PDA

View Full Version : Juventus - Milan: pronosticuri si discutii!



Al Dracu
12th December 2004, 18:19
Pronosticuri si discutii pe marginea meciului de simbata viitoare (18.12.2004)!

Sa invinga cei mai buni! Prin urmare pronostic 1! :D

Catalanul
12th December 2004, 18:41
asa de bine merg echipele astea in Serie A incat echitabil pentru ambele formatii ar fi un X :drak: deci eu merg pe un egal specific italienesc :D 0-0 :sleep:

OwenSkeet
12th December 2004, 18:58
Sigur o sa fie X...:D

ady_azzuro
12th December 2004, 21:56
Bineinteles ca Juve va iesi invingatoare, 2-0! :)

ieppy
12th December 2004, 23:51
Milan cu 2-1. zlatan si seva 2. :D

Zebrone
13th December 2004, 09:52
Juve va invinge cu 2-1! :happy:

$H€7A
13th December 2004, 10:37
FORZA MILAN!!!!!!
0-2 KAKA si $H€7A

Pancone
13th December 2004, 13:36
3-1
O sa fie explozie ! :p

NESTINA
13th December 2004, 16:10
GOBBO ALLE VENGO DA TE :drak: :drak: :drak: :drak: :drak:
SHEVA KAKA' CRESPO :yeah:

Ayrton
14th December 2004, 09:44
Bate Milan: e mai buna, e mai in forma, are actualul "Balon de aur", cel al lui Juve e expirat!

Zebrone
14th December 2004, 09:48
Ayrton optimistule ce esti! Milan e in forma cu fiorentina numai vezi ca e oarece diferenta intre cele 2 meciuri. Forza Juve 2-1!:happy: Balonul ala expirat taman ce l-a preluat shevchenko! :drak:

Sergio
14th December 2004, 12:23
alpi, nu uita cat s-a chinuit Juve cu Fiorentina.
As vrea sa bata Milan, ca sa se relanseze campionatul. Daca bate Juve, e cam clara situatia.

Ayrton
14th December 2004, 13:19
Pai tocmai asta ziceam si eu: ca balonul de aur al lui juve a expirat, a intrat in vigoare cel al lui Milan!
Forza Shevcenko!

Zebrone
14th December 2004, 13:24
pai da sergio Juve s-a muncit cu Fiorentina ptr ca la meciul ala fiorentina n-a stat picata in admiratie pe teren; nu va grabiti nu insinuez nimic decat ca viola au fost mult prea slabi si fara vlaga, mai mult decat ma asteptam eu
ayrton nu m-ai inteles milanul a luat un balon gata expirat :D

Ayrton
14th December 2004, 13:40
ntz!
la Milan nici un balon nu e expirat! Nici macar al lui George Weah! :D
si la anul il va lua Kaka'!!!

viorel 31
14th December 2004, 13:44
Oare un meci egal ar avantaja pe Inter? :D
Am votat 1, Juve este pe cai mari si are un antrenor de clasa. Oricum ar fi sper sa vedem meci frumos :ok:

diablo20
14th December 2004, 20:57
juventus-milan curiozitati:
http://www.juventus.com/it/news/detail.aspx?lml_language_id=0&trs_id=1199000&ID=3561

realmadrid.com
14th December 2004, 21:23
Cred intr-o victorie Juventus, sper cu 3-1:D, cu un gol din partea balonului de aur:D

Delia
14th December 2004, 22:20
Meci de 1, X, 2. Avand in vedere ca e vorba de echipe de valori apropiate, egalul pare cel mai probabil rezultat. Sa nu uitam insa ca jucatorii de clasa pot decide mereu asemenea meciuri. O sclipire a lui Sheva, o torpila a lui Pavel, o pasa maiastra a lui Kaka', o fenta a lui Zlatan... Orice e posibil. Milan s-a distrat cu Fiorentina duminica, dar Juve e cu totul alta mancare de peste... :) De acord cu Sergio, show-ul ar fi mai mare daca ar invinge Diavolul... Ambele echipe au atacurile, respectiv apararile, de valori apropiate: sezonul acesta, Juve a inscris 28 de goluri si a primit 7, iar Milan a marcat de 27 de ori, incasand 9 goluri.

inter
14th December 2004, 22:39
bat verisorii ...de o maniera clara va fi victoria lor!

