PDA

View Full Version : Rapid Bucuresti - Mlada Boleslav



delaparis
3rd November 2006, 00:51
joi 23/11/2006 la ora 20.45

Bucuresti:
Rapid Bucuresti - Mlada Boleslav

Discutii inainte si dupa meci aici

YoYoyOi
3rd November 2006, 00:56
Rapid va avea meciul decisiv cu Mlada. Dupa 2 egaluri orizontul rapidistilor e cam intunecat. Sper sa reactioneze bine la situatia dificila, ca sint practic cu cutitul la os. Mlada nu e de neglijat, nu trebuie privita de sus. Rapid a gresit ca i-a privit astfel pe cei de la Hapoel si si-au incurcat singuri existenta. Meciul nu se cistiga prin simpla prezentare la stadion. Mai trebuie alergat, centrat, deposedat, pasat, centrat si cel mai important marcat.
Jucind totusi acasa, vor avea avantajul publicului, care sper sa-i duca spre victorie.

Sunchase
3rd November 2006, 01:03
Fara victorie nu ne calificam.cred ca vom castiga.. una jucam acasa alta in deplasare.

apercele
3rd November 2006, 01:29
rapidistilor, am pus 1 pentru ca sincer cred in victorie
este ultima sansa sa va calificati, sunt bune si egalurile dar nu pana la infinit

bateti cehii si pe urma meci nul la grecotei (care se pare ca sunt deja calificati pana la meciul vostru cu ei..)

Cucu
3rd November 2006, 01:31
trebuie victorie ...

danny del corco
3rd November 2006, 02:19
1 solist . Victorie, altfel nu se poate. Totusi sunt doua lucruri ce trebuiesc amintite, in opinia mea: 1.Razvan sa inteleaga unde a gresit astazi 2. cehii au pierdut in fata grecoteilor, ceea ce ii va face sa joace pe viata si pe moarte la Bucuresti.

noir_desir
3rd November 2006, 08:53
Pronostic 1... victorie grea, 1-0, dar decisiva pt. calificare.

JJ
3rd November 2006, 10:17
Pentru a putea macar spera la calificare trebuie sa batem. Daca nu batem, Copos ar trebui sa incerce socul ala la echipa pe care il tot exersa sezoanele trecute.

dede
3rd November 2006, 11:00
daca nici pe astia nu-i bat, rapidistii pot sa-si ia :cya: de la uefa...

Aurel.D
3rd November 2006, 14:50
Pai nici nu au alta varianta decat victoria...Mlada nu a tras decat 2 suturi pe poarta lui Panathinaikos ieri..cred ca este genul de echipa care are doar unele momente cand joaca bine, dar pe ansamblu nu impresioneaza.
Trebuie sa ii bata pe astia....

Datenshi
3rd November 2006, 14:52
Pentru a putea macar spera la calificare trebuie sa batem. Daca nu batem, Copos ar trebui sa incerce socul ala la echipa pe care il tot exersa sezoanele trecute.

Mai bine ill incearca inainte sa ratam tot in sezonul asta. Razvan a zis ca te poti califica si cu 4 puncte:headbang: , deci va juca iar sa nu piarda.

Vladek
3rd November 2006, 19:22
Meci de 1X, dar mizez pe 1, fiindca baietilor din Giulesti le-a ajuns cutitul la os, si stim cu totii ca de-abia atunci se trezeste jucatorul roman (de obicei).

Nu-i dracul chiar atat de negru pana la urma. Anul trecut Steaua s-a calificat cu 2 victorii si 2 egaluri de pe locul 1, daca scoate si Rapidul macar 4 puncte din urmatoarele 2 meciuri n-au cum sa rateze macar locul 3.

TheIceMan
3rd November 2006, 20:56
Eu zic ca Rapidul a cam pierdut deja calificarea scapand victoria cu Hapoel, dupa un rezultat nesperat de bun cu PSG.
Ar fi buna o victorie acuma, ar mai da ceva sperante de calificare, dar nu cred sa scoatem mai mult de egal iar mai realist mi se pare victoria cehilor. Iar in ultimul meci cu grecii, doar daca aia sunt dupa un party sau ceva, sa nu aiba chef de joc scoatem puncte.
Si mai nasol, nu jucat taman ultima etapa, stam la jocul rezultatelor, nasol de tot.
Dupa cum ziceam grupa Rapidului mi se pare mai dificila decat cea a lui Dinamo.
Oricum, le urez mult noroc rapidistilor.

kain
3rd November 2006, 21:15
Desi pare dificil, Rapid se va califica, impreuna cu Dinamo si Steaua in primavara Europeana.. ( in UEFA ) astept sa se intample chestia asta. Vorbim dupa aceea :D

zamolxe
3rd November 2006, 22:54
Daca Rapidul bate, atunci se califica in proportie de 90%. Cel putin sas mi se pare judecind dupa rezultatele inregistrate. Hapoel este ca si eliminata, iar daca Mlada pierde in Giulesti sint eliminati deasemeni. Nu-i vad in stare sa bata la Paris pe PSG, poate pe israelieni.

Un luscru este clar pt. mine: Grecii termina pe prima pozitie.
PSG si Rapid (daca bate pe Mlada) se bat pt locurile 2-3.

crissis
3rd November 2006, 23:54
Aseara am vazut meciul Mlada-Panathinaikos 0-1 si cred ca la Bucuresti rapidisti vor avea viata grea cu cehii .Le urez multa bafta rapidistilor pentru meciul cu cehii care este cam ultima sansa a lor sa mai scoata puncte ca din deplasarea de la Atena nu prea vad sa scoata mare lucru .

CrAzY92
4th November 2006, 09:09
bate rapid cu un 1-0 din penalty :P

johny bravo
4th November 2006, 13:32
1-0 pt Rapid si cu asta basta.

grande
4th November 2006, 19:14
Suntem condamnati sa castigam ,altfel :cya: calificarea pentru primavara europeana !

crissis
4th November 2006, 23:19
Acest meci va fi cosmarul lui Copos si Lucescu jr.
Rapid-Mlada X

crissis
4th November 2006, 23:24
bate rapid cu un 1-0 din penalty :P

Crezi ca va arbitra Corpodean si l-e va face cadou un penalty:ras-plans:

rechinul farist
5th November 2006, 00:24
cu 5 pcte se califica? in caz ca bate la Buc si pierde la greci....

YoYoyOi
5th November 2006, 10:31
Deocamdata clasamentul grupei este asa

1. Panatinaikos 6p
2. Rapid 2p
3. PSG 1p
4. Hapoel 1p
5. Mlada 0p

Urmatoarele meciuri:
Rapid-Mlada
PSG-Hapoel
Mlada-PSG
Panatinaikos-Rapid
PSG-Panatinaikos
Hapoel-Mlada

Eu zic ca pt a se califica Rapid trebuie sa faca 3 p cu Mlada si cel putin 1p cu Panatinaikos, ca sa nu fie la mina jocului rezultatelor, pt ca in ultima runda nu joaca.

tedybear
5th November 2006, 11:10
e greu tare. nici nu votez. sper sa bata. Doamne-ajuta!

partea proasta e ca pana la meciu cu Rapid cei de la Panatinaikos nu mai joaca. deci pt ei e al 3-lea meci. asa ca nu cred ca or sa isi permita sa nu bata. daca ne bat grecii atunci in ultima etapa PSG sigur or sa ne depasesca pt ca vor juca acasa cu grecii care se vor duce in plimbare deoarece vor avea deja 9 puncte.

astfel ne ramane sa ne rugam e ca PSG sa bata atat pe Hapoel cat si pe Mlada(sau macar un egal cu Mlada) daca Rapid bate acasa pe Mlada.

deci cum PSG are mari sanse sa bata urmatoarele 2 meciuri (sau egal la Mlada) singura conditie pt o calificare fara emotii si cu infrangere la Panatinaikos este ca Rapid sa bata Mlada.

SS1916
5th November 2006, 22:25
Victorie ... Rapid!/hello

crissis
5th November 2006, 23:26
Cu Mlada vor avea meci foarte greu iar la Atena daca grecii joaca cu prima echipa nu au sanse

pytzy
6th November 2006, 09:40
Nu stiu ce sa zic, dar sper sa bata Rapid in amandoua meciurile orice este posibil.../OLE/ /OLE/ /OLE/

grande
10th November 2006, 15:23
Mai intai trebuie batuti acesti cehi ,facem 5 puncte si poate ciupim ceva si pe la Atena ,de ce nu ?

pytzy
10th November 2006, 17:23
Mai intai trebuie batuti acesti cehi ,facem 5 puncte si poate ciupim ceva si pe la Atena ,de ce nu ?
Normal intai incepem cu cehi si porma continuam cu greci sirul victoriilor..../OLE/ /OLE/

dardar_3
10th November 2006, 18:26
mda... Mlada nu sunt cei care au eliminat pe Ol. Marseille?...:drak:...
Ol. Marseille... cosmarul lui Dinamo de anul trecut...:D...
Are sanse Rapidul sa castige cu Mlada... insa daca nu o face, se cam risipesc sansele de calificare.... ca la Atena se castiga cam greu....:ok:...

Succces...!

DIXX
10th November 2006, 21:51
Un meci greu si datorita mizei ce apasa pe umerii jucatorilor.Daca bateau pe PSG sau Haifa era altceva.Un start prost dar se putea si mai rau asa ca trebuie sa speram.

grande
10th November 2006, 21:54
Mai bine sa incepem prost si sa terminam bine ,adica cu o calificare in primavara europeana !

SILVIU99
10th November 2006, 22:05
rapid trebuie sa castige neaparat acest meci orice alt rezultat ar face ca ,calificarea sa fie ratata in proportie de 80%

Nico21
10th November 2006, 23:15
vom face asa o atmosfera la meciul asta,de sunt sigur ca galeria va marca si ea un gol in poarta cehilor...3-0 scurt...

