PDA

View Full Version : Etapa 4: Otelul Galati-FCM Tg.Mures 1-0



Cristina
9th August 2010, 11:10
luni,16.08.2010
ora:18.00;GSP TV
discutii inainte si dupa meci

delaoltenia
9th August 2010, 11:18
1 solist

Trim0b
9th August 2010, 11:32
1 solist

Dregan
9th August 2010, 11:41
Suntem singura echipa care nu evolueaza sambata sau duminica. Dupa 3 vineri consecutive urmeaza o luni...

Pedro1984
9th August 2010, 11:49
egal

delaoltenia
9th August 2010, 11:51
Suntem singura echipa care nu evolueaza sambata sau duminica. Dupa 3 vineri consecutive urmeaza o luni...
Ar trebui sa te bucuri,aveti doua victorii si un egal.:)

Steel Jar
9th August 2010, 12:09
Am trecut proba de aerodinamica cu bine. Credeau aia ca o sa le fie chiar foarte usor. Otelul este o echipa serioasa , care nu Mai face circ ca in era Grigoras. Credeau aia ca ne ducem sa le lasam spatii si sa le dam punctele prosteste ca in sezoanele trecute. Se plang ca nu am jucat ofensiv! Da voi ce ati asteptat? Daca Erati chiar Asa de buni atacati voi Mai mult.
Se vede acum ce probleme pun Sportul si Pandurii , pe care noi le-am anihilat si nu le-am lasat sa joace.
Etapa asta avem meci Mai greu decat etapa trecuta.

Matracuca
9th August 2010, 12:39
otelul bate si sta in primele locuri

Denis
9th August 2010, 13:27
Unirea a jucat slab cu FCM si de-aceea a pierdut cu 1-0. Bine, si FCM a jucat bine, dar noi daca ne mentinem jocul care l-am facut in primele etape putem castiga chiar la vreo 2 goluri diferenta.

Asta-i meci de 1 solist, dar trebuie sa dam golul acela care cam mereu a venit cu chiu cu vai.

stiintacv
9th August 2010, 15:18
1 solist.

Redboy
9th August 2010, 21:59
Nici nu ma gandesc sa nu castigam. Dar, parca ar fi prea frumos sa avem 3 victorii din primele 4 jocuri.

Denis
9th August 2010, 23:24
Daca nu ne pune nimeni bete in roate, inclusiv noi, nu avem de ce sa nu castigam. Suntem peste Tg. Mures.

Casuba
10th August 2010, 00:38
Asta cred ca e cel mai greu meci de pana acum... pentru ca, aparent, e cel mai usor, dar la cat de ''disperat'' e Dorinel sunt sigur ca o sa-i tina pe jucatori in priza pentru meciul asta...deci, pronostic 1

Shinnok
10th August 2010, 03:02
bate Otelul.

YoNuTzz
10th August 2010, 04:05
1 solist

Steel Jar
10th August 2010, 09:38
Asta cred ca e cel mai greu meci de pana acum... pentru ca, aparent, e cel mai usor, dar la cat de ''disperat'' e Dorinel sunt sigur ca o sa-i tina pe jucatori in priza pentru meciul asta...deci, pronostic 1

Aici ai dreptate . Dorinel este un antrenor serios si sever.
Ii mananca cu fulgi cu tot , daca isi permit sa se relaxeze intr-un meci ca cel care urmeaza.
Sezonul trecut am pierut multe puncte acasa si sper sa nu mai fi cazul si in sezonul asta.
Forta Otelul, avem incredere ca putem lua toate punctele pe etapa asta.

Doctor Adirei
10th August 2010, 14:35
bate otelul...

Denis
10th August 2010, 20:22
Va lipsi Paraschiv fiind accidentat. Noroc ca avem un inlocuitor pe masura, Viglianti.:)

Redboy
10th August 2010, 23:41
E un argentinian care, dupa cum spunea si Denis, il poate inlocui eficient pe Paraschiv. Difera cei doi ca stil de joc, dar... vom vedea de-abia la final cine se tavaleste pe jos de ras. :D

Denis
11th August 2010, 07:59
viglianti???:happy cine mai e si asta?

Viglianti este cel mai tehnic jucator de la Otelul, si unul dintre cei mai tehnici din Liga 1. A fost accidentat o perioada de timp si i-a luat ceva sa reajunga la forma sa adevarata. Este mijlocas ofensiv si va juca in spatele lui Pena in partida cu FCM. Uita-te luni la meci daca vrei sa stii cine este Viglianti. :ok:

Doar un gol am gasit de-al lui Viglianti pe net in tricoul Otelului, caci pe GSP TV trebuie sa platesti pentru a accesa toate fazele video. In caz de esti nerabdator sa-l vezi in actiune.:D

osjnHP4MO1U

philos
11th August 2010, 15:01
1 solist...

Steel Jar
12th August 2010, 08:09
viglianti???:happy cine mai e si asta?

In nici un caz un mascarici...ca si tine. :D
Este un jucator care poate sa marcheze oricand, de oriunde. Iti aratam niste capodopere de ale lui, dar sunt de pe gsp tv si trebuie sa platesti sa ai acces la filmulete.
Poate ai noroc si o sa vezi un gol frumos, a la Viglianti, luni cu FCM Targu Mures .:D

Denis
12th August 2010, 10:04
Ai grija sa nu jinesti. Abea ce-ai fost suspendat.:P

Daca se uita cu siguranta va vedea.:D Dar ce comic a fost: "viglianti??? cine mai e si asta?" :cry:

Ce sa-i faci, nu toti au cunostinte prea dezvoltate despre Liga 1.:rolleyes:

Duba
12th August 2010, 10:51
Echipa lui Dorinel se v-a impune fara mari probleme. 1

Steel Jar
12th August 2010, 15:01
Duba ete singurul care a crezut, intotdeauna, ca Dorinel va face treab la Otelul.
Cinste tie Duba, ai fost pocit la taste.:D

Casuba
12th August 2010, 23:51
viglianti???:happy cine mai e si asta?

Hai ca te ajut si eu putin... http://www.fanatik.ro/otelul--fc-brasov-1-1-gol-superb-viglianti-30-s12735.html
P.S. : Ce fata avea frustratul ala de razvanel

Denis
13th August 2010, 07:34
Ce misto ar fi sa reuseasca primul hat-trick la Otelul in meciul cu Tg. Mures. /hello

red-bull
13th August 2010, 08:57
1 solist clar.Otelul in momentul asta joaca fotbal...Sa vedem pana cand...

Steel Jar
13th August 2010, 13:23
Vigli' este preferatul tribunelor si pentru ca face faze spectacol si pentru atasamentul pe care l-a aratat fata de ehipa. Este jucatorul meu preferat din lotul echipei Otelul.
Adevarul este ca multi jucatori , din lotul actual, arata ca sunt devotati echipei noastre si nu ma refer la galatenii nostri. Jucatori ca Paraschiv, Giurgiu, Pena . Normal ca joaca pe bani dar parca sunt mult mai loiali decat alti ,multi, jucatori care au trecut in istorie pe la Otelul.

kubuntu
13th August 2010, 13:44
merg si eu pe mana otelului

Denis
13th August 2010, 14:25
Vigli' este preferatul tribunelor si pentru ca face faze spectacol si pentru atasamentul pe care l-a aratat fata de ehipa. Este jucatorul meu preferat din lotul echipei Otelul.
Adevarul este ca multi jucatori , din lotul actual, arata ca sunt devotati echipei noastre si nu ma refer la galatenii nostri. Jucatori ca Paraschiv, Giurgiu, Pena . Normal ca joaca pe bani dar parca sunt mult mai loiali decat alti ,multi, jucatori care au trecut in istorie pe la Otelul.

Otelul in momentul acesta este o echipa frumoasa. Doar gelos sa fii sa-ti displaca aceasta echipa.:rolleyes:

Si da, sunt multi jucatori loiali la Otelul daca e sa-i numaram si pe cei din propia pepiniera. Pe langa cei enumerati de tine mai sunt si Sarghi, Silviu Ilie, Salageanu, Sergiu Costin, ... Jucatori care joaca la Otelul de cativa ani buni.

Duba
13th August 2010, 17:38
Duba ete singurul care a crezut, intotdeauna, ca Dorinel va face treab la Otelul.

