PDA

View Full Version : Etapa 15: U. Craiova - Poli Timisoara



delaparis
5th November 2006, 23:28
Sambata, 11.11.2006
U. Craiova - Poli Timisoara (TVR 2) - 14.00

Discutii inainte si dupa meci aici.

Balaci
6th November 2006, 00:19
BAte Craiova,e clar echipa mai in forma din cele doua la ora actuala!

Cra10veanu
6th November 2006, 00:37
Victorieeee! sper ca stadionul sa fie plin, atmosfera si fotbal de calitate...si bineinteles 3 puncte in contul Universitatii :D

Poli Timisoara
6th November 2006, 00:50
Va fi un meci curat intre 2 echipe cu suporteri dedicati sa-si sustina doar echipa locala...ambitia de partea junilor lu' mititelu si obligatie din partea putorilor echipei mele...ma risc sa fiu optimist la un X2...

Cra10veanu
6th November 2006, 01:20
meci in care fostii mercenari ai lui staicu (actuali mercenari ai lui Iancu) vor da ochii cu adevarata Univ. Craiova. Plesan, Alexa, Grigorie vor avea parte de-un "bun venit" in Banie deosebit :P

Rossi
6th November 2006, 07:53
Timisorenii daca nu sunt in stare sa bata nici macar echipa asta de desculti ... sa nu mai viseze la un loc de cupa europeana

noir_desir
6th November 2006, 08:19
un x ar fi cel mai probabil, poate cu un usor avantaj pt. Craiova. Un 1-1.

*Coco*
6th November 2006, 09:05
Trebuie sa ii batem neaparat pe Timisoara ca dupa aceea aveam tot acasa cu Farul si tr sa luam 6 pct si nu mai aveam nici o treaba cu retrogradarea daca luam aceste 6 pct in cele 2 meciuri de acasa

Cra10veanu
6th November 2006, 09:09
Timisorenii daca nu sunt in stare sa bata nici macar echipa asta de desculti ... sa nu mai viseze la un loc de cupa europeana

desculti sint aia din stefan cel mare, dar s-au incaltzat ei pe parcurs, cu de-al de niculescu moti si peste jumatate din echipa :jerk:

Ess
6th November 2006, 09:52
Meci de 1 solist. Chiar nu pricep ce se intampla la Tm. Ma rog...n-am insomnii din cauza asta...:)

Sorin Blaj
6th November 2006, 09:54
Timisorenii daca nu sunt in stare sa bata nici macar echipa asta de desculti ... sa nu mai viseze la un loc de cupa europeana
Singurul descult de pe aici esti tu. La minte. Pune o caciula pe cap, sa nu racesti.

Lordliv
6th November 2006, 10:04
meci dificil,rezultatul depinzand si de ceea ce se va intampla miercuri in cupa,ambele echipe avand meciuri grele.
respect pentru poli,mai putin pentru mercenarii dezertori plesan ,grigorie,alexa!
foarte interesanta conceptia celor din orasul lui bucur,precum ca cei din provincie ar fi cam desculti,ca pantofi de lux s ar gasi numai la ei!
ii asigur ca ,si la craiova exista echipament de lux ,nu numai pantofi,dar exista si o conditie : cei care il imbraca ( echipamentul alb albastru) sa aiba un caracter puternic! ceilalti ,au liber sa plece ,chiar si in orasul lui bucur!
in decursul istorie sale de peste 41 ( patruzeci si unu ) de ani ,de prezenta in divizia a,stiinta ,din pacate ,cand a avut 2 meciuri consecutive pe teren propriu,ca in cazul de fata cu poli si farul, rar a reusit sa le castige pe amandoua!
dar totul are un sfarsit,nu?! ASA ca batem pe poli mai intai!
FORZA STIINTA!

TaciAcolo
6th November 2006, 11:31
vecini nostri olteni bat in meciul asta e penibila timisoara se bate la evitarea retrogadari daca joaca cum au jucat pana acum

Carlos Gambino
6th November 2006, 11:46
X.

Tony_Viola
6th November 2006, 11:59
olteni au castigat 2-1 cu greu meciurile astea...in timp ce noi am facut egaluri "chinuite".:D . ori facem egal ori ne dau ei 2-1:D dar niciodata nu se stie:D

Benny
6th November 2006, 13:19
Greu de crezut, ca Poli va scoate un punct la Craiova.

malexoid
6th November 2006, 13:19
Vad ca ati reparat acea greseala, acuma pot vota si eu...
Stiinta Craiova - a avut mereu tupeul sa muste din mitici, a dat dovada de 'coloana vertebrala' in atatea randuri...
Nu a ingenuncheat in fata nimanui, a preferat sa piarda locuri de cupa europeana, a preferat sa retrogradeze, a preferat umilintzele.
Ne-a batut si pe noi umilitor in mai multe randuri, dar a facut-o pe teren, fara telefon rosu, fara amenintari ********e, fara V.Ceaushescu, fara sa mituiasca arbitri...
A 'alimentat' continuu nationala cu jucatori de valoare, crescutzi in propria-i ograda.
Toata stima pentru acest club! - asta era votul meu dat prin vara intr-un alt thread...

cu alte cuvinte, joaca echipa mea de suflet vs echipa care mi-e simpatica, echipa cu a carei galerie am avut mereu o relatie stransa...e bine ca - indiferent de rezultat - relatiile sa ramana cele de pana acuma...
lasand la o parte simpatiile si sentimentalismele, Stiinta pare a fi 'pe val', Poli nu se regaseste...dar: oltenii sa nu se imbete cu cele 13 puncte impotriva a urziceni-ceahlaul-national-pandurii-jiul, pentru ca Poli oricat de debusolata ar fi la ora asta, joaca totusi altceva decat alea!

andrei1921tm
6th November 2006, 14:48
Luam bataie...Oltenii nu trebuie sa isi faca probleme!Mie teama sa nu reusim ce au reusit otelul in ultima etapa.Sper sa ne salvam de la retrogradare.

malexoid
6th November 2006, 14:54
Luam bataie...Oltenii nu trebuie sa isi faca probleme!Mie teama sa nu reusim ce au reusit otelul in ultima etapa.Sper sa ne salvam de la retrogradare.

:happy ar fi bine sa nu tzina ai tai medicamente, lame si alte q din astea prin jurul tau in perioada asta...pesimismul tau imi miroase a tendintza suicidala.
X2

PS: mai bine te-ai orienta sa itzi anuntzi prezentza la vre-un autocar, deplasarile de Craiova au fost mereu grozave!

tuxie
6th November 2006, 16:23
Luam bataie...Oltenii nu trebuie sa isi faca probleme!Mie teama sa nu reusim ce au reusit otelul in ultima etapa.Sper sa ne salvam de la retrogradare.

Eu nu mi-as face prea mari iluzii despre meciul asta ca e asa de simplu. Sunt doua variante - ori ne bat craiovenii de nu stim cum ne cheama, la minim 2 goluri, ori le dam un 2-1 ca sa aiba Mititelu motiv sa se ia de Iancu. Miroase-a Tudor pe post de arbitru cumva? :D Oricum, X nu e o optiune buna.

andrei1921tm
6th November 2006, 16:46
Castigam?!?!
Stiu ca deplasarile la Craiova sunt grozave...mie teama sa nu facem inca o data deplasare degeaba, adik sa luam bataie.E adevaram ca suntem obisnuiti, dar pe mercenarii aia din teren ii doare undeva ca unii bat atata drum sa le vada lor impotenta.

luciano_1644
6th November 2006, 17:44
Dupa cheltuielile pe jucatori la oaspeti din ultimii 2 ani si privind la gradinita noastra,oaspetii par favoriti clar.Dupa forma aratata de cele 2 formatii in ultimele 5 etape,favoriti clar parem noi.Cel mai mult si mai mult la acest meci,imi este frica nu de oaspeti,ci de...matematica! Daca noi avem o serie incredibila de partide bune si foarte bune,oaspetii stau exact pe dos,cu evolutii sterse si submediocre.Tocmai de aceea imi este putin teama ca matematica sa nu inverse rolurile din ultimele 5 etape.Mai sunt de luat in calcul si meciurile de miercuri din cupa,care pot influenta deznodamantul acestei partide.De asemenea,un alt motiv de retinere i-l reprezinta faptul ca oltenii mei joaca mult mai bine in deplasare sau macar pe teren neutru,stadionul Ion Oblemenco aducandu-ne putine puncte in acest tur si o singura victorie.Sper ca lumea sa vina in numar mare la meci si...sa castigam! HAI CRAIOVA!