YoYoyOi
10th November 2006, 23:31
Asa sa fie. Scurt sau lung, nu conteaza scorul conteaza victoria.

delaparis
10th November 2006, 23:33
Castiga Rapid o sa vedeti ....

Triple H
11th November 2006, 00:50
1,2,3

si

Rapid, Rapid!!


3-0!!! Ko

dragos_popa17
12th November 2006, 12:05
Cum Mlada a pierdut acasa cu Panathinaikos, daca Rapid castiga ii cam scoate din cursa pe cehi. Si cum Hapoel e ca si eliminata, o victorie ar insemna in proportie de 90% calificarea Rapidului.

aetius
12th November 2006, 14:21
treaba e clara !
rapidul bate => calificata 100%
rapidul face egal sau pierde => eliminata 75 % ( doar un tir de metaxa si niste fetite pentru greci mai pot da sperante de victorie rapidului impotriva
lui Panathinaikos la Atena).

tu26dor
13th November 2006, 22:35
rapid se va califica ... am incredere in ei... si ca sa nu insele asteptarile trebuie sa invinga in acest meci.

mblue
14th November 2006, 08:36
ecuatia e simpla, psg cred ca va trece usor de hapoel, in aceste conditii cu o victorie rapid e 90 % calificata in primavara europeana.

sun
14th November 2006, 17:07
din pacate , cred ca ecuatia e .. prea simpla. pentru ca daca o victorie e echivalenta cu calificarea, un egal!! sau o infrangere e echivalenta cu eliminarea.

Poate ca Razvan are incredere in jucatori si mai ales in capacitatea lor de a rezista in fata tensiunii ( au reusit la Hamburg , Donetk, Madeira si Rotterdam , au clacat cu Steaua si la Bruxelles ) . Poate fi demis Razvan daca rateaza calificarea.. orice e posibil

vadergrd
16th November 2006, 15:42
stati langsam ca nu o sa fie demis Razvan in nici un caz. nu a fost demis in momente mai grele decat atat. Rapid se lupta acum pentru locul 2 in campionat si chiar daca nu va mai juca in continuare in uefa nu e un capat de tara.oricum pana la bani mai sunt ceva tururi de trecut!

Datenshi
16th November 2006, 15:49
Ba avand in vedere ca am avut o grupa usoara consider ca ar fi un capat de tara. Chiar daca nu ii cere nimeni demisia in cazul ratarii calificarii, ar fi de bun simt sa si-o dea el. Asta avand in vedere ca a ratat si campionatul din primele etape.

vadergrd
16th November 2006, 16:07
tin sa te contrazic.ori pleca de la inceputul campionatului , ori ramane pana la sfarsit! de ce? pai nu se schimba antrenorul din mers, si in nici un caz asa.. tocmai cand echipa incepe sa joace din ce in ce mai bine!

Brian
16th November 2006, 16:07
Mai lasati-ma cu ecuatiile voastre ca ajungetzi sa faceti matrici si alte alea ....
La valoarea pe care o are Rapid si la felul in care joaca echipa deznodamantul este clar: bate Rapid la cel putin doua goluri diferenta daca nu rateaza prea mult... Zicu este pe val, Mazilu o sa dovedeasca faptul ca merita banii, Moldovan o sa faca ce stie el mai bine si o sa creeze spatii(poate da si gol), Buga o sa alerge pe toata partea dreapta cum a facut-o in ultimele meciuri, de Lazar nu o sa treaca nimeni(o sa dea si cateva pase de gol).....
Deci stati linistiti ca o sa bata Rapid. Nu pentru ca joaca aia prost, pentru ca joaca Rapid bine. Voi chiar nu vedeti ca paharul este plin? Nu avetzi la ce jumatate goala sa va uitati in momentul asta....

P.S.: Am uitat de Coman...Dupa cum a aparat tot sezonul voi chiar credeti ca o sa lase sa intre ceva? Doar l-ati vazut cu Spania, a fost SENZATIONAL!!
In momentul asta avetzi jucatori, incepetzi si voi ca George Copos? Cand joaca echipa sa nu credetzi in ei? Acum este momentul sa credetzi in ei...

Datenshi
16th November 2006, 16:19
Eu cred in ei (cu vreo 3 exceptii), dar nu cred in antrenor. Din pacate stiu ca se impiedica atunci cand e lumea mai draga, chiar cand sunt intr-o forma buna. Razvan e de 3 ani si nu a castigat nimic important, in afara de o cupa. Concluzia e ca nu poate schimba aceasta mentalitate.

Eu sper sa batem Mlada si sa ne calificam, dar pentru binele echipei si pentru a nu se irosi si acest lot extraordinar, sper sa ajungm sa avem un antrenor mai inclinat spre performanta.

grande
16th November 2006, 20:53
sper sa ajungm sa avem un antrenor mai inclinat spre performanta.

Si aici la cine te referi ?:o:

Nico21
16th November 2006, 23:48
bre,nu o mai ardeti aiurea pe net,si luati bilete la meci...trebuie sa facem asa o atmosfera la aceasta partida,de cred ca ne vom auzi pana la Gara de Nord...abia astept...2-0 pt noi...Moldo si Mazilu...

Datenshi
17th November 2006, 10:06
Si aici la cine te referi ?:o:

Preferabil unul strain care sa nu tina cont de bisericutele de la echipa sau de faima jucatorului. Trebuie sa primeze valoarea si forma de moment.

Mustata, stai linistit ca venim si la meci.

JJ
17th November 2006, 13:10
Ajungem si la meci, daca mai prindem bilete. Hai ca-i batem pe astia si ramane Razvan.

Sunchase
20th November 2006, 12:25
Cehii nu vor face fata atmosferei si vor claca :D 2-0

Forza Rapid !

grande
20th November 2006, 13:23
Cu astia vom juca joi http://www.fkmb.info/a-team/line-up/

Zapada
20th November 2006, 13:40
ca suntem suporteri stelisti, dinamovisti, etc, doar la victoria rapidului ne gandim (noi astia normali la cap) ca mai sunt si cretini sau bolnavi la cap care nu doresc victoria echipa rapid!

Brian
20th November 2006, 14:01
4-0
Goluri Zicu(2 in prima repriza), Buga si Maftei(dupa un corner).
Mazilu va contribui la golurile lui Zicu si Buga.....

Zapada
21st November 2006, 12:14
cel mai importanta e victoria rapidului, scorul e mai putin imp.

superchumbo
21st November 2006, 20:11
cel mai importanta e victoria rapidului, scorul e mai putin imp.

patriotul zapada

kain
22nd November 2006, 00:21
Sper sa joace Lazar.. o sa conteze mult prezenta acestuia. :(

wolf boy
22nd November 2006, 08:52
Rapidul a jucat extraordinar cu echipe mari. cand da peste o echipa anonima se incurca RAU! Sper ca de data asta sa nu se mai intample si Giulestiul sa pastreze cele trei puncte. Hai Rapid! "Nu-i echipa mai frumoasa si iubita ca RApid!!!!

mblue
22nd November 2006, 09:30
5-1

Tyler Durden
22nd November 2006, 09:47
este f. important sa fim atenti la fazele fixe. au astia o medie de inaltime...in mod normal o sa-i batem.

dragos_popa17
22nd November 2006, 10:55
As incepe in fata cu Zicu, Buga si Mazilu si l-as lasa pe Moldovan pe banca. Sunt mai mobili, iar din cate am inteles cehii au o linie defensiva destul de rigida. Sper sa revina si Lazar, desi mie personal imi place si cum joaca Grigore.

mblue
22nd November 2006, 13:54
totusi moldovan are experienta care ar putea sa fie folositoare in acest meci decisiv. e o idee buna sa se inceapa cu aceasta tripleta iar moldovan sa intre in repriza a doua ca sa dea un plus de incredere jucatorilor.

catalinstancu
22nd November 2006, 17:13
Trebuie neaparat sa obtinem cele 3 puncte pt ca la greci ne va fi mult mai greu. Oricum trebuie sa scoatem si acolo un egal

stefy_deva
22nd November 2006, 18:01
jocul acesta este cel decisiv pt calificarea noastra....aici trebuie sa castigam neaparat!
egalul cu psg sa zicem k e "bun" dar egalul cu hapolel eu zic k este o pierdere d 2 puncte importante....meciul cu mlada trebuie sa ne aduca 3 pct iar la greci trebuie sa castigam pt a fi siguri de calificare iar cu un egal am astepta in suspans terminarea ultimei etape din grupa!!

eu sunt foarte optimist si zic k rapid se va califica in primavara europeana!!!

HAI RAPIDD

stefy_deva
22nd November 2006, 18:09
in legatura cu primul 11:
sa incep cu atacul, din cate ati vazut si voi pana acum rapid se mobilizeaza mai bine pe sfarsitul primei reprize sil la sfarsitul meciului asa k moldovan ar trebui pastrat pt ultimele 30 de minute!!in plus mazilu cred k se intelege mult mai bine cu buga decat cu moldovan si asta e un + ......iar zicu are tehnica de a pune in pericol orice poarte .....

in aprare nu am ce reprosa maftei, constantin, rada, la mijloc badoi, karamian, lazar si maldarasanu, iar in poarta normal.....coman

BlahBluh
22nd November 2006, 19:55
Rapidul a jucat extraordinar cu echipe mari. cand da peste o echipa anonima se incurca RAU! Sper ca de data asta sa nu se mai intample si Giulestiul sa pastreze cele trei puncte. Hai Rapid! "Nu-i echipa mai frumoasa si iubita ca RApid!!!!