Zebrone
15th December 2004, 09:59
o sa-si bata verisorii in retur rudele mai amarate:drak:
de o maniera clara va fi victoria lor:D

inter
15th December 2004, 10:03
:D:D alpi va bat la o diferenta de la 2 in sus ...
si oricum nu conteaza ca meciul e la Torino .. ca tot in deplasare veti fi .... poate sa aveti si voi un record de spectatori (majoritatea fiind draci :p)

Zebrone
15th December 2004, 10:07
o sa ne bata la diferenta de 2 palme pe umar in sus :ok:
cat priveste spectatorii problema e mai complicata decat crezi tu si nu e nici locul nici momentul sa iti explic eu. lasa ca aveti voi spectatori....masochisti pe cuvant :D

inter
15th December 2004, 10:08
:D:D:D
suntem unici :p

Zebrone
15th December 2004, 10:13
adevar graieste gura ta :D
revenind, nu ti s-a parut cam ciudata lipsa de opozitie a fiorentinei; repet nu insinuez nimic dar eu am in minte modul in care au luptat cu juve... mi s-a parut cam aiurea figuratia :thinkso:

inter
15th December 2004, 10:34
stii prea bine ca violetii au o puternica aversiune fata de voi ... si joaca la sacrificiu ..
iar in fata verisorilor .. meciul s-a rupt la 2-0 ... cand nu au mai fost interesati de ce se petrece in teren.

Zebrone
15th December 2004, 10:46
pai asta spuneam si eu ca nu au fost interesati...si faza primului penalty e de curtea scolii sa il agate asa pe crespo daca nu ma insel... cam haios zic eu :ok:
imi place semnatura ta :D

inter
15th December 2004, 10:51
:cool: uita :happy

Zebrone
15th December 2004, 10:54
va bene :D
am vazut ca inca nu se stie cine va fi convocat pentru derby, desi in mare masura se poate ghici echipa probabila... astept sa vad ce se mai petrece.

inter
15th December 2004, 10:55
se pare ca maine vor fi anuntate loturile

Zebrone
15th December 2004, 10:58
daca nu apare vreo accidentare de ultima ora probal e echipa standard

diablo20
15th December 2004, 21:17
singurul care ar putea sa lipseasca din primul 11 este del piero din cauza ca nu este inca refacut 100% dupa problemele musculare

Delia
15th December 2004, 22:10
Va fi un "duel" interesant si intre cei doi antrenori...

Incepand din sezonul '91/'92 si pana in sezonul '95/'96, Capello a castigat cu Diavolul 4 "scudetti", o Liga a Campionilor, o Supercupa a Italiei si 3 Supercupe ale Europei.

Ancelotti a castigat cu Milan un titlu de campioana a Italiei, o Liga a Campionilor, o Cupa a Italiei si doua Supercupe. In sezonul '98/'99, incepand din etapa XXI, l-a inlocuit pe Marcello Lippi la Juve. A terminat pe locul 5, iar in urmatorii doi ani a sosit al doilea, Lazio, respectiv Roma cucerind titlurile in anii respectivi....