grande
6th November 2006, 18:16
Oltenii ne-au obijnuit cu una buna si una rea ,deci dupa una buna ce poate urma ?

six
6th November 2006, 18:44
vecini nostri olteni bat in meciul asta e penibila timisoara se bate la evitarea retrogadari daca joaca cum au jucat pana acum:rolleyes: !!!????........!!!?????da tu ce esti!!??argentinean???.....cuvantu penibil este cam greu pt tine......retrogradare!!!!?????la care echipa te referi?...si acum pe bune cred ca CASTIGAM,parerea mea :D :) ;)

Poli Timisoara
6th November 2006, 19:43
:happy ar fi bine sa nu tzina ai tai medicamente, lame si alte q din astea prin jurul tau in perioada asta...pesimismul tau imi miroase a tendintza suicidala.
X2

PS: mai bine te-ai orienta sa itzi anuntzi prezentza la vre-un autocar, deplasarile de Craiova au fost mereu grozave!

Asta e pesimist de cateva luni incoace...:headbang: ...sigur are ganduri negre ! :happy

andrei1921tm
6th November 2006, 20:44
Asta e pesimist de cateva luni incoace...:headbang: ...sigur are ganduri negre ! :happy

Hai mah nici chiar asa....Probabil e din cauza ca Panduru nu a ajuns la Timisoara:D
Cat despre meci, o sa batem.

Poli Timisoara
6th November 2006, 21:20
Hai mah nici chiar asa....Probabil e din cauza ca Panduru nu a ajuns la Timisoara:D
Cat despre meci, o sa batem.

Asa te vreau...unde-s doi puterea creste ! Cu siguranta nici un meci nu seamana unul cu celalalt,cred ca e momentul ca balace sa inceapa sa joace fotbal...pana atunci ne trebuie si mai mult optimism pentru miercuri cu, clujul /hello

inter
6th November 2006, 22:38
Hai mah nici chiar asa....Probabil e din cauza ca Panduru nu a ajuns la Timisoara:D

apropo ... "trotica" ce spune mey? :D:D ca el e fan Panduru :rolleyes:

andrei1921tm
6th November 2006, 23:00
El e mai "distrus" ca mine...a facut o pauza....cat sa ii ducem doru:D

malexoid
6th November 2006, 23:06
Greu de crezut, ca Poli va scoate un punct la Craiova.

sigur ca e greu, pentru ca e greu ca acest meci sa fie unul cu punctele impartite...
de aci incolo, intelege fiecare ce vrea :)

crissis
7th November 2006, 01:03
Cred ca vor imparti punctele in mod egal deci un X e cel mai potrivit

Cipus
7th November 2006, 03:09
Oltenii lui Poli vor avea viata grea sunt sigur, iar atunci cand esti fluierat de tot stadionul n-ai cum sa joci bine. Asa ca, daca Plesan, ca el e principalul pericol, va fi fluierat non stop, Craiova nu pierde. Se poate sa se termine egal 1-1, insa la fel cum a luat-o si la Pandurii, si Craiova ar putea sa le bage mortu' in casa.

*Coco*
7th November 2006, 08:42
Plesan acuma o da in ale lui ca nu poate sa joace in meciul cu Universitatea:happy
ASta e daca ii este frica sa joace pe Oblemenco

Lordliv
7th November 2006, 08:53
plesan se alatura unor jucatori precum sava ,gabi popescu, cl raducanu,sabin ilie ,in care se puneau mari sperante ,dar care au inselat fotbalul!

nr.zece
7th November 2006, 09:03
Timisorenii daca nu sunt in stare sa bata nici macar echipa asta de desculti ... sa nu mai viseze la un loc de cupa europeana

ti-e frig? ai probleme cu parazitii? sinucide-te daca nu poti discuta fara sa jignesti
sau abtine-te

chinezu
7th November 2006, 12:33
0-3(g.bucur2,mansour)

Balaci
7th November 2006, 13:19
Moldovene,lasa tu pe Craiova si vezi-ti de agricultorii tai!2-0 Craiova.Daca a batut Pandurii pe Poli,poate si Universitatea!

Sezione
7th November 2006, 21:10
Timisorenii daca nu sunt in stare sa bata nici macar echipa asta de desculti ... sa nu mai viseze la un loc de cupa europeana

Hop si cu tine ... Ai putea sa vii si tu la meci sa vezi si tu atmosfera ... esti invitaul meu special . Desculti om fi poate..ca nu avem un minster in spate sa ne incaltze si nici o haita de sekuristi boritzi ca si actionari....
poate ne imprumutati si noua vreunul din arbitrii vostrii de casa ... nu de alta da poate da si Poli vreun gol si sa fluiere oricum offside:happy ...

Sezione
7th November 2006, 21:11
ti-e frig? ai probleme cu parazitii? sinucide-te daca nu poti discuta fara sa jignesti
sau abtine-te

Ce poti sa astepti de la Retardo asta...I-am urmarit posturile ...e dus rau...

inter
7th November 2006, 21:12
sezione ... iti e asa de greu sa dai edit? ...

Sezione
7th November 2006, 21:15
- asta era votul meu dat prin vara intr-un alt thread...

cu alte cuvinte, joaca echipa mea de suflet vs echipa care mi-e simpatica, echipa cu a carei galerie am avut mereu o relatie stransa...e bine ca - indiferent de rezultat - relatiile sa ramana cele de pana acuma...
lasand la o parte simpatiile si sentimentalismele, Stiinta pare a fi 'pe val', Poli nu se regaseste...dar: oltenii sa nu se imbete cu cele 13 puncte impotriva a urziceni-ceahlaul-national-pandurii-jiul, pentru ca Poli oricat de debusolata ar fi la ora asta, joaca totusi altceva decat alea!


Ai dreptate..Si eu pot sa spun acelasi lucru...Abia astept momentul cind ne vom bate cu Poli pentru campionat. Atunci voi simti ca fotbalul romanesc s-a vindecat.

Sezione
7th November 2006, 21:17
Oltenii ne-au obijnuit cu una buna si una rea ,deci dupa una buna ce poate urma ?

Una rea cu Poli si un a buna cu Rapid ???

MagicTouch
7th November 2006, 21:19
U' Craiova - Poli. Tim 1-3

blandu
7th November 2006, 21:20
Dupa ultimele rezultate normal ar fii ca "U" CRAIOVA sa invinga.
Insa depinde mult si rezultatul din Cupa Romaniei Timisoreana.
Sa nu ne imbatam cu multa bere "Timisoreana" dupa victoriua cu rapid.
FORTA CRAIOVA !!!

dani3lll
8th November 2006, 06:01
VICTORIE CRAIOVA

six
8th November 2006, 20:06
VICTORIE CRAIOVAramane de vazut....:D

Pepsi-Cola
8th November 2006, 22:17
x1 Bate Craiova cu 1-0 ...

andrei1921tm
9th November 2006, 09:46
Noi am facut un meci bun cu echipa a doua a Clujului, iar Craiova a ieshit din cupa.Cum nici una dintre echipe nu este prea constanta, sper intr-un egal.

