PDA

View Full Version : România - Albania 1-1



Pages : [1] 2 3

resita
14th July 2010, 21:41
Primul meci al nationalei inc ampania pt. calificarea la Euro 2012 este programat pe data de 3 septembrie contra Albaniei.

Teoretic meci de 1 solist, practic joaca Roamnia deci orice este posibil

dani3lll
14th July 2010, 21:50
daca nici astora nu le dam 2-3 suntem vai de noi:rosu:

TheIceMan
14th July 2010, 21:58
unde jucam?

resita
14th July 2010, 22:02
unde jucam?

din cate stiue eu inca nu se stie dar eu vrea in provincie si anume in Timisoara (slabe sanse) Craiova sau Iasi

VILLARREAL
14th July 2010, 22:45
Meci usor pt. albanezi. Cu ce este mai buna Macedonia decat Albania ?

NORGEMAN
15th July 2010, 00:53
unde jucam?

Daca nu se schimba nimic si nu intervine vreun alt factor, la Piatra Neamt.
Insa cum FRF si LPF au dat dovada de un profesionalism desavarsit de-a lungul anilor....

resita
15th July 2010, 00:59
Daca nu se schimba nimic si nu intervine vreun alt factor, la Piatra Neamt.
Insa cum FRF si LPF au dat dovada de un profesionalism desavarsit de-a lungul anilor....

sa ma mai lase cu Piatra Neamt si sa duca nationala lacolo unde fotball este pasiune

Lexus.
15th July 2010, 04:01
La valoarea actuala a celor 2 "nationale" un meci egal ar fi normal. Oare Paul ce parere o avea?...sau asta nu se baga la diviziile inferioare:D

NORGEMAN
16th July 2010, 14:13
sa ma mai lase cu Piatra Neamt si sa duca nationala lacolo unde fotball este pasiune

Pentru un meci de nationala, orasul e destul e bun. :)

M.I.B.
16th July 2010, 14:22
daca nici astora nu le dam 2-3 suntem vai de noi:rosu:

Ultimul meci: 6-1

Pronosticul meu: 3-0

delaoltenia
16th July 2010, 18:06
Este bine sa incepem cu o victorie,dupa aia vom mai vedea.

dede
16th July 2010, 19:12
cred ca ar mai trebui sa incepem o campanie de calificare la Cluj :sneaky:

Denis
16th July 2010, 20:03
Batem lejer, stati linistiti. Om fi cazut noi in valoare, dar nici chiar sub Albania.:mda:

Poll?

Batem cu 4-0.

Kooler
16th July 2010, 23:23
Se joaca de la egal la egal. Maximul din jucatorii asta a scos Piturca cu calificarea din 2008, Lucescu a stricat tot, dar nu a construit mai nimic.

Denis
24th July 2010, 09:40
A construit fundatia deconstuirii.:D

nungureanu
25th July 2010, 00:41
Dac meciul asta era acum cativa ani ziceam ca va fi un antrenament usor pentru romani, acum nu stiu ce sa zic dar cred ca va fi un meci strans.

Elgorriaga
25th July 2010, 14:10
Posibil să batem la limită. Contează mult și forma de moment a stranierilor care mai mișcă cîte ceva, gen Tamaș, Daniel Nicolae, Marica. Dar, din cîte știu, campionatele lor mai au pînă să înceapă ...

keluba
25th July 2010, 14:22
si mai urmeaza si ultima piedica. convocarea.

jhon_goodboy
27th July 2010, 14:17
Si 1-0 e de ajuns si e posibil. Scorurile mari nu vor mai fi. Cu Feroe abia daca le-a dat 1-0, poate cu insulele Fiji sa faca un 2-0, daca se aduna macar 11 oameni de acolo. :headbang:
Meciul trebuie abordat la modul cel mai serios. :groggy:

Lordul
27th July 2010, 21:20
voi fi in tribune

YoNuTzz
29th July 2010, 23:44
batem cu 2-1 sau 1-0
maxim cu 2-0

Denis
30th July 2010, 10:07
Important-i ca batem.:D

Florys
5th August 2010, 18:08
Batem, dar greu.

Hai ROMANIA !!!

Matracuca
5th August 2010, 20:06
nu prea mai exista meciuri ale Romaniei la care sa fim linistiti....acum orice adversar este tare pentru noi...pana acum cativa ani erau echipe care nu contau...acum nu mai contam noi in fata altora.

Green Sidhe
5th August 2010, 21:11
Madalina Manole ne va saqlva!

Green Sidhe
5th August 2010, 21:15
EEEEEEEeeeeeee PUFULETIII!!

Imperator Ares
6th August 2010, 00:35
3-1 pentru romania

catawarr
8th August 2010, 12:01
2-0 Romania

Pedro1984
8th August 2010, 13:52
bate Romania la diferenta de un gol

Fremenul
8th August 2010, 14:59
3-0 pentru noi!!

Gabi.
10th August 2010, 12:10
Eu zic ca le dam 2-3, dar s-ar putea sa ne dea ei vreo 3-4 :D

Imperator Ares
10th August 2010, 16:44
eu zic ca daca pierdem si de la albania a doua zi se duce lucescu la taica-su in ucraina sa se invete a antrena:)

Denis
11th August 2010, 23:10
Castigam. N-avem cum sa pierdem.:ok:

resita
11th August 2010, 23:17
4 infrangeri in ultimele 5 meciuri

2 solist la acest meci si poate scapam dracului odata de tiganu' de lucescu al mic

White Shadow
11th August 2010, 23:21
ce nervos esti ma Resita pe Lucescu :happy

TheIceMan
11th August 2010, 23:39
Nu mai vorbiti prostii, batem 100%, scorul nu conteaza... Si daca pleaca Razvan cine sa vina? Piturca?

iulian_1976
11th August 2010, 23:52
Pe albanezi poate ii batem insa am dubii in privinta Belarusului.

Lucescu jr joaca aceasi tripleta :
Tamas-Chivu
----Radoi.

...gaselnita lui Piturca,insa asta era buna acum 4 ani.

Florescu si Cocis ma iau cu nervi :o:

Lordul
11th August 2010, 23:53
sa nu facem un egal 0-0 sau 1-1....

ma multumeste acum sa batem cu 1-0 ce sa mai vorbim de victorie la scor

Ferko
15th August 2010, 10:51
Daca nu ne "fura" arbitrii poate castigam, dar trebuie sa jucam si noi ceva. (fotbal, de exemplu)

Denis
22nd August 2010, 16:50
sa nu facem un egal 0-0 sau 1-1....

ma multumeste acum sa batem cu 1-0 ce sa mai vorbim de victorie la scor

1-0 nu va fi de-ajuns dar e mult mai bine decat 0-0.

Francezii si Bosniecii le vor da 4-5 ca popa.

resita
22nd August 2010, 18:34
prea optimisti sunteti, priviti rezultatele noastre in era lucescu si dupa aia o sa mai stam de vorba.

intradevar avem un adversar slab dar asa am spus si campania trecuta despre anumiti adversari si rezultatele se stiu

Denis
23rd August 2010, 17:56
Eu zic ca jucatorii au mai crescut in valoare de-atunci. D.Niculae, clar, si-a intrat din nou in forma, Bogdan Stancu lafel, si mai e si Marica. Deci in atac nu avem optiuni mai bune decat astia 3. Intrebarea e cine sa-i serveasca. La asta trebuie sa se gandeasca si Lucescu. Daca lucreaza vre-o magie si-n compartimentul median nu vom avea probleme tur-retur cu Albania, Belarus, si Luxemburg. Cu Bosnia si Franta trebuie sa adaugam un condiment special pentru a rezista.

Eu sunt convins ca atat Bosnia cat si Franta vor avea mici piedici contra ultimelor 3 cotate, asadar, daca noi vom obtinem 6 vitorii contra Albaniei, Belarusului, si Luxemburgului, putem spera la calificare.

Lordul
23rd August 2010, 22:54
B.Stancu nu e in calculele lui Razvan deci.....

Marica....de abia a inceput campionatul cu Sttutgart oricum e om de nationala....

