PDA

View Full Version : Etapa 6: U Craiova-Sportul Studentesc 1-0



delaoltenia
22nd August 2010, 23:13
Sambata 28 august.
Ora 19:00,GSP TV .
Discutii inainte si dupa meci.

Trim0b
22nd August 2010, 23:41
x.

delaoltenia
22nd August 2010, 23:42
1 solist

resita
22nd August 2010, 23:44
piti va face diferenta

Shinnok
23rd August 2010, 00:08
ics

stiintacv
23rd August 2010, 00:16
castigam daca o sa fim arbitrati corect si daca o sa avem noroc.

YoNuTzz
23rd August 2010, 00:56
o sa fie un meci frumos...cred ca x

philos
23rd August 2010, 01:20
1 clar...

Lordul
23rd August 2010, 11:25
2 solist , studentii sunt in forma

Leo
23rd August 2010, 13:07
Castiga gazdele.

Bobi Cearton
23rd August 2010, 13:16
Mititelu incearca sa-i loveasca pe regizori cu tabarca pe spinare. nu stiu ce efect va avea.

Cipri
23rd August 2010, 18:49
piti va face diferenta
Sunt sanse foarte mari sa vina :)

Bobi Cearton
24th August 2010, 09:34
in 2005, anul marii tragedii oltene, la meciul cu Sportul a iesit cu lupte de strada. am o mica adversitate fata de gasca nebuna.

Marius
24th August 2010, 09:53
castigam daca o sa fim arbitrati corect si daca o sa avem noroc.

ca doar va fura Sportul cu arbitrii... Sportul, sungura echipa din Romania retrogradata de gasca de la ferefe pt. ca pandurii sa ramana in ligaunu. :sleep:

stiintacv
24th August 2010, 12:01
ca doar va fura Sportul cu arbitrii... Sportul, sungura echipa din Romania retrogradata de gasca de la ferefe pt. ca pandurii sa ramana in ligaunu. :sleep:

Nu ne fura sportul,ei doresc sa retrogradeze Craiova,au ordin,daca in primele 5 etape,in 4 am fost furati,si anul trecut am mai fost furati de multe ori,nu imi amintesc sa ne fi avantajat vreodata,e clar ca au ceva cu echipa asta,ma refer la arbitrii.

dani3lll
24th August 2010, 15:33
va fi 2-0

crissis
25th August 2010, 14:09
x poate 2
aici este loc de surprize , chiar daca vine piturca in banie pana sa joace juvetii ce vrea piturca va mai trece o vreme.

Duba
25th August 2010, 20:19
Greu de dat un pronostic la acest meci, mai ales ca inca nu se stie cine va sta pe banca. Am votat X, insa inclin sa cred ca e posibil orice.

whiteLion
27th August 2010, 07:26
in 2005, anul marii tragedii oltene, la meciul cu Sportul a iesit cu lupte de strada. am o mica adversitate fata de gasca nebuna.

ia mai gandeste-te, poate 1995, stiu pt k am fost la meciul ala .... eram in liceu

Denis
27th August 2010, 08:31
castigam daca o sa fim arbitrati corect si daca o sa avem noroc.

Ar fi culmea sa nu aveti noroc acum cu Piti pe banca.:D Intrebati-l pe el ce inseamna 6-6.:cry:

Lexus.
27th August 2010, 09:26
Prima "performanta" a lui pitzurca la Craiova:

Pronostic X2:D

d_e_l_i_r_a
27th August 2010, 09:34
Ar fi culmea sa nu aveti noroc acum cu Piti pe banca.:D Intrebati-l pe el ce inseamna 6-6.:cry:

hahaha :) poate in loc de 6-6 , ne luam ...ori marti , ori piele ... depinde de conjunctura :) ... :happy:happy ... serios vorbind acum , stiu ca a semnat cu
Craiova ...dar , va fi pe banca Stiintei in meciul cu sportul ?

whiteLion
27th August 2010, 09:57
hahaha :) poate in loc de 6-6 , ne luam ...ori marti , ori piele ... depinde de conjunctura :) ... :happy:happy ... serios vorbind acum , stiu ca a semnat cu
Craiova ...dar , va fi pe banca Stiintei in meciul cu sportul ?

Da, va sta si el pe banca ..... acum sa vad ce fac figurantii ca se pare ca tatucu ochelarist si-a luat mana de pe ei ...... aleargaaaaa dinaaaaaaaaaaaaa!

