PDA

View Full Version : Trashcan



raudan
15th April 2004, 19:59
Vand componente PC: 500.000 lei


- procesor AMD K6-2 la 333 MHz
- placa video ATI de 8 Mb pe AGP
- carcasa + sursa AT de 250 W
- placa de sunet ESS Audio Drive
- tastatura Windows
- mouse Maxxtro


toate la pretul de: 500.000 lei
Dan 074078722

raudan
3rd May 2004, 17:39
scad totul la 400k

raudan
7th May 2004, 14:03
Dan 0740.78.72.22

maryuss_mau
15th May 2004, 10:08
400 k e pretul total banuiesc??

raudan
18th May 2004, 16:52
Vandute!!!!

taranu_alin
26th May 2004, 11:46
esti eftin ...
:)

cristi79
16th February 2005, 12:21
Va anuntam lansarea unui nou serviciu de gazduire gratuita oferit de www.ropage.com.

Inregistrarea contului se face automat, fara interventia operatorului.

Administrarea contului se face cu cPanel. Se pot instala diferite aplicatii web gen forumuri (phpBB2), bloguri (WordPress) etc. cu ajutorul Auto Installer Fantastico.

PHP, MySQL, Perl, FTP, spatiu de stocare: 50 MB.

fia
8th May 2005, 10:29
Unul din cele mai po****re browsere in acest moment, pe toate platformele.\
Dupa succesul lui Firefox 1.0, iata ce ne asteapta in Firefox 1.1 :)


Mozilla is set to release its next version of its famous Firefox browser within the next six months. This is an incremental improvement; but what exactly is improved?

Overall performance of loading new pages off the network is somewhat improved, but the improvement is small and might not even be noticeable. One bug that has been fixed in the Linux version of Firefox is the incremental rendering of pages. In Firefox 1.0, pages would not load incrementally on certain pages, due to a bug in the event handling code. So you would wait without seeing anything drawing on your screen until the page completely loaded. This has been fixed in Firefox 1.1. Every page should should load incrementally, except when it is loaded from the new back-and-forward cache.

The feature that you should be looking forward to is the new back and forward cache. Basically, this is a major algorithm change whereby a later representation of the page is cached and displayed, and the browser has to do less work to display the page. This will speed up "back" and "forward" operations dramatically. Another benefit of this cache is that it will avoid loading the page off of the network, further accelerating the back operation. Basically, in Firefox 1.1, most back and forward operations will be sped up dramatically. A patch has been posted in Bugzilla for this feature, and it is on its way to landing on the trunk (which will become Firefox 1.1).

The context menus on Firefox 1.0 would pause as you loaded pages in new tabs. Try this: find a page with a lot of links leading to large pages, and try to open them all in new tabs in rapid succession. The interface will pause; you will click and no context menu will show up for a few seconds. This is because Firefox 1.0 lays out the pages as they load, not as you view them. Firefox 1.1 starts a reflow when you actually click on the tab for the new page. The delay is shifted to when you click on the tab, not when you open the tab. This makes using tabs much more efficient in large pages.

Firefox 1.1 fixes the rendering errors on many pages. The handling of min- and max- widths has been fixed, so the left column, for example, of Slashdot.org does not render in incorrect sizes. Another enhancement is that focus of the page is always synced to where the mouse pointer is. So, if your point is on a link, and you use the scrollwheel and the pointer is no longer on the link, the browser will realize this and change the pointer away from the hand. Little fixes like this add up and create a really polished presentation.

Users of Linux will be delighted to see that several abnormalities in the default theme and the menu interface have been corrected. In Firefox 1.0, folders in menus did not work correctly--focus on the menuitems that were focused would be lost upon closing a submenu, and you would have to mouse around to regain focus. This bug made hierarchal nests of folders almost useless on Firefox 1.0, or at least severely compromised. Another small tweak that users of the default theme will appreciate is that the colored rectangle that draws on the menu item when you click on the menu toolbar is now centered, and no extra space is allocated to the right side. Little fixes like this abound in Firefix 1.1.

The preferences in Firefox 1.1 have been revamped. Gone are the items on the side--they are replaced by a tab structure of items at the top. This fits in with the GNOME and Mac design better. Most important about this change, however, is that changes to the items in the preferences take effect immediately; you do not have to click on any "apply" or "OK" button for changes to take effect. Changes are live. The preferences also make it easier to change the default font; a handy box is provided in the "Content" section. (An advanced button is also available to change the fonts with more granularity.)

One major new feature in Firefox 1.1 is the "Sanitize" feature. This enables secure browsing with much more ease. Select the "Sanitize" option in the preferences and Firefox will scrub your profile of sensitive information (which you select in the preferences). The keyboard shortcut for this feature on Linux is control-alt-delete. The command is also available in the "Tools" menu, at the bottom.

