PDA

View Full Version : 25. Ionel Danciulescu



fanatic88
1st March 2007, 14:16
aici se vor posta pareri despre danciu :
- pro/contra?
- tot ce afacut pt dinamo
- forma prezenta
- n&d

fanatic88
1st March 2007, 14:18
Danciu: "Am jucat slab, dar vreau sa dau goluri!"


Dănciulescu a rupt ieri tăcerea: “Am fost îndurerat de ceea ce s-a zis despre mine, întrucît eu știu că încerc să-mi fac datoria. Da, e adevă rat, am jucat slab! Adevărul îl accept, însă aș vrea să se știe că fac tot posibilul să îndrept lucrurile. Credeți că pe mine nu mă doare că jocul meu suferă și nu marchez? În plus, n-am vrut polemică. Ar fi fost ușor de inflamat atmosfera. Iubesc Dinamo și vreau să dau goluri și să ne bucurăm la vară pentru titlu”.

Leo
2nd March 2007, 08:16
asa cum am mai spus , fiecare jucator are si meciuri mai slabe
important este sa si revina cat mai repede
am fost fericiti cand jocul lui era bun si inscria goluri mereu
un suporter adevarat tine cu echipa lui si la bine si la rau
lupta danciulescule !
nu te lasa !
HAI DINAMO !

fanatic88
5th March 2007, 12:34
aseara a fost printre cei mai slabi dintre jucatori sper sa-si revina

resita
5th March 2007, 12:57
nu numai aseara :no: :no: :no: :no: :no:

fanatic88
5th March 2007, 13:30
ai dreptate de multa vreme de asa

fanatic88
7th March 2007, 21:30
Danciu va fi rezerva


Atacantul Ionel Dănciulescu își va pierde postul de titular în echipă.
Cel puțin, în următorul meci oficial, cu U Craiova, fostul căpitan va fi înlocuit din start cu francezul Mendy. În toate partidele oficiale ale acestui sezon, 4 la număr, fotbalistul de 30 de ani a fost mereu schimbat primul. N-a reușit nici un gol. La vară, Dănciulescu (16 goluri în acest sezon) e tentat să plece de la Dinamo! Referitor la atacanții săi, Rednic a declarat: “Sînt mulțumit de Niculescu! L-am dorit mult și cînd eram la Rapid. Cu Dănciulescu recunosc că e mai greu. Dar eu îl susțin și știu că-și va reveni. Noi îl ajutăm, dar trebuie să se ajute și el!”.

fanatic88
8th April 2007, 14:17
de mult nu mai marcase impotriva stelutei

resita
8th April 2007, 18:02
superb golul. http://www.youtube.com/watch?v=trvR9KWZTlU :yeah: :yeah: :yeah:

Mario Di Lazi
8th April 2007, 19:20
Bravo Danciuleeee ... :D

Leo
8th April 2007, 22:01
ce mai spune-ti acum ?
si a revenit danciu-gol ?

caine19
8th April 2007, 22:04
DA DA DA !

mi-a placut reactia lui dupa gol :D !

Bravo Danciule , sa dai cat mai multe goluri in tricoul alb-rosu :yeah: !

Augh augh augh !

Mario Di Lazi
8th April 2007, 22:09
Dănciulescu ...
săracu de când nu a mai dat gol nici nu prea a știut cum să se bucure după gol ... :D

Lordul
11th May 2007, 15:27
Cred ca Danciulescu a marcat golul campionatului , totusi mai e si Mansour mai rar o foarfeca din coltul careului......

fanatic88
11th May 2007, 17:00
de cand numai marcase ...trebuia sa compenseze cu asa reusita

fanatic88
13th May 2007, 13:16
După ce a înscris, Ionel Dănciulescu și-a scos tricoul de joc și a arătat un alt tricou, pe care era imprimat următorul mesaj: "150 pentru Mopsu', mereu în inimile noastre". Danciu a ajuns la al 150-lea gol în Liga I, și în acest sezon se află pe locul 3 în clasamentul golgeterilor, cu 14 reușite, 1 gol în urma lui Ganea și 2 în urma liderului Niculescu.

resita
13th June 2007, 11:43
ca sa prinda primul 11 trebuie sa munceasca mult :ok:, are concurenta mare

fanatic88
13th June 2007, 11:46
de ce ?eu nu cred ca bratu ii poate lua locu decat daca danciu prinde o pasa proasta

resita
13th June 2007, 11:52
de ce ?eu nu cred ca bratu ii poate lua locu decat daca danciu prinde o pasa proasta

nu cred ca o sa joace varf, cred ca o sa joace mai mult in spatele varfurilor :shocked: :shocked: :shocked:

fanatic88
13th June 2007, 11:59
da cred ca sunt destui care pot juca in spatele varfurilor ...ma rog...oricum vom vedea

Rossi
15th July 2007, 05:58
Ionel Danciulescu (06.12.1976 / Slatina / atacant)

1992-1993 CSȘ Slatina
1993-1994 Electroputere
1994-1995 Electroputere
1995-1996 Dinamo București
1996-1997 Dinamo București
1997-1998 Altay Izmir
1997-1998 Steaua
1998-1999 Steaua
1999-2000 Steaua
2000-2001 Steaua
2001-2002 Steaua
2001-2002 Dinamo București
2001-2002 P. Câmpina
2002-2003 Dinamo București
2003-2004 Dinamo București
2004-2005 Dinamo București
2004-2005 Shandong L.
2005-2006 Dinamo București
2006-2007 Dinamo București
2007-2008 Dinamo București

http://img174.imageshack.us/img174/263/ioneldanciulescudinamobpg2.th.jpg (http://img174.imageshack.us/my.php?image=ioneldanciulescudinamobpg2.jpg)

Rossi
16th September 2007, 00:56
Danciulescu a fost cel mai bun de pe teren , in deplasarea de la Iasi. E in forma .. sa speram ca o tine tot asa :ok:

http://img213.imageshack.us/img213/9568/danciupx2.th.jpg (http://img213.imageshack.us/my.php?image=danciupx2.jpg)

Celso
16th September 2007, 10:41
hai Danciule...te vrem golgheter:ok:

mama...omu asta e de 7 ani la Dinamo....in total vreo 9 sezoane la noi!

Mario Di Lazi
17th September 2007, 09:14
golul 3 a fost cam norocos ... :D
bravo Danciule ... :)

Rossi
3rd October 2007, 07:52
Danciulescu

http://img502.imageshack.us/img502/3522/dinamodanciulescuwallcq9.th.jpg (http://img502.imageshack.us/my.php?image=dinamodanciulescuwallcq9.jpg)

Rossi
7th October 2007, 22:31
Danciulescu

http://i219.photobucket.com/albums/cc284/reddogs4ever/Danciulescu_Dinamo.jpg

Mario Di Lazi
25th October 2007, 09:07
cred că cel mai bun jucător dinamovist de aseară ... a laergat mult, lucru pe care ceilalți nu prea l-au făcut ...
bravo Ionele ...

DinamoBoy
4th November 2007, 23:11
El e in forma,din pacate perechea sa nu e chiar in cea mai buna perioada,si asta se vede.

fanatic88
5th November 2007, 14:03
poate aduce borcica un atacant in locul lui clau sa faca pereche cu danciu ...sau poate il joaca zenga mai mult pe ganea

DinamoBoy
5th November 2007, 14:09
ar fi bine sa jaoce mai mult liviutz:D

Mario Di Lazi
10th December 2007, 08:20
la mulți ani Danciule :)

Leo
7th January 2008, 23:14
LA MULTI ANI ! IONELE , multa sanatate , noroc si cat mai multe goluri !

Mario Di Lazi
9th February 2008, 19:42
se pare că Danciu are o ofertă din Rusia ...
păcat :( ... este cel mai bun atacant dinamovist :(
(nu știu încă cum joacă Miranda)

Ayrton
9th February 2008, 20:50
vine o vreme cand e bine sa schimbi ceva... nu cred ca Danciu nu mai era folositor, dar sa fim seriosi: sezonul asta e compromis, avem 6 luni in care putem intineri/schimba echipa in vederea celuilalt campionat.

Mario Di Lazi
9th February 2008, 20:57
tu ai dreptate ... dar eu mă gândesc la evoluțiile lui bune de la sfârșitul turului de campionat ...
a fost cam singurul atacant care a mai mișcat ceva ...

Dogville
9th February 2008, 22:07
vine o vreme cand e bine sa schimbi ceva... nu cred ca Danciu nu mai era folositor, dar sa fim seriosi: sezonul asta e compromis, avem 6 luni in care putem intineri/schimba echipa in vederea celuilalt campionat.

Ceeeeeee??????:evil::evil:nu mai era folositor Danciulescu???? Hai mai baieti,fiti seriosi.....Dinamo are nevoie ca de aer de jucatori de caracterul,devotamentul si valoarea lui Danciulescu.....dar,ca de obicei,cind e vorba de miros de ciubuc,actionarii de cacao de la Dinamo gindesc cu ..dosul.Cum sa-l dai frate pe Danciulescu acum cu doua saptamini pina la inceperea campionatului...trebuie sa fii cretin si incompetent..:drak::drak: Deja m-a luat durerea de cap cind am citit stirea asta...pai cu cine mai jucam,oameni buni...cu Mirinda,Ganea ala mic si Alexe?.....:drak::drak: Turculeeee,Borceoooo,Badeoooo......incepind din acest moment aveti :ban:in Dinamo...sa fie clar!!!

