PDA

View Full Version : Lebron related



KingMJames
5th November 2006, 15:26
Am deschis acest topic pt fanii Lebron,care nu au unde discuta evolutiile lui,pt simplul fapt ca nu tin in mod deosebit cu Cavs si deci nu exista nimeni care sa faca topic pt Cavs :P.So,orice informatie/comentariu/parere legat(a) de acest jucator este binevenit(a).

Asa ca,tin sa imi exprim dezamagirea pt evolutia din meciul cu Cha...16 pct?!?! mai are de invatat dc isi permite scapari d-astea...parerea mea...

P.S. acesta nu este topic de ridicat in slavi pe Lebron...orice parere contra,atata timp cat este civilizata fata de fanii lui si cat de cat argumentata isi are de asemenea locul aici...

r0bby
5th November 2006, 15:54
pai ce pot spune..lebron este un jucator de perspectiva..dar totusi inca mai are de invatat..

StephonTrue 15
5th November 2006, 16:10
pai ce pot spune..lebron este un jucator de perspectiva..dar totusi inca mai are de invatat..

:headbang: :headbang: :headbang: serios ?

KingMJames
5th November 2006, 16:26
eu cred ca si kobe promite mult...poate chiar va ajunge un jucator important in liga in cativa ani...:happy :happy :headbang:

r0bby
5th November 2006, 16:30
ma refeream ca poate ajunge mai sus decat este acum...!!!..lebron inca nu a ajuns la apogeu!

Kobe24
5th November 2006, 16:58
aoleu....daca incepem sa facem si pt fiecare jucator in parte.....damn.....ajungem la balamuc...
raptor isi face cu ilunga mbenga
caseta cu marbury(sau kobe...care sa fie?)
eu cu raja bell/bogut......

@king
o sa ajungi sa tii cu cavs....ma rog la ce echipa o sa joace lebron...
n-o sa ai incotro...
cand o sa joace bulls vs cavs in finala conferintei....
cavs down by 1....
o sa-ti doresti sa inscrie lebron un cos.....nu? si implicit sa piarda bulls....

StephonTrue 15
5th November 2006, 17:03
nu facem ma decat cu jucatorii de perspectiva n`ai inteles ? :D

KingMJames
5th November 2006, 17:07
clar...:)))

oricum,lebron e un caz special,pt ca prezenta lui la cavs nu va fi batuta in cuie pt tot restul carierei...kobe+lakers=love si asta toata lumea stie...si in plus lakers au si traditie...sunt alte aspecte...oricum,am cerut permisiunea moderatorului inainte...nu voiam sa fac doar un alt topic de sters...;)

phyxius
5th November 2006, 17:20
in sfarsit un topic adevarat. sper sa nu fim singurii care posteaza pe el bai KingMJ ca daca asa o sa fie ma supar pe tine ai auzit!

KingMJames
5th November 2006, 17:47
e prea bun ca sa aiba doar doi sustinatori pe forumul asta :D

Kobe24
5th November 2006, 18:41
conteaza calitatea nu cantitatea...;)
5 fani ca robby pt wade....sau unu ca thekobe pt...#24?:)

r0bby
5th November 2006, 19:03
mertin ce vrei sa spui prin asta>?

KingMJames
5th November 2006, 19:39
de acord cu tine,mertin...dar crede-ma cand iti zic ca IN CEL MAI RAU caz eu si phyxius putem face fata oricarei discutii legate de lebron...avem pareri,avem argumente si statistici la nevoie...nu e problema...;) sa nu cazi in pacatul de a crede ca am auzit si noi de un jucator si de ala ne place si noua...:) intelegi ce vreau sa zic...doar suntem si de aceeasi varsta :P

si din nou,zic ca nu isi are rostul de a face topicuri despre AI,garnett,kobe etc. pt ca sunt jucatori cu radacini la echipele lor iar alte echipe au pur si simplu prea mare traditie pt a mai avea nevoie vreun jucator de-al lor un topic separat (knicks)...cat despre lebron stii ca si-a prelungit contractul doar intr-atat incat sa dea sansa celor din cle sa ii aduca echipa de luat titlul,altfel le-a dat de inteles ca ar pleca...si desi acum LJ=Cavs,nu sunt sigur ca asa va fi si pe viitor...:)

si alta idee e ca eu simt nevoia de al lauda pe el atunci cand e cazul si de a-i arata lipsurile cand acestea ies in evidenta...si toate astea sa le scot la iveala in contextul echipei...dc vrei,considera acest topic ca al fanilor echipei de moment a lui james...:) suna cam superficial dar sunt sigur ca intelegi f bine situatia pe care incerc eu sa o explic aici...:)