[Ar fi vorba doar de palmaresul ca antrenori... am gasit insa o neconcordanta, tre' sa mai arunc o privire pe niste statistci.] :headbang:

Al Dracu
15th December 2004, 23:39
Da un ochi la alea 3 Supercupe ale lui Capello ca nu ies la numaratoare coane Fanica! :D

Delia
15th December 2004, 23:49
Corect! :ok: Stiam eu ca ceva nu-i bine... :)

Delia
17th December 2004, 10:44
In saptamana in care Milanul a implinit 105 ani, se joaca big match-ul cel mai vechi din Italia: prima confruntare dintre cele doua echipe dateaza din 1900. Juve si Milan sunt echipele care s-au intalnit de cele mai multe ori in Serie A... E meciul dintre echipele cele mai galonate ale fotbalului italian(Milan in Europa, Juve in Italia), e o confruntare resimtita puternic si de cele doua tifoserii. Site-ul oficial al Milanului numeste "derby d'Italia" acest meci, precizand faptul ca expresia "derby d'Italia" a fost atribuita, de catre Gianni Brera (http://biografieonline.it/biografia.htm?BioID=270&biografia=Gianni%20Brera) , in sezonul 1966/1967, confruntarilor dintre Juve si Inter. Asta nu pentru ca cele doua n-au jucat in Serie B(si eu credeam ca d-aia se numeste asa, inainte sa ma informez mai mult :) ), ci pentru ca erau echipele care luptau cel mai mult pentru trofee si care castigasera, la ora respectiva, cele mai multe campionate. Adica exact cum sunt astazi Milan si Juve....

Zebrone
17th December 2004, 13:29
Arbitrul meciului va fi Bertini.

Il Fenomeno
17th December 2004, 16:32
Sa bata MILANU sau egal ca asa e cel mai bine si un Eurogol din partea lui Shevchenko dupa ce a primit Balonul de Aur!!!

Sasuke Uchiha
17th December 2004, 16:52
sper sa bata Juventus... :ok:

inter
18th December 2004, 10:06
Juventus (4-4-2): 1 Buffon, 27 Zebina, 21 Thuram, 28 Cannavaro, 19 Zambrotta, 16 Camoranesi, 8 Emerson, 20 Blasi, 11 Nedved, 9 Ibrahimovic, 10 Del Piero. (12 Chimenti, 4 Montero, 7 Pessotto, 3 Tacchinardi, 18 Appiah, 23 Kapo, 25 Zalayeta). All.: Capello.
Squalificati: nessuno.
Diffidati: Appiah, Camoranesi, Zebina, Thuram.
Indisponibili: Olivera e Trezeguet.

Milan (4-3-1-2): 1 Dida, 2 Cafù, 13 Nesta, 3 Maldini, 4 Kaladze, 8 Gattuso, 21 Pirlo, 20 Seedorf, 22 Kakà, 11 Crespo, 7 Shevchenko. (77 Abbiati, 26 Pancaro, 5 Costacurta, 23 Ambrosini, 10 Rui Costa, 24 Dhorasoo, 27 Serginho). All.: Ancelotti.
Squalificati: nessuno
Diffidati: Cafù, Inzaghi, Kaladze.
Indisponibili: Stam, Inzaghi, Simic, Tomasson.

situatia loturilor inaintea meciului de azi.

miril
18th December 2004, 22:32
Prima repriza nula din multe puncte de vedere. Milan mai buna, noroc cu Thuram, cel mai bun juventist, Canavaro si Zambrotta. Inexistenti: Nedved, Del Piero, cel mai slab de pe teren, si Zlatan.

miril
18th December 2004, 23:29
Meci nul cu un plus pentru Milan, care a ratat desprinderea in ultimele minute prin Andrea Pirlo.

Al Dracu
18th December 2004, 23:54
Un 0-0 cit o victorie in conditiile in care in ultimii 20 de metri am fost ca si inexistenti iar in jumatatea noastra am pierdut vreo 20 de mingi din care jumatate s-au transformat in ocazii milaniste. Constructia la pamint. Milanul mai bun la posesie si constructie si mai prezent in fata portii. Dar pe ansamblu a fost un meci de kaka. Sterilitate totala. Raminem la 4 puncte in fata! :yeah:

Pentru "prieteni":
Unde a fost coregrafia Milanului in seara asta? Frumos versul de pe striscione nu? :D

Catalanul
18th December 2004, 23:58
0-0 :sleep: parca era cineva pe aici care a dat acest pronostic :drak: :D...

inter
19th December 2004, 00:15
n-am vazut meciul ... dar acum vad o declaratie a lui Ancelotti "la Crespo a fost penalty" ... e adevarat?

IlMILAN
19th December 2004, 01:31
:degete: :degete: :degete: :degete: :degete:
Al dracu tu la ce meci te-ai uitat? ai fost pe stadion sa-ti aplauzi echipa aia de dopati si de hoti...cei de la Juve au avut grija sa trimita un arbitru acasa .... asta e chipa care trebuie sa castige Serie A? ati stat tot meciul cu fundu in poarta ....si ati jucat acasa...

min 4 penalty si eliminare , Nedved merita cel putin un galben la modul uin care a avut grija sa-i controleze pe Pirlo si Rino, faza penibila in care Bertini juventinul il opreste pe Kaka' dand fault tot pentru Milan a fost de-a dreptul hilara, Milanul scapase 3 contra 1...apoi la cateva minute offside inexistent la Sheva cand a scapat singur cu Buffon....juve o echipa terminata cu un antrenor complexat ..o echipa care a castigat cel putin 10 puncte prin hotie la fel cum a facut-o tot timpul.

Ceea ce ma bucura a fost jocul Milanului, pe alocuri incantator....contra unei echipe de ratati asazati pe doua linii... echipa care a inceput repriza a doua cu inca un "fundas" Zalayeta.

Referitor la coregrafie....multumiti Milanului ca ati facut si voi coregrafie.....or mers la meci toti pensionarii juventini...eveniment ca la restul meciurilor fac coregrafie de la televizor....cu hartia igienica in mana....
Amin mortilor.
:degete: :degete: :degete: :degete: :degete:

Gonzo
19th December 2004, 01:41
sunt neutru si pot sa spun ca Juve a jucat rusinos pt o echipa care joaca acasa si mai are si pretentii de lider... Milanul a fost peste azi la toate capitolele.

miril
19th December 2004, 08:56
Faza interpretabila la Crespo, inclin sa ii dau dreptate arbitrului, faza fiind rapida, Thuram avand un contact cu mana, dar Crespo exagerand contactul. Bertini a avut cateva faze in care a luat decizii in favoarea lui Juventus, cererea lui Milan de a fi arbitrat de Collina parand justificata. Nici Milan nu a stralucit, dar a avut cateva faze de finete si numai apararea lui Juve, singura care merita sa ia nota de trecere, arbitrul la una-doua faze si (ne)sansa au facut ca meciul sa se termine la egalitate. A fost un meci mediocru, oricum.


Am revazut faza in care Zebina, si nu Thuram cum zis de vreo doua ori, "a pus mana pe Crespo". Tinand cont de rapiditatea fazei, minutul de joc, minutul patru, si faptului ca Crespo exagereaza contactul, inclin sa-i dau dreptate arbitrului, care a favorizat, totusi, ulterior Juventus la cateva faze, mentionate de IlMilan. Ceea ce este alarmant, dpdv al suporterilor nejuventisti, este ca Juve ia puncte si cand joaca catastrofal, ca aseara. Miroase a un nou titlu de campioana.

Sergio
19th December 2004, 12:51
Milan merita sa castige. Au fost mai buni din toate punctele de vedere. Juventinii parca erau adormiti (poate au gresit vitaminele) :p

IlMILAN
19th December 2004, 12:53
Miril miroase a hotie.....din 2 faze iesea cel putin un gol , si nu ma refer la faza cu Crespo.Oare de ce tot Juve e ajutata , adica pardon se fac greseli in favoarea lor? sunt cel putin trei meciuri in care Juve a fost ajutata flagrant....pierdea minim 5 puncte. pentru ei nu exista offside, 11 m impotriva lor, galbene lui Nedved etc...:rosu:.