D.Niculae bun

LucioCodinho
24th August 2010, 10:51
l-ati uitat pe bilasco :P care dupa opinia selectionerului e peste marica si stancu

superchumbo
24th August 2010, 12:06
la cat alearga pe faza defensiva, toti sunt la fel, stai linistit

resita
24th August 2010, 19:37
sunt curios daca lucescu al mic va chemape cineva de la dinamo, la cat e de tigan sunt convins ca iar ii vom vedea gasca lui de ratati iar cei care cat de cat arata raman pe dinafara din cauza caracterului lui infect

Elgorriaga
24th August 2010, 22:58
l-ati uitat pe bilasco :P care dupa opinia selectionerului e peste marica si stancu

Eheheheee, dragii moșului ... Lucescu jr. o să vină cu găselnița Frunză ... că doar e în formă (Frunză, nu Lucescu). N-am idee dacă tipul are totuși drept de joc ... :P

jhon_goodboy
27th August 2010, 00:58
Avem in fata o campanie de calificare pe care trebuie sa o incepem cu dreptul si sa fim uniti cu nationala Romaniei sa lasam trecutul in urma si sa incepem sa facem treaba, totul e sa muncim pe teren si multa daruire pentru culorile patriei. :yeah:
Haaaai Romaniiiiiiaaa! /OLE/

Denis
27th August 2010, 08:58
Sper ca Bilasco sa prinda cat mai multe meciuri la Steaua. Insa din pacate e un jucator care s-a facut remarcat cam tarziu, dar totusi, la 29 de ani inca mai poate ajuta nationala.

Totusi D.Niculae - Marica ramane cuplul numarul 1 din atacul nationalei.

Lordul
27th August 2010, 09:48
asa-i....altii mai buni nu avem.....D.Niculae-C.Marica e cel mai bun cuplu de atacanti romani la ora actuala....

Marius
27th August 2010, 10:21
cum ma clericule, Andrei Cristea, Marius Niculae, Danciulescu sau unicul Niculescu ce sunt, rebuturi? :D

Lordul
27th August 2010, 10:40
Danciulescu si Niculescu au trecut de mult de prima tinerete....

M.Niculae face 5 meciuri slabe si unul bun...

Andrei Cristea.....hmmm nu stiu ce sa zic... daca ar fi testat in ceva amicale la nationala sa ne convingem

red-bull
27th August 2010, 12:44
Il mai avem pa Cristi Ianu...golgheter intr-un campionat de nivelul ligii I (unii spun ca e chiar peste al nostru).
Oricum catigam meciul asta la vreo 2 goluri diferenta.

silviu1989
27th August 2010, 23:17
lotul Romaniei pt dubla cu Albania si Belarus...
Bogdan Lobonț (AS Roma), Costel Pantilimon (FC Timișoara) și Ciprian Tătărușanu (FC Steaua București) - portari

Cristian Chivu (FC Internazionale Milano), Gabriel Tamaș (West Bromwich Albion), Cristian Săpunaru (FC Porto), Răzvan Raț (FC Șahtior Donețk), Ovidiu Dănănae (FC Universitatea Craiova), Vasile Maftei (FC Unirea Urziceni) și Mihai Neșu (FC Utrecht) - fundași

George Florescu (FC Alania Vladikavkaz), Gabriel Mureșan (FC CFR 1907 Cluj), Cristian Tănase (FC Steaua București), Răzvan Cociș (Al-Nassr Sports), Mirel Rădoi (Al-Hilal Saudi Club), Gabriel Torje (FC Dinamo București), Ciprian Deac (FC Schalke 04), Ovidiu Herea (FC Rapid București) și Mihai Răduț (FC Steaua București) - mijlocași

Marius Bilașco (FC Unirea Urziceni), Ciprian Marica (VfB Stuttgart), Bogdan Stancu (FC Steaua București) și Daniel Niculae (AS Monaco) - atacanți

o selectie buna zic eu ,poate in afara de florescu care nu ma incanta prea mult
HAI ROMANIA

Cipri
27th August 2010, 23:35
E bine ca i-a convocat pe Herea si Torje . Chiar meritau . Revine si Sapunaru :) .
Si eu spun ca a facut o selectie buna . Acum sa vedem ce o sa reusim ...

EDIT : I-am omis pe Lobont , Tanase , Maftei , Florescu , Radoi si Cocis . :D Daca o sa joace 2 din astia , nu trebuie sa avem pretentii la un rezultat bun .

Lordul
27th August 2010, 23:41
echipa sa fie asa

C.Pantilimon-C.Sapunaru-C.Chivu-G.Tamas-R.Rat-C.Deac-G.Muresan-M.Radoi-G.Torje-D.Niculae-C.Marica

sannicola
27th August 2010, 23:42
Il mai avem pa Cristi Ianu...golgheter intr-un campionat de nivelul ligii I (unii spun ca e chiar peste al nostru).

S-a rupt acum 2 etape cand au castigat la Basel cu 4-1 fractura de tibie si peroneu parca,si asa nu il chema nimeni la nationala Cristi Ianu de vreo 3 campionate marca peste 10 goluri in Elvetia.

Ianu scored 21 goals in his first season with FC Luzern. He was voted the 'player of the season' by the club' supporters . Despite his strong performances and media calls for his debut in the national team, he has so far been ignored by Romania national team manager Razvan Lucescu :D.

silviu1989
27th August 2010, 23:46
echipa sa fie asa

C.Pantilimon-C.Sapunaru-C.Chivu-G.Tamas-R.Rat-C.Deac-G.Muresan-M.Radoi-G.Torje-D.Niculae-C.Marica

subscriu echipa propusa de tu...
in poarta ar putea intra si tatarusanu k e pe val acum
dar facem pariu k joaca cu lobont:)

Cipri
27th August 2010, 23:55
Bornescu de ce nu a fost convocat ? Rapid a primit goluri doar intr-un meci din 6 jucate .
Sa inteleg ca l-a impresionat Lobont in Supercupa Italiei ?:D

silviu1989
27th August 2010, 23:59
cipri e clar k merita altcineva in locul lui loby ...bornescu sau lung jr.
cred k il convoaca pt experienta lui k altfel numi dau seama

Cipri
28th August 2010, 00:00
cipri e clar k merita altcineva in locul lui loby ...bornescu sau lung jr.
cred k il convoaca pt experienta lui k altfel numi dau seama
Cu experienta lui nu ne ajuta deloc in ultimul timp . In amicalul contra Ucrainei a cam comis-o . Bine , exemple pot sa dau si din meciurile oficiale .

Sunt curios daca o sa joace cu Torje titular intr-unul din cele 2 meciuri .
Torje in perioada asta era folositor la echipa de tineret care joaca cu rusii .

Formatia asta mi se pare cea mai potrivita :

Pantilimon/Tatarusanu - Dananae - Chivu - Tamas - Rat - Torje - Muresan - Herea - Deac - Marica - Stancu .

Charon
28th August 2010, 00:51
Razvane sa dea Dumnezeu sa nu te mai vad la Rapid niciodata,desi vad ca asta e in planul Atotvamuitorului!
cum sa-i chemi ma la nationala pe Lobont,Maftei,Tanase,Radut,Cocis sau Florescu si sa uiti mereu de Radu Stefan?:happy

Cipri
28th August 2010, 00:58
Razvane sa dea Dumnezeu sa nu te mai vad la Rapid niciodata,desi vad ca asta e in planul Atotvamuitorului!
cum sa-i chemi ma la nationala pe Lobont,Maftei,Tanase,Radut,Cocis sau Florescu si sa uiti mereu de Radu Stefan?:happy
Radu Stefan se dadea accidentat la ultimele convocari . Asta e problema cu Radu .

Riddler
28th August 2010, 01:06
Galamaz , Gaman , LATOVLEVICI , Lazar chiar sunt sub Tamas , Maftei , Nesu =)) si Florescu de nu sunt convocati? Penibil , Razvane , lasa-ne...

NORGEMAN
28th August 2010, 01:20
Iar l-a luat pe Maftei. :(

Lexus.
28th August 2010, 01:49
...sau unicul Niculescu ce sunt, rebuturi? :D

Cati atacanti ca Niculescu are steaua? Ai vazut meciul Dinamo-U. Cluj astazi?

Cat despre partida cu Albania, daca albanezii prind o zi mai proasta sunt sanse mari ca sa piarda 2 puncte in meciul asta.:ok:

Denis
28th August 2010, 08:38
echipa sa fie asa

C.Pantilimon-C.Sapunaru-C.Chivu-G.Tamas-R.Rat-C.Deac-G.Muresan-M.Radoi-G.Torje-D.Niculae-C.Marica

Corect. Sapunaru mi se pare peste Dananae cel putin in acest moment. Chivu-Tamas de neinlocuit in centrul apararii. La centru nu avem nimic mai bun. Herea/Radut poate intra prin repriza a doua dupa ce oboseste unul din cei doi mijlocasi centrali. Sper sa-l vad pe Torje titular! Cred ca va fi un om foarte important pentru nationala noastra. Zic asta inca de cand juca la U-17.

Convocari surprizantoare dpdv negativ: Cristiano Tanase, si Maftei (PS: randamentul maxim il da pe postul de fundas central, si nu fundas lateral)

Putin mai buna selectia aceasta decat cea anterioara din meciul cu Turcia.


Galamaz , Gaman , LATOVLEVICI , Lazar chiar sunt sub Tamas , Maftei , Nesu =)) si Florescu de nu sunt convocati? Penibil , Razvane , lasa-ne...

Un selectioner nu convoaca dupa prestatia unui singur meci. Latovlevici a jucat EXCELENT in tur cu GS, dar in retur a fost paralel cu fotbalul. Sa mai faca macar 8 meciuri din 10 ca cel din Ghencea cu GS si cu siguranta va fi convocat. De Gaman ca si Lung jr. este este nevoie la U-21 ei fiind convocati pentru cele 2 partide contra Rusiei. Galamaz?? Sa fim seriosi.:) Nu mai e cel de pe Sevilla, trage matza de coada pana cand ajunge la o alta echipa. Iar daca-l lua pe Lazar ar trebui sa-l lase acasa pe Herea. A facut o alegere buna.:ok:

LucioCodinho
28th August 2010, 11:24
pt prima data sunt de acord cu selectia in mare parte.... cu exceptia lui Maftei care s-ar putea sa joace cu Albania in locul lui Chivu suspendat sau poate il coboara pe Radoi in aparare si Muresan la mijloc (prefer a 2-a varianta)
poate in sfarsit lucescu s-a trezit dar sa speram ca nu e prea tarziu :-s

Cipri
28th August 2010, 12:14
pt prima data sunt de acord cu selectia in mare parte.... cu exceptia lui Maftei care s-ar putea sa joace cu Albania in locul lui Chivu suspendat sau poate il coboara pe Radoi in aparare si Muresan la mijloc (prefer a 2-a varianta)
poate in sfarsit lucescu s-a trezit dar sa speram ca nu e prea tarziu :-s
A 2 a solutie e cea buna . Sa speram ca la asta o sa apelze Lucescu .

Elgorriaga
28th August 2010, 13:39
Radu Stefan se dadea accidentat la ultimele convocari . Asta e problema cu Radu .

Păi chiar era accidentat ... înțeleg că abia acu o săptămînă a intrat într-un amical al lui Lazio, și cică a jucat cam nesigur, ceea ce e normal după oleacă de pauză.

Cipri
28th August 2010, 13:45
Păi chiar era accidentat ... înțeleg că abia acu o săptămînă a intrat într-un amical al lui Lazio, și cică a jucat cam nesigur, ceea ce e normal după oleacă de pauză.
Eu din ce stiu la ultimele convocari Radu ori nu raspundea la telefon ori se dadea accidentat . In fine ...
Era o solutie foarte buna acum in locul lui Radoi , dar asta e ...

Denis
28th August 2010, 14:26
pt prima data sunt de acord cu selectia in mare parte.... cu exceptia lui Maftei care s-ar putea sa joace cu Albania in locul lui Chivu suspendat sau poate il coboara pe Radoi in aparare si Muresan la mijloc (prefer a 2-a varianta)
poate in sfarsit lucescu s-a trezit dar sa speram ca nu e prea tarziu :-s

Prea tarziu? Nici n-a inceput primul meci din calificari. Acum ar fi perfect daca s-ar trezi! Nu-i nici prea devereme dar nici prea tarziu.

Lordul
28th August 2010, 20:25
Il mai avem pa Cristi Ianu...golgheter intr-un campionat de nivelul ligii I (unii spun ca e chiar peste al nostru).
Oricum catigam meciul asta la vreo 2 goluri diferenta.

Ianu e accidentat...revine abia in martie 2011

Denis
29th August 2010, 09:01
Cred ca Torje va juca titular. Nu-l lua Razvan de la nationala de tineret intr-un moment in care Sandoi avea mare nevoie de el daca nu-l folosea din primul minut. Altfel il putea convoca foarte usor pe Mihai Roman. Chivu din pacate e suspendat pentru meciul cu Albania. Cred ca Razvan va alinia urmatorul 11:

Lobont - Rat, Tamas, Radoi, Sapunaru - Deac, Cocis, Muresan, Torje - Niculae, Marica

Lexus.
29th August 2010, 09:07
Chivu din pacate e suspendat pentru meciul cu Albania.

Poate e mai bine, am vazut meciul lui Inter cu Atletico iar Chivu a fost jalnic. E drept nu se compara albanezii cu cei de la Atletico Madrid...

Denis
29th August 2010, 09:27
Sa speram ca va compensa in meciul cu Belarus. Faptul ca va lipsi cu Albania poate-l va determina cu atat mai mult sa joace mai bine in meciul 2 al preliminariilor.:D

Elgorriaga
29th August 2010, 09:36
Cred ca Torje va juca titular. Nu-l lua Razvan de la nationala de tineret intr-un moment in care Sandoi avea mare nevoie de el daca nu-l folosea din primul minut.


Eh, s-au mai văzut cazuri în care un om de bază de la naționala mică a fost adus să facă tușa la naționala mare ca să se obișnuiască și "să simtă atmosfera din vestiar" :(

Marius
29th August 2010, 14:13
latovlevici e cel mai bun in banda.

silviu1989
29th August 2010, 14:25
latovlevici e cel mai bun in banda.

nu exist termen de comparatie intre rat si lato deocamdata , e mult mai bun rat
a doua varianta poate in locul lui nesu...

Eddy DoubleD
29th August 2010, 14:28
a doua varianta poate in locul lui nesu...

Cu siguranta. Rat inca e de preferat ca are foarte multa experienta in marile meciuri.

Cneazul
29th August 2010, 14:32
nu stiu de ce nu il cheama pe gigel bucur. scula de atacant. ala e atacant care marcheaza goluri pe banda in mai multe sezoane, nu cei care prind un sezon bun si apoi is pielea cea mai fina. Gigel a reusit 10 goluri pana acum si la kuban! Are tehnica, are viteza, are de toate :) ar fi util Romaniei, mai ales in aceste meciuri. dupa ce deschidem scorul si o sa iasa inamicii la joc, am avea nevoie de tehnica lui in regim de viteza. Am reusi cateva contraatacuri taioase :)

Denis
29th August 2010, 21:04
Ce misto era daca avea 1,85 inaltime! Atunci chiar ar fi atacant de nationala, dar in fotbalul modern se cauta atacantii masivi.

Denis
29th August 2010, 21:07
latovlevici e cel mai bun in banda.

Lato va fi inlocuitorul lui Rat. Inca e necopt; face meciuri neconstante. Un meci excelent in tur, urmat de unul total aiurea in retur, insa ii clar ca are potential.

LucioCodinho
30th August 2010, 10:00
s-au petrecut doua inlocuiri in lot: Mihai Roman a fost cheamat in locul lui Tanase si Cosmin Contra in locul Sapunaru (accidentat în minutul 59 al meciului cu Rio Ave)
daca prima decizia o cam asteptam, a 2-a pot sa spun k m-a uimit! nu ma asteptam la decizia asta a lui Razvan...dar sunt de acord cu ea :)

sun
30th August 2010, 10:17
Cand am vazut numele lui Contra convocat la nationala , am decis sa ma las de ea. Pentru ca baiatul asta oricum are deja scorul 1-4 la calificari , si nu vreau sa vad cum distruge inca una.

Zilele astea voi studia noile loturi vehiculate de alte echipe din Europa , si o sa ma reprofilez.

Cu toate astea, ma uit la meci, cel putin ca sa ma :happy , desi in sinea mea o sa :cry:

resita
30th August 2010, 12:23
la 35 de ani el este viitorul nationalei

razvanele esti penibil :rosu:

LucioCodinho
30th August 2010, 12:25
la 35 de ani el este viitorul nationalei

razvanele esti penibil :rosu:

dar poate ca un jucator ca Dananae are ce sa invete de la Contra

d_e_l_i_r_a
30th August 2010, 16:05
cine se preconizeaza ca va fi in poarta la meci ?

YoNuTzz
30th August 2010, 16:27
e simplu aici...
daca nu incepem cu o victorie atunci deja am ratat calificarea...

Denis
30th August 2010, 16:58
dar poate ca un jucator ca Dananae are ce sa invete de la Contra

Poate sa invete de la el si fara sa joace la nationala. La urma urmei poate invata si de la Maicon.:D

Marius
30th August 2010, 17:15
s-au petrecut doua inlocuiri in lot: Mihai Roman a fost cheamat in locul lui Tanase si Cosmin Contra in locul Sapunaru (accidentat în minutul 59 al meciului cu Rio Ave)
daca prima decizia o cam asteptam, a 2-a pot sa spun k m-a uimit! nu ma asteptam la decizia asta a lui Razvan...dar sunt de acord cu ea :)

si lazar in locul lui radut.

Denis
30th August 2010, 17:18
E nasoala asta cu Radut.:( Oricum, a gasit un inlocuitor bun zic eu.

Cipri
30th August 2010, 17:55
E nasoala asta cu Radut.:( Oricum, a gasit un inlocuitor bun zic eu.
Dar nu este de acelasi profil .

rober7
30th August 2010, 18:38
doar daca isi dau albanezii vreun autogol,altfel nu castigam:mda:a inceput iar sa cheme la nationala "cunostinte"..orcium nu avem nici o sansa la calificare:headbang:cu de-al de marica(asta loveste mingea la fel de prost ca banel),dodel,florescu:headbang:..nu stiu care e criteriul dupa care l-a chemat pe roman:mda:..marele radoi spunea ca joaca la o echipa care se bate la campionat in romania,numai ca in vara asta le-a tras timisoara un 3-0 intr-un amical de l-a calmat scurt...mai bine ar chema numai jucatori sub 23,24 de ani,poate facem vreo branza la vitoarea campanie ca tura asta vom face figuratie.atata timp cat criteriul de selectie la nationala e comportamentul in afara terenului sau mai stiu ce tampenii are lucescu in cap,o sa fie treaba buna:happy

Datenshi
30th August 2010, 20:09
Cand am vazut numele lui Contra convocat la nationala , am decis sa ma las de ea. Pentru ca baiatul asta oricum are deja scorul 1-4 la calificari , si nu vreau sa vad cum distruge inca una.


Sa fim seriosi, nu a pierdut Contra calificarile. Nu mai conteaza insa acum. Conteaza doar faptul ca omu' se gandeste mai mult la atarnatul ghetelor in cui si pseudo-antrenorul vietii il aduce la nationala. Cand scriam acum cativa ani ca asta nu are nimic in cap, totul pornind de la forta grupului si ceva bulan, nu ma credea nimeni.

sun
30th August 2010, 20:34
el a pierdut-o "single handedly" pe cea din 2002 ( barajul cu Slovenia de iti amintesti ) .

Mesajul meu a fost inteles gresit. NU am nimic personal cu Contra. Am vrut doar sa zic ca in fotbal , a cincea sansa e cam mult. Si avem de unde sa aducem jucatori tineri , cred ca daca ne strofocam un pic, scoatem un prim 11 de jucatori sub 26 de ani care arata foarte bine :D

iulian_1976
30th August 2010, 21:29
Lucescu jr nu-si asuma nici un risc,joaca si el cu cine cunoaste mai bine.
...credeam ca scap sa-l vad pe Roman...nu am scapat :o:

Elgorriaga
30th August 2010, 22:02
el a pierdut-o "single handedly" pe cea din 2002 ( barajul cu Slovenia de iti amintesti ) .


Contra ...doar Contra ... adică el a pierdut "single-handedly" calificarea la Mondialul din 2002?!?

De unde ai scos-o pe asta?!? Ai și ceva argumente, cumva? Mai exact, ce a făcut Contra încît a pierdut calificarea? A tras vreun penalty peste poartă, a ratat unu-la-unu cu portarul, sau ce? ... A, da, el a dat golul de 1-1 care a menținut speranțele pentru un 2-1 și prelungiri. Și tot el plîngea de necaz la sfîrșitul meciului, dar nu pentru că ar fi fost el vinovat cu ceva în mod special.

Dacă nu ai trăit meciurile alea două, ți-aș sugera să nu vorbești doar din auzite și din cele citite prin gazetele tembeloide ...

sun
30th August 2010, 22:43
@elgo

look at my age

ps . and chill :floricica:

Datenshi
30th August 2010, 23:49
el a pierdut-o "single handedly" pe cea din 2002 ( barajul cu Slovenia de iti amintesti ) .

Mesajul meu a fost inteles gresit. NU am nimic personal cu Contra. Am vrut doar sa zic ca in fotbal , a cincea sansa e cam mult. Si avem de unde sa aducem jucatori tineri , cred ca daca ne strofocam un pic, scoatem un prim 11 de jucatori sub 26 de ani care arata foarte bine :D

Nu-i asa sun. Calificarea aia a fost pierduta mai mult din cauza ghinionului si unui teren mizerabil in retur. Iar Contra pe vremea aia era in top 3 fundasi dreapta din lume.

Bumbescu
31st August 2010, 00:23
O fi fost, dar in Slovenia, la 1-0 pt noi a ratat singur cu portarul.....la 2-0 eram calificati si altfel se scria istoria....

Datenshi
31st August 2010, 00:54
Dar golul de 1-0 cine l-a facut? Au ratat ei atacanti de clasa singuri cu portarul, darmite Contra. O ratare in meciul tur nu inseamna ca ne-a mancat jucatorul respectiv calificarea. Da' ma rog, aia a fost demult. Putem reveni la imbecilitatea lui Razvanel?

LucioCodinho
31st August 2010, 09:42
de ce imbecilitate? sunt curios...daca ne calificam ce o sa mai spuneti atunci :P nu sunteti patrioti pana la capat!mai ales cei care au votat aici impotriva nationalei... daca razvan e selectioner noi putem comenta aici mult si bine ca nu putem schimba nimic asa ca trebuie sa fim cu el pana cand nu va mai fi.
pe piturca toti il criticau... acum daca am mai face doua egaluri cu vicecampioana&campioana mondiala cum ar fi? atunci n-au fost bune...

cei care spun ca doar contra a ratat calificarea pt. 2002, sa se mai uite o data la cele doua meciuri! nu doar el a ratat... si + el si-a luat "revansa" cu un sut de la 30m imparabil.

Aurel.D
31st August 2010, 11:32
Ma, ce de antrenori! Voi chiar nu vedeti ce optiuni restranse de selectie sunt?? Pur si simplu nu sunt jucatori de valoare, in afara de bruma asta de care se trage an de an? Oricum cu albania va fi greu..to neamtul ala ii antreneaza? Din pacate nu ma mai intereseaza Nationala de vreo 2 ani dar sper sa invinga

newcool
31st August 2010, 12:01
Avem in fata o campanie de calificare pe care trebuie sa o incepem cu dreptul si sa fim uniti cu nationala Romaniei sa lasam trecutul in urma si sa incepem sa facem treaba, totul e sa muncim pe teren si multa daruire pentru culorile patriei. :yeah:
Haaaai Romaniiiiiiaaa! /OLE/
Pam, pam!!:happy

iulian_1976
31st August 2010, 13:25
Ma, ce de antrenori! Voi chiar nu vedeti ce optiuni restranse de selectie sunt?? Pur si simplu nu sunt jucatori de valoare, in afara de bruma asta de care se trage an de an? Oricum cu albania va fi greu..to neamtul ala ii antreneaza? Din pacate nu ma mai intereseaza Nationala de vreo 2 ani dar sper sa invinga

Ei nu mai spune ''ce optiuni restranse'' .

Tatarusanu
Stratila,Gardos-Galamaz,Latovlevici
Torje,Prepelita,Bourceanu,Deac
Bilasco,Marica

Sa adaug Costea,Bud,Nicoara,Neagu,Antal,Matei,Muresan,Parvu lescu,Iorga,Mera,Papp.Optiuni sunt cu duiumul problema este daca ai ''sange in instalatie'' sau nu.
O echipa cat de cat puteai face si din ''bruma'' asta;acum un an te ajuta timpul puteai face orice incercare nebuneasca.Acum din pacate timpul este impotriva lui Lucescu jr.
Aici nu am adaugat jucatori gen Maftei,Frunza,Ad.Cristea,Stancu etc.

Pai daca iau unul de pe strada selectioneaza Lobont,Chivu,Radoi etc + jucatorii care ii cunosc mai bine.
El joaca cu aceiasi jucatori ,cu scheletul lui Piturca cu jucatorii ce erau surclasati de Sebia tur-retur.

Priviti un jucator ca Galamaz care a avut in primire un Canute,un Cacao,un Gerard si este rezerva lui Tamas sau ce fundas central a preferat Lucescu jr. pana in prezent.

Ps:
Singurul antrenor care si-a asumat riscuri a fost Piturca in '99 cand a venit cu
echipa lui de tinereat la nationala.Pana la un moment dat cand si'a facut aparitia Hagi si ne'a tras cu 2 ani in urma.

Bobi Cearton
31st August 2010, 14:10
selectia efectuata de Razvan nu poate duce la rezultate pozitive. ne serveste prea multe brasove.

Marius
31st August 2010, 14:42
tiganusul e tot mai contestat... daca da cu bata in balta nu-l prinde iarna la nationala.

Aurel.D
31st August 2010, 14:44
Iulian, pai cei enumerati de tine pot fi incercati dar max. 2-3, nu toti odata:D... Dar cum spuneai si tu, acum nu mai este timp....
Oricum cu echipa aia de ai ai scris-o acolo nu avem nici o sansa, stii si tu...

Iar piturca a venit in 99 cu cei pe care ii antrenase deja la tineret si ii cunostea, este o diferenta...

LucioCodinho
31st August 2010, 14:49
Tatarusanu
Stratila,Gardos-Galamaz,Latovlevici
Torje,Prepelita,Bourceanu,Deac
Bilasco,Marica

Sa adaug Costea,Bud,Nicoara,Neagu,Antal,Matei,Muresan,Parvu lescu,Iorga,Mera,Papp.Optiuni sunt cu duiumul problema este daca ai ''sange in instalatie'' sau nu.
O echipa cat de cat puteai face si din ''bruma'' asta;acum un an te ajuta timpul puteai face orice incercare nebuneasca.Acum din pacate timpul este impotriva lui Lucescu jr.
Aici nu am adaugat jucatori gen Maftei,Frunza,Ad.Cristea,Stancu etc.

Priviti un jucator ca Galamaz care a avut in primire un Canute,un Cacao,un Gerard

[/QUOTE]

Echipa facuta de tine cred ca e mult sub cea a lui Lucescu... atacul e la fel, mijlocul putin sub si apararea nici nu se compara.
Costea cat a fost la nationala a facut ceva? tu doar ai insirat cativa jucatori tineri cu talent dar in niciun caz de nationala... poate ca ar trebui luati la nationalele de tineret dar nici acolo nu sunt :))

P.S. : cine e Canute? :happy

dumboss_yo
31st August 2010, 15:47
Cred ca nationala se va chinui serios cu Albania, dar sper ca in cele din urma sa obtinem 3 puncte din acest meci.

Datenshi
31st August 2010, 15:57
nu-l prinde iarna la nationala.

doamne fereste! :D

Marius
31st August 2010, 16:12
lasa mah ca vine la voi si va duce in Europa :d

resita
31st August 2010, 18:09
Cred ca nationala se va chinui serios cu Albania, dar sper ca in cele din urma sa obtinem 3 puncte din acest meci.

eu sper sa nu le obtina

datorita lui baiatu' lui tata am ajuns sa tin cu adversarele romaniei, oare nu sunt patriot :drak:

TheIceMan
31st August 2010, 18:43
4-0 pentru tricolori, incepem cu 6 puncte.

iulian_1976
31st August 2010, 19:17
Iulian, pai cei enumerati de tine pot fi incercati dar max. 2-3, nu toti odata:D... Dar cum spuneai si tu, acum nu mai este timp....Oricum cu echipa aia de ai ai scris-o acolo nu avem nici o sansa, stii si tu...

Iar piturca a venit in 99 cu cei pe care ii antrenase deja la tineret si ii cunostea, este o diferenta...


Tatarusanu
Stratila,Gardos-Galamaz,Latovlevici
Torje,Prepelita,Bourceanu,Deac
Bilasco,Marica

Sa adaug Costea,Bud,Nicoara,Neagu,Antal,Matei,Muresan,Parvu lescu,Iorga,Mera,Papp.Optiuni sunt cu duiumul problema este daca ai ''sange in instalatie'' sau nu.
O echipa cat de cat puteai face si din ''bruma'' asta;acum un an te ajuta timpul puteai face orice incercare nebuneasca.Acum din pacate timpul este impotriva lui Lucescu jr.
Aici nu am adaugat jucatori gen Maftei,Frunza,Ad.Cristea,Stancu etc.

Priviti un jucator ca Galamaz care a avut in primire un Canute,un Cacao,un Gerard
Echipa facuta de tine cred ca e mult sub cea a lui Lucescu... atacul e la fel, mijlocul putin sub si apararea nici nu se compara.
Costea cat a fost la nationala a facut ceva? tu doar ai insirat cativa jucatori tineri cu talent dar in niciun caz de nationala... poate ca ar trebui luati la nationalele de tineret dar nici acolo nu sunt :))


Deci ca sa selectionezi un jucator trebuie sa'l fi antrenat :)

Tamas-Chivu
---Radoi
Asta este scheletul lui Piturca facut in anul 1996 cautati meciul Olanda:Romania 0-0.
Nu mai este timp pentru ca acum un an faceam incercari cu Ilies si Roman.


In fapt voi ca dinamovisti il iubiti pe Lucescu jr inteleg problema.
Probabil Lucian Goian si Moti ar fi buni pe linia de fund in nici un caz
Galamaz-Gardos.

Lordul
31st August 2010, 22:29
cine se preconizeaza ca va fi in poarta la meci ?

Lobont , s-a antrenat special in cusca pt asta

resita
1st September 2010, 00:24
Dănănae s-a accidentat iar Marius Constantin chemat in ocul lui

keluba
1st September 2010, 00:28
...Cosmin Contra in locul Sapunaru (accidentat în minutul 59 al meciului cu Rio Ave)...

vb aia: "am futut un cal in *****" :headbang:

iulian_1976
1st September 2010, 01:40
Dănănae s-a accidentat iar Marius Constantin chemat in ocul lui

...tanara speranta a Rapidului :o:
..mai lipseste Raduta :headbang:

resita
1st September 2010, 08:35
ne meritam soarta, l-am (nu noi) demis pe piturca si am adus un novice care se crede mare antrenor iar rezultatele se vad :ok:

Gabriel28
1st September 2010, 09:06
asta ne mai trebuie sa ne bata si albania ca in rest...suntem bine...

Elgorriaga
1st September 2010, 09:07
In fapt voi ca dinamovisti il iubiti pe Lucescu jr inteleg problema.


Poate rapidiști, nu dinamoviști. Că Lucescu jr. n-a avut nici o legătură cu Dinamo (în afară de genetică, desigur :D)

Or fi cîțiva dinamoviști care îl iubesc, dar eu, de exemplu, nu-s dintre ăia ...

Aurel.D
1st September 2010, 09:08
Iulian, ai inteles total gresit...nu stiu de ce esti asa malitios in ultima vreme...:)

LucioCodinho
1st September 2010, 09:12
In fapt voi ca dinamovisti il iubiti pe Lucescu jr inteleg problema.
Probabil Lucian Goian si Moti ar fi buni pe linia de fund in nici un caz
Galamaz-Gardos.


nu iubesc pe nimeni... zic doar ca sa-l lasam (si sa-l sustinem eventual) pana cand nu vom mai avea sanse de calificare.
cand e vorba de nationala nu sunt dinamovist :P nu-mi place cuplul tau de fundasi galamaz - gardos (nu stiu de ce iti place si tie...gardos nu a facut nimic special in minutele pe care le-a jucat pt steaua si probabil daca nu venea piturca la steaua era uitat acolo la chiajna! este doar o speranta asa cum au fost multi altii)
de goian - moti :happy n-am ce sa comentez....ei nu sunt nici de dinamo...

Elgorriaga
1st September 2010, 10:10
Îl așteptăm pe Tamaș să dea gol cu ceva șut de la 35 de metri, că altfel nu văd cum străpungem apărarea ălora ...

Zic Tamaș pentru că s-a văzut că ăsta are tupeu să se înfigă în minge. Dar se pot înscrie și alții ... Contra, eventual :d

Lordul
1st September 2010, 10:21
Contra se intoarce la nationala dupa o pauza de mai bine de un an , ultimul meci al sau a fost Romania-Austria 1-1

LucioCodinho
1st September 2010, 11:52
Contra se intoarce la nationala dupa o pauza de mai bine de un an , ultimul meci al sau a fost Romania-Austria 1-1

cred ca te inseli....
din cate stiu eu ultimul meci al lui a fost Austria 2-1 Romania :-?

LucioCodinho
1st September 2010, 12:34
Echipe probabile: Lobont - Contra, Tamas, Radoi, Rat - Torje, Muresan, Cocis, Deac - D.Niculae, Bilasco
eu zic ca arata binisor... ma mir cum nu joaca Florescu :)))

Cipri
1st September 2010, 12:48
E mai bine cu Herea in locul lui Cocis .

moty
1st September 2010, 12:52
Meciul asta se joaca vineri sau mi se pare mie?

Cipri
1st September 2010, 12:55
Meciul asta se joaca vineri sau mi se pare mie?
Da, vineri . Acum e un nou format la meciurile echipelor nationale : vineri - marti .

moty
1st September 2010, 12:57
Merci, m-ai luminat! Poate ma vedeam sambata seara la TV bombanind ca nu mai incepe meciul :D

Uncle Ben
1st September 2010, 13:01
Meciul asta ar trebui pregatit cu mare minutiozitate; nici un detaliu sa nu fie lasat la voia intamplarii! Cum pleci la drum, asa iti merge si in continuare -zice o vorba veche-, dar am convingerea ca baietii nostri sunt in stare sa demonstreze ca le poate merge si mai rau!
Ar trebui sa ne interesam si sa vedem ce palmares au albanezii in meciurile pe care le-au jucat vinerea!

NORGEMAN
1st September 2010, 13:03
Da, vineri . Acum e un nou format la meciurile echipelor nationale : vineri - marti .

Nu o sa fie doar primele doua etape? de acum numai asa se va juca?

Cipri
1st September 2010, 13:05
Nu o sa fie doar primele doua etape? de acum numai asa se va juca?
Eu asa stiam , dar poate ma insel .

resita
1st September 2010, 13:11
Nu o sa fie doar primele doua etape? de acum numai asa se va juca?

In 2010
3 septembrie: ROMANIA - ALBANIA, Luxemburg - Bosnia-Hertegovina si Franta - Belarus (acest ultim joc putandu-se disputa pe 4 septembrie)
7 septembrie: Albania - Luxemburg, BELARUS - ROMANIA si Bosnia-Hertegovina - Franta
8 octombrie: Luxemburg - Belarus si Albania - Bosnia-Hertegovina
9 octombrie: FRANTA - ROMANIA
12 octombrie: Franta - Luxemburg si Belarus - Albania

In 2011
25 martie: Luxemburg - Franta
26 martie: Albania - Belarus si BOSNIA-HERTEGOVINA - ROMANIA
29 martie: ROMANIA - LUXEMBURG
3 iunie: ROMANIA - BOSNIA-HERTEGOVINA si Belarus - Franta
7 iunie: Belarus - Luxemburg si Bosnia-Hertegovina - Albania
2 septembrie: LUXEMBURG - ROMANIA, Belarus - Bosnia-Hertegovina si Albania - Franta (acest ultim meci putandu-se juca pe 3 septembrie)
6 septembrie: ROMANIA - FRANTA, Bosnia-Hertegovina - Belarus si Luxemburg - Albania
7 octombrie: Bosnia-Hertegovina - Luxemburg, ROMANIA - BELARUS si Franta - Albania (acest ultim joc putandu-se desfasura pe 8 octombrie)
11 octombrie: ALBANIA - ROMANIA si Franta - Bosnia-Hertegovina

iulian_1976
1st September 2010, 14:52
Echipe probabile: Lobont - Contra, Tamas, Radoi, Rat - Torje, Muresan, Cocis, Deac - D.Niculae, Bilasco
eu zic ca arata binisor... ma mir cum nu joaca Florescu :)))

Tamas-Radoi
----Cocis
...astea sunt piesele slabe.

Sa speram ca ''arbitrajul'' il va lasa pe Lucescu jr sa-si faca jocul.
De albanezi in mod normal ar trebui sa trecem insa cu Belarusul am dubii.

Ferko
2nd September 2010, 11:53
Daca Lucescu jr. se tine de principiul lui : "sa nu pierdem", atunci sigur nu castigam. Cred totusi ca batem cu 3-0.

Sir. Eko
2nd September 2010, 11:58
Curios cat dureaza pana ma apuca somnu la meciu asta :sleep: in general la meciurile Romaniei nu dureaza mai mult de 20 de minute.

Eddy DoubleD
2nd September 2010, 12:38
Curios cat dureaza pana ma apuca somnu la meciu asta :sleep: in general la meciurile Romaniei nu dureaza mai mult de 20 de minute.

Sa stii.:sleep:

Deci o victorie la limita e foarte buna.

NORGEMAN
2nd September 2010, 15:00
In 2010
3 septembrie: ROMANIA - ALBANIA, Luxemburg - Bosnia-Hertegovina si Franta - Belarus (acest ultim joc putandu-se disputa pe 4 septembrie)
7 septembrie: Albania - Luxemburg, BELARUS - ROMANIA si Bosnia-Hertegovina - Franta
8 octombrie: Luxemburg - Belarus si Albania - Bosnia-Hertegovina
9 octombrie: FRANTA - ROMANIA
12 octombrie: Franta - Luxemburg si Belarus - Albania

In 2011
25 martie: Luxemburg - Franta
26 martie: Albania - Belarus si BOSNIA-HERTEGOVINA - ROMANIA
29 martie: ROMANIA - LUXEMBURG
3 iunie: ROMANIA - BOSNIA-HERTEGOVINA si Belarus - Franta
7 iunie: Belarus - Luxemburg si Bosnia-Hertegovina - Albania
2 septembrie: LUXEMBURG - ROMANIA, Belarus - Bosnia-Hertegovina si Albania - Franta (acest ultim meci putandu-se juca pe 3 septembrie)
6 septembrie: ROMANIA - FRANTA, Bosnia-Hertegovina - Belarus si Luxemburg - Albania
7 octombrie: Bosnia-Hertegovina - Luxemburg, ROMANIA - BELARUS si Franta - Albania (acest ultim joc putandu-se desfasura pe 8 octombrie)
11 octombrie: ALBANIA - ROMANIA si Franta - Bosnia-Hertegovina


Mda, miercurea nu se vor mai juca deloc meciuri, iar sambata observ ca doar cele mai importante se vor juca.
O prostie mare din partea uefa acest nou sistem.

Denis
2nd September 2010, 19:37
Daca obtinem 18 puncte cu astea mai slab cotate, Luxemburg, Belarus, Albania, chiar nu-mi pasa rezultatul. Fie 1-0, fie 99-98.

NTM
2nd September 2010, 20:23
x, suntem mari

J.Bond
2nd September 2010, 22:07
Batem clar.:ok:

nenfricatu
2nd September 2010, 23:03
peste 2.5 clar, nici nu ma gandesc la un scor mic, mai ales ca e important golaverajul

sevealex
2nd September 2010, 23:12
http://fotbalpenet.info aici puteti vedea meciul online

rhadoo
2nd September 2010, 23:16
sigur o sa invingem!

iulian_1976
3rd September 2010, 01:11
Chiar daca nu cred in nationala lui Lucescu jr,sa speram ca nationala Romaniei
va face rezultate bune.:o:

Denis
3rd September 2010, 07:51
Pantilimon - Rat, Radoi, Tamas, Contra - Deac, Florescu, Cocis, Torje - Marica, D.Niculae

Abea astept sa se coaca mijlocasii astia de la U21, Bicfalvi, Neagu, Ionescu, si Radut de la echipa mare. Avem mare nevoie de mijlocasi centrali.

Arkadiusz
3rd September 2010, 12:19
Pe ce post va fi difuzat meciul,imi spune cineva,va rog?

Denis
3rd September 2010, 12:38
Tvr1

Oaia Dolly
3rd September 2010, 14:56
Hai Romania!!!! E momentul unui nou inceput iar o excursie in Polonia sau Ucraina suna ataaat de bine. Sper ca echipa sa preia spiritul de lupta al capitanului de azi.

Trim0b
3rd September 2010, 15:02
Chivu e accidentat?:confused:

Marius
3rd September 2010, 15:10
suspendat :)

M.I.B.
3rd September 2010, 15:14
Roooooo-maniaaaaaaaa Rooooooo-maniaaaaaaa :yeah: :yeah: :yeah:

silviu1989
3rd September 2010, 18:22
batem 2-0 goluri D.Niculae si Torje
HAI ROMANIA!!

White Shadow
3rd September 2010, 18:25
am visat ca vom castiga cu 3-0 :cool:....pe bune :cool:

un gol e cu capul....restul nu mai stiu...

TheIceMan
3rd September 2010, 19:04
Pe bune, si eu tin minte ca, de emotii, am visat ca am batut Italia cu 1-0, si apoi asa s-a intamplat, dar asta era in 1983 si Italia era campioana mondiala... Imi pare rau ca nu mai am posterul ala alb-negru editat de Sportul cu titlul, tin minte, "Am fost mai buni decat cei mai buni din lume!". Lucescu antrenor, Stefanescu capitan, Boloni autorul golului... Oare-l mai are cineva posterul ala, cred ca atunci era in fiecare casa :)

Marius
3rd September 2010, 19:05
cam cum era posterul ala cu Steaua in 2006 :cry: banelinho, idolul adolescentelor din Romania :D

TheIceMan
3rd September 2010, 19:12
cam cum era posterul ala cu Steaua in 2006 :cry: banelinho, idolul adolescentelor din Romania :D

Ala nu-l stiu.

Care l-am mai avut, in '87 sau '88 tot Sportul a scos un poster color cu Marco van Basten, in tricoul alb-rosu a lui Ajax (deci inainte sa se mute la AC Milan) cu titlul "Marco van Basten - un miracol al tehnicii". La vremea aia chiar era ceva deosebit pentru Romania sa publici asa ceva.

silviu1989
3rd September 2010, 19:48
Lobonț - Contra, Rădoi, Tamaș, Raț - Torje, Cociș, G. Mureșan, Deac - Marica, D. Niculae primul 11

hansy_j
3rd September 2010, 19:58
Ia sa vedeti, ca va fi mai greu decat va astptati. Pe albanezi o sa-i bateti sau 5-0 sau va veti chinui la greu si poate nici nu veti castiga. Nu Bogdani e cel mai bun la ei, ci Salihi! Atentie la el! Eu tin cu Albania :) Sa bata 2-1. Gol Salihi, autogol Radoi. In minutul 87 gol Torje :)

El Pistolero
3rd September 2010, 20:04
un egal ar fi perfect:D

krapulax
3rd September 2010, 20:07
Lobonț - Contra, Rădoi, Tamaș, Raț - Torje, Cociș, G. Mureșan, Deac - Marica, D. Niculae primul 11

i found out a slightly different team: florescu in for 'big geetza' muresan.

http://www.youtube.com/watch?v=NYnz3OHx8No

nașpa, unul dintre liniorii de tușa se numește hoxha. ca fostul diktator albanez.

xisco
3rd September 2010, 20:24
batem sigur cu cel putin 2 goluri diferenta

Cipri
3rd September 2010, 20:25
Destule lichele in echipa : Lobonț , Contra , Radoi , Cociș , Florescu .

newcool
3rd September 2010, 20:29
Semne bune tineretul are dupa 3-0 asta cu rusii:ok:

Marius
3rd September 2010, 20:46
i found out a slightly different team: florescu in for 'big geetza' muresan.


România: 1. Lobonț - 2. Contra, 4. Tamaș, 6. Rădoi, 3. Raț - 7. Torje, 10. Florescu, 11. Cociș, 8. Deac - 9. Marica, 21. D. Niculae. Antrenor: Răzvan Lucescu.

Albania: 1. Beqaj - 4. Dallku, 5. Cana, 6. Curri, 3. Vangeli - 10. K. Duro, 2. Lila, 8. Bulku, 7. Agolli - 22. Bogdani, 13. Skela. Antrenor: Josip Kuzhe.

Sir. Eko
3rd September 2010, 20:48
Cocis :headbang:

Cipri
3rd September 2010, 20:52
Cocis :headbang:
Lobont :headbang:
Contra :headbang:
Radoi :headbang:
Cocis :headbang:
Florescu :headbang:

Meciul sta sa inceapa .
HAI ROMANIA !

Am spus care sunt lichelele , trebuie sa spun si de la cine astept sa faca un meci bun : Tamas , Torje , Deac .

hansy_j
3rd September 2010, 20:57
Romania este echipa care a marchat cele mai multe goluri Albaniei: 38!

Celso
3rd September 2010, 21:24
Cocis-Florescu ...ma lasi!:sleep:

illazio
3rd September 2010, 21:25
in ce hal joaca *****ii aia in rosu. Cine mortii masii a ales culoarea rosie pt nationala e un cretin !

resita
3rd September 2010, 21:25
Hai Albania :yeah::yeah::yeah:

Grinco
3rd September 2010, 21:28
Ala din poarta Albaniei zici ca e Mimi Stoica

hansy_j
3rd September 2010, 21:28
Hai Albania :yeah::yeah::yeah:

Now we're talking :)

Roddicted
3rd September 2010, 21:30
Hai Albania :yeah::yeah::yeah:

da-ti o palma :sleep:
La naiba ba, joaca ROMANIA

illazio
3rd September 2010, 21:30
demisia ciorel !!!!!!!!!

Datenshi
3rd September 2010, 21:32
Ala din poarta Albaniei zici ca e Mimi Stoica

Si numarul 10 seamana cu Surdu un pic.

Kainsashiki
3rd September 2010, 21:34
Sa speram ca Razvanel are deja demisia scrisa!! Afara cu tiganu;!!!!!

resita
3rd September 2010, 21:35
Sa speram ca Razvanel are deja demisia scrisa!! Afara cu tiganu;!!!!!

nu pleaca nici daca pierdem cu 3-0, mama lui de ... colorat

Hai Albania :yeah::yeah::yeah:

illazio
3rd September 2010, 21:35
doamne in ce hal jucam cu Albania acasa...... DEMISIA &*&*&%^$^% DE TIGAN BORAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Datenshi
3rd September 2010, 21:43
Mama, torte. Mititica, da-le si la astia 10 000 amenda.

Terminati ma cu demisia ca nu vreau...

Gabriel28
3rd September 2010, 21:45
doamne in ce hal jucam cu Albania acasa...... DEMISIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

subscriu :headbang::confused::(

White Shadow
3rd September 2010, 21:46
pfoai...iar ma enervez......

Eddy DoubleD
3rd September 2010, 21:46
Ce penal e Contra:happy

Cipri
3rd September 2010, 21:48
Foarte slab am jucat in prima parte . Daca se repeta scenariul si in repriza a 2 a , Razvan ar face bine sa isi dea demisia !

Eddy DoubleD
3rd September 2010, 21:49
Foarte slab am jucat in prima parte . Daca se repeta scenariul si in repriza a 2 a , Razvan ar face bine sa isi dea demisia !

Si daca si-o da, ce? Romania tot aia ramane.

illazio
3rd September 2010, 21:50
de ce nu mai jucam in galben ? cine-s gloabele alea in rosu antrenate de un tigan ?

newcool
3rd September 2010, 21:50
Avem 2 viteze: incet si tiptil...vai de po.ola noastra.:(

Bancaru
3rd September 2010, 21:50
Ce bine au jucat barbatii in rosu. Chiar e nevoie de Cocis?

krapulax
3rd September 2010, 21:50
lopez caro presedinte la nationala romaniei!

si toata lumea va fi multumita. poate mai putin nea mircea lucescu

Cipri
3rd September 2010, 21:51
Si daca si-o da, ce? Romania tot aia ramane.
Mai rau de asa n-avem cum sa jucam . Ceva in bine tot se va schimba . :D

keluba
3rd September 2010, 21:51
hilar

TeBat
3rd September 2010, 21:53
lopez caro presedinte la nationala romaniei!

si toata lumea va fi multumita. poate mai putin nea mircea lucescu

Ma gandeam mai degraba la Esteban Vigo.

Bancaru
3rd September 2010, 21:53
Ete si pe Kra****z pe acilea.

iulian_1976
3rd September 2010, 21:57
in ce hal joaca *****ii aia in rosu. Cine mortii masii a ales culoarea rosie pt nationala e un cretin !

Bergenbier a schimbat-o.

Au avut ceva faze,sunt foarte agresivi Deac a avut o faza buna.
La mijloc parca avem cativa cotonograri fara tehnica,nimic.
Sa speram ca o sa bata azi:o:
...daca nu catiga oare Lucescu jr isi da demisia?!

thunder91
3rd September 2010, 21:58
Florescu si Cocis sunt mijlocasi de creatie? Nu de alta, dar deja ma doare capul de la pasele geniale date de ei. Oare Herea nu se ridica la valoarea lor? Observ ca, Contra se vrea a fi un Patrice Evra, cand urca in atac le tremura picioarele adversarilor. Marica joaca in alt meci, numai in cel cu Albania nu e.

Eddy DoubleD
3rd September 2010, 21:59
Mai rau de asa n-avem cum sa jucam . Ceva in bine tot se va schimba . :D

Da' nici mai bine nu putem sa jucam.:happy

Si da, e nevoie de Cocis si Florescu ca altfel nu am atinge maximul posibil al penibilului. Si cu Contra ce e? De ce naiba l-a chemat? A dat un gol amarat cu Steaua si gata, e iar bun de nationala?

NTM
3rd September 2010, 22:00
Romaniaaaaa, Romaniaaaa, ole ole oleeee !! nu numai ca ne calificam, o sa ajungem in finala !

Lordul
3rd September 2010, 22:01
jucam jenibil....Bosnia are deja 3-0 cu Luxemburg

Datenshi
3rd September 2010, 22:01
Contra a fost chemat pentru a avea un meci de retragere memorabil. :D

@Duarte, ala da exemplu.

Bancaru
3rd September 2010, 22:01
Herea este cel mai in forma jucator din campionatul intern. Deci nu are cum sa prinda echipa titular.

keluba
3rd September 2010, 22:01
...Si cu Contra ce e? De ce naiba l-a chemat? A dat un gol amarat cu Steaua si gata, e iar bun de nationala?

nu ai inteles nimic. are experienta de care avem nevoie la nationala (de aia-i sare mingea din cap ca din lebenita :happy)

resita
3rd September 2010, 22:02
toata lumea, HAI ALBANIA :yeah::yeah::yeah:

Eddy DoubleD
3rd September 2010, 22:02
Contra a fost chemat pentru a avea un meci de retragere memorabil. :D

I don't give a shit on that! Pai ala e jucator bun de nationala? Si ce retragere memorabila e sa joci penibil cu Albania?

Cipri
3rd September 2010, 22:02
Da' nici mai bine nu putem sa jucam.:happy

Si da, e nevoie de Cocis si Florescu ca altfel nu am atinge maximul posibil al penibilului. Si cu Contra ce e? De ce naiba l-a chemat? A dat un gol amarat cu Steaua si gata, e iar bun de nationala?
Putem sa jucam si mai bine :D .
Raspunsul il ai mai jos in postul tau :D .

Datenshi
3rd September 2010, 22:03
Si ce retragere memorabila e sa joci penibil cu Albania?

E memorabil sa pierzi cu Albania acasa, si nu suntem departe.

NORGEMAN
3rd September 2010, 22:04
Cum joaca astia, sare mingea din ei ca din scandura. Nu-s in stare sa conduca o minge, vai de capul lor si al nostru daca astia sunt cei mai talentati jucatori pe care ii avem al indemana. Mai bine cheama tot lotul de la nationala de juniori, joaca mult mai elegant si sunt mult mai talentati.

Kainsashiki
3rd September 2010, 22:05
oare razvanel nu se intreaba si el de ce petrovici prefera sa joace fundas dreapta pe scutaru sau luchin decat sa-l puna pe contra acolo?????

Razvan T.
3rd September 2010, 22:07
Joc slab, vai de mama lor de jucatori!!! :(

JoeDirt
3rd September 2010, 22:08
Eu v-am zis ca nu avem nicio sansa cu selectia si stilul lui Razvan.

Eddy DoubleD
3rd September 2010, 22:09
E memorabil sa pierzi cu Albania acasa, si nu suntem departe.

La asta nu m-am gandit.

Gabriel28
3rd September 2010, 22:14
Doamne ce jenant jucam...

hansy_j
3rd September 2010, 22:14
Bai fratilor, eu tin cu Albania ca sunt albanez, dar mi-e si mie rusine la cum joaca Romania! Pe vremuri ne bateati de ne rupeati, astazi abia puteti face 2 pase. Chiar daca nu bateti azi (Doamne ajuta) sper sa va calificati la Euro, dar aveti nevoie de multe schimbari! Fiti atenti la Salihi!

Kainsashiki
3rd September 2010, 22:16
Estonia

1 - 0

Italy

Roddicted
3rd September 2010, 22:18
si voi radeti de Romania

Grinco
3rd September 2010, 22:21
Pana nu aducem antrenor strain, fara nicio legatura cu vreo echipa sau cu impresari de aici, o sa continuam sa ne facem de *****

d_e_l_i_r_a
3rd September 2010, 22:21
daca nici pe siptari nu-i batem , eu nu mai stiu ce sa mai zic :(

Kainsashiki
3rd September 2010, 22:22
gata, intra stancu, o sa castigam cu un 1-0 chinuit

Sir. Eko
3rd September 2010, 22:22
Marica ramane pe teren pana la final ? :D

hansy_j
3rd September 2010, 22:24
daca nici pe siptari nu-i batem , eu nu mai stiu ce sa mai zic :(
Shqiptar! siptari numai taranii zic :)

resita
3rd September 2010, 22:24
buna comedia din seara asta :ok:

red-bull
3rd September 2010, 22:25
Fututi mm torje.Statea ca boul in ofside....

Kainsashiki
3rd September 2010, 22:27
mijlocasii nostri parca-s setati sa paseze doar inapoi si in lateral

red-bull
3rd September 2010, 22:28
Pai ce plm....astia sunt jucatorii romani...sunt varza...mai mult ce sa joci?Cu cine sa joci?

M.I.B.
3rd September 2010, 22:29
Bai,ce se intampla?????? Este minutul 70,si nu au marcat deloc???? :mda:

Lordul
3rd September 2010, 22:29
suntem de rasu lumii

@M.I.B nu suntem in starei sa-i batem pe albanezi....ar trebui sa intru eu si sa dau gol :ras-plans: :ras-plans:

red-bull
3rd September 2010, 22:30
Deloc.E praf si Deac in seara asta.Cocis e sub orice critica....Torje e aerian...

illazio
3rd September 2010, 22:30
demisia tigan borat !

thunder91
3rd September 2010, 22:31
Daca intra acum 11 oameni din tribune tot au o forta ofensiva mai buna

Datenshi
3rd September 2010, 22:32
Io nu inteleg ce aveti cu Razvan. Mai aratati-mi voi un loc pe forum unde e atata armonie intre useri. :D

red-bull
3rd September 2010, 22:32
Pai de ce nu te-ai facut Duarte fotbalist daca tot te simti in stare?Sau de pe canapea pare mai usor?

illazio
3rd September 2010, 22:32
demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !demisia tigan borat !

Charon
3rd September 2010, 22:33
N-ai cu cine!
Nici Mourinho n-ar face nimic cu generatia asta!

Roddicted
3rd September 2010, 22:33
Tamas ii zice :happy

Razvan T.
3rd September 2010, 22:33
illazio suferi ???

red-bull
3rd September 2010, 22:34
Illazio, te-a inteles lumea din prima.Mai usor.

illazio
3rd September 2010, 22:34
sufar din cauza tiganului borat :D

Hingherul
3rd September 2010, 22:34
fusei plecat putin si credeam ca la intoarcere ii gasesc pe aia cu o caruta de goluri luate.
vai de mama noastra nene. o sa traim doar prin echipele de club in meciurile internationale :(

Roddicted
3rd September 2010, 22:34
nici o idee de joc..e vina antrenorului

krapulax
3rd September 2010, 22:36
o sa traim doar prin echipele de club in meciurile internationale :(

o sa traim bine!


lasa, e greu acu pana intra primul gol, sa vezi dupa aia cum o sa curga

illazio
3rd September 2010, 22:36
nici o idee de joc..e vina antrenorului

de cand a venit cioroiul numai asa jucam fara exceptie. Cel mai prost si defensiv antrenor din istoria nationalei . Daca are pic de bun simt isi da demisia la conferinta de presa dupa meciul asta.

red-bull
3rd September 2010, 22:36
fusei plecat putin si credeam ca la intoarcere ii gasesc pe aia cu o caruta de goluri luate.
vai de mama noastra nene. o sa traim doar prin echipele de club in meciurile internationale :(

iti dai seama? 2 echipe din 6.Si alea cu chiu si vai.Noroc cu accesul asta direct in grupe...

Kra****x...la noi sau la ei o sa curga?

Razvan T.
3rd September 2010, 22:36
fusei plecat putin si credeam ca la intoarcere ii gasesc pe aia cu o caruta de goluri luate.
vai de mama noastra nene. o sa traim doar prin echipele de club in meciurile internationale :(

nici prin alea ... vai de fotbalul romanesc!!!

Roddicted
3rd September 2010, 22:37
tot Stancu ma :ras-plans:

red-bull
3rd September 2010, 22:37
uite golul bah.E ca suntem cea mai buna nationala acum?Sa va aud cum aplaudati.

Hingherul
3rd September 2010, 22:38
tot Stelistii va scot :D

Sir. Eko
3rd September 2010, 22:38
1-0 :d