Kobe24
5th November 2006, 20:12
ok...am inteles..dar nu ma refeream....la tine sau phyxius.....:)...
ai zis tu acolo "doar 2" si am simtit nevoia sa clarific....
am si dat exemple..:D..
@robby
am vrut sa zic.....exact ceea ce am zis

si caseta e fan lebron...ati fi cam 3...altii nu-mi vin acum in cap...

just_me
5th November 2006, 21:02
caseta e "fan" lebron, wade, si in principal gordon din cate stiu eu si daca nu ma insel e fan rasheed, also

phyxius
5th November 2006, 21:27
ma refeream ca poate ajunge mai sus decat este acum...!!!..lebron inca nu a ajuns la apogeu!

cand se intampla asta sa ma anunti si pe mine, k?

r0bby
5th November 2006, 21:48
daca tu consideri ca lebron a ajuns la apogeul carierei...insa eu cred ca lebron poate mai mult..!

phyxius
5th November 2006, 22:03
:ok:

Irimus
5th November 2006, 23:54
aoleu....daca incepem sa facem si pt fiecare jucator in parte.....damn.....ajungem la balamuc...
raptor isi face cu ilunga mbenga
caseta cu marbury(sau kobe...care sa fie?)
eu cu raja bell/bogut......

@king
o sa ajungi sa tii cu cavs....ma rog la ce echipa o sa joace lebron...
n-o sa ai incotro...
cand o sa joace bulls vs cavs in finala conferintei....
cavs down by 1....
o sa-ti doresti sa inscrie lebron un cos.....nu? si implicit sa piarda bulls....

ai dreptate.... e penibil :headbang:
eu imi fac cu maggette, rick brunson, stephen jackson....si binenteles..starbury :happy

Zabriskie
6th November 2006, 11:29
fanii clevland = fanii lebron, cel putin aici pe forum. nu e nimic rau parerea mea, ca si asa daca se facea un topic cu Cleveland se vorbea 85% despre Lebron, asa se poate vb aici si despre echipa in sine si rata offtopicului este mai mica. :D

Raptor
6th November 2006, 12:20
Eu imi fac cu Ha Seun-Jin, Mbenga, Michael Bradley si Travis Knight.

A da... si Boumtje-Boumtje

Pana una alta eu voi permite astfel de threaduri in fan section... poti sa fi fanul unui jucator si nu al unei echipe.

KingMJames
6th November 2006, 18:49
fanii clevland = fanii lebron, cel putin aici pe forum. nu e nimic rau parerea mea, ca si asa daca se facea un topic cu Cleveland se vorbea 85% despre Lebron, asa se poate vb aici si despre echipa in sine si rata offtopicului este mai mica. :D

exactamondo...:ok:

apropo,raptor...vrei sa imi spui ca nu esti si tu fan pat burke???? si eu care credeam ca voi mai gasi sustinere si pt un topic pat burke...in cinstea caruia dedic linkul http://www.nba.com/playerfile/pat_burke/index.html :P :rolleyes:

phyxius
6th November 2006, 19:31
fanii cleveland = fanii lebron asa cum si fanii recenti ai lui heat = fanii wade, fanii new orleans = fanii chris paul, si pana si fanii "relativ" recenti philadelphia = fanii iverson. lista poate continua desigur, dar n-are rost. ideea e ca nu-i nimic rau in a face un topic despre un singur jucator in loc de o echipa atata timp cat nu e unul de "ridicat in slavi" (ca sa-l citez pe KingMJames :P). daca se vorbeste si de bine si se mai si critica in momentele cand e cazul atunci topicul respectiv dupa parerea mea e chiar unul reusit.