Lordliv
27th August 2010, 10:02
de aici se reia istoria universitatii craiova.
adica de la meciul cu vaslui de acum un an si ceva.
intre timp a fost doar o gluma de-a mititelui,cam lunga si de prost gust, adevarat.

http://www.youtube.com/watch?v=x22NA_g5bEg

http://www.youtube.com/watch?v=T_rwDA-AfCo&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=nPWlo90oEm4&feature=related

( imagini din cele doua peluze dar si din tot stadionul)


meci greu,dar sper ca piti va utiliza ( la fel ca in meciul stelei cu stiinta:) ) tot arsenalul din dotare ca sa-l castigam.
socul descalecarii lui piti va fi suficient de puternic ca sa-i trezeasca pe fotbalisti la realitate.
realitatea de a juca fotbal pentru suporteri.
banii vin mai tarziu.:D

whiteLion
27th August 2010, 10:30
ia mai gandeste-te, poate 1995, stiu pt k am fost la meciul ala .... eram in liceu

edit: l-am gasit, ... mare scandal a fost atunci ....
http://www.labtof.ro/diviziaa/meci/Universitatea_Craiova-vs-Sportul_Studentesc/13896

laurdog
27th August 2010, 10:32
Cred ca va fi un meci spectaculos, doua echipe la care te uiti cu placere. Cred ca bat oltenii.

d_e_l_i_r_a
27th August 2010, 10:38
in mod normal , Piturca nu are cum sa-i ajute pe jucatori .. e de prea putin timp , dar ca factor psihologic poate cantari enorm , si foarte probabil asa cum s-a spus si mai sus , cel putin 20.000 de spectatori vor fi prezenti in tribune ...deci atmosfera va fi fantastica ... mizez pe un 1 ...

red-bull
27th August 2010, 10:39
eu vad 2 la meciul asta.Daca studentii joaca ca in meciul cu CFR, Craiva va avea viata grea.

Ferko
27th August 2010, 11:58
S-ar putea sa fie greu pentru Craiova.

keano
27th August 2010, 12:08
Da, va sta si el pe banca ..... acum sa vad ce fac figurantii ca se pare ca tatucu ochelarist si-a luat mana de pe ei ...... aleargaaaaa dinaaaaaaaaaaaaa!

:D
am inteles ca la sfarsitul antrenamentului de ieri Dina a continuat sa alerge. Si nu s-a oprit, inca mai alearga! se fac aproape 16 ore de cand alearga... Semn bun! :D

red-bull
27th August 2010, 12:42
:D
am inteles ca la sfarsitul antrenamentului de ieri Dina a continuat sa alerge. Si nu s-a oprit, inca mai alearga! se fac aproape 16 ore de cand alearga... Semn bun! :D

acum macar stim pe cine trimitem la olimpiada dupa ce se retrage Lidia Simon.

Bobi Cearton
27th August 2010, 13:28
ia mai gandeste-te, poate 1995, stiu pt k am fost la meciul ala .... eram in liceu

din ce mai tin minte, Craiova a picat in B in 2005, am luat-o-n freza de la Sportul, la Craiova, si a iesit cu scandal:D. la chestia asta m-am referit. in acelasi sezon Plesan a ratat un 11 m la Constanta (prin min 85, pana la urma am fost invinsi de farisei:D cu 2-1...), care a pus capac la toate...s-a ales prafu si pulberea...:D

Morom3t3
27th August 2010, 14:20
lasatz ma amitirile.fusa si sa dusa. altii sunt jucatorii, altii sunt arbitri, altu e anu, alta e vremea, altele-s vremile.

silviu1989
27th August 2010, 22:42
la craiova nush ce se intampla , ei au lot bun dar ....
poate aku cu piturca se va schimba ceva...
2-0 pt craiova , sportul sunt slabi in deplasare

Aurel.D
28th August 2010, 12:02
o sa fie un meci interesant, ambele echipe imprevizibile. Probabil ca acum cu Piturca, U va fi mai organizata si probabil ca va castiga meciul. Dar cel mai mare castiga va fi revenirea miilor de fani in tribune!!

d_e_l_i_r_a
28th August 2010, 12:07
ca un pic de off-topic :happy: U este semnul ustašilor :happy: multi sarbi erau oripilati cum pot sustine o echipa cu aemenea blazon ..... :) http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/07/Ustashian_U_with_coat.png/75px-Ustashian_U_with_coat.png eh oricum nu-mi pasa :) HAJDE KRJAOVA !!!!

AHZmqKZs6dw acesta este imnul pe care-l respect si-l recunosc

Cipri
28th August 2010, 13:24
Varga , Tibi Balan - jucatori buni pentru Liga 1 .
Curelea - atacant bun .
Irimia - fost la Dinamo Kiev .
Patrascu - fost capitan la Piacenza .

Trebuie sa avem o atentie sporita la acest meci :) .

Morom3t3
28th August 2010, 15:11
Joaca in Severin? am vazut ieri militieni pe langa stadion da' am zis ca au venit pentru echipa juniorilor sau altceva.. Intreb fiindca eu stiam ca au revenit pe stadionul din Craiova.

*Coco*
28th August 2010, 16:05
Pai voi nu aveti ma echipa in Severin ?:))

A jucat Drobeta s-a dat startul la Liga III

six
28th August 2010, 16:15
ca un pic de off-topic :happy: U este semnul ustašilor :happy: multi sarbi erau oripilati cum pot sustine o echipa cu aemenea blazon ..... da chiar :D cum poti sustine o echipa cu un asemenea(bleax)blazon ??? :rolleyes::drak:
just kidd'n girl :cheer:

jhon_goodboy
28th August 2010, 17:29
Uite ce face Ilie cu echipa creeata de Piturca, deci amprenta i-a ramas in Ghencea. La Craiova cred ca va reusi sa formeze o echipa la fel de buna. Va fi un meci spectaculos! :rolleyes:

Mr3lyp
28th August 2010, 18:12
Dar sper sa bata Sportul :D

Roddicted
28th August 2010, 18:26
2
Iar a venit piti cu rudele in staff?

