PDA

View Full Version : "Green fee"-urile la competitiile de amatori



Tavi24
4th November 2006, 21:54
Va salut pe toti.
Mai intii citeva cuvinte despre mine. Am 27 de ani si sint un jucator amator de golf din Craiova, inca nelegitimat la vreun club. Din informatiile obtinute de la un reprezentant al clubului de golf "Lac de Verde" am aflat ca pentru a participa la competitii trebuie sa fiu legitimat la un club si sa beneficiez de invitatie din partea organizatorului. Mi s-a mai spus ca taxa de participare pentru competitie "green fee"-ul de obicei nu se plateste (depinzind de la caz la caz).
1. Poate cineva sa ma ajute cu informatii referitoare la taxa "green fee"?
2. Stie cineva o adresa de e-mail pentru clubul "Paul Tomita" de la Pianu sau a unei persoane de contact a aceluias club?

Va multumesc anticipat.

sorin1010
6th November 2006, 16:06
salut, tavi,

"green fee"-ul este taxa pe care o platesti ca sa joci pe orice teren, in scop recreativ sau in cadrul unui turneu. de obicei la turnee este platit de catre organizatori, intr-adevar. pt. a participa la turnee trebuie sa te inscrii la un club si sa obtii un certificat de handicap apoi, printr-un proces gen "one step at a time" ajungi sa participi la toate turneele, pe masura ce intri in baza de date a terenurilor si a organizatorilor.

pt alba iulia persoana de contact este gabi toader, 0721373799.

succes !