PS> RESPECT MAXIM DANCIU-GOL!!!!!:yeah::yeah:

vlad1607
9th February 2008, 22:30
dogville ai febra frate? :D respect maxim pt unu care ne arata UE catarat pe garduri??? nu am vazut sa faca asta cand a marcat in ghencea....merita respect pt ce a facut la Dinamo dar hai sa nu-l transformam in vreun idol sau indispensabil caci injosim,indirect,CAINII ADEVARATI....!!!

Ayrton
9th February 2008, 22:33
vad ca Borcica declara ca nu-l da pe Danciulescu... sper sa-si ia banii pe care-i vrea, si sa se razgandeasca.

si da, mai bine cu Ganea mic, cu Alexe sau Paun sau Lemnaru.

vlad1607
9th February 2008, 22:36
exactamente...multumim Danciu...go planet ! de acum la rusi sa scoti bani multi ca nu mai esti tanar...oricum sezonul asta e cam dus...vreau Cupa neaparat si in rest cat ai multi tineri sa-si faca rodajul sa rupem sezonul viitor :D

Rossi
9th February 2008, 22:38
vad ca Borcica declara ca nu-l da pe Danciulescu... sper sa-si ia banii pe care-i vrea, si sa se razgandeasca.

si da, mai bine cu Ganea mic, cu Alexe sau Paun sau Lemnaru.

depinde din ce pdv privesti situatia ... e bine daca pleaca , dar e bine si daca ramane ...
daca pleca , cei mici vor avea mai multe sanse sa prinda prima echipa , daca ramane , un plus de experienta nu ne'ar strica

ps: de BBT nu se aude nimik ? nu vor si ei sa se transfere la vreun alt club ?

vlad1607
9th February 2008, 22:39
si cu plusul ala de experienta ce facem? ca l-am avut si in tur :D

Ayrton
9th February 2008, 22:40
PS> RESPECT MAXIM DANCIU-GOL!!!!!:yeah::yeah:

Respect merita alti jucatori, nu Danciulescu!:no: Da, a marcat goluri, dar si-a incasat salariu pentru asta. Da, si-a facut datoria de multe ori, ii multumesc pt asta, dar atat.

Dogville
9th February 2008, 22:40
Acum ce faci,dezgropi mortii de-acum 5 ani??? A avut pacate,nu contest...a fost un moment cind Dinamo i-a intors spatele in momentul cind avea nevoie de ajutor (transferul ratat in Turcia la Altay)si omul s-a dus la Steaua....la faza aia de care spui tu (mi se pare ca era un meci de cupa...1-2 in Groapa cu Steaua...)a sarit calul la fel cum il sarisem si noi,suporterii in meciul ala cind l-am injurat de toti mortii si ranitii.....dar,zic eu,ca OMUL si-a spalat toate pacatele acolo jos,in iarba.....in fine..tocmai citesc pe SPTfm.ro, prin bunavointa unei vechi cunostinte...:drak: ca nu se pune problema plecarii lui Danciulescu de la Dinamo (declaratie Borcea!!!!:D).....

Rossi
9th February 2008, 22:42
si cu plusul ala de experienta ce facem? ca l-am avut si in tur :D

si crezi ca daca in locul lui Danciu ar fi jucat L.Ganea eram mai sus in clasament ? nu cred ...

noua ne'a lipsit enoooorm Zicu (pe stanga) ... si central un mijlocas de creatie ... poate acum prin venirea lui Torje , avem asigurat flancul drept si Cristea de pe dreapta o sa fie trecut central ... poate asa echipa o sa se miste mai bine

vlad1607
9th February 2008, 22:44
poate pt tine e suficient...chiar dc unii din conducere nu au vrut sa-l primeasca inapoi dupa episdoul Turcia ( nici pe el nici pe Coporan)asta nu insemna ca trebuia sa ne injure si UE...da a marcat, da a alergat a muncit dar A FOST PLATIT Pt asta asa cum e si normal!

sa fie sanatos sa se duca in Rusia vois ca e timpul tinerilor la Dinamo..iar dc ramane neaparat ! :D sa marcheze 2 :D in poarta stim noi carei echipe !

Ayrton
9th February 2008, 22:44
bine, sa-l tinem pe viata aici, si sa-i facem si statuie... e simbolul nostru, ce sa mai... :(

vlad1607
9th February 2008, 22:45
si crezi ca daca in locul lui Danciu ar fi jucat L.Ganea eram mai sus in clasament ? nu cred ...



foarte probabil NU...DAR...e timpul tinerilor dc vrem viitor si performanta....

vlad1607
9th February 2008, 22:46
bine, sa-l tinem pe viata aici, si sa-i facem si statuie... e simbolul nostru, ce sa mai... :(

nici sa nu glumesti cu asa ceva :D

Rossi
9th February 2008, 22:48
poate pt tine e suficient...
nu e suficient ... asi fi preferat sa plece Danciu si sa mai aducem un fundas central si/sau un mijlocas central ... McKain si Liubinkovic de exemplu :P

Ayrton
9th February 2008, 22:48
am zis-o cu-n scop: cum se discuta de un jucator ca e simbolul nostru, cum e repede vandut! :D

vlad1607
9th February 2008, 22:53
DANCIU nu o sa poata fi NEVER EVER un simbol la Dinamo...sa zicem ca dc marcheaza pana se retrage de 10-12 ori in poarta stelei mai discutam....:D

Ayrton
9th February 2008, 22:54
sa dea cate poate, asta trebuie sa faca.

vlad1607
9th February 2008, 22:56
sa dea cate poate, asta trebuie sa faca.

a se citi 10-12 :D

Ioca10
9th February 2008, 23:06
respect maxim pt unu care ne arata UE catarat pe garduri??? nu am vazut sa faca asta cand a marcat in ghencea........!!!

Pleaca Danciu?:D

Patratzel89
9th February 2008, 23:09
Pleaca Danciu?:D

Ashtia de la tv spun ca da, Borcea neaga... :|

Patratzel89
9th February 2008, 23:10
Cristi Borcea a declarat pentru Fanatik ca Danciulescu nu va pleca de la Dinamo, in ciuda unei oferte foarte bune primite. Borcea a mai spus ca de la Dinamo nu mai pleaca nimeni si nu mai vine nimeni.
"Sa fie clar pentru toata lumea: Danciulescu nu pleaca de la Dinamo! E adevarat ca am primit o oferta foarte buna, dar nu ii dam drumul. Suporterii sa stea linistiti, cu Claudiu Niculescu a fost o situatie diferita. Perioada de transferuri s-a incheiat la echipa noastra, nu mai pleaca nimeni, nu mai vine nimeni"

DinamoBoy
10th February 2008, 12:56
Pacat ca pleaca!Mai putea da cateva goluri,da asta e!Viata merge inainte!N-o sa plangem dupa un jucator cu trecut spurcat!
Daca ramane tot bine!:)

Celso
10th February 2008, 13:07
Danciu Danciu Danciu gool Danciu goool

respect Danciulescu....ca de altfel si Niculescu, nu am nimic cu ei, insa dupa cum s-a vazut si in cazul lui Niculescu, nu mai avea nimic de aratat la Dinamo, iata ca la Duisburg s\a regasit si arata ca este inca un fotbalist de valoare:cool:

Ayrton
10th February 2008, 16:28
tocmai a marcat in amicalul cu Litex...

Mario Di Lazi
10th February 2008, 20:24
Danciu și Zicu ... 2-5 cu bulgarii :(

Mario Di Lazi
10th April 2008, 08:53
Danciu l-a egalat pe Piți
Danciulescu l-a egalat pe Piturcă, dar este foarte departe de senzaționalul record al lui Dudu Georgescu, 253 de goluri în campionatul românesc
Prin golul marcat sâmbătă la Galați, dinamovistul Ionel Dănciulescu l-a egalat pe Victor Pițurcă în clasamentul all-time al golgheterilor din primul eșalon. Cel poreclit de suporterii din „Ștefan cel Mare” Danciu-gol a ajuns la cota 166, într-o ierarhie care îl are pe primul loc pe Dudu Georgescu, cu 252 de goluri.
prosport.ro

Fanatic 88
14th April 2008, 00:02
Danciu la egalitate cu "Nasul"

Prin golul marcat in meciul de la Timisoara, Ionel Danciulescu a reusit sa-l egaleze pe Mircea Sandu in clasamentul all-time al celor mai buni marcatori din prima divizie/ liga din Romania, ambii marcand cate 167 de goluri. Ionel Danciulescu este devansat in acest clasment doar de 5 jucatori: Dudu Georgescu (252 de goluri), Rodion Camataru (198 de goluri), Marin Radu (190 de goluri), Florea Dumitrache si Ion Oblemenco (ambii cu cate 170 de goluri).

NOTA:
- in unele ziare apare frecvent aceeasi greseala prin care Danciu este creditat cu un gol in plus (168 si nu 167). Ionel Danciulescu a marcat insa "numai" 167 de goluri, din care 106 pentru Dinamo, 53 pentru ovine si 8 pentru Electroputere


respect danciu

Mario Di Lazi
14th April 2008, 07:59
este și golgheterul acestui campionat ... foarte bine Danciule :)

torinezu
14th April 2008, 08:28
danciu este un adevarat golgeter! profesionist si serios! :ok:

Mario Di Lazi
15th April 2008, 09:21
s-au dus vremurile când petrecea noaptea și sărea cu Gipanu în Dâmbovița :D

vlad1607
17th April 2008, 14:00
e vremea sa dea...stelei...si asta pe 3 mai

Mario Di Lazi
24th April 2008, 07:46
Danciule ... ești peste toți cu o clasă :)
dar vezi că vine Torjinho din urmă :D

Mario Di Lazi
29th July 2008, 09:16
Danciu a fost cel mai bun jucător al meciului cu Pandurii ... mă bucur că încă este motivat ...

Mario Di Lazi
11th August 2008, 11:01
mult ghinion a avut Danciu ieri ...

baubau
21st August 2008, 21:43
Cred ca am mai spus asta de alungul timpului despre Danciulescu, cred ca este atacantul perfect, in limitele fizice si psihice, calculat si in joc si in declaratii. N-am sa uit niciodata cum a luat singur mingea in meciul cu staua , in perioada cand toti il injurau si s-a dus sa transforme 11 m in huiduielile ambilor suporteri.

Mario Di Lazi
23rd August 2008, 23:06
au trecut acele vremuri ... acum trebuie doar să se concentreze să joace cât mai bine pt că are sprijinul suporterilor ...

Mario Di Lazi
15th September 2008, 12:26
cel mai bun jucător de la Vaslui ... Ionellllll Dănciulescuuuuuu ... :)
bravo Ionele ... pe departe cea mai mare determinare a avut-o Ionel ...

Leo
30th November 2008, 16:07
Felicitari Danciulescu . Poate sarbatorim si 500 de prezente in Liga 1 .

Mario Di Lazi
2nd December 2008, 12:46
felicitări lui Ionel pentru cele 400 de prezențe în Liga 1

acum sper să ajungă și la 200 de goluri :) ... din câte știu are vreo 178 ...

Leo
6th December 2008, 21:56
LA MULTI ANI, DANCIULE !!! La cat mai multe prezente si goluri pentru DINAMO !!!

Leo
8th December 2008, 13:44
Danciulescu, locul 35 in topul celor mai buni marcatori de prima divizie din lume

Federatia Internationala de Istorie si Statistica a Fotbalului (IFFHS) a anuntat, miercuri, topul celor mai buni marcatori de prima divizie in anul 2008, in care romanul Ionel Danciulescu, de la Dinamo, ocupa locul 35.


Danciulescu a inscris 21 de goluri in 32 de meciuri disputate in sezonul 2007/2008 in Liga I.

Prima pozitie a topului este ocupata de Klaas Jan Huntelaar, de la Ajax Amsterdam, cu 33 de goluri marcate in 34 de meciuri din campionatul Olandei.

Pe locul doi se afla Cristiano Ronaldo (Manchester United, 31 de goluri, 34 de meciuri), urmat de Daniel Emmanuel Luduena (Club Santos Laguna de Torreon, 30 de goluri, 36 de meciuri), Giancarlo Gregorio Maldonado (Atlante FC Ciudad de Mexico, 28 de goluri, 31 de meciuri) si de Aleksandr Durici (Singapore Armed Forces Singapore, 28 de goluri).

Mario Di Lazi
4th January 2009, 20:49
avem foarte multi atacanti in lot
probabil ca Ionel Danciulescu o sa joace iar la mijloc

vlad1607
4th January 2009, 21:28
bun si acolo :D

maine poimaine o sa fie fundas de fier :P :D

Mario Di Lazi
5th January 2009, 08:23
păi joacă mai bine fundaș central decât Lucică Goian :D

HardmaN
24th January 2009, 02:19
Danciulescu: "Vreau 10 titluri!"


(gașca slugilor proaste)

Eduard Apostol



Dănciulescu vrea să facă istorie în Ștefan cel Mare. Atacantul de 32 de ani a cîștigat pînă acum cu Dinamo 3 campionate, 3 Cupe și o Supercupă



- Danciule, e mai bine la mare, chiar dacă mai plouă și e frig, decît la munte, în zăpadă, ca rapidiștii?

- Mai întrebi?! Normal că aici e mai bine. În plus, sînt și condiții bune. Deși eu mă antrenez oriunde, nu fac mofturi. Tre' să ne pregătim și cu asta-basta.



- Cîte cantonamente ai făcut cu Dinamo?

- Dar cine le numără?



- Ce e cel mai enervant într-un stagiu de pregătire?

- Zilele pe care le numeri pînă la primul meci oficial. Cu oricine ai juca, Pandurii sau Steaua, Manchester sau mai știu eu cine, te pregătești pentru el ca pentru o finală.



- E greu să faci mereu același lucru, să repeți scheme ...

- E benefic, asta contează. Eu m-am gîndit mereu așa. Aaa, și să termin sănătos.



- Te mai țin puterile să fii în fruntea băieților la 32 de ani?

- Mă ține în cursă plăcerea de a juca.



- Acționarii zic că e o tragedie dacă pierdeți un punct, darămite campionatul. Cum e?

- Puncte se vor pierde, a aproape imposibil să nu se întîmple așa, doar nu jucăm noi împotriva noastră. Tragedie? Mai degrabă ar fi o mare dezamăgire dacă n-am lua titlul. Ne-am pus mari speranțe în acest sezon. Și nu, nu e o obsesie că trebuie, ci chiar trebuie să luăm campionatul, altfel e vai și amar...



"Dinamo ar merita un stadion frumos, unde să joace meciuri importante în cupele europene"



- E mai simplu să bați Steaua fără Mirel Rădoi?

- Steaua e greu de bătut și cu Rădoi, și fără el. Să nu uităm că rivalii noștri s-au descurcat bine și fără el în atîtea meciuri. Ce e corect e că Rădoi e valoros și se va resimți lipsa lui. E o pierdere pentru Steaua, rămîne de văzut cît de mare va fi.



- Ai face la fel în locul lui, ai pleca la arabi?

- Hai să fim cinstiți! La banii luați și de el, și de club, oricine ar cam face la fel. Fotbalul de acolo nu e slab deloc, să nu-l condamnăm pentru alegerea făcută.



- Marius Lăcătuș, care e și nașul tău, a zis că vrea să cîștige 9 campionate cu Steaua.

- Cu tot respectul, și eu vreau 10, cu Dinamo.



- Se va juca pe bune, fără , fără ?

- Da, sînt sigur.



149 de goluri a marcat Dănciulescu în cele 308 meciuri disputate pentru Dinamo în toate competițiile



- Și dacă ți se ascultă telefonul și ești prins că vorbești cu un fotbalist de la adversari?

- Și, ce? Nu mai am voie să vorbesc cu prietenii? Pot să am amici și la Steaua, cred că pot să discut cu ei, fără să fiu bănuit de nebunii.



"Ce înseamnă pentru mine ? Să-mi fac datoria, iar lumea să mă țină minte și să se bucure pentru ceea ce fac eu în tricoul lui Dinamo"



Verdict pentru Moți

Consiliul de Administrație al "cîinilor" s-a întrunit aseară pentru a rezolva repatrierea rapidă a lui Cosmin Moți (24 de ani). Ca să-l aibă de acum, Dinamo trebuie să restituie Sienei 250.000 de euro din cei 600.000 de euro încasați vara trecută în contul împrumutului. Italienii nu vor să cedeze nici un cent, așa că roș-albii sînt obligați să accepte varianta. Tratativele s-au prelungit în noapte.



Munca pe primul plan

Deși este musulman, Ousmane N'Doye s-a antrenat de zor, fără să clipească, în momentul în care imamul rostea rugăciunea în minaretul unei moschei aflate în apropierea bazei de pregătire a "cîinilor". Mijlocașul senegalez pare să se fi integrat foarte bine în lot și impresionează prin intrările decise din timpul antrenamentelor.


sursa: DINAMOMANIA

M.I.B.
24th January 2009, 02:22
Hei,thanks 4 the interview.

Rossi
25th April 2009, 06:46
Danciu e intr'o forma senzationala ... ce gol a putut sa dea cu farul ...

http://i219.photobucket.com/albums/cc284/reddogs4ever/Dinamo_Danciulescu_Wall_002.jpg

Mario Di Lazi
7th June 2009, 11:52
Ionel a jucat 90 de minute in meciul de aseara ... Lituania - Romania 0-1

Leo
7th June 2009, 12:14
Cel mai bun jucator dinamovist , in editia asta de campionat . Felicitari Danciulescu !

Mario Di Lazi
31st August 2009, 09:30
Dănciulescu a plecat de la Dinamo în lacrimi
Victoria cu Steaua de aseară a fost ultima în tricoul lui Dinamo pentru cel mai prolific atacant în activitate, Ionel Dănciulescu.

Atacantul a avut o zi foarte încărcată emoțional ieri: la prânz și-a luat la revedere de la colegi, iar la finalul derby-ului din Ghencea a plâns alături de fanii dinamoviști. Dănciulescu a fost introdus de Bonetti în minutul 70 și s-a luptat la limită pentru fiecare balon. Așa cum ne obișnuise, așa cum îl știau și fanii. Nu a reușit să înscrie, dar chiar și așa, suporterii dinamoviști i-au mulțumit în picioare pentru evoluțiile sale de la echipă. Aplauze peste aplauze, respect nemărginit, un fel de „adio, dar rămân cu tine”.

Banner-ul care l-a făcut să plângă
Astfel, la final, fotbalistul s-a dus să își salute pentru ultima oară galeria, alături de care a rămas minute bune după ce coechipierii săi au intrat la cabine. Cu puține momente mai înainte, steliștii l-au aplaudat și ei pe golgheterul all-time. Un gest frumos, însă emoțiile au apărut cu adevărat atunci când „Danciu” s-a apropiat de peluza unde se respira în alb-roșu. Suporterii au oferit o replică emoționantă.“, astăzi cuvintele sunt de prisos, pentru tot ce ai făcut, îți mulțumim frumos”, a fost mesajul ultrașilor. În acel moment, Dănciulescu a făcut o plecăciune și a izbucnit în lacrimi. “Le mulțumesc din suflet fanilor, mi-au dat lacrimile la finalul meciului, era normal să plâng. Dacă voi pleca, o fac cu inima împăcată că am dat totul pentru echipă și pentru ei. Dacă voi mai putea, atunci când o să mă întorc, o să revin doar acasă, la Dinamo”, a explicat ”Danciu-Gol”. Care de astăzi este pentru două sezoane jucătorul lui Hercules Alicante, echipa lui Esteban Vigo.

"Va fi o pierdere foarte mare pentru noi, este unul dintre cei mai buni atacanți, Este în top patru în ierarhia marcatorilor Ligii I. Am încercat să îl convingem să rămână, dar nu s-a putut", Marius Niculae, atacant Dinamo

“Dănciulescu va mai juca pentru Dinamo”
Cristi Borcea a comentat transferul lui Ionel Dănciulescu la Hercules Alicante. “Ionel nu va pleca niciodată de la Dinamo”, a spus președintele executiv al echipei din Ștefan cel Mare. Apoi, Borcea a dezvăluit că îl va oferta pe atacant și după expirarea înțelegerii cu formația antrenată de Esteban Vigo. “Sufletul lui este aici. Va reveni după ce își termină angajamentul cu Hercules și va îmbrăca din nou tricoul nostru. Dănciulescu înseamnă enorm pentru Dinamo”, a detaliat oficialul roș-albilor. Cel mai probabil, atacantul se va întoarce în “Ștefan cel Mare” în postura de conducător.

prosport

Aurel.D
1st September 2009, 12:12
Multumim pentru tot ce ai facut pentru Dinamo, Danciule!! :ok: Mult succes in continuare!!

aly_dinamo
7th September 2009, 00:00
Succes Danciule la Alicante sa dai cat mai multe goluri.Forta dinamo

vlad1607
7th September 2009, 00:22
"Danciule,acum cuvintele sunt de prisos.......multumum frumos"

Lexus.
7th September 2009, 00:24
Danciu cand a plecat de la steaua a plecat injurandu-i pe aia din ghencea:happy...acum a plecat de la Dinamo cu lacrimi in ochi:)...doua cluburi, acelasi jucator;)

Multumim Danciu, un dinamovist de calitate:ok: si un profesionist adevarat.

HardmaN
17th September 2009, 11:04
hai frate k el nu a vrut sa plece a fost fortat:(

necon
5th August 2010, 23:01
Bravo Ionele

Lordul
6th August 2010, 13:53
Cel mai bun marcator in activitate din istoria all-time al campionatului intern .

A fost doar rezerva aseara cu Hajduk Split

Dark_Lordy
6th August 2010, 14:38
Ma bucur tare mult ca s-a intors :)

Pedro1984
9th August 2010, 12:11
e un + pentru Dinamo

Pedro1984
9th August 2010, 13:17
inca mai are un cuvant de spus in campionatul romanesc

Rossi
23rd October 2010, 01:09
Ionel Danciulescu ... Fenomenul ... alias Corbul ...

http://img408.imageshack.us/img408/4152/2011danciucorb2.jpg

Leo
7th December 2010, 13:12
La multi ani, Danciulescu! La multi ani, Caine!

Leo
1st December 2012, 23:22
Cu ocazia meciului Gaz Metan Medias – Dinamo Bucuresti (scor: 2-2), jucat in octombrie 2012, Ionel Danciulescu a doborat recordul lui Costica Stefanescu (capitanul Craiovei Maxima) de 490 meciuri jucate in Liga I. Danciu a jucat partida cu nr. 491 si cu siguranta in acest sezon va depasi borna 500. Vechiul record a rezistat, asadar, peste 24 de ani, mai precis din data de 22 iunie 1988, cand, în ultimul meci al carierei, Stefanescu a jucat partida sa cu numarul 490.

Leo
6th December 2012, 21:12
La multi ani, Danciule!

Leo
17th March 2013, 15:30
In meciul cu Petrolul din etapa 23, Danciu a bifat meciul cu nr 500 din Liga 1.

http://www9.gsp.ro//usr/thumbs/thumb_540_x_340/2013/03/17/563843-ionel-danciulescu-banner.jpg

Cadoul primit de la galeria dinamovista.

Leo
1st April 2013, 13:56
La meciul Dinamo-Astra, Danciulescu a fost sarbatorit de toata suflarea dinamovista prezenta pe NA.

Danciulescu a fost intampinat cu un clip pe tabela stadionului si cu un mesaj al galeriei: "Tinerete fara batranete si caine pana la moarte".

Miile de oameni din tribune i-au scandat numele fotbalistului de 36 de ani. Iar ca sa capteze momentul, microbistii si-au asortat la vestimentatia alb-rosie si fulare dedicate special lui Danciulescu.


http://www9.gsp.ro//usr/thumbs/thumb_526_x_405/2013/03/31/565787-danciulescu.jpg

Mario Di Lazi
14th May 2013, 20:18
In meciul cu Petrolul din etapa 23, Danciu a bifat meciul cu nr 500 din Liga 1.

http://www9.gsp.ro//usr/thumbs/thumb_540_x_340/2013/03/17/563843-ionel-danciulescu-banner.jpg

Cadoul primit de la galeria dinamovista.

Jos palaria Ionel Danciulescu. /hello

Leo
7th November 2013, 13:10
Lui Danciu i s-a propus o functie administrativa pe care a acceptat-o. Astfel meciul cu Botosaniul de pe teren propriu va fi ultimul din cariera de fotbalist. Conducerea ii pregateste o retragere pe masura.


» A jucat în 356 de meciuri în întrecerea internă
» A marcat 152 de goluri în prima ligă
» A strâns 44 de meciuri în Cupa României și a înscris de 23 de ori
» A jucat în trei ediții ale Supercupei României și a marcat un gol
» Are 41 de prezențe în cupele europene
» A marcat de 16 ori în cupele europene
» A cucerit de trei ori campionatul
» A câștigat de patru ori Cupa României

Cu cele 214 goluri inscrise pe scena fotbalului romanesc se afla pe locul secund in clasamentul golgheterilor all time.

delaparis
12th November 2013, 15:41
Ionel Danciulescu si-a anuntat, marti, intr-o conferinta de presa, retragerea oficiala din cariera de fotbalist si in continuare va face parte din echipa tehnica a clubului din Soseaua Stefan cel Mare. - See more at: http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/dinamo/danciulescu-s-a-retras-oficial-din-fotbal-va-fi-noul-zidane-al-lui-dinamo-nid-102452/#sthash.G9JlFbkF.dpuf

Utilizator
12th November 2013, 15:50
Multumim Danciu!

Va ramane cu siguranta in istoria clubului, dar pentru toti vine o varsta cand e nevoie de o schimbare.
Pacat ca schimbarea asta intervine intr-o perioada de seceta de performanta la Dinamo, era frumos sa se retraga cu niste trofee mai recente la activ, sa predea stafeta unor tineri de valoare si asta intr-un context mai fericit decat cel de azi.

Leo
13th November 2013, 11:02
După ce și-a „donat” tricoul cu numărul 25 către muzeul clubului, ce urmează a fi inaugurat, Dănciulescu i-a dăruit ghetele unui puști de 8 ani, de la grupele de juniori ale roș-albilor. În primăvară, clubul plănuiește un meci de retragere pentru Ionel, pe Arena Națională.

torinezu
14th November 2013, 11:30
mii de multumiri jucatorului danciulescu pentru tot ce a facut pentru dinamo si mult succes in functia de team-manager!