PDA

View Full Version : Etapa 2: FC Brasov – U Cluj 3-1



Denis
26th July 2010, 15:30
Duminica, 1 August
Ora 19.00
DIGI SPORT

Discutii inainte si dupa meci.

Razvan T.
26th July 2010, 15:48
Sper sa castigam :D

*Coco*
26th July 2010, 16:23
Cu gluma aia de echipa de o aveti numai cu speratul ramaneti

delaoltenia
26th July 2010, 16:28
egalitate

Trim0b
26th July 2010, 16:56
1.

corello
26th July 2010, 17:05
Brasovul nu mai e ce a fost. U poate lua 3 puncte

Shinnok
26th July 2010, 17:55
ics.

michai
26th July 2010, 17:55
neaparat 3 puncte:ok:

BBB
26th July 2010, 21:25
Cu gluma aia de echipa de o aveti numai cu speratul ramaneti

Du-te si vezi-ti de evitarea retrogradarii cu prazarii tai

stiintacv
26th July 2010, 22:59
x solist!

Lordul
27th July 2010, 00:21
bate Brasovul 1-0 sau 2-1

Denis
27th July 2010, 00:23
Probabil va castiga Brasovul cu un gol norocos. Totusi sper sa baga Clujul aici.

Duba
27th July 2010, 10:16
Cred ca dinamo III va reusi un rezultat de egalitate.

zebe
27th July 2010, 12:31
Am vazut ca ultimul post e al lui Duba, puteam sa jur ca, din 5 cuvinte, unul sigur e Dinamo. :D

Egal...

TeBat
27th July 2010, 12:34
Egal indeed.

Razvan T.
27th July 2010, 13:38
Am vazut ca ultimul post e al lui Duba, puteam sa jur ca, din 5 cuvinte, unul sigur e Dinamo. :D

Atata poate :happy:happy:happy


Egal...


:ban:

Ulysses
27th July 2010, 14:07
Dupa ce Steaua le-a predat ceva lectii de fotbal, satelitii alora vor claca si la Brasov. Divizia b n-are cum sa le scape

YoNuTzz
27th July 2010, 14:41
1 solist ! desi a vandut toata echipa in vara, cred ca brasovul va incepe campionatul cu 6/6 pcte

BBB
27th July 2010, 15:14
Dupa ce Steaua le-a predat ceva lectii de fotbal, satelitii alora vor claca si la Brasov. Divizia b n-are cum sa le scape

Da, ne-a inghesuit de-a dreptul steaua, cu tot alea 3 suturi pe poarta intr-un meci intreg. Ca sa nu mai spun ca ne-a umilit cu un 2-1 incredibil, neverosimil. Lasa-ma sa ghicesc, sunteti deja favoriti clar la titlu, dupa o singura etapa, asa-i? Vorbim peste cateva luni cand va umilesc in ordine: Vaslui, Timisoara, Urziceni, Dinamo, Rapid si cfr

UCV
27th July 2010, 15:21
2 solist

zebe
27th July 2010, 15:27
Dupa ce Steaua le-a predat ceva lectii de fotbal

Tu ai vazut meciul? :)

Bumbescu
27th July 2010, 15:32
Tu ai vazut meciul? :)

Dar tu l-ai vazut? Sau daca l-ai vazut, ai inteles ceva?
In mod normal Brasovul bate fara probleme.

*Coco*
27th July 2010, 15:42
Da, ne-a inghesuit de-a dreptul steaua, cu tot alea 3 suturi pe poarta intr-un meci intreg. Ca sa nu mai spun ca ne-a umilit cu un 2-1 incredibil, neverosimil. Lasa-ma sa ghicesc, sunteti deja favoriti clar la titlu, dupa o singura etapa, asa-i? Vorbim peste cateva luni cand va umilesc in ordine: Vaslui, Timisoara, Urziceni, Dinamo, Rapid si cfr

Macar ei au avut 3 suturi, voi ati avut 1 si ala din penalty:lol:

BBB
27th July 2010, 15:44
Dar tu l-ai vazut? Sau daca l-ai vazut, ai inteles ceva?