YoYoyOi
28th August 2010, 19:24
Frumoasa atmosfera la olteni.

Lordul
28th August 2010, 20:54
muica dadu Stoianof gol 1-0 pt olteni...debut cu dreptul pt Piti

Cipri
28th August 2010, 21:01
Am jucat slab , dar rezultatul e bun . Sper ca Piti sa faca modificarile necesare in primul 11 si sa mai aduca 2,3 jucatori .

Poli Timisoara
28th August 2010, 21:02
ma bucura aceasta victorie pentru Craiova si Piturca ... felicitari si bafta !

TenisFan
28th August 2010, 21:10
S-a jucat si slab, s-a jucat si bine pe alocuri apoi s-a si ratat. Am dat un gol in prelungiri, spre deosebire de datile cand luam unul in perioada asta a meciului, si cred ca am castigat pe merit. Sa fie intr-un ceas bun si sa fie asta punctul de plecare spre o echipa competitiva si solida! ;)

Lordul
28th August 2010, 21:11
Am jucat slab , dar rezultatul e bun . Sper ca Piti sa faca modificarile necesare in primul 11 si sa mai aduca 2,3 jucatori .

pai vin de la steaua...pacurar , martinovic ,dorel stoica si inca 2 fotbalisti......

*Coco*
28th August 2010, 21:20
Dorel, Pacurar si Stanca vin si poate Todorov

Lexus.
28th August 2010, 21:29
6-6 poarta-n casa...bulanul barbugiului:D
Stoianof a fost in offside la momentul centrarii si mingea respinsa de portar a revenit la el. Asa va castiga pitzurca, cand si daca va castiga...ca antrenor e varza.

YoYoyOi
28th August 2010, 21:35
Offside a fost in capul tau.

Lexus.
28th August 2010, 22:03
Offside a fost in capul tau.
Revezi faza cu atentie, in momentul centrarii lui Firtulescu;)

YoYoyOi
28th August 2010, 22:07
pai tocmai c-am revazut-o http://gsptv.gsp.ro/viewVideo1.php?video_id=40221

Lexus.
28th August 2010, 22:14
pai tocmai c-am revazut-o http://gsptv.gsp.ro/viewVideo1.php?video_id=40221
Da, revazuta de 2-3 ori se vede ca Stoianof pleaca in momentul pasei de pe aceeasi linie cu fundasul Sportului. Ai dreptate:ok:

L.E. "Lexus e cu capu":rolleyes:...errare humanum est...nu crezi?...eu macar am puterea sa recunosc cand gresesc;)

stiintacv
28th August 2010, 22:45
ma bucura aceasta victorie pentru Craiova si Piturca ... felicitari si bafta !

da..,sigur,cata ipocrizie.:evil:

stiintacv
28th August 2010, 22:47
castigam daca o sa fim arbitrati corect si daca o sa avem noroc.

se pare ca norocul lui piti ne-a ajutat.:ok:

Datenshi
28th August 2010, 22:55
Oricum, o data cu venirile lui Maxim si Patrascu Sportul s-a mai maturizat si a luat doar 1 gol in doua etape. Cu un fundas cental capabil (de ce dracu' nu i l-o imprumuta nasu' pe Mardare nu inteleg) si eventual un portar, ar termina lejer la jumatatea clasamentului.

Roddicted
28th August 2010, 23:00
da..,sigur,cata ipocrizie.:evil:

uite aici lipsa de ipocrizie.
Mi se rupe pl de victoria oltenilor, luati-l pe piti si spalati-va pe cap cu el.E bine pentru voi ca veti reusi sa va salvati de la retrogradare

Aa... si puteti sa-l luati si pe dorica stoica, am auzit ca inunda vestiarul stelei de cand a plecat iubirea sa
Prefer sa vad greseli la Bicfalvi, omul macar vrea, pe dorica nu l-am vazut sa bage vreo alunecare pana acum.Oare stie ce e aia?

YoYoyOi
28th August 2010, 23:02
Da, revazuta de 2-3 ori se vede ca Stoianof pleaca in momentul pasei de pe aceeasi linie cu fundasul Sportului. Ai dreptate:ok:

L.E. "Lexus e cu capu":rolleyes:...errare humanum est...nu crezi?...eu macar am puterea sa recunosc cand gresesc;)

Nu revazuta de 2-3 ori, ci vazuta chiar din prima iti dai seama ca nu a fost offside. Si nu a plecat de pe linie ci din spate.

stiintacv
28th August 2010, 23:14
uite aici lipsa de ipocrizie.
Mi se rupe pl de victoria oltenilor, luati-l pe piti si spalati-va pe cap cu el.E bine pentru voi ca veti reusi sa va salvati de la retrogradare

