau sa facem egal cu Ceahlaul, e treaba lor. Nu sint de acord cu un comportament exagerat, obsesiv chiar. Dar nici voi nu puteti contesta valoarea Stelei in Europa. Cum nu putem nici noi contesta valoarea Rapidului in UEFA anul trecut. Si nici valoarea lui Dinamo pina acum in campionat.
Eu ma ghidez pe principiul ca decit sa incerci sa-l convingi pe unul obsedat ca adevarul e altul, mai bine-l lasi in legea lui. Si aici ma refer si la fanaticii dinamovisti si la cei stelisti si la cei de la alte echipe. Unii nu stiu sa-si sustina echipa favorita cit stiu sa dea in alte echipe. Ceea ce mi se pare mizerabil. Dar astia sint oamenii cu care trebuie sa convietuim si sa-i intelegem.

STEEL
10th November 2006, 00:07
Lumeeeee.....GATA...STOP...face-ti offtopic "la greu".
Presimt un meci MARE facut de otelari in "groapa",istoria se repeta...

Cipus
10th November 2006, 00:23
Lumeeeee.....GATA...STOP...face-ti offtopic "la greu".
Presimt un meci MARE facut de otelari in "groapa",istoria se repeta...

Asa STEEL, pune piciorul in prag ca Otelul nici macar in paginile dedicate lui nu mai are loc de Steaua si Dinamo.

YoYoyOi
10th November 2006, 00:52
Nu e vorba ca Otelul n-are loc. Vorbeam asa la general despre starea fotbalului. Otelul are loc in discutie,pt ca face parte din acelasi angrenaj. Si eu cred ca daca vrea cu adevarat poate. Cum a ajuns pe podium, are dotarea necesara sa se bata cu granzii. Si acest lucru il poate face si cu Dinamo. Si nu m-ar surprinde o victorie a lor. Dar nici o infringere. Depinde ce atitudine vor aborda. Pe cea din meciul cu Steaua sau pe cea din meicul cu Rapid?

STEEL
10th November 2006, 01:00
Se anunta vremuri "agitate" la Otelul,conducerea clubului precizand ca din iarna se urmareste o revigorare semnificativa in cadrul echipei.
Se va renunta la jucatorii care nu au reusit sa se integreze sau nu au dat randamentul scontat si bineinteles aducerea unor jucatori valorosi pentru a putea acoperi posturile deficitare.
Dupa parerea mea,aceasta veste,a fost primita de componentii din lotul actual cu o oarecare teama,de unde si posibila lor concentrare mult mai mare la viitoarele meciuri.
Cred ca s-a procedat foarte bine,a fost o decizie inteleapta din partea conducerii.
Sper ca la meciul cu dinamo sa vad din partea lor o alta atitudine si sa joace asa cum au facut-o in returul trecut sau in acea incredibila serie de 7 victorii consecutive din actualul tur de campionat.
Forza Otelul-Forza Galati !!!

Dregan
10th November 2006, 02:10
!!! Forza Otelul !!!

MariusTR
10th November 2006, 07:13
A inceput declinul cainilor.
Multi asteptau acest eveniment,s-a lasat destul asteptat. Tot asa ...
Clar bate Otelul ... cainii sunt in degringolada.
Ceferistii i-au batucit pe caini in inima Ardealului, acum vine randul randul Galatiului sa bata niste caini.

Lupta Otelul!!! O tara intreaga e cu tine in acest meci!

STEELMAN
10th November 2006, 07:17
in iarna vor fi multe schimbari la nivel de lot .sunt sanse sa plece si cateva persoane din conducerea clubului.

SORINULTRA
10th November 2006, 07:49
speram sa plece doar incompetentii , nu si oamenii care chiar vor

Cipus
10th November 2006, 09:38
eu nu am cum sa cad meciurile Otelului sa stiu cine joaca bine si cine nu, decat din ce aflu pe net sau vad din secvente de la meciuri, insa mie mi se pare ca Semeghin este veriga slaba, imi mentin parerea ca el a gresit cel mai mult cu Rapidul. Eu cred ca echipa a jucat la fel si cu Steaua si cu Rapid insa a luat acel prim gol si la cateva minute inca 2 si asa au decazut moral, si cu Steaua daca Dica dadea 2 goluri in prima repriza din ocaziile imense avute castiga tot la fel de lejer meciul. La fel va fi si cu Dinamo, daca se va concentra in aparare si Dinamo prinde o zi la fel de slaba ca in meciul din cupa, atunci Otelul va prinde curaj si cu siguranta va scoate un rezultat bun, poate profita si de suspendarea lui Ganea. sa vedem cum si-a revenit Otelul, acum isi poate demonstra Grigoras clasa

starsteel
10th November 2006, 11:55
Semeghin e jucator de baza nici nu se pune problema sa renunte Otelul la el mai degraba e posibil invers. Iar despre schimbari majore in iarna nici nu poate fi vorba doar sa apara cativa liberi de contract sau pe bani putini.

remy
10th November 2006, 12:04
Dar ce-ai zice daca si-ar lua jucatorii inapoi Dinamo, din iarna? Stiu ca nu e posibil 100%, dar, mai stim ? Cel putin Baltoi, asa se zvonea, ca-l vrea Rednic. Nu stiu de Semeghin.
Ar mai fi bun si un D. Stan, dinamovist de mic !
Ce zici, o punem de niste transferuri ?
Asa va ramane Otelul in fundul gol !

starsteel
10th November 2006, 12:14
Care dinamovisti ca nu e decat unul adica Baltoi care a facut tusa 12 etape iar acum e pe post de figurant.....la meciul cu Rapid cand echipa a mers in prima jumatate de ora aportul lui in joc a fost zero.

remy
10th November 2006, 12:18
Eu zic in general, ce jucatori au facut treaba la Otelul, de vreo 2 ani ?
Nu cumva Semeghin, Daniel Stan si Baltoi ?
Jura-te ca nu-i asa ! Acum e si Jula bun.
Si, oare n-au fost ei dinamovisti inainte (cel putin D. Stan nu stiu daca a fost sigur la Dinamo, dar pro-Dinamo e de mic !) ?

starsteel
10th November 2006, 12:24
Fac treaba la Otelul de 2 ani Semeghin, D. Stan si Baltoi ?! :o:
Esti rupt de realitate acum 9 luni nici unul dintre ei nu jucase un meci oficial pt. Galati. :happy
P.S. 2 ani = 24 luni

bada_otelul
10th November 2006, 12:33
eu nu am cum sa cad meciurile Otelului sa stiu cine joaca bine si cine nu, decat din ce aflu pe net sau vad din secvente de la meciuri, insa mie mi se pare ca Semeghin este veriga slaba, imi mentin parerea ca el a gresit cel mai mult cu Rapidul. Eu cred ca echipa a jucat la fel si cu Steaua si cu Rapid insa a luat acel prim gol si la cateva minute inca 2 si asa au decazut moral, si cu Steaua daca Dica dadea 2 goluri in prima repriza din ocaziile imense avute castiga tot la fel de lejer meciul. La fel va fi si cu Dinamo, daca se va concentra in aparare si Dinamo prinde o zi la fel de slaba ca in meciul din cupa, atunci Otelul va prinde curaj si cu siguranta va scoate un rezultat bun, poate profita si de suspendarea lui Ganea. sa vedem cum si-a revenit Otelul, acum isi poate demonstra Grigoras clasa

fals ce crezi despre semeghin,e de inteles totusi pt ca nu ai cum sa-l vezi jucand,intr-adevar a jucat slab cu rapid,dar in general este unul dintre cei mai buni jucatori si e foarte apreciat,in meciul cu steaua ghici cine a centrat la golul lui baciu,la golul lui jula din cupa acelasi jucator,a dat multe p[ase de gol pana acum in tur,e unul dintre principalii pasatori de la noi.la o scurta privire asupra meciurilor a dat pase decisive de gol(in general centrari,pe sus si pe jos) in victoriile impotriva jiului,pandurilor,craiovei,utei,stelei,daca nu gresesc si la golul din trivale cu arges,plus cel din cupa,si astea numai din ce imi aduc eu aminte,iar la pasele de gol se adauga nenumarate interventii excelente in aparare,de multe ori reparand greseli ale fundasilor centrali

MariusTR
10th November 2006, 12:35
Mai ce bine le combate remy asta ... pacat ca argumentele lui sunt expirate.
Remy, unde ai fost plecat matale doi ani de i-ai vazut pe Semeghin, D. Stan si Baltoi la Otelul ? Ca noi pe planeta asta am vazut alt film :D

PS: Scuze, nu remy a zis ... ci nevasta lu remy ... regina gospodina...scuze.

starsteel
10th November 2006, 12:38
Dinamo a anuntat suplimentarea primelor pt. meciul cu Otelul....deci exista teama.

