PDA

View Full Version : Etapa 5: Poli Iasi - FC Arges



Vulturul
23rd August 2004, 02:45
Duminica 29 august, ora 18:00, Poli Iasi - FC Arges, in direct pe Telesport.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

fia
23rd August 2004, 05:53
Dupa un punct in deplasare ar fi cazul ca Iasiul sa faca si prima victorie :)

Sinn Fein
24th August 2004, 14:09
2 all the way

hamsterutz
26th August 2004, 19:15
nu are fatza asrgesul sa castige in fatza lui poli si a publicului, nu se pot pune cu noi acasa. /hello /hello /hello

vladi
27th August 2004, 14:38
Poli Iasi zici ca sint cel putin Steaua si Dinamo la un loc...auzi "Argesul nu are fata sa castige in fata lui Poli"...alo, alo, Iasul ? Cu ce ocazie pe la noi prin Divizia A ?:-)))))))))))))))))))))

ultravioletcanada
27th August 2004, 19:03
nu are fatza asrgesul sa castige in fatza lui poli si a publicului, nu se pot pune cu noi acasa. /hello /hello /hello
i-auzi bre, parca am juca la galatasaray. pai ce credeti, mai are sens sa venim pina acolo? :evil:

hamsterutz
27th August 2004, 23:10
ba totzi sunetetzi tari in gura, va urez un infern dragutz in Copou!!! si rapidisti erau tari in gura ca nu avem galerie alea alea si cand au vazut ca tot stadionu tipa nu au mai zis nimik, urmatzi voi !!!


Poli Iasi zici ca sint cel putin Steaua si Dinamo la un loc...auzi "Argesul nu are fata sa castige in fata lui Poli"...alo, alo, Iasul ? Cu ce ocazie pe la noi prin Divizia A ?:-)))))))))))))))))))))
special pt voi sa va ardem!!!


nu cred ca argesenii vin sa se bata cu publicul ... sunt baieti simpatici, dar nu sar la bataie pentru un meci.
iar daca e vorba sa te pui cu ei "la vorbe" - o iei ... sunt rai de gura dar buni la suflet (cred ca iti dau si un avantaj ... va pun sa va certati cu "nevestele" lor)
mai omule nu sa se ia la bataie, dar nu cred ca vor sa fie huiduitzi de tot stadionu :d

ultravioletcanada
27th August 2004, 23:52
hamsterutz tata, stai molcom, ce ti s-a urcat divizia A la capsor? :ciocan:
o sa va dati si voi anul asta prin prima divizie, si de la anul, inapoi la matineu :evil:
apropo, imi si inchipui figurile inspaimintate ale rapidistilor cind au vazut "furia ieseana"... :o:

Floryn007
28th August 2004, 18:24
O sa bata FCArges...cu 2-1 Forza Viola!

hamsterutz
29th August 2004, 15:39
hamsterutz tata, stai molcom, ce ti s-a urcat divizia A la capsor? :ciocan:
o sa va dati si voi anul asta prin prima divizie, si de la anul, inapoi la matineu :evil:
apropo, imi si inchipui figurile inspaimintate ale rapidistilor cind au vazut "furia ieseana"... :o:
bine ma gata, fc arges e cea mai tare public avetzi voi, cel mai bun din tara, bravo voua. te astept la iasi unde e o liniste de doamne doamne, nu ca la voi galagie tipa tot stadionu alea alea

dlgicu
29th August 2004, 20:21
nu cred ca ne mai intalnim prea curand cu o echipa asa de usor de batut ca iasul... se pare insa ca Moldovan chiar tine mortis sa doboare recordul de egaluri intr-un campionat; sa ne lase frate cu tactica lui "e bine si asa", NU E BINE!
daca nu jucam cu tupeu, la victorie, ramanem de caruta cu egalurile noastre cu tot.
1 3 1 - linie de clasament pentru evitarea retrogradarii, mai ales daca tinem cont si in compania caror adversari avem rezultatele de pana acum.

vladi
29th August 2004, 21:46
da, daca nici cu Iasiul nu reusim sa luam puncte in deplasare, atunci cu cine? cred ca raspunsul corect este "cu nimeni", ca altii mai slabi nu gasim

ultravioletcanada
30th August 2004, 04:18
hamsterutz tata, lasa, nu e nimic, mai e si retur... :evil:

Sinn Fein
30th August 2004, 09:31
da, daca nici cu Iasiul nu reusim sa luam puncte in deplasare, atunci cu cine? cred ca raspunsul corect este "cu nimeni", ca altii mai slabi nu gasim

ba da, gasim: Dinamo si Craiova :))

hamsterutz
30th August 2004, 10:55
ba sa mor io da tare buni va mai credetzi nici dinamo si nici steaua , nici rapid macar nu se cred asa buni ca voi. bai nu reprezentatzi nimik in divizia asta nush cum drq atzi rezistat atatzia ani, auzi echipa mai slaba ca noi nu gasitzi. bai pistiule te-ai uitat la meci macar? ai vazut ce am facut din voi? de cate ori atzi ajuns voi la poarta? bai omule nu avetzi o leagtura cu fotbalul. atzi avut noroc ca l-a bagat pe panarama aia de ionescu care a gafat la gol. din cauza lui am pierdut si cu apulum, cand o sa-si dea seama simi ca nu are val de A? probabil dupa ce va fi demis.
inca ceva nu va mai credetzi superiori sincer nu avetzi de ce!!!