Aa... si puteti sa-l luati si pe dorica stoica, am auzit ca inunda vestiarul stelei de cand a plecat iubirea sa
Prefer sa vad greseli la Bicfalvi, omul macar vrea, pe dorica nu l-am vazut sa bage vreo alunecare pana acum.Oare stie ce e aia?

mi se rupe pla de ce zici tu,bai moldovene.:ok:

Lordliv
28th August 2010, 23:20
-al 2 lea meci consecutiv acasa cu 18-20 000 de suporteri in tribunele centralului.
-o prima constatare,nu se mai bubuie mingile spre varfuri,constructia incepe din propria jumatate de teren
-ne trebuie urgent un fundas stanga ( de ce nu-l incearca si pe lopes in aceasta postura?) un mijlocas coordonator si un varf de poarta.
-ciuca ( cel putin ca fundas stanga), dina,stoianof si chiar dilevski nu prea au ce cauta in primul 11 ( stoianof poate fi tinut ca mascota norocoasa pentru piti in trupa cheerleaders-elor!:P)
-iesiti din forma dananaie,prepe si costea al mic
-ubi, recapacitat, a fost cel mai periculos om al nostru.
-piti al mic,mai mult pivot decat varf.
-joc sters al sportului,datorat dupa parerea mea si presingului craiovei dar si inhibitiei pe care o are selymes in fata lui piti.
-cu piti manager,craiova va impune respect si fata de arbitri.

per ansamblu piti va avea mult de lucru la craiova.
dar ii va face placere!

@ lexus,du-te si intreaba-l pe badea cate datorii mai are dinamo fata de walter si lasa analiza fazelor din meciurile craiovei!
@yoyoyoi,mai mult timp liber?:D

*Coco*
28th August 2010, 23:22
Ce dracu ma te certi cu redusul ala care nu a vazut in viata lui un meci al stelei live ...

YoYoyOi
28th August 2010, 23:27
@yoyoyoi,mai mult timp liber?:D

eu? sa ce? pentru cine?

Lordliv
28th August 2010, 23:28
@ a-rod
daca ti se rupe organul, ai grija de el,sterge-o de aici si nu mai provoca suporterii stiintei.

@ yoyoyoi
sau poate eu nu prea am mai mazgalit prea mult pe intern in ultimul timp!:)

*Coco*
28th August 2010, 23:34
Se pare ca primul transfer al lui Piti o sa fie Dorel, care astazi a fost la sediul clubului in Craiova cu cateva ore inainte de meci :D
Avem nevoie de el + Pacurar ar fi si el de ajutor, ne trebuie oameni la mijlocul terenului care stiu sa paseze.

Lordliv
28th August 2010, 23:38
da coco,se pare ca piti va miza pe stoica si pe pacurar ca mijlocasi centrali.
sau in sistemul 4-1-4-1 cu stoica in fata fundasilor si cu pacurar alaturi de prepe in centru ( numai ca prepe va trebui sa alerge mult mai mult)

Cipri
28th August 2010, 23:42
Se pare ca primul transfer al lui Piti o sa fie Dorel, care astazi a fost la sediul clubului in Craiova cu cateva ore inainte de meci :D
Avem nevoie de el + Pacurar ar fi si el de ajutor, ne trebuie oameni la mijlocul terenului care stiu sa paseze.
Pai si cu Prepelita ce o sa se intample ? o sa fie trecut in banda dreapta ?
Pe mine sincer nu prea ma incalzesc cu nimic aceste transferuri . Dorel e la final de cariera , iar Pacurar nu ma impresioneaza .

Lordliv
28th August 2010, 23:44
daca-l impresioneaza pe piti...:D

Datenshi
28th August 2010, 23:44
sau poate eu nu prea am mai mazgalit prea mult pe intern in ultimul timp!:)

Suporter de rezultat, ce sa-i faci. :P

*Coco*
28th August 2010, 23:46
Pai si cu Prepelita ce o sa se intample ? o sa fie trecut in banda dreapta ?
Pe mine sincer nu prea ma incalzesc cu nimic aceste transferuri . Dorel e la final de cariera , iar Pacurar nu ma impresioneaza .

Lung

Lopes(Ciuca) - Gaman - Iliev - Dananae

Dilevski


Wobay(gangio) - Dorel - Pacurar - Prepe

Costea

Lordliv
28th August 2010, 23:47
Suporter de rezultat, ce sa-i faci. :P

mda,cu peste 1000 de meciuri ale stiintei,vazute pe stadioanele patriei...

Lordliv
28th August 2010, 23:50
Lung

Lopes(Ciuca) - Gaman - Iliev - Dananae

Dilevski


Wobay(gangio) - Dorel - Pacurar - Prepe

Costea

pe prepe,piti nu-l doreste pe banda.
nici la nationala nu l-a vrut.

*Coco*
28th August 2010, 23:51
Sau il baga pe Pacurar, a jucat multe meciuri pe dreapta pe vremea lui Neagoe la Pandurii

Lexus.
28th August 2010, 23:51
Suporter de rezultat, ce sa-i faci. :P
:happy:happy:happy

@YoYoyOi

Sorry nu toti sunt asa "ageri" ca...unii :D...oricum diferentele de opinii intretin dialogul civilizat (unde e posibil)...am recunoscut ca am vazut gresit (de aia am revazut faza de 2-3 ori) se intampla si la case mai mari;)

Lordliv
29th August 2010, 00:00
Sau il baga pe Pacurar, a jucat multe meciuri pe dreapta pe vremea lui Neagoe la Pandurii

piti are mai multe variante de pozitionare a celor doi.