MariusTR
10th November 2006, 12:40
Pai si normal sa existe teama , nu ai vazut ce mare branza au facut in ultimile doua meciuri ( unul in Campionat, altul in Cupa ) ? Le cam tremura nadragii ... vine Steaua puternic din urma, Rapidul e si el pe pozitii ... sunt sigur ca Dinamo o sa piarda si urmatoarele 3 meciuri la rand ca si ultimile 2. Borcea cam arunca cu prime pe geam degeaba.

starsteel
10th November 2006, 12:43
Nu prea vine Steaua din urma noroc ca vine pauza competitionala cine stie poate in primavara revine Dinamo 007.

remy
10th November 2006, 13:17
Mai ce bine le combate remy asta ... pacat ca argumentele lui sunt expirate.
Remy, unde ai fost plecat matale doi ani de i-ai vazut pe Semeghin, D. Stan si Baltoi la Otelul ? Ca noi pe planeta asta am vazut alt film :D
PS: Scuze, nu remy a zis ... ci nevasta lu remy ... regina gospodina...scuze.
Bravo, ma, faceti si voi "rating" scriind si cate un post cu putin "cerebel", dar fara sens !
Astia 3 au venit din 2005, deci de peste 1 an, aproape 2, asa ca n-am gresit aproximarea ! Am zis ca au venit de maxim 2 ani !
Asta e important, sa va spun eu exact cat timp a trecut de cand au venit la Galati, doi dintre ei cedandu-i Dinamo, nu stiu sigur de Daniel Stan ???
Doar asa sa va mai afirmati si voi, sa ma combateti cu lucruri puerile (ca am evaluat la aprox. 2 ani, nu la 1,5 sau 1 !?) ca in alte posturi deja va fac numai din condei. :ok:

Otelul Galati - Season 2005-2006
New players:
Bogdan Stelea (Akratitos Neon Liosion), Cosmin Vâtcă (FC Bihor Oradea),Dorin Semeghin (Hapoel Petah-Tikva), Salif Nogo -Burkina Faso- (US Ouagadougou), Marius Baciu (Rot-Weiß Oberhausen), Cornel Dobre (FC Arges Pitesti), Sergiu Costin (Gloria Bistrita), Iulian Călin (Dacia Unirea Brăila), Davi Rancan (Inter Limeria), Ramses Gado (FC Bihor Oradea), Sergiu Brujan (FC Brasov), Gabriel Paraschiv (Petrolul Ploiesti), Robert Elek (Poiana Câmpina), Daniel Stan (FC Bihor Oradea), Gabriel Apetrei (Universitatea Craiova), Alexandru Băltoi (Dinamo Bucuresti), Iulian Apostol (Farul Constanta)
Am uitat, si Stelea fusese ultima data in tara la Dinamo, nu mai stiu altii, vedeti mai jos. http://www.romaniansoccer.ro/players/s/stelea.shtml [First match in Divizia A: 20.11.1986 • Dinamo Bucuresti - Otelul Galati]
http://www.romaniansoccer.ro/players/b/baltoi.shtml
http://www.romaniansoccer.ro/players/s/semeghin.shtml
http://www.romaniansoccer.ro/players/s/stan_daniel.shtml [First match in Divizia A: 17.08.2003 • Dinamo Bucuresti - FC Oradea]
http://www.romaniansoccer.ro/players/d/dobre_cornel.shtml [First match in Divizia A: 15.10.1997 • Dinamo Bucuresti - Steaua Bucuresti]
http://www.romaniansoccer.ro/players/a/aldea_bogdan.shtml [First match in Divizia A: 12.06.1999 • Dinamo Bucuresti - Otelul Galati]

Chiar asa, n-are deloc pepiniera Galatiul, a ajuns sa le dea Dinamo jucatori ? Sau Otelul e pepiniera lor de 1-2 ani ? :evil:
Asa ca, mai bine stati mumos la meciul asta, si nu-i suparati pe investitorii de la Dinamo, ca va lasa in fundul gol iarasi ! :jerk:
Macar daca s-ar juca fara duritati, nu mai conteaza rezultatul, sa faca amandoua spectacol, Dinamo sa joace ca si cu Poli Iasi.
Am vrea si scorul identic, daca se poate ! Eu zic ca da ! :ok:

Aurel.D
10th November 2006, 13:44
Marius TR,
te rog sa scrii mai pe subiect. Sper ca ai citit postul meu de pe pagina 3 la Ceahlaul-Steaua.
Este valabil si aici!!

STEELMAN
10th November 2006, 13:50
:(( nu ne luati jucatorii:(( sunteti penibili...=)) =)) =))

MariusTR
10th November 2006, 14:41
Dinamo vine dupa 2 infrangeri dureroase : una in Cupa Romaniei cu o echipa care nu trebuia sa o bata asa pe lidera campionatului si o infrangere in fata CFR-ului din Cluj in campionat. Aceasta echipa se afla in declin si sunt sigur ca acest declin va continua si in meciul cu Otelul unde va pierde.
Urmatorul pas dupa ce Otelul va dispune de ea este pierderea sefiei Ligii lu Mitica.

danpuric78
10th November 2006, 14:53
Dinamo vine dupa 2 infrangeri dureroase : una in Cupa Romaniei cu o echipa care nu trebuia sa o bata asa pe lidera campionatului si o infrangere in fata CFR-ului din Cluj in campionat. Aceasta echipa se afla in declin si sunt sigur ca acest declin va continua si in meciul cu Otelul unde va pierde.
Urmatorul pas dupa ce Otelul va dispune de ea este pierderea sefiei Ligii lu Mitica.

Daca ar fi sa aplicam acelasi algoritm la steaua, care vin dupa o serie mult mai lunga de infrangeri si jocuri foarte slabe, ar insemna ca declinul in care se afla o va duce direct langa National sau Arges in clasament!!!!!! Un pic de realism.
Galatiul sunt foarte slabi. Au luat 3 goluri de la Arges, echipa care nu a mai dat 3 goluri intr-un meci de pe vremea cand juca mutu laei si de la rapid, echipa care poate ca nu a marcat 7 goluri intr-un meci oficial in toata istoria ei.
Tam-tam-ul asta plin de sperante de la stelistise datoreaza in principal faptului ca otelul a batut steaua si e o dorinta normala la ei sa bata si pe dinamo.
Insa meciurile nu seamana intre ele.

Aurel.D
10th November 2006, 14:56
Important este ca sefii nu i-au sanctionat pe jucatori pt. eliminarea din Cupa, ba chiar le-au pastrat prima de 8000 de euro pt. 5 meciuri castigate, in ciuda infrangerii de la Cluj.
Se asteapta ca astfel sa le imbunatateasca moralul si sa abordeze altfel partida cu Otelul.

MariusTR
10th November 2006, 14:56
Nu sunt stelist, vezi te rog la profilul meu cu ce echipa tin ;)
Mesajul meu este unul spus la rece. Dinamo a pierdut ultimile 2 meciuri, eu vad in asta un declin , fiindca asa si e. Otelul nu e o echipa slaba , a demonstrat in nenumarate randuri...

