PDA

View Full Version : Becali TV



Profetu
14th December 2004, 18:01
Ce spuneti de intentia patronului de a infiinta un post de televiziune in care sa promoveze imaginea Stelei ?

Mihai
14th December 2004, 18:13
Daca isi face televiziune, mai mult ca sigur o sa promoveze partidul PNG, adica a si zis dupa primul tur ca isi face televiziune si ziar ca sa se laude singur! Deeee.... ce sa faca si jiji

Saber Rider
14th December 2004, 20:49
Această idee a lui Gigi Becali de a creea un post de televiziune propriu nu este nouă, ci are ceva vechime (vreun an jumate cel puţin).

E o idee bună, mai ales dacă va fi pe tiparul lui Chelsea TV sau M.U. TV (sau altele), care dau meciuri şi antrenamente (mă rog, şi alte chestii printre).

Astfel va intra şi Steaua īn rāndul echipelor mari din Europa şi la acest capitol.

tanita
14th December 2004, 20:52
la o echipa cu pretentii, de talia echipei STEAUA este ceva normal. :ok:
GT

Mihai
14th December 2004, 21:04
Abia astept sa-l vad pe Neaga prezentand emisiunea:"Ce se intampla doctore" aratandu-ne cum se foloseste corect o siringa! :yeah:

Saber Rider
14th December 2004, 21:40
Moş Crăciun, vezi că băiatul ăsta, MihaiF27, a fost cuminte (să zicem !) doar pānă la ora nouă astă-seară, cu zece zile īnaintea venirii tale. Dar a făcut-o lată de data asta şi cred că anulează toată cuminţenia lui de pānă acuma.

Hmm ... dar se pare că tu deja ştiai asta, chiar mă miram de ce nu reuşeşte rapiduleţul să facă vreo brānză cānd nu sunt la ei acasă.

OwenSkeet
14th December 2004, 22:14
Mi se pare o ideee buna ca Becali isi face post de Tv...Macar akum stim ca 1 singur program va da mecirule Stelei si acela va fi Becali TV.

Mihai
14th December 2004, 23:43
Mda... banuiam ca nu scap nepedepsit :D, sper sa nu vad mosu'! Recunosc nu m-am putut abtine :evil: ! Dar acum serios ideea pt televiziune e buna, dar sunt mai MUUUUUULT ca sigur ca Jiji o sa faca mai mult politica pe post decat fotbal! Daca nu e asa jos palaria pt domul Becali! :ok:

uti2102
15th December 2004, 21:51
Ideea e buna, dar numai atat timp cat postul se va numi Steaua TV iar imaginea clubului nu va fi asociata unor formatziuni politice etc.

Mariusmadmax
18th December 2004, 17:42
macar sa fie !

CosminS
20th December 2004, 20:24
Mai mishto ar fi STEAUA TV

Zapada
22nd December 2004, 16:24
Ce face Jiji Bascalie cu TV propriu?
Jiji o sa se laude singur in fata camerelor TV si pina la urma nu mai e nimeni interesat de prostiile pe care le spune.

va mai pierde ciobanul Jiji o caruta de bani ca sa-si satisfaca pohtele

Zebrone
22nd December 2004, 16:37
o sa fie Steaua_PNG TV :D

Zapada
23rd December 2004, 18:53
o sa fie Steaua_PNG TV :D


nehe
nu vrea becali
el vrea sa fie becali tv ca de aia da bani
el vre sa-si auda numele in fecare zi ca a teparului Mihai Viteazul

desdemona
24th December 2004, 02:50
Hahahah. Ce angajari o sa faca? :D Lasand la o parte supozitiile cu Neaga sau altii :) Poate-i ofera un salar barosan lui Cristian Tudor Popescu si se impaca :D
Ok. Rad singura. Dar mi-am amintit de o faza de acum un an sau poate doi, cand CTP-ul a fost amenintat cu moartea de Jiji intr-un bar din Bucuresti. Moshu' ii spunea cheliosului ca, daca nu ar avea atata treaba, l-ar impusca si l-ar calca in picioare (in fine, nu mai stiu exact ordinea :D). Si ca ar fi cazul sa se gandeasca la el de cate ori merge pe strada, ca nu se stie niciodata :)

adi_cta
24th December 2004, 09:29
Singurul lucru bun la aceasta televiziune cred ca va fi tot ce este legat de Steaua:meciuri, antrenamente, interviuri.......Becali sa laudat mai zilele trecute pe la niste emisiuni tv ca a si facut niste angajari spectaculoase si ca o sa se lase cu niste surprize de proportii. O sa vedem.

florinzamfir
24th December 2004, 10:31
Ar fi super cu numele STEAUA TV, dar ce naiba putem face daca GG baga banii. Mai ales ca acum incearca sa-l pacaleasca legionarii ca el este urmasu` lui Corneliu Zelea Codreanu. Trebuie sa-si faca si el damblaua. Dar poate o sa-i treaca ...

Saber Rider
31st December 2004, 03:01
Gigi Becali ne-a dezvăluit că, indiferent de consecinţe, meciurile de acasă ale Stelei īn returul actualului campionat vor fi televizate de postul clubului, care va īncepe să emită īn martie. “Eu am vrut să fac asta cu acordul preşedinţilor cluburilor mici. Am şi avut acest acord, după cum am avut şi acordul preşedintelui LPF, Dumitru Dragomir. Dacă nu se poate, aşteptăm să vedem ce decide instanţa. Dar, indiferent ce va decide instanţa şi indiferent de consecinţe, meciurile noastre de acasă vor fi difuzate de Steaua TV. Eu ştiu care sīnt interesele lui Dragomir. El vrea să inducă ideea de ruptură īntre cluburile mari şi cele mici ca să-şi asigure voturi pentru a rămīne pe viaţă preşedinte la LPF!”, afirmă Becali.


Marius Pantaie, ProSport (http://www.prosport.ro/index.php?c=5&a=45626)

Mariusmadmax
31st December 2004, 22:44
Este o prostie , sper sa avem linistea de care avem nevoie !