@ datenshi

nu te simti amenintat de pissy?:D
daca este prin preajma ta?


cam mult ras de idiot pe aici...

delaparis
29th August 2010, 00:19
Credeti ca o victorie la limita cu Sportul este un rezultat relevant pt Craiova lui Piturca ?

*Coco*
29th August 2010, 00:23
paris stai ma usor, omul a venit de 2 zile , nu avea ce sa schimbe...
Se intrerupe acum campionatul si are timp sa puna lucrurile la punct si sa mai aduca niste jucatori.

Datenshi
29th August 2010, 00:26
@ datenshi

nu te simti amenintat de pissy?:D
daca este prin preajma ta?




Ba da, imi tremurau chilotii, asa ca m-am decis ca de maine sa adopt stilul italienesc. :D

Am si eu o curiozitate pt ca nu am vazut meciul, Ferfelea a fost si azi catastrofa?

Lordliv
29th August 2010, 00:27
am mai avut noi o victorie cu "echipa momentului":rolleyes: si nu am primit cele trei puncte.
asa ca acum macar primim in clasament cele trei puncte.
aceasta victorie a scos in evidenta puterea de lupta a echipei din acest meci.

Lexus.
29th August 2010, 02:35
Credeti ca o victorie la limita cu Sportul este un rezultat relevant pt Craiova lui Piturca ?
Un lucru este evident: pitzurca a adus bulanul caracteristic (ca altceva nu prea avea ce) si tot este un castig pentru olteni, daca ne gandim la meciurile anterioare cu steaua sau timisoara.

Roddicted
29th August 2010, 11:36
Se pare ca primul transfer al lui Piti o sa fie Dorel, care astazi a fost la sediul clubului in Craiova cu cateva ore inainte de meci :D
Avem nevoie de el + Pacurar ar fi si el de ajutor, ne trebuie oameni la mijlocul terenului care stiu sa paseze.

oltean prost.Nu erai si tu printre imbecilii care il faceau tradator pe dorica?
Aaa..e bun acum.Luati-l si bagati-l in cur :cool:

Sa nu se inteleaga ca am ceva cu toti fanii Craiovei.Am ceva cu ratatii ca tine.Nu imi dai mie lectii ba, vrei sa-ti gasesc posturile in care injurai ca un taran la prasit?

*Coco*
29th August 2010, 12:15
Cauta idiotule, ca nu am spus nimic de el...Sholdovean idiot
Nu vorbi in plm aiurea daca nu ai idee.
Daca am spus ceva de el, am spus ca nu o sa va fie de folos

Roddicted
29th August 2010, 12:17
a fost util, cat era Piturca acolo.De cand a plecat, omul parca joaca cu rea vointa, ma bucur ca l-a scos Dumitrescu din echipa.
Sa se duca la Craiova unde il asteapta dragostea cu bratele deschise.Chiar, atat de jalnic a ajuns Mititelu incat sa fie marioneta lui piti?

d_e_l_i_r_a
29th August 2010, 12:53
a fost util, cat era Piturca acolo.De cand a plecat, omul parca joaca cu rea vointa, ma bucur ca l-a scos Dumitrescu din echipa.
Sa se duca la Craiova unde il asteapta dragostea cu bratele deschise.Chiar, atat de jalnic a ajuns Mititelu incat sa fie marioneta lui piti?

Tu nu intelegi ceva se pare ....Piturca are multe bile negre sa i se acorde , insa nu-l poti acuza de a fi mercenar profesionist , oricat de mizer si barbugiu si cartofor il cred unii are si el un suflet .. si s-a vazut aseara felul in care s-a manifestat ...cred ca in viata lui nu a stat atat de mult la aplaudat publicul si tururi de onoare ....iar in momentul asta Mititelu nu mai avea ce sa mai improvizeze ..situatia era mult prea urata si numai unu ca Piturca mai putea sa faca rahatul sa plesneasca .... a venit intr-o conjunctura nefericita pentru Craiova insa in situatia asta suntem in acest moment ...SINK OR SWIM !!

keano
29th August 2010, 12:55
Eu nu vad cu ochi buni revenirea lui Dorel, n-a fost niciodata un lider la echipa si nici un jucatori de la care cei mai tineri sa invete ceva. Face foarte multe greseli, pierde mingi in situatii critice... ma gandesc insa ca a ajuns si el la concluzia ca nu poate sa faca mare branza in alta parte si se pare ca are un oarecare respect fata de Piti care l-a adus la Nationala. Cu el sau fara el, tot un drac e ...

Razvan T.
29th August 2010, 12:57
ca un pic de off-topic :happy: U este semnul ustašilor :happy: multi sarbi erau oripilati cum pot sustine o echipa cu aemenea blazon ..... :) http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/07/Ustashian_U_with_coat.png/75px-Ustashian_U_with_coat.png eh oricum nu-mi pasa :) HAJDE KRJAOVA !!!!

