PDA

View Full Version : Etapa 2: FC OTELUL Galati – CS PANDURII Tg. Jiu 2-0



Denis
26th July 2010, 15:21
Vineri, 30 Iulie
Ora: 18:00
GSP TV

Discutii inainte si dupa meci.

delaoltenia
26th July 2010, 16:31
1 solist

*Coco*
26th July 2010, 16:33
Care a fost scorul in meciul cu International sezonul trecut de la Galati?:D
LE: 1-0
Probabil tot asa se va termina

Trim0b
26th July 2010, 16:52
tot 1-0 zic

Shinnok
26th July 2010, 17:59
1 solist.

Steel Jar
26th July 2010, 18:55
Afara cu Pena din echipa, cel mai penibil atacant din toata Liga 1. Nu am mai vazut un atacant care sa prinda si 3-4 meciuri in care sa nu traga un sut pe poarta.
Daca jucam fara Pena ne facem meciul cu Inter-Pandurii Tg-de Arges :D mult mai usor.

TaciAcolo
26th July 2010, 18:55
1-3 :evil:

Steel Jar
26th July 2010, 19:06
Daca castigati cu scorul asta ma duc 7 ani in Tibet, ma fac budist, trec la hindusism, studiez arte martiale cu shaolinii, invat calea samurailor si studiez bushido, ma duc in Persia si invat povesti 1001 de nopti, calatoresc in timp si il omor pe Hittler spunandu-i glume proaste...cum ar fi ca ne bate Inter-pandurii cu 3-1.

Denis
26th July 2010, 19:26
Daca e sa ne bata cu 3-1, ia un bilet si pentru mine.:D

Steel Jar
26th July 2010, 20:57
Pachetul mai contine si o plimbare/braconaj prin savana africana in cautarea vuvuzelei ucigase, masurarea marelui zid chinezesc cu un pai de chibrit mergand in maini, o sedinta de terapie cu expertii din Area 52, un jacuzzi in primitoarea apa a Amazonului incalzita de inimosii piranha etc.
Ar mai fi spalatul unui crocodil pe dinti periuta fiind tinuta in gura, inot sincron cu un rechin Marele Alb, 200 m garduri cu un ghepard, bungee jumping cu o anaconda si o cina in mijlocul unei haite de lupi ospitalieri.
Asta este programul primei zile. Mai vrei sa mergi? :D

stiintacv
26th July 2010, 23:00
1 solist.

Denis
27th July 2010, 00:05
Pachetul mai contine si o plimbare/braconaj prin savana africana in cautarea vuvuzelei ucigase, masurarea marelui zid chinezesc cu un pai de chibrit mergand in maini, o sedinta de terapie cu expertii din Area 52, un jacuzzi in primitoarea apa a Amazonului incalzita de inimosii piranha etc.
Ar mai fi spalatul unui crocodil pe dinti periuta fiind tinuta in gura, inot sincron cu un rechin Marele Alb, 200 m garduri cu un ghepard, bungee jumping cu o anaconda si o cina in mijlocul unei haite de lupi ospitalieri.
Asta este programul primei zile. Mai vrei sa mergi? :D

Decat sa ma vada lumea umilit pe strada cum echipa mea a pierdut cu 3-1 acasa cu Pandurii, mai degraba as merge in aceasta excursie.:D Sa speram insa ca nu se va ajunge acolo. :rolleyes:

Lordul
27th July 2010, 00:18
bate Otelul

Denis
27th July 2010, 00:27
Suntem favoriti, si sper sa confirmam asta si la finalul meciului. Sper sa castigam la 2 goluri diferenta, pentru moral.

Duba
27th July 2010, 10:18
Am votat 1, insa este posibil si un X si, chiar, un 2. Pandurii cu Ionut Badea la timona este o echipa care va pune mari probleme tuturor echipelor in aceasta editie de campionat.

TeBat
27th July 2010, 12:39
Egal.

YoNuTzz
27th July 2010, 14:45
dap, si otelul face 6 puncte din 6

*Coco*
27th July 2010, 15:52
Iara joaca Pandurii cu Real Madrid din Galati si evident pleaca fara nici o sansa ...
Dar din cele 5 meciuri disputate la Galati , Real Madrid de Galati a castigat doar 2 intalniri, se asteapta ca si de data aceasta sa spulbera cu 5,6-0

Denis
27th July 2010, 20:01
Am votat 1, insa este posibil si un X si, chiar, un 2. Pandurii cu Ionut Badea la timona este o echipa care va pune mari probleme tuturor echipelor in aceasta editie de campionat.

Deci ii posibil, 1, x, si 2. Oau! Esti sigur ca nu mai e posibil si alteva?:D

cosmincosmin
28th July 2010, 14:33
1-0 Otelul este obisnuit sa castige la limita

Denis
28th July 2010, 21:38
Deci ne pricepem la victorii.:D Sa dea Dumnezeu sa castigam si de data asta cu macar 1-0.:D

/hello FORZA OTELUL /hello

keluba
29th July 2010, 06:38
sper sa bata fierarii...

cristy1110
29th July 2010, 08:49
bate Otelul la diferenta de doua goluri...

Denis
29th July 2010, 13:45
sper sa bata fierarii...

Ce fierari dom'le, noi suntem otelari.:D

Doctor_Satan
29th July 2010, 14:00
Iara joaca Pandurii cu Real Madrid din Galati si evident pleaca fara nici o sansa ...
Dar din cele 5 meciuri disputate la Galati , Real Madrid de Galati a castigat doar 2 intalniri, se asteapta ca si de data aceasta sa spulbera cu 5,6-0

Noi nu vrem sa "spulbera" cu 5,6-0. 1-0 ne ajunge, ca suntem oameni simpli. ;)

Denis
29th July 2010, 14:30
Asa-i Coco, noi estem oameni simple care vrea sa castiga la scoruri nu prea mare.:D

Steel Jar
29th July 2010, 16:02
Ce oameni simpli ma? Eu vreau 7-0 sa le dam .
Daca nu o sa dam un gol din foarfeca tripla de pe linia porti noastre, eu nu mai vin niciodata la meciuri. :D
Noi detinem puterea http://i32.tinypic.com/i50nbc.jpg :D

Denis
29th July 2010, 18:12
Pe mine orice victorie m-ar bucura.:D Si cu 1-0 cu un gol inscris din penalty, dar sa dominam clar jocul.

cosmincosmin
29th July 2010, 18:23
Multumim Otelu pt victoria impotriva Sportului. Ne bucura cel mai mult cand mananca Sportul bataie...

moty
29th July 2010, 23:04
Da de ce bre?

Shinnok
29th July 2010, 23:13
fiindca probabil el e lenes, nu face sport :D

caracatita_paul
30th July 2010, 06:16
asa un egal pe felie cu adi ilie:lol:

Denis
30th July 2010, 07:02
Multumim Otelu pt victoria impotriva Sportului. Ne bucura cel mai mult cand mananca Sportul bataie...

Cu placere Cosmin.:D Pe cine mai vrei sa batem, Steaua? Dinamo? :D

Denis
30th July 2010, 09:51
Data zici tu, sper ca noi sa fim cei care dau mai multe.:D

Steel Jar
30th July 2010, 10:31
http://img716.imageshack.us/img716/5659/2i0nbo.jpg (http://img716.imageshack.us/i/2i0nbo.jpg/)
O sa stau in acelasi sector in care sunt in poza asta, dar mai sus si ceva mai in stanga.:D
Nu cred ca o sa fim mai mult de 4000 de oameni in tribune. Chiar si asa sper sa ajutam echipa sa castige.

Denis
30th July 2010, 12:39
Bai, vine taica-tu?:D Asta ma intereseaza. :cry:


http://dunareabatrana.com/components/com_jcomments/images/smiles/forzaotelul.pnghttp://dunareabatrana.com/components/com_jcomments/images/smiles/forzaotelul.pnghttp://dunareabatrana.com/components/com_jcomments/images/smiles/forzaotelul.png

Steel Jar
30th July 2010, 13:06
Da mister, venim impreuna la meci. Avem abonamente si lipsim de la meciuri foarte rar.
S-ar putea sa imi iau si nepotul la meci. :D Trebuie sa il mituiesc cu o tura pe la masinute si o cinste la mcdonalds. :D

Denis
30th July 2010, 13:07
Ultima oara parca nu te lasa in pace nepot'tu. Parca ziceai ca nu-l mai iei niciodata.:D

Steel Jar
30th July 2010, 13:35
Acum au venit nepotii mei la mine si am vorbit cu Mario. Mi-a spus ca vrea sa mearga.
Data trecuta cand a mers cu mine am facut egal si Bada m-a amenintat sa nu indraznesc sa il Mai iau la stadion ca aduce ghinion.:D
Deci merg cu tatal meu( nu a pierdut echipa nici un meci cand am fost impreuna) si cu nepotul meu ( care dupa Bada poarta ghinion). Imbin norocul cu ghinionul azi. :D

mariuskl
30th July 2010, 14:32
Am fost surprins sa vad cati au mizat pe Otelul (multi fani galateni pe forum huh ? :P ). La cum joaca Pandurii Targu Jiu, o sa fie egal.

*Coco*
30th July 2010, 15:19
Deci merg cu tatal meu( nu a pierdut echipa nici un meci cand am fost impreuna) si cu nepotul meu ( care dupa Bada poarta ghinion). Imbin norocul cu ghinionul azi. :D
Cu tatal tau nu ati pierdut nici un meci, cu nepotul ati facut egal, acum e clar , bat Pandurii inseamna...

Denis
30th July 2010, 17:59
Si uite ca n-o sa iasa asa cum zici tu coco :D

nayram
30th July 2010, 18:02
Sper sa bata Otelu.:ok:

keluba
30th July 2010, 18:43
na ma ca au marcat "OTEALARII";)

Denis
30th July 2010, 18:54
In sfarsit, o repriza mai buna facuta de Pena. Ma tem ca atat poate si nu cred ca va face prea multe in repriza a 2-a. Ar trebui sa intre Borbely in locul sau, undeva la mijlocul reprizei secunde.

In continuare, 1-0 la pauza, pentru Otelul.

*Coco*
30th July 2010, 19:00
Cum naibi a dat ala gol tocmai acuma...

Denis
30th July 2010, 19:00
Cum adica "tocmai acuma"? Tu cand te asteptai sa dea gol?

*Coco*
30th July 2010, 19:02
Sa fi dat si el in alt meci :D
Oricum Pandurii nu prea au aratat nimic repriza asta. Nici 10% din ce au jucat cu Urziceni.
Sa vedem partea secunda.

M.I.B.
30th July 2010, 19:16
Se impun moldovenii,la cum se joaca.

Trim0b
30th July 2010, 19:41
bv otelarilor!durii in B!

delaoltenia
30th July 2010, 19:44
Felicitari Otelul.

M.I.B.
30th July 2010, 19:50
Gol Otelul si 2-0.E rezolvata treaba.

Denis
30th July 2010, 19:50
2-0, minutul 85. Gol Sarghi. /hello/hello

Denis
30th July 2010, 20:00
Suntem favoriti, si sper sa confirmam asta si la finalul meciului. Sper sa castigam la 2 goluri diferenta, pentru moral.

Multumesc OTELUL GALATI!!!

http://dunareabatrana.com/components/com_jcomments/images/smiles/forzaotelul.pnghttp://dunareabatrana.com/components/com_jcomments/images/smiles/forzaotelul.pnghttp://dunareabatrana.com/components/com_jcomments/images/smiles/forzaotelul.png

Trim0b
30th July 2010, 20:27
Multumesc OTELUL GALATI!!!

http://dunareabatrana.com/components/com_jcomments/images/smiles/forzaotelul.pnghttp://dunareabatrana.com/components/com_jcomments/images/smiles/forzaotelul.pnghttp://dunareabatrana.com/components/com_jcomments/images/smiles/forzaotelul.png

felicitari pt victorie:D

Shinnok
30th July 2010, 20:28
Felicitari !

mariuskl
30th July 2010, 21:12
Hmm, se pare ca m-am inselat. Otelul a jucat destul de bine si a scos 6 puncte in primele 2 etape. E drept, cu echipe slabute.

Bumbescu
30th July 2010, 21:18
He he....si cand te gandesti ce-l mai injurau otelarii nostri pe dorinel la inceputul campionatului trecut.......

Aurel.D
30th July 2010, 21:34
Otelul este greu de batut pe teren propriu...cel putin asa a fost sezonul trecut...si se vede ca vrea sa continue "traditia" si anul asta. :)

Denis
30th July 2010, 21:47
felicitari pt victorie:D

Multumim. Aveam nevoie de ea ca ne asteapta meci greu in deplasare vinerea viitoare.:D Sper sa facem 9 puncte din 9.:D

delaoltenia
30th July 2010, 22:05
He he....si cand te gandesti ce-l mai injurau otelarii nostri pe dorinel la inceputul campionatului trecut.......
Il injura unii si acum.

Trim0b
30th July 2010, 22:07
Multumim. Aveam nevoie de ea ca ne asteapta meci greu in deplasare vinerea viitoare.:D Sper sa facem 9 puncte din 9.:D

pai tocmai dasta trebuia sa castigati etapa asta ,sa nu ramaneti in urma ca etapa viitoare nu luati nici un punct:D

Denis
30th July 2010, 22:20
He he....si cand te gandesti ce-l mai injurau otelarii nostri pe dorinel la inceputul campionatului trecut.......

1. Nu suntem otelarii vostri.
2. Ca in orice tara, ca in orice campionat, oricine ar fi, antrenorul este injurat de fani cand echipa nu merge de vreo 6-7 meciuri la rand. Imi amintesc la un moment dat si cand Sir Alex Ferguson intrase intr-un conflict mare cu fanii lui Manchester, si sa nu mai zic de Steaua voastra. :groggy:

Echipa nu merge, antrenorul este injurat, echipa merge, antrenorul capata increderea fanilor, si este felicitat. Nu vad de ce ar fi ceva care trebuia scos in evidenta, dar ma rog, noi sa fim sanatosi.

delaoltenia
30th July 2010, 22:23
Te-ai schimbat Denis? :D

Denis
30th July 2010, 22:37
Ohooo, de mult. De prin etapa 14-a a sezonului trecut. Pana atunci imi facea parul al Dorinel.:D De atunci sunt fan Dorinel Munteanu.:D

delaoltenia
30th July 2010, 22:45
Ai devenit mai radical,asta era intrebarea?

Denis
30th July 2010, 22:50
Sincer nu stiu la ce te referi.

delaoltenia
30th July 2010, 22:53
Nici eu nu stiu,sunt dupa un gratar stropit cu de toate....:D

Denis
30th July 2010, 22:58
Pofta buna :cry:


Si ca sa fiu on-topic, am dominat clar partida la toate capitolele. S-a vazut clar superioritatea noastra. Totusi moralul si experienta capatata in acest meci este lafel de importanta ca cele 3 puncte. Sper sa avem continuitate si sa facem un meci bun si in Giulesti. O remiza ar insemna un succes pentru noi.

FORZA OTELUL!!!!

delaoltenia
30th July 2010, 23:00
Pofta a fost,iti multumesc totusi :)
edit/suntem offtopic si vom avea reclamatii,tocmai noi moderatorii... ;)

Denis
30th July 2010, 23:21
Pai zi si tu ceva de meci, cum am facut eu mai sus.:D

Dupa parerea mea omul meciului a fost Sarghi, nu neaparat pentru ca a marcat golul 2, dar toata partida a aratat determinare, si intrare la sacrificiu. De apreciat acest jucator.

Cel mai slab de pe teren a fost Balaj. A lasat jocul prea liber atunci cand nu trebuia. Penalty neacordat mai clar ca faultul in careu la Rapa n-am vazut in viata mea. Fundasul gorjean nu avea NICI O TREABA cu acest sport si a intrat in Rapa ca un tren. Balaj a fost fricos, ca daca dadea fault era penalty si trebuia sa dea si cartonas rosu, deoarece Rapa scapase singur cu portarul, dar Balaj a decis sa nu se complice si s-a facut ca nu a vazut, iar scorul a ramas 1-0.:rolleyes:

Mi-a placut si de Rapa in aceasta partida, deoarece si-a facut aparitie atat in aparare cat si in atac. Dese urcari pe contraatac, degajari importante, interventii precise atat in aer, la cap, cat si la nivelul solului.

Iorga a avut cateva faze de exceptie, mai ales cea in care a recuperat mingea la 20 de metri si a driblat 4 sau 5 fundasi gorjeni, dupa care a scos un corner care cat pe-aci sa fie transformat in gol de Sergiu Costin. Dar a si gafat de cateva ori.

Baietii incep sa se coaca, si cu seriozitate maxima ne putem atinge obiectivul sezonul acesta.

delaoltenia
30th July 2010, 23:29
Nu stiu ce sa zic acum sa fiu si eu ontopic,cred ca veti lua campionatul. :D

Denis
30th July 2010, 23:37
:cry::cry:

Pai momentan suntem pe primul loc.:D Hai ca deja o dam in SeFe-uri, ceea ce-i mai grav ca offtopic-ul.

Orice loc in primele 5 ar insemna un mare succes.:)

Forza Otelul!!!!

delaoltenia
30th July 2010, 23:39
Atunci mult si mare succes..sper sa fie cool jocul meu de cuvinte. :D

Steel Jar
31st July 2010, 10:58
Eu si taicamiu raciti, obositi, topiti de caldura si tot am castigat.:D
Dupa cum ma asteptam au fost sub 4000 de oameni si atmosfera de inmormantare. Echipa a jucat binisor si ar trebui remarcat efortul lui Para .
Victorie asteptata si meritata , cu toate ca in repriza a 2 a au lasat-o Mai moale.

*Coco*
31st July 2010, 12:03
Fundasul gorjean nu avea NICI O TREABA cu acest sport si a intrat in Rapa ca un tren. Balaj a fost fricos, ca daca dadea fault era penalty si trebuia sa dea si cartonas rosu, deoarece Rapa scapase singur cu portarul,
.

Mult fotbal ai vazut ma la viata ta daca dupa mintea ta acolo se impunea :rosu:
Era in cel mai inchis unghi si tu zici ca era singur cu portarul:lol:
Penalty a fost acolo, ca numai umar la umar nu a fost ala

Denis
31st July 2010, 13:11
Nu-i vorba de cat fotbal am vazut. Ca iti garantez ca am vazut si am jucat mai mult fotbal la viata mea decat tu la viata ta. Asa am avut eu impresia pe moment, ca era singur cu portarul. Dupa ce am revazut acum reluarea fazei pe net am observat ca intradevar unghiul era prea inchis, si doar Maicon putea da gol de-acolo. Oricum fault, penalty, si cartonas galben tot a fost. Era o faza extrem de periculoasa. O pasa in 6 metri si era gol.

Casuba
1st August 2010, 15:28
Hai ca m-am trezit si eu....Otelul cu lotul asta ( chiar si fara un atacant ca lumea, poate doar daca ar fi folosit Paraschiv ca varf ), cu Dorinel si fara probleme majore cu banii.....nu are cum sa termine mai jos de locul 6 :)

Denis
1st August 2010, 15:35
Pai atunci bine te-ai trezit!:D

eSteven
2nd August 2010, 14:43
Un atacant veritabil pe cand mai vad si eu pe teren jucand ptr otelul? :D

Pe cand mai intra si jucatorii lipsa si de care are mare nevoie echipa? de exemplu Antal, care e superb, sau Liviu Antal pasator desavarsit? Nici L.Antal nu a mai jucat de mult, e accidentat? :D.

Sa o tina Otelul tot asa, sa dea D-zeu sa termine cat mai sus si sa joace cat mai corect!


Penalty-ul neacordat de acea "Impostura de Arbitru" e o greseala impardonabila. Cum poti sa treci peste asa ceva si ce motive ai sa judeci lucrurile in felul asta? Pe finalul meciului fluiera dueluri mult... mult mai slabute decat ala pe la mijlocul terenului... Noroc ca Pandurii nu au egalat, desi, si ei veneau cu 2 puncte mai putin din confruntarea cu unirea.

In doua etape (neincheiate inca).... s-a acumulat atata mizerie si jeg in liga lu` mitica, cat ptr un intreg sezon din Premier`. Probabil ca m-am exprimat gresit, nu s-a acumulat, si-a gasit doar locusorul prin care sa dea pe afara!

kubuntu
7th August 2010, 18:53
otelul va fi o surpriza sezonul acesta