PDA

View Full Version : Etapa 6: Otelul Galati-FC Brasov 1-0



delaoltenia
22nd August 2010, 23:21
Duminica 29 august.
Ora 18:00,GSP TV.
Discutii inainte si dupa meci.

Trim0b
22nd August 2010, 23:42
hai brasov:D

delaoltenia
22nd August 2010, 23:43
1 solist

Shinnok
23rd August 2010, 00:10
1.

stiintacv
23rd August 2010, 00:20
1 solist.

Rossi
23rd August 2010, 00:48
meci de 1X2

YoNuTzz
23rd August 2010, 00:53
1 solist

Denis
23rd August 2010, 03:26
Sper sa-si revina Ochirosii. :(

Meci de 1x2 aici. Sper totusi sa reparam buba din etapa 5 obtinand cele 3 puncte cu FC Brasov.

Lordul
23rd August 2010, 11:24
1 solist 2-1 pentru galateni.....

Leo
23rd August 2010, 13:07
Egal.

emil_bv
23rd August 2010, 22:29
Daca nici o echipa ca si desfiintata nu am batut, nu cred ca luam punct la Galati.
Dar de obicei nu am nimerit pronosticurile :D

Duba
25th August 2010, 20:28
Echipa lui Dorinel se va impune fara mari probleme. 1

Denis
25th August 2010, 21:05
Daca nici o echipa ca si desfiintata nu am batut, nu cred ca luam punct la Galati.
Dar de obicei nu am nimerit pronosticurile :D

Azi totusi te simti in forma, asa-i?:D

red-bull
27th August 2010, 10:47
Logic meciul e de 1.Totusi sa nu ii subestimam pe Kronstad-isti

emil_bv
27th August 2010, 11:31
Antrenorul lui FC Brasov, Daniel Isaila, a declarat ca meciul cu Otelul Galati va fi unul dificil.

"Ne asteapta o partida dificila, pentru ca intalnim o echipa intr-o forma destul de buna. In ultimele doua deplasari la Galati am avut probleme. Intalnim un adversar omogen, cu un lot format din jucatori tineri care joaca de mult timp impreuna. Ne-am pregatit bine, crestem de la meci la meci si sper la meciul de la Galati sa obtinem maxim posibil. Important pentru noi este sa obtinem cele trei puncte. Chipciu creste de la meci la meci, insa, in opinia mea, el poate mult mai mult", a declarat Daniel Isaila, la conferinta de presa organizata de FC Brasov.

Cel putin in declaratii, suntem o echipa buna :D



Azi totusi te simti in forma, asa-i?:D
Eram obosit atunci, deci lipsa totala de forma :D

Denis
27th August 2010, 11:38
Ar fi pacat sa pierdem si sa-i bata altii mai slabi ca noi. Eu unul m-as multumi si cu un punct desi imi doresc foarte mult o victorie in fata Brasovenilor. O victorie ne-ar mentine in primele 4. Iar daca am bate fara sa primim nici un gol ar fi EXCELENT! /hello

Steel Jar
27th August 2010, 12:43
Ultimul meci mi-a facut numai nervi. Indolenta aratata in prima repriza, plus arbitrajul de caca m-au facut sa nu mai vreau sa stiu nimic de fotbal, pana azi. M-am saturat de mocirla din fotbalul nostru infect.
In momentul asta chiar nu ma intereseaza ce facem.

silviu1989
27th August 2010, 22:48
clar 1
otelul are o echipa foarte frumoasa , tanara .....dar le lipseste un atacant de valoare

Lexus.
28th August 2010, 01:56
Meci egal.

Redboy
28th August 2010, 07:13
Sa speram ca ne vom afla pe locul 3 la finalul acestei etape. (asta neluand in calcul un eventual esec al Stelei)

Denis
28th August 2010, 08:59
Da, teoretic putem termina etapa a 6-a pe locul 2, numai ca ar trebui sa batem la 2 goluri diferenta si Steaua sa piarda cu cel putin 1-0.:P Oricum, asta mai putin conteaza. Important e scoatem macar un punct cu Brasovul.

bada_otelul
29th August 2010, 15:49
Radem noi, radem...dar mi-e cam frica de meciul asta. Brasovul are aparare solida si noi cu atacul nu stam prea bine.:headbang:

veritaskiller
29th August 2010, 15:58
Noi de obicei pierdem sau facem egal cu echipe care nu au rezultate in ultima vreme . Avand in vedere ca Otelul are rezultate facem cel putin egal .
Numai ca in toata istoria am castigat o singura data la Galati in 2004 asa ca merg pe mana egalului .
=[FORZA STEAGU'!]=

Denis
29th August 2010, 16:42
Radem noi, radem...dar mi-e cam frica de meciul asta. Brasovul are aparare solida si noi cu atacul nu stam prea bine.:headbang:

Brasovul sta solid la toate capitolele. Si Hadnagy e in forma buna. L-am urmarit etapa trecuta in meciul cu Urziceni, si a jucat foarte bine.

Echipe probabile:

FC Brasov: Minca - Ionescu, Rusu, Oros, Voicu - Williams, Cristescu, Ilyes, Chipciu, Badea, Hadnagy

Otelul: Grahovac - Salageanu, Costin, Sarghi, Rapa - Neagu, Viglianti - S.Ilie, Paraschiv, Antal - Pena

Redboy
29th August 2010, 17:39
O zi de iarna, numai buna de meci. :)

Casuba
29th August 2010, 18:10
Rusine pentru galateni...adevarul e ca nu nu ne pasa...prea putini spectatori pentru un meci al carui incasari se indreapta spre un azil de batrani.......unii dintre noi nu meritam echipa asta !:( .... PUR SI SIMPLU NU MERITAM NIMIC !
P.S. : REZULTATUL NICI NU MAI CONTEAZA

iulian_1976
29th August 2010, 19:03
Cu echipe gen Fc Brasov fotbalul romanesc nu poate progresa.
Cand cazi pe jos la fiecare 3 minute fragmentand cum poti sa ai pretentii sa
iesi afara sa castigi vreun meci?!
...chiar nu conteaza rezultatul.:o:

silviu1989
29th August 2010, 19:41
ce comentator penibil...cica nu stie daca a fost faza iminenta de gol , cand pe ala la lovit in mana la 4 metri de poarta..

dar se pare k au noroc brasovenii

*Coco*
29th August 2010, 19:45
Nu ca au ei noroc, sunt prosti jucatorii de la Otelul...
Cum plm sa tragi din penalty asa frate...

silviu1989
29th August 2010, 19:49
eu am fost baiat finut ,nam vrut sa ii jignesc:ok:
dar ai dreptate a batut foarte prost

edit: frumos gol

iulian_1976
29th August 2010, 19:55
Un meci foarte urat Fc Brasov una dintre cele mai antipatice echipe.
Otelul are multi jucatori tineri fara expierenta,se precipita prea mult in fata careului.O echipa cat de cat le datea 2 azi fara sa clipeasca.
Rezultatul in principiu nu este asa de important pentru ca Otelul este o echipe greu de batut indiferent unde acasa sau in deplasare si se vede ca au o idee de joc.
Insa ce a rezolvat Brasovul cu 2 eliminati care vor lipsi in etapa viitoare si poti pierde meciul de acasa.

Asa de urata echipa nu credeam sa mai existe in Liga 1 de la autobaza lui Cartu parca nici aia nu se vaitau asa pe jos.

Denis
29th August 2010, 20:05
Otelul are multi jucatori tineri fara expierenta,se precipita prea mult in fata careului.O echipa cat de cat le datea 2 azi fara sa clipeasca.

A fost greseala lui Munteanu, Iulian. Cum poti juca cu 4 fundasi centrali cand echipa adversa n-are NICI UN ATACANT??? Si cum sa joci cu un singur atacant cand Brasovul se apara cu 9 jucatori??? Cand ai cu 2 oameni in plus atunci joci cu 3 atacanti fratele meu. Ma rog, am avut bulan cu lovitura de maestru a capitanului nostru, care are inca doi ochi in ceafa. :D:D

JUR CA NU INTELEG CUM POTI SA DAI GOL CU CAPUL, CU SPATELE LA POARTA, DE LA 11 METRI SARIND IN DIRECTIE OPUSA PORTII. :D:D Absolut magnifica lovitura de cap a lui Sergiu Costin! /hello/hello/hello

Redboy
29th August 2010, 20:12
Rusine pentru galateni...adevarul e ca nu nu ne pasa...prea putini spectatori pentru un meci al carui incasari se indreapta spre un azil de batrani.......unii dintre noi nu meritam echipa asta !:( .... PUR SI SIMPLU NU MERITAM NIMIC !
P.S. : REZULTATUL NICI NU MAI CONTEAZA

@Casuba - Cumva tu ai fost prezent pe stadion la acest meci ? Eu nu cred, avand in vedere ora la care ai postat mesajul. In cazul asta, ori esti plecat din localitate, ori vrei tu sa pari sfant.

Cat despre meciul de astazi... un rezultat chinuit, insa victorie meritata in fata unei echipe urate, cum dadeau de inteles si cativa useri mai sus. Arbitrajul mi s-a parut corect, mai ales ca meciul a fost unul tensionat. Ratarea de zile mari a penalty-ului de catre Pena, si golul superb al fundasului nostru de baza, au confirmat inca o data ca noi n-avem un atacant pe care sa ne bazam. Oricum, ar fi culmea sa-mi exprim vreo nemultumire la acest rezultat. Suntem pe locul 3 la capatul acestei etape !! :D

YoYoyOi
29th August 2010, 20:13
Frumos gol si meritata victorie.

Denis
29th August 2010, 20:19
Noroc de suporteri ca si-au aprins brichetele ca altfel jucatorii nu mai vedeau mingea.:D Ehh, 3 puncte chinuite dar ma bucur ca le-am obtinut si-asa. Daca de la al doilea rosu jucam 3-4-3/3-4-1-2 am fi dat 2 goluri. Jur ca nu am inteles logica lui Munteanu cand l-a schimbat pe Pena cu Elek, si cu 4 fundasi in ciuda faptului ca Brasovul n-avea nici un atacant:groggy:.. In fine. 3 puncte meritate de care aveam mare nevoie!

iulian_1976
29th August 2010, 20:24
Oricum un meci urat,Brasovul este exemplu de asa NU :rosu:

Otelul putea sa nu castige,rezultatul nu era asa de important.
Pe viitor pe Brasov nu ii vad bine a inceput sa mai dispara si arbitrajul care sa opreasca meciul dupa fiecare tragere de timp.

Denis
29th August 2010, 20:28
Ohoo, e o victorie foarte importanta, dupa ce-am pierdut etapa trecuta in deplasare cu U Cluj. Stim cu totii cum a pierdut Otelul etapa trecuta.:(

bada_otelul
29th August 2010, 20:30
Radem noi, radem...dar mi-e cam frica de meciul asta. Brasovul are aparare solida si noi cu atacul nu stam prea bine.:headbang:

Cat urasc sa am dreptate...Din fericire am castigat, dar deja mi s-a acrit de jocul asta nesuferit si de lipsa de eficienta a atacului. Nu mai spun ca e al doilea meci consecutiv in care echipa adversa nu a avut nici o ocazie la Galati ci a venit doar sa se apere si sa se tavaleasca pe jos. Bine ca am castigat, rau ca am castigat asa greu si la fel de rau ca a fost un meci atat de urat.
Casuba, la cat de mult au mediatizat evenimentul nu stiu daca e cazul sa te miri ca a venit aceeasi asistenta ca de obicei.
P.s. nu stiu de ce l-au lasat pe Pena sa bata cand baiatul are antecedente la penaltyuri ratate.:headbang:

TheIceMan
29th August 2010, 20:40
Ohoo, e o victorie foarte importanta, dupa ce-am pierdut etapa trecuta in deplasare cu U Cluj. Stim cu totii cum a pierdut Otelul etapa trecuta.:(

Ati pierdut pe merit, asa cum ati castigat si azi.

Denis
29th August 2010, 21:00
P.s. nu stiu de ce l-au lasat pe Pena sa bata cand baiatul are antecedente la penaltyuri ratate.:headbang:

Eu mereu am avut ceva cu stangacii la penaltyuri.:mda:

bada_otelul
29th August 2010, 21:28
Eu mereu am avut ceva cu stangacii la penaltyuri.:mda:

Tine minte trei cuvinte: EMIL GABRIEL JULA :D!
Ca tot veni vorba de executia lui Costin, golul etapei din ce am vazut pana acum, pentru cine crede ca a fost norocoasa, e al treilea de genul asta(cu capul pe spate) in 2010. Primul a fost la Medias, apoi la Astra, ambele in returul sezonului trecut, iar acum asta. Cel putin ala de la Astra e aproape identic. :ok:

Redboy
29th August 2010, 21:41
Nu poate fi vorba de noroc la executia sa, intr-adevar. E destul de clar ca intentia a fost de a da pe poarta.

Tind sa cred ca si chelia il ajuta sa fie bun in astfel de situatii de gol. :)

Denis
29th August 2010, 23:27
Tine minte trei cuvinte: EMIL GABRIEL JULA :D!


Crede-ma ca m-am gandit si la el cand am scris asta. El e singura exceptie. Ce dor imi este de un atacant ca Jula.:(

Redboy
30th August 2010, 00:02
Mie, vesnic, o sa-mi fie dor de Mihai Gurita. :)

bada_otelul
30th August 2010, 00:04
Mie, vesnic, o sa-mi fie dor de Mihai Gurita. :)

Cred ca nu mai mult decat patronilor de la Takis:happy.

Lordul
30th August 2010, 00:08
victorie pentru galateni 1-0.....Otelul o echipa solida in acest sezon :ok:

@Redboy Mihai Gurita este antrenor-jucator la Locomotiva Zvoristea....oricum un bun atacant....a trecut si pe la Farul , Steaua si Gloria Buzau , dar cea mai buna perioada a fost cea de la Otelul unde a jucat timp de 6 ani cochetand o perioada si cu lotul national

BBB
30th August 2010, 09:41
Crede-ma ca m-am gandit si la el cand am scris asta. El e singura exceptie. Ce dor imi este de un atacant ca Jula.:(

Lasa, intr-o zi cand se intoarce la echipa lui de suflet (U Cluj), iti promit sa-ti cumpar un bilet la meciurile noastre sa-l vezi jucand

Denis
30th August 2010, 14:13
Lasa, intr-o zi cand se intoarce la echipa lui de suflet (U Cluj), iti promit sa-ti cumpar un bilet la meciurile noastre sa-l vezi jucand

Mai degraba ma duc in Germania sa-l vad jucand pentru Cottbus, decat pentru o alta echipa din Romania. Oricum, multumesc ca te-ai gandit si la mine.:D


Mie, vesnic, o sa-mi fie dor de Mihai Gurita. :)

Daca e sa vorbim de atacanti vechi, mie imi vine in gand Ion Viorel. Ce atacant!!!

NORGEMAN
30th August 2010, 15:23
Astia de la tv au facut sa para mai luminat stadionul la televizor. :)

Denis
30th August 2010, 15:32
Da. Pai n-ai vazut cand filmau cu zoom ce intunecat se vedea? Noroc de suporterii nostri ca mai aprindeau torte, brichete, si blitzurile de la telefon.:D

NORGEMAN
30th August 2010, 15:34
Am vazut numai rezumatul, cu cadre generale si chiar ma miram ce luminozitate avea meciul la tv.

Redboy
30th August 2010, 17:02
ce sa facem daca niste locatari din jurul stadionului considera ca trebuie sa doarma adanc la orele 22-23 si ca ai lor copii invata non-stop, deci n-ar trebui sa fie deranjati...

Denis
30th August 2010, 17:07
Eii, nu-i vina lor. Chestia asta oricum a fost inventata de primarie. Problema e conducerea ca inca este la stadiul schitelor. :cool:


Blocul oricum a fost consturit cand deja se jucau meciuri pe Otelul. Trebuia sa se gandeasca la asta dinainte de a construi acel bloc acolo.

solaris
30th August 2010, 18:47
Meci trist...pe alocuri enervat, ambele echipe ne-au aratat clar ca ironia 'Liga lu' Mitica' e chiar Liga 1 din Romania si filmat cu 'telefonul' de marea televiziune de sport. Nu ni se arata scorul, minutul, echipele...zero barat! Gol norocos...