AHZmqKZs6dw acesta este imnul pe care-l respect si-l recunosc

Astia ar trebui sa fie Stiinta Craiova, "U" SUNTEM NOI ASTIA DE LA CLUJ !!! :cool:

keano
29th August 2010, 13:00
Astia ar trebui sa fie Stiinta Craiova, "U" SUNTEM NOI ASTIA DE LA CLUJ !!! :cool:

Voi sunteti "augh, augh, augh" redivivus :)

Razvan T.
29th August 2010, 14:17
Voi sunteti "augh, augh, augh" redivivus :)

Ba voi in 1919 nu erati nici pe teava si deocamdata noi am luat jucatori buni de la Dinamo, nu am dat cat de vreo 2 echipe. :happy

*Coco*
29th August 2010, 14:21
Ba voi in 1919 nu erati nici pe teava si deocamdata noi am luat jucatori buni de la Dinamo, nu am dat cat de vreo 2 echipe. :happy

:headbang::headbang:Bine ma nu eram nicii pe teava si ce ati facut voi in 100 de ani de istorie? Ce performante notabile aveti ma ?:happy

Razvan T.
29th August 2010, 14:27
:headbang::headbang:Bine ma nu eram nicii pe teava si ce ati facut voi in 100 de ani de istorie? Ce performante notabile aveti ma ?:happy

100 ??? :shocked: 2010 - 1919 = 91 :D

Ma avem acolo o cupa, dar aici vorbeam de numele de "U"niversitatea :cool:

keano
29th August 2010, 14:34
Ok, cum zici tu, sunteti unicii "U" din Ardeal. In restul tarii cand zici de Universitatea, toata lumea fotbalistica face conexiunea cu Craiova. :)
Cat despre cei 9 ani lipsa din ecuatie, este vorba de urmatorii 9 ani in care cimitirul cainilor in continuare nu va avea vreo performanta notabila. :)

Razvan T.
29th August 2010, 14:41
Ok, cum zici tu, sunteti unicii "U" din Ardeal. In restul tarii cand zici de Universitatea, toata lumea fotbalistica face conexiunea cu Craiova. :)
Cat despre cei 9 ani lipsa din ecuatie, este vorba de urmatorii 9 ani in care cimitirul cainilor in continuare nu va avea vreo performanta notabila. :)

Ba deocamdata ne uitam in jos sa vedem Craiova in clasament, dar vine el, Piti :happy

keano
29th August 2010, 14:44
Ba deocamdata ne uitam in jos sa vedem Craiova in clasament, dar vine el, Piti :happy

Deocamdata voi sunteti cimitirul cainilor si traiti din creantele pe care le are Walter in relatie cu Dinamo. De bine de rau Craiova are o perspectiva.

Apropo, vezi ca aia de la CFR Cluj pretind ca sunt mai vechi decat voi. Voi la 1907 nici nu erati pe teava. Du-te si latra la ei. :)

Razvan T.
29th August 2010, 14:48
Deocamdata voi sunteti cimitirul cainilor si traiti din creantele pe care le are Walter de la Dinamo. De bine de rau Craiova are o perspectiva.

Craiova de 5 ani tot are o perspectiva :rolleyes: ... o sa ajunga Costea sa aiba 35 de ani si voi tot cu perspectiva :happy



Apropo, vezi ca aia de la CFR Cluj pretind ca sunt mai vechi decat voi. Voi la 1907 nici nu erati pe teava. Du-te si latra la ei. :)

Pai sa fie din ce an vor ei ... eu iti explicam cu sta treaba :D

keano
29th August 2010, 14:50
Pai sa fie din ce an vor ei ... eu iti explicam cu sta treaba :D

Si eu la fel :) Daca asa de tare conteaza pentru tine in ce an s-a infiintat echipa, inseamna ca CFR v-a facut in sange :)

Razvan T.
29th August 2010, 14:52
Si eu la fel :) Daca asa de tare conteaza pentru tine in ce an s-a infiintat echipa, inseamna ca CFR v-a facut in sange :)

Acolo alta ii treaba, dar amu n`am chef de explicatii :D

Cu perspectiva cum ramane??? :cool:

keano
29th August 2010, 14:55
Perspectiva a fost intotdeauna la "U" Craiova, si asta pentru ca exista jucatori in pepiniera. :) Si la Cluj exista perspectiva, atata timp cat Dinamo va da afara jucatori. Cam asa e cu perspectiva. :)

jhon_goodboy
29th August 2010, 14:58
O victorie muncita si un debut cu dreptul pentru Piturca. S-a jucat strans dar Craiova a avut unele explozii in joc si pana intr-un final s-a facut diferenta. E greu sa bati Sportul care a dat 3 goluri campioanei Romaniei.
Succes mai departe lui Piti!:)

Razvan T.
29th August 2010, 14:58
Pai jucatori ca Niculescu, Bostina, Lemnaru, Voican sa tot de`a afara :cry: ... cica si Paun vrea la "U" :D

keano
29th August 2010, 15:00
cica si Paun vrea la "U" :D

Fii mai explicit, te rog. Vrea la Craiova sau la Cluj? :)