Nu ma, eu am crezut ca Dorinel va face treaba oriunde, nu numai la voi.
Un antrenor f. bun, asa cum este Dorinel, normal va face treaba. Ca multi cretini, asa-zisi suporteri ai Galatiului l-au injurat si au crezut ca e sub Grigoras, e problema lor. Dorinel, in opinia mea, este peste Grigoras, peste Andone, peste tiganul mic, tinut in bate de o presa pupincurista, ca sa dau doar cateva exemple.
Cred ca daca la club va fi liniste, Otelul va termina pe locurile 3-4, daca nu chiar mai sus.

Denis
13th August 2010, 17:54
Dar si seful sau este cat se poate de profesional. Un sef de club trebuie sa aiba:

1. Rabdare - pentru a gasi foruma ideala, tactica ideala
2. Incredere - in transferuri, in tactica folosita; cat mai putine interventii
3. Profesionalism - implinirea promisiunilor fata de antrenor (pacat ca nu prea implineste si promisiunile fata de suporteri:rolleyes:)


Un antrenor f. bun, asa cum ste Dorinel, este normal sa faca treaba. Ca multi cretini, asa-zisi suporteri ai Galatiului l-au injurat si au crezut ca e sub Grigoras, e problema lor.

PS: Tu vii in continuare cu placa asta, dar asa este peste tot. Cand echipa nu merge antrenorul este injurat. Uite, cel mai recent caz este al lui Domenech. Un bun antrenor care a fost foarte tare injurat de fanii francezi. Sau uite la Rafa Benitez. Le-a intrat sub piele fanilor lui Liverpool, dar ramane in continuare un antrenor valoros. Asa e peste tot, si mereu va fi lafel.:ok: Nu poti spune ca toti acesti fani sunt cretini, cand ei injura doar din dragostea pentru clubul lor ce se afla in dificultate.

philos
14th August 2010, 01:14
Uite, cel mai recent caz este al lui Domenech. Un bun antrenor care a fost foarte tare injurat de fanii francezi.

:confused: zi-mi si mie ce performante a avut asta de zici ca-i bun... ca io-n afara de o finala in care a ajuns din inertie (cu unul dintre cm valoroase loturi din istorie), nu-mi aduc aminte...

Denis
14th August 2010, 08:25
Pierzi esentialul esentialul.:rolleyes:

Ideea e ca in 2004 era considerat cel mai tare din Franta si cel mai iubit de fani, iar acum ar fi fost in stare sa-i dea cu ceva in cap. Este de inteles furia fanilor.:ok:

delaoltenia
14th August 2010, 08:27
Sunt 6 ani de-atunci Denis,l-au acceptat inca prea mult.

Denis
14th August 2010, 08:39
Hai ma Dane, si tu? N-am zis ca-s de partea antrenorului, ci de partea fanilor. Ma doare pe mine fix in penis de Raymond Domenech sau de nationala Frantei. Din partea mea le urez inca 6 ani de seceta de-acum in colo.

philos
14th August 2010, 23:34
Pierzi esentialul esentialul.:rolleyes:

Ideea e ca in 2004 era considerat cel mai tare din Franta si cel mai iubit de fani, iar acum ar fi fost in stare sa-i dea cu ceva in cap. Este de inteles furia fanilor.:ok:

nu pierd nimic... in 2004, domenech era un necunoscut... a preluat capitalul de simpatie al nationalei (franta era pe val deja)... cu un lot asa valoros, esecurile din 2002 si 2004 fusese puse exclusiv in carca lui lemerre si santini...

Denis
15th August 2010, 08:06
Bai omule tu stii despre ce vorbesc eu aici? Mai lasa-ma cu cel Domenech. Fa odata punct si incearca sa intelegi despre ce vorbesc eu aici. Daca tu nu vezi cazul Domenech a fi unul foarte bun, atunci incearca sa vezi cazul lui Rafael Benitez. Eu aici vorbesc despre legatura fani-antrenor. Cand echipa nu merge, antrenorul este bagat si scos prin toate directiile, iar cand clubul merge, toata lumea este multumita.