Pt ca echipele mari stiu fotbal :ok:

crs13
22nd November 2006, 19:59
batem sigur, cred ca 2-0 lejer le dam...bafta rapidul

caine19
22nd November 2006, 20:01
Eu mizez 1 pe rapid , dar... sper sa imi faceti o surpriza:evil:

DIXX
22nd November 2006, 20:50
Poporul ceh e prietenul nostru asa ca 3-1 pt Rapid.

georg40
22nd November 2006, 21:26
Echipa din Mlada Boleslav are bunele traditii ale fotbalului ceh, joc tehnic orientat cu precadere pe atac, iar moral si financiar stau uzinele Skoda. Rapidul are prima sansa numai daca va utiliza 100% sansele de gol ce se vor oferi.

Zax
22nd November 2006, 21:47
mi se pare cam penibil razvanel cu declaratia, "nu este un meci decisiv!", daca nici pe Mlada n-o bateti pe teren propriu ce va face sa creeti ca bateti pe Panathinaikos la Atena?

mblue
22nd November 2006, 23:39
incet imi dau seama ca performantele de anul trecut ale rapidului se datoreaza mai mult lotului si mai putin "marelui" antrenor m lucescu. meciul de azi nu e f decisiv dar ... rapidul are nevoie f mare de 3 puncte. in mod normal si logic , victorie rapid.
Hai Rapid!

giulestina
23rd November 2006, 00:11
Trebuie neaparat ca jucatorii nostri sa nu primeasca gol.Sper sa marcheze cel putin doua si sa luam o optiune serioasa pt calificare.Forza Rapid!

dannymoga
23rd November 2006, 01:44
rapid nu lupta pentru spectacol...ci pentru cele 3 puncte pe care sigur le va castiga...pentru ca-i musai:D

LUCKY_AMARU
23rd November 2006, 05:37
Bafta rapidului dar nu vreau sa cred ca o sa aveti nevoie de asa ceva in meciu cu "blatistii" cehiei.....norocu sa va urmeze prin sferturi semifinale( poate din nou cu steaua).:D

crazy_rednwhite
23rd November 2006, 09:54
cred in o victorie a rapidistilor... au nevoie ca de aer de cele 3 puncte, pe care eu cred ca sunt in stare sa le obtina..

Aurel.D
23rd November 2006, 10:37
Ce aveti oameni buni cu Razvan Lucescu? De ce ii minimizati meritele?? Este el de vina ca uneori jucatorii isi mai dau cu stangul in dreptul sau ca G. Copos ataca jucatorii si cand castiga, demoralizandu-i oarecum.
Eu zic ca este antrenor bun.

Cred ca rapidistii au motiv sa se teama de acst meci, insa cred ca il vor castiga clar....le doresc multa bafta!

pytzy
23rd November 2006, 10:48
Azi ii vom bate pe cehi de la Mlada, nici nu intra in discutie un egal sau altceva Doamne fereste...Forza Rapid../OLE/

Sevilla86
23rd November 2006, 11:35
Meciul asta il castiga Rapid. Mlada in ultima vreme a luat-o rau pe aratura...
Rapid 3-0 Mlada. Si totusi daca Rapid nu castiga, a pierdut calificarea! La Panathinaikos nu le dau nici o sansa + ca Rapid are ghinionul sa nu joace in ultima etapa. Eu cred ca meciul asta e decisiv! Spun asta cu riscul sa-l contrazic pe Razvan Lucescu :D

dragos_popa17
23rd November 2006, 11:39
Rapid e intr-o forma buna. In plus, joaca in Giulesti. Cred ca vor castiga.

starsteel
23rd November 2006, 17:11
Atentie mare chiar nu se poate rata victoria astazi. Multa bafta!

Luis Garcia10
23rd November 2006, 18:05
E meciul decisiv,deci trebuie sa fie o victorie! :d

deko
23rd November 2006, 18:07
tre sa castigam neaparat voi fi acolo sa ii incurajez pe baieti !

resita
23rd November 2006, 18:09
succes rapid :ok:

STEAUA-MANIA
23rd November 2006, 18:47
Exclusivitate ols:va prezentam noul imn si sef de galerie al lui rapid!El va conduce suporterii din peluza!:D http://youtube.com/watch?v=cOPsRUzEVpM
Trebuie sa invinga,cu x,nu se califica.In plus,am pus 1/1 :D

duru2000
23rd November 2006, 18:51
Bafta rapidului dar nu vreau sa cred ca o sa aveti nevoie de asa ceva in meciu cu "blatistii" cehiei.....norocu sa va urmeze prin sferturi semifinale( poate din nou cu steaua).:D

De ce sunt considerati "blatistii" cehiei?
Rapid trebuie sa nu-si piarda capul si sa atace haotic fiindca au dovedit ca sunt capabil sa zdrobeasca o echipa si in repriza secunda. Sper sa-i toace marunt pe Mlada si sa faca golaveraj ca atacanti buni au har domnului...

noir_desir
23rd November 2006, 18:55
Bafta Rapid pt. meciul din seara asta! :ok:

stefy_deva
23rd November 2006, 19:02
pe c post ii k nu is sigur???

HAI RAPID

starsteel
23rd November 2006, 19:28
Joaca acasa adica pe Antena 1.

NEAGA
23rd November 2006, 19:37
hai mlada boleslav..noi stelistii suntem cu voi

dj_jaxxx
23rd November 2006, 19:46
hai mlada boleslav..noi stelistii suntem cu voi


Spune-mi repede fara sa te uiti pe net 3 jucatori de la Mlada daca tot "esti cu ei".

on topic: Bafta Rapidu!

Sevilla86
23rd November 2006, 19:55
Da, hai Mlada alearga-i bine pe rapidisti! Sa fie obositi in campionat cu National!
Dar sa castige Rapid! Hai Rapid, ca asta e ultima sansa! Sa alergati 93 de minute!

grande
23rd November 2006, 20:04
Lucescu va incepe cu urmatorii jucatori :

D. Coman - M. Constantin, Maftei, Rada - Badoi, Maldarasanu, N. Grigore, Art. Karamian - Mazilu, Buga, Zicu

Bafta Rapid !

Telespan
23rd November 2006, 20:08
...haide ,hai Rapidule adune victorie.......................FORZZA GIULESTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!/hello /hello /hello /hello

Vladek
23rd November 2006, 20:13
Bafta Rapid !

Pronostic : victorie "muncita", 1-0, gol Lazar sau Zicu.

YoYoyOi
23rd November 2006, 20:30
Extraordinar e Coman in seara asta. Ma tem insa ca nu cumva pina la urma sa intre. Nu inteleg ce face apararea. Le mai scoate Badoi dar sa aiba aia 3 ocazii singur cu portarul in primele 13 minute e prea de tot.
Hai baietii!

duru2000
23rd November 2006, 20:58
Pe site-ul UEFA scrie ca Mlada are 61% posesie.
In plus de ce s-au facut 2 schimbari in primele 30 de minute?

Zax
23rd November 2006, 21:04
ori joaca Rapidu prea prost ori joaca Mlada prea bine....

Kainsashiki
23rd November 2006, 21:05
durule, doar 61 %? cred ca a avut 75 %

Mazilu si Maftei au iesit accidentati.

Iceblu, schimba te rog semnatura, n-ai voie cu link in ea. Mersi.

Sevilla86
23rd November 2006, 21:05
Pe site-ul UEFA scrie ca Mlada are 61% posesie.
In plus de ce s-au facut 2 schimbari in primele 30 de minute?

Rapid nu joaca mai nimic! S-au facut doua schimbari din cauza accidentarilor...
Rapid are noroc! Il are pe Coman. Altfel era 3, 4-0 la pauza!

Joaca si Mlada bine, dar si Rapid e cam pe dinafara...

YoYoyOi
23rd November 2006, 21:06
Incredibil cum a gresit Coman la gol, si eu care tocmai il laudasem.:mda:

Vladek
23rd November 2006, 21:06
Pe site-ul UEFA scrie ca Mlada are 61% posesie.
In plus de ce s-au facut 2 schimbari in primele 30 de minute?

S-au accidentat Maftei si Mazilu. Nu stiu cat timp a avut Mlada posesie, dar au ratat 3 ocazii cat roata carului (Coman e portar cu adevarat excelent). Au si marcat pe final.

Cra10veanu
23rd November 2006, 21:06
s-a facut si 0-1 intretimp...

superchumbo
23rd November 2006, 21:07
probabil cehia e mai aproape de europa decat noi
slovan 4-1 ... mlada 0-1 ...
zic ca astia vor juca cel putin sferturile
mult mai tare uefa anul asta decat anii trecuti

YoYoyOi
23rd November 2006, 21:08
Eu am zis inca de la tragerea la sorti ca Mlada e echipa buna, care nu trebuie privita cu superioritate. Au zis unii ca grupa Rapidului e mai usoara de cit cea a lui dinamo, dar se vede treaba ca nu e tocmai asa. Sint amindoua la fel de grele.

tedybear
23rd November 2006, 21:10
vai de mama noastra. adio 3 echipe in europa...

deja ne conduc cehii aia de 100 de kile bucata

HAI ROMANIA!!!

Sevilla86
23rd November 2006, 21:10
La faza aia din minutul 14 nu a aparat Coman... nici nu cred ca a vazut mingea, dar a sutat cehul in el. Nici nu stiu cum a respins-o... ca i-a trecut mingea printre picioare si l-a lovit in coapsa... oricum Rapid a avut si noroc! A avut noroc o data, de doua ori, dar in ritmul asta mai devreme sau mai tarziu tot o bagau in poarta cehii! Daca nu schimba nimic, or sa faca scor cehii cu Rapid!!!

Ulysses
23rd November 2006, 21:12
ca intotdeauna singura echipa europeana a fost , este si va fi STEAUAAAAAAAAA!!!!!!!!!!
/hello /hello /hello /hello /hello /hello

Zax
23rd November 2006, 21:14
puteau sa aibe vre-o 3-0 la pauza cehii, au jucat neasteptat de bine pana acum

Masck
23rd November 2006, 21:15
Ole..ola...Steaua este viata mea...:))))))

kain
23rd November 2006, 21:16
E senzational ce se intampla.. fara Maftei si fara Mazilu greu va mai fi sa bata Rapid.. cel mult egal.. insa daca or sa joace perfect se va termina 3-1 ptr ei.. In prima repriza au fost de nerecunoscut.. nu am mai vazut Rapidul jucand asa.. de foarte multa vreme.. nu stiu ce se intampla.. sper sa-si revina in repriza a doua.. Hai Rapid !!! Doamne ajuta ! :(

Sergiu
23rd November 2006, 21:18
Eu prognostichez ca bate rapidu, numa asa sa se supere toti stelistii care se bucura de rezultatu asta:D

caine19
23rd November 2006, 21:19
Ole..ola...Steaua este viata mea...:))))))

Aici joaca rapidu ;) .
Steaua a jucat ieri...


S-o tina tot asa rapidistii si sunt out din UEFA/hello

emivnm
23rd November 2006, 21:20
hei...!exista pe aici si niscai rapidisti?Pana acum am intalnit mai mult stelisti, binenteles cu parerile lor mereu proaste despre alte echipe!

klemi
23rd November 2006, 21:23
Rapid-Mlada 0-1. Trebuia sa fie un scor mai drastic. Sa speram ca e doar inceputul :evil:

boni2204
23rd November 2006, 21:23
Bafta Rapid !

Pronostic : victorie "muncita", 1-0, gol Lazar sau Zicu.

a picat pronosticul frate.
gol rapid 1-1

Gigel Sportul
23rd November 2006, 21:24
Lasa ca are grija Costi Lazar si se va termina 2-1. Jos SDR, hai Lazar!!!.

Zax
23rd November 2006, 21:24
frumos gol, cine a dat ca n-am fost atent?

CrAzY92
23rd November 2006, 21:24
GOOOOL 1-1 marius constantin!

boni2204
23rd November 2006, 21:26
parca e alta echipa pe teren asa da hai romania

boni2204
23rd November 2006, 21:27
frumos gol, cine a dat ca n-am fost atent?

marius constantin

albedo111
23rd November 2006, 21:27
GOL: Marius Constantin - Superba actiune de atac a lui Rapid, suteaza Moldovan, mingea este respinsa de portar in picioarele lui Marius Constantin, care suteaza cu sete, imparabil!

Hai Rapid ca se poate :ok:

Gigel Sportul
23rd November 2006, 21:28
Marius Constantin, dar nu conteaza. Sper sa bata Rapidul, ca sa plece cat mai repede si cat mai bine cei doi superjucatori, Lazar si Mazilu. Am vazut si golurile: Coman asta e portar de divizia C.

Zax
23rd November 2006, 21:31
marius constantin

ms :D

remy
23rd November 2006, 21:34
E 1-1, dar e tot mai greu sa fie strainii surprinsi de echipele romanesti.
S-au pus in garda de anii trecuti, ca romanii sunt foarte hotarati.
E posibil sa bata Rapidul, dar foarte greu, cu un 11 metri, poate !

klemi
23rd November 2006, 21:38
Ce noroc au rapidistii de Coman !

Albertino
23rd November 2006, 21:40
yeeeeeeeeeeeeeeeeeey! uite ca a venit si golul.
mai fratilor (ma refer la stelistii si dinamovistii care carcotesc) voi chiarnu aveti ceva mai bun de facut inacest moment decat sa va bucurati de raul altuia?

klemi
23rd November 2006, 21:43
Pai meciurile cu adevarat importante s-au jucat marti si miercuri ;)

albedo111
23rd November 2006, 21:46
72' Gol anulat Rapidului pentru un hent!

klemi
23rd November 2006, 21:52
La un hent clar al lui Zicu !

Albertino
23rd November 2006, 21:52
pana nu pune zicu mana nu se lasa... asta e...

hai rapid!!!!!!!!

TheIceMan
23rd November 2006, 21:54
PSG 0-1 H. TEL-AVIV
Toema 2

Daca se termina asa, nu e in favoarea Rapidului deloc-deloc!!!


Holy moly!!!!

PSG 0-2 H. TEL-AVIV
Toema 2, 6

Sergio_D
23rd November 2006, 21:56
PSG - HAPOEL 0-2 :happy
Minutul 10... iata o echipa intr-adevar valoroasa! :happy

Hai hai Rapidule... trebuie puncte la coeficient ! :D

GruppoApparte
23rd November 2006, 22:00
asa se termina din pakate :(

klemi
23rd November 2006, 22:05
Sa zica mersi si de egalul asta !

CrAzY92
23rd November 2006, 22:07
scor final 1-1 !:mda:

GruppoApparte
23rd November 2006, 22:11
am zis bine , al 3lea egal pt rapid ..
Psg - Hapoel 1-2 min 20
o veste totusi buna pt rapidisti, D. Niculae a inscris un gol pt Auxerre, probabil golul victoriei

boni2204
23rd November 2006, 22:12
Ce Zic Rapidistii?dorm Asta E Poate La Anu

YoYoyOi
23rd November 2006, 22:13
Pacat de rezultat. Se putea mai mult.

starsteel
23rd November 2006, 22:14
O prima repriza excelenta a cehilor o revenire de toata lauda in joc a Rapidului in a doua parte si finalmente un rezultat echitabil insa prost pt. noi; acum asteptam celelalte rezultate insa faptul ca stam in ultima etapa e un dezavantaj mare de tot. In mod sigur ultima sansa ramane victoria la Atena. Pare greu dar nu imposibil.

YoYoyOi
23rd November 2006, 22:16
Daca joaca la fel ca azi nu prea cred ca vor avea sanse la Atena. Zicu mai ales a stricat multe faze.

GruppoApparte
23rd November 2006, 22:16
PSG - Hapoel 2-2 devine tot mai interesanta grupa :)
din pakate si auxerre a fost egala
totusi cu o victorie in ultima etapa Rapid se poate califica mai departe, cu o victorie astazi era in proportie de 99% calificata, dar asta e viata , sa tinem pumnii lui Dinamo acuma ...

sHperacLu
23rd November 2006, 22:16
Pfaileo... de cind n-am mai avut asa emotii! :ok: Meci superb, rezultat prost! :no:

Chriss34
23rd November 2006, 22:18
Rapidul e pe muchie de cutit, au jucat bine cehii in prima repriza , scorul dupa ocazii e echitabil, ce sa zic decit ca Hai Rapid , trebuie sa iti vina si tie sansa sa castigi la grecii!!!

YoYoyOi
23rd November 2006, 22:19
Da foarte spectaculos meciul. Pacat de comportamentul suporterilor, care au aruncat cu tot ce au avut la mina in teren. sper sa nu urmeze sanctiuni severe de la UEFA pt aceste manifestari huliganice.

RstInPc
23rd November 2006, 22:20
Cam nasol. Totul depinde acum de jocul rezultatelor si de un meci mare facut de Rapid in Grecia.

Zax
23rd November 2006, 22:21
daca bate Rapid in Grecia se califica sigur?

resita
23rd November 2006, 22:26
ce pacat. rapid obligata sa castige in grecia

zicu :no:

boni2204
23rd November 2006, 22:28
am zis bine , al 3lea egal pt rapid ..
Psg - Hapoel 1-2 min 20
o veste totusi buna pt rapidisti, D. Niculae a inscris un gol pt Auxerre, probabil golul victoriei

uite ca nu a iesit pronosticul tau.
2-2 si golul lui niculaie e doar pt un punct

georg40
23rd November 2006, 22:29
Cel putin acum stie Rapid cum devine treaba. Grupa este foarte grea, am prevazut ca cehii isi vor vinde foarte scump pielea, acum sansa exista doar una singura: victorie la Atena impotriva lui Panathinaikos.

Sevilla86
23rd November 2006, 22:30
Rapid a fost pe dinafara pana acum, dar doar in deplasare... pana acum juca bine acasa. Oricum, rezultat echitabil. Fiecare echipa a dominat cate o repriza, poate cu un plus pt Mlada.
Rapid nu cred ca mai are sanse sa se califice in 16-imi. Incep sa cred ca sezonul trecut a fost un simplu accident...

klemi
23rd November 2006, 22:31
La cum au jucat rapidistii azi, se urca grecii pe ei, la Atena e nebunie curata pe stadion !

crissis
23rd November 2006, 22:34
In trei meciuri trei puncte e foarte putin si cred ca acest egal e aproape cit o eliminare pentru Rapid .Sa speram ca la Atena vor cistiga si se vor califica mai departe.

tedybear
23rd November 2006, 22:35
sa speram ca grecii or sa joace cu echipa a doua daca tot au 6 puncte si Rapid sa castige

Chriss34
23rd November 2006, 22:36
Hapoel conduce la francezii la pauza cu 3-2, se ingroasa gluma in grupa lui rapid

kain
23rd November 2006, 22:37
Rapid a fost pe dinafara pana acum, dar doar in deplasare... pana acum juca bine acasa. Oricum, rezultat echitabil. Fiecare echipa a dominat cate o repriza, poate cu un plus pt Mlada.
Rapid nu cred ca mai are sanse sa se califice in 16-imi. Incep sa cred ca sezonul trecut a fost un simplu accident...