Irimus
6th November 2006, 19:57
recenti philadelphia = fanii iverson

imi plac si echipa si jucatorul dar daca iverson pleaca...eu tot cu phila tin si mi se rupe de echipa la care merge...deci nu e chiar tot una

phyxius
6th November 2006, 20:15
@ irimus: stiu. nu ma refeream la tine sau la altcineva de pe forum (numai daca chiar exista asemenea fani la care nu m-am gandit :P). ma refeream la fanii care altceva in afara de iverson nu stiu, fanii care nu au mai auzit de dr. J sau wilt "the stilt". si nu stiu cum sa aprecieze istoria lui sixers. nu ma intelegeti gresit, n-am nimic impotriva celor care tin cu o echipa doar pt ca le place un singur jucator, dar voiam sa zic ca nu doar in cazul lui lebron exista astfel de fani.

Gontel
6th November 2006, 21:32
Mai degraba faceati un topic in care fiecare sa spuna cate ceva despre jucatorul favorit (dar nici asta nu e o idee prea buna, presimt ca o sa spuneti). Asa o sa iasa 7000 de topicuri: Kobe, Iverson, Wade, Carmelo, Iguodala, Duncan, Parker......

just_me
6th November 2006, 21:43
@ irimus: stiu. nu ma refeream la tine sau la altcineva de pe forum (numai daca chiar exista asemenea fani la care nu m-am gandit :P). ma refeream la fanii care altceva in afara de iverson nu stiu, fanii care nu au mai auzit de dr. J sau wilt "the stilt". si nu stiu cum sa aprecieze istoria lui sixers. nu ma intelegeti gresit, n-am nimic impotriva celor care tin cu o echipa doar pt ca le place un singur jucator, dar voiam sa zic ca nu doar in cazul lui lebron exista astfel de fani.

barvo mah..eruditule..extraordinar ce sa-ti spun ce inculti sunt aia care nu au auzit de erving..wow
vezi ca roby a auzit de astia..chiar printre primele intrebari pe acest forum a fost : " ati auzit si voi de julius erving, ......?"
so, asta la ce categorie de fani se inscrie?
daca ma apuc sa iti insir nume ma crezi vreun cunoscator?
doamne..cata pustime:headbang:

phyxius
6th November 2006, 22:25
bine frate, cum zici tu, dar ca sa stii ce voiam sa zic (si mai bine nu ziceam ca vad ca prea va suparati): chiar exista unii "fani", nimeni de pe forum, copii prosti care in afara de kobe, iverson, shaq, t-mac altceva nu mai stiu. probabil ai mai intalnit si d-astia. ce-am vrut eu sa fac era sa dau un exemplu la modul general, nu sa ma iau de cei de pe forum, de cunostintele sau inteligenta lor.

KingMJames
6th November 2006, 22:33
dc doar cu asta ai ramas din ce a zis,atunci :ok: ...fratele meu,:headbang: sincer acu,tu doar ai chef de cearta,sau ce? asta e unul din posturile-insulta inutile de care ziceam mai inainte...

on topic:astept urmatorul meci cu atlanta,sa vad dc pot sa bata cavs pe atlanta,o echipa cu un moral bun dupa victoria impotriva celor de la orlando.cred ca va fi mai strans decat ar parea la prima vedere o intalnire cle-atl...

Muad Dib
6th November 2006, 23:27
dc doar cu asta ai ramas din ce a zis,atunci :ok: ...fratele meu,:headbang: sincer acu,tu doar ai chef de cearta,sau ce? asta e unul din posturile-insulta inutile de care ziceam mai inainte...

on topic:astept urmatorul meci cu atlanta,sa vad dc pot sa bata cavs pe atlanta,o echipa cu un moral bun dupa victoria impotriva celor de la orlando.cred ca va fi mai strans decat ar parea la prima vedere o intalnire cle-atl...

cred ca vroiai sa spui lebron ;)...ca doar asta e un topic doar pt lebron:D

KingMJames
6th November 2006, 23:34
tu nu ai vzt ce am zis cateva posturi mai sus??? uite-te mai bine...;) de fapt ce a zis Zabriskie...

just_me
7th November 2006, 18:59
bine frate, cum zici tu, dar ca sa stii ce voiam sa zic (si mai bine nu ziceam ca vad ca prea va suparati): chiar exista unii "fani", nimeni de pe forum, copii prosti care in afara de kobe, iverson, shaq, t-mac altceva nu mai stiu. probabil ai mai intalnit si d-astia. ce-am vrut eu sa fac era sa dau un exemplu la modul general, nu sa ma iau de cei de pe forum, de cunostintele sau inteligenta lor.

copii prosti care poate practica jocul asta mai bine decat poate tine sau altii care au auzit de jucatori de acum 50 de ani..si crede-ma cunos exemple

just_me
7th November 2006, 19:03
dc doar cu asta ai ramas din ce a zis,atunci :ok: ...fratele meu,:headbang: sincer acu,tu doar ai chef de cearta,sau ce? asta e unul din posturile-insulta inutile de care ziceam mai inainte...

on topic:astept urmatorul meci cu atlanta,sa vad dc pot sa bata cavs pe atlanta,o echipa cu un moral bun dupa victoria impotriva celor de la orlando.cred ca va fi mai strans decat ar parea la prima vedere o intalnire cle-atl...

nu, nu am chef de cearta ci doar ma deranjeaza superioritatea pe care o afiseaza niste tineri care cred ca tot ce zboara se mananca

phyxius
7th November 2006, 19:24
nu, nu am chef de cearta ci doar ma deranjeaza superioritatea pe care o afiseaza niste tineri care cred ca tot ce zboara se mananca

ramai deranjat. tot n-ai dreptate pt ca pur si simplu speculezi fara sa stii despre ce vorbesc. si nu imi "afisez superioritatea" fata de nimeni si nimic. de la un simplu post care nu era intentionat sa jigneasca pe nimeni, ci doar sa expuna o parere, discutia a evoluat la o cearta complet stupida, fara rost. n-am vazut pe nimeni altcineva suparat sau jignit de postul ala. daca chiar n-ai chef de cearta nu mai posta ca vad ca tii sa prelungesti discutia asta pana la nesfarsit si daca eu fac parte din "pustime" asa cum zici tu atunci fa tu lucrul matur si nu mai continua. indiferent daca mai postezi sau nu in legatura cu asta eu n-o s-o mai fac. am lucruri mai bune de facut ;).

KingMJames
7th November 2006, 19:48
hai gata...case closed...:)

P.S. nu uitati de meciul de diseara al lui cle...:) macar ceva in post sa fie legat de topic...:P

just_me
7th November 2006, 23:45
s-a facut

phyxius
8th November 2006, 16:30
nu vreau sa para nepotrivit dar WTF?!?!?!... au avut ocazia sa termine meciul cu o victorie si n-au putut sa ramana in avantaj. james, desi a jucat bine cu 50% procentaj si 34 de pcte a stat destul de jalnic la libere cu doar 5 transformate din 11. tampitul de snow (favoritul meu) in afara de cateva assisturi scremute si vreo 3 recuperari care cred ca i-au cazut prin intamplare in maini nu a facut absolut nimic. cavs trebuie sa se revanseze in meciul urmator impotriva lui chicago. va fi unul greu dar orice e posibil. nu-s optimist. dupa charlotte si acum atlanta nici nu pot fi :(.

Kobe24
8th November 2006, 20:23
a plecat flip.....:)

KingMJames
8th November 2006, 20:26
exact.chiar ca era nevoie de o mana sigura acum...ceva tre facut...si repede...

phyxius
10th November 2006, 14:13
super meci....nu ma asteptam sa-i bata la 19 pcte diferenta dar cu cat mai mult cu atat mai bine :D. james si hinrich au fost jucatorii de baza ai echipelor lor fiecare reusind double-double in pcte si ast(LBJ - 19 pct, 12 ast, 2 blk, 3 stl; hinrich - 20 pcte, 11 ast, 2 stl). de la cleveland rezervele au avut un meci foarte bun. marshall, pavlovic si varejao au avut in total 46 de pcte (marshall cu 75% de la 3 pcte). ce mi-a placut cel mai mult e ca s-au ajutat si nu s-au bazat pe actiuni individuale. n-au fost egoisti si la sfarsitul meciului au avut un total de 38 ast. de la chicago m-au mirat gordon si wallace care mai mult de 2 pcte de caciula n-au putut. wallace de cand e la bulls parca nu prea mai poate sa inscrie cum facea la detroit. si la restul de stats a stat destul de prost in meciul asta...doar 2 pcte, 5 recuperari si 1 blk. sa vedem acum ce fac cu boston in urmatorul lor meci. desi celtics au doar o victorie din 4 meciuri orice e posibil. i-au mai batut pe cavs in deplasare pana acum.