Razvan T.
29th August 2010, 15:13
Fii mai explicit, te rog. Vrea la Craiova sau la Cluj? :)

La Stiinta nu vrea ... n`are Mititelu bani de el :D

keano
29th August 2010, 15:19
La Stiinta nu vrea ... n`are Mititelu bani de el :D

Daca e sa cujetam putin, Becali n-a reusit sa-l tina pe Piti la Steaua, in schimb Mititelu a reusit sa-l convinga sa vina la Craiova. :)
Si zici ca Walter asta e un fel de Arpi? :)

Razvan T.
29th August 2010, 15:20
Daca e sa cujetam putin, Becali n-a reusit sa-l tina pe Piti la Steaua, in schimb Mititelu a reusit sa-l convinga sa vina la Craiova. :)
Si zici ca Walter asta e un fel de Arpi? :)

Nush cat e Walter, dar te asigur ca ii peste Mititelu :cool: si Piti nu a venit la Craiova pentru bani ;)

keano
29th August 2010, 15:40
Ok, daca ma asiguri tu inseamna ca asa e :groggy:

ON: A ajuns Alex Piturca cel mai bun atacant pe care il are Craiova. Prin urmare eu zic ca la capitolul atacanti stam cel mai prost. Trebuie scapat cat mai repede de Mihai Costea, Dina si Stoianof ca sunt maini moarte.

UCV
29th August 2010, 15:50
Stie cineva cand joaca Craiova la Tg Jiu ?

Duminica cumva ?

d_e_l_i_r_a
29th August 2010, 15:52
@keano cand va reveni Florin Costea ai sa vezi ca se schimba situatia ... cu el pe post de servant pt frate-su alt fel vor sta lucrurile .. desi intr-adevar ... acum suferim mult la finalizare

keano
29th August 2010, 16:00
@keano cand va reveni Florin Costea ai sa vezi ca se schimba situatia ... cu el pe post de servant pt frate-su alt fel vor sta lucrurile .. desi intr-adevar ... acum suferim mult la finalizare

Nu vreau sa-ti spun ce parerea am despre Florin Costea... in momentul cand s-a accidentat deja exasperase pe toata lumea cu lipsa lui de forma. Ar trebui sa fie mai bun ca in acel moment. Eu zic ca sezonul asta e ratat pentru Florin Costea.
Nu inteleg de ce trebuie sa jucam cu 3 atacanti. Nu inteleg de ce trebuie sa jucam cu 2 atacanti.... Un varf e suficient, cu 2 mijlocasi de banda gen Firtulescu si Dananae (da, vreau pe altcineva fundas dreapta in locul lui Dananae, e prea bun sa fie fundas) si cu Prepelita si Wobay (singurii in acest moment din echipa care au sut) mijlocasi ofensivi eu cred ca echipa ar fi mai eficienta.

Lordliv
29th August 2010, 16:19
trebuie sa joci cu minimum doi atacanti pentru ca in echipa nu ai atacanti de profilul 4+1.
citeste,valoare.
dar cum sistemul este la moda,toti antrenorii in pas cu moda, il aplica.:)

dani3lll
29th August 2010, 16:31
Am jucat mult mai ofensiv din punct de vedere tactic fata de ce jucam cand era ticleanu.
Asta s-a vazut in joc. Imi pare ff bine ca a revenit prepelita la mijloc si nu pe banda. Acest jucator nu are ce cauta in banda. Wobay a fost in forma ca sa zic asa.
Pana si prostu de dina a jucat ceva decat pana acuma. se cunoaste ca a venit Piti
Sa fie intr-un ceas bun.

d_e_l_i_r_a
29th August 2010, 16:36
orium sistemul clasic de joc a lui piturca este 4-3-3...sunt curioasa cum are sa-l adopte cand isi va reveni Florin

UCV
29th August 2010, 18:22
Cand jucam cu panDURII ?

Cipri
29th August 2010, 18:33
Peste 2 sapt.

Razvan T.
29th August 2010, 18:34
10, 11 sau 12 septembrie 2010 ;)

Bobi Cearton
30th August 2010, 09:03
Piturca e Fat-Frumos:D. a crescut Stiinta intr-o etapa cat altii in 5. rezultat norocos, dar meritat. Gasca Nebuna a fost suspect de pasnica. scuzele lor favorite: caldura si atmosfera.:D

Aurel.D
30th August 2010, 09:46
Am spus-o de la inceputul campionatului: "gasca nebuna" nu mai este de fapt gn. Asta a fost acum cativa ani...majoritatea jucatorilor joaca acolo de 5-6 ani si s-au plafonat, Sportul de acum este mult mai plictisita si mai fada!

red-bull
30th August 2010, 09:52
Piturca e Fat-Frumos:D. a crescut Stiinta intr-o etapa cat altii in 5. rezultat norocos, dar meritat. Gasca Nebuna a fost suspect de pasnica. scuzele lor favorite: caldura si atmosfera.:D

Sa stii ca ai dreptate.Nu intelegcum cu CFR-ului ii poti da trei si joci de rupi pamantul, iar cu Stiinta nu esti in stare sa dai macar vre-un sut pe poarta.

