PDA

View Full Version : Comedy Friends



Denis
11th August 2010, 12:06
Din cate am observat parca mereu sunt 4 grupuri de actori care fac impreuna comedii constant reusite, dar care spre placerea fanilor uneori grupurile lucreaza impreuna si scot niste filme foarte tari. Eu voi da doar cateva exemple, dar mai sunt filme bune care au fost facute impreuna, si mai sunt si actori buni care nu i-am enumerat mai jos.

1. Steve Carell, Seth Rogen, Paul Rudd, Steve Carrell, Jonah Hill, Leslie Mann.
- Impreuna au facut filme precum: 40 Year Old Virgin, Anchorman, Knocked Up, Funny People, Dinner for Schmucks, Monsters vs. Aliens.

2. Adam Sandler, Chris Rock, Rob Schneider
- Impreuna au facut filme precum: Grown Ups, You don't mess with the Zohan, The Longest Yard.

3. Will Ferrell, Vince Vaughn, Owen Wilson, Ben Stiller, John Reilly, Bradley Cooper.
- Impreuna au facut filme precum: Wedding Crushers, Stursky and Hutch, Dodgeball, Semi-Pro, Step Brothers, Talladega Nights.

4. Terry Crews, John Witherspoon, Shawn Waynes, Marlin Waynes, Tracy Morgan, Lochlyn Munro, Brittany Daniel, Ice Cube
- Impreuna au facut filme precum: White Chicks, Soul Plane, Little Man, Friday, Next Friday, Friday After Next.


Care grup vi se pare cel mai tare?

Sir. Eko
11th August 2010, 12:25
The "Frat Pack" is a nickname given to a group of male Hollywood comedy actors who have appeared together in many of the highest grossing comedy movies since the late 1990s. The group usually includes Ben Stiller, Jack Black, Will Ferrell, Vince Vaughn, Owen Wilson, Luke Wilson, and Steve Carell.

:D

Denis
11th August 2010, 13:38
Ehh, eu i-am impartit altfel.:D Oricum, nu i-am imparit rau. :P

Will Ferrell, Steve Carell, Seth Rogen si fratii Wayne sunt niste genii.:ok:

Eddy DoubleD
11th August 2010, 13:57
Prefer parca grupul 3, la mica distanta de grupul 1.

PS: Vezi ca la grupul 1 l-ai trecut de 2 ori pe Steve Carell. E adevarat ca el unoeri face cat 2, dar totusi.:D

Denis
11th August 2010, 14:36
Te corectez, face cat 3. :D Dar mersi ca mi-ai atras atentia. Acum lasam asa. Daca vrea cineva care poate sa editeze, n-are decat sa o faca.:)

Eddy DoubleD
11th August 2010, 17:44
Atunci mai trece-l o data.:D Merita.:)

Sir. Eko
11th August 2010, 18:21
Seth Rogen nu e genial deloc,nu stiu cum naiba vi se pare amuzant tipu.

Denis
11th August 2010, 19:38
Nu-i vorba ca e genial ca actor, ci ca scriitor. El a fost producatorul filmelor Knocked Up, Superbad, Funny People, Pineapple Express, si co-producator al filumului 40 Year Old Virgin.

Sir. Eko
11th August 2010, 19:46
Funny People si 40 Year Old Virgin. au fost asa ok spre bune ....in rest...:D .

Denis
11th August 2010, 19:49
Oohh, pacat, mie mi-au placut foarte mult si Knocked Up si Superbad. :D Superbad, mai mult o comedie de adolescenti, dar a fost supercomica.:D

Eddy DoubleD
11th August 2010, 22:46
E interesant ca in niciun grup nu e maestrul comediei, Jim Carrey. Poti adauga grupul 5 format numai din el.:)

Tazz
11th August 2010, 23:15
Denis, cum poti sa-l uiti pe Jack Black ? E foarte tare omul :D

Denis
12th August 2010, 01:37
Nu l-am uitat, insa nu stiam in care grup sa-l bag. Lafel si cu Jim Carrey. Amandoi au aparut in filme din care faceau parte grupurile de mai sus. Si Will Ferrell, dar am decis sa-l bag in grupul 3 ca a aparut in mai multe filme cu alde Owen Wilson, Ben Stiller, si Vince Vaughn.

cristi8
17th August 2010, 10:45
La grupul 1 mai erau Judd Apatow si Jonah Hill :D IMO cel mai bun grup e 1,la mica diferenta de 3.

Cneazul
18th August 2010, 18:43
la grupul lui adam sandler i`ai uitat pe steve buscemi si allen covert!

iuli
18th August 2010, 19:34
Comediile parca sunt din ce in ce mai slabe cu fiecare an...e doar parerea mea?

Cred ca ultima comedie buna pe care am vazut-o a fost Death at a funeral. Dar cea a britanicilor, de a americanilor nu m-am atins, m-am gandit ca e o porcarie. Nu cred ca m-am inselat.