Accident ? Sezonul trecut nu existau asemenea ratangii ca in meciu de azi.. nu se poate sa ratezi atatea ocazii.. A ratat Rapid cat n-a ratat in toata istoria ei.. Asa ceva nu am mai vazut.. Arbitrul dadea fault la fiecare faza.. La care se adauga Maftei si Mazilu, accidentarile lor au dezechilibrat ritmul de joc al echipei.. giulestenii luand gol aiurea.. in min 41. A doua repriza.. a urmat dezastrul, nu mai vreau sa vad in viata mea asa ceva.. Sper ca ocaziile astea ratate acu` sa intre toate la Panathinaikos. :headbang:

Sevilla86
23rd November 2006, 22:41
Cand am citit de ratari am crezut ca te referi la Mlada... ca ei au avut cele mai mari ratari!
Rapid a jucat slab! Abia in a doua repriza au miscat si ei... si nu e primul meci in care joaca slab: au facut la fel cu Sarajevo, Nacional, PSG si Hapoel!!! Meciul asta nu a facut exceptie.

kain
23rd November 2006, 22:45
Cand am citit de ratari am crezut ca te referi la Mlada... ca ei au avut cele mai mari ratari!

Inseamna ca nu ai urmarit repriza a doua in care Mlada nu prea a existat pe teren decat in aparare. :mda:

YoYoyOi
23rd November 2006, 22:48
Statistica UEFA:
Posesie 43%/57%
Suturi pe poarta 7/3
Suturi la poarta 5/4

Sevilla86
23rd November 2006, 22:51
Inseamna ca nu ai urmarit repriza a doua in care Mlada nu prea a existat pe teren decat in aparare. :mda:

Mlada a dominat prima repriza mult mai categoric decat a facut-o Rapid in a doua repriza! Pertotal, Rapid ar trebui sa fie multumita cu scorul asta de egalitate! Desi nu-i ajuta cu nimic...

giulestina
23rd November 2006, 22:59
Mlada a dominat prima repriza mult mai categoric decat a facut-o Rapid in a doua repriza! Pertotal, Rapid ar trebui sa fie multumita cu scorul asta de egalitate! Desi nu-i ajuta cu nimic...

Daca mai dadeam un gol ne era mai usor.Oricum daca batem la Atena, ceea ce e f greu ne calificam si va vom vede atunci ce mai ziceti. Forza Rapid!

Sevilla86
23rd November 2006, 23:19
Paris S.G. 2-4 Hapoel Tel Aviv, in minutul 75. Daca se termina asa Rapid cade pe locul 3 si mai are un singur meci de disputat...
In etapa urmatoare se joaca Mlada - PSG, iar singurul rezultat convenabil pt Rapid ar fi un egal.

*Coco*
23rd November 2006, 23:36
Rapid spune :cya: Primaverii Europene:ras-plans: :ras-plans:

Liviu
24th November 2006, 00:09
Giovanni l-a dat afara anul trecut pe Andone , pentru ca Dinamo fusese singura echipa romaneasca necalificata in primavara . Sunt curios ce o sa se intample acum cu juniorul Lucescu , aflat si asa mai mereu in contre cu Copos .
Rapidul sa spere acum ca grecii vor folosi multe rezerve in ultimul meci . Altfel , sunt sanse mici . Trebuie o victorie , iar egalul nu e solutie sigura . Sanse 35% .

Mlada - o echipa foarte buna . O adevarata surpriza aceasta echipa , care a avut in primul sfert de ora 4 mari ocazii de gol . Din ce am numarat , raportul ocaziilor de gol a fost 8:6 pentru Rapid . Nu e cazul sa se acuze arbitrajul sau ghinionul ca si oaspetii au ratat demential .

duru2000
24th November 2006, 00:12
Cu un egal la gretzi se califica Rapid?
Oricum partea buna e ca nu a pierdut, desi sa fim seriosi acum grupa nu mai pare atat de usor mai ales dupa rezultatul evreilor la Paris

Angel66
24th November 2006, 01:32
mai usor cu carcotelile!!!rasul nu doare...dar ajunge!:drak: am vazut noi meciuri din alea "importante de marti si miercuri"....:happy :happy cred ca altii ar trebui sa zica mersi ptr egal...se stiu ei care sunt!:D
azi Rapidul a ratat fff mult,e exasperant!a ajutat si arbitrul...dar asteptam meciul din grecia!calificarea nu e imposibila!!!la meciul asta si atitudinea antrenorului a fost gresita...cum sa le spui jucatorilor ca meciul nu este decisiv??au tratat meciul superficial...au ratat niste ocazii imense!!

Kainsashiki
24th November 2006, 01:35
Giovanni l-a dat afara anul trecut pe Andone , pentru ca Dinamo fusese singura echipa romaneasca necalificata in primavara . Sunt curios ce o sa se intample acum cu juniorul Lucescu , aflat si asa mai mereu in contre cu Copos .
Rapidul sa spere acum ca grecii vor folosi multe rezerve in ultimul meci . Altfel , sunt sanse mici . Trebuie o victorie , iar egalul nu e solutie sigura . Sanse 35% .

Mlada - o echipa foarte buna . O adevarata surpriza aceasta echipa , care a avut in primul sfert de ora 4 mari ocazii de gol . Din ce am numarat , raportul ocaziilor de gol a fost 8:6 pentru Rapid . Nu e cazul sa se acuze arbitrajul sau ghinionul ca si oaspetii au ratat demential .

intradevar, m-a surprins Mlada, jucau numai cu pase din prima, fara greseli, se gaseau bine pe teren.

Rapidul se va stinge in momentul in care Dani Coman va pleca. Cu siguranta Dani Coman e unul dintre cei mai buni portari din Europa la ora actuala.

Va fi greu pt Rapid sa castige in Grecia.

delaparis
24th November 2006, 01:43
Da iar PSG nu mai poate nimic pentru ei :headbang:

Poate ca Rapid va ajuta un pic pe francezi sa treaca :rolleyes:


PS. poll inchis :happy

Angel66
24th November 2006, 01:50
Da iar PSG nu mai poate nimic pentru ei :headbang:


ba ar avea ce...un egal cu mlada!:D

delaparis
24th November 2006, 01:54
Crezi tu ? ... sfatul meu : nu conta pe asta :no:

PSG va pierde cred vreo cinci meciuri pana la sfarsitul anului ... /hello :headbang:

YodaRo
24th November 2006, 04:19
rapidul m-a dezamagit. In campionat pare pe val dar in UEFA inca nu confirma. Joaca mai slab ca anul trecut desi teoretic Mazilu ar trebui sa joace mai bine decat Niculae in atac.

YodaRo
24th November 2006, 04:19
Crezi tu ? ... sfatul meu : nu conta pe asta :no:

PSG va pierde cred vreo cinci meciuri pana la sfarsitul anului ... /hello :headbang:

PSG e varza...za iei bataie acasa de la o echipa mediocra...ce inseamna oare?

remy
24th November 2006, 04:48
rapidul m-a dezamagit. In campionat pare pe val dar in UEFA inca nu confirma. Joaca mai slab ca anul trecut desi teoretic Mazilu ar trebui sa joace mai bine decat Niculae in atac.
Daca Rapid te-a dezamagit, Steaua ce mama naibii ti-a provocat ? Greata, cumva ?
Daca in campionat e mult peste Steaua, eu zic ca totul e clar.
Se pare ca Rapidul si in ultima etapa poate scoate egal, dar poate pierde calificarea la limita.
N-as vrea, dar e cam grava situatia lor !
Daca nici pe Mlada nu i-a spulberat, cam greu in infernul de la Panathinaikos ! :mda:

YodaRo
24th November 2006, 04:59
omule, poti sa intelegi ca aici e meciul rapidului? lasa Steaua in pace. M-am referit si la meciul Stelei pe threadurile ei.
Ai atata ura in tine...nu inteleg de unde vine. Eu am avut puterea sa felicit Dinamo si sa le doresc drum cat mai lung in UEFA.

remy
24th November 2006, 05:29
omule, poti sa intelegi ca aici e meciul rapidului? lasa Steaua in pace. M-am referit si la meciul Stelei pe threadurile ei.
Ai atata ura in tine...nu inteleg de unde vine. Eu am avut puterea sa felicit Dinamo si sa le doresc drum cat mai lung in UEFA.
Aoileu, te-ai dat pe brazda, si nu mai arunci aberatii precum ca Dinamo, Militia, Borcea, Netoiu, etc., au facut si-au dres, toate magariile din lume ?
Nu ma face sa-ti aduc aminte cate aberatii aruncai pe Forumul asta, acuzand si anul asta competitional ca Dinamo e in centrul conspiratiilor anti-Steaua.
ANUL TRECUT ERATI PORNITI CONTRA RAPIDULUI, II FACEATI TIGANI SI ALTE CELE.

ON-TOPIC:
Rapidul, am impresia (sa nu se supere rapidistii !) ca nu se mai pot califica, pt. ca numai Coman nu poate face minuni mereu, mai ales in infernul din Grecia !
Doar sa nu mai joace aia decat cu rezervele, fiind calificati cu o etapa inainte ! :ok:
Dar pt. asta ar trebui sa bata acolo, ceea ce pare foarte dificil.

walt.mann
24th November 2006, 05:55
Pacat! S-a vazut ca rapidistii i-au luat cam de sus pe cehi, si au jucat superficial in prima repriza, cu o aparare depasita usor la aproape toate actiunile de atac ale cehilor! Dani Coman e cel mai bun portar roman, si unul dintre cei mai buni din Europa!
Succes cu grecii! De obicei, Rapidul stie sa se mobilizeze in meciurile decisive!

raja_bell
24th November 2006, 06:19
cikalaka! rapid este o echipa jenanta! egal mincinos in giulesti. un scor realist ar fi fost 2-5! :mda:
rapid si psg sunt puscariile grupei. francezii s-au facut de ras in fata anonimilor carora si marele rapid le-a smuls un punct! :headbang: :headbang:
la final sper sa le vad eliminate pe aceste doua echipe antipatice! :yeah: :yeah:

Vand vise
24th November 2006, 06:31
rapid a fost favorita...dar s-au facut de ras. n-au fost in stare sa bata o echipa asa slaba :lol::lol::lol::lol:

khaos1ft
24th November 2006, 07:53
Totusi are cineva pregatite calculele pentru Rapid?..., adica ce sanse mai are sa se califice in functie de rezultate?:confused:

Rossi
24th November 2006, 07:55
Totusi are cineva pregatite calculele pentru Rapid?..., adica ce sanse mai are sa se califice in functie de rezultate?:confused:

1 singura varianta ... sa bata in deplasare la Panatinaikos

danito
24th November 2006, 08:16
Bravo Poporului Ceh!!!!!

superchumbo
24th November 2006, 09:27
Aoileu, te-ai dat pe brazda, si nu mai arunci aberatii precum ca Dinamo, Militia, Borcea, Netoiu, etc., au facut si-au dres, toate magariile din lume ?