SORINULTRA
10th November 2006, 15:20
nimic nu urac ca sdr-ul , bine exceptie militienii , nu v a faceti griji otelul nu are cum sa se impiedice de un caine , si unde mai pui ca e si castrat

naka
10th November 2006, 16:42
Forza Otelul Sidexplozia Va Fii Mereu Langa Tine

Cipus
10th November 2006, 16:46
fals ce crezi despre semeghin,e de inteles totusi pt ca nu ai cum sa-l vezi jucand,intr-adevar a jucat slab cu rapid,dar in general este unul dintre cei mai buni jucatori si e foarte apreciat

Te cred pentru ca tu il vezi jucand meci de meci, inseamna ca a prins o zi slaba cu Rapidul, nu era in apele lui (s-a vazut mai ales la primul gol). Pentru meciul cu Dinamo problemelu sunt altele acum. Vor lipsi Brujan si Nogo, au cine sa-i inlocuiasca? daca si-a revenit Craciun e bine ca Fl.Lazar e inca tinar si lipsit de experienta iar Marginean nu prea se descurca fundas dreapta. In centru langa M.Baciu cine-l poate suplini pe Nogo? Poate Rancan, stiu ca a fost si el mult timp accidentat dar a mai jucat un meci de cand si-a revenit. Raman totusi la parerea ca Otelul va face un meci bun si poate scoate un egal macar, 1-1, daca nu cumva se razgandeste D.Stan si mai da 3 goluri :ok:

naka
10th November 2006, 16:46
FORZA OTELUL SIDEXPLOZIA VA FI MEREU ALATURI DE TINE SI LA BINE SI LA GREU ( a demonstrato in meciu cu rapid)dar desprea meciul de maine sper macar un x dar daca va ambitionati sa demonstrati ca meciul cu rapid a fost un accident,sper si la o victorie FORZA OTELUL

remy
10th November 2006, 17:11
Cinci absenti la Otelul
2006-11-10 15:28:00

Antrenorul Otelului Galati, Petre Grigoras, nu va putea folosi patru jucatori in partida de maine, cu Dinamo.
Fundasul Davi Rincan si mijlocasul Sergiu Brujan sunt accidentati, iar fundasii Salif Nogo si Cosmin Marginean sunt suspendati.

De asemenea, Iulian Arhire si-a reziliat in aceasta saptamana contractul cu echipa galateana.

Dinamo nu ii va avea la acest meci in teren pe Cosmin Moti si Andrei Margaritescu, ambii suspendati, Dennis Serban si Cristi Pulhac, accidentati, iar Cosmin Pascovici a plecat in Franta pentru a fi alaturi de baietelul sau.

Meciul dintre Dinamo si Otelul se va disputa maine de la ora 20:45 si va fi televizat in direct de Antena 1.

Aurel.D
10th November 2006, 17:22
Dupa cum era de asteptat si la Dinamo au aparut accidentarile, suspendarile, si din pacate rezervele nu prea fac fata sau nu sunt pregatite sa inlocuiasca cu suces pe ceilalti.
Eu am zis mai demult ca meciurile cu Clujul si Otelul vor fi cele mai grele, tocmai din acest motiv (omisesem Cupa:D), dar sper sa treaca totusi cu bine de acest meci.

Cipus
10th November 2006, 18:26
Cinci absenti la Otelul
2006-11-10 15:28:00

Antrenorul Otelului Galati, Petre Grigoras, nu va putea folosi patru jucatori in partida de maine, cu Dinamo.
Fundasul Davi Rincan si mijlocasul Sergiu Brujan sunt accidentati, iar fundasii Salif Nogo si Cosmin Marginean sunt suspendati.

De asemenea, Iulian Arhire si-a reziliat in aceasta saptamana contractul cu echipa galateana.

Dinamo nu ii va avea la acest meci in teren pe Cosmin Moti si Andrei Margaritescu, ambii suspendati, Dennis Serban si Cristi Pulhac, accidentati, iar Cosmin Pascovici a plecat in Franta pentru a fi alaturi de baietelul sau.


Nu stiu din ce surse te-ai informat insa din cate stiu eu la Dinamo doar Margaritescu si Ganea sunt suspendati, Pulhac accidentat si Pascovici e invoit intradevar. Moti nu sigur nu este suspendat :rosu: . Sa vedem cine fundas stanga, poate il retrage pe stanga pe Moti si joaca si Galamaz, sau joaca Galamaz fundas stanga. Daca ar fi lipsit si Moti atunci chiar era nasol.
La Galati ai dreptate, si la ei o sa fie greu, Grigoras va trebui sa-l foloseasca pe Fl.Lazar si stiu ca nu prea ii place dar nu are incotro. O sa fie un meci cu multe goluri, cu atatia fundasi indisponibili de o parte si de alta.

m4st3r
10th November 2006, 18:49
nu stiu...poate un ics ;)

777
10th November 2006, 21:09
cu toate ca nu prea are sanse... otelu ar cam trebui sa-si ia revansa fata de suporteri! :D

Celso
10th November 2006, 21:31
cred ca mai ia Otelu` vreo 3,4 si de la Dinamo...baietzii sunt dornici sa isi ia revansa...pt meciul pierdut din cupa:) ..si mai ales...pt infrangerea de anu trecut, in fata lor..0-3 :|

SILVIU99
10th November 2006, 21:58
batem 2-0 clau si cristea

Cipus
10th November 2006, 23:42
l-am omis pe L.Goian care e fundas, ramane de vazut daca Rednic il alege pe el sau pe Galamaz. Oricum meci cu multe goluri de-o parte si de alta, maresc de la 1-1 la 2-2.

duru2000
11th November 2006, 00:34
4 - 1 pentru Dinamo...
cum am ajuns la asta?
Otelul - Steaua 2 - 1
Otelul - Rapid 0 - 7
Aduni faci media si va rezulta scorul prezis de mine...
Semeghin nu juca intr-un tip sub culorile alb-roshii? aiaiaiaiiiiiiiiiiiii :rosu:

Cra10veanu
11th November 2006, 01:13
juca, dar l-ati prins baut, si i-ati facut bilet de voie :D

Ulysses
11th November 2006, 07:39
4 - 1 pentru Dinamo...
cum am ajuns la asta?
Otelul - Steaua 2 - 1
Otelul - Rapid 0 - 7
Aduni faci media si va rezulta scorul prezis de mine...
Semeghin nu juca intr-un tip sub culorile alb-roshii? aiaiaiaiiiiiiiiiiiii :rosu:

toti dinamovistii sunt asa buni la matematici?:o: :jerk: bate otelul!

starsteel
11th November 2006, 08:49
4 - 1 pentru Dinamo...
cum am ajuns la asta?
Otelul - Steaua 2 - 1
Otelul - Rapid 0 - 7
Aduni faci media si va rezulta scorul prezis de mine...
Semeghin nu juca intr-un tip sub culorile alb-roshii? aiaiaiaiiiiiiiiiiiii :rosu:

Asta e calculul din categoria mijloacelor specifice probabil :P .........e precum o ecuatie cu 2 necunoscute din care rezulta a 3-a (ne)cunoscuta. :happy
Un calcul din asta e valabil si in cazul unei intalniri sa zicem cu.....Brazilia adica Otelul -Brazilia 1-4 sau Dinamo - Brazilia 4-1. :ras-plans:

Alberto
11th November 2006, 09:55
Citez din gsp..:

Pentru partida de azi, cu Oţelul, Mircea Rednic nu poate conta pe cinci jucători: Mărgăritescu, Ganea, Paşcovici, Dennis Şerban şi Pulhac.După două eşecuri consecutive, cu CFR Cluj (1-2), în campionat, şi cu Pandurii (0-1), în Cupă, ghinioanele încă îl urmăresc pe Mircea Rednic. Pentru azi, în meciul cu Oţelul, în care roş-albii nu au altă alternativă decît victoria, "Puriul" nu se poate baza pe cinci fotbalişti. Andrei Mărgăritescu şi Ionel Ganea nu pot fi folosiţi, întrucît sînt suspendaţi pentru cumul de cartonaşe galbene. Dennis Şerban a început de joi alergările uşoare, după ce suferise o leziune fibrilară, iar Cristi Pulhac are entorsă la glezna stîngă, ambii avînd şanse minime de joc azi. Iar Cosmin Paşcovici este plecat în Franţa, pentru a fi alături de fiul său, Dennis, care a suferit ieri ce-a de-a patra operaţie pe creier. "Pentru partida cu Oţelul am 18 jucători mari şi laţi. Vrem să învingem şi să trecem de acest moment greu. Va fi greu, pentru că gălăţenii joacă foarte bine în deplasare", a declarat Rednic.