Overall, this should be a great release for the Mozilla Foundation. IE7 is coming out this summer, so Firefox will have fierce competition; but Firefox 1.1 is set to easily outdo its predecessor, 1.0, and provide a performant, compliant, compatible, and enjoyable web experience.

Jack666
21st August 2005, 13:36
MP3 (peste 77.000), download playlist, filme, jocuri, software, toate disponibile pe CD/DVD/VideoCD) !
Receptor PC pentru telecomanda (folositi ORICE telecomanda pentru a controla diverse programe).
Tutoriale pentru realizarea unui DVD Video sau (Super) VideoCD - jack666.3x.ro

tataraseni
5th October 2005, 09:05
Doresc sa va supun atentiei un site mai deosebit in peisajul web romanesc si anume http://www.concurs.biz
Este un site unde poti imbina utilul cu placutul : iti testezi cunostintele de cultura generala, inveti lucruri noi si poti castiga unul din numeroasele premii zilnice (cartele Orange), saptamanale (carti, discuri cu muzica, casete video), lunare (componente pentru calculatoare) si trimestriale (DVD player/recorder).
Astept parerea dumneavoastra in legatura cu acest site !

mardare
5th May 2006, 19:52
DRC Telecom - http://www.drc.ro

internet si telefonie digitala
webhosting gratuit, fara bannere publicitare
site-ul trebuie trimis pentru un review inainte de a fi publicat

memelea
4th July 2006, 17:48
RateMyPic.uv.ro (http://ratemypic.uv.ro) - Topul celor mai frumoase poze, inscrie-ti poza si asteapta sa fie votata, sa-i lasam pe cei mai buni sa castige!

va astept si pe voi sa va postati pozele, autovalidare si intra direct la vot, nu necesita confirmare sau alte trickuri!

multumesc, parerile sunt bine venite!

bestpiro
28th August 2006, 17:39
inca un site unde puteti castiga multe premii( chiar si ipoduri de 30 GB

si premii in bani) ; nu trebuie decat sa jucati diferite jocuri, faceti

puncte, cu ajutorul carora licitati pentru premii, participati la tombole,

etc ; siteul este http://en.prizee.com/

Daca va inregistrati nu uitati sa scrieti in ultima rubrica, unde va

intreaba de la cine ati aflat de site, urmatorul user: bestpiro


Sau daca vreti sa castigati tricoul unei echipe favorite, o pereche de

role, ghete de fotbal sau o minge de fotbal puteti intra pe

http://www.playandwin.ro/?ref=616
Nu trebuie decat sa pariati pe meciuri gen 1x2 sau sa aduceti si alti

utilizatori, pana faceti destule puncte pentru premiul pe care il doriti.

bladecris
18th September 2006, 20:44
Site-ul www.faraprobleme.lx.ro te poate ajuta in problema ta.
De la probleme cu familia, prietenii, iubitul/iubita pana la problemele de calculator.
Te asteptam, suntem aici pentru a te ajuta! :)
Nu uita: www.faraprobleme.lx.ro

bladecris
18th September 2006, 20:46
Site-ul www.faraprobleme.lx.ro te poate ajuta in problema ta.
De la probleme cu familia, prietenii, iubitul/iubita pana la problemele de calculator.
Te asteptam, suntem aici pentru a te ajuta! :)
Nu uita: www.faraprobleme.lx.ro

tuxie
5th November 2006, 09:07
Locul in care vor ajunge thread-urile si mesajele inutile.

