PDA

View Full Version : Inception



resita
1st August 2010, 14:11
Promovat cu o agresivitate care l-a făcut imposibil de ignorat, noul film al lui Christopher Nolan - Inception (http://www.imdb.com/title/tt1375666/) - s-a făcut remarcat destul de usor si multi critici deja il considera cel mai bun film din ultimii ani.
Pe altii, insa, i-a bulversat si nu au inteles nimic din fantezia onirica a lui Nolan.

Pentru mine personal nu e nicio indoiala ca "Inception" e filmul anului, dar va iesi in fruntea box-office-ului de peste tot nu pentru ca e cel mai bun, ci pentru ca a fost cel mai bine promovat. Poate mai bine chiar decat "Avatar", judecand dupa misterul care a planat asupra subiectului si dupa felul in care subiectul e infasurat pe ecran, astfel incat discutiile despre film sa nu se mai termine. Inception (http://www.imdb.com/title/tt1375666/) este, cu siguranță, un film care trebuie văzut.

Astept parerile d-voastra vizavi de acest film

66TuSJo4dZM&feature=player_embedded#!

A.k.a
1st August 2010, 21:01
L-ai vazut? E foarte bun, dar nu e perfect. A adus ceva nou, ceva de genul cum a fost Matrix la vremea lui. Oricum mi-a placut mult idea, sincer credeam ca ma va dezamagi, dar nu a fost deloc asa.

resita
1st August 2010, 22:53
L-am vazut ca altel nu-mi permiteam sa emit vreo parere despre el.

Asa cum am spus si mai sus, nu atat "jocul actoricesc" face ecest film cu toate ca trebuie sa recunosc ca Leonardo DiCaprio in opinia mea a facut un super film dar mai ales publicitatea agresiva de care se bucura in toata lumea.

Zabriskie
1st August 2010, 23:33
Cel mai bun film de la Toy Story 3 incoace :D.

Sir. Eko
1st August 2010, 23:36
O sa merg si eu sa il vad :) .

Zabriskie nu ti-a placut?

Zabriskie
1st August 2010, 23:41
Mi-a placut foarte mult, e excelent.

Sir. Eko
1st August 2010, 23:46
Mi-a placut foarte mult, e excelent.

Am incredere in gusturile tale :ok: . Merg sa il vad cat de curand.

Denis
2nd August 2010, 01:15
Am ramas cu o impresie proasta dupa ce-am vazut trailerul, dar cred ca m-ati convins sa merg sa-l vad si eu.

A.k.a
2nd August 2010, 02:08
Si ce parere aveti despre sfarsit? A fost vis sau realitate? <-

Eddy DoubleD
2nd August 2010, 12:41
Am ramas cu o impresie proasta dupa ce-am vazut trailerul, dar cred ca m-ati convins sa merg sa-l vad si eu.

Nu esti curios de fel, nu?:)

Zabriskie
2nd August 2010, 13:09
Si ce parere aveti despre sfarsit? A fost vis sau realitate? <-

Vis.

irinaidu
4th August 2010, 03:26
aoleu, filmul asta merita thread separat? de ce?
tocmai l-am vazut ieri. parerea mea e ca nolan a vrut sa faca un film de actiune si i-a reusit unul fainut. dar de aici la nu stiu ce discutii metafizice e mult. daca incerci sa intri prea mult in logica filmului ea se clatina rau de tot.
dar actorii sunt buni, ritmul e alert si per total e film bun de vara. daca ar fi fost aer conditionat in sala de cinema ar fi fost si mai faina vizionarea.

ciufulitu
6th August 2010, 13:00
abia astept sa il vad si eu in week-end-ul asta

stefannn
6th August 2010, 20:51
O sa il vad si eu . la cityplex cand vine :D

zebe
7th August 2010, 09:23
Wow, vad ca a intrat direct pe locul 3 pe imdb. Incerc si eu sa-l vad.

phyxius
7th August 2010, 09:32
a fost ok. Mult mai bun decat multe dezamagiri de anul asta, dar din pacate asta nu spune multe. Sfarsitul, in principiu, e real. Au fost folositi actori mai in varsta cu 1-2 ani pt copii.

Matracuca
7th August 2010, 15:18
este pe locul 3 dupa 2 super filme : inchisoarea ingerilor si nasul prima parte.....are aproapte 130000 de voturi in prima luna...pare un film bun....

alfoon
29th January 2011, 14:24
chiar am vazut filmul asta de vre 3 4 ori.....si mai ales ca imi place si actorul Leonardo Dicaprio