Absenti sunt si la Otelul : Nogo si Marginean -suspendati, Brujan si Rancan-accidentati

STEELMAN
11th November 2006, 11:08
in locul lui nogo las pune pe costin ,ar face pereche buna cu baciu dar pe de alta parte ramanem fara un inchizator de valoare

Cipus
11th November 2006, 12:50
in locul lui nogo las pune pe costin ,ar face pereche buna cu baciu dar pe de alta parte ramanem fara un inchizator de valoare

La solutia asta nu m-am gandit, eu zic ca e mai buna decat la ce m-am gandit eu sa joace Fl Lazar in locul lui Nogo. Stiu ca a mai jucat F.Lazar pe postul asta dar nu a dat randament, el e obisnuit sa joace pe flancuri, si nici acolo nu prea joaca, e tanar mai trebuie sa creasca.
Eu zic ca la mijloc s-ar gasi alte solutii, mai ales ca la Bistrita Costin a mai jucat fundas.

Luis Garcia10
11th November 2006, 13:07
Va fi greu de obtinut ceva pentru Otelul , dar totusi eu sper..:ok:

STEELMAN
11th November 2006, 14:29
ma pregatesc de plecare.stiu ca jucatorii sau pregatit pt acest meci avem incredere in echipa noastra ca va face un meci bun.iarasi in bucuresti iarasi in aglomeratia aia. al catelea drum?20?30,50 de deplasari in capitala?nu conteaza..viata de suporter implica multe sacrificii indiferent de scor mergem inainte.am revazut pt a 100 oara rezumatul din primavara 0-3( http://www.youtube.com/watch?v=pvuye988eh0 ) sia cum mi se ridica parul pe mana.oare se va mai repeta?sanse mici.foarte mici.TI AMO OTELUL VINCI PER NOI

midogio
11th November 2006, 15:23
Dinamo-Otelul 3-0

kain
11th November 2006, 16:11
Inca un meci surpriza se vehiculeaza :D

katalinkostel
11th November 2006, 17:02
Nu cred ca Otelul va scoate astazi un rezultat bun . Sper sa m-a insel./hello /hello /hello

katalinkostel
11th November 2006, 17:06
Dinamo-Otelul 3-0S-ar putea sa ai dreptate.

Cannibalul
11th November 2006, 17:10
Sigur nu vor pierde cei de la Dinamo, un egal la repriză şi apoi să câştige dinamo, are o cotă bunicică, merită incercat.

Van Halen
11th November 2006, 17:14
Daca au un tusier ca la Cluj, Dinamo poate sa bata!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Altfel nu vad cum, Otelul e o fiara ranita, acuma.
Iar cu bestia nu se poate pune un catel.
Poate arbitreaza Corpodean?
Sau a rezolvat Borcea, AGAIN?
Mai vedem. La inceputul turului chiar imi placea cum juca Dinamo. Acuma scartie bine, dar tusierii o sa o ajute, prietenii stiu de ce/
pa

apercele
11th November 2006, 17:16
Daca au un tusier ca la Cluj, Dinamo poate sa bata!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Altfel nu vad cum, Otelul e o fiara ranita, acuma.
Iar cu bestia nu se poate pune un catel.
Poate arbitreaza Corpodean?
Sau a rezolvat Borcea, AGAIN?
Mai vedem. La inceputul turului chiar imi placea cum juca Dinamo. Acuma scartie bine, dar tusierii o sa o ajute, prietenii stiu de ce/
pa

si cand te-ai trezit, era dimineata....:sleep: :sleep: :sleep: :sleep:

Andutzu
11th November 2006, 17:32
eu sunt optimist si sper macar intr-un rezultat de egalitate!

duru2000
11th November 2006, 17:42
Asta e calculul din categoria mijloacelor specifice probabil :P .........e precum o ecuatie cu 2 necunoscute din care rezulta a 3-a (ne)cunoscuta. :happy
Un calcul din asta e valabil si in cazul unei intalniri sa zicem cu.....Brazilia adica Otelul -Brazilia 1-4 sau Dinamo - Brazilia 4-1. :ras-plans:

daca pui ca ipoteza meciurile cu brazilia, atunci meciul se termina 8-2 pentru Dinamo, daca rapid cu ratalaii ei v-a dat 7-0, de ce nu?:drak:

vlad1607
11th November 2006, 19:48
mmm hmmm mmmm mai e putin pana la o noua victorie a noastra..hmmmm miroase bine :)

pronostic 3 - 0 :ok:

mateiasi
11th November 2006, 21:02
Otelul are numai 4(!!!) rezerve trecute pe foaia de joc. Ce naiba??? Chiar asa prost stam cu lotul?

apercele
11th November 2006, 21:04
1-0 pt liderii clasamentului

ce fault vroia grigoras? dupa 7 reluari nu s-a vazut nimic

YoYoyOi
11th November 2006, 21:12
Din cite am inteles era vorba despre faptul ca unul dintre otelari era pe margine primina ingrijiri, iar arbitrul nu i-a permis sa intre inaintea executarii loviturii libere care a precedat golul. Ca altceva nu-mi explic.
Oricum Grigoras cred ca a exagerat. Asa vede meciul din tribune.

Blaugrana_shark
11th November 2006, 21:13
3-0 bate Dinamo..Otelul pare totusi in scadere de forma

vlad1607
11th November 2006, 21:35
castigam chiar dc lipsesc Margaritescu Ganea CAtalin Munteanu ZeKalanga Pascovici Denis Serban.....mama ce multi is :))

mateiasi
11th November 2006, 21:36
Suntem condusi la pauza, dar nu mi-e rusine de echipa mea de suflet - in joc, am fost cel putin egali cu Dinamo.
NB: Poate Tase ar trebui sa-l lase pe Costin sa execute MULTELE lovituri libere din preajma careului.

Andutzu
11th November 2006, 21:46
sper sa egalam...

duru2000
11th November 2006, 21:48
Sincer imi plac suporterii Otelului: optimisti si civilizati. Totusi nu se va termina 1-0

danpuric78
11th November 2006, 22:27
2 titulari si 4 rezerve. interesant meci...cu rapid si dinamo numai gafe in apararea otelului... asta da de gandit

Si in meciul cu steaua au facut o gramada de gafe otelul. Numai ca dica si restul au luat plopii si portarul la tinta.
Una peste alta, otelul; e o echipa umflata. E o echipa care e de nivelul celor ce lupta pentru evitarea retrogradarii. Pozitia pe care s-au aflat la un moment dat in clasament a fost o conjunctura.

Andutzu
11th November 2006, 22:29
2 titulari si 4 rezerve. interesant meci...cu rapid si dinamo numai gafe in apararea otelului... asta da de gandit

singura gafa din aparare e Lazar...:rosu:
asta e mergem mai departe...
si dupa cum auziti si voi numai galeria otelului se aude...

Andutzu
11th November 2006, 22:32
ce vrei sa auda ...nu vezi ca stadionul e gol?

peluza catalin haldan e plina...

Zax
11th November 2006, 22:35
cum draeq se face ca dinamo in campionat da numai peste echipe impotente care au fundasi prastie...singura echipa care a VRUT sa castige contra lu dinamo a fost CFR Cluj

Andutzu
11th November 2006, 22:36
astia care ia aratat la final de erau?
jaloane?

YoYoyOi
11th November 2006, 22:37
S-a terminat si antrenamentul asta. 3-0 pt Dinamo, victorie clara, fara discutie.

vlad1607
11th November 2006, 22:39
pronostic 3 - 0 :ok:


eu v-am zis :D gata la culcare stelistilor nu puteti tine pasu :happy

delaparis
11th November 2006, 22:40
Curios ce se intampla cu Otelul ! :o:

turcu
11th November 2006, 22:40
cum draeq se face ca dinamo in campionat da numai peste echipe impotente care au fundasi prastie...singura echipa care a VRUT sa castige contra lu dinamo a fost CFR Cluj

Include-ti si echipa favorita in categoria asta! Victorie clara... hai inca 13 consecutive :P

danpuric78
11th November 2006, 22:41
cum draeq se face ca dinamo in campionat da numai peste echipe impotente care au fundasi prastie...singura echipa care a VRUT sa castige contra lu dinamo a fost CFR Cluj

Pentru ca are atacanti. Intelegi.
Muriti de ciuda, stelistilor. Ati fost batuti de Otelul, poate cea mai slaba echipa din liga in acest moment. Ati sperat ca daca Otelul v-a batut pe voi o sa-i bata si pe dinamo. Fals.
Meciurile nu seamana intre ele, iar astazi dinamo a batut un adversar de duzina.
\

AxinTe
11th November 2006, 22:42
cum draeq se face ca dinamo in campionat da numai peste echipe impotente care au fundasi prastie...singura echipa care a VRUT sa castige contra lu dinamo a fost CFR Cluj

da, asta e adevarul ! steaua, rapid si poli tim. au venit cu ganduri de egal in stefan cel mare.. aceste echipe sunt o rusine pentru fotbalul romanesc ca vin sa faca blaturi cu Dinamo.. nu se compara cu cfr. :(

vlad1607
11th November 2006, 22:42
2 titulari si 4 rezerve.


tu ai notiuni de aritmetica elementara cum stiu eu sa vorbesc chineza :happy culca-te :happy

Andutzu
11th November 2006, 22:42
Curios ce se intampla cu Otelul ! :o:

se intampla ca mereu ramanem descoperiti in aparare...
asta e urmeaza meciul cu gloria si sper sa castigam ca dak nu iese urat ...(nu din partea suporterilor)

Zax
11th November 2006, 22:44
pt ca in meciul cu noi Otelu a murit pe teren...iar aici au venit la plimbarica..... am si eu o intrebare indianu ala care e printre cei mai bogati oameni din lume nu gaseste cateva milioane de euro sa faca o echipa ca lumea la Galati?

danpuric78
11th November 2006, 22:48
pt ca in meciul cu noi Otelu a murit pe teren...iar aici au venit la plimbarica

In grandomania de voastra de stelisti superiori, mai buni decat toata lumea, v-ati pus problema ca poate voi ati jucat mult mai slab decat dinamo si rapid?
Te-ai gandit ca daca Steaua ar fi inscris 2-3 din ocaziile pe care si le-a creat la Galati, meciul ar fi semanat cu cel de azi, poate?
sau ar trebui sa inventam o noua regula, acolo unde steaua pierde trebuie sa piarda toata lumea, daca nu e blat.

YoYoyOi
11th November 2006, 22:50
Cind au jucat cu noi, jocul lor era mai bun, dar nu uita ca si noi puteam face scor mare la Galati daca nu dadeam mingea dupa muste.
Asta e valoarea Otelului in acest moment. Au decazut si gata.

Zax
11th November 2006, 22:53
compara tu meciul Poli Iasi - Steaua in care iesenii au avut numai intrari criminale si l-au accidentat grav pe Nesu cu meciul Dinamo - Poli Iasi in care fundasii ieseni erau dupa seminte

Red-Castorryy
11th November 2006, 22:55
Meci frumos ... cred ca ne revenim. Nu stiu de accidentarea lui Munteanu, dar la Ze cred ca se trage de la faptul ca e frig.

Mi-a placut Mendy, care a fost altruist si a pus pasa, spre deosebire de Predescu ( Zicu 2 ) care a driblat tot ce a prins, dar cand sa dea pasa se pierdea... ar trebui invatat ca pe teren sunt 11 jucatori, nu e numai el.

M-a surprins iarasi Niculescu cu viteza lui (e nebun???) si cu suturile cu stangul.

YoYoyOi
11th November 2006, 22:55
Ce treaba are Poli Iasi cu meciul asta?
Eu zic doar ca Otelul a jucat azi mai slab decit a jucat cu noi, care si noi am jucat slab atunci.
Iar dinamo a jucat azi normal, fara sa forteze prea tare, mai ales ca aveau superioritate.

Cra10veanu
11th November 2006, 22:55
ati innebunit de tot, numai conspiratii scoateti din voi.

Red-Castorryy
11th November 2006, 22:56
Bravo baietii /hello /hello /hello /hello /hello
Mandru ca sunt dinamovist :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Red-Castorryy
11th November 2006, 22:57
Dinamo a invins cu 3-0 pe Otelul Galati dupa un joc incantator. Cu un George Blay de-a dreptul fantastic, un joc combinativ si de atac absolut superb, cu un Predescu care a impresionat, cu un Philippe Mendy altruist, cu un Iulian Tames poate la cel mai bun meci, Dinamo se impune clar.

/OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

AxinTe
11th November 2006, 23:00
compara tu meciul Poli Iasi - Steaua in care iesenii au avut numai intrari criminale si l-au accidentat grav pe Nesu cu meciul Dinamo - Poli Iasi in care fundasii ieseni erau dupa seminte

un meci nu seamana cu altul.. in plus otelul a jucat azi mai bine decat in meciul cu steaua.. steaua le-a lasat spatii la cele 2 goluri ale lor si Dica a ratat 4 ocazii singur cu portarul..

Red-Castorryy
11th November 2006, 23:02
Placuta evolutia lui Mendy , desi se vede ca are ceva trac.

Zax
11th November 2006, 23:11
dar moti nu era suspendat pt acest meci?

Mijlocaşul Andrei Mărgăritescu şi fundaşul Cosmin Moţi au primit cel de-al patrulea cartonaş galben din acest sezon şi nu vor putea evolua în etapa următoare, cu Oţelul. Cei doi nu vor putea fi folosiţi de Mircea Rednic nici în partida cu FC Bruges, din Cupa UEFA, de pe 23 noiembrie, întrucît au fost eliminaţi pe finalul meciului cu Beşiktaş (2-1).

dinamovisti.ro

Red-Castorryy
11th November 2006, 23:12
View Poll Results: pronostic
1 29 38.16%
x 15 19.74%
2 32 42.11%
Voters: 76.

Ati fost pe aproape de un pronostic corect :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

YoYoyOi
11th November 2006, 23:13
dar moti nu era suspendat pt acest meci?

Mijlocaşul Andrei Mărgăritescu şi fundaşul Cosmin Moţi au primit cel de-al patrulea cartonaş galben din acest sezon şi nu vor putea evolua în etapa următoare, cu Oţelul. Cei doi nu vor putea fi folosiţi de Mircea Rednic nici în partida cu FC Bruges, din Cupa UEFA, de pe 23 noiembrie, întrucît au fost eliminaţi pe finalul meciului cu Beşiktaş (2-1).

dinamovisti.ro

Asta stiam si eu ca e suspendat.

Zax
11th November 2006, 23:15
deci...au cam jucat degeaba astazi, in mod normal ar trebui penalizati cu 3 puncte

Red-Castorryy
11th November 2006, 23:20
ce bine joaca Tames cand intra ca rezerva :bere:
Niculescu - :great:
Cristea - :great:
Pulhac, R. Stefan, Moti - :kiss: :kiss:
Ropotan - deocamdata nu se compara cu Margaritescu.. dar e cu siguranta un jucator foarte valoros.. are viteza, determinare, un joc bun de cap si rautate! :bere:
Danciulescu - alearga mult iar impreuna cu N, fac un cuplu de atac bun..
Mendy - o faza a avut.. a gandit-o bine :bere:
Gaev - eu zic ca nu trebuie sa plece.. :bere:
Blay - recupereaza si alearga mult.. singurul lucru la care sta putin mai prost e marcajul prea larg

AxinTe
11th November 2006, 23:22
LOol.. mi-ai furat commentul de pe DM :)

apercele
11th November 2006, 23:31
haha cum dracu sa nu vad BLAT aici pe OLS?
stai sa vina si guevarax si man us...ei mai lipsesc sa se completeze grupul de smecherasi...

blat ordinar, sa iti fie rusine niculescule ca nu ai dat 3 goluri

AxinTe
11th November 2006, 23:40
pai daca dadea niculescu 3 goluri era blat clar.. nu ai vazut ce scandal au facut stelistii etapa trecuta la rapid-otelul 7-0 ?:)

starsteel
11th November 2006, 23:47
Din nou Otelul slabi nu intelege nimeni ce-i cu sinusoidele asta din evolutiile lor parca dupa min.60 erau lipsiti de vlaga puteam accepta o infrangere dupa un meci echilibrat din pacate iar nu a iesit nimeni in evidenta intr-un mod pozitiv in cel negativ sunt daca nu toti cel putin marea majoritate. In doua etape 10 goluri primite si 0 marcate e incredibil de mult...salvarea noastra cred ca va fi pauza competitionala.