Cipus
9th November 2006, 11:11
In meciul de cupa Craiova i-a pierdut pe D.Stoica si Gargalie, accidentati si pe Mitchell suspendat pentru cumul de cartonase galbene. In aceste conditii ii va fi foarte greu Craiovei fara cei 2 fundasi centrali titulari in cele 14 partide de pana acum din campionat. Cum Poli da semne de revenire si incepe sa se miste si in atac, cu parere de rau o spun pentru olteni, in proportie de 90% Poli va castiga. Craiova, din cate cunosc nu are practic nici un fundas de meserie apt de joc, Velcovici si Dananae au fost retrasi pe linia de fund in urma accidentarilor lui Ciuca si Craciunescu daca nu ma insel. Ramane insa zona centrala unde ar putea fi folositi Stavaru, daca e apt (stiu ca nu a mai jucat de etape bune) iar al 2-lea chiar nu stiu, poate Gaman dar nici el nu a prins echipa. O alta solutie in aparare ar fi Saceanu desi nu cred ca a mai jucat fundas insa din ce am observat el joaca mai defensiv. Oricum va fi un meci foarte interesant

andrei1921tm
9th November 2006, 11:21
Nu iti fa probleme.Noi putem sa batem numai pe cfr Cl"U"j.Eu cred ca o sa fie egal, insa gazdele au o sansa in plus.

Cipus
9th November 2006, 11:55
Nu iti fa probleme.Noi putem sa batem numai pe cfr Cl"U"j.Eu cred ca o sa fie egal, insa gazdele au o sansa in plus.

Craiova are cea mai slaba aparare cu 28 goluri primite adica o medie de 2 goluri primite pe meci, doar Vasluiul si Ceahlaul nu au dat gol Craiovei. Mai mult de atat lipsesc cei 2 fundasi centrali si inlocuitorii lor cu siguranta nu pot face mai mult. In plus Poli nu a primit in 14 meciuri mai mult de un gol pe meci (exceptie la Dinamo unde a incast 3). Asa ca 99% e meci de X2, si 90% meci de 2 solist.

mark111
9th November 2006, 13:14
cred ca poli va fi neinfrinta ,x sau 2; meciul va fi util in vederea derbiului cu uta ...craiova joaca frumos si va deveni cu siguranta o forta daca nu se dau jucatorii si antrenorul

malexoid
9th November 2006, 14:32
Corpodean conduce meciul cu Craiova
2006-11-09 12:32:00

Comisia Centrala a Arbitrilor l-a desemnat astazi pe arbitrul Sorin Corpodean (Alba Iulia) sa conduca la centru partida dintre Universitatea Craiova si Poli Timisoara, care se va disputa duminica in Banie de la ora 14.00. Corpodean va fi ajutat de tusierii Marcel Savaniu (Sibiu) si Ispas Cojocaru (Bucuresti), rezerva fiind delegat Robert Dumitru (Brasov). Observatorii partidei vor fi Doru Neagu si Dan Lazarescu.
violamania

ceva imi spune ca fluierashii de casa ai ***vor pleca cu amintiri neplacute de pe Oblemenco :evil: , ambele galerii au cate ceva de impartzit cu aceste gunoaie cu fatza umana

andrei1921tm
9th November 2006, 16:07
Craiova are cea mai slaba aparare cu 28 goluri primite adica o medie de 2 goluri primite pe meci, doar Vasluiul si Ceahlaul nu au dat gol Craiovei. Mai mult de atat lipsesc cei 2 fundasi centrali si inlocuitorii lor cu siguranta nu pot face mai mult. In plus Poli nu a primit in 14 meciuri mai mult de un gol pe meci (exceptie la Dinamo unde a incast 3). Asa ca 99% e meci de X2, si 90% meci de 2 solist.

Eu nu prea iau in seama statiscile astea,mai ales ca stiu cum joaca Poli.Nu trebuie sa ne lasam pacaliti de meciu cu cfr.Noi nu prea jucam nimic de mai mult nimic.Nu cred ca asta o sa se schimbe la meciul cu oltenii.

YodaRo
9th November 2006, 17:19
sper sa bata Stiinta. Sunt tineri, au dorinta de afirmare, au un public care ii sustine, un antrenor priceput si nu in ultimul rand o traditie de aparat.
Foarte interesant cum vor fi primiti urmatoarele persoane la Ion Oblemenco, fost Central
1. "Polistu" mihaitza pleshan.... (sper ca nu cu paine si praz in cap....)
2. corpodelu... oare care sunt indicatiile de la centru? cine sa castige?
3. trupa de fosti caini din echipa tm

polist_4ever
9th November 2006, 21:05
4ndr31 dak nici dupa meciul frumos din cupa nu putem incepe sa speram ca isi va revenii echipa.....eu zic dak vor avea aceiasi determinare vom castiga....in plus echipa noastra e mult mai experimentata decat a lor....asa ca merg pe victoria echipei noastre favorite POLI TIMISOARA!!!!!!!! e sa nu uit inca ceva....finala cupei se va juca in ghencea? pan acum in loc sa se joace pe teren neutru meciurile stelei toate sau jucat in ghencea...asa ca nu se stie niciodata.....ANTI stiaua 4 ever !!!!!

Cipus
9th November 2006, 21:22
Eu nu prea iau in seama statiscile astea,mai ales ca stiu cum joaca Poli.Nu trebuie sa ne lasam pacaliti de meciu cu cfr.Noi nu prea jucam nimic de mai mult nimic.Nu cred ca asta o sa se schimbe la meciul cu oltenii.

Am observat ca suporterii lui Poli cand sunt optimisti, echipa lor mananca bataie, asa ca inteleg de ce acum sunt mai pesimisti. Totusi acum e sansa lui Poli sa castige, e norocul ei ca lipsesc fundasii centrali titulari care au capatat cat de cat ceva experianta, si teoretic ar trebui sa fie mult mai usor acum sa inscrie in poarta lui Bornescu. Sunt sigur ca speri in sinea ta la un rezultat bun, dar aplici tactica pesimista ca si cei de la Pandurii care au acceptat sa joace in Bucuresti si cu echipa de rezerve, dinamovistii i-a luat in deradere si s-au trezit eliminati, dar sunt convins ca fiecare jucator de la Pandurii a sperat sa se califice. A invatat si Poli sa fie mai diplomata insa suporterii nu au voie sa fie pesimisti cand e vorba de echipa lor, altfel de ce mai esti sustinatorul lui Poli? de ce te mai uiti la meciuri?

andrei1921tm
9th November 2006, 22:36
4ndr31 dak nici dupa meciul frumos din cupa nu putem incepe sa speram ca isi va revenii echipa.....eu zic dak vor avea aceiasi determinare vom castiga....in plus echipa noastra e mult mai experimentata decat a lor....asa ca merg pe victoria echipei noastre favorite POLI TIMISOARA!!!!!!!! e sa nu uit inca ceva....finala cupei se va juca in ghencea? pan acum in loc sa se joace pe teren neutru meciurile stelei toate sau jucat in ghencea...asa ca nu se stie niciodata.....ANTI stiaua 4 ever !!!!!

De cate ori nu ne-am imbatat noi cu apa rece, de cate ori nu speram pana in ultima clipa si degeaba.E adevarat ca de 2 meciuri echipa are alta fata, insa ar trebuii sa fim obiectivi.Normal ca sper intr-un rezultat bun,dar in acelasi timp imi dau seama ca Poli nu poate sa faca doua meciuri bune la rand.In tot turul avem doar 2 victorii consecutive.

@ Ciprus Eu tin cu Poli, sunt trup si suflet alaturi de echipa,dar crede-ma ca tocmai din cauza ca o urmaresc mereu, stiu ce poate.Chiar daca ti cu o echipa,trebuie sa recunosti cand este intr-un moment greu.Noi suntem in situatia jenanta de a anunta un sezon in care ne luptam, ne batem si la sfarsit nu ramanem decat cu vorbe.Asa ca mai putin optimism si mai multa munca nu stica niciodata.

Sezione
10th November 2006, 00:05
Craiova are cea mai slaba aparare cu 28 goluri primite adica o medie de 2 goluri primite pe meci, doar Vasluiul si Ceahlaul nu au dat gol Craiovei. Mai mult de atat lipsesc cei 2 fundasi centrali si inlocuitorii lor cu siguranta nu pot face mai mult. In plus Poli nu a primit in 14 meciuri mai mult de un gol pe meci (exceptie la Dinamo unde a incast 3). Asa ca 99% e meci de X2, si 90% meci de 2 solist.

Daca era sa fie dupa statistica azi Steaua cistiga cu 8-0...

Sezione
10th November 2006, 00:06
Va asteptam cu drag la Craiova...sper sa fie un meci frumos si sa cistige cel mai bun.