Ce-i de inteles? "U" Cluj i-a permis Stelei sa paseze, astfel se explica posesia de 66%. Degeaba ai o posesie de 99%, daca in 20 de metri te-ai taiat si ai trei suturi pe poarta in tot meciul. Daca ieseam la joc, ne bateati cu 5-1, asa ca tactic meciul a fost pregatit bine, avand in vedere puterea echipei actuale. Uiti ca Inter a adoptat aceeasi tactica cu Barcelona, dar s-a calificat in finala. FC Brasov nu e Steaua, ei vor avea maxim 2 suturi pe poarta tot meciul. Va tot mirati ca nu v-am pus probleme, de parca tragem la titlu sau ceva. Cu Brasovul va fii cu totul alt meci

Bumbescu
27th July 2010, 15:54
Poate ca ai si tu dreptate, insa iti spun f sincer, e prima data dupa mult timp cand nu am avut nicio emotie. Dupa cum s-a jucat, rezultatul nu a stat nicio secunda sub semnul intrebarii.
Au fost numai 3 suturi pe poarta pt ca Stancu nu are ce cauta ca varf impins. Daca dam golul 2 la o parte, Steaua a jucat in 10 oameni, Stancu nu a existat pe teren. E adevarat insa ca nici Niculescu de la voi.

zebe
27th July 2010, 16:29
Dar tu l-ai vazut? Sau daca l-ai vazut, ai inteles ceva?
In mod normal Brasovul bate fara probleme.

Pai tie ti se pare ca "le-a predat lectii de fotbal"? Au fost mai buni si punct.

Razvan T.
27th July 2010, 16:32
Aici discutam despre FC Brasov - "U" CLUJ ...

Bumbescu
27th July 2010, 16:34
Tinand cont ca U nu a jucat absolut nimic, se poate spune si asa. Nu trebuia sa-ti pui o anumita stema la avatar?

zebe
27th July 2010, 16:34
Nu trebuia, nu l-am vazut pe Duba raspunzandu-mi cand i-am propus pariul.

Razvan T.
27th July 2010, 16:46
Bumbescu ii adevarat ca "U" nu a jucat mai nimic, dar nu`ti recomand sa te imbeti cu apa rece si sa crezi ca Steaua a jucat extraordinar.

Bumbescu
27th July 2010, 16:48
Am spus-o si pe threadul jocului ca un meci nu e concludent.

Razvan T.
28th July 2010, 13:25
FC Brașov - Universitatea Cluj

A: Colțescu Sebastian (Craiova - Dolj)
A1: Popa Ionel (Pașcani - Iași)
A2: Păunescu Florin (Ramnicu Valcea - Vâlcea)
R: Comănescu Adrian (Ramnicu Valcea - Vâlcea)
Obs: Zotta Constantin (București - București)

cosmincosmin
28th July 2010, 14:30
1-1 sau 0-0

Razvan T.
28th July 2010, 21:28
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/adrian-pit-vreau-la-universitatea-cluj-200323.html

caracatita_paul
30th July 2010, 06:13
aici castiga brasovul , u cluj inca nu realizeaza ca e in liga 1 :shocked:

corello
30th July 2010, 09:03
aici castiga brasovul , u cluj inca nu realizeaza ca e in liga 1 :shocked:

Ba realizeaza. Nu realizeaza fenomenalul, inegalabilul si grandiosul nostru antrenor, Pana :no:

Razvan T.
30th July 2010, 12:29
Dupa puncte la Brasov



Duminica, de la ora 19:00, Universitatea Cluj va intalni in deplasare pe FC Brasov, partida din cadrul etapei a II-a a Ligii 1. Managerul Marian Pana este optimist inaintea jocului si spera ca echipa sa se intoarca cu toate punctele de sub “Tampa”.

“Am trecut peste infrangerea cu Steaua. Urmeaza un joc dificil la Brasov si nu avem voie sa repetam greselile din runda precedenta, daca vrem sa scoatem un rezultat pozitiv. Nu voi face foarte multe schimbari in primul unsprezece . Suntem pregatiti sa intalnim pe FC Brasov, o echipa care dispune de cativa jucatori foarte mobili , care ne pot crea probleme. Sper sa ne intoarcem cu cele trei puncte la Cluj”, a explicat Marian Pana.

"Nu suntem afectati din cauza infrangerii cu Steaua, partida in care am fi meritat macar un punct. Din păcate ne-am retras inexplicabil după marcarea golului. "U" poate castiga cu orice echipa din Liga I, asa ca mergem la Brasov convinsi ca luam cele trei puncte", a adaugat si mijlocasul spaniol Noe Acosta.

In alta ordine de idei, Universitatea Cluj va sustine un antrenament astazi, de la ora 18:00, pe terenul de la Clujana, iar maine dimineata echipa va pleca la Brasov. Duminica, de la ora 19:00, Universitatea va intalni pe FC Brasov, partida putand fi urmarita in transmisiune directa pe DigiSport.

Universitatea Cluj - Site-ul oficial al echipei de fotbal FC Universitatea Cluj (http://www.universitateacluj.ro)

boshcUtza
30th July 2010, 14:09
nu e greu de castigat la brasov. ei sunt departe de echipa din sezonul trecut.
0-2

mariuskl
30th July 2010, 14:30
Egal...

Vad ca majoritatea au votat la egal si cam acelasi e si pronosticul meu.

BBB
30th July 2010, 15:09
Da, cam de egal e meciul. Dar Brasovul poate produce surpriza si sa obtina cele trei puncte

Razvan T.
30th July 2010, 15:12
"U" Cluj l-a luat pe Bogdan Buhuș

*Coco*
30th July 2010, 15:57
Da, cam de egal e meciul. Dar Brasovul poate produce surpriza si sa obtina cele trei puncte

Auzi la el surpriza :happy
Ba tu te auzi ce spui? Surpriza e daca daca se termina egal meciul asta

BBB
30th July 2010, 21:19
Auzi la el surpriza :happy
Ba tu te auzi ce spui? Surpriza e daca daca se termina egal meciul asta

Da, ai dreptate. Cu greu poate obtine Brasovul macar un punct

White Shadow
30th July 2010, 21:22
astia din Cluj sunt ciudati rau de tot :happy:happy

cica....."Brasovul poate produce surpriza"......

Pitybv
31st July 2010, 22:01
astia din Cluj sunt ciudati rau de tot :happy:happy

cica....."Brasovul poate produce surpriza"......

ai mare dreptate .. Astea din cluj de parca sunt batuti cu urzica :)) inca mai credeti in Mos Craciun ?
Brasovu castiga fara probleme ...
HAI BRASOVU 2-0:ok:

Razvan T.
31st July 2010, 22:51
Va spargem mufa!!! :drak:

Ess
1st August 2010, 00:34
u ar fii capabila sa scoata 2 puncte din acest meci. dar maxim 2: 1 pe teren, si unul pe stavilarele din padurea bogatii. prietenii stiu despre ce aberez :D

serios acum, mai sunt multe cordoane de sudura de facut la echipa, dar u are ce n-a avut de mult timp: fotbalisti si finatator :ok:

NORGEMAN
1st August 2010, 00:46
Esti prieten cu faptasii de la serpentine?:mda:

Ess
1st August 2010, 00:49
nu...le-am admirat capodoperele de pe drum. nu le-am mai vazut in ultima perioada.

NORGEMAN
1st August 2010, 01:09
Se pare ca nu le-au ajuns strazile din orasul vostru, au extins tigania aia si la noi in judet:headbang:
Asa la inima mi-s acele persoane care si-au expus calitatile ortografice acolo.

Ess
1st August 2010, 01:38
hai mai norge, nu fii si tu "brasovean jet bejet" ca mi s-a luat de atata coroana asternuta pe radacini pe la voi. brasovul este un super oras "green" unde trebuie sa cauti intens o expresie "fuck" scrisa corect printre frimturi de "olecutza". demoldovenizarea fortata urbei, spre care asiduu aspirati, tine si de sensul de curgere al oltului din apropiere, deci nu-i cazul sa te panichezi: nu mai traiesti la poalele tampei demult si tu stii asta :ok:

NORGEMAN
1st August 2010, 14:39
Prefer sa cred despre orasul meu ca a devenit unul cu adevarat multicultural.

In fine...

FC Brasov si Universitatea Cluj se vor intalni maine, 1 august, pentru a 59-a oara pe prima scena a fotbalului romanesc. Astfel, in cele 29 de meciuri disputate la Brasov, "galben-negrii" s-au impus de 21 de ori, clujenii de trei ori iar cinci partide s-au terminat la egalitate. Ultimul meci direct intre cele doua echipe a avut loc acum 13 ani si s-a terminat cu victoria clujenilor, scor 3-2, pe terenul Brasovului, in timp ce ultima victorie "stegara" a fost inregistrata la Brasov pe 23 septembrie 1995.

LazioRoma
1st August 2010, 19:01
asta e chiar interesant.. ""U"" cu o echipa noua ... posibil un Nou CFR de acum cativa ani ...

nayram
1st August 2010, 19:03
Bate Brasovu, sa o poata lasa mai moale etapa viitoare:D

YoYoyOi
1st August 2010, 19:08
Nu tre s-o lase mai moale Brasovul. Necunoscute sunt caile Domnului... :D

LazioRoma
1st August 2010, 19:11
Bate Brasovu, sa o poata lasa mai moale etapa viitoare:D

de lasat maimole o sa olase si brasovu si arbitri .. cu voi toata lumea o lasa moale de la un timp .. nu iti dai seama ?! :))

ensic
1st August 2010, 19:40
Destul de modest jocul lui U pana acum.

corello
1st August 2010, 19:43
Destul de modest jocul lui U pana acum.

Ia te rog frumos termina. Cum adica modest? Incearca mai bine: jenant, patetic...
Astia parca or venit la meci dupa ceva nunta

ensic
1st August 2010, 19:45
Gooooooooooooooool!

LazioRoma
1st August 2010, 19:46
mama mama ce gol Niculescu :))

ensic
1st August 2010, 19:46
Ia te rog frumos termina. Cum adica modest? Incearca mai bine: jenant, patetic...
Astia parca or venit la meci dupa ceva nunta

Niculescu chiar joaca, mai trebuie 10 jucatori si in special un antrenor!

corello
1st August 2010, 19:49
Niculescu chiar joaca, mai trebuie 10 jucatori si in special un antrenor!

subscriu la partea cu antrenorul. Fulg asta ii cel mai penal antrenor ever
Pana: “Cu FC Brasov vom juca mult mai ofensiv”
Sa-i spuna cineva la coate goale asta ca ofensiv inseamna sa meri inainte nu ca racu'

Charon
1st August 2010, 20:29
nici o tangenta cu Liga1 nu are "U" pana acum!
o echipa pe jumatate ingropata(Brasov) isi bate joc de universitari!

corello
1st August 2010, 20:44
nici o tangenta cu Liga1 nu are "U" pana acum!
o echipa pe jumatate ingropata(Brasov) isi bate joc de universitari!

Din pacate, subscriu
VAI DE **** NOASTRA!!!!!

Radu
1st August 2010, 20:45
Asta meritati dupa ce ati facut japca in liga secunda!

corello
1st August 2010, 20:52
Asta meritati dupa ce ati facut japca in liga secunda!

Du-te ba mioara si iubeste-te cu Banel

corello
1st August 2010, 20:54
Absolut incredibil...candidam la cea mai penala echipa din istoria ligii 1.
Noroc cu dinozaurul Niculescu ca ne mai aminteste cam pe unde-i poarta
Nu a avut U asa echipa slaba de cand ma stiu...defapt nu avem antrenor ca poate echipa avem...cat decat

resita
1st August 2010, 20:56
doua goluri superbe in acest meci

din pacate U n-are echipa de prima liga

delaoltenia
1st August 2010, 21:14
Felicitari brasovenilor.

corello
1st August 2010, 21:16
doua goluri superbe in acest meci

din pacate U n-are echipa de prima liga

Avem totusi, individual, jucatori.
Niculescu isi face treaba desi nu prea alearga(2 goluri in 2 etape)
Il avem pe Acosta care ii super jucator
Il avem pe Matache care nu stiu de ce *****ul de Pana nu l-a bagat
Il avem pe Bostina care e cu experienta mare in liga 1
Il avem pe Machado care, desi nu a aratat azi nimic, in sistemul de joc impus de Pana lu' dumnezo' nu poate juca...in B pe sistemul lui Dulca, Machado arata altceva desi juca mai tot timpul accidentat
etc
Avem echipa de liga 1 dar avem staff de balega

YoYoyOi
1st August 2010, 21:20
Degeaba are U jucatori de valoare, daca nu-i cine sa-i lipeasca si sa omogenizeze echipa.

BAK
1st August 2010, 21:48
pai la anul U va avea cel mai fain stadion de B din europa

ABi
1st August 2010, 23:06
Jucati ba fratilor mai bine cu alde Szilaghi si altii care sa puna suflet pentru echipa voastra!!!

Uitati la noi, cum au venit vremuri grele pt club, mercenarii n-au stiut cum sa fuga mai repede la primu care le-a dat 2 lei in plus... au ramas numa baieti de caracter, copii din oras, antrenoru e brasovean get-beget si uite la ei cum joaca!! n-as vrea acuma sa ma entuziasmez dupa doar 2 meciuri dar oricum, orice s-ar intampla anu asta... baietii astia o sa tina Steagul sus!

Radu
1st August 2010, 23:10
Serie B!

BAK
2nd August 2010, 02:46
Jucati ba fratilor mai bine cu alde Szilaghi si altii care sa puna suflet pentru echipa voastra!!!

Uitati la noi, cum au venit vremuri grele pt club, mercenarii n-au stiut cum sa fuga mai repede la primu care le-a dat 2 lei in plus... au ramas numa baieti de caracter, copii din oras, antrenoru e brasovean get-beget si uite la ei cum joaca!! n-as vrea acuma sa ma entuziasmez dupa doar 2 meciuri dar oricum, orice s-ar intampla anu asta... baietii astia o sa tina Steagul sus!

ai dreptate, U are prea multi mercenari...brasov, tg. mures nu au tot felul de epave si joaca mai bine

corello
2nd August 2010, 08:36
Totusi trebuie sa remarcam ceva. "U", in doua meciuri o bagat 2 goluri din 0 ocazii, ambele Niculescu. Ase de statistica :happy:lol:
L-om face pe asta golgeter si noi nu facem baremul:D

*Coco*
2nd August 2010, 09:21
Cum anticipam de la inceputul sezonului, astia nu sunt capabili sa stea mai mult de un sezon in A.
La ei Promovarea si imediat vine retrogradarea.

corello
2nd August 2010, 09:27
Cum anticipam de la inceputul sezonului, astia nu sunt capabili sa stea mai mult de un sezon in A.
caracatita *coco*:evil:

Razvan T.
2nd August 2010, 14:03
Jucatori avem, dar din pacate nu avem antrenor :(

Felicitari Brasov!!! ;)