STEEL
11th November 2006, 23:50
Am crezut,am sperat intr-o evolutie buna din partea Otelului dar din pacate m-am inselat.Din nou un joc penibil exceptand 2-3 faze mai cursive.Oare cand se vor trezi din amorteala asta care a pus stapanire pe ei??????

apercele
12th November 2006, 00:05
oricum mi se pare un scor mincinos...daca te uiti doar la scor, zici ca cine stie ce macel a fost pe teren, care nu a fost cazul
si otelul a avut destule faze, si dinamo.....dar ai nostri a stiut sa le bage in plasa in timp ce galatenii s-au jucat cu ocaziile

Andutzu
12th November 2006, 00:24
oricum mi se pare un scor mincinos...daca te uiti doar la scor, zici ca cine stie ce macel a fost pe teren, care nu a fost cazul
si otelul a avut destule faze, si dinamo.....dar ai nostri a stiut sa le bage in plasa in timp ce galatenii s-au jucat cu ocaziile

ai dreptate dinamo a marcat din cauza apararii noastre extrem de slaba!:rosu:

apercele
12th November 2006, 00:26
scuze de greseala, m-am grabit....AU STIUT SE LA BAGE IN PLASA.....

Cipus
12th November 2006, 01:23
dar moti nu era suspendat pt acest meci?

Iti spun eu sigur ca Moti nu a fost suspendat pentru astazi, avea doar 2 cartonase galbene in campionat, asta sunt sigur, iar in cupa cred ca unul aici nu sunt sigur, insa 2 in cupa sigur nu avea de unde sa aiba. Victoria lui Dinamo este meritata, la primul gol nu stiu ce a cerut Grigoras ca eu nu am vazut absolut nimic. S-a vazut despre Fl.Lazar ca nu are prea multe meciuri jucate la acest nivel.

Red-Castorryy
12th November 2006, 02:02
Aveam mare nevoie de aceasta victorie, pentru ca a fost o saptamâna grea, cu o presiune imensa. Acele discutii iscate în jurul echipei de acuzatiile lui Netoiu au fost nefondate, iar baietii mei au demonstrat ca au valoare. Mircea Rednic, antrenor Dinamo

Red-Castorryy
12th November 2006, 02:05
deci...au cam jucat degeaba astazi, in mod normal ar trebui penalizati cu 3 puncte

ar trebui penalizati cu un 1/4 de punct :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

resita
12th November 2006, 09:53
bravo dinamo :ok:

vlad1607
12th November 2006, 10:02
astia care tin cu echipa ciobanului chiar nu isi dau seama cat de penibili sunt ?

starsteel
12th November 2006, 10:19
....Victoria lui Dinamo este meritata, la primul gol nu stiu ce a cerut Grigoras ca eu nu am vazut absolut nimic. ...
Evident pe reluare in afara de un fault in atac care se da sau nu functie de echipele implicate nu s-a vazut nimic, problema cea mai mare o constituie steagul ridicat de tusier care a fost ignorat de central; oricum victoria lui Dinamo e meritata.

SORINULTRA
12th November 2006, 10:58
asa cum spuneam inainte de meci important e jocul echipei nu neaparat scorul , din pacate s a adeverit , nu jucam nimic

Luis Garcia10
12th November 2006, 11:18
Un meci slab..

Blaugrana_shark
12th November 2006, 11:27
3-0 bate Dinamo..Otelul pare totusi in scadere de forma

Mda....eram convins.....oricum nu prea s-a strofocat Otelul

bada_otelul
12th November 2006, 11:33
astia care tin cu echipa ciobanului chiar nu isi dau seama cat de penibili sunt ?

uiti cat de penibili ati fost si voi in primavara cand am jucat noi cu steaua,si acum inaintea meciului cand i-am batut,rade ciob de oala sparta,voi,stelistii si rapidistii sunteti toti la fel din punctul asta de vedere,difera doar culorile:rosu:

bada_otelul
12th November 2006, 11:39
Curios ce se intampla cu Otelul ! :o:

scadere de forma,un fenomen intalnit la echipele care joaca fotbal numai in teren si nu sunt sustinute artificial(ex:sdr).era normal sa vina si astfel de momente,insa vad ca multi uita ca aceeasi echipa a avut 7 victorii consecutive,ne vom reveni,sper cu gloria,si tinand cont ca glria joaca slab afara probabil ca vom castiga:)

bada_otelul
12th November 2006, 11:47
ce vrei sa auda ...nu vezi ca stadionul e gol?

las-o ca macane,era aproape plina peluza,si mai aveau si la cealalta peluza o adunatura...pardon,un grup:evil: ,sunt curios cum s-a auzit galeria noastra

bada_otelul
12th November 2006, 13:13
acum m-am uitat la reluarile golurilor,offside clar la golul 2,imi pare rau ca nu reusesc sa pun un stop cadru aici,in momentul sutului niculescu e in offside,bv,arbitrii si-au facut inca o data datoria fata de trioul sdr,si daca in meciurile cu steaua si rapid greeselile nu au influentat rezultatul(mai ales cu rapid,acolo e doar un exemplu de stupiditate corpodeniana),in meciul cu dinamo,golul 2,marcat din offside,a fost cel care a incheiat practic meciul intr-un moment in care noi jucam bine.inca nu m-am lamurit la primul gol ce a fost dar al 2lea offside clar ca prostia dinamovista

remy
12th November 2006, 13:18
Si in meciul cu steaua au facut o gramada de gafe otelul. Numai ca dica si restul au luat plopii si portarul la tinta.
Una peste alta, otelul; e o echipa umflata. E o echipa care e de nivelul celor ce lupta pentru evitarea retrogradarii. Pozitia pe care s-au aflat la un moment dat in clasament a fost o conjunctura.
De-asta ma mira extrem de tare de valoarea reala a Stelei.
Asa e, putea sa aiba cu Otelul chiar si 4-0 pana la pauza, dar impotentii de la Steaua sunt doar "umflati cu pompa" si nu pot inscrie nici din 6 metri !!!
Revenind la meci, trebuia lejer sa fie 7,8-0 pt, Dinamo, dar nu inteleg ce se intampla mai ales cu atacantii, care joaca fara nerv uneori !
Cate faze frumoaseau avut mijlocasii, cu demarcari, dar atacantii ori pierdeau usor mingea, ori nu urmareau mingea, ori nu mai ajungeau la ea.
Oricum, Dinamo, fara sa forteze, a castigat.
Pacat de atatea accidentari. Dar cred ca vor face fata.
Un castig mare e Mendy, pe langa Blay, care, totusi, a cam obosit !
Rednic asta are ochi pt. jucatori ieftini, pe care-i face mari !
Sa vedem ce mai au de zis stelistii fanatici de pe Forum, care cred ca vor lasa "volumul" pe MUTE !

bada_otelul
12th November 2006, 13:29
ce sa zica stelistii,ce ati zis si voi anul trecut,doar sunteti toti o apa si un pamant,asa ca nu te mai umfla in pene

olaru_george72
12th November 2006, 13:30
otelarilor revenitiva baieti,ca ati jucat cu DINAMO nu cu steaua,DA

remy
12th November 2006, 13:33
dar moti nu era suspendat pt acest meci?

Mijlocaşul Andrei Mărgăritescu şi fundaşul Cosmin Moţi au primit cel de-al patrulea cartonaş galben din acest sezon şi nu vor putea evolua în etapa următoare, cu Oţelul. Cei doi nu vor putea fi folosiţi de Mircea Rednic nici în partida cu FC Bruges, din Cupa UEFA, de pe 23 noiembrie, întrucît au fost eliminaţi pe finalul meciului cu Beşiktaş (2-1).
Copile, mai poti respira ?
Ia zi, speri ... mata ca Dinamo va fi depunctata, dupa ce Jiji si Steaua au fost iertati ?
Nu inteleg cum mai ai tupeul sa bagi atatea aberatii aici, in loc sa vezi ca Steaua e cea mai jalnica echipa ?
Dinamo si cand joaca putin mai slab, castiga clar !