Cat despre faza din min 4 Bertini in primul rand era la mama dracului fata de faza, Crespo era in saritura iar Zebina la tras,impins , jenat (cum vrei tu) in careul mic....11m si eliminare...rapididate sau nu....daca era pt Juve faza sunt sigur cum era interpretata. Plus ca aseara mega nervos fiind am uitat sa pomenesc de un alt fault grosolan tot in careu asupra lui Kaladze , tot in prima repriza, facut de acelasi Zebina, care nu prea are el treaba cu sportul asta. Arbitrul a dat fault in atac. E cusuta cu ata rosie deja.
Oricum sunt convins ca dopatii vor pierde titlul....pot sa aduca ce jucatori vor...au un antrenor complexat...care va pierde la fel ca si anul trecut ...pe cand antrena alta echipa terminata. Va fi mai greu ca acum il ajuta arbitrii.

Isi mai aduce aminte cineva cum urla "Caposu" anu trecut ca Juve fura...???? acu totul e corect.....

Delia
19th December 2004, 13:04
@Miril: in general, cred ca ar trebui sa se dea penalty indiferent de minutul de joc(ca-i primul, ca-i ultimul), daca e cazul...
Mda, sa zicem ca faza cu Crespo din primele minute e discutabila... dar restul? :mda:

Milanul scapase 3 contra 1...
Asta a fost faza care m-a surprins cel mai mult(in mod neplacut). :evil:

inter
19th December 2004, 13:14
I rossoneri si arrabbiano con Bertini che, per ammonire Thuram (era diffidato), interrompe un'azione (in vantaggio) del Milan.

Ci sarebbe anche una spintarella di Zebina, ma l'arbitro Bertini fa proseguire. E lo stesso farà più avanti in un altro contatto tra l'ex romanista e Kaladze

se pare ca IlMilan are dreptate ... presa de italiana de azi il critica pe Bertini.

BoboCosta
19th December 2004, 13:32
Meciul nu am putut sa il vad aseara si imi pare rau...mi s-a zis ca a fost un meci de calitate.....din ce observ din discutiile de pe thread milan ar fi meritat sa castige meciul avand ocazii mai clare decat juve(cu toate ca juve era gazda)....oricum ma bucur ca a iesit X

Zebrone
19th December 2004, 15:04
Juve a jucat catastrofal limitandu-se la o aparare supraaglomerata care si-a atins scopul acela de a nu primi gol, atacul fiind o optiune pe care Capello nu a luat-o in calcul. In ceea ce priveste arbitrajul Bertini e un jucator de popice dezavantajand pe rand ambele echipe cu un plus pentru milan; cel putin la faza cu Kaka pe mine m-a lasat masca, trebuie sa nu intelegi fotbalul ca sa iei astfel de decizie. Oricum Milanul a jucat mult mai bine, ce ma socheaza e letargia echipei in unul din cele mai importante meciuri ale sezonului.
In alta ordine de idei de ce Collina arbitreaza Inter-Brescia ???? :o:
Sergio: in locul tau as vorbi mai putin in general si in special as lasa-o mai moale cu vitamine si alte faze de prost gust; nu mi se pare ca interul ar avea un sezon deosebit de aceea iti sugerez sa te ingrijorezi pentru ai tai; se pare ca ei au nevoie de vitamine :no:

Sergio
19th December 2004, 15:07
Mai glumim si noi, man... :)
Tu ar trebui sa fi fericit ca ati luat un punct. :D

PS. Arbitreaza Collina ca sa mai castigam si noi un meci. :evil:

Zebrone
19th December 2004, 18:24
Sunt fericit ca pastram distanta si ca am dovedit un pragmatism extrem , dar nu mi se pare corecta nici reactia lui Il Milan cu echipa de ratati etc. II inteleg frustrarea dar totusi daca nu au bagat-o in ate nu poti da vina pe arbitru, pe constelatii sau mai stiu eu ce. In fine asta a fost meciul sa fim sanatosi.
off topic: rau v-a chinuit Brescia mai si a fost o faza cu un hent la Materazzi identica cu cea din meciul de aseara, faza la care Collina a dat lovitura libera si Bertini nu (in favoarea noastra pe linia de 16 m lateral dreapta). Putea iesi gol de acolo dar de aia nu ma vezi casunand pe arbitraj; asta este accept situatia.
Forza Juve!

cocomic
19th December 2004, 18:48
ete na, exact din faza aia ar fi iesit golul... sa fim seriosi...
Milan a jucat foarte bine pana la 25 de metri de poarta lui juve... de cele 3 dati in care a jucat bine si in ultimii 25 de metri, s-au opus bertini (fault la crespo - si sa nu va aud... nu conteaza daca faultul e in minutul 1 sau 90... a pus mana pe el si l-a impiedicat sa joace mingea... chiar daca poate n-ajungea la minge), bara (sutul lui sheva) sau imprecizia lui pirlo (in ultimul minut)...
si juventus a jucat mai bine... dar pe primii 25 de metri...

Zebrone
19th December 2004, 18:53
fault la crespo discutabil daca asa vreti voi asa sa fie; faultul lui kaka sunt de acord ca trebuia avantaj dar "ete na, exact din faza aia ar fi iesit golul..." vroiam sa va demonstrez ca si noi putem zice huo dar am depasit varsta asta :D

miril
19th December 2004, 20:28
Am revazut faza la 90 minuto, fault clar al lui Zebina la Crespo, 11 metri dar nu si eliminare, Crespo nescapand singur, Thuram fiind ultimul aparator. Sa nu fiu inteles gresit, ce am vrut sa spun cu minutul patru, este ca psihologia poate juca si ea un rol, ceea ce nu a fost cazul aici. La o faza greu de interpretat arbitrul tinde sa ierte decat sa penalizeze daca este vorba de inceputul sau sfarsitul meciului si, bineninteles, daca nu arbitreaza tendentios. Tot la 90 minuto s-a anunutat posibila instaurare ca director tehnic a lui Arrigo Sacchi la Real Madrid. In rest, superba Roma cu Cassano si Totti in forma de zile mari, in fata, ce este drept, al unei Parme palide, de retrogradare. Totti a inscris golurile cu numarul 107 si 108, intrecandu-l pe Pruzzo, ca cel mai eficace romanist din istoria clubului.

Al Dracu
19th December 2004, 21:18
:D IlMilan, ce-ai cu mine vere, m-ai prins cu mina in buzunarul tau? Ce te-a deranjat din ce-am spus, ca a fost un meci de 2 lei? Asta a fost! Juve n-a jucat nimic iar Milan a dominat clar mijlocul terenului! A rezultat o plictiseala de moarte. Capello nu degeaba e tatic. Cu Del Piero si Nedved la 50% capacitate a pus lacatul pe poarta iar cu ajutorul celui de-al 12-lea jucator (publicul) si al celui de-al 13-lea (Bertini) v-a trimis in vacanta tot la -4... :drak:

Auzi? Cica Zebina isi deschide un serviciu de pompe funebre! Dupa ce l-a ingropat pe Kaladze in careu ar face bani frumosi, hehe! :ok:

Tacchinardi la Barça pe 4 milioane.

Zebrone
20th December 2004, 09:19
E clar ca tot ce a vrut Juve a fost sa nu ia gol, lucru care s-a intamplat, si daca milan nu a putut sa o bage in ate problema lor :D
Dupa cum spunea Moggi, mare noroc a avut milanul ca i-am blocat 90 de minute in careu... al nostru :D
A, in caz ca mai e cineva nelamurit Moggi a spus ca are de cand sa isi duca pana la capat (2006) contractul cu Juve si ca spera sa continue si dupa :yeah:

viorel 31
20th December 2004, 12:21
Dupa cum am spus si inainte de meci partida sa terminat la egalitate.
Milan a jucat fenomenal (mai putin faptul ca nu a inscris) si cred ca merita cele 3 puncte -concluzie Mialn a pierdut 2 pct.-
Juve a jucat tactic f bine Capello fiind constient de forta diavolului milanez si cred ca Juve a castigat 1 pct chiar si pe teren propriu.

inter
20th December 2004, 13:06
interesant titlul de azi di tuttosport :

La Juve dice basta
Moggi: "Milan taci, i più forti siamo noi"

:D:D:D interesanta declaratie...

Al Dracu
20th December 2004, 13:10
In ce dictionar de sinonime ai gasit tu ca realist = interesant? :D

inter
20th December 2004, 13:15
:D:D:D hai ca nu reusesti sa ma provoci ... te las pe mana "verisorilor" :p

Milan
20th December 2004, 13:24
Milan merita sa castige. Juve a fost ajutata de albitru si as putea spune chiar decisiv.

Zebrone
20th December 2004, 14:16
mai nu stiu daca "albitrul" a contlibuit decisiv, dal din moment ce numai asta stiti sa spuneti in lipsa de alte algumente asteptam sa mai clesteti! :D

Milan
20th December 2004, 16:47
evident ... drogati de la juve au nevoie si de ajutorul arbitrilor pentru a scoate un egal in fata propilor suporteri ... ce sa zic ai dreptate sa mai cresteti :) pana una alta Milan a luat 1 punct si juve a pierdut 2. cresteti cresteti ... si cind vom fii pe un form de limba romana o sa-mi pese si de corecturile tale fat frumos ce esti ....

Al Dracu
20th December 2004, 20:14
pana una alta Milan a luat 1 punct si juve a pierdut 2.
A-m impres-ia ca a-i vrut s-a spui invers! Cred ca Juve a cistg'at unu ia-r Milan a pierdut doo! :D

Zebrone
20th December 2004, 20:53
milan cu "m" mic : tu chial clezi ce spui sau citezi din ilustlii tai inaintasi la fel de flustlati ca tine? :D
iti spun eu cum sta tReaba: voi ati pieRdut 2 puncte si noi am castigat 1 ceea ce s-a si uRmaRit. pana una alta ne-am descuRcat in fata "propilor" suporteri :ok:
aa, si "formul" asta nu e despre limba romana dar e in limba romana (sa-mi spui daca scriu prea repede!) asa ca fa bine si vorbeste in limba oficiala a tarii in care ai avut fericirea sa te nasti. Pentru dialecte nu cred ca te afli pe forumul potrivit :D

Sergio
20th December 2004, 21:44
In ce dictionar de sinonime ai gasit tu ca realist = interesant? :D
La cum joaca ai tai in ultima vreme, mai realist ar fi interesant=ciudat. :o:

Noroc ca vine moshu' cu vitamine la baieti. :evil:

Zebrone
20th December 2004, 22:18
sergio sugubatule ce esti cum te uiti tu numai la noi in ograda dar nu vezi ca voi nici gard nu mai aveti :D
Sa stii ca moshu nu mai vine cu vitaminele ca i le-a dat lui Martins ca e mic sa creasca si el mare ca (virgula) Kallon :evil:

Sergio
20th December 2004, 23:46
Mah, cand ai dreptate, ai dreptate... :ok:

Daca m-as uita mereu la noi in ograda ar fi cam naspaaiureanasol. :D

Marquise MGP
21st December 2004, 01:01
atata timp cat juve e pe primul si milan pe doi toates bune .(punct)

Milan
21st December 2004, 10:31
e drept asa e atita timp cat ... sper insa sa nu mai dureze tare mult

Zebrone
21st December 2004, 10:35
numai 22 de etape e bine asa? :D