Pai ce tu ai terminat cu Gigi, Meme si tot asa …………… Ale voastre se numesc “aberatii”, la noi se numesc “demascarea adevarului sau a mizeriilor” ….. bravo penibilule …. Ai dat cartile pe fata



Nu ma face sa-ti aduc aminte cate aberatii aruncai pe Forumul asta, acuzand si anul asta competitional ca Dinamo e in centrul conspiratiilor anti-Steaua.

NU e nici o conspiratie …. E o determinare economica …. Corpodean …..

mblue
24th November 2006, 09:43
"Au fost doua reprize total opuse, iar rezultatul a fost injust. Este rusinos ce a facut arbitrul partidei, arbitrajul a fost execrabil", a declarat Razvan Lucescu la conferinta de presa de dupa meciul cu Mlada.

Nu stiu la ce se refera stimabilul domn Razvan Lucescu dar din cate stiu eu aseara a fost un meci de fotbal nu de hanbal, rugby , basket sau altceva. in prima repriza cehii puteau da mai multe goluri si meciul era gata. eu zic ca e un rezultat echitabil iar rapidu trebuie sa isi revina cat mai repede si sa isi gaseasca cauzele acestor rezultate in ograda propie.

Toshiro
24th November 2006, 09:47
Acest meci va fi cosmarul lui Copos si Lucescu jr.
Rapid-Mlada X Punct ochit, punct lovit...
Da' ce cosmar ar fi fost daca nu ratau atata cehii in primele 20 de minute...:headbang:

Aurel.D
24th November 2006, 09:53
Pacat. Cehii au jucat foarte bine si in prima repriza nu imi venea sa cred ce vedeam....Putea fi lejer 0-2 la pauza!
Imi pare rau de Rapid, dar si-au facut-o singuri. La faza din final cand a driblat doi fundasi si a tras cu stangul, Zicu cred ca si-a adus aminte de meciul cu Farul cand era la Dinamo, de nu a tras cu dreptul, piciorul pe care ii venise mingea.
Cred ca nu va fi imposibil sa bata la greci, desi foarte greu.....

pytzy
24th November 2006, 10:23
Speranta moare ultima dar incet, incet se duce ori ce urma de speranta....

Datenshi
24th November 2006, 10:56
Eram sigur ca asa se va intampla. Toata lumea a spus ca cehii joaca bine. Razvan a vazut insa o echipa masiva fara veleitati tehnice. Sa-i transmita cineva ca nici pe la noi nu prea mai exista. Si sa-i transmita cineva ca s-au inventat casete, dvd-uri. Chestii pe care se pare ca omologul lui le-a vizionat dupa ce ne-au facut in prima repriza.
Eu zic ca in acest moment avem maxim 5% sanse. Ne trebuie o minune.

Aurel.D
24th November 2006, 11:15
Asa este...vreti sa va spun ceva, nu stiu de ce, dar dupa primul meci din UEFA cu PSG, am presimtit ca Rapidul va avea viata grea in aceasta grupa si va fi la un pas sa rateze calificare.
As vrea sa nu am dreptate, dar....

gheorghe
24th November 2006, 11:19
Pacat...

johny bravo
24th November 2006, 11:25
Pacat pacat pacat. Ati ratat o sansa mare. Imi pare rau sa o spun dar cehii au jucat mai bine, chiar pe ansamblu ma refer. Si asta nu pt ca ar fi mai buni (Rapidu are dupa parerea mea cel mai bun lot din Divizia A: valoare individuala cat cuprinde, compartimente echilibrate, relatii de joc etc. etc) ci pt ca il aveti pe... ati ghicit: Razvanel, copilu' minune. Se confirma spusele unor amici rapidisti care sustin ca si anul trecut Niculae si Moldovan au facut apele... meritul antrenorului fiind 1%.

Scapati de Razvanel cat mai repede si o sa va fie iarasi bine. Un antrenor care spune inainte de un astfel de meci ca nu e decisiv si ca nu ii trebuie neaparat victoria este un pampalau.

Va doresc sincer muuuuulta bafta cu grecii desi nu cred ca o sa faceti nici o scofala pt ca la Atena e greu tare. Dar nu se stie niciodata cu Rapidu'... si pe asta ma bazez.

Hai bafta!

Datenshi
24th November 2006, 11:35
Scapati de Razvanel cat mai repede si o sa va fie iarasi bine. Un antrenor care spune inainte de un astfel de meci ca nu e decisiv si ca nu ii trebuie neaparat victoria este un pampalau.


Partea cerebrala a suporterilor si-a dat seama de asta. Exista cateva persoane (ma numar printre ele), care stiau de anul trecut. Dar ce te faci cu aia pentru care Razvan e antrenorul suprem? Nu mai imi doresc rezultate slabe pentru Rapid pentru ca sunt convins ca nu are bunul simt sa plece. Copos nu-l va da afara din ambitie, pentru ca atunci cand a vrut el nu a fost lasat. Cred sincer ca singura persoana care ar fi in stare sa-l ia pe Razvan de la Rapid e nevasta.

tedybear
24th November 2006, 11:37
"Au fost doua reprize total opuse, iar rezultatul a fost injust. Este rusinos ce a facut arbitrul partidei, arbitrajul a fost execrabil", a declarat Razvan Lucescu la conferinta de presa de dupa meciul cu Mlada.

Nu stiu la ce se refera stimabilul domn Razvan Lucescu dar din cate stiu eu aseara a fost un meci de fotbal nu de hanbal, rugby , basket sau altceva. in prima repriza cehii puteau da mai multe goluri si meciul era gata. eu zic ca e un rezultat echitabil iar rapidu trebuie sa isi revina cat mai repede si sa isi gaseasca cauzele acestor rezultate in ograda propie.



mai #$%#@ satului tu chiar nu ai vazut ca arbitrul ala a jucat 5% pt oaspeti nu pt gazde? tu nu ai vazut ca orice duel in care cehii pierdeau mingea in prima repriza era fault? in a doua repriza a echilibrat dar asta nu l-a impiedicat sa opreasca faze ce trebuiau lasate avantaj pt Rapid, in schimb cand era vorba de cehi ... lasa avantaj si ai vazut ce erau sa faca aia.

cehii au fost buni si puternici dar daca arbitrul arbitra corect macar in prima repriza si nu lasa duelurile sa se desfasoare decat cand aveau de castigat cehii alta era situatia.

sanse sunt

1. Rapid bate la Panatinaikos si e CALIFICATA 100%
2. Rapid face egal la Panatinaikos, PSG egal cu Mlada, PSG pierde sau egal cu Panatinaikos si Mlada pierde sau egal cu Hapoel.
3. Rapid pierde la Panatinaikos, PSG egal cu Mlada, PSG pierde sau egal cu Panatinaikos si Mlada pierde cu Hapoel. (asta in cazul in care la egalitate de puncte cu PSG, Rapid este in fata datorita altor criterii)

Daca nu castiga la Panatinaikos atunci orice alt rezultat inafara de egal intre PSG si Mlada inafara de egal inseamna pierderea primaverii in Europa (asta in cazul in care la egalitate de puncte cu PSG, Rapid nu este in fata datorita altor criterii)

cam putine variante.... dar asta e fotbalul.

Doamne-ajuta RAPID sa castige la Panatinaikos!

Celso
24th November 2006, 11:37
parerea mea ca a fost un rezultat echitabil:rolleyes: ....nici Rapid , dar nici Mlada nu meritau mai mult!!!....va multumim ca la`ti luat pe Zicu:D!!!

PS: Rapid trebuia sa bata Hapoel sau PSG, 2 echipe slabe, si atunci nu se mai ajungea aici. Am incredere ca Rapid va reusi o victorie la Panata`:D

johny bravo
24th November 2006, 11:39
@ penny

Atunci o sa aveti de tras. Mie imi convine asta atata timp cat nu faceti nimic in campionat, dar pt meciurile internationale sincer regret situatia in care v-a adus baiatul asta. Culmea e ca in campionat mergeti din ce in ce mai bine. Nu stiu ce sa mai zic.

tedybear
24th November 2006, 11:46
Pacat pacat pacat. Ati ratat o sansa mare. Imi pare rau sa o spun dar cehii au jucat mai bine, chiar pe ansamblu ma refer. Si asta nu pt ca ar fi mai buni (Rapidu are dupa parerea mea cel mai bun lot din Divizia A: valoare individuala cat cuprinde, compartimente echilibrate, relatii de joc etc. etc) ci pt ca il aveti pe... ati ghicit: Razvanel, copilu' minune. Se confirma spusele unor amici rapidisti care sustin ca si anul trecut Niculae si Moldovan au facut apele... meritul antrenorului fiind 1%.

Scapati de Razvanel cat mai repede si o sa va fie iarasi bine. Un antrenor care spune inainte de un astfel de meci ca nu e decisiv si ca nu ii trebuie neaparat victoria este un pampalau.

Va doresc sincer muuuuulta bafta cu grecii desi nu cred ca o sa faceti nici o scofala pt ca la Atena e greu tare. Dar nu se stie niciodata cu Rapidu'... si pe asta ma bazez.

Hai bafta!




mai olarosule daca batea aseara Rapid tot putea sa piarda lejer calificarea daca nu scotea un egal la Panatinaikos. iar ca sa te duci la greci ca sa faci un egal e mult mai greu decat sa te duci sa castigi.

poate daca ai avea creier destul ai intelege si tu ce a vrut sa spuna Razvanel. sunteti morti de ciuda ca valoarea lui se vede in fiecare minut al meciului... mai ales la pauza. asta e antrenorul NO.1 in Romania

intr-un fel e mai bine asa pt ca stii un lucru... TREBUIE SA MORI PE TEREN CA SA CASTIGI. doar asa te poti califica. un egal se poate spulbera in ultimul minut, sau ultima faza (asa cum a fost anul trecut la Sofia cu Dinamo)

mblue
24th November 2006, 11:48
mai #$%#@ satului tu chiar nu ai vazut ca arbitrul ala a jucat 5% pt oaspeti nu pt gazde? tu nu ai vazut ca orice duel in care cehii pierdeau mingea in prima repriza era fault? in a doua repriza a echilibrat dar asta nu l-a impiedicat sa opreasca faze ce trebuiau lasate avantaj pt Rapid, in schimb cand era vorba de cehi ... lasa avantaj si ai vazut ce erau sa faca aia.

cehii au fost buni si puternici dar daca arbitrul arbitra corect macar in prima repriza si nu lasa duelurile sa se desfasoare decat cand aveau de castigat cehii alta era situatia.

sanse sunt

1. Rapid bate la Panatinaikos si e CALIFICATA 100%
2. Rapid face egal la Panatinaikos, PSG egal cu Mlada, PSG pierde sau egal cu Panatinaikos si Mlada pierde sau egal cu Hapoel.
3. Rapid pierde la Panatinaikos, PSG egal cu Mlada, PSG pierde sau egal cu Panatinaikos si Mlada pierde cu Hapoel. (asta in cazul in care la egalitate de puncte cu PSG, Rapid este in fata datorita altor criterii)

Daca nu castiga la Panatinaikos atunci orice alt rezultat inafara de egal intre PSG si Mlada inafara de egal inseamna pierderea primaverii in Europa (asta in cazul in care la egalitate de puncte cu PSG, Rapid nu este in fata datorita altor criterii)

cam putine variante.... dar asta e fotbalul.

Doamne-ajuta RAPID sa castige la Panatinaikos!

mai incet cu acuzele, a fost un meci de fotbal, barbatesc. razvan ar trebui sa se uite in ograda propie nu la arbitraj. in afara de un 11m discutabil in rest nu prea am vazut probleme mari de arbitraj.ce vb tu ar fi o tenta de arbitraj si probabil ca esti suparat pt rezultat. cel mai simplu e sa dai vina pe arbitru, e cel mai simplu dar nu se schimba nimic. ce va faceti daca si la pana patiti la fel, tot pe arbitru dati vina. ar trebui sa treceti peste frustrarile cu arbitri. erorile lor nu se pot schimba, ar trebui ca razvan sa invete ca greselile sunt inerente. chiar nu ai vazut ca cehii au scapa de 3 ori singur cu portaru. Era super evident ca golul 1 trebuia sa cada o data. iin repriza a 2-a rapid a jucat mult mai curajos. nu e vina arbitrului ca zicu rateaza exasperand, nu e vina arbitrului ca maldarasanu a fost un jalon, nu e vina arbitrului ca apararea in prima repriza a fost varza. asa ca inainte sa jignesti , gandeste. atat iti cer, e prea mult?

johny bravo
24th November 2006, 11:48
@ tedybear

da intr-adevar sunt mort de ciuda si nu am nici creier. noroc cu tine ca m-ai luminat.

"ca sa te duci la greci ca sa faci un egal e mult mai greu decat sa te duci sa castigi" e profunda...

Datenshi
24th November 2006, 11:57
mai olarosule daca batea aseara Rapid tot putea sa piarda lejer calificarea daca nu scotea un egal la Panatinaikos. iar ca sa te duci la greci ca sa faci un egal e mult mai greu decat sa te duci sa castigi.

poate daca ai avea creier destul ai intelege si tu ce a vrut sa spuna Razvanel. sunteti morti de ciuda ca valoarea lui se vede in fiecare minut al meciului... mai ales la pauza. asta e antrenorul NO.1 in Romania

intr-un fel e mai bine asa pt ca stii un lucru... TREBUIE SA MORI PE TEREN CA SA CASTIGI. doar asa te poti califica. un egal se poate spulbera in ultimul minut, sau ultima faza (asa cum a fost anul trecut la Sofia cu Dinamo)

Razvan e zero barat ca antrenor. Cehul i-a dat aseara o lectie tactica. Ma doare sufletul cand vad ca isi bate joc de lotul asta si toata lume il injura pe Copos.
Eu nu i-as mari salariul lui Buga in momentul asta. Eu nu i-as fi marit salariul lui Badoi. Desi nu e etic, m-as fi bagat peste antrnor si i-as fi scos pe Maldarasanu si pe Rada din primul 11.
Insistam sa jucam cu sistemul asta de FIFA '99 si vom avea numai de pierdut de acum inainte. Lumea a inceput sa ne citeasca.

tedybear
24th November 2006, 12:03
@mblue

scuze pt jigniri dar m-a luat valul :P

asa cum m-am oticat la ce s-a intamplat la Bruge cand arbitrii au carat Bruge in carca inca 6 minute dupa cele 90, sau cum m-am bucurat pt ce au facut cei de la meciul Steaua - Kiev, asa de ofticat am fost cand am vazut ce fac aia la meciul Rapidului. cum draq sa nu fiu de acord cu 3-0 pt mlada la pauza... nu ar fi fost o problema, o meritau, doar faptul ca arbitrul i-a mai hartuit si el nu mi se pare normal. nu am comentat scorul sau "ocaziile" ci doar faptul ca arbitrul a fost javra mare.

@johny bravo

scuze si tie :P

dar fii serios... daca pleci cu egal in gand ca varianta la Panatinaikos si tii de 0-0 90 de minute nu crezi ca e mai greu decat sa joci fotbal si sa incerci sa castigi?

mblue
24th November 2006, 12:52
@tedybear, no problem, te cred, mi-am dorit enorm sa castige rapid aseara, m-am bucurat cand au egalat, m-am bucurat la al 2-lea gol dar...nu pot sa trece peste declaratia lui r lucescu. arbitraje de genul asta vor fi mereu..dar nu trebuie gasita aici vina. rapid mai are sanse de calificare, trebuie sa profite de ele, ar fi tare pacat sa nu se califice . grupa nu e nici foarte foarte, nici tare. psg era de batut la bucuresti, de israelieni ce sa mai vorbim, iar cehii au jucat mai mult cu inima, iar dupa golul egalizator nu au mai prea contat. la atena nici nu stiu cum trebuie sa joace razvan. sa il sune pe taica-so, sa il sune pe protasov care a antrenat in grecia si stie sistemul, sa il sune pe antrenorul craiovei , sa sune pe cine vrea ...dar vreau sa vad alta echipa la atena. lotul rapidului e f valoros si ar fi pacat sa nu treaca de grupe.

johny bravo
24th November 2006, 13:12
@mblue

scuze pt jigniri dar m-a luat valul :P

asa cum m-am oticat la ce s-a intamplat la Bruge cand arbitrii au carat Bruge in carca inca 6 minute dupa cele 90, sau cum m-am bucurat pt ce au facut cei de la meciul Steaua - Kiev, asa de ofticat am fost cand am vazut ce fac aia la meciul Rapidului. cum draq sa nu fiu de acord cu 3-0 pt mlada la pauza... nu ar fi fost o problema, o meritau, doar faptul ca arbitrul i-a mai hartuit si el nu mi se pare normal. nu am comentat scorul sau "ocaziile" ci doar faptul ca arbitrul a fost javra mare.

@johny bravo

scuze si tie :P

dar fii serios... daca pleci cu egal in gand ca varianta la Panatinaikos si tii de 0-0 90 de minute nu crezi ca e mai greu decat sa joci fotbal si sa incerci sa castigi?

no problem boss. crede-ma, eu chiar m-am atacat ca nu ati batut. stiu doar ca un antrenor poate motiva sau ingropa o echipa. nediscutand meritele de tehnician ale lui Razvan, ma leg pur si simplu de declaratiile lui inainte si privind exclusiv meciul contra cehilor. eu nu stiu ce a zis el cu privire la meciul de la atena dar am vazut ce a declarat inaintea meciului cu mlada! despre meciul asta a spus ca nu e crucial si ca un egal e ok! iar asta pur si simplu mi se pare straniu.

iar la atena... ma tem ca zeii nu tin cu romanii.

mblue
24th November 2006, 13:48
nu e vorba de zei la atena, va fi vorba pur si simplu de fotbal. daca rapid joaca fotbal si isi vede de treaba are sanse la calificare in rest sunt doar povesti.

sun
24th November 2006, 15:14
Am pus pariu cu un coleg ( pe o felie de pizza ) ca Rapid nu bate. Astazi , prin urmare , m-am lins pe buze toata ziua pana am pus mana pe felia aceea imensa , pe care am savurat-o nedrept de mult, in ciuda colegului si asa abatut de semi-esecul echipei favorite.