Lista (rusinii ?) celor pe care nu-i inteleg ce stiu ei despre fotbal, cand vad ca Otelul abia a furat-o cu 7-0 acasa, si Dinamo nu poate bate macar la un gol diferenta !
Ii mai intelegem pe galateni, dar pe ceilalti chiar ca nu i-am inteles ! Mai puneti si voi pronosticuri dupa ce mai reflectati putin, lasati fanatismul, ca nu-i greu !
*Coco*, adalisima, Adry_ano, Andutzu, bada_otelul, CrAzY92, Cristi_Galati, cryrad1975, dOn-JJ, erreyy, Ess Fuel, GeKuRA, kainutz, MAN_US, Marius.B, MariusTR, naka, Pepsi-Cola, PIMP, razvi7, SAMM, SORINULTRA, sorin_otelarul, STEAUA-MANIA, STEEL, STEELMAN, Steel_Girl, tataleone, tutye, ULTRAS_TAVY, unikt, YoYoyOi
In lista vedeti, ca deobicei, aceiasi copii care ne obsedeaza cu postari aberante, fara sare si piper: SAMM, dOn-JJ, MAN_US, STEAUA-MANIA, MariusTR. Ciudat ca lipseste din lista guevarax (cred ca-i banat) si paris !:jerk:

olaru_george72
12th November 2006, 13:38
diseara merg pe un rezultat de egalitate,un1-1,ce ziceti ***:evil:

olaru_george72
12th November 2006, 13:49
otelul liniste va rugam,vi s-a cam terminat norocul nu credeti?:ciocan:

DINAMO din nou in forma,deja unii ne cintau prohodul,dar ghinion baieti,anul acesta e al nostru nu vi se pare?/OLE/
ASA VA VREM MEREU!!!!

JJ
12th November 2006, 13:53
Din ce am vazut din meci (prima repriza aseara, si azi un rezumat), Otelul a jucat la fel ca si cu Rapidul: inceput bun, dar greseli mari in aparare care produc multe sanse pentru adversari. Semnificativ in sensul asta este golul lui Niculescu, cand 4 aparatori stateau si se uitau la el. Oricum, misto sut.
La eliminare e o dubla greseala a otelarilor: Ala care a dat pasa inapoi, precum si Baciu, care trebuia sa-l puna in cap pe Niculescu la mijlocul terenului, nu sa astepte pana in marginea careului. Desi Baciu nu era chiar ultimul aparator la faza asta.
Arbitrajul a cam tras cu Dinamo: la primul gol fault in atac, care a cauzat si eliminarea lui grigoras, apoi cea mai incredibila semnalizare de ofsaid pe atacul Otelului pe care am vazut-o vreodata: jucatorul care a preluat mingea era cu 10 metri in spatele ultimului aparator, si s-a dat ofsaid. De, mijloace specifice.

delaparis
12th November 2006, 13:58
doris2001 : lasa listele te rog frumos :cool:
Asa au pronosticat oamenii nu trebuie acum sa le sari in cap.
Si tu ai pronosticat ceva pe alt thread la care cred ca te inseli dar asta e :rolleyes:

SORINULTRA
12th November 2006, 14:10
sdr-ul o rusine pt. fotbalul romanesc atat am avut de spus

STEELMAN
12th November 2006, 14:11
in groapa e de ajuns o mica ciupeala a arbitrilor ca apoi dinamo sa isi poate da drumul la joc

Andutzu
12th November 2006, 14:21
primul gol a fost fault in atac al doi-lea a fost off-side si al 3-lea a fost corect ca eram in 10...

vlad1607
12th November 2006, 14:39
andutzu tu sa vb cand treci de 18 ani dar mai ales cand nu dormi

SORINULTRA
12th November 2006, 14:51
asta e vedeti va mai departe de actonarii vostri si certurile voastre si noi de ale noastre , cam nimic de zis pe aici

vlad1607
12th November 2006, 14:55
da corect ne vedem in continuare de hegemonia dinamovista :ok:

remy
12th November 2006, 15:32
doris2001 : lasa listele te rog frumos :cool:
Asa au pronosticat oamenii nu trebuie acum sa le sari in cap.
Si tu ai pronosticat ceva pe alt thread la care cred ca te inseli dar asta e :rolleyes:
De ce nu sesizezi la ce m-am referit eu ?
Nu e greu sa intelegi ca mai mereu avem aceiasi flacai care ne obsedeaza post de post cu frustrari de-ale lor pro-Steaua, si anti-Dinamo, fara nicio dovada ca e asa cum spun ei: SAMM, dOn-JJ, MAN_US, STEAUA-MANIA, MariusTR (ciudat ca lipseste din lista guevarax (cred ca-i banat), IceBlu si paris, altii nu-mi mai aduc aminte). Macar daca ar posta mai realist, si sa recunoasca superioritatea lui Dinamo !
Cu Otelul, chiar daca Dinamo n-a mai jucat cum a facut-o cu Poli Iasi (echipa cu mult mai buna ca Otelul), a castigat clar. Putea fi si 7-0, la cate ocazii au ratat dinamovistii, in fata unei echipe care a invins Steaua !
SI VREAU SA NU MAI ABEREZE SI ACUM STELISTII FANATICI CA DINAMO A FACUT VREO MAGARIE SA CASTIGE MECIUL ASTA. DOAR NU E CA STEAUA, CARE, IN CAMPIONATUL ASTA, SE VEDE CUM A LUAT ULTIMELE 2 TITLURI !

tu26dor
12th November 2006, 16:05
dinamo a invins iar si se pare ca este odihnita inaintea meciului din uefa. sunt curios ce va face insa in etapa viitoare. anticipez un meci egal sau o infrangere. si stiu de ce. hi hi.

megastar
12th November 2006, 16:30
da corect ne vedem in continuare de hegemonia dinamovista :ok:

OMG... altii cu hegemonia.Voi aveti cumva aceleasi texte la echipele astea din bucuresti?

Rossi
12th November 2006, 18:51
Gazeta sporturilor: "Imediat după golul lui Cristea, galatenii s-au napustit catre centralul Sebastian Coltescu, reprosindu-i validarea golului. Otelarii au sustinut ca la faza premergatoare golului asistentul Gheorghe Negoita ridicase fanionul pentru o pozitie de ofsaid a lui Niculescu."

Prosport: "Petre Grigoras a rabufnit imediat dupa golul marcat de Adrian Cristea, în minutul 16. Antrenorul Otelului a reclamat un fault in atac facut de Claudiu Niculescu, virful dinamovist impiedicindu-i pe fundasii galateni sa respinga mingea, care mai apoi a ajuns la Cristea."

Evenimentul zilei: "Petre Grigoras a protestat vehement, invocind faptul ca nu i s-a permis unui jucator galatean sa revina pe teren dupa ce primise ingrijiri medicale, lucru care ar fi favorizat deschiderea scorului."

chiar nu ne pasa ce reclama otelarii ....
Dinamo a jucat mai bine si a meritat victoria !

Red-Castorryy
12th November 2006, 18:51
acum m-am uitat la reluarile golurilor,offside clar la golul 2,imi pare rau ca nu reusesc sa pun un stop cadru aici,in momentul sutului niculescu e in offside,bv,arbitrii si-au facut inca o data datoria fata de trioul sdr,si daca in meciurile cu steaua si rapid greeselile nu au influentat rezultatul(mai ales cu rapid,acolo e doar un exemplu de stupiditate corpodeniana),in meciul cu dinamo,golul 2,marcat din offside,a fost cel care a incheiat practic meciul intr-un moment in care noi jucam bine.inca nu m-am lamurit la primul gol ce a fost dar al 2lea offside clar ca prostia dinamovista


Gazeta sporturilor: "Imediat după golul lui Cristea, galatenii s-au napustit catre centralul Sebastian Coltescu, reprosindu-i validarea golului. Otelarii au sustinut ca la faza premergatoare golului asistentul Gheorghe Negoita ridicase fanionul pentru o pozitie de ofsaid a lui Niculescu."

Ofsaid deci! Aha, totul se clarifica: Dinamo a furat cu tusierii, sintem campionii blaturilor, Borcea e jucatorul cel mai bun al echipei noastre etc. etc. Clar ca lumina zilei! Si-asa ar fi ramas, daca blestemata mea de curiozitate nu m-ar fi facut sa dau click si pe site-ul Prosport. Deci:

Prosport: "Petre Grigoras a rabufnit imediat dupa golul marcat de Adrian Cristea, în minutul 16. Antrenorul Otelului a reclamat un fault in atac facut de Claudiu Niculescu, virful dinamovist impiedicindu-i pe fundasii galateni sa respinga mingea, care mai apoi a ajuns la Cristea."

