PDA

View Full Version : Anti-reclama electorala



uti2102
6th December 2004, 16:52
Am scris despre subiectul asta shi pe "Cafelutza de dimineatza", dar cred k aici e mai indicat.
Astazi, luni, 6 decembrie, am observat in mai multe cotidiane (Evenimentul Zilei, Cotidianul etc.) un gen de reclama care credeam ca este interzisa : anti-reclama.
De aceasta data anti-reclama avea caracter electoral. In ce sens ? In spatziul destinat reclamelor pro-PSD, pro-Nastase, a aparut un colaj inchis colorat care-l prezinta pe Traian Basescu (prins intr-o ipostaza ....cenushie sa zic...ca dupa o infrangere sau o zi ploioasa) alaturi de cateva fragmente de articole din diferite cotidiane (Libertatea, Gardianul etc) care faceau referire la "ucrainizarea" Romaniei, prin titluri de genul : "Basescu arunca Romania in haos etc". Dedesubt, scris mare, de parca ar fi un slogan electoral : NU ARE STOFA DE PRESHEDINTE !!!
Sincer sa fiu am fost shocat cand am vazut. Nu credeam shi in continuare nu cred k astfel de reclame sunt permise de lege. Oricum, chiar daca ar fi, modul in care PSD-ul incearca sa profite de pe urma acelor articole este murdar, jegos chiar. Caracteristic carnatzarilor PSD-ishti. :jerk:

Vadim
6th December 2004, 17:07
Asa e, ai dreptate, dar chior nu are stofa de presedinte.

Darkslowstar
6th December 2004, 17:20
Lasa ca are Nastase Vadim :mda: .

Urat din parte alor, eu ma intreb de ce nu face nimeni nimic, pt. ca chestiile astea nu sunt deloc legale.
Oricum se pare ca au succes la prostime, daca e sa ne gandim la rezultatele de la alegeri.

Vadim
6th December 2004, 17:31
Nu are nici Nastase :( E jalnic. :(

Succesul la prostime il poti interpreta. Omul de la tara e multumit ca are sa puna un griu, niste motorina si aia e. De aia voteaza. La oras, mai ales la bucuresti, orasenii sint 'anti-comunisti" si voteaza cu DA*ul. :)

desdemona
6th December 2004, 18:26
Heh, asta este modul preferat de abordare al reclamelor electorale la Constanta. Aveam pe acasa o poza relevanta, o sa o atasez mai pe seara, acum sunt la job. IN constanta pesedistii au continuat cu panourile de acest gen chiar si dupa ce li s-a interzis sa o mai faca.

bog_tom
6th December 2004, 20:29
legea e pentru ceilalti si nu pt PSD.. nu vad de ce am mai avea dubii relativ la aceasta problema !

uti2102
6th December 2004, 20:59
Asa e, ai dreptate, dar chior nu are stofa de presedinte.
Nici de gluma nu-i buna asta Vadime... :rosu:

Vadim
6th December 2004, 21:44
Huh? Am scris efectiv gresit. Am vrut sa spun "chiar nu are stofa"... Acum te iei de mine pe greseli de tastatuar?

desdemona
6th December 2004, 21:55
legea e pentru ceilalti si nu pt PSD.. nu vad de ce am mai avea dubii relativ la aceasta problema !
Ah, dar asta e clar!

Ahahahah, look, asta e ultima prelucrare pe care am savurat-o :)) Hmm s-o postez aici sau pe alt thread?

http://www.serban83.home.ro/AN_TB.jpg

uti2102
6th December 2004, 22:01
Acum te iei de mine pe greseli de tastatuar?
Ce chestie, eu am tastatura. Sa pun o vorba buna shi sa le facem lipeala ?!

bog_tom
6th December 2004, 22:06
@desdemona: nu merge linku' ... attach the pic, please :D

desdemona
6th December 2004, 22:14
ok :D Daca o stiati, sorry :) Eu nu si chiar m-a facut sa zambesc trucajul asta :)

bog_tom
6th December 2004, 22:18
o stim (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=171929&postcount=264) dar asta nu ne impiedica sa ne mai distram pe seama ei inca o data :evil:

PS. mie chiar mi-e mila de el...

desdemona
6th December 2004, 22:19
de fapt, poza potrivita temei de aici este alta (cea pe care ziceam ca o atasez de acasa) - si care reprezinta genul de anti-reclama electorala care s-a facut in constanta

Vadim
6th December 2004, 22:29
Ce chestie, eu am tastatura. Sa pun o vorba buna shi sa le facem lipeala ?!
Tastatura mea e chior buna, Logitech, dar mina nu e buna. :)

ilenuta
8th December 2004, 11:39
Azi am vazut in Bucuresti 2 afise dupa modelul Aliantei DA, cu poza lui Basescu, nesemnate, cu urmatoarele texte:
Nu se fura votul, ci flota cu totul. Asa DA hotie!
Daca vreti sa traiti bine, NU votati cu mine!

Bravo! Asa da campanie!
Dan Nica si ucenicii lui vad ca lucreaza intens. :headbang:
Din pacate, nu am putut sa le pozez :(