La Atena va fi iad.. Dar sa nu uitam . Rapid e cea mai imprevizibila echipa din Romania . ( un fel de boro2 ) . Poate sa bata la Atena( si daca o face, si PSG bate pe Pana in ultima etapa , Rapid CASTIGA GRUPA ) .

Luis Garcia10
24th November 2006, 16:17
Pacat! Cehii au fost subestimati si Rapidu` a platit :(

chipy_1923
24th November 2006, 16:23
c atacanti terminati avem...Buga ala se plange k nu are salariu bun..pai dc joaca la nivel de divizia B d c o mai cere bani nu stiu...nu joaca nimic de vreo 6 meciuri...a ratat aseara ca un prost..sa nu fii in stare sa faci o preluare si sa dai pe langa minge din 6 m...numai el putea sa faca asa ceva...Zicu la fel a ratat in prostie si asta..da macar din 3 ocazii avute 2 si le-a creat el...Moldovan a ratat incredibil din 5 m cu capul...la asta nu ma asteptam desi a comis-o si in meciul cu Steaua...la golul anulat lui Zicu mie de pe stadion nu mi s-a parut hent,am vazut ca preluase cu umarul...acum cand m-am uitat acasa,bine,era o reluare din lateral,am zis ca a fost hent,nu stiu....oricum a fost prost pt. ca a avut tot timpul sa preia mingea si cu piciorul,nu mai era nimeni langa el....la ult. ocazie a lui putea sa ii paseze lui Moldovan care era liber...eh asta e..nu ne calificam...pt. ca suntem prea prosti...si avem numai vedete in echipa care cred ca dc intra pe teren au rezolvat totul...ma duc eu la meciuri...da ratari ca in meciul asta au mai fost poate doar in cel cu Farul de anul trecut...Constantin a dat gol dar a gresit la primul gol impreuna cu Coman caruia nu pot sa ii reprosez nimic avand in vedere cum aparase pana atunci....pt cei care zic ca putea sa fie 0-2 pana in min 20...da asa e..dar eu zic ca dc ar fi dat un gol,Mlada s-ar fi retras cum a facut in a doua repriza...felicitari lui Dinamo oricum..si bafta in continuare...noi am iesit din Uefa...

Aurel.D
24th November 2006, 17:59
Buga joaca cam slab in ultima vreme.....nu o fi si o lipsa de interes din cauza contrelor cu Copos??

Nico21
24th November 2006, 19:37
cikalaka! rapid este o echipa jenanta! egal mincinos in giulesti. un scor realist ar fi fost 2-5! :mda:
rapid si psg sunt puscariile grupei. francezii s-au facut de ras in fata anonimilor carora si marele rapid le-a smuls un punct! :headbang: :headbang:
la final sper sa le vad eliminate pe aceste doua echipe antipatice! :yeah: :yeah:



e prea cald in canal,si ai iesit sa iei o gura de punga in piept?...

JJ
25th November 2006, 00:00
Pot sa spun ca Rapidul a jucat ca niste .... bete. Si asta cu o echipa vai steaua ei, un fel de Poli Iasi sau Unirea Urziceni (no offence pt. ieseni sau ialomiteni). Trei meciuri, trei egaluri, din care unul cu o echipa din care a ramas doar numele, si doua cu niste echipe de care n-a auzit nimeni pana acum. De, iarasi tactica de "un punct e bun" a lui Razvanel.
Cehii, pe de alta parte, au aratat ce inseamna sa ai antrenor. Un antrenor care sa invete jucatorii sa ajunga din trei pase in fata portii, sa faca un pressing ucigator, dar care inca are meteahna echipelor mici, de a se retrage cand rezultatul e favorabil. Din cele 3 "egaluri cu Europa", cel mai mult mi-a placut aceasta Mlada Boleslav, iar imediat dup-aia Dinamo. Rapid se bate cu Bruges pt. echipa care a jucat cel mai prost.

Sanse de calificare? Nu cred ca are sens sa mai vorbim, ca la halul in care jucam...
Pt. o calificare 100%, ar trebui sa batem la 2 goluri pe Pao, la un gol diferenta nu suntem sigur calificati (scenariul Rapid bate la un gol, PSG bate Mlada, PSG bate Pao la un gol, Hapoel bate Mlada ne lasa acasa).
Cu un egal ar trebui Mlada-PSG x, PSG-Pao x2, Hapoel-Mlada nu mai conteaza.
Cu o infrangere la un gol e aproape SF: Mlada-PSG x, PSG-Pao x2, Hapoel-Mlada 1 sau chiar x (cu conditia ca Rapid sa ia bataie la un gol, iar Mlada sa faca numai 0-0). Cu o infrangere la mai mult de un gol, e chiar SF.

Un lucru e clar: acest "Adio Europa" care se profileaza trebuie obligatoriu urmat de un "Adio Razvanel".

YoYoyOi
25th November 2006, 00:15
Adevarul este ca ceva nu se imbina la Rapid. Nu stiu daca e vina lui Razvan, sau a lui Copos, sau a lui Valvis, sau a femeii de servici, dar ceva nu merge.
Atitudinea lui Razvan a lasat de dorit in ultima vreme, dar nu cred ca e exclusiv vina lui.
Unul dintre vinovati este, dupa umila mea parere, Moldovan, care nu mai are forma de anul trecut, cind a rezolvat singur citeva meciuri. Apoi Zicu, un fel de Dica, ar momente foarte bune, dar rare, in rest pierzind mingi aiurea prin driblingul obsesiv. Macar Dica nu participa la joc, nu are ocazia sa te enerveze ca Zicu.
Apararea iar mi se pare mai slaba decit sezonul trecut. Ceva s-a dat peste cap si acolo.
Peste toate se adauga aroganta si nesimtirea(chiar pot sa spun asa) lui Copos. Care gaseste diverse motive de a-si acuza echipa si de a nu plati salariile si primele.
Declinul(nu e chiar declin, dar n-am gasit alt termen) a inceput de cind a plecat vamesul. Ceva s-a rupt atunci intre conducere si echipa. De la plecarea lui ma tem sa nu cumva sa faca si Razvan acelasi gest.
Pe Razvan nu-l poti acuza prea mult de rezultatele echipei. Este de apreciat ca a trezit echipa la pauza cu Mlada. nu stiu ce le-a spus la vestiar, dar au intrat in teren cu un alt psihic, cu o alta mentalitate. Daca nu era el, ma indoiesc ca Rapidul scotea vreun punct din acest meci.

JJ
25th November 2006, 00:22
Pe Razvan nu-l poti acuza prea mult de rezultatele echipei. Este de apreciat ca a trezit echipa la pauza cu Mlada. nu stiu ce le-a spus la vestiar, dar au intrat in teren cu un alt psihic, cu o alta mentalitate. Daca nu era el, ma indoiesc ca Rapidul scotea vreun punct din acest meci.

Le-a spus pe dreacu, la pauza i-a bagat Copos in sedinta, ca altfel se termina 0-3.

YoYoyOi
25th November 2006, 00:26
Bine fie cum zici tu. Dar atunci stau si mai intreb de ce n-a facut-o pina acum? De ce cind au avut probleme i-a balacarit prin presa si i-a acuzat ca au lucat in 9 sau 10 sau dracu stie, nu i-a bagat in sedinta. De ce acelasi Copos nu a fost alaturi de ei cind trebuia, si i-a lasat singuri si parasiti, ca cica el trebuie sa munceasca?

Liviu
25th November 2006, 00:31
Unul dintre vinovati este, dupa umila mea parere, Moldovan, care nu mai are forma de anul trecut, cind a rezolvat singur citeva meciuri...
Apropo de Moldovan . La prima faza dupa ce a intrat - galben , pentru un cot aplicat in saritura . Aiurea , parca nu ar fi avut experienta , galben imediat dupa ce a intrat . Jocul lui bineinteles ca a fost afectat de acel cartonas , altfel intri la dueluri fizice cand esti deja avertizat . Dom'le , Europa nu e Romania ! Nu se accepta brutalitati .

Apararea iar mi se pare mai slaba decit sezonul trecut. Ceva s-a dat peste cap si acolo.
Rada + ca sistemul cu 3 fundasi nu a functionat cu cehii .

Peste toate se adauga aroganta si nesimtirea(chiar pot sa spun asa) lui Copos.
Cu o ora inainte de meci l-am vazut la stiri cum se plangea ca nu are stadion modern si ca e posibil sa mute Rapidul (!) in provincie daca "autoritatile" nu-l ajuta cu Giulestiul...

Buga joaca cam slab in ultima vreme.....nu o fi si o lipsa de interes din cauza contrelor cu Copos??
Sa citez din Corleone :cool: , editia 2005...Ca Buga nu mai gasesti 4 fotbalisti in lumea asta !!!

dani3lll
25th November 2006, 01:06
slab de tot nene ...vai de ei ce penibili :no:

Ulysses
25th November 2006, 06:52
i love u mlada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!hahahahahahahaha

the lion king
25th November 2006, 08:19
anu asta raman aacasa definitiv,la PANATA si-o fura,in Cupa ii scoate POLI sau steaua ....ceva sanse pt locul 3..poate!

tu26dor
26th November 2006, 22:40
pacat. mare pacat. rapidul parca nu se regaseste in uefa. trebuiau sa castige fara drept de apel. acum e bine ca au scos macar egal. nu stiu daca mai au sanse. totusi, speranta moare ultima.

crissis
27th November 2006, 00:32
Dupa meciul asta rapid a spus:cya: cupei uefa la fel cum a spus:cya: si campionatului acum citeva etape in urma .
De acum au timp suficient la dispozitie sa se pregateasca pentru la anul viitor de uefa ca anul asta au cam terminat-o cu uefa

sun
27th November 2006, 19:12
Cu cine vei tine crissis in meciul de joi ? Vei merge la meci ?