Ho-pa! Deci nu cu tusierii fura Dinamo, ci cu centralul! Nu ofsaid, ci fault! Ok, sintem campionii blaturilor, Borcea e cel mai bun jucator al echipei noastre etc. etc. Important e ca m-am lamurit eu. Necazul a facut insa ca, inainte de a da deoparte cafeaua, hotarit sa ma culc la loc, sa m-apuce damblaua si sa clickez si pe Evenimentul zilei. Asa, de-o confirmare suplimentara:

Evenimentul zilei: "Petre Grigoras a protestat vehement, invocind faptul ca nu i s-a permis unui jucator galatean sa revina pe teren dupa ce primise ingrijiri medicale, lucru care ar fi favorizat deschiderea scorului."

Gata, mi-a sarit somnul. Specialistii nostri din presa si-au facut datoria, m-au lamurit, nu mai am nici un dubiu: a fost un ofsaid venit pe fondul unui fault din cauza ca unui jucator galatean nu i s-a permis sa intre pe teren. Concluzia? Dinamo fura cu arbitrii, tusieri si central la un loc, plus arbitrul de rezerva, sintem campionii blaturilor, Borcea e cel mai bun jucator al echipei noastre etc. etc. Noroc ca duminica nu mai apar alte ziare dedicate sportului sau cu sectiuni de sport, pentru ca aflam, cu siguranta, si alte variante.


:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

bada_otelul
12th November 2006, 18:52
OMG... altii cu hegemonia.Voi aveti cumva aceleasi texte la echipele astea din bucuresti?

aceleasi le au,ca doar sunt toti o apa si un pamant,cum am zis,care merge bine e cu ciocul mare,anul asta s-au inversat rolurile,nu mancau dinamovistii kkt la maxim inaintea meciului nostru cu steaua ca va fi blat?,acum vad ca unii stelisti paranoici vad si ei blat,zau daca nu-s toti la fel:rosu:

remy
12th November 2006, 19:29
Gazeta sporturilor: "Imediat după golul lui Cristea, galatenii s-au napustit catre centralul Sebastian Coltescu, reprosindu-i validarea golului. Otelarii au sustinut ca la faza premergatoare golului asistentul Gheorghe Negoita ridicase fanionul pentru o pozitie de ofsaid a lui Niculescu."

Ofsaid deci! Aha, totul se clarifica: Dinamo a furat cu tusierii, sintem campionii blaturilor, Borcea e jucatorul cel mai bun al echipei noastre etc. etc. Clar ca lumina zilei! Si-asa ar fi ramas, daca blestemata mea de curiozitate nu m-ar fi facut sa dau click si pe site-ul Prosport. Deci:

Prosport: "Petre Grigoras a rabufnit imediat dupa golul marcat de Adrian Cristea, în minutul 16. Antrenorul Otelului a reclamat un fault in atac facut de Claudiu Niculescu, virful dinamovist impiedicindu-i pe fundasii galateni sa respinga mingea, care mai apoi a ajuns la Cristea."

Ho-pa! Deci nu cu tusierii fura Dinamo, ci cu centralul! Nu ofsaid, ci fault! Ok, sintem campionii blaturilor, Borcea e cel mai bun jucator al echipei noastre etc. etc. Important e ca m-am lamurit eu. Necazul a facut insa ca, inainte de a da deoparte cafeaua, hotarit sa ma culc la loc, sa m-apuce damblaua si sa clickez si pe Evenimentul zilei. Asa, de-o confirmare suplimentara:

Evenimentul zilei: "Petre Grigoras a protestat vehement, invocind faptul ca nu i s-a permis unui jucator galatean sa revina pe teren dupa ce primise ingrijiri medicale, lucru care ar fi favorizat deschiderea scorului."

Gata, mi-a sarit somnul. Specialistii nostri din presa si-au facut datoria, m-au lamurit, nu mai am nici un dubiu: a fost un ofsaid venit pe fondul unui fault din cauza ca unui jucator galatean nu i s-a permis sa intre pe teren. Concluzia? Dinamo fura cu arbitrii, tusieri si central la un loc, plus arbitrul de rezerva, sintem campionii blaturilor, Borcea e cel mai bun jucator al echipei noastre etc. etc. Noroc ca duminica nu mai apar alte ziare dedicate sportului sau cu sectiuni de sport, pentru ca aflam, cu siguranta, si alte variante.

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
Ce e mai rau, e ca unii forumisti ceva mai exaltati (cativa stelisti mai ales, care polueaza Forumul cu aceleasi fraze despre Borcea, Netoiu, Militie, bla, bla ...) se iau dupa unii din presa, sau dupa ceea ce ii mint idolii lor, Jiji si Meme, care nici macar sa cumpere jucatori buni nu pot !
Stelisti, blaturile au disparut odata cu cazul Moggi, de-asta si Steaua nu mai face nimic, iar Dinamo se vede ca e cea mai spectaculoasa si valoroasa echipa din Romania, acum.
Cu Otelul n-a jucat stralucitor, dar exact cat trebuia sa castige !
Pacat ca i-au prins clujenii obositi si in scandal, ca Dinamo avea acum 14 victorii la rand, chiar si 20 in viitor, dupa cum joaca !

VIDEO / Peluza "Catalin Hildan" la Dinamo - Otelul Galati
==========================================
http://www.youtube.com/watch?v=kgBwOOCVJEo&eurl=

http://www.youtube.com/watch?v=FYrgEFW_ZVQ&eurl=


VIDEO / Jucatorii lui Rednic sarbatoresc alaturi de fani victoria cu Otelul
================================================== ==

http://www.youtube.com/watch?v=ZAmdMDfpX84&eurl=

http://www.youtube.com/watch?v=1sdViggw6MU&eurl=

http://www.youtube.com/watch?v=BRJoOE6otV8&eurl=

katalinkostel
12th November 2006, 20:07
Mai trebuia sa dea rosu la Vatca si lui Marius Stan ,ca Dinamo sa castige fara probleme meciul....Tine-ti minte ziua asta,vor veni vremuri cand nu ve-ti mai putea sa ne faceti nimic....Fortza Otelul!!!!/hello /hello /hello /hello

danpuric78
12th November 2006, 20:12
Tine-ti minte ziua asta,vor veni vremuri cand nu ve-ti mai putea sa ne faceti nimic....Fortza Otelul!!!!
Cand o sa va desfiintati nu o sa va mai poata nimeni face nimic

bada_otelul
12th November 2006, 20:12
remy/doris,ai uitat sa precizezi cum ati castigat cu steaua si ca la cluj ati pierdut desi v-a ajutat arbitrul,cam greu sa ajungi la 20 de victorii daca nu reusesti nici cand trag arbitrii cu tine

bada_otelul
12th November 2006, 20:16
Cand o sa va desfiintati nu o sa va mai poata nimeni face nimic

o sa ne desfiintam noi cand o sa fii tu straight:rosu: tarane

delaparis
12th November 2006, 20:16
Dinamo joaca bine asta e clar pentru toti (ma rog o parte dintre noi) dar ...
Otelul joaca ciudat in perioada asta :rolleyes:
Ciudat si atitudinea fundasilor lor ... in loc sa fie la limita regulamentului cu joc tare la contact , dur , asa cum trebuie de fapt sunt la limita abandonului si cu totala lipsa de angajament ...:o:
asta e valabil si in meciurile anterioare :cool:

bada : usor te rog frumos

bada_otelul
12th November 2006, 20:22
marius stan tocmai a spus ca nu din cauza arbitrajului am pierdut,un fair play inexistent la omologii bucuresteni,si tocmai am aflat de la minutul 91 ca nu trebuia rosu la baciu,era lazar langa niculescu,atentie,asta a spus-o lazarescu,iar dinu nu l-a contrazis.arbitraje de kkt

Liviu
12th November 2006, 20:24
Otelul la jucat muuuult peste ce a jucat cu Rapid . Daca nu venea acel prim gol aveau ceva sanse .

Ciudat si atitudinea fundasilor lor ... in loc sa fie la limita regulamentului cu joc tare la contact , dur , asa cum trebuie de fapt sunt la limita abandonului si cu totala lipsa de angajament ...:o:
Or fi ... indragostiti ?! ;)

...de adversari ?! :o: