PDA

View Full Version : A înscris şi a murit



N0_NaM3
8th December 2004, 22:07
Cad fotbaliştii ca spicele! Duminică, în finala unui turneu din oraşul indian Bangalore, Cristiano Junior (Dempo) a marcat golul de 2-0 înainte de a se ciocni violent cu portarul lui Mohun Bagan. Atacantul în vîrstă de 24 de ani, cel mai cunoscut jucător străin din India, a murit la spital. Stop cardiac. "El ne-a oferit trofeul. Noi îi vom da soţiei corpul său. Nu-mi vine să cred", a declarat căpitanul lui Dempo. În aceeaşi zi, internaţionalul marocan Hicham Zerouali, 27 de ani, a decedat în urma unui accident rutier. Sîmbătă, el înscrisese două goluri pentru echipa sa, FAR, într-un meci de campionat. A doua zi a intrat cu maşina într-un pom, murind pe loc.

Catalanul
8th December 2004, 22:12
am vazut si eu faza si cred ca portarul l-a lovit intentionat :mda: se vede clar cum i-a dat un pumn in fata :rosu:

Zapada
12th December 2004, 19:20
am vazut si eu faza si cred ca portarul l-a lovit intentionat :mda: se vede clar cum i-a dat un pumn in fata :rosu:


nu am vazut faza dar te intreb cum poate sa moara cineva pentru ca portarul ia dat un pumn in fata?

Catalanul
12th December 2004, 19:32
se pare ca a murit din cauza unui stop cardiac....

@zapada te rog citeste regulamentul :p nu ai voie sa dai quote la mesajul anterior :rosu:

DRAGOS
20th January 2005, 12:57
Este ceva de groaza!!!! Mai multe nu pot sa spun pt. ca sincer va marturisesc ca a intrat in mine o frica care ma face sa renunt la fotbal!!!!

Mihai
20th January 2005, 13:01
A patit ceva portarul? Sanctiuni ceva???

DRAGOS
20th January 2005, 13:05
Nu asta e important!!! Oricum, daca gestul lui a fost intentionat il va avea pe constiinta pe acest jucator!!!!

Mihai
20th January 2005, 13:14
Mai putin ma doar ca il va avea pe constiinta pe jucator... Daca e vinovat trebuie sa plateasca. Dar nu la federatie sau ceva de genu asta, LA TRIBUNAL

giovanni BV
17th February 2005, 18:42
Cred ca in ziua de azi , reactiilr unor jucatori fatza de alti jucatori , au inceput sa schimbe fatza sportului in general !!! Un motiv poate fi consumul de drog-uri sau alte stupefiante , ce nu pot fi controlate foarte usor , sau chiar rautatea care exista in anumite persoane nesportive !!! Este greu sa vezi cum un numar de sortivi , relativi foarte tineri , isi pierde viatza dintr-un motiv pe care altii cred ca sint defapt accidente(provocate de ei insisi) si nu le pasa deloc de persoanele din jur !!! Eu cred ca ar trebui sa se ia masuri mai drestice in sportul , pina cind nu va lua o amploare majora si nu mai poate fi controlata !!! Iar accidentele , cu adevarat intimplatoare ca acel a marocanului Zerouali , se pot intimpla oricind si oricui , dar acestea sint foarte putine !!! Oricum Dumnezeu sa-i binecuvinteze acolo unde se afla ei , si lumea sa-si deschida ochii bine ca daca nu i-au masuri acuma , mai tirziu vor regreta din plin aceste lucruri negre din sport in general !!!