PDA

View Full Version : Olteanul,stelistul si dinamovistul la molah



Pacala
5th July 2003, 07:30
Un fan oltean, un fan stelist si unul dinamovist
fiind intr-o tara musulmana ,sunt prinsi band o sticla de Jack Daniels, sunt arestati si aruncati in inchisoare pina la stabilirea pedepsei.In fine vine ziua judecatii, sunt adusi in fata molahului care le arata bunavointa, condamnandu-i la doar 30 de lovituri de bici dupa care vor fi liberi sa plece.Ba mai mult,spre norocul lor, in ziua respectiva era o mare sarbatoare musulmana, asa ca molahul ii da fiecaruia voie sa ceara ceva inainte de a fi biciuiti.

Primul care urmeaza a fi biciuit este stelistul, care dupa ce se gindeste putin zice: "legati-mi o perna in spate".I se leaga perna, dar nu rezista decit la primele 10 lovituri dupa care se rupe, asa ca tot trebuie sa sufere celelalte 20 lovituri inainte de a fi dus pe brate singerind si plingind.

Urmatorul este dinamovistul, care zice: "legati-mi 2 perne in spate".Dar nici macar cele 2 perne nu pot sa reziste decit la 15 lovituri, trebuind sa le sufere ca si stelistul pe celelalte.

Ultimul care trebuia biciuit era fanul craiovean, dar inainte de a-si spune dorinta, molahul ii zice: "Esti fanul celei mai frumoase echipe din tara ta , cu cei mai loiali si pasionali suporteri, asa ca poti avea 2 dorinte!".Auzind asta oltenul spune: "eu vreau 100 de lovituri de bici in loc de cele 30."



"Nu numai ca esti un om de onoare esti si foarte curajos" ii spune molahul, privindu-l cu respect."Daca 100 de lovituri sunt ceea ce doresti, atunci 100 de lovituri vor fi.Acum ai dreptul la cea de-a doua dorinta,deci care este?"
"Va rog legati-l pe dinamovist in spatele meu" :drak:

Blue
5th July 2003, 07:44
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

inter
5th July 2003, 09:34
:D :D :D :D :D :D :D

Sorin
5th July 2003, 09:42
:D :D :D :D :D

Sorin
6th July 2003, 21:38
super bancul :D

Jhan
6th July 2003, 23:26
:D :D :D :D :D :D Ce penibili suntetzi!
Clau,Clau Clau Clau gool,Clau gool,Clau goooool! :yeah:

Blue
6th July 2003, 23:49
:D :D :D nu-ti placu bancul? :D :D :D

auzi mah, zau ca eu nu va intzeleg pe voi dinamovisti :D :D :D voi chiar n-avetzi demnitate si orgoliu in voi? :? Ai vazut bine cum va tratam noi ca pe ultimii oameni sau ca pe niste suboameni,ai vazut bine la ce tratament au fost supusi bucurestenii venitzi cu netzoiu?
Eu aici nu intzeleg, cum de il pupatzi voi in fund pe Cl.Niculescu,Stoican,Grigorie &co.,cum vedetzi un oltean ,cum ii cadetzi in genuchi si incepetzi sa-i pupatzi partzile "ascunse" :D :D :D

I-ati inurat si voi pe Danciulescu si Frasineanu care v-au si aratat ce meritatzi
si imediat ati inceput sa-i aplaudatzi :D :D :D (cica si gheara ar fi avut "meritele" lui :D :D :D ).Ce fel de oameni,sint voi.... :D :D :D
Voi ii ridicatzi statuie lui Clau ? :D Atata lipsa de demnitate si mandrie nu se poate concepe.Zau, decat sa fiu ca voi, mai bine mor. :happy

Tu iti dai seama ce inseamna sa completeze si ala gasca de olteni de acolo? Pai aia crezi ca se vor indrepta vreodata? Iti spun eu ce vor face, vor bate barmani(cum l-au batut pe ala la Severin), vor umbla cu toate tarfele, alcool , aia sint sclavii netzoiului si niste BLATUITORI NOTORII cum voi nici nu va inchipuitzi. Vai de capul vostru ce va asteapta daca vine si asta. Anul trecut ati pierdut doar 7 meciuri consecutiv , anul asta o sa ajungetzi si mai rau, poate retrogradatzi odata sa scapam de mizeria voastra.
Tine minte ce ti-am zis, daca nu se va intampla asa cum ti-am zis eu, inseamna ca eu nu ma pricep deloc la fotbal si nici la oameni si uite iti promit ca nu mai intru pe forum daca ma insel. Dar daca nu ma insel... :D :D :D promitzi si tu ca intri in fiecare zi si mi te adresezi cu
" sarut mana stapane" ? :D :D :D

Uite, mai vorbim noi si vedem daca am avut dreptate sau nu. Nu sint prezicator, dar bag mana in foc ca asta se va intampla la dinamo :D :D :D

AI CURAJUL SA TZII PARIUL ASTA CU MINE ? :naughty:

:D :D :D

deep purple
7th July 2003, 00:20
Blue, ai auzit de marea tragedie? A plecat Netoiu. Aproape ca m-am intristat precum Borcea in noaptea alba de la Sevilla din '86 cand am auzit asta. Dar e totusi bine ca e macedonul ala care nu ii lasa sa se ridice si acum il are aliat pe ********. Nu e rau.
Asa pot sa merg si eu la injectie in loc de scaun electric dar sa ma lasa sa-i tin mana unui dinamovist in loc de mana mea. :D

Blue
7th July 2003, 02:20
sclavii lui raman acolo? daca da, atunci e bine :D :D :D

Ayrton
7th July 2003, 11:17
Pacala, era un thread de bancuri, dar nu te-ai obosit sa-l cauti... E, ce sa-i faci, probabil din cauza lenei...

baubau
7th July 2003, 12:22
Bun bancu ! :D :D :D

ieppy
7th July 2003, 13:16
Tu iti dai seama ce inseamna sa completeze si ala gasca de olteni de acolo? Pai aia crezi ca se vor indrepta vreodata? Iti spun eu ce vor face, vor bate barmani(cum l-au batut pe ala la Severin), vor umbla cu toate tarfele, alcool , aia sint sclavii netzoiului si niste BLATUITORI NOTORII cum voi nici nu va inchipuitzi. Vai de capul vostru ce va asteapta daca vine si asta. Anul trecut ati pierdut doar 7 meciuri consecutiv , anul asta o sa ajungetzi si mai rau, poate retrogradatzi odata sa scapam de mizeria voastra.
Tine minte ce ti-am zis, daca nu se va intampla asa cum ti-am zis eu, inseamna ca eu nu ma pricep deloc la fotbal si nici la oameni si uite iti promit ca nu mai intru pe forum daca ma insel. Dar daca nu ma insel... :D :D :D promitzi si tu ca intri in fiecare zi si mi te adresezi cu
" sarut mana stapane" ? :D :D :D

Uite, mai vorbim noi si vedem daca am avut dreptate sau nu. Nu sint prezicator, dar bag mana in foc ca asta se va intampla la dinamo :D :D :D

AI CURAJUL SA TZII PARIUL ASTA CU MINE ? :naughty:

:D :D :D


Iti tin eu pariul Blue. Tu spui ca Dinamo va retrograda sau va pierde mai mult de 7 meciuri consecutive in campionat iar eu spun ca nu exista aceasta posibilitate. Insa nu vreau sa nu mai intrii pe forum asa ca alege alta pedeapsa pentru tine.

Pacala
7th July 2003, 21:03
Kirita, Fl Petre si Andone sunt prinsi pe acoperisul unei case in flacari din Craiova.Imediat pompierii sosesc la fata locului tinind o patura pe care sa sara cei de pe acoperis.

Primul care se hotaraste sa sara pentru ca ceilalti erau speriati si ca sa dea un exemplu este andone, numai ca in ultimul moment pompierii trag patura si andone se imprastie pe asfalt saracu.

Inca rizind pompierii ii striga lui fl. petre sa sara urmatorul.Sare, pompierii iar misca patura asa ca se face si el una cu asfaltul.

Ultimul trebuie sa sara kirita, dar nu vrea cu nici un chip:
"O sa miscati patura",le striga.
"Nu o s-o miscam" i se raspunde
"Nu va cred, nu am incredere in voi, o sa miscati patura din nou", striga kirita
"Sari odata prostule" striga pompierii.
"Bine sar",raspunde dinamovistul, "dar mai intai puneti patura jos si indepartati-va la cel putin 10 m de ea..."

Pacala
7th July 2003, 21:06
Andone il viziteaza pe Mircea Lucescu la Besiktas pentru a examina succesul echipei in campionatul din Turcia si pentru a pregati o strategie asemanatoare pt. dinamo.Asa ca il intreaba pe Lucescu cum a fost posibil sa aiba succes pe tot parcursul sezonului, atit in campionat cit si in uefa.

Lucescu ii spune "pentru a-i pastra pe jucatori in forma maxima, trebuie pregatiti atit fizic dar si mental".Andone e nelamurit asa ca Lucescu ii spune ca obisnuieste,inainte de meciuri, sa le zica jucatorilor ghicitori.

Ca sa-i exemplifice il cheama pe Pancu si il intreaba:"Fiul tatalui tau nu e fratele tau - cine este?" Pancu se gindeste putin si spune: " Pai e usor, eu sunt."

Impresionat, andone se intoarce in Romania, hotarit sa puna in aplicare metodele lui Lucescu.Il cheama la el pe capitanul echipei, pe kirita si ii zice:"uite, de acum incolo o sa-i pregatesc pe jucatori si mental,am un test la care trebuie sa raspunzi". kirita da din cap si andone continua " fii atent, asta e intrebarea - fiul tatalui tau nu e fratele tau, cine este?"

kirita se scarpina in cap si ii cere lui andone sa-l pasuiasca pina a doua zi la antrenament, cind ii va raspunde.andone e de acord asa ca totul e lasat pentru ziua urmatoare.

Ajuns in parcare, kirita il vede pe danciulescu, care tocmai vroia sa se urce in masina.Alearga dupa el si ii zice:" asteapta putin, sa ma ajuti cu ceva.uite cum sta treaba, m-a intrebat antrenorul chestia asta foarte grea si trebuie sa-i raspund pina miine - este fiul tatalui tau, dar nu este fratele tau,cine este?"

danciulescu sta putin in cumpana si ii zice "eu sunt", dupa care pleaca.

A doua zi la antrenament, kirita foarte increzator in sine se duce la andone si ii spune ca stie raspunsul."Deci cine este?" il intreaba andone."A, pai este Danciulescu", zice kirita.

Aproape instictual, andone reactioneza cu mare nervozitate la auzul raspunsului si striga "Nu idiotule!Este Pancu"

Blue
8th July 2003, 03:27
:D :D :D :D :D imi plac bancurile tale Cristi. Sa mai pui si altele :ok:

Blue
8th July 2003, 04:04
Iti tin eu pariul Blue. Tu spui ca Dinamo va retrograda sau va pierde mai mult de 7 meciuri consecutive in campionat iar eu spun ca nu exista aceasta posibilitate. Insa nu vreau sa nu mai intrii pe forum asa ca alege alta pedeapsa pentru tine.

Nu spun neaparat ca retrogradatzi sau veti avea tot 7 infrangeri consecutive,desi n-ar strica :drak: SPUN CA VETI AVEA UN AN LA FEL DE SLAB SAU CHIAR MAI SLAB.

Pacala
8th July 2003, 05:02
Un fan craiovean si un fan dinamovist au un accident grav de masina.Ambele masini sunt complet distruse, dar ca prin minune niciunul dintre ei nu este ranit.

Dupa ce reusesc sa se elibereze din masini, dinamovistul zice "Deci esti craiovean, interesant, eu sunt dinamovist.Si uita-te la masinile nostre, nu a ramas nimic din ele, dar noi suntem teferi. Asta trebuie sa fie un semn de la D-zeu ca trebuia sa ne intilnim si sa fim prieteni pina la sfirsitul zilelor.

Craioveanul ii zice - "Sunt total de acord, este un semn de la D-zeu. Si uita-te la masina mea, complet distrusa,dar sticla asta de whiskey a ramas intreaga.Sigur D-zeu a vrut sa o bem ca inceput al prieteniei noastre si sa celebram faptul ca suntem in viata"

Ii da sticla dinamovistului, care da din cap in semn ca e de acord, deschide sticla si ia citeva inghituri bune, dupa care i-o da inapoi craioveanului.Olteanul ia sticla si ii pune capacul dupa care i-o paseaza iar dinamovistului, care mirat il intreaba- "Tu nu bei?".
"Nu...cred ca mai intai o sa astept sa vina politia"

Pacala
8th July 2003, 05:04
Un suporter dinamovist se duce la doctor sa afle ce e in neregula cu el.
"Problema ta este ca esti gras" spune doctorul
"As vrea si o a doua opinie" zice dinamovistul
"Bine, esti si urit" ii raspunde doctorul

Pacala
8th July 2003, 05:05
- Ce s-ar intimpla daca s-ar desfinta Dinamo?
- S-ar dubla numarul suporterilor stelisti.

Pacala
8th July 2003, 05:06
- Ati auzit ca Posta Romana a trebuit sa-si retraga timbrele pe care tocmai le scosese?
- ?
- Erau cu jucatorii lui dinamo si oamenii nu stiau pe care parte sa scuipe.

Pacala
8th July 2003, 05:06
- Ce folosesc dinamovistii pentru contraceptie?
- Personalitatea lor.

Pacala
8th July 2003, 05:09
-de ce n-are dreptate ayrton cand spune ca trebuia sa le pun la sectiunea bancuri
- cind e vorba de dinamovisti, nu sint bancuri, sint realitati

Sorin
8th July 2003, 20:05
Trebuie sa spui cite un banc pe zi :yeah:

Sergio
8th July 2003, 22:51
Numai unul? Nu-i de ajuns.......... :D :D :D :D :D :D :D

Pacala
10th July 2003, 07:11
-Esti inchis intr-o camera cu un fan dinamovist, un tigru si o cobra. Ai o pusca in care ti-au mai ramas 2 gloante, ce faci?
- Il impusti pe dinamovist.... de doua ori!

Pacala
10th July 2003, 08:05
- De ce nu vezi dinamovisti pe plaja?
- Pentru ca pisicile ii tot acopera cu nisip.

Pacala
10th July 2003, 08:08
-De ce isi trimite N.A.S.A. astronautii sa se antreneze in stefan cel mare?
-Pentru ca este singurul loc din lume fara pic de atmosfera!

inter
10th July 2003, 09:44
:D :D :D :D esti tare :D :D :D :D

Ayrton
10th July 2003, 16:59
Un craiovean da peste lampa lui Aladin. O freaca el si din ea iese un duh, gata sa-i indeplineasca o dorinta.
Olteanul zice:
- Fa-l pe Suca al meu cel mai inteligent si frumos om de pe planeta!
Duhul raspunde:
- Asa ceva e imposibil. Uite-te la el, e retardat mintal, ciung, jegos, plin de paduchi, nici nu stie sa scrie, sa citeasca. E prea greu. Ai vreo alta dorinta?
- Atunci fa sa castige Universitatea Craiova campionatul.
La care duhul se scarpina in cap si zice:
- Ia adu-l pe fiul tau sa mai ma uit o data la el.

Pacala
10th July 2003, 19:32
- De ce are un dinamovist un neuron mai mult decat un bou?
- Ca sa nu se cace prin casa...

Pacala
10th July 2003, 19:48
- Cum se numeste un fan stelist cu o multime de iubite?
- Cioban.

Pacala
10th July 2003, 19:49
Un fan stelist naufragiaza pe o insula pustie cu o oaie si un caine. Nu dupa multa vreme oaia incepe sa-i para atragatoare stelistului, dar de fiecare data cand incearca sa se apropie de ea cainele incepe sa maraie amenintator. Intr-o zi nemaiputand sa reziste "nurilor" oitei, se hotaraste sa ia cainele si sa-l duca in cealalta parte a insulei lasandu-i ceva de mancare pentru a-l distrage. Fuge cat poate de repede inapoi la oita, numai pentru a gasi cainele maraind si aratandu-si coltii din nou la el. Nestiind ce sa mai faca, improvizeaza o lesa pentru caine si il leaga strans de un copac, dar cand se intoarce la mioara gaseste cainele cu lesa rupta atarnandu-i in jurul gatului si latrand la el. Cu fiecare zi care trece incepe sa devina din ce in ce mai trist si mai frustrat, pana cand in cele din urma pare sa-i surada iarasi norocul: din mare apare o femeie superba in costum de baie. Il intreaba cine este si facandu-i-se mila de el ii spune sa-i ceara orice si o va face pentru el. In culmea fericirii, auzind ca poate sa-i ceara orice ii zice: "Poti sa iei cainele si sa-l plimbi putin?"

Blue
11th July 2003, 05:11
:D :D :D :D :D :D esti teribil , parol :ok:

Pacala
11th July 2003, 09:52
imi place ca va place :oops:

Ayrton
11th July 2003, 11:22
De ce nu trebuie niciodata sa dai cu masina peste un rapidist mergand pe bicicleta?
Poate fi bicicleta ta!

Ayrton
11th July 2003, 11:23
Care este diferenta intre Piturca si Dumnezeu?
Dumnezeu nu se crede Piturca.

Pacala
11th July 2003, 11:54
-de cand nu mai ia dinamo titlul?
-de cand ii tot antreneaza Dinu