sica25
6th January 2007, 13:41
Vrei sa castigi bani usor stand degeaba?Eu am facut niste bani si sunt multumit de aceasta metoda deoarece si
mie mi-a fost spusa tot de cineva care la randul sau a castigat bani prin intermediul acestui mod.Nu este nici o gluma,
crede-ma! Depinde numai de tine daca vrei sa citesti pagina asta sau nu, eu nu pot spune decat ca 10 minute de citit iti pot
schimba viata (si portofelul), depinde numai de tine "POTI FACE BANI USOR SI REPEDE"...crede-ma, am incercat toate metodele
posibile (si legale).Aceasta este cea mai USOARA si mai RAPIDA cale. Poti sa faci o gramada de bani, repede si legal.
Merge! E testat! Tot ce trebuie sa faci deocamdata este sa citesti cu atentie si pana la final textul. Eram sceptic,
totusi... In urma cu ceva vreme navigam aiurea pe Internet (probabil la fel cum faci si tu acum) cand am descoperit
un articol asemanator cu acesta in care se spunea ca pot sa castig milioane in doar cateva saptamani cu o investitie
de numai 60.000 de lei. Imediat m-am gandit "chestia asta trebuie sa fie vreo escrocherie". Dar, curios fiind,
am continuat sa citesc. Articolul spunea ca trebuie sa trimiti cate 10.000 de lei la fiecare din cele 6 adrese mentionate
in articol . Apoi sa iti treci numele si adresa la sfarsitul listei in pozitia
a 6-a si sa publici articolul la minim 200 de forum-uri/adrese cu anunturi pe Internet sau prin mail la cat mai multe adrese.
Pur si simplu! Dupa ce am analizat chestiunea si dupa ce am discutat cu cativa prieteni m-am hotarat sa incerc.
La urma urmei ce aveam de pierdut in afara de 60.000 de lei si 6 timbre? Cum este si normal, la inceput eram sceptic si
chiar ingrijorat in privinta aspectului legal. Asa ca m-am interesat la PTTR si mi-au confirmat ca intr-adevar e legal!
Deci am facut infima investitie de 60.000 de lei.Surpriza!...Ghiciti ce s-a petrecut !!! .. Intr-un interval de 7 zile am
inceput sa primesc bani in cutia postala. Eram uluit! M-am gandit ca probabil se va opri curand, dar banii au continuat sa
vina! In prima saptamana am primit 370.000 de lei. La sfarsitul celei de-a doua aveam 1.090.000. In a treia saptamana
stransesem 25.470.000 de lei! Si banii continuau sa vina cu repeziciune. In mod cert a meritat sa cheltui cei 60.000 de lei
si cele 6 timbre (Am cheltuit mult mai mult jucand la loto si la bingo!).
Sa va spun cum functioneaza si mai ales de ce functioneaza.
In primul rand va sfatuiesc sa salvati pe hard sau sa printati articolul ca sa il aveti la
indemana. Cum?

PASUL 1: Iei 6 coli de hartie si scrii pe fiecare din ele : "M-AM ADAUGAT LA LISTA TA", astfel incat cel
ce primeste plicul sa te adauge la listele pe care urmeaza sa le posteze si asa adresa ta va aparea pe
alte sute si sute multiplicate de forumuri, apoi
impaturesti fiecare coala (cat sa intre in plic). Acum iei 6 bancnote de 10.000 de lei si pui CATE UNA in
FIECARE din cele 6 coli (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure), apoi pui FIECARE coala in
CATE UN PLIC si inchizi plicurile. Ar trebui sa ai acum 6 plicuri sigilate, cu numele si adresa
ta pe ele (la expeditor, pentru a ajunge in continuare pe forumuri!), fiecare dintre ele continand
o coala de hartie si o bancnota de 10.000 de lei. Acum trimiti plicurile la urmatoarele adrese:
1) Pochiscan George ,str Daniela Caurea, nr. 27 Targu Ocna, cod 605600 Jud Bacau
2) Achim Victor, str Mihai Viteazu nr 7 , bl 3, sc2, ap 12, cod 220062 Dr Tr Severin , jud Mehedinti
3) Timu Alin, str Garii nr 1 , bl 8, scB, ap 9, cod 725100 Campulung Moldovenesc , jud Suceava
4) Mihai Adrian,str Deltei nr 1,bl 14,sc c,ap 55,cod 100499 Ploiesti,jud Prahova
5) Ionela Constantin str. Aleea soarelui nr. 16 Bl. G2 Sc. 2 Ap 38 jud Braila cod 810229 Braila
6) Ignatescu Marius, str. 1 Decembrie 1918, bl.3, sc. B, ap. 27, Sfantu Gheorghe,cod 520085,jud. Covasna

PASUL 2: Acum tai din lista pe numarul 1 si muti celelalte adrese cu o pozitie mai sus (6 devine 5, 5 devine 4,etc...).
Astfel numarul 6 devine liber : completezi cu numele si adresa TA aceasta pozitie.Trebuie foarte clar sa intelegi
ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 6-a, vei primi cu mult mai putini bani, pentru ca factorul de
multiplicare se diminueaza. Pentru a intari increderea in joc, trebuie SA NU TRISEZI si SA TRIMITI PLICURILE,
deoarece altminteri, te excluzi singur din circuit semanind neincrederea.

PASUL 3: Schimba ce doresti dar, pe cat se poate, incearca sa mentii articolul cat mai aproape de original.
Acum publica anuntul la cit mai multe forum-uri/newsgroup-uri(sunt o groaza). 200 este atat cat iti trebuie
dar cu cat publici in mai multe locuri cu atat mai multi bani vei castiga! Nu e nevoie sa scrii din nou tot
acest articol; poti sa selectezi textul cu cursorul mouse-ului si sa il copiezi in
memoria calculatorului(\'Copy\' din meniul \'Edit\'); deschizi un fisier gol cu \'notepad\'(\'File\'...\'New\')
si inserezi textul ca sa iti adaugi numele in pozitia a 6-a (\'Edit\'...\ Paste\'); salvezi fisierul cu extensia .txt.
Acum cauti pe Internet newsgroup-uri (forum-uri on-line, message board-uri, site-uri de chat, de discutii) romanesti
bineinteles, sau la diverse adrese e-mail pe care le cunosti si publici articolul. Va sugerez sa treceti ca subiect
un titlu cat mai atractiv pentru ca acesta il vor vedea cei ce viziteaza aceste site-uri GATA! Felicitari...
Nu ar trebui sa iti ia mai mult de
30 de secunde pentru fiecare newsgroup! TINE MINTE : MAI MULTE NEWSGROUP-URI INSEAMNA MAI MULTI BANI!
TOT CE TREBUIE ESTE UN MINIM DE 200! Calcule...Vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva zile!
Daca vrei poti sa iti inchiriezi o casuta postala din cauza numarului mare de scrisori pe care le vei primi.
De ce? Din cele MINIM 200 de publicari pe care le-am facut sa spunem ca primesc 5 raspunsuri (un exemplu FOARTE-FOARTE mic). Deci am castigat 50.000 de lei cu numele meu pe pozitia a 6- a. Acum fiecare din cele 5 persoane care tocmai mi-au trimis cate o scrisoare, publica la randul lor MINIMUL de 200 de articole cu
numele meu pe pozitia a 5-a si primesc si ei cate 50.000 de lei.Eu primesc astfel 5*5*10.000 de lei = 250.000 de lei.
Continuand exemplul cu acest numar mic (5) de persoane care raspund la articol, castig 1.250.000 de lei cu numele meu
pe pozitia a 4-a,
6.250.000 cu numele meu pe pozitia a 3-a, 31.250.000 de lei pe pozitia a 2-a si ... DA! 156.250.000 DE LEI cu
numele meu pe pozitia intai. UIMITOR! Daca fiecare participant publica articolul de MINIM 200 de ori! Si totul
cu o investitie initiala de 60.000 de lei si 6 timbre. Cand numele tau nu se mai afla in lista poti sa repeti procedura
: iei ultima varianta a articolului si trimiti cate 10.000 de lei la adresele care se afla in lista,
punandu-ti numele pe pozitia a
6-a Acum publici articolul din nou de MINIM 200 de ori. Va dati seama ca in fiecare zi mii de oameni
intra pe Internet si citesc aceste articole ASA CUM CITESTI TU ACUM !! Asa ca iti poti permite 60.000 de lei sa
vezi daca merge cu adevarat? Cred ca da... Unii
au spus \"dar daca lumea se satura si nu mai trimite nimeni nici un ban?\" Ce sanse sunt sa se intample asta cand
ZILNIC se alatura 20- 50.000 de useri noi la Internet dintre care foarte multi citesc astfel de anunturi si sunt
dispusi sa incerce ? JUCATI CINSTIT SI CORECT SI ADRESA TE VA AJUNGE PE MII DE FORUMURI, ASTFEL VEI PRIMI MII
DE PLICURI. IN FIECARE ZI INTRA SUTE SAU MII DE OAMENI FE FORUM! VETI AVEA NUMAI DE CASTIGAT!!! JOCUL SE BAZEAZA
PE O BINECUNOASCUTA LEGE DIN ECONOMIE SI ANUME LEGEA MULTIPLICARII PE CARE CRED CA POTI SA O INTELEGI. CRED
CA MARILE MAGAZINE SE IMBOGATESC PT CA TU AI CUMPARAT O STICLA DE VIN. NU... SE CUMPARA INDUSTRIAL ..
DECI DACA JOCI CORECT SI TRIMITI PLICURI ADRESA TA VA PAREA PE MULT MAI MULTE SITE-RI SI VREI PRIMI
CU MUUULT MAI MULTI BANI! BAFTA! !!!!!!!! p.s. FOARTE IMPORTANT: O SA INTALNESTI OAMENI CARE NU SUNT
DE ACORD CU ASTA SI CARE NU AU CURAJ SA INCERCE SA SE IMBOGATEASCA iNTELIGENT. ACESTIA SE MULTUMESC DOAR
SA INJURE (MAI MULT NU POT). TREBUIE DOAR SA-I IGNORI ASA CUM FAC EU, JOACA SI O SA VEZI CUM PLICURILE
INCEP SA SOSEASCA. DACA AI INCREDERE SI PERSEVEREZI O SA-MI MULTUMESTI ....CAT PENTRU CEI CARE NU JOACA... VA RACITI GURA
DEGEABA, EU PRIMESC ZECI DE PLICURI CU BANI SI O SA
CONTINUI SA JOC... BAFTA :p