PS: Ma indoiesc ca nu era iubit de fani in 2004. Dar ma rog, avem foarte multi oameni aici pe forum, foarte intelepti in domeniul fotbalului, si e posibil sa ma indoiesc.:rolleyes:

Lexus.
15th August 2010, 08:24
In o incercare timida de-a posta si ceva on topic, meciul dintre Galati si Tg. Mures se va incheia egal: nula la nula.

Duba
15th August 2010, 09:35
Copilului de meletean ii este frica si de echipa lui Dorinel. Dupa Urziceni, echipa care le-a spulberat visul de a juca in Liga, este posibil ca Otelul sa fie urmatoarea tinta a acestui [edit].

Denis
15th August 2010, 12:54
Chiar daca probabil ai dreptate, incearca sa vorbesti frumos.

philos
15th August 2010, 17:46
Bai omule tu stii despre ce vorbesc eu aici? Mai lasa-ma cu cel Domenech. Fa odata punct si incearca sa intelegi despre ce vorbesc eu aici. Daca tu nu vezi cazul Domenech a fi unul foarte bun, atunci incearca sa vezi cazul lui Rafael Benitez. Eu aici vorbesc despre legatura fani-antrenor. Cand echipa nu merge, antrenorul este bagat si scos prin toate directiile, iar cand clubul merge, toata lumea este multumita.


PS: Ma indoiesc ca nu era iubit de fani in 2004. Dar ma rog, avem foarte multi oameni aici pe forum, foarte intelepti in domeniul fotbalului, si e posibil sa ma indoiesc.:rolleyes:

ba da omule, inteleg ce vrei tu sa zici... ce nu inteleg e de ce te inversunezi cu domenech al tau... e un exemplu eronat... si m-a mirat ca l-ai facut "cm tare" si "cm iubit"...atata tot...
apropo de vorbit frumos... jignitoare poa' sa fie si ironiile, nu numa' injuraturile... nu ma consider un "intelept al fotbalului", dar in orisice caz e posibil sa cunosc un pic mai bine realitatea fotbalului din hexagon decat tine... daca nu, sa-l intrebam pe delaparis :)

ot: nu cred ca oaspetii pot pune probleme otelarilor... inca 3p pt galateni...

Denis
15th August 2010, 20:59
Ma bucur ca ai prins ideea, si ca te consideri mai mai intelept ca mine in domeniul fotbalului. Ai luat tu cursuri de antrenorat si de arbitraj ca mine si stii mai mult fotbal.:rolleyes:

Noi sa fim sanatosi...

Hai salut, si numai bine!


http://dunareabatrana.com/components/com_jcomments/images/smiles/forzaotelul.png

Sper sa dam minim un gol si sa nu primim nici unul. http://dunareabatrana.com/components/com_jcomments/images/smiles/sut.gif

Redboy
15th August 2010, 22:22
Mai e putin. Astept spectacol maine. :)

philos
16th August 2010, 01:40
Ma bucur ca ai prins ideea, si ca te consideri mai mai intelept ca mine in domeniul fotbalului. Ai luat tu cursuri de antrenorat si de arbitraj ca mine si stii mai mult fotbal.:rolleyes:


nicidecum... nu depasesc stadiul de football manager si manualele invechite ale lu' batranu' sau ce-am mai gasit de citit pe net...
am spus doar ca io cred ca e probabil sa cunosc mai bine realitatea fotbalistica din franta... am fo de nshpe ori p'acolo...am prieteni in franta, iar pana sa se extinda internetul, france football era singura revista straina de fotbal la care aveam acces si pe care o citeam...

ot: otelul se va mentine in plutonul fruntas dupa meciul de maine :)...nu cred ca muresul poate provoca surpriza... eventual, doar sa trateze indolent otelarii jocul si sa se schimbe ceva in rau (pt ei)...

bada_otelul
16th August 2010, 15:15
Ce nu-mi plac mie meciurile in care toti ne vad drept favoriti si se spune ca vom castiga fara drept de apel...Meci cu putine goluri, ar fi excelent chiar si un 1-0 mai ales ca am vazut ca marosvasarhelyenii iau greu gol.

Doctor_Satan
16th August 2010, 15:53
Astazi voi vedea daca cele 4 puncte ale FCM-ului sunt pe fondul unui joc bun sau pe cel al norocului.
Dar, cel mai mult vreau sa vad constanta in jocul Otelului. Vreau sa-i vad jucand si mai bine decat pana acum. Din punctul meu de vedere, in meciul cu Rapidul au aratat o scadere de forma. Sper sa fi fost doar o scapare si sa nu avem iar probleme cu nou promovatele.

malexoid
16th August 2010, 18:27
ce e cu viglianti? cand revine?

Denis
16th August 2010, 18:54
ce e cu viglianti? cand revine?

Paraschiv si-a revenit dupa accidentare, si deaceea Viglianti e pe banca. Probabil va intra undeva pe la jumatatea reprizei secunde.


Am atacat bine pana prin minutul 25, dar apoi parca cineva a construit un zid inalt de 10 metri din jur imprejurul careului mare al muresenilor.

Gallardo zici ca si-a bagat capul intr-un prezervativ.

malexoid
16th August 2010, 19:06
Paraschiv si-a revenit dupa accidentare, si deaceea Viglianti e pe banca. Probabil va intra undeva pe la jumatatea reprizei secunde.


mersi Denis...imi placea mult Viglianti in campionatul trecut

Denis
16th August 2010, 19:26
mersi Denis...imi placea mult Viglianti in campionatul trecut

Si mie.:) Insa Paraschiv ramane preferatul meu, pentru mai multe motive, chiar daca Viglianti uneori pare a fi mai eficient ca Paraschiv.

-------------------------

Incep tragerile de timp. :sleep:

Denis
16th August 2010, 19:31
1-0

Gol Liviu Antal, din penalty. /hello

Avem si un om in plus, hai cu 2-0!!!


mersi Denis...imi placea mult Viglianti in campionatul trecut

Iata a intrat si Alejandro.:D

Casuba
16th August 2010, 19:34
Uhhhh...in sfarsit.....1-0...ma insel eu sau Antal e din Tg. Mures ?

Denis
16th August 2010, 19:37
Uhhhh...in sfarsit.....1-0...ma insel eu sau Antal e din Tg. Mures ?

Acolo a jucat ultima oara, apoi i-a expirat contractul, si a venit la noi gratis. Dar comentatorlul asta nu e asa bun si nu stie sa remarce chestii de genul.:rolleyes:


Alejandroooo, Alejandroooo.

Hai cu golul, hai cu golul :D /hello

Hingherul
16th August 2010, 19:44
surpriza placuta Otelul turul asta.

Casuba
16th August 2010, 19:58
N-am avut prea multe ocazii, dar vreo 4-5 tot au fost ( fara ca Tg Mures sa aiba vreo una ! )...asa ca victoria Otelului e mai mult decat justa. Si inca ceva...niciun gol primit in 4 meciuri...e ceva :great:

Denis
16th August 2010, 20:00
surpriza placuta Otelul turul asta.

Sezonul acesta. Hapciu!:D


Zici ca n-am vrut sa dam mai multe goluri. Am avut un total de 5 faze clare de gol, din care am scris doar o singura data.

Hingherul
16th August 2010, 20:02
mai vorbim dupa ce va dati licenta cu rasii.

Denis
16th August 2010, 20:05
Asadar suntem singura echipa din campionat care inca nu a primit gol. /hello

Felicitari Grahovac! 360 de minute fara gol! FORZA OTELUL!!!

El Pistolero
16th August 2010, 20:25
Ati si jucat cu nume mari pana acum ce-i drept...

Denis
16th August 2010, 20:39
Cam ai dreptate, Rapid, Pandurii, sunt echipe slabute.:D

Casuba
16th August 2010, 21:56
Autorul unicului gol, Liviu Antal, speră să continue să marcheze de cât mai mulet ori. "Mă bucur că am revenit după o accidentare cu gol, sper ca acesta să aducă și altele. Am avut emoții când am bătut penaltiul pentru că am făcut-o împotriva echipei de unde am venit la Oțelul" ....am banuit eu.