Vulturul
30th August 2004, 13:35
un egal bun pt noi...meritam cele trei puncte fara probleme!!!

ultravioletcanada
30th August 2004, 15:36
bre hamsterutze, nu mai exista distonocalm in iasi? ia tata vreo 2-3 pastile si te mai calmezi.
nu noi sintem aia care ne rupem in figuri, ci voi, mai ales tu. de cind a inceput campionatul tot latri. ca ii rupeti pe rapidisti, ca ne spargeti pe noi, si tot felul de vise de genul asta.
alo, copilu, revino pe pamint! stiu ca dupa 15 ani de matineu frustrarea e mare, dar incearca sa realizezi unde va aflati. eu stiu ca noi avem o echipa destul de slaba, dar voi sinteti departe rau...

hamsterutz
30th August 2004, 19:43
ma tu ai vazut meciul cu rapid? sau ai vazut macar meciul cu voi? analizeaza meciul si dupa aia vb.
inca ceva : RUSINE RUSIE RUSINE sa va fie :nah:
"Am obtinut un punct nesperat dupa presiunea la care am fost supusi in prima repriza. Poate rezultatul pare inechitabil, insa sansa a alternat de ambele parti. Spectatorii pitesteni ce mi-au cerut demisia ar trebui sa ia lectii de la publicul iesean. Sint in acel grup citiva derbedei care se cred si acum in Piata Revolutiei, strigind demisia oricind"
ion marin

Tudose
30th August 2004, 22:08
Hamsterutz, inteleg ca asta e parerea ta, dar de ce poluezi tu vizual citand din... Ion Marin... :shock: ca in mod sigur nu "Sapaliga" a spus ce zici tu mai sus :D

ultravioletcanada
30th August 2004, 22:16
lasa-l bre, ca citeaza din clasici in viata :rolleyes: se vede ca distonocalmul nu si-a facut efectul...

gicu
30th August 2004, 23:09
Hamsterutz, inteleg ca asta e parerea ta, dar de ce poluezi tu vizual citand din... Ion Marin... :shock: ca in mod sigur nu "Sapaliga" a spus ce zici tu mai sus :D

offtopic:
Ion Marin, G. Multescu, I. Moldovan...ce mai conteaza, toti din "scoala Dinamo" :D

Sinn Fein
31st August 2004, 11:27
bai nu reprezentatzi nimik in divizia asta nush cum drq atzi rezistat atatzia ani, auzi echipa mai slaba ca noi nu gasitzi. bai pistiule te-ai uitat la meci macar? ai vazut ce am facut din voi? de cate ori atzi ajuns voi la poarta? bai omule nu avetzi o leagtura cu fotbalul. inca ceva nu va mai credetzi superiori sincer nu avetzi de ce!!!

mai shoricel, stai calm tata...mai avem un meci de jucat cu voi si apoi o sa va acordam revansa peste inca 15-20 de ani cand o sa mai mirositi a fotbal de divizia A si nu a table sau sheptica de B sau, de ce nu, ar fi benefic pt reconstructia echipei voastre, de divizia C...intrebi daca am vazut noi meciul...nu frate, numa secvente...cine naiba merge 10 ore cu trenu personal pana la voi? pacat de echipa ca trebuie sa faca efortul de a merge pana acolo...si inca ceva: daca vrei sa vezi meciuri cu adevarat bune, vino sa vezi Arges-Steaua la Pitesti. Asta daca stii pe unde e orasul..in orice caz, nu pe langa Botosani sau Suceava cum crezi tu. Hai sa traiesti !

ultravioletu
31st August 2004, 18:52
offtopic:
Ion Marin, G. Multescu, I. Moldovan...ce mai conteaza, toti din "scoala Dinamo" :Ddin nefericire... :(

STEELMAN
31st August 2004, 20:41
atentie steaua dinamo si rapid iesenii sunt din nou in A!pe ce loc?

dlgicu
31st August 2004, 22:07
atentie steaua dinamo si rapid iesenii sunt din nou in A!pe ce loc?

Steelman, ai "gresit" putin citatul, mr. hamsterutz nici in titlul unui topic nu a reusit sa se abtina si a scris "ieseni sunt din nou in A".
Sau probabil voia sa ii faca atenti pe fanii celorlalte echipe ca niste ieseni sunt si ei din nou prin A, nici ei nu stiu cu ce scop, si sa fie atenti anul asta la ei, ca altfel la anul se intorc nebagati in seama in B :sleep: