PDA

View Full Version : De unde pot sa-mi iau niste adidasi buni? Eastbay are cineva cont?



Raptor
14th December 2004, 00:37
Vreau sa-mi iau si eu (in sfarsit) niste adidasi mai buni si am gasit pe eastbay T-Mac 3, la 50 $. Din calcule reiese ca in total ar ajunge pe la 80$... cam atata am si eu maxim. Poate cineva sa-mi zica daca se gasesc in Romania si pe unde... sau daca are cineva cont la eastbay (eu tocmai mi-am facut, da' nu cred ca ma complic eu sa fac orderul)...

Si in plus, cum stiu ca o sa mi se potriveasca? Adica sa-mi vina ca turnati. Ca eu am ba un adidas de 44, ba unu de 47... nici nu mai stii ce masura ai dreq cu atatea numere. Si de parca n-ar fi fost indeajuns, mai vin si americanii cu masurile lor gen 10.5, 11 etc.

Deci... vreo idee cineva? Rasheed?

thekobe
14th December 2004, 02:23
du-te la adidas si cauta si daca gasesti probeaza-i si vezi ce nr iti trebuie.

Raptor
14th December 2004, 13:53
De parca as si sti eu unde e Adidasu in Bucuresti...

thekobe
14th December 2004, 15:11
la romana la iesirea de la metrou ?

Raptor
14th December 2004, 15:52
Uh... asta e in Bucuresti, nu? :D Anyway eu nu prea stiu Bucurestiu ca nu ies in oras, cred ca-l stii tu mai bine tocmai din Costanta. But back on, cred ca au si acolo modele bune, nu?

thekobe
14th December 2004, 16:34
nu stiu ce mai au da acum ceva timp aveau si tmac3

Raptor
14th December 2004, 17:52
De fapt mie-mi trebuie un adidas cu cea mai buna tractiune, aderenta, grip sau cum mai vreti sa-i ziceti posibila, si care sa nu depaseasca 2 milioane jumate.

thekobe
14th December 2004, 18:09
iti dau eu niste gumari

rasheedkpenny
14th December 2004, 18:32
De fapt mie-mi trebuie un adidas cu cea mai buna tractiune, aderenta, grip sau cum mai vreti sa-i ziceti posibila, si care sa nu depaseasca 2 milioane jumate.

Bah.. parca n-ai locui in Bucuresti....

Sunt ghete de baschet la preturi pana in 2 milioane juma' la Top Sport pe Regina Elisabeta... si la Nike Outlet pe Berzei...

dizzy
14th December 2004, 19:39
unde e mai exact nike-ul de pe berzei ca m-ar interesa si pe mine? eu mi-am comandat prin cineva de pe eastbay si trebuie sa-mi vina inainte de craciun adidasii, marimea am luat-o de pe siteuri cu convertoare de marimi si de pe adidasii vechi

Raptor
14th December 2004, 21:58
N-am auzit de niciuna din strazile alea... ma uit pe harta ... cred...

Miller
15th December 2004, 02:19
E foarte simplu de gasit magazinul Nike de pe Berzei. De la universitate iei o masina 2-3 statii pana-n Kogalniceanu. Dacolo iei tramvaiul din fata liceului Cervantes 3 statii si intrebi p-acolo.Dai de el sigur.
E foarte simplu dupa cum am spus.
Si apropo in ultimii ani d-acolo mi-am luat ghete si au mai multe modele itre2-3 mil.
Succes

rasheedkpenny
15th December 2004, 08:57
Regina Elisabeta - este de la Universitatii in jos, spre Splai. Vis-a-vis de parcul Cismigiu si de un liceu...

Berzei - este la intersectia Stirbei Voda cu strada care vine de la gara - Dinicu Golescu sau Berzei.

Raptore, daca ai cash-ul da-mi un PM sau un tel si vedem cum facem. :)

mishu
15th December 2004, 16:14
hai ca dau si eu o varianta... de la spitalul municipal... eroilor... medicina... sau cum vreti voi sa numiti zona aia... orice autobuz care merge spre romana... like 226, 168, 368, 126 etc... o statie... si ajungeti exact in fata magazinului Nike Outlet... nu poti sa ratezi...

top sport e o alta varianta buna... si din cate stiu eu in unirea undeva langa leonardo e un magazin micut cu articole sportive... treninguri... hanorace... bluejeans etc... si acolo au and1 si parca si adidas... pana-n 2.5 dar nu au decat maximum 45...

Raptor
16th December 2004, 00:13
Oh ok, eu am vreo 2 milioane 3 sute de mii... si ma intereseaza niste adidasi care sa arate bine si sa aibe super aderenta. A, si sa nu se strice daca joci cu ei afara. Cam pretentios, nu? Bine... in principiu sa aibe super aderenta in sala.

thekobe
16th December 2004, 01:55
cat de super ? pe o scara de la 1 la 10

rasheedkpenny
16th December 2004, 09:35
Depide de sala... e absurd sa ceri o super-aderenta in sala daca sala e plina de praf! :)

Raptor
16th December 2004, 18:31
Sala ca sala... eu vreau aderenta.

3stripes
13th January 2005, 16:58
top sport e o alta varianta buna... si din cate stiu eu in unirea undeva langa leonardo e un magazin micut cu articole sportive... treninguri... hanorace... bluejeans etc... si acolo au and1 si parca si adidas... pana-n 2.5 dar nu au decat maximum 45...

In magazinul de la Unirea sunt stifturi iar la Top Sport nush ce sa zic mi-am luat de akolo o pereche si nu au rezistat prea bine....

Raptor
27th January 2005, 01:15
Hm... pana una alta vad eu unde gasesc... o sa mai dau pe la Romana, IDM si Orhideea. Oricum, eu vreau ... well... "traction" :D

nr15
27th January 2005, 09:35
de la top sport intr-adevar ..mi-am luat si eu mai multe perechi si intotdeauna au fost bune !
in schim de la nike-ul de pe berzei ..sa aveti mare grija ..
de obicei sunt modelele vechi (ce-i drept ieftine ) ,si au mari probleme ..de ex: le cedeaza lipiciul sau le pica o bucata de talpa ..sau mai stiu eu ce ..
vb f serios ..acum vreo 2 ani cred ...au bagat aia de acolo un stoc mare de tot ...si si-a luat toata echipa la care jucam eu atunci ..si vreau sa zic ..ca mai toti s-au plans :(

rasheedkpenny
27th January 2005, 09:52
De la Top Sport mi-am luat si eu... au fost bune! De la Outlet nu mi-am luat nimic... oricum sunt cam aceleasi modele ca la mag. de reduceri din Cora - i-am luat unui prieten si au cam cedat... :(

In schimb mi-am luat si de la Nike de pe Magheru o pereche de Shox Limitless si ii mai am si acum... au aproape 2 ani jumate, am jucat cu ei si afara si in sala! :)

nr15
27th January 2005, 10:01
sunt de acord cu rasheed

aviz amatorilor care isi iau din cora sau din outlet-ul de pe berzei ..
au mari sanse sa-si ia "tzeapa"
am gasit un magazin cu niste modele ( evident niste fake-uri ) la vreun1,5 mil
in idm la etaj ..undeva in colt ..
modelele arata destul de bine ideea e ca nu stiu cam cat ar rezista

Mihai
27th January 2005, 11:29
Din outlet de la Cora mi-am luat eu o pereche de ghete nike acum un an jumate, si inca mai joc cu ei! (e drept ca s-au cam rupt si au o perna sparta) dar am jucat non-stop cu ei si i-am si purtat...
Deci eu nu am fost inca dezamagit de outlet...

Raptor
27th January 2005, 14:17
Ba deci stai putin... reprezentanta aia de la Romana a lu Adidas si Nike pe ce Bvard e ? Magheru ala?

golf2
14th April 2005, 19:36
Vreau sa-mi iau si eu (in sfarsit) niste adidasi mai buni si am gasit pe eastbay T-Mac 3, la 50 $. Din calcule reiese ca in total ar ajunge pe la 80$... cam atata am si eu maxim. Poate cineva sa-mi zica daca se gasesc in Romania si pe unde... sau daca are cineva cont la eastbay (eu tocmai mi-am facut, da' nu cred ca ma complic eu sa fac orderul)...

Si in plus, cum stiu ca o sa mi se potriveasca? Adica sa-mi vina ca turnati. Ca eu am ba un adidas de 44, ba unu de 47... nici nu mai stii ce masura ai dreq cu atatea numere. Si de parca n-ar fi fost indeajuns, mai vin si americanii cu masurile lor gen 10.5, 11 etc.

Deci... vreo idee cineva? Rasheed?

fac comenzi ptr adidasi de pe eastbay. cine vrea ceva de acolo va trebui sa mai adauge inca 15$ ptr fiecare articol comandat

smiley19
14th April 2005, 21:44
Doar pentru cei din Bucuresti?

K-Dogg
15th April 2005, 22:48
Top Sportul de pe Regina Elisabeta e cel mai bun magazin din Bucureshti! Parerea mea.. :D

Nov
17th April 2005, 11:28
Personal iti recomand sa iti iei niste adidasi de pe eastbay ... eu mi-am luat niste adidasuri GDL pe care am dat 60 $ ( cu tot cu taxe ) si sunt multumit de ei ! :)
Nu merita sa iti iei de la noi ... cel putin din Constanta (nu stiu cum sunt preturile la reprezentante in Bucuresti ) ... mai bine iti iei de pe eastbay ... iesi mult mai ieftin .
In legatura cu numerele ... uite-te AICI (http://a12.g.akamai.net/7/12/225/v002/eastbay.download.akamai.com/225/custserv/sizing/gen_intlsizing.html) si o sa iti faci o idee (numerele sunt sortate pe sexe ,marci si tari).
Iti recomand sa te uiti la marimea japoneza (exprimata in centimetri) ... vezi cati centimetri ai tu la picior si mai pui inca 0,5 ... :)!
La mine a mers varianta asta ... imi vin perfect adidasii ... :D !

Flintstone
27th April 2005, 03:35
Si cum ramane, golf2??? Iti dai seama ca vrem mai multi niste ghete, macar pentru ca sunt T-Mac3 la reducere acum. :)) Unde te contactez pentru detalii? Un mail, un telefon, ceva?

caseta
27th April 2005, 10:48
bah raptore, hai ca te scot eu din incurcatura.
te duci la mall (asta tre sa stii unde e, iar daca nu stii, cauta si tu o cladire mai mare - si vezi sa nu fie casa poporului :D) si ai acolo reprezentante de la cele mai multe firme de sport. e magazin infinity unde au reebok (printre altele) si sunt magazine nike si adidas.

te duci frumos, cauti o pereche care sa iti vina "turnata" asa cum vrei tu, te uiti pe limba (a ghetei, nu a ta :P) si vezi ce numar e trecut la US. probabil 10 sau cam asa ceva. il scrii frumos in palma si dupa aia ii dai lui golf2 (sau altuia care are cont pe eastbay) comanda. dupa aia te speli pe miini. :D :D :D

cred ca iei mai "eftin" decit daca iei ghetele din magazin din RO. in plus, daca nu le iei de la reprezentante sau magazine "specializate" risti sa iei fake-uri si nu cred ca merita.

PS: daca vrei ghete rezistente, cred ca (marca) adidas e cea mai buna alegere.
PS2: pt tractiune sporita, ma gindeam sa inventez eu niste ghete 4x4 sau mai bine ghete cu senila :P in fond si bowman, fondatorul nike, a facut prima talpa in ala de waffles al lu nevasta-sa. ;)

eatdaworm
27th April 2005, 11:32
sau poti sa imi dai mie la urascmanelele@yahoo.com
tot de pe eastbay iti aduc superrepede, superieftine banii la venireaa adidasilor
e perfect

fast_as_sound
29th April 2005, 16:13
jet ma ... am auzit io cat esti tu de serios ...

caseta
29th April 2005, 18:01
pai spune-ne si noua cit e de neserios.

oricum, faza cu superrepede si superieftin .... banuiesc ca nu prea poate sa aduca nimeni ghete de pe eastbay mai ieftine decit le dau aia acolo si mai repede decit ajung prin posta sau dhl sau cu ce dreq le trimit :P

poate doar in cazul in care sunt fake-uri la mina a 2-a :D :D

Adrian
29th April 2005, 19:49
eu vin in 4 saptamani acasa. Daca vreti si sunteti seriosi, va aduc eu cand vin, cu exact pretul pe care-l gasiti voi, ca nu ma apuc sa fac bisnita cu voi....
2 conditii totusi: sa fie persoana serioasa, cu vechime pe forum, nu de-astia cu 14 mesaje in 10 minute.
Si magazinul unde gasiti marfa pe net sa fie serios, ca nu-mi dau credit cardul la orice fraieri...

uti2102
29th April 2005, 20:20
Nu shtiu dak a venit cineva cu oferta de pe eastbay ca n-am avut rabdare sa citesc tot, dar o sa fac rost eu de numarul unui tip cu cont acolo. Un prieten mi-a zis ca shi-a cumparat adidashi de pe eastbay prin tipul asta shi pachetul tre' sa ajunga in vreo 2 saptamani.

Sharkie
7th May 2005, 17:39
Ti-ai mai luat adidasi Raptore?

Raptor
7th May 2005, 18:37
Da, din IDM.

Sharkie
9th May 2005, 20:16
De la ce firma?Esti multumit de ei?

Raptor
9th May 2005, 22:02
Made in Vietnam. Cred ca asa se numea vaporu unde au fost facuti.

Sharkie
9th May 2005, 22:04
:) Zi ma,sunt buni?

outlaw_klax187
12th May 2005, 19:45
va rog frumos care ma poate ajuta si pe mine cu o informatie: am citit pe forum ca exista persoane care se ocupa cu procurarea de haine si sport shoes de pe eastbay.com pentru un mic comision la fiecare produs.Daca cunoasteti astfel de persoane comunicati-mi si mie va rog numele lor sau nr de tel; ideal ar fi sa fie din bucuresti!
multam anticipat!

Raptor
12th May 2005, 19:53
2fast, step up man!

fast_as_sound
13th May 2005, 03:02
am mai scris ... fast_as_sound@yahoo.com ... cat despre treaba cu ekipele ... io cu musca ma stiu de numa 12ani de exemplu ... si ma-ntzeleg cu el pur si simplu perfect ...

smiley19
13th May 2005, 19:20
Ati vazut careva Nike VC IV?Ca vreau sa-mi iau bascheti noi si cred ca la astia ajung.

outlaw_klax187
14th May 2005, 22:32
hei inca mai astept raspunsuri la anuntul meu.....

thekobe
14th May 2005, 22:46
hei inca mai astept raspunsuri la anuntul meu.....
fast_as_sound@yahoo.com

outlaw_klax187
20th May 2005, 14:12
ok merci fain

Raptor
20th May 2005, 18:37
Yugo ce parere ai despre DADA ca firma de adidasi? Sunt de calitate, se merita ca pretz etc? Pentru ca stiu ca tu aveai si purtai si erai multumit (imi ziceai mai demult ca sunt destul de buni).

smiley19
20th May 2005, 19:03
DADA se gasesc destul de usor. Eu mi-am dat comanda la VC IV.