Bobi Cearton
30th August 2010, 10:27
Sa stii ca ai dreptate.Nu intelegcum cu CFR-ului ii poti da trei si joci de rupi pamantul, iar cu Stiinta nu esti in stare sa dai macar vre-un sut pe poarta.

Siman s-a intalnit, intr-un cadru intim:D, cu Mititelu si Piturca pt discutii referitoare la viitorul jucatorilor: Varga, Balan, Curelea si Ferfelea...

cu CFR cred ca lusitanii latino-europeni au incercat o lovitura de stat pt inlaturarea lu Mandorlini si Muresan...

poate fabulez, si realitatea e cu totul alta...:D

Sezione
30th August 2010, 17:22
Ba deocamdata ne uitam in jos sa vedem Craiova in clasament, dar vine el, Piti :happy

Bine spus deocamdata !! Iar relativ la numele de U...in fotbalul mondial s-auzit decit de U CRAIOVA... Sa nu insistam mai mult ca te pun sa imi dai un nume de mare fotbalist lansat de U Cluj in perioada moderna si ti se bloceheaza procesorul . Deocamdata sinteti cimitirul elefantilor pentru catzei..si cam atat.

Razvan T.
30th August 2010, 17:27
Bine spus deocamdata !! Iar relativ la numele de U...in fotbalul mondial s-auzit decit de U CRAIOVA... Sa nu insistam mai mult ca te pun sa imi dai un nume de mare fotbalist lansat de U Cluj in perioada moderna si ti se bloceheaza procesorul . Deocamdata sinteti cimitirul elefantilor pentru catzei..si cam atat.

Daca ii sa fim cinstiti la nivel modial tot acolo ii si "U" Cluj si Craiova :cool:

Sezione
30th August 2010, 17:28
6-6 poarta-n casa...bulanul barbugiului:D
Stoianof a fost in offside la momentul centrarii si mingea respinsa de portar a revenit la el. Asa va castiga pitzurca, cand si daca va castiga...ca antrenor e varza.

Ca de obicei esti paralel cu subiectul... Numai unul care sustine echipa cu nume moscovit poate sa vada offside acolo. In fine.,..dupa astia ca tine am fi pe locul 1 la echipe favorizate de arbitrii. Dar de tusierul ala de pe drepata care ne-a tocat marunt nu zici nimik ?? Sau nerunul tiau a obosit dupa ce a stusiat offsideul de la gol ?

E varza Piturca ..de ..nu la nivelul galacticilor Andone sau Dinu... Pina una alta utimele calificari ale nationalei le-a adus Piturca.

Relativ la meci ... am spucat slabutz, n-am avut nici adversar..dar tot avut 3-4 ocazii...asa ca am meritat sa castigam. S-a jucat din entuziasm, Piturca n-a avut timp sa infgluenteze cu ceva jocul echipei...sa vedem ce iese de acum incolo...nu sint entuziasmat delok ca altii....nu cred ( inca) ca booveanul e in stare sa se temepereze...

Sezione
30th August 2010, 17:30
Daca ii sa fim cinstiti la nivel modial tot acolo ii si "U" Cluj si Craiova :cool:

Mda..asta peste vreo 2500 de ani de acum incolo cind o sa aveti si voi 4 titluri, si o sa eliminati echipe de top din Franta, Germania, Spania, Anglia si ITALIA....

SI gata nu ma cert cu tine...ca tare m-ati bucurat la meciul cu militienii:)

Razvan T.
30th August 2010, 17:45
De performantele acelea isi mai aduce aminte bunica ;)

Sezione
30th August 2010, 17:52
De performantele acelea isi mai aduce aminte bunica ;)

Sint convins ca isi aduce aminte ...ca de alfel toti romanii de atunci care s-au simtit pentru prima oara mandrii in europa . Oricum comparatia nu se poate face..jucati in alta liga ..din toate punctele de vedere . Tot nu mi-ai spus daca exista vreun "fotbalist : mare care a jucat la U Cluj... da nu din ala de care isi aduce aminte starbunikul...:evil: Unul macar de nivelul lui Gica Popescu ...:yes:

whiteLion
30th August 2010, 18:39
http://3.bp.blogspot.com/_y8xKLiHDmGo/THob2ASyYPI/AAAAAAAABHw/gY598kJpR4o/s1600/thumb_610_x_407_204554_280699__alx0647.jpg

Atmosfera frumoasa, echipa este mai disciplinata....norocul incepe sa ne arate si noua fata.

solaris
30th August 2010, 18:40
Meciul a avut momete moarte. A lipsit un popa. Piturca face ce face...si traieste din amintiri, incercand sa epateze. La 1 - 0 si-a dat seama ca una e sa ai jucatori formati inca de la 7 ani la un club si alta e sa vina unul la 28 de ani de te miri unde. Piturca stie doar sa puna jucatorii in teren si sa scoata ce are mai bun in ei...asta daca cineva credea ca e un mag!