Lordul
16th August 2010, 22:23
victorie chinuita dar meritata pentru galateni

philos
16th August 2010, 23:20
dupa cum spuneam, s-au impus favoritii...

bada_otelul
17th August 2010, 00:21
Bai, a fost penalty sau nu pana la urma? Nu de alta dar aburii de ch3-ch2-oh ma impiedica sa gandesc limpede situatia iar de la nivelul T2 nu s-a vazut deloc bine. Una peste alta o vitorie meritata in conditiile in care muresenii nici macar n-au visat ca au ocazie la poarta noastra, insa ramane acel iritanta DACA...daca n-a fost penalty ar fi pacat...:headbang:

Denis
17th August 2010, 02:19
Ionut, nu cadea Rapa asa daca nu era faultat. N-ai vazut, nici Dan Roman n-a comentat la fault ci la cartonasul rosu. A fost greu de vazut dupa reluare daca a fost sau nu contact, dar cand esti in aer nu te poti impiedica daca nu intri in contact cu un obiect fizic. Daca nu faultase Roman, rupea Rapa plasa, bara, sau mana lui Danalache.

Rapa, Sarghi, Costin, si Salageanu au fost cei mai buni jucatori de pe teren, deci intreaga aparare a noastra.

De la oaspeti mi-a placut de tanarul Cordos, si de Flavius Moldovan.

Antal, pe langa gol, atat cat a jucat, a lasat o impresie foarte buna. Acceleratiile sale, si felul cum trecea printre ardeleni, a lasat un zambet pe fata mea. Pacat la acea faza cand driblase printre 3 adversari dar a pierdut controlul cand a intrat in careu, desi putea in acel moment sa o paseze lui Paraschiv complet liber pe partea stanga, unde ar fi ramas singur cu portarul Danalache.

Puteam castiga si mai clar daca se dorea cu adevarat, dar s-a vazut ca ai nostri se multumeau si cu 1-0.

Lexus.
17th August 2010, 02:31
Mai cat ii mai tine bulanul pe astia de la Galati?:D Taras-grapis 10 puncte:no:

delaoltenia
17th August 2010, 08:30
Felicitari Otelul.
Felicitari Dorinel.

Redboy
17th August 2010, 12:44
Victorie meritata, chiar daca ne-am impus la limita, si mai ales, printr-un penalty. Am dominat clar, si iarasi a rezistat faza de aparare. Greul insa, acum incepe...

Mare jucator Paraschiv... Sa speram ca-si va incheia cariera la Otelul.

Rossi
17th August 2010, 13:03
Bai, a fost penalty sau nu pana la urma?

NU ... nu a fost ... dar Otelul nu este o echipa care sa fie ajutata de arbitrii ... a fost o eroare de arbitraj ...

Redboy
17th August 2010, 13:17
@bada_otelul - Mie tot de la T2, mi s-a parut penalty clar... Acum, mi-ar prinde bine o reluare a fazei, dar nu gasesc.

bada_otelul
17th August 2010, 14:14
@bada_otelul - Mie tot de la T2, mi s-a parut penalty clar... Acum, mi-ar prinde bine o reluare a fazei, dar nu gasesc.

Pai contactul a fost mai mult decat clar, fara dubii. Problema se pune cine in piciorul cui a dat si cine a atins sau nu mingea:no:
Oricum a reusit sa enerveze pe toata lumea ieri iar daca a mai dat si penalty aiurea...:rosu:
Trebuia noi sa avem un 3-0 la pauza ca sa nu stam la mana hazardului si nici nu cred ca se supara cineva daca dadeam 4-5 goluri meciul asta la ce ocazii am avut. La finalizare tare prost stam...

red-bull
17th August 2010, 14:51
A fost penalty clar.ce vreti?sa ii rupa piciorul si sa il bata cu el ca sa se poata da penalty?

Denis
17th August 2010, 19:09
Rapa a dat cu piciorul in intentia de a da in minge, dar a fost oprit de piciorul lui Roman. Asta e fault si cartonas galben celui care pune piciorul, nu celui care a dat cu piciorul, dar faptul ca era in pozitie de ultim aparator arbitrul a fost nevoit sa dea rosu in loc de galben.

In fine, faza s-a petrecut exact sub ochii arbitrului si era aproape imposibil sa vada gresit. Mai mult de atat, Roman nu a comentat cu nimic la fault, decat abea cand a vazut cartonasul rosu.