KingMJames
12th November 2006, 11:42
meci mare facut de james.38pct,8rec,5ast,3st dintre care 25 in a doua jumatate,pt a-i trage (din nou) pe cavs dupa el spre o noua victorie,dupa ce erau condusi in sfertul 4 cu 19 pct de catre bos...clar,ma face fericit victoria,dar as prefera totusi sa imi ofere victorii mai putin spectaculoase dar mai sigure...:P

phyxius
12th November 2006, 13:57
The lopsided difference on the scoreboard indicated the game was probably over. LeBron James wasn't convinced.

With their superstar driving to the basket nearly every time he touched the ball, the Cavaliers outscored the Celtics 34-17 in the fourth and staged one of the biggest comebacks in franchise history.

superb meciul....necesita download. cand o aparea :P.

KingMJames
14th November 2006, 19:50
stiu ca suna tampit,dar mi-ar placea ca lebron sa step up the scoring,ca sa aiba si el o medie mai mare si sa ii creasca sansele sa ia MVP-ul anul asta...:P desi bine-inteles as prefera ca echipa sa mearga mai bine si sa isi depaseasca performanta din play-off de anul trecut...:) we'll have to wait and see...

phyxius
14th November 2006, 20:50
ti-am zis ca doar noi 2 o sa ramanem sa postam pe threadu' asta. din 13 posturi de pe pagina asta, 9 sunt ale noastre :P. gotta spice things up ca sa nu fim singurii critici lebron de pe forum.

KingMJames
14th November 2006, 22:14
e un forum liber...cine are ceva de zis,poa sa zica...atata timp cat nu incalca regulile...it's that simple...;)

StephonTrue 15
15th November 2006, 15:52
http://www.ohio.com/mld/ohio/sports/basketball/nba/cleveland_cavaliers/16007367.htm

un muzeu despre Lebron

KingMJames
18th November 2006, 11:10
muzeu ca muzeu,dar eu sper sa adauge si un inel de campion pe acolo...poate chiar anul asta...:P

Zabriskie
18th November 2006, 11:56
Lebron ii da in cap lu' Blount, ii sparge capul si ia flagrant.



LeBron hit Blount in the head while he was going up for the shot. Then his head started bleeding. He sat on the bench for a minute. Wiped the blood off shot the FT's then went into the locker room because it was hurting him again. The Cavs announcer trying to justify how it wasn't a Flagrant...but it was pretty obvious that it was.

KingMJames
18th November 2006, 12:19
dap.am vzt...este primul flagrant din cariera lui.:)

phyxius
18th November 2006, 13:44
e primul pas din cariera sa de badass :P :drak: :happy

phyxius
19th November 2006, 00:50
http://www.youtube.com/watch?v=2QDtgM9yT_0

asta-i pt toti haterii lebron :P (si pt fani desigur)...probail multi o stiu de pe nba tv sau espn da' e prea panarama ca sa nu postez :D

thekobe
19th November 2006, 01:06
http://www.realgm.com/boards/viewtopic.php?t=586711

KingMJames
19th November 2006, 11:22
oricum i-a administrat-o arenas intr-un mod covarsitor...

si cum zicea si tipu care a deschis threadu ala: eu ma trezesc in timp ce ma uit la meciurile lui ridicandu-ma si zicand YEAH!Cum naiba a dat-o p-asta???...Am I alone?

phyxius
19th November 2006, 14:39
pacat de cavs. trebuiau sa-l tina mai agresiv pe arenas. cand joaca acasa e mare amenintare. credeam ca s-au invatat din playoff. asta e....urmatoru :D.

phyxius
23rd November 2006, 13:21
ce i-as da trade lu snow pt o coaja de banana. macar asa ar aluneca adversarii de-ar face turnover. se simte f mult si absenta lui hughes. wesley e prea batran ca sa mai contribuie cu ceva. lebron a jucat bine fata de meciul cu memphis. inca 2 reb si facea triple-double.am mai zis-o si voi continua s-o zic pana se schimba ceva: restu echipei trebuie sa se mobilizeze daca vor sa fie printre primele 3 din est anu asta.