Cipus
10th November 2006, 00:11
@ Ciprus Eu tin cu Poli, sunt trup si suflet alaturi de echipa,dar crede-ma ca tocmai din cauza ca o urmaresc mereu, stiu ce poate.Chiar daca ti cu o echipa,trebuie sa recunosti cand este intr-un moment greu.Noi suntem in situatia jenanta de a anunta un sezon in care ne luptam, ne batem si la sfarsit nu ramanem decat cu vorbe.Asa ca mai putin optimism si mai multa munca nu stica niciodata.

Poli este ca si Chelsea, are bani dar in CL nu confirma deloc, decat in campionat. Numai ca Poli nu confirma chiar deloc. Problema lui Poli este ca ii trebuie un scouter bun care sa caute jucatori ieftini si buni. Ieftini adica mai putin cunoscuti, nu vedete scumpe care nu fac nici 2 bani. Cate tzepe a luat cu Grigorie, Alexa, Plesan, Bucur, Cristea, McKain, Olah, Caramarin, Coman si lista poate continua. Aici s-a facut deja o dubla greseala:
1. Bani cheltuiti aiurea, de exemplu cine da acum pe Bucur 1 mil de euro?
2. Si-a atras antipatia tuturor, ca echipa de vedete, Poli ia ce jucator vrea, etc, si din partea competitoarelor si a fanilor competitoarelor, si nu e bine sa ai prea multi dusmani
Clujul, cu bani putini a adus super jucatori, Semedo (peste Cristea sau Bucur), Cadu (peste McKain), Jose (peste Olah), Oliveira (peste Alexa), cand o sa invete si Iancu niste lucruri elementare?

FcPoliFan
10th November 2006, 01:20
E punctul tau de vedere. Alexa si McKain sunt doi jucatori care au confirmat, chiar si Olah a jucat binisor sezonul asta. Plesan e un jucator care poate mult, dar trebuie in primul rand sa isi revina dupa accidentare, iar Grigorie a jucat fotbal ca lumea la Dinamo.
Cat despre pretul celor de la CFR, sa stii ca nu au venit chiar pe gatis. S-au dat bani buni pe ei.

Cipus
10th November 2006, 10:30
E punctul tau de vedere. Alexa si McKain sunt doi jucatori care au confirmat, chiar si Olah a jucat binisor sezonul asta. Plesan e un jucator care poate mult, dar trebuie in primul rand sa isi revina dupa accidentare, iar Grigorie a jucat fotbal ca lumea la Dinamo.
Cat despre pretul celor de la CFR, sa stii ca nu au venit chiar pe gatis. S-au dat bani buni pe ei.


Despre Plesan se poate sa ai dreptate, ca vine dupa o accidentare, insa eu l-am urmarit inainte sa se accidenteze si nu prea m-a impresionat. McKain, daca un atacant pune presiune pe el greseste usor, si pe el l-am urmarit crede-ma! apoi Grigorie a jucat la Dinamo, insa la Poli de ce nu joaca nimic? are o cu totul alta atitudine in joc (poate il intereseaza banii mai mult).
Emeghara a fost o investitie buna dar cam putin. La Cluj s-au dat intradevar destui bani si pe acei jucatori, insa nu a investit nici un sfert cat a investit Poli, dar eu nu am vazut vreun jucator de la Cluj despre care sa se spuna ce se spune despre cei de la Poli, ca sunt mercenari, vedete umflate, ca nu joaca nimic, ca se gandesc numai la bani, etc.

Benny
10th November 2006, 11:07
Numai ca Poli nu confirma chiar deloc. Problema lui Poli este ca ii trebuie un scouter bun care sa caute jucatori ieftini si buni. Ieftini adica mai putin cunoscuti, nu vedete scumpe care nu fac nici 2 bani.

In mod cert Poli a dat prea multi bani pe jucatori, care nu valorau atat. Exista si jucatori mai ieftini dar mai ambitiosi. In plus Iancu nu a avut habar ce place publicului timisorean. Credea, ca va veni sa vada vedetele. Ori timisorenii apreciaza mai mult ambitia. Veneau mai multi oameni sa-i vada pe Irinel Voicu, Silvasan si compania decat pe Caramarin si Olah.

m4st3r
10th November 2006, 11:19
subscriu ;)

six
10th November 2006, 20:29
Si-a atras antipatia tuturor, ca echipa de vedete, Poli ia ce jucator vrea, etc, si din partea competitoarelor si a fanilor competitoarelor, si nu e bine sa ai prea multi dusmani
:yeah: :yeah: :yeah: sa fie sanatosi dusmanii......pronostic 2(doi)...da!!??:great: :bere: :cya:

777
10th November 2006, 20:59
Intradevar.. meci de 1X2... pana la pauza cel putin. La final scorul o sa fie favorabil Stiintei! ;)

Cra10veanu
10th November 2006, 21:18
o sa-mi fie mila de plesan, grigorie si alexa :D vor fi demoralizati la maxim :D
meci de 1x , Parvu & Baird marcatori, poate si Costea daca-l baga mai devreme.

*Coco*
10th November 2006, 22:10
Plesean nu joaca!!!
Cu Grigorie nu prea am nimic dupa ce am vazut ce a declarat astazi prin presa referitor despre Craiova...Putini jucatori care au evoluat la Craiova vb frumos despre echipa...Pana acuma el,Rada si Stancu au vb frumos de restu:jerk:
Cat despre meci batem 1-0:ok:

Cra10veanu
10th November 2006, 23:12
de vorbit frumos e foarte usor, la fel de usor cum s-au lasat carati de cainetoiu la dinamo, pe mine nu ma impresioneaza cu nimic declaratile astea. Sa-i huiduim la maxim !!! :jerk:

Cipus
10th November 2006, 23:13
:yeah: :yeah: :yeah: sa fie sanatosi dusmanii......pronostic 2(doi)...da!!??:great: :bere: :cya:

uita-te mai in urma ce am scris, 99% e meci de X2, si 90% meci de 2 solist, insa legat de dusmanii lui Poli nu ai dreptate, nu stii ca pe dusmani trebuie sa-i tii aproape? Sportul daca lua titlul anul trecut nu cred ca se supara nimeni, i-ar fi felicitat toti, insa Poli nu poate ajunge sa ia titlul, pentru ca toti s-au cam unit impotriva ei (nu a ei propriu zis ci impotriva lui Iancu si a banilor lui) si fiecare echipa se incapataneaza sa va bata, iar unii reusesc. Este daca vrei si greseala lui Becali care se lauda cat il tinea gura, si veneau echipele mici se bateau la sange cu Steaua, si ii mai furau cate un punct, chiar 3 puncte uneori.

Ulysses
11th November 2006, 07:32
fanteziile lu" mititelu cu "marea echipa" a craiovei vor inceta curand. bate poli , normal, craiova la ora asta e de div b.

andrei1921tm
11th November 2006, 09:16
fanteziile lu" mititelu cu "marea echipa" a craiovei vor inceta curand. bate poli , normal, craiova la ora asta e de div b.

e bine cum ai zis, dar schimba echipele.:mda:
(1)X

Cipus
11th November 2006, 13:14
e bine cum ai zis, dar schimba echipele.:mda:
(1)X

Nici acum nu ti-ai revenit? iti este asa frica de meciul asta? tu nu intelegi ca Stiinta nu are nici un fundas pentru meciul asta? sunt doar improvizatii? Nu am nimic cu Craiova, sa nu fiu inteles gresit insa in meciul le va fi greu fara Stoica si Mitchell. Sa fim seriosi si sinceri cat la suta dintre craioveni sunt siguri de victorie in conditiile date?

*Coco*
11th November 2006, 13:21
Pai joaca Saceanu si Dananae fundasi centrali:P

Luis Garcia10
11th November 2006, 13:29
sincer nu-i vad pe Poli castigand , dar cine stie..:ok:

malexoid
11th November 2006, 13:30
e bine cum ai zis, dar schimba echipele.:mda:
(1)X
:happy credeam ca te-ai vindecat...
dupa ce-i batem si pe craiova, parca vad ca marti-miercuri apari cu alte simptome...

blandu
11th November 2006, 13:34
La acest meci se vor vedea la lucru doua galerii adevarate !
Se va vedea ce inseamna un adevarat derbii !
CRAIOVA este favorita, dar Poli are jucatori care pot face diferenta.
Urmeaza POLI-uta !
FORTA STIINTA !!!

Sir
11th November 2006, 13:53
da, ai dreptate in privinta galeriilor, dar cred ca Poli va castiga :ok:

malexoid
11th November 2006, 13:56
La acest meci se vor vedea la lucru doua galerii adevarate !
Se va vedea ce inseamna un adevarat derbii !
CRAIOVA este favorita, dar Poli are jucatori care pot face diferenta.
Urmeaza POLI-uta !
FORTA STIINTA !!!

da, si ceea ce va fi imbucurator, e ca vor avea ce vedea! pentru ca e cert ca va fi un meci frumos, craiova prin ceea ce joaca, te obliga sa joci fotbal, se exclude din start jocul inchis, conservare de rezultat samd...
Stiinta nu e favorita in meciul asta, eu cred ca mai degraba e "favorita la incasarea de goluri" pentru ca isi vor neglija apararea...intrebarea care se pune: "vor putea oare sa marcheze mai mult decat primesc?" - greu de raspuns..
avand in vedere ca si Timisoara a fost 'stiinta', pai: FORZA STIINTA!!!

Elphax
11th November 2006, 14:16
sa fie un meci frumos si scorul 1-2
;)

andrei1921tm
11th November 2006, 14:31
:happy credeam ca te-ai vindecat...
dupa ce-i batem si pe craiova, parca vad ca marti-miercuri apari cu alte simptome...

Sti ca poli nu a casigat mai mult de 2 meciuri la rand in tot sezonu asta, deci mai bine pierdem cu Craiova si castigam etapa viitoare.

malexoid
11th November 2006, 14:32
o sa-mi fie mila de plesan, grigorie si alexa :D vor fi demoralizati la maxim :D

cred ca e a 3-a oara cand repeti acelasi lucru (devii plictisitor deja), ca un pickup cu discul zgariat...eu tot nu inteleg care e problema voastra? frustrati ca sunteti incapabili sa va pastrati jucatorii? dezamagiti ca jucatorii nu joaca din "patriotism local" gratuit pentru Stiinta? care patriotism local? Alexa si Plesan nici macar nu sunt olteni...ori prin faptul ca au jucat o perioada (si) la voi, au ramas cu obligatzii pe viatza? :)) pana in final, de unde pleaca supararea voastra? fii amabil si pune un post pe tema asta, ca sa inteleaga toata lumea.

malexoid
11th November 2006, 14:37
Sti ca poli nu a casigat mai mult de 2 meciuri la rand in tot sezonu asta, deci mai bine pierdem cu Craiova si castigam etapa viitoare.
si asta e o regula "batuta in cuie"? toate au un inceput...
pai ii batem si pe unii si pe altii! la Craiova profitam de jocul lor deschis si de problemele imense din aparare, iar pe urmatorii...hmmm, pe urmatorii ii batem pentru ca asa trebe! :happy

poli-umt
11th November 2006, 15:00
Nu stiu fratilor dar sa fie macar un joc frumos si curat,atat vreau,cine castiga nu stiu,binenteles ca vreau sa bata POLI dar mai vedem noi...

iuliandronca
11th November 2006, 15:19
Nu azi trebuia sa se joace meciul?

kain
11th November 2006, 16:11
1x

alex_6tm
11th November 2006, 17:59
Poli este ca si Chelsea, are bani dar in CL nu confirma deloc, decat in campionat. Numai ca Poli nu confirma chiar deloc. Problema lui Poli este ca ii trebuie un scouter bun care sa caute jucatori ieftini si buni. Ieftini adica mai putin cunoscuti, nu vedete scumpe care nu fac nici 2 bani. Cate tzepe a luat cu Grigorie, Alexa, Plesan, Bucur, Cristea, McKain, Olah, Caramarin, Coman si lista poate continua. Aici s-a facut deja o dubla greseala:
1. Bani cheltuiti aiurea, de exemplu cine da acum pe Bucur 1 mil de euro?
2. Si-a atras antipatia tuturor, ca echipa de vedete, Poli ia ce jucator vrea, etc, si din partea competitoarelor si a fanilor competitoarelor, si nu e bine sa ai prea multi dusmani
Clujul, cu bani putini a adus super jucatori, Semedo (peste Cristea sau Bucur), Cadu (peste McKain), Jose (peste Olah), Oliveira (peste Alexa), cand o sa invete si Iancu niste lucruri elementare?

toti de la cluj sunt peste peste jucatorii lui Poli..probabil asta si este cauza ca i-am batut de 2 ori intr-o luna:evil:
Sper intr-un joc bun si la craiova...sa vedem dc si batem...ca si cu Farul am jucat bine..dar nu s-a concretizat pe tabela

blandu
11th November 2006, 18:35
...., deci mai bine pierdem cu Craiova si castigam etapa viitoare.

Sa te auda Dumnezeu ! :D

Cra10veanu
11th November 2006, 21:53
CRAIOVA este favorita, dar Poli are jucatori care pot face diferenta.
FORTA STIINTA !!!

poate ne spui si noua ce jucatori de la poli pot face diferenta :rolleyes:

Silvian Cristescu: „Respectam Timisoara, dar cred ca putem obtine toate punctele!”


Conducatorul craiovean a vorbit astazi despre cele doua formatii studentesti care se vor intalni duminica in Banie, in antepenultima etapa a turului primei ligi. “Universitatea Craiova si Politehnica Timisoara sunt doua formatii de traditie, care au adus glorie fotbalul romanesc, dar noi suntem in crestere de forma. Ambele echipe sunt acum pe val, banatenii au facut in ultimul timp meciuri bune, chiar daca au remizat cu Farul, dar noi suntem invincibili in campionat de la sosirea lui Fane Stoica”, este parerea oficialului oltean. Cristi a adaugat apoi ca “respectam Timisoara, insa cred ca putem obtine toate punctele”.
Cristi stie ca va fi un meci greu, antrenorii Universitatii fiind fortati de accidentarile lui Ciuca, Craciunescu, iar mai nou Stoica si Gargalie, la care se adauga suspendarea lui Mitchell, sa faca schimbari in echipa: “Nu conteaza ca nu avem fundasi, noi jucam acasa, trebuie sa atacam. Toti inainte si toti inapoi. Avem un lot numeros, unii au aratat ca au valoare si altii trebuie sa demonstreze acum, sa arate ca nu mai pot fi scosi din primul unsprezece.”
Vicepresedintele Universitatii, care isi va ispasi duminica ultima etapa de suspendare dictata de Comisia de Disciplina, a spus apoi despre partida de Cupa cu Rapid ca „orice meci trebuie uitat, indiferent daca invingi sau pierzi. La Ploiesti a fost ceva dubios, cineva a avut interesul sa nu mergem mai departe!”

andrei1921tm
11th November 2006, 22:35
poate ne spui si noua ce jucatori de la poli pot face diferenta :rolleyes:


Popica si Emeghara:D...

Cra10veanu
11th November 2006, 23:21
Popica si Emeghara:D...

mda, in cazul asta putem spune ca si Bornescu & Saceanu pot face diferenta :D

dani3lll
12th November 2006, 01:40
victorie /hello /hello

FcPoliFan
12th November 2006, 02:39
La Cluj s-au dat intradevar destui bani si pe acei jucatori, insa nu a investit nici un sfert cat a investit Poli, dar eu nu am vazut vreun jucator de la Cluj despre care sa se spuna ce se spune despre cei de la Poli, ca sunt mercenari, vedete umflate, ca nu joaca nimic, ca se gandesc numai la bani, etc.


Crede-ma, nu te-ai uitat unde trebuie. Dupa infrangerea de la Timisoara, forumul CFR-ului era impanzit cu astfel de opinii.

vagus
12th November 2006, 03:06
Normal ar fii sa bata Poli dar pentru asta ar trebui sa inscrie de cel putin 2 ori deoarece Craiova va juca mai mult in atac decat in aparare si cred ca pot da un gol. Intrebarea este daca vom putea da 2 goluri avand in vedere ca inscriem f. greu iar ziua de Duminica pentru Poli a fost Miercurea trecuta. :) Meci de X2, dar avand in vedere apararea improvizata a Craiovei, cred totusi ca Poli se va impune :yeah: ...

me
12th November 2006, 13:07
1-0 pt Poli cred eu..marcheaza grigorie (daca o sa joace titular) ..daca nu, bucur

blandu
12th November 2006, 13:26
FORTA STIINTA !!! /hello
3-1

archaeus
12th November 2006, 13:43
1-1

Poli Timisoara
12th November 2006, 14:01
0-2

YodaRo
12th November 2006, 14:09
sper sa bata stiinta. cam goale tribunele...unde sunt oltenii?

Poli Timisoara
12th November 2006, 14:43
3 - 0

sper sa bata stiinta. cam goale tribunele...unde sunt oltenii?

:happy :happy :happy Ti-ai re-editat postul...nu ai crezi in acel 3-0? :happy :happy :happy

vlad1607
12th November 2006, 14:49
meci direct intre cele mai frustrate echipe din campionatul nostru nici nu conteaza cat se termina

pronostic : X

FORZA DINAMO ! SEMPRE FORZA DINAMO ! :D

tuxie
12th November 2006, 14:50
Fa un bine si vezi-ti de cutzodromul tau, vopsitorule, ca stim toti ca formula ta de conceptie a fost rebut, da?

poli-umt
12th November 2006, 14:52
meci direct intre cele mai frustrate echipe din campionatul nostru nici nu conteaza cat se termina

pronostic : X

FORZA DINAMO ! SEMPRE FORZA DINAMO ! :D

Hop si tu,schimba topicul,ai gresit adresa, FRUSTRATULE!:rosu:

dantim1
12th November 2006, 14:52
Hai ca se poate, mai 45 de minute!

vlad1607
12th November 2006, 14:54
poli umt mare fan d c nu esti la meci?

tuxie
12th November 2006, 14:55
poate ne spui si noua ce jucatori de la poli pot face diferenta :rolleyes:



Din cate se vede pana acum, Bucur si Izvoranu in mod cert fac diferenta :D
Mai nou, dupa ce a fost cotonogit Alexa (parca de Dina? oricum, i-a luat numarul, ca sa zic asa), mai intra in schema si el. Si nici Cristea nu cred ca va evita sa bage un cot in dinti ceva, cand va crede ca nu se uita Crocodilean, dupa cate si-a luat in prima repriza :drak:

poli-umt
12th November 2006, 14:56
Dar sunt ceva polisti la Craiova,nu gluma!Stie cineva c-am cati au plecat in Banie?

tuxie
12th November 2006, 14:57
poli umt mare fan d c nu esti la meci?

Hai ca asta-i tare, sa mor io de nu! Moldovean dinamovist :happy
Pentru asta chiar ca te-am iertat ca esti troll de profesie, acum ai scuza :happy
Tu la cate meciuri de-ale lui Dinamo te duci, inafara de Poli Iasi - Dinamo? :happy

Poli Timisoara
12th November 2006, 14:58
meci direct intre cele mai frustrate echipe din campionatul nostru nici nu conteaza cat se termina

pronostic : X

FORZA DINAMO ! SEMPRE FORZA DINAMO ! :D

Eject ! :rosu:

poli-umt
12th November 2006, 14:59
poli umt mare fan d c nu esti la meci?

Ca sa-ti raspund tot cu o intrebare,dar tu ce-ai pierdut pe-aici...?:jerk:


poli umt mare fan d c nu esti la meci?

Ca sa fac rating la TVR.:ciocan:

tuxie
12th November 2006, 15:01
Ca sa-ti raspund tot cu o intrebare,dar tu ce-ai pierdut pe-aici...?:jerk:

Vreun pepinez :happy

Poli Timisoara
12th November 2006, 15:02
HA HA HA ...cica offsaid la golul lu' Bucur...ba teveristilor chiar sunteti PENIBILI !!!

poli-umt
12th November 2006, 15:04
Tu la cate meciuri de-ale lui Dinamo te duci, inafara de Poli Iasi - Dinamo? :happy

Punct ochit,punct lovit.Bravo tuxie!:yeah:

ddpurple
12th November 2006, 15:04
voi va dati seama ce bine merge echipa de cand a preluat-o Artimon?am pierdut 2 ani cu antrenori superstar...Propun sa fie adus un antrenor din divizia sateasca de la Avantul Jamu Mare poate intram in Champions League:D

tuxie
12th November 2006, 15:06
Momentan ce a imbunatatit vizibil este sistemul de pase, daca va uitati cu atentie la joc. Dar sa vedem si continuitatea la rezultate a lui Artimon, n-are chiar un palmares exceptional la acest capitol.

Kainsashiki
12th November 2006, 15:08
de ce sunt asa de linistiti suporterii stiintei la primul meci pe ion oblemenco dupa o lunga perioada de timp ? timisorenii au dominat clar fondul sonor in prima repriza.

vlad1607
12th November 2006, 15:09
@ tuxie : pana acum un an mergeam cam la 15 pe an acum merg din pacate doar la 9 max 10

ddpurple
12th November 2006, 15:13
15 pe an dintr-un total de 14 impresionant:P

vlad1607
12th November 2006, 15:15
interesant mod de a numara...exemplu bun esti pe cuvant :D tii cu aek nu? :D

delaparis
12th November 2006, 15:17
hehe nu-l cunoasteti pe vlad ?

Dinamovist infocat si pe forum si afara ... :ok:

vlad1607
12th November 2006, 15:18
ma rog offtopic :no: meci egal azi si la revedere :ok: :D

iar va batem si in retur :D

Poli Timisoara
12th November 2006, 15:19
ma rog offtopic :no : meci egal si la revedre :ok: :D

Ciao,la revedere,ramai cu bine,adio !:rosu:

vlad1607
12th November 2006, 15:25
hai olteni simpatici cu egalarea caci daca azi castiga echipa ce tranzactioneaza palmaresul raposatei poli timisoara iar incep spectacolele de proasta calitate ca vor in uefa sau chiar in shampion ligue :happy:

ddpurple
12th November 2006, 15:30
nu te simti in plus?dinamo a jucat,a batut,felicitari,lasa-ne si pe noi sa urmarim un frumos derby al provinciei...
Se pare ca arbitri iar isi dau in petec cu decizii gresite si de-o parte si de alta....

Poli Timisoara
12th November 2006, 15:32
mm asistentule...gol valabil la Mansour !

dani3lll
12th November 2006, 15:34
pfoaa nu se poate :headbang:

poli-umt
12th November 2006, 15:39
DA,era GOL VALABIL la Mansour!!!Ce arbitrii meseriasi avem...

YodaRo
12th November 2006, 15:50
se pare ca stadionul Ion Oblemenco nu le prieste oltenilor. Faceti schimb cu FC Caracal de stadioane...ca si asa lotul craiovei e plin de fotbalisti de la FC Caracal..asta o fi si explicatia de ce Stiinta castiga la Caracal

tuxie
12th November 2006, 15:54
hai olteni simpatici cu egalarea caci daca azi castiga echipa ce tranzactioneaza palmaresul raposatei poli timisoara iar incep spectacolele de proasta calitate ca vor in uefa sau chiar in shampion ligue :happy:

Asa si fu, pupati-ai crimbogazu' :happy

poli-umt
12th November 2006, 15:56
Ce duminica frumoasa!Noi bate la Craiova si Cluj o ia la Bistrita,exista DUMNEZEU!!!
PS. Imi pare rau de olteni dar sper sa-si revina pana la meciul urmator cu Farul,cred,ca sa ne razbune.

dani3lll
12th November 2006, 15:56
mda ... se pare ca o luaram pe coaja de data asta

vlad1607
12th November 2006, 15:56
dupa acest meci in hora pt titlu a mai intrat un adversar redutabil :happy: poli plamares cumparat timisoara :happy:

o duminica placuta tuturor :happy FORZA DINAMO :drak:

poli-umt
12th November 2006, 15:59
@vlad1607
Hai tata plimba cainele ca ne plictisesti!

*Coco*
12th November 2006, 16:00
Noi macar astazi nu am jucat nimic ,nici o ocazie:headbang:
Dar nici Timisoara nu juca nimik dupa acel gol se baricadara in aparare si asta a fost
Meci de LIGA III

JJ
12th November 2006, 16:02
Dupa cum s-a jucat, nu se mira nimeni ca Poli sa bata cu 3 sau 4 la 0. Craiova n-a jucat nimic, Poli a ratat incredibil pe contraatac, asistentul a furat in repriza a doua pe Poli ca in codru: 2 ofsaiduri aiurea, in faze iminente de gol. Plus o eliminare nedata de Corpodean Craiovei pt. un cot in fata in ultimul minut - mi-aduc aminte ca Moldovan a fost eliminat pt. ceva similar, iar tot Corpodean l-a eliminat pe Thereau pt. un cot mult mai finut decat asta. Bine ca totusi a castigat cine merita victoria.

poli-umt
12th November 2006, 16:05
@*Coco*
Nu cred ca a fost meciul chiar asa de rau,chiar daca a pierdut Craiova.Sa nu uitam ca jucam in Liga 1 si nu in Serie A sau Bundesliga.

*Coco*
12th November 2006, 16:09
Meci de LIGA III in afara de ocazile lui Timisoara nimik:no:
In loc sa te uiti la meciuri spectaculoase cu faze de poarta ne uitam la meciuri din astea de te ia somnu:sleep:
Mai bine vedeam Gloria-CFR :D cu rasturnari de scor goluri multe:mda:

resita
12th November 2006, 16:12
ce meci urat :headbang:

bravo poli :ok:

poli-umt
12th November 2006, 16:14
Mai bine vedeam Gloria-CFR :D cu rasturnari de scor goluri multe:mda:

Da,aici ai dreptate,aia chiar au "muncit":D

m4st3r
12th November 2006, 16:16
si atzi uitat...am jucat 15 min cu un om in minus :( ! caramarin s`a accidentat si artimon a facut toate schimabrile ! ratam prea mult...puteam sa terminam meciu de mult ! las` ca`i bine

tuxie
12th November 2006, 16:17
ce meci urat :headbang:

bravo poli :ok:

Aici trebuia sa vina si comentariul ala de bullshit: asa procedeaza o echipa mare, nu face joc spectaculos ci incearca sa conserve rezultatul :drak:

poli-umt
12th November 2006, 16:25
@resita
Sper ca ai pariat azi pe Poli?

*Coco*
12th November 2006, 16:26
si atzi uitat...am jucat 15 min cu un om in minus :( ! caramarin s`a accidentat si artimon a facut toate schimabrile ! ratam prea mult...puteam sa terminam meciu de mult ! las` ca`i bine

Ce draq ai ma la ce draq de meci te uitasi tu?
Unde draq se accidenta Caramarin ?:happy
Vai doamne cat de .... e asta:happy

poli-umt
12th November 2006, 16:31
Adevarul e ca si eu l-am vazut pe Caramarin cum facea semne sa-l schimbe si dupa aia am vazut ca e McKAIN capitan si Caramarin nu mai era...Haideti sa nu ne certam!

*Coco*
12th November 2006, 16:33
Da da aia la TV nu zisara nimik parca si eu il vazui pe McKain capitan
Eeee atunci imi ceri scurze ptr greseala:D

resita
12th November 2006, 16:33
@resita
Sper ca ai pariat azi pe Poli?

nu, :headbang: cand pariez pe poli pierde iar cand contra lor castiga :headbang:

m4st3r
12th November 2006, 16:33
uite cineva care se uita la meci, nu la altceva ;) ! coco, sper k nu te uitashi la din alea deocheate,xxx:happy :happy :happy

Ulysses
12th November 2006, 16:35
era unul pe-aici CRAIOVEANU10 cu vise de marire si alte fantezii!nene Bscrie pe voi!!!!!!!!!!!

poli-umt
12th November 2006, 16:36
:kiss: :bere: Asa fratilor,vedeti ca se poate sa ne intelegem cu toti indiferent de rezultate.Haideti cu totii sa bem o bere "virtuala"!

poli-umt
12th November 2006, 16:42
@paris
Prietene dar tu cu ce echipa din capitala tii de spui ca va pica Craiova?Eu unul nu cred ca va pica Craiova vre-o data iarasi in B.Saluari de bine din Timisoara!

YodaRo
12th November 2006, 16:44
totusi Stiinta nu a jucat nimic. trebuie analizate cauzele petru ca TM nu e o mare echipa......ori jucatorii obositi ori tactica gresita..sa fie apararea improvizata de vina? sa nu le priasca propriul teren?

grande
12th November 2006, 16:46
Eu unul nu cred ca va pica Craiova vre-o data iarasi in B.

Aici ai perfecta dreptate ,B-ul nu mai exista ,dar in schimb ce zici de Liga 2 ?;)

poli-umt
12th November 2006, 16:51
Aici ai perfecta dreptate ,B-ul nu mai exista ,dar in schimb ce zici de Liga 2 ?;)

Hai sa nu fim rai,un oras ca Craiova merita o echipa in liga 1,la asa un public,desi azi nu s-a vazut,ei au picat in B pt. ca au avut oameni de gunoi la carma clubului asa cum si noi am picat in B in anii 90'

andrei1921tm
12th November 2006, 17:42
Acum pe bune, nici o echipa nu a jucat nimic.Noi am avut un plus, si am castigat pe merit, insa mai e mult de munca.Vedem in etapa viitoare daca Poli joaca ceva, ca meciul asta nu se pune. Oricum suntem departe de fotbalul care se vrea la Timisoara...nu mai jucam odata cu cfr?:D

alex_6tm
12th November 2006, 18:13
Bravo Poli!!! Nuu a fost cine stie ce..Poli a jucat pragmatic si foarte disciplinat..da este adevarat...Caramarin nu a jucat ultimele 10 minute..va rata si derbyul cu uta...forza viola

me
12th November 2006, 19:03
se rateaza mult prea mult, parerea mea.Poli poate castiga multmai usor meciuriel daca din alea 5-6 ocazii clare pe care le are marcheaza mai mult de un gol..si atunci si echipa ar avea ceva maimulta incredere si probabil si jocul ar capata o mai mare consistenta
oricum, azi victorie mai mult decat meritat, se putea mult mai clar
sa bata si pe UTA si cam "se impaca" cu suporterii si echipa..hai poli!

six
12th November 2006, 19:04
totusi Stiinta nu a jucat nimic. trebuie analizate cauzele petru ca TM nu e o mare echipa......ori jucatorii obositi ori tactica gresita..sa fie apararea improvizata de vina? sa nu le priasca propriul teren?condoleante,americane......bee hapyyyy.... forza viola ;)

CRAIOVA-ORADEA
12th November 2006, 19:13
a fost un meci de uzura. craiova in cupele europene ? buna gluma. sa nu cumva sa ajungem in liga a doua dupa cum jucam: penibil

blandu
12th November 2006, 19:43
Un meci de tot rahatul.
Poli nu a jucat mai nimic,...dar CRAIOVA a fost varza !!!
Nu inteleg cum se poate juca atat de prost un meci in Liga I !
Cum poti sa inscrii in poarta lui Poli (care nu a primit decat 9 goluri) cu centrari din propriu careu si cu atat de multe greseli individuale.
Norocul echipei noastre nu putea merge la nesfarsit...
Atmosfera de pe stadion a fost ....., noroc cu galeria echipei adverse (din ce s-a vazut si auzit la tv).
Felicitari POLI ! Bafta cu uta !
FORTA STIINTA !!!

*Coco*
12th November 2006, 19:52
Atmosfera de pe stadion a fost ....., noroc cu galeria echipei adverse (din ce s-a vazut si auzit la tv).
Felicitari POLI ! Bafta cu uta !
FORTA STIINTA !!!
Pai sa auzit doar galeria lui Poli deoarece aia de la TV transmit aproape de galeria oaspete ....Mai la toate meciurile de la Craiova numai galeria oaspetilor se aude

poli-umt
12th November 2006, 19:54
@blandu
Merci batrane,fair play ca intotdeauna si eu va urez "La mai bine!" si nu dezarma asa repede,mai este drum lung pana la finalul acestui sezon,atunci putem trage linie si vom vedea cum va sta situatia.Mult succes in continuare!

luciano_1644
12th November 2006, 19:59
Victorie meritata a oaspetilor dupa un meci de div C.Am fost penibili de slabi si trebuie sa ne trezim,suntem la retrogradare chiar daca avem 19 puncte.Poli nu a jucat nici ea cine stie ce,dar are 3 puncte in plus,restul...e vorbe!Bravo lor!

chinezu
12th November 2006, 21:37
un meci de ,,infarct,, intre cele mai umflate echipe din liga1. totusi un plus pt fulgeru...

malexoid
12th November 2006, 21:53
Stiinta a avut o zi proasta azi, a jucat cu mai putina daruire si determinare decat in ultimele 6 saptamani...nu e nici o catastrofa, daca acesti copii cresc impreuna, vor forma o echipa de temut!
Poli sufera la finalizare, iar cand marca totusi, se gaseste un mizerabil care sa ne scoata mingea din poarta, ba mai mult: sa si penalizeze cu galben marcatorul...
Meci urat, arbitraj sub orice critica, apreciez prestatia CVUCS!!!
Forza Viola, capul sus Stiinta!

Ravelly
13th November 2006, 00:06
Stiinta practic nu ajucat nimic azi...parca impotriva Rapidului cel putin a doua repriza a mai avut ceva "tupeu", acum practic nu prea a contat...sper sa fi fost acum doar o zi proasta.
Nici Tm nu a aratat prea multe la pretentiile cerute.

axel
13th November 2006, 00:16
mda acum am ajuns acasa din deplasare , ma bucur pt. victorie
sezione o ardeti cu noi ? o dati pe razboaie acu' ?

dannymoga
13th November 2006, 00:38
Stiinta a avut o zi proasta azi, a jucat cu mai putina daruire si determinare decat in ultimele 6 saptamani...nu e nici o catastrofa, daca acesti copii cresc impreuna, vor forma o echipa de temut!
Poli sufera la finalizare, iar cand marca totusi, se gaseste un mizerabil care sa ne scoata mingea din poarta, ba mai mult: sa si penalizeze cu galben marcatorul...
Meci urat, arbitraj sub orice critica, apreciez prestatia CVUCS!!!
Forza Viola, capul sus Stiinta!

Ai drepatate malexoid...stiinta chiar a avut o zi proasta...si apreciez ca desi esti fan poli...vorbesti de frumos despre stiinta...care cu adevarat e o echipa foarte tanara si neexperimentata inca...dar experienta vine din jocuri si vine odata cu timpul...
Le doresc succes ambelor echipe si la cati mai multi suporteri cu capul pe umeri !!!

Cra10veanu
13th November 2006, 01:04
mda acum am ajuns acasa din deplasare , ma bucur pt. victorie
sezione o ardeti cu noi ? o dati pe razboaie acu' ?

culca-te, si lasa razboaiele :sleep:
cu toate c-a fost un meci destul de fasait, de ambele parti, mai mult de partea noastra pot sa zic, nu prea ma ingrijorez. Sa nu uitam ca-n poli s-au bagat milioane peste milioane si joaca un fotbal nu departe de cel al Craiovei in care s-a investit la limita acceptabilului. Asta e, avem de unde sa luam puncte etapa urmatoare, de la farul mai precis :drak:

Cipus
13th November 2006, 06:08
Crede-ma, nu te-ai uitat unde trebuie. Dupa infrangerea de la Timisoara, forumul CFR-ului era impanzit cu astfel de opinii.

meciurile din cupa nu prea sunt relevante, iar in campionat clujul e mai sus in clasament deocamdata. In plus s-a jucat la Timisoara, in retur nu se stie, la Cluj nu prea aveti sanse de reusita

Cipus
13th November 2006, 06:21
Asa ca 99% e meci de X2, si 90% meci de 2 solist.

nu vreau sa ma laud, dar am avut dreptate, Poli nu avea cum sa piarda meciul asta. Stai linistiti, Craiova nu retrogradeaza cu Stoica antrenor

Cipus
13th November 2006, 06:24
Nu iti fa probleme.Noi putem sa batem numai pe cfr Cl"U"j.Eu cred ca o sa fie egal, insa gazdele au o sansa in plus.

Te-ai convins acum? ca suporter al lui Poli ar trebui sa fii ceva mai optimist macar cand ai motive sa fii optimist. Nu vreau sa fiu rau insa Craiova a avut ghinion sa nu aiba fundasii valizi in acest meci, iar Poli era si normal sa profite de acest amanunt deosebit de important

andrei1921tm
13th November 2006, 08:07
Te-ai convins acum? ca suporter al lui Poli ar trebui sa fii ceva mai optimist macar cand ai motive sa fii optimist. Nu vreau sa fiu rau insa Craiova a avut ghinion sa nu aiba fundasii valizi in acest meci, iar Poli era si normal sa profite de acest amanunt deosebit de important

Nu iti fa probleme, am fost optimist tot turul, dar nu am avut de ce.Am mai pornit clar favoriti si cu National si cu Pandurii si ne-am facut de kko.Acum insa urmeaza un meci pe care trebuie sa il castigam.Pana la urma nu mai bine eshti sceptic si castigi decat sa fi optimist si sa pierzi?:yeah:


meciurile din cupa nu prea sunt relevante, iar in campionat clujul e mai sus in clasament deocamdata. In plus s-a jucat la Timisoara, in retur nu se stie, la Cluj nu prea aveti sanse de reusita

Aici chiar gresesti.Daca nu stiai, in vara cfr-istii au cheltuit mai multi bani pe transferurile lor dacat Poli.Si acum vorbesc foarte serios.Tocmai din aceasta cauza Dorinel a plecat, pt k sefii au vrut sa justifice banii pe transferuri, si l-au obligat sa ii bage titulari.Credema stiu ce vorbesc, cfr a cheltuit mai bine de 2,5 mil E in vara asta, dar nu a facut nimeni gura.

LUTU
13th November 2006, 09:39
avand in vedere ca am jucat fara niciun fundas de meserie, echipa a fost rupta la mijloc, nu avea cum sa fie alt rezultat
oricum: Forza Stiinta!

Benny
13th November 2006, 17:15
Arbitrul a gresit de ambele parti. Apreciez insa, ca Mititelu nu a atacat arbitrajul. In schimb grasul nu s-a putut abtine. Pacat.

Pacat, ca Izvoranu si Costea s-au luat la harta, fiindca pana in acel moment, meciul era fair.

Cipus
13th November 2006, 18:00
Pana la urma nu mai bine eshti sceptic si castigi decat sa fi optimist si sa pierzi?:yeah: .
Ai dreptate, dar a fii optimist nu inseamna sa te lauzi ca gigi becali. Poti fi ponderat, sa respecti adversarul si sa speri si sa crezi intr-un rezultat bun cand ai motive reale, cu Pandurii nu prea au fost motive. Scepticismul apare atunci cand iti pierzi increderea, iar Poli nu arata chiar ca o echipa in care sa-ti pierzi increderea :ok: , nu e Jiul sau National.


Aici chiar gresesti.Daca nu stiai, in vara cfr-istii au cheltuit mai multi bani pe transferurile lor dacat Poli.

Eu ma refer per total cat a cheltuit fiecare, in ultimii 2-3 ani. Clujenii au fost in top si anul trecut, daca nu ma insel chiar au terminat mai sus in clasament decat Poli, fara stranierii adusi in vara asta Semedo, Oliveira, Cadu, Mojica si Jose. Acestea au fost de altfel si singurele investitii majore, sezonul anterior au fost adusi 2-3 sarbi sau bosniaci ieftini, in rest numai jucatori din tara, Coroian si Minteuan de la Gloria si Surdu si Balint de la FC Brasov.