PDA

View Full Version : Are Steaua sanse mai departe in UEFA?



Zapada
8th December 2004, 13:57
Steaua nu poate sa termine pe locul 1 in grupa ci doar pe locul 2 sau 3

Ar fi de preferat ca Steaua sa termine pe locul 3 in grupa deoarece ar juca cu una din cele 8 castigatoare ale grupelor UEFA.

Daca Steaua termina pe locul 2 in grupa atunci va juca cu una din cele 8 echipe care se claseaza pe locul 3 in CL iar aceste echipe sint de obicei mai tari decat cistigatoarele grupelor UEFA.

Echipele clasate pe locul 3 cunoscute pina azi sint urmatoarele:
Valencia
Panatinaikos Atena
Sahtior Donetsk
Fenebrace
CSK Moskova

si se va desemna azi
Ajax Amsterdam
Real Madrid / Levercusen / D Kiev
Liverpol / Monaco / Olipiakos

Parerea mea este ca daca Steaua termina pe locul 2 in grupa nu are sanse sa mearga mai departe in cupa UEFA deoarece majoritatea dintre eceste echipe sint mult mai bine cotate ca Steaua

Sa speram ca Besiktas bate la Parma si atunci Steaua termina pe locul 3 in grupa indiferent de celalalt meci in grupa stelei.

O sa vedem peste o saptamana ce noroc va avea Steaua?

adi_cta
8th December 2004, 16:46
La nivelul la care a ajuns Steaua in Cupa UEFA toate echipele care sau calificat pentru primavara europeana sunt periculoase si nu cred ca poti considera niste echipe mai "abordabile" decat altele. Steaua a demonstrat ca este o echipa mare care poate face o figura buna si care poate bate orice echipa pe care ne-o aduc sortii.

Zapada
8th December 2004, 18:28
hai sa fim seriosi!
cele 8 echipe care vin in UEFA de pe locul 3 din CL, sint mult mai tari decit cele 24 care se califica mai departe din UEFA.

adi_cta
8th December 2004, 18:58
OK iti dau dreptate dar asta nu inseamna ca Steaua nu are sanse in fata unei echipe care vine din UCL.

adi_cta
8th December 2004, 19:04
De exemplu Fenerbahce. Echipa venita din CL pe care eu o consider abordabila, fotbalul turcesc niciodata nu ma impresionat iar noi intotdeauna am fost peste echipele turcesti in confruntarile directe.

Vietnam
8th December 2004, 19:33
Fiecare echipa are sansele ei. Daca Steaua va juca cum trebuie va invinge . daca se compara cu celelalte si-si plinge de mila ... nu are nici o sansa.
Trebuie sa gindeasca pozitiv si sa puna osul la munca!

Cucu
8th December 2004, 19:44
mai bine iese locul 2 ... desi mi-ar place un meci Steaua- Real Madrid asta daca Real nu se califica

OwenSkeet
8th December 2004, 21:06
Steaua a demonstrat ca pe Ghencea se poate bate cu orice echipa: Standar si Besiktas. Asa ca prima data sa vedem pe ce loc termina si pe urama ce adversar ar fi de preferat pt. Steaua.

Zapada
9th December 2004, 13:20
De exemplu Fenerbahce. Echipa venita din CL pe care eu o consider abordabila, fotbalul turcesc niciodata nu ma impresionat iar noi intotdeauna am fost peste echipele turcesti in confruntarile directe.

iata ca Fenerbahce a batut ieri cu 3-0 pe M United iar dinamo a luat bataie de 2 ori de la M U in acest an!
meciurile se vor juca tur retur si campioana turcilor este favorita ca sa nu mai vorbesc de celelalte echipe clasate pe locul 3 in CL in meciurile cu steaua.

si eu doresc ca steaua sa mearga mai departe dar hai sa fim realisti

Zebrone
9th December 2004, 13:51
Cred ca e prea mare diferenta de valoare intre steaua si celelalte echipe venite din CL (poate sahtior sa fie ceva mai accesibila) ptr ca steaua sa aiba sanse sa mearga in faza urmatoare; de fapt e prea mare decalajul intre divizia A si alte campionate si apoi sa nu uitam ca steaua a luat bataie de la echipa a doua a parmei care a luat bataie de la standard, pe care steaua a invins-o, ori asta denota o inconstanta care la nivelul asta se plateste cu eliminari.:thinkso:

alx_ro
9th December 2004, 19:47
Sahtior tocmai a batut pe Barca asa ca nu cred ca e "mai accesibila". Orice echipa e dificila, dar balonul e rotund, nu?

don_denver
9th December 2004, 21:53
nu se stie niciodata...mai exista buturuga mica...intotdeauna..dar nu este exclus..si aici..sa recunoastem..sansele sunt mai mari..sa nu mai mearga mai departe..de prima primavara..vom vedea

Zebrone
10th December 2004, 11:50
pai da, sahtior a batut barca, dar ce echipa a pus in teren barcelona? si apoi sahtior a luat bataie de la dinamu asa ca nu vad de ce nu i-ar bate si steaua?:D

Zapada
10th December 2004, 13:41
eu sper si doresc ca steaua sa termine pe locul 3 in grupa ca sa-i fie mai usor in turul urmator

Zebrone
10th December 2004, 16:48
pai sa bata besiktas la parma si sa vedem ce transferuri face steaua in iarna asta si poate o sa vedem a 8-a minune a lumii:D

Zapada
11th December 2004, 17:41
daca turci bat la parma si e posibil sa bata, ar fi minunat

Zebrone
11th December 2004, 18:38
pai daca parma joaca tot cu echipa a doua sunt sanse mari ca besiktas sa invinga, altfel del bosque e pe faras

tanita
13th December 2004, 23:00
STEAUA poate bate orice echipa in GHENCEA...
sa asteptam tragerea la sorti
FORZA STEAUA! :ok:
GT :evil:

$H€7A
14th December 2004, 17:16
posibil... sper si eu sa vina ziua aia in care fotbalul romanesc o sa fie undeva sus.. mda

Zebrone
15th December 2004, 17:37
steaua poate bate orice echipa in ghencea mai putin poli iasi :D

Quattro
15th December 2004, 17:54
Steaua a demonstrat ca poate sa joace f. bine atunci cand e motivata. Sansele sunt foarte mari. Pana la urma au doar de castigat....

Zapada
16th December 2004, 19:00
In UEFA, meciurile de acum inainte se joaca tur si retur si e mai greu sa te califici in 2 meciuri cu aceeas echipa!
poti sa bati acasa si sa pierszi calificarea

N0_NaM3
17th December 2004, 00:06
Daca pica cu o fosta combatanta din CL shi nu numai (ma refer aici la Stuttgart, Benfica s.a.m.d.)..no chance !

Catalanul
17th December 2004, 00:49
imi pare rau pentru voi ca ati luat locu` 2 :D cred ca sansele voastre s-au redus la 10% de a trece mai departe acum ca veti pica cu o echipa care vine din CL :p

Mihai
17th December 2004, 01:36
Acum de pe locul doi o sa joace cu o echipa care vine din CL! Greu!!! ŢSKA Moscova e un adversar abordabil! Oricum sper sa nu aiba ghinion sa pice cu Dinamo Kiev sau Valencia! Oricum multa bafta pt Steaua!!!

Vand vise
17th December 2004, 01:49
Olympiakos Pireu - greu
Dinamo Kiev - accesibil
Ajax - greu
Fenerbahce - accesibil
Panathinaikos - accesibil
Sahtior - usor
Valencia - foarte greu
TSKA Moscova - accesibil

Eu as prefera pe :o: Fenerbahce, Sahtior sau Tska :mda:

Zapada
18th December 2004, 21:58
Olympiakos Pireu - greu
Dinamo Kiev - accesibil
Ajax - greu
Fenerbahce - accesibil
Panathinaikos - accesibil
Sahtior - usor
Valencia - foarte greu
TSKA Moscova - accesibil

Eu as prefera pe :o: Fenerbahce, Sahtior sau Tska :mda:



ai ziso bine
pacat de steaua ca a picat cu cea mai tare echipa
sansele de calificare mai departe sunt sub 20% dupa parerea mea

F117stealth
30th December 2004, 16:15
ok... Valencia-Steaua hmmmm.. Inainte de toate sunt stelist, so daca Steaua trece de Valencia, va prinde sigur o semifinala... Noi mereu romanii ne multumim cu putin... primavara europeana... gata misiune indeplinita... putem sa ne-o furam de la valencia...
Sunt sigur ca asa gandesc jucatorii stelisti in momentul de fatza... sa nu se faca de ras... dar nu-si doresc cum si-au dorit cu standard sau cu besiktas victoria.... asta e meteahna romanului, n-ai ce-i face.... Eu zic ca daca vor cu adevarat, pot bate in Ghencea chiar si pe valencia..
Ok...revenind la Valencia, castigatoarea cupei UEFA, ....face egal cu cea mai in forma echipa de pe glob (Barcelona), experientza in cupele europene o gramada, jucatori, valoare echipei si a antrenorului recunosc superioare stelei...
so, pe Valencia ii putem bate doar cu daruirea totala a jucatorilor stelisti, asa cum au aratat ca sunt in stare,,,, altfel sorryy nu avem nici o sansa.

F117stealth
25th February 2005, 02:03
o yeeeehhhhhhhh
si se pare ca au avut acea vointza la care aspiram si eu.. Bravo baietziii..
Ati eliminat cea mai favorita echipa la castigarea titlului, nu numai castigatoarea de anul trecut a 2 trofee importante..
Felictari.. Jos palaria

CoolRain
25th February 2005, 15:16
Ai pariat bani pe Steaua?

Robokapp
26th February 2005, 02:47
eu sper ca steaua sa nitalneasca o echipa puternica, asa cum a fost valencia...sa aiba un joc in deplasare mai bun, cu mai putine ratari, si la bucuresti, in Ghencea sa le arate Europenilor ce poate cu adevarat cand galeria e in spate.

DAca steaua intalneste inter sau juve sau Real sau man united nu inseaman ca nu are sanse. de la 0-2 in jocul de deplasare la minunatul joc pe ghencea cu valencia, steaua s-a dovedit mai presus de statistici. Poate ca 7 mai 1986 nu este char atat de departe!!!

raza de soare
26th February 2005, 15:45
trebuie acum daca tot a ajuns aici

danidinescu
26th February 2005, 18:12
Imi pare rau ca joaca primul meci acasa , in rest eu cred ca are shanse.

CoolRain
8th March 2005, 15:41
Eu cred ca se califica, va castiga acasa cu 1-0 si va pierde in deplasare la limita, dar cu gol marcat... O sa-mi pun niste bani pe Steaua in meciurile cu Villareal...